22 června, 2024

Stále více ruský mír… nebo ruská válka?

Tak jsme se dozvěděli, že švýcarská mírová konference o Ukrajině (bez účasti Ruska) bude i bez účasti zemí globálního jihu a východu. Pozváno bylo sto šedesát zemí, přijede jich prý padesát. Ti ostatní tam možná vyšlou pozorovatele, protože je dobré, aby věděli, co se šustne, ale nehodlají předstírat, že bez účasti Ruska a Číny se něco vyřeší. Obzvlášť v době, kdy se Číňan s Rusem veřejně objímají. Mírová konference zemí NATO vyřeší asi totéž, co konference o obnově Luhanské oblasti…

Samozřejmě, jen když Ukrajina vyhraje, to dá rozum. Když prohraje, nestojí za to, obnovovat ani Halič nebo Bukovinu. Takhle nějak to řekl Jens Stoltenberg. Snad leda, kdyby Halič a Volyň byla opět součástí Polska… to by se pak třeba nějaké evropské fondy použít daly. Black Rocku je jedno, komu nemusí platit daně z obdělávání ukrajinské černozemě, no ni?

Já jsem se tak zamýšlel, jak byl měl takový ukrajinský a západní mír vypadat? Rusové opustí okupované oblasti i Krym? Ukrajina vstoupí do NATO a EU? A pak už bude s expanzí NATO směrem k ruským hranicím konec? Nebo ještě bude zapotřebí přijmout do NATO Gruzii, Kazachstán a další země? Ještě bude zapotřebí rozvrátit Bělorusko a dosadit tam tu Tichanovskou? Samozřejmě, že se všechny ty země rozhodnou dobrovolně. Stačí pár majdanů, trocha demonstrací a hlavně je zapotřebí zabránit přijetí zákonů proti zahraničním agentům.

Stačí investovat do občanské společnosti pakatýlek pěti miliard dolarů a Ukrajina se dobrovolně rozhodla pro nepřátelství s Ruskem. Dobrovolně vyhnala legitimně zvoleného Janukovyče, dobrovolně střílela do lidových referend na východě Ukrajiny, dobrovolně si uzákonila podřadné postavení ruštiny… všechno se stalo zcela dobrovolně. Sice se do toho míchaly různé Pravé sektory, prapory Ajdar a Azov, pochodňové průvody a velké portréty Stěpana Bandery, ale to už západní ukrajinisté bez problémů okecali. Granty jim totiž plynou ze stejných zdrojů, od kterých dostával peníze i někdejší komik Zelenský.

Nikdy jsem neslyšel, co by museli Rusové udělat, aby to Západ uspokojilo. Tedy… kromě rozpuštění sebe sama a rozparcelování na hodně malých zemiček. Rusko se sto padesáti miliony obyvatel a s atomovými zbraněmi žádné místo v západních plánech nemá. Dokonce i maršál Petrla, v době, kdy ještě mohl věřit v ukrajinské vítězství, rád dával k lepšímu mapy, které zobrazovaly různě okrojené ruské území… když půjdeme dostatečně do minulosti, tak byl Smolensk vnitrozemské polské město a Petrohrad stojí na švédských parcelách.

Stejně jako v USA nezbyl žádný indiánský stát, jen rezervace (což je jen jinak pojmenovaný koncentrák), stejně tak nemá nic zůstat z Ruska. Západní mír znamená, že po Ukrajině dojde na další státy v blízkosti Ruska a vše se zopakuje v podmínkách, které budou pro Rusko ještě nevýhodnější.

Rusové to vědí. Vědí to už pět set let. Proto jsou patřičně paranoidní. Jakékoliv medové řeči nakonec vždycky znamenaly vpád na ruské území. Rusové sice vždycky vyhráli, ale vždycky to bylo za cenu, kterou by nikdo jiný na světě nedokázal zaplatit… Proto také doma Putinovi nevyčítají, že zaútočil první. V posledních dvou stech letech vždycky hořely ruské vesnice a bojovalo se na jejich území.

Jak by vypadal ruský mír? Před deseti roky roky by stačila neutrální Ukrajina a další pronájem sevastopolské základny. Rusové to požadovali a dlouho to tak bylo v pořádku i přes prozápadní vlády. Dokud nepřišel Majdan a vyhnání Janukovyče, bylo vše v pořádku. Před třemi roky by stačilo dodržování minských dohod, Krym a neutralita Ukrajiny. Ale minské dohody měly jen získat čas na vyzbrojení Ukrajiny… Merkelová říkala. Před dvěma roky by stačil Krym, zvláštní status Donbasu a neutralita Ukrajiny. Ale ne, bylo zapotřebí střílet na centrum Doněcku, bylo zapotřebí to hrotit a bylo zapotřebí už před válkou dodávat munici a naplnit obchody ukrajinskými vlaječkami pro správnou vítěznou náladu. Před rokem by stačil Krym, posunutí hranic a neutralita Ukrajiny. Ale ne, bylo zapotřebí odmítnout mírovou dohodu z Istanbulu a mluvit o rabování praček, bojování pomocí polních lopatek a zničujících sankcích, které Rusko srazí na kolena.

Teď už podle mě bude Rusko požadovat minimálně levý břeh Dněpru a neutralitu žalostného zbytku Ukrajiny. Za půl roku už v požadavcích budou i všechny ukrajinské přístavy u Černého moře.

Ať si říká kdo chce, co chce, ale za dva roky války Ukrajina dosáhla méně výhodných mírových podmínek, ale za to ztratila statisíce životů. Zároveň se začíná mluvit o tom, že všichni Ukrajinci, kteří teď nedostanou ukrajinský pas, protože uprchli a nechtějí se nechat poslat do masomlýnku, by mohli od Putina dostat ruské doklady. Což by byl opravdu gól… místo statisíců ukrajinských uprchlíků bychom tu brzy mohli mít statisíce Rusů… Obejde se to bez migrace, postačí jen administrativní úkon… Úplně vidím naše faktčekery, jak si s takovým nadělením poradí. Včerejší Slávaukrajinci budou zítra Slávaputinovci… Jen tak, jedním razítkem na ambasádě…

Ve volbách volte strany volající po míru na Ukrajině. Jakémkoliv míru, protože bude mnohem výhodnější než mír za půl roku. Podmínky míru se nezlepšují, ale zhoršují a jednoho dne už to nebude mír ale kapitulace.

Volte strany míru, protože jednoho dne se musí ustanovit nějaký rovnovážný stav, který nebude brnkat na struny ruské paranoii, jednoho dne musí skončit expanze NATO a musí se místo válčení začít obchodovat. Výhodně pro obě strany. Pokud se tak nestane, nakonec k těm jaderným zbraním dojde, protože dojde na velkou válku. Raději trapný mír než ozářené děti.

Ukrajina dnes zasáhla další ruský radar včasné výstrahy. Zdá se, že se navyšují poslední sázky a karty se budou vykládat na stůl. Podle ruské jaderné doktríny by po zásahu těchto radarů měla následovat jaderná odpověď. Preventivně…

Možná není náhoda, že Poláci (Sikorski) dneska začali hlásat, že v případě ruského jaderného útoku zničí Američané všechny ruské cíle na Ukrajině… Možná právě proto Sitting Ping objal Putina…

Rusové jsou za vítězství ochotni zaplatit tolik, co si tady nikdo ani nedovede představit. Za dva roky válčení, za podpory půl bilionu dolarů a za krev statisíců ukrajinských mužů jsme se od dodržování Minsku II dopracovali ke ztrátě východního břehu Dněpru. Zastavme to dřív, než bude cena ještě vyšší nebo než to někdo dožene až do skutečné jaderné války.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

367 thoughts on “Stále více ruský mír… nebo ruská válka?

 1. Lehce OT>
  Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne. Lidé jsou udření, zní od politiků. Budeme muset zavést totéž i nás. I my máme udřené politiky.

  1. Já bych spíš ještě zavedl pracovní soboty, podle toho, jak mají lidi roupy a vymýšlí všelijaké nesmysly. Evidentně nemají co dělat.

    1. Stačilo by na chmel (drátkování, v září pak sklizeň) nebo na brambory. Nebo plít a okopávat řepu. No prostě pracovat rukama a nejlépe v zemědělství. Třeba by ji tam i nějakej ten potřebnej Pepek Vyskoč uspokojil někde za stodolou.

  1. Spíše „nehlava“, než hlava. Během krátké doby již druhý atak. Asi ji někdy nedal.
   Na vysvětlenou – volit ho nehodlám. Aby Bylo Jasno.

  2. To jsou staré zprávy. Turek se otíral o kdo koho a sociální sítě jsou plné kompra, z toho se Filip nevykecá, ale na druhou stránku s mnohem horším komprem vyrazili proti PePovi a bylo to houby platné. Lid a jeho voliči si pouze dokázali, že i s umouněným profilem lze dělat zářnou kariéru. Tam kde by se čestný člověk propadal hanbou a chodil nejraději kanály, to jinému dělá blaze a ještě si v tom rochní.

 2. iDnes: Potvrzeno, francouzští vojáci míří na Ukrajinu. A F-16 mají dorazit do 14 dnů
  27. května 2024 18:25
  Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj podepsal dokument umožňující francouzským vojenským instruktorům navštěvovat ukrajinská výcviková centra. Syrskyj to dnes oznámil na platformě Telegram.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-francie-vycvik-f-16-instruktori-poradci-syrskyj-valka.A240527_175109_zahranicni_mul
  —————————-

  Tohle a ten radar, už druhý v pořadí je pěkné rozfoukávání ohníčku. Mohli bychom si uspořádat anketu ohledně aktuálnosti nasazení atomovek, KoZa pro to dělá maximum…

  1. Ano, přituhuje. Nenechme se zmýlit tím, že občas Západní loutky jako ten tupý prezidentčík na hradě říkají něco o míru. Západ je falešný a z něčeho falešného nikdy nevzejde nic pravdivého a dobrého. Tak jako z hovna neuvaříte chutnou polévku.

 3. Věnujme se tomu, co se děje zde, hlavně o tom je současné dění -Žádný Čech neuteče. 6 815 000 Kč za minibyt je jen začátek…
  Připlatí si i lidé, kteří byty nekupují
  -Růst cen bytů pak není jediný problém. Náklady na bydlení musejí řešit také nájemci či lidé, kteří již bydlí ve vlastním. Na meziroční růst cenové hladiny měly už opět v dubnu největší vliv ceny právě v oddíle bydlení a například vodné podražilo o 10,9 %, stočné o 10,5 %, elektřina o 12,0 % a teplo a teplá voda o 2,8 % a samotné nájemné vzrostlo o 7,2 %.
  -Emisní pravidla, podpořená EU, navíc brzy dopadnou i na majitele starších budov. /parlamentnílisty/

  1. „6 815 000 Kč za minibyt je jen začátek…“ Konečná pak bude 6 815 000 Kč za stan áčko, bez podlážky! Bude zajímavé sledovat čím pak budou v ČEZku zvonit. Ovšem jinak ušetří majlant, neb voda, elektřina, teplo i nájemné spadnou na nulu, jen pronájem země 1 x 2 metry vystřelí k nebesům.

  2. To pravého Čecha co skáče – hop hop hop vůbec netankuje … Hlavně titul, voe, táhneme přece za jeden vítězný provaz …
   Navíc, co jiného než otroctví, a finanční galeje si TO, co si dnes říká Češi zaslouží … Takovou porci tuposti, křupanství a fanatismu potkat není jen tak …

   1. Spartakus taky vítězil v cirku nad soupeři, a byl to otrok. A každé vítězství jeho majiteli vydělalo spoustu peněz 🙂

    1. Kupodivu ten antický kovaný profík z neznámých důvodů zatoužil po vlastním IČO 😉 a drze si začal nárokovat rozhodovací práva… Taková „rebelie“ v Bohemii opravdu, ale opravdu nehrozí, tady je prý svět ještě v pořádku -> Vaše Sdružení Majitelů …

 4. Lehce OT
  Už se rýsuje na Ukrajině mír! Jakýsi Estonský president Alar Karis se rozhodl srazit Rusko a Putina na kolena.

 5. Hmmm, tak druhý radar včasné výstrahy – nyní je jedno čím … Gosudár má problém, kurva problém , a to nejen díky poškození životně důležitých zařízení, ale především díky neschopností je zabezpečit a vůbec využít. Pokud jde RF o to, stát se jadernou střelnicí NATA , mají solidně nakročeno.
  Při zachování tohoto tempa ještě tak 3 týdny, a systémem včasné výstrahy bude strážný v koši na věži v Ostankinu …
  To fakt není sranda … Jestli si to nechají líbit, zničí je a sympatizanti okamžitě zmizí. Pokud zareagují blbě mírně, to samé … No nic, hraje se tam sice i o nás, ale s nulovou možností cokoliv ovlivnit, a poslední vzdorující stát má svá i strategická zařízení, respektive jejich obranu v takovém bordelu, že na ně mohou rovnou namalovat terče.
  Lapsy tohoto kalibru mi dost tvrdě mažou „pochopení “ pro údajnou gosudarovu šachovou partii…
  Plus to kvantum vyhřezlé diskuzní špíny na tzv.českých zpravodajských webech, v duchu nejlepší henleinovské tradice tentokráte Made in Tschechei …

  1. Punkt, okolo ktereho se to vsechno toci je, ze Rusove nemeli pripravenu odpoved a nereagovali okamzite.
   Preci jen jde o utok na radar typu Voronez, strategicky zajistujici jadernou obranu.
   Dle ruske vojenske doktriny by bylo zakonne i opravnene uderit na Ukrajinu jadernymi zbranemi.
   Ruske mlceni nede k nicemu jinemu, nezli z ruske nereakce vyplyvajicimu opravnenemu nazoru Zapadu, ze vuci Rusku nemusi mit zbytecne obavy a drzet se zkratka.
   Viz Stoltenberg, jez vyjadril presvedceni, ze by se melo zrusit doporuceni, neostrelovat puvodni ruske uzemi zapadnimi granaty a raketami.
   Rusove drzi jak berani, cimz ponoukaji Zapad k eskalaci.
   Uz dva roky o tom mluvi Roberts, zpocatku slo z dnesniho pohledu o malickosti, ted jsme na hrane atomova valky, vsechna jeho varovani se zatim postupne vyplnila.
   Dnesni Big Serge analyzuje, ze u Charkova nejde o ofenzivu, nybrz o posunuti fronty valky, jez i nadale bude opotrebovavaci.
   Vzato ciste tabulkove a staticky, rusky postup prinasi uspech a smeruje k vitezstvi.
   Brano dynamicky, reakce Zapadu tu vzdy vytvori zcela novou situaci, ktera formou opotrebovavaci valky nemusi byt casem zvladnuta.

   1. Není proč nesouhlasit. I když příjmu filosofii, že RF upřednostňuje opotřebovávací válku kvůli naprostému vojenskému vyčerpání KoZy, kvůli pokračujícímu společenskému a rasovému rozkladu, kvůli hospodářské krizi, kvůli ceně a dostupnosti energií v EU a Green dealu, tak přesně v duchu dynamiky ona kobyla kope nejen na solar, a RF riskuje, že nejen že roste intenzita, ale i závažnost, přesnost, ničivost a možné akutní existenční ohrožení …
    Pokud je fakt, co píšete o defraudaci, tak pouze metody jistého JVS zaručí nutnou bezpečnostní, obrannou změnu a přežití RF …

    1. Metoda pomalu vedene operace nese vyse uvedena rizika, ovsem duvodem muze byt priprava na velkou valku s NATO a tedy setreni zdroju na samotne hranici risku.
     Plus, jak rikate, prubezne vycerpavani Zapadu, aby naopak zdroje nemohl nashromazdit.
     Tady je mozne vsechno, proto je treba mit sve informacni radary zamereny vsemi moznymi smery.

     1. S těmi radary to moc nefunguje. Ruské rakety lítají tak rychle, že ani ukropové nestíhají napsat, že je všechny sestřelili. Ostatně, vyčkejte ještě nějaký čas a sám se přesvědčíte. Opravdu mohou přeletět odkudkoliv, nebo odjinud.

     2. To mne napadlo samozřejmě také – krotí se kvůli přípravě zdrojů na tak jako tak další světovou. Tomu rozumím, což ovšem neznamená, že nemohu soupeři okamžitě vyrazit pár zubů, překazit čelist, než dojde na kudla, boxery, meče, tyče, TNT, jádro , rakety a letectvo… Už jen proto, že aby měl respekt.
      Za další, šetření ukrocivilistů, jejich infrastruktury, jim stejně body nepřinese- míra nenávisti je a byla daná, realita nikoho nezajímá, a zajímat nebude.
      Použil bych anglosaský model, že obyvatelstvo nese plnou odpovědnost za své mocné – samo si je zvolilo, podporuje je a brání. Ti, kteří měli opačný názor jsou na nově přičleněných územích, zbytek zmizel do Ruska ( to je pro RF velmi nebezpečné ) , během mnoha let do Evropy, a během posledních dvou let anektovali Evropu zbabělí ukrofašisté, kteří mohli uplatnit ceníky. Drtivé množství zbyvších ukrošů se Zelím sympatizuje. Navíc každý národ, tedy i my, neseme plnou zodpovědnost za kreatury, které volí a instaluje k moci, v dobrém I zlém … Ten kříž mají a musí nést oni …
      Pokud se dotýká lidumilů, mohou rovnou sami nebo prostřednictvím svých blízkých situaci v té zemi řešit Dobročinnosti, vynucené, s nikým nediskutované, na vlastní konto, bylo až až, a ta verbež u moci s tím nehodlá přestat…

      1. O podivne taktice ruskeho mlceni na tehdy prvy uder jsem psal na Tribune jiz pred par dny.
       Ted, po druhem utoku se pridal i kanal Rybar, ktere z nedostatku analytickych schopnosti a nedostatku informovanosti asi podezirat nelze:

       Rybář:
       O vyhlídkách útoku ozbrojených sil Ukrajiny na ruská zařízení jaderné infrastruktury Připojme se k diskusi, která se rozvinula na internetu ohledně možného útoku ozbrojených sil Ukrajiny na radarovou stanici v rámci systému varování před raketovým útokem poblíž Armaviru.
       A zde je logický důsledek chybějící řádné reakce na první útok na radary nad horizontem poblíž Armaviru : ukrajinský dron spadl u vesnice Gorkovskoje u Orska v Orenburské oblasti.
       V této oblasti je umístěna radarová stanice jako součást systému varování před raketovým útokem. Jeden z těchto radarů v Armaviru byl zasažen nepřítelem před několika dny.
       Při projednávání tohoto incidentu jsme poznamenali , že nečinnost bude mít mnohem větší dopad na to, co se děje, protože rozváže ruce ozbrojeným silám Ukrajiny a jejich kurátorům. To je to, co nyní vidíme.
       Pokud necháme vše bez odpovědi, stane se použití západních raketových zbraní ukrajinskými formacemi proti starým ruským územím včetně strategických cílů otázkou času.
       https://t.me/rybar/60411

       Velmi mne zaujal nazev mista lokalizace prveho radaru: Armavir. Arma-vir.

       1. K závěru Vámi citovaného zdroje není co dodat …
        Už slyším námitky, že Rus válčí jinak, že klidně nechá zpustošit i Moskvu jen aby zvítězil, že mu trvá, než se dostane do válečného módu, že Slovanský gen, atd…
        To je mix historických událostí, přání, takové placebo. Ani VVP nejspíše nemá, nedisponuje wunderwaffe, nicméně v arzenálu bude disponovat kvalitní výzbrojí – jen jde o počet, a schopnost, odhodlání ji použít ( mimo klasického obětování vlastního lidského potenciálu ), a předvést protivníkovi co znamená, když impérium vrací úder.
        Proč to zmiňuji ? VVP se sám vyjádřil ( vzhledem ke svým zkušenostem z ulic Petrohradu v době dospívání ) , že pokud už má ke konfliktu dojít, je třeba udeřit jako první …
        Nic proti, ale jako by tím vyčerpal všechnu energii, jako by po jedné ráně rvačka končila, a dál VELKÉ NIC, VELKÁ NEZNÁMÁ…
        Jedno je jisté – mnozí budou nuceni rychle přehodnotit, vzhledem ke ztrátám RF na technice jak námořní, tak strategické, zrevidovat svoji víru v možnosti a schopnosti ozbrojených a politických složek RF . Dále bude muset vzít na vědomí diskutabilní úroveň ochrany dokonce strategických zařízení, včetně loďstva.
        Aneb rozsah defraudace a s tím související nefunkčnost či neexistence vojenských zařízení a procedur.

    1. Povest je jedna vec, s tim by se Rusko vyrovnalo i treba za cenu ztraty „zapadnich partneru“.
     Horsi by bylo, kdyby silena KoZa vzala Papiroveho strasaka za bernou minci a nezohlednila by ruskou atomovou vyzbroj.
     V tom je situace ohledne ruske nereakce na ty posledni dva utoky na strategicke radary velmi alarmujici, az kriticka.
     Zapad na svem uzemi nevalci, jeho elity dostavaji mylne informace a tak, pri sve agresivni dekadenci, muzou situaci vyhodnotit jako priznivou k nekonecne stupnujicimu se drazdeni.
     Navic, coz bych take nezlehcoval, je tu zkusenost z 90. let, kdy si rusky medved lehl na zada a nechal se bez odporu obrat. Nezapominejme, ze anglosaske pravo (a nejen to) je precedentni.
     Z druhe strany je stejne pravdepodobne, ze letargickemu Rusku bouchnou saze a pujde do toho naplno.
     Zde zas nezapominejme na to, ze Cesko je soucasti KoZa.

     1. Od konce – za vše, co se zde bude dít, si můžeme SAMI, nikdo jiný. Sami přes 3 dekády volíme vlastní hrobaře, kteří se liší pouze v intenzitě drancování a rychlosti, s jakou vlečou stádo na porážku.
      Žádné západní partnery Rusko nemá – pouze smrtelné nepřátele.
      A co se týče oné ztráty – hrozí odklon spojenců, a to spojenců vícero kategorií … To je hrozba…
      Západní jelita u moci dostávají dle mne správné informace, ale především jsou úkolovány jiným scénářem . Jako idioti působí, jako idioti jednají, a i když byli jako užiteční idioti vybráni, přesto až tak tupí nejsou – jen musí, a vlastně s radostí poslouchají , hrají jinou partituru.
      Kdo a co je autorem té partitury plus dirigentem, nechť si každý doplní.
      Nesnímejte z těch deprivantů jejich zřejmou odpovědnost.
      Západ hraje vabank, ruskou ruletu. Bohužel, hrají ji s apatickým, splachovacím, vůči podpásovkám lhostejným protihráče…
      Zda jde o matení soupeře na hraně vlastního zničení, nebo projev neschopnosti účinné odvety, jest otázkou do hry: Nejslabší máte padáka…

      1. Prohrany valky nam nevadi na ty sme zvykly a taky je vzdycky prezijeme.
       Aby lid uveril ,ze volby neco zmeni , je velkym pranim demokratu a politiku na jejich zhoubnou vzdycky cinnost…
       Kilometry hrobu tech duverivych pod zemi to potvrzuji.
       Zvolte si je. Ktery ,to nevadi , my uz si je zpracujeme..
       Maji moc a vzdycky budou mit v demo a ze vetsina sveta chce mir , je nezajima..Stejne tak se tomu vetsina brani pohadkam,
       ze kdyz je nezvoli….
       A ze kdyz vymeni Cernochovou..Staci je nezvolit …

       Idiotsky jednani tech vpredu z nich dela prikazana ideologie a snazivost se zavdecit a prispet k uskutecneni zajmu ideologie /valek a niceni/,slepa agresivita , vede az k blabolum silenstvi..
       Zapad uz si muze dovolit valky i na sve populace vsemi prostredky..
       Kdo se nehodi ten se odhodi.
       Cili zapad napina lano a rus taky../Ustup od Kyjeva,nejdriv a potom ustup cely fronty daleko zpet/.
       Tedy vo tom ,co je konkretni…A co neni..

       Nase vlady vod zacatku nas chtela orientovat a zotrocovat pro zapad. Vodkud vsechno prislo a prijde ,taky ze jo ,polaci, chorvati a ukrove
       uz sou …
       Zadny prvni a velky rany ,pac byl Putin malej a chtel se prat ,zacal chodit /asi na radu kdyz chtel do KGB/, chodit do kursu juda a karate ,
       k tomu Rottenbergovi .Ten je dodnes sousedem Putina.
       Velkym sousedem.
       Neco takovyho se ovsem neda aplikovat detinsky na mezinarodni vztahy.A konflikty.
       Putin je vpredu ale nema cenu na nej vsecko svadet ,co chce a nebo nechce a jaky ma rad taktiky z juda..
       Pac nema zadny valecny znalosti /akorat ty z telocvicny/,mozna akorat vede a ridi diskuse generalu ,
       ale sam muze malo..
       Zahada je, proc ted ma a musi mit dokonce ,ekonoma na fleku ministra valky.
       /Povede rus ted ekonomickou valku, proc nema ekonoma na fleku ministra hospodarstvi a financi , nebo ten flek vobsadi generalem ,
       to je dost zabavny../ .Medved ma veci..

       V letech 90. byl rus zrazenej a podvedenej a jako v 2019 ukr. Kdyz zeli pribeh z Ruska , kdyz nechtel bejt zavlecenej do vojensky sluzby..
       Co tam v Rusku bylo a nebylo nevime..Akorat ,ze nejvetsi zbabelec,
       se stal vrchnim velitelem..To si nevymyslis..

       Na zaver. Sotva se na zapade prestali mlatit mezi sebou ,zacali na rusa.
       Uz to byli polaci ,potom zase svedove ,francouzi ,germani ochotny az za hrob ,svuj vlastni a porad. Vsecko tomu podridili..
       Ja nevim ,jestli si to v Rusku uvedomujou , ale valka na U. je jenom predehra, k valce na Rusko , a na jeho zniceni..
       Vo to de zapadu porad ,uz asi 200 let….

   2. Modleme se, protože se západ v naprostém zoufalství rozhodl ke konečnému řešení. Útoky na radary a černomořskou flotilu nemají na průběh války žádný vliv. Slouži pouze k vyprovokování Ruska.
    A opravdu to chceme? Opravdu se všichni už zbláznili?

    1. Jde o demonstrací toho, že mohu zasáhnout LEDACOS, ne-li VŠECHNO, což je obrovská karta, řádný trumf. A „oslepnutí“, byť zatím pouze částečné, je fest průser, tedy úspěšné vyřazení 2 technologií pár dní po sobě, navíc ten druhý v hloubi vnitrozemí …
     Jako provokace 100%, ovšem důležitější je, že to jde, a vcelku jednoduše – tak to bude chápáno a prezentováno…

  2. Mám obavu, že to bude nečekané.
   Dva, tři taktické jaderné údery…. a bude jasno. Někam, kde není moc lidí. Jako demonstrace, že je to možné.
   Tabu bude prolomeno.
   Co pak?

   1. Proc ja se nemuzu zbavit dojmu, ze alternativa, nez aby kritizovala nerozhodny postup Kremlu, radsi prijme atomovy armageddon 😂😂😂
    Ale vazne: nikdo nevi, coby kdyby a kremelskym, ani washingtonskym analytikum do pera nevidime.
    Ale castecne tam vidi Roberts i tym Rybare a oba se docela shoduji.
    Samozrejme muzeme namitnout, ze Rusko si nezacalo a jen reaguje na puvodne provokace, nyni realne ohrozeni.
    Otazka tedy je, jestli dosavadni nizka mira (rezervovanost) ruske odpovedi/rekce je ospravedlnitelna budoucimi jadernymi udery.

   2. Odpověď zní: co měli udělat a zanedbali v minulosti …
    Ukrajinské obyvatelstvo nese odpovědnost za své představitele, ne že ne. Nikdo jiný než oni nelynčovali v Oděse, nezúčastnil se pochodů s pochodně, neoslavovali naci symboly a už dětem vštěpovali nutnost vraždit Moskaly …
    V případě takové „akce“ podle anglosaského scénáře by ukronáckov do maximálně měsíce byl bez vody, energií, plynu, železnice, civilních i vojenských letišt, průmyslu, potravin, hromadně by se používala munice s ochuzeným uranem, a v momentě přeshraniční odvety by nejen z Kyjeva byla hromada trosek. Podobu terénu po takové péči je vidět v Gaze – jde o taktiku, strategii, která je KoZa a Židům vlastní.
    Velmi dobře to víte.
    Takto po dvou letech Kyjev vesele funguje, ukroši hrají ligu Mistrů, válečné akce probíhají na územích nových republik, ukronáckové potápí jednu loď za druhou, zvesela ostřelují ruské vnitrozemí, dokonce ničí strategické technologie, do ukro země probudila kvanta zbraní po zcela funkční železnici, fungovaly opravárenské i výrobní závody, uprchlí ukrochudáci vyřvávajíci slávu Banderovi jezdí „domů“ na dovolenou, etc…
    Vám to nepřijde divné ? Mně tedy ano.
    Apropo, co Rus získal oproti anglosasům klubově vedeným konfliktem mimo vlastních ztrát ? Nenávidí je celá KoZa, včetně kowbojů, ti samí jim škodí kde se dá, kradou jim finance, diskriminují běžné obyvatelstvo, sportovce, etc., jsou na tom stejně tak jako kdyby z Kyjeva byl kráter…
    Pokud neodpoví, intenzita vzroste – forma odplata je na nich. Nejhorší je neudělat nic – ovšem nejpohodlnější…

    1. Ukrove si zvolili nekoho kdo kricel vo miru s Ruskem na veky .
     Na to je demokracie..Pak se vsecko ,dle poucek svede na lidi..
     Pred zvolenim a po zvoleni..Miliony utekly do Ruska a dalsi do EU.
     Nektery to nestihli, si uvedomit.
     Zbyli ty co chteli valku..Pisou ze az 600 tisic.
     Akademik,pouckar to veme hakem ,ukrajinsky obyvatelstvo..
     A uz to je..Jak se to hodi.
     Cely obyvatelstvo se zucastnilo v Odese..
     To prej da rozum ,s logikou do nich nabitou.To je porad co a kdo chce a
     co se hodi k poucovani
     Vseobecnosti bez vedomosti, demagogie a uz se to rozjede.
     Takze kdyz se nic nevi, de se na sber toho co vsude vopakujou.
     Z toho se vybere neco odpadku ,co se hodi. A ne to co je..
     Kyjev vesele…… a vse se podridi tomu , ze si rus muze valce delat co chce a
     nikdo na nej nesmi ani vystrelit..Apropo ,profesor pouci ,co rus ziskal ..
     Potom zacnou velky kritiky , ze rus neudelal, co chce..
     A este co vsecko ukrum povoluje . Nektery jezdi na U. A rus jim to povoli..

  3. Sachovy partie sou jen zase omsely klise ,pro publikum na zastirani politicky spiny a jejich krvelacnosti a niceni a jejich planu a manevrovani na nekonecny dalsi valky..
   A aby akademicky meli co prezvykovat. „Pri zachovani toho tempa a jestli „,uz de zase vo vyhrozovani rusum dusledkama ,zase schazi aspon neco aspon kloudne vysvetlit..

   Neco konkretniho.
   Skupina ktera ma v Rusku na starosti obranu statu a ktera ma agenty na U. a na zapade a moderni techologie k tomu ,nezjistila dovoz a umistni tech raket dlouhyho doletu , ktery muzou zasahnout i Moskvu a jiny cile.
   Ukrove ty rakety neumi obsluhovat..Takze rusove nevideli a nevedeli.
   Obrana zivotne dulezitych, strategickych pro Rusko , zarizeni bud nebyla a nebo selhala.

   Rus doposavad praktikoval aktivni obranu ,z ofensivy ukra mel starosti az vvybudoval 6 obrannych opevenych linii..Aby usetril vojaky.
   Ted a zrejme vcas zacal utocit. Zapad si schvalil ,ze zbrane Nato muzou utocit na rusky uzemi. Teoreticky i nuklearni.
   Co vsechno riskujou vi asi voni sami nejlip a asi delaji co muzou..Vobe strany.

   1. Šachova partie je pouze výraz, který mnozí používají v souvislosti se strategií RF, tedy z mojí strany pouhá zkratka. Jeho pravý význam v geopolitickém slova smyslu je myslím jasný.
    Nejde jen o to, zda to zjistili/nezjistili, jde o to, že je to i dnes vcelku v masivním měřítku možné. Že ony poškození nesou podpis v jiném jazyce, je zřejmé. Že RF i přes mnohou zkušenost podcenila tyto eventuality, je také fakt.
    KoZa eskaluje stávajíci a zakládá nové konflikty v okolí RF – důsledek salónního přístupu , a možná důsledek defraudace v ozbrojených složkách RF.
    To, co se dnes děje, je výsledek NEREAGOVÁNÍ, LETARGIE vůči vyměšování KoZa.
    A je otázkou, nakolik byla,je a bude vlastně RF vojensky potentní vyřešit tento konflikt .

 6. Dneska je výročí atentátu na Heydricha.
  Alternativa mlčí, to je ostuda.

  SPD o tom píše, ale jen proto, aby zakryla jak se bratříčkuje s německými neonacisty, jak vyšlo najevo.
  FUJ!!!

    1. To z něj dělá nacistu? Fakt? Takže máme konečně jasný a nezvratný důkaz, že je současný ukrajinský režim nacistický, když tam oslavují příslušníky divize SS Galizien, pojmenovávají po nich ulice a stavějí jim pomníky. Děkujeme za potvrzení a posíláme klíčenku…

     Divize bývala oslavována zprvu jen ukrajinskými nacionalisty, v současnosti je oslavována nejvyššími státními oficialitami, kritika SS divize Galizien je na Ukrajině dnes trestná.[12] Od roku 2010 se každoročně 28. dubna konal pochod na oslavu založení divize ve Lvově.[13] V roce 2021 prošel pochod s požehnáním starosty Kyjeva Vitalije Klička i ulicemi hlavního města. Tento pochod byl odsouzen jmenovitě např. německým vyslanectvím v Kyjevě a izraelské ministerstvo zahraničí k akci zveřejnilo prohlášení: „Odsuzujeme pokračující glorifikaci nacistických kolaborantů a očekáváme, že ukrajinská vláda podobné jevy jednoznačně odsoudí a zabrání jejich opakování“.

     Kromě toho v Ivano-Frankivsku (ulice Ukrainskoi Dyvizii / вул. Української Дивізії) a v Ternopilách (ul. Vojáků divize „Galičina“ / Воякив дивізії „Галичина“) nesou ulice jméno podle této SS divize, či bylo za posledních třicet let na Ukrajině postaveno přes tři desítky památníků upomínajících ukrajinské esesáky z „Galičiny“. K divizi se ideologicky hlásí (vojáci nosí její znak na rukávu) mimo jiné jednotka ukrajinské armády Karpatska Sič (49. samostatný střelecký prapor „Karpatska Sič“), Cholodnyj Jar (93. samostatná mechanizovaná brigáda „Cholodnyj Jar“ [2]) a další do pravidelné armády kooptované dobrovolnické bataliony vzniklé z prostředí ukrajinské krajní pravice.

     Veteráni SS divize „Galizien“ kteří se na Ukrajině dožili změny režimu v r. 2014 se dočkali oficiálních poct a v případě úmrtí státního pohřbu s vojenskými poctami. [14]

     Zdroj: Wikipedia

    2. Logicky: kdo nebyl potrestán, je podle platných právních norem nevinný.

     Reálně: Krah je typický politik s nevymáchanou hubou, který si do ní nevidí, dokud mu ji někdo nesrovná pořádným kladivem. Bystroň je bohužel slušňak, který to neudělá …

 7. Ruský mír, nebo Ruská válka, ať tak, nebo onak, ruina to má spočítaný.
  K tomu bojování na ruině jen podotknu, že jde o úplné zničení ukrarmády. Až se množství bojeschopných Ukrajinců sníží na náležité množství-to znamená na minimum, budou Rusi ochotní se bavit o nějakém příměří, nebo o něčem na ten způsob. Nejspíš ale o podmínkách bezpodmínečné kapitulace.
  O tom však protistrana nebude chtít slyšet, páč by to pro ni znamenalo naprostou katastrofu po všech stránkách.
  Zatím něco podobného nějakému jednání stejně reálně nepřichází v úvahu a to z několika důvodů, např.:
  Zelenáč už pro Rusa není prezident, ale nelegitimní cosi. Sám Zelenáč koneckonců sobě a ostatním zakázal bavit se s Rusem. On a jeho kamarila jsou v Rusku prohlášeni za hledané osoby, tedy zločince a jako s takovými nějaké smlouvy uzavírat nelze. Lze jim jen předvést zatykač a nasadit klepeta.
  Otázka zní, s kým tedy jednat?

  Z toho všeho, z reálií na bojišti, z kroků Ruska ohledně hledaných osob a nelegitimity exprezidenta ruiny, ohledně situace s neustávajícími dodávkami zbraní ze západu na ruinu, situace se zvětšující se hrozbou NATO na Ruských hranicích atd., bych viděl, že se Ukrajina dočká svého konce a jako stát bude schlamstnuta. A zapomenuta.
  No a NATO, Pfijala, emeričani a všichni válkychtiví magoři tady i jinde budou řvát a ječet a kopat nožičkama a to bude asi tak všecko, co s tím budou schopni udělat.
  Proč? No proto, že i oni, i když se tváří jako nejdrsnější drsňáci, ač chytráci, jsou přece jenom raději naživu, než aby se proměnili v radioaktivní prach.

  1. Hezký, v podstatě čistě propagandistický příspěvek. Máte to pěkně promyšlené, všechno to, co ještě nenastalo.

   1. No jo propaganda, to je moje.
    Vo tém žádná.
    Jenže hodně toho se už stalo a co se stane z toho tak nějak vyplývá.
    Nicméně, vy to očividně vidíte jinak. Jak?

    1. Rusové loni jednoznačně dominovali v obraně- tedy poté, co si ji připravili, před tím ne. Co se týče jejich letošního útočení, nejsem si jistý. Jedná se zjevně o asymetrický boj nikoliv nepodobný první světové. Rusové mají zjevný problém se k Ukrajincům zalezlým v budovách dostat, jenom se k nim dopravit v nějakém vozidle je riskantní. Zato mají dostatek munice, kterou před sebou všechno ničí. Obyčejný dům snadno, panelák hůře, jak je vidět ve východní části Časiv Jaru. Jejich postup je stálý, ale velice pomalý. V některých částech fronty byli zastaveni.
     Jaký je poměr ztrát, je jedno z nejlépe střežených tajemství současných bojů. Obě strany uvádí čísla jasně ve svůj prospěch.
     Celkově si nemyslím, že je načase si porcovat levý břeh Dněpru způsobem, kterým náš mainstream porcoval Krym na začátku loňského roku.

     1. Porcování je propagandistická specialita té naší západní propagandy.
      Účelem postupu Rusů je evidentně zničení ukrarmády, což se děje a začínají si to uvědomovat i nejzarytější zdejší mozkové.
      Když už posílají na frontu i důstojnictvo z generálního štábu, hovoří to jasnou řečí.
      Takže mi to nedá a konstatuji, vše nasvědčuje tomu, že Rus bude brát všecko, ať se to komu líbí nebo ne. Levý i pravý břeh.

   2. Zakaz nynejsiho nepresidenta vo vyjednavani je fakt, z kteryho se muze rozumne usuzovat ,na plany , ze obrana U. prejde do rukou vernyho taky az za hrob, spojence Nato. Veci sou absurdni , jako jindy nemohly bejt..
    V pripade, ze nepresident zustane ve funkci presidenta a u moci. Co dal.
    Vyjednavani s nepresidentem taky nelze brat vazne. Taky nejde.
    Kdo by se vodvazil takovy taskarice..
    To znamena ,ze moc, umysly a zajmy sou nejdriv a bezohledne prevalcujou
    cokoliv jim stoji v ceste.Uz nemusi predstirat..

  2. No, řekl bych, že Rusko dává dost zřetelně najevo, že o ukrajinské území nestojí. Má s příživnickou Ukrajinou zkušenosti z dob SSSR. Teď je navíc zcela vyžraná – kdo by se s tím zveleboval. Rusko čeká, až sami Ukrajinci pověsí nácky včetně Zelenského a nastolí vládu, se kterou se dá jednat. Věřím, že pak jsou ochotni ke slušnému míru.

   1. Ten „nezájem“ je cesta do pekel, ložisko sepse, které je během chvíle nejen ohrozí, ale v klidu po vyzbrojení ukronácků jadernými zbraněmi ( a že to KoZa s radostí udělá ) je vygumuje… Kecy o červených liniích přestal brát kdokoliv vážně – už jim útočí na strategické zbraňové systémy, samozřejmě bez patřičné nebo s budoucí jalovou silovou odpovědí , a Vy tady máváte praporem v tento moment infantilní jakési historické zkušenosti – to bylo v pravěku z hlediska dnešní geopolitické situace. Píše se 2024, ne 1989 , BUDÍČEK, jaderné NATO, celé, mají doslova za zadkem, JADERNÉ NATO, pacifisto …

    1. Pricina valky byla jedina ,aby se Nato nerozsirilo az na U. Se zbranema.
     Kdyz nevobsadi celou U. porad tu moznost bude rus umoznovat a riskovat…

     1. Zatím RF získala úzký pás území na východě – drtivá většina území je pod kontrolou Kyjeva. A to i dnes znamená NATO u plotu. Co by RF získala zakonzervováním nynějšího stavu ? NIC, pouze ukronácek, nato a kovboj dostane čas nezanedbat žádnou z eventualit, vyzbrojit i jaderně Kyjev , plus jistotu, že repeté už nerozdýchají …
      Jak toto dopadne, jest otázka…

      1. Jaderne vyzbrojeni Kyjeva byla vec, byla Zelenskym nastolena v zime 2021 a podle mne to byl jeden ze spoustecu cele anabaze.

       Cela tahle akce mi prijde dost dabelsky naplanovana ze strany Zapadu. Bud Rusko neudela nic a my dosahneme sveho nebo se pusti do Ukrajiny a my taky dosahneme sveho. Ted se hraje o to, kdo se sesype driv.

  1. 👍👏
   Proč jen to z „motoristy“ doslova sálá, aniž by promluvil … Pokud promluví, tušení se mění v jistotu …

 8. OT
  „Opoziční hnutí ANO se hodlá podílet na vládním tažení proti českému fenoménu, kdy až čtvrtina populačního ročníku dostává odklad nástupu do základních škol. Poslanci hledají shodu napříč spektrem, jak s tradičním nešvarem zatočit, protože se změny potáhnou léta.
  Jedním z možných kroků je zrušit známkování v prvních ročnících a zajistit asistenty do každé první třídy.“

   1. A dva asistenti pro každého studenta ZŠ. Až vystudují budou mít, jako politici, asistentů kolik budou chtít.

    1. Já bych se s těmi asistenty nestyděl jít ještě dál. Měli by být i na střední škole, aby celý národ mohl získat maturitu. A pak všichni vzhůru na univerzity. To bude vzdělanců, celý svět nám je bude závidět!

     1. Dopadne to možná tak, že polovina dnešních studujících se naučí, za který konec se drží krompáč a naučí se v které kolonce se podepisuje žádost o půjčku v některé z lidumilných společností.

     2. Možná by pomohlo, kdyby každý po dovršení určitého věku měl automaticky nárok k obdržení maturity, pokud o to projeví zájem.
      A pak by se z něho stal asistent.
      (nebo by maturita mohla být i dědičná).

    2. já bych navrhoval asistenci už při zasouváni a vysouvaní během výroby těch spratků. Když může být asistovaná reprodukce, proč by nemohla být asistovaná soulož?

     Asistent by sepsal zprávu a pak by se podle ní určovalo, kdy má spratek jít do školy, kolik dostane titulů, jakou bude mít pozici ve vládě a posleze i kdy bude zpopelněn 🙂

     1. Já bych zkusil asistovat u toho, co má jít do kopřiv a co do baby.
      Když to občas vidím tady, tak by taková asistence mohla smrdět – vyhubením kopřiv, ale ty se dají nahradit špenátem..

    3. Já bych to tak černě neviděla. To je nemoc všech větších a velkých měst. A pitomejch stvořitelů návrhu. Ani Masaryčka a Karlovkouz nemají tolik „sociálních absolventů“ aby to pokryly celorepublikově. A zase to nakonec vytrhne venkov a menší města. Když to domyslím – tak nakonec by se ukázalo, že je škol málo a nutno stavět další. Místo 30žáků ve třídě by bylo jen 20 a 20 asistentů/ další výdaje/.
     I když by možná nebylo na škodu, aby si VŠ absolventi jmenovaných zopákli popř. dohnali chybějící učivo z ročníků 1-8.
     Každé zlo, když se domyslí ad absurdum je na něco dobré.

     1. Mnoho logiky, a o tu tu vůbec nejde … Nebo snad v českém školství během posledních dekád někomu, něčemu, všelijakým novotám a často i pedagogům , šlo o logiku, nedej bože prospěch školství jako takového a jeho žactva???
      Neblázněte …

 9. Výročí:
  27. května 1942 proběhl atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
  To si ten veliký EUropan nezasloužil, jak máme tu říši budovat.

   1. Dávám tomu tak dva, tři roky, než doba nazraje a pak tyto hluboké myšlenky už budou moci ziegleři formulovat i veřejně. Zatím k tomu totiž ještě zaostalí Češi nedozráli, byť tedy pokroky vykazují markantní.

    1. Nedozráli. Ten pomník padlým kamarádům z branné moci Říše co ho nad Kořenovem odhaloval v roce 1944 mimo jiné Konrád Henlein někdo loni rozmlátil na tak malé kousky, že už to snad nikdo z „fanoušků historie“ dohromady nedá.

    2. Větší, než markantní… Natvrdo řeknu, že nyní jde o verbež, jenž se sama určila k l…….I… To nejsou moji „spoluobčané“, to není „můj “ národ – stejně jako oni se mnou nemám já s nimi žádné slitování, soucit … Pro mne cizí, nepřátelská entita. Pokud někdo sebevražedně bere tu verbež jako svoje „spoluobčany“ ( ač ho vlastně chtějí vykrvit ) budiž … Bohužel se ještě dožiji jejich úplného vítězství , a nejspíše i válečného běsnění, ponesu jako celá společnost důsledky, následky jejich ignorance a ideologické zvrácenosti … Pomalu, možná i rychleji, se uzavřu ….

   2. Delal co si ty jiny prali ,az asi do toho vseho zacal videt. Tak se nedozil a ty jiny zijou a prejou si dodnes.
    Atentat byl predevsim na nas Cechy.

  1. Prý se mu vymstilo, že si nasadil Svatováclavskou korunu. Ale podle mne spíš doplatil na to, že jezdil v otevřeném voze a podcenil „smějící se bestie“.

   Ostatně on ten KoZa taky stále nevěří, že si naložil moc velké sousto.

   1. Jen na okraj – operaci I následnou péči měli na starosti především němečtí lékaři, a pacient se zotavoval … Dokonce mu svého osobního lékaře poslal sám vůdce… Kupodivu zanedlouho RH umírá …
    Dle pamětí tehdejších zdravotníků vládl mezi českým personálem strach, velký strach, a není se co divit …
    Fakt, že jezdil v otevřeném kabriu o něčem svědčí – a nic pěkného to pro obyvatelstvo tehdejšího protektorátu není. Zároveň je třeba říci, že RH během chvíle velmi zefektivnil rozvrat odboje – za použití všech metod …
    Jeho „prohřeškem“ byly citlivé materiály na vrcholné představitele 3.Říše, jenž se samozřejmě po jeho smrti ztratily …

   2. Myslím, že na tu korunu Heydrich neměl odvahu. Nacisti byli mytologií posedlí a těmhle věcem dost věřili.
    Spíš se mu vymstila ta jeho přezíravá arogance, vyplývající z toho prohlášení o tom, že Čechům je třeba dát pořádně nažrat a budou poslušní, jako beránci. A usilovně makat pro Říši.
    Jenže nepočítal s těmi britskými výsadky. Být to na domácím odboji, nikdy se to nestalo…

    Pro sebe ušetřím poslední včelu
    Polní uniformy hřmí tu jako předkapela
    Volám anděly na poslední melu
    Smrt dobývá se do kostela

  2. Máme doma stránku z Moravské Orlice „V pátek ráno 5. června 1942“.

   „…Tragika osudu je také v tom, že na české půdě přišel o život muž, který vahou své osobnosti mohl dosíci nejprospěšnějších výsledků pro dobro těch českých lidí, kteří nezáludně, upřímně a s otevřeným srdcem byli připraveni k spolupráci s Velkoněmeckou říší pro dobro všech, kteří tento prostor obývají… atd. atd“.
   (Podepsán Ant. J. Kožíšek, tehdy šéfredaktor listu, po válce popraven za kolaboraci).

   Na druhé stránce jeden z prvních seznamů deseti odsouzených stanným soudem a popravených za schvalování atentátu a poskytnutí úkrytu osob říši nepřátelských .
   (České Budějovice, Tábor, Příbram, Litomyšl, Horní Sloupnice, Přerov, Babice u Brna, Bílovice u Brna , Kunčice pod Ondřejníkem).

   1. U poválečných retribučních soudů sice lítaly třísky, ale celkově odvedly kus potřebné práce. Doba se změnila, dnešní Kožíškové se myslím nemají čeho bát..

  3. To mne letos uniklo. Ale minulý rok byl o atentátu skvělý celodopolední hrany dokument s Heydrichem v hlavní roli. Jak vstává, jak snídá, jak se loučí s rodinou, jak jede okupovaným územím do Prahy.
   Pak asi minutový útok diverzantů a jejich úprk.
   Závěrem hodinový přenos ústavních činitelů, o nutnosti podporovat Ukrarusko proti říši zla na východě.

   1. Mně se zase zdá, že nejlepší poklonu vysekl paragánům D. Landa.
    V Aničce Malinové.
    Text sám, muziku sám, klip platil sám.
    Vše za své, bez dotace státu, nebo koncesionářského výpalného.

   1. Konečná byla pro KSČM konečná. Nomen omen. Proč myslíte, že se „stačilo“ netýká počtu úspěšných subjektů ve volbách?

   1. Vávra byl horlivým příznivcem lepšolidí a celého toho trendu. Změna chování nastala, když padla kosa na něho. Před lety, když začínal, tak se uvedl celkem emotivním projevem na Google, kde popisoval praktiky globálních korporací – konkrétně začal Google.
    Fungovalo a funguje to tak, že začínajícímu programátorovi nacpou všechny služby „zadarmo“. Pokud však programátor kápne ne vydatný pramínek, tak přijde nabídka na odkup projektu. Pokud programátor nabídky nevyužije, tak je promptně odstřižen od všech „služeb zadara“ a dle slov Vávry si může akorát tak stoupnout na balkón a hlasitě nabízet svůj výtvor světu … dosah nabídky bude prostě takový.

   2. Máte pravdu, že Vávra je taky Zápaďák. Ale on je jeden z těch řekněme celkem soudných. V roce 2016 vydal hru Kingdom Come, která se odehrává v českých zemích za dob husitských. Mezinárodní vydavatelé mu vyčítali, že v této hře nemá žádné černochy. On namítal, že v době Václava IV. v českých zemích žádní černoši nežili. Málem mu kvůli tomu nevydali hru, do které už investovali miliardy a mohl to být propadák, ale on to nevzdal a nepodvolil se. Plus založil tu společnost, která upozorňuje na dnešní totalitu. Na oboje se mohl vyprdnout, do hry přidat černochy a měl by klid, ale nepodvolil se, tudíž je frajer.

    1. Ano pak je frajer a suverén. Pro mě je to čistý zápaďák se sprostou slovní zásobou. Viděl jsem pár pořadů s nim a je to očividné kam patří. Proč tu společnost nezaložil už před 15-ti nebo 20-ti lety? Už tehdy bylo evidentní kam se sune naše společnost. Založil tu organizaci až tehdy když systém jeho začal přímo ohrožovat.

      1. Před 20-ti lety to evidentní bylo, jak komu … Chytráků, co tehdy tvrdili, že to či ono je dezinfo a nestane se, jsou dnes plné diskuze, a právě kritika toho, co popírali, je diskuzně živí …

 10. Petr Fiala lže ráno, v poledne i večer. Zdá se, že notorické lhaní je nakažlivé. Nová hvězda STAN – Lipánkův náměstek Jan Marian opakovaně lhal o Minských dohodách, např. na Hlídacím psu
  https://hlidacipes.org/zlocinne-rusko-granaty-pro-ukrajinu-a-proc-si-hlidat-ruske-diplomaty
  nebo v diskuzi na CNN s Kaiserem a Zrnem.
  Jan Marian tvrdí: „Myslím, že všichni chceme mír, ale prosím všechny, ať se podívají na Minské dohody z roku 2014, které měly tenkrát ukončit válku. Rusko je ve skutečnosti nechtělo nikdy naplnit a také je nenaplnilo. Západ do toho investovalo spoustu kapitálu a výsledkem byla druhá obrovská ruská agrese z roku 2022. “
  To je ovšem v naprostém rozporu s tvrzením Angely Merkel, že KoZa nikdy nechtěl Minské dohody plnit, protože to byla jen zástěrka pro to, aby byl získán čas k dozbrojení a vycvičení ukrajinské armády. Totéž potvrdil bývalý francouzký prezident Holland. Sám Zelenskij ještě před invazí veřejně prohlásil, že Minské dohody nehodlá plnit. Taky je nikdy neplnil. Je třeby upozornit, že závazky z Minských dohod šly v první řadě za Zelenským a on z nich nesplnil vůbec nic.
  Nechápu, proč politici Pětikolky lžou i ve věcech, které jsou snadno dohledatelné.

  1. Ale chápete, protože, bohužel, lidé u nás mají krátkou paměť a také, a to především, mají vymytý mozek propagandou. A na tom usilovně pracuje mainstream už mnoho let a povedlo se. A nejen mainstream ale i školství. Tak co byste chtěl od mladých lidí, kteří mají nyní volební právo.
   A proč asi generál Zrada tak často zmiňuje volební právo už od 16 let.

  2. Re: PS

   „Nechápu, proč politici Pětikolky lžou i ve věcech, které jsou snadno dohledatelné.“

   No protože jste jedině hnusnééj pepa, kterej jedinej v Čechistánu hodlá dohledávat, námísto aby se ožral na Wncelplacu na počest jedině správného Mistrovství KoZy v ledním hokeji.

   Btw. pokud byste chtěl dostat na budku v nejbližší hospodě a šel jim tam vyprávět moudra o Minských dohodách, mám takový nejasný pocit, že Ruská federace nebyla členem, kterému by z MD vyplývaly nějaké povinnosti.
   Povinnosti z MD vyplývaly Ukrajině jako státu a také vzbouřeneckým územím. O ničem jiném nevím.

  3. Viděl jsem tu debatu na CNN a Jan Marian je opravdu prolhaný arogantní megakretén. No, ono se těch několik slov dá stáhnout do čtyř písmen a znamená to totéž – STAN.

  4. Politici nelžou! Vše, co tvrdí, zaznívá ze všech stran a sdělovacích kanálů 50x za den. Nejpozději druhého dne tedy (už podle Goebbelse) mají pravdu!

 11. Tím, že KoZa v dresu UA, zničila ten radar včasné ochrany (dle Ruska ofiko jediný co mělo), se stalo co? Nebude mít teď nově Rusko právo likvidovat vzlétající F-16 již třeba nad Polskem či Rumunskem? Jen se ptám. Vážně toho Putin nezneužije?

    1. No a nejspíš dvakrat tolik jich je zamaskovaných, v plne pohotovosti, ale nezapnutých, aby se o nich nevědělo …

     1. Nezapnutý radar je vám na dvě věci: na hovno a na nic.
      Jak poznáte, kdy ho máte zapnout?
      Asi až to udělá „Bum!“.
      Pak už je to ale už jedno. Není radar, není dilema, kdy ho zapnout.

     2. Rusko provozuje 10 radarů 77Я6 «Воронеж». Ukrajina minulý týden zasáhla radar 1 (modře) a pokusila se zasáhnout radar 2 (oranžově). Plukovní Reisner “logicky vyvodil”, že za útoky stojí Pentagon. Protože oba radary vidí pouze směrem na Izrael a na Irán, jejich vyřazení z provozu na rozkaz USA tak může naznačovat, že se Izrael nebo USA chystají napadnout strategickými raketami Irán. Podle Reisnera totiž oba dva ruské radary, na které Kyjev zaútočil, by raketový útok na Irán včas odhalily, a ruské varování by Ajatolláhům dalo dostatek času, aby odpálili své vlastní střely na Izrael, ještě dřív než budou na zemi zničeny útočícími raketami USA nebo Izraele. Takový útok by pravděpodobně přišel ze Středozemního moře nebo z Indického oceánu. V kombinaci s podivným pádem vrtulníku s iránským prezidentem jsou ukrajinské útoky ještě podivnější.

      https://www.michalapetr.com/map-2002-tajna-operace-usa-boiling-the-frog-proti-rusku-valka-na-ukrajine-v-letos-lete-prudce-eskaluje-zelenskyj-se-pokousi-rozpoutat-iii-svetovou-valku-sef-strateg-armady-rakouska-plk-gst-d/

  1. Z ruskeho Telegramu:
   „Pokud je informace o pokusu o útok na naši další záhorizontní radarovou stanici pravdivá, stává se jasné, že tyto útoky nejsou náhodné. Všem je také jasné, že Ukrajincům jsou tyto radarové stanice lhostejné.
   Tyto radary varují před útokem raket s jadernými hlavicemi, tedy Ukrajincům nijak neohrožují.
   Neohrožují vůbec nikoho, brání pouze zemím vlastnícím mezikontinentální rakety s jadernými hlavicemi, které plánují svůj jaderný úder na území Ruska (nebo jiných zemí).

   Verzi, že Ukrajinci útočí na naše nositele jaderných zbraní a prostředky varování před jaderným útokem s cílem provokace, abychom odpověděli stejným způsobem, ochotně věřím, ale s dodatkem, že pokud něco nepůjde podle plánu, skuteční objednatelé tohoto útoku se budou právě touto verzí hájit.

   O stanicích mohu říci, že jsou modulárního typu, a menší poškození, jako jsou ta současná, se opravují rychle, a navíc by měly být duplikovány jinými stanicemi.
   To nijak nezmenšuje význam pokračování útoků.

   Obecně se dá říci, že sázky ve hře se zvyšují.“

   1. Stručně řečeno – útoky na radary vcasneho varovaní jsou jasným důkazem, kdo tomu velí.

    Stejně jako zničení Nord Streamu bylo jasným důkazem, že cílem není jen Rusko, ale celá Evropa …

    1. Nedivil bych se, kdyby z nějaké ponorky u pobřeží USA odstartovaly rakety na americké early warning radary. Taková False Flag akce se teď přimo nabízí …

 12. Dnes vládne hokej…
  Jeden hokej vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže.

 13. Pobavila mě charakteristika velkého Volodymyra: „někdejší komik Zelenský“.
  On komikem zůstal, jen setrvale ztrácí „kvalitu“, což je pravděpodobně způsobené změnou „prken, které znamenají svět“.

  Dnes už mu tleská pouze manažeři divadla a povinně obecenstvo zčásti zaplacené, z části násilně nahnané do hlediště, aby nezelo prázdnotou, protože nikoho ta hra už dávno nebaví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *