26 května, 2024

Doufám…

Doufám, že je to všechno jen zlý sen. Že svět není v takovém srabu, v jakém se zdá být. Doufám, že většina mých předpokladů neplatí, že se mýlím, že jsem jen životem ubitý člověk, zbytečný pesimista, který nevidí pozitiva současného vývoje, ač tu jsou. Doufám, že svět je jiný, než jaký si ho teď představuju.

Doufám, že Orbán vyhlásil stav válečného ohrožení země jen proto, aby se vypořádal se svojí opozicí. Aby prostě trochu zdiktátorštěl, aby si mohl vládnout po svém, aby se nemusel ohlížet na spoustu hnidopichů, malých škodičů a házečů klacků pod nohy. Doufám, že to udělal proto, aby Maďarsko bylo vyhozeno z Evropské unie. Doufám, že k tomu neměl žádný skutečně válečný důvod. Jako třeba že mu zavolal Putin a řekl mu, že by něco takového měl vyhlásit, protože se brzy stane něco, kvůli čemu to bude potřebovat.

Doufám, že Lukašenko stahuje svoje vojáky k ukrajinským hranicím jen proto, aby tam byli a tím blokovali ukrajinské síly, které nemohou využít na Donbase. Že smyslem není zaútočit na západní Ukrajinu, přímou cestou na Luck a Kovel, kde žije valná většina mého nacionalistického příbuzenstva. (Bandera – naša religia). Doufám, že smyslem není mnohem větší exodus z Ukrajiny, navíc v mnohem divočejších podmínkách válečného bordelu.

Doufám, že Poláci nechtějí napochodovat na Ukrajinu, protože uvěřili vlastní propagandě, že Ukrajina vítězí. Doufám, že se z dějin poučili a nechtějí fanfaronsky zařídit Třetí světovou a udělat z NATO stranu konfliktu. Doufám, že všechny ty zákony na zrovnoprávnění Ukrajinců v Polsku a analogické zrovnoprávnění Poláků na Ukrajině, vznikly jen proto, aby si Poláci pak vzali to, co po ruském vítězství zbude. Aby si z Ukrajiny vystřihli svůj vlastní kousek velmocenského pláště. Doufám, že se neshlédli v té stejné ptákovině jako už několikrát, že Rusa zadupou do země a bude na světě krásně. Doufám, že si Poláci ještě pamatují, jaké to bylo na Volyni za Druhé světové a jak dopadla Varšava, když se ruský vojenský válec zastavil na Visle.

Doufám, že Davoské fórum byla jen snůška keců. Že se tam sjeli mileniální pitomci, kteří sice měli hodně velkých řečí o tom, jak má svět vypadat, ale nic z toho nebude. Měl jsem možnost jejich projevy slyšet… my válku nepotřebujeme, zničit se zvládneme i bez Rusa. Doufám, že se tam v zákulisí neupekla žádná eskalace války na Ukrajině. Doufám, že Sorose s jeho plánem na drtivou porážku Ruska nebrali moc vážně a doufám, že Kisingera vážně brali. Doufám, že většina světa (a hlavně Čína) z toho měla jen prču a důkaz toho, že stačí počkat a ono se to sesype samo.

Doufám, že naši novináři nejsou zase až tak blbí, aby zrušení americké výjimky na splátky ruského dluhu považovali za ruský bankrot a tančili radostí, jak se to povedlo. To by totiž bylo poprvé v dějinách, kdy věřitel zakázal dlužníkovi platit a tvrdil by, že dlužník je kvůli tomu na huntě. Putin zřejmě zemře tak, že se bude chechtat, až mu prasknou stehy po operaci.

Doufám, že pro Evropu existuje v ruských a čínských plánech nějaké důstojné místo. Protože ty americké plány nás pošlou do prdele, ani se nenadějeme. Máme bojovat za svobodu, ale tu ekonomickou jsme ztratili, svobodu projevu také a teď velkým fofrem ztrácíme i poslední majetky. Vlastně bojujeme za drahotu, nedostupnou energii a povinnost držet hubu. Jo… a nebude to mít konec. Doufám, že Čína stále předpokládá, že Hedvábná stezka je dobrý nápad. Doufám, že za tímhle vším je ojebávka USA – ať si nechají svoji nadvládu nad oceány, protože Evropa s Asií je dost silná na samotné pevnině.

Doufám, že Petro Igorovič Fialenko není tak blbej, jak se jeví. Doufám, že za tím jeho ksichtem něco je. Že jen nemáme dost informací a ve skutečnosti má nějaký plán, jak nedopadnout špatně. A pokud tak blbej je, tak doufám, že naše kruhy kluků, co spolu mluví, jsou dostatečně silné, aby si samy nepodřezaly větev. A kdyby tohle všechno nevyšlo, tak doufám, že se české běsy vybijí jen na vládní pětikolce, že postačí pět kandelábrů a pak se revoluční lůza zalekne vlastní odvahy a nepropadne českému chiliastickému názoru, že konec světa se opozdil a tak je třeba mu jít vstříc.

Doufám, že Andor Šándor nám chce dneska na tiskovce jen oznámit, že bude kandidovat na prezidenta. Doufám, že nemá důvod mluvit o bezpečnosti za konvenční i atomové války. Doufám, že nám ve stejné době nechce vláda sdělit, že jsme ve skutečné válce se skutečnými řízenými střelami, bombardéry a jaderným ozářením…a skutečnou válečnou cenzurou a stanným právem.

Doufám, že jsem opravdu bohatý. Víte, co je bohatství? To je to, co vám zbude, když vám dojdou všechny peníze. Doufám, že nějaké takové bohatství mám. Že mám něco v hlavě, něco v rukách, něco ve zkušenostech a něco ve zručnosti. Doufám, že jsem správně postupoval při opravě baráku a teď se ukáže, že to k něčemu bylo. Doufám, že bohatství jsou i moje děti, doufám, že se neodrodily a neodrodí, doufám, že zůstaneme rodina. Doufám, že jsem v uplynulých deseti letech neojebal sám sebe, že jsem si nemazal med kolem huby.

Doufám, že jsem neojebal ani vás – mé čtenáře. Že jsem vám radil smysluplně, že jste mě nebrali jako slovo Boží, ale jen pro vlastní inspiraci. Doufám, že jsem vám pomáhal tříbit myšlenky, že jsem vám zprostředkovával jiné pohledy a že tohle všechno nějak přispěje k vaší odolnosti proti nástrahám budoucnosti. Doufám, že zůstaneme lidmi, bez ohledu na všechno, co nás čeká.

Doufám, že na konci toho všeho tady pořád bude náš stát, který bude mít stále svoji vlajku, svoji hymnu i své obyvatelstvo.

172 thoughts on “Doufám…

 1. https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Jihomoravsky-kraj-Veletrhu-prace-pro-Ukrajinu-se-zucastni-pres-60-firem-703529
  ***
  (…) „To, že se veletrhu zúčastní během dvou dnů šedesát firem předčilo naše očekávání. Doufáme, že se díky tomu podaří splnit náš hlavní cíl a pomůžeme nalézt vhodné zaměstnání až dvěma tisícům Ukrajinců,“ říká autorka iniciativy Lenka Sovová, HR manažerka společnosti Sharry.

  Dle statistik si jen v Jihomoravském kraji zřídilo víza s účelem „strpění pobytu“ nebo “dočasné ochrany” přibližně 34 000 uprchlíků. (…)

  (…) Důležitými patrony veletrhu jsou hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, konzulka Ukrajiny v Brně Anna Proshko, projektová manažerka Jihomoravského kraje Alena Krejčí a Anna Dumont, ředitelka odboru integrace na trh práce MPSV.

  Veletrh bude pro návštěvníky otevřen ve čtvrtek 26. května od 13:00 do 18:00, v pátek 27. května pak od 9:00 do 18:00. (…)
  —–
  Tak hrrr na vystec!

 2. odjinud:
  Ruské ministerstvo obrany připravuje velkou tiskovou konferenci k situaci v Mariupolu.
  Koho tam Rusové chytili?
  Držte se a nespadněte.

  https://zvedavec.news/prispevky/2022/05/9169-kdo-vsechno-byl-zajat-v-azovstalu-budicek-prekvapeni.htm

  Dobrá práce, Tony!
  Dovolím si z toho odkazu překopírovat i sem:

  V Azovstalu se vzdali:

  – Americký generál Eric Olson;
  – Britský podplukovník John Bailey a čtyři vojenští instruktoři NATO;
  – Instruktoři městského boje s taktikou lidských štítů od civilistů – zaměstnanci IDF z Izraele (vyslanci ukrajinských oligarchů židovského původu se je pokusili vykoupit – přišli do Moskvy, ale byli odmítnuti);
  – Vysocí francouzští důstojníci vojenské rozvědky, kteří cvičili ukrajinsko-národní prapory v používání protitankových systémů, protibateriových systémů a leteckého průzkumu z helikoptér (proto Macron každý den volal Putinovi a prosil o propuštění svých spoluobčanů prostřednictvím „humanitárního“ koridoru – po moři do Turecka);
  – Zaměstnanci německé rozvědky BND – zajišťovali kontrarozvědku fronty a předních zón (odtud skandální chování německého kancléře Scholze, který dnes začal tykat Putinovi);
  – Specialisté britské zpravodajské služby SIS, známější jako MI6

  (upravil Zakladatel)

  1. Docela nářez, že?
   Fakt by mě zajímalo datum, KDY vlastně ty dobré duše dorazily na Ukrajinu, KDE VŠUDE se pohybovaly a tak…

  2. Tak schválně, jak rychle po sobě přijdou fáze
   mlčení – popření – kroucení – různé formy potvrzení – vyhrožování – vyjednávání.
   Podle všech okolností to ale vypadá, že je to nejspíš pravda. Jen jsem čekal, že všechny zajímavé úlovky zůstanou v tichém režimu pro komunikaci mimo kamery.

  1. A kdyby se to náhodou nepovedlo, můžete doufat, že se to podaří, až budou blíž u nás. Například že je vyžene naše čacká armáda, co bude bránit naše města houfnicemi zamaskovanými na našich dvorcích.

    1. Jj … Fábie to je silná zbraň. Dle statistiky 1 Fábie vyřadila 4 Pandury na tři roky.
     Něco mi říká, že takovou údernou zbraň ani RF nemá … a co teprve Ťokova soutěska 🙂

 3. Tak nam profesor Zima chce kandidovat na presidenta.

  Tak to mame soudruh Babis, soudruh Pavel, soudruh Zima… jeste nekdo dalsi?

  1. Soudruh Skála, ale ten jediný z těch soudruhů by byl vlastně pro nás terno, tomu bych vážně svůj hlas s radostí dal.

 4. I kdyby neexistovaly další souběžné plány na bezpečnou likvidaci naší republiky (jako že jsou horší), tohle by dokonale stačilo:

  https://www.radiouniversum.cz/stepan-vladimir-d-ti-kteri-chteji-okamzite-prestat-odebirat-rusky-plyn-vubec-nevi-o-cem-mluvi/
  Komlexní pohled na blízkou /bez/budoucnost.
  Je to dlouhé, ale komplexní shrnutí z pera odborníka.

  Obávám se, že apokalyptik Vidlák je stále ještě nezřízený optimista.

  1. Zapomněl jsem dodat, že rozhovor není jen o plynu, ale i o ropě a elektřině!
   A o totálním rozvratu průmyslu a ekonomiky.

 5. Kotrba docela ostře k Ukrajině

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Co-Ukrajina-nerada-rika-Pravda-predhonila-lez-Nahled-na-bojiste-Velke-zmeny-703506

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Co-Ukrajina-nerada-rika-Pravda-predhonila-lez-Nahled-na-bojiste-Velke-zmeny-703506

  Na závěru má hrubě vtipnou vložku.

  „Kdybych chtěl být vtipný jako jeden Slovák na facebooku, napsal bych, že Zelenskyj je nejlepší agent, jakého kdy měl Kreml. Jen za 3 měsíce dokázal nemožné: 1. Rekordně posílil rubl a vymanil ho ze závislosti na dolaru. 2. Aktivně obral Západ o neuvěřitelné peníze. 3. Mimo Krymu věnoval Rusku i Donbas a Azovské moře. 4. Vypl plyn celé Evropě a s Moskvou koordinovanými kroky donutil platit za plyn v rublech. 5. Od začátku speciální operace opustili Rusko takřka všichni významní cizí konkurenti a uvolnili místo ruským podnikatelům. 6. Prosil Západ o tolik zbraní, že i Scholz prohlásil, že „Bundeswehru docházejí zbraně“. 7. Shromáždil celou spodinu neonacistické subkultury – potetované marginály, nájemné žoldáky z Evropy i odnikud na jedno místo, kde je mohli Rusové vždy okamžitě eliminovat. 8. Sjednotil ruský lid okolo Putina a všechny zapadniky přiměl k emigraci do zemí jejich snů. Tak silnou podporu pro kroky prezidenta a jeho kabinetu Rusko za celou dobu jeho prezidentství nezažilo. 9. Svými kroky zajistil stabilní základ pro doposud nejsilnější a nejstabilnější spojenectví Ruska s Čínou (která mimochodem co nevidět nahradí USA na pozici lídra světové ekonomiky), že Kissingera přiměl k tomu, aby varoval USA před nimi samými. 10. Založil podmínky pro rozvrat sociálního a zdravotního systému zemí EU zevnitř prostřednictvím uprchlíků z Ukrajiny. 11. Takřka demilitarizoval Evropu a přiměl ji, že ukrajinským ocelárnám, které v nedaleké budoucnosti budou pracovat pro Rusko, přivezla šrot na vlastní náklady. 12. Scenáristy Hollywoodu Sluha národa naučil, jak filmovou ságu Hry o trůny převést do reality při zachování všech postav a zápletek.“

  1. „„Víte, proč lež stále vyhrává a nikdy nevyhraje? Na poslední chvíli ji předhoní pravda.“ Putin dle něj ještě ani nezačal s ničením ukrajinské infrastruktury a po dobytí Donbasu se zaměří na odříznutí Ukrajiny od moře. „Každý den války navíc Rusko vydělává víc, než kdyby byl mír. Utěšovat se můžeme tím, že Rusku svými embargy a proukrajinským trucováním financujeme nejen obnovu arzenálu, ale i důchody jeho seniorů,“ uvádí Kotrba k otázce surovin a obchodu s nimi.“

 6. Včera jsem byla na nákupu v jednom hytlermarketu a 2x jsem se fakt lekla.

  Poprvé, když jsem uviděla cenu svého oblíbeného chleba, který do marketu už roky dodává lokální pekař. Kilo tohoto chleba stálo ještě před vánocemi 29 Kč a včera bylo za 57 Kč. Twl, 100% zdražení za půl roku??

  No a pak jsem v marketu zahlédla pohybovat se dva muže, kteří vypadali jak z nějakého trilleru. Nic takového jsem na vlastní oči nikdy neviděla, ale jsem přesvědčená, že takhle vypadají provozní pracovníci špičkové ukrajinské mafie nebo ISILu. Těch bych se bála i zeptat kolik je hodin. Také lidi v marketu je obloukem obcházeli.

  Co takhkle kdyby se Šándor začal raději zabývat vnitřní bezpečností v naší zemi po tsunami nikým nefiltrovaných ukrchlíků? Pamatujete si, jak .elenský otevřel na začátku konfliktu věznice a komukoliv cpal do rukou zbraně?

  1. Maneca neumí počítat … nebo nerozumí psanému textu … nebo to je putinova agentka a rozvracečka hodnot EU … aktuální inflace je dle ČSÚ nějakých slabých 15%. Uznejte, že do 100% za pitomej chleba to má celkem daleko..

   https://www.czso.cz/csu/czso/inflace_spotrebitelske_ceny

   Myslíme politicky Maneco … POLITICKY!!! Nemůžete přeci věřit svým očím více než pravdomluvným médiím a pravdivým státním statistikám!

 7. Já tu tiskovku zatím neviděl a vím, že lidi mají tendenci trochu přibarvovat. Takže nějak nemůžu pobrat, že by Šándor svolal tiskovku proto, aby rozjel svůj byznys plán. Pokud to tak opravdu je, tak je to totální majstrštyk. My opravdu nejsme cílová skupina. My si tady můžeme ťukat na čelo, zatímco Šándor pár těch bunkrů tupým „Pražákům“ fakt prodá.

 8. Běloruskou armádu přeceňujete že v jinak zajímavém článku. Na poměrně malý rozpočet je silná, ale pořád je to jen 60 000 vojáků. Část potřebuje Lukasenko na svou ochranu, část musí držet pozice na západní a severozápadní hranici. Mnozí nechtějí jít nikam bojovat. Mobilizace je tam politický neprůchodná, pokud to nebude obranná válka. Část mužů by obrátila zbraně proti vládě, která by je jim dala. Jestli nastane výpad z Běloruska, budou ho z 90 % tvořit ruské jednotky a možná 10 % běloruských dobrovolníků.

   1. Hnidopich: Bělorusko poskytuje své území Rusům, dopravní infrastrukturu, nemocnice, ale nemůže poslat stovky tisíc vojáků. Rusko by teoreticky mohlo ten výpad udělat, jenže by potřebovalo minimálně 100 000 dalších vojáků a do jejich rozhodování nikdo nevidí. Zatím spíš síly soustředí na menší plochu a nechtějí síly dělit na víc slabších kolon. Hranice ukrajinsko-polská je hodně dlouhá nějaká jedna brigáda by stejně nestačila k přerušení západních dodávek zbraní. Na jihovýchodě to bude ještě dlouhý a krvavý, poradci jako Arestovyč sní o znovuzískání všeho včetně Krymu za každou cenu. Kreml zase chce i Oděsu.

   1. No také si říkám, myslím, že v této situaci hodně rychle prohlédne dost lidí. Takže jen at pořád máme ukrajinského premiéra, jen at kecají a lžou ještě víc, at cenzurují, myslím že až na občany opravdu dopadne pořádný nedostatek tak je ani ty případné korespondenční volby nezachrání. Tedy ….doufám stejně jako vidlák.

    1. Omyl, publikum, plebs je dostatečně „infikován“, zcela dobrovolně zfašizován. Mnozí jsou odhodlaní platit šílené ceny kvůli Ukrajině – přece nebudou Putinovi platit válku. Cenová exploze a inflace s Pětikolkou zatřepe, ovšem při první příležitosti jim to plebs hodí znovu. Viník za vše je dávno znám, respektive známi – Babiš ( zčásti ano, ) Putin, Zeman, konflikt na Ukrajině, socialismus – pardon, nově „nelidský komunismus“, plus prokremelští švábi, protireformní opozice, atd… Obávám se, že společnost je nemocná, rozdělená do té míry, že ani Fialovic bída s tím nic neudělá – maximálně na chvíli oddálí. Tvrdá katarze je asi třeba – nicméně můj názor je ten, že jsme prohráli – myšlena množina nezmasírovaných. Jde také, a možná především, o generační záležitost, a tím to je zpečetěno.

     1. Píšu to nerad, ale obávám se, že s tou nemocnou a rozdělenou společností máte pravdu. A mé obavy jdou ještě dál. I kdyby se časem nakonec nějaký protest nespokojených konal, věřím tomu, že ta nemocná část společnosti zorganizuje protiakci, klidně i násilnou, za tichého přihlížení, nebo i pomoci z té strany, která by měla násilí zabránit…

   2. Na to Vám nejlépe odpoví Radio Jerevan: dobře i špatně – jak kdy a jak pro koho 😀 😀 😀

    A vážně: jako podnět k prozření a nahlédnutí pravé podstaty vykulencova zacílení nemohlo být, myslím, nic lepšího.

    1. Dá se to vnímat jako 2:0 „pro nás“ – jednak se vykulenec, jak píšete, zřetelně odkopal a dvak těch škůdců, kteří se opakovaně potvrzují jako největší, je tam jenom jako černoušků v druhé části písničky. A v počtech jsou zbytní.

  1. Máte pravdu Zakladateli, odepsal se naprosto. Je to kokot a společně s ním i všichni účastníci tiskovky.
   Jinak mě tohle opravdu dost dostalo, jsou to svině které je potřeba vykopat a nakonec postavit před soud.
   Těmhle všem jde jen o prachy, sami vyvolávají napětí, aby z něj prosperovali, stejně tak tahle zkurvená vláda.
   Proboha kdy se lidi probudí?

   1. Odboráři slibují na podzim nějaké demonstrace. Co takhle kolem 17. listopadu; nebyl by to šikovný termín?
    Jak se lidi v dostatečném počtu sejdou a chytnou impuls, bude už jedno, kdo to svolal…

    1. Jsem pro, jen ten termín je zatím nějak moc daleko a těch hrůz které do té doby uplynou bude ještě strašně moc.

  2. Mili zlati, jste pokud jde o Sandora „generalove po bitve“. Ja ho odhadl uz davno ! Posunu sem muj komentar ktery jsem dal po pulnoci : Andor Sandor me nema jak zklamat – vzdy jsem ho povazoval za „varietniho umelce“ , ktery si zvolil svuj zanr. Felix Holzman dosahl uspechu mudrovanim o nicem – Sandor tvz. bezpecnostnimi expertizami, ktere byli a jsou jen bezobsazni medialni simulakrum. Ale umi to dobre, viz jeho objednavka na posouzeni bezpecnosti ukrytu pro miliardare. Ale to jim nerekl, ze v situaci kdy budou ten bunkr potrebovat = nezakonnost = staci aby o tom lide vedeli kde ta dira je. A garantuji vam, ze skupina nasratych a chytrych lidi je pak odtamtud za par dni vykouri jako krysy – a nebudou mit slitovani… Zato me zklamal Visingr. Ten se take ukazal jen zivnostnikem, ktery nechce prijit o svoji zivnost – tak drzi momentalni linii, aby ho neprestali zvat do medii. Nosi se jeste slovo cest, pripadne moralka ?

  3. Jo, chvilinku jsem na tu tiskovku koukala a jen jsem kulila oči, oni hoši vymysleli bunkr, můžete ho mít za 2 měsíce. Šandor se úplně zboural.

  4. Neuvěřitelné. To je epidemie vymytých prostorů mezi ušima horší jak kovid. Jako účinné očkování proti této epidemii by ale stačilo profackovat, protřepat a nakopat do zadní části… očkování opakovat nejméně 3x.

   Ale vážně. To se fakt nenajde mezi politiky a „celebritami“ nikdo, kdo tvrdě vystoupí s požadavkem zastavení války a sjednání míru, zastavení dalších a dalších dodávek dnes už i útočných zbraní na Ukrajinu, kdo vyzve ke společnému tlaku celého světa na obě strany konfliktu, Rusko i Ukrajinu, aby zahájily mírová jednání?
   To se už všichni zbláznili? Vždyť to je válečná hysterie jak při nástupu fašismu v 30. letech 20. stol.

   Šándor měl na vyhlášené tiskovce oznámit, že je tvůrce projektu výstavby cenově přístupných bytů pro mladé lidi, kteří by měli rádi rodinu, ale nemají kde bydlet, protože byty a skoro už i nájmy jsou jen pro bohaté burziány a kapouše.

   1. Toto dělá jen SPD a mají za to fašistickou nálepku.
    A komunisti. Za těmi už dneska masy nepůjdou.
    Klaus- vnímán v současnosti s velkou kontroverzí .
    Jinak asi nikdo.
    Bezmoc…

 9. ztráta kreditu a soudnosti. Asi nejen já , soudím z reakcí na internetech, se k projevu upínalo jako k možnosti nějaké zásadní informace, dokonce ho podezřívali z ohlášení prezidentské kandidatury.
  A pán je jen hokynář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *