17 července, 2024

Dobrý termín…

Dnes budu pokračovat ve válečném týdnu. Vojenský bacil, který se mě chytil v sobotu, stále ještě nepustil a nutí mě k dalším a dalším úvahám na téma ukrajinské války. Ale asi by mě to drželo i bez zážitku s Andorem Šándorem… Poté, co jsem slyšel Řehku mluvit o velkém konfliktu Ruska a NATO, tak už nic dalšího ke štěstí vlastně nepotřebuju a začínám si přeměřovat sklep.

Předevčírem jsme řešili přípravy naší kriegsministryně a generálního štábu, včera jsem se zamýšlel nad hodnotou informací přicházejících z Ukrajiny i Ruska, má dnešní úvaha bude tak trochu antitezí té včerejší – bude se točit okolo posledního vyjádření prezidenta Zelenského, že termín henté protiofenzívy je už stanoven. Prokydáme si možnost, že ukrajinská ofenzíva nejsou jen řečičky, že neztratili všechny síly u Bachmutu v boji proti „bandě prigožinových kriminálníků,“ ale opravdu mají něco nachystaného.

Ono je totiž stanoveno víc termínů, než jen termín ofenzívy. Například summit NATO ve Vilniusu. Ten se bude odehrávat 12. a 13. července. Teď za necelých čtrnáct dní bude zase velké cvičení NATO, při kterém se může také stát ledacos… Téma přijetí Ukrajiny do NATO už rezonuje, Stoltenberg o tom mluví jako o hotové věci a diplomatické argumenty bude potřebné podepřít něčím reálnějším. Například úspěšným postupem na východní frontě. Výsledný úspěch pak „zakonzervovat“ přijetím do Největší Americké Teroristické Organizace

Stejně tak asi nebude náhoda, že Rusové znovu zesilují ostřelování celé Ukrajiny. Původně rozptýlené vojenské hračky jsou postupně koncentrovány a přesouvány směrem k frontě, to znamená, že je možné je snáze vidět a tím pádem i snáze zničit. Zdá se, že Rusům opět nedošly rakety, jen si je šetřili na tuto situaci. Stejně tak se zdá, že v předchozích měsících si jen pilovali taktiku na protivzdušnou obranu. Zdá se, že první jdou drony na zahlcení protivzdušné obrany, pak nastupují hypersonické rakety, které protivzdušnou obranu ničí a následují další střely, které ničí to, co Rusové chtějí zničit.

Trochu to teď připomíná počátek války, kdy ruské rakety lítaly takřka neustále.

Vypadá to, že Rusové nehodlají neschopně čekat v zákopech (k velikému smutku všech gaučových generálů) a používají to, co si právě na takový okamžik připravili. I Ukrajinci zesílili ostřelování ruského týlu a zřejmě si na mapách pomalu kroužkují místa, která se jeví nejslabší. Petr Pavel měl pravdu, když řekl, že Ukrajina má na ofenzívu jen jeden pokus. Buď uspějí a ve Vilniusu to bude použito při tlaku na evropské členy NATO, aby souhlasili s přijetím Ukrajiny i za cenu jaderné konfrontace, nebo Ukrajina neuspěje a pak se už bude jen hledat způsob, jak vycouvat z dalšího amerického válečného dobrodružství, aby si za ně zlámali nohy jen Ukrajinci.

Všichni ti, co se sjedou do Litvy, ti nejsou ohrožení ruským ostřelováním. Těm hrozí vyhazov z funkce a možná i něco horšího, pokud by se ukázalo, že vedli válku k prohře. Vítěz má vždycky pravdu a vždycky se najde dost filozofů s deseti tituly před i za jménem, kteří to morálně i politicky zdůvodní. Budou mít spoustu důvodů, aby udělali všechno možné i nemožné na obranu svých prebend. Dost z nich se v té válce vysloveně našlo a nemohou se dočkat, až budou šturmovat na Moskvu. Jim je jedno, že kvůli tomu zemře spousta lidí.

Možná bychom si měli připustit, to, co si zatím nepřipustil ani náš náčelník štábu. Pokud vypukne válka mezi Ruskem a NATO, tak v ní budeme od první minuty, ale je dost možné že po dvaceti minutách už v ní zase nebudeme, protože nebudeme vůbec. Vůbec mám v poslední době pocit, že je naše zemička vysloveně připravovaná k postradatelnosti… Montovny se postaví snadno a rychle kdekoliv jinde, uhlí ani železo se už skoro netěží, Kolář s Hřibem dělali všechno pro to, aby Putina nasrali… Já vím, že jsem hrozný škarohlíd, ale skoro si říkám, že Praha je ideální testovací místo na které by mohli Rusové zkusit, jestli to Američany pohne k odpalu svého jaderného arzenálu… Praha je pořád ještě východ, Rusové nás už nemají rádi, do Karlových Varů také nejezdí…. kdo by chtěl dát New York za Prahu, že?

Černochová navíc vypadá, že by se v atomovém výbuchu vypařila s nadšením, jen když to pomůže tomu velkému černochovi, co s ním podepsala hentu obrannou dohodu.

Opata rezignoval těsně před ruskou invazí na Ukrajinu. Řehka chtěl rezignovat teď. Jako by se oba dozvěděli, co brzy nastane a usoudili, že to na svých zádech neponesou. Možná se dočkáme překvapení i u našeho generálprezidenta… Vlastně bych se tomu ani nedivil. Přidejte si k tomu bezotyšné rabování naší země od Pětidemolice a ono se to začíná skládat dohromady.

Možná bychom se měli dívat do nejbližšího okolí naší země, jak to vypadá tam. U nás se samozřejmě pojede jasná proamerická linka ze které se neuhne ani o píď, ale vsadím se, že země okolo nás nebudou nadšeny vyhlídkou jaderného armagedonu… a i kdyby ano, tak se budou připravovat i jinak, než prostým lezením do americké řiti. Signály by měly být vnímatelné i pro nás dezoláty. Přece jenom už jsme schopni ledacos vidět i slyšet a jsme schopni to rozšířit mezi lidi. Sledujme to.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

186 thoughts on “Dobrý termín…

 1. Tak co ste vymysleli za tu dobu co sem tu nebyl. Máte už sečtený alespoň ty potřeby?
  Nebo čekáte furt až dostanete od vašich majitelů bejkovcem.

 2. Je to válka jako každá jiná. Kolik takových válek bylo jen v Evropě po Třicetileté? Mezi Pruskem a Rakouskem, války „Turecké“, Rakouska s Francií, války „Napoleonské“, mezi Pruskem a Francií….
  Francouzská revoluce s hromadami mrtvol, Lavoisier marně prosil o odložení popravy aby mohl provést důležitý pokus, odpovědí mu bylo „Revoluce Vaši vědu nepotřebuje.“

  Nevím nic, že v těchto souvislostech by byl nyní ale i dříve někdo trestně stíhán za „schvalování. podněcování, popírání…“ Naopak, ostatní evropští státníci spolu s ostatními opulentně slaví onu krvavou revoluci. Tak jako mnohé takové událostí předešlé i pozdější. Kolik obětí měla Bonapartova tažení? Jeho angažmá ve Francouské revoluci? A to nepočítám veškeré výboje koloniální.

  Jenže co v případě války Rusko – Ukrajinské? Což není válkou jako kterékoli předešlé? Vedené mocnostmi, podmocnostmi, mocnůstkami, státečky….?

  Je takovou válkou jako všechny předešlé. Pak v tom případě, neměly by stejně jako v případě této, byt posuzovány a odsuzovány výroky o oněch válkách a převratech? A obráceně, jestliže takové výroky o oněch válkách a převratech nejsou odsuzovány, proč jsou odsuzovány v případě této?

  Kde je ona hranice? Jak je časově ohraničena? V Turecku je trestné prohlašovat, že Turecko spáchalo genocidu Arménů, jinde je naopak trestné její popírání. Co je určovatelem? Jak se komu zachce?
  Zde jste odsouzeni za pouhé jedno písmeno, Z, zatím co jinde je na státní úrovni oslavován genocidní jakobínský režim, Marseillaisa se dokonce stala francouzskou hymnou….

  „To je nářez podle všech pravidel“ , soudní výuka dějepisu a politologie, za nevhodnou odpověď kriminál. A vypatlané oslovské makovice to žerou a žerou a blaženě hýkají.

  Takže, aby bylo jasno, Rusko – Ukrajinská válka je válka jako všechny ostatní, předešlé, souběžné, budoucí. Není racionální důvod na ni brát jiný metr. Stejně tak na jakékoli výroky ji komentující.

  1. Hranicí je jen vítězství. Protože vítězství a ne způsob vítězství přináší zprávu, jak zapsal jistý Niccolo Machiavelli.

 3. Mimo téma, ale
  ČRo Plus 26. 5. 2023
  Macinaka vs HerMan
  Prezident Petr Pavel sklidil kritiku svého předchůdce Václava Klause a části opozice za to, že poděkoval předsedovi Sudetoněmeckého krajanského sdružení Berndu Posseltovi za zlepšení česko-německých vztahů. Je Pavlovo ocenění Bernda Posselta na místě? Nakolik dnes skoro 80 let stará historie odsunu sudetských Němců rezonuje v české společnosti a ovlivňuje česko-německé vztahy? O tom debatují Daniel Herman, který jako lidovecký ministr kultury navštívil sudetoněmecký sjezd v bavorském Augšpurku, a publicista a spolupracovník bývalého prezidenta Václava Klause Petr Macinka. Pořad Pro a proti moderuje Lukáš Matoška.

  Měl prezident děkovat předsedovi Sudetoněmeckého krajanského sdružení? Pro a proti
  https://www.youtube.com/watch?v=hLUAm3yzj3Y

  1. Dobře, že to zmiňujete Anděli.
   Pokud máte Twitter, tak tam „hoďte oko“, protože tito sudetoněmečtí revanšisté tam poslední 2 roky vykazují nebývalou aktivitu. Otevírají staré rány snaží se z Čechů udělat vraždící zrůdy. Probíhá tam na to téma živá diskuze a někteří aktéři mluví, jako by je vyškolil Goebbels s Heydrichem dohromady a skripta jim psal Konrád Henlein. Pikantní je, když nacistické Němce hají homosexuálové, zelení, transgenderisté, apod.- čili lidé, kteří by při konfrontaci s nimi putovali nejprve do kamenolomu a potom do plynu.
   Fráze jako: „Germáni nikdy nezapomínají ty česká nacistická špíno!!!“ nebo „Beneš byl český nacista“ jsou tam na denním pořádku.
   Někteří dokonce došli v překrucování historie do takového levelu, že se snaží bagatelizovat československé oběti. Např.: „Českých obětí nebylo 360 000, ale 343 000 a od toho se musí odečíst Slovensko a navíc většina obětí byli Židé a ne Češi !!!“
   Skoro to vypadá, jakoby některým naším servilnějším spoluobčanům chyběla důtka a hůl rakouského drába na zádech, zatímco oni poslušně vykonávají robotu pro svého německy hovořícího páníčka.
   Další věc, kterou s oblibou překrucují tady ti přisluhovači jsou Češi a technologie. Snaží se naše území před příchodem Němců vykreslit jako „Blbákov“, kde nic neexistovalo, pouze se tu sem tam poflakovali Slované, kteří žili na úrovni Mezolitu a konzumovali mléko, maso, ovoce a strdí. Skoro to podle jejich komentářů vypadá, jakoby Němci nedělali nic jiného než se snažili Čechům předat nejrůznější civilizační vymoženosti (oheň, kolo, atd.) a my jsme je pak za to na oplátku masakrovali.
   Ne, vážení přátelé…něco se hýbe a někdo tady otevírá už hezky dlouho staré rány.
   P.S.: Jestli Němci usilují o naše pohraničí a naši porobu, tak v tom případě jsou cizí uprchlíci v Německu s výhodou….naředí to jejich ujeté náckovství a bratwurstovský primitivismus.

   1. Jde o stěhování národů? Němce vytlačují Turci, Kurdové a muslimové, tak hledají lebensraum bez nich. A vezmou si jej násilím. Jestli chtějí otevírat historické křivdy, co třeba likvidace Polabských Slovanů Sasy?

   2. Jsem ani nezaregistroval : http://tomaskrystlik.blogspot.com/
    „….Tomáš Krystlík navždy odešel v tichosti 30.12.2022…..“
    Takže amaterský historik s vyhraněným (daly by se užít tvrdší výrazy, možná i věty z Trestního zákoníku) postojem k Čechům, k češství…..již není mezi námi.

    Náhodou jsem klikl na jeho poslední blog s názvem „Proč má ČR dražší a horší potraviny?“
    Klasická jeho chuťovečka.
    Navíc splantané páté přes deváté.

 4. „Zajímavý“ návrhy na letošní vyznamenání:
  komunista Pavel Rychetský
  komunista Petr Pithart
  strejda Brejdy
  tatrman Kovy
  Šimon Pánek 🙂
  a famílie Mašínovic.
  Trochu mám strach, aby Mašínové ty komunisty nepostříleli včetně Pávka a nepodřízli svázanou tu soudružku, co je tak moc podobná princezně Dianě.
  Vítězství českýho antikomunismu…

 5. Proč vlastně NATO nebo nějaká země NATO……proč už dávno nevyřadili z provozu ruské “ kosmické oči“ ?

   1. Rus umi lecos na zemi paralysovat.
    Druzice a jejich uz preplneno je problem , picnes do jedny a ta se rozleti na kusy a do tech kusu budou narazet dalsi ..

   1. Přece si pro tu západní výzbroj nebudou jezdit sami. Počkají, až ji Ukrajinci přivezou. Mimoto, tedy jak jsem četla, Rusové ctí smlouvy. A pokud mají na prodej ropy smlouvu, nebudou ji porušovat.

    V tomto kontextu je zajímavá časová posloupnost začátků speciální operace. Nejdřív musely být Ruskem uznány podněsterské republiky jako samostatné státy. Poté požádaly a pomoc. A až pak začala samotná operace.

    Putin jako právník prý ctí smlouvy a chce mít u všeho právní krytí. Jak píšu výše.

 6. Zdravím Vidláku. Na FB nemůžu takže sem. Rajchl se dnes v diskuzi ptal, zda je společnost připravená na jiný výsledek případných předčasných voleb.
  Moje poznatky jsou že nikoliv.
  Na levici není odpracováno. Skvělá Konečná uvízla u komunistů, kteří se díky trvání na jméně nikdy nedostanou do parlamentu – takže mrtvá 4 procenta, protože voliči Komančů nemají koho volit.
  To samé socani – mrtvá strana s minimálním potenciálem ale další 4 procenta bezprizorných.
  Část z nich to možná hodí Babišovi. Ale na levici zatím mrtvo.
  Rajchl je pro středového a konzervativního pravičáka zatím velká neznámá…..
  A dosavadní voliči 5 kolky. Mladých na máma hotelu se to zatím netýká, kdo má plat 40+ a nemá velkou hypo nebo děti tak to s mírným chudnutim ustojí a spoustě lidí to neuškodí vůbec. A i kdyby, největší problém je, že tenhle lidem Babiš, Okamura, Raichl smrdí a hodí to svým stranám s vírou že bude líp znovu….
  Ještě nenastal čas, není odpracováno, není alternativní masové medium, není konsolidace levice … a nejsou splněny vnější podmínky … a frustrace z neveselého konce války taky teprve přijde..

  1. Pluto napsal:
   3 června, 2023 (17:40)

   Co když se s předčasnými volbami nepočítá?

   Co když se počítá s úřednickou vládou, protože ….. ?

   Jsou signály, že Stanjura ne, některé kolky pětikolky taky ne.

   Náhodou se potkali u PePa Fiala, Babiš, Havlíček a spol. ?

   https://www.denik.cz/z_domova/pavel-babis-fiala-20230602.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

   Tím vyšachují Rajchla, odboráře a všechny pidistrany.

  2. Alternativa pro blboně zlodějský co „kdo má plat 40+“ je oximoron.
   Chápete alespoň toto?

   Nebo to jednoduše rozvedu a zase mě nebudou mít rádi. Jak jinak.

   Blboni co berou nad poměry, ale né mediálně statistikovaně, nigdy nepotáhnou ani se zbytkem národa, kerej čítám asi tak 10 000 lidí, no dobře 100 000, víc ne. Ostatní sou jen problém. Začnou se vrtět až nebudou mít na placení základních životních potřeb, do té doby astalavista baby.

  1. To nestihneš.
   Po spatření záblesku ze vzdálenosti 20km, máš jen 58 sekund na to, abys uklidil gril a sebe, než to všecko smete tlakovka, co jede 340m/s. 😀

   1. Mám prahu 296 km a v cestě stojí kopec 740m u Moravského Berouna. To mám 14,5 min. a tlaková vlna se hodně rozptýlí. To ještě opeču jednu rundu.

   2. Až elenský spustí útok
    povisne mi levý kútok
    smutek rozhostí se v duši,
    povisnou mi obě uši.

    Tolik mladých ukrajinců
    mohlo cvičit kdes u Jinců
    jak se lesem dezertuje.
    A takhle se sází tůje

    v plánovaném cintoríně,
    tečou slzy Kataríně.
    Mohla se dovážet chalva.
    Takhe bude jenom salva.

 7. „Zelenskyj: Jsme připraveni to spustit.“
  Tak už to panebože spusťte, ať je od vás konečně pokoj. Kdybys věděl, jak jsi mně protivný.

  1. Nevěřím tomu, že RF by chtěla být tím druhým státem, který použije jadernou zbraň, byť taktickou.
   I v Japonsku to odesrali především civilisté, což se jaksi míjí se záměrem, zlikvidovat bojovou sílu nepřítele.
   Byl by to konec, při 50km vzdáleném výbuchu, nestihnete doříct ani poslední svůj Otče náš.

 8. Tak Zelenskij říká, že začínají.
  https://www.gazeta.ru/army/news/2023/06/03/20586656.shtml

  «Мы твердо верим, что у нас все получится. Я не знаю, сколько времени это займет. Честно говоря, это может пойти по-разному, совершенно по-разному. Но мы собираемся это сделать, и мы готовы», — сказал он.

  Jsem zvědav, moc jsem nevěřil, že vůbec nějaká ofenziva bude. A pořád nevěřím, že bude mít větší výsledky, ALE bude dobré si počkat a vidět

  1. Prošel jsem narychlo pár tw obvykle dobře informovaných účtů a nikde nic.
   Nejspíš zase velkohubý Zelího kecy.
   Už ho ani nevnímám…

 9. OT:
  Včera jsem se dozvěděl, že je poměrně dost učitelů, kterým ChatGPT tvoří vyučovací plány do hodin. Šetří jim to moře času a kvalita je velice slušná.
  Je to první a jediné praktické využití umělé inteligence, o kterém vím. Zbytek je zatím blouznění co by kdyby…

  1. Dobrý vyučovací plán je ten, co je udělaný třídě na míru. Každá třída je jiná, některá chytrá, jiná pomalá. Někde vyložíte jen základy a procvičujete a opakujete. Jinde základy proletíte, většinu procvičení si žáci udělají doma a máte prostor pro „višně na dortíku“.

   1. Možná ano, ale je to první praktické, i když asi ještě nedokonalé využití.
    Zbytek je nadšenecké blouznění na úrovni „průmysl 4.0“ nebo zábava na sociální sítě.

    1. A já se obávám, že cokoliv, o čem někdo řekl, že se to neujme, jinému se třeba náramně hodilo do krámu a bylo vymalováno.

     1. No tak schválně.
      Nějaký praktický příklad, kde už to funguje v reálném životě – nezajímá mě zábava na sockách ani nerealistické plány „až jednou“
      Užitečná věc, teď a tady, praktické použití…

   2. Re: pithart a králík

    Já jsem blbééj a pomalééj. Ve všech třídách a na všech školách.

    Tedy až na jednu školu, do které jsem taky zkoušel chodit. Tam mi říkali COUVÁK.
    Jadérko přezdívky spočívalo v tom, že čím déle jsem vzdělávací ústav navštěvoval, tím méně jsem toho věděl a chápal.
    Byl to zajímavý přírodní úkaz…
    Já jsem taky zajímavý úkaz…

    1. No tak jestli ty plány potřebuje kontrolovat vedení, tak pro byrokracii OK. Ale že by se podle toho dalo učit silně pochybuji.

  2. Já bych si dovolil polemizovat. ChatGPT žádné učební plány sestavit neumí. On si jen v době učení nějaké přečetl, když je jeho učitelé pomocí Google našli na Netu, a na jejich základě si vybudoval databázi pravděpodobností, s jakou jsou jednotlivá slova či fráze za sebou. Pomocí této databáze pak zase sestavuje odpovědi, a v průběhu sestavovaání textu podle těchto pravděpodobností nezřídka dojde také ke zkomolení původního obsahu, protože ChatGPT neví, co ta slova znamenají.

   Takže to, co z ChatGPT vypadne, jsou de facto jen pěknými větami napsané učební plány z Internetu, s vysokou pravděpodobností doplněnéy o chyby. Kdyby dotyční prostě použili Google, budou na tom lépe, takže to nelze považovat za příklad užitečnosti umělé inteligence, ale za příklad naivity jistých lidí, kteří namísto lepšího postupu používají horší, protože nevědí, co dělají.

   Puntičkář by ještě dodal, že je velmi nepravděpodobné, že učitelé ChatGPT používají. Učitelova priorita je totiž žáky naučit, což vyžaduje promyšlenou náplň i vedení hodin přizpůsobené sestavě posluchačů, což ChatGPT neumí ani náhodou. Spíš by bylo správné říct, že někteří zaměstnanci škol (což není totéž jako učitelé) používají ChatGPT. Vzhledem ke zkušenostem, jaké s rozličnými zaměstnanci škol měly naše a známé děti, by mi to použití Chatu GPT vadilo nejméně.

   Čímž se dostáváme k zajímavé věci. Já si myslím, že tyto kecací programy budou mít velmi rozsáhlé využití. V současné době se významné množství lidí živí produkováním textů, jejichž skutečný obsah je v lepším případě nulový, v horším zmatený a nesmyslný, prostě jde jen o zaplnění místa v médiích, odborných časopisech jistých oborů a podobně. Tuto činnost dokáže ChatGPT napodobit velmi kvalitně a jistě budou jeho služby velmi oceněny (a nejspíše již jsou). Ovšem nějaká významná změna pro lidstvo to nebude, protože mi není známo, že by někdy někde panoval nedostatek producentů vaty. Málo je těch, kteří umějí produkovat texty s obsahem, který dává smysl, a tam si ChatGPT a jemu podobní již z principu neumí poradit.

   1. To mi připomnělo jednu dávnou příhodu. Když někdy před čtyřiceti lety jistí lidé učili sálové počítače mluvit česky, napsali také program, skládající se s dobových frází. No a počítač mluvil jako státník. Samozřejmě jen přísně pro interní potřebu.

    1. Ale mít ředitele byrokrata, dělat ty plány jen kvůli němu, aby je někde založil, nebo třeba v Americe, v Baltimore Sun, než ho zpoolatnili, jsem četla, že učitelé musí každý týden dítě oevaluovat jak a v čem se za týden zlepšili a odeslat to na školní úřad , učitelé si stěžovali, že Odkdy to zavedli mají zkažené neděle, neb to musí být odeslano do určité hodiny. Nebo až budou místo známek slovní hodnocení, to též pomůže. Zadáte např. šikovný snazivy hezky čte a vypadne vám kecani na půl stránky, které jen vytisknete Nebo líný ale chytrý odmlouvá a ono to napíše korektní text taky na půl stránky, protože dětských typů ve škole je tak 8 druhů, nebude to problem

   2. Než si na to zvyknem, bude prča. Muj zážitek z volání do banky. Zvedla umělá inteligence. Tu nemá cenu zdravit nebo děkovat, jen ji to zmate, jen si člověk zprvu neuvědomí, že mluví s robotem. Řekla jsem, co chci, on mě přepojil, tam brigádnice, taky věděla kulové a prepojila mě na specialistu. Takže nevím, proč tam byl a kdyby prepojovala rovnou brigádnice, vyšlo by to nastejno. Jen trochu času by člověk ušetřil, přeci jen trojí přepojování…..

    1. Dakujte bohu za prepojovani … ja ked som volala do Monety, tak dvihol automat, neporadil, ale na ziveho cloveka neprepol … som malem sadla do elektricky ze dojdem na pobocku hodit kamen do okna s venovanim ‚kocurovi‘ … vodafone je na tom lepsie, tam ked vydrzite 5 minut robotovi pipat ciselka, nakoniec to vzda a prepne vas na cloveka

   3. Za predpokladu, ze ucitelia stale musia mat pripravy, tak ako moja mama pred 30 rokmi, tak je mozne ze AI vyuzivaju, aby mali napisany text pre pripad kontroly … Mama si tiez pripravy pisala do karisbloku, a po par oducenych rokoch proste len precvakla ‚staru stranku‘, a mala pripravu, kebyze pride inspekcia.

  3. Kamarád, co má IT firmu si kopil nějakou aplikaci um. inteligence. Dělá mu to myslím nabídky a ještě něco – je s tím spokojen.

 10. OT k mezinárodní izolaci Ruska
  V Sankt-Petěrburgu se koná pravidelný(26 ročník) mezinárodní obchodní kongres (ST. PETERSBURG INTERNATIONAL ECONOMIC FORUM ), letos zaměřený na Afriku. Z 54 afrických států, se ho účastní 47 a 37 delegací vedou prezidenti oněch zemí. A prý se všichni osobně setkají s Putinem, který tam pravidelně jezdí s dlouhým proslovem, případně dvouhodinovou debatou s otázkami z pléna.

  https://forumspb.com/en/

 11. Šílení s vojenským bacilem, který chytil Vidlák od Šándora nebo koho, má na rozdíl od Covidu výhodu, že nás nikdo nenutí chodit v roušce. Bacilonosiče jako Šándor také nikdo netouží izolovat do karantény.

  Kdo chce, může místo roušky nosit maskáče a blembák, případně i nějakou tu špuntovku – ale bacha, aby nebyl někým s onemocněním v akutní fázi inzultován. Takže finský Suomi s bubínkovým zásobníkem nebo československý Sa58 se zahnutým – což si idioti pletou se Špaginem a s Kalašnikovem – bych raději nechal doma.

  Můžete sice tvrdit, že trénujete na východní frontu a „Gott mit uns“, ale ne vždy s tím uspějete. V nejhorším ukažte, jak vysoko vám skáče pes a že máte slámu u kravína, to obvykle pomůže – tihle náckové a blázni jsou u nás legální; jo, a chce to nějaký žlutomodrý hadr, stačí i malý.

  Ale vážně: Ukroši to už s tou prokrastinací dost přehánějí. Kde je Steinerova ofenzíva, kurňa? Čekání na Wencka se tím pádem dost protahuje. Přestává mě to bavit, asi tenhle film nedokoukám vcelku, i když jako remake „Pádu Třetí říše“ je to povedené.

  Často si vzpomenu na scénku z filmu „Byl jsem při tom“ s nesmrtelným Peterem Sellersem, který coby demencí postižený zahradník byl přepaden na ulici nějakým gangem a místo zbraně na ně vytáhl televizní ovladač a pokoušel se je přepnout jako špatný program, na který se už nechce dívat.

  Realita je, že Ruinu do NATO ani Euhnije samozřejmě nikdo nevezme ani omylem, přes halasné Stoltenbergovo jásání. I britanistánský ministr války Ben Wallace to uvedl na pravou míru. Neokoni a váleční libtardi z Fašingtonu mohou v žumpách řičet hodně hlasitě, ale to je tak všechno, co mohou.

  NATO je beztak mrtvé, tedy zatím zombácky nemrtvé. Válečného nasazení schopné není a nebude, v tom je realita úplně neústupná: pokud protivník nejezdí na velbloudech a nemá ekonomiku založenou výlučně na pasení koz, není to nic pro NATO. I s těmi uhrají sotva plichtu.

  Ohledně zbytečných obav z leteckého cvičení NATO, je to spíše taková milá letecká záležitost, vlastně generálka na NATO setkání tygřích letek, tedy „Tiger Meet“. Všichni dobře vědí, že proti Rusku a jeho letectvu a PVO/PRO je to vyloženě legrační, ale nesmí se to říkat nahlas, jinak by takovou sešlost zakázali, no každopádně by ji neplatili. Takže pssst!

  Jestli Ukroši vyrazí na výročí operace Barbarossa nebo na výročí operace Citadela – 22.6. nebo 5.7. – je celkem jedno, nechutné je to oboje. Možná i dříve nebo později, kdo ví. Stejně to není nic jiného než úplně patetická a cynická vražda těch ubohých vojclů, protože uspět zkrátka nemohou.

  I Hitlerova ofenzíva v Ardenách nebo silvestrovská poslední akce Luftwaffe „Bodenplatte“ měla větší smysl a lepší šance. Přesto všichni budou spokojení: Amíci protože protáhnou Kongresem více peněz, tudíž bude více žabích kůží do kapes; Rusové, protože vymlátí denacifikují další Ukroše a demilitarizují další Wunderwaffen od NATO zemí; žumpy, které budou mít o čem lhát… Jediní nespokojení budou zúčastnění Ukroši, ale ti se nepočítají, anžto budou mrtví.

  1. Koncentrovana negativita v nejvyssi mire, v prispevku a negativni soudy na vsechno kolem . Z negativity na strane jedny zase do dalsi na strane druhy..
   Vsechno spatne. Chrleni bez miry. Bez prestavky.
   Neni mozny zabrzdit ani trochu.
   Az to sklouzne cely , do propagandisticky agitky.
   Vsicky spatny nic dobryho v delce stovek slov a argumentu, zkoncentrovanych a nevysvetlenych ani , na jedny hromade.

  2. Pane k42
   Tyto výpady do Belgoradu,to už je to chytání se stébla.
   Jen bych dodal,kdyby se to Ukrajincům povedlo,zlikvidovat Doněcko,Luhansko,tak určitě toto bylo připraveno,přeci celá ta příprava byla určena,přenést válku na Ruské území a porazit ho.

   1. A ruské velení poslalo do Belgorodu hasit průser, a byl to průšvih, generála Lapina(přišili mu na triko ústup na severu za Kupjansk). Podle svědků z místa útoku hodinu po příjezdu měl celou situaci pod kontrolou a začal vytlačovat „ruskou osvobozeneckou armádu“ zpět.
    Průšvih to byl, ne proto, že se VSU dostala „hluboko“ do ruského týlu, ale proto, že ruské silové složky, armáda, pohraničníci, milice, garda, jednaly nekoordinovaně a vyvolaly chaos.

  3. k42 napsal:3 června, 2023 (7:59):
   „……Ruinu do NATO ani Euhnije samozřejmě nikdo nevezme ani omylem, přes halasné Stoltenbergovo jásání….“

   Pane K42, Vašim argumentům ohledně vojenské (ne)připravenosti NATO na vstup do války nemám důvod nevěřit (koneckonců, v těchhle armádních věcech nemám ani zbla ponětí). Asi i to letecké cvičení NATO opravdu bude, jak říkáte, „taková milá sešlost“. Nicméně, proč a k čemu mají sloužit třeba ty včerejší tanečky s tiskovou konferencí generálního prezidenta po schůzce s premiérem+expremiérem? Neustále zdůrazňovali, že řešili UA a zahr.politiku, ale vlastně to bylo jen takové míchání polívky, nic konkrétního, na čem se dohodli a co máme čekat, tam nebylo (jen Bába tam nesměle zašpital něco o tom, že válčící UA do NATO vzít nelze a že je třeba také brát ohled na země západního Balkánu, k čemuž generál jen tak sotva znatelně přikývl).

   Nelze se pak divit, že tako tajemné nesdělování konkrétních věcí a mlžení vyvolává v těch „méněnadvěcí“ lidiček (patřím mezi ně) nejistotu, obavy a pocit, že je něco „schované za bukem“, co brzy vyskočí. Že se prostě něco chystá. Protože proč jinak ta tiskovka, že? Nebo jde hlavně o nalomení lidí, že Dohoda je prostě nezbytná a bez ní nepřežijeme a že kdo nakupuje útočné železo, má na srdci jen ty nejhlubší zájmy obyvatel Kotlinky?

   (omlouvám se všem těm fundovanějším tady, za možná „primitivní“ uvažování)

   1. Teta Karla:
    „ty včerejší tanečky s tiskovou konferencí“ možná měly sloužit k zapojení Babiše a spol. do vlády. Třeba nedojde ke III. světové, ale válka bude jen tak „doutnat“. A nám naordinují válečné hospodářství. Babiš by se na jeho řízení docela hodil. Kdo jiný?

    1. Hmm … k zapojení Babiše – v jistém smyslu ano. Jsem přesvědčen, že jim Pavel řekl, co je naplánováno a co se bude dít. Babiš tam byl pozvaný proto, aby mu vysvětlili, co pro něj nastane, pokud bude do společného úsilí házet vidle …

     1. David Dvořák napsal:
      3 června, 2023 (11:55)

      Možná máte pravdu, ale to by tam nemusel být Havlíček.

      Možná slyším trávu růst.

      …… Setkání se kromě těchto tří politiků zúčastnili ředitel zahraničního odboru hradní kanceláře Jaroslav Zajíček, poradce pro národní bezpečnost Tomáš Pojar a stínový premiér Karel Havlíček (ANO)…..

      https://www.denik.cz/z_domova/pavel-babis-fiala-20230602.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

    2. Semtín, jeden z mála evropských výrobců nitrocelulózy do všech nábojů patří komu?
     Kdo hádá AB, nechte ruce nahoře.

   2. Primitivní uvažování to jistě není, nemáte se za co omlouvat.

    Vysvětlení je poměrně jednoduché: USA a Západ nemají jednotné vedení, ale pere se tam o kormidlo více týmů. Jeden je zběsile válečnický, ale totálně vyšinutý – protože konvenční válku s Ruskem prostě vyhrát nelze. Ti by chtěli okamžitý vstup Ruiny do NATO a zatažení NATO do otevřené války s Ruskem – a ve smyslu toho vydávají befely svým loutkám, mezi které do značné míry patří 5-ti demolice a Guma IQ107. Druhá grupa, která si je vědoma nemožnosti vojenského vítězství nad Ruskem, samozřejmě vstup Ruiny do NATO a EUhnije bojkotuje, jenom slibuje a slibuje.

    Tato realistická skupina je silnější, protože za ní stojí ekonomický fundament – nikdo z „pánů světa“ nechce panovat nad radioaktivním spáleništěm, navíc z onoho světa či přímo z pekla. Britský ministr obrany, například – který včera všechny bláboly Stoltenberga a dalších dokonale torpédoval.

    NATO má pro dnešní Fašington podstatnou nevýhodu: demokratické hlasování členů, kteří mají právo veta. Proto se snaží nahradit/dublovat NATO účelovými grupami a dvoustrannými dohodami mezi USA a konkrétními zeměmi. Jako byly různé ty „koalice ochotných“ etc. Vstup Ruiny do NATO prostě neprojde.

    A naopak, kdyby Fašington a další – tedy ty proválečné šílené kruhy – všechno blokování, dohody a zákony nějak obešly a porušily, a prohlásily Ruinu členem navzdory všemu, znamená to praktickou totální smrt NATO jako organizace. Papírově by NATO existovalo dál, ale úplně vyprázdněné…

    Nikdo nemůže vyhrát válku s Ruskem, ne pozemní válku u ruských hranic, kde mají Rusové úplně všechny výhody a totální převahu: tam USA a NATO čeká fatální prohra, ze které by se nedostali ani použitím taktických jaderných zbraní, protože jednak jich Rusko má více, jednak je má na nesestřelitelných nosičích, no a hlavně – dle ruské jaderné doktríny by ruská jaderná odveta směřovala přímo na Fašington, tedy do USA.

    K ničemu prostě nedojde.

    1. Dokud budou vydělávat zbrojovky v SSA, BlackRock, Vanguard a ukrajinští oligarchové, válka neskončí.
     Druhý bonus je ekonomická likvidace EU.
     Třetí bonus je likvidace untermensch z východu. Zatím Ukrajinců, později do války nadšených Poláků, později Slováků i Čechů. Čím méně těchto podlidí na světě, tím lépe.
     Čtvrtý bonus je trvalé rozesírání Ruska zevnitř. I pro ruské vedení to za nějakou dobu nebude bez nějakých lidu prodatelných výsledků obhajitelné – ekonomicky, z hlediska ruských ztrát na životech, teroristické útoky na ruském území …
     A nesmíme zapomínat na velmi silnou pátou kolonu v Rusku.

     1. 1. Zbrojovky jedou na USA státní dluh, protože od Ruiny nikdo žádné peníze nikdy neuvidí. Ve skutečnosti je to pro amícký MIC obří ztráta prestiže, protože zatím všechny amícké a Západní zbraně se ukázaly proti těm ruským k ničemu – tudíž jejich světová prodejnost končí, mimo vynucené „prodeje“ vazalům. Zločinecký režim v Ruině bude kompletně zničen, a všechny právní akty prohlášeny za nulitní – tudíž BlackRock, Vanguard, … mohou začít odepisovat vše jako ztráty. Oligarchové z Ruiny prchnou, pokud se jim povede zachovat vlastní kůži, jejich majetky dost jistě zabaví sami Amíci (jako to udělali v minulosti v takových případech vždy).

      2. Ekonomicky zlikvidovaná Evropa žádné amícké zbraně ani úvěry už nezaplatí, nebude z čeho. Naopak, země Evropy se rády budou podílet na odmítnutí dolaru a výprodeji amíckých vládních bondů, nahrazení dolarových měnových rezerv juany a vším dalším.

      3. Ani Poláci nejsou tak pitomí, aby bojovali proti Rusku – skutečnost je značně rozdílná, než fašistické řvaní v žumpách. K žádné likvidaci nedojde.

      4. Rusko toto vše posiluje, odvrací od USA a Západu směrem k lukrativnějším a výhodnějším trhům na východě a globálním jihu. Ekonomicky roste: a bude se podílet na růstu životní úrovně v Číně a JV Asii, spíše než na úpadku životní úrovně v Evropě a USA. Ruské ztráty jsou zcela marignální – jednak jsou číselně minimální, jednak jsou Rusové zvyklí na válečné ztráty v jiných řádech… Teroristické útoky v Rusku nebudou, stejně jako nejsou takové útoky z Čečny, Gruzie etc – s Ruinou to dopadne podobně.

      5. Západním útokem na Rusko došlo k totální eliminaci 5. kolony. Soft power USA a Západu je v Rusku nejen na nule, ale v záporných číslech. Placená část 5. kolony – tj. Západní NGOs – utekla ihned po vyhlášení částečné mobilizace, zákonů alá amíckého FARA a trestní odpovědnosti za pomluvy armády a vojenských operací. Cca 600 tisíc kolaborantů už odjelo, od zahájení SVO.

      == samé plusy pro Rusko.

   3. NATO je predevsim sluzebna organizace na zniceni EU.
    Nakupce zbrani pro Ukra. Ve stovkach miliard.
    Nechyti ani jednoho uprchlika , vubec netusi , ze nekdo picne do potrubi.
    Ani je nenapadne , cokoliv branit .Atd.
    Hospodarske zniceni, asi nejdulezitejsi , na programu ..
    Pribrat ukra ,aby zelinar mel hlavni slovo ,umysl je jasnej.
    Kricel nedavno Trump ,aby EU platili vo hodne vic na NATO.
    Ted je zase idiot nejvice nejmirumilovnejsi bojovnik za mir.

  4. Pokud NATO vojensky nemá na to, rozdat si to s Ruskem, tak v tom případě Ukrové čekají na několik věcí.

   Třeba jestli se západním tajným službám a tzv. ruské opozici podaří svrhnout nebo zabít Putina a tím pádem spustit rvačku o gosudarovo místo – elegantní řešení, které kdysi dávno vyšlo Britům v r.1801 v případě Ruského cara Pavla I. Petroviče, kterého zavraždili spiklenci podporovaní britskou diplomacií.

   Pokud se to nepodaří, tak mají v záloze cvičení NATO poblíž ruských hranic, kde nějaká „ruská“ raketa zcela záměrně zničí tryskáč NATO, který pokojně letí podél ruské hranice nebo se třeba nějaká „zbloudilá, prastará a nekvalitní střela ze sovětských dob“ zapíchne do oka polskému politikovi, který přišel sledovat cvičení svých klerofašistických pšonkovských bojovníků. Polská armáda by pak s ekonomickou podporou ČR a dalšího baltského kannonenfutteru mohla Rusům nějakou dobu zatápět.

   Pokud se nepodaří ani toto, tak pak nastoupí ona velká a mocná, 300x omílaná Ukro-ofenziva, která bude mít za cíl udělat alespoň poslední „blow up“ než to všechno půjde do prdele.

   Být západním spojencem a partnerem začíná být poněkud nebezpečné. V nejlepším případě budete zneužit a vyžrán. V horším případě budete použit jako potrava pro rakety a děla a pak vás vymění za dočasnou prosperitu.

   1. „Být západním spojencem a partnerem začíná být poněkud nebezpečné. V nejlepším případě budete zneužit a vyžrán. V horším případě budete použit jako potrava pro rakety a děla a pak vás vymění za dočasnou prosperitu.“

    Tak tohle platí minimálně přes tisíc let. A pokud do toho započítáme i antický Řím, kde se západní „tradice“ rodily a utvářely, tak je to více než dva a půl tisíce let. Stačí se jen podívat do našich dějin. Kdy v minulosti bylo naše „spojenectví“ s tzv. západem nějakým přínosem? Kdy jsme nebyli v nějaké podřízené pozici otroků, nevolníků či slouhů, kdy jsme nebyli vykrádáni a podmaňováni či spíš porobováni? Kdy jsme měli skutečně rovné postavení? Odpověď je prostá, nikdy.

    Nicméně lokajství je u velké části našich politických „elit“ naprosto zažrané pod kůži, neb se zhusta jedná o pohrobky familií pokorně sloužících cizákům už od dob Rakouska.

    1. Myslím, že epizoda historie, kdy jsme se mohli považovat za samostatné nebo relativně samostatné byla tak 13.-17. století, přičemž mocensky na výši jsme byli tak do doby Karla IV. Od té doby až do popravy 27 českých panu se jedná o involuci, která vygradovala v podobě germanizace za Marie Terezie. Obrození bylo už jen o znovunalezení kulturní identity, ale na mocenské aspirace jsme mohli zapomenout…. A tak to bude i do budoucna.

     1. Bude, ale nemuselo. Jako už několikrát v minulosti to „za nás“ rozhodli zaprodané lokajské „elity“ s neskutečnou chutí po moci, ale zároveň naprosto neschopné. Taky proto ty věčné kecy v médiích, že si neumíme vládnou atd. Ne, oni to neumějí, viz fialový hnus. No hlavně že se tam tak drali. Pouštět si zpětně projevy představitelů pětikolky před volbami už působí jako hodně morbidní humor s ohledem na reálné dění: https://youtu.be/CwoXcE3k5ck?list=RDCMUCHUKlFSiEZZNZ2z1zG45Cuw&t=722

   2. Jason: Možná protože vláda UA ví, že v případě příměří by to pro ně bylo politicky těžké. Snížila by se zahraniční pomoc přes všechny sliby Západu a možná i Japonska o zaplacení poválečné rekonstrukce. Nešlo by zdůvodnit odsunutí voleb a před volbami by se mohla najít nějaká opozice s kritikou. Voliči by začali chtít vyčíslení ztrát, které zatím nemusejí všechny zveřejňovat. Jakmile se přestane střílet, skončí válečné sjednocení politiků a začne být čas na přemýšlení. Lidé začnou klást otázky, co minské dohody, co nárůst ostřelování na kontaktní linii od začátku února 2022 nebo proč vláda nevarovala vlastní civilisty a nevyhlásila mobilizaci nejpozději 21. února po tom, co Kreml uznal obě lidové republiky. USA varovaly nejméně od listopadu a Bankova ulice říkala, že se nic nestane. Lidé se můžou začít ptát, proč čím dál víc o vojenských věcech rozhodovali politici, kteří se facto vetovali velení generálů. Politické represe by vláda mohla přikrýt závojem vítězství ale případě příměří by už tolik pochopení pro ně nebylo. Příměří znamená na začátku úlevu od války, ale hned potom začne práce účetních, historiků a obviňování, kdo zabránil vítězství. Po úlevě by nastala společenská kocovina. Kdo by z politiků příměří podepsal, bude proklet z obou stran od zastánců vyjednávání, proč to neudělal dřív, dokud byla vyjednávací pozice vůči Kremlu lepší a od zastánců boje do úplného vítězství za jakoukoli cenu bude obviněn z vlastizrady. Historie zná případy, kdy prohrály volby po válce dokonce i ti politici, kteří dosáhli jasného vítězství a přesto si potom voliči přes všechen respekt k těm co je vedli za války nemysleli, že by to byli vhodní politici pro mírové budování země.

    1. My zaplatíme, máme takovou vládu. A i Norové blog Ingvar Brena v souvislosti s americkou letadlovou lodí, kde je podezření, že ji Američanům zaplatila norská vláda a Američani s ní teď sekání kolem jejich pobřeží , píše

     Při nenasytné chuti norských vlád rozdávat cokoliv (i to, co Norsko samo potřebuje a na úkor toho s opakovaným trapným litováním) by to dávalo smysl dokonale.

     1. Protoze se kolem norskych brehu toula bila velryba , nejvic pravdepodobne za potravou , zjistilo se, ze je Putinova cvicena, spehovaci ,spionka.
      To je oficialni a tak na velrybu a zneskodneni musela priplout letadlova lod na obranu Norska a EU.
      Nedavno sem hledal film , ale uz je taky s nim konec.
      Minulost taky musi bejt znicena.
      Sileny kapitan Achab se vypravi ,hleda ,aby zautocil bez duvodu na nevinne zvire.
      Ale nejdrive z Bile velryby , udela zavileho nepritele, kterej muze za vsechno.
      Musi se na velrybu vyzbrojit , velet cely lodi s posadkou a zvitezit.
      Kdo by tenkrat pomyslel , ze neco takovyho je za cas ,vubec mozny…
      Opakovat..
      Lod zas na velrybu okolnostmi laka ,dat dohromady a je /fiction/.

   3. Co se ev. války týče, mám na to stejný pohled, jako k42. Už dlouho. Totiž, nejde o to, jak usanato vymyslí záminku k válce, ale jak na to bude Rusko reagovat. Pouze a jen o to. A tou jeho reakcí bude trefa ne do černého, ale bílého, v tomto případě Bílého domu. Spekulace o omezené konvenční či dokonce jaderné válce zaznívají jen ze západního směru. Z východního se to moc nerozebírá, nicméně proto, že tam už mají rozhodnuto.
    A tuto ruskou doktrínu za louží znají veri gut. Velmi veri gut. Ukrajina je úplně jiný kafe právě proto, že není členem NATO, bez ohledu na zapojení NATO skrze zásobování a personálně přítomné „poradenství“. Rusko přece není při uvažování jednozávitové, aby to v případě eskalace vzalo tak, že se s ním chtějí boxovat „jen někteří“ z NATO. I kdyby Rusko nejprve přece jen odpovědělo taky jen lokálně, tzn. vymazalo jen některé „kolaterální“ východoevropské město (nebo něco podobného), jednak by se NATO rozsypalo pro nedůvěru v jeho samotný smysl. A Rusko by si hned spočítalo, respektive má dávno spočítáno, že by stejně tím šlo pouze o nedlouhé oddálení fatální války. Má to proto v poloze buď nic, nebo všechno. Nebo obráceně, prostě, buď se válčit nebude vůbec, nebo se válčit bude úplně.
    Sice tam kdesi v hlavě mám toho šotka, tzn. že když se se zbraněmi moc hrncuje, prostě někomu rupne v bedně, nebo dojde k nějaké technické chybě, ale to by nejspíš těch šotků muselo být hodně najednou. Oboustranné vědění, hlavně to americké, že by v případě jakýchkoliv přímého kontaktu členské země s Ruskem šlo o zničení planety jako takové, je bariéra. Vlastně by muselo dojít ke scéně z katastrofického filmu, kde by sebevražedná sekta zosnovala tajný plán, jak se dostat k červenému tlačítku.

   4. Zhodnotil jste to přesně: tyto Západní představy, třeba o svržení Putina, jsou vážně směšné. Rusko je jedna ze tří supervelmocí – USA, Rusko, Čína. Vojensky neporazitelná je každá z nich…

    Přičemž ta nejlépe vyzbrojená, jak konvenčně, tak jaderně je Rusko; a s nejlepšími zbraňovými technologiemi v těch nejdůležitějších oblastech – jako je PVO/PRO a bojové rakety všeho druhu všeobecně, pak také vše pro pozemní válku, která je absolutně určující, v oblasti Euro-Asie téměř výlučně.

    Šílené představy o zázračných atentátech nebo převratech, jsou jako z blázince. Ostatně, Hitler v posledních měsících trpěl stejnými „vizemi“ – když zemřel FDR, přičítal to Prozřetelnosti a očekával zázračný obrat. Britové vždy trpěli megalomanským velikášstvím a přeceňováním své síly, zmiňované události z roku 1801 nejsou výjimkou.

    Nějaký false-flag je k ničemu, Britanistánci nebo jiní magoři si jich mohou zařídit kolik chtějí, ale nic to nezmění: realita je realita. Pšoni jsou jako pes za plotem: štěká, protože mu nic nehrozí, ale do války s Ruskem se nevrhnou – zase natolik šílení nejsou…

    Ano, psal jsem již několikrát, že USA a Západ hledají nějakou tu „exit strategii“, a čeká se na poslední průser – a to bude „blow-up“ zázračné ukrošské super hyper mega ofenzívy. Pak se Amíci s vítězným pokřikem, jak to Rusku nandali, s ocasem mezi nohami vytratí a nechají v tom Ukroše povařit…

    1. Dovolím si pár poznámek:

     Spojenectví
     Ruska a Číny je sice dočasné, ale v po dobu existence NATO pevné. I když je NATO jenom vývěsní štít Západu. Musí spolupracovat, aby Západ neměl dost šílené odvahy to zmáčknout. Jak se dohodnou potom netuším a myslím že mě osobně to už bude jedno.

     Eskalace
     jaderné války? Možná je, ale celý proces bude dokončen v řádu jednotek hodin. Buď to jeden odpíská bez předběžných podmínek nebo severní polokoule Země bude velmi nevhodná k životu.

     Polsko.
     Do války s Ruskem nepůjde. Spíše naopak nabídne pomoc s denacifikací části bývalé Ukrajiny s tím, že si severozápad ponechá a tím ukojí své velkopolské choutky. Jestli bude členem NATO (jestli vůbec bude fungovat NATO) není tak jednoznačné.

     Náhrada Putina
     Člověk je smrtelný a Putin udělal tak velkou věc, že nemůže dopustit, aby po jeho (nedej bože) skonu všechno šlo do kytek. Dlouho jsem nevěděl, kdo by měl být korunním princem. Myslím, že už to vím. Už jednou cara Putina střídal ve funkci. Je mladší, spolehlivý a má stejný způsob uvažování. Poslední dobou jsem slyšel dva jeho projevy. Ano, může být.

     1. Ano, až na to poslední.

      Západ vnímá Rusko ve stylu 8-mi letých dementů: Putin coby Sauron etc. Ti „starší dementi“ vidí Rusko jako nějakou středověkou říši na úrovni řekněme Anglie 16. století…

      Přitom už v 18. a 19. století šlo o moderní stát, obdobu konstituční monarchie – obvyklé v té době i jinde – kde věru nerozhodoval car, tedy ne sám car. Za SSSR byla vláda také velice složitý mechanismus, ani Stalin nebyl totální vládce, natož pak ti pozdější aparátčici.

      Paradoxně, „nejvíce carem“ byl Jelcin za Západního panování nad Ruskem. Putin není „carem“ ani zdaleka tolik, za dobu jeho mandátu se v Rusku povedlo obnovit/modernizovat/vybudovat rozsáhlou vládní hierarchii, vše se – jako všude jinde – opírá o složité struktury a instituce.

      Tudíž otázka „následníka“ je v podstatě irelevantní. Jsou pevně dané mantinely a jestli to bude horší či lepší jedinec, ovlivní Rusko jenom velice málo.

      1. Irelevantní z hlediska funkčnosti, ne tak z hlediska propagandy. Rusové, spíše intelektuálního zaměření říkají „Kéž by nám Pánbůh Putina zachovati ráčil!“ a myslí to vážně. Je představitelem „pojelcinovské“ konsolidace Ruska. A přesto, že je jen součástí moci, do značné míry řeší, zvláště vnitřní, nepořádky. Má autoritu.
       Ani z hlediska mezinárodního není jedno, jaké „lico“ tam bude.

       1. Souhlas. Tak to někdy bývá: výjimečná osobnost se zásluhami má i obří neformální autoritu, nejen tu oficiální. Lenin, Stalin, Putin. Jinde FDR, JFK. De Gaulle. Churchill…

        Ovšem výrazy jako „korunní princ“, případně „následník“, jsou dosti od věci. Poněkud přiblblé…

        1. K42: Pokud v nějakém politickém systému sice jsou volby pořádané na základě ústavy, ale příštího prezidenta de facto vybírá současný prezident, proč nemluvit o následníkovi?

         Následnictví bylo mnohokrát slabinou Ruska a to paradoxně tím víc čím byl silnější vládce. Protože hladké následnictví je vlasností systému a příliš silný vládce svou osobní mocí oslabuje systém, který nemůže záviset jen na jedinci. To platí všeobecně v různých dobách a zemích. Je to taky jedním z důvodů, proč v 17. až 19. století ze soupeření na moři i zemi vyšla vítězně Británie nad Francií, i když vláda v Británii byla víc kolektivní a ve Francii byla víc personifikována v osobě absolutistického krále. Proto Britové mohli bojovat i vítězit, i když se jim král zbláznil za napoleonských válek. Francouzi byli závislí na osobnosti krále, kde politický systém počítal s moudrým a především workoholickým králem. Jediná možnost jak to obejít byla, když král nechal vládu na klardinálovi. Jen musel nejdřív nějakého vhodného kardinála najít…po kardinálovi Fleurym už dalšího nenašli. Systém nastavený na míru Ludvíku XIV. ale už Ludvík XV. přinesl svou leností úpadek. Ludvík XVI. na to potom doplatil na důsledky vlády svého předchůdce.

         1. Nojo. Obecně máte samozřejmě pravdu, ale ten příklad s Anglií a Francií se příliš nepovedl.

          V čem skutečně spočívalo námořní vítězství Anglie nad Francií? O tom se nikde raději moc nepíše: v ruských dodávkách dřevěného uhlí a surového železa. To žádná jiná země neměla, jen Anglie té doby.

          Díky tomu mohli vyrábět tolik ocele, litiny. Nikdo neměl tolik lesů a uhlířů a tolik horníků a tavičů surového železa. Uhlím to nahradit nemohli, tenkrát ještě neuměli při tavbě odstranit fosfor a regulovat množství uhlíku v oceli. Bez dřevěného uhlí byli prostě nahraní…

          Politický systém, osobnost krále, zhýralost šlechty, … to jsou jenom pohádky: ekonomická podstata jsou ty ruské dodávky.

          1. Energie, suroviny, produkty – to je rozhodující.
           Proto v Anglii došlo k tomu rozvoji, k jakému došlo. Proto i v námořnictví předběhli Španěle a Žabožrouty.

           Jistý minimální vliv jistě některé osobnosti nebo lepší správa země mají, ale „lidé jsou Fšude stejní“ a Fšude se to časem nějak zvrhne.

           Angláni vynikají snad jen v jedné věci: ve vymýšlení pohádkových příběhů o své skvělosti a nedostižnosti. Byla „Magna charta“ první, omezující práva panovníka vůči šlechtě? Jistěže ne, možná byli jedni z posledních…

           Když to budete zkoumat, či si přečtete správné hloubavé knihy, ne národní hagiografie, tak se budete dost často divit.

         1. Promiňte, jestli to vyznělo blbě, uvědomil jsem si to až když jsem to viděl vylezlé – a opravovat to tady nejde… nemyslel jsem to nijak adresně ani pejorativně.

         2. Reagoval jsem tak divně, asi protože mě celkem vytáčí tahle Západní slepota, pokud se týká jich samých: jako by tam u nich, třeba v USA, nebyla dynastická politika, nepotismus téměř ve všem a všude. Tam by pejorativní pojmy jako „korunní princ“ nebo „následník“ byly občas na místě mnohem více.

          1. Nejen na původním Západě, ale někdy i u nás.
           Třeba takový Benda. Tatíka jsme docela snášeli i s tím jeho „éééé“, synáček vychodil školu a hned zapadl do sněmovny a o životě toho asi moc neví.
           Má „mladý Benda“ děti?

     2. Jen k jedné z poznámek, opakuju se už s těmi hrůznými vizemi, nicméně – důsledky jaderného střetu už byly modelovány mnohokrát, nevím ale, jestli jen co do štěpných, či včetně fůzních zbraní. Ale i bez nich, nevím z hlavy, jaká je celková tonáž štěpných zbraní, jistě je to v gigatunách, tzn. ekvivalent několika – více miliard tun TNT. Realizace většiny by byla v jednotkách dní, takže by se uvolnila energie ve mnoha miliardách terajoulů. Což neumožní lidské hlavě představu, co to znamená, jen to, že to je hodně. A hodně to skutečně je.
      Ekvivalent tisíců spíš desítek (stovek?) tisíc silných hurikánů, nechci se do výpočtů zaplétat. K tomu ty rozšiřující se a překrývající radioaktivní stopy, lokální drastické tlakové a teplotní výkyvy a další věcičky. Severní polokoule by to jen rychleji měla z krku.
      Termodynamika atmosféry by ten kopanec špatně a dlouho, pokud vůbec, vracela do snesitelného stavu. Jde o vodu. Kolik by šlo do té atmosféry, kolik věčného sněhu a ledu. Biblické vylití břehů, kombinované s rozestoupením moří, ještě bibličtější deště. Energie Golfského proudu je tam jak když chlapeček čůrá. Takže kdyby se nevystřílel celý arzenál, bylo by to jak deset čůrajících chlapečků.

      A když uvažujete, spíš asi jen pojmenováváte teoretická východiska, že buď někdo dobrovolně kapituluje, nebo…, tak u toho si nedokážu představit, že by jedna či druhé strana tak učinila. Třeba ve jménu zachování života. Když tam mám ty příměry, šlo by o počin Ježíšův, a jak známo, člověk tohle nedá.

      1. Všechny dnešní jaderné zbraně jsou štěpné i fůzní, i ty s nejmenším účinkem: štěpná fáze je vlastně „roznětka“, ta samotná je posílená fůzní reakcí tritia, to pak „zapálí“ hlavní fůzní nálož a rychlé neutrony z ní pak zase štěpnou reakci v „netečném“ uranu 238, který obvykle tvoří plášť nálože. Většinou jsou nálože 3-fázové (štěpení-fůze-štěpení), ale těch stupňů může být méně i více.

       Jak jsem už psal, často jde o nálože s nastavitelným účinkem – což se dosahuje jednak silou jednotlivých fází a také tím, kolik těch fází proběhne. Tudíž, když chcete jen 10 tun ekv. TNT, tak se nechá bouchnout – a k tomu ještě „extrémně málo“ štěpná roznětka (obvykle plutoniová). Když více, nechá se bouchnout lépe. Pokud ještě více, přidá se tritium coby „booster“. atd… Dnes to jde obvykle nastavit elektronicky, bez nějakého mechanického zásahu.

       Jaderné zbraně – i všechny najednou – jsou proti silám přírody naprosto nicotné. Země je nesmírně odolná živá potvora – v minulosti se vzpamatovala z tak kataklyzmatických událostí, že lidské představy jsou moc omezené. Jediné skutečné nebezpečí JZ je radiace…

       A požáry velkoměst: saze a popílek, vynesené do stratosféry, moc vysoko – kde dlouho vydrží. Proto se vojensky ustoupilo od JZ s velkými rážemi v řádech desítek megatun – menší nálože tak do megatuny nevynesou popílek tak vysoko. Nejde o množství, protože výbuchy sopek nebo přirozené požáry lesů generují sazí a popílku ještě více, ale nedostane se tak vysoko – protože to nemá tu koncentrovanou tepelnou kapacitu.

       Dnes je jaderná válka o hodně bezpečnější než v 60. letech… 😀

       1. K42: Bohužel. Tou poslední větou vlastně vysvětlujete, proč jsou někteří mocní v pokušení to spustit. Jsou přesvědčeni, že to svět nezničí. O souvislosti s popílkem jsem nepřemýšlel.

        Může jít i to, že několik desítek megatun je zbytečně silných, pokud jedna nebo dvě megatuny cíl taky dokáží zničit. Naopak v době výzkumů v protiraketové obraně bude výhodnější mít 10 megatunových hlavic než jednu desetimagutonovou. Někdo by mohl vymyslet, jak setřelit tu jednu ale 10 z 10 nesestřelí. Pokud jde o zničení cíle, který jde zničit i tou jednomegatunovou hlavicí nebo odstrašení schopností cíl zničit navzdory možné obraně. Dnešní rakety musejí armády chystat proti antiraketám zítřka.

        1. Ano, na tom všem něco je.

         Jaderné odzbrojení za Reagana-Gorbačova, které pak dále pokračovalo až do dnešního stavu 1 550 hlavic na strategických nosičích pro každou stranu (Rusko-USA), se bohužel dostalo tak nízko, že mnoha magorům to začalo připadat přežitelné. Dokud měla každá strana 50-70 tisíc náloží, tak blbé nápady nedostávali ani ti největší blbci.

         Na druhou stranu, dnes funguje „adresnost“ – protože doupata těch hovad jsou známa – schovat se díky satelitům, průzkumu a agentům nejde – takže mohou mít úplnou jistotu, že i kdyby zalezli hluboko pod povrch, tak je tam nějaká spešl na ně navedená bombička odpaří…

         Takže odstrašení pořád funguje jak má.

        2. Takže ve skutečnosti je vše OK…
         A jinak skutečně to tak je, s raketami-antiraketami: třeba ruský hypersonický Avangard je nesestřelitelný čímkoliv, co může přijít v následujících 50-ti letech, tak odhadem (pokud nedojde k totálnímu průlomu ve fyzice). Na nových ruských raketách Sarmat to bude jako bojové bloky… Tudíž to je jistota…

       2. Mý znalosti rozhodně jsou staršího data, navíc převážně co do speciální očisty po zásahu některou ze ZHN. A o tom, což se ovšem nemění, co to dělá nejen s lidmi na povrchu i uvnitř jejich schránky. Ale víc malejch hříbků místo pár velkých v součtu zas tolik nemění. Možná o hodně míň malejch, tam si ovšem zrovna nejsem jistý, že by se do dělalo nějak zdrženlivě, že by jich opravdu bylo o hodně.

        V tom srovnání se silami přírody sice máte pravdu, taky vedeme polemiku na téma, které ku.va (třikrát vyslovit a odplivnout přes levé rameno) doufejme vždycky bude jen v téhle poloze.
        Zmiňoval jsem tu atmosférickou termodynamiku, která samozřejmě je ještě spojena s vodními plochami a skupenskými změnami a obrovskými pohyby vody. To samo má energetickou bilanci šílenou, ovšem plynulou, na kterou je člověk i příroda zvyklej. A z té mé apokalyptické vize jistě může vyznívat, že jsem to přepálil, nutno ale brát v úvahu časový průběh toho všeho. Kopanec by tam byl, o tom žádná. Stačí skokově změna v jednotkách procent. Pro život jako takový asi (mimo dosah radiace) snesitelný, respektive postupně obnovitelný. Ale pro život člověka stěží. Nejen Pražáka, i Pelhřimováka stačí vysadit na tři dny do Krkonoš bez mobilu a karty. Třetí den je zralej na ARO. Dosaďme tam místo tři dní tři týdny. A je na patole. Jenže ani měsíce, nýbrž dlouhé roky právě kataklyzmatu. Nejde určit, jak dlouho by se rovnal zpátky právě koloběh vody. Život jako takový se s kataklyzmaty vyrovnával, probouzel se po jejich odeznění, když předtím stovky a tisíce let živořil. Ale život lidský? Ten ani pořádně neví, co to kataklyzma je. Tomu stačí „blbej“ zápal plic s trochou hladu a nedostatku hygieny. Nebo i jen malá sepse bez mediace. O válčení toho cosi víte, takže i o tom bez antibiotik.
        O radiaci, jejím šíření, úrovni, dlouhodobosti a vlivu na kvalitu života celoplanetárně, se mi spekulovat raději nechce. Ještě jednou, třikrát klecí a plivací rituál, že jen v rovině polemiky, ale jsem v porovnání s vámi výraznější pesimista.

        1. Sepse bez medikace. Tentokrát jsem to asi napsal blbě sám, takže to na opravovače textu házet nebudu…

       3. Ješte doplněk, protože tohle téma za to stojí. Pokusných výbuchů bylo spousty, odpalů odpovídajících bojové situaci ale jen pár. Na netu to jistě je. Nebo to víte z hlavy, jistě i to, co je to za citlivou potvoru. Že naostro se to zkoušet jednoduše báli, protože garantovat, že to bouchne tam, kde chtějí, jim nemůže nikdo. A protože ono by to asi nelítalo jen nejkratší cestou z A do B, nejspíš by i docházelo k explozím na místech tzv. – tož tady sme klidní.

    2. Zadnej neuspech je neodradi naopak ,delaji jeste vice.
     Cekaji navic , kdy rus udela vaznou chybu v prubehu , ktera by mohla zmenit situaci. A kdo je perfektni.
     A rus by moh vznest nevinej a potouchlej dotaz , za kolik miliard zbrani dostane, az nepritel utece..

   5. Tak pořád je dobré mít na paměti, že při přímém konfliktu NATO s RF, stojíme tentokrát a proti naší vůli, na té blbé straně.
    Myslím, že Rusové nebudou mít ani čas, ani chuť zjišťovat, kdo je kdo. Člen NATO prostě nesmí projet..

  5. Já si říkám proč asi ty váhavé zpátečky. |Obávám se ,že tím vandrování po jurop víc pokazil než pomohl. Že je přesvědčil, že když mu pomůžou tak má koule na to , tu III. sv. rozpoutat, že se nebojí protože…..
   Ono je hezké vyhrožovat, ale když se ukázalo že jde do tuhého tak … no nevím nevím. ale taknějak….
   A taky, že vypadá a řeční nějak jinak než jej prezentují ti různí a že takhle asi….
   No kdo ví.

   1. Pozn.:
    Ukrajinští teroristé, kteří minulý týden pronikli do oblasti Belgorod, byli vyzbrojeni západní technikou – obrněnými vozidly ze Spojených států a Polska, ručními zbraněmi z Česka a západním granátometem AT-4. Washington Post o tom neinformuje.

  6. Nemůžu si pomoct myslím si že jste moc velký idealista. Kéž by to byla pravda. Ale i na druhé straně je určitá síla hlavně v těch atomových prskavkách. V čem podle mě naprosto podceňujete je možnost atomového konfliktu. Světu vládnou blbci a ty čím argumentujete nebudou vnímat

   1. Plus k tomu fakt, že TNT ekvivalent i u „taktických“ zbraní už nejde pod 100kt.
    Je to zmodernizované, malé a upravené pro co nejvyšší ničivý účinek.
    Sto tisíc tun brizantního TNT.. V Hirošimě to bylo jen asi 15kt a okamžitě to zabilo 120.000 lidí a dalších 100.000 do týdne.
    Nepodceňuju to, ale zároveň se v duchu ujišťuju, že VVP se nebude chtít zapsat do dějin hned po ksindlovi Trumanovi. A jistotu, že NATO na použití taktické zbraně v lokálním konfliktu jaderně neodpoví, nikdo nemá – nic nebylo umluveno, ani podepsáno. Stačí vidět, jak se angažují už teď. Nebýt zasraných amíků a jejich štengrování chochlů proti Rusovi, tak to skončilo už dávno.
    Blíží se to k bodu takové nejistoty dalšího vývoje, jaký svět od 2.SV nepamatuje.

    1. Taktické jaderné zbraně jsou „bojišťové“, tj. používané v taktickém nebo maximálně operačně-taktickém smyslu. Zničení velitelství, opěrného bodu, skladů, komunikačního uzlu, letecké základny, přístavní instalace, hromadného tankového útoku, svazu lodí, konvoje zásob, důležitého silně opevněného bráněného cíle (který by nešel zničit přímým zásahem konvenční trhavinou)…

     Tím pádem ty vyšší ráže přes 50 kt nemají moc smysl, tedy v pozemním boji. Proti lodnímu svazu i vyšší výkon, třeba 150 kt, ale výše ne. Také jde o to, že v zasažené oblasti budou dříve či později operovat vlastní vojska, a tudíž je snaha o co nejmenší okolní zničení a minimální dlouhodobé účinky. Proto je většina taktických jaderných zbraní s proměnným výkonem – je to obvykle škálovatelné v rozsahu od pár desítek tun TNT ekvivalentu do těch cca 50 kt.

     Rusko jako konvenčně mnohem silnější strana, v rozsahu svého A2/AD prostoru kolem hranic cirka 2000 km, nemá proč taktické jaderné zbraně použít – obejde se docela dobře bez nich. Použití JZ se dá očekávat leda od slabší strany, což je v tomhle případě USA a NATO.

     Takže „Putin“ první nebude „dělat Trumana“. Ruská jaderná doktrína to říká úplně jasně – nepoužijí JZ jako první, leda jako odpověď na napadení zbraněmi hromadného ničení. A kdyby došlo k vážnému ohrožení ruské státnosti a územní celistvosti Ruska, i konvenčními zbraněmi.

    2. Já jen, se mi nějak jeví, že ti noví nastoupivší vojáci a velení jsou o hodně víc tvrdí, neberou si servítky a žádná diplomacie. Spíš nas…st

 12. I ta blbá válka zpitomělých ukrajánků skončí, co bude pak?

  Nám tady všem bez rozdílů, bez podílů na ničem budou účtovat klidně deset bilionů dluhů. To mám platit jako já? A ty svině keří si žijou, nepřemýšlej voničem, jedou si svůj pojebanej sen, pak jako přindou za mnou, áá, hele nějak se nám to pokazilo, potřebujeme aby si nám pomáhal splácet. A tydle svině budou mít plnou držku demosgráce, á že voni to tak nemysleli, že to mysleli demosagráticky. To mám jako ze sebe dělat totálního magora? Nasrat.

  1. Pan Vidlák by měl začít řešit, jak zabránit tomu, aby na nás a naše děti, to splácení bilionových dluhů hodili.
   Kraje ani města ty dluhy nenasekaly – za jedno čtvrtletí státní sekyra vyletí o dvacet miliard – to je ksakru co? To za těch dvacet miliard nakoupili nějaký krámy, poslali to náckům a nám se to ani neobtěžovali říct?
   Nebo kam teda zahučelo těch 20 miliard? Ví to pan Vidlák, nebo pan Rajchl? Řeší se to, nebo se pan Rajchl stará akorát o zajištění korýtka, lemované hezkými řečemi o lepší budoucnosti?
   KDO se v tom budoucnu má mít lépe – všichni, nebo páně Rajchlovi věrní?

   1. Kam ? NO něco na východ na boje, něco na vlastní či spřátelená konta tak porůznu po těch oných rájích. Zadarmo přece ani kuře nehrabe
    aspoň se mi to zdá, kdo ví

   2. Vládní dluh už má jen jediné řešení, a to měnovou reformu. Přijmeme EUR místo CZK a pak za pár let nám EUR zkrachuje, protože je na huntě taky. Situaci už nevyřeší ani puštěná inflace. Takže místo bránění bychom raději měli začít studovat Tondu Zápotockého a rok 1953. A taky sledovat snahy o zrušení hotovosti a zavádění digitální měny. Jestli tohle dopuštění nastane, bude měna provedena jen stiskem tlačítka.

 13. Vynikající humorný komentář v pátek večer, není dost legrace v nynějších těžkých časech. Prostě si pojďme povídat, jak se ČR připravuje na svou destrukci.

  1. Dobrej nazor a dobrej Vidlak.
   A sem proti, aby se do nej stouralo.
   Pochopil jsem pred casem , kolik „vazi“ na nasi scene a je nenahraditelnej a ja chvalama setrim , to vi kazdej..Howgh, domluvil sem.
   Este ne.
   Poskytuje velkej prostor velkoryse , velkoryse a stedre , to je treba vedet…
   A plne kazdej den ocenovat.
   Cekam kdy o nem budou psat Andrejove a Jindrove a oceni jeho dulezitost .
   Uz je na to cas. Je treba aby se Vrabel pridal.
   Je tady budoucnost na sjednoceni a obranu.

  1. Šándor se ptá, za jakou cenu uzavře Ukrajina mír.

   Myslím si, že Rusové určili cenu dávno. A měla by to být cena, přijatelná pro všechny.
   To znamená, že Ukrajina by měla být dobrým neutrálním sousedem, který nebude nástupním státem pro nové tažení západu na Rusko.

    1. To vite, kdyz chcete byt v mediich (penize), tak se musite drzet oficialni verze.
     A obrnene zemljanky se v miru taky moc neprodavaji.

    2. Generál má půl pravdy. Nebo aspoň ji jen půlku říká. Ukrajina nemusí vyhrát. Kdo by ji jako cenu pro vítěze chtěl. Rozbitá, zadlužená a rozhádaná země. Bez chlapů v produktivním věku.

   1. Omyl. Bude to cena přijatelná pro Ivana, který Západu nevěří už ani pozdrav, takže na argumenty při jeho vyjednávání nebude záležet.

   2. Ukr nemuze ani nesmi uzavirat mir , general je na prvni phled ,blbej dezinformer..
    Loutky zadny nesmi nic ,bez povoleni.

 14. Důležité je napadat zásobovací trasy. To v počátcích vojenské operace chybělo. A zavřít ropovody, vždyť celé válčení stojí na ruské ropě.
  Kdyby se v praze válčilo za ňujork, byla by to veliká pocta a řeporyjec by mohl položit i život za dosažení vítězství.

  1. Nevím kolik ukrajánků bylo napsaných v opčankách jako ukrajinců, esli mě nešálí smysly, ta jich bylo kolem 50 milionů a polovina už utekla ze země. Nechali se vyhnat židlákama s emerickou prdelí. Tak gdyž voni taḱhle, tak co čekáte že my tady takhle.

   Ale možná je to tak, že voni eště mají pud posrané sebezáchovy, ale místní blboni, keří čekaj na jatka, už na sebezáchovu serou. Kokoti co mají nakradeno nebo aktivně kradou, no dobře okrádají, nebo jinak, berou dotace a podpory k vyrábění podělané zaměstnanosti, kerá už za komančů nikam nevedla, volej babiše jako premijanta v braní dotací, jakoby kapitalisti lidi měli eště zbožně kradení dotovat.

   Ále co, napište zas nějakej vtipnej verš, třeba o tom jak sme moudří. Muheeeee

  2. Neuveritelny ze , chteji bojovat a zahodi nejdulezitejsi zbran . /Energii/. Co nejdal.
   Gitler chtel a prosadil si utok na Moskvu a zanedbal, energii.
   Az kdyz se hnal na Stalingrad , zjistil ze nema ani palivo do tanku, ani zradlo, ani obleceni pro vojacka…Vyuzival , ze vojacek je z velky patricne a spravnym smerem
   zfanatizovanej a bude bojovat i nahej..
   Kdyz se musel svlict z hadru, casto zmrz.
   Stalin mel i pocasi na svet strane..
   Ze nacisti a jejich sluhove vypalovali vesnice a mesta a lidi utekli do lesu a Stalin jim tam hodil neco zbrani a skoro 50% vlaku nedojelo na frontu..
   V Moskve se Napoleon taky nechyt a nemoh kdyz mu zacala horet koudel rovnou tam, kde ma..
   Asi se G.dobre ucil ve skole nazpamet, aby zvopakoval Napoleona .
   S obrovskou tlupou rehkovitych generalu ..
   S jednou chybou, verili gitlerovi nejvic, nez co je potreba a jak bojovat a porazit nepritele ve valce …Je zajimalo , ale az potom..
   Potreboval Lybii, Iran , Baku ,byl blizko a mel na jejich dobyti.
   Nas slavnej kral Jan , bojoval slepej a vedel ze nevyhraje.
   German nemel zadny voci , ktery by slidily kolem, nebo uvnitr Kremlu..Ani jedno.
   Oba oslavovani jsou odstrasujici priklady, co se nema ve valkach. Kdyz se.
   Hamoun nepodeli.
   Pisou, ze polak ma 48 letadel F-16 /a spoustu jinych/ a nechce dat ani jedno ukrovi. Ze prej ma malo, at daj jiny.
   Ma Patrioty a ukrovi se nejak porouchali , neda polak ani jeden.
   Takze ,NATO Nema NATO. /Jiny prej taky setri , holandani davaji jenom zeleznej srot ,kterej uz je neopravitelnej/.
   Podrejva a sabotuje posvatny usili na dobyti Krymu a Moskvy.
   Zelinar zase prikazal bezyznamnej Bachmut a ted vojacci chybi na protiutok , prej az 75 tisic a dvakrat vice zranenych. Mimo zbrane.
   Podeli se ukr s nama o svoje suroviny, za nasi ojedinelou pomoc,dali sme vsecko.?
   Je na ne bohatej. Ma z ceho.

   1. Kdyz chces neco zatloukat , plati pravidlo hystericky rvat, jecet , hulakat , /vo svy spravedlivosti ,poctivosti a pravdomuvnosti , ublizenosti a potom nezbytnosti se trochu branit atd./ a svadet vsecko na jiny..
    Celejch 24 hodin za den..
    Mnozstvi akademiku to porizuje v mnozstvi orgnizacich, mediich ,vladach a ,uradech, atd..
    Pro me nejvetsi snad zahady sou Hitler a Stalin , nedaji mi spat.
    Nevim proc , ale chci vedet vic, pod tim hulakanim vo nich.
    Urcite to hodne zakrejva..Mluvi casto z minulosti .
    Mrtvi nam zivejm porad skodi….
    Velkej ,starej Mizera je k neprecteni..
    Ze vseho vyklouz, cistky rikal ,dyt voni mi zatkli cleny moji rodiny ,co mam delat../ sem jenom ten hlavni/.
    Synka a vlastniho poslal na jatka na frontu /misto nekam do kanclu/a nedal mu aspon 500 specialnich ochrancu..Zbyl mu potom jeden a vozrala.
    Zadnej pravej gruzinec , kde tvrde vladnou rodinny klany a jejich tvrdsi a horsi zakony , by neco takovyho nikdy neudelal ani nesmel. By potom nebyl.
    Zapletka se nerozpleta…
    Sverdlov /dulezitej , ze se ho nikdo nevsima/, chtel zamordovat Lenina ,
    ten byl picnutej trikrat /skoro slepou babou ,Kaplan , urcite/..
    Mordujes a sam ses zamordovanej..Berija nebyl lepsi .
    Nebo Kennedyove , zavislaci , snad na nic jinyho, ani nepomysleli..
    Chruscov stejnej a kradl rusum aby ukrum daval..Mrtvi skodi …
    Mizera klickoval tak , ze mel mordpartu na vezneni, muceni a popravy , pro ktery byl nedotknutelnej a jinak nikdo..
    A ze jim nebranil , aby je potom moh sam pomoci jinejch a dalsich voddelat..
    Aby nebyly problemy zadny../Trik z franc. revoluce/?
    Kati popravovali katy.

    Hitler , vsicki vedi vsecko a moh za uplne vsecko…
    Lepsi k precteni..Ale chyba.
    Dneska zacali taky ty urady ovlivnovacu ,/ „influencers“./.
    A nebyl von taky s tim kultem zboznovani , jen neco takovyho.
    Medium na seancich , jenom pres ktery se duchove muzou zmaterializovat…
    Zmanipulovanej manipulator. Az do vlastniho pravdepodobnyho zhypnotizovani..Vokolo nej vsicky museli vyplnovat jeho rozkazy , ale ty rozkazy byly rozkazy casto silence a skudce..A infantilniho vojevudce.
    Vi se za spousta pravovernych nacistu, byli nejdriv revolucni komunisti.
    U nas v okupacnim SD , bylo nekolik ,clenove KGB /zrovna jako Putin/..
    Nas A54 agent. Hitler prej obdivoval anglos..
    Nebyli my sme pro nej taky neco, jako ty indiani za morem..
    Zajistoval to ten jeho blizkej kamos, american..Po puci a zranenej ,kam utek ?
    Za americanem a jeho mazelkou .
    A jeho nejvernejsi kameraden, nebyli nejlepsi?
    Zase dulezity a tajny ticho kolem Hesse hodne let nakazany do budoucna
    Byl agent britu. Nic jinyho.
    Stejne a jeste vetsi ticho kolem Bormana. Vychazi najevo , ze pravej Hitler byl Borman.
    Zapletka se zapleta ..
    Zmizel v 45 do neznama a sou fakta , ze byl Werther ,nejlepsi agent Mizery ..

     1. Spina spini…
      Vypraveni a bezne ,treba vo moznostech ,/hypothesis /, Triksi a nikoliv zavedenej skolni sloh sestavenej z poucek a z nekolika ucebnic zopakovane a tak samozrejme nikoliv pro vas a dalsi jako vy ,omluva, zapomnej jsem varovat..
      Zakerne vyskakujete z ukrytu a nevite ani vy ani jini „taky cesi“, co se vam nelibi a s vami totozni „prokuratori“ porvavaji a zadajici nejkrutejsi soudy a tresty , na vsecko , aniz by napsali neco .
      A tak nic jineho nez ,ze..
      Spina spini.

 15. Odhaduju, že do konce července se něco pokusit musejí z politických důvodů vnitřní a mezinárodní politiky.

  Možná půjdou na Belgorod a Kursk než na Melitopol, kde je silné opevnění. Potom by mohli chtít vyměnit města v Belgorodské oblasti za města na jihu Záporožské oblasti.

  UA má výhodu středové pozice, že může přesouvat jednotky ze severu na jih a naopak rychleji než RF, která je může přesouvat jen delší cestou po obvodu za frontou, ale těžko něco utajit před špiony, odposlechy a satelity. Jedině místo utajování naopak zvolit strategii zahlcení mnoha informacemi, kde nebude jasné, která je pravá.

  UA má požadavky v podstatě na úrovni téměř kapitulace RF a RF na úrovni kapitualce UA, i když fronta stále drží na místě přibližně.
  Mnozí gaučoví generálové komentující pod články v mainstreamových médiích zapomínají kolik ztrát další bitvy přinesou, považují to málem za hru a to je dost naivní zlehčování frontové situace i světové politiky.

  Kissinger prý věří, že od září letos začnou jednání o příměří.

   1. Cestovanim na zcenzurovany Tube , sem narazil a pana Rittera , kterej se vratil z delsiho pobytu z Ruska a ma cerstvy informace. A neuveritelny.
    Stoji za videni a slyseni. Je navic strucnej a vystiznej.

     1. Byl a uz nebudete mi to verit, pane Walker ,ani ja neverim, ted sem to pro vas hledal a sel najisto a neni to.
      Asi dva dny pred , bylo na Redacted , Morris je kterej se ptal.
      Kam sem vlez nahodou ..
      Myslel sem , ze to nekoho nezajima. Tak sem nedal link.
      Nasel sem ale rozmluvu s Neapolitano /kterej se umi ptat/,s R.,na Tube, ,neco podobnyho ted.

      1. Věřil, dneska je životnost takových odkazů v řádu hodin. Hledal jsem na YouTube kanálu Scotta Rittera a nejak jsem nenašel ten který by odpovídal Vašemu popisu. Škoda. Ono to nejspíš někde na netu bude, ale hlavní vyhledávací služby už mají potlačovací algoritmus, kdy video nebo stránka je na svém původním odkazu, ale vyhledávnim se vrací zcela nerelevantní odkazy.

     2. youtube -> Scott Ritter

      ma tam svuj kanal i rozhovory u Douglase McGregora a Judge Napolitana

      Nektere jeho reportaze ze cerstve ukoncene cesty po Rusku jsem videl a i kdyby byla pravda jenom pulka, tak to znamena, ze demokraticky tisk nas tu udrzuje v bubline snad jeste horsi, nez Severni Korea.
      Zdaleka nebyl jenom v centralni odblasti nebo velkych mestech.
      V USA ho samozrejme brutalne vymlcuji.
      V Cechach by uz byl v kriminale.

      1. A co je na tom špatně, že je někdo zaostalý, je to důvod ho pro to zotročit, všechno mu sebrat a mířit na něj z hranic jadernými hlavicemi?Nechápu tu logiku.

   2. Pochybuji, že by dojeli alespoň k Belgorodu. To by Ukrové teprve viděli, jak vypadají letecké útoky ruského letectva.
    Pokud bude nějaký ukrošský útok, bude na 100% na jihu.

  1. Mlč. Nebo teda řekni, gdybys měl moc nad vesmírem, jak by to pak mělo vypadat.

   Nebo můžete napsat svý potřeby do celonárodního sečítání potřeb.
   Například podíl na neprodejné půdě po předcích každému synovi a dceři od naší mámy.

   Nebo můžete napsat, že každej synek a dcera , jako jediní právoplatní majitélé, půdy, mají podíl na rozpočtu z celé země, nigdo jiný.

   Nebo můžete napsat, že každej náš synek a naše dcera rozhoduje o této zemi svým podílem, ve keré mají podíl půdy a podíl na rozpočtu, nigdo jiný.

   Uvolníte se , a přestanete s komentováním lží.

 16. Ja teda obdivuju soudruhy z NATO – delat summit cca 20km od Beloruska.
  To vam takhle uleti takticka atomovka jedna basen – sorry trosku se nam ten iskander zblaznil a nez jsme stihli dat mu prikaz k autodestrukci, tak uz bul ve Vilniusu. Vsak vite ruskej smejd. 🙂

  1. Na pár soudruzích nezáleží. Důležité je, aby Rusové museli sledovat více dějů najednou.
   Potom samozřejmě nebudou tolik sledovat Vasila.

 17. Ukrácká protiofenzíva už započala několikrát, akorát že Ivan ty „pokusy“ pokaždé zatrhnul v momentě, kdy chtěli soudruzi započít jásat.
  Mezi námi děvčaty – datum vojenské ofenzívy oznámí předem a veřejně akorát idiot, herec, anebo nějaký Afročech.
  Užitím slova Afročech nechci urážet černochy, tak blbí určitě nejsou.

  Stran ostřelování Belgorodu – to je jasné.
  V momentě, kdy by se Ukrům podařilo obsadit kousíček Rasíji, byli by „vlezeni“ do NATO a chtěli by vyměnit onen kousek za Krym a Donbass.

   1. Souhlasím s tdx, ofenzíva už dávno začala první fází, hledají slabá místa. Pořád čekáme na nějaký velký útok, a zatím půjde o spoustu malých skupin, které se spojí až u cíle s těmi ostatními, kteří dorazí k cíli také. Jenže taková taktika nezahrnuje těžké zbraně, ani nemůže. Rozhodne počet těžkých zbraní a schopnost je rychle přesouvat.
    Výměna nějakého Ukrajinci obsazeného ruského území za Krym se konat nebude. Jen to bude záminka k použití jaderných zbraní na bojišti. Ukrajina může být radioaktivní na mnoho let.

    1. Re: Gerd

     Nikoli, mýlíte se.
     Rozhodne schopnost eliminovat těžké zbraně nepřítele.
     Přesun ruské těžké techniky není problém. Ostatně pan Králík by nám zřejmě odpověděl v tom syslu, že techniky natahal Ivan na čáru tolik, že už ani neví, co s ní.
     Vasil nějakou techniku má, ale problém se jmenuje logistika. Jak šílené vzdálenosti z Rzeszowa, resp. z rumunského Botosani, tak únosnost komunikací (koleje i silnice stojí za hovno).

     1. Tak to už si vyzkoušeli 16. května na Kyjevě, že to bez potíží půjde.
      Napřed se poslal houf šrotu, ten vyprovokoval PL baterie Patriot k vypálení celých salv, pak si to neviditelně přihučel Kinžál (protože letí v oblaku plazmy), co během korekce letu vystřelil další a navíc rušící návnady – a zasáhl bezmocné, protože už vystřílené Patrioty.
      Naprosto excelentní a jak prosté 😀
      Je mi záhadou, jak je možné, že se tím úvodním houfem, na radarech dobře viditelného šrotu, který ale nemůže způsobit větší škody, nechala zahraniční obsluha Patriotu vyprovokovat…
      Myslím si, že k dnešku už Rusové zničili všechno podstatné z PVO, co chochli měli, tedy všecky ty Patrioty a mainstream lže, nebo mlčí jako obvykle.
      Rusové potřebují pro kobercové bombardování čisté nebe a bez nebezpečí zespoda.

     2. Jde o predevsim valku medii a byrokratu.
      Ukr udela postup o jeden milimetr na mape byrokrata a ten zacne kricet vitezstvi je nase a musime poslat vic zbrani a miliard..
      Protoze to je prani porucnika.
      Media spoluvladnou s byrokratem vladnou ,napr. , je hodne prikladu kdy na koho se jim ukaze toho obzalujou obrovskou lzivou propagandou sprostych pomluv, ten u soudu nevyvazne .
      Nebo aspon znici jeho zivot na dlouho.
      Dalsi zbran masove destrukce jsou dane. Tak komplikovany , ze ani stada ucetnich nesvedou je udelat spravne.
      To nevadi , az do ty chvile , kdy danovej poplatnik se nejak provini.
      Z tyhle pasti nikdo neunikne.

  1. Pane Targus.
   K nějakému obsazení území nedojde,aby se dalo vyjednávat o výměně území.
   Co lze vypozorovat,teprve teď začne válka na Ukrajině.
   Bohužel,Ukrajinci jsou tlačení k úplnému zničení.

   1. Re: zemedelec

    Rozlišujete přání od reality. Na rozdíl od jiných.
    Na to vám odpovím slovy, která jsem napsal již mnohokrát.
    Zoufalí lidé dělají zoufalé věci.

    Ukrům už mnoho jiného, než jsou zoufalé činy, jaksi nezbývá. Takže střílejí po Belgorodu a doufajÍ, že se stane NĚCO…
    … nejlépě s velkým „Ň“…
    Hitler daky dělal kraviny, když mu teklo do bot…

    1. Jo, taky si to myslím. Co všechno už Ukrajinci v poslední době zkusili:
     – útok drony na Moskvu(32 dronů, 19 sestřelili + 10 jich spadlo samo, když se zamotali do drátů elektrického vedení nebo větví stromů) + 3 trefili obytné domy tak, že někde povypadaly rámy oken, někde se jen vysypalo sklo)
     – útok přes hranici v Belgorodské oblasti
     – útok vodními drony na hlídkující loď Ivan Churs (nejdříve ukrajinské video se zásahem trupu lodi a následující den desítky videí, jak Ivan Churs vplouvá do domovského přístavu nepoškozen)
     a nic z toho nevyprovokovalo Rusi k tomu, aby pohnuli frontou.
     Místo toho jim Rusové trefili budovu rozvědky v Kyjevě a zrovna v době, kdy tam byla superutajená porada s účastí specialistů NATO. Agentura JPP hlásí, že informaci o datu, místě schůzky a plánované účasti dodala běloruská rozvědka, která ji dostala z kanceláře prezidenta, protože je štvala rostoucí popularita nejvyššího rozvědčíka Budanova.

  2. Ofenziva zacne, az uvidime zapadni tanky a dalsi.
   Zatim se USA snazi vyresit ruseni Himmarsu a dalsich zapadnich wunderwaffen.

   Belogrod je saskarna pro zdebilizovany zapad, ktery by si bez zprav 2x denne z bojiste myslel, ze uz valka skoncila.

   1. Pro ukroteráči povražděné civilisty to asi taková šaškárna nebyla. A pro evakuované to šaškárna také není.

    1. Rusko je ve valce. Kolik tech povrazdenych civilu bylo?
     Valka bez ztrat je pouze ve filmech pro deti.
     Probudte se.

     1. „Zradlo je vsechno ,ostatni a moralka, az potom“.
      „A vlada /lidem zvolena /,se rozhodla , ze si zvoli jinej lid“./B.Brecht/.
      Ted ale si rozhodla jinak. Lid si nezvolila ,kdyz ani lid nechce.
      Ukr ma ted strasny peklo ze vsech stran , zpredu , ze zadu a zevnitr.
      Jezdi patroly, ktery kradou kazdyho na frontu a pristi den uz je hrdina..
      Uz neni. Ty co jsou jeste zivi musi bejt mrtvi, co nejdrive.
      Vitezstvi rusu neni dulezity , celkem zbytecny , nejdulezitejsi je , aby na ukra bojoval. A rus to dela. Ma ztraty taky.
      Musi bejt ofenziva. Na sest obrannych linii.
      A nektery z Ameriky rusovi v tom bez problemu pomahaji..
      Cina zase pomaha znicenim dolaru. Probiha.
      Boj mocnych bohacu a pres mrtvoly , totalne bezohlednych , kdyz jde o majetek , o polnosti vsude na svete , o zdroje pitne vody ,
      suroviny , lidska obydli atd..
      Ostatni co zbejva , se obyc lidem znici.
      Kvuli treba pocasi. Co dal, nova epidemie.
      Plyn ,ropa, energie , elektrina , zradlo , leky strecha nad hlavou ,nic.
      Aby totalne svymi zivoty zaviseli.
      Znehodnoceni dolaru a inflace rozhoduje , bohaci, shromazduji majetek. Ber kde ber.
      Nejen to, aby ukrajinizovali vsechno a vsude. Nejen tam.
      Puda a urodna , vyrostou na ni potraviny vydela se a s predrazenym zradlem a je potom vsecko, co je treba, se zase poridi vybuduje..
      Ztrati inflaci miliardy , ale vydelaji na majetku a vlastnictvi vseho dalsi.
      Predevsim , zase miri k jednomu cili , bohac ovladne svet a bude totalne vladnout svetu .
      Takovy sou zakony penez a majetku.
      God, save our souls.

    2. Jenže tohle všechno hraje do karet Rusku. Tisíckrát může nějaký trotl z ruské legie vykřikovat, že přichází osvobodit Rusy od Putina. Když za nimi zůstanou mrtví civilisté žádnou podporu v Rusku nezískají.

    1. Re: Gaia

     A to je, oč tu běží…
     Ano, soudruhům by se třetí světová líbila, ale jen tak nějak napůl, třeba jen v Ojropě a v ÁÁÁzyji…

       1. Klidně to mohl říci i ústy ‚elenského – kdyby ho tehdy znal.
        A děkuji za uvedení na pravou míru 😉

  1. To s tím přijetím je náramně pofidérní. Nakonec, buď to říkal na tiskovce Babiš, nebo Pavel. Že přijetí Ukrajiny do NATO až po ukončení války. Což na jednu stranu i dává logika, protože pokud by byla přijata právě válčící země, ocitlo by se NATO ihned u aktivace čl.5. Aktivovat a zapojit se do války? Nebo neaktivovat a naprosto tím zpochybnit samotnou podstatu paktu?
   Jenomže na stranu druhou, válka na Ukrajině začala kromě jiného právě kvůli tomu, že Rusko to členství nepřipustí. Už u Krymu šlo o to, že by USA Rusku s dlouhým nosem vyfouklo Sevastopol A samotné zeměpisné umístění Ukrajiny na dohled do Moskvy je v tom ještě nepřípustnější.
   Jinými slovy by to přijetí znamenalo – tak se to nakonec stejně udělá a hotovo, Rusko, ty se jdi bodnout i tady s celým tím válčením . Což by Rusko bylo nuceno akceptovat pouze tehdy, ṕokud by na Ukrajině prohrálo přímo zdrcujícím způsobem. A byl by to začátek jeho konce. Jde tedy o rétorické cvičení, protože členství Ukrajiny je z pohledu ruského ta stejná červená čára, jako zapojení některého člena do války, či poskytnutí Ukrajině (nebo použití tzv. v její prospěch) nějaké už Ruskem neakceptovatelné zbraně. Takže jediné, co by z toho plynulo, je – pokud by to na Ukrajině mělo skončit a následovaly by přijímací námluvy, znamenalo by to právě kvůli neakceptovatelnosti Ruskem začátek další, tentokrát už onačejší války.

  1. Oni jsou schopni to udělat.
   Nacismus a Hitlera nevnímaji nějak negativně.
   Pro ně je to jenom pokus, který tenkrát nevyšel, ale teď možná jo.

   1. Zapad, nejvetsi pritel a spojenec rusa? Jak tohle muze bejt.
    Vsechno je jinak.
    Mimo jiny a hodne toho vypravel, p.Ritter , navstevnik v Rusku , ze kdyz zacali rusove prchat z Ruska /sam sem to videl , rika se asi 300-4oo tisic /, k nepratelum , kvuli valce, Putin jeste vodevrel vrata dokoran a kazal ,
    nechte je vsecky , at dou..Strategie.
    Rusko nemusi bejt porazeny , ale zniceny hospodarsky , az hladovy a zbidacely udelaji na Putina Meidan.
    Ale ten udela kdo , rikal p. Ritter , kdyz vsicky utekli pryc..
    A ted nesmeji zpatky..Ani ty umelecky posluhovacky, co utikani vedly , placeny a porizeny miliardarema, taky utekli..
    Zajimavy jak, kde kdo muze vsechno , jenom ne zmoudret ,
    nebo se poucit se trochu. Je to dobre , nebo spatne?

    1. Vzdycky je to tak jednoduchy. /upozorneni nekterym , necist a srolovat/.
     Vod zacatku az do konce.
     A zalezi, jak se dohodnou , nebo nedohodnou.
     Vsichni jsme otroci , ktery porad slouzi .
     Slouzime ve skole, potom v praci. .
     Otrokum ve vladach, ti otroci a zase slouzi bohacum , bohaci otroci hromadeni penez ,slouzi jim a jsou jimi zotrocovani , protoze za ne si urvou moc .
     Na udrzeni a zvysovani jejich moci , potrebujou stale vice a vice otrocit za nekonecne zisky vice penez a bohatstvi .
     Nemaji proto nikdy dost.
     Musi udelat vse, bohatnout , aby si stale vetsi bohatstvim upevnovali a udrzeli moc , na ovladnuti sveta , moc na obratku pouzivaji na vetsi zisky a hromadeni bohatstvi .
     Sou tak zotroceny dvojnasob ….
     Otroci elitni otroci proto dvojnasob , bohatstvi a moci , tedy nejvic ze vsech , bez oddechu…
     Udelaji vse.
     /Kupuji si napr.stale vic otroku na pomoc/.
     Mnozi to vidi jako silenstvi.
     Kdyz ale nebohatnou nekoristi , neupevnuji si moc , ztraci oboji , bohatstvi a nasledkem toho i moc . Nebo naopak .
     Vlastne vsechno. Protoze.
     Jini , ktery otroci vice a s vetsim nasilim a agresi, s nimi skonci.
     Udelaji takovy daleko vic aby zbohatli a loupi, drancuji ,podvadeji , kde je co uloupit , aby nabytym bohatstvim ziskali absolutni moc.
     Nebo bohaty a tak vyspelejsi vyvojem kolonizuji celej svet..
     A kdyz nebohatnou a neupevnuji moc , kolonie je vyzenou a ovladnou.
     Usa vyhnali a ovladli brity. Napr.
     Tak ze penezum a potom logickou navaznosti moci , slouzi /me/ vsichni.
     Do jednoho.
     Zapad je tady jasnej , ale Rusko a Cina potrebuji bohatstvi a hromadeni penez a jeste vice nez zapad , aby nejen prezili , ale navic ovladli svet a potlacili zapad , zase od hromadeni bohatstvi pro moc, zase nad svetem..
     Dohodnou se nakonec nebo ne.
     Me byl komunismus a marxismus lhostejnej , protoze skoro vsichni se strasne snazili a kriceli , to odpuzuje..
     Veril sem ze zrusi penize a doufal /jako universalni reseni utrpeni sveta , jakysi Kamen Mudrcu /the Philosopher’s Stone/,zazracny alchymie , na nase konecne osvobozeni ze sveraci kazajky a klece bohatstvi a moci/, ale byla to zase dalsi lez ..
     Vsichni tedy jednoduse slouzi penezum a moci , kazdej to usili muze vsude sledovat a „tesit“ se, jak to skonci..

     1. Sepsano , nahore , bez pouziti prirucek a poucek , jenom vecne vozralym trollem, jak se nekteri obecne a velmi radi shoduji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *