26 května, 2024

Čínská onuce

Pamatujete, jak nám politologové s vážnou tváří vysvětlovali, že pro Rusko je nevýhodné dodávat ropu a plyn do Číny? Protože jde o nevyrovnaný vztah… Čína je velká, silná, bohatá, mocná… Rusko je zaostalé, neschopné, prolezlé korupcí a jejich nepoměr je příliš veliký. Čína si s Ruskem vytře řiť, nadiktuje mu dumpingové ceny a kdovíjaké podmínky… zkrátka a dobře, pro Rusko je lepší držet hubu a krok a prodávat do Německa.

Kromě toho se Číňané začínají rozlézat po Sibiři, nějak podezřele dobře se jim tam daří… na což Putin nemůže koukat příliš milostivým okem, bo by se ta studená, ale nerostně bohatá oblast mohla stát čínským zájmovým územím. Rusko prostě v tomto vztahu nemá žádné dobré karty a ty Síly Sibiře mu vlastně vůbec nepomůžou.

Nebyl to právě ten energozmocněnec Bartuška, který dokolečka dokola tvrdil, že Rusko se nikdy neodvrátí od dobře platící Evropy, protože tady je to mnohem rovnější vztah? Že se Putin bojí grýndýlu, protože mu klesne odběr a tím peníze? Vlk tuto věc mnohokrát ve svých úvahách rozebíral, samozřejmě mnohem fundovaněji a odborněji. Zde na Kydech na to také mnohokrát došla řeč.

Přidejte si k tomu velvyslance Etzlera, který v Číně viděl vždycky jen to nejhorší a pokud o Pekingu nemluvil s despektem, tak jen v případě, když nadšeně líčil, jak Čína slupne Rusko jako malinu.

Zkrátka a dobře, všichni to říkali stejně. Všichni věděli, že se Rusko k Číně nepřimkne, protože by se stalo čínskou onucí. Že to Putin nikdy neudělá, protože přece není blbej. Ti stejní teď klidně říkají, že Putin blbej je, protože zaútočil na Ukrajinu a tím se sám vyloučil z okruhu civilizovaných států a nadšeně komentovali, že Čína sice Rusko neodsoudila, ale sankce pěkně dodržuje, protože chce dodávat zboží za zelené papírky do USA… jo jo, to bude překvapení.

Ejhle… on to Putin věděl a počítal s tím. Ano, Rusko se nechce stát čínskou onucí. Sice spolu podepsali smlouvy o nehynoucím přátelství, sice spolu budou dělat plynový byznys dalšími trubkami, sice Čína nakupuje ostošest, ale jinak je spíše zdrženlivá, alespoň navenek, ale Rusko fakt nechce být onucí.

A tak se Putin domluvil s Indií… Dal jim slevu na ropu, zajímavou, ale ne tak velkou, jak si na Západě všichni mysleli, Indie v podstatě nahradila skomírající export do Ojrópy a v Rusku teď dělá velký byznys ve farmacii a dalších oborech, které ojrofirmy opustily.

Ejhle, to je mnohem rovnější vztah že? Indové se na Sibiři neroztahují, zároveň mají s Čínou i nějaké ty spory, takže jsou rádi za ruskou vstřícnost, jsou velicí, mají kupodivu silnou ekonomiku, ale chudé obyvatelstvo, ropu a plyn potřebují jako sůl a je jen příjemný bonus, že mohou takřka bez práce přeprodávat ruskou naftu do Evropy. Putin to prostě viděl stejně jako Bartuška… není vhodné být čínským mopslíkem.

No a když už byl v tom jednání s Indy, tak netroškařil a domluvil se i se Saúdskou arábií… to nebylo tak těžké, prostě mu bylo jedno, že Sálmán nechal rozpižlat novináře a soustředil se na to podstatné – pokud Saúdové odejdou od dolaru, tak budou nikoliv chudší, ale bohatší. Se Saúdy si prostě prohodil zákazníky. Saúdové teď dodávají do Evropy a jejich režim je samozřejmě naprosto v pohodě a žádný líbodémo demokrat nemá z tamního středověku osypky a nikde je neventiluje. No a Rusko dodává Indii… Pokud spolu s Ruskem a dalšími zeměmi Saúdové přejdou na měnu založenou na surovinách, tak nebudou podléhat americkému tlaku na zvýšení těžby, ale budou v balíku ještě dlouhá desetiletí. A vo tom to je…

A když už jednal se Saúdy, pokračoval v úspěšných vztazích s Brazílií, Jihoafrickou republikou, natáhl plynovody do Turecka, pobratřil se s Asadem i Haftárem… sakra co on toho musel sjezdit a nebo v Kremlu přijmout… Podle našich novinářů ale seděl doma a byl osamělý… A přitom mu Saúdi (a mnoho dalších) chtějí vstoupit do BRICS… Správný a uvědomělý redaktor Novinek by se měl zastřelit… Nějak jim uniklo, jak Putin jezdil po světě a dělal kamarádšofty…

Nikdo jsme si toho nevšimli. Nikde nebyla žádná analýza, že se Rus domlouvá s Indem takhle dobře. Zato analýz o ožralých mužicích máme neurekom… Ani já, ani Vlk ani nikdo jiný, nikdo jsme nenapsali ani řádku o tom, jak Putin bude řešit, že nechce být ani čínskou ani evropskou onucí. Přitom to bylo jednoduché – v multipolárním světě existují docela velké země, které nejsou ani Čína ani Západ.

Já se vlastně už vůbec nedivím, že Putin tady na Západě vůbec nebudoval žádnou pořádnou proruskou kliku. Že ta jeho hybridní válka nikdy neexistovala, nemá tu žádné proruské politiky, nikde se nevyrojili proruští sabotéři, nikdo neblokoval dodávání zbraní na Ukrajinu. Asi si vyhodnotil, že je to moc práce, moc peněz a výsledek nejistý.

Prostě to dělal po svém. Stejně jako tenkrát, když přebíral moc a každý privatizační ruský oligarcha byl bohatší než on. Když měl armádu prolezlou korupcí, zemi v bídě a kdejaký hejhula si za výdělky z ruské ropy stavěl stometrovou jachtu…

Tenkrát Putin nevyhlásil křížové tažení, neposlal armádu do ulic, nezačal občanskou válku za lepší zítřky. O to čileji pracoval v pozadí. Začal mezi oligarchy chodit, mluvit s nimi a za chvíli už se v nich vyznal, některé získal, jiné zastrašil, Chodorkovského zavřel a nikdo ani nevěděl jak a Putin začal oligarchům jejich hru soudcovat a brzy je měl ve svém Versailles všechny pěkně pod kontrolou. A nějak politicky přežil křik ruských farizejů, že se Putin kamarádí s takovým hajzlem, jako je Abramovič.

V posledních osmi letech udělal zřejmě něco podobného. Má číslo na mobil všech důležitých státníků, mluvil s nimi, některé získal, jiné si koupil a ejhle… Rusko najednou zase hraje první housle… Je sice slabší než Čína, i než Indie… ale je to přece benzínka maskovaná za stát. K čemu se kamarádit se Salvinim… Módi, to je terno. K čemu se kamarádit se Zemanem… Bin Sálmán, to je jiný level. K čemu se snažit u Scholze nebo Merkelové, stačí zaplatit grýndýlisty, aby Evropu rozvrátili… Žádné velkohubé prohlášení o tom, jak bude Evropa platit. Žádné velké řeči, žádné vyhrožování, ani slovo o tom, co doopravdy udělá.

Jasně všechny ty Zemany, LePennové, Salviňáky a ostatní je třeba přijmout a vyslechnout. Ale zřejmě si Putin udělal naprosto realistickou představu, že žádnou opravdovou moc nemají, že za nimi nestojí ani průmysl, ani zbraně ani lidová podpora a nestojí za to je nějak moc podporovat.

Marian Kechlibar psal, že teď má Rusko nejvyšší potřebu svých zmobilizovaných přátel. Teď právě Putin potřebuje přátele, co mu budou krýt záda a podrží ho. A má je. Jen ne tady. Prostě si našel lepší, větší, výkonnější, ochotnější. Inu.. hledal je v jiných vodách. Hledal je tam, kde jsou na Západ naštvaní… A tady se mu pochechtávali, že v EU nepochodil. Nepochodil… ani se nesnažil. Zařídil si to jinde, potichu, bez velkých prohlášení, bez kupy řečiček, ale teď, když se na něj sesypaly největší sankce, tak to Rusko ustálo.

Kolik je to let? Skoro dvacet, co měl Putin památný projev a všichni se mu tady smáli. Debil… chce převrátit americký světový pořádek.

Před nedávnem měl na Perohradském fóru druhý… a také se mu smějí…

Porovnejte si Rusko mezi prvním a druhým projevem a promítněte si budoucnost, pokud to Putinovi bude vycházet jen tak, jako doposud.

251 thoughts on “Čínská onuce

 1. Příčinou úmrtí Ivany Trumpové byla nehoda, uvedl soudní lékař
  16.7.2022 6:15 dop.

  Příčinou úmrtí Ivany Trumpové byla nehoda, při které bývalá manželka amerického exprezidenta Donalda Trumpa utrpěla zranění trupu. Informoval o tom podle agentury Reuters newyorský úřad hlavního soudního lékaře. Americká podnikatelka českého původu zemřela ve čtvrtek v New Yorku, bylo jí 73 let.

  Policie již ve čtvrtek uvedla, že Trumpová byla nalezena ve svém bytě na schodech a že není podezření na cizí zavinění.
  …….
  Ano, i verze policie může být pravdivá a nelze ji vyloučit.

 2. Velké snížení očekávají i krajské a okresní státní správy.

  Podle všech odhadů může do šesti měsíců přijít o práci až 60 000 státních zaměstnanců. Je třeba poznamenat, že Centrum pro politické a právní reformy, které se dlouhodobě zabývá reformou systému veřejné správy, tvrdí, že plánem vlády je ponechat pouze 65 tisíc státních zaměstnanců místo 238 tisíc, čímž se sníží rozpočtové výdaje na mzdy úředníků. od 46 miliard 500 milionů UAH do 26 miliard UAH.
  https://strana.today/articles/analysis/398193-zachem-u-zelenskoho-zadumali-massovye-uvolnenija-chinovnikov-v-ukraine.html

  1. Každej plán na snížení počtu úředníků skončí zvýšením počtu úředníků.
   Důležitý je zadat studie proveditelnosti, znalecký posudky a zřídit pracovní skupinu a sehnat pro ni barák, peníze, auta a lidi.

   1. Každej plán na snížení počtu úředníků skončí zvýšením počtu úředníků.

    To je snad v pořádku, ne? Realizaci a splnění plánu je třeba kontrolovat a vyhodnotit, a to udělá kdo? No přece úředníci!

    Nechápu, že tak prostou věc někdo nechápe!

   1. Při tom by se mohla výborně uplatnit spolupráce s čínskými výrobci zábavní pyrotechniky. Určitě dokáží namíchat směsi, které TROCHU vybuchnou, ale udělají VELKÝ efekt příslušné barvy.
    Např.: Souprava „Malý muniční sklad“, „Skladiště chloru“ a pod. 😀
    Vhodně umístěné do nepoužívaných objektů v bezpečné vzdálenosti od obytných a strategických míst by mohly zabavit US sledovací a UA raketovací kapacity na docela dlouhou dobu. A co radosti propagandě by tím nadělali!

    1. U munice to neni tak tragicke, da se privezt, doplnit. Moskvu, kterou ztratili podobne debilnim zpusobem, nahradi tezko.

     Co vim, tak Rusko ma nafukovaci celou armadu. Tanky, vozidla i PVO. Otazka je, jestli tim oklamou nepritele.

     A jestli se zacnou chovat adekvatne situaci.

 3. Zatímco nás páteční mainstream informuje o tom, že na Colours of Ostrava používají jednorázové plastové kelímky, a že ve Stavovském divadle hraje transka roli ve hře Daniely Špinar, jinde se přepisují dějiny. Ale proč bychom o tom měli vědět, že?
  Pád režimu Pax Americana
  http://jdem.cz/fg3g45
  „…Saúdská Arábie po jednání s americkým prezidentem Joem Bidenem oznámila, že nezvýší objemy těžby ropy, a to ani na přímou prosbu amerického prezidenta, protože o zvýšení objemu těžby může rozhodnout pouze vedení OPEC, které bude zasedat až příští měsíc v srpnu. Agentura Bloomberg právě oznámila [1], že Joe Biden podle informací opustí Střední Východ bez tiskové konference s novináři, což je už nyní tlumočeno jako známka neúspěšné cesty po arabských zemích…
  …Ve stejný okamžik, kdy Bloomberg oznámil, že Biden opustí Střední Východ bez tiskové konference, tak v té samé chvíli prezidentka sdružení BRICS Purnima Anandová oznámila, že další 3 země požádaly o členství v BRICS a podají přihlášky už příští rok na summitu v Jihoafrické republice. Jedná se o Turecko, Egypt a… Saúdskou Arábii! Naprostý šok, který Bloomberg označil za nejhorší zprávu pro americký dolar za posledních několik desítek let, protože vstup Saúdské Arábie do BRICS bude znamenat konec petrodolaru, tedy konec exkluzivity prodeje saúdsko-arabské ropy pouze za americký dolar…“

  1. Tak to jste mi vyrazila dech!
   Tak už i hodný pučista, egyptský Sísí přestává zobat z ruky. ( Neplést s Pinochetem, to byl zlej pučista. )
   A Erďa musí být pěkně naštvaný, když Bílý dům hostí autora tureckého puče/ nepuče Gülena s celým mohutným dvorem.
   Ale Arabové jsou mazaní jako lišky, kdoví co z toho ještě vyleze.

  2. Opravdu dobre nacasovana pecka do vazu. A kde jinde se 80mil. egypta nazerou?
   Kdyz se na zradlo vyserou..
   Arabove maji nejvyssi respekt z nejsilnejsich.. Co ted bude s Iranem a jeho nekonecnejma atomovejma bombama ,co si vyrabi uz asi 100 let.
   Jsou narody,ktery po ziskani samostanosti okamzite zesili , Polsko ,Ukrajina .
   Jiny se chteji porad fasizovat ,Germani a Japonci.
   Pod vedenim tajnym ,nebo samozrejmym Usa.
   Nebo toho na Str.Vych.
   Jiny v tom vsem litaji jako posranej /a zaroven predposranej/, papir v prujezdu…
   A treba Orban, nechce bejt tim papirem.
   Na kterej se kazdej akorat vysere..
   Tiskovy konference jsou povoleny , kdyz se odpovida na predem povolene otazky.
   Povolenych „novinaru“ , treba potom, co jeden hazel boty na Bushe..

 4. Co je, sakra?

  Od rána nic – referenti mají víkend už od rána? Začínám o ně mít starost. Snad je jejich řídící důstojník jen odvolal a poslal na nějakou významnější misi… jen aby se jim něco nepřihodilo!

 5. Saúdové budou VŽDYCKY podléhat americkému tlaku. Který se ani nekoná , Saúdové milují Spojené státy tak nějak z podstaty věci.
  A Bílý dům jim neochvějně věří, což dokazuje poskytováním nejmodernějšího zbrojního arzenálu.
  ( Že by to s tou vojenskou technikou mohlo dopadnout jako v Afghánistánu , s tím vůbec nepočítají. )
  President Roosevelt kdysi uzavřel se saúdským monarchou Quincy pakt. A mladý Bush ho později ratifikoval.
  Bílý dům se zavazuje, že bude držet u moci v arabském světě prudce neoblibenou královskou rodinu.
  A ropný monarcha se zavazuje, že bude obchodovat pouze v dolarech. A zamhouří očko nad vznikem Izraele uprostřed muslimského Orientu.
  Teď se patrně jede Biden ujistit, že vzájemné přátelství je nerozborné.
  ( Jenom můj pohled na věc. )

 6. K té Sibiři:
  Nevíme jak Putin zírá na příval čínských pracovitých ručiček na nehostinnou Sibiř.
  Realita je, že Rusové se tam nehrnou.
  Otužilý Číňan tam těží dřevo, po dohodě s místními úředníky asi za dobrých podmínek.
  Staví tam skleníky, pěstuje zeleninu a domorodci brblají, ale rádi si pochutnají na paprikách a rajčatech.
  Číňan tam žije ve velmi skromných podmínkách, jen zateplený chlívek a pořádná kamna na vaření a vytopení toho malého příbytku.
  Přimět Rusy z vnitrozemí k přestěhování do země permafrostu se asi těžko povede.
  Ideálně by se Čína a Rusko domluvily, jedněm chyběj lidi a druhým půda.
  To se ale asi nestane. Byl by to zázrak. Škoda.

 7. AK: 14. júla zasiahli budovu Domu posádkových dôstojníkov vo Vinnici vysoko presné rakety Kalibr odpaľované z mora.
  V čase útoku sa na veliteľstve ukrajinského letectva konalo stretnutie so zástupcami zahraničných dodávateľov zbraní o odovzdaní ďalšej várky lietadiel a zbraní ukrajinským ozbrojeným silám, ako aj o organizácii opráv ukrajinského leteckého parku.
  V dôsledku úderu boli účastníci stretnutia zničení…

   1. Lidi, moc prosím, fakt by Vám ruku neutrhlo, dát před link krátký úvodník. Prostě oč jde. Jedna, dvě věty. Já ty bukvy přelouskám, ale jsem asi poslední ze své generace a ostatní to spíš nepovzbudí. Přesvědčovat přesvedčené také nemá cenu. Vzhledem ke struktuře diskuse – moc prosím- berte tuto připomínku jako berlu těm co již azbuku neznají, neb jejich je ..no, Nebeství královské sotva, ale temná budoucnost na dveře klepající zcela jistě. Nětktěří z nich po infu pátrají, ale nerozumí jazyku…

 8. Putin svolal narychlo bezpečnostní radu
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/putin-svolal-narychlo-bezpecnostni-radu-40403086
  Ruský prezident Vladimir Putin v pátek svolal poradu své bezpečnostní rady, sdružující jeho nejbližší spolupracovníky. Kreml bez dalších podrobností uvedl, že na poradě se probírala „aktuální situace v regionech“, napsal na svém webu list Kommersant. S referáty vystoupili šéf tajné služby FSB Alexandr Bortnikov a ministr vnitra Vladimir Kolokolcev.
  Kromě Bortnikova a Kolokolceva se porady zúčastnil premiér Michail Mišustin, předseda sněmovny Vjačeslav Volodin, místopředseda bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv, šéf prezidentské kanceláře Anton Vajno, tajemník bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev, ministr obrany Sergej Šojgu, šéf civilní rozvědky Sergej Naryškin a zvláštní prezidentův zmocněnec Sergej Ivanov.

  1. Dneska tady není kolega věštec, budu tedy věštit místo něj.

   Jestli je to skutečně pravda, pak do půl roku bude íránská armáda vybavena čínskými kopiemi systému HIMARS. Tyto kopie budou horší než originál – budou mít poloviční dostřel, ale budou 4x levnější = ve výsledku tudíž budou 2x lepší.

   Jestli USA dovezlo HIMARS na Ukrajinu proto, aby si ho Rusové prostudovali, pak v tom nacházím jakýsi komický prvek. Ale člověk jako já, s nedostatkem smyslu pro humor, se jistě může v tomto bodě mýlit. Třeba to ve skutečnosti zase taková sranda není.

   1. Když se nad tím člověk zamyslí, tak Vaše tvrzení bude za chvíli pravdivé. Ale nesouhlasím s tím dostřelem, protože už ve zprávách o „nákupu“ dvou francouzských houfnic se psalo o objednávce jednoho HIMARSu a munice do něj, ale požadavek zněl na větší množství munice. Tak se bude testovat a kopírovat ve velkém.

    1. Tak dobře, zkusím jinou variantu.
     Za měsíc dostane firma, vyrábějící HIMARS, od Rusů nabídku: malou úpravou jsme zlepšili dostřel systému HIMARS z 300 km na 600 km. Nabízíme vám vytvoření společného podniku RF, USA a UA – USA dodá výrobní kapacity, RF suroviny a know-how, UA poskytne testovací polygon…

     1. …nebo RF, USA, UA plus Čína:

      RF dodá suroviny a know-how, Čína výrobní kapacity, USA sadu polygonů (do vzdálenosti 600km od pobřeží z východu, západu a jihu ( Himarsy mohou střílet i z paluby lodí ,včetně plachetnic a jachet), Ukrajina se postará o jejich rozprodej po celé planetě…

      1. A elektroniku dodá kdo?
       Jestli nebudou čipy, tak k tomu ještě budou muset dodávat boudičku pro naváděcí družstvo. S dostatkem pravítek, kompasů, map, kružítek a barevných tužek.

       1. Ale no tak, občane!
        těch pár set tisíc kusů čipů, vykuchaných z robotických vysavačů, chytrých mobilů, herních konzolí či havarovaných aut se v bazarech vždycky ještě najde a přeprogramuje.

        1. Od roku1980 , počínaje procesorem INTEL 8051 existuje možnost
         jedné instrukce v pevné části programu, která zablokuje další změny programu a zapsaná verze se stává definitivní.

         1. ale kdeže, od dob PFGA či CPLD nahrajete do univerzálního čipu jakýkoliv procesor, či adekvátní technologii. Inerciální rachejtle kromě dobrého TPH motoru nepotřebuje o moc víc než zvládne starý Zilog Z80 /ano, ten z 40 let starých herních počítačů typu ZX Spectrum/. Military version Z80 jede i na 100 MHz a furt je na nějaké relativně nízké úrovni integrace tj. v řádu mikronů tj. vyrobitelné prakticky kdekoliv, kde k tomu mají lidi a ne nějakou technologiii ze Stare Tracku.

         2. Shaneji R+C, vse potrebne na zakladnu na mesici , kam nikdo mimo Ruska a Ciny nedostreli…Ovladnou satelity na ktery je zapad napojenej GPS.
          Mysleni a strategicky jednoduchosti ,nejsou zadny cary.
          MImo opakovani ,ze se nejaky cinani nasli na Sibiri..

     2. Zatím měli ukravínci náplně s dostřelem jen 80km. USA se bránily dodání náplní na dostřel 300km, protože jim bylo naprosto jasné, co s nimi chtějí ukravínci provést.
      Každopádně, jestli se systém opravdu dostal k Rusům, tak za dva týdny budou mít prostředek, jak systém zarušit, nebo vypálené rakety zneškodňovat.

 9. „Německo se chystá na energetickou „odvykačku“. Kvůli nedostatku plynu mohou autům chybět skla
  [Václav Lavička] Václav Lavičkaredaktor “
  …………..

  Pokud si kupujete nové auto/ elektromobil koncernu volkswagen, nezapomeňte na dvojitou šálu, lyžařské brýle a ušanku!

 10. Pohoda, klídek, tabáček!

  „Plynu bude dostatek, i když Rusko uzavře kohouty, říká Fiala. Jednoduché to ale nebude
  [ČTK] ČTK
  15. 7. 2022 00:00 ▪ 3 min čtení“

  1. Kdybych byl mladší, uměl bych toho využít! Pustil bych to video nějaké spolužačce a pak bychom nacvičovali hlavně tu fázi svlékání.

   Doufám, že nejsem první, koho to napadlo…!

   1. Spěchala jsem na operu a nestihla dopsat, že částečné info je zde. Tuším se někdo ptal. Že se z odkazu stane pomůcka pro mladé muže, tak to mi uniklo.

 11. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/okamzite-opustte-ukrajinu-vyzyva-americka-ambasada-sve-obcany-40403041

  Pravděpodobně proto, že jestli ukravíncům někdo a opravdu dodá tuhle vzpruhu:

  https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/ukrajina-ocekava-vyznamnou-vzpruhu-strely-s-doletem-300-kilometru-40403070

  tak to tam začnou Rusové planýrovat hlava nehlava, bez jakýchkoliv ohledů na cokoliv, nebo kohokoliv.
  Oni si ti ukravínci nakonec zelenáče zabijou sami..

 12. DOST DOBRÝ!

  „Na ukrajinský konflikt nelze nahlížet očima ideologie jako na konflikt „ukronacistů“ či „banderovců“ s ruskými „internacionalisty“. Právě tak jej nelze redukovat na konflikt etnický (ruskojazyčné a ukrajinsky hovořící obyvatelstvo), náboženský (konflikt ukrajinské a ruské církve), ani na konflikt „Rusáků“ a „komoušů“ proti liberálnímu Západu založeném na „evropských hodnotách“, tím méně za jakýsi „vpád nových Mongolů“ do střední Evropy.

  Každé z těchto hledisek selhává a točí se ve vnitřních rozporech:

  V čele Ukrajiny stojí prezident židovského původu, židovští oligarchové financují bataliony složené z ukrajinských nacionalistů a neonacistů. Nacionalističtí militanti z praporu Azov jsou po všech těch akcích Power najednou opěvováni v českém tisku jako hrdinové, insignie divize SS Galizien na uniformách bagatelizovány, masakry Poláků a volyňských Čechů banderovci v Haliči jsou zapomenuty, brutální pogromy prováděné ukrajinskými miltanty za II. světové války jsou jen jakýmsi trapným nedopatřením.
  Vzpomínám na Zemanův inaugurační projev z r. 2013, kde jsme se dozvěděli, že největším nebezpečím v České republice jsou „kmotři“ a „neonacisté“. Jako třeba Kolomojský a Pravý sektor?

  A jistě, platí to i naopak, „speciální operace s cílem denacifikace Ukrajiny“ se účastní mimo jiné wagnerovci, jimž velí neonacista Dmitrij Utkin.
  Ideologie antisemitismu nevysvětluje už vůbec nic: Největší ruský nacionalista Vladimir Žirinovský pocházel z polské židovské rodiny a oligarchové s izraelskými pasy jsou na obou stranách konfliktu.

  (Realita je spíše taková, že každá válka prostě přitahuje specifický lidský typ, tak jako se ve Francouzské cizinecké legii potkávali bývalí SS-mani s černochy, severoafrickými muslimy i uprchlými zločinci z Jugoslávie, aniž by z toho vyplývalo, že by šlo o nějakou „neonacistickou armádu“. Francouzi legionáře pouze využívali jako kanonenfutr při udržování svého nostalgického subimperialismu v Alžírsku a v Indočíně.)“

  1. Ideologie antisemitismu opravdu nicnevysvětluje. Ovšem ideologie antisionismu už jo. I mezi Židy jsou sionisté a antisionisté.

   1. PS vzpomeňme si, že

    Rezoluce Valného shromáždění OSN č. 3379, kterou Valné shromáždění OSN schválilo 10. listopadu 1975, označila sionismus jako „formu rasismu a rasové diskriminace.“[1]

    přičemž snahu nalézt tento odkaz mi strejda google ztěžoval jak jen mohl.

     1. To je nedorozumění, šlo mi čistě jen o tu rezoluci. Protože to už dnes neplatí – dnes je sionismus definován jako oprávněná snaha židů na svůj stát, a pokud byste řekl něco ve smyslu zmíněné revoluce OSN, jste antisemita.

   2. Dokonce znám i jednu slušnou a inteligentní sionistku.
    Jmenuje se Irena Kalhousová a vidí věci tak, jak doopravdy jsou. Samozřejmě fandí Izraeli, ale uvědomuje si i těžko řešitelné problémy.
    Realita je, že jak Palestinci tak i obyčejní Izraelci jsou jenom kanónenfutr v rukou svých vlastních mocných. A že ti mocní žijí jinde a do Izraele by ani nepáchli.

  2. To je stará vesta, že šéf Židovského kongresu (či jak se ta organizace jmenuje) oligarcha Kolomojskij si najal na špinavou práci nácky, fotbalové hůligens z Pravého sektoru. Páč jako jediní se té špinavé práce, mlátit lidi, nebáli. Zároveň bylo ku prospěchu mafiánské rodiny, že se podnítila nevraživost mezi západem a východem Ukrajiny. To už mlácení lidí nevypadalo jako řádění neonacistů (fůj!), ale ožila vznešená myšlenka mlácení ruských „bolševiků“.
   Tak se tam ti oligarchové prali, až to přerostlo únosnou mez. Myslím, že teď se oligarcha Kolomojskij rozpačitě škrábě za uchem, kam až to došlo. Sice má chchtáky za prodej různých hajmarksů a žavelinů na černém trhu, ale celkově „obchod“ teď převzali jinší sekáči a bůhvíjak to celé dopadne.
   Aby z té Ukrajiny ještě něco zbylo. Začínat na stará kolena v Evropě, kde je jinačí konkurence, to se jednomu nemusí chtít.

  3. To je i můj pohled na věc. Rvou se tam o moc dvě partičky Bratrstva kočičí pracky.
   A naivní domorodci přikulujou.
   Vzpomene se ještě někdo na hrdinnou pilotku Free Nadiu? ( Savčenko )
   Kterou mučili Rusové a celý Západ řval po jejím osvobození?
   Docela by mi zajímalo , co se s ní stalo, kde dneska je.
   😀

   1. Najdete si ji a vyptejte se podrobne ,ptat se tady ,je pocitam zbytecny ,kazdej je tady ignorant tech dulezitosti..
    Najdou mezi zralokama i takovi ,co lidi nezerou..
    Nejsou tak vsicki zraloci stejni !!!
    Jiny sou vylozeny kanibalove a radi smlsnou si na svych.
    Sevcenka nebudou vyjimkou.
    Takovy jsou vymozenosti demokracie .
    Inteligence se predevsim vyznacuje kolik obcanstvi dotycny vlastni .
    Pocitam , ze hradby 5x vyssi nez proslula a nelidska Berlinska zed ,veci vyresi , zase na zbourani..
    Neukvapujou se pridat predcasne na jednu stranu a maji tam od let 90. spoustu rusu ,ktery nejak ani nejsou nic jinyho nez rusove a co s nima ted.
    Ty z Habese to sotva zachrani..
    Kdyz se chtel Orosenko taky olygarchycky /jako vsecky/vyzmizikovat , blba chytli hned na hranicich../Co vod nich chcete ,potom/.
    Ted si poridili jeste vyzmizikovani jejich miliardovych majetku Putinem.

   2. Naďa Savčenková někdy snad v březnu prohlásila , že to jak velení UkrArmy vede obranu by potřebovalo jenom jednu věc. Aby ukrajinské tanky začaly střílet na prezidentský palác v Kyjevě. Ona taková byla vždycky, v tom se Kalousek spletl. Ona by se i s tím Putinem domluvila k vůli Ukrajině. Jako Narodowe sily źbrojne v Polsku. Od té doby jsem o ní neslyšel.

  1. propána ago, udělal to nejhorší co mohl udělat. Prokecl co neměl a na co neměl právo
   https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/putin-vymenil-sefa-roskosmosu-rogozina/2231791?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   je sice jasné že jedni vědí co druzí chtějí dělat a že to druzí zase vědí že první o tom ví… ale takhle to pouštět do luftu.. to se ve vyšší politice nedělá.
   Vyjímám:
   „Rogozin necelé tři týdny po začátku války na Ukrajině pohrozil Západu pádem Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), pokud zůstanou v platnosti protiruské sankce. Upozornil, že ISS drží na oběžné dráze jen motory ruských lodí, které pravidelně vyrovnávají pokles trajektorie stanice. Spojené státy zajišťují podporu života na stanici a dodávky energie“.
   A to jste si nevšiml, že NASA si vydupala mnoho výjimek ze sankcí… a já se ptám … proč asi, že v tom nemá Nasa pracky nevěřím.
   Kdo ví co mají amíci v plánu a je fajn že o tom rusové vědí.

   Teď ještě aby se potvrdilo, že číňané už mají na odvrácené straně měsíce stanici…. no kdo ví, ale mne by tío potěšilo.

   1. ema.
    Rogozin byl v hledáčku FSB,prozradil toho dost a právě za dobré služby,mu byla dána možnost navštívit USA.Také můžeme z jistotou říci,Ruské satelity jakoby neexistovali,laický řečeno,USA satelity zaclánějí Ruským v pozorování.

  2. Výměna Rogozina byla na ruských kanálech očekávaná už loni. Jeho dlouholetý zástupce byl usvědčen coby americký špion(ofiko se přiznal), soud s ním se táhnul asi dva roky. Ovšem pro Rogozina je připravena další funkce.

  1. Myslím, že Izrael udělá cokoli, aby hegemonie USA byla zachována. Že to považuje za záruku svojí existence.
   A v USA to mají ošéfované minimálně stejně, jako v české kotlince.
   Solženicyn psal o ekonomickém ( v USA) a duchovním ( v Česku ) centru.
   Pokud by Spojené státy přestaly být světovým drábem, tak by Izraelci museli se svými sousedy vyjednávat. A to je pod jejich úroveň. Dávají přednost preventivním úderům a vraždám. ( Bombardování cílů v Sýrii , zabití generála Sulejmáního a mnoha vědců v Íránu. )

 13. Kvůli prudkému zdražování energií a rostoucím cenám mouky ukončily činnost pekárny s ročním objemem výroby zhruba za miliardu korun, což představuje asi pět procent kapacity pekárenského průmyslu v ČR.
  Cena mouky v červnu stoupla o téměř 70 procent, chleba zdražil o 28,6 procenta. Podle výkonného ředitele Svazu pekařů a cukrářů v ČR Bohumila Hlavatého je za nárůstem cen pečiva zdražování mouky. Ceny, za které kupují pekárny mouku od dodavatelů, stouply až o 80 procent. Plyn podle svazu průměrně pekárnám zdražil o 300 procent. „Nárůst u plynu je však ještě větší, průměr snižují ty pekárny, kterým ještě letos dobíhají fixní ceny,“ uvedl. To je také důvodem, proč podle něj skončily pekárny s ročním objemem výroby zhruba za miliardu korun, tedy asi pět procent kapacity domácího pekárenského průmyslu v ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *