28 května, 2024

Jak to tenkrát bylo?

Prezidentská volba na pozadí války, deindustrializace a zbídačení chudších vrstev národa. Prezidentská volba v zemi, která je největším exportérem elektřiny, ale zároveň má nejvyšší ceny za energie na světě. Prezidentská volba v době projednávání zákona o dezinformacích, který ukončí svobodu slova v této zemi. Prezidentská volba v národě, který je rozdělen na Prahu a lásku proti vsi a nenávisti. Alespoň takhle to říkají v Praze. Prezidentská volba, o které se dá tušit, že bude na dlouhou dobu poslední svobodná.

Takřka všechno se už stalo. Dávno. Podepsanými lišáckými smlouvami, kterým nikdo nerozuměl a za které jsme dostali trochu pozlátka a skleněných korálků. Přijetím složitých zákonů, kterými jsme se nechali uvázat na stále kratší řetěz. Jsme země, ve které nám už skoro nic nepatří, ale přesto to polovina národa ještě nevidí, i když platí za elektřinu velmi lichvářské ceny. Zůstávají poslední žalostné zbytky kdysi slavného průmyslu i zemědělství. Poslední zbytky majetku v českých rukách. Poslední zbytky intelektuálů, kteří se ještě neodrodili a nesklonili koleno před Baalem. Všechny státní instituce jsou už na té správné straně, zbývá poslední. Mocensky nepříliš významná, ale s velkou symbolikou. Pražský hrad. Volební bitva vypukne zítra.

Jsem daleko od pravdy, když řeknu, že až to v sobotu skončí, dost se toho změní? Bych byl proto rád, aby se nezapomnělo na tu poslední chvíli před bitvou. Dovolte mi proto tuto švejkovsky patetickou zprávu.

Na jedné straně pole tu máme velkou armádu pod vedením generála. Postavil se pod korouhev svého skutečného pána. Vlaje nad ním velká a nezdolná vlajka NATO. Po jeho pravici stojí šedá eminence Kolář, který dohlíží, aby generál jednal podle pokynů z Washingtonu a postaral se, aby pro tuto bitvu mělo vojsko vše připravené. Zámořští páni nešetřili penězi ani vlivem. Po generálově levici stojí Pavel Řeporyjec Novotný, šašek a provokatér, který je si tak jistý vítězstvím, že už dopředu prozrazoval plány na výměnu českých obyvatel za ukrajinské.

Kousek víc vzadu, aby to nebylo moc vidět, vlaje zástava vlády. Na praporu je vyobrazena vysmátá tvář Blyštivého Péti, který je jen krůček od největšího triumfu mezi všemi porevolučními premiéry. Žádný lokaj mezi Čechy to nedotáhl dál než on. Neschopný hospodář, hrbící se před Verhofštatem, získal za pomoci médií sněmovnu i senát a chybí mu už jen Hrad, aby mohl sáhnout i na Ústavní soud. Už sní o náhubkových zákonech, díky kterým bude moci ještě lépe sloužit svým skutečným pánům. Nezajímá se o spáleniště, které po sobě zanechá, protože i na spáleništi si bude moci ohřívat svojí polívčičku. Korigované informace… to má napsané v erbu.

Hned vedle Fialy stojí Pekarová, Jurečka, Rakušan i Bartoš. Obklopeni novinářským kněžstvem, které jim odezírá ze rtů a stará se, aby celé jejich vojsko prodchnul ten správný duch. Mají výsledky. V Jablonci či Brně už to vypadalo skoro jako drancování. Novodobá uvědomělá mládež je už nachystaná a čeká na uvolnění z řetězu. Bez jakýchkoliv zábran už mluví o střílení do hlav a srážení důchodců k zemi. Jsou natěšení. Vědí, že jejich chvíle se blíží. Vědí, že brzy už nebudou muset používat důvtip, ale postačí staré dobré násilí. Nad hlavou jim vlaje prapor Pravého sektoru, protože přesně tam chtějí patřit.

Vedle těchto marodérů stojí neviditelný Michal Šmarda, kterého už vlastně nikdo nezná, ale někteří ještě matně vzpomínají, že kdysi by ČSSD stála v opačném táboře a byla by nepřehlédnutelně silná. Nebýt velení Sobotků, Hamáčků a Šmardů. Žádný dělník už tam s nimi nestojí. Jen Šabatová a pár dávných disidentů, kteří kdysi bojovali proti komunismu, aby to teď hodili prověřenému komunistickému kádru. Tomu nejlepšímu z nejlepších.

Teď právě rozvinul svoji zástavu i Karel Řehka a má na ní napsáno: „Výběrová mobilizace“ Dali ho dozadu, my to na druhé straně vidíme, ale Praha a láska to má za zády, aby jí to nevyděsilo.

Uprostřed mezi oběma stranami uvízl Libor Vondráček a jeho Svobodná kompanie. Chtěli zůstat stranou, ale místo toho po nich budou dupat všichni. Ve všeobecném ryku jejich hesla o pravicové svobodě nejdou slyšet.

Proti této síle stojí na druhé straně bitevního pole novodobý Albrecht z Valdštajnu. Jeden z největších feudálů, který by vlastně patřil tam k nim, ale oni ho nemají rádi. Je pro ně parvenu a odpadlík, protože si dodnes myslí, že by měli oni poslouchat jeho a ne naopak. Tak dlouho proti němu pletichařili, tak dlouho ho pomlouvali u nejmocnějších tohoto světa, tak dlouho proti němu intrikovali, ba i jeho děti proti němu využili, až se jim prostě přijel pomstít. Své heslo „Invita invidia“ zamaloval a půjčil si z erbu Jana Lucemburského heslo „Ich dene.“ Trochu mu ze štítu ještě kape barva… Stojí tam za sebe, protože takový vždycky byl. Je slabší než protivník, protože nikdy nehledal u nikoho pomoc, nikdy se nesnížil k prosbám. Pokud vítězil, bylo to jeho pracovitostí a tím, že si mohl za služebníky dovolit ty nejlepší z nejlepších.

Pak se stalo něco, co nikdo moc nečekal. Vedle velké zástavy s Čapím hnízdem a nápisem „nevinen“ se začali řadit další. Malí páni i jednotlivci. Vesměs ti, kteří ještě nedávno proti tomuto Valdštejnovi vedli nesmiřitelný boj.

Petr Štepánek a Trikolora tam mají svojí vlajku s desetkrát přeškrtnutým logem České televize. Zuzana Majerová obléká brnění severské Valkýry.

Jindra Rajchl má nad hlavou praporec s českým Trumpem, hned vedle něj stojí Jana Zwyrtek Hamplová v erbu antiwax, který ale v tomto týdnu překročil svůj stín.

Velký Šógun zůstal v Takešiho hradě, protože ho Valdštajn na poslední chvíli řádně urazil… Bojovníci za SPD se začali zvolna vytrácet. Kolik jich odešlo, to nikdo neví. Pokud na poslední chvíli nedojde k velkému smíření, bude to nejspíš zlé. Zatím tu alespoň stojí Jaroslav Foldyna s nočním vlkem na korouhvi, ale kdo ví, co se mu teď honí v hlavě. Jestliže Petru Pavlovi mohou volby prohrát jeho ordneři z Jablonce, tak Babišovi může volbu prohrát nevraživost mezi ním a Okamurou.

Tam, dost daleko od Jindry Rajchla, stojí Dominik Ticháček v hloučku bývalých vojáků. Jejich vlajka je jasná. Válka je vůl. Mají tam i Pavla Šika v erbu Sankce jsou na houby a je tam s nimi i můj bratr. Strašně bych si přál, aby se Ticháček s Rajchlem během příštích dvou dnů dostali na dohled od sebe a podali si zase ruce.

Vidím argumentujícího Druláka, čerstvého pána z Nemanic, Kateřinu Konečnou, v erbu třešně a Skály, vidím současného prezidenta i s Ovčáčkem, vidím blogery, influencery, támhle je David Martínek a profesor Budil, tedy jestli mě nešálí zrak. Myslím, že vidím i Petra Hampla a Martina Konvičku, Kláru Samkovou. Láďa Vrabel je tu také. Támhle je mladý Stropnický s velkou korouhví iniciativy za mír… Vidím další jednotlivce i skupiny. Některé i maskované, protože ti na druhé straně neodpouštějí. A tam na kraji je i prapor s vidlemi, protože jsem se samozřejmě také dostavil. Chtěl jsem si tam napsat: Rovnost, svornost bratrství, ale měl jsem málo času i schopností, víc to připomíná brouka Pytlíka.

Na budoucí bojiště teď není dobře vidět, protože fejsbůkoví a mediální vodníci začali na poslední chvíli vařit mlhu. Banují, blokují, mažou., překrucují, chytají za slovo, udávají. Dalo se to čekat. Než se zatáhlo, vypadaly síly skoro vyrovnaně. V posledních dnech tekly nervy, hodně se toho řeklo a ledacos se říct vůbec nemělo. Ale to tak bývá, když jde do tuhého. Teď už je to jedno.

Přišli jsme totiž sami. Nikdo nás nezmobilizoval, nikdo nám nic neslíbil, ať výsledek dopadne jakkoliv, žádné odměny nás nečekají. Motivace máme různé, proto jsem tady mlel pantem o těch erbovních heslech. Prosím odpusťte mi, pokud jsem vás při představování špatně vystihl.

Všichni, kdo tu stojí s námi, jsou dobrovolníci. Nemáme tu jediného člověka, který by byl ke své volbě Andreje Babiše někým nucen. Nestojíme tu, protože by nám někdo zakazoval vnoučata. Nemusíme nikomu v pondělí ukázat volební lístek s Petrem Pavlem, aby nás nevyhodili z práce, nikdo nám za něj nedá ani stovku, ani panáka. Přišli jsme ve svobodě. Spousta z nás by si před rokem nedovedla představit, že bychom něco takového mohli udělat. Máme smíšené pocity.

Jsme tady kvůli té vlajce NATO. Kvůli rozesmátému obličeji Petra Fialy. Kvůli tomu jejich chování v Jablonci, Děčíně i Brně. Kvůli té nenávisti, která kape z jejich facebookových profilů. Ano generále, kvůli těm lidem, kterými jsi se obklopil a které hodláš vyzdvihnout. To kvůli tvé podpoře Istanbulské úmluvě, kvůli vaší chuti na válku nejen do posledního Ukrajince. Sice to maskujete jak můžete, ale stejně to všude trčí jako sláma z bot. Jsme tady, protože se nestaráte o slabé a bezbranné a problémy státu řešíte tím, že je přesouváte na ty, co se nemohou bránit. Jsme tu, protože díky cenám energií vidíme, jaká kolonie jsme. Nám jde o hodně a nechceme vám dát naše děti.

Nějak jsme se odhodlali volit menší zlo. Ale jak řekla Lenka Procházková, spíš to bude pokus o prodloužení času, než se setmí. Budeme ho volit, protože mluví o míru, levných energiích a zaklíná se prací za prosté lidi. Ne, neděláme si iluze. Budeme ho volit, protože to, co vlaje tam naproti, to se začíná slévat do obrovského smrtihlava. Má to všechny parametry – bojůvky v ulicích, chytře volená slovíčka před mikrofony, frenetický potlesk, dostatek nenávisti, aby se proměnila v nelidskost, válečné nadšení a pramálo ohledů ke svobodě.

Pokud zvítězí Babiš, budou jeho soupeři tu svobodu potřebovat, aby se do něj mohli dál strefovat. Když vyhraje Pavel, budou potřebovat přesný opak, protože první obětí války je pravda.

Ne, nepřísahali jsme. Dobrovolně jsme přišli, kdo chce, ten dobrovolně odejde. Je třeba bojovat tak, aby bylo možné bojovat i zítra. Pokud prohrajeme, nesmíme být rozprášeni nadobro. Přišli jsme kvůli tomu, jak to cítíme a ne kvůli tomu, že bychom očekávali vděčnost. Víme, co volíme a víme, co nevolíme. Se všemi výhodami i nevýhodami. Až bude po všem, všichni se vrátíme domů a prostě budeme pokračovat v našich životech, pokud to půjde. Chleba levnější nebude.

Přesto bych si přál, abychom si to všichni pamatovali. Že to šlo. Že jsme se mohli postavit do jedné řady a možná jsme si nestáli všichni po boku, ale stáli jsme alespoň vedle sebe. Možná právě tohle bude to jediné, co nám po sobotě zbude. Je to jak smírčí oběť. Všichni se museli něčeho vzdát, překousnout svojí nechuť, přemoci sami sebe. Každý se s tím musel vyrovnat sám. Pokud si v sobotu budeme lízat rány, není to vina nikoho z těch, kdo tady stáli. Udělali jsme, co se dalo za podmínek, jaké byly. Netřeba si nic nalhávat.

Zítra to začne. Měli bychom si dneska všichni podat ruce, jako když u husitů přijímali pod obojí chleba a vína, protože věděli, že budou stát proti přesile. Přeji nám všem, ať naše sounáležitost není dočasná. Bez ohledu na sobotní výsledek.

388 thoughts on “Jak to tenkrát bylo?

 1. Tak si v sobotu držme palce, mám takový dojem že jedeme po skluzavce dolu a nemáme ani tušení, co nás čeká.

  Jsem v pražským korporatu a všichni tu budou volit PP. Teda kromě mě :-). Přál bych Vám vidět ty vykulený xichty, když jsem jim odpověděl koho budu volit. Ale nezbili mě.
  Ptal jsem se co říkají na tu nenávist vůči AB na těch náměstích, co říkají na ty nábojnice a tak. Tak si to prý AB zaslouží…. to jen malá sonda jak tito exponáti uvažují….

  Připadám si tu už jako exot… není tu někdo taky z Prahy s kým by se dalo zajít na pivo a pokecat v rámci naší ideový bubliny? Docela bych to dal, an kolem sebe je to politicky marný.

  1. Když jsem se zmínil o pražském odéru, hned se ozvali protestní hlasy. Možná se Vám podaří je na to pivo ukecat.
   Josef Švejk napsal:26 ledna, 2023 (19:52)

  2. zdar, jsem, též korporat, naštěstí se radši moc nebavím s kolegy o tom, snad s jedním se kterým jsem na stejné vlně, moc informaci od jinych nemam, vlastne se bavím s těmi u kterých očekávám podobny postoj a za těch par let si máme co říct.

   1. Děláte dobře bo: „Pilsner Urquell je dneska řidke jak stolica měsičniho děcka.“ (Ladislav Větvička)

 2. Oni nedovedou nic jiného, než den dva před druhým kolem presidentských voleb připravit nějakou sviňárnu, na kterou se pak mohou v případě neúspěchu vymlouvat pět let.
  Volby 2013
  Tehdy podle loutkařů Karla a podle médií právník Vladimír Zavadil, bývalý důstojník StB, zaplatil nactiutrhačský inzerát v Blesku. V tom tvrdil například, že Karel Schwarzenberg připravuje cestu pro návrat českého majetku sudetským Němcům. Inzerát vyšel po dva dny těsně před druhým kolem voleb.
  Volby 2018
  Tehdy prý volby ovlivnily falešné zprávy o spolupráci Drahoše s StB, opřené a různá falza údajných dokumentů, tu s obviněním ze sexuální úchylky, tu z kradení patentů. Zprávy se prý šířily především z „dezinformačních prokremelských webů“. Novinář Jaroslav Kmenta přípravu tohoto „kompra“ spojil přímo s lidmi ze Zemanova okolí na Hradě.
  Volby 2023
  V řetězových e-mailech a také na falešných webových stránkách kandidáta na prezidenta Petra Pavla se šíří informace, že měl generál ve výslužbě zemřít. Stránky jsou na první pohled nerozeznatelné od těch pravých, jde tak o záměrnou dezinformaci. E-mail, jehož metadata ukazují ruskou stopu (poslaný byl prostřednictvím ruské služby Yandex), obsahuje …
  —–
  Letos se tím jen pojistili, když už je to jednou připravené, tak proč to nepoužít…

  1. Ta „ruská stopa“ vždy pobaví. Proč by se Rusové zbavovali svého kandidáta s utajeným vázacím aktem na FSB/GRU?

   1. Ach, „ruská stopa“ je jedna z konstant libdemo vesmíru… Vy byste jsi vzal na svědomí odstřel argumentačního a důkazního etalonu v podobě zpochybnění ruské stopy? Apage satanas… 😁

 3. Kdo se rozhoduje na základě sledování debat na poslední chvíli, měl by být zbaven nejen volebního práva ale i svéprávnosti.

  1. Víte, měli jsme dnes ochutnávku pro cca 25 lidí. Po malém množství alkoholu se najednou otevřela stavidla. Lidé s vysokoškolským vzděláváním, doktoři, zvěrolékaři, my ostatní, co se dobře známe, všichni, opravdu všichni, se odkopali, všichni to hodí Babišovi, jsou znechucení PK. Je to skvělá zpráva a držím všem palce. Dobrou noc 🥰

  1. … tohle neprojde ani jako pokus, protože Vám, Ládiku, tam chybí otazník!
   Bez otazníku je to tvrzení a to může tvrdit u nás snad jen Rakušan, nebo tak nějak, né?

   1. Mám to schválně jako oznamovací větu. Kdybych se rakušana na něco ptal, připadal bych si jako debil. Ptát se dá jen normálních lidí.

 4. Já vás asi naseru (dnes druhá omluva za vulgaritu) ale já to půjdu zítra hodit gumákoj.
  Koukám na debatu a mám pocit, že Nova Babišovi fandí, protože ten způsob snímání nahrává Babišovi. Babiše museli něčím naspeedovat protože toho gumáka válcuje každým slovem. Evidentně se tou debatou těžce baví. Nemektá, nekňourá. Tohle je fakt státník a vůdce.
  Takže nechme kladeče věnců fialovému hnusu a pojďme řešit aby byl Babiš premiérem.
  Podle toho jak dává debatu je fakt člověkem, který ví co dělá ……

   1. Ano. Babiš musí vyhrát tak silně že si to nemůže dovolit.
    Babiš v dnešní debatě ukázal že ví o co jde, a přes všechny žvásty o čemkoliv je potřeba se za něj postavit. Je to v téhle chvíli jediná šance. Dát mu sílu a pak vyjednávat o drobnostech.

   2. Tak daleko to přece nemůže dojít !
    Po důkladném zkoumání Ústavním soudem bude z české ústavy tamními soudci vyčteno, že naše demokratická ústava zakazuje kandidovat všem kandidátům, jejichž jméno začíná na B a končí na Š.

    1. 😉👍Trefný předpoklad, Asfaltový holube… Vrchní ústavní magik se svojí smečkou by dozajista „náležitě flexibilně“ zapracovali na jistých, „zcela ústavních“ opatřeních…

   3. Ne. Pokud vyhraje Pavel, odvolá Zeman Fialu a jmenuje Babiše premiérem. Času je na to ještě dost. Babiš sice nedostane důvěru v parlamentu, ale to nevadí, bude vládnout bez důvěry. Všichni si myslí, že Starý ještěr už jen dožívá, ale to je omyl.

    1. Pokud vyhraje Pavel, starý ještěr bude spíše řešit svoji ochranku, protože zdivočelí ordneři Pětidemolice to vezmou jako iniciaci beztrestnosti… Připravme se na řev v obou případech : když vyhrají – vítězný, v momentě porážky frustrace… Ale ono skutečně hrozí pouliční násilí, ničeho se neštítí… Ani nemají čím se štítit…

      1. no a pokud vyhraje Babiš, tak pro změnu zase Svěrák, nebo Geislerka budou místo Vrábla svolávat demonstrace zase oni, dyť je to vlastně jedno

  1. Beru to jako vtip … i když souhlas, že jako premiér bude užitečnější. Čeká nás nejspíš porážka, ale jde o to, aby to nebylo sedmimístným rozdílem, jak naznačují některé – no ne, propána, samozřejmě že ne nezákonné průzkumy, ale propočty sázkových kanceláří. Protože to by byl „jasný signál“ na východ a zejména pak na západ, že míru si tato země užila již dost a je zase hotova krvácet pro cizí zájmy.

   1. Nezáleží, kolik lidí a jak volí – záleží na tom, kdo hlasy sčítá… JVS
    Po parodii na volby za louží, bychom neměli být překvapení ledačíms…

  2. Jste si jist, ze v roce 2025 shledaji vůdcové lid připravený k volbám? Nebo ze nebudou volby po síti?

   ( v první otázce narazím na včerejší pavkovo prohlášení, ze t č není lid připraven na referendum a je ho nutno ještě řádně informovat nebo instruovat/ . Nepíše se mi to lehce, ale bůhví, co bude v r 2025

  3. Pluto, Pávek je maňásek, který na vše odpovídá, ze bude koordinovat s EU a NATO.
   Sám si ani neuprdne, jeho cílem je hlavně vpravit ČR do ještě hlubších útrob těchto spolků a ani se tím netají.

  4. Jste asi poněkud konfrontační typ. Včerejší debatu na „Primě“ (opravdu nevím, kdo vymyslel ten název) jsem vydržel cca 5 min. Moje původní heslo bylo: “ naleju si k tomu“ a moje konečné bylo „naleju se“. Uvědomil jsem si ovšem, že jsem prduch a že musím odpoledne do práce, kde mám kontakt s lidmi a tak jsem to radši vypnul a zřekl se toho osobního momentálního kréda (ne mentálního, to je jiná kategorie, ke které dojde patrně po volbách). Ono jde o to, kdo dělá divadlo pro lidi, neberte to osobně, tzv. plébs. Který posílá nábojnice a ruští hackeři, kteří napadli web generála Pavla a kteří se na obou stranách dokonale vyprofilovali.
   Babiš se nebavil, je to paralela k volbě Zeman vs Drahoš. Píšu paralela, ptz do jedné řeky dvakrát nevkročíš, ale brody mohou vypadat podobně….
   Počkám na další článek a tam se pokusím napsat víc…..

 5. „Mě naprosto fascinuje, že generál Pavel kandiduje na nejvyšší místo v této zemi, aniž by kdy byl alespoň zastupitelem v Dolních Kotěhůlkách. V životě neseděl v Parlamentu. V životě neseděl v Senátu. V životě neseděl vůbec nikde,“ kritizovala v debatě pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové advokátka Klára Samková bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR a expředsedu vojenského výboru NATO Petra Pavla a označila jej za „úředníka z Bruselu“.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Po-debate-Babise-s-Pavlem-prisla-jina-General-si-ji-asi-nepusti-727287

  1. … sem něco přehlídl? Od kdy vyvolený musej sedět v zastupitelstvu v Dolních Kotěhůrkách? Bych si zrovna tipl, že Vám, Samkový i Bobošíkový dávno ujel vlak.

 6. Uvádět ve veřejnoprávní TV že dodávky zbraní státem,který to má zakázané mocnostmi z konference v Jaltě slovy a další dobrá zpráva, to je novinářské dno

  1. Heslo dne : Dopadli jsme na dno a to se pod námi utrhlo.
   Dobrá zpráva je každý další krůček k třetí světové.

 7. Takže gogování a baštování konečně skončí? Hlavně ti baštovníci, ať si hrábnou do svědomí, mají-li nějaké.
  Jestliže bych hledal nějaký ukázkový případ rozesírání jednoty Alternativy, tak je to právě tohle.
  Baštovci. Prý slušný a moudrý člověk. A jak to tak jistě víte? Jen proto, že médiím nestál za to, aby na něj něco vytahovala?
  Uměli byste si představit, jak tím monotónním, zoufale nudně bučivým hlasem čte novoroční projev, nebo pronáší nějaký jiný, presidentský projev?
  Stačilo snad jen trochu soudnosti, ale jak bylo možno zaznamenat, tak některé stálice tohoto webu, jí nejsou vybaveny vůbec.
  No a gogo.
  Ten rozjebe i to, co se rozjebatelné vůbec nezdá – ale on to dokáže.

  1. Vnitro, elf, BIS, nebo dobrovolný práskač a trollík, Tecočampe? Ono je to vlastně jedno – jak již pan Pivec kdysi v jednom TV zpracování Jiráskova díla trefně a věštecky tituloval z pozice otce hlavního hrdiny „své současné profesní následníky, tedy komefianty“, přičemž se to samé hodí na zmíněnou partu – verbež…

 8. Hele přátelé, já jsem furt na nohou takže navečer nemám čas číst historii. Ale mám otázku, nejede zase nějaká libtardí akce „přemluv bábu“????
  Hele mám dvě nevlastní děti, relativně nedávno pořízené, z pražského prostředí. Oběma se docela životně daří a vztahy s námi jsou přiměřené jejich věku.
  A měli jsme teď s oběma telefonní hovory, kdy po neutrálním úvodu přišel útok na volby.
  V obou případech se manželka snažila téma utnout ale byly použity formulace, které nešlo zastavit. Takže bylo téma otevřeno a hovor byl veden připravenými otázkami a argumenty. Manželka je verbálně pohotová takže to v obou případech skončilo ztrátou argumentů, schopností oponovat a prásknutím telefonu.
  Já už se dneska živím něčím úplně jiným ale působil jsem chvíli v bankovnictví a na telefonním prodeji. Takže poznám návodné otázky, manipulaci atd. a já jsem v obou hovorech cítil, že to nešlo z nich ale někdo je velmi profesionálně nabrífoval…. a nezvládli neovci na druhé straně.
  Nemáte z dneska někdo podobnou zkušenost …..????
  Kurva doprčic, ty prasata cíleně rozvracejí rodiny … (omluva za vulgaritu)

  1. Mám zkušenost, že stačí půl roku v pražském prostředí a jedinec nabyde vlastnosti, kterých se už do smrti nezbaví.

   1. „Mám zkušenost, že stačí půl roku v pražském prostředí a jedinec nabyde vlastnosti, kterých se už do smrti nezbaví.“
    Nemohu souhlasit jsem „náplava“ v Praze již od roku 1977 a zatím mne ta „pražská nemoc“ nepostihla … vždy volím opačně !!

     1. Dobrý večer, Sibylo. Obrátil se na mne pán, píšící pod přezdívkou chalupnik133/Hyperintoš, (dříve Hledač), s žádostí o kontakt na vás. Souhlasíte-li, pošlete mi, prosím, svůj mail – na můj kontakt xuesheng@volny.cz, já předám.

  2. To je fakt masakr. Speciální akce sice nejede, ale pravdatelevize už necílí jen na staroušky, ta to hrne napříč věkovým spektrem a ani se nesnaží předstírat.
   Dnes mám načteno. Dvě rodiny, celý život v kamarádském vztahu. Už jen báby. Návštěvy, jedna druhé nakupovala protože má nějaký hendikep. Dovezla nákup a uviděla tam nějaký Babišův leták a prý začalo peklo. Navozila jí letáky od jenerála a nutila ji leták Babiše spálit. Babča se nedala a tím jejich kamarádství skončilo. Uvědomělá babča jí nebere telefon. Prý na SMS, jestli jí nakoupí lakonicky odpověděla – NE.
   Tož asi v tom nejste sami.

   1. A jak včera Augustová a další dobrá zpráva,čekala jsem co a ono že na Ukrajinu konečně Německo pošle tanky. Hnus. Takhle uvádět takovou hrůzu.

     1. To je taky zbraň odepřít obyvatelům antibiotika. Jen díky nim vzrostl počet obyvatel od doby jejich objevu o 6 miliard. A že ten jejich objev nebyl zas tak moc dávno. 100 let bude až za pětiletku.

     2. A taková uvědomělá svazačka to v jejích TV začátcích byla… Dle CV prý nebyla kandidátkou vstupu do strany, ale za to bych tedy ruku do ohně nedal, ani nevadil dolar proti bobu… Holka byla používána jako redaktor na politických akcích SSM, KSČ (*to byla za mladé, perspektivní), sloužila odhodlaně… A dnes taková harpyje… Co se divím, jde o soukmenovce z ČT…

  3. Dobře vaše žena, když dokáže takhle z voleje odrazit připravený útok. Vlastně dva. Mimochodem, nezazněl taky argument z nejpádnějších? Takový ten, jenž rodinné vztahy tmelí jako máloco jiného: „Hele, babi, my v tom budeme muset žít,“ (teď podle míry získané vepřoryjovosti hlasitě nedodá „zatímco ty to máš za pár“) a pokračuje: „tak co kdybys volila podle toho, jak ti nadiktujeme? Přece nebudeš vnukům kurvit jejich zářnou budoucnost!“

  4. Pluto, omlouvá Vás, že jste je nevychovával sám.
   Jsem hrdý na to, že mne moje děti velmi často poslechnou – protože už jsou dost staré, aby samy zjistily, že se to prostě vyplatí.
   Že ten děda, kterého všechny vnučky bezvýhradně milují, děda, co má už šedivé i obočí, že tenhle děda toho jednoduše víc viděl, víc zažil a může tedy srovnávat.
   Věřím, že takhle to má většina z Vás tady.
   Často to dříve, když byly moje děti v takovém tom post-telecím věku, bývalo to vyptávání a následné „radění“ doprovázeno pocitem, jako bych snad slyšel skřípot zubů. Ale nakonec se děti stejně rozhodly správně.
   Tak tomu bylo i v tomto případě (presidentských voleb, jak tomu lepšolidi říkají), kdy obě moje děti byly těmi doprovodnými jevy znechuceny snad ještě víc, nežli já sám.
   Bylo to i v případě čínské bolševické chřipečky, pak SVO a případného postoje k tisícům vetřelců denně (jen zatraceně málo z nich, jsou opravdoví uprchlíci před smrtí či válkou) a myslím, že to tak bude, dokud nezačnu senilnět natolik, že moje názory už nepůjdou brát vážně.

   1. Moc si nefanděte. Mládí má vždycky chuť vymezit se proti staří. A velkou potřebu identifikovat se se svými vrstevníky. Hodně záleží na atmosféře ve škole.
    Právě proto establishment věnuje tolik pozornosti indoktrinaci mládeže a začíná už na ZŠ.
    Člověk v tísni, lidi od Post Bellum s jejich Pamětí národa, jdou na to velmi chytře.

  5. Potvrzuji manipulaci dětí a mládeže. A to již delší dobu na školách. „Tatí, heč, dneska jsme psali dopis do Číny, aby propustili ty disidenty“. Gymnázium Blansko – nějaký program nějaké ziskovky. Nyní vysokoškolačka patrně zapojená do vyhledávání protiEUNATO (proPutinovských) živlů na netu. Stydí se za svého tátu a distancuje se. Nyní militantní v prezidentské volbě. Na argument reaguje otázkou: odkud to máš? Na otázku: odkud to máš? lakonicky – to všichni ví, kromě zmanipulovaných proputinovců.

   1. To náš gympl ukrajinská vlajka z okna už rok, druzba a výlet na Tchaiwan , vedle zakladka tibetská vlajka z okna

   2. Je to lákavé!
    Lidi od Post Bellum rozdají smradům mikrofony a nasměrují je na ty správné staříky.
    Stařík má radost, že má návštévu a ostatní staříci v Domově důchodců čuměj.
    Dobře ví, co se od něj požaduje a tak práší, až se mu od mluvidla práší.
    Dětičky také přivítají hru na reportéry a tak ty pohádky starého zbrojnoše pečlivě zaznamenávají.
    A spokojení jsou všichni. Stařík měl slávu a možná dostal i pytlík keksů, které si naláme do čaje.
    Dětičky dostanou klíčenky a jejich pančelka červený puntík, za dobrou práci s mládeží.
    ***
    Tím nechci říct, že ti staříci vysloveně lžou. Ale všichni víme, co dělá čas s pamětí a že každý člověk má sklon vidět svoji minulost , proběhlé události, v úplně jiných barvách, než zamlada.

  6. Tak ony asi nějaké výzvy „přemluv rodiče“ existují. Ale ani nejsou potřeba. To vše již obecně vychází z toho, co jim propaganda leje do hlavy. Otázka je co s tím dělat.

   Obávám se, že skoro nic. Nedávno jsem si četl o Sophie Schollové. Pocházela z křesťanské (luterské) rodiny, měla mnoho sourozenců, otec byl starosta. Jako dívka nadšeně přijímala ideologii nacismu v Hitlerjugend. Tak silný byl ten vliv propagandy. A rodiče jí nic nevymluvili. Ale aspoň je nepráskla. Ale postupně od toho začala odpadávat a vystupovat proti. A nakonec rozšiřovala protirežimní letáky a tak ji nakonec popravili.

   To si vezměte, že ona byla vlastně z toho nejkvalitnějšího prostředí. Mnohačetná rodina, rodiče, učili ji křesťanskou morálku, asi i nějaké vzdělání bylo. Ale stejně jinto na začátku pohltilo. Jak tedy mají odolávat ti, kdo jsou z méně přívětivého prostředí, kdo třeba ani nic neví o absolutních hodnotách křesťanství, kdo nemají vzdělání a zázemí.. Jen výjimeční lidé za výjimečných okolností tomu snad odolají, a i oni zakolísají.

   Anebo vy sám se asi musíte chovat jako Ježíš Kristus, abyste děti/ostatní přesvědčil.

   1. Píši to výše. Mládí má velkou potřebu identifikovat se se svými vrstevníky. Puberťák není morální gigant, chce zapadnout. Nic víc.

 9. Řešíme blbosti, přátelé, což je tím, že je v politice málo žen!
  TITULKY Z RUBRIKY ŽENA:
  —————————————————-

  – více stylu !
  – „Jak se můžeš jako feministka vdát?“ Svatební tradice jsou sexistické, tvrdí ženy
  – „Když přijdu z práce, doma najdu plačící osoby a neskutečný binec.“ Jak děti ničí partnerský život
  – „Hlavně doma neříkej, kolik jsi platila.“ Proč u dobrého kadeřníka necháte tisíce a vyplatí se to?

 10. Někde je napsáno a do kamene vytesáno :“ Poutníče zvěstuj Lakademonským, že my tu mrtví ležíme, jak zákony kázaly nám.“

  1. A len tak, citat, teda skorej opis od vlka

   Dál se mi ozvala Břeclav:

   Hezké odpoledne, zdravíme z Břeclavi. V pátek opět ve stejném čase svítíme na náměstí. Před časem jsem poprosil o popularizaci této trošku donkichotské akce krajskou šéfku strany PRO, ale nebyl zájem, prý je to k ničemu. Proč donkichotská? Protože se o ní moc neví. Chybí větší zapojení tzv. alternativních webů. Nevadí. Takže jediný světlonoš je Kosa.

   Mařička a Karel

   Je mi smutno, když čtu břeclavské! Jak je pojmenovat nejlépe? Asi jako ztracence. Alternativa se ráda chlubí jak je horem dolem jiná než mainstream? V čem? když odmítá sebeméně pomoci? Včera jsem psal o tom, že kanál politických videí od nicku Karel Havlíček Borovský odmítly podpořit alternativní weby.. dneska totéž čtu ohledně akce v Břeclavi… Hlavně, že všude na alternativě jsou všichni chytří jak rádio a televize dohromady! A vědí všechno nejlépe. Ale hlavně nic nedělat! Jen plácat moudra u kompu…

   Ja viem, malinko pokrytecke odo mna, ked tiez sedim doma na zadku.

 11. *Novodobá uvědomělá mládež je už nachystaná a čeká na uvolnění z řetězu. Bez jakýchkoliv zábran už mluví o střílení do hlav… Vědí, že brzy už nebudou muset používat důvtip, ale postačí staré dobré násilí…*

  Proboha, pane Sterziku kde chodíte na tyto manipulativní a emočně podbarvená klišé? Opravdu jste přesvědčen, že zvolením jakéhokoliv z nabízených bizarních panáků se cosi změní, resp. oddálí? Jednomu chrastí v prefrontálním kortexu bruselské dotace a druhý vrtí úslužně chvostem namočeným ve hvězdách a pruzích a neví, jak by hlouběji zalezl do americké řiti. Spojovacím faktorem obou pánů je, že je jim naše republička u prdele. Jo a k vypíchnutému souvětí, trochu zapomínáte, že mezi seniory a indoktrinovanou (ovšem ne vždy) mládeží, ještě stojíme my, padesátníci. X-generations, Husákovy děti. Obsolentní troubové, kteří by toto nedovolili. Většina z nás má vojenský výcvik, mnoho z nás z nostalgie zbrojní průkaz, zbraně a pravidelné návštěvy střelnic (myslím, že je to zaokrouhleně 400tisíc) a kopnout do prdele, i s pupkem, zdivočelého dvacetiletého nerda ještě většinou zvládneme. Problém je v nebezpeči jaderného útoku a z toho nám nepomůže nikdo. Tato hra se hraje jinde. Jinak řečeno, z téhle orwelovské sračky nás nevytáhne ani pan Babiš-Váš zaměstnavatel (pokud vím).

   1. Schumacher: Já též. Pravidelně. Pracuju ve zdravotnictví a tyhle „nové“ neoliberální typy kolegů vídávám každý den a působím mezi nimi lehce jako postarší hulvát, byť se to v „mých kruzích“ nenosí. Ale pořád je nás normálních-prorepublikových konzerv většina. Jen holt naše generace neumí vyčnívat. Ale stále umíme spontánně „eradikovat“ extrémy. Jen si vzpomeňte pane Schumachre, kdy jste okřiknul děcka lámající větve stromu, či dělající neúměrný bordel, nebo poslal žebrající smažku do prdele. Určitě se Vám to někdy událo. A o tom mluvím. Stále je v našich silách udělat pořádek.

    1. I několik kapesních krádeží překazil, vyhrožování hozením pod vlak v pražském metru přežil, i cikánského kapsáře z tramvaje za krk vytáhl.

     1. Schumacher: Tak vidíte. Tudíž zareagovat na násilí neosvazáků vůči seniorům, jak o něm tak sugestivně píše pan Vidlák, zcela jistě zvládnete bez problémů též. A chci být optimista, takže takových jako Vy je zcela jistě stále většina. A z toho důvodu přes indoktrinaci mládeže ty změny prozatím nepůjdou. A strůjci změn to ví. Musí jít cestou dosazených panáků a evidentních antidemokratických úkonů je buřt jmenuje-li se loutka Péťa, Adrej, Víťa, Danuška či jiný kolaborant. Nasměrováno to mají všichni stejně, jen různými způsoby. Hlavně ať se plebs mezi sebou porve.

  1. Podle mě by Babiš byl miliardář i bez evropských dotací.. Já nevím, upíráme mu schopnosti podnikat a vydělávat peníze?

   1. Ohart: Ne, to ne. Neupíráme. Jen se holt pravidla podnikání v EU radikálně změnila a pan Babiš pluje s proudem.

  2. Vítku, neuvědomujete si o co jde!!!
   Ten, kdo se bojí o život, o svojí existenci, se neštítí ničeho. A konkrétně v ČR je hodně takových, kteří si uvědomují, že jejich pravá vlast, což rozhodně není ČR, bojuje o přežití. A že bez strýčka Sama , jako ředitele Zeměkoule, se neubrání.
   Z toho důvodu je naše mládež vychovávána k lásce k USA a nenávisti ke všemu ruskému, čínskému, zkrátka k nenávisti k těm, kteří odmítli políbit těm v Bílém domě prsten.
   Povšimněte si, že ti, kteří ten prsten políbili, jsou hodní. Třeba saúdští monarchové a obecně monarchové v Zálivu, anebo egyptský hodný pučista Sísí. Těm lidská právy nikdo neotlouká o hlavu a přehledné se i uříznutí hlavy a rozčtvrcení motorovou pilou. Princ MbS je hodný přítel amerického lidu. A jeho přátel.
   Irácký Saddám byl původně hodný, chemické zbraně proti zlému Íránu nevadily. Pak ale odmítl políbit prsten a stal se zlým diktátorem.

   1. Helanov: Ano, je to přesně tak, jak říkáte. Výchova k nezměrné lásce vůči páníčkovi. V tomto případě k USA, potažmo nadnárodním korporacím. Nebo lépe pozvolný výplach. Dělo se to v minulosti, děje se to i nyní. Ale věci se, k jejich nelibosti, dějí příliš rychle. Dle mého to měl být proces na několik generací a ne v době, kdy se stále ještě většinová produktivní, středněvěká populace nedá názorově zvertovat a má stále výrazný výchovný vliv na onu „cílovou skupinu“. Proto nevěřím v nějakou mezigenerační genocidu, jak o ní píše pan Vidlák. Teď ještě ne. Je to z jejich zvráceného pohledu příliš brzy. Otázka, která mne spíše trápí zní: Co když nechtějí nás, ale jen naše území. Co když je jim jedno, že se tu vymlátíme. Co když je ten nastolený současný trend naší likvidace nezvratitelný.

    1. Naše území, naši Kotlinku už dávno mají. A vymlátit nás, doufám, nechtějí, protože jsme pro ně zdroj příjmu. Někdo musí pracovat, ve smyslu hýbat rukama, pro aristokraty ducha je fyzická práce velké ponížení.
     Pěkně to vyjádřil již zesnulý pan Čeněk Růžička : Slušný Romák nepracuje, slušný Romák kočuje. ( Naříkal , že jim bolšáni ukradli kola. )
     Tihle , ač s kikány nemají společného skoro nic, myšlénku v tomhle ohledu mají stejnou : Slušný *** nepracuje , slušný *** obchoduje. Ale na rozdíl od pana Čeňka to nikdy neřeknou nahlas.
     ***
     Je mi naprosto jasné, že tuto skvělou myšlénku nevyznávaji ani zdaleka všichni ****.
     Jen poznámka pro blbečky : Opravdu nejsem idiot a neházím příslušníky nějakého národa do jednoho pytle.

  3. Jenže to proboha platí i Vám…..

   ..*Novodobá uvědomělá mládež je už nachystaná a čeká na uvolnění z řetězu. Bez jakýchkoliv zábran už mluví o střílení do hlav… Vědí, že brzy už nebudou muset používat důvtip, ale postačí staré dobré násilí…*

   Ano o toto jde ,vlastně jste si odpověděl aby jste to v druhém odstavci ignoroval, 90 procent lidí zde chápe že i kdyby Babiš vyhrál se toho moc v politice nezmění ano tato hra se hraje jinde. Ale v malém kousku doufá že nevyhraje ta zfanatizovaná část …….Novodobá uvědomělá mládež….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *