13 června, 2024

Čas účtování…

Myslím, že v ukrajinské (a západní) vítězství v této válce už věří jen maršál Petrla. Ani ti zaplacení „analytici“ u Šafra už žádné světlo na konci tunelu nevidí a jen plná zadání zakázek, které dostali. Zelenský se vrátil ze Spolejných států s drobnou almužnou a spoustou doporučení, jak se má s tím ruským nadělením vypořádat sám. EU ještě nějaké peníze asi natiskne a pošle, ale bez amerických zbrojních dodávek se tahle válka prostě vyhrát nedá.

Majnstrýmoví dezinformátoři nás dva roky krmili bombastickými zprávami, že Rusové mají jídlo, naftu a munici na poslední tři dny, že Ukrajina vítězí, protože Rusko je jen taková benzínka s jadernými zbraněmi a ekonomikou o velikosti Itálie a Západ tyhle mongoloidní hordy snadno porazí, Putina pak zavraždí silovici a Rusko se rozpadne… Že, Džamilo? A teď ty stejné deníky (a nejspíš i stejní autoři) píší, že Ukrajinci mají jen patnáct granátů na tři dny… najednou je to Ukrajina, které všechno dochází… včetně času.

Jaký je to pocit, když ekonomika velikosti Itálie a barbarsky spravovaný stát, který umí jen krást čipy z praček, porazí henten skvělý, jedinečný Západ? Jaké to je, zjistit, že izolovaný Putin, se kterým se nedá jednat, protože nedrží slovo, jedná s prakticky celým světem, kromě toho Západu, který tak nějak v přímém přenosu usankcionoval sám sebe? A všichni si pochvalují, jak Rusko drží slovo… Před dvěma roky jsem četl články o tom, jak brzy budeme z rozpadlého Ruska vyvážet jaderné zbraně, aby se nedostaly do rukou šílencům… teď už to vypadá poněkud jinak, že?

Ne, nemusím mít vojenské vzdělání, nemusím rozumět jemným finesám zahraniční politiky. I z chlíva od prasat totiž bylo vidět, že Západ (s USA v čele) si neporadil s vousáči s sandálech v Afghanistánu. Vpadli tam, dvacet let se tam šolíchali, utratili tam neskutečné miliardy peněz, přivezli si domů hodně mladých kluků bez nohou a na konci toho všeho je Tálibán mnohem silnější, než kdy byl, vládne v celé zemi a dělá rozvojové projekty s Čínou. Mně tak nějak vidlácky může být jedno, čím to analytici okecali a jak blízko byli definitivnímu a totálnímu vítězství. Nic to nemění na tom, že to byl obrovský průser.

A víte, co bylo ještě horší? USA prohrály dvacetiletou válku s nepřítelem, který byl podle všech západních měřítek směšně slabý… to je samo o sobě dost velká katastrofa, ale ještě horší je, že nenásledovalo žádné poučení. Nebyl vyhozen žádný generál, nebyl popotahován žádný politik, nikdo nebyl obviněn z propagandistického lhaní. Prostě se tam ve Washingtonu jednoho dne řekli, že ta investice se odepíše a bylo to. Tečka, zapomeňte.

A tahle stejná administrativa se pustila do války s Ruskem… Ti lidé, kteří mají na svědomí debakl v Afghanistánu, se rozhodli, že s Ruskem jim to půjde mnohem lépe. Ne, nemusím být vojenský génius, abych věděl předem, že to nedopadne dobře. Stačilo vědět, že trubky vedou z východu na západ a ne naopak. Stačilo vědět, že veškerá špinavá výroba se odstěhovala do Asie. Stačilo vědět, že u nás se už železo netěží a vozí se sem z Ruska. Koneckonců, jaké uhlí myslíte, že jsem měl ve sklepě? Sibiřské…. Oni to tam někde v permafrostu natěží, převezou do Polska, tam se vytřídí, doveze se na jižní Moravu, má téměř kvalitu antraciu a je levnější než to Bakalovo z OKD.

Ve skutečnosti jsme bojovali nikoliv proti šílenému Putinovi a hloupým mobilizovaným mužikům. Ve skutečnosti bojujeme proti průmyslu, který dokáže natěžit uhlí na Sibiři a dodat ho k nám levněji, než ho natěžíme u Ostravy. Bojujeme proti obrovským zásobám ropy, plynu, železa, zlata, platiny, všech prvků periodické soustavy a máme nad tím zvítězit díky tomu, že nebudeme splachovat a napouštět si vanu. Máme zvítězit vyhasínáním vysokých pecí, bankroty skláren i masokombinátů… Já nejsem kolaborant, já prostě jen nejsem vůl.

Ne, nemusím mít vysokou školu, abych si dovedl porovnat naši a ruskou situaci. Naopak začínám mít pocit, že vysoká škola je součástí problému a nikoliv součástí řešení.

Neproběhla totiž žádná inventura. Nikdo se nepoučil z toho, jak blbě to dopadlo tam v Hindukůši… Jediné, co zlepšili, byla propaganda a zdokonalili jí tak moc, že jí sami uvěřili. Teď lezou ven zprávy, kdy americké tajné služby nevěřily v úspěch henté slavné ofenzívy, ale nikdo je neposlouchal. Propagandisticky šlo totiž o nejlépe připravenou vojenskou operaci všech dob. Tak dobrou, že maršál Petrla dodnes čeká na 21. prosince, kdy nejpozději ukrajinské jednotky stanou na březích Azovského moře, jak předpověděl. Byl si tím skálopevně jist, přečetl si to u těch nejlepších institutů pro studium války a věřil Zelenského ujišťování. Tak dobrá je to propaganda… není divu že jí tak snadno podléhají větší pitomci, než je maršál Petrla.

To musí být šílený pocit, když zjistíte, že jacísi dezolátští hnojaři odhadli situaci lépe, než instituce, které platíme, aby odhadovaly situaci. Zřejmě geny současné doby… opakuje se to přesně jako v Afghanistánu a dokonce i se stejným prezidentem. Investice se nevydařila, jdeme od toho. Tady máš pamlsek Volodymírku… My to teď zkusíme třeba v Ugandě, tam se teď našlo zlato. Nevyšlo to v Afghanistánu, nevyšlo to na Ukrajině, nevyšlo to v Sýrii, v Turecku nám puč taky nevyšel… ale v Ugandě se to už určitě povede.

Pamatuju Jeníka Cempera, kterak psal o tom, že Tálibán není dost silný, aby Afghanistán obsadil a pokud někdo tvrdí opak, tak je dezinformátor a je třeba ho zablokovat či rovnou zavřít… Afghánská vláda se měla udržet celé roky. A pak Tálibán obsazoval zemi systémem jeden bojovník na jedno město. Prostě přijel Tálibánec na motorce, vyměnil vlajku na radnici a bylo hotovo.

Zajímalo by mě, jestli si, Jeníčku, dovedeš představit, že by to podobně mohlo brzy vypadat i na Ukrajině? Ta neschopná ruská armáda, proti které se Kyjev ubrání ještě celé roky, najednou začne hladce postupovat i přes všechny studie, které tvrdí opak. I minule jsi svoje žvásty opíral o renomované autory a nejspíš si dodnes nedokážeš připustit, že lžou na zakázku a nebo jsou hloupí.

Proto jsem proruský, přátelé. Viděl jsem debakl v Afghanistánu, viděl jsem, že nedošlo k žádné sebereflexi, viděl jsem majnstrýmové propagandisty a skutečné dezinformátory, viděl jsem fakturu za moje uhlí ve sklepě… a snažil jsem se udělat cokoliv, aby na tuhle válku nedošlo. Byl jsem naivní a idealistický… Kydal jsem hovna z příprav této války a prostě jsem se rozhodl nemlčet i když na mě v miroslavském evangelickém sboru plivou.

Ani teď nevidím žádné poučení… jen zrychlování úpadku. Vlastně si už umím představit ty šeříky, kterými jednou budou různí Šmardové nadšeně vítat rudoarmějce… Ta debilita a zbabělost totiž křičí až do nebe. Budeme s Ruskem bojovat tím, že za pět let dostaneme první předraženou stíhačku… Budeme s Ruskem bojovat tím, že přejdeme na elektroauta, které v zimě pojedou asi tak dobře, jako teď elektroautobusy v Ostravě… A to jsem si myslel, že v regionu razovitém takové debily nemáte… Budeme s Ruskem bojovat pomocí zavřených oceláren, studených bytů a jezením cvrčků… Libtardí lobotomie v přímém přenosu.

A to ještě není to nejhorší…

Jestli totiž něco Američani uměli, tak prohrávat způsobem, aby to za ně odnesl někdo jiný. A kdyby jen odnesl… hlavně aby to ZAPLATIL někdo jiný! Oni prohrávají celkem kontinuálně, ale hospodářství se z toho hroutí jiným. Tohle vždycky uměli nejlíp na světě.

Matně si pamatuju, že náš skvělý Nutelliér před rokem podepsal jakési dohody, že Amíci Ukrajině půjčí peníze a Evropa (včetně nás) za tu půjčku bude ručit… Tehdy to byla tak lákavá investice, že? Už brzy budeme rekonstruovat Luhanskou oblast… za ruské reparace. Pamatujete na tu konferenci s Black Rockem, kde se to mělo dohodnout, ale nakonec nedohodlo? Neberte mě za slovo, jsem jen obyčejný Vidlák, nikdo mě tam nepozval, abych se podíval, co tam naši pětikoaličníci za nadšeného vítězného jásotu vlastně podepsali… Američanům.

Je dost možné, že podepsali naší hospodářskou zkázu…

Nechcete se na to někdo zeptat? Spousta politiků se tu uchází o hlasy a říká, že bude vládnout lépe a radostněji, co kdybybyste se na ministerstvu financí zeptali, za co Ukrajincům ručíme a jak velké prachy to vlastně jsou? Tak nějak mám pocit, že to brzy bude docela velké téma, protože to na obnovu Ukrajiny moc nevidím. Kateřino, nechceš to prověřit? Za chvíli se totiž všichni začnou tvářit, že je to takhle v pořádku a od začátku jsme plánovali, že Ukrajinci dodají milion životů, Američani dodají granáty, Evropa dodá prachy a tím Rusko oslabíme…

… a kdybychom ho neoslabili, tak alespoň zavřeme Tomáše Čermáka. To je také pěkné vítězství pravdy a lásky, když ten Putin ne a ne umřít, ne? Alespoň zabásneme jednoho dezoláta, který neví, co mluví. Když už geopoliticky prohráváme, tak nám musejí stačit vítězství nad chudými duchem. Všichni ostatní nám totiž dají na budku. Že, Vítku?

Navíc… Ukrajina prý dosahuje skoro pětiprocentního ekonomického růstu… říkal MMF. To znamená, že ruská armáda i s těmi Kinžály, Kalibry a dalšími raketami Ukrajině neškodí ani zdaleka tolik, jako nám škodí Petr Fiala a Vítek Rakušan… Hustý, co?

Klidně křičte, nadávejte mi do kolaborantů a dezinformátorů. Křepčete, jak je všechno jinak, vemte si na to Jeníka Cempera i Jana Komso Moláčka, Jindřicha Šídla a ostatní pravdoláskaře, citujte ISW, Českou televizi i další „důvěryhodné“ zdroje. Nechte Šafra, aby se pořádně vyblil, aktivujte si Milion chvilek pro cenzuru… ale nic se nezmění. Porážka už je taková, je prostě trapná.

Západ potřebuje sebereflexi… ještě jedno takové vítězství, jako teď nad Ruskem a je s námi konec. A jestli Západ této reflexe není schopen, udělejme ji alespoň sami tady u nás. Začněme třeba tím, že vykopneme z funkcí všechny ty zbabělce a konformisty, kteří řvali o dezinformacích a teď se ukazuje, že lhali ve dne v noci.

Začíná čas účtování. Bez toho dopadneme ještě hůř.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

327 thoughts on “Čas účtování…

 1. JE NEPSANYM ZAKONEM,ŽE O ZMENU ASOCIALNIHO REŽIMU BY SE MELI POSTARAT INTELEKTUALOVE.

  Měli by nastartovat čas účtování a stát se* *buditeli**jako kdysi.Namisto toho mnozí zda se slouží tzv podprahovym zpusobem samému Asocialnimu režimu.Dali si název SOCIOLOGOVÉ a prý mají za úkol pozorovat voliče a dávat zprávy drzým kapitalistum,kteří instalovali pomocí ODS presidenta režim ,který má držet bezmocné domorodce jen 6 prioritami řízení bezhlavého davu na uzdě ideologie Neomarxismu.
  Banksteři totiž zpozorovali v učeni strejdy Marxe obrovskou díru,zlikvidovali dělnictvo a jen obrovske štesti mají rolníci, kteří pokud se nebudou bránit sami, kapitalisté zlikvidují a zažijí potopu.
  Nepomuže ani pan Sasin,který už zpozoroval ,že republika bude vybombovana na trosky,jako sousedé,kteří válku prohráli a proto si preventivně instalovali režim, který prý nekrade dvě třetiny příjmu ,což u nás povede do ruin a zbytky volicu ,které zbudou musejí podle něho fasovat své potřeby** na lístky,**které budou přinuceni si napsat a vytisknout článek sami,na rozdíl od lístku kdysi po válce,které tiskl stát a budou štastni
  že nebudou nic vlastnit bo neomarxismus je swiňa.
  Na první prioritě řízení volicu tj vzdělání ,už jsou indoktrinovani naše děti,kteří pomocí svých vylupku nyní tvrdí ,že 500 000 000 000 nezdanenymi miliardami odchazejicimi z republiky jsou vinni duchodci ,kteří mají příliš vysoké dúchody ,to dál v odkazu na drmoliciho mladíka vzdělaného na první prioritě řízení jako jejich zúčtování s babičkou a dedeckom odhalil jako výsledek vzdělání darebaky z Asociálního režimu , odkaz pan
  Sasin .

  Kàže AzKSH že Sociálních hodnot .Jak dopadla u jednoho pána tzv PRY bojovnika v roli falešného**buditele** pana H.se chystá zaúčtovat příště .

  1. Paní Anička vzkazuje ,že v *moderní společnosti* je upalování kazatelu pravdy zajištěno prostřednictvím omezování svobody slova 🤐a zvláště oblíbená je metoda CHUCPE,kdy si její nositel v našem případě to je pan H.ktery tvrdí,ve svém extempore ,že je rád podílet se k předmluvě ke sborníku o tzv lidskych právech a doufa,že se od něj bude odvíjet širší debata o tom v jaké společnosti bychom chtěli žít.

   ZAROVEN UZ VYMAZAL 4 přispevky paní ANNY z KSH a zastavil tímto vlastní cenzurou jim deklarovanou debatu.
   Prÿ dává vše nejprve komusi ke schválení,ale komu nepíše,to se asi nikdy nedozvíme, co tak pustit koment s dát posouzení zda je *vhodný*divákum voličum to ho ani nenapadne ,možná mu jeho argumenty nejspíše došly a chce přinést na upalovavci hranici dukazy loajálnosti k Asocialnimu režimu,nebo jaká je vlastně
   pravda 👹🐸🥒☠️?

 2. Na idnes článek s videozaznamem, jak drony české provenience zabijí ruské vojáky. Nechci to vidět, z principu.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vizim-drony-ukrajina-rusko-cesko.A231215_115846_zahranicni_aha

  Pod článkem diskuze, kde hovada od klávesnic udatně jásají jaká radost, kočky či psa by litoval, ale takto.. tleskam a mám radost, ze ti rušti fašisti umírají.
  pro mne je pochmurnou zprávou, kam se dostala česká společnost a jakou nenávistí vládnou a jsou schopni ji veřejně ventilovat .
  To jen abyste si nemysleli, ze bitva je vyhraná a lidi se zklidňují.
  Ta v uplynulých letech provedena lobotomie je u některých důkladná a jedna se o cílenou dehumanizaci !!

    1. Tak to mají smůlu. Udatná česká silniční policie prý disponuje mobilní měřící stanicí emisí výfukových plynů. Takže rusové ty tanky budou muset nejdřív přestavět na baterky.
     Příklad si mohou vzít z české Calamity Jane Černochové – ta už jeden tank na baterky má.

  1. ano nenávist je tu hmatatelná

   děsivě to připomíná španělskou občanskou válku, léta páně 1936 nebo kdy to začalo

   tam se děly zvěrstva pěkná

   tady začít občanská válka, bude to podobné

  2. Na každého jednou dojde. A na některé i dost brzy. Jejich smůlou je, že dnes po sobě každý zanechává velmi podrobnou a dohledatelnou digitální stopu. Dřív bylo nutné složitě hledat například ukryté nacistické seznamy kolaborantů, aby šlo dané jedince beze zbytku vytěžit během studené války, nebo je dohledat a zlikvidovat. Záleží na tom, kdo a za jakým účelem takové seznamy chtěl použít a využít. Ale dnes už není třeba léta prokopávat okolí Štěchovic křížem krážem a hledat bájný poklad, stačí mít pár IT specialistů.

   1. Lepsi nekricet predem , valka stale probiha , vitezstvi neni faktem a skutecnosti ,
    mir mezi valecnymi stranami neni podepsanej a schvalenej a vyhravat na vydloklavesnici, taky neni nic moc. Kdyz neni konec, tak neni konec.
    Veci kolem sou jeste v luftu ,usak podepsal 880 miliard na zbrojeni a na valky.
    To je fakt.

 3. Rád bych připomněl, kdo to je vlastně Institut pro studium války.
  Je to americký think tank, který si utvořil klan Kaganů.
  Založila jej v roce 2007 Kimberly Kaganová, což je manželka Fredericka Kagan. Frederick Kagan je bratrem Roberta Kagana, jehož manželkou je Viktorie Nulandová. Pro zapomínající – to je ta paní, která organizovala Majdan a tehdejšímu americkému velvyslanci v Kyjevě, svému podřízenému, nakázala, kdo má být premiérem po Majdanu a k tomu dodala: „F..k EU!“. Hlavou klanu je Donald Kagan. Ke klanu dále patří třeba Paul Wolfowitz, architekt války v Iráku.
  Tihle lidé, jejichž předci přišli z Ruska, si vedou malou soukromou vendetu za utrpení svých předků. Samozřejmě, za peníze naše a peníze amerických daňových poplatníků.
  Takže všechno, co ISW píše, musíme brát jako válečnou propagandu. Je s podivem, že u nás všechen mainstream cituje jen ISW a výjimečně britskou rozvědku. Tedy podivnou nevládní organizaci, resp. profesionální dezinformátory. Je to opravdu jen náhoda nebo pohodlnost?

    1. Ne přímo. Stejně jako britská rozvědka nebyly „Bílé přilby“ v Sýrii… Oni si na tohle najímají externisty, samozřejmě že to financuje a řídí MI-6, ale přes prostředníky. Ten vedoucí týpek z Bellingcatu, jakýsi Elliot Higgins, jak se prezentoval, byl ofiko nezávislý internetový šťoural, který prováděl „otevřená vyšetřování“ z veřejně dostupných internetových zdrojů.

     Byla to větší akce, řízená přes „seriózní deníky“, v tomhle případě Financial Times skupinu, kde udělali projekt „občanské žurnalistiky“, něco jako větší osobní/skupinové blogy. Důvodem bylo, že měli dojem, že lidé už ofiko žumpám nevěří a spíše se dají oblbovat takhle. Kromě „nezávislého“ Bellingcatu takhle pásli asi stovku dalších „občanských žumpálistů“.

  1. Ani náhoda, ani pohodlnost: mají to befelem.

   Nedávno z ISW zase pouštěli moudra, jak americké Wunderwaffen Patriot s raketami PAC3 CRI sestřelují lautr Fšecky ruské rezavé rakety, řízené čipy z praček; ostatně sami Ukroši pravidelně hlásí 100% sestřelů, někdy i více.

   Ale ouha: v noci z pondělí na úterý byla zničena baterie Patriot PAC3 CRI v oblasti západně od Kyjeva v Žitomiru, jediným Kinžálem. Odnesl to řídící systém, radar a pět odpalovacích systémů po 16-ti raketách každý, dohromady tedy 80 raket. Plus to vzalo s sebou vedle umístěné sklady raket, 160 kusů. Šlo o rakety PAC3 CRI, každá stojí 5,5 milionů dolarů (paradoxní je, že CRI znamená „cost reduction initiative“, tedy program na snížení ceny raket, a výsledek byly ještě o hodně procent dražší rakety než ty předešlé). Tedy dohromady, i se systémem Patriot, škoda bratru za 2+ miliardy dolarů…

   Přitom to Amíci měli vylepšené tím, že aby obešli radarovou neviditelnost Kinžálu, letícího většinu dráhy v plasmovém oblaku, měli celou baterii propojenou s pozemními PRO systémy „Aegis Ashore“ v Rumunsku a Polsku, jejichž radary snímaly Kinžál ve velké výšce a dávaly výstrahu tomu Patriotu. Což se ukázalo naprosto k ničemu… Kinžál útočí skoro přesně vertikálně, v úhlu 90° k horizontu, kam radar Patriotu vůbec nevidí – má tam mrtvý úhel. Holt pravá amícká Wunderwaffe, za Fšecky prachy.

   1. Jako předtím, při zničení předešlých tří baterií Patriotu PAC3 v Ruině, brzy se dají čekat smuteční oznámení a pohřby v místech amerických vojenských základen, kde jsou tyto PVO/PRO jednotky oficiálně „doma“. Neštěstí, pád letadla, hrozná dopravní nehoda, otrava z jídla, náhlé nemoci – alespoň v minulých případech to takhle rozepsali.

    Jedna baterie s pěti odpalováky, to může být přes 60 vojclů najednou… nejen operátoři, ale pomocný personál, nabíječi, řidiči, posádky a obsluhy naftových generátorů…

    1. Re: Kchódl

     Z vašeho výkladu mi je vše NAPROSTO jasné.

     Za fšecko-uplně-ganc může soudruh Kinžál, protože neumí lítat tak aby ho soudruzi pořádně viděli a mohli ho v klidu sestřelit.
     Kinžál je blbec!
     A my jsme furt krásní, mladí a chytří!

     1. K smíchu je na tom hlavně to, že asi před 25-ti lety nějak proniklo z Ruska, že Rusové nestaví vlastní „stealth“ letadla jako Amíci, ale kutí něco s „plasmových stealthem“. Jako že by kolem letadla byla plasma – ta požírá el.mag. vlny radarů jaksi kompletně – a tomu se Fšichni v USA a na Západě hrozně smáli, že to nejde.

      No a teprve teď se ukázalo, jak to vlastně bylo – Rusové už tehdy vyvíjeli tyhle hypersonické hračky, které za těch rychlostí kolem sebe plasmu mají, takže fakt na radarech vidět nejsou. A nešlo o letadla, ale o hypersonické rakety a křídlaté střely.

  2. Viktorka se ovšem zřejmě nejvíc proslavila tím výrokem o laboratořích, které na Ukrajině nejsou, ale hlavně se nesmějí dostat Rusům do rukou.

 4. Prezident Vladimir Putin při projevu na kongresu železničářů v Moskvě 15. prosince vyhlásil záměr stavby vysokorychlostní železnice do Lugansku. „A nejdete pozdě, Vladimíre Vladimíroviči?“ chtělo by se zvolat u vědomí toho, že obnovu Luganské oblasti má přece podle rozdělovníku EU na starosti Česká republika…

  1. No v položertu:
   Teď když zhasne slavné enháčko, a zároveň ruští muži jdou do armády, nebudou nabírat kdekoliv v Rusku kvalifikované pracovníky do oceláren a podobných těžkých provozů? Docela by mně zajímala možnost tam vycestovat za prací. Nejen ohledně práce, bydlení, ale jak a kam výplata, jak a co s platbou zdravotního a sociálního(tam i tady?).

   1. Vy si nedáte pokoj, celý rok to snad myslíte opravdu vážně. Já taky. Ale nevím, jak v ocelárnách, ani pojištění… Nicméně doufám, že vás budu mít v bezpečí, člověče.

   2. Na yotube je Kanál František Karel Ladislav. Emigrant z Čechystánu do Ruska. Všechno tam vysvětluje…mzdy, pojištění, ceny…

   1. Bože… to je vůl:. „Rusové se samozřejmě tváří, že jsou neporazitelný národ, ale z historie víme, že utrpěli několik ostudných porážek (ve válce s Polskem v roce 1920, ve válce s Japonskem v roce 1905 nebo v Afghánistánu v osmdesátých letech). A pak tu jsou taková draze vykoupená vítězství jako to s Napoleonem, s Hitlerem nebo s Finskem. Ano s Finskem. Ačkoliv si často připomínáme statečnou a chytrou obranu Finů, zapomíná se, že Finsko nakonec prohrálo (a to dokonce 2× za sebou).“

    1. Rusko má holt draze vykoupená vítězství, jiní mají draze vykoupené prohry. Namátkou – Vietnam, Afghánistán,…

     To nevymyslíš – Pešyňský je hlavička!

   2. Čuník ještě žije? Zkoušela jsem ten článek číst, ale to nejde, každopádně jsem zchroustala aspoň koneček a ten je famózní…. 😀

 5. Je to stejné jako s covidem. Po nějaké době celonárodního blbnustí s rouškama a démonizace zlých antivaxerů a dezolátů se ukázalo, že ti dezoláti měli pravdu. A ovečky si strčily hlavy do prdelí, aby si nemusely říct: „naletěl jsem.“
  Totéž se ukazuje teď ohledně ukraviny. Na slova dezolátů opět došlo a režimu věrné ovce, které naletěly začnou tak za tři měsíce při každé zmínce o ukravině držkovat, že nemáme bojovat minulé války a soustředit se na nějakou novou propagandu.

  1. (Staro)nová propaganda se již v žumpách rozbíhá: „Nárůst onemocnění covid-19 prudce vzrůstá“.
   Čeká se jen, až to Ukravína definitivně praskne. Pak se sračkomety rozběhnou naplno a ten průser v Ruině překryjí novým bububu. Aby stádo ovčanů nemělo čas myslet.
   Ale možná mají v záloze ještě něco dalšího. Koneckonců, agenda 2030 je stále v platnosti.

  2. Kolego, to je tím, že nedošlo alespoň k částečnému narovnání mezi „antivaxery“ a covidfašisty.
   Jinak řečeno – nedošlo ani k symbolickému narovnání mezi těmi odborníky, co pocházeli přímo z lékařského oboru (Turánek, Beran…) a kteří od počátku říkali, že je to velice riskantní bouda, humbug, přehnaná opatření, prádelna na peníze občanů – a těmi, kteří je všemi myslitelnými způsoby kriminalizovali.

   Část nynějších ukrofašistů, jsou totiž bývalí covidfašisté. A oni moc dobře vědí, že se jim nic nestane, že jim za lži a kriminalizaci jiných, žádné narovnání nehrozí. Poznáte je mj. i podle toho, že stále mají na síťových profilech žlutomodré vlajky a píší tak, že je z toho Čechovi blivno.

   Nepotrestané zlo, to se vždy jen množilo a nabíralo na intenzitě.

   1. „Část nynějších ukrofašistů, jsou totiž bývalí covidfašisté.“ – ano! A to by si měl každý „desolát“ připomínat 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.
    Bývaly doby, kdy jsem si celkem vážil felčarů – ale poté, co naprostá většina z nich se projevila – ne, nic. Prostě koupená verbež.
    Ve svém oboru jsem se učil – důvěru a úctu si člověk buduje celá léta. Přijít o ně může během pár dnů.

    1. Re: PeS

     Závěrečné poučení.
     Máte totálně blbej obor a nebudete NIKDY při penězích, neboli postaru, nebudete mít NIKDY škváru.

    2. Já jsem psychiatr a psychoterapeut, teda teď už jsem tři měsíce už jen v důchodu. Když se mne pacienti a klienti ptali na očkování, co si o tom myslím, říkala jsem, že očkovaná nejsem a očkovat se nedám, a že mi na tom celým smrdí (pohledem mé profese), že je tu takovej overkill nátlak, když to má bejt pro naše dobro. Plus ty věci kolem testování a vůbec že to je celý podezřelý. To jsem říkala, víc sem asi udělat nemohla.

     Jak opakovaně píšu, existují tzv doporučené postupy léčby. Můžete je nedodržet. Ale nedodržíte-li a nastane průser, máte vzápětí průser taky, pokud si někdo stěžuje či praktikuje v ČR tak oblíbené podávání trestních oznámení na lékaře. Prostě si chráníme prdel, víte?

  1. Hvězda fejsbůku.
   David Petrla, nick Oslík.
   Tvrdej katolík, na úrovni Michala Semína.
   Naprosto upřímně, celým srdcem patří na západ, naprosto upřímně, celým srdcem nenávidí rusko.
   Naprosto upřímně, celým srdcem věří naší válečný propagandě – každý slovo, každý písmeno.

    1. To se asi tak říct nedá, na rozdíl od Pječínského nebo řeporyjce je vzdělaný, inteligentní, nebere drogy a některé jeho posty z oblasti techniky, kosmonautiky a vesmíru jsou zajímavý.
     Jen jeho železná víra v naši válečnou propagandu je neuvěřitelná – je jako Brodský z toho filmu – ten krásný ústup, to nádherné stažení do předem připravených pozic, a potom přijde nečekaný úder rusům do zad.
     Prostě maršál Petrla…

   1. Děkuji Vám za objasnění. „Atlas hub“ nepoužívám (a doufám, že dožiju bez něj), takže o jmenovaném jsem nevěděl. Nemá na mě dosah.

   2. Posbírat a postřílet, neškodné blby nechat manuálně pracovat.
    Ano, pane Koudelko, napsal jsem postřílet. Oni tak byli vychováni a následně instruováni, s tím nic dělat nejde. Bylo by to stejně marné, jako zkoušet poněmčit Rusy.

 6. Godot –

  Z vlkovo blogu: „Izolacionisté věří v USA jako na svou záchranu a chtějí hodit obavy o Evropu do rukou pravičáků, jako je Orbán.

  To je docela důležitá věta. Pro budoucnost.

  Je doopravdy Orbán pravicový? Jak se to v jeho domácím vládnutí projevuje? Ví někdo?

  1. To je prosím, jednoduché. Orbán je konzervativec. Věří ve víru, rodinu, národ, vlast. Konzervativci jsou z principu pravicoví. Levicový konzervativec je protimluv.

   1. Já myslím, že je to složitější.
    Konservativec (levicový i pravicový) odmítá vylepšovat to co funguje a co se mu osvědčilo.
    Odmítá změny pro změny, odmítá nereálné fantasmagorické projekty.
    Levicovými konservativci jsou staří komunisti a bývali socani a odboráři.

    1. Problém je v tom, zda byli staří komunisté levicoví? Podle mého názoru nikoliv. Za normalizace zlikvidovali poslední „věřící“ komunisty a pak už to byli jen byrokrati, kteří vládli autokrativně. S levicí už to nemělo nic společného. Celý stát ovládal byrokratický aparát sekretariátu Ústředního výboru. Ředitelé odborů na ÚV úkolovali vládní ministry a vládli naprosto direktivně. Ústřední výbor, složený z dojiček, naivních hereček a horníků vždy, za chlebíčky, kafe a pošimrání ega, schválil vše, co mu byrokraté ze sekretariátu ÚV naservírovali.

     1. To je asi zákonitost.
      Časem asi každý režim zabloudí od své ideologie k byrokracii – všimněte si, co zůstalo z ideologie kapitalismu v současný EU i v ČR.
      Kapitalismus i reálný socialismus/komunismus se po čtyřiceti letech sešly na stejných pozicích:
      dotace
      nedostatková ekonomika
      nevýkonnost
      obrovská byrokracie
      politické procesy
      vyhazování z práce za názor
      cenzura

      Rozdíl je v tom, že za drívějšího režimu se poměry uvolňovaly a teď se citelně utužujou.
      Dřívější režim dbal na vzdělání, dnešní dbá na tituly (LL.M)
      Tehdejší režim líp hospodařil, tenhle to vzdal.

     2. No s těmi dojickami a dalšími (nemám nic proti nim, naopak, podle mého byli téměř všichni rozhodně chytřejší než ti gauneři i s generálem Zradou) nemáte tak docela pravdu. Pokud vím byl tam například Čuba nebo myslím lékař, přednosta z Ikemu.
      Navíc tedy kromě víry( nevím co to je „věřit ve víru“) já také věřím v rodinu, národ, vlast a rozhodně nejsem pravičák.

      1. Samotná víra není totéž co náboženská víra. Je to prostě jen přesvědčení o něčem, pro co nemám hmatatelné důkazy. Ale to přesvědčení je natolik silné, že mu jsem schopen podřizovat v určitých situacích svou racionalitu.

       1. To bych chápala, nicméně pak zase nechápu, proč by pravičák měl věřit v „něco“, být přesvědčen o „něčem“ a levičák ne. Navíc spojení věřit ve víru mně připadá…., no dost neobvyklé.

        1. Nechci tu zas vytahovat téma levice vs. pravice. Pepa Sláma to myslel (podle mě) v původním příspěvku tak, že pragmatičtí komunisté, kterým šlo jen o moc a vlastní obohacení, zlikvidovali postupně všechny idealisty, tedy ty, kterým šlo hlavně o komunistické ideje. Už se těm pragmatikům nehodili do krámu.

         Jinak – a teď už zas slyším ty řeči některých… – levice je z principu materialistická, pravice idealistická (v náboženském a filozofickém smyslu toho slova, tedy ne že jde o víru v ideály nebo ideální společnost). Marxismus je důsledně materialistický, liberalismus a všechny ostatní pravicové proudy, tedy konzervatismus, křesťanská demokracie, fašismus atd., jsou idealistické. Liberalismus například věří v absolutní existenci určitých hodnot, kterých se dovolává a z nichž odvozuje své základní principy, jako je volný trh, liberální pojetí „svobody“, všechny ty dnešní euhodnoty, existence „přirozeného práva“ a z něj dovozený koncept „lidských práv“ atd.

         Mimochodem, Adam Smith, zakladatel liberalismu, byl věřil při koncipování svých postulátů v jakousi vyšší moc, která konstituovala jisté hodnoty a normy absolutně a člověka přesahujícím způsobem. Abych zas nebyl napaden některými, jak jsem mimo, cituji: „Podle Smithe působení našich citů dává vzniknout morálním normám a motivuje nás k tomu, abychom podle nich žili, ať už věříme v Boha, nebo ne; k tomu, abychom se naučili morálce, nepotřebujeme žádný náboženský zdroj, ani žádnou náboženskou sankci, abychom jí dbali. V „přirozeném běhu věcí“ však nespravedliví a neslušní lidé vítězí nad spravedlivými a slušnými. S touto skutečností lze jen těžko počítat, pokud vesmír takovou nespravedlnost nějak nekompenzuje. Proto nás samotné naše morální pudy, říká Smith – „nejušlechtilejší a nejlepší principy“ v lidské přirozenosti – vedou k víře, že „velký Autor naší přirozenosti … dokončí plán, který nás sám naučil začít“, a nastolí pro nás „budoucí stav“, v němž budou spravedlnost a slušnost odměněny.“

         https://www.adamsmithworks.org/documents/adam-smith-ob-religion

     3. Neberte to jako kritiku. Jen to kvůli souvislosti sem věším.
      Totiž, o levici a pravici, taky o „skutečné“ a „falešné“ levici a pravici tu toho už je tuny. Hledal jsem si proto všechno možné, co je o tom psáno, definice, teorie, reálně projevy v ekonomice a společnosti atd. Výstup z toho sem dávat nebudu, snad jen potvrzení o tom, že rozdíl mezi teorií je tak velký, jako mezi tenký a trenky, kdy trenek dosaženo bylo, ovšem velmi netenkých. Jakékoliv politické směrování, i to středové, v sobě do praxe zavádějí neovlivnitelné sebeerozní mechanismy. Mnohé, ze své podstaty ale neaplikovatelné prvky jsou aplikovány na něco, co ani nemá schopnost nechat si to aplikovat.

      A levicovost starého komunismu je koneckonců toho příkladem. Sice v tom jakoby prolidském, pro ty za levicově smýšlející se považující lidi tedy spravedlivě levicovém hávu, nicméně sebepožírající a společnost dusící byrokracie v podání zkornatělých stranických papalášů a jejich devotních podřízených (chtěl-li by někdo namítat, že podívej, co je tam teď, nejde o srovnání lepší/horší, nýbrž o popis toho stavu jako takového).

      1. Byrokracie byla jedno z velkých tématu už třeba v díle Franze Kafky a nemá s pravolevou politickou škálou nic moc společného. Je to pouhý nástroj politického systému, který umožňuje do určité míry převádět politické ideje do praxe v podobě organizace moci na úrovni od státu až po jeho nejmenší správní a organizační jednotky (podobně je to v každé firmě). Nicméně svou podstatou nakonec byrokracie každou ideu zcela zadusí a stává se samoúčelně se reprodukujícím se a znechopňujícím se mechanismem, který ve výsledku přispěje ke zhroucení se systému, protože se řízení stává tak nepřehledné a odpovědnost za cokoliv natolik nedohledatelná, že původní účel přestává být byrokracie schopná naplňovat.

       Takže ten váš sebeerozní mechanismus, nicméně existující v každém systému. Viz někdejší R-U, které by se zhroutilo i bez 1. SV, či dnešní EU.

       1. Můj komentář přece nemíří na starou levici, ale je míněn všeobecně. Proto to tam i výslovně je uvedeno.

        A zmínkou o byrokracii tam souhlasím s nickem Pepa Sláma, který ji uvádí v souvislosti s naší bývalou komunistickou levicí, a to velmi namístě. Nepřisuzuju jí to jako její definičně charakteristický znak, nicméně i tam přítomnou, kdy příslušně specificky.

        Nepotřebuju být stále ve sporu, ale obávám se, že mi oponujete tím, co sám uvádím, taky vůči tomu, co tam naopak neuvádím.

     4. Máte pozoruhodný dar výstižně pojmenovávat věci a jít přímo k jádru. Mimochodem, totéž dnes sledujeme v případě EU, jen místo dojiček, naivních hereček a horníků máme „národní“ vlády.

     5. ale pak nechápu, proč se jim podařilo rozjet tolik fabrik, postavit tolik bytů a dalšího a proč se to těm polistopadovým ne a ne dařit.
      Když tedy to jsou ti samí.

  2. Hlavně mě zajímá, jak se z pohledu osy pravá – levá chová konkrétně Orbán v Maďarsku. Osa konzervativec – liberál je jasná.

   Kdo ví?

 7. Mokré sny ISW.

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-analyza-co-by-pro-zapad-znamenala-porazka-ukrajiny-40454378#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest244_hpdop_comments_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  „v případě vítězství Ukrajiny by se obnovil stav z doby před válkou, a pokud by se osvobodil i Krym, byl by ještě lepší. Poražená armáda by se navíc obtížně konsolidovala.“

  Bez komentáře. Skoro Visinger.

  1. Pokud by Rusko dostalo pod kontrolu celou Ukrajinu, nebo by se uzavřelo příměří na stávající linii, bylo by to pro Západ velmi drahé.

   Som sa zasmial.

   VVP povedal, ze skoncia az sa splnia vytycene ciele.
   A NATO konecne zobralo do ruky kalkulacku a KoZa je sokovany, ake numera im tam nakocili, v pripade, ze teda ten rusky medved sa nebude chciet nechat uprazit do chrumkava.
   Ako pise k-cko, zbrane dosli, vyroba novych v nedohladne, peniaze v cudlu, pac okrem EU uz USA nemozu vyciciavat nikoho……… ten zaverecny ucet po fieste na UA bude pre KoZa kuuuuurvazebolestivy.

   Aby sa nesplnil sen blystiveho Peti, ze CR bude mat na starosti obnovu Luhanskej oblasti…. len za inych podmienok, ako si to Mr.Nutella predstavoval.

   1. Přesně – měli by si dávat pozor na to, co si přejí. Mohlo by se jim to splnit. I když trochu jinak, než si představovali.

  2. No no. Po dvou letech kriminalizováni oponentů té jediné správné ideologie najednou začíná strašení obyvatelstva co by, kdyby.
   A tak nastává jednotná mainstrainová masírka vítězného táhnutí ruské armády až do Berlína. Ostatně kdyby to vzali přes Slováky a nás, tak jim v tom nic nezábrání. S cepy a lopatkami co zbyly našim armádám se dlouho asi neubráníme.
   Takže milí občané, pěkně se skládejte na další tančíky a letadýlka jinak přijde Rus a sebere vám pračku.

   1. Kdyby to znamernalo, že Rus ukončí Greendeal, vykope černý bordel zpátky do Afriky a bruselskou samozvanou šlechtu pošle na sibiř těžit uhlí, tak jim ten šeřík natrhám taky.

  3. Úplné perly!
   Visingr pokořen, něco tak ujetého nedokáže vyplodit ani v největším zápalu.
   Nejvíce se mi líbilo, jak musí bránit Tchaj-wan, to nemá chybu. Nebo o „stealth“ letounech proti Rusku.
   Za něco takového by měli dávat papíry na hlavu na počkání, nemuseli by ani chodit k psychiatrům do blázince, šlo by to jistě distančně, jen na podkladě článku.

  4. „Mokré sny ISW“

   Jen jestli v té anál-líze nemají něco navíc – třeba ten podmiňovací způsob.
   (Pozor! Pro ty, co sem chodí služebně: podmiňovací NENÍ totéž, co podminovací. Pohov.)

 8. premejslel jsem proc Orban odesel ze salu. Mozna to klidne udelal protoze predpoklada ze ukrajina do EU nevstoupi protoze bud ji rusko obssadi kompletne nebo podminkou ruska pro ukonceni valky a kompletnim obsazeni ukrajiny bude jeji neutralita.

  1. Ale oni přece od začátku velkého rambajzu požadují její neutralitu. Což se samozřejmě KOZOAMÍKŮM nehodí, neboť to nevybagrované nerostné bohatství ruski širé je moc velké lákadlo. Ostatně stejně jako Gaza.- či Sýrie a další.- Vážně si někdo myslí že by ty války byly,. kdyby tam žádná naleziště nebyla. Docela jsem zvědavá na ten třetí rambajs, po nálezu zlata v africe. I když tři ohniska….., no uvidíme.

  2. Podle jeho slov bude ještě 75 příležitostí, jak to zarazit- Ono se říká, že zasnoubit se není totéž jako se oženit.
   Závažnější je to jeho veto na těch 50 mld ojro pro ruinu. Prý kvůli tomu údajně bude extra sezení EUhnije v lednu, jinak by se to projednávalo až v březnu.

  3. Ve zprávách před chvílí tvrdili, že Orbán vyhověl Scholzově prosbě a odešel v pravý čas „na kafe“. Moc mi to na něj nesedí, ale co my víme…

 9. On ten Fiala, s kvanty zbytečných titulů, sice není žádný „anštajn“, ale není zase tak blbý, aby nevěděl, že zatáhl se svými pohúnky republiku do sraček. Už to není on, suverén s egem až na půdu. Jsem bytostně přesvědčen, že by dal půl Strakovky za koně, na kterém by odcválal někam, kde ho nikdo nezná. Úkoly mu svěřené zvenčí sice plní na 100%, ale šílený propad podpory lidu českomoravskoslezského mu na klidném spánku určitě nepřidá. Čaputová na Slovači, Fiala u nás. No, a obrácený „Ferdyš Pištora“ na Hradě nedopadne lépe. Pouze otázka času. A ti různí Cemperové, Pičínští, Šafrové , Mitrofanovové, Šídlové …. , jsou za ty bláboly placení. Každý musí platit složenky. Nic netrvá věčně, jsem zvědavý, co budou pindat, až se to tu zvrtne.

  1. Vlastizrádce a KoZaborant Švamberg už špekuluje, coby-kdyby.

   Nemohl by prosím, někdo těmto kkotům vysvětlit, že Rusové na vykradenou střední Evropu, s jejím pokládajícím se průmyslem, zvysoka sere?
   Co by tady jinak hledal? Už tady nic nemáme. Uranovou rudu jsme Sovětům už dali, uhlí už nemáme, případné lithium Rusy nezajímá. Nejsme schopni nic kloudného vyrobit, resp. ne ve fabrikách, které ještě náhodou patří nám.
   Co takového dalšího, nač jsem zapomněl, by Rusy mohlo zajímat až tolik, že by sem nákladně šli s armádou? Postřílet pár stovek válečných štváčů a podporovatelů vyzbrojování chochlů? Oni vědí, že se mezi sebou pomlátíme sami, až to EU a místní vlády dokurví tak, že tu nebude k žití.
   Pro nás je škoda i kulek, proto se Rus nebude unavovat tzv. „jít si pro nás“.
   Budou mít spoustu své práce, minimálně s denacifikací chochlů, protože těch nácků, těch je tam po čertech hodně. Operace ATO chochlovských hrdlořezů ukázala, že tam bude ze strany Rusů potřeba udělat mnoho radikálních řezů, které nebudou jednoduché.
   Nemám nejmenší obavu z Rusů, poznal jsem je i „zevnitř“. A i kdyby zasáhla náhoda a pár chlapců by sem přišlo udělat pořádky a umravnit třeba Dědka, tak stále platí slova doktora Macháčka z Černých baronů:
   „Ále, my už by jsme se nějak domluvili“ 😀

   1. Máte pravdu. V+W zpívali něco o tom, že bída z lidí lotry činí, takže nejspíš na jejich slova brzy dojde a Vítek bude řešit dilema, zda poslat na lidi silové složky a skončit potom v teplákách, nebo někam zdrhnout.

  1. No jo, no, takové dělení Ukrajiny. Ale podívejte, soudruzi, to je potřeba vidět v širších mezinárodních souvislostech. V roce 2014, kdy byl demokraticky zvolený prezdent Janukovyč prezidentem celé Ukrajiny, bylo její rozdělení nanejvýš státnickým a moudrým krokem, vedoucím k uklidnění napjaté situace. Jistě jste si na načrtnuté mapě všimli, soudruzi, že západní mírotvůrci (slovníkem zasloužilého soudruha scallopa by se dalo říct přímo mnichované) ponechali demokratickým Ukrajincům celou třetinu (!) jejich území a pouze dvě třetiny by připadly těm, kteří rozfoukávali a podporovali státotvorný puč. Prezident Janukovyč ovšem trval na jakýchsi podepsaných dohodách a tak nezbylo, než chystaný puč dotáhnout do konce. Potom se ovšem situace razantně proměnila, proto prvním zákonem přijatým po puči byl zákon o věčné nedělitelnosti Ukrajiny, což byl v nové situaci naprosto státotvorný a uklidňující prvek. Druhým takovým zákonem byl zákaz používání rodného jazyka pro 15 – 20 milionů Ukrajinců. Těch pár (milionů) teroristů, kteří se novým situaci zklidňujícím pravidlům vzepřeli, bylo nutné rázně potlačit, soudruzi, rázně.

   1. jo jo, kdyz se tesne pred zdarnym dotazenim puce do vitezneho konce nechali slyset lvovsti majdanci, ze kdyz Jaukovyc nepujde, tak se trhnou, bylo vse v poradku. Stejne jako se nechali slyset evropsti papalasi, ze je nepripustne JAKEKOLIV pouziti sily proti vlastnim obcanum.

    No, o par dni pozdeji uz bylo vse jinak. Separatismus byl osklivy a pouziti sily bylo opravnene. Skeble by si na to mohla vzpomenout. Kdyby nebyla skeble. Vedli jsme o tom polemiku na Aktualne…

    1. Njn, když dva dělají totéž, NENÍ to totéž.
     Aneb: „Naše zásady končí tam, kde se kříží s našimi úmysly“.
     (Tohle už měl Karel Kryl na obalu své druhé LP – „Rakovina“)

     Západ tuhle Pandořinu skříňku otevřel už v roce 1999, 14 dní po vtažení ČR do NATO.
     Každý si vzpomene – KOSOVO. Rusové už tehdy KoZa varovali, že tohle se jim vrátí jako bumerang.

 10. Skalopíku, Rusové nemusí bojovat se Západem aby ho porazili. Západ páchá sebevraždu, nikoho nepotřebuje, zahubí se sám. Skrze greendeal=ekonomický pád, LGBT=depopulace, muslimskou migraci=nahrazení populace).

  Gratuluji, Rusové jsou proti tobě břídilové, to ty ničíš ten Západ – tím, že volíš panáky, kteří toto dopouští. Díky za to, já totiž Západ opravdu nenávidím a Rusko mám rád.

  1. Co ta Plzeň havlistům udělala? Nacpou tam tunu nepřizpůsobivých ukrajinců – na krimiplzen.cz pořád nějaké děsivé zprávy ohledně toho – a teď tohle :D.

   1. Naznačujete snad, že „vyňůkování“ Plzně bude jen pokračování úspěšně probíhající denacifikace Ukradiny ?
    😀
    Proboha, tohle je jen metafora! čert, cemper a stříž nespí!

   1. Pravda… Je to v kotlince poněkud více na západ. Ovšem při použití strategické JZ by to byl problém i samotných pražáků.

  2. Těch „jaderných válek“ v různých větných spojeních už je tolik, že to splňuje takové to – když se bude dokola mluvit o nějaké kolosální blbosti, voni si lidi zvyknou a přijmou to.
   Jedním z „úkazů“ jaderného výbuchu je, že přestane fungovat cokoli na elektromagnetické bázi. I kdyby sem „zlý Rus“ poslal jen pět hříbků, nejen (zdaleka) kvůli tomu elmag šoku, by země přestala ihned fungovat. Nemá cenu popisovat, co všechno by nefungovalo, jednodušší je, co by fungovalo. Totiž – nic. Tedy, kromě pomalu se zvětšujících stop a prudce stoupajících počtů nemoci z ozáření těch, kteří by (pro sebe naneštěstí) zůstali ještě naživu. Někdo být si řekl, že pět megatunových výbuchů zničí řekněme pět okresů, no a co. No – a nic. Jen to všechno ostatní. Jeden by vylez z baráku a říkal si, že klídek, tady to ani nebylo slyšet. Někam zavolám, aby… kruci, nemám signál. Tak si pustím telku… internet…, kruci, aspoň rozsvítím…, kruci, aspoň si půjdu koupit…, kruci. Tak aspoň…, kruci, co já vlastně budu dělat…? No, budu čekat, až to kolem začne bejt hodně divný. A nakonec mě zabije cosi, co vypadá jako zombie a vlastně za to i budu rád…

   Generál Řehka tomu celému chvíli bude velet. Možná odněkud z krytu. Bude vyvolený protože přežije mnohonásobně déle, než ostatní. Možná dokonce několik měsíců…

   Nemám mánii představování si apokalypsy. Spíš jsem v tom zdrženlivej, při popisu vynechávám detaily. Ani to nemám okoukaný z filmů, jen si pamatuju učivo z mý blbý fyziky a chemie a z vojny kapitolu „následky zasažení JÚ, s dovětkem – víte, soudruzi, ale bojové úkoly i přesto budeme plnit. Schopnější z vás i desítky minut… Jen jeden úplně malej detail nevynechám, totiž, že s tímto Řehkou v čele jsou všichni žvanilové o přípravách na takovou věc ještě větší vocasové

   1. Ale no ták, Vždyť ten Řehka je ročník 1975 – co ten může vědět jak vypadá válka popř. jaké nebezpečí pro lidi představuje. Vždyť je to pouhej kibic, jako většina „válečníků“. Všecho – to málo co ví – je jen zprostředkované.- Nezná ani to co PP, vždyť v době kdy studovali – tohle všechno bylo jako by zapomenuté – pouhopouhá zporostředovaná teori. Kdyby si zajeli kouknout se tam kdy v 70 a více zkoušeli amíci a frantríci atomovky možná by tak blbě nekecali. Protože následky po těch slabších- Hirošmsko Nagasakských se jakžtakž podařilo napravir i když počty mrtvých ať přímo a následně byla hrozivé. Výsledky po těchto by byly mnohem horší.
    Já si pamatuji na dokument – r.56 – dávali v kinech právě odtud a my na něj museli povinně. Vraceli jsme se do inrtu tou hrůzou převálcovaní.
    Hledala jsem jej na trubce -nenašla – bylo to ale děsný. njn

 11. Aby Rusko porazilo Západ, muselo by s ním vést válku, ty zakomplexovanej hňupe. Tisíckrát opakovaná lež se pravdou nestane.

  1. Rusku stačí, to, co praví mudrc:
   Když budeš sedět na břehu řeky a čekat dost dlouho, uvidíš kolem plout těla svých nepřátel.

  2. Takže nakonec řeknete, že vlastně žádná válka nebyla. No, taky způsob, jak se vyrovnat s tím, že vám Ivan rozkopnul bábovičku, kterou jste si skoro dva roky stavěli z bludů a hoven.

  3. Kterejpak to vládní představitel vykládal, že prý: „Jsme ve válce!“, scallope?
   Že by podle scallopa byl Signál I. Fiala lhář? 😀

 12. Že sem lezu….. Nevydržel jsem. Tohle je můj dlouhodobý názor. Stejný nebo podobný je i v mém okolí. „Chciválkové“, kteří včera Rusku halasně dávali tak měsíc, dva…. dělají jako by nic.
  Posun nejen na Seznamu, Novinkách. Každodeně zprávy včera ještě nemyslitelné. Při pohledu do horních pater naší politiky pozoruji neklid. Krysy začínají opouštět loď. Ty chytřejší. Ti hloupější, či zaplacení pomyslně mobilizují Volksturm.
  Rozhodují zdroje.

   1. Schumi: to je reakce na Scalopa, ne na Vás. Akorát jeho přiblblý příspěvěk odvlšal na smetiště dějin…

   1. To druhé.
    Pamatuju ho, jako uhrovitého, důležitě se tvářícího sopla, co dokázal v televizi čtvrt hodiny mluvit doslova vohovně. Zajímal se o vojenskou techniku, tak ho tehdy pasovali na „komentátora“, dneska je z něj minimálně vojenský analytik, ne?
    Potřeboval by tak tři kolečka kačáků a tři kola žabáků okolo buzeráku, v malé polní a s kvérem v ruce.
    Kdybych mu za prdelí střelil z kosy, bude mít posraný i záda.

  1. Musíte to správně chápat: Visingr nedělá žádné vojenské komentátorství, tím méně analýzy. Založil zvláštní komediální žánr, který se na jeho počest jmenuje „visingrovština“.

   Je to něco mezi Monty Pythony a hlášením z hlavního stanu Wermachtu nebo zpráv na ČT, notně říznuté porcí humoru ve stylu Červeného trpaslíka.

   😀

 13. Na Ukrajině umírají mladé ženy a staří muži. A čeští chlapi s ukrovlajkou na profilech né a né jít bojovat, raději nechají umírat ženy a starce namísto sebe…..ubohé…….styďte se

  Je snažší a mnohem míň nebezpečné se válet, nechat si rodičema platit obživu a machrovat na netu, proti ruskému vojákovi v poli, zimě a stresu – to už se machruje mnohem hůř :D, rozhodí to kdejakého nebinárka

  1. Jo, divím se že například nick „Jan Sýkora“ z novinek.cz, takový ten udatný rusobijec z diskusí co udává ten bojovný tón, mající v profilu Putina v LGBT barvách ,už dávno nezahnal s Brenem v ruce moskaly až za Ural…
   Toho blba bych chtěl někdy vidět, nebo radši ne…

   1. Na twitteru každý den blokuju asi dvacet anonymních účtú s ukrajinskou, izraelskou nebo LGBT vlajkou.
    Preventivně.
    Nemá lidský jméno, má v profilovce vlajku a jde.
    Moje lajna se dá potom v klidu číst.

    1. To je právě ten hnůj, o kterém psal Vidlák v minulém článku. Je nanejvýš nutné jej vykydat (ten hnůj). Jenomže je ho v Česku strašlivá hromada.

    2. Ti klávesoví odhodlaní bojovníci,to bude něco na způsob ichtyla Cempera nebo podobní mimoni,skrytě agresivní a sebou frustrovaní.To pak stačí ,aby je rozhicovali blbové jako Visingr nebo ultrakripl Pavka Novotný a můžou se libtardně zvencnout.

     1. Jak to dokola meldují,Rusko se musí stáhnout,vrátit území,vydat Putina a pak se bude jednat,idioti vypatlaný.Mno,Rusko už se nestáhne,území nevrátí a protože jde o kejhák i Putinovi,tak v případě nouze udělá Ukrajincům takový bengál,že Hirošima bude proti tomu hra na vojáky a svět se může chystat do pizdy černé.Ješrě minulý rok v březnu bylo jednat o čem,teď z Ukrajiny zůstane Volyň,Zakarpatí Ivanofrankovsk a ještě o to můžou přijít,pže Polák taky nikdy nespí.

      1. Přesně, teď je Ivan na koni a Západ i se Zelím v troubě. Loni chcimírové chtěli jednat, a bylo ještě o čem – ale to bylo “mnichovanství”, navíc už umřel nebo Brno umře i trojník Putinova dvojníka…
       Teď když i bojovná Janka Černochová moudře vyřvává do světa, že nemáme ve skladu ani patronu, můžeme brzy začít jednat třeba o vrácení Koněva na náměstí, zatím bez toho, že by s ním přišla i jeho armáda…
       Jinak, nemáte někdo video Lipánka, kde se vyjadřuje ke své dovolené na Krymu? No, že bychom pro něj na Doniu vyhlásili sbírku na jednosměrnou letenku 😀

 14. Už nějakou dobu tady melduju jak nás nehezky za ty 2 roky okradli, spočítal jsem to na zhruba propad o 1/3 kupní síly. Tady to máte od fundovanějších i s grafem:
  https://casopisargument.cz/?p=54363
  Ale co, úplně slyším Fijaláha s obludáriem křičet jak za to může Bureš s Putlerem. Jenom nevím, co by z toho oba měli, zato vím co z toho má pětidemolice – vyšší inkaso daní a umazávání dluhů, tam kde není inflační doložka jako například u církevních restitucí..
  Stříhat a holit!

  1. Mnohem škodlivější je znehodnocení úspor občanů a zadlužení protektorátu ČR u banksterů. Za banksterské a košer organizované zločiny Covid-19, krimigraci a energetickou krizi. Z 1.7 bilionu kč to Pětidemolice s Babišem vytáhli na 3,2 bilionu kč. Prohloubení zotročení.

   1. „Matně si pamatuju, že náš skvělý Nutelliér před rokem podepsal jakési dohody, že Amíci Ukrajině půjčí peníze a Evropa (včetně nás) za tu půjčku bude ručit…“

    Spolu s těmi F35, tohle je kauf století! A zničení konkurenceschopnosti EU je jenom sladký bonus. Prý „spojenci“….

  2. Slyšíte dobře, já jsem včera v autě tuším na F1 slyšel nějakého senátora za ODS odpovědět na dotaz posluchače přesně tohle. Že za inflaci v žádném případě nemůže Fiala, ale Babiš, protože za covidu svévolně rozhazoval peníze z helikoptéry a během svých vlád vytvořil „strukturální dluh“ 1 bilion Kč.

   Jo a taky že odpovědná vláda nenakupuje nic, na co nemá peníze, proto ty „úsporné balíčky“.

   Nemusím snad dodávat, že „moderátorka“ na ty nehoráznosti ani nepípla. Nezmínila se o tom, že Pekarová a Fiala svorně řvali, že Babiš rozdává málo, nevznesla žádný požadavek na doložení toho hausnumera a už vůbec ne šťouravý dotaz, proč teda odpovědná vláda nakupuje F-35, když na ně nemá peníze…

   1. Kdyby to ta „moderátorka“ udělala, už by teď nebyla moderátorkou, nýbrž zaevidovanou položkou na Úřadu práce. A se svou „kvalifikací“ a polepeným kádrovým profilem by těžko nějaké zaměstnání sehnala. Možná tak na E-55…
    To víte, určitě má půjčky, hypotéku, auto na lízing… atd.

    1. Mám takový nepříjemný pocit, že podobný moderátorsko-novinářský problém, má momentálně mladá Linda Bartošová.
     Zkoušet vedle Zárubové-Witovské metodu padni komu padni, nebo měřit jedním metrem, to může být smrtelné. Ve své mladé naivitě a odhodlanosti, to zřejmě paní Bartošová zkoušela, alespoň podle jejího vyjádření na Instagramu. Dopadlo to, jak dopadlo a paní Bartošová se musela poroučet už ze třetího zaměstnání za pár let.
     Nevíte někdo, jak přestřelka s Witovskou probíhá?

     1. Bartošová je marxistické woke koště, stejně Witovská. Za tím odchodem nebude nic složitýho anebo politika. Bude to něco typicky ženského. Prostě se poštěkaly jako konopníková a škopková.

      1. Tak úplně nevím, jestli marxistická a kwoke, ale že je to feministka řádu ultras, to je skoro jisté.
       Na Aktuálně má dodneška článek, psaný v jejích cca devětadvaceti, ze kterého jdou na každého, jen trochu příčetného člověka mrákoty.
       Tam mj. píše, že měla strach chodit do práce – z toho, že kolegové redaktoři, budou hodnotit její oblečení, nebo prdel. Kvůli tomu prý chodila záměrně oblečená skoro tak, jako baby od kozomrdů. Že už od jejích 13 let, po ní chlapi mlsně pokukovali.
       Nevím, jak se tomu přesně říká, ale nějaká drobná závada tam bude, no 😀
       Netuším, co typicky ženského může být mezi seschlou padesátkou a šťavnatou třicítkou, my chlapi tomu nerozumíme. Děláme spíš do betónu a do včel, těžko tomuhle rozumět 😀

       1. Jo jo, uz od 13 po ni chlapi mlsne pokukovali. A proto o par let pozdeji absolvovala soutez Miss. Protoze ji to vadilo.

        Jenom jestli to u ni nebylo nemistne fixirovani jako u tety Kateriny.

        1. Co je to fixirovani? Proč nepíšeš, jako bílý heterák?

         To mě zarazilo taky – jestli se už ve 13 cítila nějak „okukovaná“, tak proč potom ta miss 😀
         Okecává to tam, že to byla náhoda. Prý byla pro Pardubický deník, na místě dělat reportáž z jakéhosi semifinále a že ji tam někdo ukecal, ať to zkusí taky.

         1. Tento výraz naleznete v Saturninovi od Z.Jirotky, kde teta Kateřina vykládá přítelkyním v kavárně, jak ji nějaký mladý muž fixíroval a jí to bylo (ne)příjemné.

          1. Nemůžete od každého spravedlivě žádat, aby věděl, co je to Jirotka a Saturnin… ty časy už dávno zvedly krovky – nevrátí se, tak je to.

          2. Ano, přiznávám se, že sice vím, kdo a co byl Zdeněk Jirotka, ale Saturnina jsem nikdy nečetl.
           Víte, to se tak někdy stane, že někdo čte něco jiného, pro něj třeba prospěšnějšího, či zajímavějšího.
           Dozvím se tedy, co to je ono fixirovani ?

          3. Ziral na ni jako tele na vrata. Ona se domnivala, ze je to proto, ze se mu libi a chce se s ni seznamit, nejspise tak ale cinil, protoze takovy zjev jeste nevidel.

          4. A její zesnulý manžel byl podnikatel-vynálezce což se mu nakonec stalo osudným. Jednou opět cosi vynalezl, a když se ho už obezřetní zaměstnanci zeptali co to bude odpověděl, že ví bůh na což oni zareagovali vyskákáním z oken na dvůr. Slyšeli totiž…výbuch.
           Doba je zralá. Asi si Saturnina znovu přečtu.
           Kudy a kam vyskáčeme my?

          5. Tecočamp
           Z pohledu tety Kateřiny ji onen mladý muž – řečeno lidově – balil, i když si prý uvědomuje, že už není žádná mladice.
           Z pohledu mladého muže to bylo jen překvapené zírání nad výstředním kloboukem tety Kateřiny.
           Obecně tedy zírání, okukování.

         2. 2 Tecočamp
          Znal jsem kdysi taky nějaké 13ky, co po nich kluci i chlapi „mlsně pokukovali“. Ale neznal jsem žádnou z nich, které by to nedělalo dobře.
          Holt dnešní libtardí samice jsou zřejmě nastavené nějak jinak…

          1. No, tyhle to maji rozdelene jednoduse. Cast chlapu je strasna, protoze po nich cumej. A ten zbytek je strasnej,protoze je ignoruje.

 15. EU potřebuje nutně Ukrajinu ,aby se točil zase kšeft jako po roce 1989u nás a k tomu oslabení Ruska vojensky . Budoucnost ukáže , co a jak

 16. Ále no ták…

  Pamatujete ještě někdo smrt Luciana Pavarottiho? Chvíli před tím, než bylo úmrtí oznámeno (snad pár dnů, v hlavě však mám, možná mylně, zafixováno, že jen asi dvanáct hodin), přišla zpráva, že se zotavuje a že (se svou asistentkou) zakládá pěveckou školu.

  Každý, kdo jej měl rád a kdo si pár týdnů předtím přečetl o rakovině pankreasu, kterou Pavarotti trpěl, nad tou zprávou jen soucitně pokýval hlavou. A mlčel, pochopitelně.

  A naopak, i kdybyste jej rádi neměli, vaše sociální inteligence by musela být zcela inferiorní, abyste v téhle situaci začali vykřikovat, že dobře víte, co taková rakovina slinivky obnáší, a že si nenecháte nikým věšet bulíky na nos. S rizikem, že to bude pokládáno za vulgarismus, řeknu, že byste museli být sociálně debilní, sociální kriplové.

  No a mechanismus kvalitativně stejný se ovšem uplatňoval i uplatňuje též v konfliktu na Ukrajině. A předtím u debaklu v Afghánistánu (kde navíc evakuaci zřejmě odkládali tak dlouho i proto, že viníci napřed museli najít způsob, kterak se vyvléci z interní odpovědnosti). A samozřejmě se uplatní pokaždé, kdy jedeme na mrtvém koni, jestliže nám na cíli cesty (nebo na tom koni) záleží.

  1. Ahá, tak už chápu, kde se bere ta nechuť k pravdě o dění i jinde… Jenom sociálně debilní kripl by totiž ušetřil milion mladých životů.
   (Mimochodem, jestli je fotka Klímy na iděsu pravdivá, tak potvrzuje, že po třicítce už každej může za to, jak vypadá.)

  1. Přitom jde o mizerných 50 mld EUR, když se na to složí občani EU, jde o cca 100 euro na osobu.
   Nevyhlásí naši libtardi nějakou sbírku?

   1. Ministerstvo obrany nakoupí od zbrojařské firmy STV Group munici pro protitankovou zbraň RPG-7 až za 2,5 miliardy korun bez DPH.
    Díky nákupu bude podle ministerstva v příštím roce možný výcvik ukrajinských vojáků na českém území.
    Doufám, že všichni plátci daní se po této zprávě bezmezně zaradují, byť nepůjde o výcvik těch bojeschopných Ukrajinců, kteří před naverbováním do armády prchli k nám.
    Ale vážně: neměly by se podobné výdaje hradit z dobrovolné válečné půjčky, na kterou by chcimírové a Putinovi švábi nemuseli nedobrovolně přispívat, zato však Černochová a další čactí válečníci by mohli zastavit své majetky a předvést se?
    Se ptá dnes Macek😌

    1. Náplně do těch starých pancrfaustů a za 2,5G? Toho teda bude pěkných pár vlaků, pokud teda za jednu neúčtujou třeba tisíc dolarů. Je to jedna z nejlevnějších „náplní“, stojí asi dvojnásobek ceny základního dopadového granátu F1. Jen ty novější tandemové kumulativní jsou dražší.
     Dělají to převážně v Zevetě Bojkovice, ze surovin ze Semtína, strojní části dělá část CZUB a část Vlárských strojíren.

     „Skupina Á – k zemi!“

 17. V regionu razovitem maji tech libtardich debilu naopak nejvic. Maji jich dokonce tolik, ze je exportuji do Prahy, kde nam pak synci zavadi vsechny ty dopravni prasarny. Dalsi takovou exportni enklavou na prazske dopravni experty ke jeste Brno, to je ta zatacka na ceste z Prahy do Vidne.

  1. Hlavní města mají vždy tu smůlu, že jsou tam prachy, a ty přitahují často všehoschopnou úderku ze zbytku země. Tedy aspoň, děkujeme my z regionu razoviteho a z Moravy, že k vám mohli dojít a uplatnit se především u vás a ne doma. Soucítíme (ne tak moc) a jsme za to rádi (potichu a docela dost).
   Jinak, takový Hřib v Hradišťu, to by byl mazec. Už tak tam jezdí Korč z FM se svou svitou Letní filmové školy a zavádí nejnovější tredy libtardí do srdce tradičního Slovácka. To je vždycky squadra tam k vidění. 80% mladé dívky neurčitého vzezření a často i orientace, všichni přinasraní na svět kolem. Témata filmů zásadně pokrokové, všichni správně uvědomělí. Na ulici Prostřední na jednom baráku někdo vždy vyvěsí duhovou vlajku, která tak vystřídá třeba tu tibetskou, anebo naopak. Dokonce, v roce 2020, po akci, zaplavil město kovid. Ale psali, že prý to bylo proto, že místní rádi chlastají družně ve sklípcích a tak se nakažují:.-)

  2. tomu se divíte, vždyť z Brna dělají město studentů, něco jako Eton a pod. A zpracovaní/vzdělaní/mladí jsou co? Progresívní. Samá výhoda,žádná povinnost. Bez debilů ani ránu – stačíse kouknout v šalině, Akorát…..

   1. Eton je, pokud vím, škola ve městě stejného jména, a to na úrovni naší střední. Prostě to, co předchází universitní studia. Pokud jste to o Brně taky myslela jako úroveň naší střední…

 18. Čas účtování…
  Muž napadl hradeckého politika, který šel z oslavy. Roztrhl mu kabát a rozšlapal pralinky
  (novinky.cezet)

 19. já když někdy omylem zahlédnu nějakou fialovou nebo jinou mluvící hlavu, tak si často připomenu písničku od Mňágy- Matahari:
  „Máte nesprávná data. Nesprávná data jen rozptylují. Proto je vůbec nebudu poslouchat. Na začátku jsem byl já. A vznášel jsem se nad vodami. A pak jsem byl já..“ „Co to sakra mele?“
  .. jo, co to sakra všichni melou?

 20. Je někdo schopen uvést mi z Vidlákova textu větu, jež by nebyla již mnohokrát přežvýkaná tím samým autorem? A to hned již několikrát?

  1. A je v niecom chyba alebo priama loz? Media v CR tiez pisu to iste o situacii v UA uz skoro dva roky. Vidlak to len sumarizuje

  2. To víš, Věšáčku… Putin mě platí za to, abych pořád dokolečka opakoval to stejné – že Ukrajina prohraje… A mám to dělat do té doby, dokud to všem nedojde, nebo dokud se to v reálu nestane.

 21. Vidlák v hodnocení ukrošské zabijačky nezapomněl na vyšinuté 5-ti demoliční kolaboranty, ani na místní žumpy, ba ani na „experty“, předem oslavující jisté vítězství USA/Západu nad „zaostalým Ruskem s ekonomikou Itálie“. Zpětně viděno, dalece to překonalo předešlé pokusy od Napoleona po Adolfovy nácky: ještě nikdy se útočník na Rusko tak hloubkově neobelhal a nezbláznil, jako tihle nynější magoři.

  Přitom faktická situace – že je Rusko velice silné a sílí každým dnem – byla průzračně jasná úplně každému, kdo neměl v makovici úplně nasráno, už od začátku, nejpozději od poloviny „nultých“ let. Stejně jako že NATO je vykradený papírový tygr a ozbrojené síly USA jsou nasaditelné akorát proti pasákům koz a jezdcům na velbloudech – a i takové „hadrové hlavy“ jim vyprášily kožich a pořádně jim nařezaly na prdel.

  Šílenost útoku na Rusko přes Ruinu – a všemi dalšími způsoby – je ohromující: i kdyby totiž měli v hodnocení (ne)schopností Ruska vést konvenční válku pravdu, termojaderná raketová supervelmoc Rusko by svou porážku nedopustila v žádném případě: proto mají jaderné zbraně. Taktických mají a měli dokonce značně více než USA/Západ, navíc na mnohem vyspělejších nosičích: snadno by v případě „potíží“ jakéhokoliv konvenčního útočníka doslova odpařili.

  Západ měl fakticky úžasný bojový plán (ironie): dobijeme Krym a tím se zmocníme Černého moře, no a předtím než se to úplně povede, všechny naše konvenční síly, letadla a letiště, sklady a logistické uzly… ruské taktické jaderné zbraně změní ve vysokoteplotní plasmu. Chytré! Přičemž to samé by se opakovalo při „uzavírání Baltu“ a „uzavírání Severního moře“…

  Co by udělali Amíci/Britanistánci/Žabožrouti, také jaderně vyzbrojení? Použili by také své taktické jaderné zbraně proti ruským konvenčním silám, základnám a velení v Rusku? Ne, samozřejmě. Neudělali by NIC, kromě řvaní v žumpách. Nechtějí spustit své vlastní totální vyhlazení v případě ruského odvetného termojaderného úderu, tentokrát strategickými prostředky.

  Uplynulé dění – tedy USA/Západní plán na zničení Ruska – není případ pro vojenské analytiky ani historiky, ale pro velice odolné psychiatry. Přičemž je to taková síla debility a zmagoření, že i MUDr. Chocholoušek by se z toho úplně zcvoknul a došly by mu rakety do tarasnice. Bláznivější je to navíc tím, že to nevzniklo žádnými náhodnými, vynucenými a postupnými kroky ze zoufalství, byl to dlouholetý, ucelený a po krocích realizovaný plán.

  Začalo to „Arabským jarem“, od kterého si – mimo jiné – slibovali zničení vlivu Ruska v Severní Africe a na Blízkém a Středním východě. Součástí bylo přepadení Sýrie – pomocí „demokratických řezačů hlav“ a tím odříznutí Ruska od Středozemního moře. Pokusy o barevné revoluce v Bělorusku a Kazachstánu. Stažení z Afghanistánu, který bez přístupu přes „proruskou“ Střední Asii nejde zásobovat, hlavně když cesta přes Pakistán je dlouhá a značně nejistá. USA a NATO to uvolnilo značné prostředky, které použili v boji proti Rusku přes Ruinu.

  Ruku v ruce s těmito „hard“ kroky šly i ty jemnější, „soft“. Jako třeba radikálně sílící protiruská propaganda, dosahující nacistických hitlerovských mezí. Smlouvy o léčení ukrošských vojclů v českých nemocnicích. Roky trvající příprava protiruských ekonomických sankcí – taková grandiózní operace nejde udělat ze dne na den.

  Úplně mimo všech mezí – i debilita má své meze – je současný útok proti Číně, čímž se vytvořilo – chtě nechtě coby vzájemná strategická nutnost – rusko-čínské spojenectví. Geostrategik Mahan by se šel zastřelit do rybníka, vidět tohle. Macinder by se polil benzínem a upálil.

  Fašington chce útočit na Tchaj-wan, vážně. Mají americké ozbrojené síly nějaké vojenské šance, kousek od pobřeží Číny, které je nacpané protilodními raketami dalekého dosahu a sítěmi PVO/PRO systémů? Když je čínské pobřežní loďstvo silnější než celá US Navy, tedy v blízkých mořích? Ne, nemají. Ani jako sněhová koule v pekle.

  Ale blázni z Beltway (to je oblast kolem Fašingtonu směrem k NYC, kde sídlí celá amícká elita) to stejně realizují. O EUhniji ani nemluvě. A žumpy, včetně těch v ČR, to berou jako hotovou věc a radostně výskají, jak USA brzy zachrání Tchaj-wan od toho bolševického nebezpečí z Číny (bolševici tam nikdy nebyli, ale to je šumafuk, zní to dobře).

  Chce to prostě pohodlně gaučovat, krmit se popcornem dle chuti a bavit se. Götterdämmerung v Ruině se už rozbíhá na plno, konsekvence budou následovat: jsem zvědavý, jestli si 5-ti demoličníci povlečou do letadel také kufry se stodolarovkami nebo to nestihnou a lid je láskyplně odmění na kandelábrech.

  1. Oni si toho Bismarcka vykládají totiž podle toho, co se jim právě hodí.
   On řekl, že Rusko je možno porazit pouze Ukrajinou. Také ale řekl, že s Ruskem je třeba jednat férově nebo vůbec. Oni si pro své peníze vždy přijdou. Obé dělají naopak.
   A, co když jde pouze o trvale udržitelnou válku, ne o vítězství? Pak by účel plnila dokonale. Jsme kompletně závislí na zdrojích pres US.Deindustrializace pokračuje budovatelskými tempy – stáváme se pouze spotřebiteli. EU si bere natištěné úvěra banksterů z US, načež posílá pomoc chudákům na UA, kde to skoro vlastní korporace US, které si peníze berou zpět s EU úrokem. To také dává smysl.

   1. Souhlas, v citování Bismarcka by dostali ve škole podtrženou pětku a ještě rákoskou na zadek, pokud by škola byla pořád škola. Dokud se nebavíte o historii nebo geopolitice nebo vojenství s Američany nebo Britanistánci, vůbec netušíte pravý význam slov „nevzdělanost“ nebo „pomatenost“. Stačí číst jejich oficiálně vydávané bludy, to člověk neví, zda se má uchechtat k smrti nebo být vyděšený hloubkou jejich osobité kombinace arogance a ignorance: jsou to páni světa a vesmíru.

    Oni jsou schopní vytáhnout větu s Bismarcka – která jim zrovna „štymuje do narativu“, a současně hodit do ohně celého admirála Mahana nebo zakladatele geopolitiky Macindera. O pozemní válce vykládají bludy, založené na blábolech generála Pattona nebo vítězství nad Saddámem v Pouštní bouři. Přitom mají dost vlastních autorů neprolhaných válečných knih, které ovšem totálně ignorují – jelikož vyvracejí či nepotvrzují jejich bláboly o neporazitelnosti a totální převaze amerických ozbrojených sil, strategie, operační a taktické nadřazenosti.

    Co vědí o Rusku a ruských ozbrojených silách, pochází ze dvou hlavních pramenů: nacistických memoárů, přelhaných ad absurdum poraženými německými generály a pomlouvačných pamfletů protiruských emigrantů, vysněných za Studené války v prostředí různých CIA placených organizací nebo na katedrách politologie amerických univerzit, kde se za takové nesmysly získávalo tenure (definitiva). Jsou to „profesionálové“: o válce viděli všechny filmy z Hollywoodu.

    Trvale udržitelná válka je protimluv, „nevítězství“ je v jejich případě porážka, kterou odmítají přiznat, než utratí „nos mezi očima“ – vykradou vlastní zbrojní rozpočty na desítky let – a odtáhnou se staženým ocasem o kus dál, zatímco pořvávají o svém epochálním vítězství. Vždy, když jim něco úplně fatálně selže – jako třeba „stabilizace Iráku“ nebo „demokratizace Egypta etc“ za Arabského jara, začnou tvrdit, že výsledný chaos byl tajným primárním cílem.

    Evropa je „starý pes“, národní kultury se nedají zničit, jsou tisíce let staré. Nebude dlouho trvat, a celé to „vítězné“ simulakrum nadvlády Fašingtonu nad Západní Evropou přes jejich EUhniji se zhroutí jako domeček z karet. „Páni světa“ se značně pletou, když soudí jiné části světa podle ovčanů v USA, se kterými mohou orat dle libosti – tedy dosud jim to vychází: než povstanou a začnou si tam vzájemně řezat hlavy. Dnešní „zisky“ z Evropy Amíci draze zaplatí mnohokrát…

    Jejich geopolitika je bláznivě krátkozraká. Co vycházelo 200 let Britské říši, je neopakovatelné: dnešní svět je úplně jiný. Co bude za 10 let? Čína a JV Asie rostou o +5-10% ekonomicky každý rok. Rusko má 4-5% růst a to se zatím ještě nerozjeli – Rusové vždy sedlají pomalu, ale když jedou, tak jedou rychle.

    Nechá se „Evropa“ (Fašingtonem ovládaný mikrovýběžek Asie) vyžrat a vychudnout do stavu „spotřebitelů“ jako nějací primitivové z pralesa před 500 lety, vyměňující korálky za zlato? Hodně štěstí, s tímhle přístupem.

    1. Ad: „….začnou tvrdit, že výsledný chaos byl tajným primárním cílem.“

     George Friedmana netřeba představovat, ale je užitečné jej občas připomenout.

     Citát 1 (Příštích sto let):

     „Když pomineme veškerou rétoriku, prvořadým cílem Spojených Států vůbec není dosažení míru v Eurasii. Spojené státy také nemají zájem, aby naprosto jednoznačně vyhrály válku. Stejně jako ve Vietnamu nebo v Koreji je účelem těchto konfliktů prostě blokovat moc nebo destabilizovat region, nikoliv nastolit pořádek.“

     Citát 2 (Bouře před klidem):

     „Úspěšná impéria používají pokud možno co nejmenší vojenské síly a k udržení svých zájmů jsou závislá na regionálních napětích mezi národy.“

     1. To ale není nic jiného než využití hlavního předpokladu úspěšného kapitalismu; jak daný kapitalista či skupina kapitalistů zvětší svou moc nebo zvýší svůj zisk i na zmanipulovaném trhu.
      Prostě ať co nejvíce cizích rukou , noh či hlav pracuje výhradně pro ně(j).

     2. Však to píši, jejich prolhanost a popírání skutečnosti – vychází to rovnou z mechanismu obrany jejich „národního ega“ – je jako z blázince. Mohou to okecávat, jak chtějí, ale prohra je prohra.

      Jak blokovali moc v Indočíně? Výsledkem byl socialistický Vietnam. V Koreji vytvořili zavilého nepřítele, velice schopné Severokorejce, kteří uzavřeli možný jižní směr pro napadení Číny. Regiony tím nedestabilizovali, ale upevnili – v odmítání Západu a nenávisti k USA, která přetrvá mnoho generací.

      USA tahle politika zrušila jejich letité panství nad Středním východem: prohráli válku v Iráku – tedy dle Friedmana neprohráli, jen „destabilizovali region“ a dosáhli tím ne „věčné války“, kterou by mohli hezky „moderovat“, ale spojení šiítského obyvatelstva a režimů, osy Teherán-Badgád-Damašek-Bejrůt, která se nyní propojuje se sunnitskými státy. Což měli být „věční nepřátelé“ – ale spojili se, v rámci vyhnání USA/Britanistánu a porážky/omezení jejich místního pohůnka Izraele.

      Není to nová politika, tohle trápilo už Římany a bezpochyby i ty před nimi: jakmile se Impérium v obsazených oblastech nedokáže postarat o mír, pořádek a prosperitu – a začne se z nouze uchylovat k využívání místních rozporů a lokálních válek, je s ním konec. Protože nakonec se všichni spojí proti společnému nepříteli a finíto. Jen to už netrvá stovky let jako třeba za Britské říše v Indii, ale jen pár generací, někdy ani to ne.

      „Rozděl a panuj“ je vždy dlouhodobě nefunkční a vede k porážce. Jak na lokální úrovni, tak mezinárodně. Citát 1 i citát 2 pouze ukazuje, že George Friedman je lhář, případně rovnou blbec.

      1. Já mám Friedmana rád. Píše srozumitelně, vychází v českých překladech, s respektem se o něm vyjadřuje Saša Vondra. Dá se citovat i v těch kruzích, které za autoritu považují ISW a podobné zdroje. Má to logiku. Ty vybrané citáty jsou ilustrací způsobu myšlení té školy.
       Je pochopitelné, že se mnohým nelíbí role, kterou jim učení o trvalé nadřazenosti vládců Severní Ameriky předepisuje. Ostatně to máme v přímém přenosu – BRICS, SCO, BRI a další snahy o překonání onoho „rozděl a panuj“.

       1. Souhlas. 😀

        Hitlerův „Mein Kampf“ je zakázaný, ale IMHO ještě mnohem horší „Příštích 100 let“ George Friedmana je možné citovat; to je výrazem naprostého vychýlení měřítek, amorality a zločinecké podstaty dnešního režimu.

   2. Vzdor vuci vlade neni motivovan mirou chudoby, nybrz mirou zklamani z nesplnenych ocekavani, vyvolanych vladou. Revolta je psychicky fenomen.
    Problem, ktery popisujete, je tedy generacni: je soucasna generace <45 jiz zlomena natolik, ze pro ni ideovy cil stoji nad hmotnou kvalitou zivota?
    Dnesni chudoba je pri pohledu do historie velmi relativni kategorie a jeji absolutni uroven je zlomkem chudoby napriklad v obdobi Belle Epoque, kdy se moc nerevoltovalo. A cim dale do historie jdeme, tim vice chudoby v klidnych casech vidime.
    Jsou nastupujici generace, jiz progresivisticky vzdelane, ochotny nosit 5 svetru, zapisovat se do poradniku na sdilene elektroauto a jist cervy?
    Podle meho odpoved neni jednoznacna, ale spise si myslim, ze ano, ze toho budou ochotny a i schopny.
    Takto vzato je nekonecny konflikt na Ukrajine opravdu udrzitelny. Samozrejme nikoliv z hlediska vecnosti, ale pristich 10-20 let.

    1. Ano, problém je v tom, že generace mileniálů a Z jsou vychovány ze zahraničí, nejsou to Češi, nejsou místní.

     Do určité míry to tak je. Záleží i na míře napojenosti konkrétního jedince na systém.

 22. 🇨🇿Důvěra v pětikoalici a Petra Pavla čím dál víc klesá, vyplývá z průzkumu CVVM.
  Pouze 17 % dotázaných důvěřuje současné české vládě (oproti 25 % v září). Není na tom líp ani Poslanecká sněmovna (18 % oproti 23 %). Pohoršil si i Petr Pavel (52 % oproti 58 %).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *