20 července, 2024

Co za svůj hlas dostanete

Máme po hokeji, národ se nám na chvíli semknul, pak zase rozemknul a začal se trochu víc zabývat eurovolbami. Není divu. Francouzi začali na plnou hubu říkat, jak přemístí svoje africké migranty do České republiky, protože konečně donutili východní země k solidaritě. To víte, Rakušan jim to podepsal, neobsahuje to žádné kvóty, ale jak řekl Vondra, obsahuje to mechanismus, jak se z kvót vykoupit. Inflace u nás zase startuje, i když o ní Fiala říkal, že je zkrocená a samozřejmě je třeba válčit s Ruskem až do konečného vítězství, které bude následovat hned poté, co nám zakážou topit uhlím, zdraží benzín a zakážou auta.

Všichni moji kolegové v alternativních médiích začali s analýzami, koho volit a koho nevolit. Velmi hezky to má zpracované můj blogerský guru, bloger Vlk, překvapivé skutečnosti z minulosti jednotlivých kandidátů vytahuje Jana Bobošíková a já se tedy po Vidlácku také přidám. Šance jednotlivých stran a kandidátů si nechám až na příští týden, ještě mohou přijít lecjaká překvapení, takže dneska si probereme, co vlastně volíte.

Dnes nebudu řešit procenta a mandáty. Prostě si jen povíme, jakou budoucnost nám jednotlivé strany a kandidáti přinesou.

—–

Chcete pokračování války s Ruskem? Díváte se každý večer pod postel, jestli tam není Prigožin? Navlékáte svým dětem dva svetry a vysvětlujete jim, že díky tomu ten hnusák Putin prohraje? Věříte, že Rusům dochází munice, vojáci, jídlo i nafta? Hltáte s nadšením informace, jak ruští vojáci bojují polními lopatkami a rabují čipy z praček? Chcete deportovat ukrajinské muže ve vojenském věku co nejrychleji na frontu, aby tam bojovali za Prahu a za Koláře mladšího? Těšíte se na stíhačky, které dostaneme v roce 2035? Chcete také kabelku s tančíkem?

Tak volte SPOLU. Ti vám přesně tohle zajistí měrou vrchovatou. Jejich kampaň není o ničem jiném, než o porážce Ruska, i kdyby měli Fica znovu rozstřílet, Orbána poslat do Buchenvaldu, Posettovi dát medaili a Sudeťákům vrátit majetek. I kdyby měli udělat ještě další konsolidační balíček, ještě víc pravicově zvednout daně a zajistit jakoukoliv záminku, aby po Ukrajincích do zákopu nastoupili i Češi. K tomu ještě dostanete krachující hospody, krachující Liberty, krachující Zetor, ale prosperující Lidl a Kaufland plné zahraničního zboží ala Tomáš Prouza.

A hlavně… v případě jaderné války dostanete spolehlivě první atomovku do Prahy. Fiala se o to svými kecy už mnohokrát postaral.

——

Chcete k válce ještě i grýndýl? Bojíte se, že planeta už brzy shoří? Nechcete slyšet, že to co Evropa na emisích ušetří, toho Čína desetkrát tolik přidá? Věříte, že Evropa zvládne jak válku na Ukrajině, tak válku s vlastním průmyslem? Už jste zapomněli, že jste nedávno chtěli bojkotovat Karlovarský filmový festival, protože mezi sponzory byla Česká zbrojovka a dneska naopak nadšeně přispíváte na tanky Tomáše a necháváte si napsat své jméno na ukrajinské bojové drony, které ruská FSB sbírá a pečlivě archivuje? Obdivujete Lipavského, jak vyhodil Evu Fillipi a většinu afrických velvyslanců, protože tam málo přinášeli pravdu a lásku? Považujete za vrchol pokroku občanku v mobilu?

Tak volte Piráty. Čeká vás zářná budoucnost novodobých čekistů, kteří budou prohledávat domácnosti a určovat majitelům, že mají byty prodat nebo pronajmout, nebo jim je prostě sebrat. Zničíte soukromé vlastnictví pomocí drakonické daně z nemovitosti, protože to byli právě Piráti, kteří toto téma první zvedli. Dostanete korporátní EU řízenou Mao ce-Tungem s tváří Marcela Kolaji.

——

Bojíte se dezinformací? Myslíte, že všechna alternativní média jsou placená Ruskem, jen nedokážete vypátrat finanční toky? Máte radost z Koudelky, který zasahuje už i do školních osnov? Chcete tajné služby, co dělají politiku? Jste rádi, že se ve školách konečně bude vyučovat gender? Těšíte se na kuturní obohacení od afrických migrantů? Balíte se do ukrajinských vlajek? Chcete, aby to v Praze vypadalo jako v Kolíně nad Rýnem? Chcete, aby Vidláka konečně zavřeli až zčerná a s ním i všechny organizátory demonstrací? Chcete tvrdé tresty za nevymáchanou hubu? Chcete soft verzi českého Pinočetíčka? Nepotřebujete se dozvědět, proč střílel Dejvy Kozy? Líbili se vám policejní provokatéři na schodech Národnígho muzea? Považujete Danuši Nerudovou za mladou krásnou a chytrou? Chcete EU tvořit, nikoliv bořit?

Tak volte STAN. Užijete si pochodňové průvody, můžete udělat zářnou kariéru v prorůstání organizovaného zločinu do státních struktur, jen vás občas někde srazí auto, kdybyste náhodou byli svědek v Dozimetru… Snadno si založíte neziskovku na řešení problémů migrace, které jste sami způsobili… samá pozitiva a sociální jistoty. Šifrovaný telefon na Redla do každé domácnosti! A před každými volbami uvidíte vašeho milovaného PeVítka Drakušana, jak se tetelí blahem nad dalšími drakonickými opatřeními.

—–

Chcete všechno, co jsem doteď vyjmenoval, západní ukotvení, pevné místo v NATO i v EU, podporu Ukrajiny, nenávist Rusku, grýndýly i migrační pakty, ale štve vás, že to Fiala a spol moc neumějí organizovat? Chcete se rozpustit ve velké evropské rodině, chcete euro, jen byste ho chtěli ve výhodnějším kurzu? Také se bojíte Putina, také jste si zamilovali kyjevský režim, chápete evropskou povinnou solidaritu a těšíte se, až bude v Mošnově základna NATO, jen vám vadí, že je to všechno za cenu vašich důchodů a mizerných platů?

Tak volte ANO. Ti také souhlasili s vojenskou smlouvou s USA a schválili ji spolu s vládou. Vůbec toho hodně schválili spolu s vládou. Většinu toho, co vláda dělá, by také dělali, jen Babiš je prostě lepší manažer, rozumí penězům, možná by se trochu postavil Tykačovi a Křetínskému, aby si tak nenahrabali na energiích. Kdyby Andrej vyjednával o povinné solidaritě a emisních povolenkách, tak by se na Leyenovou mračil. Fiala se na ní jen roztomile usmíval. ANO nám dalo Jourovou, Charanzovou, Dlabajovou a Maxovou, ale teď už se jim to určitě nestane. Hnutí ANO nemá nic proti smlouvě DSA a přijde mu vyvážená. Volbou ANO volíte program Pětikolky, jen to bude prosazováno více obchodnicky, více manažersky a dostaneme více dočasných ústupků. A jestli to u nás půjde dál, tak jak jde, tak za to ještě budeme rádi.

—–

Myslíte si, že všechny vyjmenované problémy vznikly proto, že tu máme málo volného trhu, moc dotací a státní přerozdělování? Obdivujete novopečeného argentinského prezidenta? Tak volte Svobodné. Stačí-li vám toto k vysvětlení všeho zmaru, který nás obklopuje, tak s Vondráčkem nebudete zklamáni.

—–

Chcete, aby váš hlas celkem spolehlivě nepropadl? Volte SPD. V ní máte dokonce i kus Svobodných v podobě Macha, kus staré ODS v podobě Trikolory a kus staré ČSSD v podobě Ivana Davida. Vše jistí samuraj Okamura, který dokázal postavit stranickou strukturu a dvakrát přežít svou politickou smrt. Dostanete NE migraci, NE euru a NE válce. Dostanete stranu, která bude Pětikolce i hnutí ANO sypat písek do soukolí a nikdy jinak. Ano, přesně takhle jsem to chtěl říct.

—–

Považujete za nejdůležitější, abyste dál mohli autem jezdit do práce, vozit děti do školy a babičku k doktorovi? Chcete, aby vás v Bruselu zastupoval dvoumetrový pohledný konzervativní macho, podnikatel a závodník? Doufáte, že se u nás znovu objeví ta správná autentická ODS jako za otce zakladatele, Klause? Nevadí vám spojení řidiče a policajta? Líbí se vám Turkova přímočarost? Chcete mít už brzy Šlachtu v senátu? Volte Motoristy.

—–

Chcete Rajchla? Volte Rajchla. Dostanete pravici s Haškem, zahraniční politiku s Vackem, respekt s Drbohlavem, sport s Růžičkou, finance s Turkovou, zdravotnictví se Zemanem, věrnost s Hyťhovou, poctivost s Palíškem a plánování s Viktorínem. Nebudou do toho zasahovat žádní aktivisté, vše bude autentická stranická politika naplněná právem respektem a odborností. Tuto cestu si zvolili na stranickém sjezdu. Jo… a také dostanete kulturu se Zuskou a školství s Budilem. Jestli ovšem neodejdou, stejně jako Nielsen, Maršálková, Rédová, Březina a další.

—–

Jste levičáci? Chcete, aby se vás někdo zastal, až vám bude k šedesáti a už vám nic nepůjde jako zamlada? Chcete, nějakou státem garantovanou zdravotní péči a státem garantovaný důchod? Považujete EU i NATO za součást problému, nikoliv za součást řešení, ale nejste pro bezhlavé skákání z potápějícího se Titaniku do studených vod globální korporátní ekonomiky? Chcete potápějícící se ojroloď opustit na co nejbytelnějším záchranném člunu? Chcete školy bez školného, pohotovost bez poplatků a nějakou ochranu pracujících? Myslíte si, že problém je v neschopných a zlodějských správcích, líbajících cizí prsteny? Nestojíte o sto padesát pohlaví, nestojíte o Prague Pride? Chcete podporu rodin s dětmi? Vidíte problém v tom, že nám každý rok utíkají ze země stamiliardy korun? Vadí vám, že důchodcům se inflace nezohlednila, ale církvím ano? Chtěli jste, aby se opozice co nejvíc spojila? Lezou vám na nervy přerostlá mužská ega?

Tak se vykašlete na šmardovskou Soc-dem a hoďte to STAČILO! Dostanete konzervativní levicovou politiku se špetkou nostalgie po starých časech, ale s mladou kočenou v čele, která chápe, jak to v politice chodí. Která dlouhá léta pomáhá českému průmyslu, aby se následně daly chtít slušné mzdy a společenská odpovědnost. Která chápe, že kráva se nejdřív musí nakrmit a pak teprve dojit. Dostanete politiku všech azimutů a šanci na restart levice i šanci na restart zahraniční politiky. Dostanete snahu o mír, který je důležitější než celá EU. Dostanete evropskou vlajku „zhanobenou“ mírovým symbolem.

—–

Nevybrali jste si? Chcete někoho jiného? Nacházíte na každém jmenovaném nějaký nepřekonatelný problém? Potřebujete konečně toho čistého a dokonalého kandidáta, který nás zachrání? Volte si koho chcete. Ještě zbývá dalších dvacet možností. Ctirad Musil, Blaško, Vandas, Hanig, Vrabel, strana práv koček… Všechno máme. Dostanete propadlý hlas, povolební kocovinu a lhaní si do kapsy.

Dumejte, dumejte.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

358 thoughts on “Co za svůj hlas dostanete

 1. Ještě ke Konečné….Konečná prý před časem lobovala za Arcelor Mittal, aby mohl vypouštět svoje sračky do vzduchu. Poslanci, především díky hlasům KSČM a ODS, tehdy odsouhlasili zrušení poplatků za vypouštění jedů do ovzduší.

  1. Včelko, to „prý“ je co.. Tak lobovala nebo ne, máš důkaz ?? Je to to stejné, jako kdybych napsal, že jste „prý“ blbá.. Já to nevím, tak jsou možné obě varianty.
   To úvodem. Kvalita ovzduší se v Ostravě i za provozu ACM hodně zlepšila a ACM resp. Liberty už stejně nepojedou, takže proč vytahujete snad 5-10 let staré věci ?? No jo, žena – taky v návalu hysterie často říká – „před 20-30 lety jsi mi řekl to a to „. Dále bez kometáře..

  2. Včela:
   možná a před časem a sračky do vzduchu…..a kvůli tomu bych neměla volit jednu z mála příčetných osob, protože možná a kdysi? Vy jste včela na jaře.

  3. Je dobré, když politik má nějakou minulost. I když jsou tam rozporuplná rozhodnutí, chybné kroky, je to lepší, než politik bez minulosti. Třeba takový PePa. Zářný příklad.

   Konečnou beru i s nějakou zátěží její minulosti.

   Otázka pro včelu: Je možné vyrábět ocel bez „sraček??“ Pokud ne, tak jak chcete vyrábět tanky pro Ukrajinu? Budete ocel kupovat z Číny?

 2. Děkuji, Vidláku. Toto je za mě subjektivně jeden z nejlepších článků, jaký jsem zde četl. Trefný a výstižný.

  Já ho sice nepotřeboval, protože já už jsem své rozhodnutí provedl, ale někomu jinému, kdo stále ještě váhá, koho by měl volit v souladu se svými principy, může být hodně nápomocný. Dokonce bych ten článek směle přirovnal k těm dotazníkům před volbami, kdy odpovídáte na x různých otázek a na konci vám to dá výsledky s kým se podle těch odpovědí nejvíce shodujete.

  Dobrá práce.

  1. Duch:
   přidávám se ke chvále. Tohle shrnutí bylo jasné, stručné a přehledné…..kéž by ho takto někdo dělal před každými volbami. Protože za sebe se přiznám, že mě to v té změti nebaví hledat a třídit, navíc si to jedna musí překládat z političtiny do lidštiny, což taky Vidlák udělal.
   Sice už jsem taky měla jasno, ale moc se mi to líbí.

 3. „Chcete, aby váš hlas celkem spolehlivě nepropadl? Volte SPD. V ní máte dokonce i kus Svobodných v podobě Macha, kus staré ODS v podobě Trikolory“
  Ano, přesně to chci.
  Hrubě se mi nelíbí, že konzervativní „Alternativa“ je x pidistran, kde každý kohout chce hrabat jen na svém písečku. Tipuji že opět 20 % hlasů ne-li víc propadne. Nechci aby byl mezi nimi i ten můj.

  1. Projevilo se to už na předloňských václaváckých demonstracích, kde se musel vykecat každý a trvaly tak i tři hodiny. Nechápal jsem to a až následné alternativně stranické rozmíšky mi vše vysvětlily a od té doby mám od ježdění do Prahy klid.

   Nakonec se i pro nás leccos rozhodne v USA. Ani fakt, že tam je z našeho pohledu alternativa skvěle konsolidovaná (v Republikánské straně), není zárukou volebního vítězství. Tak silní tam liberální „demokrati“ jsou.

   A u nás už koneckonců taky. Pokud je mi známo, mladší lidé budou vesměs volit kebaby.

    1. Voláme po spojení alternativy a když to Okamura udělá, je to špatně.

     ODS se taky spojila s Piráty, aby svrhli Babiše. Nemusíte mít rád všechny, ale nepřítele porazí jen síla.

  2. SPD je tady zhruba 10 let, mají v Parlamentu zhruba 10 % poslanců a nikdo se tam s nimi nebaví. Nedokázali tam prosadit vůbec nic. Za mě – tudy cesta nevede. V Parlamentu musí být více alternativních stran. Pokud tam s nimi nebude Konečná a Rajchla, tak nezmůžeme nic. Budeme nadávat, brblat a stěžovat si, ale to je asi tak všechno, co budeme moct dělat.

 4. Myslím si, že se ohledně volebních programů zapomnělo na účastníka nazývaného neviditelná ruka trhu alias Economy stupid! Hospodářský vývoj není dobrý a očekávat, že Pyrrhovo vítězství ve volbách do Evropského parlamentu něco změní, by bylo naivní. Ovšem kapka samostatně v oceánu nic neznamená, ale oceán se skládá z mnoha malých kapek. Jednou, po poslední kapce plný pohár přeteče. Takže každý hlas je cenný a žádný není propadlý, i kdyby došlo k dílčí porážce. V tomto desetiletí jsou každý rok nějaké volby, tak nás čeká permanentní volební kampaň.
  Ohledně ANO je v článku zapomenuto na Teličku. Což zase tak moc nevadí, Andrej Babiš prostě při výběru kandidátů do EU parlamentu nemá šťastnou ruku. A je lhostejno, zda si to myslíme o 4 nebo 5 lidech.

 5. me stve ze musim vybirat nejakou stranu, ja bych tam rad poslal lidi napric spektrem, Davida, Turka, Konecnou, Dostala, takhle se musim rozhodnout co je pro me nejmensi zlo, protoze tihle 4 budou sypat pisek,ale kazdy je jinde, za me si to zaslouzi David za minulou praci a informovani o tom co se tam deje, tak holt budu muset prekousnout, ze se s nim sveze marna Majerova, Mach mi do SPD nesedi,ale za nej nebyli svobodni zli, zkusenost z EU ma, tak se s nim smirim. poprve v zivote to budu hazet japonci, po snad 15 letech co muj hlas pravidelne propadal pujdu poprve na jistotu, se zatnutyma zubama a zavrenyma ocima

 6. Co za svůj hlas dostanu?
  Nějakého mladého zmrda, co na hajzlech PS šnupe koks, nejspíš srolovaným pětilitrem, pokud ho někdo má u sebe, namísto zlaté karty?
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-ve-snemovne-se-snupal-kokain-ochranka-nasla-drogu-na-panske-toalete-252720
  Pětilitr je po smotání prý nejkvalitnější trubička, nerozmočí se tak snadno soplem a nebývá moc opotřebený, protože ty bankovky se obyčejným lidem do rukou moc nedostávají..
  Je i dostatečně dlouhá, protože je to rozměrově největší bankovka..
  Tak to dík, bez takových poslanců a jimi upevňované „demokracie“ se dobře obejdu.

  Pane domácí, píšu to poprvé a není to tím, že bych se špatně vyspal – naopak.
  Zdálo se mi o spolužačce, mé první lásce a bylo to velmi příjemné.

  Začínáte mi připomínat takové ty naháněče na panském honu. Se vším všudy.
  Dělají hluk, halekají, po honu srovnají do řady kořist – ale to je tak všecko.
  Nikdy si sami nic nestřelí, ani nemají u myslivců nějaké zvláštní výhody, pokud tedy nepočítám účast na mysliveckém plese, kam sice mohou, kde je ale každý myslivec vnímá, jako nutné zlo.

  Začínáte mi připomínat ty naháněče od momentu, kdy jsem tu vidíval tu šílenou reklamu na Rajchla.
  Tehdy jsem si řekl – tyvole, šak on se musel zbláznit! Takový zabejčený a kovaný pravičák, navíc naprosto bezskupulózní právník jako Rajchl, s Vackem po boku! To Vidlák nemyslí vážně!
  Jenže Vy jste to vážně myslel!
  Naprosto vážně a byl pro to ochoten udělat skoro cokoliv. Kdyby Vás tehdy Rajchl býval pustil na pódium, udělal byste to rád – pro pravičáka a dacana! A zpíval jeho písničku!
  Nezamyslíte se nad tím trochu?
  Co ten tříměsíční „výpadek“ Kydů? Už to nehodláte vysvětlit blíž?

  1. Mňo, jen krátce:

   1. Nebyl jsem ochoten udělat pro Rajchla cokoliv. Kdyby ano, byl bych pořád s ním. Možnost jsem měl. Rajchl by mě pustil na pódium kdykoliv.
   2. Rajchl je charismatický, sečtělý a stavěl politickou stranu zcela novým způsobem, což mi imponovalo a podporoval jsem to. Přestal jsem ve chvíli, kdy se od toho oni sami odklonili. Ale kdyby se neodklonili a pokračovali, tak jsem dneska psal, že mají slušnou šanci se tam dostat.
   3. Nejsem na prodej. Podporuju to, co mi v dané chvíli přijde nejlepší. Politika, ač postavená na jednotlivcích, je kolektivní záležitost a snadno se to přehoupne, protože i malá síla převáží misky vah, když jsou váhy vyrovnané. Vždycky jsem něco podporoval, nikdy jsem nebyl jen komentátorem. Před minulými volbami jsem jasně podporoval Babiše a SPD.
   4. Tříměsíční výpadek Kydů je výpadek, který trval 14 dní a pak jsem začal psát na Litterate. Kydy byly na indexu, vyhrožovali mojí manželce i dětem, absolvoval jsem pár výslechů a u baráku jsem měl sledovačku. Prostě začátek války. Já se v mezičase rozhodoval, jestli mi to celé stojí za to a pak jsem se rozhodl, že se nestáhnu, ale naopak vystoupím, udělám z Kydů velké médium a půjdu do toho na plný úvazek, protože proti válce je zapotřebí udělat maximum možného.
   Ale když si přečtu Vaše bohorovné kecy o věcech, o kterých nic nevíte, tak mám pocit, že jsem udělal chybu. Měl jsem jít od toho. A možná to i udělám.

   1. Pane Vidlák, před tuším 1-2 měsícem jsem Vám psal email s radami, na koho se obrátit a kde hledat inspiraci a náměty pro další čas a psaní.. Pokud ten email dohledáte, zkuste se nad ním zamyslet. Je tam uvedeno opravdu několik význačných a výjimečných osob, které by Vám mohly dát hodně cenných rad pro další rozvoji vaší politicko-literální kariéry.. Aby z Vás byl náš Tucker Carlson..
    Nebo snad příští sjednotitel opozice, kdoví a dá-li Bůh..

   2. Mám dotaz: Rajchl je charismatický, sečtělý a stavěl politickou stranu zcela novým způsobem

    Je možné popsat ono „zcela novým způsobem“?
    Proč je charismatický předseda strany s trvalou podporou kolem 2 procent?

      1. Aleš:
       To jo a navíc je to takový mužný fešák 😀 Na mně to sice nefungovalo ani v mládí, natož teď, ale bude slečen a paní, na které to fungovat bude……….viz PePa.

       1. No dyť. Pro mladý Turek, pro starší a starý PePa. Oba marketingové produkty.

        Obecně vzato, ráda se podívám na hezkýho chlapa, ale tím to taky končí, ne že ho jen kvůli tomu budu poslouchat, volit, platit atd.

      2. Od p. Turka se začíná vinout nějaký podivný zápach … a začíná performanci Tancuj, tancuj, vykrúcaj. Podrobnosti si může najít každý sám.

    1. Popisoval jsem to tady snad stokrát v průběhu minulého roku. Ale to jste se mi posmíval, že mu jen dělám reklamu a pořádně jste si to ani nepřečetl.

     Ale kdybych měl někdy napřímo vstoupit do politiky, tak bych použil hodně z toho, co Rajchl dělal. Tedy… než se rozhodl, že otočí o 180°, vyhází všechny aktivisty a bude stranu dál budovat schůzemi a sněmy.
     Nevím, proč se rozhodl, jak se rozhodl. Mohu se jen domnívat, že si myslel, že už to má jisté.

     1. Takže odpověď neodpovědí.

      Opakování matka moudrosti, tudíž by stálo za to, alespoň zjednodušeně popsat onen zcela nový způsob.
      Mám za to, že právě ono charisma je měřitelné podporou. Z toho vyvozuji, kde není podpora není ani charisma. V čem se mýlím?

      1. Takže krátce:

       1. Charisma je plus i mínus. Ježíše také ukřižovali. Charisma vám dělá přátele i nepřátele. Volební podpora je něco poněkud jiného. Volby vyhrávají vlažní přelétaví voliči, kteří se o politiku nezajímají. Ti teď teprve zjišťují, že nějaký Rajchl existuje a nic o něm nevědí.

       2. Mně se líbilo, že Rajchl budoval stranu ježděním za lidmi. Setkání občanů s Jindřichem Rajchlem. Vždycky plno. Chceš u nás kandidovat? Tady máš plný sál lidí, mluv k nim. Neříkej mně, co chceš dělat, říkej to lidem. Je musíš přesvědčit, ne Rajchla.
       Chceš vstoupit do strany? Výborně, pojedeš s námi na dvě tři setkání s lidmi, podíváš se, jak se to organizuje, pak sám zorganizuješ setkání ve tvé obci, uvidíme, jak jsi schopný a agilní.
       V sálech se vybírá dobrovolné vstupné. Zaplatí se z něj pronájem, v místě se nechají peníze na jeden další pronájem a zbytek jde na provoz strany. Všichni pracují zdarma a za svůj benzín. Účelem je, aby se vytvořilo deset až patnáct tváří strany, které budou schopny mluvit před lidmi.

       Škoda, že se právě tohodle vzdali. Přišli sponzoři z byznysu, přišli klasičtí zákulisní politici a odhlasovali si, že to budou dělat stejně jako to dělá ODS. Výsledek se brzy dostavil. Na demonstraci měli prázdno.

       1. Děkuji Vidláku za přiblížení. „Rajchl budoval stranu ježděním za lidmi.“ s tím se dá vcelku souhlasit.
        ALE!!!!!
        Člověk jenž má dar od Boha být pro jiné udavačem směru, majákem v rozbouřeném moři,má nějakou jinou vlastnost, než ostatní lidé. Má trošku „čich“ na budoucnost, a integritu charakteru. Proto jej ostatní následují. Je pro ostatní záruka trvalého správného směru kterým se má společnost ubírat. Nebudu to pitvat Rajchl z toho nic nemá a pokud bych byl na něj odkázán, což bych jak volič byl, udělal bych všechno pro to, aby mne jeho směřování co nejméně poškozovalo.

        Ještě si dovolím názor na Konečnou, jež protěžujete.
        -První nedostatek, je to, že je žena. Žena má jiné přednosti, nezastupitelné, leč jako politik je to vždy katastrofa.
        -Nikdy nic jiného než politiku nedělala. Neprokázala reálnou potřebu pro společnost. Mohu mít k Babišovi tisíce a jednu tu nejhorší výhradu, ale je třeba uznat, že má představu o tom, kam úsilí napřáhnout. To že není pro nás voliče přínosem, je pro toto hodnocení naprosto podružné. Konečná to v žádném případě neví.
        -Pominu ostatní neb jde o ženu, tudíž si vždy a za každých okolností zaslouží naši mužskou úctu.

        1. Kateřina Konečná předvedla z mimoparlamentních stran asi nejlepší taktiku, jak uspět. Má k tomu některé výhody, které Rajchl nemá – zavedenou stranickou strukturu, politickou zkušenost i zkušenost s vedením opravdu velkého stranického molochu.
         V politice není nic jistého a trvalého. Nevím, jak naloží se svým volebním výsledkem. Nevím, jestli dál zvolí dobrou taktiku. Ale také to vědět nepotřebuji, protože já se snažím zjistit, jestli teď uspěje a nebo neuspěje v konkurenci ostatních. Posuzuju politiku z hlediska moci, zájmů a řemesla. Neposuzuji ji z hlediska etiky ani morálky.
         S Rajchlem jsme se rozešli, protože udělal obrovskou chybu tím, že zařízl v podstatě všechny tváře strany, které dva roky budoval a udělal to půl roku před volbami. Myslel si, že to nebude vadit, že to může udělat a já byl jiného názoru. První výsledky se už dostavily.
         Pokud uvidím, že Kateřina Konečná dělá podobnou chybu, zachovám se úplně stejně jako v případě Rajchla. Udělal jsem to předtím i u SPD, která rovněž dělá taktické chyby a i Babišovi jsem řekl při osobním rozhovoru, kde podle mě dělá chybu.
         Ale nikdy, nikdy, nikdy nikomu nelezu do strany, nikdy nikomu nevnucuju svoje řešení, nikdy za nikoho nepřebírám odpovědnost. Jsem ochoten se nechat zapřáhnout do cizího jha a táhnout. Ale jen do chvíle, dokud se jde „mým“ směrem. Nikdy jsem nevzal žádnou funkci ani kandidaturu, nikdy jsem nevzal žádnou odměnu a jsem odpovědný jen svým čtenářům. A i jim klidně říkám věci, které se jim nelíbí.

         1. Napíši něco, s čím asi nebudete souhlasit, ale na realitě to nic nezmění.

          Politika je nádstavbou ekonomiky, tak jak nám to předal soudruh Marx. Politika má jen určovat, jak společnost naloží s výsledky společné činnosti. Abych tuto činnost mohl dobře vykonávat, musím mít reálné ekonomické zkušenosti. Pokud tuto zkušenost onen člověk nemá, politika mu ji nedá, a tudíž se takto hendikepovaný člověk v jistém okamžiku stane, v roli politika, přítěží společnosti.

          „Posuzuji politiku z hlediska moci, zájmů a řemesla.“, no a to je zásadní chyba. Ono totiž politické zájmy jsou ve 105 procentech případů škodlivé, jak nakonec vidíme dnes na Ukrajině, Gaze a jinde.
          Politika a politici v ní, nemohou za žádných okolností zajistit prosperitu společnosti, neb jsou jen schopni velké skupině vzít, tím ji poškodit a malé skupině dát, čímž ji zvýhodní. Politika má vždy a za každých okolností záporné saldo.

          1. Já Vám tento názor neberu. Popravdě, je mi úplně ukradený. Tento blog dělám já a po svém, takže dál budu po svém psát o politice z hlediska taktiky, mocenských zájmů a vynechávat morální profily jednotlivých figur.
           Budu dál analyzovat, kdo uspěje a kdo neuspěje, budu se snažit pomáhat tomu, co nás odvede dál od války a dál od EU.

          2. Pro Věšáka a Vidláka:
           Věšáku, souhlas. Politika a politici tu nejsou pro politiku a svoje mocenské zájmy, ale aby SPRAVOVALI ve volbách jim svěřené majetky státu, občanské záležitosti, výběr a také použití daní na rozvoj státu. NA ROZVOJ STÁTU A NA PÉČI O OBCE A OBČANY, KTEŘÍ JE P L A T Í. POLITICI JSOU NAŠIMI ZAMĚSTNANCI.
           A tady nastupuje morální charakter politiků. Tito naši zaměstnanci „politici“, pokud nemají žádný morální charakter, dělají právě to co dělá 6kolka. Proto je velmi špatné, že se Vidlák zabývá jen plytkým uchopením moci politiků, že plácá povrchní, plytké kydy – opravdu kydy. Proto je velmi špatně, že se mezi mocenskými zájmy nedotkne morálního profilu těch „figur“ – to totiž zavádí čtenáře na vedlejší zamlžené cestičky a překrývá jádro celé této situace. Měli bychom se zamyslet proč to dělá. Zamlčením odporných charakterů našich zaměstnanců – politiků, nutí čtenáře nemyslet v souvislostech, ba přímo souvislosti skrývat!
           Politik mrzkého charakteru nemůže nikdy dělat politiku dobře a správně. Stejně jako životní partner mrzkého charakteru nemůže být dobrým životním partnerem/partnerství netrvá dlouho/ a mrzký zaměstnanec jakékoliv firmy nemůže dobrým zaměstnancem.

        2. Vážený pane diskutující, Váš názor na role žen v politice, je mírně řečeno zkreslený. Stačí se podívat do historie od starověku do dnešních dnů. Pro někoho ta role političky byla pozitivní, pro jiného negativní. Příkladem může být stávající šéfka EK.
         Ke Kateřině K. Mám podobný názor, jako napsal Ema (?), že jí je do EP škoda a je jí potřeba zde. Proto na volebním lístku budu kroužkovat jednoho JUDr. a jako druhého zemědělského Ing.
         P. S. A znáte historii s papežkou Janou?

      2. Načtěte si to a zjednodušeně to popište. Pokud číst neumíte, požádejte nějakého bližního. Vyžadovat to od druhého je pro Vás jednodušší? Nebo si na ten věšák na krku nasaďte klobouk a odkráčejte nejlépe do prdele.

      3. Rajchl samozrejme politicke charisma nema, je to sibr uz od pohledu, krivy oblicej davy nepritahne.
       V osobnim styku charisma mit muze, to maji podvodnici vzdycky, proto to jsou podvodnici. Kdyby lidi jenom odpuzovali, nikdy by se sibry nestali.
       To je preci ten znamy povzdych: Ale vzdyt on jako podvodnik nevypadal!
       Ano, nevypadal, vyzaruje charisma na 2 metry, dale klesa se ctvercem vzdalenosti.

       1. Rajchl charisma má. Velké. Má i velké přesvědčovací schopnosti. A ano, kdo má takové vlastnosti, ten je může využít i zneužít. Takových už bylo a bude.

        Já uznávám každému právo se změnit. Nehodnotím lidi podle toho, jak se chovali před deseti roky, ale jak se chovají teď. Uznávám jejich právo na vývoj a pochopení. Jsem věřící křesťan, takže uznávám i úplné obrácení člověka.

        Já Rajchlovi nevyčítám ani jeho charisma ani jeho vlastnosti, ale jeho vědomé rozhodnutí. Na stranickém sjezdu se rozhodl pro frakci, která mu vybudovala fanklub, nikoliv politickou stranu. Že se na tomto rozhodnutí jeho vlastnosti podílely, to je fakt. Ale nemusely.

        1. Hadat se nebudu, jen napisu, jak to vidim ja:
         90% lidi nehledi na argumenty, ale na zjev a vyzarovani (charisma).
         Najit na charisma meritko je tezke a nejlepsi se mi zda pocet priznivcu, ktery za takovym clovekem jde.
         Neco jineho je sekta, kde je vliv charismatu omezen na par blizkych dusi a neco jineho je velka politika, kde jde o milionove davy.
         Rajchla si dovedu predstavit jako vudce ekonomicke sekty, ve velke politice ho nevidim, jeho charisma mi prijde podobne Bartove z Veci verejnych.
         Z obou vyzaruje jakoby psychopatie, coz neni na skodu, znamena to, ze se nebude bat. Argumentaci muzeme pominout (viz vyse, na to davy neslysi).
         Charisma mel Knize, aniz by cokoliv rekl a navic jeste furt spal (dotahl to skoro naprezidenta).
         Bajecne argumentoval Robejsek, bohuzel vladl snad az zapornym charismatem.
         Pokud se PRO toci mezi 2%-3%, pak to jde, dle meho, za nizkym charismatem.
         Pad tak dobreho rozjezdu spatnou strategii a taktikou vysvetlit nelze. Kdyby tam charisma bylo, preference budou rust samovolne na 10% i kdyby Rajchl nasekal sebevetsi chyby.
         Pak jsou tu mensi skupiny, slysici jen na specificke charisma, coz bude pripad Rajchla.
         Ovsem rec je tu o charismatu vseobecnem, uplatnitelnem ve velke politice a ten u Rajchla nevidim.

         1. To pisi jen jako prispevek do mozneho budoucna na vysvetleni, proc Rajchl neuspel.
          Bud tedy na to nemel, anebo nasekal fatalni technicke chyby (v coz -viz vyse- osobne neverim).

   3. Každopádně děkuju za vysvětlení toho výpadku.
    On se dá myslím i dohledat, kdy ta pauza byla, podle data článků.
    Nedá mi, abych se nezeptal:
    Vy jste ani nezkoušel zjistit, odkud a kdo Rajchla financuje?
    Někteří z místních si s tím dali tu práci a udělali to.
    To byli ti (beze mne), kteří už na začátku Vaší propagace PRO nenápadně naznačovali, že Rajchl sám stranu nemůže ufinancovat, že je Rajchl jen tváří a že si jej někdo vodí.
    Vy tomu dodnes nevěříte?

  2. Vidlák prozřel. Berte to jako plus.
   Každý se občas splete.
   Jako technik jste si také občas šáhl tam, kam to nemělo být.

   1. To jina:
    To víte, že sáhl.
    To se tak dlouho hrabete v chumlu charismatických, bleděmodrých čínských nuláků, až se Vám najednou zatmí před očima.
    Jenže – kletby na adresu toho číňana, zůstaly v mé dílně.

    Pan domácí, ať už si to připustit chce či nechce, disponuje schopností ovlivnit rozhodování poměrně značného počtu lidí.
    Ne všichni totiž volí „za sebe“, ale překvapivě hodně lidí je schopno, korigovat volbu podle toho, co si o tom myslí, nebo o tom napsal, právě místní pan domácí.

    On pan domácí, sice na konci propagačního článku napíše „dumejte, dumejte nad tím sami“, ale předchozí text bývá návodný až tolik, že pro mnohé může být jednodušší, volit podle něj.
    Protože mnoho lidí mu věří, věří jeho selsko-vidláckému rozumu, instinktu, intuici – ale i tomu, co napíše.
    Nic víc a nic méně.
    Mezi voliči je spousta tak jednoduchých lidí, až byste koukala.

 7. On vlastně ten Topolánek nebyl s tím „můžou za to voliči“ tak daleko. Možná to mělo znít, že za to můžou „i“ voliči, ale to je maximální možná korektura.

  Je to něco přes dva a půl roku od ČR na prvním místě, kdy došlo dokonce k tomu, že kromě Prahy se v tu stejnou chvíli demonstrovalo i v několika dalších městech. Nejde o Vrábela s Havlem, kteří to tehdy rozjeli a pak odrozjeli, ale o lidi. Tehdy se v nich vzedmul ten spontánní pocit potřeby udělat něco pro tuto zemi, tedy i pro sebe. A bylo jim přímo ukrutně jedno, kdo se považuje za levičáka nebo pravičáka, spojovala je ta potřeba nějak tuto zemi spravit.

  Vylézt z gauče se tehdy odhodlala i drobná část jinak skálopevně apatické „mlčící většiny“, což je samo o sobě už věc hodná zápisu do světových dějin. Velmi rychle mimochodem taky do těch gaučů zase zmizela, aby o pár měsíců později například nechala v Jihlavě tradičně bez zájmu o cokoli znovu projít do senátu Vystr-Ič-Ila. Ta většina je jednoduše jedním z kokotů této země. Sprostých slov asi budu mít víc. Počínaje tím, že kromě většiny má naše země i další kokoty.

  Ale co se stalo s těmi aspoň trochu společensky aktivními voliči? Kam se poděla ta jejich společná potřeba opravit si vlastní zemi? Do prdele se poděla. Doslovně tam. Vysvětlení, že je těžce demotivovalo právě to divné hašteření nových či poprvé zřetelněji viděných politických tváří, je sice hodně pravdivé. Nicméně zároveň oznamující právě o těch demotivovaných, že jsou demotivovatelní jedna dvě. Že jsou ochotni se sice pro tu zemi (a tím v důsledku pro sebe) nadchnout, ale pak se na to část po zvyku vysere a část se, opět po zvyku, rozdělí na frakce. Levicové a pravicové, kdy v rámci toho směrování ještě dál na další podfrakce (politické straničky a uskupeníčka).

  Tam se to opět sbíhá s těmi novopolitiky, protože všichni si dělali a stále dělají nároky na generálský frčky. A lidi se naskupinkovali podle toho, který z minigenerálů se jim v levicově a pravicově deklarovaných straničkách zamlouvá. A handrkují se (světě div se, ale dle svého zvyku), jestli to tu má být ouplně levicový, spíš levicový, v rovnováze, spíš pravicový, nebo ouplně pravicový. Vytahují se navzájem, kdo vypadá, že by mohl překročit těch 5%, pohrdají těmi, co podle nich nepřekročí (dle nich spravedlivě, protože „tamti“ jsou málo levičáci // málo pravičáci). A na společné zájmy sebe a své země zapomněli jak na… jak na smrt. Sice teda tvrdí, že nezapomněli, ale že i tak u toho musejí těm zatraceným pravičákům/levičákům natrhnout prdel. Čímž ji natrhávají i sami sobě, což si (kdo by to k sakru řek, ale pořád dokola – po svém zvyku) nepřipustí ani za zlatý podsvinče.

  Ono to jinde o moc lepší není, ale i tak, Česká republiko na prvním místě, negratuluji ti ke tvým politikům a už vůbec ne voličům. Ani k sobě ne, protože jsem se taky „rozpadl“ do svý frakce. Ale přiznám si to….

   1. Na Al Jazeera se také dají dohledat fotky, z jakého šrotu to bylo sestaveno a co za zrezivělé kocábky převáželo náklaďáky.

    1. „“no co co; … chtěly vybudovat něco co přitáhli při dnu D, ale neměli na to čas, tak navštívili „Sběrné surovosti“ …““

  1. Volby jsou svobodné, ať každý volí, jak chce. Hlavně jděte volit. Čím více nás bude, tím víc bude jasné, jaké jsou skutečné nálady ve společnosti.

   Možná má 5k větší podporu, než se z alternativních médií zdá.

 8. Politik, který nemá zkušenost s normálním životem, který se neumí mimo politiku uživit, který zná život jen jako nekonečnou řadu schůzování a řečnění, takový politik nemá lidem co nabídnout, o jejich běžných problémech ví totiž kulový.

  Tolik ke Konečné.

    1. Ale ale, Kateřinu Konečnou dosadil do její posice papínek jako Bendu ? Benda něco dělá jako paní Konečná jedná s ostatními oposičními stranami a hnutími ? Benda objíždí po besedách republiku ? Benda vysvětluje voličům co a proč dělá na videích ?

     Dobře zmatená včela, zřejmě lesní.

     1. Jen malá technická poznámka k Bendovi juniorovi.
      Benda junior se narodil v parlamentu. Už jako larva žijící v parlamentní lavici poslouchal projevy svého otce a ostatních tehdejších parlamentních tlučhubů, takže, jsa takto naučen a vychován, v tom dnes jen plynule pokračuje. Parlament je jeho biotop, mimo biotop je zcela ztracen podoben slepému jeskynnímu mlokovi, kterého vyplavila voda z jeskyně ven na slunce..

    2. Jejdanánku, vidím zásah – potopena, broučku! 😀
     A ne, není to stejný případ, jak je vysvětleno výše.

    3. Včelíčko, ve tvém příspěvku se mluví o politikovi, ne kam který kandiduje. Takže tvůj komentář k Martinovi V. je zpola pitomý.

 9. Komparz je soubor účinkujících (individuálně nazývaných komparzista nebo komparzistka) užívaný obvykle v prostředí televize, filmu, reklam a videa (v prostředí divadla se používá z němčiny převzatý termín statisté; v angličtině extras nebo background actors).

  No a tak si zvolme každý ty své ojrokomparzisty. Koneckonců, pokud volbu prohrají kandidáti na ojrokomparz z pěti-šestikolky, tak se podaří těm výtečníkům dát aspoň najevo, že nejsou v oblibě a je na čase aby se odebrali do pérdéle a přestali zaclánět. A pak už jen protažený fialový gesicht by za to stál.

  1. Frantici nam chteji poslat svoje v milionech nejhorsi zlocince ,ktery privitali a ted dokoncujou totalni zniceni francie a EU. Ani slovo , ze je sluzky, co predstiraji ze sou vlada poslou jinam. Vsichni vod shora dolu jen cekaji, kdo je dobije..
   Dobijeni je vzajemny a v mode.

   V prubehu od 1848 prisli socialisti se stranou neuveritelny katastroficky tragedie pro lidstvo, nestesti a tragedie vsech nebrali koncu, socdem a stali se zdaleka nejsilnejsi stranou vsude v Evrope, ale to rychle skoncilo ,kdyz se prodali v kulorech skoro zadarmo a poslusne prodali sve milonove cleny a volice na jatka…Bylo pozde je po valce strilet.
   Tim skoncily pitomy iluse vo demokracii ,politikach a volbach..
   Satan dodnes nemuze bejt horsi nez voni.. A porad sou socdem politicky strany vsude.
   A dobre vam tak.

   A pokracuji , ty iluse aby masy meli na cem rajtovat, aby dostavali svuj denni pridel zradla, sem tam nakou mrkvicku , aby zase bezeli na toho ,na koho jim ukazou jako nepritele..
   Vsecko to stoji a pada s neunavnou a nadlidsky gigantickou snazivosti.
   Casto nadsenou az nelidsky fanatickou. Takovyho zvolenyho si umisti po zvoleni do klece a zpracujou a ochoci dle potreby..

   Archandel Michael poslanej na zem , z nebe na zem , zaridit mir ,
   udela z nej v momentu demokraticka masinerie nejvic humanistickych hodnot,
   nejhorsiho nacistu zkombinovanyho s nejhorsim bolsevikem..
   Neco aspon jako Cingischana s atomovkama.. A kolikrat se to uz opakovalo
   pro nedobytny paka…Nic nepronikne do nich ,co nema. Neni kam ,
   kapacita vnimani ,chapani, moznost jednat a neco zmenit vzeprit se ,odmitnout ,zadny.
   Jejich misto na svete je urceny a poslusnost tez.

   Prometheus muze litat kazdej den i noc a nic se nestane. A nesmi, nezajem.
   Zmeny prijmou s duverou ,ale jen ty zdaleka nejhorsi na sebe..
   Pohodli a rajtovani, ze vsecko se musi vopakovat dokola , beze zmeny .
   /coz je past na masy , nakou navrhovanou zmenu na vopakovani toho,
   co uz bylo ,ktera nic nezmeni a nemuze k lepsimu, v podobe, rise EU ,
   vopakovani naci rise /Nato/predtim , dalsich /Nato/ risi predtim, sou ovsem dalsi votraveny mrkve/ ..Uvitaji
   Vsecko ostatni odmitaji ,neznaji a nenavidi /probuh naky zmeny , neco jinyho
   nez volby kandidatu /a bojujou proti zmenam , az do spolecnym usilim vykopanyho ,
   hrobu…

 10. Zdraví Vidláku,

  díky za článek, je velice podmětný. Já ale budu kritický a nebude se ti to líbit.

  Příště si prosím vynech pseudointelektuální levičácký kydy o Pinochetovi a nedávej mezi něho a Rakušana rovnítko.
  Pinochet sice vojensky svrhul demokraticky zvoleného presidenta Allendeho (který si obstarával peníze zapojením do výroby a obchodu s kokainem), ale ihned po převratu zorganizoval referendum ve kterém ho drtivá většina registrovaných voličů pověřila sestavením vlády. Toto referendum se každé čtyři roky opakovalo a pokaždé ho nadpoloviční většina registrovaných voličů potvrdila ve funkci. Teprve v roce 1988 neobdržel hlasy nadpoloviční většinu registrovaných voličů a připravil Chile během nádsledujících čtyřech let na svobodné volby.

  Zmiňuješ Vlkům článek k EU volbám. Pozorně jsem si ho přečetl a musím konstatovat, že to je opět kupa pseudointelektuálních levičáckých keců.

  Nejvíce mě zaujalo porovnání:
  1) minimálně jeden madát pro STAČILO“ rovná se výhra.
  2) mandát pro Svobodné / PRO / Turka (cituji) „…Ono toho je více, co byste měli před touhle volbou zvážit. Například: v Bruselu půjde o naprosté nováčky. Bez jakýchkoliv konexí, znalostí vnitřních postupů. Za každou partičku tam bude jen jeden – osamělý voják v poli. Který doopravdy ničím nepohne. Nebude mít jak. Není ani jisté, že se zaintegruje do nějaké europarlamentní platformy. A když ano, pak bude jen kusovkou na váhu. Kterou ta platforma nevezme vážně?…“

  Zná Vlk jaké frakce je Konečná členkou? Odpovím si sám je členkou následující frakce¨:
  https://left.eu/news/?page=1

  Víme do jaké frakce se případné EU poslanci na STAČILO začlení? Nebude náhodou to, co tvrdí Vlk v bodu 2 platit také pro poslance STAČILO? Pokud ne, tak bych rád poznal skutečnost, proč ne.

  Opět si tady vychválil Konečnou a popsal jsi hezké důvody proč ji volit (např. „…nostalgie po starých časech, ale s mladou kočenou v čele, která chápe, jak to v politice chodí….“). Jestli to náhodou nebude tím, že pí. Konečná je takový Marek Benda v sukni. Ihned po ukončení školy do politických funkcí bez jakékoliv zkušenosti z normálního života.

  Pokud chce někdo dodatečné info k EU volbám, bez PR (propagandy) STAČILO, doporučuju necenzurovanapravda.cz kde „Slovanka“ připravila kvalitní podklady pro rozhodování. Zajímavé je, kolika důležitých hlasování se Konečná nezůčastnila (nehlasovala). Proč?

  1. …Zajímavé je, kolika důležitých hlasování se Konečná nezůčastnila (nehlasovala). Proč?…
   Tohle je velmi zajimavy postreh, v cinech se dost dobre lhat neda, ono se to proto i nazyva CINY… Kdo je Konecna doopravdy ?

  2. Nějak jste v těch ultrapravicových průjmech o vašem miláčkovi Pinochetovi opomněl ty desetitisíce zavražděných, jistě i oni se všemi těmi také bez soudu zavřenými a zmizelými hlasovali pro něj, že ? A ty kecy o kokainu, lžete snaživě ale hloupě.

   Veškeré vaše zvracení na Konečnou jsou neustále opakované, ale dávno vysvětlené pomluvy.

   1. Pinochet nikoho nesvrhnul , byla to demo svrhavaci masinerii mezinarodniho teroru kissingrovych fasistu ,na narody , ktery volili demokraticky .
    Podobnou funkci meli Al Qaeda zaroven , s tim hlavnim,Usamou..

   2. Pro pravičáky je Pinokiočet oblíbenou postavou, která z Chile udělala „ekonomicky nejrozvinutější stát jižní Ameriky“ a svrhla strašlivého komunistu (ve skutečnosti socdemáka), který chtěl, jaká to hrůza, pomoci ke snesitelnějšímu životu většinové živořící populaci. Samozřejmě, to, že si té ekonomické rozvinutosti mohla užívat jen procentní věrchuška v Santiagu, zatímco v Colonia Dignidad potomci nacistů mučili levičáky, to je už netrápí. Podívejte se na nějakou vojenskou přehlídku v Chile z dob oněch. Kde já ty uniformy už jen viděl…?
    Jak někdo vytáhne chvalozpěv na Pinokiočeta, končím diskuzi.

    1. Jak příznačné, že ta dvě slova vám vadí, ale adorování největšího světového masového vraha od doby Hitlera, když pominu excesy v Asii i Africe a vyřadím ze soutěže US army jako kolektiv, je u vás v cajku.

  3. Za každou partičku tam bude jen jeden – osamělý voják v poli. Který doopravdy ničím nepohne.
   Nojo, to je pravda. Tak teda holt někoho ze Spolu, těch tam bude hodně a budou členy nejsilnější frakce, ti tedy budou mít šanci něco změnit. Hlavně, aby se tam nedostal nějakej .. amatérskej solitér.

   Ale mně se na tom líbilo něco jinýho: Lezou vám na nervy přerostlá mužská ega?
   Cože? Vona je feministka? Která vlna?
   Potěšpámbu!
   😉

  4. Pan Vidlák jaksi opomněl jeden fakt,že jedině SPD se začlenila do frakce,
   se kterou může něco prosadit.I když je Konečná na straně naší země a
   našich zájmů,jak je prosadí?S kým?Na druhé straně nepochopitelný
   odpor Mařeny LePen k Afd je spíš destruktivní.Ale třeba se jen chce
   před volbami vymezit,s tou Afd budou muset počítat ať chtějí nebo ne.
   Možná si s ní i zazpívají,celé Německo se rozezpívalo….

 11. Jj, volte co chcete, ale hlavně ne smysluplné potřeby, které živí národ.

  Volte nějaké pičuse, kteří se vám líbí, volte co chcete, už jste ukázali za kovidijády jaký jste dobytek, jednou jsem seděl ve vagóně bez nátlamníku. Vylezli jste jako za dobrého počasí kopřivy a pampeluchy a stejně vás fašisti zase ostříhají, jdou všude, i do škarpy. Ani tam se neochráníte, pokud nebudete kolaborovat s tímto fašistickým režimem, který neváhá podporovat všechny války na světě. Blábolíte o nich jako o výsledcích v hokeji, kde nejsilnější tým, zůstal za červenou čarou. Bavíte se tady o zubech a dalších vašich zaplacených , jako, pojistkách, které vyhrábl Klaus, pak ten Fiala, Babiš je asi nevyhrábl, ale půjčil si na vaše rypáky, a vo ni mu to dali, 500 000 000 000,- kč a vy tady hejkáte o nějakém rozumu, spravedlnosti, či zásluhách. Dyk jste stejní jako oni.

  1. Volím potřebu a nic… svět jde pořád šejdrem. Nakonec bude potřeba nějaký diktátor, aby se ke mě alespoň ta nejpotřebnější potřeba dostala a nikdo ji nerozkradl.

   1. To je zrovna blbá reklama. Kdo by chtěl trávit život na kokodovým ostrově a objíždět ho na lodičce, do které věčně pere slunce. Ale zadavatel si myslí, že po tom touží každý. A tak je to i s politiky

  2. Babiš se Schillerovou, si půjčili na chřipečku půl biliónu korun a beze zbytku je vyčerpali. Zbytek hodili do schodku rozpočtu, aby to vypadalo, že se snažili.
   Půl biliónu korun na sanaci čeho přesně?
   Proč občan skočil na půlbilionový špek a ani se nezeptal, co je to za špek, jestli není otrávený, nebo odkud je a co nás ten půlbilion bude stát doopravdy?
   A jestli jsme na to v pokladně měli, tak proč jsme si půjčovali tak strašidelné peníze?
   Chřipečka tady způsobila přímé škody za půl bilionu? Jak to mohli vědět už dopředu, jaké ty škody budou?
   Fico se chtěl – nebo minimálně ohlásil úmysl – zabývat státním rozpočtem 2020-2021 a hospodařením během prvního roku chřipečky, kdy i ČR rozházela nesmyslné částky peněz.
   Scházelo jen málo a opravdu by to vybraným podnikatelům, shazovali z vrtulníků. Asi aby se nenakazili, víte?
   Pamatuje si někdo na tryskající emoce, během tiskovek s červenou mikinou, co měly krýt nesmyslně organizované a ještě nesmyslněji předražené nákupy?
   Přestože se mnoho firem, se zkušenostmi s nakupováním v číně, vládě nabízela, že to dokáže rychleji a hlavně mnohem levněji, než sama vláda.
   Cíleně je ignorovali, aby tři miliardy mohl Hamáček utratit za patnáct minut a ještě k tomu na kameru řekl, že doufá, že ho za to nezavřou. Neskutečný.
   Zkušení obchodníci s číňanem totiž věděli, že v číně se žádná výroba nezastavila, že jim tam nechybí lidé, ale že Číňan nenápadně, přes jím dotované firmy, přibrzdil export a zároveň nahazoval udičky pro hloupé Evropany. Udičky, na které se pak různí Hamáčkové chytali, jeden přes druhého a dokonce se navzájem přepláceli!
   A miliardy jen lítaly a číňan se nám neviditelně smál.
   Dokonce nám, hloupým a zblblým Evropanům, svým cargo-jetem přiletěl jakýsi čínský pičmunda, udělat kázání o loajalitě.
   A přinutil nás, poklonit se mu za jedno letadlo, plné nepoužitelného šmejdu, jak se vzápětí už při prvním rozbalování ukázalo. IPCHO obleky na 160cm lidi, respirátory sotva do lakoven a bez certifikace, nefunkční testy, co reagovaly i na covid v ananasu.
   Kázání, kterého se zúčastnili ministři vlády a premiér země!
   Tímhle se chtěl Fico na Slovensku zabývat, vyšetřit rozházené miliardy – a zloděje miliard zavřít.
   Je to jedna otázka vedle druhé, na které nikdo nechce odpovídat. A když se optáte nahlas, dopadnete jako Robert Fico.
   Sasine, pochopil jsem to dobře?

 12. Čtení je to zábavné, napínavé a vygradovalo to přesně tak, jak se dalo v článku od Vidláka čekat. Akorát mi zatím nikdo nedokázal vysvětlit, jak chce „mladá kočena“ všechny ty vzletné cíle realizovat, když tomu stojí v cestě základní pilíře EU, tedy volný pohyb osob, volný pohyb zboží a volný pohyb kapitálu. Takže nevím, kdo z nás dvou si tady lže do kapsy. Aby se dalo něčeho opravdu dosáhnout, tak je nutné buď z Evropské unie vystoupit, což je těžké (a „kočena“ to nechce), a nebo nevystupovat a permanentně proti ní bojovat, čelit nátlaku, vyhrožování, diskriminaci a vydírání. Problém je, že to je ještě těžší.

  1. Srolovat..Kocena vi jak se krmi krava a na co. Aby byla nazrana..

   Brzy po mym narozeni jsem se zacal dozvidat vo nacistech a jejich zlocinech a ze zabijeli bestialne deti jako jsem byl ja ..Uvedomil jsem si , ze jsem se narodil do toho vubec a zdaleka nejhorsiho co v galaxii existuje..
   Se to porad potvrzovalo a potvrzuje..Takze se nema cemu divit..

   Nehodlal sem se zucastnit neceho dalsiho , jako nacismu po 48. ..Na obou stranach.
   Vidim svet jinak /dav jinych mne za to nenavidi,/ a jinak nemam zajem.
   Na moje texty nejsou zadne navazny reakce..Nemuzou ani bejt ,vladne nesrozumitelnost.
   Kazdej kdo umi porozumet ,coz neni tezky a porovna vo cem pisu s jiny prispevky ma jasno.
   Problem je v urovni v kapacite mentalnich moznosti ,/faculties/, zalezitostech
   skutecnyho chapani sveta kolem, v schopnostech nezavislyho mysleni a v nezavislosti na nicem.
   Se to odrazi v konkretnich sdelenich.
   V individualite ,ktery stado zvotrocenych iracionalne nesnasi.A odmita za kazdou cenu.

   Zvotroceni je dulezita realita svetovyho stada ktera se staal postupne normalni zalezitost .
   Kdo neni ten ohrozuje vsecky uz existenci jinyho , co pohodlnost odmita prijmout.
   Pohodlnosti ovci to nenavidi.Nenavist je iracionalni a tak nejsou schopni vyjadrit ,co nenavidi. Dusi se tim doslova …A tak zbejva , ze hazeji, co je v nich a vic odhaluji co sou..
   Vsichni potrebuji vozvejkany bezduchosti /jako pokud /to ma rad kazdej/nebudete kolaborovat/,oblibeny klise ,poucky, ubohou ironii s vyhruzkama ,abstraktni nesmysly svobodnych voleb ,stridaji konkretni jmena vtloukana do kazdyho ,zvolte tyhle
   a teste se co udelaji vse a cokoliv, tak radsi ty jiny, jenom ne myslet.Co bude nikdo nevi ..
   Mozna ta osoba je pro nekoho vytah nekam nahoru..

   Vo deni kolem ,sem zacal psat zbytecne nedavno. Ani nemyslim , ze je to dulezity…
   Uroven , kapacitu prijmout podnety ,vnimat , pouzivat schopnosti a hlavne myslet a sdelovat myslenky ,to neni mozny zmenit. A to je neprijatelny

   Vsude prejimaji moje vyrazivo a neco vlivu.
   Pisu vo tom , ze tenhle svet je zarucene nejhorsi v cely galaxii a ctete si vase vylevy ,
   co vas zajima..

 13. Díky Vidláku za brilantní popis reality. Dovoluji si dodat stručné shrnutí: Již tradičně není koho volit. Volba menšího zla je cestou do pekla, jak se potvrzuje během minulých dvaceti let.

  1. Volba“srdcem“ dostala k moci Fialu a přinesla prezidenta Koláře. Komu se příčí menší zlo, ten dostane zlo větší.

   1. To je spatna politika.
    Nemate na to, presvedcit volice velkeho zla, tak alespon vycitate srdcarum a realizujete se na nich.
    Nakonec se vam budou smat ⅔ volicu, coz je vam jedno, budete sice v poli porazenych, ale moralnimi vitezi, kteri nedokazali premluvit hlupaky k volbe zla.

 14. Slušné shrnutí, realistický pohled. Díky, Danieli.
  KSČM sice nevyhraje (nerad bych), ale postraší.
  Jenže volby do parlamentu EU toho moc nezmění. Volby do senátu (některé okrsky) více méně taky ne.
  ===
  Nicméně bych si tenhle text schoval (schovám!) na říjen 2025. Snad tyhle volby nebudou s nějakým vysvětlením zrušeny jako na Ukrajině.

 15. Pro mne je důležité jedno zásadní pravidlo:
  ANI JEDEN hlas
  ANI JEDNOMU kandidátovi
  ANI JEDNÉ ze stran pětidemolice

  A protože nechci, aby můj hlas propadnul – a protože mi tato formace vyhovuje nejvíce
  my, Motoristé sobě Přisaháme
  !! BRUSELI PÍSEK !!

 16. Povedený text, pane vidláku, dobře popsáno a shrnuto. Vidím to +- stejně a víceméně poslední předvolební otázkou zůstává, kdo dostane druhý kroužek.

 17. „Považujete EU i NATO za součást problému, nikoliv za součást řešení, ALE NEJSTE PRO BEZHLAVÉ SKÁKÁNÍ Z POTÁPĚJÍCÍHO SE TITANIKU do studených vod globální korporátní ekonomiky? Chcete potápějícící se ojroloď opustit na co nejbytelnějším záchranném člunu? “

  Řekl bych, že toto , v současné době, nabízí i Jindřich Rajchl.

   1. Já volím SPD, s vykroužkování Macha a Majerové. Výše uvedené jsem uvedl jen pro zajímavost. A dovoluji si tvrdit, že v současné době tuto myšlenku Rajchlovo PRO sdílí!

  1. Všechny programy konzervativních stran jsou víceméně stejné. Kdybych přeházel názvy, skoro nikdo by to nepoznal. Ale volby jsou o osobnostech, lídrech, ksichtech, značce, důvěryhodnosti a na tom, kolik vlažných voličů přesvědčíte.

   1. Pokud mohu soudit, tak za posledních cirka 30 letech se v Česku nevolili žádné osobnosti ani lídři, vždy jen ksichty a tak nám ksichty vládnou už desítky let. Češi to mají už natrénované, takže i nyní očekávám soubor zvolených ksichtů. Pokud se mezi nimi tu a tam objeví výjimka, budu příjemně překvapen.

   2. Jak se ukazuje, tak opravdu o důvěryhodnosti. A ještě, I/indiáni příjici neznali. Tou byli opravdu obohaceni z východu.

    1. Ano, ale téměř vše na světě je relativní, tak i v tomto případě. Pro Indiány to sice bylo z východu, ale od nás je ten zdroj pořád ještě na západ. A Vacek mluvil o nás, že k nám nic dobrého nepřišlo, Indiány se nezabýval.

 18. Vidláku,
  nemíchejte, prosím, nadcházející volby do EP s volbami do Poslanecké sněmovny PČR, které budou příští rok.
  Tohle se Vám v textu povedlo na stopět procent.

  Predikci výsledku voleb do EP, jak jsem ji tu už nejednou zmínil, opakovat nebudu. Ani vliv, jaký ten výsledek našich voleb bude mít na činnost a rozhodování EP.
  Řekneme si to zanedlouho.
  A vůbec bych se nestyděl, kdybych se mýlil.
  Ale nemyslím si, že se mýlím.
  L.

  1. Já je chtěl smíchat. Eurovolby budou startem pro parlamentní volby. Úspěšní z eurovoleb si zvednou vlnu na které doplují k volbám do sněmovny. Úspěch pětikolky v eurovolbách pro ně bude potvrzením, aby dál dělali to, co popisuju.

    1. Víte, on mladý Benda je v politice od školy, protože měl tatínka, který jej do ní nejen dostal, ale potom ještě prodal ODS svou stranu, aby synáčkovi koupil budoucnost. Vy znáte někoho v sukních, kdo by vše dostal zadarmo ?

     1. S trochou nadsázky lze říct, že každý v sukních dostal vše zadarmo, tedy každá, už při narození. Vše, co potřebuje k zajištění velmi slušného života, když s tím darem umí zacházet…

      1. A většinou neumí. Poslechněte si někdy stesky samoživitelek. Teď naposledy třeba paní Pastrňáková. Prý musela mít 3 práce, aby uživila šampiona a někdy podléhala beznaději. Oni ti v kalhotách jsou totiž obecně málo dokonalí a taky není moc výběr.

  1. Ne, u nás se jen přejímají zákony z Brusele, důležité jsou oboje. Nějak nerozumím tomu porovnávání důležitosti, to jako že k těm méně důležitým se nevyplatí chodit, že místo těch pár minut cesty do volební místnosti raději ten čas využít smysluplněji nadáváním na situaci ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *