20 července, 2024

Gruzie připravuje zákaz LGBT propagandy

Gruzínský parlament přijal v prvním čtení balíček legislativních projektů „proti LGBT propagandě“. Pro balíček zákonů pod obecným názvem „Na obranu rodinných hodnot a nezletilých“ hlasovalo v prvním čtení 78 poslanců z vládní strany „Gruzínský sen“ a spřízněné frakce „Moc lidu“ (parlament má 150 poslanců). Zástupci opozičních stran se hlasování nezúčastnili, na protest jednání bojkotovali. Jednání bylo živě vysíláno na webových stránkách parlamentu. Další legislativní proces bude pokračovat na podzim.

Balíček zákonů obsahuje 19 úprav, které zahrnují novely různých legislativních aktů státu a také zákoníku práce.

Tyto úpravy stanoví zejména:
– zákaz sňatků osob stejného pohlaví, manželství může být uzavřeno jenom mezi mužem a ženou
– zákaz úřední registrace vztahů „alternativních k manželství“
– zákaz operací změny pohlaví a hormonálních manipulací
– zákaz změny pohlaví v osobních dokladech, pokud by si zájemce nechal změnit pohlaví v zahraničí
– zákaz uvádět v úředních dokumentech a formulářích jiné pohlaví občana než je genetické pohlaví
– zákaz LGBT propagandy ve školách, vzdělávacích, kulturních, společenských a informačních institucích
– zákaz distribuce reklamy a informací obsahující LGBT propagandu ve všech médiích a multiplikačních nosičích (internet, knihy, audio a video produkty, výstavy, billboardy, veřejné prostory, firemní prezentace atd.)
– zákaz distribuce mezi nezletilými materiálů o změně pohlaví nebo LGBT vztazích
– zákaz shromáždění, setkání a demonstrací zaměřených na podporu LGBT témat, identifikace osob v rozporu s genetickým pohlavím, stejnopohlavních vztahů, incestu a jiných sexuálních deviací
– zákaz adopce dětí a pěstounství pro páry stejného pohlaví

Trestním postihem za porušení těchto zákazů je pořádková pokuta ve výši cca 250 až 1500 USD, při opakovaném porušování může být pokuta výrazně zvýšena nebo může být přestupek překvalifikován jako trestný čin s trestem až 2 roků odnětí svobody. Do zákoníku práce se vnášejí ustanovení o pracovněprávním postihu až do úrovně rozvázání pracovního vztahu a náhrady způsobené škody. Operace změny pohlaví bude mít za následek odnětí svobody až na čtyři roky pro „pacienta“, lékaře a zdravotnický personál (s výjimkou léčení a operativní úpravy vrozených vad pohlavních orgánů).

Návrh změny zákonů Gruzie ve smyslu zákazu LGBT propagandy je velmi kritizovaný ze Západu. Navzdory tlaku z EU si vládnoucí strana Gruzínský sen stojí za svými národními tradicemi, i když politici z EU vyhrožují, že legislativní omezení LGBT propagandy ohrozí přijetí Gruzie do EU. Kvůli předchozímu zákonu o registraci zahraničních agentů dokonce USA přijaly sankce proti několika členům gruzínského parlamentu a vízová omezení chystají i státy Shengenu.

Ale zákony proti LGBT propagandě mají výraznou podporu u gruzínské společnosti. Gruzie je křesťanská země, ortodoxní gruzínská církev východního ritu patří k nejstarším v historii. První křesťanské obce se na území dnešní Gruzie (v bájné Kolchidě z řeckých bájí) objevily už v 1. století, od 4. století je křesťanství oficiálním státním náboženstvím. V souladu s křesťanskými církevními zákony a pravidly patří homosexualita, incest a další sexuální deviace k těžkým smrtelným hříchům (jsou označované jako sodomie, podle starozákonní Sodomy).

LGBT propaganda je do gruzínské společnosti násilně tlačena zvenčí různými neziskovými zahraničními organizacemi, ale naráží na nefalšovaný odpor mezi místními obyvateli. Již několikrát se různé LGBT organizace pokusily uspořádat v Tbilisi „pride pochod“, ale vždy tvrdě narazily na místní odpor a „zvrácenci“ byli vytlačení z ulice „protiLGBT demonstracemi“, chlapíky se zaťatými pěstmi, s ikonami a kropením svěcenou vodu. Několikrát „pride“ pokusy skončily tvrdou rvačkou a LGBT propagátoři byli doslova vypráskáni, spory končívají někdy i několika těžce zraněnými v nemocnici. Policie obvykle zpovzdálí tiše přihlíží, ani mezi policisty není LGBT populární.

Před několika týdny přijatý zákon o registraci „zahraničních agentů“ je určen také k demaskování zahraničních vlivů v tomto směru. Na podporu obou zákonů uspořádala gruzínská církev masivní demonstrace. Naše média informovala především o protestech progresivistů na podporu LGBT a proti zákonům o registraci zahraniční agentů, ale už se neobjevily informace o tom, že se zároveň konaly mnohonásobně větší demonstrace za přijetí těchto zákonů. Tyto podpůrné demonstrace byly pořádány zejména gruzínskou ortodoxní církví, jenom v Tbilisi se účastnilo více než 100 tisíc lidí demonstrace a procesí „na oslavu svátosti manželství a na podporu rodiny“. Další tisíce lidí pak podpořily tradiční křesťanské hodnoty a přijetí zákona proti LGBT propagandě poutěmi a procesími ve všech farnostech. Byl to zajímavý pohled z dronu na centrum Tbilisi, když po jednom nábřeží řeky pochodovalo několik tisíc progresivistů a po druhém břehu stotisíc zastánců tradičních křesťanských hodnot.

Gruzínský sen v parlamentu si neodpustil ještě jeden šťouchanec do progresivistů. 17. květen je vyhlášený ve světě jako den boje s homofobií. Ale v Gruzii byl letos prohlášen za státní svátek, Den rodiny a svátosti manželství. Gruzínci jsou zkrátka vzpurní Kavkazané.

Právě projednávané zákony proti LGBT propagandě jsou západními politiky a aktivisty přirovnávány k podobným zákonným ustanovením v Rusku (někdy jsou přímo nazývány ruským zákonem). Ale v Gruzii jsou mnohem mírnější, v Rusku jsou pokuty mnohonásobně vyšší (miliony rublů, tedy také miliony korun). Mezinárodní hnutí LGBT je v Rusku zařazeno mezi extremistické a je v Rusku zakázáno. Navíc některá ustanovení o rodině a manželství byla zařazena přímo do ústavy, v Gruzii se na změnu ústavy nechystají, alespoň zatím. Ale co není, ještě může být.

Zanedlouho skončí volební období současné prezidentce Salome Zurabišvili. Ta je „pátou kolonou Západu“ přímo v nejvyšší funkci. Narodila se v gruzínské emigrantské rodině ve Francii, původně přišla do Gruzie jako francouzská velvyslankyně. Pak si zažádala o gruzínské občanství a propracovala se v politice až na prezidentský post. Místní si z její zastaralé emigrantské gruzínštiny ze začátku docela utahovali. Vystupuje tvrdě ve prospěch západních zájmů v Gruzii a proti Rusku, spolupracuje s navalňaty a sorosčaty. Odmítla podepsat zákon o registraci zahraničních agentů, takže nakonec místo ní musel potvrdit platnost zákona podpisem předseda parlamentu. Ale až Zurabišvili zanedlouho ve funkci skončí, lze očekávat výraznou změnu na postu prezidenta. Ve společnosti už se otevřeně mluví o tom, že by na post prezidenta mohl kandidovat některý všeobecně uznávaný zástupce gruzínské církve, kteří soustavně vystupují na obranu tradičních křesťanských hodnot.

Gruzínská společnost se nespokojuje s mlčenlivých strpěním nepřijatelných západních pseudohodnot, instinktivně a aktivně se brání. Vyvzdorovali si zákon o registraci zahraničních agentů proti hysterickému štvaní progresivistů a demonstracím se spoustou násilí a ozbrojeným útokem progresivistů na parlament. Vyvzdorují si také zákonnou ochranu tradičních křesťanských hodnot.

EU a Západ vcelku si teď musí setsakra rozmyslet, zda budou i nadále před všechny nezařazené státy stavět nepřijatelné politické podmínky – že se musí tvrdě postavit proti Rusku a přijímat všechny progresivistické nesmysly a pseudohodnoty, které si za poslední dvě desetiletí vymysleli všemožní pošahaní západní aktivisté. Protože západní zhůvěřilosti už přesáhly za hranici, kterou jsou ochotni snášet a akceptovat opravdoví věřící křesťané i muslimové. A jak známo, když první vykřikne, že král je nahý, najednou se i ostatní houfně přidají.

Na fotkách: pochod za rodinné hodnoty v Tbilisi

118 thoughts on “Gruzie připravuje zákaz LGBT propagandy

 1. Volně převyprávěno:
  Když se někdo narodí s bimbasem, tak je to chlapec.
  Když se někdo narodí se švestičkou, tak je to děvče.
  Kdo má oboje dvoje, tak patří do cirkusu.
  Kdo má nějaké jiné pohlaví, tak patří na psychiatrii.

  1. Děti, které mají vrozené odchylky pohlavních orgánů (hermafrodité) se dnes neodesílají do cirkusu, ale po kvalifikovaném vědeckém ohodnocení genetické situace podstoupí chirurgickou úpravu, která jejich problém vyřeší.

 2. OT: Dobrý den všem, chtěl jsem se zeptat jestli jste taky zaregistrovali v posledních několika dnech problémy s GPS navigacemi? Přijde mi, že na mých vícero zařízeních je velmi pomalý fix GPS souřadnic a navigování občas vypadává a navigace navigují poměrně nepřesně…. tedy je možné, že nad Evropou už začínají rušit signál GPS z důvodů znepřesnění navigace vojenských zařízení? Není možné aby se závady začaly vyskytovat na vícero zařízeních najednou… jak je to u vás? Pozorujete stejný problém?

  1. Ano, zaregistroval jsem to. Na poli v přehledné krajině obvykle problémy nemám, natož aby se přístroj „chytil“ až po kompletním restartu.

  2. Re: User

   Zkoušel jste přepnout na Glonass?

   Jinak příjem signálů ze satelitů snad prý může rušit i silné bouřkové pole. Ale to je info z kategorie JPP – jedna paní povídala…

   1. RE: TT
    Přiznám se, že nezkoušel. V některých zařízeních to ani nelze, nejsou na to zařízena, neexistuje taková položka v SW (FW). Spoléhám, že až přejdou bouřky a skvrny na Slunci, tak se to snad zlepší. 🙂
    P.S. jen mě napadlo jestli už neletí rakety, tak jsem se romanticky (naposledy?) rozhlédl po krajině…

  1. „je to úplně v pořádku“, pravil norský premiér Jonas Gahr Støre.

   S chápajícím porozuměním zdejšího Starého kocour a (staré) katango. Neboť „Nedá se to potlačit“.
   🙂

  1. Emeričtí soudruzi z oblasti psychologie/psychiatrie kdysi hlasováním rozhodli, že se o poruchu nejedná. To je skutečně revoluční vědecký přístup. Takto označovaná porucha sexuální orientace byla vyňata ze seznamu psychických poruch a je brána jako „normální“ lidské chování.

 3. Nechme ať si to v Tramtárii řeší Tramtárijci. Zabývejme se našimi záležitostmi. Je jich až dost.
  Ani Gruzie, ani Izrael, ani Hamás, ani…. Třebaže… je to zábavnější a bez práce. Ovšem bez užitku.

  Česko. Tady a teď. Zítra. Za rok, ve volbách.
  Mezi tím, zlepšujme své vlastní poměry. Ve svých osobních životech, rodinách, mezi sousedy…
  Teď hned. Každá drobnost k lepšímu, k naší spokojenosti, je dobrá. Všechno ve správný čas.

 4. O co jim jde – no jde přece o tom co nejvíc snížit lidskou populaci a jakýmkoliv působem,. Ale nevím nevím, ono když si vzomenu na mladého Stropnického a jeho eh, ehm… možná je to jeho podřízení se či zviditelňování. Kdo ví

 5. Buzíci a buzny tady na světě běhali od nepaměti, ale nikdy se z toho nedělala přednost jako dnes. Slušný pán, když to chce zasunout jinému slušnému pánu do zadnice, tak to mají dělat v soukromí a nemávat vocasem po dětech. My normální lidé taky nesouložíme na veřejnosti.

  Ten kdo pochoduje po městě s holým zadkem a chová se jak deviant nepatří do slušné společnosti. Pokud to podporují politici, jsou to prasata a zasluhují opovržení.

  1. Máte pravdu. A právě proto protlačují ty šílené úchylnosti na veřejnost a mezi děti, aby se tím stálým omíláním a vystavováním veřejnosti staly úplně normální. Pak je už jen kousek k pedofilii. A to je ten cíl. Protože když chce někdo žít ve stejnopohlavním páru, může už dnes, když se ti dva chtějí zajistit majetkově, můžou už dnes. Tak vo co jim jde? Cílem je legalizace pedofilie. To je to, co se pod tím skrývá. A to legalizace pedofilie v těch nejbohatších vrstvách. Pak se mohou dva pedofilové prohlásit za homosexuály, nikdo se v tom nebude pitvat, aby zjišťoval, jestli jsou opravdu teplí, nebo to dělají pro to, aby se dostali k dětem. Aby už nedocházelo k dalším pizzagate, lolitaexpresům.. Aby to mohli dělat legálně a aby tou legalitou zavřeli vovcím hubu. Přemýšlejte trochu.

   1. To je jedna strana rovnice, poptávka. Jaká je druhá strana rovnice nabídka uspokojující poptávku v požadované kvantitě i ….kvalitě?

    1. Gruzínci už začínají chápat, že penízky u Západu pomalu končí, a potom jsou vcelku konzervativním pravoslavným národem. Pochod sodomitů u nich Západ zkoušel dvakrát a Gruzínci se nedali, pochod rozehnali.
     Jeee, kdybychom měli takové muže silné duchem u nás, tak by to u nás také neprosadili.

 6. Jung definoval některé archetypy, které se týkají muže a ženy, např.:
  Anima – ženský aspekt v mužské psychice.
  Animus – mužský aspekt v ženské psychice.
  Matka – představuje všechny mateřské a ženské aspekty, jako jsou péče, výživa a plodnost.
  Otec – představuje mužské rysy autority, ochrany, zákona a řádu.

  Položil jsem umělé inteligenci otázku: Pokud by vládce záměrně zaměnil jednotlivé Jungovy archetypy nebo jejich charakteristiky, pomohlo by mu to společnost lépe ovládat?
  Zajímavá odpověď přišla od gemma-2-27b-it:
  Jungovy archetypy jsou univerzální, vrozené vzory chování a myšlení, které se projevují v mytologii, náboženství, snech a kultuře. Podle Junga nám archetypy pomáhají chápat svět a nacházet smysl v životě. Potlačení archetypů by mohlo mít několik potenciálních důsledků pro společnost:
  – ztráta smyslu a identity: Archetypy nám pomáhají definovat naši identitu a smysl života. Jejich potlačení by mohlo vést k pocitu zmatku, beznaděje a ztráty smyslu.
  – zvýšená manipulovatelnost: Bez archetypů jako vodítka by lidé byli náchylnější k manipulaci a propagandě. Vládce by mohl snadněji formovat veřejné mínění a kontrolovat chování populace.
  – potlačení creativity a inovace: Archetypy jsou zdrojem inspirace a kreativity. Jejich potlačení by mohlo vést k stagnaci a nedostatku inovací.
  – vzestup totalitarismu: Vládce, který potlačuje archetypy, by mohl snadněji nastolit totalitní režim, kde je individuální svoboda omezena a myšlení je kontrolováno.
  Nicméně, je důležité si uvědomit, že:
  – potlačení archetypů je velmi obtížné: Archetypy jsou hluboce zakořeněny v lidské psychice a nelze je jednoduše vymazat.
  – lidé by se pravděpodobně vzbouřili: Potlačení archetypů by mohlo vést k odporu a vzpouře proti vládci.

    1. Pro zachování lidského rodu je přirozená a klíčová archetypálnost, která je i zárukou nemanipulativnosti a překážkou podvolení se autoritě, respektive zde totalitě? No, já nevím, gemma má zřejmě nějaká data. Pomalé rozmělňování archetypálnosti názorným nasouváním vzorů jednání odlišných, chápáno jako potlačení vžitých pudů chování, musí nutně být neinspirativní, to ano. Jak by mohl vládce snadněji formovat veřejné mínění?
     Ti divní lidi jsou asi o sobě přesvědčeni, ale archetypálně typičtí by pochybovali o všem, co pociťují, tak by sami odevzdali svou moc, kdyby se potlačení arch. projevovalo všude kolem..
     Tak jsme odevzdali svou moc uprostřed politické břečky, když už ani nevíme, co je správné, co neúnosné a co ještě tolerantní? A teprve v budoucnu se necháme zmanipulovat, když doteď máme stále hluboce zakořeněny.. o čem to ta gemma mluvila? To asi vypočítala, ne? To jsou ti Kocourovi vlci z lesů? Ta nouze, co z lidí dělá znovu archetypály? Já tomu nevěřím.

     1. Je to je popsáno v literatuře.
      Postkatastrofické. Ale pravda – tu píší jen lidé, nikoliv programy.
      Nebo stačí nějaká hromadná dopravní nehoda, průmyslová havárie nebo požár – a lidé se jednak začnou chovat přirozeně a jednak taková záežitost její účastníky velmi přísně vyselektuje, roztřídí.

      1. Selekci toho typu věřím a už i znám. Odstupňovaná odvaha, kromě bezprodlévající statečnosti obou pohlaví, u žen v smyslu pro detail a u mužů v síle, je dělí na rozhodující a přijímající rozhodnutí.
       Nechtěl bych věřit, že už jsme za hranou.

   1. Gemma nemyslí, jen na základě miliard přečtených textů poskládá statisticky pravděpodobnou odpověď.
    Což může být někdy překvapivě dobré (pokud to není předmětem cenzury, jako je např. otázka Kolik je lidských ras a jaké je jejich IQ?).

    1. „Gemma nemyslí, jen na základě miliard přečtených textů poskládá statisticky pravděpodobnou odpověď.“

     No je otázkou, bráno takhle, čím se tenhle postup technicky liší od běžného myšlení. Když tedy vynecháme ty miliardy informací, protože mozek běžného jedince, který se živí hlavou, pracuje s desítkami, možná několika málo stovkami informací k určitému tématu. U většiny lidí se ale spíš bude jednat o „nižší jednotky“ informací.

 7. >Několikrát „pride“ pokusy skončily tvrdou rvačkou a LGBT propagátoři byli doslova vypráskáni, spory končívají někdy i několika těžce zraněnými v nemocnici. Policie obvykle zpovzdálí tiše přihlíží, ani mezi policisty není LGBT populární.

  Naštěstí naše policie není jako gruzínská, aby přehlížela násilí jenom proto, že jeho oběti mezi nimi (prý) nejsou populární.

  Upřímně mě překvapuje, že se nad tímto nikdo z alternativy nepozastavuje.

  1. Jiný kraj, jiný mrav.
   Ale v Gruzii (stejně jako třeba v Číně nebo USA) je homosexualita jenom klackem na politické odpůrce. Tak jako je nacionalita Ukrajinců použita proti RF i Ukrajině samotné.

  2. Nepozastavuje.
   Protože není normální, aby 4% menšina něco vnucovala 96% většině.
   Za použití všech prostředků, naprosto všech – včetně těch nejsprostších podrazů, jako je vandrování do dětí.

   1. A kdyby podle stejné logiky policie násilně potlačila například protesty menšiny voličů STAČILO pořád byste s tím souhlasil?

    1. Nesouhlasil. Stačilo nevnucuje ( už, díky bohu ), svou ideologii 4letým dětem. A i kdyby jim 4leté dítě, na základě vlivu například rodiny uvěřilo, pořád má šanci si to kdykoliv , bez hrozby nevratných následků, rozmyslet.
     Viz PePa. I když to, pravda, není zrovna ten nejlepší příklad, protože ten vlastně pro současné soudruhy stále pracuje.

      1. @ Anonym

       Furt se na něco neptej jelito. Najdi si to na wiki nebo gůglu, tam je tvůj oltář a lexikon poznání.

     1. No to fakt neukáže. Od roku 1989 pod deset kusů ročně, od roku 2012 lehce nad deset. Pod slovem „běžný“ si fakt představím něco jiného. Dejte si pro srovnání v Gruzii třeba křestní jméno současného ruského prezidenta.

 8. No vidíte, další národ, další země, např. po Nigeru a dalších, kteří magorům z CIA a MI6 práskly dveřmi před nosem. B R A V O !!
  Protože divadlo kolem sňatků čehokoliv s čímkoliv a propaganda lgbt má opět jen jeden jediný cíl:
  umožnit pedofilům dostat se legálně k cizím dětem, které by mohli týrat, znásilňovat, a to beztrestně, za zavřenými dveřmi. Nic jiného v tom nehledejte. Protože pedofilie je to nejhnusnější, nejodpornější, nejzvrhlejší a nejtrestuhodnější na světě širém. Proto sňatky homosexuálů tak šíleně protlačují. Nikdo totiž nebude zkoumat, jestli ti dva jsou homosexuálové, či pedofilové, stačí že o sobě prohlásí že jsou homosexuálové a uzavřou „sňatek“. A cestu k dítěti mají volnou. A O TOM TO CELÉ JE!
  A proč? Protože ti nejmocnější a nejbohatší na světě jsou již mamonem, bohatstvím tak zdeformovaní, už nemají potěšení z ničeho, jen z ubližování, týrání a násilí na jiných. A dítě je bezbranné, vydané dospělým napospas.
  CHTĚJÍ SE DOSTAT LEGÁLNĚ K DĚTEM !!! TO JE VŠECHNO O CO TU JDE!!

  1. „“… ale Majdan jim tam zase chtějí implementovat !! Teď se jim tozatím nepovedlo, ale kdo ví … zítra, pozítří …““

 9. Malinko si ujednotime wording: DEMONSTRACE je proti necemu. Nic jako „demonstrace na podporu“ neexistuje – takovy pochod nebo jina akce se nazyva MANIFESTACE!

     1. Ne. Jsou něco jako pomocná vědecká síla, ale pomáhají při praktických cvičeních studentů z nižších ročníků.

   1. Kdyz vsecko hori v Cesku , dulezity je pozorne sledovat , kazdej detail ,co se deje v Gruzii..Nebo aspon na Slovensku/Madarsku..U nas nepustit medialniho Mazanka , Viiitecka z oci a uverejnovat porad , co dela a jak se ma..

    1. Tohle si precet Schu ve 13.51 napsany vod Anonyma a honem ve 14.17, umistil nahore , aby byl nejvic prechytralej a zadarmo , napsal neco hodne podobny ,
     aby to kazdej cetl nejdriv..

  1. Není.
   Jde o synonyma.
   V průběhu prvomájové manifestace pracující demonstrovali svou proletářskou jednotu.
   Za studentských let jsem si přivydělával na katedře patologie jako demonstrátor a předváděl studentům, že typická manifestace Crohnovy choroby je v trávicím traktu, ale postiženy bývají i oči, kůže, sliznice…

   1. @ ygorek

    Synonyma jsou různé termímy pro stejnou věc. Patrně máš na mysli „homonyma“ – stejný termín pro různé věci.

 10. Výborný článek a spolu s reportážemi pana Větvičky si lze udělat o tamní společnosti ucelený obrázek.
  Děkuji paní Divišová. Je pro mne radost číst Vaše články.

 11. Držím palec Gruzii.
  Vidím ale jedno důležité „ale“.

  Absurdní oslava homosexuality, transgenderu a podobných nesmyslů vyvolává samozřejmou reakci normálních lidí. Pokud se však do čela tohoto boje staví církve (a ony se staví), je tu nemalé nebezpečí opačného extrému.
  Jedna věc je zcela racionální odmítání LGBT a trasngenderových absurdit, druhá věc je posuzování problematiky z pozice tisíce let starých náboženských textů („Sodoma a Gomora“, „Boží trest“ a podobně). Klerikální (až teokratický) režim není něco, oč by většina lidí stála.

  Pokud si myslíte, že není možné, aby k tomu došlo, srovnejte si situaci před pár (až pár desítkami) lety a situaci současnou. že vás tehdy ani nenapadlo, kam by to mohlo dojít.
  Nevylučuji, že současné prosazování nesmyslů trangenderu a LGBT má jako jeden z cílů vyvolání právě takové reakce. Takže bychom měli být velmi opatrní v tom, co si přejeme. Totalita může být mnohem horší, než je. Pokud je cílem neo-feudální (nebo spíš neo-otrokářský režim (zdá se mi to čím dál jasnější), hledají se cesty, jak k tomu dospět. Tohle je jedna z možných cest.

  Pokud si myslíte, že teokracie je lepší, než současný režim, mýlíte se. Současný režim (zatím) předstírá demokracii, do jisté míry stále existuje dost velká svoboda projevu (důkazem je např. existence tohoto webu). V teokracii nic takového není možné, existuje jen jediná pravda o níž pochybovat nelze. Pravda, postavená na životních postojích nomádských kmenů (arabských, židovských, …) před několika tisíci lety.
  Abychom se nedočkali rituálních kamenování na náměstích našich měst. Že je to nemožné? Ale kdež, na pozadí statisíců mrtvol na Ukrajině, mnohaměsíčního legalizovaného vraždění v Palestině, nebo pokračujícího trendu v EU a jinde to vidím jako zcela reálnou možnost.

  1. Presne tak. Zakaz propagandy – dobry. Zakaz zahr. neziskovek vmesujicich se do vnitrnich veci – dobry.

   Jen kdyb se to nedelo pod taktovkou organizaci, ktery ucej zase jiny zvraceny nesmysly jako dogmata a nepripoustej diskuzi.

   Jako za me nemusi nikdo detem rikat ze je 50 pohlavi a ze si muzou kazdy den vybrat jiny. Ale pokud se nekdo citi jako ze je v tele opacneho pohlavi, proc by mu nemelo byt umozneno zit takn jak se citi i se „fyzicky“ nechat zmenit? Jen se to nesmi vydavat za normalni, protoze to normalni neni. Je to vzacnost, jakasi anomalie. Neostrakizovat, nekriminalizovat, na druhou stranu ani neglorifikovat. Ocenit odvahu, podporit, neprekazet, zachazet s takovymi lidmi jako s kymkoliv jinym (treba v praci).

   1. „Ale pokud se nekdo citi jako ze je v tele opacneho pohlavi“
    Fakt by mě zajímalo, kde je pak hranice mezi tím, cítit se jako opačné pohlaví, ač nic z mé fyziognomie tomu neodpovídá, a mezí tím, cítit se například jako pes, strom, motýl nebo Ježíš či Napoleon.

    1. Stane se, že mozek se vyvine v souladu s primárními a sekundárními pohlavními znaky. Nemusí to být ani tak ani tak, ale někde na škále. V nějakém hraničním pásmu je pro rozvinutí preferencí tím či oním směrem významný vnější vliv. Například mediální, skupinový. Čím silnější, tím hraniční pásmo je širší. S odlišnými preferencemi bývají spojeny další odlišnosti projevující se v chování. Naopak vnější vliv u vyhraněných „binárních“ je zanedbatelný. S výjimkou dětí ranného věku, v příslušném okně, ovlivnitelných imprintingem. Na rozdíl od jiných, Homo Sapiens sapiens se rodí „nedonošený“, nehotový. Z evoluční příčiny. Proto má tak dlouhé období dětství a dospívání. Přitom, mozková „dospělost“ se nekryje s fertilitou nastupující dříve. Proto je správná snaha před propagací „protipohlavnosti“ chránit děti, před svody od jejich přirozené orientace. Především před „náboráři“ z minorit, které přirozeně mají zájem o růst a vliv. V tom se promítají obchodní zájmy v pozadí, ve snaze o formování zákazníků se zájmem o uspokojování nových potřeb. Od módy, po transbyznys. Velmi ekonomicky zjednodušeně, jde o vytváření a formování trhu. S pomocí těm, kteří se „narodili do jiného těla“ to má čím dál méně společného. Tolik přirozených zákazníků není.

  2. moderne demokracie vznikli prave v krestanskych statoch a nie v moslimskych statoch
   aj ked samozrejme nemozno vylucit o com hovorite, nebezpecenstvo je mnoho nasobne mensie v porovnani s islamskymi krajinami (pozri Iran Egypt a dalsie krajiny kde sa to takto prehuplo)

   1. Spousta muslimskych zemi se v minulem stoleti postupne vydala hodne moderni cestou – evropsky odev, vzdelani a zamestnani zen, zakaz zenske obrizky atd. Budovali elektrarny, skoly, tovarny, tezili nerostne suroviny a svoje bohatstvi vyuzivali ve prospech sveho lidu. To vse pod vlivem socialismu a s pomoci SSSR.
    A tato cesta skoncila bohuzel s koncem SSSR a vesmes zasahem Zapadu. Zapad prohlasil nekolik radne zvolenych hlav statu za zkorumpovane diktatory, podporovali financne, informacne a zbranemi ruzne radikalni a extremisticke skupiny, vyvolali krvave povstani, USA a NATO zasahly, diktatora svrhli a vyvolali obcanskou valku. Dnes se ty zeme propadly o stoleti zpet, nerostne bohatstvi tezi zapadni spolecnosti, neodvadi dane a mistni zivori, hladovi a emigruji do Evropy. Zenam zakazuji vzdelani, musi chodit zahalene … Staci vyjmenovat – Afghanistan, Irak, Iran, Syrie, Libye, Sudan, ad. v mirnejsi verzi i Egypt, Tunisko, Alzirsko, Maroko, Myanmar, Nigerie, JAR, Etiopie …

    1. Vydala….byli kolonialisty donuceni či nakaženi. Což potomkům kolonialistů, kteří narušili tamní sociální ekosystém, a ostatním ze zdejšího kulturního civilizačního okruhu nyní způsobuje potíže. Není oběd zdarma.

     1. Vydala….byli kolonialisty donuceni či nakaženi. Což potomkům kolonialistů, kteří narušili tamní sociální ekosystém, a ostatním ze zdejšího kulturního civilizačního okruhu nyní způsobuje potíže. Není oběd zdarma.

    2. Nedávno jsem si prohlížel barevné fotky finalistek Miss Iran. Tuším z roku 1963.
     Není nezajímavé zjištění, že fotky byly pořízeny na materiálu Agfacolor, tedy na materiál z evropské výroby. Celkově na fotkách převládá reklama spíše evropských a japonských firem, než amerických.

    3. Kdo vede islam a jeho vyvoj a kam v poslednich 50ti letech , muze kazdej sam videt a ihned urcit , treba dle situce dneska.

    4. Re: paní Divišová

     Myslím, že máte pravdu.
     Náboženství může být velmi snadno zneužíváno (a masově se zneužívá) tímto způsobem. Je to proto, že náboženské víry vyžadují právě tu „víru“, a ne přemýšlení. Naopak, i teď (dokonce i na alternativě)je možné vidět výzvy „odhodit škodlivou vědu“ a „věnovat se jenom víře“. Protože „Bůh je pravda““, že. Samozřejmě náboženské texty nejsou všechny stejné a třeba Nový zákon má poměrně dost humanistických znaků, – rozhodně třeba v porovnání se Starým zákonem.
     Problém je, že tyto texty jsou interpretovány církvemi. Interpretací je možné do „božího poslání“ vložit jakýkoliv smysl. Hitlerovým vojskům dávaly křesťanské církve požehnání, že.
     A častým opakováním autoritativními lidmi se v podstatě jakýkoliv výklad stává pravdou.
     Proto mohly nosit muslimky v šedesátých letech bikiny a teď se cpou do zcela absurdních „pytlů“, a ještě jsou na to hrdé.
     Špinavá politika z toho čouhá zcela zřetelně.
     Třeba Juraj Podoljaka píše na Telegramu řadu článků na toto téma. Třeba tady:
     https://t.me/yurasumy/16221
     Ženské v Dagestánu si oblékají čím dál víc supeortodoxní pytle. Zatím je to menšina, ale vystupuje velice agresivně, takže do toho zahání další a další lidi. Podoljaka to srovnává s propagací LGBT. I když jde zdánlivě o zcela odlišné věci, cíl i metody jsou velmi podobné. Metodou je agrese, cílem je rozvrat.

     1. Cílem je svá svá svá příslušnost a metodou hloubání. Ano, je velmi zajímavý jev, jak legislativa lidi uklidňuje a bible zagresivňují, jako kdyby jejich psáci se provinili tím, že nepoužili nutkavost v nich (biblích) sespsat vše, vše vše, kdežto naopak zákony jsou celé, vždycky byly a do budoucna budou ještě celejší.

     2. Na vysoke skole jsem bydlela na koleji se studentkou ze Syrie. A take jsem kdysi stravila hodne casu v muslimskych zemich. Tak jsem ta pravidla oblekani musela nastudovat
      Koran rika jasne jak ma vypadat „slusne“ obleceni, pritom shodne pro muze i pro zeny
      – ma zakryvat kolena (i pri pohybu, takze minimalne do poloviny lytek)
      – ma zakryvat lokty (i pri pohybu, takze minimalne do poloviny predlokti)
      – vystrih u krku ma byt tak maly, aby nebyly videt klicni kosti
      – ma zakryvat cely trup a zejmena klin, tak aby nebyl vyrysovany, tedy kalhoty maji byt volne a siroke, a pokud si clovek oblekne upnute dziny, ma mit pres ne delsi halenu do puli stehen, aby nebyl zretelny klin
      – co se tyce zahalovani vlasu a tvare, je v koranu ponekud nejasna formulace, ze v pritomnosti cizich muzu maji zeny „stahnout sve zavoje“, aby nevzbuzovaly chtic

      Tahle pravidla nejsou nic zvlastniho, az do poloviny minuleho stoleti byla bezna take v krestanskych zemich, teprve po 2 svetove valce zacaly minisukne, bikiny, pruhledne obleceni pres ktere je videt spodni pradlo, ruzne topy, leginy atd. A ted uz mnohe elasticke obleceni vypada tak, jako by byl clovek nahy.

      A extrem jednim smerem vyvolava extrem smerem opacnym. Kdysi jsem mohla v mnohych muslimskych zemich chodit v trochu konzervativnim evropskem obleceni v podstate vsude, vcetne odlehlych regionu. Dnes by tam evropsky odenou zenu napadli.

      1. Není to tak dávno, co tuzemské ženy odložily šátek.
       Ze života:
       Moje vesnická babička nosila šátek i v domě, tuším, že prostovlasou jsem ji viděl v životě jen jednou. Městská babička byla mladší o pět let, v domě a na zahradě chodila v létě už bez šátku.

  3. Osobne nevidim rozdiel medzi teokraciou, a diktaturou teplej demokracie. Oboje chce to iste, oboje len s opacnym znamienkom.

   Na sucasnom rezime zhladavam zavadne az obludne to, ze nicia malym detom hlavu, dusu a telo. Co je mozno horsie nez teokracia, ktora sice vychova otroka, ale otroka s pevne ukotvenou psychikou. Nase deti su sice slobodne, ale su oslobodene aj od vlastnej prirodzenosti a psychickeho zdravia.

 12. Ano, pokud má Gruzie přežít jako národní stát, je třeba bojovat za normální sexuální vztahy. Protože právě homosexualita, tansgeneder atd., speciálně když se indoktrinuje dětem, které ještě nejsou pohlavně „ukotveny“ může rozkolísat jejich chápání světa a může být branou, kterou projdou další myšlenky. Třeba o tradicích nebo společenském zřízení. A o „svobodách“.
  ===
  Vypadá to nesmírně zastarale, ale uvědomme si, že ještě nedávno byla homosexualita považována za trestný čin, posleéze za nemoc a její plné uznání je otázkou posledních tří desetiletí. Tahle úchylka (několik úchylek) má tendenci získávat dalším a další prostor. Mají svých 4-5% a chtějí víc. Proto o tom píšu jako o úchylce od normálu.

  * Nejdříve žádají odstranění diskriminace.
  * Později možnost zaregistrovat partnerství úředně.
  * Pak možnost osvojení si dětí (cizích!).
  * Posléze možnost „osvěty“ ve školách a dokonce školkách.

  Mezitím žádají možnost nazývat stejnopohlavní partnerství manželstvím, ačkoliv ten výraz je určen pro svazek, který má možnost plodit děti a být při té bohulibé činnosti podporován společností, okolím.
  ===
  Znám se dlouho s několika gayi, jsou to slušní, inteligentní lidé a mí přátelé a když kdysi usilovali o úřední uznání „partnersví“, petici jsem jim podepsal. K snížení „rozvodovosti“ mezi stejnopohlavními partnety to ale nevedlo. Moje podmínka tehdy byla, že se nebudou pokoušet o osvojování cizích dětí – tedy dětí nepatřící žádnému partnerovi. Souhlasili.

  Ale už se o to pokoušejí. Jiní, ale to je jedno. O Pride parade – pochod hrdosti nemluvím. Ti mí známí to považovali za dehonestaci homosexuálů . To je prostě způsob, jak se co nejvíce „svobodně“ t.j. beztrestně zviditelnit. Průšvih je v tom, že jim to věrchuška nejen povoluje, ale dokonce na ty akce příspívá.

  Ostatně Děti země Greeen Deal a podobné akce mladých se od hnutí LGBT+ moc neliší včetně pokusů o indoktrinaci dětí. Jedná se jen o jiný atak na běžný život. Nebudeme jíst maso, nebudeme topit a podobně.

  Homosexuál nemůže za svůj vadný chromozom a nic se stím nedá dělat. I mezi zvířaty je je homosexualita celkem rozšířená. Dokonce i změna pohlaví je mezi plazy a rybami možná zcela přírodní cestou, například, když v lokalite není dost samců, některé samice se vnitřně, pomocí hormonů, změní v plnohodnotného samce.
  U člověka to nejde.

  Jenže my jsme Homo sapiens a máme své způsoby, jak přežít jako druh. Tím, že se budeme množit a budeme naše děti vychovávat v tomhle duchu.

  To že se západ těmhle úchylkám nebrání a dokonce je podporuje si v delším časovém období kope vlastní hrob. Homosexuální páry totiž nemohou mít přirozeným způsobem děti a tak tato sorta lidí bude nutně vymírat. Tím si příroda udržuje rovnováhu.

  To, že KoZa podporuje všechno, co vede k destabilizaci spoečnosti, státu, znamená jenom to, že si přeje získat vliv, nerostné bohatství a území daného státu.

  1. „… kope vlastní hrob“
   A o to jde. Je to bezbolestné, ale účinné.
   Všechno jednou končí.
   Příroda má jiné hodiny než člověk. Několik generací to zvládne.
   Doporučoval bych přečíst Stanislawa Lema. Třeba Hvězdné deníky.

  2. Nejen to. Vydupali si pravidla sami pro sebe. Na ruznych tech pochodech se deji na ulici prasarny, ktere dovolit si to heteraci, tak je zavrou.

   A ti, co je odmitaji oslavovat, a dovoli si kritiku, jsou homofobove.

  3. „Homosexuál nemůže za svůj vadný chromozom a nic se stím nedá dělat.“

   To je pravda jen v malém procentu případů. Socializace do homosexuální společnosti je nejenže možná, ale zdaleka převažuje. Důkazem je např. extrémní nárůst LGBT+ postojů americké mládeže v posledních letech.

   Fikci „nedá se s tím nic dělat“ záměrně prosazují LGBT+ ideologové.

   1. „Homosexuál nemůže za svůj vadný chromozom a nic se s tím nedá dělat.“
    ——————————————————————————————————–
    orientaciu v niektorych pripadoch naozaj nezmeni, ale vzdy si moze vybrat ci sa bude chovat ako slusny clovek alebo bude ako uchyl pobehovat po uliciach s holym zadkom (a nielen zadkom)

    1. Homosexuál svou orientaci nezmění, i kdyby chtěl, ale to je jen u malého procenta homosexuálů. Tvrzení homosexuálních politruků je, že to tak mají všichni (tudíž je musíme akceptovat a dát jim práva heterosexuálních manželství).
     Po nich logicky se svými nároky přijdou pedofilové, sadisti a masochisti atd.

   2. Nedá se to potlačit. Tak jako vztah k ženám nebo dětem. Dá se to jen částečně ovládat.

    Nejde o obecnou publicitu ale o vnitřní nastavení homosexuála. Může se přemoci a předstírat, že gay/lesba není. Okolí to stejně časem pozná, nikdo nedokáže hrát tu hru dostatečně dlouho. A navíc – když založí rodinu, téměř vždy si najde „boční vztah“ a buď rodinu opouští, nebo žije „na dvě strany“.
    Ale i to se dá ustát.

    Protože vlastní fakt homosexuality se kombinuje se zbytkem povahy. A tamje pak chování buď slušné, decentní nebo veřejné, provokativní. Ale s homosexualitou jako takovou to moc společného nemá.

    Opravdu – několik gayů a leseb znám. Tedy – té z první skupiny, ty z druhé dost živelně nesnáším a vyhýbám se jim, jak jen to jde.
    Téměř vždy to jde.

    1. Že homosexualita není chromozomální porucha ani genetická vada, na tom se shodují jak homofilové, tak homofobové.

     Homosexualitu prostě značnou míru populace lze naučit. Viz vězení. Nebo současná americká populace.

     1. Ve věznicích nebo třeba na vojně nejde o naučenou homosexualitu, ale pouze o homosexuální chování, vyvolané přebytkem testosteronu a nedostatkem adekvátních sexuálních partnerů.

      A nesnažte se mne zase poučovat o oboru, ve kterém jsem čtyřicet let pracovala.

        1. Nikterak jsem Vás k diskuzi nenutil.

         Vždyť Vy ani diskutovat neumíte.

         Po 40ti letech praxe v duševědném oboru…

          1. Pokud diskuze nemá nejmenší smysl, pak svědčí o dotyčného intelektuální úrovni, pokud ji otvírá.
           Ono taky anonymně se na internetu dožadovat své autority, je prostě hloupé. Tu lze dosáhnout jen argumentací.

           Njn. Pak se divme, že jsme tam, kde jsme. 🙂

          2. katango tu debatu neotevřela, pouze se vás snažila vaše nesmysly pomocí svých odborných znalostí korigovat. U lidí schopných reflexe to většinou pomáhá.

  4. Poprosim presné oznacienie toho homo chromozomu.

   Nič take sa za poslednych 30 rokov nenaslo no vidim ze mate ine informacie

   1. Zeptejte se genetiků, Richarde. Možná už to vědí.
    Ale k čemu by vám to přesné označení bylo? Budete dalším v řadě, který se pokusí homosexualitu léčit? V ústavech nebo trestáním? Když vás trefí do hlavy kulka, je pro vás podstatná její ráže?

    1. Co to blabolite , ze je nekdo chce lecit. Vas asi trefila ta vse kulka do vasi hlavy..
     Ze Richard se pokusi..
     Koho to zajima. Jde pouze o zmenu v jejich chovani na verejnosti ..
     Nikdo nechce z nich blejt , kazdej chce ochranit deti.atd.

   2. Existuje teorie, která tvrdí, že o tom, jak moc bude muž mužský a žena ženská, rozhoduje úroveň několika hormonů v těle matky v určitém období těhotenství.

    1. Pořád jde jen o neprokázané teorie. Kdesi jsem četl jinou, že na možnou homosexualitu má vliv příliš dominantní matka v rodině. Zároveň je také dost časté, že chlapci, kteří byli v dětství zneužíváni mužem, mívají homosexuální sklony.

  5. Nakonec, předstírat trochu alespoň „bi“, alespoň ve vnějších znacích, jako žádoucí společensky nejen akceptovaný, ale i žádoucí projev.

  6. Kocoure ty bys mel prednaset ty sebrany ,propagacni poucky na universitach..
   A este je vydat za tepla ,jako ucebnice.
   Mas bezprostredni zkusenosti /az z G./, z prvni a namydleny ruky , to je videt..

 13. No nádhera, díky moc paní Divišová, člověka vždy potěší vidět, že někde je svět ještě v pořádku, že když naše společnost skončí, zbydou tu jiné, starší, kvalitnější. Některé ty věci mi přijdou příliš ostré, ale raději to než jako u nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *