27 května, 2024

Další tragicky trapný výstup ODS v likvidační normě EURO7

Tak prý nám ministr dopravy Kupka pomohl vyjednat zmírnění normy Euro 7. To jakože když nejdřív pomůžu protlačit něco, co je naprosto blbě, protože mám stažené pozadí z toho, že by mě Uršule nepochválila, pak nad tím fňukám a nakonec se biju v prsa, že jsem tu ekonomickou sebevraždu pomohl malinko zmírnit a oddálit, tak to je důvod k oslavě? No možná pro modrého, zfialovělého a zpitomělého opeřence jo. Pro všechny normální lidi je to chucpe, jako Brno.

Takže milí zlatí ódeesáci, pojďme si to zopáknout. To vy jste byli hnací silou našeho slavného předsednictví v EU. Předsednictví, které skončilo 31.12. 2022. Předsednictví, v rámci kterého jsme pořádali v Paze energetický summit, kde si vás nikdo ani nevšiml, Macronovi jste vlezli do videa, kde zmínil téměř každého omylem, ale hlavně , hlavně jste pomohli protlačit schválení normy Fit for 55, která má za cíl stlačit emise skleníkových plynů do roku 2030 o 55 procent oproti úrovni roku 1991 a do roku 2050 na nulu. Rada a Evropský parlament dosáhly ve věci tohoto návrhu společné dohody v říjnu 2022. A víte co bylo vyzdvihováno? Cituji: Průlom je i v tom, že se ji podařilo z celého souboru opatření dohodnout jako první“. Hurá! Sláva ODS! Dodávám.

No a teď něco ze současnosti. Ten nový návrh položilo na stůl Španělsko. Dovoluji si opět citovat:

„Současná podoba kompromisu, který přineslo Španělsko, znamená opravdu výrazný posun k tomu, aby byla tato norma efektivní a aby dokázala nadále zajistit konkurenceschopnost evropského automobilového průmyslu a dostupnost mobility pro celou veřejnost v EU.“ Aha. Vidíte tam někde Kupku? Já ho tam tedy nevidím. Ale možná šel mezi těmi ministry zodpovědnými za konkurenceschopnost kolem.

ČTK: „Nakonec se ale na stole objevil kompromisní dokument, který byl pro Českou republiku, velkého kritika původního návrhu, přijatelný.“ Návrh se objevil. Pak ho asi objevil Kupka a hned poté ho začal vydávat za svůj jednoznačný úspěch. Čili za popření toho, co jsme půl roku předtím v rámci Fit for 55 slavili a doufali, že si toho nikdo moc nevšimne. Všiml.

Výsledek? Jako vždycky, a jak píšu na začátku. Evropský. Jen se posunulo a malinko zmírnilo to ideologické, rádoby ekologické, leč ekonomicky nesmyslné zvěrstvo, které nás má donutit k přechodu na elektromobilitu, na kterou stejně nemáme suroviny ani energii, a kde nás ve finále přejede Čína jako malinu, protože to všechno má.

17 thoughts on “Další tragicky trapný výstup ODS v likvidační normě EURO7

 1. Kdy vyráží ten vlak plný pražáků se slovenským pasem volit ve své vlasti ty správné západní hodnoty?
  To bude v čt 24 asi přímý přenos jako z milionů chvilek pro eurosovchoz.

 2. Pokud se o tom španělském návrhu někde hlasovalo a byli tam odsáci, tak si jen klasicky přihřívají polívčičku, pokud ne, tak je to desinformace a mělo by se proti šíření této desinformace zakročit

  1. Re: jozka

   Při pomalém škrcení prý dojde u ztopoření penisu škrceného kusu.
   NO NEBER TO…!

   Co ztopoří ženám, to jsem se prozatím nedočetl. Asi zkusím pomalu škrtit svou Starou Jahodu…

 3. Toho výtečníka Kupku sice neznám, ale jak tak sleduji politováníhodné výstupy z jeho dutiny lební, nemohu se ubránit pocitu, metaforicky řečeno, že je to debil. Na druhou stranu, docela dobře zapadl mezi sobě rovné, z nichž složena je tato neslavná vláda.
  Zřejmě nějaká vyšší moc se rozhodla, že tento národ a stát si musí projít tímto obdobím pětikolkovým, aby viděl zcela názorně a bez příkras, jak se to nemá dělat.

  1. Úplně OT, vůbec to nesouvisí s ničím. Náhle mně vytanula na mysli věta: Zabte je všechny, Pán Bůh si je přebere. Vzpomeneš si, kdo a kdy to řekl? Mně nějak vynechává paměť, a jak každý ihned pochopí, s vyjednáním přijatelnější podoby emisní normy EURO7 to nemá ani zhola, ani z oblečena nic, ale opravdu vůbec naprosto úplně nic společného.

   1. Mocnou touhu Říma zbavit se katarů, můžeme ilustrovat na krvavém příběhu města Béziers. Křižáci jej oblehli, ale protože věděli, že v něm kromě albigenských žije i mnoho katolíků, ptali se na radu papežského legáta. Ten odpověděl: „Zabije je všechny, Bůh už si je přebere.“ Podle odhadů bylo tehdy v Béziers zavražděno na 20 000 lidí.

   1. Re: Sk a AM

    Jourová piští jak postřelená kvůli volbám na Slovači. Je toho dnes plný Rááádyjožumpááál.
    Lhací mééédyja prý jsou víc sledovaná, než ta JEDINĚ správná…

    1. Se mi líbí, jak si ta vyzobaná slunečnice omlouvá to, že se s ní dál nepočítá. „Už toho bylo dost, říká Jourová. Nechce být eurokomisařkou, možná si dá pauzu od politiky“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *