18 července, 2024

A ještě se drze přiznal…

Původně jsem chtěl tento týden psát o školství… respektive o té nové hygienické vyhlášce, podle které už ve třídách nemusí být ani umyvadlo a stačí jeden záchod pro kdovíkolik dětí. Chtěl jsem tuto vyhlášku porovnat s veterinárními předpisy pro chov krav nebo prasat a ukázat, že by se v dnešní době dětem líp existovalo v kravíně, než ve škole. Ale když se nám tak krásně rozjíždí kauza Vítka Rakušana a jeho šifrovaného telefonu od Polčáka, tak přenechám toto téma Janě Kunštekové, která ho pro Litterate zpracuje víc než dopodrobna.

Krátce shrnu situaci:

Ukázalo se, že Rakušan dělal to samé, co Gazdík. Měl šifrovaný telefon, který samozřejmě nikdy nepoužil, nikoho o něj nežádal, ale přinesl mu ho Polčák. Polčák to odmítá, prý ho Rakušan o tento telefon sám požádal. Rakušan se k tomu včera na svém profilu „drze přiznal“ a začal dokazovat, že vlastnictví takového telefonu z něj ještě nedělá mafiána. Zároveň řekl, že tento telefon má kvůli Babišovi a bezpečnostní divizi Agrofertu, která „ho určitě odposlouchávala.“

Sákryš… škoda, že na tuhle výmluvu nepřišli před rokem, co? Tehdy to samé prasklo na Gazdíka. Také měl šifrovaný telefon, aby se měl jak domlouvat o Dozimetru s Redlem. Tehdy Rakušan svého úhlavního kamaráda potopil… prý mu už dopředu říkal, že takový telefon má okamžitě rozšlapat… Gazdík musel opustit ministerstvo školství, ale strana se o něj postarala na jiném (méně viditelném) místě. Jo, kdyby tehdy byli pohotovější, mohli se vymluvit na Babiše a Agrofert, mohli udělat pěkné promo videjko s předváděčkou takového aparátu a vysvětlit veřejnosti, že vlastnictví šifrovaného telefonu z nikoho ještě nedělá mafiána.

Dneska už to jde poněkud hůř. Obzvlášť, když si připomeneme Gazdíka…

Ale začíná být mnohem jasnější, k čemu Rakušan potřebuje plakátovací kampaň… Tohle lidem vysvětlit, to bude stát hodně peněz. Pojďme si to shrnout… Redl, Hlubuček, Slepičák, Gazdík, šifrované telefony, Rakušan, Polčák, Pospíšil… Já se nedivím, že potřebovali, aby se mluvilo o Anně Netrebko… ono hrozilo, že se bude mluvit o nich. Dokonce náš šéfčučkař Koudelka musel zasáhnout a vytáhnout senzační zprávu o ruském agentovi, který tady rozdával tisíce eur na Putinovi hybridní propagandu, aby to Rakušanovo extempore alespoň trochu přikryl.

Hele, vážně nechápu, proč by tady měl Putin rozdávat peníze, když za něj Rakušan odvede všechnu práci sám. Čepiga s Myškinem by to líp neudělali.

Když něco chodí jako kachna, kváká to jako kachna, má to peří jako kachna, tak to nejspíš bude kachna. Když se STANaři scházejí s Redlem, mají šifrované telefony, aby mohli mluvit s Redlem, vyplavávají na ně kontakty s Redlem, existují odposlechy s Redlem (a s kokainem v konečníku), vykrucují se ze spolupráce s Redlem, tak to samozřejmě budou zcela bezúhonní hoši, kteří byli ke spolupráci s Redlem zneužiti bezpečnostní divizí Agrofertu…

Za sebe říkám, že Vítka z ničeho nepodezírám a hlavně ho nechte mluvit. On nedávno zničil třicet let budované argumentace o nepřípustnosti kolektivní viny vůči sudetským Němcům, když řekl, že když se zločinu dopustí stát, bude potrestán stát i se svými občany… myslel tím samozřejmě Rusko, ale tohle už nikdo nevymaže. Před pár dny stejně bohorovně řekl, že Řeporyjské prase se svým výrokem o zapálení českých domů a podřezání jejich žen, ničeho nedopustilo, protože nevyhrožoval jednotlivci, ale národu, což samozřejmě nic neznamená, ale v případě Tomáše Čermáka je to jinak…

Hele, dejte mu šanci a on řekne něco podobně chytrého i o tom, co je a co není mafián.

Pamatujete, jak se Gross vykrucoval z půjčky na byt?

Kdybych chtěl dělat hybridní válku, tak bych to lépe nesvedl. Třicet let správných narativů tahle skvadra smetla během chvíle. Rakušan zničil sudetské Němce. Petr Pavel zničil třicet let budování antikomunismu. Petr Fiala udělal svým tureckým hospodařením z Babiše ekonomického génia a vizionáře…

Dokonce jsme se nedávno dozvěděli, že Milada Horáková tady sbírala informace a předávala je západním špionům… a nedozvěděli jsme se to od žádného mongolidně hordového ruského historika, ale od dcery Milady Horákové, která celá léta kritizovala český národ, jak rychle ztrácí paměť a odpouští komunistům. Vzápětí pak ztratila paměť, odpustila komunistickému rozvědčíkovi a svezla se s ním letadlem.

Danuše Nerudová už je v europarlamentu a dokonce se z něj už i vrací, aby sestavila vládu i hokejový tým a dostavěla dálnici do Vídně. Jestli to se Starosty takhle půjde dál, tak Nerudová i Farský nepůjdou do Bruselu, ale do Brusele.

A na závěr ještě připomenu slavnou sochu, na kterou se pozapomnělo a je to trochu škoda. Prosím, zde je Ropušan na prameni:

PS. Do té natažené ruky patří šifrovaný telefon.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

271 thoughts on “A ještě se drze přiznal…

 1. Krátce ke zdejším ublížencům: Sasinovi / niSasovi (zlidověle šašínovi) a „slušné“ fňukně Sibyle a jejich advokátům. Ve starodávné řeholi se užitečně píše: „Pro závažnost mlčenlivosti se proto má i dokonalým žákům dávat dovolení k řeči jen zřídka, i kdyby šlo o hovor užitečný, svatý a poučný.“ Neboť je psáno: Velké a hrubé žvanění se neobejde bez hříchu.
  Ublíženci, nechovejte se v Litterate jako doma! Jste zde jen na návštěvě a hosté. Zkoušejte nastavovat nemilosrdné zrcadlo patologické podstatě svého diskusního dobroserství, jak domácím radí frázista Kopelman. Sousloví „nastavovat zrcadlo“ a k tomu ještě „nemilosrdné,“ toť pokleslý blábol jak od pokrokářského presstituta s rudoprávním echem.

  1. Jsem chtěl od vidláka jen zpátky moje méno, byť pseudonym. A co se z teho vyklubalo je jen blboňská zášť nebo sympatie. Neuvěřitelné , fantastické.

  2. Jsem chtěl od vidláka jen zpátky moje méno, byť pseudonym. A co se z teho vyklubalo je jen blboňská zášť nebo sympatie. Neuvěřitelné , fantastické.

  3. Největší ubohost je vymlouvat se na nějakej wwwfiltr názorů. Pravdě podobně harpogondechujckej Akismet.
   Tvářit se v temto prostředí, že má smysl cokoli prosadit je jen a pouhé bláhovství.

 2. Přečetl Buquoye, zapátral v jiných zdrojích, Milada Horáková v odboji… seznam spolupracovníků v bonboniéře předala šestileté dceři s tím, že babičce má vyřídit, že bonboniéra je zkažená. Babička ji spálila v kamnech. (Český rozhlas).
  Tý vole, to je konspirace! Seznam spolupracovníků. A v bonboniéře. Nakonec dostala jen osm let. Zatím co jiní šli pod sekyru, před popravčí četu nebo do lágru s poznámkou návrat nežádoucí za někdy i „nic“. Hledal podrobnosti o odbojové činnosti její a manžela. Nic konkrétního. Ani o odchodu jeho a dcery do zahraničí. Jak tak žili, čím se živil….Jen navzájem opisovaná obecná tvrzení.
  Ne, že by Buquoy nekecal, každé jeho tvrzení je nutno ozdrojovat, například v souvislosti s nedávnou vojenskou přehlídkou pindá o sovětské předválečné propagandistické vojenské přehlídce techniky, na kterou „naletěl“ západ, kterou prý pak při německém vpádu neměl. Jenže jak ji pak vykouzlil „z ničeho“, příkladmo desítky tisíc tanků od středních T34, k těžkým KV a IS. Vše podrobně popsáno a dokumentováno. Na druhou stranu, přesto, že diskuse pod článkem z roku 2014 je intenzívní a…zajímavá, diskutující nic významného nevyvrátili. Ani někdo kdo by mohl osvědčit právní zájem, nepodal žalobu na ochranu „dobrého jména“.

  1. Díky, taky jsem se o M. Horákovou zajímal. Ne na základě Buquoye, ten opravdu moc nezdrojuje, ale klasicky přes wiki, kde byl dřív odkaz na Ivanova. Pak to z wiki stáhli, protože Ivanov byl podle ÚSTRu agentem STB. Proč na Vás reaguji. Pátral jsem v německých on-line archívech po rozsudku na Horákovou od 6. lidové soudu v Drážďanech z Antaltu I., ale nic. Jiné rozsudky tam najdete, každopádně verdikt nad M.H. je prostě v tehdejších reáliích těžko pochopitelný. Soudce jí posílá na 8. let do Aichachu, který himmler rok před tím nechá vyčistit PŘÍMÍM rozkazem od nekalých živlů, které poslal rovnou do koncentráku, tzn. vlastní=německé nespolehlivé lidi. Od té doby se tam šijí uniformy pro wermacht, jak doložitelně píše Buquoy, pravidelná strava, vycházky po městě, to vše je doložitelné. Úplně stejný režim dokáže M. H. zajistit pro svého manžela v Ebrachu s ještě nižším rozsudkem 5 let. Část gestapa protestuje proti rozsudku, ale soudce verdikt potvrzuje. V té době něco neuvěřitelného, aby soud šel proti vůli části gestapa, podle vyjádření B. Horáka na to prý bylo pozdě. Všichni ostatní ze stejné skupiny ale za stejná obvinění odcházejí rovnou na popraviště, obvinění židovského původu do koncentráku. Na závěr: jestli tohle mám jako občan akceptovat s tím, že M. Horáková je hlavní hrdinkou odboje, pak tohle potřebuji vysvětlit. Jinak pardon, tohle opravdu nežeru

   1. ještě zdroj k tomu, co píši, str. 78 odstavec 2. Kdo tohle akceptuje, jako šťastnou náhodu, jedna doktorandka z FUK specializující se na novodobé dějiny mi napsala, že Horáková byla skvělá právnička, tak prý proto ten rozsudek, tak ale já tohle jako zdůvodnění neberu: https://books.google.cz/books?id=24pnDwAAQBAJ&pg=PA78&lpg=PA78&dq=ivanov+hor%C3%A1kov%C3%A1+aichach&source=bl&ots=1-XG5jEBfL&sig=ACfU3U13_jIEyW8rCjZ53Jx1eRHDvogxaQ&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwic3-K9n8qBAxXHgv0HHceQBqc4FBDoAXoECAIQAw#v=onepage&q=ivanov%20hor%C3%A1kov%C3%A1%20aichach&f=false

 3. Místo Velkopolska Od moři že by od Visly na východ Ukrajina, později Rusko, od Visly na západ Německo?
  Že kvůli tomu Polsko zbrojí jako divé?

 4. ????

  „Podle korespondentky polské veřejnoprávní TVP dostali ukrajinští vládní činitelé v Bruselu zvláštní nabídku. A to od Němců a od Francouzů. Totiž, že pokud jim pomohou svrhnout současnou polskou vládu, tak jim na oplátku pomohou k rychlejšímu vstupu do EU. Prý kvůli tomu, aby Polsko přestalo blokovat úpravu stávajících smluv o přijímání nových členů. Dominika Ćosićová je však skeptická; Francie a Německo prý mají docela jiný důvod, proč chtějí smlouvy změnit.“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podvod-na-Ukrajince-Svrhnete-polskou-vladu-a-jdete-do-EU-Siri-se-Polskem-743451

 5. Mimo mísu…
  Rád bych se u pana domácího přimluvil za Sasina a Sibylu, aby oběma obnovil účet. Bez nich je zdejší diskuse jako bramborák bez majoránky a kmínu…

     1. Pozná to, páč NULA je nula . Vymluví se na Akismet, jako tato proradná podělaná vláda se vymluví NATO, co vymysleli harpagondechujci v emerice, potažmo v doupatech rozlezlých po celém světě.

   1. Zažila jsem to už jinde, kde také volali po návratu rozbíječe diskuse (Kopíček, pamatujete) a nakonec dosáhli toho, že škodil zůstal a normální diskutéři odešli.

  1. Pokusím se trochu vyjasnit pojmy.

   Na tomto webu mají „účet“ pouze autoři článků, případně personál webu. Vstupovat do diskuse může primárně kdokoli, není-li v administraci nějak omezen (spammer, banán).
   Za spammera vás může označit buď spamový filtr (Akismet), nebo někdo, kdo má takové oprávnění. Ani Sasin/Nisas, ani Sibyla tak explicitně označeni nejsou. Do dat Akismetu nevidí ani držitel nejvšších možných oprávnění.

   Nejsem tady 24/7; jak je to se Sasinem, nevím; mně tedy rozhodně nechybí – ale to by mohlo být tím, že Sasinovy skřeky o blboních a potřebách jsou údajně vtipné a mně smysl pro humor nebyl dán. Pokud ho příležitostně ve spamu najdu, vytáhnu Sasina odtud, a Akismet by to měl nějakou dobu respektovat.

   Taktéž se Sibylou. Byla ve spamu, já jsem její milé pozdravy směrem k mé maličkosti odtud propustil, čímž jsem si vysloužil další její ocenění. Mně osobně by vůbec nevadilo, kdyby Sibyla nasedla do své díže, a škufír-šaltýr, odpádlovala jinam; ale nyní, když jsem vytažením Sibyly ze spamu dal Akismetu na vědomí, že o spam nejde (chudák Akismet! On to rozpoznal naprosto správně, a já ho jen pletu), ctěnému publiku již Sibyla nebude chybět.

   Enjoy!

    1. Asi to je nějaká umělá inteligence, co poznala, že Sibyla je zakyslá čarodějnice, tak jí házela do spamu až přišel ušlechtilý zakladatel a ( cituji) ..dal Akismetu na vědomí,že o spam nejde (chudák Akismet! On to rozpoznal naprosto správně, a já ho jen pletu)…konec citace

     To je tedy komedie

      1. Ve vládě českých kolaborantů a zpronevěřitelů, nás taky nechtějí. Dovezou si jiné obyvatelstvo, keré bude kvákat to, co si oni přejí!!!

       1. Kdo nekonvenuje, toho otráví, že přestane na diskuse chodit sám, jak už nastínila svoji zkušenost Alena Z. To to blboni dopracovali. Někde chtějí občanku, jinde diskuse rovnou zrušili a tady mají Akisment.

        1. Největší blboni nejsou pomýlení lidé, co se musej starat o živobytí každej den, jako soumaři co tahaj vodu na kobylincovou horu, ale ti co si myslí, že právo na podíly země a spravedlnost zajistí Akismet. A taky i gdyby chtěli se Akismeta zbavit, tak nevědí co dělat. A todle se mediálně rozvaluje jako alternativa.

  2. Vidlák to určitě má pod kontrolou, jako smečka darebáků ve vládě co má viset.
   Přinde den, gdy budou blboni vzpomínat, tahat z paty, jak to ten Sasin vlastně myslel. Dyk to bylo to, co sme vlastně dycky chtěli, ale báli sme se.

   1. Sasine, problém není co by kdo chtěl, ale jak toho dosáhnout. A věčným opakováním v diskusi toho fakt nedosahnete ani nedosáhneme.

     1. Manuel napsal:26 září, 2023 (23:39)
      To je taky Alijevovym cílem, jak Armény vyhnat takovým způsobem, aby mohl říct, že přece odešli sami.

      Podobnost čistě náhodná

      Místo Alijev dosadit zakladatel a místo Armeny dosadit nekonvenující

 6. Tak se zdá, že komu není rady, tomu není pomoci. Pokud to není pouze výsledek mediální propagandy, tak se Slováci rozhodli po naprostém propadu a téměř rozpadu státu v důsledku libtardismu-progresivismu vše řešit… ještě větším množstvím jmenovaného. Holt, když to nejde silou, půjde to ještě větší silou, že…

  „Proevropské hnutí Progresivní Slovensko se před sobotními slovenskými volbami poprvé dostalo do čela žebříčku popularity stran, ukázal nový průzkum NMS Market Research. Hnutí by dostalo 19,7 procenta hlasů. Směr Roberta Fica, který dosud v průzkumech vedl, zaostává o 0,3 procentních bodů.“

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-progresivni-slovensko-vede-v-pruzkumech-40444888

  Možná by měl někdo bratrům Slovákům vysvětlit, že v nanomozcích dnešních politických marketérů se v případě liberální a progresivní jedná prakticky o synonyma a že toho, čeho se zdánlivě konečně zbavili, se jim takhle dostane znovu v balení 100XL. Už jen ksicht toho blba předsedy vypadá jak kdyby vypadl z nějaké sorosovké neziskovky.

  „Strana Progresivní Slovensko, v jejímž čele stojí Michal Šimečka, získává hlasy především mladých a proevropsky smýšlejících voličů.“ OMG…

  1. Klid, tenhle „průzkum“ museli dělat jedině tak v Bratislavě na Hviezdoslavovom námestí před USA ambasádou. Protože tak blbí nemohou být ani Slováci – zvláště po třech a půl rocích vlády Matoviče, Hegera a Ódora. Výhra progresivistů je leda tak vlhký sen Zuzy Čaputové a jejího pasáka Söröse.

  1. Premiér Fiala se v reakci na ultimátum ANO v úterý Rakušana zastal. „Vlastnictví šifrovaného telefonu není nelegální ani nemorální a nemůže být důvodem pro odvolání člena vlády,“
   Telefon ne. To ostatní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *