17 července, 2024

Národ, který nemá co ztratit

Na platformě Substack mě zaujal článek, který silně vybočuje z diskurzu, který se u nás vede. Napsala jej nezávislá novinářka Caitlin Johnstoneová. Předkládám:

„Jsme svědky toho, jak západní politická/mediální třída znovu jednohlasně vykřikuje slovo „nevyprovokovaný“, tentokrát v souvislosti s masivním mnohostranným útokem zahájeným Hamásem proti Izraeli v sobotu ráno, při kterém byly podle údajů Izraele zabity stovky Izraelců.

„Spojené státy jednoznačně odsuzují nevyprovokované útoky teroristů Hamásu proti izraelským civilistům,“ stojí v prohlášení Bílého domu.

„Ztráty na životech v Izraeli v důsledku násilného, vypočítavého a nevyprovokovaného útoku Hamásu je srdcervoucí,“ stojí v prohlášení vůdce Sněmovny reprezentantů Hakeema Jeffriese.

„Dnešní nevyprovokovaný teroristický útok a vraždy nevinných izraelských občanů jsou ostrou připomínkou brutality Hamásu a extremistů podporovaných Íránem,“ stojí v prohlášení kongresmana a kandidáta na sněmovního mluvčího Jima Jordana.

„Tento potupný, nevyprovokovaný a barbarský útok na Izrael se musí setkat s celosvětovým odsouzením a jednoznačnou podporou práva židovského státu na sebeobranu,“ napsal na Twitteru kandidát na prezidenta Robert F Kennedy Jr.

„Toto je ‚nevyprovokovaný útok na civilisty‘, pravil  generálporučík Keith Kellogg,“ jak stojí v nedávné zprávě Fox News.

„Nevyprovokovaná agrese teroristů z Hamásu,“ píše se na tweetu bývalého ministra zahraničí Mikea Pompea.

„Důrazně odsuzuji tyto zbabělé, děsivé, nevyprovokované útoky Hamásu na Izrael,“ napsal na Twitteru kongresman John Fetterman.

„Tyto útoky Hamásu proti Izraeli byly ohavné a nevyprovokované,“ napsal na Twitteru senátor Mark Kelly.

„Jako neochvějný zastánce a spojenec Izraele jednoznačně odsuzuji nevyprovokovaný a bezprecedentní teroristický útok zahájený Hamásem a stojím při izraelském lidu, když se oprávněně brání,“ napsal na Twitteru kongresman Richie Torres.

„Nevyprovokované útoky Hamásu na Izrael přes Gazu a údery raket a po moři jsou rozhodně teroristickým útokem,“ napsal na Twitteru odborník z Demokratické strany Ed Krassenstein.

„Jednoznačně odsuzuji děsivé, nevyprovokované útoky Hamásu a vyzývám všechny strany, aby podnikly kroky k zabránění civilním škodám,“ napsala na Twitteru kongresmanka Sara Jacobsová.

Mohla bych citovat mnoho, mnoho dalších příkladů, ale myslím, že to stačí k tomu, abych uvedla pointu, kterou se snažím vyjádřit. Není zvláštní, že do prohlášení politiků a vědců bez ohledu na jejich politickou příslušnost je stále znovu a znovu vkládán stejný zvláštně specifický výběr slov o stejné události? Když je složíte všechny dohromady, začne to znít velmi podezřele, jako když někdo vždycky mluví o svém autě jako o „mém autě, které jsem neukradl“, nebo o své manželce jako o „mojí ženě, kterou nikdy nebiju“.

Nyní je jasné, že kdykoli uvidíte, jak je nám slovo „nevyprovokované“ vnucováno znovu a znovu jednotným úsilím napříč celou politickou/mediální třídou, ať už se mluví o čemkoli –  bylo to rozhodně masivně vyprovokováno.

Přesně totéž jsme viděli, když Rusko napadlo Ukrajinu. Od samého počátku byla západní politika a média nasycena slovem „nevyprovokovaná“, západní veřejnost byla mlácena do tváře tímto poselstvím znovu a znovu a znovu, navzdory zřejmé a nepopiratelné skutečnosti, že válka na Ukrajině byla zcela jistě vyprovokována.

Jak loni zavtipkoval Noam Chomsky: „Samozřejmě to bylo vyprovokováno. Jinak by to celou dobu neoznačovali jako nevyprovokovanou invazi.“

A totéž samozřejmě platí o nejnovější ofenzivě Hamásu. Existují všechny druhy argumentů, které byste mohli legitimně vznést, ale jeden argument, který rozhodně nemůžete obhájit, je ten, že to nebylo vyprovokováno. Jak uvedl na Twitteru palestinsko-americký spisovatel a komik Amer Zahr, „75 let etnických čistek. 15 let blokády. Konfiskace palestinských území. Pogromy na palestinská města. Znesvěcení palestinských posvátných míst. Každodenní razie v palestinských domech. Neustálé ponižování celého lidu. Nic o dnešku není ‚nevyprovokované‘.“

Označovat palestinské násilí proti Izraeli za „nevyprovokované“ je snad ještě směšnější než označit ruskou invazi za nevyprovokovanou, protože zneužívání izraelského apartheidu je v tomto bodě široké veřejnosti dobře známé. Několik mainstreamových lidskoprávních organizací obvinilo Izrael, že provozuje nečestný režim apartheidu, který zachází s Palestinci jako s podlidmi. Palestinci, kteří žijí ve vězení pod širým nebem, známém jako Gaza, jsou záměrně vystaveni nedostatku pitné vody, nedostatku potravin, nedostatku energie a bombardovacím kampaním. Lidé mimo Gazu jsou vystaveni rasistické, násilné politice a zabírání půdy a žijí podle jiného souboru zákonů než židovští Izraelci. Všichni ti lidé byli nuceni opustit své domovy, aby uvolnili cestu novému státu z důvodů, které s nimi neměly nic společného, a při jakémkoli pokusu tomu vzdorovat byli zabíjeni coby „teroristé“.

Útok byl samozřejmě vyprovokován.

Není divné, že západní politická/mediální třída začne jednotně prosazovat něco tak snadno vyvratitelného? Tak průhledně falešného? Proč by si v každém případě vybírali znovu a znovu a znovu toto specifické slovo „nevyprovokovaný“ při odsuzování útoků Hamásu?

Odpověď je, že tato volba není ani tak o tom, co říkají, ale o tom, co dělají. Nesnaží se komunikovat se svým publikem, snaží se obejít kritické myšlení svého publika a přimět je, aby přijali nehoráznou lež jako pravdu.

Dovední manipulátoři často využívají kognitivní zaujatosti, známé jako efekt iluzorní pravdy, vady ve způsobu, jakým lidská mysl obvykle funguje, a proto je pro nás těžké rozlišit mezi prožitkem slyšení dobře doložené skutečnosti a prožitkem slyšet něco několikrát opakovaného, ale nepravdivého. Pokud chcete, aby veřejnost věřila něčemu nepravdivému, nebudete moci použít fakta a důkazy k tomu, abyste to obhájili, takže můžete jen něco opakovat znovu a znovu, dokud to nezačne znít jako pravda. Opakujte lež dostatečně často a bum, přiměli jste západní občany, jejíchž vnímání je řízeno, aby pochopili, že Izrael neudělal nic, aby vyprovokoval Palestince k jejich činům.

Poté, co se objevily zprávy o ofenzivě Hamásu, tweetovala jsem: „Přicházejí dny, kdy západní zpravodajská média budou systematicky převracet vztah mezi agresorem a obráncem a informovat, jako by násilí začalo ofenzivou Hamásu, spontánně a z ničeho.

Ale ani já jsem nečekala, že řízení vnímání bude tak drzé.

Problém s utlačováním populace maximální silou je v tom, že v určitém okamžiku začnou myslet na to, že nemají co ztratit, když budou bojovat.

Domnívám se, že toto poslední povstání skončí pro Palestince spíše pozitivně než negativně? Ne. Znamená to, že odsoudím palestinský odpor bojem? Také ne.

Je to proto, že by to bylo nesmyslné, a to z několika různých důvodů. Za prvé proto, že mi nikdo nemůže říct, co by měli Palestinci dělat, aby to bylo realistické a rozumné. Bylo by pro mě snadné sedět tady ve svém křesle a říkat, že Palestinci by měli buď zachovat status quo, nebo si lehnout, vzdát se svých domovů a vlasti a přijmout jakýkoli drobek ze stolu, který jim spadne, ale pro Palestince, jak vidíme, to není rozumné. Bylo by pro mě snadné sedět ve svém křesle a tvrdit, že Palestinci by se měli soustředit pouze na zajištění jednostátního nebo dvoustátního řešení, ale z izraelské politické scény jasně vidíme, že to není reálné.

Co jiného tedy mohou dělat? Jaké rozumné a reálné možnosti mají? Nikdo mi nemůže poskytnout uspokojivou odpověď.

Za druhé, bylo by nesmyslné, abych odsuzovala činy Hamásu na základě toho, že to Palestincům situaci zhorší, protože skutečnost, že Izrael vždy reaguje na palestinský odpor zabitím mnoha Palestinců, je sama o sobě velmi konkrétním projevem násilí, kterému se Palestinci brání. Nebylo by legitimní, abych seděla ve svém křesle a říkala někomu, aby přestal vzdorovat násilníkovi jen proto, že to způsobí další násilí; není to důvod odsuzovat odpor.

Nakonec jsou to jen Palestinci, kteří z naprostého zoufalství dělají to, co cítí, že musí, protože se cítí zahnáni do kouta a nemají žádné jiné možnosti. A cítí se zahnáni do kouta, protože tomu tak objektivně je. Existuje mnoho lidí, které bych mohla vinit za to, že se ocitli v těchto podmínkách, ale úplně poslední na tomto seznamu by byly samotné oběti zneužívání.

Izraelští apologeti označí každého, kdo kritizuje Izrael, za antisemitu a zároveň neústupně odmítají, že by do své definice antisemitismu zahrnuli „kritiku Izraele“. Pokud je požádáte, aby jmenovali silného a vytrvalého kritika politiky státu Izrael, který není antisemita, obvykle toho nebudou schopni, protože považují naprosto všechny kritiky Izraele za antisemity, ale nemohou to přiznat, protože vědí, že veřejnost tuto taktiku zná, a vědí, že to poškozuje jejich propagandistické úsilí.

Tímto způsobem jsou úplně stejní jako lidé, kteří označují všechny kritiky zahraniční politiky USA vůči Rusku za kremelské propagandisty a všechny kritiky zahraniční politiky USA vůči Číně za tajné agenty Čínské komunstické strany. Zeptejte se každého, kdo vás obviňuje z toho, že jste prokremelský troll, protože kritizujete západní proxy válku na Ukrajině, aby jmenoval jednoho silného a vytrvalého kritika této války, kterého nepovažuje za kremelského agenta. Nebude schopen. Je to proto, že jejich definice „služebníka Kremlu“ ve skutečnosti zahrnuje „každého, kdo kritizuje zahraniční politiku USA vůči Rusku“. Ale nemohou to přiznat, protože vědí, že díky tomu vypadají směšně.

Obávají se terorismu, poté ozbrojují Al-Káidu v Libyi a Sýrii.

Obávají se neonacistů, pak je vyzbrojují na Ukrajině.

Uvrhli ujgurské separatisty do Guantánama, pak se začali starat o Ujgury.

Impérium nemá žádné zásady, pouze zájmy.

110 thoughts on “Národ, který nemá co ztratit

 1. Jo, jsou to chudáci. Na fejsu běhala tabulka se s miliardami dolarů pomoci, která je Palestincům posílána z Eu, USA a okolních arabských států, přesto to v Gaze vypadá jak na sídlišti Luník. Izrael jim před časem odstoupil nějaká území, kde bylo vybudováno několik poměrně nových osad – oni to zdevastovali. Libanon je pustil na své území, zničili ho. Naši levičáci papouškují západní levičáky v jejich licoměrné lítosti nad nimi, která vede k tomu, že svá území zamořují tímto islamistickým morem, viz Německo, Švédsko, Anglie. O tom, jak se chovají, ke svým ženám ani muk.
  Před intifádou mohli volně, bez jakýchkoliv propustek přejíždět na území Izraele do práce, nakupovat, bavit se na diskotékách . Sami si zvolili intifádu, terorismus a nenávist.

 2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok prirovnal víkendový útok militantného hnutia Hamas na Izrael k invázii Ruska na Ukrajinu

  Ale v tom ma kluk usata pravdu. Minimalne uz tim, ze tomu utoku cosi predchazelo.

 3. Palestinci uspořádali vojenské svičení s ostrými střelbami na svém území, kde se nešťastnou náhodou nacházeli i zahraniční turisté. Z blízkého i vzdálenějšího zahraničí.

 4. Kdysi dávno, když jsem byl ještě levičácky, pokrokově a punkově smýšlející teenager, bych bez mrknutí oka podepsal tento článek. Teď už.ale nejsem teenager ani levičák, ale normálně pracující osoba a hlavně člověk, co viděl dobrodiní islámu, když padaly hlavy zajatců, viděl dobrodiní islámu, když kvalifikovaní prchající inženýři, neurochirurgové a ekonomové rozsévali svoje „znalosti“ mezi ženami v evropských městech. Z tohoto důvodu je mi prostě Izrael bližší než nějaká prašivá a násilná islámská enkláva, která si právě podepsala rozsudek smrti. Je jasné, že Izrael je dobře cvičený pes USA na Blízkém východě, aby tam kalil vodu, a že USA budou vyvíjet mimořádný tlak, aby vše hodili na Írán (je to přece spojenec Ruska ne?). O dobrodiní a čistotě Izraele, samozřejmě, iluze nemám. Čili ať už jde nebo nejde o vyprovokovaný útok, tak mou podporu v tomhle bordelu bude mít vždycky stát, co je mi kulturně bližší a to je Izrael. Cyklus vina+města se tady opakuje tak často a pořád dokola, že ta situace je ředitelná jenom tím, že někdo musí prohrát.

   1. Aspoň nám média KoZy uleví od Ukrajiny a covidu, i když sem v ČT viděl toho blbce rusistu Dvořáka a ten se snažil naroubovat Rusko na Hamás,idiot.

  1. To, že jedna strana je černá ještě automaticky neznamená, že ta opačná je nutně bílá.

   Posaďte proti sobě dva lidi ke stolu a mezi ně dejte obyčejný hrníček. Pravdivě pak rozsuďte, zda je ucho je vpravo anebo vlevo. Pokud si sednete mezi ně, možná ani žádné ucho neuvidíte…

 5. Stačilo přijmout plán OSN z roku 1947, který nebyl pro Palestince ideálním, ale dal by jim mnohem lepší postavení než mají dnes. O mezinárodní uznání usilují Albánci v Kosovu. Usilovali o ně marně i Arméni v Krabachu. Jen Palestinci ho dlouho odmítali. Dnešní generace doplácí na rozhodnutí před 76 lety.

  Mimochodem na tom co je označeno jako izralské území žijí i cca 2 miliony Arabů a Drúzů.

  1. Připomínám, že stačilo přijmout Mnichov, který nebyl pro zbytek ČR ideální… . A tak se domnívám , že pro zbytečky palestinkých území nastalo nevyprovokované řešení.

   1. Jim: A komu to pomůže, když budou v provizoriu čekat na svůj vítězný sen ještě sto let? Jaké smysl má srovnání s Mnichovem, když návrh OSN roku 1947 měl vytvořit palestinský stát a ne oddělit území pro Židy od palestinského státu, když ten na rozdíl od Československa před návrhem neexistoval? Návrh měl britské mandátní území rozdělit na dva státy.

    1. Tak ale teď už nestydatě lžete, Manueli.
     Partition Plan z r. 1947 ani omylem neměl za cíl vytvoření palestinského státu a také v těch rezolucích nenajdete vůbec nic o palestinském státu. Jeho jediným cílem bylo oddělení území pro židy a vytvoření státu pro židy!
     Jim a pouze jim dával pravomoci a práva a záruky.
     Původní obyvatelstvo nemělo nárok na nic kromě čekání na jednání.
     Přečtěte si ty rezoluce z let 1947 a 1948 alespoň, než zase začnete vykládat naprosté nesmysly.

     1. Občan: Britové se stahovali z mandátu. Kdo by mohl Arabům zabránit vyhlásit nezávislost v půlce Svaté země? Arabská koalice v roce 1948 vsadila na to, že může zabrat celé území, takže OSN nepotřebuje. Nevyšlo to. Potom bylo období skoro 20 let do roku 1967, kdy Egypt měl Gazu a Jordánsko mělo Západní břeh. Proč v tu dobu nedošlo k sebeurčení Palestinců? Protože politika hodně arabských zemí byla cynická. Palestince jejich arabští bratři v sousedních zemích udržují desítky let v uprchlických táborech a ani občanství jim neudělovali. Opět místo pomoci ihned se sliboval slavný návrat někdy v budoucnu. Slibovali jim, že jednou někdy příště arabská koalice vyhraje. Čím déle trvá provizorium, tím víc vznikne osad a tím menší na dvoustátní plán. Sadat po roce 1973 to věděl, že je potřeba Sinaj zkusit navrátit výměnou za uznání Izraele a mír získat rychle. Pár osad na Sinaji Izrael zbořila území vrátil. Na Golanech je to jiné, až si jednou syrská vláda vzpomene, že chce podepsat mír, Izrael už tam bude mít tolik osadníků a základen, že se mu nebude chtít území vrátit. To je jen realismus, že je lepší podepsat mír, který dává něco, když vyhrát všecko vojensky je často iluze.

    2. Nic si z toho nedelejte, Manueli. Pan Obcan nedokaze rozlisit „nazor s kterym nesouhlasi“ od „lzi.“ Anebo nechce. Je to s nim sranda. 🙂

     1. No ale vypadá to, že Občan, na rozdíl od Manuela, ty rezoluce četl, takže kde je pravda? Já anglicky neumím, takže nedokáži zhodnotit. Vy byste, až budete mít čas, mohla.

      1. Kočka Šklíba: Našel jsem to na webu OSN anglicky a píše se tam o pojmech Arabský stát, Židovský stát a Mezinárodní území zahrnující Jeruzalém, Betlém a okolí těchto svatých míst. Definují se hranice všech tří subjektů. O vodní zdroje se měly dělit. Svoboda vyznání měla být všude zaručena a národnostní menšiny by mohly zůstat v každém státě. Původní idea byla, že všechno by bylo spojeno společným prostorem volného obchodu. Pokud někdo dodá odkaz na to, že Arabský stát měl vzniknout až později než ostatní dvě území, někdy v neurčité budoucnosti, může tím argumentovat.

 6. Národ, který nemá co ztratit?

  Na hudebním festivalu u hranic s Gazou zemřelo přes 250 lidí

  K velkému masakru došlo na hudebním festivalu u kibucu Reim v Negevské poušti. Podle videí ze sociálních sítí a svědectví návštěvníků festivalu ozbrojenci Hamásu stříleli na prchající účastníky a další brali jako rukojmí.
  Podle CNN bylo na místě izraelského hudebního festivalu v neděli večer nalezeno nejméně 260 těl, jak uvedla izraelská záchranná služba Zaka.
  Šlo o celonoční taneční párty oslavující židovský svátek Sukot. Reim leží ve venkovské zemědělské oblasti poblíž hranic s Gazou a Izraelem.

 7. Na světě je údajně 206 států. OSN má v současnosti 193 členských států.

  Nicméně na konci roku 1947 kdy se hlasovalo o rezoluci číslo 181 byla situace následující: „Dne 29. listopadu 1947 proběhlo hlasování na Valném shromáždění OSN: Pro schválení plánu hlasovalo 33 států, 13 států bylo proti a 10 států se zdrželo hlasování. Spojené státy a Sovětský svaz byly pro přijetí doporučení většiny členů výboru.“

  Tedy celkem 33 států z cca 200 (předpokládám, že celkový počet států byl řádově podobný) rozhodlo o uspořádání světa, a to evidentně proti vůli arabských států.

  1. Tdx: Počet států byl mnohem menší. Byla to doba koloniálních impérií, takže třeba Francie hlasovala i za čtvrtinu Afriky. Nebyla nezávislá Indie, Pákistán nebo Bangladéš. SSSSR měl 3 hlasy místo dnešních 15 států. Jugoslávie měla 1 hlas místo dnešmích 7 států. Počet hlasujících odpovídal té době.

   Jen málo muslimských zemí v roce 1947 bylo nezávislých a některé měly zcela jiný režim než v současnosti jako Írán.

 8. Na Hamasu mi není nic sympatického, islamisti pro mně nejsou kamarádi k bratření.

  Židé se chovají jako kukaččí mládě, na jejich náboženství v radikálním pojetí, na jarmulkách a pejzech také nevidím nic pomilováníhodného.

  V tomhle konfliktu nemám komu fandit. Ať ten potok krve rychle někdo zarazí.

 9. Izraelci jistě dobře vědí, co jsou Palestinci a jiní pravověrní muslimové zač. Asi proto se k nim nechovají zrovna hezky. Není zrovna dobré řídit se ideologií, ale nemůžete ignorovat ideologii namířenou proti vám, kterou se řídí vaši nepřátelé. Na základě této islámské ideologie jsou židé a muslimové už přes 1000 let nepřátelé.

  1. Schválně. Rozděl a panuj. Rozeštvi a zotročuj!

   Politický sionismus rozvířený publikacemi Mosese Hesse Rome and Jerusalem z roku 1862 a Lva Pinskera Auto-Emancipation z roku 1882 a aktivní prací Theodora Herzla zprvu nezískal širší podporu mezi židy v Evropě a v Americe. Sir Moses Montefiore nalezl v Palestině při své první návštěvě v roce 1837, 9000 vyznavačů židovské víry. Ještě na přelomu 19. a 20. století jich zde nebylo více než 50 000. Sídliště, která Montefiore založil a která po něm podporoval baron ✡️Lionel Rothschild, přinášela prospěch pouze novým kolonistům.
   V Rusku zakládali židovští studenti kluby. Organizace politického nacionalismu, například společnost BILU se svým heslem „Domove Jakubův, povstaň a jdi“ a Chovevei Ción (Milovníci Sionu) byly předchůdci světového sionistického hnutí organizovaného Herzlem v roce 1897.

   Po utopické novele Altneuland (Staronová země) následovalo jeho „klasické“ dílo Der Judenstaat (Židovský stát). Brzy poté vystoupil na sionistickém kongresu v Basileji (v roce 1897) s myšlenkou na „veřejně uznaný a legálně zaručený židovský domov v Palestině“. Ve snaze získat širší podporu a zabránit vzniku podezření o svých 👹nejzazších cílech (taktika, která byla použita i později při zpracování Balfourovy deklarace) formulovali sionisté své požadavky opatrně: „Nikoli židovský stát, ale domovinu ve staronové zemi našich předků, kde bychom mohli žít svým židovským životem bez útlaku a pronásledování.“ Kritikům odpovídali: „Jenom ti, kteří trpí velkou nevědomostí, by nás mohli obvinit z touhy po založení nezávislého Židovského království.“ Slovo „domovina“ uklidnilo obavy nesionistických židů. Mezitím sionisté usilovali o to, aby uskutečněním svých požadavků nelimitované přistěhovalecké politiky vytvořili v Palestině židovskou většinu. S cílem utlumit nepřátelství osmanského velitele Palestiny Džamála paši připomínali sionisté Turkům i Němcům nutnost vytvořit ,,protiváhu arabským požadavkům na autonomii“. Sionistický argument, vyjádřený jejich mluvčím, zněl: „Je naším přáním založit na východním pobřeží Středozemního moře moderní, kulturní a obchodní centrum, které bude přímou a nepřímou podporou germanismu,“
   Sionismus, Alfred Lilienthal.

 10. Zatímco britská rozvědka podporovala globální terorismus a radikální islám, neztrácela čas ani s pěstováním nejzběsilejších variant politického sionismu a z programu Kulatého stolu a Fabiánské dohody, které se začalo říkat „Balfourovy dohody“, vytvořila samotný stát Izrael. Příběh britského vytváření politického sionismu a rapturistického křesťanství je popsán v epizodě 2021 Velké hry.

 11. Napřed Rusko a Ukrajina, nyní Hamás a Izrael…. O jakou kostičku se poperete zítra?
  A co u vás doma? Všechno v pořádku, všechno funguje, máte se rádi, odpočinuli jste si, těšíte se do zítřejšího pracovního procesu….

  1. Už zase blahosklonný karatelský šleh? Ulevilo se nebo jste se vzrušil? Jste s tím protivný jak hemoroidy.

   Mimochodem, u mne doma vše OK – když už se tak hloupě ptáte.

  1. Neandrtálci měli větší mozek než současný „moderní“ člověk. Byli tedy pravděpodobně inteligentnější. Bohužel se zřejmě pomaleji množili, nebyli tak agresivní a především tak zákeřní jako lidé. Zřejmě byli lidmi nakonec vyhlazeni (a částečně asimilováni, máme v našem DNA zbytky DNA neandrtálců).

     1. Schumacher: Jak změřit IQ velryby, když mluvit po našem neumí a psát rovnice nedovede? Možná má velmi bohatý intelektuální život, ale nemůže ho lidstvu sdělit.

 12. Komentář Petra Hampla:

  “O válce proti Izraeli (8. 10. 2023)

  Proč je v Izraeli zase válka? V první řadě proto, že islámské svaté spisy jsou plné výzev k zabíjení Židů. Každý pravověrný muslim by měl vyhledávat Židy a zabíjet či prodávat do otroctví. Tak je to zapsáno naprosto jednoznačně a na mnoha místech islámských svatých spisů. Tak tomu rozumí všechny muslimské autority. A to připomínám, že islám nemá výraz odpovídající našemu “člověk.” Zná jenom muslimy a potom nižší bytosti, jejichž životy nemají žádnou hodnotu.

  V rámci západní civilizace máme tendenci pěstovat mýty o ušlechtilém divochovi a dobromyslném muslimovi a dokonce o tolerantní muslimské vládě. Jsou to krásné mýty, ale jsou to jenom mýty.

  Muslimský svět se vrací ke svým kořenům a židovská krev teče všude, kde jsou muslimové a Židé na stejném území. Ve Velké Británii, ve Francii, v Německu, Švédsku… a samozřejmě v Izraeli.

  Tím neříkám, že souhlasím se vším, co Židé nebo Izraelci dělají. Třeba podpora Azerbájdžánu při útoku na Arménii je odporná a zavrženíhodná. Někdo říká, že Izrael neměl stavět sídliště na sporných územích. Ale o všech těch případech platí, že i kdyby se Izrael zachoval úplně jinak, válku by to neodvrátilo.”

   1. Pardon, to patřilo pod Goje.

    Ad Hampl – kdyby to byla pravda, jistě by citoval.
    Mimochodem – přesně takhle to je v Tóře.

    1. No, Korán jsem v pěkném českém vydání urychleně zakoupil, když se ještě z těch amerických paneláků kouřilo. Židovské spisky jsem jaksi nikde nenašel. Že by naplňovaly skutkovou podstatu trestného činu?

     1. Korán je běžně ke koupi. Tóra je součástí Bible. Talmud a další literatura, například Pirkej avot, v češtině, je k také ke koupi. V Praze je obchod kde se z toho dá lecos koupit. I výtečné víno z Golan.
      Mein Kampf, to je horší, ale dá se. Každopádně v elektronické verzi.
      Jak se objeví něco kvalitního z libri prohibiti hnedle se pídím. Jedno z posledního Základy Tauhídu. Dokonce snad za vydání a prodej někdo dostal flastr. Není lepšího doporučení. Přečetl, tuze se bavil. Ti lidé, kteří o tom rozhodují nejsou nejostřejší tužky v penále justice. Jako ten co v prvním kole odsoudil Zítka. Nemluvě o tom kdo to žaloval. Sranda je i s Benešovou, jak vůbec zauvažovala, že šíření Marxova kapitálu by mohlo být trestné. Prostě intelektuální elita nade vší pochybnost. Kdy se na index Libri prohibiti znovu dostane pojednání o kulatosti a rotaci Země? Jestli to půjde dál jak jde, možná brzy.
      To je na okraj. Skutečná zábava je jinde. Život sám. Mohl by být delší, je toho tolik zajímavého.

  1. Muslimský svět se vrací ke svým kořenům a židovská krev teče všude, kde jsou muslimové a Židé na stejném území. Ve Velké Británii, ve Francii, v Německu, Švédsku…
   protože ne-{židé;muslimové} nemají krev, jenom nějakou hmyzí lymfu nebo co

 13. Je to další fáze tisíciletého konfliktu mezi islámem a křesťansko-židovskou civilizací. Proto je podpora Izraele na místě. Už jen z důvodu sebezáchovy.

 14. Ty mapy jsou dost divné. V r. 1947 ještě stát Izrael neexistoval – tak jak může být něco „izraelského“ vyznačeno na mapě ? Druhá mapa znázorňuje navržené rozdělení (Partition Plan) britského mandátního území podle tehdejšího OSN mezi arabský a židovský stát, který ovšem Arabové (na rozdíl od Židů) odmítli, takže to taky není žádné „zabrané“ území. Další mapa zahrnuje zjevně období od vyhlášení státu Izrael (květen 1948) – ten měl za následek okamžitou válku a následně pro Izrael územní zisky – až po „šestidenní válku“ v r. 1967. A poslední je stav od r. 1967 až do současnosti ? Trocha dějepisu by fakt neškodila, takhle je to dost demagogická prezentace. Jen bych ještě podotkla, že samostatný stát „Palestina“ na onom území taky neexistoval, po staletí to byla Osmanská říše, jejíž část se po WWI dostala pod britskou správu jako mandátní území.

   1. Jenže historie tam nezačala rokem 1947, což je výběrem map podsouváno. Samotné popisky jsou špatně – v r. 1947 nebylo žádné „territory of Israel“ a „Palestinian territories“, takže to jen přejmout bez vysvětlivek je buď neinformovanost nebo záměrná manipulace.

    1. Paní Kunštekova,
     Bylo by zajímavé sdělit naším mladým Neomarxistum,že na ně prý čekaji 15 minutová mésta avizovaná panem ŠWABEM,což prý bude obdoba indiánských rezervaci a pak tu bude Amerika.
     Dnes jsem se podívala na nové video pana DAVIDA DROBIKA,světoběžníka a mladého znalce Ameriky ,který se tam dostal našel tam Amádu ,holku z jižní Ameriky a je nyní stále členem SV neboť si byl právě vyzvednout voličsky příkaz na české ambasy .
     No on se má v AMERU dobře a jeho dobrodružství jsou jak dělané pro mladé,kteří by chtěl zbohatnout a ON přesto dal na web další video s 9 zduvodneni proč nežít v U.S.A.

     Píše zase to nové co vyšťarala pro mladé,aby tady přišli diskutovat , naše Anička ,andělská dušička. . .

  1. A Palestinci také nikdy neexistovali? Historii toho úzermí znám dobře, nebojte se. Ta mapa mně osobně silně připomíná zahánění Indiánů, tedy „Native Americans“ do rezervací. Podobnost čistě náhodná?

    1. Stejně jako „židovský národ“.
     Nebo snad znáte nějaký „národ“ determinovaný příslušností k náboženské obci?

      1. To jako aškenázi, sefardi a ostatní – to jsou všichni semité? A ktreý jazyk máte na mysli, jiddiš nebo hebrejštinu?

       1. Jistěže jsou to všechno semité, jsou to různá označení židovské diaspory. Jazykem židů je hebrejština, jidiš je směs němčiny a hebrejštiny. podobně jako je brněnský hantec směsí němčiny a češtiny.

        1. Takže vy mi s vážným výrazem ve tváři tvrdíte, že lubavičští, kteří po N generací předávali své židovství po přeslici, jsou semité stejnou mírou jako falašové…

         Ale ne, že jste se teď usmál!

      2. Samozřejmě, že jsou. Jen a pouze náboženstvím.
       Nebo jste snad někdy slyšel o židovském např. křesťanovi, muslimovi či buddhistovi?

       😀 😀 To jsou i Arabové, část Etiopanů a Aramejci. Uvádím pouze moderní národy.
       Přičemž Arabové mluví převážně arabsky, Etiopané amharsky a Aramejci převážně arabsky a menšina aramejsky. Aramejsky hovoří židovské skupiny v Iráku, jihovýchodním Turecku a v západním Íránu.
       Původním jazykem byla v předmětné části BV aramejština.

     1. Jistěže. Židé jsou prakticky hardware s proprietárním software.
      Křesťanství a islám jsou multiplatformní fork.

   1. Podobnost a zvyk, protože v Americe působila a nadále vládne stejná sekta (na Ukrajině také). Ta si kdysi zadávala lov i černochů v Africe a pak je v příšerných podmínkách nechala odplouvat na otrockou práci do Ameriky. Ta stejná samovyvolená sebranka má teď huby plné ochrany a nedotknutelnosti černochů (asociální dávky, podpora krimigrace, rabování a jiných zločinů).

  2. Stejně tak na tomtéž území nikdy neexistoval samostatný stát Izrael.
   Takže?

   Partition Plan odmítli především sionisté. Rovněž odmítli jednat s původním obyvatelstvem vč. starousedlých židů. S původními obyvateli se o ničem nebavili ani anglosasové; přesně v koloniálním stylu.
   Mimochodem, jak byste se tvářil/a, kdyby někdo přišel s tím, že odteď je Váš dům, zahrada, polnosti jeho, bo na to dostal od kohosi lejstro s razítkem?

   1. Já mám pozemek řádně koupený a v katastru je to zaneseno.
    Obávám se, že historie se ubírala ve Střední Evropě a na Blízkém Východě jinak – takže pokud Arabové pásli někde kozy na půdě osmanských pánů, kteří to prodali přimigrovaným Židům, tak to jaksi není vina těch Židů.

    1. Protoze neco jako katastr existuje.

     A co se koupe uzemi tyce, narazil jsem na ruzna cislo toho, kolik Zide koupili. Zadne z nich neprekrocilo dvacet procent.

  3. 🍥Matzurka

   SSoudruh Rothschild „zakoupil“ v Palestině pozemky pro židy (vždy z malým ž, protože to je sekta, nikoli národ) již v devatenáctém století. Dávno před tím než ten banksterský ksindl zorganizoval světové války s desítkami miliónů mrtvol!

  4. Bohužel nejsou. Ty bílé tečky jsou první dosídlovatelé z konce předminulého století. Ti bohatší z nich usazeni v jurop, tam vyslali ty méně majetné , aby ukázali zda se dá, Dalo se a tto pokračovalo. Bohužel.
   No a s jídlem přece roste chuŤ

 15. Kennedy si hrál na ideozločince za koronafašismu, ale jak se mi zdá, je to také košer idiot.

  „Izraelská armáda se dává do pohybu, objevují se videa s vojenskou technikou směřující ke Gaze, Netanjahu vybízí obyvatele Gazy, aby z pásma odešli: “Občané Gazy, opusťte Gazu.”

  Zelenský chce dokonce vojensky podpořit Izrael, ehmm a Biden zase použil slovo “nevyprovokované” útoky teroristů Hamásu proti izraelským civilistům, což mě pokaždé zatahá za uši.

  Izraelské tajné služby nic nevěděly? A můžu se zeptat, měsíc stále obíhá kolem země?

  Izrael může odposlouchávat každý telefonický rozhovor na Západním břehu Jordánu a v Gaze. Izraelská bojová a zpravodajská letadla létají denně nad pásmem Gazy. Obyvatelé Gazy nemají zcela volný přístup k moři,“ Nová republika.

   1. Netanjahu jako bytost z „vyvoleného národa“ takové problémy gojimů neřeší. Ale košer neziskovky vědí; do Evropy. Na cestu přidají poučku, že za všechny problémy Palestinců mohou bílí Evropané.
    Nadlidé se potřebují proválčit k vysněné „zlaté miliardě“ a Great resetu.

   2. Hmm, tím se ale chlubili Arabové, kteří napadli Izrael hned po jeho vyhlášení – že Židy zaženou do moře…

 16. V soutěži (válce) náboženství (ideologií) lze použít jakékoliv (smrtící) argumenty.
  Podstatné je na tom vydělat. Přísloví: „Když se dva perou, třetí se směje.“

 17. Za jaké slovní obraty okolo izraelský odvety nás bude prokurátor Stříž stíhat?
  O kom můžeme říkat, že je agreSSor a o kom to nesmíme ani naznačit?
  Jsem bezradný, někdo z vlády by mi to měl vysvětlit…

  1. Bod první – sionisté se vždy pouze brání.
   Bod druhý – v případě jakýchkoli pochybností platí bod první.

   A je to 😀

 18. Je potřeba to říct natvrdo, Gaza je ve skutečnosti koncentrační tábor provozovaný sionistickými židy státu Israel …
  V Gaze jsou vyhnaní palestinci z jejich bývalého okolního území natěsnáni v hrozných podmínkách jako zvířata, to je ten humanismus vyvolených zmetků …
  Farizejství z dob vystoupení Ježíše, přes rabínský judaismus zaplavilo za dvě tisíciletí celý euroatlantický západ, a je na čase s ním skončit bez křesťanských ohledů …

  1. Před pár lety bych taková slova nevolil, ale viděno prizmatem dneška – souhlas.
   Politici všech odstínů postrkovaní tajnými službami sloužících bůhvíkomu (velkokapitálu?, sobě?..) si na Blízkém východě již skoro 65 let zkouší s jistou sadomasochistickou rozkoší, co všechno lze vydržet.

 19. Idnes: Brusel posílá do Gazy miliardy. Platí Palestincům za to, že nepracují

  Desítky tisíc Palestinců v pásmu Gazy dostávají od EU z daní evropských daňových poplatníků plat, i když kvůli politické situaci nechodí do práce. Zjistil to audit Evropského účetního dvora. Účetní nyní navrhují přerušit financování platů a důchodů v pásmu a pomáhat jen západnímu břehu Jordánu.

    1. Řekla bych, že vy jen opakujete mantry USA a KOZY , oháníte se tu zdroji jako BBC (směšné)a tedy jste opravdu hlupák. Podíval jste se na ty mapky? Asi ne že?

      1. Tak jste si ulevil doufám, že je vám lépe jak jste mně to nandal. A teď okomentujete ty mapky, milý krásný a mladý pane.

   1. Řekla bych že má úpravcdu. První přesídlení z Anglie do Palestiny proběhlo už koncem předminulého století. Mám o tom dokument a asi mne donutíte jej vylovit, abych Vám napala přesná data i čísl.Palestinců se nikdo ma nic neptal Nic se nekupovalo – pouze je tam na určitá místa nastěhovali. V anglii zůstali jen ti majetní co to všechno dirigovali. Sorry

    Ono v těch 90tká jelo v bedně sppousty dokumentů, a já onjevilo se video a tak jela jedna kazeta za druhou,

  1. Uvěďte konkrétní částky, rok po roce. A zdroj informace.
   Protože já mám jiné informace jak o částkách, tak o adresátech. Celkové dotace pro Palestinu (vč. ghetta Gaza) nepřekračují 30 eur/osoba/rok.

   Tak šup, šup.

   1. Máš zcela špatné informace. Jsi minimálně o dva řády mimo, možná o tři. Kdyby ti arabští zmrdi nepodporovali terorismus , žijí si jako prasata v žitě.

  2. Okleštěná zbytková území, které dnes židé ponechali Palestincům nejsou ekonomicky životaschopná (např. není možný volný pohyb zboží ani osob mezi jednotlivými Palestinskými enklávami uvnitř Izraele, ani přes vnější hranici s Egyptem).

   Proto je minimálně 60% obyvatel pásma Gazy závislých na vnější pomoci.

 20. Vzkaz autorce.
  Gratuluji. Dostala jste se do téhož stadia, jako já.
  Když mi nejmenovaná osoba řekne ráno na chodníku „dobrý den“, automaticky sahám jednou rukou pro deštník, druhou pro nabitý kolt.

  Čímž vůbec nechci naznačovat, že nemáte pravdu. Ano, je to tak, jak jste napsala. Jestliže 20 zm*dů napíše, že šlo o nevyprovokovaný akt terorizmu, je jasné, že „někomu“ vytekly nervy.

  Na druhé straně platí to, co jsem napsal v diskuzi pod předešlým článkem. Neboli banda oněch 20 zm*dů potřebovala pro své záměry dostat do sdělovadel pár stovek mrtvol, „bo veřejné mínění“.

   1. Ovšem na druhé straně:
    Množí se to jako králíci. Je tom natěsnáno, proto jsou nervózní, potřebují Lebensraum.
    Jenže jsou to fanatici a nikdo je nechce mít u sebe doma a kdo chce, brzy toho začne litovat.
    Mimo jiné: Ortodoxní židy, komunisty, nacionalisty a liberální demokraty nemám o nic víc rád.

    1. ad „potřebují Lebensraum“

     Tak to by stačilo, kdyby jim ho Izrael dal, ne? Kdyby alespoň splnil rezoluce OSN.
     (plán vzniku 2 států z 1947 a nebo z (tuším) 1969 …)

       1. To asi nikdo nedokáže předpovědět.

        Jisté ale je, kam aktuální politika apartheidu a izraelské loupeže území vede. Její výsledky vidíme v posledních letech a není těžké předpovědět co tato politika přinese, pokud se na ní něco nezmění, v budoucnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *