28 května, 2024

Bylo nebylo…

Dnes vám povím jeden starý příběh, který jsem si vlastně ani nechtěl vyslechnout. I když se mi díky němu dost věcí ujasnilo, zkazilo mi to pěkně den. A tak si říkám, že vám ho zkazím také. Proč mám být v deprézi jen já.

To bylo tak:

Žil byl jeden český zbrojař, kterému se podařil husarský kousek. Dostal zakázku přímo od americké armády. Vzhledem k tomu, že Američané si podobné věci zpravidla syslí pěkně doma, šlo o malý byznysový zázrak Tento člověk dal dohromady linku, která uměla zpracovávat raketové palivo ze starých západoněmeckých vojenských raket a dělat z něj kvalitativně vyspělejší raketové palivo pro plánované nové americké rakety Minutenman IV.

To jsou ty rakety posledního soudu, které čekají v podzemních silech na stisknutí prezidentského jaderného tlačítka. V současné době jsou tyto rakety už poměrně zastaralé, protože se uváděly do provozu v sedmdesátých letech a je dost pravděpodobné, že by po těch čtyřiceti letech ani nevystartovaly, protože tuhé raketové palivo je sice velmi stabilní, ale přece jenom časem degraduje. Proto Američané zahájili program přezbrojení, kde se staré Minutenmany III měly nahradit Minutenmany IV. Nové rakety měly být o dost lepší, rychlejší, silnější a digitálnější.

Palivo do těchto raket se mělo vyrábět v Česku.

Krátká odbočka… ano, jedna noha americké jaderné triády je (dodnes) jaksi… nepoužitelná. Rakety z podzemních sil nejspíš nevyletí, protože Minutenmany IV stále ještě nejsou…

Když USA do něčeho takového investuje, tak mají spousty naprosto šílených požadavků nejen na vlastní technologii, ale i na zabezpečení. Náš zbrojař si prošel několikaletým martyriem, aby všechno zařídil a jeho američtí zákazníci byli spokojeni. Součástí požadavků bylo, že výroba bude probíhat v areálu, který bude střežit česká armáda a bude splňovat všechny protivýbuchové požadavky.

A tak se stalo, že linka na výrobu tohoto paliva byla instalována ve Vrběticích… Jsou tam volné haly, občanská zástavba je daleko a patří to armádě.

Armáda se zavázala ke střežení podle přísných norem (ploty, kamery, čidla, lidi, apod), ale nesplnila to. My už dneska víme, že kolem areálu ve Vrběticích byl obyčejný plot s dírami bez kamer i bez ostrahy, takže tu a tam nějaký ten houbař doputoval až k budovám uvnitř. Náš zbrojař si na tuto situaci několikrát stěžoval, ale oni tam na ministerstvu obrany mají na všechno čas a také musejí na takový plot udělat řádná výběrová řízení, jinak budou novináři řvát jak píchlé prase o korupci. Tehdy totiž nevláda ta správná eurohodnotná vláda.

Tajné služby mocností samozřejmě nespí. Na Ukrajině se majdanuje, chystá se výpověď pronájmu Sevastopolu Rusům a v temných kremelských kancelářích se scházejí ruské špičky, které vědí, že se NATO blíží k červeným čárám za kterými Rusko bude muset reagovat a nebo ukázat slabost. Kdyby se podařilo zdržet výrobu amerických jaderných raket, to by stálo za nějakou tu operaci. Obzvlášť, když nejde o nic sofistikovaného. Český šlendrián řeší vše. Prostě najdete díru v plotě…

A tak jednoho dne přijíždějí agenti Čuk a Gek. Okázale se předvádějí, ukazují falešné pasy, zapisují se v hotelích na falešná jména, vylákají šéfy firmy Imex Group na jednání, aby ve Vrběticích pokud možno nikdo nebyl… Mezitím přišlo úplně jiné komando, které nainstalovalo pekelný stroj. Nejprve požár, potom výbuch. Ne, Rusové neútočí přímo na „americkou výrobní linku,“ ale na vedlejší sklady, kde vybuchne dohromady asi sto tun munice, ale to naprosto dostačuje. Americká investice je zmařena, Obama později celý program Minutenman IV zruší.

Náš zbrojař od prvního dne obchází všechny redakce i armádní kanceláře a všude vykládá, že to udělali Rusové. Ne kvůli blbým sto tunám munice, ale kvůli zdržení obnovy amerických jaderných sil. Nikdo mu to nevěří, nebo spíš nechce věřit, protože by to znamenalo přiznat, že areál prakticky nebyl střežen i když dohody s Američany zněly jinak. Oficiální výsledek vyšetřování tak zní, že šlo o nehodu.

Pak je dlouhá léta ticho. Mezitím jsou volby, zhoršuje se situace na Ukrajině, pokračují tanečky kolem dostavby Temelína Rosatomem… A to až do roku 2021. Pak je zapotřebí přitlačit českou vládu ke zdi, protože na Ukrajině bude brzy rušno a nejlépe to půjde tak, že jim bude připomenut dávný hřích, ve kterém měl hlavní roli český šlendrián a český zvyk zatloukat, zatloukat, zatloukat. Jednoho dne večer přichází čuč.gen. Koudelka a ohlašuje zkoprnělým politikům, že se vše právě zveřejňuje a vláda nemůže udělat nic jiného, než nastoupit na protiruský kurz, vyhostit ruské diplomaty… a na podzim prohrát volby.

Vláda i prezident chtě nechtě souhlasí a jako bolestné se o lince na palivo pro Američany cudně pomlčí, protože čtyři miliardy dolarů jsou pakatel v porovnání s tím, co brzy budeme dodávat na Ukrajinu a jaká letadýlka si objednáme… Vše se hodí na Čuka a Geka, protože bude lepší, když se v tom veřejnost nebude moc patlat. Stačí, když bude věřit.

A vy už teď víte, jak se ty velké šachy hrají, jak se to zařizuje, abychom byli pevně ukotveni v NATO a proč ve sněmovně (kromě několika výjimek) nikdo o našem členství v Alianci nepípne jediné křivé slovo. Moc másla na mnoha hlavách. Nikdo nechce vysvětlovat, proč mlčel i když od začátku věděl…

Bylo to tak doopravdy? Nevím. Jen vím, že americké Minutenmany IV se dělat měly a nakonec nedělaly. Vím, že v areálu skutečně byla „továrna na delaboraci raketového paliva,“ která vzala za své. Nová je jen informace, pro co mělo být použito hento raketové palivo.

Vím, s čím přišel Koudelka a všichni při tiskovce měli ksichty tak protažené, že jim visely až na zem.

Nechtělo se mi věřit, že by Rusko kvůli trošce munice pro Ukrajinu obětovalo šanci na stamiliardovou temelínskou zakázku, ale kvůli tomu, aby americké jaderné rakety zůstaly v silech i kdyby nastal jaderný konec světa, co je proti tomu jeden reaktor, do kterého stejně budou Američani furt kafrat? To stojí za jednu zmařenou zakázku, ne? Obzvlášť, když Rusko každou chvíli spouští na moře novou jadernou ponorku a americké ponorky Ohio jsou sice velké, ale už také za zenitem. Bombardéry s atomovkami už dneska k cíli nejspíš ani nedoletí… hele, jsou ještě Američané vůbec schopni dostatečně odpovědět na případný ruský jaderný úder?

Druhý sklad už mohl vybuchnout z důvodů, o kterých jsme zde spekulovali dávno… aby se uklidilo.

Ne, neříkám, abyste tomu věřili. Prodávám tak, jak jsem koupil. Ale mně osobně se řetězec příčin a následků „americké jaderné síly – palivo – šlendrián – bumbum – americké mlčení až do chvíle nejvyšší potřeby – následné přitlačení vlády ke zdi – příprava války na Ukrajině“ moc líbí. Dávám si ho do archivu k ostatním verzím a nezapomenu.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

137 thoughts on “Bylo nebylo…

 1. 7/ 2021 a stále je to aktuálně plné slov k přečtení a přemýšlení,
  autor má zřejmě jediný zablokovaný web z té akce 2022 a protože je z prostředí zpravodajců
  „bývalý“ vojenský, stojí to v přepisu na NR za přečtení a zamyšlení vlastně i dnes….

  https://www.novarepublika.cz/2021/07/skandalni-kauza-vrbetice-dalsi-odhaleni-reditel-ncoz-potvrdil-ohledne-kauzy-vrbetice-dva-drivejsi-zavery-agentury-exanpro-ale-i-presto-dal-nehorazne-lze-a-to-ve-spolceni-s-redit

  Jak říkal Babiš ve 4/2021 přece – byl to údajně útok na cizí zboží
  a nyní Vidlák přijde údajně s „ruským“ útokem dokonce na jadernou bojeschopnost USA,
  prostřednictvím zbrojaře, který dostal zakázku snů a zbyla mu jen škoda
  – inu totální psycho …. žijeme v zemi a době, kdy asi NIC není nemožné.

  A tohle je taky dobré, zajímavé dotazy právě k tomu „green“ nakládání s palivem :

  https://www.lipova-obec.cz/wp-content/uploads/2015/01/Souhrnn%C3%A1-zpr%C3%A1va-spolku-za-zdrav%C3%A9-Vala%C5%A1sko.pdf

 2. …ešte dovetok, aby to nevyznelo tak zle:
  Možno som použil príliš expresívne výrazy, ktoré by som už teraz nepoužil. Mea culpa. Pointa ale ostáva zachovaná:
  1.) Vrbětice nevybuchli kvôli cudziemu zavineniu a k tomuto záveru prišli všetky orgány, ktoré sa zúčastnili vyšetrovania. A to bolo vedené VEĽMI dôkladne… Možnosť cudzieho zavinenia nefigurovala ani len medzi vyšetrovacími verziami. Tobôž o Rusku…….
  2.) Pri článkoch o Rusku ste proti nim nepochopiteľne zaujatý. Rovnako nepochopiteľne sa zastávate toho megazrmda Babiša. Neviem, z akého dôvodu ignorujete jeho covid teror a predtým nehorázne krádeže dotácii a zločinecké likvidácie firiem – „naši na ně klekli“ – aby sa zmocnil ich majetku. Keby to isté robili gauneri, riskovali by desať rokov väzenia. Keď to robil minister financií Babiš – nič sa nedeje. Dokonca sa to ani nevyšetruje, neskutočné niečo… A takéhoto hajzla sa Vy zastávate len preto, lebo je menšie zlo, než ten fialový zlepenec z Bohnic??

  Na záver si dovolím trochu rozšíriť Vaše obzory, lebo vidím, že v niektorých oblastiach tápete:
  https://www.osce.org/files/f/documents/e/7/233896.pdf?fbclid=IwAR30AKzAR6oe1wfaZjC6SXWl70qUz8ajTXFFm3hOP3RtUFxJvMJyo7MrraY
  Áno, je to link na stránky OBSE, čiže Organizácie pre Bezpečnosť a Spoluprácu v Európe so sídlom v Paríži. Dúfam, že teraz už je Vám jasné, AKO DLHO celá Európa VEDELA o mučení a vraždách obyvateľov Donbasu zo strany ukrajinských ozbrojených zložiek. Mimochodom, nedalo veľa práce to nájsť, len bolo treba chcieť hľadať… To hneď vyzerá „Putinova nevyprovokovaná agresia“ v inom svetle, že? Všimnite si dátum, a rovnako si všimnite, že je to už DRUHÁ SPRÁVA!! To znamená, že už predtým musela vzniknúť nejaká prvá… Tú sa mi však nájsť nepodarilo, možno budete úspešnejší. A celé tie roky Európa VEDELA o mučení a vraždení civilistov Donbasu – a nič neurobila. Nič. Prečo to nikomu nevadilo, to je hádam dnes už jasné.
  Inak sú Vaše články fajn, majú hlavu a pätu a keď nie je reč o Babišovi a o Rusku, sú aj objektívne. A vtipné 🙂

  1. …ešte dovetok, aby to nevyznelo tak zle:
   naopak Serjožo, napsal jsi výborný příspěvěk – komplet se vším co je třeba.
   Co bychom si tu vykládali, je to obyčejná konstrukce – slepenec po letech.
   Já si v souvislosti s Vrběticemi kladu jen dvě otázky:
   jsou takoví hlupáci ti, kteří tuhle konstrukci vymýšleli,
   nebo mají za hloupé stádo ty, kterým to předkládají.

   1. Sbirka serjoznych prechytralosti a poucek a s velmi dulezitou agresivitou
    a neknkretne utocnou na nas..Se nemoh dockat ,aby nam to vytmavil.
    Tem vy a vam…
    Beznadejny blbce..Organy udelaly zavery ,ty visej na klice, Vrbetice a my zase vice..
    Za beznadejny ,nepolepsitelny blbce..Ignorujice..Co muze bejt horsiho..

    Ulice z prazdnych nepochopeni , preplneny..
    Zatimco my si pohravame a se
    zabavou s udalostma a kdyz neni nic lepsiho..Se zaujatostma taky.
    Nic nam neni svaty.Pravdu mame , az nekde u….a este hloupe zivame..
    Obvineni sou zase a jako obvykle , na ty naky..Se pak nikdo nevozve ,kdyz nevi..
    A naky taky nezna.. Sou uz z nich legendy..

    Vo tom ,co se delo a deje na Ukrajine vod 2014 si ani vrabci nesvitorili na strechach, pac to bylo vsude a porad , politici , media a vo zapadem predplacenych a placenych potom fasistech a nacistech , benderech ,azovech na U.
    Nebo vo tech islamackych jinde. Na ty emericky Vrbetice, emericky..Zase nuda..
    Velka vopakovana nuda /z 41-44/a vrabec , taky nezajem..

 3. Před EU volbami je dobré si připomenout, jak kdo hlasoval. Protože jak říkal Ježíš, po ovoci je poznáte, ne podle hezkých řečí v TV.

  Digital services act = silná diskvalifikace svobody projevu. Pro hlasovali: ANO, Piráti, SocDem, KDU, TOP09. Zdrželi se (tím snížili kvórum pro přijetí, tzn. pomohli to přijmout!) = ODS, KSČM (Kateřina Konečná).
  Proti: SPD a Blaško.

  https://www.sosp.cz/jak-nasi-europoslanci-hlasovali/

  Neměli bychom zapomínat. Konečná mluví moc hezky. Ale činy někdy kulhají.

  1. V prípade Vrbětice nebolo NIKDY spomenuté cudzie zavinenie, až kým sa neprišlo s „ruskou stopou“ po tuším šiestich rokoch. Cudzie zavinenie – tobôž ruské!! – dokonca ani nefigurovalo medzi vyšetrovacími verziami. Zopakujem to ešte raz – možnosť cudzieho zavinenia nefigurovala ani medzi vyšetrovacími verziami, čiže sa s ňou nerátalo ani v teoretickej rovine! Asi mali sakra dobrý dôvod túto možnosť vylúčiť, nemyslíte?
   Mimochodom, o Vrběticiach existuje diplomová práca, ktorá vznikla v úzkej súčinnosti s políciou ČR a armádou ČR. Je voľne prístupná (ako musia byť zo zákona všetky diplomovky) na nete a je tam dodnes. Stačilo použiť Google…
   Závery diplomovej práce – znova opakujem, ktorá vznikla v úzkej súčinnosti s Políciou a armádou ČR:
   1.) Firma, ktorej sklad vybuchol, už mala rovnaký problém v Bulharsku, kde im tiež vybuchol sklad. Aj to boli Rusi?
   2.) Firma, ktorej sklad vybuchol, mala tak katastrofálne zabezpečenie, že správne nikdy ani nemala na skladovanie výbušnín dostať licenciu (!!)
   3.) Po prvom výbuchu polícia a armáda ČR – citujem: „celý areál hermeticky uzavreli“. Koniec citátu. Ešte raz – celý areál hermeticky uzavreli. Kto slúžil v polícii alebo armáde vie, čo táto formulácia znamená. Ešte raz: Polícia a armáda po prvom výbuchu CELÝ AREÁL HERMETICKY UZAVRELI.
   4.) Možnosť cudzieho zavinenia nikdy nefigurovala ani teoreticky medzi príčinami výbuchu. Každý, kto pozná metodiku vyšetrovania vie, že ako možné vyšetrovacie verzie sa berú do úvahy aj totálne marginálne možnosti – berie sa do úvahy ÚPLNE VŠETKO, čo hoci len teoreticky pripadá do úvahy. napríklad, pri každej vražde sa berie ako vyšetrovacia verzia aj možnosť samovraždy a opačne. Tu ale možnosť cudzieho zavinenia ANI NEBOLA MEDZI VYŠETROVACÍMI VERZIAMI!!!! Prečo asi?! Jasnejšie to už napísať neviem.

   Nehnevajte sa, ale toto je najdebilnejší článok, aký ste kedy zverejnili. Aspoň z tých, ktoré som čítal… Na základe rečí chlapíka, ktorý tam utrpel škody, píšete totálne nezmysly. Áno, chápem, že sa ho to dotklo, ale to ešte neznamená, že to, čo hovorí, je Písmo Sväté. Vidí iba svoj pohľad a zvyšok ignoruje. Zjavne si ani on nedal prácu zistiť si viac – a pri tom by nutne na tú diplomovku musel naraziť tak, ako ja. Predsa mi o nej nepovedali v Kremli…
   Zaujímavé, že prvá „ruská stopa“ sa objavila až po 6 rokoch. To je asi tak logické, ako keď niekto verí, že Skripaľovcov zasiahol Novičok, po pol hodine prišla sanitka, v nemocnici mali určite nachystané antisérum proti Novičoku, ktoré ani neexistuje a Skripaľovci zázračne prežili zásah nervovo paralytickým jedom, ktorý spôsobuje smrť rádovo v sekundách, keď sa im dostalo pomoci po hodine.
   Vaše články sú super, pokiaľ sa v nich nezmieňujete o Rusku. Všimli ste si tento jav….?
   Dúfam, že si tú diplomovku dokážete dohľadať aj sám 🙂
   PS: Keď človek s prehľadom ako Vy dokáže napísať o Rusku takéto neskutočné sprostosti, na základe jedného svedectva človeka, ktorý prišiel o všetko, nemôžme sa potom čudovať, čo o Rusku hovoria kadejakí idioti typu Prezidentuše, ministerky s tankom v kabelke, Řeporyjca, alebo Rakušana v pytli.

   1. Jasne hermeticky ,jako v U., hermeticky a pak to prilitne shora..
    A kolik by stalo treba nehermetickych 5 minut..Bez diplomovkovych..
    Dou se uzavreny hermeti nehermeticky nazrat a nebo vysrat..Co jim zbejva.
    Vysetrujou ,vysetrujici ty vysetrovany a pak se rozdeli..Vo diplomovky …nedbaji.

  2. No já nevím, ale nedá se kvorum snížit jen tím, že dotyčný není přihlášený, tedy je nepřítomný?
   Podle mě nemá zdržení se hlasování na kvorum vliv.
   Tím se Konečné nechci zastávat, pokud zůstane ve frakci LEVICE, bude hlasovat pro přijímání uprchlíků.

 4. Koalice ANO a SPD ve Znojmě podporuje a kryje americkou migrační neziskovku. Chtěl bych poprosit Vidláka o případné zmínění v článku. Sám jsem tu nedávno horoval pro Ivana Davida, ale tohle nesmíme přehlížet. Voliči pišme Okamurovi, ať se k tomu vyjádří. Já jsem tak už učinil. Děkuji. Důkazy níže.

  okamurat@psp.cz
  https://www.facebook.com/ktvlive.zpravodajstvi/videos/760225542551157/
  https://www.facebook.com/ktvlive.zpravodajstvi/posts/pfbid02poKD8bwbkPLSKZNL8gs4AHyyFusBcK2rB6UuFri9TUK98VbYZxG2ryvJg6jw3Dcal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *