28 května, 2024

Grýndýl a evropské hodnoty způsobují hnědnutí

Tak jsme se dozvěděli, že Lidovci chtějí ze strany vyloučit Cyrila Svobodu, protože si dovoluje mít vlastní názor na konflikt na Ukrajině, defétisticky hovoří o potřebě mírových jednání, nesdílí bujarý optimismu ze směřování Evropské unie a také (hajzl jeden) dává rozhovory těm, kteří ho o rozhovor požádají. Návrh na Svobodovo vyloučení přinesl na jednání lidoveckého předsednictva Petr Hladík, toho času ministr životního prostředí, který se otepluje dvakrát rychleji než zbytek KDU-ČSL a čím rychleji se otepluje, tím více hnědne.

Tento velkolepý počin, srovnatelný třeba s vyloučením Vladislava Vančury z KSČ, který navrhl Gottwald, nebo s Nocí dlouhých nožů v Německu, je zřejmě dostatečný, aby se právě ministr Hladík stal příštím šéfem Lidovců, protože větší zásluhy na očistě strany už nelze mít. Tohle netrumfne ani Zdechovský… ledaže by ještě rychle přišel s návrhem na vyloučení Jiřího Čunka. Ten už se do dnešní protizemědělské a protivenkovské KDU také vůbec nehodí a když vidí své stranické kolegy, tak chodí zvracet dvakrát častěji než kdy dřív.

Podobná atmosféra, jaká teď panuje u Lidovců, ta panovala i ve starém Judsku těsně předtím, než přišel babylonský král, udělal jim ze svaté země kůlničku na dříví a zbořil jim chrám i jejich představy o pupku světa. Než definitivně prohrajete úplně všechno, ještě musíte pronásledovat všechny proroky, kteří vás varují.

Takže si to shrneme:

Výborný dělá všechno pro zničení českého zemědělství. Jde mu to velmi úspěšně. Stále jedná a je dostatečně teflonový, aby sliboval a nic nesplnil, ale čas aby běžel.

Hladík byl ten, který nesouhlasil, aby se penězi za emisní povolenky zadotovaly naše nejvyšší ceny energií v Evropě, protože je potřeboval na svůj skvělý projekt oprav domů po babičce. To aby ti, co mají dům a mají peníze na opravy, dostali ještě další peníze a tím i dostali chuť volit Lidovce.

Zdechovský se fotí do půl těla a kupuje Tomíkovi vzduchovku, aby se ubránil útočícím mongoloidním hordám.

Jurečka zatím snižuje penze a zvyšuje věk pro odchod do důchodu. Na dorovnání inflace pro důchodce peníze nebyly, ale na dorovnání inflace pro církevní restituce peníze byly…

Volební preference samozřejmě tomuto bačování naprosto odpovídají. Jurečka, Výborný, Hladík. Tři jména, která spolehlivě otevírají kudly v kapsách a zatínají v pěst i prsty u nohou.

Já jsem dlouho přemýšlel, proč to dělají. Proč s takovou lehkostí ničí své původně velmi pevné poličské jádro? Proč jdou proti těm, kteří je třicet let spolehlivě volili? Proč právě teď odhodili své masky klidné síly, slušnosti, morálky a (Cyrila) svobody? Copak nevědí, že pokud se jejich tradiční kmenoví voliči přesunou jinam, tak už se nikdy nevrátí?

Já chápu, že Jurečka, Hladík a Zdechovský za tím vidí současné prebendy, které jsou dostatečně zajímavé, aby nemysleli na vzdálenější budoucnost. Ale sakra, KDU je také docela velká strana a většina lidí v ní z toho žádné peníze ani jiné výhody nemá. Ti jen prostě pracovali pro stranický úspěch a teď koukají, že žádný není a už nikdy nebude. To jim to nevadí? Nebo věří ujišťování našeho Derniéra, že má k dispozici analýzy, podle kterých jsou oblíbení?

Vidím z toho jediné logické východisko. Ve KDU už je upečeno, že se spojí s Modroptáky. To je jediné, co dává alespoň trochu logiku. ODSka Lidovce prostě pohltí, získá tím pár silných stranických organizací na Moravě, dá pár míst na kandidátkách Jurečkům, Hladíkům a Výborným a tím to skončí. V tomto ohledu už SPOLU není koalice, ale příprava na fůzi. Žádní Lidovci už prostě nebudou. Pro liberální demokracii je třeba něco obětovat.

Zřejmě už to mají i vnitřně odhlasované a zpracované. Teď se jen musejí zbavit posledních kverulantů, pro které KDU bylo víc než jen nástroj na drancování veřejných rozpočtů. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde – na Cyrila Svobodu nakonec stačilo, že dal rozhovor médiu, které mělo desetkrát menší dosah než Vidlákovy kydy.

Tak mě napadá… nechce toho Hladík využít? Že bych třeba udělal rozhovor s Čunkem… Myslím, že by nám všem měl co říct. A vy, křesťanští Lidovci, byste hned měli důvod ho také vyhodit. Ten je asi poslední, kdo ještě zadržuje to vaše liberálně eurohodnotné hnědnutí, ve kterém už Hospodin nemá žádné místo.

To ten grýndýl… Na začátku je starost o přírodu a na konci je nová varianta NSDAP.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

299 thoughts on “Grýndýl a evropské hodnoty způsobují hnědnutí

 1. Letem světem

  Děkuji Maneca napsal:
  11 dubna, 2024 (1:01)

  za odkaz na Superdebatu.

  Já bláhový hledal Superdebatu na veřejnoprávní ČT, kterou si nuceně platíme „koncesionářskými poplatky“, smůla Moravec měl asi dovoleno, ostatní hvězdy byly odejity, nebo řeší Slovensko, případně chtějí zakrýt neschopnost EU kandidátů Pětikolky?

  Komerční stanice to jistí.

  Bohužel u neo KDU-ČSL je asi pravidlem, že drzé čelo lepší poplužního dvoru.
  Slušní poslanci mají smůlu, například Hayato Okamura byl odejit, protože mohl ohrozit bafuňáře ODS a TOP 09
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-lidovec-hayato-okamura-opustil-na-zadost-ods-a-top-09-eurokandidatku-spolu-246788

  Další přes palubu půjde Cyril Svoboda?

  To tetičky na Moravě, tradiční voličky KDU-ČSL, nebudou mít radost.
  Já je nepřemlouval, aby nevolily Lidovce, ale po otevření dveří dostanu sprchu, jako bývalý volič ČSL.

  Maneca má pravdu se srovnáním války na UA s výletem do Tater.
  Není to trestné srovnávat tisíce mrtvých, s výletem?
  Není Nerudová převtělená Albrightová?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pro-Albrightovou-bylo-pul-milionu-mrtvych-deti-prijatelnou-cenou-A-Havel-podnecoval-valky-USA-proti-nevinnym-rika-byvaly-diplomat-343931

  K tomu Zaorálkovi.
  On tam byl.

  Kdo umí číst mezi řádky, pochopí jeho myšlenku druhého centra EU v našem středoevropském prostoru.
  My jsme nikoho nekolonizovali = nevykořisťovali, proto nemusíme před nikým poklekávat.
  My nemusíme někomu splácet staré křivdy.

  Pan Rajch to nazval správně, středoevropský prostor ( CZ ,SK, PL, HU, AT, případní další naší vzácní spojenci RS) mají právo se rozhodovat o tom, co je pro ně výhodné.

  Omlouvám se za pozdní reakci, ale organizace protestních akcí, má přednost před akademickým bušením do klábosnic

  1. Jen na okraj:
   Už je to dávno, co jsem byl jinoch a četl jsem knihu s názvem „Jasnější, než tisíc sluncí“.
   Byly to poměrně tlustá bichle, která objasňovala všechny reakce při atomovém výbuchu a i historii vzniku A – bomby.

    1. Musím se podívat do knihovny u nás na dědině, je to asi 45 let, co jsem ji četl a rád bych si ty znalosti obnovil. A pamatuji si z oné knihy poměrně dost, třeba řízenou reakci na stadioně v Chicagu (Ital Fermi ….).

     1. K tomu se dá doporučit od Richarda Feynmana “To snad nemyslíte vážně” a od manželky Enrica Fermiho (Laury Fermi) “Atomy v rodině”.

      1. Já už toho moc v 77-mi letech nepřečtu a rád se vracím k již přečteným titulům, moje dcera mi koupila někde v antikvariátu 4 díly Švejka, jak to řekl jeden náš historik :
       V Bibli najdeš skoro všechno, ale ve Švejkovi najdeš úplně všechno.

    2. Možná, že brzy i ti nejnatvrdlejší pochopí význam slov „je to jasné“. Moje smůla je, že mám chalupu jen 25 km od Pardubic, takže až se zableskne, stihnu jen zalézt do sklepa ve stráni …

     1. Až se zableskne, tak do sklepa už to nestihnete. Musel byste být rychlejší než Chuck Norris a to není nikdo!

   1. Prožidovský a proruský nacista připomíná to, co ho naučili v branné výchově :
    Až se zableskne jasněji, než těch tisíc Sluncí a bude to dostatečně daleko na to, aby Vás to nesežehlo rovnou, tak je důležité si pamatovat:
    Před následnou tlakovou vlnou, máte náskok celých 30s na každých 10km vzdálenosti od epicentra.
    Takže 50km vzdálený výbuch, celé 2,5 minuty, než Vám barák spadne na hlavu.
    To je podle nacisty tak na Otčenáš, Zdrávas a posledního panáka.
    Všecky atombordely, kryty a bunkry jsou na hovno. Jednou byste z nich museli ven.
    200km vzdálený výbuch – ten už by teoreticky dal čas i na poslední rychlovku.
    Ale nacista si stejně myslí, že z té hrůzy by se nepostavil nikomu, komu ještě je schopen stát 😀
    Nic jiného, rozumnějšího -podle nacisty- se v takové situaci už stejně dělat nedá.
    Jistěže bude záležet na ráži. Podle nacisty i podle příruček, je nad cca 100kt nízké nadzemní exploze už úplně jedno, jak daleko bude.
    Možná ještě horší, by byl stratosférický výbuch nálože okolo 500kt – 1Mt. Ne tak vysoko, jako byly experimenty Starfish, ale řekněme jen 350-400km vysoko.
    Ten by totiž svým EMP nezničil ani tak lidi, jako by zničil úplně všechno, co tuto civilizaci dělá civilizací.
    Mrsknul by s lidstvem, resp. jeho technikou o více, než století zpět.
    To by podle nacisty bylo možná i horší, než chcípnout hned.
    Nic se dneska neobejde bez elektriky (leda Zetory a všecko s mechanickým vstřikem), olověné akumulátory by to teoreticky zničit nemělo.
    Bez elektriky nemáte jídlo, mnohde ani vodu, ani plyn.
    Nacista má dokonce dojem, že některým lidem dnes v žilách neproudí krev, ale data.

    1. Udělátka na bankovní bilance mi signalizují brzký mír a gigantickou poválečnou obnovu.
     No a v SSA už i vzdělanci s koupeným titulem vědí, že musí převekslovat výhybku – na směr “ Sociálno“.
     Nudlmanová bude musit chodit prodávat ty své koláčky ke kolotočům.

 2. Běží tady cenzura a zabanované IP adresy, jen se ze servru hulí.
  Prožidovskému a proruskému nacistovi to nebere ani poměrně krátký příspěvek, třebaže pod zkušebně změněným nickem.
  Uvidíme, zda projde tohle.

   1. Uniklo, zcela jistě.
    Prožidovskému a proruskému nacistovi přesto stále není jasné, proč nemůže používat svůj původní nick, jen takto zkrácený a proč jsou 2/3 nacistových příspěvků blokovány.
    Nevyskytovaly se v nich vulgární výrazy, ani zakázaná slovíčka, přesto se neobjevily.
    Prostě někam mizí. Někdy neprojde vůbec žádný a dokonce ani s dočasně jiným nickem, což nacistu svádí k podezření, že jeho IP má systém „v merku“.
    Co se dá dělat.

    1. Věřím tomu, že chvíli jste se mi smál, kyš kyš. A bum a jste tam taky.

     Zkuste se odpojit od internetu, někdy, jako když děláte hygienu, ráno, jak vám to půjde? Kolikrát čekáte?

     Nebo píšete a písmenka mizí…

 3. Přehazovačka
  Patentové žně, aneb zástup „fičur, kurvítek a komplikátorů“

  „V nedávné minulosti jsme už párkrát psali o novinkách, které jakoby dávaly najevo, že konstruktéři neměli v době covidu na práci nic lepšího, než vymýšlet větší či menší „pičoviny“ které daly vzniknout mnohdy na první pohled nepotřebným věcem. Dnes tu pro vás máme další várku patentovaných inovací, o kterých se sice teoreticky dá mluvit jako o přínosných a jízdu zlepšujících fičurách, nicméně forma a účelnost daných řešení je zpravidla poplatná době a radost z běžné cyklistiky nikam zásadně neposouvá a tak pokud patříte mezi příznivce cyklistiky jako takové, spojené s jednoduchým principem jízdního kola a jeho čistě mechanického ovládání, pak snad raději ani ve čtení tohoto článku dál nepokračujte…“
  https://mtbs.cz/clanek/patentove-zne-aneb-zastup-ficur-kurvitek-a-komplikatoru/kategorie/tech-news

   1. Mě to zaujalo potud, že ve skutečnosti lidi na Slovači říkali, nebo někdo říkal, že Fico je kádr. Že fico zachrání Slovensko a nevím co ještě. Přitom on řekl, že kolaboruje z fašisty na Ukrajině, že jim chce poslat i to málo co zbylo Slovákům na malých městech a vesnicích, že je zaučí sloužit mordechujcům v Bruseli, kterou tahají na nudli vládci juesej.

    Tady byli všichni v rauši jaký že ten Fico je borec, státník, nebo chalan z Těrchovej či jiné matěre. A vyklubal se z něj zase jen hajzl proradnej cizáckej hňup v dlouholetých funkcích státu příslušného který ho odkojil.

    Ostatní smazáno nebo mě sežerou. Hlavně ti co mě rolujou. Tak asi tak!

    V čekolandu je to o něco horší. Protože tady si ještě lidi myslí, že jsou něco víc než Slováci, že jim se to nestane.

  1. Roubíček, praví rozvážně Kohn. Vědí, že kvůli nějaké nepodstatnosti, jakou je válka, si nenechají kazit obchod.

 4. Z idnesu:
  “13:39
  Ukrajinský generál Sodol řekl, že Rusové mají oproti Ukrajincům místy sedmi- až desetinásobnou početní převahu a že ukrajinské armádě chybí lidé.”
  A to nevěděli, že tak dopadnou?

  1. Nevedeli.
   Vrchni stab ukrajinske armady byl z NATO a sedel v Polsku. Nejake sarady se Zaluznym funguji na bezmozky u CNN.
   Uplne stejne je to s tou jejich SBU. Tam si ani neuprdnou bez povoleni CIA/MI6.

   Ale jak vam rekne kazdy pravnik, neznalost neomlouva. Naopak za blbost se plati, a to jeste zdaleka nejsou u konce.

   USA prave zacaly Ukrajine zbrane prodavat naprimo, penize na drevo, kdyz uz to nemuze jit pres ty „podpurne programy“.
   Takze Ukrajina si budto pujci, nebo to za ne nekdo (Fiala uz slinta) zacaluje.

  2. Nevěděli. Vždyť to nevěděli ani velcí vojevůdci Napoleon a Adolf, jak dopadnou. Taky je to překvapilo.

  3. Ládik!!! :
   Věděli to moc dobře.
   Bezmezná důvěra v amíky, měla za následek to vražedný uvažování, že vší tou naslibovanou, sofistikovanou technikou, se jim podaří vliv toho přečíslení eliminovat.

  4. Ládik:
   Já myslím, že minimálně tušili, ale říkali si „pche, nějaká benzínka ve stepi. Za námi USA!“

  5. No, u nás jsou už také lidé vzácní. Alespoň v politických kruzích už byli vesměs nahrazeni loutkami. Na Hradě dokonce věšákem na flanelové košile 🙂 🙂

 5. Migrační „pakt“ včetně kvót přerozdělování připrchlíků, povinné solidarity (ukázkový oxymoron), a placené výpalného půl mega ročně za jednoho čmouda či bubuše je v EP schválen:
  https://protiproud.info/politika/7860-fialova-a-rakusanova-vlastizrada-dostava-realne-kontury-kvotam-se-ted-rika-povinna-solidarita-migranty-k-nam-dostanou-oknem-pul-milionu-za-jednoho-kazdeho-sorosovci-spechali-dokud-to-maji-pevne-v-rukou-zmeni-neco-volby.htm

  Takže voliči Rakušanových dozimetrů, TOPky a potažmo celého pětihnusu – NÁSTUP!
  Do každé vaší rodiny minimální příděl 2 islámskoafrických připrchlíků. Budete povinně kulturně „obohaceni“, vaše ženy zejména.
  Anebo rychle z tohoto eurobordelu ven!

  1. Samozřejmě, tento problém se voličů pětikoalice nebude skoro týkat. Zato takový Šluknov, Karviná, Prostějov kam se problém odsune budou trpět ale to voliče pětikoalice vůbec nebude tankovat.

  2. Ale jak???
   Když do tohoto stavu jsme se (i když cinknutě) provolili a tolik vyplašenek kolem si nechalo nahrát program, ze vožralej mužík uz stojí s gvérem opřený o jejich vchodové dveře ? Ti polytycy nás prostě prodali.

 6. Za čísla neručím, ale jinak docela solidní zdroj , v tomto případě nově instalované energetické kapacity založené na energii z uhlí.
  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1j35F0WrRJ9dbIJhtRkm8fvPw0Vsf-JV6G95u7gT-DDw/edit#gid=647531100
  Čína prostě jede obousměrně.
  EU si jeden směr dokonce sama zakazuje.
  Tak ať nedojde jednou k tomu, že se všecko bude stavět z čínských komponent, dílů. A do každého vyráběného letadla či tiráku se bude muset kopat, aby šroub byl namontován na správném místě ….

  Ve SSA to ale vzali vážně. I v Austrálii.

  1. Turecko ,podstatne zvysilo odber ruskyho uhli. Cine ted vyhrozujou dalsima sankcema..
   Ty sankce na rusa a na Kima , na Iran jim sou malo.

   1. No, prostě se se všemi, kteří nám mohou dodávat suroviny, rozhádáme….ale jak pak chtějí vyrábět ty soláry a větrníky, které nás mají spasit?! To bude podobné jak za Mao Ce tunga, kde vyráběli v komunách na venkově ocel…roztavili nářadí, podpálili domy….už vidím, jak lepíme ty vrtule ze suchého z nosu, páč kompozitní materiály asi těžko zvládneme. :-DDDDD

    1. Všecko bude, i nabíječky aut pro lidi z paneláků. I hudba bude. Taiwanské gigafactory taky (maličká vada na kráse – budou, ale budou jinde).
     Chce to hlavně trpělivost a pracovitost. A dobře vykomunikovat s potenciálními voliči. Například přes jinak naprosto zbytečné neziskovky.

   2. Číňan si vyrobí sám anebo zadá jinde v Asii, v Africe….
    Hlavně když mu platí úroky. 😀
    To by si nedovolili, neplatit. Možná že i Rusovi platí, nebo aspoň připisujou.

    Země, ve které by si masově lidi nebyli jisti jakého jsou pohlaví – taková země by byla divná.

  1. Božínku, vždyť jsou lidé nesvéprávní (je to vidět při volbách). Někdo je tedy musí kontrolovat.

  2. K závěru…ach ta “ logika“, a takové si někdo vydržuje ( to musí být ouředně uznaný blb).

   Zajímalo by mě, zda je obdobně sledován i mikroinvestor či drobný investor např. na burze. Který chce prodat TEĎ, ne za několik hodin. Finance v desetitisících euro.
   No a daytradeři (to jsou ti, co půl dne čumí na monitor a přesouvají třeba i desetkrát za šichtu finance v objemech mnohanásobků 100 euro) aby si najali poslíčky nebo tajemnici.
   Anebo HFT, vysokofrekvenční trading. Čto dělať zděs ?!??? 😀
   Prostě nevýrobní prostředky zaostaly za vývojem výrobních i nevýrobních vztahů.
   Anebo prostě jen bič na ty malé : tu máš, knechte…a ještě jednu. A příště zas.

  3. Tenhle bankovní EU-fašismus pro normální vkladatele je obzvlášt pikantní v Uhnii, která provozuje své daňové ráje (Kypr, Lucembursko, Nizozemí). Také tam se místní banky dotazují miliardářů, na jaké účely jdou transfery jejich peněz? Fakt dobré…
   Celé západní bankovnictví je podvod a pyramidová hra (tzv. letadlo). A jako každé letadlo se zřítí, jakmile mu dojde palivo = prostředky vkladatelů. Proto je tu ta maximální snaha vkladatelům jejich finance zadržovat a výběry ztěžovat.

   1. No…ehm…jak jen…
    Takže centrální banka může vyrobit peněz neomezené množství. A půjčit je, a třeba i na vyvlastnění , znárodnění(2008 -2009 AIG a spol.). Může nakoupit podniky (akcie) i klasickými metodami. Může…může…ale nesmí, alespoň u nás, kupovat dluhy eráru. A pouze výjimečně dodává na trh úrokem nezatížené peníze.
    Domácí úkol : Mohla by centrální banka profinancovat ekonomicky výhodně dostavbu JE ? Ekonomicky výhodně z hlediska celého portfolia subjektů – od centrální banky až po Josefa K. (no dobře, takže až po Klamma – využil Kafka češtiny , jde o germanismus ?)

    Komerční banky vytvářejí z půjčování další peníze.
    Trinity bank aktualně nerozumím, na co potřebuje další a další vklady, poměrně vysoko úročené. Kde veme ty zástupy a zástupy žadatelů o úvěry ? Nikde prý už delší dobu nejsou.

    Nejde až tak o to palivo obecně. Jde o to, že se jednak porušují dvě základní paradigmata “ moderní“ ekonomie (tj. náklady obětované příležitosti – ve vztahu k paralelní, doplňkové apod. měně…..a dále substituční teorie – opět ve vztahu k témuž), jednak je monopolní fiat měna zatížena úrokem.
    Tuším že Adam Votruba : Paradox úroku , uvádí, že ceny ve vodárenství jsou až z 80 % “ složeny“ právě že z toho zatížení úrokem.
    ——————–
    „Před dvaceti lety jsme si měli utáhnout opasky, abychom se měli v dohledné době lépe, nyní si máme utáhnout opasky abychom nezbankrotovali.“
    (A. Votruba, 2010)

    1. Kuzma bejvalej president ukra rikal ze rusky nafty a plynu bylo vic nez dost a levnejesi nez voda. To zadnej poradnej bohac nemuze prezit..
     Jedina banka je statni kontrolovana a pro republiku podstatna a prospesna .
     Vsecko vostatni je mafie vyderacu a zkorumpovanych podvodniku.
     Kterym vlady slouzi..Ty se nazyvaji bankou, aby mohli krast ,vydirat a
     korupci a podvodama bohatnout ,neni mozny je nazvat bankou.

   1. clovek si velmi nepomoze, je to vo vsetkych bankach, kedze regulacia ide z EU. Ale ja neviem, co kto riesi, proste tam da jednu z tych ponuk……existuje zakon na to, ze musim v tomto presne informovat a nesmiem potom zmenit nazor?? zvolim ine a basta…..alebo bezna spotreba a majte ma radi

  4. No tak tam prostě vyplním random cokoliv a peníze použiju dle libosti. Prostě jsem si to pak rozmyslel, co může kdo namítat?

  5. dyt je to jedno, napisu tam – na kurvy ale tak aby to manzelka nevedela – a je to. proste tam dam cokoli. druha faze ale bude ze to budes muset dolozit, pripadne se to bude parovat nekde se skutecnou utratou 🙂

   1. Umysl hezky, jenze oni pak zkontroluji sponzorske prispevky politickych stran, nenajdou tam vasi platbu a je vymalovano.

    1. Nechtenyuzivatel tím asi myslel kurvy, co se ještě živí „poctivě“, tj. prodávají pouze svá těla. Určitě tím nemyslel politiky a jejich strany, presstituty a jejich redakce, apod. Tihle totiž prodávají své duše, což je mnohem horší. Holky z Perlovky a z E55 jsou proti nim počestné dámy.

      1. Těžko říct. V rakouských Alpách mě vždycky pobavily ty dopravní značky – červeně orámovaný trojúhelník s tím černým obloučkem v bílém poli a dodatkovou tabulkou níže, s nápisem KURVENSTRASSE, případně KURVENREICH. Pořád jsem pak vyhlížel ty děvenky u cesty… a vono nic!

     1. Máte ovšem zastaralé informace. U E55 žádné prostitutky nestojí (maximálně na odpočívkách) jako E55 je dnes označená dálnice D8. Jestli myslíte původní E55, dnešní I/8 tak tak už taky nestojí (myslím ty prostitutky), nejsou zákazníci.

  6. Mna sa banka pytala odkial mam peniaze na ucte (chodi mi tam vyplata, a splacam nou hypoteku u tej istej banky), a ze ci som alebo nie som politicky exponovana osoba … preskocila som to, snad nam nezrusia hyposku

   1. To máte všichni z toho, že se vám líbí platit kartou či mobilem. NEŽIVTE TU PAKÁŽ! Nechte tam minimum a zbytek vybírejte. Když to tak začne dělat každý, a bude si za tím stát, nic nezmůžou. Jsou to stále ještě vaše peníze…a je lepší je mít v hrsti. A nikde není napsáno, že je za ty otázky porušující lidská práva, nezažalujete! Bankovní průmysl se chce podílet na světovládě a peníze nám sebrat. Naše peníze budou jak kredity a oni budou rozhodovat co s nimi můžeme dělat!!!!! Fakt si to přejete?

    1. Jak som pisala, platime z toho hypoteku … pamatam casy, ked sme hypoteku neplatili, ale v 2+kk sme boli piati … a to bol najmensi batole … asi sa mi uz rodinu nepodari znovu narvat vsetkych piatich do jednej loznice, aby som sa bankoveho uctu zbavila …

  7. Zvědavost by mi tak nevadila – zatrhnu „pro jiné účely“ a je to. Horší by bylo, kdyby platbu neprovedli. To bych v přištích vteřinách zrušil účet. Zatím se mě nikdo na nic neptal ….

   1. Nicméně nikdo teda neví. Je to s podivem, protože se zdá, že přišli náhle asi tak o 2/3 výkonu svých elektráren a pořád nemají blackout. Jak je to možné? Kde je ten blackout, který má trvat týdny, kdy se rozpadne síť a ani elektrárny už nejdou nahodit a to i při daleko menších výpadcích?

    1. dovoz zadaco od nas , to lze zaridit , resp zadaco nejak placenej CEZu ale abysme to nevideli.:) tj. ukrajinska sit je soucasti evropske site, takze doku maj draty , tak tam zadnej blackout nebude.

    2. Blackouty samozrejme maji. Treba Charkov, tam je tma uz nejaky cas.
     Odesa spis tma, nez svetlo, jina mesta maji elektrinu na pridel.
     Musite taky vzit v uvahu 2 veci:

     Ukrajina drive elektrinu vyvazela do EU. Ano tu spinavou smradlavou z uhli, kterou EU zakazuje a uvaluje na jeji vyrobu silene dane, zvane povolenky. To samozrejme Ukrajinci patiti nemuseli.
     Doufam, ze vas to neprekvapuje.

     A druha vec je, ze velka cast ukrajinskeho prumyslu a vyroby proste stoji, spotreba elektriny 0.

     Jo a taky jsem zapomel napsat, ze Rus jim ted hodne bombarduje plynove zasobnily. Hlavne ty, ktere si pronajala EU. Jestli v nich byl plyn pro EU, nebo to bylo jenom na oko a Ukrajinci si z toho ukradali, to nevim.
     Vcera Rus trefil strojovnu velke elektrarny pod Kyjevem.

     1. To si právě neumím moc představit. To že je v noci tma je asi to nejmenší, aspoň choděj brzo spát. Ale to jim nejdou počítače, mobily, bankomaty, platby kartou… Jak tam žijou? To tam v Charkově seděj doma, jedí studený konzervy a hrajou člověče nezlob se dokud se nesetmí – jak za lockdownu, ale bez telky? Nefungujou doktoři, nefungujou nemocnice, není zásobování potravinama, časem nepoteče ani vodovod. To by přece byl průser jako Brno a nic se o tom nikde nepíše ani nespekuluje. Má někdo info, jak to tam vypadá?

      1. Neco jsem videl na youtube. V noci je tam tma.
       A elektrina na pridel zanamena, ze to zapnou treba 4x denne na 2 hodiny. Tim ze zajisti nabijecky a voda.
       Ale mate pravdu, ze zivot to neni. Prace samozrejme stoji a zrovna z Charkova uz spousta lidi odjelo. Minuly tyden ukazovali dalnici a 3 pruhy na zapad byly ucpane a jeden na Charkov uplne prazdny.
       Ale nebyl jsem tam osobne…

       1. Jak říkala ta pirátka. „Na televizi se mohu dívat i při svíčkách.“
        No nevím, co uvidí na vypnuté telce.

         1. Ona taky neříkala, že bude sledovat televizní program, ona říkala, že se na televizi může dívat i při svíčkách.
          Mám takový dojem že tu záměrně šíříte fake news, či dokonce nějaké proruské narativy:-)

      2. Prožidovský a proruský nacista se učil, že typická tepelná elektrárna, je schopna pracovat i v „ostrovním“ režimu. Potřebuje jen pomocný zdroj pro rozběh řízení, měření, regulace a pro pohon pomocných technologií, jako jsou podavače paliva, nebo ventilátory. Po rozběhu turbogenerátoru na synchronní otáčky, si vlastní spotřebu elektřiny potom kryje z vyrobené. Současně vlastní spotřeba funguje jako předzátěž pro situace, kdy by byla „nečekaně“, například Kinžalem, odpojena hlavní spotřeba (město, které napájí).
       Zátěž potom představuje síť sama, resp. ze strany nn zatížené trafostanice.
       V ostrovním režimu je totiž vcelku jedno, zdali a s jakou přesností je dodržován kmitočet. Ten je nutné dodržet jen zhruba, kvůli jmenovitým otáčkám pohonů vlastních technologií.
       Asynchronnímu motoru např. ventilátoru je jedno, zdali to bude 49,5Hz či 50,5Hz.
       Plynové elektrárny to mají hodně podobně a nejjednodušší to mají vodní.
       Jaderky jsou kvůli reaktorům úplně jiná kapitola, nejde to u nich ani teoreticky.

      3. Představ si, že my dřive narození si ještě pamatujeme, jak v rádiu hlásili energetické regulačni stupně a elektřina se denně vypínala na několik hodin. Jenže to nevadilo. V obchodech měli mechanické váhy a pokladny, voda ze studny (byla tam a byla čistá) se pumpovala ručně, topilo se v kamnech dřívím nebo tím fuj fuj uhlím. Dokonce pamatuju ještě autobus, co jezdil na dřevoplyn ….

     2. Je celkem notoricky známo, že civilizace našeho typu není schopna bez elektřiny přežít.
      Pravděpodobně chystají civilizaci jiného typu.

  1. Tusim, ze maji hlavne jeste 3 atomky. Ty se bombarduji spatne, to by nastal teprve vriskot.
   Zaporozi se bombardovat muze, tam si to sami bombarduji Rusove.
   Cekam, ze se Rus nejak pokusi vyradit vedeni ven z tech atmomek.
   Zatim jim Rus rozmlatil hlavne tepelny a vodni elektrarny na vychode.
   Nekdo tvrdi, ze tim chteji docilit evakuaci civilu z Charkova a dalsich mest.
   S tim je zase trochu v rozporu Ukrajinou narizena evakuace civilu z Chrarkova, zle jazyky tvrdi, ze civilove dodavaji Rusum souradnice ukrajinske armady, ktera je docela slusne rozmistena ve meste.

   Taky jim hodne pry pomahaji dodavky elektriny z EU…

   1. Evakuaci civilů provádí sama banderovská armáda ve chvíli, kdy se Rusové dostanou na dostřel. Oni totiž ti civilové navigují Rusy na vojenské cíle.

   2. Jediná linka 750kV, co spojovala UA se Slovenskem, je už přes dva týdny rozstřelená, ale sračkomety stále lžou o tom, že UA vyváží elektřinu.
    Ze včerejška na dnešek, se do její rozvodny trefili znovu a rozstřelili obě regulační autotrafa, bez kterých přenos nelze regulovat – viz web AK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *