17 července, 2024

Jdu zvracet…

Promiňte, ale já jdu zvracet: SVOBODNÍ představil svou kandidátku do EU. První tři kandidáti: Libor Vondráček, Matěj Gregor a Karel Diviš.

Ne že bych proti pánům něco měla (kromě p. Diviše, který stejně jako další dva miliardáři se v prezidentských volbách zachoval jako debil, který nebyl schopen se dopočítat padesáti tisíc, i když všem přece muselo být jasné, co na ně Vnitro chystá…) Ale hleďte: bývalý předseda Svobodných, Petr Mach, vede eurokandidátku SPD. Což je dle mého názoru plivnutí do tváře Ivan David, který pět let poctvivě maká. U Petra Macha jsme už viděli že dokázal, co dokáže… Tady jdou samostatně Svobodní. Jsem zvědavá, co spáchají Beránkovci – Soukromníci, dále tady máme Přísahu, PRO, monarchisty… a pozitivně vím ještě o jedné „pravicové““ straně „In statu nascendi“ (ve stavu zrodu), která se do euvoleb chystá… a určitě jsem ještě zapomněla na řadu dalších „pravicových subjektů, třeba Národní rada obnovy další. Konečná je vlevo, tu sem nepočítám (i když to bych neměla počítat ani SPD, ale ta je v Parlamentu, takže trochu jiná liga…) A copak ještě Volný blok a nesmrtelná teta Jana Volfová.

Fiala může být naprosto v klidu, nohy na stole, kávička a přímá linka k Barmským ženám… Gratuluji všem zúčastněným (již nyní) ke grandiózním výsledkům, kdy opět vybijí sami sebe navzájem a posílám klíčenku…

67 thoughts on “Jdu zvracet…

 1. Představa, že spojením několika malých stran vznikne jedna velká je asi tak stejně reálná jako představa, že ze spojení několika nahých zadků vzejde jeden boháč.
  Chce to něco docela jiného. LEADERA. Který se svou skupinkou věrných stvoří (pozitivní) PROGRAM a na ten láká členy. Napřed ve svém okolí, pak může, pokud přiláká dost subleaderů, i celostátně.

  Vidlák tu druhy psal o tom, že voliči si vybírají podle lidí a ne programu. Částečně to je pravda; strana bez leadera nemůže hlasy získat. Jenže sehnat dav křiklounů do nějaké vesnické sokolovny je zcela jiný sport než nalákat voliče.
  Tři až pět jasných a reálných programových tezí. A to ne ve smyslu někomu ublížit, někoho okrást, ale něčeho dosáhnout. Příklad třeba z oblasti hypermarketů:

  špatně: donutíme hitlermarkety zveřejňovat ceny, aby byly vidět marže
  (co je na tom špatně? dehonestace názvu je laciná a neseriózní, je to návrh ve smyslu „aby koza chcípla“, negativistický, neinspiruje k činnosti, staví lidi do pozice my-vs-oni, což vede k pasivitě)

  správně: umožníme přímý prodej prvovýrobcům tím, že omezíme hygienické a další úřední požadavky na prodej (= dovolíme prodej „z auta“ tak, aby ho zvládl i zemědělec se zvláštní školou bez tiskárny účtenek), chceme radnice – prosadíme, aby město za pronájem placu pro trh neúčtovalo nájemné, pokud půjde o základní potraviny, ulevíme obchodům pod 500m čtverečních od daně z nemovitostí a státního výkaznictví, …

  Umím jen radit, neumím to dělat. Tak jen chodím okolo a čekám. 🙂

   1. Ne legálně ani ve velkém. Problém toho je nezávadnost. Proto tam nějaká pravidla být musí, nápis na hrobě že viník byl potrestán je Vám k ničemu. Ale zase ta pravidla nesmí být přebujelá ani úmyslně ničit konkurenci těch velkých. Prostě jako u všeho, musí to být vyvážené, dělané s rozmyslem a znalostí. Nelze ode zdi ke zdi.

 2. Dobrý den, nikdy v životě jsem nebyl u voleb do Europarlamentu. Neviděl jsem jediný důvod, letos ale díky pročítání zdejší diskuze každopádně jdu.

 3. Nechme paní Kláru se vyzvracet, je to zdraví prospěšná věc na těle i na duchu. Nicméně neděje se nic nenormálního – tradiční pravice a levice zradily své voliče a slouží Korporátu. Proto musí vzniknout nová, demokratická pravice a levice. A to se nestane přes noc. Může to být dlouhá cesta, musí se tříbit charaktery i ambice až nakonec vyhraje ten nejlepší. Je mi líto, ale může to být i několik desetiletí trvající proces. Doba je opravdu zlá a jen tak neodezní.

 4. Dobry, Klaro. Haha. Pidistrany nas zachrani!!!! 😀

  Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.

 5. SVOBODNÍ
  https://svobodni.cz/politicky-program/

  Měli už víc jak jednu generaci čas zrealizovat své představy v malém, v nějaké lokalitě, alespoň s několika desítkama obyvatel.

  Totéž KOMUNISTÉ
  Minimálně 33 let měli již na to zrealizovat své představy v malém, v nějaké komunitě alespoň s několika desítkama obyvatel. V této komunitě by společně vlastnili výrobní prostředky, práce by jim nebyla nutností, ale potřebou, spravedlivě by se společně dělili o výsledky společné práce…..

  Nejjistější by z hlediska voleb (pouze dle názvu politické strany) měla být strana s názvem Konzervativně liberální, křesťansko – občanská, republikánsko- demokratická, komunisticko – svobodná, sociálně tržní, libertariánsko -polovojenská unie pracujících mužů a žen a těch, kteří pracovat z různých důvodů nemohou.
  KLKORDKSSTLPU

 6. Jistě, broučku. V dalším kole bude oznámení, že se volby přesouvají na 15.6. nebo že je ilumináti rovnou zrušili?

 7. Naivní jsou ti, kdo volby ignorují.

  Je to totiž skvělá příležitost, jak dát pořádnou facku pětikolce. Je to lepší nástroj, než sebevětší demonstrace. Je potřeba dosáhnout co největší účasti a přitom žádný hlas nedat stranám pětikolky. Je potřeba, aby milióny voličů řekly pětikolce jasné a jednoznačné NE! Aby strany pětikolky v ideálním případě nedosáhly ani na jeden mandát europoslance.

  Odváží se pak o těch miliónech voličů Fiala tvrdit, že ti všichni jsou dezoláti a ruští švábové?

  Po prohraných eurovolbách například padla Špidlova vláda, i když eurovolby zdánlivě na vládu žádnou vazbu nemají.

  1. Podívejte se na jeho nick a minulost, je to provokatér, jasně že půjde volit libtardy, jen chce abychom my nešli volit. Přemýšlejte trochu.

   1. Jeho nick neznám a jeho minulost je mi putna. Nemám potřebu ho kádrovat. Je mi fuk, jestli to je nebo není provokatér.

    Jen jsem napsala svůj názor, který bych mohla napsat komukoliv, kdo říká, že ho eurovolby nezajímají, protože nic nezmění.

 8. Zase se musím hořce smát nad tou starostí kdo s kým do uhnijního patlamentu. Jakoby záleželo na tom, kdo se u nás do těch sedmsetpětihlavých hromadných sr..ek doškrábe a kdo ne – tedy „záleželo“ nám, co se na to díváme zvenku, ne těm, kdo se tam dostat snaží, protože ani oni nemohou nevědět, že tam budou významní asi tak, jako prd, co lišák upustí v jablunkovském železničním tunelu, že jde jen a jen o ty příjmy, o které se tak jako tak budou muset podělit s partajními kasami těch, co je tam nominovali.

  Lidičky /Kláro/, vy si snad fakt myslíte, že se těmi volbami může něco změnit? Vy si fakt myslíte, že naprostá většina těch hlav, co tam někdy bývá, ale při proslovu opozičního poslance /Radačovského, Uhríka, Davida, Konečné či někoho z AfD apod./ zásadně absentuje, takže v sále je téměř prázdno, že by se tam jeden bál, hlasuje /rozhoduje/ podle vlastní vůle a svědomí? Že to nejsou jen figury, řídící se při hlasování pokyny z galerie? A i kdyby nakrásně podle své vlastní vůle, tak že by se ta jejich vůle aspoň zčásti překrývala s tou naší, s těmi našimi zájmy?

  Sancta simplicitas!

  Přiznám se, že v referendu o přístupu jsem hlasoval ano. V skrytu duše si to vyčítám, ale na druhé straně vím, že jednak jsem nic neovlivnil, jednak jsem hlasoval pro vstup do Unie organizované podle Maastrichtské smlouvy
  https://www.europarl.europa.eu/about-parliament/cs/in-the-past/the-parliament-and-the-treaties/maastricht-treaty

  Co se za dobu od našeho vstupu změnilo? Skoro všechno. Od unie založené na svobodném pohybu lidí, zboží, služeb a kapitálu, kde tzv. Parlament měl jen velmi omezené pravomoci, od unie, pro vstup do níž jsme museli splnit zásadní kritéria, ale i tak byl přístup našich lidí na německý pracovní trh ještě léta omezen, se unie vinou Lisabonské smlouvy
  https://www.europarl.europa.eu/about-parliament/cs/powers-and-procedures/the-lisbon-treaty

  změnila v politický moloch směřující bezmála v unitární stát, kde bruselská a štrasburkská věrchuška už brzy budou rozhodovat skoro o všem, nicméně i tak podle not psaných ve fašingtonu, v moloch, kde pro vstup každá „duše“ dobrá, i kdyby to byl /je/ v podstatě předlužený a rozvracený stát.

  A my tady se skoro přeme, jestli je lepší Pavel nebo Šavel. A protože tady diskutujeme už většinou věku dost dávno dospělého, tak opět jen připomenu, že volby od voleb v Česku dorůstají nejméně čtyři ročníky juvenilů připravených naším školským aparátem spolu s rodiči dospělými už po převratu, a stejně tolik lidí obdařených zkušenostmi vyššího a vysokého věku odchází do míst, odkud už se nehlasuje.

  Tož tak nějak, pokud to někdo bude číst.
  L.

  1. 3. Lex napsal:
   7 prosince, 2023 (15:09)

   Pane Lexi, nespadl jste na ledu na hlavu?

   Možná se nic nezmění, ale může to být horší?

   Dita Charanzová

   Martina Dlabajová

   Martin Hlaváček

   Ondřej Knotek

   Ondřej Kovařík
   ODS (Frakce Evropští konzervativci a reformisté – ECR)

   Jan Zahradil

   Alexandr Vondra

   Evžen Tošenovský

   Veronika Vrecionová

   TOP 09/STAN (Frakce Evropská lidová strana – EPP)

   Luděk Niedermayer

   Jiří Pospíšil

   Stanislav Polčák
   Piráti (Frakce Zelení/ Evropská svobodná aliance – Greens/EFA)

   Marcel Kolaja

   Markéta Gregorová

   Mikuláš Peksa
   KDU-ČSL (Frakce Evropská lidová strana – EPP)

   Tomáš Zdechovský

   Michaela Šojdrová

   SPD (Frakce Identita a demokracie – ID)

   Hynek Blaško

   Ivan David
   .

   KSČM (Frakce Evropská sjednocená levice – Severská zelená levice – GUE/NGL)

   Kateřina Konečná

   NEZAŘAZENÍ (Frakce Pokrokové spojenectví socialistů a demokratů – S&D)

   Radka Maxová

   1. Hele, Josefe /podle toho „původní“ tedy asi ten, co se mu budoucí žena spustila s Duchem svatým/,
    nejste vy poněkud „vodvázanej“?
    Jestli totiž někdo z nás dvou je „na hlavu spadlý“, tak se podívejte nejdříve do zrcadla, abyste ho viděl.
    Pak zkuste zauvažovat nad nějakým psaným textem a zkuste ho pochopit.
    Asi to – podle toho, co jste zplodil – půjde těžko.

    Jisto však je, že jsem s vámi krávy nepásl, abyste se pokoušel takto se mnou diskutovat.
    L.

   1. „Veni, vidi…. – a chtělo by se blejt, asi jako Kláře.
    Jen to dokumentuje, co jsem psal o vývoji generací a dorůstajících ročníků.
    Co k tomu ještě říct?
    Každému, co jeho jest.
    Dobře jim tak.
    Jak to zpívali Chinaski v „První signální“ – „Jaký si to uděláš, takový to máš…./.
    L.

  2. Je správně, když se označím za sanctus simpleton? Totiž, sice jen vrabci (to latinsky neumím, možná verabeccos), ale cvrdlikají, že by ten EU parlament nemusel už pak být jen ten hlasovací kladkostroj. Kvůli změně preferencí ve mnoha evropských zemích. Nebo jím i přesto nadále zůstane, i nová komise taky bude taková, takže těch pár našich kusovek ať si koneckonců jsou třeba samí piráti? Jestlipak ona ta paní Samková nakonec přece jen nepláče (tedy, nezvrací) trochu na správném hrobečku, protože naši europoslanci to nebudou, kdo se zúčastní toho možná přece jen trochu větru of čejndžís. Kdyby se kladkostroj začal zadrhávat, možná bychom koukali, jak ty dosud elegantně procházející zhůvěřilosti najednou…

   A „pozoruhodný“ je skutečně jí zmíněný jev. Ale spíš pro naši politiku. Téměř dva roky hlasitých zvolávání ze mnoha hrdel. Zhruba z tolika, kolik je alternativních ministran. Že se to musí konečně sjednotit (se sice nedovětkem, ale jaksi „automaticky implicitním“ předpokladem, že pode „mnou“). Kdy kandidátní realitou je stav před zvoláváním, po něm a taky dnes.

   Sjednotila se Konečná. Ani půl slova proti. Nádech sebevědomí pro levici, nicméně jde o doslovně poslední šanci. Ne čtyři, nýbrž pět ročniků voličů jim ubylo a jiných pět přibylo většinou nové levici. Kterou ta stará za levici sice nikdy neuzná, ovšem její názor je poněkud irelevantní. 500.000 jiných voličů je zhruba to číslo. Získá-li ale i tak Konečná dva mandáty, skvělý zisk. Jestli tři, hudba sfér. Hotové kladivo na europarlament…

   A mimoparlamentní pravice, musí-li se tak deklarovat, si to ne super, ale hyper pohnojila. Ta má kapacitu kolika mandátů? „Mínus čtrnáct“ z předchozího snad jednoho? Nebo žádného (vlastně ani nevím)? A jaký“signalizuje“ voličům vzkaz pro další volby? Děcka, do tý doby už jo, už se do tý kupy dáme?
   Bylo období, kdy v průzkumech na chvíli nakoukla nad 5% PRO. Nejsem věštec, ať je v očích kohokoli jakákoli, třeba projde. Třeba ne. Každopádně tehdy byla největší a nejakčnější, měla proto ostatními být akceptována jako ta, co sjednocování zastřešuje. Ne pro mé fandovství jí, čistě ze systémových pragmatických důvodů. Pokud by takto největší a kapacitní byla jiná strana, platilo by to pro ni.
   Kdyby… To je to neprostřelitelné slovo. Kdyby pragmatismus. Místo toho slimáčci a kapustička, která ale nebude vůbec.

 9. „Prokremelská svoloč“ u soudu. Etzler nepřistoupil ani na částečnou omluvu ((idnes).
  Proč se paní soudí? Měla ho nazvat “proamerickým zmrdem” a byli by si fifty fifty.

 10. ze SPD mi byl nejsympatictejsi gen Blasko.
  Co znamena ten posuk Mach jako jejich jednicka, to nevim, ale dobre si pamatuju, koho SPD nominovala na prezidena.

 11. Souhlasím, že Ivan David je kromě Konečné jediný nás poslanec europarlamentu, u kterého nešlo o vyhozené peníze.

  1. Jako fakt? Vzdyt tam ma snad nejvic absenci. Sice obcas pusti nejaky info, ale malo pisku sype do soukoli, malo…

 12. Ono se volá po sjednocování alternativy a málo kdo si uvědomí, že v praxi to bude vypadat zrovna TAKHLE.

  Znovu opakuji, ve volební místnost mají k dispozici propisky a těmi se dají na kandidátkách dělat kroužky podle libosti.

  1. Inu, Admirále, lidé jsou naučení takovému tomu ode zdi ke zdi.
   Jakože tenhle je ganz echt, nejlepší volba a tamten škoda mluvit, s ním se nebavím.
   Kdo nečurá s námi, čurá proti nám.
   A furt a stále dokolečka dokola. Alternativním způsobem.
   No a tam nahoře ve věži slonovinové sedí u okna Nutelliér a jeho sqadra, pozorují to z okna a mnou si ručičky, jak jim to hezky šlape, když opozice se žere navzájem.

  2. Pokud by ty propisky měly logo „Eurovolby 2024“ tak bych si rád jednu uchoval. Pro pravnoučata, která už nebudou vědět, co to byly volby.

 13. 🍥Diviše, který stejně jako další dva miliardáři se v prezidentských volbách zachoval jako debil, který nebyl schopen se dopočítat padesáti tisíc, i když všem přece muselo být jasné, co na ně Vnitro chystá

  Počítat můžeš, jak chceš, když výsledek určuje nepřítel. Soukromá fašistická organizace měla ve spolupráci s ministrem aspenistou PreVítem přístup k datům obyvatel ČR. Bez možnosti kontroly pak košer organizace určila, kdo postupuje.

  A co se týče velkomyšlenky jednoty; lidé jsou různí. Svobodní nebo kolaborant Šlachta melou propagandu podobnou aspenistickému ANOfertu. Rajchlův Vacek (PRO) se svou láskou k banksterským organizacím EU a NATO?

   1. Paní Samková,
    vysvětlete prosím jak.
    Třeba na případu Tomáše Březiny.
    Proč mu soudruzi fašisté zakázali účast na kontrole a sčítání podpisů?
    Proč vůbec soukromá společnost prověřuje jména, rodná čísla, podpisy občanů a sčítá hlasy?

 14. Pidistrany mají jedinečnou možnost prokázat že jim jde o společné blaho tím, že stáhnou kandidátky a podpoří někoho velkého. A ten se s nimi nechá vyfotit, uspořádá s nimi nějakou konferenci nebo tak něco aby se jim revanšoval.

  A voliči mají možnost prokázat, že se poučili z voleb které nám přinesly Fialu, tím že budou pidistrany ignorovat.

  U toho Macha se možná jedná od Okamury o taktický tah, kdy jeho vysláním do EU Parlamentu zamezí tomu, aby zde něco podnikal. Taková legální „politická vražda“ (hořký ironický smajlík)

 15. Kláro, Kláro…. proč urážíte moji inteligenci a nenapíšete rovnou, tady rovnou, proč to tak je, a ne jinak. Každý z nás je přeci ví, že je lepší než ostatní ,a také je zmítán přesvědčením, že pro něj budou lidé hlasovat více, než pro ty druhé nuly. A proto nemůže dojít ke kýžené integraci, nedej bože k inkluzi pidistraniček dohromady. Tak a jinak.
  Nu a do hlavy Tomia nevidím, i já jsem kroutil hlavou nad tím, že na jedné kandidátce jsou Cukr a Sůl, ale uvidíme. Zatím Tomiovi vše vychází.
  IK

 16. Jak ten náš mišmaš dát dokupy, toť otázka. Kdyby aspoň času bylo více, ale každé volby můžou být posledními nebo předposledními. Otázka za milion. Hodná Vidláka.

 17. 7. a 8. 6. 2024 (Medard) je doba, kdy se dá jít na lesní jahody nebo dělat vůbec něco příjemnějšího, než házet šmejdy do urny.

  1. Půjdete si na jahody a pak budete pět let zírat, co v Bruseli různí ti Niedermayerové, Zdechovští, Šojdrové nebo nedej bože Teličkové odhlasují.

    1. Euroskeptiků v Evropě přibývá, dokonce i v samotném Germanistánu. Takže i v EUparlamentu se dá očekávat změna. Jenže to voliči musí jít k volbám a ne na jahody.

     1. Re: Jirka Druhej

      Věřit, že by se mohlo něco – cokoli – změnit správnou volbou kusů do Ojroparlamentu, je stejné, jako věřit, že zítra v sedm ráno roztaje všechen sníh, voda poteče do kopce a z vodního mlýna se posypou krásně naducaná zrnka pšenice.

      1. Volbou euroskeptiků se MOŽNÁ něco k lepšímu změní. Ignorováním voleb, stejně jako volbou eurohujerů , se nic k lepšímu nezmění URČITĚ.

       1. Přesně tak.
        Já nevidím rozdíl mezi volbami do EU a našimi ve smyslu ovlivnění, koho tam budou zastupovat a jak.

 18. „rozkročení“ SPD se dá hodnotit i pozitivně: nálepka nesystémové strany se začíná drolit.

  Ivan David se do EP dostane kroužkováním, o toho se bát nemusíme.

  1. Ta je sice asi pravda, ale je tu otázka: Proč by jste jako člen SPD pracoval, když kandidátku pak obsadí cizí dosazení shora?

   1. Samozřejmě asi vzbudím nevoli, ale já s tím problém nemám. K volbě SPD jsem přešel od Svobodných ve chvíli, kdy tam udělali malý palácový převrat a do čela se dostali vítači migrantů. Mach mi před tím seděl. Nezapomenu, jak v nějaké debatě ohledně všeobjímajícího blaha evropské unie na něj řval jak tur rakouský Němec s knírkem t.č.vystavený v pražském kostele. Vždy si na tu debatu vzpomenu, když dnes čtu nebo slyším ty do nebevolající lži o tom, jak byl šlechtic noblesní, kulturní, Špaček by se mohl jít stydět.
    Takže za mě David+Mach BERU. Podle mne Mach je maskotem. Dost lidí ví, že proti EUHitlerovsku je od založení SSO. Pamatuji dokonce, kdy i komunisté (nevím, kdo tehdy byl předsedou) výslovně chválili EU, jen „věcně kritizovali“ drobné nuance.

    1. Re: Auto

     Máte pravdu nejméně částečně, když se jednalo o přísun nových Ojropravidel, soudruh Dolejš z KSČM cukroval docela fest, i když normálnímu člověkovi bylo po prvním přečtení jasné, že z Bruslogradu dorazil další problém.
     Nicméně Dolejš už u korýtka není a Konečná se v tomto punktu projevuje poněkud normálněji.

    2. Já jsme to měla podobně. Volila jsem Svobodné, dokud tam byl Mach, pak jsem přešla k SPD. Čili teď s touto jejich kandidátkou nemám sebemenší problém.

    3. Vidím to podobně, Svobodní jsou mému smýšlení programově nejbližší, ale příliš dlouho moje hlasy jim vhozené propadaly. Pak propadly u Realistů, pak propadaly u Trikolóry. Teď to hodím SPD a konečně nepropadnou. Těší mě, že je SPD schopna se spojit s lidmi různých názorových proudů, beru Machovo angažmá jako jasný důkaz, že u Tomia jsou dveře otevřené a pokud je někde potenciál pro sjednocení alternativy, je to u SPD. Nějakou dobu se mi líbil Rajchlův tah na branku, ale program žádný nemá, respektive to, co deklarují, není nic tak odlišného od programu SPD nebo Trikolóry, aby to ospravedlňovalo tříštění sil. Pokud zapojím intuici, svítí mi všechny kontrolky, prostě mu nevěřím. A Vacek to už vůbec. Přímá demokracie a odvolatelnost politiků jsou bez ohledu na pravolevé preference nejlepším mechanismem, jak zajistit, že politici nezradí program, za který byli zvoleni. A to je v dnešní době bezskrupulózního vydrbávání s voliči za mě naprosto zásadní bod. SPD už navíc prokázala, že hlasuje v souladu s tím, co deklaruje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *