28 června, 2026

Čas velkých změn…

Tak jsme se dozvěděli, že Německo chce na summitu v Ankaře prosadit každoročně se opakující úvěr ve výši sedmdesát miliard euro na ukrajinskou válku. To víte, Rusko je na kolenou tak moc, že do roku 2030 zaútočí na NATO a tak je zapotřebí, aby ho stateční Ukrajinci zadrželi. První státy už oznamují, že příslušným ukrajinským hrdinům zruší dočasnou ochranu a budou je lifrovat štado péde na frontu, aby tam slavně padli za evropské hodnoty Jakuba Jandy.

Toto je důvod, proč prý soudruh prezident musí na ten summit jet jako automatický vedoucí delegace. Tohle se nedá nechat nějakému civilistovi – amatérovi, tohle musí udělat profesionál, který nejlépe rozumí bezpečnosti České republiky. Babiš by tam totiž mohl mluvit o míru a mohl by německý nápad na zbrojařský klondajk odmítnout. A to by pak Strnadovy akcie co? Kefalín? Byly by nižší, kurva, Kefalín! Myslete politicky!

A tak se protokolář Kolář chová jak utržený z řetězu.

Upřímně, nejsem si jistý, jestli se hradnímu Nývltovi jeho záměr podařil. Ano, aktivoval svůj ústavní soud, který mu vydal příslušnou bumážku a Rychetský už v televizi začal říkat, že nemáme žádný parlamentní systém, ale hybridní systém, takže ohánět se tím, že u nás rozhodují sněmovní volby, je vlastně špatně. Z celého toho jeho rozhovoru úplně čišela vyváženost a objektivita. A my najednou zjišťujeme, že ústava tu není od toho, aby rozhodoval lid, ale od toho, aby vyhráli ti správní. A když náhodou nevyhrají, protože jsou to dílem hlupáci, dílem hysterky, dílem mafiáni a dílem Dagmar Pecková, naštěstí je tady Ústavní soud, který rozhoduje přesně tak, jako Baxa prošlapával cestičku své dcerunce na právech v Plzni.

Pro evropské sjednocení to dopadlo dobře, ale už dlouho jsem neviděl tolik lidí, kterým aktivismus deseti ústavních soudců z patnácti vadil. Prozření společnosti probíhá v takových skocích. Není to lineární proces. Posouvají ho události jako toto rozhodnutí ústavního soudu a následné Pávkova vehementní snaha se prohlásit za šéfa delegace. Na hudebním festivalu ve Strážnici sice ještě vypískali Klempíře i Macinku, ale humělci už jsou prostě takoví. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej a ministr kultury teď bude spíš chleba brát, než dávat.

Ale jinak jsou lidi spíš na Petra Pavla naštvaní. Jeho současné kroky jsou přímým pokračováním Fialovské předvolební kampaně, která pravdě a lásce prohrála volby. Zase padla jedna z masek. Pravda a láska má místo srdce břicho a místo duše tlamu. Když jde o zbrojařské zisky, čert vem ústavu i Ústavní soud. Je to sice zbraň na jeden výstřel, ale použijeme ji právě teď.

Takhle nějak se chovaly nomenklaturní kádry v roce 1988. Znalí už věděli, že se všechno vnitřně drolí a nikdo už nehrál na nějaké ideje a hodnoty. Bylo zapotřebí si prostě jen nahrabat pod sebe, zajistit si ještě nějaké výhody, protože klondajk brzy skončí. Bylo zapotřebí si zajistit výhodné místo na startu. A podívejte, jak se to Rychetskému, Baxovi i Šámalovi (ale i Babišovi) krásně podařilo.

Když teď sleduju posledí kroky hradního úKoláře, mám pocit, že se snaží ještě rychle zajistit, protože všechno už brzy bude jinak. Už je možné obětovat ústavu, ústavní soudce i ústavní principy. Už není důvod nějak zakrývat svoji žravost a lobbistickou příslušnost. Už není důvod, hrát si na demokracii, rovnost, svornost a bratrství. Zřejmě proto, že už brzy budou masy ovládány úplně jinak.

A když se podíváte na náš vzor do Kyjeva, máte celkem jasnou představu, jak se to bude dělat. Jeden prapor Azov zvládne víc než všichni čeští policajti dohromady. Za výjimečného stavu nemusíte řešit ani volby, ani výběrová řízení pro armádu, ani nemusíte vysvětlovat, kam zmizely ty prachy, Lebowski.

A demokracie? Jak to řekla ve své době Viktorka Nullandová? Fuck EU! Tohle bude něco podobného. Kolář už s tím začal a když se podíváte na současnou opozici, oni už s tím počítají, že budou především sloužit svému velkému Vůdci. Už dávno mu visí na rtech a cokoliv dělá, to dobře dělá. Vlastní politický program už dávno nemají.

A tak uvidíme, jak ta Ankara dopadne. Původně jsem si totiž myslel, že skutečné motivace všech vyplynou až z prezidentské volby v roce 2028. Tam se tepve ukáže, kdo za co kope. Tam se každý bude muset postavit na nějakou stranu. Ale jak vidno, ono to bude dřív. Ono to bude už teď. Jestlipak Macinka soudruha Pávka skutečně akreditoval? Jestlipak Andrej bude skutečně šéfem delegace? Jestlipak my ty naše kluky nepřeceňujeme a čekáme od nich nějaký sofistikovaný plán, který ale ve skutečnosti nemají…

Ale tak či onak, pokud Kolář používá ty nejsilnější kalibry, nejspíš nás čeká čas velkých změn.

__________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky.  Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

13 thoughts on “Čas velkých změn…

  1. Pane Vidláku, oceňuji Vaší vytrvalost
    Problém je v tom, že něco musím vykonat neprodleně, něco posečká nějakou dobu, něco neuteče.

    Když projde €, zrušení práva veta, federalizace EU, nadřazenost EU zákonů, …..

    Pak Vidlákovna bude komunitní centrum nostalgie.

    Dovolíme soudcokracii?
    Dovolíme mediokracii?
    Dovolíme převzetí moci imigranty?
    Jestli ano, pak přijdeme i o Vidlákovnu.
    https://www.youtube.com/watch?v=J7GlB-hnBtg

  2. To je furt keců s Ankarou. Copak se v posledních dnech nevrátil do ČR nikdo z Afriky?

    Stačí ho šikovně posadit v baru vedle nějakého člena PePovy ochranky, vyfotit je, a toho člověka pak šoupnout na Bulovku do karantény s podezřením na Ebolu a rozjet protiakci „hrozí nám Ebola, všichni do karantény“ Pan ministr Vojtěch s tím přece má z doby kovidové bohaté zkušenosti 😀😀

  3. Jak se ukazuje, pořád se všechno točí okolo pana Macinky, tedy okolo Motoristů. Kdyby Petra Macinky a Filipa Turka nebylo, libtardí opozice by už dnes pravděpodobně slavila vítězství. Ale neslaví! A to je dobře. Motoristé jsou jedinou skutečně pravicovou politickou stranou vládní koalice. U Motoristů fungují lidé na svých místech. Odolávají úspěšně všem těm sviňárnám, kreré na ně Kolář a cela opozice valí. I zítra dokáží odolat. Chce to klid. Dopadne to nakonec dobře. Je to běh na dlouhou trať.

    1. Macinka by měl hlavně najmout spolehlivého fotografa, který se od PePana nehne a vyfotí ho v okamžiku, kdy Trumpovi podává ruku. Takový snímek bude mít před prezidentskými volbami cenu zlata ….

  4. Malá technická poznámka:
    v roce 88 neměl klondajk už brzy skončit, ale naopak — měl už brzy začít 😀😀

    1. To je furt keců s Ankarou.
      Copak se v posledních dnech nevrátil do ČR nikdo z Afriky? Stačí ho šikovně posadit v baru vedle nějakého člena PePovy ochranky, vyfotit je, a toho člověka pak šoupnout na Bulovku do karantény s podezřením na Ebolu a rozjet protiakci „hrozí nám Ebola, všichni do karantény“ Pan ministr Vojtěch s tím přece má z doby kovidové bohaté zkušenosti 😀😀

    2. Také bych řekl a protože po letech rabování toho už moc nezbylo, nastává rvačka o poslední kosti. Psů je mnoho, kostiček málo, jetřebí tedy náležitě přitvrdit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *