20 července, 2024

Čas vzpour

V posledních dnech jsem stále více překvapován tím, jak malý impuls stačí, aby se věci daly do pohybu. Lidé mají pocit, že musí přijít totální změna poměrů, či totální změna moci a ono ne, ono stačí málo, aby se rozjela lavina, kterou už nikdo nedokáže zastavit. Od eurovoleb ještě neuplynul ani měsíc a co jsem si vyslechl nářků, že se stejně nic nezměnilo ani nezmění… ale kdybyste prvního června odešli meditovat někam do jeskyně a vrátili se prvního července, v podstatě byste se vrátili do úplně jiného světa. Posuďte sami:

Mizerný výsledek v eurovolbách donutil Macrona k logickému, ale zpětně viděno k unáhlenému kroku. Rozpustil parlament a vypsal nové volby na co nejkratší termín v naději, že se jeho političtí soupeři nestihnou zkonsolidovat a díky tomu jeho centristické hnutí sice oslabí, ale neoslabí zase tak moc. Sice se bude muset spojit se socialisty a něco jim dát, ale ustojí to.

Houby s octem. Francouzská pravice trhá rekordy v průzkumech. Zároveň doteď platilo, že ve druhém kole voleb LePennovci spolehlivě prohrávali proti komukoliv. Teď to začíná vypadat, že kdokoliv spolehlivě prohraje proti LePennovcům. Stále více to vypadá, že Macronovi jeho kalkul nevyšel.

Ne, nevím, jak francouzské volby dopadnou, ale Andreji Babišovi to stačilo na to, aby přestal lavírovat mezi přítelem Emanuelem a přitelem Viktorem, bouchl do stolu a vsadil politickou budoucnost nikoliv na západní, ale na střední Evropu. Když včera Andrej ohlásil založení nové frakce – Patrioti pro Evropu, začal podobný liberální kvikot jako ve Francii. Zděšení začíná být zcela hmatatelné.

Ještě neskončil den a AfD už ohlásila, že je ochotna s tímto uskupením spolupracovat.

Mimochodem… tento Babišův krok nejen způsobí žaludeční vředy nejednomu libtardovi, ale i leckterým politickým hvězdičkám na naší národovecké politické scéně. SPD se nedávno vymezila právě vůči AfD a ejhle, oni budou chtějí spolupracovat s Orbánem. SPD se vymezila vůči Babišovi a ejhle, Babiš hraje první housle hned vedle Orbána. Jindra Rajchl měl spojení s Orbánem a Kicklem jako svou strategii a šup, jeho volební program si vzal Andrejko a rovnou ho i uskutečnil. Voliči budou přemýšlet, proč chodit ke kováříčkovi, když mohou jít rovnou ke kováři. Inu… říkal jsem, prostor je nalevo a ne napravo.

A já se zeptám… myslíte, že by Orbán šel do spolupráce s Babišem, kdyby si nebyl jistý jeho pozicí? Co je pravděpodobnější? Nechal se Babiš od Orbána přesvědčit a nebo se Orbán zbláznil? Neodpovídejte… přečtěte si nějaký libtardí rozbor včerejší tiskovky. Všichni politologové unisono mluví o tom, že ti zlí populisté začínají spolupracovat, protože mají společné zájmy (samozřejmě je za tím Putin). Nezaznamenal jsem nikoho, kdo by komentoval rozdíly mezi Andrejem, Herbertem a Viktorem a identifikoval možné třecí plochy. Liberálové nepochybují o tom, že se nám tu zrodila hydra, která jim řádně zasolí a oni nevědí, co s tím.

Celý svět viděl, že americký prezident je dementní stařík, který neudrží ani meč ani moč. Tuto katastrofu nezařídil nikdo od Trumpa ani nikdo od Putina. Tohle zařídil Bidenův tým sám a dobrovolně. Pamatujte si, v politice si člověk ty nejhorší průsery vždycky zařídí sám. Poté, co demokraté tvrdili, že videa, kde prezident zdraví jeřáb, jsou hoax udělaný pomocí umělé inteligence, najednou všichni viděli, že to žádný hoax nebyl. Amerika rázem zapomněla na celý svět a začala řešit, co s tím. Do voleb je přece jenom ještě půl roku, do prezidentské inaugurace ještě déle a do té doby má na hentom jednotném skvělém západě poslední slovo člověk, který si nejspíš vůbec nepamatuje, kde je a co tam dělá. A také má možnost zmáčknout jaderné tlačítko…

Jak napsal včera Pavel Šik, kdy jindy začít nějakou vzpouru proti Americe, než teď? Britové mají volby, Francouzi mají volby a ani v jednom případě se nedá čekat, že by uklidnily situaci. Jen napomohou dalšímu chaosu. Izrael se chystá zaútočit na Libanon, protože z Libanonu lítá tolik raket, že mu docházejí střely do Iron Dromu.

Íránci se podívali v televizi, jak na tom děda Biden je a hned začali Izraeli hrozit vyhlazovací válkou.

Dominik Ticháček hlásí, že na ukrajinské frontě končí Rusům operační pauza.

Severokorejci ohlásili, že posílají do Ruska (prozatím) ženijní jednotky (ty většinou staví ubytovací kapacity pro další jednotky)

Bělorusové začali mluvit o tom, jak se u jejich hranic hromadí ukrajinské síly. Baťka Lukašenko to říkal tónem, že jako teď už bude muset do té války jít.

Nad Černým mořem přestaly lítat americké průzkumné drony.

Číňané neříkají nic, ale na jejich slova dojde.

Kdy jindy se do toho pustit, než teď? Kdy budou mít všichni nepřátelé Ameriky lepší příležitost? Kdy budou váleční jestřábové v Evropě takhle pěkně zbaveni jistoty, že jim americký orel kryje záda? Kdy bude Izrael bez svého největšího spojence? Teď jsou tam ve Washingtonu všichni rozhození až běda, ale jak dlouho jim to vydrží? Co když se seberou a začnou přemýšlet racionálně?

Největší jaderná velmoc je v třesoucích se rukou člověka, který nepoznává své blízké. Jediné dvě evropské jaderné mocnosti mají volby, které ještě prohloubí jejich problémy. Izrael má svých starostí dost a jsou to větší starosti, než to vypadá podle novinových titulků. „Populisté“ a konzervativci v celé Evropě zvedli hlavu a začali se přidávat k Orbánovi. Lidovci, socialisté, liberálové a zelení sice mají pořád ještě v ojroparlamentu většinu, ale ta stačí jen na to, aby zvolili Leyenovou, která má lví podíl na tom, že jde EU do kytek a Babišové a Orbánové jsou na vzestupu.

Leyenová je ta, která NEZAŘÍDILA přechod EU na válečnou ekonomiku.

Něco mi zároveň říká, že změnám v evropském parlamentu ještě není konec. Kromě Babiše, Orbána a Kickla přijdou ještě další hřebíčky do rakve. Tentokrát zleva. Ne každý levičák je duhový, teplý, zelený a migrační. Někteří chtějí zachraňovat průmysl a řešit ochranu pracujících.

Každopádně, pokud se nepřátelé Ameriky domluvili na nějakém společném postupu, tak teď přichází jejich chvíle. Na společném postupu se totiž už domluvili i (bývalí) lokajové Ameriky. Na společném postupu se domluvila alternativní média, influenceři a jiné osobnosti veřejného života.

Začíná čas vzpour. Ty nikdy nepřicházejí, když je režim tuhý a pevný v kramflecích. Ty přijdou ve chvíli, kdy se ukáže, že král je nahý, nebo alespoň, že přišel o první knoflíček. Je to nebezpečný okamžik, protože právě teď začínají mocipáni tohoto světa zjišťovat, že jim jde o všechno, protože o všechno mohou přijít. Liberální obzor se v poslední době stále více zatmívá.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

331 thoughts on “Čas vzpour

 1. Že by se stal z Babiše opozičník vůči Bruselu? Ani náhodou, byl zaúkolován Berlínem fungovat jako rozkladný prvek frakce, která je kritická vůči Bruselu.

  1. Bambys asi proda svoje zamky a majetky ve F. Neni macro laska, neni mini sichr.
   Poridil si frakcy. Aby nakejm dal na hrozne na frack.
   Prej na suverenitu. To je ale prvni povinnost kazdyho v cele vlady. Tak je zpozdenej ,
   po jeho vlade neni zadna a este je vsecko horsi. Pablb.
   Orbam a spolu frakcionar ,suverenista , ma akorat velkou a hyyysterickou huuubu, kterou ted zase s frakci nezavre.
   Aby si kazdej ale hlavne media prisly na svy..
   Jedinej skutek ,ze si vymeldoval a vyzebral na Stolwerkovi slib ,ze madarek nepude na ukra.
   Kazdej se asi mlati smichy , ze este furt veri nakejm slibum.
   Za chvili uz dlouho priblblej Stolwerk vodprejskne ,ten novej vo slibu nic nevi,mozna vi
   a hlavne nic neslibil.!!!! Zadny frakcy , taky nic.
   Kecy,kecy,kecy Hamlet dodal a do zaclony furt mecem ,bodal….

 2. Tak jo, moje trpělivost je u konce. Nemusím si nechat líbit urážky. Takže:

  Malbi a Sasin – poslední varování.

  Odteď platí, že už žádné další varování nebude, rovnou vás zablokuji. Oba víte, jaké vůči vám mám výhrady. Moje trpělivost a vstřícnost není slabost. Buď se stanete normálními diskutéry a nebo poletíte.

  Helena letí rovnou. Nemusím si nechat nadávat na vlastním dvorku.

  1. Ale Vidláku, nějací tací blbečci do diskusí patří. Taková už je lidská společnost. Chci jen připomenout, že cestou blokování toho či onoho, dopadla diskuse na „Nové republice“ celkem uboze. Mám to zažito. Lze se podívat.

   1. Je třeba uvážit, jak vysoko postavit laťku, protože i bezmezná svoboda diskuzi tak rozředí, že lidé odcházejí. Je to jenom o žvanění a urážkách. I když – některým to vyhovuje.

     1. Na druhou stranu, clovek malo kdy dostane varovani, ze nejak prekrocil hranice, vsechna cest tomu.
      Na rozdil od jinych webu, kde proste konec a ticho nikdo neodpovida ani na emaily. Tady by to slo trochu optimalizovat.

      Ta slova o toleranci zni ponekud jakobinsky. Co jsem cetl, ne vsechny Vidlakovy odpovedi tak z toho koukal nezajem. Zase na druhou stranu, kdo ma cas reagovat na prispevky a stihat vsechno kolem. Ale je tam ciste nulova empatie k jakekoliv alternative nazoru.

      Pripomina mi to tohle:
      LISTER: Když pan Ackerman je tak … hroznej, pane.
      ACKERMAN: V žádném případě! Jsem výjimečně hodný, vysloveně milý, vřelý, ohleduplný, ale ze všeho nejvíc hodný. Proto mi také říkají Hodňák Ackerman. Taky proto jsem si tu práci zvolil, abych se podělil o slunce své povahy se všemi vězni, kteří to štěstí v životě neměli.

       1. No konecne.
        Vy se vyznate v zemedelstvi, perfektni clanky, treba ten proc skupuje cina obyli, driv byvaly kousavejsi a vtipnejsi a pak napisete o valce na ukrajine, nebudu rikat co si o tom myslim nez ze za me to je uplne zbytecne .Clovek Vaseho formatu a pracovitosti snizovat do bahna populismu. Az me napadne, ze to zadarmo delat nejde. Ekvivalentem jsou ta meeedia o kterych pisete, na druhe strane. Asi moc prikyvovacu kolem, nevim. A to netrpim zadnym obdivem k te druhe strane vuci ktere se vyhranujete. Neprimo, tak 18 let zpatky, to kdyz jsem cetl i blisty, tak to byl taky vyplach. Proto jsem psal CNN Vidlak, to je faul jak hrom. Ale nikdy ne sproste, nebo alespon ne uplne vylozene sproste.
        Tady ty pseudovyhruzky a pseudourazky to jde mimo, to snad nemysli nikdo vazne. Zajima me, co presne je ta urazka. „Nemusím si nechat líbit urážky.“ Ze kdyz zakazovali Larryho Flyta, tak rikal protoze jestli svoboda slova ochrani me, tak ochrani i Vas. No a protoze je 1 cervence, napadly me okurky, mel byt vtip. Ja se menit taky nebudu, kdyz mi tady nejaky pseudo dulezity hovadko rika co mam a nemam. Tak si to hodte za mailovou registraci a z 400 prispevku mejte 70. Nebo ja nevim co. Co mam rikat, nepiste o ukrajine ? Klidne piste o cem chcete.

        1. Je malo webu, kam si jeste clovek muze zajit jen tak, tenhle je jeden z nich. Kydy s debatami zkoncily. A tu nikdo netapetuje, nejsou tu reklamy, maximalne se urazi, jako vsude jinde. Ale kritika vedeni je nepripustna. To beru, to nikde nedela dobrotu 😀 ale ja myslim, ze nejsem zadna vyjimka, ctu tu podobne nazory a podobne odpovedi na ne a jestli si nekdo preje me prispevky moderovat, smarija to je proste cest a s varovanim. Ja jsem pocten. To az reknu ve sve bubline, tak se roztrhaji smichy.

    1. V případě fentanylových lízátek zrovna moc tolerantní ne.
     Jen jsem pochválil někoho, že odvedl práci místo Vidláka – ten člověk našel odkaz na dodávku fentanylových lízátek pro Ministerstvo obrany o kterých psal Vidlák, který se nenamáhal své tvrzení dokladovat odkazem.
     Bez vulgarit, slušně, podotýkám.
     Hned jsem byl smazán, až mě to udivilo, za jakou prkotinu.
     To jen tak na okraj, stejně nejde o nic, v té záplavě článků logicky se na ten předešlý rychle zapomene. Možná že je to i záměr… 🙂

    2. Souhlas, Vidláku. Odkázal jsem na „Novou republiku“ s vývojem tamní letité diskuze. Snad k ní ještě někde mám profilovou statistiku. Rozebírat to tady, před blboni a troly, nemám za vhodné.

   2. Na druhé straně diskuze na Pravém prostoru je díky bezmezné toleranci naprostý hnůj, kde se navzájem uráží hrstka podivných individují.
    A nejsem si jist, to by mohl prozradit Vidlák, jestli členská základna roste nebo klesá.

  2. Co ? Konkretne ? Posledni co jsem napsal dnes bylo rano jen o svobode slova. Nevim, jestli nekdo psal neco jineho.
   Nejsem si jisty, nesleduji poctive vsechny odpovedi, mozna je tu vice MAlbi, ale vulgarity doufam ze je to z mych prispevku, ty nepisu. Takze nevidim duvod. Jedine ten, Vidlakuv web, Vidlak urcuje kdo tu muze psat.
   Nevim o zadnych vyhradach, nemel jsem tu cest se pobavit.

   Tak jestli se tohle Vas Vidlaku dotklo, tu se trochu hur vyhledava ve vice prispevcich. Ale nic vic jsem nepsal.
   Nema cenu rozebirat co me k tomu vedlo. Zrovna teda za ten ranni prispevek , tusim byly dva, bych to necekal. Za jine stokrat, haha.

   Jestli je to kvuli tomuhle, tak bez nejakeho vedlejsiho umyslu, rikam, zablokujte, mate na to pravo.

   1. Docetl jsem to, tak neni zadny jiny MAlbi, rozhodne.
    Jen me dva prispevky.

    Tak to je mi cti, ze i takove kapacity zde se vztekaji.
    Nicmene tohle me neprekvapuje.
    Moderovani je otravna prace.

    LOL k cemu tady vubec je potreba nejaka diskuse ?
    Preju pekny vecer vsem.

 3. 1.7. úderka nastupuje. Dejme si pozor, ještě nás může i obvinit z kolaborace s Rusem.

  Nastupuje šéf „antidezinformátorů“. Plukovník Foltýn zůstane na výplatnici Hradu, odbor přibral devět lidí

  Otakar Foltýn
  Krátké a úderné, doplněné infografikou. Takovými příspěvky chce Otakar Foltýn (rozhovor s ním najdete na konci tohoto článku) vyrukovat proti smyšlenkám i nepřátelské propagandě zejména na internetu. Někdejší náčelník Vojenské policie vede oddělení strategické komunikace při Úřadu vlády ČR. Ten se dnešním dnem rozšíří o devět zaměstnanců na třináct. A nově ponese název odbor strategické komunikace.
  https://www.lidovky.cz/domov/plukovnik-foltyn-dezinformace-oddeleni-strategicke-komunikace-vyplatnice-prazsky-hrad.A240630_205317_ln_domov_lsva?zdroj=sph_hp

  Kdo mě viní z cenzury, kolaboruje s Ruskem, říká Foltýn. Ke spolupráci vyzval i ANO

  Vládní koordinátor komunikace Otakar Foltýn odmítá nálepku „cenzora“, kterou ho označuje opozice. „Stát dává občanům maximální právo, aby si říkali, publikovali a mysleli, co chtějí,“ připomíná. Obviňování z cenzury je podle něj ruský narativ, a kdo ho používá, jedná proti vlastnímu státu. Zároveň nabízí spolupráci opozici.
  Stát dává občanům maximální právo, aby si říkali, publikovali a mysleli, co chtějí, prohlašuje nový vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn.
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/foltyn/r~a1d8da02323a11efb689ac1f6b220ee8/

  1. Pokud onen Foltýn doslova řekl „Stát dává občanům maximální právo, aby si říkali, publikovali a mysleli, co chtějí,“, je hrubě vedle. Takové právo nemá co záviset na státu. Je právem lidským a je zakotveno nejen v Ústavě, ale a především, i v Listině …

   1. Není tomu tak.
    Cit.: „Čl. 17

    (1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
    (2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
    (3) Cenzura je nepřípustná.

    (4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

    (5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.

    1. Občane, citujete Ůstavu ČR, která diskutované právo podmiňuje. Tak tomu není, nebo nemusí být v mezinárodních resp. nadnárodních právních aktech, ke kterým ČR přistoupila. Třeba: Evropská úmluva o lidských právech, Listina základních práv Evropské unie, Všeobecná deklarace lidských práv, Mezinárodní pakt o občanských a politických právech. Snad jsem ty názvy napsal dostatečně správně, aby si texty záruk bylo možné najít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *