24 června, 2026

Děkuji za návštěvu…

Přátelé, vaše účast na dnešním dni otevřených dveří ve Vidlákovně předčila všechna naše očekávání. Během dne jsme provedli, pohostili a popovídali si s nějakou stovkou lidí. Ochutnali jsme štrůdly, bábovky, záviny, buchty, rohlíčky, portské, slivovici i medovinu. Navázali jsme navzájem spoustu kontaktů, probrali aktuální politickou i hospodářskou situaci, zhodnotili stav dřevěných konstrukcí sýpky a rozjížděli se domů v dobrém rozmaru.

Nejvzdálenější návštěvník byl až z Popradu. Nejvzdálenější český návštěvník přijel z Křivoklátska. Zastoupeny byly takřka všechny kraje a většina okresů.

Mohli jsme si dovolit optimismus, protože svět zase jednou vydržel. Na moskevské přehlídce se nic nestalo, kromě trochy Zelenského trolení, americko íránské přestřelky se také nerozhořely v nic většího a aktuálně největší problém v České republice je čtvrthodinové zpoždění premiéra. Samozřejmě, Babiš by měl okamžitě odstoupit, protože něco takového se v dějinách naší země naposled stalo jen několik hodin poté, co se opozdila samotná G107 na pietním aktu na Vítkově.

Jak vidno, stále ještě existují ve světě síly, které nechtějí, aby skončil radioaktivní pouští a pořád ještě se úplně všichni nezbláznili. Ať je Trump, jaký chce, moc hezky se poslouchalo, že by příměří mezi Ruskem a Ukrajinou mohlo být prodlouženo. Nejspíš z toho nebude nic a kolem Íránu ještě také bude veselo, ale do krajností (alespoň zatím) mocní tohoto světa ještě jít nechtějí. Zatím jim stačí posílat Ukrajince do mlýnku na maso.

U nás se ještě politické zápasy stále realizují podáváním kompetenčních žalob o ničem a náš prezident je nejvíce zesměšňovaná politická figurka našich novodobých dějin. Válkychtivé spolky jsou vyšetřovány pro klasickou defraudaci a nebo jsou usvědčeny z blbosti při nákupech raket DANA 1, Řehkové někam zalezli a Foltýni se realizují píglováním mladého řeziva. Fialové jsou buď směšní nebo trapní, Kupkové jsou mimo a Grolichové musejí lézt do vypasené řiti Berndta Posselta. Rakušan se místopředsedou sněmovny prostě nestane a nakonec pravda s láskou bude muset vzít zavděk lampasákem z Hradu.

Ještě pořád to jde, ještě nejsme zahnaní do kouta, ještě Brusel nevyhrála a Landsmanšaft také ne. Ještě si tu neprosadili ani euro, ani ztrátu práva veta. Ještě pořád jsme méně zadlužení než Němci či Američané, ještě pořád jsme nerozprodali půdu, ještě pořád skoro osmdesát procent lidí bydlí ve vlastním. Ještě máme co ztratit, ještě stojí za to, nepovolit.

Svět byl v sobotu naprosto v pořádku. Alespoň na chvíli a alespoň na jednom místě.

__________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky.  Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

166 thoughts on “Děkuji za návštěvu…

  1. Níže je veleben Drulák, byl to náměstek ZaMin Zaorálka a velvyslanec v Paříži. Když byl v bohatě placené veřejné funkci (z peněz daňových otroků) – vymezoval se nějak proti porušování mezinárodního práva ze strany EU/NATO/Ukrajiny/Izraele atd?

    Držel hubu a škodil.

    Teď cintá krásný řeči, když už ve veřejný funkci není. A vy mu to žerete.

    Jste tu dospělí, životem zkušení chlapi (nejen), ale chováte se jak naivní zamilovaná 14 letá holka.

    Sorry.

    1. to asdf:
      Už podruhé Vás musím nazvat hňupem.
      Zaorálek na MZ nefungoval jako tupý libtard, nebyl jednosměrný jako Kchárl a už vůbec ne jako Jeňýk Lipánků. Takže se neomlouvejte (asi za svou hloupost) a raději si zjistěte, proč Druláka z Francie (a nakonec i z diplomacie) post-Zaorálkovci odvolali anebo proč ho později vyhodili ze školy, kde učil. To vše před mnoha lety, žvanile.
      Jsem fakt alergický na blbce, kteří neustále někoho trolují a přitom o daném člověku vědí úplné … exkrement.
      P.S. Vlastně se pletu, Vy nejste hňup. Vy jste korunovanej.

  2. Po včerejší ostudě v zápase dvou „S“ se dnes o devíti hodinách kouknu na zápas „El Clásico“, což je klasika v hispánské lize Barcelona vs Real Madrid“.
    V případě zájmu mohu nabídnout adresu ke sledování s komentářem v Ruštině.

    1. Africkej fotbal v EU uz hodne ztratil na kvalite a na tom co dela sport sportem.
      Cestny zapoleny a poctivy usili, kdy lepsi v ten moment vyhraje.
      Takze obrance probehne ve vapne 3m kolem africana a uz je penalta..
      Hraci dostavaji doslova miliardy , ktery sport uz hodne znicily.
      Celej vybor Fifa jim zavreli ,pred casem ..Rozhodci za zlaty hodiny.
      Ja sleduju Stanley Cup, kde ted hrajou posledni ctyri muzstva ,za ucasti nasich ceskych sportovcu. Kteri patri k nejlepsim v NHL.
      A nekolik minut vyber z fotbalu , kde hrajou nasi ..Schick, Soucek a tri nasi brankari v nejvyssich soutezich..

      1. Co vy víte, třeba podobné tanečky urážejí city Novoněmců, podobně, jako Vánoce. Tak holt pojedou tam, kde zatím Novoněmci nejsou. 😀

        1. Zkuste si najt jak tancujou v Bavorsku jejich narodni tanec , fackujou se a kopaji se vzajemne do nastavenych prdeli a maji zabavu ,v kratkych kalhotkach..

          1. Sem zapomnel ,ze by sme se to meli naucit a ted si s nima zatancovat ,ten jejich tradicni , narodni tanec ,s kopancema do jejich ……..az do Mnichova..

        1. .. a esesáci zase měli třeba skvělý uniformy, dokonalej design, vyladěný detaily. vlastně to byla taková přehlídková skupinka manekýnů – co sakra proti nim všichni pořád měli?

          1. A mnoho z nich byli skvělí muzikanti, to zásadně ohrožovalo přežití českého národa, jak podotýké Onanym.

    1. Je ovšem zajímavé, že u vyvolených národů podobné „kratochvíle“ vůbec nevadí. Mrzačení genitálií či jako tady plácání mladých holek po zadcích si navzájem na odhalených spodničkách před zraky spousty mužských šovinistických gerontů. Ale to je cajk. Nedej ale bože, kdyby měli Češi nějakou podobnou tradici třeba o Velikonocích. To už by nejedna aktivistka na gender studiích psala diplomku o tom, jak strašlivě to psychicky poškodilo celé generace žen.

  3. „Zatím jim stačí posílat Ukrajince do mlýnku na maso.“

    Do toho mlýnku je posílá rusko jakožto agresor útočící na Ukrajinu 🙂

    1. Vida… a já myslel, že je tam posílají ti verbíři, co je cpou do auta proti jejich vůli. Myslel jsem, že jim vydává rozkazy Zelenský. A ejhle, ono ne, do aut je cpou zřejmě Rusové. Zelenský po nich nikdy nechtěl, aby padli za zkorumpovanou Ukrajinu…

    2. Re: MS

      Hlavní úkoly speciální vojenské operace jsou:
      demilitarizace, denacifikace.
      Vzhledem k tomu, že bývalý nácek je stejný případ, jako bývalý černoch, nemá Ivan možnost výběru.
      Další dotazy?

    3. Podle všech mezinárodních norem i podle západního „řádu založeného na pravidlech“ bojuje RF na svém vlastním území proti okupantovi UA/EU/USA.

  4. Na organizaci této provokační akce se podílel i bývalý ministr školství Beck, včetně jeho manželky. Ta byla manažerka Národního pedagogického institutu, který spadal pod Becka. Nyní je jedna ze spoluorganizátorek této vlastizrádné akce. Zajímavá je i informace, že to bude moderovat vrchní dezinformátor, aktivista skupiny Čeští elfové Bob Kartous.

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sevcik-Sjezd-sudetaku-v-Brne-je-provokace-Jsem-proti-prepisovani-dejin-vlastizradci-791072

    1. Na tom není zajímavého nic. Vlastně mě ani jedna z těch informací nepřekvapuje. Všichni, kteří kdy poškozovali zájmy tohoto národa, jsou do té akce nějak namočení.

    1. Jo, to jsem tam zrovna byl, když tam Drulák tohle říkal. Já tam vlastně ani ty ukropitomce moc neviděl, oni byli vzadu oddělený policajtama od slušných lidí, co byli vepředu.

    2. Byl to velvyslanec ve Francii. Sloužil systému. Ozval se za dobu svého posluhování cizákům proti systému? Neozval. Tudíž se mu nedá věřit.

      1. Profesor Masaryk také sloužil Rakousko-Uherskému mocnářství a když pak přišlo na lámání chleba, tak se postavil na správnou stranu. Proč by toho nemohl být schopen také Prof. Drulák.

        1. vy máte žida masaryka za kladnou postavu?

          já nikoliv, asi o něm máte informace z učebnice psané BISkou, to potom dává smysl

          1. Jo zaved u nas pronemeckou demokratickou oligarchii a Benes s dalsim Masarykem nas dokoncili dvakrat.
            Drulak je to ceho je plny Osn , EU parlament , armady diplomatu prizivniku /dneska, protoze technologie uplne zbytecnych /,co byla predtim Liga narodu ,ktery se zivi ,ze maji libivy kecy a potom vodsouhlasi k vuli korytu vsecko.
            U nas mame davy zbytecnych generalu ,proste , rozmnozovani byrokratu pokracuje , zkratka hledaji kde nas muzou vozebracit tsunami dalsich parasitu …
            Babis v roce 2018 ,prohlasil sjezd za nemyslitelnej . To nevadi ,takovy se vzdycky vohnou..

      2. Nevěř a jdi dál. Tak hlubokomyslným a fudovaným hodnocením netřeba přetěžovat infosystém……. Bez argumentů, těch jen kvalitním diskutujícím.

      3. Prostě se vyvíjel. Důležité je, že se x let snaží s nasazením vlastní kůže něco se stávajícím marasmem udělat. Málokdo je tak odvážný a tak systematický.
        Nejhorší je blbec, který názor nikdy nemění. To jsou, tuším, slova Miloše Zemana.
        Já ho plně podporuji. Jistě, důvěřuj, ale prověřuj. Pro změnu tuším Kryl poznamenal, že politikům se nevěří.
        Je zde jediná otázka: Kdy nahraje čas, aby si čeští občané byli schopni Petra Druláka prezidentem zvolit. Zatím se demonstruje za více peněz na flintičky. To je pak marný…

        1. Když oni ale nechtějí koupit lidem flintičky a ozbrojit obyvatele ČSR.
          Oni chtějí utrácet stovky miliard prostřednictvím Strnadovic pacholků.
          Kolik z nich říká, za co to utratí? Kolik mají lidí ochotných řídit obranné drony? Kolik mají dronů?
          Přibylo jim stovka plukovníků a generálů. To bude peněz!

        2. Co Drulak udelal konkretniho a skutecnyho pro nas , mimo kecy…
          Sel do ulic zorganizoval protesty , tech je vic druhu , co.
          Za co konkretne ma bejt honem president. Urad presidenta musime zrusit.

      4. to asdf:
        Odpověď jsem napsal výše. Když nechápete rozdíl mezi diplomatem a politikem, nepiště, ale učte se (nejméně 3x).
        Idiote.

    3. Drulák by byl dobrý prezident a není pochyb o tom, že by byl mnohem lepší i mnohem kompetentnější než Pávek 107. Klíčová otázka zní, zda má reálnou šanci se jím stát? Je široké veřejnosti dostatečně známý, aby ji oslovil?!?!?!

      Jaký by mělo smysl aby kandidoval? Pokud by měl na sebe navázat hlasy alternativní scény a pak v druhé kole podpořit vládního kandidáta, pak ano. Ale nedělejme si iluzi, že by měl reálnou šanci na postup do druhého kola. To opravdu ne.

      1. Profesor Drulák by nejprve musel veleopatrně proniknout do mainstreamu a do povědomí libtardů.
        A tipnu si, že on sám s tím bude mít problém…

        1. Nemusel, stačí když sebere hlasy jako president Zeman. A nesuďme situaci dnes, zvažujme za osm, třináct nebo osmnáct let.

            1. Samozřejmě, ale presidentské volby jsou az za tri roky a nemyslím si, že v nich by pan profesor kandidoval. Věřte ale, že proti tomu nárazu bojuje jak může, včerejšek budiž příkladem.

      2. Dopadlo by to stejně jako se Zaorálkem. Před volbami rozumné řeči o Ukrajině a Rusku, a po usednutí do židle rusofob non plus ultra a podporovatel války. A to v době, kdy se to ještě dalo uhasit.

        1. Zajímalo by mě, jak se tyhle transformace osobnosti dějí. Jestli člověka navštíví dva páni v černém, předloží nabídku která se neodmítá….

    4. Aniž bych se chtěla panu Alefovi nějak podbízet, nebo „šplhat“, má pravdu…

      Petr Drulák mě zaujal svým vystoupením už na předvolební demonstraci Stačilo! tím, jak dokázal brilantně formulovat své myšlenky, mluvit bez papíru a odvážně se postavil Ukrajincům už tam. Už na tom předvolebním pochodu a následném projevu Petra Druláka (a dalších) mě to napadlo také – že bych ho ráda viděla jako našeho prezidenta.

      1. Prof. Drulák dokonce udělal něco víc: on se Ukrajincům (a fangličkářům s UA vlajkami) nepostavil, on je elegantně a nekonfliktně zařadil do programu akce. Protiruským žlutomodrým křiklounům několika málo slovy vzal vítr z plachet. Obrovský nadhled.

        Tím (a nejen tím) se projevil jako skutečný státník.

        1. Jj, máte pravdu, teď jsem si dočetla celý ten článek na Parlamentních listech. Proukrajinským aktivistům se postavil tehdy na tom pochodu předvolbami, kde je odkázal do příslušných mezí.

        1. Děkuji za opravení a omlouvám se za nepřesnost.

          Ano, ta akce se jmenovala „Pane prezidente, respektujte volby“. Se Stačilo! jsem si ji v paměti spojila asi proto, že tam vystupovala Katka Konečná i Vidlák. A právě tam mě i vystoupení prof. Petra Druláka hodně zaujalo, považovala jsem je za jedno z nejlepších. Ten člověk má rozhled a za našeho prezidenta by se hodil. Už tam mě to napadlo.

          Pokud to myslí upřímně, je fajn že je na naší straně. Že měl dřív jiné názory – takových lidí je spousta. Mohl by dokázat lidi spojit, překonat rozhádanost – což je přesně to, co naše země potřebuje.

            1. 🙂

              Uvážím to, srdce mě tam táhne, to je pravda.

              Na druhou stranu, moc kolektivní nejsem. Organizovanost mě děsí. Ještě uvidím…

  5. 🍀‼️ V našem kraji jsem si všiml jedné zajímavosti.

    Na německé symboly (pomníky, pamětní desky atd.) tečou dosti významné obnosy peněz.
    Dokonce se budují i nové jejich symboly, ale pro ně.

    Jenže sami jsme nedokázali zde vybudovat své symboly, na které by jsme byli hrdi, že jsme ZDE.
    Když jsem přišel s požadavkem vybudovat pamětní desku firmě, která zaměstnávala v období 1965 – 1989 5.500 lidí a ekonomicky významně posunula náš kraj, bylo mně doporučeno, že to není vhodné a stejně vám nikdo nic nezaplatí. Dodnes na ekonomické vlně, kterou nám zde zanechali naši předci před 1989 jakžtakž prosperujeme.

    Jako otroci rádi čistíme a oprašujeme jejich symboly. Při návštěvě Němců slavnostně přestřiháváme pásky v předklonu, politici se předhání kdo jim podá první ruku, ale své české symboly nemáme.

    Je to velmi smutné. Velmi.

    Kdyby to bylo vyvážené nevadil by mně přístup, že udržujeme historii.

    1. Napis kolik penez a kdo vynaklada na nemecky pomniky.
      To pises jenom , aby si zase mohl na nas hazet tu svoji ANDELSKOU smradlavou spinu ,co my zase nedelame. „Jenze sami sme nedokazali“..
      Pouckari nas takhle nici do zahuby..

      Napr. titulek , „Svetova vostuda pri zapase Sparty se Slavii .
      A eklhaft uz povysene poucoval a hazel spinu /spinavy sou plny spiny/ jak sme spatny ve vsem.
      Kluci se trochu strkali , trochu poprali , to je uplne normalni ,mezi chlapama a svine uz hned pomlouva, ze svetova vostuda.

  6. Tak tady je vysvětlení, proč se Zelí o nic nepokusilo:

    „Vzkaz byl jasný: ruské drony přímo sledují Kyjev a mohou kdykoli podle libosti zaútočit na ukrajinskou vládu. Je to docela zajímavé, je třeba poznamenat, vzhledem k tomu, že nám neustále tvrdí, že baterie systému Patriot v Kyjevě sestřelují hypersonické střely Kinzhal jako mouchy, zatímco pomalu letící dron středního doletu si může bez problémů létat kolem nejbezpečnějších a nejcitlivějších vládních objektů?“
    https://kispep.wordpress.com/2026/05/10/simplicius-zelenskyj-opet-ustoupil-od-sveho-postoje-zatimco-ruska-prehlidka-ke-dni-vitezstvi-probehla-podle-ocekavani-podle-planu/
    https://simplicius76.substack.com/p/zelensky-again-steps-down-from-ledge

    1. Ono to ve skutečnosti asi nebude tak jednoduché.
      Prosáklo, že vládní čtvrť je přímo napojena na rozsáhlou síť bunkrů, vybudovaných v 50.letech v časech té největší „atomové“ hysterie. A ty bunkry jsou vybudovány tak, aby odolaly i jadernému úderu…
      Takže jestli je Zelenský zalezlý v některém z nich, pak bude těžké dostat se mu na kobylku i přesto, že Rusové plány i umístění těch bunkrů znají.
      Byla tam i odpaliště JZ s příslušnými dalšími bunkry, odolnými témuž úderu.
      Jediné, co by asi bylo možné, tak shora pomocí Orešniků všechny případné vchody/východy zavalit rozbořenou nadzemní zástavbou.
      Ale budovali to Sověti – takže chytře a nějaké havarijní prostupy do metra apod. tam určitě budou.

      I když – my vlastně ani pořádně nevíme, co takový Kinžal, s nějakou případnou modifikací, vlastně dokáže. Snímků s následky úderu Kinžalem je velice poskrovnu, až téměř žádné – banderovci se snaží následky úderů Kinžaly i Orešniky ututlat, co to jde.
      Rusové sice mají území UA pod důkladnou satelitní kontrolou, ale ani oni nepustili žádné zmiňované snímky.

      Možná to je tím prostým faktem, že Sověti/Rusové jsou pověstní až chorobným utajováním snad úplně všeho, včetně parametrů zcela běžných, civilních záležitostí – už jsem tu o tom psal.
      Ještě koncem 80.let nebylo dost dobře možné, dostat se k nějakému jejich katalogu Si polovodičů, který by obsahoval všechny jejich parametry. S údivem jsme pak zjistili, že oni žádné takové ucelené katalogy ani nevydávají a že podrobné údaje sovětských součástek mají pouze jejich konstrukční kanceláře…

      Chápu to tak, že zbylé Patrioty, pokud ještě nějaké vůbec jsou, jsou vyčleněny jen a pouze pro ochranu té vládní čtvrti. A zbytek Kyjeva ať si třeba zdechne – to je v kostce uvažování té současné „vlády“.
      Pak mi ještě není úplně jasné, zdali má ARF pod kontrolou úplně všechny dronaře, nebo pouze ty, kteří byli do struktury začleněni oficiálně a jsou z rozpočtu ARF i placeni.

      1. Re: Teco

        Technická
        Kinžál je převlečený Iskander, takže tam se asi není moc na co dívat. Hlavice se můžou měnit, jak koho napadne, naváděcí systém totožný, letové vlastnosti totožné, jediný rozdíl je v odpalu (letadlo × pozemní odpaliště).
        Takový Orešnik by mne zajímal mnohem více.

    2. Rusove maji ty drony na optickych vlaknech , ktery se nedaji rusit a vidi a sleduji vsecko ve dne v noci a kdyz je treba zavolaji ty utocny..

  7. Propagační materiály na stránkách
    Sudetendeutsche Landsmannschaft – Bundesverband – e.V.

    Glückwunschkarte 0,83€
    Verschicken Sie Glückwünsche zum Geburtstag mit einer schönen Glückwunschkarte im Stil der Sudetendeutschen.
    Pošlete blahopřání k narozeninám v podobě krásného přání ve stylu sudetských Němců.
    https://www.sudeten.de/artikel/glueckwunschkarte-ohne-umschlag

    Unsere Heimatlandschaften
    Landschaftskarten 5,95€
    Naše rodné krajiny
    Karte der sudetendeutschen Heimatlandschaften im Format A1.

    Egerlandkarte 24€
    Nakladatelství Mittelpunkt-Verlag z Neualbenreuthu vydalo nové vydání své mapy Egerlandu. Tato mapa, vycházející z usídlení, dopravní sítě a krajinné struktury z roku 1937, je považována za poslední německy psanou mapu Egerlandu. V důsledku vysídlení Sudetských Němců a následné dominance českého jazyka v této oblasti již žádná podobná mapa nevznikla.

    Baumwolltasche „Unsere Heimatlandschaften und Heimatkreise“ 2,99€
    Bavlněná taška „Naše rodné krajiny a rodné kraje“

  8. Tomu se říká proměnit slova v činy. Bezva pane Dane. Taky se k Vám časem vypravím.
    A ještě dodám: Vy jste bratři jak se patří.

  9. Ano, je to O.T., ale stejně:
    Ráno se rozběhly zprávy o včerejším incidentu obecensta (fanoušků) mezi Spartu a Slávií. Teď se to bude několik dní „řešit“.
    Bude to náhradní potrava pro „journalisty“, aby nemuseli oznámit totální debakl vyhrůžek Vl. Zelenského o vybombardování slavnostní přehlídky na Rudém náměstí konanou k 81. výročí konce II. světové války.
    I ta vysoká věrchuška se bojí smrti – a Oriešnik smrt znamená. Maria Zacharová oficiálně oznámila, jaká bude reakce RF, pokud někdo naruší oslavy. Ani 20 m betonu nebo britští bodygardi nepomohou.
    Tentokrát naštěstí slavil vítězství rozum – nebo obyčejný strach o život.
    A kdyby fotbal už vyšuměl, máme tu další náhradní téma- hantavirus. A spekulace, bude-li to nový Covid.

      1. To by se na vás vlastníci aparátu Leica jen útrpně dívali a říkali si, že oni to stejně věděli, že jste nýmandi. A vlastníci FujiFilm by mezitím jako jediní fotili.

      2. Tady nešlo o to, že by se prali fanoušci Slavie a Sparty mezi sebou. Ale o to, že pár minut před koncem vběhli slávisti na plochu, napadli brankáře a ještě jednoho hráče Sparty a naházeli tam pár světlic. Pak se zase vrátili na svoje místa. Ovšem podělali to, protože pokračovat v zápase už nešlo, takže ho ukončili předčasně. Slavia vedla 3:2 a po zápase by už slavila titul mistra ligy. Ovšem teď je místo toho čeká kontumace zápasu a oslavy budou muset odložit na jindy.

          1. Mluvil jsem včera na nádraí cestou ze Staromáku se slávistou, který z toho zápasu jel. V kotli nebyl, ale podle něj to bylo pár mladých bezmozků z kotle Slavie, kteří nerozeznají písknutí faulu od písknutí konce zápasu. Podezřelé mi přijde zda je někdo nestrhnul, proč by při oslavě titulu napadali sparťany a také jak si Sparta může dovolit odmítnout pokračovat v zápase, jak rozhodčí chtěli.

              1. To by ale mělo být rozhodnutí rozhodčího, ne klubu. Obzvláště když ten klub ví, že nepokračování mu přinese výhru v na hřišti prohraném zápase.

            1. Kdyby se vrátili na hřiště, byli by za úplný košťata. Domácí klub nebyl schopen zajistit bezpečí hráčů, tak odjezd. Udělal bych to samý.

    1. To sou zajimavy ,ty promeny , jak sou vladni ukrove hned poslusny a ukazneny.
      A nic si nedovolujou , kdyz se jim rekne zkuste to a kdyz vi, ze na ne spadne v kancelari stul i se stropem.
      Najednou nemaji svalnaty kecy vo vitezstvi a sou zticha ,ani nedutaji……

  10. Jak se tak dívám na to velkou plochu omítky, tak by se tam hodila kresba od Banksy, něco jako:

    https://scontent.fprg5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/689008536_10164325810419253_5985503939546445730_n.jpg?stp=dst-jpg_s720x720_tt6&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=7b2446&_nc_ohc=8FI5wRxSLesQ7kNvwEW-7d2&_nc_oc=Adr0Bb_qp0TsSF6zOSZ_GKcg3WrkVMbIRnym4raVYUL8BNFid7tF5eMDG9DCoRv95Xs&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.fprg5-1.fna&_nc_gid=8CZdJ2czJNHz7pmh4mNhmA&_nc_ss=7b2a8&oh=00_Af61TZZ7MX0nMkOPjPTOcYcPyQ4mR1odaQHgusqGA_tTrQ&oe=6A058F13

    ———————————–
    Ono by možná stačilo, kdyby Schovanka navrhla nějaké své malůvky „ze života zemědělce a jeho zviřátek“, něco jako bylo v té její knize kreseb. Tím by Vidlákovna získala celostátní nebo i mezinárodní pozornost.

    1. Tvorba Banksyho mi přijde neotřelá a nápaditá, jenže bohužel není apolitická.
      Jo, kritizuje nešvary současné společnosti, jenže „po svém“. A tady je pes zakopán.

      Pozvat ho sem, třebas i anonymně, by ale znamenalo důkladné vysvětlení jak funkce Institutu, tak i přesný účel té stavby a to, co se v ní bude v budoucnu odehrávat.
      A obávám se, že by na to ani nereagoval – zakládá si na anonymitě i na té své nepředvídatelnosti, co kde zrovna vytvoří, kam to umístí, nebo co z okolního prostředí využije.
      Dal si i tu „práci“ s anonymní cestou do banderostánu, aby něco vytvořil i tam.
      A řekl bych, že sama tato skutečnost jej fakticky vylučuje z „našeho kulturního okruhu“…
      Je to imho podivínský Anglán, myslí jako Anglán a smysl pro humor nemá suchý anglánský, ale tak specifický, že by se zrovna u nás nemusel setkat s pochopením.

  11. V den oslavy konce WWII 8.5. odjel náš ministr zahraničí Macinka na jednání do Berlína a tento svátek tam slavil s německými papaláši, z nichž někteří mají blízko k sudetoněmeckému Landsmanšaftu.

    https://www.youtube.com/watch?v=whbdVWqGteg
    9. 5. 2026 Večerní zprávy s komentářem
    Ladislav Vrabel

    https://www.facebook.com/petr.macinka

    Petr Macinka
    7h ·
    Německo. Klíčová země, která se svojí současnou vládou určitě má na to, aby Evropu posunula od bruselských ideologických experimentů zpět k (průmyslové) racionalitě.
    Před nedávnem to ostatně potvrdil i vlivný server Politico, který uvedl, že „němečtí konzervativní politici (zejména z CDU) se chystají postavit předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyen před tvrdé ultimátum: buď omezí moc Bruselu a sníží regulatorní zátěž, nebo budou usilovat o omezení pravomocí samotné Evropské komise.” (Politico, 27. 4. 2026)
    To jsou docela optimistické zprávy a německou vládu je v tomto ohledu určitě potřeba maximálně podpořit. I proto jsem moc rád a s potěšením přijal pozvání do Berlína na bilaterální jednání se svým protějškem, spolkovým ministrem zahraničních věcí Johannem Wadephulem (CDU).
    Velice jsem ocenil také datum, které pro moji návštěvu německá strana navrhla: 8. květen. Den, kdy si celý svět připomínal vítězství nad nacismem. Vmímám to jako gesto, které překračuje hranice běžné diplomacie…
    Vedle 28. října a 17. listopadu je osmý květen pro Českou republiku jedním z nejdůležitějších dnů naší historie. Před 81 lety v tento den by asi sotva někoho napadlo, že český ministr zahraničí bude jednou uctívat památku více než 670 popravených československých vlastenců přímo na půdě bývalé nacistické věznice Plötzensee v Berlíně. Natož že mu u toho budou salutovat němečtí vojáci.
    Plötzensee je svojí minulostí hrůzné místo. Hitlerovský režim zde popravoval nepohodlné na základě lidových soudů. Odsouzenci končili ve zdejších celách smrti nejen za statečnou odbojovou činnost, ale často klidně i jen na základě pomluv či vyfabulovaných udání.
    Smrt zde našel třeba Julius Fučík, ale úplně první nacisty popravenou Češkou byla Irena Bernášková. Mladá žena s neuvěřitelným příběhem, kterou nezlomili ani gestapáci v pražské Pečkárně. Svým mlčením a vzdorem zachránila život stovkám našich odbojářů, jejichž „hříchy” vztáhla na sebe. Skončila v Plötzensee v místnosti s gilotinou, bylo jí 38 let.
    Moje páteční ráno začalo hned od 8.30 hodin setkáním s těžkou váhou německé CDU, s jedním z dlouhodobě nejvlivnějších konzervativních politiků, který je dnes zároveň šéfem Zahraničního výboru Bundestagu, Arminem Laschetem. Podával mi levou ruku se slovy, že má pravé rameno po úrazu. Prý spadl z elektrického vozítka. Když jsem – jako Motorista – s úsměvem namítl, proč nejezdí autem, se stejným úsměvem mi odpověděl, že zrovna nemá řidičák. Před časem jel totiž „trochu rychle”… Až později jsem zjistil, že se kvůli tomu nejspíš nestal německým kancléřem. No sakra, to mi něco připomíná…🙈
    Diskuse s ním byla velmi povznášející. Přece jen býval premiérem osmnáctimilionového Severního Porýní-Vestfálska a před Friedrichem Merzem i šéfem německé CDU. Detaily si nechám pro sebe, ale míra pragmatismu, která prostupovala celou zhruba hodinou našeho jednání, se na Západě opravdu vidí jen u málokoho.
    Důležité bylo rovněž následné setkání s šéfem poslanecké skupiny přátel České republiky Stephanem Mayerem (CSU), který je ovšem také prezidentem tzv. Svazu vyhnanců. Oproti skvělé geopolitické debatě s Arminem Laschetem, která se týkala mnoha oblastí, bylo zde logicky téma pouze jediné: Sudetoněmecké dny v Brně.
    Mluvil jsem o tom, proč je tato akce u nás vnímána tolik negativně. Většina Němců to absolutně neřeší. Ti, kteří ano, nyní už ví, že to pan Posselt celé značně podcenil i že němečtí politici, kteří případně do Brna zamíří, nemohou očekávat pouze aplaus.
    Na druhou stranu je potřeba vnímat, že jakkoli to u nás vadí obecně spíše starším lidem, nejmladší určitě nebudou ani účastníci z Německa. Proto bych zde rád apeloval všechny, kteří přijdou vyjádřit do Brna svůj nesouhlas, aby vnímali i tento rozměr. Mnohým z těch lidí je okolo sedmdesátky a víc.
    Stephan Mayer je nesmírně zkušený, ale hlavně slušný člověk. Určitě se s ním rád potkám kdykoli znovu. Totéž bych doporučoval i našim poslancům při pracovních cestách do Německa, protože on je opravdový přítel České republiky.
    Mezi hlavním odpoledním jednáním s ministrem Wadephulem a dopolední pietní akcí jsem stihnul ještě udělat velký rozhovor pro asi nejrespektovanější noviny v Německu i po celé Evropě – Frankfurter Allgemeine Zeitung. Mluvil jsem o potřebě znovuobjevení regionu střední Evropy a jeho důležité stabilizační role. Ale to vyjde až v pondělí. Tak snad to nebude nuda.
    Jednání s ministrem Wadephulem bylo přátelské, věcné a konkrétní. Společně jsme podepsali memorandum, v němž říkáme, že chceme o dalších deset let prodloužit činnost Česko-německého fondu budoucnosti. Ten vznikl v návaznosti na slavnou Deklaraci složitě dojednanou šéfy vlád Václavem Klausem a Helmutem Kohlem v roce 1997. Německá strana do Fondu vloží několik desítek milionů eur.
    Svojí návštěvou jsem smazal také jistý deficit z předchozích let. Přestože je pro Českou republiku Německo v mnoha ohledech nejdůležitější zemí, můj předchůdce do Berlína na bilaterální návštěvu za čtyři roky nejel ani jednou.
    Abych podtrhl význam našich vztahů, vzal jsem do své delegace i tři zkušené diplomaty, kteří slouží, anebo v minulosti sloužili jako velvyslanci České republiky právě v Německu. Skvělý tým, úžasní profesionálové.
    ————-
    jeden z komentářů pod článkem na fb:

    …to nemyslíte vážně .. Na výročí konce utrpení , které způsobili Němci — jet do Německa a tam se rozplývat nad budoucností s Landsmanšaftem v zádech !!!!! To už jste se lidi opravdu zbláznili !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    1. A sankce na zitrejsi EU brance , zadny prachy v bance a zadny livance.
      Takze straslivy germansky nacisticky zlociny a okupace vadi jenom starsim lidem . Tem mladsim jako je posluha Macinka nevadi. Asi se tesi na dalsi..
      Ale misto motoru ,motorista na to startuje , celej narod.
      V cele s Babiskou, kterej si takovou vladu vybral a kterej to pozehna….
      Propagandou vychvalovany kaspari ,ze predvadi taskarice , hadky s rozvedcikem ,umistenym na zavedeni nas do sparu dalsi rise.

      Takze vopacne , Benes vylez z Londyna a s Masarykem a zase, ze nas budou osvobozovat ,ale az po valce a tak ze nas dodaji na dalsi okupaci ,pro zmenu ,Kremlem . Nikdo jinej nastesti vo nasi okupaci nestal ..
      Jinak nas rozervali benesove na deset kousku.
      Vychodonemeckej komunista /fasista zaroven, Ulbricht , taky poslal tanky ,po valce na nase osvobozovani … Nevadi kdo vladne v Nemecku..

      Vlada germanu predstira slusnost , to je nic nestoji ,ale ten fond s desitkama milionu je motoristovi , na co ? Pred chvili byl Babiska na rozkaz /jako Macinka, v Berline /,na rozkaz / v Mnichove, na koberecku pro rozkazy.
      Potlacovat protesty proti sjezdu. To je samozrejmy. A.
      Evropa bude doreformovana po vzoru , Spolkovy federalni vlady Nemecka…
      To bylo pred valkou a po valce a osvedcuje se to na valky.

      Takze Klaus taky s Kohlem , ty fondy pratelstvi , az nas zase budou muset zachranit a ochranovat dalsi okupaci. Zrud je nekonecne a vsude.
      Zahlid sem titulek , Muzou zlocinci spachat naky dobro. Skoda slov.

      Lufthansa zrusila 20 tisic letu civilni dopravy, pro nedostatek leteckyho paliva .
      Psal sem ze budou litat na kostatech a vono se to vyplnuje.
      Na nas asi zadny nezbudou.

      Uz v roce 36, za tri roky po dodani kaprala Hitlera do cela vlady , germani dostali sankce , zrali jenom margarin misto masla , pili kafe ze zaludu , mazali si umelej med na chleba ,zeny meli zakazany se zkraslovat , kdo pestoval dobytek ,mel zakaz ,bez povoleni vlady cokoliv.
      Na dodrzovani dohlizeli SS v celym Nemecku,ktery mohli kseftovat ,ze si ukradli co chteli na prodej . Kdo se vzeprel toho zavrazdili…
      Hitler byl clenem SS s legitimaci a odznakem c1 , c 2 byl hned jeho sofer a velkej ,vernej pritel, Emil Moric.

      Blokada , tentokrat to neni Leningradska ,ale porizovana usakama, znamena nedostatek umelych hnojiv , navrch blokady sankci EU a Nato, na vsecko , co narody EU potrebujou ,akorat vockovani fizerem a ochotnych posluhu toho bylo a je, vic nez dost..
      A nikdy zadny sankce na ne…

      1. Hovno můžete uklidit a smířit se, nebo do něk furt rýpat. Naštěstí to čas již brzy vyřeší.

            1. Jednou se tu chlubí, že míchá chcanky s popelem, jindy, že se usmiřuje s hovnama. Ten člověk fakt pobaví. 😀

          1. Vysavač má již jistě požádáno o německé občanství. Třeba i podloženo dokumenty o jeho předcích za protektorátu.

            1. Vari mu to pomoze? Nie, zrejme skor Španielsko ci Portugalsko…..ale mňa skôr zaujala posledná veta, čas to už skoro vyrieši, tak ma zaujimalo, co očakáva

              1. Jak ho znám, tak bych si tipnul že počítá s německým ovládnutím nás, ať už přímo nebo přes federalisovanou EU.

      2. Naštěstí se dobytek pěstuje jen v některých zemích. Ve většině zemí se dobytek chová. Ale v dnešní době je možné prakticky vše ohledně pohlaví, tak proč bychom nemohli chovat rajčata a brambory, a pěstovat pejsky a kočičky?

        1. Jo, na poli se pěstuje, ale dneska se pěstujou solární panely…a brzo i větrníky…
          Já bych mu ten přeřek odpustila, to se stává i v lepších rodinách.

      1. Tak jsem si posléze vyslechl Macinkův komentář k jeho návštěvě Německa na den oslav jejich porážky a v něm tvrdil, že byl Německým partnerům vysvětlovat, že konaní sletu SDNL v ČR nebyl dobrý nápad, ketrý hýbe naší republikou . . .

    2. „Důležité bylo rovněž následné setkání s šéfem poslanecké skupiny přátel České republiky Stephanem Mayerem (CSU), který je ovšem také prezidentem tzv. Svazu vyhnanců.“

      Jestlipak je Herr Mayer taky šėf poslanecké skupiny přátel Polska a Ruska ? ( vyhnanci ze Slezska, Pomořanska a Východního Pruska)

      Jestlipak by v Polsku prošla taková návštěva ministra zahraničí ?

      Útok probíhá na nejslabší cíl.

    1. Podle výrazu bych si tipnul hned vedle Vidláka po jeho pravici šedé bombirované tričko s nápisem.

      1. Re: TzR

        Kdybych se JÁÁÁ nechal vyfotit, tak po otevření článku „Děkuji za návštěvu“ podpálíte svůj barák v Rajce a zdrháte až za Kavkaz, někam do Íránu, coby bezpečné lokality.
        A to vám garantuju, že byste Černé moře přeplaval kraulem na jeden zátah!

  12. Já bych to nechal na umělé inteligenci. V nejvyšší verzi zcela jistě umí i nahazovat omítku, když ještě předtím poradí jakou, nakoupí ji, správně nachystá a pak už jen nahazuje.

    1. Re: tdx

      A vona hen ta EjÁJ už umí fasádu i oklepat, vyčistit drážky, odprášit, nahodit cementšpric a po nahrubování to stáhnout deskou hezky po špaletách? A kdo bude filcovat? Nebo to bude nějaká škrábaná?

        1. AI sila opravovat nebude, ale již dnes se staví v Číně roboticky celé komplexy budov, práce jedou 24/7 a nejspéš dozoruje a navrhuje AI.

    2. AI Vám dnes suše sdělí (a Vidlák istě ví), že:
      – nevytápěná nebo jen temperovaná stavba → zákon vás do zateplení nenutí.

      A) Kdy se zateplení vyplatí a kdy je zbytečné – Zateplení je zbytečné, pokud:
      objekt nebude trvale vytápěný, bude sloužit jako sezónní nebo příležitostné komunitní centrum, chcete zachovat industriální vzhled (silo má často krásnou betonovou strukturu), máte omezený rozpočet a potřebujete hlavně opravit omítku.

      B) Zateplení se vyplatí, pokud:
      chcete v budově celoroční provoz (kurzy, kanceláře, klubovna, cowork), plánujete vytápění (plyn, elektřina, TČ), chcete žádat o dotace, kde zateplení výrazně zvyšuje šanci na úspěch,budova má velké tepelné ztráty (sila obvykle mají).
      Potom netřeba odstraňovat starou omítku a dávat novou – zůstane pod izolací.

      To je dnes, ale jak to vidí Green Deal a jaká je nejbližší budoucnost:
      1) Harmonogram povinného zlepšování energetické náročnosti – Evropská směrnice EPBD (Energy Performance of Buildings Directive) byla v roce 2024 přepracována. Česko ji musí převzít do zákonů.
      Co je důležité:
      Nevzniká povinnost zateplit každou budovu.
      Povinnost se týká budov s trvalým užíváním, zejména obytných a administrativních.
      Cílem je, aby budovy postupně směřovaly k energetické třídě D do roku 2030 a C do roku 2033.
      Ale pozor – výjimky: Budovy kulturní, historické, průmyslové, zemědělské, skladové, technické mohou být z povinností vyňaty.
      Silo přestavěné na komunitní centrum může spadat do:
      stavba pro shromažďování osob → může být vyňata, pokud není trvale vytápěná,
      stavba kulturního charakteru → také může být vyňata,
      stavba s nízkou energetickou potřebou → pokud se jen temperuje.
      Pokud bude vytápěné celoročně jako běžná budova → povinné.

      2) Energetické štítky (PENB) – co bude povinné
      Dnes: PENB je povinný při prodeji, pronájmu, větší rekonstrukci. U veřejných budov nad 500 m² musí být vyvěšen.
      Po implementaci EPBD (2026–2027): PENB bude muset mít každá budova s trvalým užíváním.
      Budovy budou muset postupně splňovat minimální třídy:
      D do roku 2030
      C do roku 2033
      Co to znamená pro silo: Pokud bude jen sezónně využívané → PENB není nutný.
      Pokud bude celoročně vytápěné a užívané → PENB bude nutný a bude tlačit na zateplení.

      Plán EU a ČR: EU nenařizuje zvyšovat daně za neúsporné budovy. Ale doporučuje státům používat daňové nástroje jako motivaci.
      Česko zatím: neplánuje trestat neúsporné budovy vyšší daní, ale zvažuje zvýhodnění úsporných budov (nižší koeficient).

      4) Dotace – tady je největší tlak – Pokud budete chtít dotace (IROP, OPŽP, NZÚ pro veřejné budovy), pak: zateplení je téměř vždy podmínkou, nebo alespoň výrazné snížení energetické náročnosti.
      Tady je ten „nepřímý nátlak“: Bez zateplení dotaci většinou nedostanete. Se zateplením máte šanci na 40–60 % dotace.

      5) Co to znamená pro vaše silo – praktický závěr: Pokud silo nebude celoročně vytápěné → Green Deal vás k zateplení nenutí. Můžete klidně jen oškrabat a nahodit novou omítku.
      Pokud z něj chcete udělat celoroční komunitní centrum → zateplení bude dříve či později nutné.
      Ať už kvůli: energetickému štítku, budoucím dotacím, provozním nákladům, daňovým slevám
      → zateplení řešte hned. Jinak byste omítku dělali dvakrát.

    1. Mládež smaží na kompu nějakou super hru, trochu starší už mají levný letenky do nějaké exotické prdele světa, odkud dokonce možná přivezou domu nějaký ten hentevir nebo něco podobného.
      Probudí je možná až nájemné v Etově bytu poté, co nedostanou super dávku nebo spadlá Wifina. Takže to zůstává na těch, komu na potomcích aspoň trochu záleží.. smutné.

        1. Byla, už to prohrál, jen to ani on a jeho příznivci nevidí.

          Protože politická dohoda se nedá udělat (natož s premiérem) ultimáty přes média a chováním šikovatele na vojenském nástupu při akademické čtvrthodině zpoždění, o kterém navíc věděl předem. Hrad není armáda a on není monarcha a ještě motá práva a povinnost.

          Co vyčítal rozvědčík Macinkovi a ještě to považoval za trestný čin, dělá sám a pro funkci je to o řád u něj horší. Je pak směšný a směšní jsou i ti stojící za ním, kteří to ani nechtějí vidět.

          Prostě amatér v politice a natož na takové funkci je malér.
          Je chybou jen rozvědčíka, když po změně vlády nepostřehl, že už neplatí „jistě, jak si přejete pane prezidente“ servilního a slabého Fialy.

          A pokud je nesoulad politický vlády s bohužel opozičním a ne nestranným prezidentem, pak měl jakýkoli spor být řešen jen důvěrným a diskrétním pak politickým a diplomatickým jednáním, to rozvědčík dělá jak slon v porcelánu. Babiš to od voleb prováděl, až tím štval jeho voliče, ale nyní už prohlédl, že podat prst zde nefunguje..

          Kdo si myslí, že politický spor lze vyřešit právně, nechápe vůbec úkol politiky a dělbu moci.
          Jen amatér se domnívá, že politický spor nejvyšších činitelů se dá vyřešit soudem a kdo má takové poradce, zaslouží si je.

          Sice tím řekne, že nerespektuje nutnost politické dohody v parlamentní demokracii, navíc uznává, že má soud více pravomoci než vrcholní ústavní činitelé a tedy nejvyšší moc v republice a to bude mít katastrofické důsledky. Tato chyba je větší než zločin…

          I kdyby mu jím jmenovaní soudci přidělili právo jet, mandát od vlády mu neodejmou, večeři nezařídí, čelo a natož vládní delegace už vůbec a jen se více ukazuje, jak účelově rozvědčík nyní pro případný soud obrací. Prokazatelně s vládou a premiérem nekoordinoval slibovaná letadla na Ukrajině, vypouštěl kritiku vládního rozpočtu na obranu v zahraničí, kde na to došlo….Neuměl prostě být nadstranickým a najednou by to zvládl, no v pohádkách vlk také sliboval….

          Že by to soudní rozhodnutí ten politický spor vyřešilo, tak to ani omylem, ten se jenom kompetenční žalobou dále prohloubí tak jako tak a bude toho viníkem sám žalující prezident a v plném rozsahu.

          Tak dobro na Hradu došli!

          1. Je pravda ze se Babis s Macinkou trefili do general presne .
            A proto se najednou ozyva z Hradu narek a kvileni ,pohodlim , penezma za nic , funkcema, pohodlim , rozmazlenyho generalicka.
            „Puste mne do Turecka , chci do Turecka , musim tam ,co mi to delate , dyt mi hrozne ublizujete , poslu na vas judry“ …
            A my ty jeho soudy zaplatime. Jednoho generalniho parasita ,
            ze 450 dalsich..

  13. Na Staromáku dnes Michal Gulyaš četl část abdikačního projevu Edvarda Beneše a potom taky kus inauguračního projevu Heydricha. Je to docela hrůza, kolik společného měl Heydrichův projev s tím, co teď leze z Brusele a ze smradlavých hub našich kolaborantů s Pávkem v čele.

      1. Pro vaši informaci, Milane, gulyas znamenal v Uhrách pastevce dobytka. Podle nich se pak jmenuje jídlo, které si na pusztě vařili v kotlíku, tedy vydatnou hovězí polévku na paprikovém základě. Mimo Maďarsko je tak nazýván masitý pokrm, který by Maďaři nazvali spíš pörkölt. Jo, a čte se to gujáš.

    1. Dobrej napad , to cteni .
      Vod svyho mladi ve Vidni ,uz ve skole Hitler nenavidel slovany a zidy ,podle tehdejsi propagandy habsburskych rakouskych germanu , este horsich, tech nemeckych …Podle poctu zmasakrovanych, ve valce hitlerovcu a v okupaci Evropy, vedou nekolikanasobne Slovani..Kupodivu ..

      Zadnej zakaz Antislovanismus , zadny zakony ani u nas nemame ..Proc.
      Vysvetleni . Zakony delaji ,politici a judrove.
      Pres desitky milionu obeti , naopak, mame potlacovani, zotrocovani a vozebracovani nas Slovanu, kazdej den , tak nam vladne z EU a uspesne se rozviji ,u nas havlove ,klausove ,kazda vlada a urady…
      Ti a judrove na nas uvalujou velice tvrdy zakony , ale jenom antisemitismu..
      A taky za vladu, zakony a vezneni Rusophobie , na nas. A co ze nam, rusove udelali.

      A nesmi nikdo muvit vo tom , ze bez rotschhilfu a bohacu Wall streetu ,zadna valka v Evrope nesmela bejt /ani revoluce napr. v Rusku a nacisticka v Nemecku v 33/, ze nacisti rozhodovali ,
      kdo bude ve vysokych funkcich , bez ohledu na rasu , ze jejich rady starsich ,zrejme placeny nacistama , podle jejich seznamu vybirali a posilali zidy s kuframa na nadrazi.. A vedeli ,ze na cestu do koncentracnich taboru a do plynu.

      A znacna cast aktivistu,vladni opozice a vcerejsi vlady a jejich propagandou u nas, se ted horecne snazi ,potlacit a zakazat a ze zadnej nacistickej Antisudetismus u nas nesmi bejt a propagovat rust sblizovani a sjednocovani , ale zase znovu ,pod jejich vladou a okupaci .Na dalsi pokracovani a zase na Slovany a v milionech je zase vymazavat z mapy sveta..

      Podas jim prst a urvou ti ruku i s ramenem . A to je jen zacatek..
      Neda se uplne vyloucit , ze dalsi nasi predvalecny pratele, /cizi a ke vsemu ochotny vlady u nas / a spojenci britove , meli napad , pac vedeli , ze nejvic Hitler nenavidi nas Slovany, ze zamordovanim Heydricha nam poridi este daleko horsi masakry ..

      Treba aby sme je nemohli po valce obvinovat z ochotnyho posluhovani Hitlerovi v Mnichove ,z nasi okupace a nemuseli nam vratit nase uloupeny zlato , ktery obratem poslali nacistum a s Benesem ,kdy jeho vlada ochotne souhlasila platit vsecky pokuty, za vybaveni a vyzbrojeni nasich vojaku , pokuty za to, ze nasi bojovali a umirali pro zachranu Britanie ,ale hlavne proti nacistum, /britskym spojencum proti nam v Mnichove/..
      Vsecko nase vlada ochotne spojeneckym britum platila , vcetne rakvi, vsecko Benes s Masarykem i nasi okupaci radi a ochotne, Churchilum platili .
      A . S takovejma vladama, uz nepotrebujeme este dalsi nepratele .

      A kam az vedou ty stopy nenavisti ,vladnouci zapadem , to nam dobre placeny vedci historikove a pouckari , porad silne zatloukaji..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *