20 července, 2024

První důsledky…

Atentát na Roberta Fica je klasickou černou labutí. Tedy událost, kterou víceméně nikdo nečekal, ale jejíž význam je tak veliký, že zasáhne do všech plánů i představ a seřadí všechny na nové startovní čáře. Události příštích týdnů budou všechny poměřovány právě tím, co se stalo na Slovensku a nemůže to být jinak.

První důsledky už jsou vidět. Odboráři zrušili svou demonstraci s to zcela bez náhrady. Vláda samozřejmě nezrušila ani důchodovou reformu, ani výpověď bez udání důvodu. Středula prostě dostal příležitost se ještě jednou zaskvět v plné Aspen nádheře. Agrární komora svůj protest ruší také a ještě uvažují o jiném termínu. Ale veřejnost už prostě nepřijde…, takže je to úplně stejné jako u Středuly. Poslední příležitost měla být teď ve středu. Další šance už nebude. Myslím, že Fico by si nepřál, aby to všichni vzdali, ale prostě se stalo. Odbory i profesní komory jsou mrtvé, cesta je uzavřena. Do voleb už zasáhnou jen volby, případně jiné černé labutě a po volbách bude všechno jinak. Současné průsery budou přebity novými, mnohem většími problémy.

Atentát na Fica totiž ANI V NEJMENŠÍM neuklidnil vášně, i kdyby Šimečka a Čaputová stokrát mluvili o klidu a náš skutečný prezident, Kolář, se k nim přidal. Od první minuty vyhřezla tak strašná špína, že zásah Země meteoritem by nebyl katastrofa, ale řešení. Dokonce mnohokrát zaznělo, že Fico si za atentát může sám. Nikdo nezapochyboval o svatosti své pravdy a svých postojů. Nikdo. Jediný, kdo se zklidnil, jsou zase dezoláti. TI nechtějí hrotit situaci. Pravda a láska se teprve rozjíždí. Vsaďte se, že vláda neuhne v ničem ani o píď.

První kroky k dnešku já vidím někde u první přímé prezidentské volby, kdy voliči Zemana nijak nerušili předvolební debaty knížete Kchárla, ale Volímkarlové chodili na Zemanovy debaty pískat. O pět let později chodili i s červenými trenýrkami a dělání bordelu začalo být organizované. Následně Milion chvilek hlásal nenávist vůči Babišovi, ačkoliv ho žádný soud neodsoudil a žádné důkazy se proti němu nenašly. A kvůli vyšetřování Babiše neumřel žádný svědek, narozdíl od Dozimetru, kde už jich umřelo pět (samozřejmě přirozenou smrtí po přejetí autem).

Na internetu si dneska už najdete jakékoliv nenávistné výroky na kohokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Všechno už tu bylo. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Kdokoliv, kdo vlezl do veřejného prostoru, tak byl zdehonestován, osračkován médii a když si dovolil odseknout nebo oplatit stejnou mincí, tak hned šířil nenávist. Skoro každý už o „těch druhých“ řekl něco, co bylo za čárou. David Matásek může po atentátu na Fica napsat „pic ho,“ ale běda, kdyby něco takového napsal kdokoliv z našeho tábora.

Ve čtvrtek jsem byl na předvolebním setkání s občany v Jihlavě a to víte, že tam přišel provokovat místní představitel pravdy a lásky Tomanec. Ten mohl řvát o zločincích, ale běda, kdyby se ho někdo dotknul. To by bylo násilí a šíření nenávisti.

Dvojí metr si teď začne vybírat svou daň.

V posledních dvou měsících jsem mnohokrát ventiloval svou obavu z války proti Rusku, která by nejspíš velmi rychle přešla v jadernou. Ale teď vidím, že bychom se spíš měli bát války proti vlastním spoluobčanům. Posledním geopolitickým dobrodružstvím na Ukrajině si totiž Západ ukousl příliš velké sousto. Už mi více znalých lidí řeklo, že všichni tady vědí, že je všechno v Bruseli, jen nevědí, jak z toho ven.

Často jsem slyšel, že musí být hůř, aby to lidem došlo. Vždycky jsem odpovídal, že když bude hůř, tak bude hůř především nám, obyčejným lidem. Křetínskému hůř nebude. Mluvil jsem o nedostupných lécích, nezaměstnanosti, drahotě, chudobě, ale nenapadlo mě, že součástí toho, že je hůř, je střílení na nepohodlné politiky. Od toho je jen krok ke střílení na nepohodlné řečníky… Pavlík Novotný měl kdysi jeden takový příspěvek, kde vysloveně dával návod, jak při zastřelení oponenta postupovat.

Nevěřím ve zklidnění situace. Víte proč? Copak si někdo z nás řekl, že už je to přes čáru a Fiala nám už tolik nevadí? Copak si liberálové řekli, že to přehnali a napřáhli směrem k nám ruce? Ani náhodou. Obě strany se jen utvrdily, že své oponenty musí porazit jednou provždy, protože ti druzí svoje hrozby myslí vážně a nejsou to jen rétorické a marketingové kecy. Liberálové se nevzdají svého great resetu a my se nevzdáme odporu vůči tomu.

Ano, Fico chtěl porazit majnstrýmová média. Chtěl porazit jednotnou mediální sorosovskou frontu. A přesně za to dostal tři kulky do břicha. Atentátník se tím netajil. Copak teď, po tom atentátu, už je není zapotřebí porazit? Copak se budou sorosovští novináři chovat líp? Copak dobrovolně odevzdají moc? Copak už je přešel grýndýl, přešlo je zrušení práva veta? Přešly je americké geopolitické hry za zachování unipolárního světa? Ani náhodou. Naléhavost jejich porážky je stejně nutná na Slovensku jako v Gruzii… Tam už se pěkně majdanuje.

Bez ohledu na to, že atentát spáchal jednoznačný příznivec Progresívného Slovenska, který se nijak netajil tím, proč to udělal, stejně z něj hned zkoušeli udělat russácký narativ. Soft power pokračuje… jen nám začíná přeskakovat do hard verze.

Mimochodem… ten Cintula je nejohroženější osoba na Slovensku. Pravda a láska strašně potřebuje, aby se mu ve vazbě stala nějaká nehoda a on už neměl možnost říct, že je hrdý progresivista a udělal to pro prezidentku Čaputovou a pro liberální demokracii.

Ne, nebude žádné uklidnění. Jen reset. Všichni se jen srovnali na nové startovní čáře a utvrdili se v tom, že s druhou stranou se nedá mluvit. Proč se s druhou stranou nedá mluvit? Protože tahle soft občanská válka začala už před deseti lety a už si všichni udělali příliš mnoho hříchů. Obě strany bez problémů mohou ukázat jakýkoliv incident, který předcházel tomu jejich. Tak nějak je to mezi Izraelem a Palestinou. Už si toho udělali tolik, že někdo prostě musí prohrát protože na kompromis je tam příliš mnoho krve.

Atentát na Fica nijak neuklidnil situaci. Naopak ji vyhrotil. Většinou to tak bývá. Atentát v Sarajevu také nevedl k uklidnění krize na Balkáně. Jedenácté září také nevedlo k uklidnění situace mezi USA a muslimskými zeměmi. Arabské jaro také nezařídilo odložení sporů a prohra Ukrajiny také nepovede ke klidu a nové prosperitě. Už to nejde.

Před dvěma roky jsem si říkal, že teď už vím, co je zapotřebí vykonat a pustil jsem se do toho. Ale doba, kdy jsem to nevěděl, byla lepší, protože o nic ještě nešlo. Tehdy ještě existovaly cesty zpět. Teď už to vypadá, že žádný návrat možný nebude. Ne, nejspíš nebude válka s Ruskem. Mnohem pravděpodobněji bude občanská válka mezi konzervativci a progresivisty. Mezi pravdoláskou a dezoláty. První krev už vytekla. Navíc začínají vycházet najevo podezření, že atentátník v tom nebyl sám a nešlo tedy o pomateného liberála, ale jsou v tom zakomponované ještě další osoby. Možná to souvisí i s hackerským vyvěšením zprávy na ČTK o atentátu na Pellegriniho, který údajně plánovala ukrajinská GUR a snad i naše BISka. A zmařilo to naše Vojenské zpravodajství. Možná proto byl Beroun odejít…

A pořád nevíme, proč v Praze střílel Dejvy Kozy… zřejmě je to tak výbušné, že to může ven až po volbách… Knihu o spiknutí proti Zemanovi jsem také přečetl jedním dechem…

Tož, Sarajevský atentát už máme, kompromis je v takové atmosféře v podstatě vyloučen… máme super vyhlídky. Jak to říkal Ivo Budil? Hrozí nám pád do režimů ala latinská Amerika, sice bez tanečnic, ale zato s islamizací…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

302 thoughts on “První důsledky…

  1. Ekonomika je součástí obecné kultury. Proto zde byla socialistická jako byla, proto zde je kapitalistická jaká je. Mravy jen zákonné nestačí. Jenže, kdyby alespoň zákonné.

 1. Atentát na Roberta Fica je klasickou černou labutí

  Vidlák má vždy tendenci dramatizovat události, leč v tomto případě se doplní statistiky, trošku a na chvíli se vybudí emoce a tím to taky i skončí. Demonstrančním předákům se ulevilo, že mají důvod k odvolání demonstrací a to bude asi tak všechno. Drtivá většina světa se o události FICO ani nedoví.

  Nebo mi snad chce Vidlák namluvit, že EU se zalekne a odvolá vše co deset roků prosazuje, že Ukrajina ztopoří a vyžene Rusa? Zlevní zítra ropa a plyn?

  Probůh, je to regionální událost na kterou se v toku času velmi rychle zapomene.

  1. Vesaku, nekdy i mala udalost (jakoze v podstate ti davam za pravdu) muze odstartovat vetsi veci. Co kdyz ted koalice posbira odvahu a prosadi zakon o zahranicnich agentech, kvuli kteremu v Gruzii zacali delat az barevnou revoluci ? Uplne by stacilo ho doslovne prelozit z jeho americke predlohy FARA a pri kazde kritice od smrtelne trefenych progresivcu ukazat papir se dvema sloupci : Anglickym originalem a slovenskym prekladem 🙂

   1. Vám pořád uniká podstata jejich uvažování, pro ně není podstatný objekt, ale subjekt, neboli ne to, co se dělá, ale kdo to dělá. Jsou to ty legendátní dvě úplně stejné krabičky sirek z Pelíšků, ta americká bude vždycky lepší, protože slouží k rozdělání ohně, který zahřeje, kdežto ta (v tomto případě) slovenská, slouží k zakládání požárů, které všech zničí. Přesně tak oni uvažují.

    V Gruzii podle našich prorežimních médií taky přece neschvalují americký zákon o zahraničních agentech, ale ruský…

    1. 👍

     Mně nějak docvakává, že oni vlastně nemají ideologii, oni mají jen své zdroje informací a ty následují. Proto jsou možné všechny tyto doublethinky, názorové kotrmelce a dvojí metry. Jejich obrana proti logice je řev whataboutismus. Nemají ani vlastní myšlenky ani žádnou paměť.

     1. Kde není idea, nemůže být ideologie. Zničení společnosti ideou být nemůže, protože idea potřebuje prostředí, ve kterém se může šířit – tedy fungující společnost.

     2. Což je v podstatě diagnóza, minimálně na ambulantní léčbu. Účelová slepota, Bo cecík.
      Dotační rakovina. Maligní novitvary společnosti, byznys s platbou za správnou pozici. Správný názor postoj jako poukázka na odměnu.
      Když se zastaví penězotoky ukradených peněz z daní oponentů pro tyto Losny našídoby, ta pěna sama zmizí a bude přebytek skladníků, pokladních a podobných profesí.
      Máme tu vrstvu placených revolucionářů. Placených námi proti nám, a organizovaných že zahraničí. Pracují proti vlastnímu národů.

     3. Skvely postreh, Tymakovane!
      Ano, je to tak, jde o zelezny zakon evoluce. Kazdy lidsky kolektiv, neni-li nasilim udrzovan pohromade, se casem rozpadne na dve skupiny, ktere spolu zacnou souperit o vedeni.

      1. A idea je tu druhotna, ta se objevi vzdy az pozdeji, po zformovani opozicni skupiny, coby nastroj k prosazeni cile. A idea je nastroj a zaroven forma vnitrniho nasili, jak udrzet opozicni skupinu pohromade, aby se opet nerozpadla na dve casti.

    2. Ten ruský je údajně mírnější, než ten americký.

     A to byla ta vládní chyba – měli schválit ten tvrdší, ale „demokratický“.

   2. Jo, přesně to jsem chtěl napsat.

    Doslova přeložit americký zakon a úplně v klidu, bez emocí (o nic přece nejde) ho začít provádět.
    To by uklidnilo obě strany.

     1. Jsem se myšlenkově předběhl.

      Muselo by to mít finanční vliv na neziskovky – a to nejen ty zahranični. A také na konkrétní osoby.

      Nějaký takový zákon zrovna VP podepsal v Rusku.
      AK – Rusko – 16.5.2024 10:32

    1. To by asi moc nešlo. Každý jednotlivý zákon je vázán na daný soubor, zvaný obecně zákoník a hlavně ústavu. Takže s tou doslovností by to fakt nešlo.

     1. Jistě, ani postihy by asi nebyly v dolarech.

      Jde o zachování smyslu a účelu zákona a jeho tvrdosti, v textu s minimálními změnami.
      Co by prošlo a co by se muselo upravit, třeba také i u stávajících zákonů – v rámci politického zadání, by už byla věc právníků.

      Takový zákon by měl mít každý stát, který se chce nazývat státem.

    2. Už někdy před týdnem jsem psal, že je potřeba ten americký FARA kvalifikovaně přeložit, upravit do podoby zákona ČR a VEŘEJNĚ PUBLIKOVAT, aby měli všichni možnost se s jeho obsahem seznámit. Pak se můžeme začít ptát, proč takový zákon platí v USA a u nás nic takového nemáme. Přelozit v Googlu si ho může každý, ale je potřeba mít něco oficiálního, co by se dalo např. dát do programu politické strany.

     1. No, řekněme jako první krok možná.
      Každopádně bych byl velmi opatrný při posuzování, natož tak přejímání čehokoli z Ameriky.
      Mám za to, že téměř cokoli odtamtud, vyjma praktických věcí, je k nám nepřenosné.
      A i ten okruh vyloženě praktických věcí, je zatraceně omezený.

   3. Upřímně by mne zajímalo jak velká ona malá maličkost by asi musela být, aby to pohlo skupinou lidí u moci se zřetelným zadáním. Vím, ono mávnutí motýlích křídel co způsobí na druhé straně zeměkoule vichřici. Odporuje to sice fyzikálním zákonům, ale věřím, že filozoficky je to naprosto v pořádku.

    Věřme, že se Fico z toho vykřeše, vstoupí tím na politické nebesa jak náš Havel a … co dál na Slovensku? Zkuste nastínit co by byla ta maličkost u nás, co by přiměla vládu a parlament ke změně.
    Dnes jsou fšichni Fico, zítra na všechny dolehne realita žití a bude po fšichni Fico.

    Chápu to, že I Vidlák vítá takové události, neb je o čem psát a tím udržovat toky. Jen by to mělo být alespoň trošku střízlivé.

    1. „Uz kopyta koni , hranu tobe zvoni …. mrtvej neboztiku , mas ty ale kliku“…
     Tomu se vesak , rika z hovna uplest bic, /pod bicem se pohnou/..
     Na druhy strane ,lid se vetsinou zapraha pomalu a postupne ,
     aby potom se s nim cvalalo ,
     bic potreba ,na rychle.. ,kam ,to je furt stejny..
     Potom sou situace , ze se nekde nekdo vysere a to hovno naky namiri ,
     aby nespadlo do hajzlu ale spadne hned , jinde a na jiny.

  2. Není to tak zanedbatelné, jak si myslíte. Vyslalo to jasný signál (jak říká ten zmrd) protiZápadním politikům na Západě: „tohle se příště může stát i Vám, když budete zlobit víc, než stačí na odebilňování Vašich voličů“.

 2. Napadne zacina byt, ze o jeho zdravotnim stavu porad mluvi jen ten Kalinak – lekare pred kamery nepusti. Co logicky znamena, ze je treba o necem lhat, mlzit… Zacina se mluvit o poraneni pankreasu, co je velice nejista prognoza dalsiho vyvoje… Ale nejde mi do hlavy proc to takto tajit. K cemu to ziskavani casu ? Zeby priprava na mocensky boj o pripadne nastupnictvi ?

  1. To byste chtěl vědět možná víc vědí doktoři v BB.

   Máte nějakou osobni zkušenost s těžkým zraněním, nebo s těžkou operací …???

   1. Bingo! Dokážete si představit, jakému nátlaku by ti doktoři čelili? Navíc mají taky todiny.

    Někteří lidi si zřejmě ani po tomhle neuvědomují, čeho všeho je druhá strana schpna.

    1. Nedávno jsem psal, že jsme vývojem někde v raných 60. Letech. Ne, jsem už v půlce 50. A možná přijdou i první politické procesy. To už bude počátek 50 . Let.
     Je to děsivé.
     Vidláku, dávejte na sebe pozor. Pojistete se, aby se vědělo, kdo za čím stojí, pokud udete mit třeba nehodu. A zajistěte rodinu. Ficem začal nový level boje proti . Nepřátelům zřízení. Nikdo nebude uvolňovat, řetězy se přitáhnou.
     Už jsou jen dvě cesty k rozuzlení. Ta jedna podle Káčka, kdy padne mordor a pravda s láskou půjdou na smetiště dějin. Anebo se to tu teprve rozjede a totalita padne po vnitř ím bojí. Což je nadlouho.
     Na pomoc zvenčí nelze moc spoléhat, zatím.

   2. To informační embargo opravdu může znamenat, že doktoři mohou komunikovat jen po vnitřních linkách nemocnice, nesmějí používat mobily a přednostové/primáři mají přiděleny ochranky – právě kvůli senzacechtivým štěnicím, kterým se bůhvíproč říká novináři.
    Na některých odděleních je používání mobilů opravdu přísně zakázáno a přístrojově kontrolováno – kvůli některým druhům nesmírně citlivé zdravotechniky. Kdo někdy viděl vstupní jednotky moderního nemocničního EKG či EEG, tak mi dá za pravdu.
    Ta zařízení zpracovávají signály řádu max. desetin mikrovoltu a na poměrně vysokých impedancích – pro ně je okamžitý vf výkon mobilu např. 4W a na 1.800MHz něco, jako pro domácí elektroniku EMP bomba nad barákem.
    Navíc je to vcelku precedentní případ a „nejsou zkušenosti“, takže všecka opatření se mohou teď jevit jako přehnaná, ale za rok nám mohou připadat nedostatečná.
    Někteří z nás ještě stále nevědí, co jsou novináři za kurvy, protože s nimi nemají žádnou zkušenost.
    Teco už jednu takovou zkušenost nechtě získal.
    To když přijel na stavbu, získat informace o průseru spolupracující firmy, který bohužel skončil smrtelným úrazem – a na Teca vlítli dva takoví zkurvenci z Novy, co si mysleli, že když jsem byl vevnitř hodně přes hodinu, tak určitě musím něco vědět.
    V takovém momentu, by někomu mohlo klidně spadnout srdíčko až do gatí a prosáknout ven – ale ne tak Tecovi. Ten je z devadesátek už zvyklý na jinačí prasečiny.
    Je dobře, že pan Kaliňák pana Fica i jeho lékaře chrání. Později to oceníme.

  2. Slovenský soplivče, ministr a vicepremiér Kaliňák, ty doktory záměrně chrání před tlakem zkurvených médií.
   Chápu, že jako soplivec to ještě nepobíráš.
   Až někdo dá na budku tobě – což bude velmi brzo – a budeš ležet v bolestech ve špitále, taky si budeš přát, aby u toho nikdo další nebyl a neviděl, jak jsi dopadl. 😀

  1. Rika MUDr. Kalinak 🙂 Jen aby to nebylo co pamatujeme z mladi, ze soudruh generalni tajemnik Cernenko je nachlazeny, ale praceschopny 🙂

     1. Nějaké „slušné lidi“ už jsme tady měli, tuším v Brně.
      Zbytek Prahy je taky jeden slušnočlověk vedle druhého, až na těch pár výjimek, co chodí sem 😀
      Tedy bych s tím termínem „slušný lidi“ byl kurevsky opatrný.
      Mohlo by se stát, že za pár let tihle slušní lidi, budou ideopolicii udávat ty neslušné.
      Kurvy zůstanou kurvami, titul netitul, funkce nefunkce.
      Mám s tím přes půlstoletí osobních zkušeností – s kurvama od těch předchozích bolševiků, i od těch popřevratových.

   1. nemám. Fialenko stále mele o tom jak je kříšťálově slušný, že už slušnější být nemůže, tak jsem to konfrontoval s jiným „slušňákem“.

    „Nejsou to vládní demokratické politické strany, které šíří nenávist, útočí na rodinné příslušníky, každý den zpochybňují osobně členy vlády a další politiky. To je někdo jiný, a ten se musí chytit za nos“.

 3. A další dělení společnosti, nejspíš ani pachateli nezamýšlené, ale fungující, popisuje Markéta Šichtářová, zde:
  https://pravyprostor.net/fiktivni-ekonomicka-idylka-aneb-kdyz-stari-sponzoruji-mlade/

  Ta nezáměrnost TOHOTO dělení respektive. ekonomického amaterismu ukazuje, že současná vláda nevládne, vlastně ani neví kudy kam (viz např. konsolidační balíček), a pouze papouškuje pánečky, přejímá legislativu z Bruseli, hovadiny ze Západu, ale přibližuje nás to opět do situace, kterou Karel Kryl tak nadčasově popsal v písni Veličenstvo kat:
  Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat,
  jak zakázali psát a zakázali zpívat,
  a bylo jim to málo, poručili dětem
  [: modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat. :]

  6. S úšklebkem Ďábel viděl pro každého podíl,
  syn otce nenáviděl, bratr bratru škodil,
  jen motýl smrtihlav se nad tou zemí vznáší,
  [: kde v kruhu tupých hlav dlí Veličenstvo Kat. :]

  1. Šichtařka vynikající, jako obvykle. Trefně do černého.
   Já bych ještě dodal k těm důchodům, že „zlý“ bolševik žádal od pracujícího „odkroutit si“ 25 let, a do této doby se započítávalo i studium na UŠ, SŠ, VŠ a mužům samozřejmě i voj. zákl. služba), aby mu nejpozději v 60 letech přiznal důchod. Kdežto dnešní liberální demokrat (kudy chodil – tudy krad) nutí novodobé daňové nevolníky pracovat o 10 let déle, důchod mu milostivě přizná nejdřív v 65, a ještě je mu to málo a chce to navyšovat!!
   Lidé, tvořící skutečné hodnoty (ne ty tzv „evropské“), by měli vyjít do ulic s transparenty:
   NESTÍHÁME TOLIK PRACOVAT, KOLIK VY KRADETE!

   1. Akých 35 rokov, však ak skoncil VS v 23, tak do dôchodku v 65r. to ma 42 rokov. A toceste beznamena, ze sa to nenatiahne na 67 ako v DE alebo dokonca 70

    1. Nevím přesně, jak je to na Slovensku, ale v ČeZku je to nyní alespoň 35 let, co vám zaměstnavatel musí strhávat z vaší výplaty tzv sociální „pojištění“ (ve skutečnosti daň ze života). Nebo si to musíte platit jako OSVČ sami. A už se vám ani nezapočítává studium.
     Takže např. skončíte-li s VŠ v 25 letech, 35 let platíte (jste-li zaměstnaná nebo OSVČ), no a 5 let můžete být „mimo“, jako OBZP = osoba bez zdanitelných příjmů (máte-li úspory, dědictví, výhru ve sportce, známost se Sörösem, apod.). V 65 letech pak důchod, dožijete-li se ho.
     Oligarchie to však chce novodobým nevolníkům postupně protáhnout ve všech ohledech o 5 let. Prozatím. Ledaže by se otroci vzbouřili.

     1. Pouze nyní, po lidovsku, pokud budete chtít jít do předčasného důchodu, musíte mít odpracováno nejméně 40 let. Což je u řady lidí déle, než kolik je hranice do odchodu do důchodu. Jinak řečeno, předčasné důchody Jurečka zrušil.

       1. KDU může být brzy 2. Nebo 3. Ve volbách, pokud Posselt nařídí volit je svym Soukmenovcům. Korespondenční volba může změnit všechno.
        To je metafora, samozřejmě.

  2. Nevim ,nevim ,dycky sem si myslel ,ze nas komunisti chteli porad a naopak
   prezpivavat a potom ten z medii hlavni zpival na este balkone ..Aby se to povedlo.
   Co se zjevi vznasi na balkone, Gottwald , taky nepotrebuje ani kone..
   Celkem bych si nemyslel, ze motyl smrtihlav /jenom mura ,kolem plamene svicky
   na upaleni /se musel vznaset a s nim este Velicenstvo..Byli furt kolem..
   A Kryl se taky vznasel a vyzpivaval este dnesek? Jo.

  1. Milane, nevím co je ve videu, odysse mi na mém starém PC „nejede“, ale pokud tam není v tom videu zmíněn PŘÍMÝ vliv GP, pak ani ten autor NEVÍ absolutně nic o skutečně té nejvyšší, globální politice – co je prostě za oponou.
   Zde Oracle i tam diskutující jsou už v obraze, třeba i Vás to navede správným směrem.
   Krátká odpověd na Váš dotaz je i pod tou Vaší otázkou.
   https://oracle911blog.wordpress.com/2024/05/17/vlastnymi-rukami/

 4. https://www.radiouniversum.cz/ladislav-henek-proc-se-rozpadaji-vztahy-mezi-muzi-a-zenami-a-co-s-tim/

  Nenechte se odradit názvem, je dost zavádějící. Nad článkem se v diskusi rozplývají některé dámy, ale ve skutečnosti se nejedná o červenou knihovnu. Najdete zde perfektní definici pokrokářství a dobroserství, včetně mechanizmu, kterým spolehlivě ničí lidské vztahy, kdekoliv a kdykoliv – nikoliv jen mezi muži a ženami. Cituji:

  „Vidíme to kolem sebe v rodinách, malých i velkých firmách, obcích od nejmenších po velkoměsta, i v celých národech. Pokaždé tam najdeme pevné přesvědčení těchto lidí, že na jejich straně je přece pravda, všechno dělají kvůli dobru, zlepšení něčeho v zájmu spravedlnosti, úspěchu, nějakých hodnot. Neuvědomují si, že jejich pravou, hlubokou motivací je pýcha, povýšenost, touha sebeprožívat se jako ti lepší, hodnotnější než ten druhý, než ti ostatní. Jasným znamením těchto motivací, které nikdy nejde dokonale ukrýt, je pohrdání, výčitky, nebo jak jsme opakovaně toho svědky, litanie až kázání, dehonestace, ponižování oponentů, což jsou ingredience zla, zloby, rozleptání duše, jejího rozkladu.“

  Znáte snad lepší vysvětlení toho, co se děje?

  1. Pro aktualizaci je třeba jen malá úprava textu:
   „…. dehonestace, ponižování oponentů, včetně jejich vraždy ….“

  2. Možná by se to dalo shrnout takhle: My přece víme, jak věci mají být a ty ostatní k tomu budeme vychovávat. Takové arogance je bohužel všude plno…

   Zatímco s vlastní manželkou ale máte možnost se domluvit a vzájemně se přizpůsobit, s arogantním ajťákem-vývojářem nebo státním úředníkem nikdy. S lékařem pouze když máte srovnatelný nebo vyšší titul.

   1. S těmi lékaři to pravda není. Dobrý lékař se vždycky snaží se s pacientem domluvit. například zda mu léčba vyhovuje, zda je účinná, co nežádoucí účinky léků atd. A to jde jen o jednu součást léčení. Pokud se s pacienty nedomlouváte, nebude léčba účinná a vy nejste dobrý doktor.

    Jistou výjimkou mohou být anesteziologové a chirurgové, ale i ti s váma před operací mluví.

    1. Moje zkušenost je, že se mnou doktoři téměř vždy věci probírali, aniž by zjišťovali vzdělání. Já spíše míval pocit, že místo vzdělání záleží hodně na způsobu komunikace pacienta.

    2. Určitě je důležitý ten Vámi použitý přívlastek „dobrý“. Ale podle zkušeností v okruhu rodiny a známých, na titulu a dosaženém vzdělání v ordinaci (i na úřadech) zpravidla záleží. I v čekárně je většinou nepřehlédnutelné, jak se zdravotnický personál chová k lidem s akademickými tituly a jak k těm ostatním. Když do ordinace přijdete poprvé, téměř vždy to dotazem na titul začíná.

     Možná si řeknete, nač si stěžuji, když z toho mám výhody. Není to stěžování si, pouze pozorování, občas jsem také doprovázel blízkého člověka bez titulu, takže to mohu snadno porovnat. Pokud jde o naslouchání pacientům, s trochou cynismu bych řekl, že jde o jistá diagnostická schémata, do kterých pokud přesně nezapadáte, lékaři „vypnou“, neberou tak úplně vážně co říkáte, přestože své sdělení máte dobře podložené. I například rigorózně, vědou. V takové situaci velmi záleží na tom, jestli vás považuje lékař za „sobě rovného“ nebo ne.

     A protože v komunikaci vždycky záleží na obou stranách, jak se vzájemně hodnotí a chápou, záleží na tom i výsledek – jestli se dáte odbýt nebo ne. V konečném důsledku tedy i vaše zdraví.

     1. Jo, zažil jsem… Nějaké ty tituly mám, ale mimo profesi je prakticky nepoužívám. A už je to delší čas – byl jsem se poradit s kamarádem lékařem. Říkal – já ti s tímhle nepomůžu, ale pošlu tě za kolegou a u něj to bude hned. A začal vypisovat žádanku, se všemi tituly. Říkám, ale to tam snad psát nemusíš, já to běžně nepoužívám. On na to – tomu ty nerozumíš, nekecej mi do toho. No a je fakt, že jsem předložil žádanku, okamžitě se rozletěly dveře a pojďte laskavě dovnitř. Takže potvrzuji, ty tituly fungujou…

      1. Mezi námi jsou různí lidé. Já mám zkušenost, že od prostých neotitulovaných lidí jsem se mnohdy leccos dověděla, případně jsem mohla obdivovat jejich postoj k životu a životním trablům. Své pacienty jsem nikdy podle titulů či jejich absence neposuzovala.

       1. Já s Vámi souhlasím, paní doktorko, a děkuji – i za to, že jste hájila čest lékařů. Rozhodně jsem se Vás ani Vašich kolegů nechtěl svojí poznámkou nějak nemile dotknout – i když se asi stalo.

        1. Mne jste se svou poznámkou nedotkl, protože vím, že mne se netýká. Co se kolegů týče…negativní zkušenost pacienta bývá extrapolována na většinu, ne-li všechny lékaře, případně sestry a celé zdravotnictví. Proti tomu se vymezuju. Zevšeobecňování je lidské, ale není správné.

  3. Řekl bych to jednodušeji:
   Díky progresívní neomarxistické výchově v médiích a školách přestávají být muži mužmi a ženy ženami. Jejich přirozené úlohy se pomíchaly a vytratily. Proto je na rozdíl od heterosexuálních vztahů také taková exploze homosexualismu – tam je promíchání úloh naopak žádoucí.

 5. O ou, Černé labutě mají slet:
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-rusky-soud-zabavil-majetek-deutsche-bank-40472409#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

  Uvidíme v pondělí, jak zareaguje bankovní sektor. Řekl bych, že možnou občanskou válku může přebýt taková moc pěkná hospodářská krize ala 30tá léta (úžasná kombinace). Zvlášť, když už je předluženo kam se podíváte, klín se vytlouká klínem, hospodářství v lepším stagnuje a pohledávky na Ukrajině už můžete odpesat…
  A ano, připomněl bych, že jsme jednou ze zemí které se za dluhy Ukradiny podlézavě zaručily[1], takže držme si klobouky…
  1] https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vlada-posoudi-ceskou-zaruku-za-cast-evropskeho-uveru-na-pomoc-ukrajine/2279433?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&cwreturn=1&cwconsent=CP-z1sAP-z1sAD3ACLCSA1EsAP_gAEPgAATIJVwQgAAwAKAAsACAAFQALgAZAA6ACAAFAAKgAWgAyABoADmAIgAigBHACSAEwAJwAVQAtgBfgDCAMUAgACEgEQARQAjoBOAE6AL4AaQA4gB3ADxAH6AQgAkwBOACegFIAKyAWYAuoBgQDTgG0APkAjUBHQCaQE2gJ0AVIAtQBbgC8wGMgMkAZcA0oBqYDugHfgQHAhcBGYCTQEqwQugRQAKAAsACoAFwAQAAyABoAEQAI4ATAAqgBiAD8AISARABEgCOAE4AMsAZoA7gB-gEIAIsAXUA2gCbQFSALUAW4AvMBggDJAGXANTAhcAA.YAAAAAAAAWAA&cwszncmpone=1&cwreferrer=https%3A%2F%2Fwww.seznam.cz

  1. …jsme jednou ze zemí které se za dluhy Ukradiny podlézavě zaručily…

   Občané nikoliv. Ovšem všichni politici, kteří tuto nehoráznost podepsali či odsouhlasili, MUSÍ ručit veškerým osobním majetkem – svým i svých rodinných příslušníků!

    1. Hnidopich:

     Každá taková sviňárna se vysvětlí vůli lidu, kteří dali vládnoucím politikům ve volbách hlas, aby za ně rozhodovali.

    2. A takhle nějak funguje ten princip nesmiřitelného rozdělení nezbytného aby nám panoval někdo druhý.
     Povšimněte si, že na situaci nevydělala ani tolik vláda (docela looseři), ale Brusel, Kyjev a úhlavní spojenec USA (+ kdejaký kšeftař ), a přitom se jim ještě daří majdanizovat společnost, v SR již k prvním výstřelům…
     Situace je nastavená tak, že vítěz bere vše.
     On ale žádný vítěz nebude, zde.
     Tady zvítězí leda bída s nouzí.

     1. Hnidopich do pravděpodobně myslel tak, že k politikům s osobní hmotnou (i trestní) odpovědností za ZÁMĚRNĚ způsobené škody se mohou DOBROVOLNĚ připojit i jejich voličové.
      Alespoň by se tak ukázalo, kolik podporovatelů doopravdy mají, a kdo je volil pouze na tzv „první dobrou“ pod vlivem mediálních dojmů.

 6. V souvislostech s událostmi dnešních dnů, podíval jsem se na propagační stránky zahraniční politické strany, které jsem doposud nečetl. Abych se obeznámil s lidmi, programem. Vzpomněl na podobné události, které mohly změnit kus dějin kusu světa. Pak, jak by ony a jejich účastníci byli hodnoceni v učebnicích dějepisu. Anebo i změnily, jenže nevíme jak, protože nemáme porovnání s alternativou, že by nenastaly či neměly následky a tak ani důsledky. Přemýšlel o názorech jiných o onom. Aniž bych si v hysterickém záchvatu psal na manžetu udání, a vyzýval k tomu jiné. Přemýšlel s chladným rozumem. S koulema….

    1. Myslím že ani jedno. Samozřejmě pamatuji štvanici na doktora Sládka, sám jsem jej i volil, ale tam ji, alespoň veřejně, jaště nespadla maska slušnosti. Tehdy ještě, alespoň co si pamatuji, nevyvolávali veřejně nenávist. Tehdy si byli jisti svou zmanipulovanou většinou a jistotou své posice. Ano, dělali podrazy jako jeho zatčení, ale tehdy nedělali věci, které by kopaly příkopy v národu. Na Jiřího Paroubka naskočili na daleko vyšší úroveň a už nikdy nesundali nohu z plynu. Tak to alespoň vidím já.

  1. Nikoliv, začalo to už mnohem dříve. V devadesátých letech. Najatými bojůvkami na rozvracení mítinků Republikánů, novinářskými provokacemi (redaktor Marek Vítek, TV-Nova), sprostými pomluvami a ostrakizacemi v médiích, včetně těch veřejnoprávních.

   Ale tohle bylo „v pořádku“, bo to bylo proti těm „zlým“, kteří si dovolili svatokrádežně říkat nahlas pravdu o sametovém podvodu ’89 (vycházeje z informací Mirka Dolejšího), o roli V. Havla a jeho kamarily, o skutečném účelu nelegálního rozbití Československa a rozkradení jeho národního majetku nadnárodními korporacemi a hejny modrých strak z ODS & spol. O skutečné roli NATO a EU a smrtelném nebezpečí plynoucího ze zatažení ČR do těchto struktur.

   Takže účelu likvidace parlamentní národovecké opozice bylo vybičovanou antikampaní společnými silami domácích havlistů a nadnárodních struktur v roce 1998 dosaženo, a do roka již bylo Česko direktivně zataženo do NATO a posléze zmanipulovaným referendem i do EU – která brzy nato začala metamorfózovat v totalitní superstát. Moloch, který na příkaz zaoceánského protektora realizuje protinárodní, protilidovou a v zásadě sebevražednou politiku greendealu a válečného šílenství.

   Skutečně silná národní opozice byla rozfragmentována a zneutralizována. Já jenom doufám, že teď už je většina občanů s daným stavem (jež svým přístupem a volbou za posledních 26 let pomáhali ukotvit) vlastně spokojena.

   1. Ještě bych vzpomenul na Karla Kryla který se sakra nehodil a tak jej špinavci v čele s Havlem uštvali až k smrti.

    1. K.Kryl samozřejmě,
     ale taky třeba A.Dubček, ještě o 4 roky dříve. Jeho prapodivná dálniční autonehoda nebyla nikdy věrohodně objasněna. A to zrovna v době uměle vybičovaných vášní ohledně chystaného dělení Československa. V Česku a na Moravě všeobecně uznávaný Slovák mohl být tmelícím prvkem – na rozdíl od Havla, kterého Slováci nechtěli již v létě 1992. Jenže Dubčekův řidič jako na potvoru na rovném a přehledném úseku dálnice u Lanžhota havaroval a zraněný Dubček – až následně v nemocnici – překvapivě skonal. Přitom řidič limuzíny nehodu přežil, ale na bezpečnějším místě zadního sedadla nehodící se Dubček nikoliv…
     Ale to byla jistě jen náhoda, jak by řekl prof. Staněk. Svět je plný podivuhodných náhod!

     1. Tak Dubcek zadny represivni zakony na nas nezrusoval a potom podepsal vsecko co moh a stih ,nez byl vykopnutej jinam..Aby neprekazel Husakovi.
      Na Cechy mel obzvlast spadeno . ten Vobuskovej zakon , dalsi mrtvi v 67,
      po okupaci a vznik tezkoodencu ,tezce mlaticich a zabijejicich nas Cechy.
      V 67 u nas ,pod vedenim Brezneva ,Ulbrichta a spol a na nas provedl protistatni a tak ilegalni barevnej ,ze Slovenska ,svrzenim legalne
      zvolenych a na nas lidskotvarici a medialni ,prevrat .

     2. Nějak se mi vybavila fotka, nebo snad krátké video herečky Geislerové, stojící za sklem pražské kavárny a ukazující procházejícím demonstrantům fakáč.
      Někdo ten okamžik zvěčnil. Sám si jen matně pamatuju, co to bylo za událost, ale ta fotka byla tehdy všude.
      Pražská kavárna, jejíž je Geislerová maskotem, fakuje na ulici demonstrující lidi. Myslím, že podobných maskotů tam tehdy sedělo víc.
      Takové memento.
      Tam někde, bych hledal kořeny toho, co se dnes děje.

      1. Bylo to při výročí hadráku, kdy vystoupil pan prezident Zeman na Albertově, byl tam s ním na pódiu i Martin Konvička.Byla jsem tam. Moje dcera byla na antidemonstraci.

       Geislerka je blbá jako štoudev a adekvátně tomu namyšlená.

    2. Byly by naky podrobnosti a konkretni vo tom jak toho Kryla tak stvali az na smrt.
     Jak dlouho to trvalo nez ho ustvali a kdo vsecko to stvani ved a organizoval..

     1. Naky este taky konkretni podrobnosti vo ty prapodivny silnicni nehode Dubceka asi nebudou..Proc byl nepohodlnej..
      Jak se treba lisi ta „dalnicni“, vod tech neprapodivnych..

 7. Takže nepohodlných je v pohode odstrániť všetkými prostriedkami, no mám obavu, čo sa bude diať, keď budú utekať sklamané ukrajinské hordy do bezpečia „západných hodnôt a pravidiel“ ….🧐😱😱

 8. Šafrovo Forum 24 se nezakecá, prodávají se slevou trička s nápisem:
  „Bez Babiše a Okamury bude nejlíp“. Takže bacha pánové na každého, kdo bude nosit tohle triko, nositel si třeba najde zkratku jak toho „nejlíp“ dosáhnout a inspiruje se na Slovensku. Asi jsou to ty evropské hodnoty.

  1. Na rádiu INFOVOJNA.sk (či bz) se v páteční relaci šéfredaktor Norbert Lichtner varovně vyjádřil v tom smyslu, že teď už jenom stačí, aby progresívci a bratislavská kaváreň nechali oddělat někoho ze „svých“ (podobně jako před pár lety novináře Kuciaka a jeho dívku), a na Slovensku bude tzv „vymalováno“ – strhne se občanská válka.
   Ani bych se nedivil, přesně tam to pravdoláska směřuje – na Slovensku, v Česku, v Maďarsku, Gruzii, i jinde.

   Zoufale nutně je všude zapotřebí obdoba amerického zákona FARA (z roku 1938) o financování politických neziskovek!!!

   1. Ano, operace pod falešnou vlajkou….ale pokud nebude smrtelná, jen to potvrdí (pokud se nebudou chtít tímto zároveň zbavit již neužitečného užitečného idiota), že je to přesně co píši. Hajzlové se nezakecají, chcípající kobyla nejvíc kope….A z reakcí progresivistů začínám mít dojem, že se snaží říci, že za to mohou Ficovi voliči….kdyby holt volili jejich pravdolásku, nemusel být Fico postřelen….prostě odlišný názor znamená, že rozděluješ společnost a zasloužíš si….a chudák střelec prý mohl být traumatizován….tvl., kam jsme to dospěli??!!

    1. No, je to fakt síla, co si ti mediální šmejdi dovolují. Představte si to na chvíli v opačném gardu. Že by někdo střílel třeba na Šimečku! Jaká mediální bouře by se všude strhla.

     Stačí si vzpomenout na pomateného důchodce Baldu, co před pár lety tahal nějaké klády přes koleje místní lokálky. Soudili ho pak za terorismus a udělali z něj příznivce (a div ne člena!) Okamurovy SPD.

 9. Ještě jsem udělala výjimku a podívala se na na Fylaju co kvákal po té střelbě. Herec je to špatný, připadalo mi, že nemohl skrýt potěšení, že ten atentát se uskutečnil. PePu 107 už nemá cenu řešit, co jste zvolili to máme.

  1. něco bych vám k vašim pocitům lepšočlověčím napsal, ale pak by mi mohl třeba neo napsat něco o nesnesitelnosti.
   Snad už raděj, aby se další výjimka nekonala.

  2. Já toho baziliška nevolil a jako svého prezidenta neuznávám. Nicméně jsem srozuměn s tím, že většina voličů to tak chtěla a je mi jich upřímně líto.

    1. Jojo. Vybavuji si slova radosti některých svých postarších pacientek, že je to konečně prezident, za kterýho se nemusí stydět. Obvykle jsem na to řekla, že to vidím jinak, to bylo vše.

     1. Stud byl leitmotiv vsech mych znamych 60+ a vyrazne casti 50+.
      U tech 50+ (predevsim muzu) to vypadalo spise jako motiv prejaty, u 60+ (spise zeny) jako vnitrne prozity.
      U muzu bylo prekvapive, ze svuj stud vubec dokazali zverejnit, u zen predduchodoveho veku me zas prekvapil motiv obvykly u dospivajicich.
      Spolecnost za tech 30 let velmi zdetinstela, ze by konzumem?
      Nakonec se stydi za komunistu a estebaka, aby adorovali komunistu a estebaka v jedne osobe.
      A k tomu se stydi, i kdyz neni zcela jasne, pred kym. Obe skupiny sice rikaly, ze se stydi pred zapadnim mezinarodnim spolecenstvim. Ovsem na moji namitku, ze Zeman na Zapade utrzil vicekrat standing ovation obe skupiny reagovaly az zlostne s obvyklym ukrokem „kdo vi, jak to bylo“.
      Proc o tom mluvim: protoze motiv studu se mi zda tak intenzivni, ze by mohl byt hybatelem celeho procesu.
      Ze by se stydeli pred mezinarodnim spolecenstvim vylucuji, protoze se o nej naprosto nezajimaji.
      Z ceho maji tenhle zastupny pocit viny jsem zatim nevyresil.

  3. Zapomínáte na pravomoc prezidenta udělit amnestii. Odhaduji, že na konci prezidentského úřadu nějakou amnestii vydá pro kamarády, co mu pomohli do úřadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *