13 června, 2024

Bunkrový telešoping

Hele, já to musím pustit hned… Nemohu čekat, až mi někdo vyfoukne pointu…

Už jsem se dlouho tak hezky od srdce nezasmál. Podíval jsem se na tu tiskovku Andora Šándora, kde nám nabídl ke koupi krásné rodinné bunkry za příznivou cenu. Hezky moderně zpracované, výběr na e-shopu, stavba rychlá. Cena čtyři sta klacků… pocit bezpečí a jistoty k nezaplacení. Co vám budu povídat, však jste to už okomentovali včera v diskusi sami. Za mě nejlepší hodnocení měl Alef – kokotem snadno a rychle.

Já si to ale fakt užil, protože v dnešním depresivním světě to byla nádherná estráda, která díky internetu a jůtubu nikdy nezapadne a doufám, že se dlouhá léta budeme moci dívat, co nám bezpečnostní experti radí pro zachování našich hrdel a statků. Podle mě si Andor ode dneška musí přát celoplanetární atomový konflikt, protože to jediné by mohlo vymazat elektronickou stopu jeho úžasné tiskové konference.

Nebudu vám lhát, rovnou mě to také inspirovalo a rozhodl jsem se, že firmě iBUNKER udělám neplacenou reklamu z čiré náklonnosti. Aby neměla jen jednoho garanta/ambasadora v podobě bývalého šéfa vojenského zpravodajství. Jejich heslo „mám kryt, mám klid“ je poněkud nedostatečné a jejich reklama na apokalypsu v podobě tanku na dvoře a střílejících raketometů je podle mě slabá a působí jen na primitivní pudy. My tady máme vzorovou demokracii zapojenou do nejlepšího a nejsvobodnějšího vojenského paktu a většina lidí, co si ten kryt mohou dovolit, nejsou žádní pitomci. Ti potřebují slyšet nejen o bezpečnosti, ale také o transatlantické sounáležitosti. Potřebují vidět ten přesah, že nejde jen o díru v zemi s trochou betonu, ale také o naše Evropské hodnoty a svobodu slova. Proto mi prosím dovolte, abych to zkusil po Vidlácku:

Kupte si všichni ty kryty, protože naše čacká česká armáda je brzy bude potřebovat. Jak můžete sledovat v přímém přenosu na Ukrajině, tak současná taktika západních poradců proti asijským hordám je jednoduchá – bojovat v městských aglomeracích, krýt jednotky v civilní zástavbě, rozmisťovat palposty v horních patrech paneláků a hlavně, nedej Bože, nebojovat v otevřeném terénu, protože tam dostanete od Rusa okamžitě na prdel.

Druhým levelem této taktiky jsou civilisté mezi vojáky v krytech, kteří, pokud by byli evakuováni, tak už by nekryli vojáky a ti by byli v lítém boji zmasakrování. Ať žije Petra Procházková, která tento aspekt našeho demokratického prozápadního válčení sdělila velmi srozumitelně široké veřejnosti. A ještě měla pravdu. Jakmile byli civilisté evakuováni, už Azováky nic nechránilo a velmi rychle pochopili, mezi čím si vybírají.

Jak nás denně poučují naši čeští i evropští představitelé, Rusko v této válce nesmí zvítězit a nezvítězí. O jejich odhodlání nijak nepochybuji. Rusko ovšem na frontě stále postupuje. Západní zbraně nepomohly, řešením je více zbraní. Pokud to takhle půjde dál a Rusko nebude smět zvítězit, tak z toho přímočarou logikou plyne, že bude prohrávat, bude demoralizované, budou mu neustále docházet rakety, munice i jídlo, ruští vojáci budou masivně dezertovat a naše stále nacističtější a brutálnější jednotky budou stále vítězit, až se jednoho dne ta ruská prohra přelije na naše území, abychom si také poslechli modernizovanou verzi Stalinových varhan.

No a v té chvíli se ty bunkry budou strašně hodit. Až naše armáda (futrovaná americkými zbraněmi) začne vítězný ústup, tak budou potřebovat přesně takové dvorečky a zahrádky, kde budou výrobky firmy Ibunker. Vedle krytu si namontují minomet nebo kulometné hnízdo. V tom bunkru se stateční obránci vašeho domu budou schovávat, kdykoliv je prohrávající a neschopní Rusové zaměří. Vzhledem k tomu, že za kvalitu ručí přímo ambasador Andor, tak v tom přečkají několikero nepřátelských zbabělých ústupů a stále budou zprostředka vaší vesnice střílet a bránit vás. Samozřejmě z vašeho domu, z vaší ulice, z vašeho kostela, z vašeho hřiště a z vaší rodiny nezbyde vůbec nic, ale to je třeba obětovat pro naše demokratické hodnoty. Kolateral demidž.

Kupujte bunkry co nejvíce a co nejrychleji. Nemáme tolik času jako Ukrajinci, kteří měli na stavbu opevnění před Doněckem osm let. Stát na to nemá peníze, protože zbrojí pro Ukrajinu, stará se o uprchlíky a plní klimatické cíle. V těžkých dobách se musíme všichni semknout a je naší největší vlasteneckou povinností připravit našim statečným obráncům (vyškoleným v USA v této taktice) dobré úkryty v civilní zástavbě a poskytnout jim našimi těly ten nejkvalitnější štít, protože kdyby chudáci bojovali mimo města a neměli civilní krytí, tak by je Rusové zmasakrovali. (Nikdy nezapomenu, že to Procházková řekla, ale možná jí to jednou odpustím)

Každým bunkrem zajistíte, že minomet na vaší zahradě bude střílet na ruské hordy tak dlouho, až už opravdu nebude co bránit. Myslím, že s klidným svědomím mohu tvrdit, že ten bunkr umožní obranu dokud z vaší ulice nezůstane kámen na kameni. Pak bude spořádaně opuštěn a přejde se do bunkru o ulici dál.

Nezapomeňte, že pro velikost Západu (a USA především), pro velikost nadnárodních korporací, pro zahraniční banky i zahraniční vlastníky vodovodů, pro šlechtické restituenty a pro Petra Igoroviče Fialenka, Vítka Rakušana a Markétu Pekarovou Adamovou není žádná oběť dost velká.

Kupovat bunkry je vaše vlastenecká povinnost vy holoto. Bez nich by Rusové mohli naše města dobýt příliš snadnoa málo poškozená. Už žádný Mnichov více. Ať žije svoboda a demokracie frontových měst, ať žijí lidské štíty v Azovstalu. Když Rusko tuto válku nesmí vyhrát, tak je všechno dovoleno.

184 thoughts on “Bunkrový telešoping

 1. prevzato z jednoho zleho fakenews serveru

  polsko jede hlavne na uhli
  ———–
  http://www.rt.com/business/556199-poland-running-out-of-coal/
  Polsku dochází uhlí.
  Země se potýká s nedostatkem kvůli ruskému zákazu dodávek.
  Polské společnosti omezily prodej uhlí v zemi poté, co zablokovaly dovoz z Ruska, řekl náměstek ministra státních aktiv Piotr Pyzik během svého pátečního projevu v parlamentu.
  Vysvětlil, že poptávka po surovinách v zemi vysoce převyšuje domácí produkci. “Firmy… se rozhodly zavést omezení prodeje, aby mohly palivo na příští topnou sezónu poskytnout co největšímu počtu zákazníků,” vysvětlil Pyzik.
  Připustil, že situace v zemi je složitá a že spotřebitelé se potýkají s problémy s nákupy uhlí.
  Zákaz ruského uhlí také vedl k cenovým spekulacím. Polská média informovala o dlouhých frontách u uhelných skladů tažených silnou poptávkou, ačkoli topná sezóna již skončila.
  Podle portálu Onet se v uhelném skladu v Gorzyce Wielkie již seřadilo více než 100 vozidel. http://www.youtube.com/watch?v=W8woQ2qOINo
  Uprostřed nedostatku bylo mnoho majitelů domácností nuceno kupovat uhlí od přeprodejců za 2 500 – 3 000 zlotých za tunu (700-800 USD), což je mnohem více, než je oficiální cena kolem 1 000 zlotých (234 USD).
  Polsko již léta dováží ruské uhlí, které představuje asi 20 % domácí spotřeby země. V roce 2020 bylo do Polska dovezeno přibližně 9,4 milionu tun a spotřebováno převážně na vytápění jednotlivých domácností. Národ také dováží asi 50 % svého plynu a více než 60 % ropy, kterou rafinuje, z Ruska.
  Varšava však od začátku vojenského konfliktu na Ukrajině volá po úplném zákazu ruské energetiky. V březnu Varšava uvedla, že do konce roku 2022 ukončí veškerý ruský dovoz energie, včetně ropy, plynu a uhlí.

  1. A co když počítají , že po dělení ukradiny na ně připadne právě ta část země s těmito komoditami, čili to bude jejich uhlo a pod.

 2. Večerní svodka JP

  Kyjevem začíná cloumat skandál, ozývají se první hlasy, které pojmenovávají to, co se opravdu děje na Donbasse.

  (Krasnyj) Liman padl během 48 hodin bez velkých bojů, provádí se čištění teritoria města.

  Aglomerace Lisičansk – Severodoněck
  RA přetnula nejen dálniční spoj s Bachmutem, ale i tzv. gruntovky (polní cesty, nebo cesty s prašným povrchem), které sloužily jako náhradní trasy.
  V kotli zůstalo odhadem okolo 10 – 12 000 kusů (lovných Ukrajinců), když vyšší důstojnictvo včas rychle upláchlo.

  Bachmut (Artemivsk) příprava na další útok.

  Novoluhansk – rovněž se dokončuje obklíčení, k zásadnímu průniku do obrany VSU ale zatím nedošlo.. Kyjev nepovolil ústup kvůli udržení elektrárny v Ugljedaru.

  Myronivka – tato elektrárna je prý již v rukou RA.

  JP je přesvědčen, že můžeme očekávat nové významné události v Kyjevě, protože tvrdé jádro je prý vývojem na frontě nespokojeno.
  (Já dodávám – čím později se tak stane, tím bude větší šance na uzavření příměří, Ukrové se ve vlastní krvi teprve brodí a musejí se topit).

  Na ostatních místech dotyku nepřátelských vojsk se neděje nic podstatného, pouze místní přestřelky.

 3. Farský už píše diplomku:

  “Celosvětové společenství musí donutit Rusko ukončit blokádu Černého moře. A to všemi dostupnými prostředky včetně dalšího stupňování sankcí. ” (Acz)

  1. Vo tom žádná.

   Mezitím začala docházet sůl. ZATÍM „jen“ na Ukrajině, kde zastavil výrobu největší ukrajinský solivar „Arťomsol“ v Soledaru. Prý si ji dovezou z Rumunska, Polska a Maďarska (o PLACENÍ za ni ale ani písmeno).
   Momentálně prý na Ukrajině stojí kilo soli kolem 95 hřiven; pokud nějaká je.
   A bez soli se fakt žít nedá.
   https://www.ukrgate.com/eng/?p=38418

 4. Koupit bunkr nebo bazén?
  Beru bunkr, nejsem blázen.
  V mountfíldu je nový model
  s lůžkem napříč a ne podél
  vchod má z boku a ne shora
  vhodný i pro seniora
  co má potíž chodit.
  Bude se víc hodit.

    1. Neuvěřitelné. Když kolaboranti a zrádci mluví o tom, že ti druzí jsou kolaboranti a zrádci… Podporovatelé nácků označují za nácky někoho jiného.

    2. a jé je, ne že by se mi to nelíbilo, ale pokud mne paměť neklame, u nás většina státozměnných revolušn začínala v Praze. Ale pobavilo mne, že zadeklamovali co měli nařízeno a fofrem pryč, žádná diskuz 🙂

     Copak asi tak vymýšlejí včil

 5. A vůbec, co ta ty bunkry naše Gréta? Z jakého jsou materiálu? Jakou zanechávají za sebou stopu?
  To Vám nestačí osvědčené zemljanky? Z těch se dá vyhrabat a ještě si jejich dřevěnou výztuží zatopit.

  1. Jeden z hitů, který prosazuje EU, a který poněkud upadá v zapomnění (jistě jen dočasně) je tzv. „oběhové hospodářství“. Myslím, že to by se Grétě mohlo líbit a ohledně bunkrů to má i u nás překvapivé konotace. Dovolím si citovat:
   „(Poručík Dub) opět odešel ke štábnímu vagónu, kde hejtman Ságner právě vyslýchal jednoho nešťastníka od 12.kumpanie, kterého předvedl šikovatel Strnad, poněvadž voják začal již nyní pečovat o svou bezpečnost v zákopech a odněkud ze stanice přitáhl dvířka prasečího chlívku, pobitá plechem. Stál tu nyní vyjevený, vypoulený, omlouvaje se, že to chtěl vzít s sebou do dekunků proti šrapnelům, že se chtěl frsichrovat.“

   Bunkr model „prasečí chlívek“ – součást oběhového hospodářství.
   Sláma u kravína! (Sláva u chlívku).

 6. Od Macka – PL:

  (…) Pracovník Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) číslo 0027 byl v roce 2020 zařazený ve 13. platové třídě na hlavní pracovní poměr. Kromě toho ale podobnou práci odváděl souběžně i celý rok 8 hodin týdně na vedlejší úvazek.
  Ještě pět hodin se pak každý týden tomu samému věnoval i na dohodu o pracovní činnosti. To ale stále není všechno. Mimo tyto tři smlouvy s ním Cermat uzavřel dalších 12 separátních dohod o provedení práce, aby dělal opět to samé, co má v popisu práce i jako svou hlavní náplň. Ke svému platu si tak přišel ještě na 266 tisíc korun ročně.
  Tolik zpráva. Takže už víte jak na to, když Vám vláda radí, abyste si sehnali druhé zaměstnání, když nemůžete vyjít s penězi. (…)

 7. Situace je vážná,
  nikoliv však zoufalá.
  Voda je pořád vlažná,
  vláda zůstává troufalá.

  Až voda přestane téci
  až zaryglujou kauflandy
  máme kam utéct přeci,
  zalehneme na palandy.

  Andor nám ukázal cestu
  jak se vyhneme válce.
  Ukážem fakáč městu
  nebudem za zoufalce.

 8. Tak jsem se zkusil zamyslet. Kdyby Andor, s přihlédnutím k svému renomé, své minulosti a svého přehledu a znalosti zákulisí přímo řekl, že konkrétně naší zemi hrozí po cca čtyřech měsících bezprostřední nebezpečí úderů raketových či bombových, potažmo válka jako taková (a že nasbíráno máme), docela jistě by ho úřady s ohledem na výše uvedené popotahovaly přinejmenším za šíření poplašné zprávy. Forma, kterou ke sdělení této informace použil, však snad tento postih dost ztěžuje, ale podprahově řekl, co říci chtěl a považoval to asi za svou povinnost. Takže za mne asi tak.
  btw. Doufám, že na mne nemůžou, protože na rozdíl od pana Šándora jsem jen tuctový hloupý internetový žvanil, mé slovo nemá žádnou váhu a už se mi všechno plete.

  1. Precenujes ho. Jako Cesi Benese po Mnichovu, kdyz verili ze Benes ma plan. A vyklubal se z toho akorat – aeroplan. Kterym uplachl do Londyna 🙂

  2. No to je zajímavá myšlenka. Takže on je to možná Robin Hood a my jsme v něm viděli Horsta Fuchse… já bych to takto nerozklíčoval , ale i tohle je třeba zvážit.

  3. Taky si to myslím. Šandor zůstává pořád expertem, možná si trošku vydělal a my, díky němu, víme, že jsme v zádeli. Protože místo toho, abychom řešili korupci, školství a jiné běžné věci, tak stavíme bunkry a hroutíme se z drahoty. Až tak daleko nás to naši libdem a pokrokoví politici dostali. Zbavme se jich konečně!

   1. Re: Hamprý, Mnd a hulvát

    Soudruzi a soudružky, prozraďte mi odkdud jste nabrali zaručené vědomosti o tom, že Andy je expertem?
    Anebo že je analytikem?
    Andy k Šandy se kdysi dávno naučil potřebné „ptydepe“, takže umí číst v dokumentech, které ač veřejně přístupné, sdělují cosi jiného, co není určeno všem uším.
    V tom tkví celá jeho odbornost.

    Andy – kŠandy vám určo nesdělí, jestli je Ivan schopen, a zejména OCHOTEN dojet až do Práglu, kolik k tomu bude potřebovat vojclů a raket, čistých fusek, čerstvých chlebů, atd., atd.

    Mohu-li vyjádřit svůj názor – asi takto:

    Ať mi někdo vysvětlí, PROČ by se Ivan jezdil, a stěhoval sem celou vojenskou bemberiádu, když mu ÚPLNĚ stačí ZMÁČKNOUT čudla, kterým se vypíná první kompresorová stanice, počítáno od souběhu trubek v Samaře, a čekat, až tu v první zimě bez plynu společně a jednotně pomrzneme, protože šachty jsme zrušili a dřevo už není.
    Ať mi někdo vysvětlí, PROČ by sem měl Ivan jezdit, když sklo už neděláme, uran nemáme, tanky a vrtulníky jsem nechali sešrotovat na Ukradině a flinty jsme poslali blízkovýchodním kurdským soudruhům.

    1. Re: Targus
     Nemohu vysvětlit nic, anžto jsem jen starý, plesnivý a hlupy Ostravak. Pořád si myslím, že Andor je víc Fuchs než Hood, ale poznámka Nemesis stojí minimálně za zvážení 🙂

     1. Re: Mndldn

      Diskutér má jednu chybu ZÁSADNÍHO charakteru – už jsem mu ji vytýkal, a to ne jednou.

      NEUSTÁLE ZKOUŠÍ MYSLET!!!

      Natvrdlý, jak Talián.

      1. Ještě vysvětlení – my starší jsme používali nadávku „talián“ vůči lidem uřvaným, hlasitým, neochotným respektovat odlišný názor, blablabla.

       Nadávka či hanlivé označení vychází ze skutečnosti, že zdejší želenou dráhu budovali Italové, jemovitě klan Barabů, kteří jako jediní si dokázali poradit s dosti složitými geologickými podmínkami (písky + jíl + voda = katastrofa) při výstavbě zdejších tunelů a propustků (propustek je malý mostek na pramen či strouhu).

  4. A tak Andy je určitě exprt, ale ne na kryty 🙂 Ví o tom evidentně celkem hovno. Jinak by nemohl na svůj xicht propagovat podzemní kryty s otvíráním ven. Jsou to takový drahý rakvičky s půdorysem 7,8 metrů čtverečních (v dražší verzi) bez cukru a bez možnosti vylézt, když výlezový dveře, který se otvírají ven, zalehne třeba statnej bernardýn a chcípne 😀

 9. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Socky-co-neumi-setrit-Povl-Tak-se-v-ODS-mluvi-o-chudych-Davky-Nechtejte-vedet-co-zaznelo-703560
  ***
  Pár střípků:
  (…) A ač se premiér snaží prezentovat tak, že mu osudy chudnoucích lidí nejsou lhostejné, jeho spolustraníci sociální citlivost ani nepředstírají. (…)

  (…) „Myslím, a to je i konsenzus v ODS, že kdyby to bylo jen na premiérovi, nikdy by k těmto sociálním opatřením typu pětitisícovka za dítě nebo příspěvek na energie, nepřistoupil. Já Petra Fialu znám. Je to ryzí intelektuál. A to je někdy, zvláště v krizích, nebezpečné….“ (…)

  (…) Vládní pro-sociální snahy považuje za zbytečné i muž, který působí přímo v týmu Petra Fialy. „Jsem v ODS od roku 2009 a podpora pro nemakačenka bylo vždy téma. Když pracujeme my, můžou i ostatní. Že jim přidáme pár korun? To jejich situaci stejně nevyřeší. Jo, je inflace, tak jedeme ještě expanzivnější politiku než Andrej Babiš.“ (…
  )
  (…) „Lidé s minimem nás stejně nikdy nebudou volit, tak proč pro ně dělat politiku?“ okomentoval Jurečkovo počínání jeden z mladších členů občanských demokratů. (…)

  (…) „Oni si zvyknou. Zas tolik lidí s minimem tu není. Stejně budou nadávat, že mají málo. I kdybyste jim dal 50 tisíc, tak budou říkat, že jsme špatní.“ (…)

  Otázka: (…) Vláda má dělat politiku jen pro svoje voliče? Fakt si myslíte, že o tom je dělat politiku? Pro cca 30% lidí? (…)
  Odpověď člena ODS: (…) Jo, myslím. Babiš taky dělal politiku především pro ty, co ho volí.“ (…)

  (…) Aby ODS nevypadala asociálně, a aby držela rovnováhu v koalici, musí dělat ústupky. Vím, že mnohým členům se to nelíbí. A jak znám Petra Fialu, tady jde hodně přes své osobní přesvědčení. (…)

  (…) V ODS je podle našich zdrojů panuje přezíravý postoj vůči sociálně slabším lidem, a nejde jen o ty nejtěžší případy jako jsou bezdomovci. „Nedávno jsem mluvil s ředitelkou neziskovky, která pomáhá samoživitelkám. Chodí za politiky na krajské i celostátní úrovni a snaží se jim vysvětlit, jak složité to tyto ženy mají. Už od ledna čeká na termín u premiéra Fialy a zatím nevypadá, že by se ho měla dočkat. Když byl ale předsedou vlády Andrej Babiš, přijal ji během několika dní, problematiku s ní aktivně řešil, a dokonce i konkrétně pomohl….“ (…)
  —–
  Překvapení? Možná pro někoho.

  1. ODS je třicet roků pořád stejná, takže bez překvapení. Její úspěch je možný výhradně v situaci, kdy nadkritické množství voličů věří mediální štvanici na Babiše/Paroubka/Zemana víc, než vlastním očím a peněžence. (Ale ona je tam peněženka zase dožene.)
   Kmotrovští slimáčci jsou po osmi letech relativního půstu řádně vyhladovělí a maskování covidem už není tak všezakrývající, nicméně ve zdravotnictví jsou struky ještě dostatečně výživné (viz nedávný návrat Cikrta, ten se teď už nezakecá) a povinná solidarita k národním hostům taky ledacos snese. Na důchodce, rodiny s dětmi a obecně na pracující v ODS srali vždycky – ti je stejně nevolí. A jestli jo, dobře jim tak, blbům (a to říkám taky).
   Nicméně pro plastičnost popisu situace je potřeba dodat „ještě zaplať Pán Bůh za konzervativní křídlo ODS“. Ano, až takový je stav s přihlédnutím k různým pyjátům, šarašlapkám, instanbulským diktátům, gretenismu, energetickému šílenství a podobně. Nikdy bych nevěřil, že něco takového napíšu a budu to myslet vážně.

  2. Těch 5000 Kč na dítě zatím není schválených, tvrdil nějaký server…Vláda dnes neschválila návrh zákona o příspěvku 5000 korun na dítě do 18 let pro rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) novinářům řekl, že kabinet nezařadil do programu ani novely na podporu částečných úvazků a o státní sociální podpoře.před 2 dny

  1. Už máte ten link na ten klášter v Mariupolu kde byly údajně ukradeny poháry, jak sdělila přestavená 17.3., a odkud zdrhl nějaký kněz, nebo jak, již 7.3.? Těmi daty si nejsem zase tak moc jistá ale zdrhl dříve než ta představená toho kláštera (zřejmě mužského 😀 ) datovala tu údajnou krádež.

   1. Vam niet pomoci. O ziadnu predstavenu muzskeho klastora sa nejedna. Ak idete svoju uzasnu logiku stavat na preklade, kde je normalne, ze sa niektore pady, rody slovne ohybania inak prelozia, nie na faktoch, tak to o Vas hovori vela. Ale melte si svoje. Link na nedokonceny klastor v Mariupole som dal.
    ANC, nie je ziadna propagandisticka protiruska platforma. Pri trochu inteligencie si najdete, co je to za organizaciu, odkedy existuje a co vo svete desiatky rokov robi.

  2. Re: JAHA

   Heslo JE*AT VOJNU jsem vykřikoval už před 40 lety. A to se jednalo o pouhý nástup na ZPS. S tím dnes nikoho neohúrite.

   Aspoň vidíte, že i v tom Rusku to není se svobodou slova tak zlé. TO na UA chtějí zavřít novináře za to, že vyslepičil pravdivý stav na Donbassu. Tam byste měl napřít své síly a vysvětlovat soudruhům, že takto Říši pravdy a lásky nevybudujeme.

   1. Ad: Targus

    Aspoň vidíte, že i v tom Rusku to není se svobodou slova tak zlé.

    Ved aj preto som to dal. Ktovie, ako by sa reagovalo u nas (u vas), ak by niekto v takom rozsahu na koncerte, ci na futbale, hokeji…krical nieco proti ukrajine, ci na podporu Moskvy.

  3. To víš, panáčku, to musíš hledat na webech, kterým zablokování cenzorem rozhodně nehrozí.
   Tady hledáš určitě zbytečně, tak neztrácej čas a upaluj tam, kde najdeš svoje novodobý soudruhy ve zbrani. 🙂

   1. Panacek, slusne napisane, ste akurat tak Vy. A predpokladam, ze aspon jeden normalny z tunajsej partie Vam poradi, ze s takymi hlupostami a radami by ste mali upalovat skor sam, a nie radit to inym.

  4. Podívaj, ha ha JAHA, tady nikoho nezajímá, kde na nich kdo co volal, že jim chtěj udělat. Tady je to slušnej podnik, tak dou vo dům dál, ju?

  5. Re: JAHA
   „Make love, not war!“ heslo „dětí květin“ kde? kdy? Téměř totéž jako je**t vojnu, domnívám se a nedivím se . Zdá se mi to logické a logické by to bylo i na UA, ale tamodtud tyto zprávy zřejmě nemáte že? Navíc pokud by i byly tak by určitě nebyly tam kde byste je nejspíš hledal.

 10. Kyjev prověřuje zprávy o dobytí Lymanu ruskou armádou, píše BBC…

  Nemel by se Kyjev zeptat nekoho, kdo tam ma armadu? Nemusi to nutne byt Rusko.

  1. Když to je těžké:
   Ukrajinští důstojníci iniciativně odjeli předem na konzultace – a všichni ti budoucí neznámí vojíni před smrtí strašně kecaj – věřte jim! Podle mého názoru se čeká na rozhodnutí ze zámoří, jestli současný stav označit za částečné vítězství, nevítězství nebo neprohru. Je načase pozměnit olympijské heslo „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se “ na „Není důležité přežít, ale zabojovat si“.

   1. Re: AH

    Gorolské shrnutí všeho jednoho (holubího) pokusu o definici morálních kvalit neznámých vojínů:
    Jsou to hajzli nevděční!!!

    1. To už zpíval Karel Kryl ve své známé písni o Neznámém vojínovi:

     Co mi to říkáte
     že bych šel zas rád?

     Odpověď čekáte ?
     Nasrat, jó nasrat!

   2. Nejdou dát bývalé „slepice“, takže aspoň (i když – omlouvám se – trošku morbidně 😉 ) :
    Sto pečených holoubátek za Vaše nové naprosto skvělé olympijské heslo, Holube!!

  1. Ano skvělý komentář a mě rozesmálo tohle : „….Tomáš Zima není homosexuální černoška provdaná za svůj lustr v obýváku, neměl by mít tedy šanci zaujmout nejvyšší post. …“ I když jinak Zimu nemusím, tohle se Chábovi opravdu povedlo.

  2. Tamtéž:

   „A když jsme u té inflace, tak nejde nezmínit slova vládní strany TOP 09, která napsala na Facebooku: „V České republice se zdražuje dvojnásobným tempem, než je průměr eurozóny. Kdybychom platili eurem, nebyli bychom dnes v takových problémech. Neplaťme víc, než musíme. Euro je pro nás výhodnější volbou.“
   Pane vládní zmocněnče pro dezinfo, prosím o černý puntík pro vládní stranu a její zablokování. Proč? V Estonsku platí eurem, blázínci pošetilí, inflaci mají ve výšce 18,8 %. V Litvě si také užívají s eurem, inflaci mají 16,8 %. A my „jen“ 14,2 %. Ono to v tom euru, paní Pekarová Adamová, nebude, tak prosím, příště prohlášení bez ideologických zločinů a revolučních barikád. A pane Klímo, jak máte na starost ty dezinformace, jedno takové prohlášení TOP 09 má daleko větší dopad než nějaký Aeronet. Protože Aeronet u vlády nesedí. Zatím. A přitom TOPka bezostyšně kecala. Dezinformovala, kulantněji řečeno. S vámi u kormidla, milá vládo, odhaduju, že Aeronet k vládnímu kormidlu usedne do půl roku.“

   1. ked ono je to skor naopak. Keby vlada obmedzila zhora cenu elektriny ci plynu, tak by nerastli tie ceny energii tak vyrazne a teda by nerastla ani inflacia tak vyrazne. Ale kedze Fiala povedal, ze vsetko musi pokracovat tak ako doteraz, tak tie cisla su, ake su

 11. Tak se tady objevilo dost náhledů na akci „Ibunker do každé rodiny“ od Andora a mnozí za tím vidí nějakou pointu v tom smyslu, že jako Šándor tím něco myslel a že to nejde říci jinak a tak zvolil tuto taktiku,
  Já říkám hovno.
  Pamatujte , že nejjednodušší vysvětlení je to nejvíce pravděpodobné. Ano, jsou za tím prachy . Prachy a nic než prachy. Nebo si snad myslíte, že to ušák nebude dále šroubovat? Vy jste s tím nepočítali? Každý den se tlačí stále více na pilu, k tomu nepotřebuji Šándora abych to viděl. Bylo potřeba aby si to uvědomili ti bohatší z nás a aby je někdo jako Šándor navedl na myšlenku ochránit sebe a rodinu v této podobě.
  Pokud vím, tak Andor patřil k těm, kteří měli možnost poměrně dost publikovat a zajisté i čtenost. Takže varovat před nebezpečím byla jeho parketa a také ji využíval. Není nic lehčího než sdělit národu, že RUS je všivák a že bombardovat města je jeho nejoblíbenější zábava a i když máme skvělou armádu a jsme v NATO, tak stejně nějaká ta raketa pronikne a natož ta hypersonická. Takže jediná možnost jak se ochránit je buď narukovat a jít mydlit Rusa, nebo bunkr. K tomu nemusel svolávat tiskovku
  Jo prachy.

   1. Co se nerika a nevi.
    Byl S. vykopnut z funkce /aby uvolnil misto pro dalsiho u koryta/,nebo sel dobrovolne s podobnym ucelem?
    Samozrejme v obou pripadech bylo slibeno jine koryto.
    Proto je ta rvacka o vladni a uredni koryta , protoze potom kdyz se odchazi , musi odchazejici dostat poradny tucny koryto.
    Za to ze odejde z funkce.
    To je samozrejmost. Lepsi fleky jsou do zahranici ,tak si S. jeho kumpani ,moc necenili..Nebo na nej meli po ruce nejaky hrichy , coz je taky bezny.
    Aby byl povolnej..
    Aby se nesprajcoval ,nevzpiral a nekricel kolem , nejake pomluvy a potom je dost prace je zahlazovat a umlcet S.
    Takovy sou schopny to rozmaznout a maji vetsinou nekoho v holportu ,kdo je na posici drzi.
    Za zasluhy ,vo co nevim ,ale tak je to zvykem.. Proste bunkry sou odmena , za sluzby a uvolneni posice pro dalsiho zizniveho kariery a s patricnymi styky ,kdyz se hledal flek pro nej , doslo na Sandora.
    Sandor ted logicky obdrzi tucne zakazky ….Uz mene hlucne vykrikovane..
    Nebo rovnou tajne ,aby nepritel nevedel..

    1. „Proste bunkry sou odmena , za sluzby a uvolneni posice pro dalsiho zizniveho kariery a s patricnymi styky ,kdyz se hledal flek pro nej , doslo na Sandora.“

     Trochu to drhne. Šándor končil u vojenské rozvědky v roce 2002. To by byla poněkud pozdní odměna. Té se možná dočkal už jako jako poradce a analytik v oblasti bezpečnosti kde působí od roku 2003. Jinak je z téhož těsta jako generál PP. Studium na komunistických vojenských školách a poté v USA a na NATO College v Římě.

     1. Mozna budouci president,husakuv general Pavel, muze poslouzit jako mustr..?? Poradce a analytik je jen mensi ,chudobna podrztaska..

      1. Podobne jako Mafie ,zadnej neuspeje bez clenstvi gangu /jednotlivec se jednoduse neprobojuje/ a tyto vazby jsou na cely zivot.
       Nekdy jsou pripady ze , kdo se chce trhnout nebo trhne ,se nedozije..
       Protoze to „drhne“..

 12. Mejnstrým se zbláznil.

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusti-vojaci-obklicuji-mesta-severodoneck-a-lysycansk-lide-n/r~2e7bb416dce811eca3c0ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-3&utm_campaign=Aktualne

  A to jsme do včerejška slavně vyhrávali…

  Vidlák je sfíííně, protože to říkal hned, jak ten raketový cirkus na konci února začal, že budem slavně vítězit až do úplné porážky.

  To mám za to, že jsem tady nejhezčí a nejchytřejší diskutér…, tohle to…

  1. Nemáte pravdu Targusi, Vidlákovic sfffiiiině žijí u něj pohodlně v chlívku.
   A jestli jste si nevšiml, tak si všimněte, že z Vidláka se stala smějící se bestie, (žádný AA) či jak nám ještě říkají.
   A stejně jako Vám, nám, i jemu tato nálepka sluší,,,,.tohle to 🙂

   Jo a bunkr – lépe na kopci postavit loď, tou při nejbližší záplavě v klidu odplujete. Kdežto v bunkru stačí jedna jediná nepatrná dírečka a vyplaví Vás kde kdo.

 13. Umíte mi někdo vysvětlit proč na den osvobození tupí Pražáci máchali US vlajkami, zatímco o Rudé armádě ani slovo a dnes mě na Radiožurnálu už od rána prudí atentátem na Heidricha? Mají k tomu celý speciál. O tom, že kromě povraždění stovek Čechů, to nemělo vůbec žádný význam ani slovo.

  1. Re: Mndldn

   Samozřejmě, že nemáte pravdu, ale ono to je vcelku jedno.
   Heydrichovi kati přišli z UK (z Anglie, ne z Ukradiny!), takže je o tom třeba neustále žvanit.
   Poprava Genosse místodržícího našlápla proces úplného odkopání Třetí říše před světem a soudruzi historici tvrdí, že po této akci si Beneš vydobyl aspoň nějaký respekt.
   Věřme jim, bude nám lépe…

   Co se týká vojenského pohledu na věc, kromě polského podzemí se na nic podobného nevzmohl vůbec nikdo.
   Pšonci sejmuli Kučeru a Bürkla, takže prozatím vyhrávají 2:1, ale je faktem, že my sejmuli větší šajbu.

  1. Takže při investici bratru za tři pětky jsem za vodou. Jen bude potřeba zavčasu vyvěsit jednu tu správnou, přičemž do zásoby budou stačit jen ty relevantní: svatojiřská, půlměsíční, středoříšní, šesticípá, pruhatá a pro jistou ještě bílá, kdyby jako jeden fakt nevěděl. Hlavně nikde doma nemít českou a pro největší umělkyně platí, že raději ne ani tam. Jo, tam.

  2. Jen dej pozor aby se ti nestalo to co jednomu v Uzhorodu v 1919. Ten den nahodou byla prave ve meste vlada Cervenych a on omylem vyvesil portret cara. Zbili ho skoro na smrt 🙂

  3. Co když nejdříve budou pochodovat Ukrajinci? Oni totiž taky govori po rusky. Se v tom nevyznám. Dnes dopoledne pochodovala ženština po naší dědině a řvala do mobilu. Jsem čuměla…

 14. No a já si myslím, že vysloužilý zpravodajec je pořád zpravodajcem, takže ten Šándorův výstup měl za cíl přesně tu diskuzi, kterou tady Vidlák nastartoval: čili upozornit vyznavače liberálního fašismu, jaké důsledky bude mít jejich liberálně fašistické nadšení. A Šándor to navíc udělal pro ně jediným srozumitelným liberálně hodnotným způsobem, totiž marketingově vymazlenou reklamou na nový produkt.

 15. Szandorova ojebavka je mi docela sympaticka. Na co by si hral? Na dobre mravy v dome plnem sluhu naroda? Ti maji byt stastni za to, ze se uz nemusi stydet za vladu estebaka, to jim musi stacit.
  Volili Petikolku, budou kupovat bunkry.
  Licomernost Szandorovych medialnich kritiku me nechava chladnym, kdyby jeho akci velkoryse presli a zustali nad veci, bylo by jim pak mozno verit, ze jsou alternativou, takhle i nadale zustavaji spolkem hadrniku*nic.
  Dve udalosti musi trknout bystrejsiho pozorovatele: Obraceni hradniho pana a vcerejsi spiclovo opovrhovani lidem. Smutne, ale vypovidajici. A nikoliv ke kritice, ale k zamysleni. Szandoruv Zepter-bunkr byla mozna nejdulezitejsi informace, co pustil na verejnost, tak si toho vazme.

 16. Mě tak napadlo, že tato drobná bunkrová aféra má symbolický význam.
  Když už je módní vysílat signály (a stalo se to mj. hlavní činností pětikulhavé vlády), vnímejme ji jako signál toho, kam se ubírá naše země.
  Kam kráčíme? Je mi známo, že historické paralely nejsou vždy úplně přesné, ale posuďte sami:

  https://www.reflex.cz/clanek/lide-a-zeme/95192/neklidna-idyla-albanie-statisice-vojenskych-bunkru-tvori-pochmurny-krajinny-prvek-cele-zeme.html

  Bunkr do každé rodiny, to je pádná odpověď nezodpovědným kritikům targusovského střihu.
  Albánie náš vzor!

 17. No já si ale myslím (na rozdíl od vidláka), že pointa spočívá v tom, že naši hrdinové vyhlásí minimálně výjimečnej stav, né-li rovnou stanný právo, když nouzovej stav se už stal běžnou pomůckou jejich vládnutí a … a právě v rámci stannýho práva vám Fiala s MPA a s Rychetskýho holotou prostě a jednoduše ty vámi zaplacený a vámi postavený bunkry jednoduše nějakou vyhláškou zaberou pro potřeby armády, armáda vás vyžene coby živý štíty před bunkry, abyste jim nepřekáželi v bránění, až bude Ivan ustupovat přes Česko.

  P. S.
  Pokud si někdo koupí obyčejnej ocelovej kontejner, tak mu namaluju za pytel brambor a svazek česneku armováky pro jeho obetonávku i s černou kuchyní. Kdo nebude chtít černou kuchyň, tak třeba jen s černým koutkem, kde, jak správně napsal klasik, můžete „Kávu pít, když vám bude černo“, samozřejmě bez dýmníku a komínu (= to dá rozum), ale určitě s několika krbečky = hádám, že svatých nebude nikdy dost. Když nebudete mít svatý, tak si do nich můžete alespoň zasadit pažitku nebo petržel i s kapénkovou závlahou … s tím se ale už raději obraťte na vidláka.

  P. P. S.
  jestli fakt tohle Šádor propagoval, tak je debil, nebo se na debila zrovna zbláznil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *