28 května, 2024

Henten summit NATO…

Už jsem to včera trochu naznačil… za týden se nám sejdou nejvyšší papaláši našeho skvělého, moderního, pokrokového a dynamického Západu, aby si tam mezi sebou řekli to, o čem si vrabci cvrlikají. Totiž, že moderní válka zase jednou vypadá úplně jinak, než si všichni mysleli, používají se v ní úplně jiné zbraně, technický pokrok zase jednou předběhl myšlení generálů a přes všechny mediální výstupy, Rusko se nechystá rozpadnout, Putin je pevný v kramflecích, má dost surovin i továren a kamarády v Číně a nám tady v Evropě jaksi dochází dech, protože válčit s mongoloidními hordami je samozřejmě cool, ale strážce klimatu Timmermans se nehodlá vzdát svého snu o zelené budoucnosti, takže jaksi není z čeho dělat kanóny, petardy a bumajzle.

Vy, co si pořád ještě myslíte, že slavně vítězíme a Ukrajině stačí jen dodat posledních deset tanků, dvacet obrňáků a svaté Himarsy, doporučuji sledovat vývoj našeho státního rozpočtu. Dále prosím upřete svou pozornost na vládní škrty pomoci ukrajinským uprchlíkům, vzpomeňte si, před jak dávnou dobou se mluvilo o tom, že budeme na Ukrajině něco rekonstruovat, podívejte se, jak Válek brilantně vyřešil nedostatek léků a jak Bartoš mluví o tom, že cesta z bytové krize spočívá v tom, že byty nebudeme vlastnit.

Podívejte se na hořící Francii, podívejte se na poslední rozhovor s generálem Zalužným (sakra viděl ho někdo, nebo odpovídal na dotazy korespondenčně?) o tom, že ofenzíva není žádná show pro fanoušky, podívejte se, jak Rusové střílejí západní důstojníky v pizzériích, přečtěte si přímo na Novinkách, že ruské drony Lancet bez problémů sejmou i toho Leoparda, koukněte na proruské stránky na Telegramu a mrkněte, jak to vypadá, když Ukrajinci za těžkých ztrát na minách postoupí kupředu a pak dostanou sodu termobarickými raketami, které to berou plošně.

Nebudu vůbec spekulovat o tom, že Prigožin má v Bělorusku úkol, dělat to, co Rusko oficiálně jako stát nemůže – třeba výpady do Litvy v době konání summitu – ne, nemám to zapotřebí. To, co se bude ve Vilniusu odehrávat, to se obejde i bez takovýchto rekvizit. Nebudu ani spekulovat o teroristickém útoku na Záporožskou jadernou elektrárnu. Nebudu spekulovat o otevření nějaké nové fronty proti Kyjevu. Neříkám, že je to nemožné, ale víceméně jsme právě svědky toho, co napsal jeden můj čtenář… Steinerova ofenzíva selhala a tak se bude čekat, kdy přijde Wenck.

Já jsem při sledování celosvětového cvrkotu tak nějak nabyl dojmu, že všechny ty naše líbodémo lídry, kteří dovedli náš civilizační okruh tam, kde je, čeká ve Vilniusu celkem jednoduché rozhodování o dvou variantách, přičemž pro obě si připravili a stále ještě připravují podmínky. Odtud má právě náš Řehka ty nápady ohledně mobilizace a že ve válce s Ruskem budeme od první minuty jako logistický týl. Odtud vítr fouká, když má Lidsey Graham radost, jak skvěle Američané investovali do zabíjení Rusů a proto překládal rezoluci, že v případě útoku na jadernou elektrárnu by mohlo NATO na Ukrajině přímo zasáhnout. Ale také vidíme Orbána, který říká, že do toho nepůjde, Scholze, který říká, že Ukrajinu do NATO zatím nepřijmou a podobné signály, že to celé může být i jinak.

Podle mě je to tentokrát docela snadné. Papaláši se budou rozhodovat mezi koncem světa nebo koncem Západu.

Zelenský se loni vmanipuloval svými výroky do situace, kdy je všechno prohra. Tedy kromě osvobození celé Ukrajiny i Krymu. Západ mu v tom zdatně sekundoval a nalil do tohoto projektu tolik peněz, že jeho krach znamená krach spousty dalších věcí. Především důvěryhodnosti NATO a USA. Bohužel, na vítězství v konvenční válce to moc nevypadá. Je tam moc min, moc dronů a příliš mnoho mužů přichází o nohy i o život.

U nás na Západě se už dlouhou dobu vše řeší tím, že toho musí být víc. Nefungují-li Evropské hodnoty, chce to víc Evropy. Nefunguje-li trh, chce to víc trhu. Nefunguje-li grýndýl, chce to víc grýndýlu. Takže bychom neměli být překvapení, že když nefunguje válka, chce to víc války. Víc než tanky, kanóny a raketomety už je jen atom.

Takže to bude asi podobné, jako když do Polska doletěly ty dvě ruské rakety, co se z nich vzápětí stala jedna ukrajinská raketa. A stejně jako tenkrát bude záležet na senilním dědečkovi (případně jeho loutkovodičích), jak to vyhodnotí. Kdyby tenkrát Biden řekl, že to byla ruská raketa – jdeme do války – tak jsme v ní prostě byli a žádný novinář ani voják by ani nepípl, kde je pravda.

Je úplně jedno, jak budou vypadat praktické výstupy ze summitu. Je úplně jedno, kdy a jak někdo zkusí udělat výbuch v záporožské jaderné elektrárně. (Prý dneska v noci) Důležité je jediné – co na to řekne kolektivní Biden. Připraveno je obojí. Ústup i eskalace. Jednání o míru, které se tak jako tak stane prohrou Západu a nebo riskování plnotučné atomové války.

Tak či tak, žádná legrace to pro nás nebude. Z mého pohledu se řeší jen to, zda to schytá sama západní Evropa a nebo celý svět. Hloupostí našich lídrů jsme se vmanipulovali do pozice, že buďto tady fest prohrajeme, nebo nebude vůbec žádných vítězů. Buď se na bojiště nažene další jatečné maso, nejlépe z koalice ochotných a k tomu se udělá nějaké elektrárenské divadýlko, aby to bylo ospravedlněno, nebo to prostě bude znamenat konec Západu, jak ho známe, i kdyby se Koudelka ufízloval. Ale co na takovou koalici ochotných řekne Rus (případně co Rus udělá), to nikdo neví.

Buď riziko atomové války, nebo blamáž našich elit…

Jak se za těchto okolností všichni ti Fialové, Scholzové Macronové, Blinkeni a další, rozhodnou?

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

244 thoughts on “Henten summit NATO…

 1. Už to začalo. Zelenský neustále dělá všechno pro to, aby Kolektivní Západ zavlekl do přímé války s Ruskem. Takže se opravdu musíme bát, co Spiknutí neschopných provede na svém summitu.
  Kromě útoku na Záporožskou atomovou elektrárnu je zde nyní obvinění z útoku chemickými zbraněmi. Co mi to připomíná? Aha, pokaždé, když do Sýrie přijeli nějací inspektoři, nastal nějaký „chemický útok“, nejlépe na dohled od hotelu, kde byli inspektoři ubytováni.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-vojaci-trpi-nevolnosti-zvraceji-rusko-pouziva-chemicke-zbrane-tvrdi-kyjev-233647

  1. To budou muset eliminovat IAEA, protože její šéf poměrně důrazně oznámil, že při kontrolách nic ohrožujícího elektrárnu ZEVNITŘ nenašli. A že rozšíří kontroly i na střechy a další místa.

   1. neřekla bych že nenašli, akorát ti psavci. Proč by to jinak říkal

    „že by areál neměl být používán jako základna nebo sklad pro těžké zbraně – vícenásobné raketomety, dělostřelecké systémy, munice a tanky.
    7) Generální ředitel Grossi řekl, že tým IAEA nehlásil žádné nedávné ostřelování nebo výbuchy, a dodal, že vojenská přítomnost na místě se nezměnila.“

  2. Takže lewisit. K tomu jeden ani nemusí být vojenský chemik, stačí mrknout na internet. Ale, když jsem teda kdysi do toho fušoval, tak společně s yperitem patří k BOL zpuchýřujícím. Člověku je u toho samozřejmě blbě, ale říká se tomu tak proto, že zasažená kůže se skutečně podebírá, rychle vznikají zanícené puchýře, které se slévají do větších ploch. Vypadá to fakt hnusně a je to děsně bolestivé. A především se to nedá přehlédnout. Například dusivým látkám se tak zase říká proto, že jejich specifickým účinkem na člověka je, že se tím dusí až udusí, což taky je vidět. Buď ten novinář, nebo dotyčný „ukrajinský zdroj“ by měli brát v úvahu, že když je někomu blbě, nebo upadne do bezvědomí (pokud se to teda děje), není to známkou přítomnosti lewisitu. A že je fakt hodně těch, co to vědí.
   Ale to „by měli brát v úvahu“ je asi samo o sobě předem odpískaný nesmysl, protože v novinářském pojetí když je něco jed, tak je jasný, že právě je všem z toho blbě. A jestli někdo ví, jak to s tím má být, udělá se z něj Putinův agent a je klid.
   Neposlední věcí taky je, že není žádné předběžné zjištění a pak potvrzení. Zjistí se to běžným chemickým průkazníkem hned. Takže to celý má naprosto stejnou informační hodnotu, jako to zaminování elektrárny.

  3. No, že „zahraniční vojáci“ blinkají a je jim blbě, můře mít příčinu především ve stravě a hygieně, v místním chlastu, nebo také v místním „matroši“.

 2. Dnes jsem viděla po velmi dlouhé době celé večerní zprávy na cnn prima.
  Ani jednou zprávy z bojů, ani jednou Zelenina, migranti taky nic. Vůbec ale vůbec NIC.
  Snad jen ze ty postsovětské mafie tu začínají škodit
  ( Rusů se sem moc nedostane, takže kdo asi)

  WTF?!?

 3. WHO pandemická smlouva – globální uchvácení moci
  Andrew Bridgen (duben 23) vystupuje v rozpravě o smlouvě Světové zdravotnické organizace (WHO) o prevenci a připravenosti na pandemie a o doprovodných změnách mezinárodních zdravotnických předpisů, aby vyjádřil své námitky proti podpisu smluv, které by zmocnily generálního ředitele WHO vnucovat členským státům rozsáhlé, právně závazné směrnice, jež by převážily nad suverenitou Spojeného království a dalších členských států. Pan Bridgen pronesl vyčerpávající rozbor orgánu WHO. Kdo je největším sponzorem a hybatelem? Kdo platí, určuje hru. Celý svět by se ocitl v rukou soukromých zájmů a farma výrobců. Neříká se tomu střet zájmů a spiknutí…?
  https://bezpressu.news/videa/who-pandemicka-smlouva-globalni-uchvaceni-moci/

  1. Právě naopak. Hned po přesunu Prigožina do Běloruska začali mít polští politici bobky, jestli náhodou Wágnerovci nezaútočí na hen ten summit. Prý když ujel 800km a dojel skoro do Moskvy, tak by těch 35km od běloruské hranice ujel taky.
   Aby se ti papaláši NAZO vůbec sešli, aby to nakonec nebyl online summit.

   1. Myslím, že tam už jsou na tyhle pouliční bitky zvykli. Stává se to tam často a skončí to únavou obou stran. My se tomu divime, protože u nás probíhají protestní akce v poklidnějším módu.
    😀

  1. Pobavilo mě, co se dozvěděl Macron (zdroj -neČt24)…
   Francouzský prezident Emmanuel Macron navštívil policii v 17. pařížském obvodu, aby jí vyjádřil svou podporu. Macron nejen poslouchal, ale také kladl otázky.
   „Pokaždé, když se něco koná, dokonce i fotbalový zápas, víme, že to tak skončí. Využijí příležitosti zničit všechno. Co se nás týče, už se nás nebojí,“ stěžuje si jeden z policistů.
   „A výzva k rodičům, aby převzali odpovědnost, to nějak ovlivnila?“ zeptal se Macron.
   „Bohužel ne,“ odpověděl policista.
   „Ale koho potom děti poslouchají?“ zeptal se znovu Macron.
   „Drogové dealery, pane prezidente. Ve skutečnosti jsou to oni, kteří je během posledních dnů žádají, aby se uklidnili, protože všechen ten nepořádek poškozuje jejich podnikání. Drogový byznys se už týden nehýbe,“ konstatoval policista….
   —-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *