28 května, 2024

Jako ohnivým písmem…

Prezidentské volby budou za osm dní a já jsem v cílové rovince s osvětlováním všech tmavých koutů této scény. Dobojovávají se poslední politické bitvy, různá temná ujednání v zákulisí jsou naplňována, vyjevuje se taktika viditelných i zákulisních aktérů, leckteré nepochopitelné manévry začnou dávat smysl, nebo se ukážou být chybným kalkulem a v nejbližších dnech se toho dost projeví. Já mám pro vás zřejmě poslední neosvětlené místo, do kterého má ještě smysl nakouknout.

Ne náhodou v něm figuruje Veľký Bocian. Protože tyto volby jsou o Babišovi. Buď pro něho, nebo proti němu. Ostatní kandidáti ale už nedělají stejné kroky jako proti Zemanovi. Poučili se. Dneska je ale necháme všechny stranou a zůstaneme jen a jenom u samotného Babiše. Po mém soudu je totiž v situaci, kdy o sobě vlastně už rozhodl sám a to již před několika týdny až měsíci. Toto jeho rozhodnutí jde do naprostého finále, které se odehraje zřejmě zítra, případně začátkem příštího týdne.

Že se má rozhodovat o Babišově vině v kauze Čapí hnízdo, to jsme tu už probírali mockrát. Netajil jsem se názorem, že k rozsudku dojde ausgerechnet těsně před volbami a netajil jsem se ani dojmem, že je celkem jasné, jak nezávislý soudce Šott rozhodne. Kdo jste sledovali zprávy ze soudní síně, tak víte, že můj dojem nebyl zase až tak špatný. Rozsudek do voleb zřejmě bude a teď si ještě počkáme, jaký byl můj dojem z rozsudku. Ale tohle jsem psal už dávno a máme to prokydané ze všech stran.

Dnes bych chtěl nasvítit poslední nezmapovanou část celého tohoto soudního procesu a tím je vlastní Bocianova taktika. Nejprve začnu posledním střípkem, kvůli kterému toto všechno píšu.

Soudce Šott odmítl znovu vyslechnout znalkyni ohledně Babiše mladšího. Že prý už to není důvodné, protože znalkyně vypovídala dostatečně obšírně. Pochopil jsem to správně, že babišovi obhájci se na poslední chvíli pokusili „o obstrukci,“ aby oddálili vynesení rozsudku? Takový dojem to na mě totiž udělalo. Jako kdyby si teď na poslední chvíli někdo vzpomněl, že budou volby a rozsudek nejspíš dopadne blbě… O to samé se v průběhu středy advokáti pokusili ještě jednou a navrhli zařazení dalších důkazů.

Až bude vynesen rozsudek, tak vlastně budu mít naprosto jasno. Bude to napsáno ohnivým písmem. Pokud soudce Šott Babiše osvobodí, tak to celé byla geniální hra, která těsně před volbami vezme všem pravdomluvným intervjukům vítr z plachet a Babiš se prezidentem prostě stane, protože tohle Mára Prchal bude umět zužitkovat. JežiBabiš by najednou byl zase Babiš. Už není tunelář, ale spořádaný občan proti kterému byl veden politicky motivovaný proces. Je úplně jedno, jestli se Šaroch ještě odvolá, protože to už bude po všem.

Ale pokud bude Babiš shledán vinným, dá se na to říct něco jiného, než že jsou tam kolem něj všichni naprostí kokoti? Když venkovský Vidlák nabývá dojmu, že soud má být triumfem Babišových politických protivníků, tak by to sakra mělo dojít i Babišovým obhájcům, ne? Mělo by to dojít jeho poradcům a mělo by to dojít i jemu. A nemělo by mu to dojít teď, dva dny před rozsudkem, ale nejpozději tehdy, kdy to došlo mně. To byl tuším říjen, celý proces se teprve rozebíhal a bylo možné do něj zařadit tolik řečiček a výslechů, že se mohl táhnout celý rok.

Nebo se Babiš prostě nechal ukolébat, obhájci mu řekli, že to dobře dopadne, on jim uvěřil a teď v tu nejblbější chvíli prostě spadne klec, protože už je pozdě na nějaké řešení? Má těsně vedle sebe trojského koně? Já vím, že součástí dobré taktiky je klam… když je člověk silný, má vypadat slabě, když je slabý, má vypadat silně, když je vše na nejlepší cestě, má vypadat bojácně a když je mu všechno jasné, má vypadat nerozhodně. Pokud Šott řekne, že Babiš je nevinen, tak smeknu klobouk a s naprosto klidným svědomím to Bábovi půjdu hodit, protože vím, že to má pod kontrolou a je schopen impozantních taktických manévrů. Ale pokud Šott řekne, že je Babiš vinen, těžko si můžu myslet, že je za tím něco geniálního. Příliš to bude připomínat bordel.

A to podotýkám, že nemám žádnou důvěru ve spravedlnost tohoto procesu.

Ale očekával bych, že když tuto důvěru nemám já, tak ji nebude mít ani prezidentský kandidát, který by měl představovat nejtěžší váhu na tomto volebním kolbišti a kolem jehož osobnosti se celé volby točí.

Hele, já už několik týdnů čekám na nějaký pořádný blesk. Nějaký úkaz. Nějaký silný argument. Něco, co by převážilo hlasy od Bašty k Babišovi, nebo od Babiše k Baštovi. Nic takového nepřicházelo. Musel jsem konstatovat, že na alternativě se síly klasicky rozdělily a jednota se jako obvykle nekoná. Není možné pohnout voličským přesvědčením a žádný výrazný hlas na alternativě tím nic neudělá. Můj už vůbec ne… I silnější hlasy raději nedávají žádné přímé doporučení.

Tím pádem vyhrají kandidáti Pětikolky a utkají se spolu ve druhém kole. My se tu pak budeme všichni obviňovat navzájem, kdo za to může… prostě to dopadne jako vždycky.

Ale možná takový blesk přece jenom přijde v podobě rozsudku soudce Šotta. Nevím nakolik nám ukáže něco o spravedlnosti v této zemi, ale ukáže nám docela jasně, jestli byl Babiš geniální stratég, nebo jestli je obklopen podržtaškami či přímo zrádci a šlendriánem první kategorie. Obě možnosti vycházejí z přímé Babišovy odpovědnosti. On si vybral své obhájce, on si vybral varianty obhajoby, případně to byl on, kdo se nechal opít rohlíkem a nechal to dojít k žalostnému konci.

Možná je dobře, že se to rozlouskne teď před volbami.

Dívejme se… tento soud nám pro naše rozhodování nejspíš dá asi největší možnou nápovědu.

344 thoughts on “Jako ohnivým písmem…

 1. Rozumí tý matematice někdo?
  Prej:

  Během uplynulých 24 hodin letectvo, raketová vojska a dělostřelectvo ruských ozbrojených sil během speciální vojenské operace zasáhly 65 nepřátelských dělostřeleckých jednotek v palebných postaveních a také živou sílu a vojenskou techniku AFU ve 102 oblastech. Ruské ozbrojené síly zničily přes 200 bojovníků AFU a rozvíjejí ofenzivu na doněcké frontě.“

  Počítejte se mnou, jestli to mám správně:
  200:65 = 3,1 bojovníků zasáhli z jedný dělostřelecký jednotky v palebným postavení (o těch 102 oblastech radši pomlčím). Tak mi to vychází, když dělo obsluhujou cca 4 lidi, že horko těžko rozsekali s těma těma lidma jedno dělo. A to ani nepíšou, kolik patron, nábojů, raket a granátů během těch 24 hodin vlastně vypálili!

  Bejt vojenskej zpravodaj, tak bych se s tím tedy moc nechlubil!
  Fakt, divný válčení!

   1. Koukám, kromě Strelkova čerpá Gogo taky ze seznamu a hnovínek.
    K těm Himarsům.
    Rusové (stejně jako většina lidí) nerozlišují M142 Himars a M270 MLRS. Proč taky, střílí to stejný rakety.
    V červnu udávali Ukradinci počet 16 Himarsů, na konci září byla na AK fotka dalších dodaných 18 Himarsů. 16+18 je 34
    K tomu Ukradinci dostali 16 M270 MLRS (od různých zemí). 34+16=50
    Takže nechte té dementní propagandy o zničení 24 z 20 Himarsů.

 2. A co varianta A. Babiš odsouzen, M. Zemanem omilostněn. Taková škodolibá tečka by se přece M. Zemanovi líbila.

 3. https://www.novinky.cz/clanek/domaci-wollner-versus-fridrichova-ct-resi-spor-moderatoru-a-narceni-z-bossingu-40419220
  Hlavy hydry jdou proti sobě. Je to voľaké čudné, protože je to v době, kdy se poněkud rozkolísaná normalizace zase pěkně stabilizovala, Rada se od krajně nebezpečných pokusů vykonávat aspoň část svojí funkce vrátila do tradičního kývacího režimu a nejaktivnější kojzaři se můžou těšit na desítky milionů na rozvoj špinavé práce.
  Něco vzadu v hlavě mi brání vyhodnotit situaci jako 2:0 pro koncesionáře, silně to zavání odváděním pozornosti. Anebo se v ČT09 po 22 letech normalizovaného blahobytu projevují první známky Calhounova experimentu.

  1. Vysvětlení je úplně jednoduché. Exponenti současného režimu jsou morálně zvrácení jedinci, často psychopaté či sociopaté. Jediné, co dokážou, je suverénně vystupovat a tvářit se jako nositelé nejvyšších posvátných hodnot a největší morální autority. Jakmile pak k tomu dospěje situace, jdou si vzájemně po krku nevybíravým způsobem. To je celé.

   Je to vidět na všem, co se nějakou náhodou dostane na světlo boží – jsou zkorumpovaní, kradou, podvádějí, jsou ryzími pokrytci atd. Viz Kartous, který sám sebe označuje jako odborníka na školství, dezinformace atd., přitom je to defraudant a jeho nejvyšší kvalifikace spočívá ve vystudování tělocviku. Vše ostatní byly jen nějaká neziskovkářská či nadační pseudostudia. Takhle by šlo brát jednoho po druhém, viz třeba už prezidentští kandidáti, které by volila libodémo.

 4. Možná jsou lidé, kterým je jedno, jestli budou mít za prezidenta blba nebo hajzla. Že je to prašť jako uhoď.

  Mně to jedno není. Blb by mi vadil mnohem víc.

  PS: Samozřejmě, nejhorší kombinace je blb a ještě k tomu hajzl.

  1. Pokud bude finále podle nejhorších obav, budu váhat mezi podporou hajzla proti blbce a hlasováním nohama. Ona taková dvoutřetinová účast oproti minulé volbě dost napoví o skutečné síle mandátu.

 5. I když je zvykem od dvou právníků získat dva naprosto opačné názory na stejnou věc, můj selský rozum spíše souhlasí s názorem Doc. JUDr. Zdeňka Koudelky, PhD a tím pádem i s názorem pana Bašty. Přijde mi to i lidsky čistší. Soudím totiž (ač právní laik), že defenestrace vlády není naším právním řádem explicitně zakázána. A je-li vláda ke svým židlím přilepena, toleroval bych i její odchod i s židlemi.
  https://www.novarepublika.online/2023/01/demise-a-odvolani-vlady-ci-jejiho-clena-odborny-text-doc-judr-zdenka-koudelky-phd

 6. Prý sjednotit!
  Buď bude Bašta, nebo to budu úplně v … (víte kde). A pak je všechno úplně putýnka a můžeme zatáhnout rolety a nechat se spláchnout či vaporizovat … Tak je to jednoduché. A to nezmiňuju chalifát …

  1. Někdo tady nedávno napsal postřeh, s kterým velice souhlasím.

   Ne jasné, že tak nebo tak budeme v prdeli.
   Ale proto ještě není vůbec jedno, v čí.

    1. Ale to je přece v demokracii potřeba. Nemanipulovaný lid by se mohl utrhnout z řetězu a mohl by se chovat jako utržený vagón na nádraží. Dovedete si představit jakou paseku takový vagón může způsobit?

  2. Vzhledem k tomu, že do konce roku 2023 naši vlast multikulturně obohatí 1000 000
   až 1 300 000 nových spoluobčanů z Východu, chalifát ČR nehrozí. To je jediné pozitivum ukrajinského tsunami…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *