22 listopadu, 2024

Jak snadné to je…

Motto: Robert Fico vyhrál volby a prezidentka Čaputová ihned stopla dodávky zbraní na Ukrajinu.

Ano, takhle jednoduché to je. Fico vyhrál volby. Dostal v nich cca 23% voličských hlasů. Není vůbec jisté, zda sestaví koalici. Ještě nejistější je, zda se stane premiérem. Ficova výhra se ani zdaleka neblíží Orbánově výhře. Neblíží se ani výsledkům, kterých u nás dosáhl Andrej Babiš. Pořád platí, že vítězem voleb je spíš Pellegrini, než Fico. Ale přesto to stačilo na to, aby Čaputová zastavila dodávky zbraní. Vlastně ještě dřív, než s ním mluvila.

Kritizoval jí Zelenský, kritizoval jí Fiala, kritizoval jí Petr Pavel a zřejmě ji kritizovalo i mnoho dalších liberálů, jen se to nedostalo do médií. Přesto se Čaputová rozhodla jinak. Ani američtí protektoři s tím nic neudělali. Ani bruselští protektoři s tím nic neudělali. Ani pravdomluvná slovenská mééédia s tím nic nenadělala. Jeden třiadvacetiprocentní Fico je víc než tohle všechno.

Mělo by vás to povzbudit. Svět patří těm, kdo se neposerou. Na Fica před volbami vytáhli všechno. Včetně zatykačů. Užil si hnojomety jako nikdo druhý. Ale neuhnul. Troufl si mít názory, kterých se u nás neodváží ani Veľký Bocian. Po celou dobu neuhnul novinářům ani o píď. Nepodělal se z jejich nálepkování, nepodělal se z televizních odsudků, nepodělal se z pokusů o kriminalizaci. Když o něm novináři mluvili jako o kolaborantovi a zaprodanci pekla, nikdy se nepokusil svoje názory zakecat nebo zmírnit. Naopak, drze se k nim přiznal.

A pak vyhrál volby s „pouhými“ třiadvaceti procenty, nebinární Šimečko se snaží, aby SMER vládu nesložil, pomáhají mu média, neziskovky a nejspíš i americká ambasáda, která má k Čaputové přístup čtyřiadvacet hodin denně, ale stejně Zuzana raději všechnu vojenskou pomoc stopla.

Nejde o to, jestli má Slovensko ještě co Ukrajině dát. Nejspíš už jim dlouho posílají naprosto nedostatečné množství munice, kterou jsou schopni průběžně vyrábět, ale to gesto má obrovský význam. Já, prezidentka Čaputová, dosazená americkým vlivem za americké peníze a pomocí sorosovské podpory, jsem si tak nejistá budoucností, že raději ustoupím Ficovi, i když ještě nemá žádnou reálnou moc. Jen už prokázal, že není žádné ořezávátko.

Kde jsou všichni ti Sorosovci? Kde je západní moc? Kde jsou Ferhofštatové, aby to Zuzance rozmluvili?

Proto mluvím hodně o lídrech a málo o politických stranách. Proto na osobnosti „šéfa“ záleží.

V sobotu Hamás zaútočil na Izrael pomocí motorových padáků a levných dronů s výbušninami. Dokonce i tupí novináři si všimli, že použili taktiku z války na Ukrajině. Doteď nemá izraelská armáda situaci pod kontrolou. Hamás je schopen jim sestřelovat vrtulníky i tanky. Můžeme přemýšlet, jestli je to izraelské 11. září nebo izraelský Pearl Harbor. Nebo obojí dohromady… jako by se i v Izraeli někdo rozhodl, že rozdělenou společnost je třeba stmelit pomocí šoku (a přitáhnout šrouby svobodě, prosadit si svoje pikle a protlačit svůj názor silou). Ale souhlasím s Marianem Kechlibarem, že Netanjahu v tom může být nevinně. On se profiluje jako jestřáb a když se mu stalo něco takového, může si znepokojená veřejnost říct, že vlastně žádný jestřáb není a najít si lepšího. Kromě toho – šok po 11. září nevedl k americkému vítězství.

Také se hned začalo mluvit o nevyprovokované agresi… zlatý voči. Tam na Blízkém východě si navzájem udělali tolik křivd, že se za ně navzájem mohou mstít do skonání světa a dokazovat svoje nároky na území až do časů před Kristem. Na Ukrajině je to némlich to samé. Ale ani jedna válečná strana se nás v Evropě nebude ptát na náš postoj k tomuto konfliktu. Jsme jim ukradení, protože můžeme jedině kecat, zaujímat postoje, vykřikovat na fejsbůku, ale nejsme schopni udělat nic ani pro jedny ani pro druhé. A už vůbec nejsme schopni výhružek, které by jedny nebo druhé donutily složit zbraně. Celá diskuse o příčinách konfliktu už slouží jen k tomu, abychom se ještě víc hádali. Ani Izraelci ani Palestinci nám za náš postoj nepoděkují, protože za ním už nebudou ani transfery kanónů, ani transfery peněz.

Za Vidláka říkám, že diskuse o vině je zbytečná a jediné racionální stanovisko je stejné jako jako v případě Ukrajiny. Mír! Ale stejně jako v případě Ukrajiny je to stanovisko zbytečné, protože na mír musejí být dvě strany a na válku stačí i jedna. Ale všimněte si, jak je karma zdarma… zbraně pro Ukrajinu na zabíjení Rusů se hladce staly zbraněmi, které zabíjejí Izraelce. Některé se možná přímo v Izraeli vyrobily. Takhle to skončí vždycky. Živit válku, to je jako živit požár. Pak vám začne hořet i tam, kde jste to nečekali. Ne, nejsme schopni zajistit mír, když nechtějí ti, co bojují. Ale kdybychom neživili válku dodávkami zbraní, byla by ta válka prostě menší… a neměla by takovou tendenci metastázovat. Nepřidávat se k cizím válkám, obzvlášť ne k těm, za které horují velmoci. Nemůžeme ovlivnit, jestli se jiné národy mezi sebou pobijí, ale nemusíme jim k tomu přispívat dodávkami šrapnelů a mít vlastní ruce od krve.

Ale tak či onak, Hamás najednou vypadal schopnější, akčnější a pohotovější než izraelská armáda. Můžeme přepsat vojenské příručky. Motorové padáky jsou víc než stíhačky i vrtulníky. Jana Černochová kupuje nejdražší a nejzbytečnější zbraně na světě. Vyhrává dron a pěšák. Údajně Hamás obsadil i nějakou izraelskou leteckou základnu… Merkavy hoří stejně radostně jako Leopardy a vsaďte se, že Abramsy na tom nebudou jinak.

Ukázalo se, že Rusové měli pravdu, když tvrdili, že americké zbraně z Ukrajiny jsou na prodej. Bagatelizovalo se to. Byla to jasná Putinova hybridní propaganda. A jak málo teď stačilo, že? Pár hrdlořezů na padácích… a obsadili prý větší území, než Rusko či Ukrajina za poslední rok války. A rozstříleli při tom hudební festival propagující smíření mezi Izraelem a Palestinou. Větší absurditu už letos asi nenajdeme…

Až sem to libtardi dovedli. Bubnováním do války a bezhlavým dodáváním zbraní (a peněz) se jim podařilo otevřít další frontu, která svojí logikou vtáhne do konfliktu další země. Když se střílí Izraelci s Palestinci, tak je to tak vždycky. Ti, kteří doufají, že Izrael Gazu plošně vybombarduje, si neuvědomují, co taková věc udělá mezi miliardou muslimů. I v Praze jich je hodně… Palestinci tam mají velvyslanectví… A co teprve, kolik jich je v Berlíně… Teď ze samé radosti rozdávali koláčky. Co asi udělají z hněvu, že jim Izraelci pozabíjeli příbuzné v Gaze? Kolik z nich „hrdiny z Hamásu“ napodobí?

Tak snadné to je. Podívejte, jak málo dneska stačí, aby se všechno měnilo. Stačilo, aby Fico vyhrál volby. Stačilo, aby Hamás nakoupil drony trochu se pocvičil podle nových manuálů z východní fronty a vše se otřásá v základech. Konec liberální demokracie v přímém přenosu. Další dny přinesou nové jobovky. Sauronovo oko se teď zaměří tam k Tel Avivu a na nás už nebude mít čas. Ani na Ukrajinu ne. Dejte tomu pár týdnů a uvidíte celou vládu i se sněmovnou, i se senátem, i s ústavním soudem, jak se hemží bez notiček.

Přichází doba opravdových silných mužů, kteří tuto dobu unesou na svých ramenou. Doba, která nebude brát ohledy na zpovykance a sněhové vločky. Doba, která bude přát osobní odvaze a nikoliv rektálnímu alpinismu. Tam na východě mají takových mužů docela dost. Měli tam těžké časy, které tyto muže plodí. My jsme měli dobré časy, které stvořily všechny ty nebinární Alžbětka a jiné vlastizrádce. Měli bychom se začít rozhlížet, kde nám ještě nějací opravdoví chlapi zbyli a postavit je do čela. Měli bychom si vybrat takové, kterým stačí výhra jako Ficovi, aby to měnilo věci.

Až tohle všechno praskne, budeme je potřebovat.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

193 thoughts on “Jak snadné to je…

  1. Néjen že mladí blboni mají problém s internetovým životem, ale už fšichni. Zajímalo by mě jak to bude probíhat až někoho napadne vyhodit internet jako nordstrím. Psychyjatrů je taky pré málo, gdo ví co bude. Mu he he

    Jj, potřeby nepíšete, to je jasný, na to máte Rajchla a Kadimůru. Koho z nich budete volit. Mu …..

  2. SVO sa vyvrbila (aj k mojmu prekvapeniu) k planovanemu zosadeniu dolara z trona svetoveho hegemona.
    Ja som sa tiez divil com sa rusi solichaju. Az po mesiacoch vyslo najavo, ze o UA vobec nejde. Pre obe strany je to len nastroj.

    Po tom, co NATO – ako uvadza k42 – sa zredukoval na papieroveho tigra, bol cas sa posunut dalej.

    Vsetky ekonomcke a aj politicke nitky vedu do Svatej zeme.
    Zidia sa vdaka holokaustu prepracovali k nedotknutelnemu etniku. A robili si co chceli. Nielen v Izraeli a blizkom okoli, ale cez Kapitol aj kdekolvek na svete. Len nejak sa im ten holocaust domotal a okrem tolerancie nacizmu kdekolvek, kde je to pre Izrael vyhodne uz vypustaju stupidne hlasky ako :
    https://www.reuters.com/article/us-israel-netanyahu-hitler-idUSKCN0SF15120151021
    “Hitler didn’t want to exterminate the Jews at the time, he wanted to expel the Jews,” Netanyahu said in the speech. “And Haj Amin al-Husseini went to Hitler and said, ‘If you expel them, they’ll all come here (Palestine).
    “‘So what should I do with them?’” Netanyahu said Hitler asked the mufti, who responded: “Burn them.”
    Jeden by si myslel ze PM Izraela nemoze byt az taky blazon……

    Rusi sa odklonili od zidovstva a zacali ozaj uspesne spolupracovat s arabskym svetom.
    Kolko fotiek ma VVP s nejakym vysokopostavenym zidovskym cinitelom a kolko s predstavitelmi arabskych krajin. Je zaujimave, ze Kadyrov ma bobrika mlcanlivosti k aktualnym udalostiam v Gaze.

    Vsetky zidovske kulturne a ekonomicke veliciny dobrovolne opustili Rusko. Este i Cubajs sa porucal.

    Minuly rok v marci, ked bol VVP podla nasich medii osamoteny ako kol v plote, sa v Moskve upiekla dohoda v ramci OPEC. NIK z arabskych krajin ju neporusil. Ak by chceli, potopili by rusa kedykolvek. Ale dobrovolne a ochotne sa pridali k rozbiehajucemu sa projektu nedolaroveho trhu. A doteraz drzia liniu.

    No a do toho im zacali kecat chlapci z Izraelu a roztancovali sa okolo Rijadu. Kludne z toho mohol pramenit nejaky rozkol v jednote pri potierani dolara. Od soboty su kortesacky Tel Avivu s Rijadom minulostou.

    Izraelsky mytus nedobytnej pevnosti a jedinej skutocnej moci na BV sa zrutil ako domcek z kariet a predcasne zavolanie velkeho americkeho protektora o pomoc len svedci o tom, ze v Izraeli su si vedomi toho, ze ked sa na nich vrhne okolie, tak ich umlatia capicami. Ostrym testom izraelci vobec nepresli a ked to nabuduce pojde naplno, maju o zabavu postarane. Ekonomicky ani materialne a ani ludskymi zdrojmi proste proti arabom nemaju sancu.

    Lietadlova lod zabezpeci humannu totalnu blokadu pasma Gazy, aby sa tam nejake sify nepresuvali z Egypta. Len tam nebude ta lod vecne.

    Zaroven si rusi uspesne vyskusali severnu morsku cestu. To pre pripad, ak by sa Suez pokazil….

    1. Zaujimavy a vyrecny postoj Ruska k situacii….:

      Putin v súčasnosti nemá v pláne kontakty s vedením Izraela a Palestíny, ale v prípade potreby ich môže urýchlene zorganizovať, povedal Peskov.
      t.me/RIAKremlinpool/10868

      https://t.me/rian_ru/217847
      Сейчас идет подготовка визита президента Палестины Аббаса в Россию, сообщил палестинский посол

  3. No tak, hlavní proudy emerických médií, mají za úkol trousit sklérózu, sypat každý den nějaké senzace aby nebyl čas se zamyslet a něco dělat s tím co už se spáchalo. A tak to funguje, fšude. Ofce sou s tím smířeny, spokojeně skáčou na špeky a každej rok jim seberou bilion hodnot do cizájova. A gdyž se něgdy ofce zamyslí, vrhnou se na chudáky, žebráka, bezdomovce a řeknou jim, vidíš, je to tvoje vina. A pak si sednou do hospody na pívo za 60,- ká a bavěj se o kolečku sociálka, pracák, důchody, dvanáctky a strašně se rozčilujou, gdyž by někomu z našinců by dali na starobu nějakej rozumnej peníz na přežití jen za to, že to tady s něma přežil. Jen proto, že je náš a celej život platil daně z rohlíku.

    No počítám, že zítra se stane něco v Africe, nějakej černej republikově podemosgrátněnej stát se uvědomí, někoho zastřelí nebo ho najdou ve Švýcarsku jak bere měsíčně rentu , na kerou by místní musel dělat rok.
    Taky by se mohlo něco napsat o Francii jak se jim v téch zónách gougou daří.

    1. Trochu mi dělal reklamu i Macek v pátek v glosách

      Jindřich Rajchl na Pravém prostoru:
      Dostal se mi do rukou interní materiál odboru terorismu a extrémismu na ministerstvu vnitra, kde jsme označeni za bezpečnostní hrozbu pro ČR, protože prý prosazujeme následující témata:
      Anticovid
      Ekonomická a energetická krize (ceny energií a inflace)
      Kritika podpory Ukrajiny
      Musím říct, že zejména téma “Anticovid” mě opravdu pobavilo. Autor dokumentu, kterému se to trochu popletlo, měl patrně na mysli Antiwax, protože předpokládám, že Pro-covid tady není snad nikdo. I když u Gatese, Fauciho, Pfizeru a Moderny si nejsem tak úplně jistý.
      Teď už si jen říkám, co se teprve stane, až zjistí, že jsme také:
      PRO ochranu bezpečnosti našich občanů, a tedy proti masové migraci
      PRO podporu tradiční rodiny, a tedy proti LGBTQ indoktrinaci našich dětí na základních a středních školách
      PRO ochranu naší půdy, krajiny a životního prostředí, a tedy proti falešné ideologii zvané green deal
      PRO návrat rovnosti občanů před zákonem, a tedy proti politickým procesům iniciovaným Rakušanovým KRITem
      PRO snížení platů našich politiků a zvýšení důchodů
      PRO řádné hospodaření s veřejnými penězi, a tedy proti systematickému rozkrádání našich společných financí a živení politických neziskovek
      PRO mír, a tedy proti válečnému štvaní
      To se patrně dostaneme někam na úroveň Usámy bin Ládina.
      My však nepředstavujeme nebezpečí pro Českou republiku, my představujeme nebezpečí pro naši vládu a všechny ty svazáky, které Rakušan na těchto pochybných odborech ministerstva vnitra živí.

  4. Řekl bych, Danieli, že vaše dnešní závěry ze Slovenska a Izraele se nesou v podobném duchu, jak nám to předkládají současná meistreamová média, jen s opačným znaménkem. Meistreamová média už prakticky nečtu, protože tam skoro nic jiného není. Tady je K42 a Schumacher, kvůli kterým stojí prakticky vždy přerolovat diskuzi. Aj na mobilu i když je to občas docela peklo.

    1. Schumacher bohužel ne, to jsou jen salónní kecy a mistrování zabalené v nestravitelné omáčce ze vznešených floskulí.
      Nečtu.

      Káčko je fajn.

  5. Tragédie v přímém přenosu – což je jakákoliv válka nebo ozbrojené povstání – je pro žumpy jako neodolatelný magnet. Problém ale vždycky je, že zobrazením detailů se brzy ukáže, jak „rytíř bez bázně a hany“ je ve skutečnosti vražedný nácek a „nevyprovokovaný útok“ protistrany je do značné míry oprávněný. Stejně jako „válka proti demokratické Ukrajině“ nezačala 24.2. 2022, tak ani současná zabijačka v „demokratickém“ Izraeli nezačala poslední sobotu.

    Pohled „zblízka“ je také omezující, protože pro stromy nevidíme les. Když se poněkud vzdálíme, abychom viděli dále, je celkem jasné, že média dělají „z prdu kuličku“: vše je nesmírně přehnané až zhysterizované neskutečnou měrou.

    Protože, co se vlastně děje? Skoro nic, co by přesahovalo obvyklé blízkovýchodní meze. Zabíjejí se tam léta: jedna strana druhou a pak zase naopak. Amícké a Západní žumpy to léta sledují slepým okem, občas něco „zobrazí“, aby se neřeklo, ale vždy jen silně filtrovaně v rámci panujícího záměru loutkářů. 500 tisíc mrtvých iráckých dětí vyhřezlo jen náhodou, ale ihned se nad tím zavřela voda, nezájem. Utopený „syrský“ chlapeček na pláži je proti tomu žumpoidní téma na měsíce, protože loutkáři chtěli obohatit Evropu miliony „syrských doktorů, inženýrů a jaderných fyziků“.

    Nyní propuklo hysterčení přímo ukázkové: Hamasovci mají pár motorových paraglidů a čínských dronů a „expertní znalci“ už dospěli k přesvědčení, že plnotučné stíhačky a stíhací bombardéry jsou úplně na hovno nic. Izraelci ustoupili ze základny a nechali tam pár tanků Merkava IV – asi že nešly nastartovat a čekaly na náhradní díly a opravu – a z toho „znalci“ hbitě usoudili, že tanky jsou prostě už „out“, k ničemu.

    Pár stovek lehce ozbrojených bambulů z Hamasu vyběhne přímo sebevražedně do pár vesnic okolo Gazy, a žumpy z toho hned dělají izraelskou porážku epochálních rozměrů, jako by šlo o nový nacistický Stalingrad. Kdyby to nebylo tragické, bylo by to snad skoro i k smíchu.

    Amíčtí neokoni a libtardi se pomocí toho všeho snaží vykličkovat z maléru selhané ukrošské zabijačky, kde dostalo nakládačku celé NATO – status „vykradený papírový tygr“ je potvrzen nade vší pochybnost – a přitom nasadit psí hlavu Íránu.

    Bez ohledu na to, kdo to vlastně spustil – zda Hamás samostatně či jim někdo „krmil hlavy“ nebo to dělají na befel izraelských či jiných tajných služeb – je to vlastně „záchranné lano“ pro válečnické magory z Fašingtonu a Londonabádu, a také jejich exponenty v Tel Avivu. Všem zmíněným se to náramně hodí do krámu. Cui bono, coby obvyklá Holmesovská metoda, vede k jasným závěrům a „obvyklým podezřelým“.

    Samozřejmě, válka z toho žádná nebude, to je všem aktérům – kromě těch žumpoidních a think-tankových „expertů“ – jasné. Protože Írán je příliš velké sousto. I na „malou válčičku“, třeba léta omílaný „zničující izraelsko-amícký nálet proti íránským jaderným cílům“. Írán má totiž kvalitní PVO/PRO výzbroj, od Ruska a Číny, kromě toho získal licence a uplynulých 20+ let intenzivně budoval svůj obranný průmysl. Plnotučná válka je mimo už úplně.

    V širším obraze: Rusko už několik měsíců kutí kolem svých jaderných střelnic na Nové zemi, minulý týden se Putin zmínil o de-ratifikaci smluv o zákazu jaderných zkoušek. Pokud by vyhrožování Íránu válkou přerostlo stránky žump a našlo odraz v realitě, dá se očekávat íránský jaderný test. Faktem totiž je, že íránská konvenční raketová výzbroj je tak obří, že při válce proti Íránu má Izrael jedinou možnost jak fatálně neprohrát: použít proti Íránu jaderné zbraně.

    To je všem jasné, ačkoliv v žumpách o tom samozřejmě není ani slovo. Nic nebude, to je jasné – protože by to vedlo jen k těmto koncům.

    Jak jsem už psal včera nebo kdy, prioritním cílem Fašingtonu etc kromě zamaskování debaklu v Ruině je narušení nynějších mírových a sbližovacích snah na Blízkém východě, v rámci BRICS+ a čínských/ruských projektů jako „Hedvábná stezka“, „Pás a cesta“, „Severo-jižní koridor“. Saudové se Sýrií a Íránem, do toho Turecko. Izrael – ta nebláznivá frakce v Tel Avivu – nechce pochopitelně zůstat stranou. Tak jim Fašington a jeho poskoci do toho háží vidle. Ale úspěch to mít nebude, akorát nadělají trochu kouře a menší kupu mrtvol. „Economy, You Fool“… Peníze a prosperita jsou mocná holubice míru.

    Každopádně, z hlediska válení se na gauči a požírání popcornu, je to zábavný akční film, taková absurdní tragikomedie. Něco jako „Blbý a blbější“ křížené s Rambem II/III. A „Top Gunem“.

    1. Jakožto „gaučový specialista“ nerozumím jenom jedné věci: Ta akce vyžadovala měsíce, ne-li roky příprav. Nákup materiálu nějaký ten výcvik atd. MOSSAD nic. Tímto se (u mě) postavil na roveň Koudelkovy BIS.
      Ale – nemám přesnějších informací. Třeba Izrael potřeboval pár set (už je jich přes tisíc a půl) obětí, aby zdůvodnil zplanýrování Gazy. To, že židovská armáda spinkala po třech židovských svátcích jenom ukazuje, jak je náboženství k ničemu.
      Nám kdysi (v sedmdesátkách)taky říkali, že na nás NATO zaútočí v sobou nebo v neděli ve tři hodiny ráno, k dispozici by z naší strany byli jenom spící opilci. Než by se aktivovala PVO bylo by po válce. Měli na nás zaútočit Belgičané. Jak na to přišli nevím, nikdo to nedokázal vysvětlit. Dodnes nad tím po třech velkých vodkách dumám.
      P.S.: Já popcorn nerad. Nemůžu chroupat něco jiného?

      1. Začnu od konce: popcorn používám jako generický název pro požírání čehokoliv, při válení se na gauči. Osobně preferuji něco s masem. Colu, kterou používám více v garáži k čištění atd., snáším raději v kombinaci s dobrou whisky, ovšem neslévám to dohromady.

        ČSLA byla, přes všechny gumácké vyšinutosti, bojeschopná armáda, daleko nad standardy i tehdejšího NATO: například v Holandsku vojclové fungovali jen v pracovní dny od 9h do 14h, o víkendu válka být nesměla vůbec. Pohotovost znamenala tak nějak do týdne, BOPO 48h. Že by vyrazili z kasáren v noci na BOPO i s technikou do 30-ti minut, jako většina útvarů u nás, to opravdu nehrozilo. A to bylo tehdy – dnes je to přímo estrádní a zábavné číslo, ne armády. Ani do operety by nemohli, to by se diváci smáli.

        Izraelská armáda nebojovala 50 let, protože zločinecké výpady do Libanonu nebo konflikt se Sýrií v 80. letech měly do války hodně daleko. Zapůsobili Amíci: IDF je prolezlá tím samým, jako US Army a další složky amíckých ozbrojených sil. Nekompetencí, politickým kádrováním, bafuňářskými koryty. Izraelský obranný průmysl se místo obrany země, jako předtím, zaměřil – po vzoru amíckého vojensko-průmyslově-mediálně-kongresového komplexu – na ziskovost a korupční vyžírání obranných rozpočtů. Služba v IDF už není ctí a vlasteneckou povinností: nejde o obranu země, ale o nacistické vraždění tzv. Palestinců, pod velením zhovadilých a mimózních idiotů, kterým nejde o nic jiného než o kariéru a tučná armádní koryta.

        Ale i tak, rozdíl v síle, počtu a výzbroji je propastný: izraelské ozbrojené síly mohou Hamás rozmáčknout jako štěnici, i s celou Gazou nebo Západním břehem. Do pár dnů bude hotovo, zameteno.

        1. Tak. Bude. Pod nevyřčeným heslem „Máme-li být za hnusáky, ať to stojí za to “ Pak, celý svět bude řvát o „humanitární katastrofě“.
          Budou „silné příběhy“, knihy, filmy.
          Monetarizace tragédie na obou stranách.
          Ostatně, už začala. Sledovanost….

      2. Jenže v oné situaci stálého ohrožení, jak to, že chrápali všichni? To nelze vysvětlit jen případným spiknutím.
        Možná, že dílčí příčinou je generační výměna. Tak jak se projevuje v západní tak nazývané „liberální demokracii“, i u nás. Ve volebních preferencích. Izrael je dílčí výspa evropské civilizace. Se vším všudy. Tedy, v nějaké míře zasažená tak jako tady. Důsledek a projev toho, že generace zakladatelů odešla.

        1. Podobná věc se projevila i při začátku Jom Kimpurské války v roce 1973. Radiová rozvědka i analytici v severním Izraeli odhalili zapínání tisíců tankových vysílaček syrských tankových jednotek a slyšeli i ostrá bojová hesla. Ale neposlali to „výš“ protože se obávali silného zjebání od nadřazených gum, protože jim „zkazili svátky“. Nyní jim zřejmě nechtěli „zkazit víkend“ a nechali to raději na další směnu… co se z toho vyvrbí. Armáda…

          1. Poslední michalapetr.com uvádí, že Amíci to zřejmě věděli s celkem velkým předstihem a uvádějí celkem přesvědčivé argumenty:

            „Náčelník Pentagonu Lloyd Austin včera oznámil, že okamžitě vysílá ke břehům Izraele úderné bojové uskupení složené z největší letadlové lodi světa Ford, křižníku Normandy, torpédoborců Thomas Hudner, Ramage, Carney, a Roosevelt. A že na vojenské základny poblíž Izraele okamžitě vysílá stíhací letadla F-35, F-15, F-16, a bojová letadla A-10. Celá americká flotila to má k Izraeli kousek. Nějakou neuvěřitelnou náhodou totiž zrovna cvičila v Jónském moři společně s Italy. Cílem flotily má být zabránit pašování zbraní do pásla Gazy, a zabránit jakékoli eskalaci konfliktu na Blízkém východě! Největší námořní hladinové úderné uskupení současného světa pluje do boje proti hrstce pašeráků zbraní?! Na to přeci stačí pár námořních průzkumných dronů a průzkumných letadel, která pravidelně sledují ruské námořnictvo v Černém moři, a jeden. dva torpédoborce! Tady jde o víc!

            Ve stejnou dobu zatelefonoval Biden Izraelcům, že jim okamžitě expeduje z USA nedostatkovou munici, kterou ještě před několika týdny zarputile odmítal dodávat Kyjevu, protože jí sám měl málo, a místo ní tak raději poslal na Ukrajinu zakázanou kazetovou munici! Otázka – věděl už Biden začátkem léta, že HAMAS na podzim zaútočí, a munice bude třeba na izraelské dobývání Gazy!? Tady jde o víc!?

            Netanjahu a Biden se včera po telefonu taky shodli, že USA vyšlou k Izraeli dostatečně odstrašující vojenské a námořní a letecké síly, aby žádné nepřátele Izraele ani nenapadlo, že mohou, a nebo by měli hledat výhody ze současné situace!

            USA, přitom už letos v létě posilovaly své letectvo i vojska v oblasti Perského zálivu, údajně aby reagovaly na Iránskou agresi v Sýrii!“

            1. Když to prozkoumáte, zjistíte, že Svatoš (michalpetr) v tomto případě nemá pravdu.
              Letadlovka a její skupina byla v Ionském moři na cvičení kvůli Ukrošům, aby jako – opravdu jen jako, protože reálně to byla blbost – posilovali „spojence v NATO“, konkrétně Rumunsko, kde mají nasazené nějaké ty své výsadkové síly (82. nebo 101. výsadkovou divizi) v rámci trollení Ruska ohledně možného „průniku do Oděsy“. Přes Bospor proplout do Černého moře nemohou, tak jsou v Ionském moři, odkud teoreticky mohou letecky zasáhnout…

              Tahle jejich aktivita pro Izrael není překvapující, jak píši výše, snaží se to přišít Íránu a tak vytvořit nového nepřítele, aby mohli vyrazit více peněz z Kongresu. To nic nemění na tom, že válka proti Íránu je nemožná. Ale klidně se může stát, že cílem bude třeba libanonský Hizballáh. Ale i to bude jen PR operace, protože Hizballáh je proti leteckému napadení velice odolný… Izraelci to zkoušejí marně již léta.

          2. Při 9/11 to nebylo jiné. Fiktivní rozhovor (tak nějak to proběhlo); ATC:
            „Hele, tenhle let uhnul z trasy a vypnul odpovídač, nemám to nahlásit USAF?“
            „To bude to cvičení na únosy letadel, co o tom jako nemáme vědět.“
            „Ale tohle číslo letu není v tom seznamu, co jsme ho jako nedostali, i oblast je jiná.“
            „Asi to tam zapomněli napsat, to se jim stává pořád…“
            „Jestli chceš platit miliony za falešný poplach, až vojáci zvednou stíhací hotovost, tak volej.“
            „Fuck Off.“

            No a je to…

          3. V menším jsem to zažil při „polských událostech“ se Solidaritou. Tenkrát se Polsku říkalo „Severní soused“ – než to pevně uchopil gen. Jaruzelski, čímž zabránil obsazení Polska.
            ===
            Nerušte velení, protože … To jsme zrovna byl na cvičení (jediném) a záklaďáci se hrozně divili, když jsem vlítl na ubikace a s řevem jsem je zdvihl. V jednu v noci! To neznali a dostali strach.
            A přitom se přišlo na to, že někdo ukradl polovinu zásob paliva pro motorgenerátory. To ovšem byla věc staršiny. Potkal jsem ho asi za dva roky a už byl v civilu. Jestli na vlastní žádost nevím.
            Ale z velitelství VVO jsem pojeb tenkrát nedostal. Ale ani pochvalu, Ale hned po „svištění“ mě povýšili. Pak mě povýšili ještě jednou, ale to bylo skoro „korespondenčně“. Tím jsem svoji kariéru u ČSLA vlastně ukončil.

            Takže laxnost a předpoklad, že „vyjetí z kolejí“ čili mimořádná událost je jenom nějaký omyl, náhoda není neobvyklé.

    2. k42: nie je mozne, ze sa predsa len odhodlali k vojne s Iranom a v mene toho Netanjahu nechal Hamas urobit to co urobil?? a teraz najprv bude riesit Gazu, ale potom s pomocou USA bude chciet znicit/oslabit Iran??
      Pre nich to moze mat dost vela pozitiv (oslabenie imamov v Irane+riesenie problemu v Libanone; posilnenie domacej podpory pre Netanjahua, prevod verejnej mienky vo svete z UA na Izrael, riesenie palestinskej otazky raz a navzdy, mozna inflacia a vynulovanie dlhov ako aj teoreticky po dobyti Iranu zisk zdrojov ropy apod). Aj ked samozrejme ten vypocet moze dopadnut tak ako pocitali na UA s Ruskom.
      Ale zasa, Iran este jadrove zbrane nema, toto by mohlo zastavit pre neho moznost vyvoja.

      1. Ačkoliv iluze a vyšinutost amícké věrchušky – neokoni a libtardi řídí i současný Izrael – zřejmě nemá žádných mezí, realita je podstatně omezuje. I když jim DIA/CIA/NSA nebo Mossad lže podle přání – aby nepřišli o místo – a vrcholová politická generalita přizvukuje, faktické armádní struktury jsou plně v obraze a nic takového, jako válku s Íránem nedovolí. Je to nevyhratelné…

        Írán jaderné zbraně zřejmě dosud nemá, v tom se dá jejich politikům a ímámům asi věřit. Nemají proč, jelikož obrana Íránu je více než zajištěna jejich konvenčním arzenálem. Především mají plno typů taktických, operačně-taktických raket, a raket středního doletu. I nejstarší typy, vycházející ze starých „Scudů“ jsou modernizované, s přesným koncovým navedením a protiopatřeními, aby proletěly současnou Západní/izraelskou PRO. Mají silné PVO/PRO, kvalitní radarové pole i proti „stealth“ letounům a střelám, a díky vlastnímu výzkumu/vývoji a dlouholeté spolupráci v této oblasti s Čínou, v posledních letech také s Ruskem, mají vše integrované do moderních systémů.

        Navíc je Írán velká a hornatá země, mají skoro 90 milionů obyvatel, rozvinutý průmysl a infrastrukturu – již dávno to není země, kterou ukazují dokumenty z 80. let, z doby irácko-íránské války. Mají velice vysokou gramotnost, rozvinuté školství včetně vysokého, plno výzkumných a vědeckých ústavů. Vysokou vzdělanost, především ve STEM oborech. I jejich pozemní síly jsou na úrovni. Letectvo mají sice tak zastaralé, že skoro nestojí za zmínku, ale chystají velké nákupy moderních letadel od Ruska a Číny, výcvik pilotů na Su-35S a další typy už probíhá.

        Ale to neznamená, že je nemají jaderné zbraně před-vyvinuté a příslušné materiály již dávno vyrobené. Jen to ještě neposkládali do hotových zbraní, případně to mají ve formě prekurzorů a v případě potřeby by měli funkční jaderné nálože pro vojenské nasazení velice rychle. Třeba do pár dnů, maximálně do pár měsíců. Všechny tyto výroby a továrny mají hluboko pod zemí v železobetonových komplexech – pevnostech, konvenčními nálety nebo raketami nezničitelné.

        Válka s Íránem by musela být od začátku jaderná, jinak to nemá ani smysl začínat. Konvenční nálety by íránskému jadernému průmyslu nebo raketovým silám – ty jsou také v podzemních pevnostech – neublížily. Íránská odvetná – konvenční – reakce pomocí jejich raketových sil by byla naprosto zničující. Nejen pro Izrael, ale i pro americké základny v oblasti, pro lodě US Navy v dosahu – což je cirka 1000 km od pobřeží Íránu, protože Íránci mají i dost vyspělé protilodní rakety a střely. Připočítejte kompletní blokování Perského zálivu a Hormuzského průlivu. V případě zapojení Saudské Arábie nebo Kataru likvidaci jejich ropné a plynové infrastruktury…

        Jak už jsem uvedl, přímý důsledek takového šílenství by byly íránské jaderné zbraně. V reakci na to, by se obratem jaderně vyzbrojili i Saudové – ti mají své bomby již dávno hotové v pakistánských skladech, ne-li přímo v Saudské Arábii někde v bunkrech. „Ochrana“ Saudské Arábie Amíky by v takovém případě byla nadbytečná a Saudové, stejně jako Katarci a Emiráťani by řekli Amíkům „Pápá“ – máme atomovky, a tak táhněte do prdele, už vás k ničemu nepotřebujeme.

        Ve výsledku by to byla pro USA a Západ geopolitická katastrofa v každém ohledu. Také pro současné vedení Izraele: ale Židi hrají více her, takže by se velice rychle přetočili na vítěznou stranu…

        1. Jenomže co Amíkům zbývá? Přechod na válečnou výrobu/vodu na mlýn zbrojařů může zajistit jen nějaký PR otřes v podobě potopení letadlové lodi. Iránem, protože s tím ještě jaderná konfrontace přímo nehrozí.

          1. Přechodu na válečnou výrobu nejsou Amíci už léta schopní.

            Zrušili si bazální průmyslovou základnu. Zničili si technické školství – učňáky, průmyslovky především; na technické vysoké školy ti chytří nechtějí jít, protože platy v této oblasti jsou díky dovozu Indů a dalších hanebné. Nemají ani dost projektantů a realizačních sil – stavební profese, instalatéry, technology, … na obnovu továren. Nemají těžbu a úpravny rud, nemají dost hutí, oceláren, válcoven… těžký průmysl chybí, i chemický: nedokáží vyrábět potřebné objemy střelivin a trhavin. V elektronice jsou plně závislí na Asii, hlavně Číně a Tchaj-wanu, Jižní Koreji.

            Prostě je to v čudu, je snažší udělat seznam, co vlastně mají – byl by krátký. Obnovit tohle vše je titánská práce na 20 let, při podstatném snížení životní úrovně obyvatelstva. Politicky zcela nemožné… leda by oživili Stalina, v tom dobrém i v tom špatném. 😀

    3. „„Economy, You Fool“…“ – tohle asi opomněli sdělit Šulcovi a spol., proto tak u Dojčů vzkvéta průmysl, založený na levných energiích z Ruska.

    4. BRICS, první co mě napadlo. Za vším hledej peníze. Protože bylo nepochybné, že Izrael to vojensky „dá“. Že se jen oklepe a Palestinu přeorá. Z úvah v čí prospěch, třebaže si protiřečím, nevyřazuju ani Rusko.
      Ani někoho zevnitř Izraele. Takový zpravodajský a zpočátku bezpečnostní debakl nechápu. Nevylučuju nic. Ani možnost nejen že někdo zarazil informace dál, ale i že podnítil rozhodnutí vedení Hamas se záměrem, že když ať děláme či děláme, tak jako tak jsme za hnusáky, ať máme důvod k pořádné ráně. Časem se něco prosákne.
      České republiky se toto bezprostředně nedotýká. Pokud někdo z vládních politiků nedostane slovní průjem. Ve vnitřní politice je posílena protimigrantská, protiislámská opozice. Tak jako nesouvisejícími událostmi ve Švédsku, a souvisejícími budoucími událostmi v Západní Evropě s významnou muslimskou menšinou.
      Očekávám posílení SPD, jen je otázka zda to vydrží do voleb. Bezprostředně se nás dotkne možné zdražení paliv. Mající produkční základ anebo jen obchodní. Záleží na dalších událostech v tamní oblasti ve vztahu k těžbě a přepravě ropy a plynu.

    5. No tady píšou ten Seznam válek…
      99 př. n. l. – 448 př. n. l. Řecko-perské války
      494 př. n. l. – 388 př. n. l. Římsko-aequijské války
      431 př. n. l. – 404 př. n. l. Peloponéská válka
      343 př. n. l. – 290 př. n. l. Samnitské války
      334 př. n. l. ,323 př. n. l. Bitva u Gráníku, Bitva u Gaugamél, Bitva u Issu, Bitva u Perské brány, Bitva u Hydaspés (Tažení Alexandra Makedonského)
      323 př. n. l. – 280 př. n. l. Války diadochů
      264 př. n. l. – 146 př. n. l. Punské války
      215 př. n. l. – 168 př. n. l. Makedonské války
      58 př. n. l. – 45 př. n. l. Galské války
      44 př. n. l. – 30 př. n. l. Římská občanská válka
      9 Bitva v Teutoburském lese
      16 Bitva na pláni Idistaviso
      69-70 Batávské povstání

      66–70 První židovská válka
      132–135 Povstání Bar Kochby
      166-180 Markomanské války
      230-628 Římsko-perské války
      235 Bitva na Harzhornu
      251 Bitva u Abrittu
      268-269 Bitva u Naissu
      312 Bitva u Milvijského mostu
      378 Bitva u Adrianopole
      406 Bitva u Mohuče
      451 Bitva na Katataunských polích
      454 Bitva u Nedao

      Středověk

      469 Bitva u Bolie
      496 Bitva u Tolbiaka
      507 Bitva u Vouillé
      530 Bitva u Dary
      533 Bitva u desátého milníku
      552 Bitva u Tagin
      552 Bitva u Asfeldu
      554 Bitva u Casilina
      577 Bitva u Deorhamu
      626 dobytí Konstantinopole
      627 Bitva u Ninive
      631 Bitva u Wogastisburgu
      717-718 Obléhání Konstantinopole
      732 Bitva u Tours
      805 Bitva u Canburgu
      811 Bitva u Plisky
      917 Bitva u Acheloje
      955 Bitva na Lechu
      1066 Bitva u Hastingsu
      1071 Bitva u Mantzikertu
      680-1355 Byzantsko-bulharské války
      629-1180 Byzantsko-arabské války
      1096–1291 Křížové výpravy do Svaté země
      1223–1480 Mongolský vpád na Rus
      1337–1453 Stoletá válka
      1419–1434 Husitské války
      1454–1466 Třináctiletá válka
      1468–1478 Česko-uherské války (II. válka husitská)
      1455–1487 Válka růží
      1474–1477 Burgundské války
      1494–1559 Italské války
      1499 Švábská válka

      16. století

      1508–1516 Válka ligy z Cambrai
      1516–1517 Druhá osmansko-mamlúcká válka
      1521–1523 Válka za nezávislost Švédska
      1538–1560 Osmansko-portugalské války
      1546–1547 Šmalkaldská válka
      1562–1598 Hugenotské války
      1563–1570 Severská sedmiletá válka
      1568–1648 Osmdesátiletá válka
      1585–1604 Anglicko-španělská válka
      1592–1598 Imdžinská válka

      17. století

      1609–1646 Anglo-powhatanské války
      1611 Vpád pasovských
      1618–1648 Třicetiletá válka
      1618–1620 České stavovské povstání
      1628–1630 Válka o dědictví mantovské
      1636–1638 Pequotská válka
      1639–1652 Anglická občanská válka
      1640–1701 Irokézské války
      1643–1645 Kieftova válka
      1648–1653 Fronda
      1652–1654 První anglo-nizozemská válka
      1655 Broskvová válka
      1659–1663 Esopské války
      1663–1664 Čtvrtá rakousko-turecká válka
      1665–1667 Druhá anglo-holandská válka
      1667–1668 Devoluční válka
      1672–1674 Třetí anglo-holandská válka
      1672–1678 Francouzsko-nizozemská válka
      1675–1676 Válka krále Filipa
      1675–1679 Skånská válka
      1683–1684 Válka reunií
      1688–1697 Devítiletá válka
      1689–1697 Válka krále Viléma

      18. století

      1700–1721 Severní válka
      1701–1714 Války o dědictví španělské
      1716–1718 Šestá rakousko-turecká válka
      1718–1720 Válka čtverné aliance
      1733–1735 Válka o polské následnictví
      1740–1748 Války o rakouské dědictví
      1756–1763 Sedmiletá válka
      1763–1766 Pontiacovo povstání
      1775–1783 Americká válka za nezávislost
      1778–1779 Válka o bavorské dědictví
      1787–1791 Osmá Rakousko-turecká válka

      1792–1802 Francouzské revoluční války

      19. století

      1801–1805 + 1815 Berberské války
      1803–1815 Napoleonské války
      1805 Válka třetí koalice
      1804–1813 Rusko-perská válka
      1804–1815 První srbské povstání
      1808–1809 Finská válka
      1808–1814 Španělská válka za nezávislost
      1812–1815 Britsko-americká válka
      1815 Neapolská válka
      1815–1817 Druhé srbské povstání
      1817–1864 Kavkazská válka
      1821–1830 Řecká osvobozenecká válka
      1839–1842 První anglo-afghánská válka
      1839–1842 První opiová válka
      1846–1848 Mexicko-americká válka
      1848–1849 Revoluce 1848–1849 v Rakouském císařství
      1848–1851 Prusko-dánská válka
      1853–1856 Krymská válka
      1856–1860 Druhá opiová válka
      1857–1859 Velké indické povstání
      1859–1860 Druhá italská válka za nezávislost
      1861–1865 Americká občanská válka
      1864 Německo-dánská válka
      1864–1866 První tichomořská válka
      1866 Prusko-rakouská válka
      1867–1871 Francouzská intervence v Mexiku
      1868–1869 Válka Bošin
      1870–1871 Prusko-francouzská válka
      1877–1878 Rusko-turecká válka (1877–1878)
      1878–1880 Druhá anglo-afghánská válka
      1879 Britsko-zulská válka
      1879–1883 Druhá tichomořská válka
      1881–1899 Anglicko-súdánská válka
      1880–1902 Búrské války
      1884–1885 Čínsko-francouzská válka
      1885 Afghánská krize
      1889–1901 Boxerské povstání
      1894–1895 První čínsko-japonská válka
      1895–1896 První italsko-etiopská válka
      1898 Španělsko-americká válka

      20. století

      1902–1903 Venezuelská krize (1902–1903)
      1902–1932 Sjednocení Saúdské Arábie

      1903–1904 Britská expedice do Tibetu
      1904–1905 Rusko-japonská válka
      1904–1908 Povstání Hererů a Namaqů
      1905 Ruská revoluce (1905)
      1906–1909 Druhá okupace Kuby (součást Banánových válek)
      1908–1909 Perská revoluce
      1910–1920 Mexická revoluce
      1911–1912 Čínská revoluce 1911
      1911–1912 Italsko-turecká válka
      1912–1933 Americká okupace Nikaraguy
      1912–1913 První balkánská válka
      1913 Druhá balkánská válka
      1914–1918 První světová válka
      1916–1918 Arabské povstání
      1915–1934 Americká okupace Haiti
      1916 Velikonoční povstání
      1916–1924 Americká okupace Dominikánské republiky
      1917–1922 Cukrová intervence na Kubě
      1918 Únorová revoluce
      1918 Říjnová revoluce
      1918–1922 Ruská občanská válka
      1917–1921 Ukrajinská válka za nezávislost
      1918–1920 Finská občanská válka
      1918–1920 Estonská válka za nezávislost
      1918–1920 Lotyšská osvobozenecká válka
      1918–1919 Listopadová revoluce
      1918–1919 Velkopolské povstání
      1918–1919 Polsko-ukrajinská válka
      1918–1920 Maďarsko-československá válka
      1918-1920 Sovětská válka v Osetii
      1919 Sedmidenní válka
      1919–1921 Polsko-sovětská válka
      1919–1921 Irská válka za nezávislost
      1919–1923 Řecko-turecká válka
      1920 Polsko-litevská válka
      1920 Sovětská invaze do Ázerbájdžánu
      1921 Invaze Rudé armády do Gruzie
      1921 Třetí hornoslezské povstání
      1921 Sovětské potlačení arménského povstání
      1921-1922 Sovětské potlačení povstání v Karélii
      1922–1924 Irská občanská válka
      1925–1927 Syrská revoluce (1925)
      1926–1929 Povstání kristerů
      1927–1950 Čínská občanská válka
      1928–1929 Občanská válka v Afghánistánu
      1928–1935 Válka o Gran Chaco
      1929 Čínsko-sovětský konflikt (1929)
      1931–1932 Japonská invaze do Mandžuska
      1932 Brazilská konstituční revoluce
      1932–1933 Kolumbijsko-peruánská válka
      1934 Sovětská invaze do Sin-ťiangu
      1934 Rakouská občanská válka
      1935–1936 Druhá italsko-etiopská válka
      1936–1939 Arabské povstání v Palestině
      1936–1939 Španělská občanská válka
      1937 Čínsko-sovětský konflikt (1937)
      1937 Muslimské povstání v Sin-ťiangu
      1937–1945 Druhá čínsko-japonská válka
      1938 Sovětsko-japonské pohraniční konflikty
      1939 Malá válka (1939)
      1939 Italská invaze do Albánie
      1939 Bitva u řeky Chalchyn
      1939 Invaze do Polska
      1939–1945 Druhá světová válka
      1939–1940 Zimní válka
      1940 Sovětská okupace Severní Bukoviny a Besarábie
      1940 Sovětská invaze do Estonska
      1940 Sovětská invaze do Lotyšska
      1940 Sovětská invaze do Litvy
      1941 Anglo-irácká válka
      1941 Ekvádorsko-peruánská válka
      1941 Sovětsko-anglická invaze do Íránu
      1941-1945 Sovětské obsazení východní a střední Evropy
      1941-1944 Sovětská Pokračovací válka s Finskem
      1941–1945 Velká vlastenecká válka
      1943–1949 Ukrajinská povstalecká armáda

      Po roce 1944

      1944 Sovětské obsazení Bulharska
      1944–1945 Laponská válka
      1944–1949 Řecká občanská válka
      1944–1949 Čínská občanská válka
      1945–1949 Indonéská válka za nezávislost
      1944–1950 Lesní bratři
      1944-1956 Sovětská okupce Pobaltí
      1945 Sovětská invaze do Jižního Sachalinu
      1945 Sovětsko-japonská válka
      1945 Sovětská invaze do Mandžuska
      1945 Sovětská invaze na Kurilské ostrovy
      1946–1975 Válka v Indočíně
      1947 Kašmírský konflikt
      1947–1948/1949 První válka v Kašmíru
      1948 Izraelsko-palestinský konflikt
      1947–1949 Občanská válka v britské Palestině
      1948–1949 První arabsko-izraelská válka
      1948 Občanská válka v Kostarice
      1948 Operace Polo
      1948–1960 Komunistický odboj v Malajsii
      od 1948 Konflikt v Balúčustánu
      od 1948 Ozbrojený konflikt v Barmě
      1950–1951 Čínská invaze do Tibetu
      1950–1953 Korejská válka
      1950–1967 Odvetné operace
      1952–1960 Povstání Mau Mau
      1953 Východoněmecké povstání
      1953 Íránský převrat
      1953–1959 Kubánská revoluce
      1953–1972 Laoská občanská válka (Tajná válka)
      1954–1962 Alžírská válka
      1955–1972 První súdánská občanská válka
      1956 Sinajská válka
      1956 Maďarské povstání
      1959 Tibetské národní povstání
      1958–2011 Baskický konflikt
      1959–1975 Válka ve Vietnamu
      1960 Konžská krize
      1960–1970 První kurdsko-irácká válka
      1960–1996 Guatemalská občanská válka
      1961–1990 Sandinistická revoluce
      1961 Invaze v zátoce Sviní
      1961–1991 Eritrejská válka za nezávislost
      1961 Anexe Goa
      1962 Čínsko-indická válka
      1962 Karibská krize
      1962–1975 Angolská válka za nezávislost
      1962–1970 Občanská válka v Severním Jemenu
      1962–1972 Dafárské povstání
      1963 Konflikt v Papui
      1964 Vojenská podpora Organizace pro osvobození Palestiny
      1964–1979 Občanská válka v Rhodesii
      1964 Povstání v severovýchodní Indii
      1964 Občanská válka v Kolumbii
      1965 Druhá Indicko-pákistánská válka
      1966–1969 Sovětsko-čínské konflikty 1969
      1967 Šestidenní válka
      1967–1970 Opotřebovací válka
      1967–1970 Nigerijská občanská válka
      1967 Povstání naxalitů v Indii
      1968 Invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa
      1969 Fotbalová válka
      1969 Sovětsko-čínské konflikty 1969
      1969 Moro konflikt
      1969 Komunistické povstání na Filipínách
      1969-1970 Sovětská vojenská podpora egyptských islamistů
      1970 Konflikt v Západní Sahaře
      1971 Černé září v Jordánsku
      1971 Bangladéšská válka za nezávislost
      1971 Indicko-pákistánská válka (1971)
      1973 Jomkipurská válka
      1974 Turecká invaze na Kypr
      1974–1975 Druhá kurdsko-irácká válka
      1974-1990 Válka v Eritreji
      1974–1991 Občanská válka v Etiopii
      1975 Indonéská invaze do Výchoho Timoru
      1975–1989 Vietnamská invaze do Kambodže
      1975–1990 Libanonská občanská válka
      1975–2002 Angolská občanská válka
      1976–1983 Špinavá válka
      1976–1992 Občanská válka v Mosambiku
      1977 Libyjsko-egyptská válka
      1977–1978 Etiopsko-somálská válka
      1978–1979 Ugandsko-Tanzanská válka
      1978 Libyjsko-čadská válka
      1978 Sovětská válka v Afghánistánu
      1979–1989 Sovětská válka v Afghánistánu
      1978 Čínsko-vietnamská válka
      1980 Ozbrojený konflikt v Peru
      1979–1992 Salvadorská občanská válka
      1980–1988 Irácko-íránská válka
      1982–1986 Ugandská občanská válka
      1982 Válka o Falklandy
      1982 První libanonská válka
      1984 Kurdsko-turecký konflikt
      1983–2009 Občanská válka na Srí Lance
      1983 Invaze na Grenadu
      1983–2005 Druhá súdánská občanská válka
      1985 Válka o Agacher
      1987 Povstání Boží armády odporu
      1988–1994 První válka o Náhorní Karabach
      1989–1990 Invaze Spojených států amerických do Panamy
      1989–1996 První liberijská občanská válka

      Po roce 1990

      1990–1991 Válka v Zálivu
      1990–1993 Občanská válka ve Rwandě
      1990–1995 Tuaregšké povstání (1990-1995)
      1991–1994 Občanská válka v Džibutsku
      1991–1995 Občanská válka v Jugoslávii
      1991 Slovinská válka za nezávislost
      1991–1995 Chorvatská válka za nezávislost
      1992–1995 Válka v Bosně a Hercegovině
      1991–2002 Občanská válka v Sierra Leone
      1991–2002 Občanská válka v Alžírsku
      od 1991 Občanská válka v Somálsku
      1993 Operace Gothic Serpent
      1991–1993 Občanská válka v Gruzii
      1992 Válka v Podněstří
      1993 Ruská ústavní krize 1993
      1993–2005 Občanská válka v Burundi
      1992 Válka v Podněstří
      1992 Válka v Jižní Osetii
      1992-1997 Občanská válka v Tádžikistánu
      1993 Gruzínsko-abchazský konflikt
      1994–1996 První čečenská válka
      1995 Válka o Cenapu
      1996–2006 Občanská válka v Nepálu
      1997 Povstání v Albánii 1997
      1997–1998 První válka v Kongu
      1998 Šestidenní válka (Abcházie)
      1998 Operace Desert Fox
      1998–2000 Etiopsko-eritrejská válka
      1998–2003 Druhá válka v Kongu
      od 1998 Povstání al-Kaidy v Jemenu
      1999 Kárgilská válka
      1999 Válka v Kosovu (Operace Spojenecká síla)
      1999 Druhá čečenská válka

      21. století

      2000–2005 Druhá intifáda
      2001 Kodorská krize (2001)
      2001 Islamistické povstání v Nigérii
      2001 Albánské povstání v Makedonii
      od 2001 Operace Trvalá svoboda (Válka proti terorismu)
      Válka v Afghánistánu (2001–2021)
      2002–2007 První občanská válka v Pobřeží slonoviny
      2003–2010 Válka v Iráku
      2003-2011 Povstání v Iráku
      2003–2009 Konflikt v Dárfúru
      od 2003 Konflikt v Balúčistánu (oživení)
      od 2004 Válka v severozápadním Pákistánu
      od 2004 Občanská válka ve Středoafrické republice
      od 2004 Válka v deltě Nigeru
      od 2004 Konflikt v jižním Thajsku
      od 2004 Povstání v Sa’ada
      od 2004 Konflikt v Kivu
      2004 Adžárská krize
      2004-2013 Nepokoje v Kosovu
      2005–2010 Druhá občanská válka v Čadu
      od 2006 Mexická drogová válka
      2006 Druhá libanonská válka
      2008 Válka v Jižní Osetii
      2008 Invaze na Anjouan
      2008–2009 Válka v Gaze
      od 2009 Nomádské konflikty v Súdánu
      od 2009 Povstání na severním Kavkaze
      od 2009 Povstání v jižním Jemenu
      2010–2011 Druhá občanská válka v Pobřeží slonoviny
      2011 Občanská válka v Libyi (2011)
      2011 Vojenská intervence v Libyi
      od 2014 Občanská válka v Libyi (2014–současnost)
      od 2011 Občanská válka v Sýrii
      od 2011 Povstání na Sinaji
      od 2011 Post-intervenční násilí v Iráku
      od 2011 Poválečné násilí v Libyi
      2011–2012 Krize v severním Kosovu
      2012 Operace Pilíř obrany
      2012–2013 Operace Linda Nchi (část Občanské války v Somálsku)
      2012–2013 Konflikt v severním Mali
      2012–2013 Povstání M23
      od 2013 Občanská válka v Jižním Súdánu
      2014 Krymská krize
      2014 Válka na východní Ukrajině
      2014 Občanská válka v Libyi (2014–současnost)
      2014 Operace Ochranné ostří
      2014 Občanská válka v Iráku (2014–2017) (též: Sunnitské povstání v Iráku)
      2014 Válka proti Islámskému státu
      2015 Vojenská intervence v Jemenu
      2015 Kurdsko-turecký konflikt
      2018 Občanská válka ve Středoafrické republice
      2019 Operace Pramen míru
      2019 Krize v Perském zálivu 2019–2020
      2020 Druhá válka o Náhorní Karabach
      2020 Válka v Tigraji
      2022 Ruská invaze na Ukrajinu
      2023 Konflikt v Náhorním Karabachu (2023)
      2023 Útok Hamásu na Izrael

      Hele a už tam mají zaevidovanej rok 2023

      Mu he he

  6. Tož soudruzi z Izraele se rozhodli nenaběhnout do městských válek a situaci budou řešit takovým malým humanitárním hladomůrkem pro 2 mega Palestinců.

    Mrtvé palestinské dítě – žádný problém s budoucím dospělým palestinským teroristou… taky varianta definitivního řešení.

    Aby bylo jasno, surový útok Hamásu odsuzuji …. ale řešit to utrpením civilistů je prasečina hodná fašismu…

    1. Pravda je, že narozdíl od Rusů, co se snaží nezabijet civilisty alespoň hromadné, těmhle budou civilove ukradeni, oběma stranám.Ke Slovensku, prosím,nepřirovnávat Babiše k Ficovi,ten je opravdu šestá strana petihnusu a s ním nás žádná výhra nečeká,jen pod jeho vedením půjdeme do prdele o něco pomaleji.

  7. „Útok se totiž má stát casus belli pro vyhlášení války Íránu, o což Izrael usiluje už mnoho let, ale k té válce potřebuje mezinárodní koalici, minimálně souhlas USA. To je celé! Nic jiného za tím není! Izrael potřebuje zničit Írán, ale bez pomoci USA a kolektivního západu to nepůjde,“ Aeronet.

    1. No, ocekavat nejakou hmotnou podporu od siroke koalice ve chvili kdy ma cast sveta plne zuby podpory UA a zbytek na to otevrene prdi… to by jeden musel byt opravdu naivni. Mirne receno.

    2. Ale, v čí prospěch?
      USA se rozhodla zničit Irán a tím zhatit námluvy s muslimským světem a Ruskem v další zástupné válce?
      Rusko už nebavila hra na kočku a myš na Ukrajině a rozhodlo se pomocí Iránu zažehnout nový konflikt a pak Ukrajinu v klidu obsadit? USA nemají sílu dotovat dva konflikty.
      Kdy napadne Čína Taiwan?
      No, nic veselého nás nečeká.

    3. Tohle mně opravdu napadlo taky. Ten úder na Írán. Rafinerie, továrny na drony, hackerské útoky na kritickou infrastrukturu. Vzpomínáte na ty nedávné velké nepokoje ohledně jejich módní policie? Nebo jak to pojmenovat? Čili lidi v Íránu asi nebudou úplně stejného smyšlení. A do třetice jde o to přerušit obchodní cesty. I když tady i s tou ropou uznávám, že by se útokem na rafinerie musela kupovat ropa z Ruska, nebo Venezuely. Na stranu druhou se ukáže pokrytectví a jednostranné uvažování kozy.
      Jakkoliv jsem slyšel doslova legendy o pracovitosti izraelců co se kvality života týká( výroba vody odsolováním) atd atd, a určitě mi budou tak nějak sociálně blíž, než běžní muslimové (i když opět mít za sousedy muslimy znamená řvaní muezinů, ale nebudou štěkat psi na kohokoliv kdo projde okolo), tak, merito, zase fakt nesouhlasím s nálety a raketovými údery na území okolních svrchovaných států. Takto se diplomacie nedělá.

    1. Kdepak.
      Po jakékoliv katastrofě přežívá 7% dané zasažené populace. Proč zrovna 7% nikdo neví, to je empirická hodnota. A když bezprostředně následuje další kataklysma, přežívá 7% ze 7%, tedy asi půl procenta. Na udržení druhu to stačí – pokud počet jedinců neklesne pod cca 100 ks. Pokud ano, mohla(!) by totiž následovat degenerace.
      Sbírám od mládí postkatastrofickou literaturu a dystopie. Proto to vím.

      1. Degenerace nastává mnohem dříve, jak lze pozorovat vůkol! Máte v těch empirických hodnotách nějaký zmatek.

        1. Vůkol pozorujete degeneraci sociální, nikoli genetickou. To, že dnes systém vybírá do čela degeneráty neznamená, že to bude dělat, až dojde na lámání chleba (a kostí).

          1. To, že nevnímáte degeneraci genetickou je Váš problém. Vyjděte do ulic a sledujte pečlivěji onen vůkol.

            1. Není to až tak tragické. Krom toho, s kolapsem pokročilé medicíny bude ukončeno i přežívání vadného genofondu.

              1. Může to dojít až k euthanasii nevhodných.
                Byl test „Jak byste naložili s…“
                Odpověď na výsledek byla:
                „Pak byste zabili Beethovena.“

                1. Argumentační faul, to s tím Beethovenem. A tam tuším nešlo ani tak o eutanázii, jako o potrat. Byť na potrat můžeme mít různé názory.

            2. Pozoruji v rámci tříd. V různých místech, v různou dobu. Na ulici a jinde. Vzhled, projev. I na dálku, držení těla, pohyb. Před třiceti a více lety byla populace více homogenní.
              Ne, nemám na mysli zdravotně postižené, aby mi nebylo přičítáno tohle. Ale „zdravou“ část populace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *