28 května, 2024

Jak se krade demonstrace…

V tomto týdnu rozvířila stojaté mediální vody reportáž zveřejněná v Reportérech ČT o zneužitých a ukradených demonstracích. Ausgerechnet to vyšlo na stejný den, kdy odboráři opustili jednání tripartity, protože si už dál odmítali nechat nadávat a vzápětí ohlásili velký protest do Prahy na úterý 21.5.2024.

Mimochodem… Dle očitých svědků tam měl Fiala úplný hysterák, což svědčí o dobré pohodě koalice SPOLU a jejich pozitivním rozpoložení před eurovolbami.

Ale zpět k reportáži naší pravdomluvné České televize. Je možné ji bez problémů shlédnout v archivu ČT a pokud to chcete i s rozborem, doporučuji Petra Bohuše a Modrého jelena, který to má moc pěkně zpracované. Nevěřte mi, podívejte se na reportáž sami, nespoléhejte na moji interpretaci.

Reportérky nám tam vysvětlily, že zemědělský, ale předtím i učitelský protest, byl ukraden a zneužit silami, které nemají se zemědělstvím či učením nic společného. Například takový Zdeněk Jandejsek to zemědělcům ukradl. A já jsem zase demonstraci ukradl učitelům…

V reportáži se objevovaly dojemné zpovědi jistého zemědělce (ke kterému jezdí i Vrecionová), který už dopředu věděl, že protest bude ukraden, protože organizátoři jsou pofidérní tak tam raději vůbec nejel. Ale i když tam nebyl a nechtěl s tím mít nic společného, přesto měl dost drzosti, aby ronil krokodýlí slzy nad tím, jak mu byl protest, se kterým nechtěl mít nic společného, ukraden. Jako kdybych se já rozčiloval nad tím, že sice nechci mít s Rajchlem nic společného, ale stejně mě štve, že si udělal demonstraci a tam si říkal nějaká svoje moudra. To se totiž nesmí, přátelé! Jakmile se jen jeden zemědělec cítí být okraden o protest, kam vůbec nejede, tak se jedná o zneužití demonstrace. Logika, vole!

Další moc pěkná věc byla, když se stejný mluvčí rozhorloval nad tím, že demonstrace dostala nálepky, že je proruská a zpolitizovaná a ventiloval svoje zklamání z organizátorů přesně těm intervjukům, kteří ty nálepky dělali. Takhle snadné to je, přátelé. Reportéři z vás udělají na obrazovce debily a je to vaše vina! Je úplně jedno, že z pódia nezaznělo jediné politické slovo a vůbec nikdo nemluvil o Rusku. Česká televize řekla, že jde o proruskou demonstraci a hotovo. Zemědělec (spřátelený s vládní pětikolkou) je kvůli tomu naštvaný na organizátory, místo na reportéry.

Přesně takové občany naše vláda potřebuje. Chčijou jim na hlavu a ani to nemusí vydávat za déšť. Oni se místo toho zlobí na ty, kteří je na to upozorní.

Nejlepší byl ale závěr celé reportáže. Ten byl totiž o mně. Já jsem ukradl protest učitelům. Víte, jak jsem ho ukradl? Úplně jednoduše. Vetřel jsem se na pódium, když se moderátor nedíval, připsal jsem se mu do rozpisu řečníků, pak jsem vystoupil, obloudil jsem Středulu, aby mi zatleskal a pak i ocenil můj projev a bylo to. Takhle se to totiž vždycky dělá. Koho by napadlo, že bych mohl být normálně pozván jako řečník, který měl odprezentovat problémy zemědělství, protože se kromě učitelských problémů prezentovaly i problémy zdravotníků, hutníků a dalších profesí.

Což jsem, mimochodem, udělal… Vládo! Krávu musíš nejdřív nakrmit a pak teprve dojit!

Dneska uspořádáte demonstraci, ale u vchodu musíte mít závoru a prověřovat každého příchozího, protože jinak vám ji ukradnou. Lidé vás přijdou podpořit, ale to nesmějí, protože pak už to není zemědělská nebo odborářská demonstrace. Pak už je to ukradená demonstrace. Kdo o tom rozhoduje? Česká televize a spřátelení intevjuci. Ti rozhodují, jestli je Zdeněk Jandejsek dostatečně hoden, vystoupit na pódiu.

Buďte si jisti, že kritériím České televize nikdy nevyhovíte. Ale když na ně naskočíte, budete už navždy spolehlivě neškodní. Můžete demonstrovat, ale nesmí to být proti vládě, nesmí to být politické a nesmíte tam mít lidi. Jasné?

Rozhodování režimních intervjuků je hrozně jednoduché. Každý, kdo je schopen svou argumentací či vtipem ohrozit vládní neschopnost, ten je proruský, dezinformační, protisystémový a Kartouz na něj má složku. Dokud se demonstruje potichu, chabě, bez dosahu a bez povšimnutí, je všechno v pořádku. Takové demonstrace má Česká televize nejraději a Tomáš Prouza také. Takové demonstrace neohrožují ani vládu ani hytlermarkety.

Ale pokud se postaráte, aby se o demonstraci mluvilo tři dny předem i tři dny potom, i když Česká televize vlastně nechce a vládě to přivodí bolení zubů, tak jste dezinformátoři za všech okolností, Prouza nebo Řeporyjec se postarají o nálepky, které Krkavčí hory promtně rozšíří. Běda, když se najde někdo, na jehož výzvu přijde na demonstraci široká veřejnost. Běda, když organizátoři dovedou udělat mediální kampaň, kterou velká média nemohou vymlčet.

Běda, když se na pódiu objeví někdo, kdo nežvaní nesmysly, ale jeho projev má hlavu a patu. To je totiž u nás definice proruskosti a antisystémovosti. Organizační schopnosti, znalost mediálního prostředí, dosah na sociálních sítích, politický talent… tak poznáte dezinformátora a proruského kolaboranta na sto honů, aniž byste potřebovali vědět něco dalšího. Že, Petro Mazancová!

Idiot, hlupák, blbec, zabedněnec, nebo třeba Danuše Nerudová, ti nikdy nejsou proruští. Ani kdyby, jako Tomáš Klus, měli rádi Palestince. Oni totiž vládní věrchušku nijak neohrožují. Z nich nikdy Fiala nedostane hysterický záchvat a Pavel Blažek pálení žáhy. Z nich nikdy Vítek Rakušan nevylétne z kůže. Kvůli nim se nemusí dělat cenzura, ti jsou tupí dost i bez pomoci. Možná proto jim nabízejí post eurokomisaře a čelní místa kandidátek.

Je nejvyšší čas, z toho udělat značku kvality. Chcete dobrou demonstraci? Postarejte se, aby vám ji Vidlák nebo Jandejsek ukradli…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

152 thoughts on “Jak se krade demonstrace…

 1. Argument o ukradení demonstrace není nic nového. V roce 89 se hovořilo v televizi o ukradené studentské demonstraci údajně reakčními silami. Rozvědčíci u toho assistovali ti stejní.

 2. Lidová moudrost:
  Dnes jsem sekal trávu s kamarádem. V životě nepřečetl jedinou knížku, nejdál byl ve vedlejší vesnici na koštu slivovice. Když jsme se loučili po práci, tak říká:
  „Hlavně v klidu s tů politiků.“

  1. Právě tento „moudrý“ muž může za to špatné, co tu je a co se chystá.
   On je v klidu, „srát na to, žádnej stres“.
   Jistě jeho zdraví to prospěje, ale jeho rodina, potomci a stát půjdou do prdele.
   Muslimové, greendeal likvidace prosperity atd.

 3. V Česku se organizují stávky, pronesou se nějaké proslovy, lidé si zaskandují a pokojně se rozejdou. Druhý den se o tom podiskutuje a třetí den už nikdo nic neví. Jak to, že v Argentině zorganizují generální stávku? Mají schopnější odbory? A neříkejte mi, že je to tím, že tam lidé ryjou držkou v zemi víc než u nás.

 4. EU se, v rámci porovnání globální ekonomiky, nedaří. Naše srdce by však neměla býti zkroušenými, neboť Ukrajina dnes dobyla předměstí Moskvy. Vítězství je jen otázkou času. Sláva!

 5. Dobry den,
  napiste Rade pro rozhlasove a televizni vysilani, dolozte idealne pozvanku, komunikaci. Vyargumentujte tvrzeni reportaze. Mohl byste obdrzet minimalne prohlaseni Rady nebo poverene osoby o tom, ze se jednalo nepresne/nepravdive informace.
  Na druhou stranu, minuly vikend clanek jednoho pana a nektere diskuze ktere vidam, jsou na hranici vymyslu. Zamerne nepisi cilene dezinformace nebo lenost.
  Takze bych se nedivil precitlivele reakci CT.
  Minimale dobra reklama zdarma.

   1. Myslim, ze do te doby mi vystaci uverit alespon castecne reportazi z CT. Protoze Vidlak se stal tim, pred cim varoval, CNN alternativy.
    Ale to je jen muj subjektivni a vzdy velmi kriticky pohled na cokoliv.

 6. Tak si to shrňme:

  – Je nás sotva 10 mega.
  Na samostatnou akci (vystoupení z EU a z NATO) nemáme ani lidi, ani ekonomiku.
  I když nás podpoří Maďarsko a Slovensko, pořád je to méně než počet obyvatel a velikost ekonomiky Polska. Polsko nám s rozkoší bodne kudlu do zad a bude se nadšeně podílet na naší likvidaci.
  Čili tohle nemá šanci na úspěch.

  – Takže zbývá obrana vlastních zájmů.
  A jsme u Sasinových potřeb.
  Které to jsou? VLASTNÍ žrádlo, energetika, voda, území, bezpečnost a sociální smír.
  Bez toho nemá smysl cokoli dělat.
  Je tady politická strana, která má toto v programu? Jedině komunisté a do značné míry ANO. Všechno ostatní jsou odvary pětidemolice.

  Sasinovi se neustále vysmíváte, aniž byste snesli na hromadu protiargumenty.
  Tak to zkuste alespoň u mne.

  1. Mne vynechte.
   Sasinovi se nikdy nevysmívám, byť to psal zvláštním jazykem a pro některé skutečnosti má specifické názvy.
   Dost lidí tady tuší, že má Sasin v mnoha věcech pravdu, ale jsou moc namyšlení na to, aby to přiznali.

   1. Problém Sasina není v „Muehééé“ nebo něčem podobném. Taky bych neřekl, že se mu tady vysmíváme – spíš bych řekl, že vadí tupé doporučování nereálného.
    Ukázková situace je následující: … zjednoduším to – je před volbami a kandidují 3 politické subjekty: ANO, ODS TOP09, Sasin navrhne, že nemáte volit žádnou z nich a máte volit podle svých potřeb. Do tohoto bodu jsem se s ním v diskuzi dostal, nicméně neustoupil a nenavrhl řešení, přičemž možnosti jsou principiálně 4 – hodit to 1. ANO, 2. ODS, 3. TOP09 a 4. nejít k volbám.
    Jak chcete diskutovat s člověkem, který si nenavrhuje ani jednu z možných variant a s výkřikem „Mueheee“ doporučí volit podle „svých potřeb“? Principiálně má pravdu – měli bychom volit podle svých potřeb, nicméně otázka zní, jak se do bodu, kdy bude MOŽNO volit podle svých potřeb dostat a co dělat, když na „volebním lístku“ není nabídka splňující „naše potřeby“.

    1. Asi tak. Problem neni tak v tom, co rika, jako spis jak to rika.

     Vsichni jste tuponi, delate to blbe.
     A jak to mame delat?
     Vsichni jste tuponi, delate to blbe.
     A konkretne?
     Vsichni jste tuponi, delate to blbe.

     Kdyz tohle ctete podvacate, zacnete ho ignorovat nebo poslete do prdele, dle vlastni natury.

     1. Dalsi agent , aby vodvadel vas vsech pozornost s potrebama
      hajzl papiru , aby ste se nestarali , jaky povinnosti vsichni mame
      vykonat abychom jako narod zase prezili..To nechteji..
      Zaplnuje zde prostor neunavne..
      A zavadi kazdyho z vas tam kam chce,.
      Ma ty jeho potreby na vas….Nezapomente zase bejt nekonecne chytry …
      Na co sou vam ty nekonecny sracky potreb ,
      potreby pro vas potom , hajzl papiru..

    2. „Sasin navrhne, že nemáte volit žádnou z nich a máte volit podle svých potřeb.“
     Co taky jineho, to vam nestaci vysledek 30 let volby mensiho zla?

     1. Navrhoval jsem vidlákovi, že bychom si tady mohli udělat takový naše volby potřeb, třeba jen deset aby se to opravdu sečítalo, a pohybovalo podle preferencí, že by to po nějaké době , i po propagaci lidí, kteří v tom uvidí smysl, mělo lidový potenciál. Nechtěl o tom slyšet, říkal že tomu nerozumí. Že se raději za statisíce připojí k demonstracím aby tam mohli nadávat.

  2. Já se rád k Sasinovým potřebám prihlasím, stejně jako ke komunistům.
   Sice by se mi chtělo napsat, že by mi byla bližší původní středolevá ČSSD ale po zkušenostech z posledních 10 let mohu konstatovat, že tato strana je jen lidštějším představitelem stávajícího systému a jeho udržování je cesta do nikam….
   Myslím si, že Čína jasně ukazuje efektivitu svého systému kde slušná životní úroveň pro nižší vrstvy jen neprokapává. Jak jsme byli o prospěšnosti prokapávání školení pravičáky po plyši. Ostatně fijala evidentně dělá vše pro to, aby si to prokapávání omezil …

   Ostatně, v lednu jsem četl článek, že i Putin pomalu ruší společenskou smlouvu s místními oligarchy, že pokud vrátí majetky do země, nechá je být a tlačí na to, aby se podíleli na zvýšení životní úrovně země… Řekl bych, že i tam to směřuje ke státnímu kapitalismu čínského typu ..

   1. Ono se zdá, že je to teď jediná známá rozumná cesta, že ji náš kapitalismus není schopen konkurovat vidí každý myslící člověk. Ale jen budoucnost ukáže, jaká má úskalí a zda lze ta úskalí zvládnout. Tipnu si, že opět vyvstane nějaký problém s určitými lidmi, snažícími se přebrat moc a hrabat vše pro sebe.

    1. Tenhle systém prostě musí narazit na dno. Zejména pro umocnění globalismem a vyváděním peněz z jednotlivých států. Možná, kdyby se peníze točili +- v rámci regionu bylo by to lepší.
     Pro představu:
     – vydělám 22 čistého v německé montovně
     – zaplatím půjčku v rakouské bance
     – zaplatím francouzovi za vodu
     – taky za odpad
     – zaplatím plyn a elektřinu Innogy
     – natankuju u polské Benziny
     – koupím hadry v Pepcu
     – drogerii v DM
     – potraviny koupím hezky česky v německém Penny, kde výrobce „českých“ potravin vlastní zahraniční vlastník
     – zaplatím služby třeba T-Mobile
     – koupím nějaký materiál na dům a věci na zahradu v Hornbachu
     – koupím lednici v Elektrowordu
     – a tak dál a tak dál
     Všichni platí svým českým zaměstnancům nuzácké mzdy.

     Prostě tohle musí jít dříve nebo později do ho…n. Jen se to stále odkládá.

     1. Vidím to na pumpě, bývalá červená Benzina, předtím i dnes fakticky polský Orlen.
      Pumpařky se točí přesně po 3 měsících – jaká náhoda, stejně dlouho jim trvá i zkušební doba..
      Déle zůstávají pouze dvě, zřejmě mnohem lépe placené, které ty faktické brigádnice vždy zaškolují. Od nich vím, že to je čistokrevná personální politika firmy:
      Platit řadové obsluze ve zkušebce jen zákonnou minimálku a sankcionovat za každou prkotinu. Už stalo, že jedna nešťastnice, při kumulaci smůly na jednu kopu, doslova musela donést peníze do práce, resp. odeslat na účet zaměstnavatele. Na ty kumulované sankce, jí totiž ta mizerná výplata nestačila.
      Ty holky si tam vydělají tak 13-15 čistého, 8,5h na nohách a oči na šťopkách kvůli zlodějům.
      Bylo mi řečeno, že to berou jako brigádu, mezitím hledají, co se kde uvolní v hypáči, nebo jinde.
      To je naprostá katastrofa. Pičo, bratři Poláci! A tak je to podobně i jinde.
      Když to prochází pšonkovi, proč by to neprošlo skopčákovi, žejo.

   2. Pluto, připojit se k potřebám není rovno připojit se k nomen amen klaturním kádrům.
    Katka Konečná vám po třiceti letech mordechujckých studijí slíbí taky hory doly. Otročit v práci, možná levnější úvěry a dluhy, možná nechá naučit vaše potomky vystřelit se z hnízda o dva roky dříve. Jo, rodina byl klan, strýc sestřenice , bratranci kmotři a tak podobně.

   1. Vlastních míněno národních zájmů. Použil jsem formulaci Občana a vyznělo to úplně jinak. Vlastní zájmy si Babiš samozřejmě ohlídá.

    1. Nekopu za ANO. Nemám důvod. Navíc, po té, co odhlasovali smlouvu s USA a vojenskou pomoc UA jsou pro mě nevolitelní i kdyby byli na straně opozice jediní. Nicméně, objektivně, myslím, že co se týká migračního, resp. antimigračního paktu, tam by se asi dokázali domluvit s Orbánem a Slovenskem na nepřijetí.

    2. Zkuste si, jen tak z plezíru, jestli to dokážete, vyhledat výsledky hospodaření Babišových vlád. Jako první vládě po převratu se té jeho podařilo v prvním roce vládnutí snížit procento zadlužení země oproti HDP a ve druhém roce se mu podařilo snížit i výši zadlužení v číselném vyjádření.
     Ukažte mi jiné vlády, za nichž panovalo lepší ekonomické zajištění občanů a přitom se snižovalo zadlužení.
     Pak „přišel“ covid a od té doby jsou schodky čím dál vyšší. Což platí i o vládě Petra Signalisty Velikého Prvního, který spirálu zadlužení vytáčí do dalších levelů, ačkoliv žádná pandemie za jeho vlád už není. Leda pandemie totální zblbělosti. A exploze dvouciferné inflace, která lidem sežrala nejméně dvacet procent úspor.
     Babiše jsem nevolil – nejen Babiše, na volby jako takové jsem rezignoval už dávno, takže jsem nevolil ani nikoho jiného.
     Ale nepatřím k vašemu davu – definice „DAVU“ podle Pjakina – „Dav je sešlost lidí, kteří žijí podle tradic a přebírají názory autorit. Historická paměť davu je omezena na plus mínus dva týdny od přítomnosti.“
     Sedí to na vás „ako riť na šerbli“ – jak by řekl Šarišan.
     L.

     1. Už minule jste měl nervozní reakce. Nejsem ekonom, ale vládním číslům nevěřím. Věřím jenom tomu, co si zfalšuji sám. Kdopak nám to řekl? Při obhajobě Babiše jste zapomněl na takové věci jako např. Lipskou burzu, cenu zemního plynu Německem nám dodávajícího, drahou vodu atd. Hlavně nepoškodit západní investory. Proč to Babiš během osmi let vládnutí neřešil? Nejspíše na demokracii v EU nevěříte, v tom bychom se mohli shodnout. Já přesto k volbám chodím. A dav určitě nejsem- jsem neočkovaný, proruský, nemám televizi a hlavně nechci patřit do anglosaského světa, do EU. Je tohle davové?

      1. Nepamatuju se, že bych kdy ausgerechnet na váš brebt reagoval, ale nemohu to vyloučit.
       Je mi také určitě naprosto jedno, kam se orientujete, papír snese všechno.
       Jenom fakta si ověřujte, než pustíte svou fantazii na špacír.
       Abyste nedopadal jako Škrhola – znáte snad tu písničku Suchého a Šlitra…. https://www.youtube.com/watch?v=jVpJG4C2HMg
       L.

       1. Kromě nějakých vládních statistik mluvíte v obecné rovině. Ani jeden argument na obranu Babiše. Nejste náhodou ze stejné stáje jako Olga Poláchová?

        1. Nejste nějaký lenivě zpohodlnělý?
         Máte nejspíše stejný přístup na internet jako já. Vyhledat si příslušné informace je práce na minutu dvě.
         Méně plácat a více se zajímat!
         L.

         1. Volit sice nechodíte, aspon to píšete, ale jste kovanej babišovec. Na Babiše mi nikdo sahat nebude. Doufám, že jste zodpovědně očkovaný i se všemi posilovači. Bo Babiš nařídil.

          1. Dnešní největší úkaz u Vidláka – vyšly dvě „stars“.
           Jistá olga poláchová a jisté „pavel“.
           Mensch, vaše starosti, to musí být bolest…!
           No, klidně blijte dál.

           L.

  1. Vysvětlit jak? Tím, že celý měsíc budou všechno mléko vylévat do kanálu?
   Prouzovi parťáci ho dovezou zpoza hranic a zemědělci půjdou o žebrotě …

 7. Vliv TV,obzvláště České TV,se přeceňuje.Od konce října,kdy nám po 4 letech a 4 měsících odešlo
  podsvícení,(záruka 4roky),jsme TV nepustili.Ani o Vánocích.A kupodivu nikomu v rodině to
  nechybělo.Pokud někdo sleduje „sledování TV“,pak by měl dát podnět ke zrušení poplatku – údaje
  o nepoužívání má.
  Odbory tento národ zrazují,protože je vedou….vždyť víme kdo.Několikrát už mě napadlo,jestli
  Středula není příbuzný pana Netanjahua – jsou si dost podobní.Možná i vnitřně.Nevím.Ale
  v Evropě byly odbory vždy hybnou silou,proto jsou dnes obsazeny tvárnými vůdci.Ten,kdo
  zlikvidoval odbory u nás v nemocnici za to dostal výnosné koryto.Ale to už je dávno.Hlavně sestry
  přešly do nějakého Spolku pro vzájemnou výměnu použitého spodního prádla.Díky tomu zde
  nikdo neprotestuje proti žádnému kretenismu vedení.Prostě poslouchají.

  1. Jardo, tomu se správně říká řízená, nebo plánovaná životnost. Rejžácký výrobce toho backlightu je takový frajer, že dokázal záruku 4 roky splnit a ještě se čtyřměsíční rezervou!
   Už nikdy by sis neměl koupit nic od stejné firmy, protože plánované řízení životnosti je přednostní strategie mnoha firem. Neúčastní se toho tradičně jen Matsushita (dnes Panasonic a dříve Technics), neúčastní se Sony a v několika dražších segmentech i další žluťák, LG.
   Bohužel mají tyto vlastnosti i mnohé náhradní díly, kterým začíná běžet životnost dnem výroby, běží tedy i během skladování. Není pak vůbec jisté, že po případné opravě se to už nestane.
   Možná nestane, ale pak se v daném TV zpravidla posere něco jiného, co má též „ostře“ naplánovanou životnost, zpravidla ty dražší a těžko sehnatelné, zákaznické kondenzátory hlavního zdroje, nebo se posere DVBT tuner, který se bohužel u levnějších TV nevyplatí měnit.
   Začínal jsem s TV technikou v době, kdy byly domácnosti plné Lotosů, Athosů, Oravanů a sovětských Rubínů 102A/106A.
   Sám občas čumím na prostřední model Panasonicu Viera, používám to i jako druhý monitor k PC, kvůli klipům pro vnuky, kterým jsem si dovolil naformovat hudební vkus.
   Viera je sice prastará, nechytrá plečka, co potřebuje kvalitní STB – jenže je to plazma, krom toho vyrobená z toho nejlepšího, co tehdy bylo v Japonsku dosažitelné – asi 97% materiálu, ze kterého je Viera sestavena, pochází od (poboček) japonských firem.
   Tenhle model Viery sice žere asi tolik, co běžně velká Remoska (při plné bílé 16:9 okolo 400W), ale při provozu tak hodinu-dvě obden, se to dá snést.
   Mezi televizáky, ke kterým se skromně dovoluju přiřadit se říká, že kdo jednou aspoň hodinu koukal na plazmu, už nikdy nic jiného nechce 😀

   Jardo, kupte si něco od Panasonicu, nebo Sony. Serte na blbé kecy o tom, že prý přeplácíte renomovanou značku, že ty ostatní jsou vlastně úplně stejné, jen se tam neplatí značce – a kupte si to i přes číselné zdání, že je to oproti LG/Samsungu/etc předražený. Znám ty přístroje zevnitř – není to pravda!
   Na kecy o tom, že TV je investice na max. dva-tři roky, na ty serte taky. Další vývoj zdaleka nebude zdaleka tak prudký, jako u přechodu z analogu na digitál, nebo přechodu na DVB-T2.
   Měnit se budou (a kompatibilně) už jen drobnosti u toho „smart“ vybavení, kterého bude přibývat a jednoho dne bude televizor fungovat i jako větrák 😀
   Dokud někdo nepřijde na to, jak levně a s nízkou spotřebou vyrábět něco, co umí plazmy (náhražky ala OLED nepočítám, to jsou spíš blbý vtipy), tak se nic moc měnit nebude.
   Tvrdí bývalý technik RTVS s půlstoletou praxí, co se tomu občas věnuje i dnes.
   Jo – a zajděte si k někomu, kdo má nevypálenou plazmu a chvíli se na ni dívejte. Nejlépe na živé studiové záběry, nebo naopak – na slušné origoš DVD s dobrým filmem. Bez ironie, je na toto porovnávání bezkonkurenční originál DVD Cameronových Titanicu, či Avataru.
   Sledujte přechody černá-šedá-bílá, sledujte záběry, ve kterých má být podle děje tma, nebo šerosvit a porovnejte to s tím, co máte v reálu zobrazeno. Sledujte barevné přechody, jejich hrany a jejich rychlost při změně scény. Možná to bez přímého porovnání s jinou technologií není tak markantní, ale i tak uvidíte věci a detaily, které jste na Vašem TV zatím neviděl.
   Blbá konzumní technologie Vám je bohužel milosrdně zprůměrovala, nebo pro jistotu (aby nebyly vidět její limity) vůbec nezobrazila.
   Nákup značky a modelu z vyšší kategorie, se prostě vyplatí po všech stránkách.
   Nemusí to samozřejmě být plazma, ale kvalitní model zavedené značky, kterou např. LG zatím není i přesto, že svými výrobky dokázali doslova zahltit trh.
   Na kvalitní model dostanete buď doživotní, nebo min. pětiletou záruku a platí, že u pětiletých záruk přístroj funguje v plné kvalitě minimálně deset let – je to dáno použitými komponenty.
   Omlouvám se za špalek, ale pokládal jsem za vhodné, vysvětlit ten Jardův povzdech nad zárukou.

   1. Měl jsem zajimavou zkusenost s TV Sharp. Ve zdroji se odporoucely gned tři optoizolarory během 2 mésiců. Sharp je přitom znamý výrobce kvalitních optoizolátrů, ale ve zdroji byly nějaké noname šmejdy. Jenže kdybych si s tim nevěděl rady sám, kdo to opraví? misto optoizolátorů za celkem 30 Kč by mi opravář naúčtoval 3000 Kč za novou zdrojovou desku a 1000 Kč za práci.

    1. a hlavně – ty optoizolárory s životností po dobu záruky jsou dnes v každém zařizení. Bez zdroje nesvítí ani žárovičky na vanočním stromku 🙂

     1. Vysvětlení je přece prosté, je to jeden z faktorů kapitalismu:
      Sharp vydělá víc, když značkové kvalitní optrony vlastní výroby, prodá někomu jinému, kdo je potřebuje např. do průmyslových zdrojů.
      A Sharp na tom vydělá i podruhé – to když do TV vlastní výroby, použije desetkrát levnější, čínské pajcy.
      Ty časy, kdy Sony do jím vyráběného HiFi, používali přednostně IO výroby Sony, nebo součástky se Sony akciově provázaných firem (NEC, ROHM, Toshiba), ty jsou dávno pryč.

     2. Kdybych měl být přesnější, tak napíšu, že v těch jednoduchých zdrojích k LED šňůrám, už žádné optrony dávno nejsou. Tam sere pes na nějakou bezpečnost. Ta tam stojí a padá na jednom keramickém kondíku 1n5-2n2/2kV. Bleděmodrý v epoxidu, 98% bez značky výrobce, bez značek zkušeben a bez atestů. Najdete je všude v těchto laciných krámech, včetně neznačkových nabíječek.
      Pokud je tenhle kondík šmejd a prostřelí se, nebo chytne pár miliampérů svodu, tak to sice celé chcípne, ale zároveň se na těch propojovacích zpičichlupech, může objevit tvrdá fáze – to podle toho, jak je zdroj zrovna zastrčený do zásuvky. Pár miliampérů dospělému neublíží, nestojí-li tedy zrovna v plné vaně, ale dítěti ublížit mohou. A jak známo, děti si vždy raději hrají s tím, co nějak bliká, svítí, houká, nebo na ně mluví.
      Když občas, ze zvědavosti, některý takový jednoúčelový „zdroj“ rozříznu (naprostá většina jich je svařená), tak je mi doslova zle a letí to do kýblu.
      Zle je mi z toho, jak daleko je ještě možno zajít, aby to bylo co nejlevnější, ještě to nějak fungovalo a přitom, aby na tom agrobolševik vydělal.
      Dál to nechci komentovat, leze mi pak nahoru tlak 😀

   2. Já kupuju televize od Panasonicu odjakživa. A právě teď přemýšlím o nové a rád bych ten jejich OLED, tak čekám, až budou ty modely „Z“ na rok 2024.

 8. Vidláku,
  musel jste přeci očekávat, že ČT v podstatě placená vládou z daní od občanů ČR (protože TV poplatek je jen další daň) bude hlásat výhradně provládní názory. V listopadu 1989 se skandovalo, že „Československá televize lže, jako když Rudé Právo tiskne“. Vypadlo slovenská (31.12.1992), Rudé Právo (1995) a jeho tisk, a zbytek výroku zůstal v platnosti.
  ČT hlásá názory těch, kdo ji mohou odstřihnout od financí. Chcete-li, aby ČT hlásala názory diváků, musí být placena výhradně diváky, a nikoliv vládou. Pro kulturní fajnšmekry mohou zachovat ČT2 a archiv starých filmů. Vysílací čas na pořady pro národnostní menšiny či vládní prohlášení se dá vysoutěžit u všech TV. Zbývající části ČT není zapotřebí platit z peněz vydřených daní z každého, kdo odebírá elektřinu.
  Naštěstí nám ponechali právo nesledovat ČT vůbec, tak jej využívejme. Čím méně bude diváků, tím dříve některému politikovi dojde, že mediální řev z ČT nebude mít dopad na přízeň jeho voličů a lze zde ušetřit cca. 6 ze 7 miliard Kč ročně (odhaduji). ČT lze zrušit setrvalým ignorováním. Sice to bude ještě chvíli trvat, ale nakonec někomu dojde, že náklady na ČT pro tak malý počet diváků nejsou zapotřebí.

  1. Zdá se,že Google zavádí do monitoringu internetu nějakou umělou inteligenci,která bude
   rozpoznávat a filtrovat ty nejblbější lži.Takže seznam.cz a jiné kanály už si „nezalžou“.Je to
   sice ztráta svobody,ale na chvilku to fungovat může.Pak se vypracuje sofistikovanější
   postup lhaní a hotovo.Asi nezbyde nic jiného,než poslechnout Pjakina a opravdu se
   vzdělávat,abychom nepotřebovali cizí názory ale vytvořili si svoje a ty jenom porovnávali.
   Hurá ke knihám.A do knihoven.

   1. To Gerd

    To je poněkud zjednodušený pohled, že ČT jde na ruku vládě (tedy jakékoliv). Nepamatuju si, že by v minulosti šla na ruku vládě ČSSD, nebo dokonce ANO.
    Ne nadarmo se jí říká Čt09.

    1. Saturnine, ani ANO nemělo od ČT nějakou podporu. Zato TOP 09 měla podporu nadstandardní nijak neodpovídající 2-3% voličů TOP 09. Tak nechť si provoz takové TV platí těch 2-3% obyvatel samo, klidně jako kódované vysílání.

     1. Takže to, že je ČT placená vládou, tím důvodem neobjektivity úplně nebude. Víc záleží na tom, kterou vládou.

      1. Jde jen vo vydrzovani prostitutek, politickych stran, vlad a CT.
       A mnoha dalsich k nim prisaklych.
       Kde maji co nasavat, tam se nekonecne a nepricetne mnozi ,
       ani blizici se jejich konec je nemuze zadrzet v tom…
       Jenom se zacnou mezi sebou vic prat vo zbyly drobky..
       Dnes uz skoro neni nic , tak z EU a je pro ne prirozeny, ze za to udelaji uplne vsecko..

  2. Gerde,
   vidím problém v tom, že to, co Vy nazýváte „archiv ČT“ ve skutečnosti archivem není.
   Je to jen databáze snímků, o kterých někdo rozhodl, že jsou pro veřejnost „vhodné“.
   Skutečný archiv ČST a ČT by byl přibližně desetinásobkem toho, co tam vidíte dneska.
   Za předpokladu, že by ten „někdo“ nebral ohled na to, co je pro průměrného konzumenta vhodné, co nikoliv a bral to jako skutečný archiv – ať už obsahuje normalizační sračky, nebo ne.
   Archivář by nechal plně na divákovi, ať si vybere sám, jestli se chce podívat na četné filmové šoty hajlujících Pražanů při přísaze věrnosti Říši (pocházejí z válečných týdeníků), jestli chce koukat na Muže na radnici, na Hřebejka, nebo na Kolečka.
   Jak už jsem tady kdysi psal, mám v technice ČT dobrého kamaráda, mladšího kolegu a tedy i spoustu informací odtamtud. Peníze, určené pro digitalizaci starších filmů, použila věrchuška ČT na něco úplně jiného, takže to momentálně vypadá tak, že se shánějí „sponzoři“, ale hlavně spřátelené firmy (např. Elvia) na digitalizaci samotnou, nebo restaurování – jako tomu bylo např. u Popelky. Realizátorům po celé akci, zůstane za nehty dost peněz na to, aby je pak vraceli do ČT na aktivity, které by vláda do rozpočtu rozhodně neschválila.
   Souček v tom propletenci momentálně hledá systém a stále se nachází spousta „problémů“, aby ten propletenec rozplést nešel. Na příští rok má údajně scházet přes miliardu korun, peníze mizí v tisícovkách černých děr a loajalita k novému řediteli je ze strany přímých podřízených takřka nulová.
   Není mu prý co závidět, tvrdí můj zdroj…

   1. Pak je jediným řešením archiv filmů oddělit právně i finančně od ČT a začít dohledávat, kam zmizely peníze, které byly na archiv určeny. Jestliže není vůle, pak je řešením celou ČT kompletně zrušit. Protože to je obtížné rozhodnutí, pak zbývá jen ČT zprivatizovat oficiálně (de iure) a pořádek si udělá soukromý majitel. ČT už zprivatizovaná de facto je skupinami v ní působícími.
    my můžeme maximálně podpořit strany, které budou chtít ČT prodat, a nesledovat ČT.

  3. Hmm, celkem souhlas, až na ten archiv. Minimálně ta předhadráková část vznikla v době, kdy Československá televize patřila „lidu“ a ČT proto nepatří. ČT si ho jen drze přivlastnila a vydělává na něm.

   1. ČT požívá archiv filmů jako odůvodnění existence. Politické agitky, hlavní část činnosti ČT, většina lidí v ČR nepotřebuje.

 9. Honíte moc zajíců najednou. Úderná demonstrace má nějaké jednotící téma, třebas i negativní (NECHCEME xxx), ale i něco málo pozitivního (CHCEME místo toho xxx).
  Vy máte mnoho věcí, které odmítáte, přičemž množství lidí, které chce odmítat a zesměšňovat VŠE uvedené, je docela malé. Optikou komentářů na blogu je to zkresleno.
  (grýndýl, EU, Kartouse a všechny progresivisty, vládu, Ukrajince, Nerudovou, Kluse, Středulu, veřejnoprávní média, novináře největších deníků, prodejce potravin, Drábovou, tajné služby, …)

  V nesoustředěnosti na jeden cíl vidím zásadní problém úspěšnosti.

  1. Máce pravdu, ale problém je hlubší..
   Všechny výše uvedené „problémy“, proti kterým se protestuje, jsou součástí SYSTÉMU, ve kterém žijeme – v orientaci na Západ a v postavení ČR jako kolonie.
   Když jeden problém odstraníte, změní se naše postavení ?? Ne, nic zásadního se nezmění.
   Čili i kdyby padla celá vláda, což se nestane, s velkou pravděpodobností bude další vláda opět „prozápaní“ – patříme přece na Západ, tak o čem se chcete bavit !!!
   Aby se něco radikálně změnilo, musela by se změnit celá orientace státu – jak na Slovensku.. Tam už občané v nedávných letech dosáhli svého dna a poznali, kde je podstata problému a tak si zvolili pana Fica, který (sice velice opatrně, v rámci možností systému..) otáčí kormidlo Slovenska na východ, jak to už dlouho dělá Madarsko !!
   Protože Východ bude v dohledné budoucnosti růst a prosperovat, kdežto Západ bude už jen upadat a degenerovat…

   A zde je kardinální otázka – je český lid připraven na takovou otočku ????

   Odpověd za milion – asi není, stále vidíme svůj cíl na Západě.
   Čili otočka bude možná, až budeme (jak psal pan Kryl..) znovu rýt držkou v zemi..
   Což zatím není a hned tak asi nebude – vždyt Praha je 3-4 nejbohatší region v EU!!?? Tak ta nikdy nepřipustí odklon od svého zdroje, EU !!

   Jedno je ale jisté – po skončení války na Ukrajině se svět rozdělí na dva hospodářské bloky – východ (Rusko, Čína, Indie atd..) a na západ (EU+ USA..). A životně důležitou otázkou je, kde povede nová železná opona – zda mezi ČR a Slovenskem, nebo mezi ČR a Německem, nebo (nedej Bože..) mezi Moravou a Slezskem a Čechami (viz krásně popsáno v knize pana Vondrušky – Kronika zániku Evropy ..)!!

   Takže demonstrace nic moc nevyřeší, když tak třeba jen uleví zemědělcům, ale se systémem to nehne.
   Jinak velice zajímavý názor je zde na tomto slovenském blogu..
   U nás je i klidně možné, že tak dlouho budeme přešlapovat an místě, až se svět rozdělí a pak se budeme muset v jednom dni rozhodnout, kam chceme patřit.

   S tím by měly naše nové vedoucí elity počítat a na to by se měl pan Vidlák zaměřit.
   Ne se stále dokola babrat v nepodstatných věcech !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Máte přece navíc !!

   Přeji všem pěknou neděli..

   https://oracle911blog.wordpress.com/2024/05/10/nepredvidane-naklady-a-mizerna-navratnost/

   1. Zas jste byl rychlejší.
    Zatímco já jsem myslel na to samé a teprve psal svůj koment, Vy jste svůj zavěsil.
    Lišíme se v jednom – Vy jste to nazval „SYSTÉM“, já jsem šel na jádro pudla – „REŽIM“.
    L.

    1. Děkuji neznámý kolego, ten text jsem už nosil v hlavě delší dobu, čili jen jsem to napsal..

     A Váš postřeh – je asi správný, i když v podstatě jde o jedno
     systém řízení = společenský režim..
     Obě je o rozdělení moci a způsobu ovládání společnosti (záměrně zde nemluvím o řízení společnosti, ta je jen ve skutečné demokracii..)
     A pro hloubavější, kteří zde jistě jsou a mají zájem vidět dále, než jim (zatím ??????????) nabízí Vidlák..
     Krásný den..

     https://kob-forum.eu/2024/05/12/novy-morgenthauuv-plan/

    2. Nejdriv je nepudlovej system !!!! a pudlovej rezim , az potom!!!!
     Pudlovy rezimy se stridaji /taskarice volebni pro chatru/,
     nepudlovej system zustava..Kristepane..
     Zaver . Rezim je votrok systemu.

     Proc vy nejrychlejsi nemyslite ??? Vo tom aspon , co vidite??
     Skolny vam nevrati , protoze vas vzdelavaji ,abyste nicemu podle ucebnic , a poucek ucitelu nerozumeli.
     To pokracuje v rychlem pouceni vsech a jejich otrockym napodobovani politicko, pedagogickych akademickych abstraktnich neskutecnosti vopisovanych dokola.

     „Cuby vyjou na mesic, v rychlym tempu narod trampu , zene si to vod Revnic“.
     /Trampska lidova a zase vystizna /. Zaver.

     Takze vyjou vo tech SE , dale MY , se budeme muset, elity s tim pocitat ,
     Vychod a zapad SESESE jasne rozdeli , zase se, zivotne dulezita votazka ,kde povede zelezna vopona, tech rozdelenych se ..Zaver.
     Takze vlada tech se a my je jasna. My nemusime nic ani nic nemuzeme a nezmuzeme..A dlouho na radu slovaku budeme MY , preslapovat..
     Az svet sesese tema sesema , rozdeli…

     A Vidlak by se mel zamerit na to a se nebabrat ..Kriste….A.
     Skolny po takovych exhibicich zase nikdo nevrati..
     Dukazy vo vzdelani ,sou jednim slovem, nepopiratelny..

   2. Píšete to oba s Lexem velice zajímavě- součást systému, režimu s orientací na Západ a s otočením kormidla na Východ… atd. Vždycky (už nějaký čas) jsem si chtěl myslet, že s přeorientováním se na Východ by se měl změnit tím pádem i systém, ale něco mi i zároveň říkalo, že systém je v podstatě jen jeden kolem dokola. Jak by lidi, picc. mlčící většina, nad tím neměla mávnout rukou v dnešní skrznaskrz proinformované a slévavé době a prostředí?

    1. Ještě jsem to hlavní tam nenapsal, jak se Vedle ptáte, jestli nebudou mít lidé problém přijmout východní orientaci, nebo tak, tak pokud by se nejednalo o tentýž východní jakož západní systém, ale o jinou politiku, filozofii, jak se tomu vzdělanostně nyní říká, zkrátka přeorientovat se na lidství a co to je, by s tím problém mít neměli. Ale, kde jej hledat?

    2. Nevím, nevím jak to myslel „Vedle stojící“ /a nevyplývá to ani z toho, že uvedl odkaz na „KOB“ – na tamní článek/, ale já, když píšu o „režimu“, vůbec to neznamená žádnou „orientaci“ z hlediska světových stran.
     Chápu, že někoho v té souvislosti může napadnout i to Rusko, Čína a kdovíkdoještě, anebo „totalitní režimu“ typu „diktatura proletariátu“ či komunismus.
     Tohle ale z mých komentů nevyplývá.
     Jsem zastáncem režimu, který stojí na DEMOKRACII v jejím původním významu slova „VLÁDA LIDU“.
     A vůbec nemusí /vlastně ani to nejde/ jít o „přímou demokracii“, ale o demokracii zastupitelskou, jak ji /prý/ máme dosud stejně jako většina „demokratických“ zemí.
     Mi jde o formu i obsah oné demokracie.
     V naší Ústavě se hovoří o DEMOKRACII jako o způsob vytváření politických orgánů řídících stát, ale i o obsah tohoto pojmu, tj. o vládu většiny /vzešlé z voleb/, jejíž rozhodování dbá o ochranu menšin.
     V Ústavě se hovoří o demokracii bez jakýchkoliv přívlastků.
     A Listina základních práv a svobod jde ještě dál, když uvádí, že – „Stát je založen na demokratických hodnotách a nesmí se vázat ani na výlučnou ideologii, ani na náboženské vyznání.“
     Jenže náš stát /a vlastně téměř všechny státy EU/ se holedbají tím, že „demokracie“, kterou se řídí, je LIBERÁLNÍ.
     Co to v praxi znamená pociťujeme čím dál intenzivněji v důsledku všech zvrhlostí proti přírodnímu řádu věci, které vnucovatelé progresivistické „liberální demokracie“ oktrojují do organizace a řízení země a státu.
     Což spolu s mezinárodním oligarchickým mafiokapitalismem coby ekonomickým základem fungování současného světa KoZa už má s DEMOKRACIÍ jako „vládou lidu“ společného asi tolik, jako „devátá voda z peček“ s původními jablky nebo hruškami, z nichž pocházejí ony křížaly.

     Bylo by toho hodně, co by se o tom dalo psát.
     A hlavně dodržovat.
     L.

     1. Ano, ano, spojil jsem vás oba jaksi dohromady, ale uvědomuji si, že jste tu orientaci neměl.. Vím je to z vašeho textu patrné. Omlouvám se čtenářům, že jsem jim to tak splácl.
      Demokracie, nebo-li anarchismus.. Jediné možné řešení.

        1. Aha, tak proto anarchismus namísto anarchie.
         Není čas. Jasný.
         AI, označovaná M, by měla mít na strojové učení času dost, ne?

    3. Někteří lidé by stále někam přeorientovávali. Tu na západ, tu na východ.
     Furt by hledali nějaký (cizí ) hodnoty a nové páníčky.

     Uniká jim, že tady jsme my, Česko, sem patříme a nám by mělo záležet hlavně na nás.
     To je přece ta největší hodnota.

     1. Votrokum vo jejich zvotroceni,povidejte a uvidite, co s vama udelaji…
      Demokracie, vlady lidu, lidsky prav , spolecensky hodnoty,
      vselijaky rovnopravnosti,politiky ,reformy ,
      Charty OSN vladnoucim vyslancem na shromazdeni verejne vsechny rozcupovane ve strojku. Hanba vam vsem ,prohlasil.

      A nekonecne jich dalsich sou jen ABSTRAKTNI PASTI a uskocny ,vomilany klise na populace. Tady uspesna za vseobecnyho revu tech klise , zakerna ,lstiva a predevsim prakticka a konkretni manipulace votroku do
      totalniho zvotroceni vrcholi. Trikrat beda…
      Za ucelem koncentrace moci a..
      Na jejich prakticke ovladnuti vsech ,atomizaci vsech , az do dusledku totalniho a neodvratnyho konce..
      Aby se vsemi opatrenimi proti nim souhlasily a to vse na sebe poslusne a poradne predplatily, CT a vlady ,policie a soudy ,vsecko zaplatily.
      Za neustalych omilani tech abstraktnosti , k radosti porucniku..

      Zvotroceny nejvic nenavidi vsechno konkretni..
      Pac je to moc konkretni a nepedagogicky, chteji a sou ochotny , za kazdou cenu i bojovat za totalni vladu abstrakci..Napr.
      Na U. si votroci mysli ,ze bojuji a umiraji ,pod vladou toho beda presidenta ,za idealy samostatny uz davno a navzdy nesamostatny U.
      Neco skutecnyho ,treba normalne zit, to nechteji…
      Kvuli rusovi.Kriste…
      Problemy antidemo nesouhlasu atd., vzdelanci nechteji , ovce este nejvic nechteji..

   3. Naprostý souhlas.

    Jednu možnost ovšem máme – vyhlásit Rusku a Číně válku. Až nás obsadí, omluvíme se, pár lidí necháme poslat na Sibiř a problém s patřením bude na dlouhá leta vyřešen.

    Konec konců, od toho vyhlášení války už nejsme tak daleko 🙂 🙂

    1. a „přátelé“ z NATO budou jen čumět. Přece nám můžou přijit na pomoc jen když o to požádáme, ne? 🙂 🙂

  2. Ano, podáno takto, tak to působí „roztříštěně“.
   Lze ovšem zásadně zjednodušit pojmem – „tento progresivistický oligarchozlodějský REŽIM“.
   Ovšem tak, jako je to v podstatě jasné řadě zde komentujících, tak se to nikdo z těch „na barikádách“ neodhodlá říct.
   Mj. i proto, že každý z Vámi vyjmenovaných „atomů“ té rakovinné buňky režimu sleduje své vlastní přištipkářské zájmy.
   L.

   1. Odpověď platí i pro vedle stojícího nahoře.

    Pro vámi popisovanou změnu politické orientace na “východní” neexistuje a nebude existovat podpora voličů. Jako cíl je to blbost.
    To není defétismus, ale vědomí si politické reality.

    1. Leda by Zàpad zklamal. Ale zas je možné, že západní civilizace nikdy nezklame, a už vůbec ne ty své, kteří jí rozumí.

  3. Souhlas.Jednoduchost a tlak.Nám stačí odstranit to podstatné – členství v
   Evropské Mumii a fašistickou vládu.

  1. Vidláku, měl by Vám zazvonit v hlavě alarm, neb je něco špatně, když EU souzní s Vámi ve věci sledování cen, byť opět bude záležet hlavně na parametrech. Jádro pudla je v tom, že se s těmi sledovanými cenami dá kouzlit, a kouzleno bude. Další byrokrati s přesnými čísly, plus mínus 80%.

   1. Re:Eta

    Naprosto správně.
    Budu-li parafrázovat údajný Stalinův výrok o volbách, VŮBEC nebude důležité, KDO bude potřebná data (ceny zboží) sbírat.
    Důležité bude, KDO je bude prezentovat Ojroveřejnosti.

    Vsadím boty (a bos nepůjdu), že jako největší zloději a hladovci z tohoto „nového“ a „jedině správného“ zdroje, vylezou zemědělci a hned za nimi koncoví zákazníci.

    1. Nejdulezitejsi a konkretni ukol je ,jak vodehnat ovce vod jim vsugerovanych celozivotnich abstrakci. To je nemozny v informacni revoluci.S telefonama …
     Aby se venovali kazdej den , tomu nejdulezitejsimu ,co chteji a potrebuji pro svuj zivot.
     Kdepak, voni se chteji uplne prezrat z tech atrakci pro ne , abstrakci .

     Nemuzou se vod nich vodtrhnout voci , vycpavaji se jima denne
     a prsty musi vo nich klavesovat..
     Bez udrzby a vopravy a nekonecnyho zajmu vo abstraktniho pro ne,
     a konkretniho pro jejich votrokare , EUPIRA, ani ranu.
     Vopravy eupira poradaji , jejich nejdulezitejsi zajem v zivote , neunavne ..

     Ted euro diktatori poridili /zvolte si je zase/, absolutni jistotu , ze bez jejich nejdrazsiho spojence ukra taky nemuzou a nesmeji taky existovat..
     Neni ukr ,neni EUPIR.
     Za tim ucelem, v bahne svy ubohosti , se zadluzuji ,ukra vycpavaji a nici si hospodarstvi do chaosu , bezmoci /Cina nepomuze , maji svejch zajmu a starosti dost/ a totalitarniho fasismu , aby potom, co nejdriv, kdyz si porucili ,
     pospichali bojovat s rusem..Poruci zase .
     Populace do valky, vo tom uz vedi ,ze je to politicka realita na ne
     a vlady zase, co nejdal daleko pryc , az na druhej konec sveta,
     daleko ,vod valky. Bye , bye, its an american pie..

  2. Slovo „neformální“ mě uvedlo do stavu pohotovosti a u slov „důvěrnosti a hospodářské soutěže“ jsem přestal číst 🙁

   1. Re: Občan

    Asi tak, jak jste to napsal…

    Můj dodatek – originální pokus Bruslogradu, jak přesvědčit Ojrolopaty, že jsou okrádány na žrádle zoufalci, kteří sami bojují o každý měsíc dalšího přežití.

 10. Vy si z toho delate prcu Vidlaku, ale ignorujete dobre rady. Treba tuhle, kdyz jste psal, ze demoska bude, vam Eta vytkl, ze o ni vubec pisete. Musite to drzet v tajnosti, jinak se o ni dozvi nepritel!

 11. Nevím, jaké máte postavy vy ostatní, ale Vidlák byl v televizi a bylo vidět, jakou má oplácanou postavu.

  Testosteron je mimo jiné i hormon agresivity a tělesný tuk snižuje jeho úroveň. Také malé děti ve vašem okolí ji snižují.

  Co dělá testosteron zjistíte nejlépe, když půjdete někam, kde mají voly a bejky a podiváte se jim na oči. Bejk vypadá jak nasranej Tyson. Vůl je kamarádivej blb. Na vás je vidět to samý.

  Úplně přirozeně si zvýšíte úroveň testosteronu cvičením. Hubne se chůzí či během, svaly se nabírají cvičením a stravou.

  Putin dělal judo, Izraelci dělají krav magu, ruské speciální jednotky systemu. I cokoliv jinýho je lepší než nic, protože se vám vytvoří neuronové dráhy pro pohyby a naučíte se si uvědomovat, kde má kdo zrovna odkrytý slabé místo.

  Takhle jste jen rozsolovití žvanilové.

  Šíbři hned poznají, že jste muší váhy. On to pozná každej, ale šíbři to použijou.

  To podstatné jde mimo vás.

   1. Akorat ten tuk je problem , akorat lidskej mozek obsahuje tuku 60%..
    Ten na smrt vodsouzenej tuk , porad clovek musi pro svou existenci doplnovat..
    Tuk urcuje aktivitu dusevni a potom praktickou..Cvicenim si udrzujete a zlepsujete telesnou kondici i psychickou a v dusledku aktivni zivot..
    Clovek ma tech fungujicich a nebo ne , zlaz povicero ,spojenych s instinktama
    z dob ,kdy sme zili pokojne asi 150 tisic let v dirach a nebo v jeskynnich..
    Nez to vzalo s nama ten fofr, na vsemozny sebe zniceni..

 12. Rok 2022: České televizi důvěřuje 73 % lidí, je to nejvíce od roku 2015
  https://www.lupa.cz/aktuality/ceske-televizi-duveruje-73-lidi-je-to-nejvice-od-roku-2015/
  Je jasne, jaka zaba sedi na prameni.
  Jak to vidim ja? 20% by si pralo stavajici financovani zrusit, 20% by jeste zvysilo poplatky a 60% je to sice jedno, ale stavajici format CT by nerusilo.
  Tridni justice, tridni media a tridni parlament.
  Na velmi prostou otazku je velmi tezka odpoved: kdo jsou ony tridy, ktere proti sobe stoji, jak je popsat a charakterizovat?

  1. Re:stridor

   ČT důvěřuje 73% lidí a my se tváříme, že jsme tomu ochotni věřit.
   Já bych byl spíše ochoten věřit, že oněm 60% je jedno, jak se ČT financuje, protože se na telku vůbec nedívají a výše sledovacího výpalného jepodjejich rozlišovací úroveň.
   Mám tři potomky v rozpětí 20 – 32 let věku a nějak si nevzpomínám, že bych se s nimi bavil o tom, co dávali v televizi od dob Michala Nesvatby a jeho Kouzelné školky.

      1. 😀
       Asi tak. Alespoň by to bylo upřímné sdělení v tom, co si vedení čété o konzumentech jejich vysílání myslí a co jim mohou políbit.

 13. Nepopulističtí kolaboranti banksterismu se prostě uvědoměle učí aktuální hesla Strany podle diktátů z Aspen institutu.

 14. No, možná ta změna přijde i odjinud… Nějak se zdá, že bývalý signalistův pašalík vovinuly nějaký ty mračna…

 15. Nějak nechápu, jak může tak prohnilá a morálně pokleslá instituce, jako je česko-sionistická televize, být etalonem morálky a pravdy. Je to jako v té písničce od Karla Kryla.
  On se na to ještě někdo duševně zdravý dívá? Leda tak masochista.
  Snad už je nablízku doba, že bude možno i v ČT udělat pořádný průvan a všechny ty mediální presstitutky a presstituti ze sekce publicistiky a zpravodajství (kr)kavčích hor budou odtamtud létat zavřenými okny ven na dlažbu a bez padáků. Ani spacáky jim nepomohou.

  1. No, nechci být za unáhleného optimistu, ale ten nový ředitel Souček už dělá změny k lepšímu, spíše jen kosmetické, ale celkově to už vykazuje jistou sebereflexi, přičemž nic ani vzdáleně podobného sebereflexi tam k vidění v posledních deseti letech nebylo…. Aspoň něco, zatím.

  2. Jsou bohudik tací, co se na ČT občas dívají. Jinak bychom nevěděli, jak je veřejnoprávní a pravdomluvná 🙂

   Já třeba koukal včera na zprávy a dozvěděl jsem se, jak tisíce Gruzínců demonstruji proti zákonu o registraci zahraničních agentů, což je pekelný Ruský vynález. Ale o tom, že ho Putin opsal podle zákona FARA, který v USA platí beze změn už od r. 1938, se jaksi zapomněli zmínit 🙂

    1. To nevadi…My verime sobe a to je nejvic.

     Kazej dela co muze. Uplne kazdej. Aby zustal nazivu..To postaci.
     Nikdo nemuze vic , nez co muze..Dulezity je se nesnazit moc , jen trochu..
     Sem tam si trochu vic ,zaprotestovat, neco postezovat ..
     Hlavni je nespinit narod a nikoho. Takovy maj za povinnost ,
     at skocej ze skaly a hodne vysoky. Votravujou vzduch ,kterej my dychame..
     Nejsme poprve v trablech..Chyby dela kazdej , to nam nevadi..

     Potom a porad mame vyhodu ,ze iniciativa nejvetsich chyb je ,
     na persekucni vlade .
     Ta musi pokracovat ve vyvoji a stupnovani , vod spatnyho do horsiho..
     To je takovej zakon Vyssi moci..
     Pohanena vselijakejma ideologiema ,narizenima ,
     prikazama a zakazama .Jejich psychopatickejma policijema a soudcema.

     I duchodce napr. kterej jenom zije, skodi vlade.
     Dokazuje jak vlada krade..A to je casto vic nez pobihani po ulicich..
     Mlceni vo zlocinech a spatnostech je casto vsude ,stale vice intensivnejsi ,
     porad zije mezi nama , casto mluvi a dlouho..A za nas.
     Protoze jejich bidny skutky se mnozi…

     Ticho preplnene nasim sebevedomim ,my vime a my jsme jeste
     nerekli posledni slovo .. .
     A prechytrale , zbytecne , hloupe a sebe ponizujici zhovadilosti zbidacelych ,
     jen to nase silne, mohutne ticho milionu , babsky prekricuji..

     Vlada zase musi neco udelat , aby minuly spatnosti prebila a je hloupa ,
     to je zase dalsi ,co bojuje za nas.
     Neni umeni behat na poli s kverem , kdyz jina forma a dobre zvolena takticka strategie boje , vitezi. Nebehat , at behaji voni.
     Vlada tak, aby se udrzela u moci ,musi se denne snazit a s usilim.

     Nema, tak jinou moznost nez prohrat..Dalsi zbran ,nam po
     ruce je nase trpelivost ,
     umeni trpelivosti , jenom sledovat az , casto neviditelna , nebo uplne mala
     kapka ,preplni pohar a splachne ty snazivce jako tsunami , do jednoho nenavratne pryc…
     To nejhorsi prijde potom ./Casto ne vzdycky/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *