17 července, 2024

Boží spravedlnost

Moji dlouholetí čtenáři vědí, že mám půlku rodiny na Ukrajině, bo moje maminka je rodilá Ukrajinka. Rodinné peripetie během dvacátého století jsem na Kydech mnohokrát probíral a bral si z nich poučení a několikrát jsem zde již zmiňoval i nejnovější problémy, které rodině způsobila současná válka. Dnes se k tomu zase vrátíme.

Moje maminka je prostý a hluboce věřící člověk. Má v sobě tu širou slovanskou duši okořeněnou nekonečnými rovinami a obyčejným životem v největší zemi světa, jejíž vláda neshlížela milostivým zrakem na křesťanskou víru. Očekávala se loajalita ke Straně a vládě, nikoliv k Bohu. Maminka nevystudovala, ba ani vyučit se nesměla. Celý její život byl ohraničen nejhůře placenými pracemi a rodinou. Geopolitika, přání mocných a podobné věci ji vždy míjely, vlastně až teď do února.

Pak začal ruský vpád na Ukrajinu a maminku to samozřejmě velice poznamenalo, protože komunikační možnosti jsou dneska značné a levné, zprávy od rodiny přicházely takřka v reálném čase ve zvukové i obrazové verzi, takže s plnými emocemi. Jak to mohl Pánbůh dopustit? Jak se mohlo stát, že po třiceti letech normálního života plného budování domovů a rodin, přijde najednou takové nadělení? Jak se mohlo stát, že ten dobrotivý Bůh, ve kterého celá rodina tak upřímně věří, mohl připustit něco tak strašného jako šedesát tisíc granátů denně? Jak se mohlo stát, že jsou města obrácena v sutiny, lidé umírají po stovkách a tisících a i daleko v zázemí se rozpadají všechny jistoty?

Bandera – naša religia. To byla pro maminku nakonec odpověď. Ani ona totiž tohle nepřehlédla. I když není zvyklá prohledávat fejsbůk a neví, co je Instagram. I když nemá telegramový účet a nepřekládá si anglické články od Al-Džazíry. I k mé mamince se dostaly obrázky Stěpana, pochodňových průvodů a dalších propriet. Drobné poznámky v rozhovorech, pak i nějaké ty fejsbůkové reklamy… protože ksichtokniha to tak dělá – podle toho, s kým se kamarádíte, podle toho vám háže reklamy. A Bandera je in, za toho se nebanuje, tam k žádným prohřeškům proti pravidlům komunity nedochází. Když komunikujete s Ukrajinou, tak Bandera přijde sám.

Proč se to na Ukrajině všechno stalo? Protože podle mojí maminky tak dlouho vyvolávali dávného démona, až ho vyvolali. Tak dlouho si přáli Banderův návrat, až přišel. Bohužel si tam neuvědomili, že s Banderou přijde i všechno ostatní, co kolem něj bylo. Že nejde vyvolat ukrajinského geroje a nevyvolat jeho činy, jeho následovníky a jeho metody. A nejde také nevyvolat jeho nepřátele, kteří ho už jednou potřeli a teď ho potírají znovu přesně stejným způsobem, jako posledně.

Proč to všechno píšu…

Víte, když si teď čtu v našich mééédiích, jak si Rusové sami ostřelují elektrárnu, kterou obsadili už před dvěma měsíci, jak tam podle Zelenského sami dělají jadernou havárii… a žádný český novinář se ani nezardí, když to papouškuje, tak je mi z toho normálně špatně od žaludku.

Už tři týdny koukáme na telegramových kanálech, jak Ukrajinci nad Doněckem rozhazují lepestoky – to jsou ty svinské malé miny, které snadno přehlídnete, ale na roztrhanou nohu to stačí. A nic, ticho po pěšině. Všichni jsme viděli videa, mluvili o tom i západní reportéři natáčející na místě… a nic. A najednou opak – to Rusové si sami rozhazují miny a Ukrajinci to prý uklízejí. A opět se nikdo ani nezačervená. Nikdo nepoloží žádnou otázku, nikoho to nežere. Prostě Rusové ostřelují sami sebe a sami na sebe házejí miny… co je na tom divného?

Vlastně nemůžu uvěřit, že u nás v médiích pracují až takové kurvy.

Včera jsem v rádiu poslouchal ukrajinistu Svobodu. Ten zcela vážně tvrdil, že jsme ve třetí světové válce, Rusko je nutné porazit a rozparcelovat. Jadernu mocnost. Jestli papouškuje oficiální doktrínu, tak jsme všichni definitivně v prdeli.

Poslouchal jsem to a probudila se ve mě ta moje ukrajinská část duše po mamince. Jinak jsem po tátovi Čech jak poleno, ale když tohle slyším, vždycky se vynoří ten sentiment širokých rovin… A začal jsem se cítit stejně jak ona.

Vězte tedy, že až budeme v zimě mrznout, až nebudeme mít benzín ani plyn, až to doženou do skutečné Třetí světové války nebo nedej Bože do války jaderné, až oblbnou ještě větší část národa, až se tu budeme bít v ulicích, až nás budou za názor zavírat, až nás budou soudit za pravdu, až se tu rozpadne všechno, co jsme si vybudovali, tak je to zasloužená Boží spravedlnost.

Protože koukáme na stejné vyvolávání dávných démonů a neděláme nic. Stejně jako na té Ukrajině – uznáváme legitimitu těchto vyvolávačů a jejich právo dělat si co chtějí… a nechápeme, že jednou ten démon fakt povstane se vším, co k němu patří. Pořád se chlácholíme, že to nebude tak zlé, že příští volby to otočí, že lidi přestanou tleskat těmhle šamanům, co dnem i nocí chystají katastrofu.

Všimněte si, ti, co to na Ukrajině vyvolali, ti Majdanisti, ti už jsou většinou někde daleko v závětří. Ti si klidně večeří ve svém apartmánu na Floridě. Takhle to bude i s Fialou a celou pětikolkou. Oni mají za úkol vyvolat démona a to jim jde úplně perfektně. Pak si odejdou do připravených vil, daleko od svinstva, které teď rozdmýchávají.

Jaké máme právo na český sen, když nereagujeme ani na tak okaté lži, jako že si Rusové sami ostřelují jadernou elektrárnu? Jak můžeme sami se sebou žít? Jak můžeme připustit, aby novináři říkali na plnou hubu, že Rusové sami na sebe rozhazují miny? Koukáme se v přímém přenosu na obřad vyvolávání války, koukáme se na rituál, který má válku přivést až sem. Necháváme naše představitele připravovat budoucnost, ve které budou naše životy a naše domy použity ke krmení válečné mašinérie a pomocí našich statků a hrdel bude udržována iluze demokratickéhoo Západu.

Říkám si, co to se mnou je? To jsem tak zbabělý sám před sebou, abych prostě jen psal? To nemohu udělat něco víc? To jsme všichni tak bezmocní? Opravdu je naším osudem se tiše a spořádaně dívat, až se to Petru Igorovičovi Fialenkovi podaří? Až to nebude jen válka hubou, ale skutečnými šrapnely? Tam na Ukrajině to už stálo možná nějakou stovku tisíc životů, ale stále to ještě nestačí. To opravdu musíme tomuto démonovi přispět i my? Za potlesku víceméně půlky národa? Mám tu stát a říkat to stejné co Ježíš: „Bože odpusť jim, protože nevědí, co činí?“

Moje maminka se intenzívně modlí za zázrak a mně vlastně nezbývá nic jiného. Všechno ostatní se nezdařilo a nedaří. Vyvolávání války pokračuje neztenčenou měrou a i když přibývá naštvaných, nic to na věci nemění. Nevratných kroků přibývá. To jsou ti džinové, které pak nepůjde vrátit do lahve. Pokud tohle dnes a denně dopouštíme, nemáme právo se pak divit. Naše sjednocování jde tak dobře, že bychom s tím mohli být hotovi v roce 2145. Potřebujeme zázrak. Nic jiného už asi nezbývá.

347 thoughts on “Boží spravedlnost

 1. Tak pozor!

  Rusové tu jadernou elektrárnu ZAMINOVÁVAJÍ a odpojují.

  Že ji odpojují, když se Ukronácci snaží o jaderný terorismus, je logické. Ale proč jo ZAMINOVÁVAJÍ???
  To by mělo logiku, pokud by hrozila invaze a ztráta pozic, což asi nehrozí.

  Ihned se to dozvíme z nadpisu. „Buď tu bude Rusko, nebo jaderná poušť. Rusové elektrárnu zaminovali a odpojují“.
  Zlotřili Rusové !!!🥴
  Autor jhr, vám vše vysvětlí !!

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-valka-zaporozska-jaderna-elektrarna-valka-energie-bomby-zaminovani.A220808_153416_zahranicni_jhr

 2. Vidlak dneska trefil hrebicek na hlavicku s tim ozivovanim demonu.
  Ale to je prece u USA dlouholeta praxe, ktere se nekdy trochu vymkne, ale vysledky odvykle prinasi.

  Co jineho byli slavni Muzdahedini?
  Po radikalnim islamu predtim ani pes nesteknul.
  Nebo Obamovo umirnena opozice. Z nich se taky postupem casu vuklubala „odnoz“ al-Kajdy, pripadne ISIL.
  To jsou vsechno demoni, ktere stvorily USA, presne v duchu rozeser co muzes, hlavne daleko, a zatimco se svet bude utapet v problemech, tak my budeme prosperovat.
  Rikaji tomu „American dream“.

  Tohle tu asi vetsina lidi vi, proto to nepisu. Chtel bych tu vypichnout nektere skutecnosti, ktere ukazuji, ze banderovci nejsou pro USA vubec zalezitosti poslednich 10-20 let.

  Kdyz si otevrete tenhle link nize a skocite sem: „Below left, Stetsko meeting with then-Vice President Bush, 1983. Below right, Stetsko’s signature on the Proclamation of Ukrainian Statehood“,
  tak uvidite hezkou fotku G.W, Bushe st., jak si v roce 1983 (!!!) trese rukou s Jaroslavem Stestkem. To byl premier Ukrajiny behem jejich spojenectvi s Hitlerem v roce 1941.

  Ma na konte celou radu uzasnych veci: (DeepL)

  „Jaroslav Štětko (1912-1986), který v roce 1941 vedl ukrajinskou nacisticko-kolaborantskou vládu, jež vítala Němce a vyhlásila věrnost Hitlerovi. Stetsko, zarytý antisemita, napsal: „Trvám na vyhlazení Židů a na nutnosti přizpůsobit německé metody vyhlazování Židů na Ukrajině.“ Stetsko byl v roce 1943 nacistickým pohlavárem. Pět dní před nacistickou invazí Stetsko ujistil vůdce OUN-B Stepana Banderu: „Zorganizujeme ukrajinskou domobranu, která nám pomůže odstranit Židy.“

  Své slovo dodržel – německou invazi na Ukrajinu provázely strašlivé pogromy za podněcování a horlivé účasti nacionalistů z OUN. Jen počáteční pogrom ve Lvově měl 4 000 obětí. Do konce války ukrajinské nacionalistické skupiny zmasakrovaly desítky tisíc Židů, a to jak ve spolupráci s nacistickými eskadrami smrti, tak z vlastní vůle.“

  Proste USA si banderovce pestovaly cela desetileti. Nejedna se o zadne ozivovani demonu. Proto je taky tolik dobrovolniku z Kanady a USA. To je ukrajinska emigrace, ve ktere zivili banderismus uz od jejich trasferu do zamori na konci valky. V SSSR by je cekal jiny osud.
  Denacifikace byl od zacatku blabol pro hlupaky.
  Neni tedy v zadnem pripade nahoda, ze hned po nastupu na Hrad se Havel zacal omlouvat Sudetakum, kteri se sice nikdy neomluvili, ale uz celaki s vyplazenymi jazyky na hranicich.
  Stejne jako hesla typu „nejsme jako oni“ a „pravda a laska….“

  ps. na ten vyzivny a nechutny clanek pred casem upozornil Vlk

  1. Ano, proto taky ten dnešní kyjevský režim volně přirovnávám k neislámskému ISIS.

   Jestě velkou roli v reinkarnaci banderovštiny sehráli emigranti v Kandadě.

   1. Na (dnes zakázaných) opozičních ukrajinských TV kanálech už dávno říkali, že s rostoucí vzdáleností od teritoria UA jsou Ukrajinci stále více bojovnější a bojovnější. Takže HRRR HRRR do války byli Ukrajinci žijící hlavně v USA a Kanadě. Ukrajinskou Američanku měli jednu chvíli i ministryni zdravotnictví.

    Jinak sice to asi Vidlák nebude číst, ale řekl bych, že dnes byl napsán jeden z nejlepších jeho článků.

  2. Někde, tuším na AK, někdo dával odkaz na černobílé fotky a plány na poštvání Ukrajiny proti zbytku SSSR už snad někdy z konce čtyřicátých let. Myslím, že to lehce v diskusi pod jedním článkem propíralo i tady.

   1. Zdroj: https://citaty.net/autori/otto-von-bismarck/
    údajně řekl v roce 1848
    „Síla Ruska může být podkopána jenom jeho oddělením od Ukrajiny. Je třeba Ukrajinu nejen oddělit, ale také ji postavit proti Rusku, národ rozdělit na dvě části a pak se jenom dívat, jak bratr zabíjí bratra. Proto musíme najít a vychovat zrádce z prostředí ukrajinské nacionalistické elity a s jejich pomocí zvrátit situaci až do stadia, kdy budou Ukrajinci nenávidět vše ruské. Všechno ostatní je jen otázka času.“
    Pod čarou:
    Podvržené citáty Rozšířilo se v roce 2014 z Ruska pravděpodobně jako součást propagandy v rámci krize na Ukrajině. https://manipulatori.cz/otto-von-bismarck-putinovych-sluzbach/ 22

  3. Vždycky si vyberou region se složitou historií a s nesourodým obyvatelstvem.
   Majdan mohou rozpoutat v takovém případě velice snadno.
   Kdo odolá ?
   Soudržný Írán, soudržně Bělorusko, tam to jen zkoušejí, ale bez úspěchu.
   Kdyby se jim zadařilo na Ukrajině, tak další v pořadí by byl nějaký stát na Kavkaze.
   Dodávkou čilých imámů by saúdští přátelé rádi vypomohli.
   Úplně se mi zvedá žaludek, jak se snažej rozpoutat nepokoje na Tchaiwanu.
   Tihle chlapíci jsou prostě alergičtí na mír. Cítěj se komfortně, jenom když se to okolo nich pere a mele.
   V takovém případě si zbrojaři mnou pacičky a američtí tatíci mají práci.

 3. Je to pro mě 10letka pokrytectví. Nestačilo 30 let ignorování dohody ohledně rozšiřování NATO, nestačilo sedm let ignorování Minských dohod aby se tohle mohlo připravit. Konec diplomacie učinila us strana, když se nedostavil její diplomat na poslední dojednanou schůzku(bez předběžného avíza) s diplomacií RF a rozvědce DLR se dostal do rukou dokument o připravovaném masivním raketovém útoku UA na Donbas. K tomu přičtena zkušenost z předchozí války, Molotov–Ribbentrop. Nezapomněli na to a radši to začali sami. S nacismem mají špatné zkušenosti.
  Aby k válce mohlo dojít, musely být zmanipulovány us volby, neb Bidenova rodina se finančně podílela na podpoře Majdánu a investovala např. do biologického výzkumu na Ukraruině. Navíc je Biden z „jestřábí kliky“, jeden z hlavních podporovatelů války v Iráku (a asi i jiných). Další důvod odstavení Trumpa bylo zaražení finančního toku do WHO, z níž se klube v současnosti spíš mocenská páka na cca 180 členských států (viz současné dění na pozadí války na Ukraruině). Tím neadoruji Trumpa, jen mi to k sobě pasuje.
  Nezapomeňme počítat andělské kalichy, ten současný bordel je jako Sodoma Gomora a naplno se ukazuje, na co ty organizace střežící světový mír jsou a komu ku prospěchu. Zašlapávání lidských práv, mezinárodních konvencí a válečných zákonů je nejen na Ukraruině v plném proudu.
  A propaganda se stala pravdou, ovce žerou plesnivou trávu a vůbec jim to nevadí.

  1. Co čekat od Bílého domu?
   Složitě vyjednanou multilaterární smlouvou s Íránem si Trump svévolně vytřel zadek a bylo.
   Evropskě “ mocnosti” se zmohly jeno na tiché brblání.
   Jenom naprostý idiot by věřil Spojeným státům.
   Vlastně se divím, že vůbec ještě někdo se Spojenými státy vyjednává.

 4. @Zakladatel
  Dnesni troll si urcite vyslouzi priplatek a pochvaleni pred nastoupenou jednotkou.
  Napsal jednu radku. Mimoradne hloupou.
  A stacilo to na kompletni rozesrani cele diskuze.
  Kazdy tam jenom zopakoval svoje stanovisko, ktere zname uz par mesicu. Jenom gogo to udelal 200x.
  Navrhoval bych je smazat hned.
  Je to nedemokraticke, vim, ale tihle demokracii zneuzivaji, a do diskuze nic neprinasi.
  Ten kratky prispevek je jako z manualu pro trolly.

  Ohanet se v tomhle pripade nedemokraticnosti, je jako bych prisel do lokalu a ve volnem prostoru pred pipou zacal chcat.
  Vrchni by me vyhodil, a ja si pak stezoval na nedemokraticnost. Nikde tam totiz nebyl napis „Nechcat v prostoru pred pipou“.

 5. Tak nám MPO upřesňuje stupně vytápění: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mpo-navrhuje-aby-se-v-pripade-nouze-budovy-vytapely-na-nizsi-teplotu/2241366

  A Znojemský pivovar po dlouhém zvažování zůstal u výrazného písmene „Z“ ve svém logu.
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/znojemsky-pivovar-ma-nove-etikety-s-vyraznym-pismenem-z-s-ruskem-nesouvisi/2241399
  Jeden by měl sklon je pochválit za vítězství zdravého rozumu, kdyby mu nepřišlo nepříčetné, že o tom vůbec někdo vážně uvažoval a ještě to cítí potřebu dopředu vysvětlovat jako na omluvu(jako by neměli velké Z ve svém logu už dávno)…

 6. Najdete si na Idnes článek na blogu „Prorusti trolové si vymýšlejí ukrajinské zločiny“. Bloger tam tvrdí, že jakékoli zprávy o použití min motýlku ukrajinskou armádou jsou vylhané a zatracuje každého, kdo by si to myslel. Vysvětluje, že takové miny používá jen ruská armáda. Ten by nejradši žaloval každého, kdo má otázka, jaká je skutečná situace. Jen přepíná tětivu, místo analýzy nabízí odhodlanou politicky odhodlanou tirádu.

   1. To by mne zajímalo. Ziegler je totiž nepokrytě protičeský. Kope za Sudeťáky a teď EU. Je protislovanský a proti jakékoliv samostatnosti v rozhodování nebo materiální samostatnosti, ČR.
    Víte o tom něco víc?

    1. Mea culpa! Zieglerovi se za narceni omlouvam, spletl jsem si ho s Peszynskim. Stejne vypadaji a stejne pisou, presto to pro mne neni omluvou.

 7. K Rajchlovi se nevyjadřuju, protože ho neznám. Já na řečičky nikdy moc nedal. Ale mám problém, nebo lépěji, mohl by mně někdo tady vysvětlit ten datum 3.9. ?

  Ať totiž dělám, co dělám, vychází mi to, že je to proto, aby ta demonstrace (=reálné zviditelněni) byla PRVNÍ hned poté, co se lidi vrátěj z dovolených. Jinej důvod mi fakt nenapadl. Prostě to postrádá logiku, důvtip a přehled, což je v protikladu, co o Rajchlovi píše třeba náš hnidopich a třeba i Vidlák. Pro mě to je první mínus, který mi k Rajchlovi vyšlo.

  P.S.
  Ale bacha, v populismu se za ty roky už trochu orientuju, budu ho proto sledovat a běda mu, jestli k němu ty konkrétní koleje od 3.9. budou směřovat … běda mu, pokud zjistím, že jo!

  1. Ale tak mě je čím dál sympatičtější. Ať je to třeba i populista, ale může mít úspěch, protože umí mluvit souvisle, vypadá k světu, je to Čech, má odvahu do toho jít a zdá se, že se obklopuje odborníky. Ač mluví v mnohém podobně jako třeba Robert Fico, není to profláklá stará struktura, o jeho skandálech se ještě neví, takže to nějaký čas vydrží.

     1. … že sem se ptal … to je snad jasný, budu „chápat situaci“ a něco dělat s tou Vaší „latergií“, jak mi doporučujete!

   1. Ja uz mam ty demokraticky nalepky „populista“ dost.
    Zacina to na me spis pusobit jako doporuceni.
    Pokazde, kdyz nekdo zacne rikat, co lidi pali nejvic, tak mu media okamzite zacou rikat populista.
    Takze pro lepsi orientaci v pristich volbach?
    Volte populisty a mate zaruku, ze „demokraticke strany“ (oni sami se tak totiz nazyvaji) ODS, STAN TOP pujdou od valu.
    A to za uvahu myslim stoji.

    1. Populista je přece ten, co poslouchá lid. To má být špatně?
     Pětikolka rozhodně populisti nejsou.
     Lidi je nezajímají.

 8. Jinak, Vidláku, díky za dnešní článek. Je to silné…

  USáci začali teď posílat i protiradarové rakety.
  Tohle je přesně podle studie Rand Corporation. USA (a přinucení vazalové) vedou zástupnou válku s Ruskem. Vyprovokovali konflikt v zastoupení. Teď financují celý chod UA a zbrojení. Jen tam neumírají US vojáci…
  Bůh ví, jak to skončí. Možná zima? Nebo fakt nevím…

  PS:
  USA a západni státy EU, zbraně UA prodávají. Na dluh. Jen východní státy EU, včetně ČR, jim to poskytují zadarmo. Zřejmě jsme v US zádeli hlouběji, než jiné státy EU …

  1. Cesi a nekolik malo statu vychondni Evropy jsou proste takova ta slapka, ktera jde i zadarmo, aby to nevypadalo, ze nema zadny ksefty.
   A pak se citi dobre ve spolecnsti ostatnich slapek, jako ze je vzali mezi sebe.

 9. S těmi novináři je to tak, jak to je. Z velké části přesvědčení – ale takhle je stále přesvědčena část společnosti, a z velké části ochota podat informaci tak, aby vyzněla správným způsobem.

  Co je největší problém, je jejich ovlivňování mínění a života lidí ale ještě větší problém je, že 90 procent populace má nastavený jako startovací stránku v prohlížeči Seznam ……

  Přitom „závadný“ obsah na Seznamu jsou jen jejich zprávy a Novinky, zbytek přebírají z celého českého internetu …. čtení pro ženské, o autech… ale kdo tam vleze, tak si ty zprávy přečte.

  Pokud nebude mít alternativa nebo levice podobný nástroj, nedá se nic dělat, Kydy, Argumenty, Xaverové mají malý dosah……

  Částečně se chytly Parlamentky, ale ty si jedou svoji linii

  Ale co s tím ….

     1. Oni toho mají společného víc, ale to by bylo téma na provokativní článek. Nicméně to často dávám jako analogii a lidi na to reagují dost divoce, ale zase kdo se chce bavit, ten většinou uzná, že na tom cosi je.

 10. Až si tohle Vaše, Vidláku:
  „Jak to mohl Pánbůh dopustit? Jak se mohlo stát,…….. lidé umírají po stovkách a tisících a i daleko v zázemí se rozpadají všechny jistoty?“
  srovná v hlavě každej Ukrajinec (samozřejmě nejenom) pak nastane zlom obratu. Obávám se však, že do tý doby napíšete ještě hodně podobných článků (=dobrých).

  Vaší maminky mi je líto, ale cejtím, že ten její kříž už brzy ponesem i my tady, bohužel.

 11. Lidé tomu opravdu věří.

  Ano.
  Právě tyto 2 případy, že, podle západních médií
  – Rusové ostřelují vlastní jadernou elektrárnu a že
  – na Doněck v DLR, vlastní obránci sypou motýlkové miny, jsem vypíchl ve svém minulém příspěvku k propagandě západních médií.

  Nevím, co novináři, ale to jsou prostituti, prodávají se za peníze. Žádná lež jim není, za peníze, cizí.
  USA použily na Balkáně, v Sýrii a Iráku, na destabilizaci země, agresivní islamismus. Na UA se s islamismem nechytaly. Naprostou většinu lidí, tam neoslovuje. Tak resuscitovaly banderismus. Nejdříve na území bývalého polského záboru, kde ho přejali politici a zakomponovali ho do svého volebního boje. Za Jušcenka začalo znevýhodňování, ba útlak, menšin a umělá ukrajinizace, v tomto případě ale banderizace. Přesvědčivé vítězství Janukoviče a jeho Strany regionů, banderizaci zvrátilo. Byl zrušen jazykový zákon a útlak menšin. Proto musel být Janukovič odejit. Následovaly výbuchy násilí, korupce , hospodářský sestup, propad životní úrovně obyvatel a hromadná pracovní migrace ze země a militarizace země, kdy USA geopoliticky obsadily zemi.
  Úkolem novinářů, v tomto případě, bylo tyto skutečnosti přijatelně předložit domácí i západní, veřejnosti. Tedy totálně překroutit…

  Část lidí, nezanedbatelná, těmto lžím, věří. Opravdu! (Mechanismus jsem zde už popsal. )

  Analogicky:
  Teď násilné bojůvky útočí na shromáždění ANO. (Stejně, jako kdysi ČSSD za Zemana a Paroubka, kdy létala nejen vajickat, ale i kameny. Policie to nikdy nevyšetřila. Známé viníky pak nikdo nehnal k odpovědnosti. Podobnost s Německem 30 tých let, kdy na shromáždění opozice útočily jednotky SA, je jistě jen čistě náhodná.) Nějaká policejní hlava řekla, že pořadatel má oba tábory oddělit. Babiš řekl, že pro ty druhé vyhradí prostory a okamžitě se toho chytli aktivisti. Že Babiš chce držet druhé lidi za plotem(!). ( Tato asociace má zapůsobit na emoce a potvrdit, že je ANO špatné.) Policejní hlava sdělila, že nic takového neřekla. Aktivisté na sociálních sítích sprostě nadávají a tvrdí, že Babiš lže.
  Načež se Babiš vytasí s nahrávkou a ukáže se, že lže policajt. PŘESTO AKTIVISTÉ TRVAJÍ NA TOM, ŽE LŽE BABIŠ ! A, světe div se, oni tomu opravdu věří!
  V tuto chvíli je nepřesvědčí žádná logika, racionalita, nic. A stejně tak velká část konzumentů mainstreamu věří, že si Doněčtí sypou miny na své vlastní obyvatele. Logicky je nikdo nepřesvědčí, nedají se!

  Ukrajinista Svoboda na mne dělá dojem, že tomu nevěří, co říká. Ale je kariérista a dobře ví, co má říkat v TV, aby byl na výsluní. Takže říká, co popisuje Vidlák a zřejmě doufá, že se to nevyplní, nestane doopravdy. Stejně na něm nezáleží, v kontextu EU nebo USA, je malá ryba… )
  Je ovšem problém, že tohle hlásají všechny mainstremové malé ryby v celé EU, Kanadě, Austrálii, USA. Chtějí budovat kariéru. Prorazit. Musí říkat to, co nahoře chtějí slyšet. Tudíž to musí hlásat i ryby větší, které také chtějí budovat kariéru. Musí k tomu dát navíc svůj vklad, přebít v extremismu ryby menší, musí se odlišit. Ukázat, že si vyšší místo v hierarchii zasluhují. (I když, většinou, problematice, o které píšou, vůbec nerozumí. ) Stejně následně reagují ryby větší. A od těch největších si to přečtou US Neocons…

  Lidi, co tomu věří a není to o vzdělání, věří tomu i značná část VŠ (zvýšení počtu věřících ve spektru obyvatel ČR, zřetelně stoupá s nižším věkem a pobytem ve velkých městech. U studentů a nedávných absolventů VŠ, pak s oborem. V technických a přírodovědných oborech, je věřících málo. Jejich počet stoupá směrem k humanitním oborům, hlavně výtvarným, pedagogickým a sociálním), žádné logické argumenty nepřesvědčí. Nabeton.
  I když jsou konfrontováni s realitou, třeba s tím, že v případě ANO výše, lhal policajt, budou tvrdit, že lhal Babiš. Když si přečtou zprávu Rand Corporation k současným událostem na UA nebo něco od Brzezinskiho, co vedlo k událostem v Afghánistánu a funkcí Usámy bin Ladina a Al Kaida tamtéž (v Afghu jako US agent „Tim Osman“) take neuvěří.

  Je dobré zmínit, že tito věřící ( mainstreamu) nejsou jednolitou skupinou. Někteří věří prakticky vše, někteří jen něco.
  Jedni, např. jsou si vědomi, že fialová vláda nás táhne do pekel. Ale na UA je to pro jasné. Kdo přestoupil hranice cizí země?!! Žádné fašistické prapory, banderovské skandování sloganů, pochodové průvody, násilí a likvidace demokracie na UA po roce 14, 7 leté ostřelování civilních cílů v Donbasu a v Luhansku, s mrtvými dětmi, referendum v roce 14 na východě UA nebo ohrožení Ruska od UA militarizace a právo jít, nyní už uznaným (!) republikám na pomoc – nic. Nepřesvědčí je nic. Na jakoukoliv skutečnost, která vyvrací jejich přesvědčení, natož na přesvědčování, reagují agresí. (Mj. proto ty nadávky na netu)

  Tito lidé přitom ovlivnitelní jsou. Jestliže byli nějak ovlivněni, mohou být ovlivneni i opačně. Ale ne na rozumové bázi. Což, zdá se, téměř nikdo z dnešní opozice nechápe. Prostě, musí se s nimi pracovat jinak. Pokud opozice TOHLE nepochopí, jsme v loji vsichni…

  PS:
  Na Ukrajině to dospělo k dalšímu levelu. USáci poslali protiradarové rakety, což se, zatím, projevilo zničením několika systémů S300 a Pantsir1 …

  1. Ano, pracovat se musí s emocemi. To vyžaduje vcítit se, pochopit.. Zároveň to chce i nějaké vzdělání a inteligenci.. Člověk asi musí mít i charisma. A pak pracovat se svými emocemi. Čím víc si toho člověk přizná a očistí sebe, tím víc získá lidí.

  1. Targusi, jednou dvěma větami dejte výtah, co říká Podoljaka. Každý nemůže v Boží poledne koukat na video!😃

   1. Že tam bouchl sklad, letadla bez poškození, naopak šla vlna na obec. Raketa to nebyla, buď sabotáž nebo bordel a je to jedno, hlavní je, aby se tomu příště předešlo.

    1. řeklabych že za a/. oni tam nějací ti“ukroši budou“ akorát, že to neměli dělat, protože nebyl-li to bod 2 a myslím že nebyl, začne tam pěkný šrumec.

     1. neměli .. z hlediska války je to normální cíl, proti kterému nelze nic namítat.
      Ono to není jednoduché jako v roce 1943, kdy stačilo zvolit heslo „daragája daróga“ a kdo to neuměl vyslovit, dostal na postu kulku mezi oči, protože byl Němec.
      Tam je občanská válka a mohl to tam provést skoro kdokoliv, klidně i bez vědomí Kyjeva nebo USA.

      Oni už jim vybouchali spoustu skladů těmi Himarsy, ostřelují jim denně pohraničí Ruska, potápějí lodě a tu a tam provedou sabotáže hluboko v Rusku. O těch minách nemluvím, to dělali i předtím.
      Komu chcete vyhrožovat, že to neměl dělat?

      USA bojují proti Rusku Ukrajinou jako nástrojem. Na Ukrajině vládnou (pod kontrolou USA) dvě skupiny, přičemž ani pro jedny nejsou 60 procent Ukrajinců rovnocenné lidské bytosti. Rusové už vůbec. Pro USA je výherní situace, když tisích Ukrajinců pobije 3000 Rusů stejně jako když je to naopak. Likvidují se lidé, kteří jsou z hlediska USA a vládnoucích Ukrajinců nadbyteční.
      Dokud nezačne Rusko zasazovat údery těm, kteří to řídí a tam, kde jsou oni doma, tak to běží podle amerických notiček. Mě na tom překvapuje, že podle těch notiček to hrají v tomto směru úzkostlivě i ti, co řídí operaci.

      A jestli se Rusko nezhroutí, rozšíří USA válku na další země – napřed ty, které aktivně chtějí a pak i na ty, které nechtějí.

  1. Velice by mě zajímalo, kde chtějí ukrajinci brát palivo (vzpomeňte na Targusovu nabídku) když nám zastaví přívod ropy?
   V případě plynu který berou od slováků reverzem se nabízí podobná otázka: oni nám z politických důvodů omezí množství plynu, který jsme si u rusů koupili, ale sami ho od nás budou chtít?
   Tomu se říká „kousat do ruky, která tě živí“

   1. Zakladni chyby je v tom, ze predpokladate, ze ty celisti, ktere kousou do ruky je zivici ovlada mozek k tem celistem prislusny. Jenze ty popudy nejdou z mozku, ale od usi.

    1. Ukři logiku mají. Čím hůře, tom lépe. Tito logiku razí i Fialláh. Problém je, že nám je nepochopitelná.

   2. Ukrajina dělá to, co přikáží USA.
    Cílem USA je válka Evropy proti Rusku. A na to je potřeba připravovat ty bližší státy k boji a ty vzdálenější k nepohodlí. A ty vzpurné likvidovat hospodářky a dosadit tam pak svoje lidi.
    To probíhá už douhé roky, úplně viditelně potom od Majdanu.

    Ukrajina bere ropu z Ruska. Ukrajina vede tranzit ruské ropy do Polska a Německa. Jen Maďarsko zlobí, tak se jeho větev utne.

    Rozhodují o tom kluci z USA, nikoliv Ukrajinci.

  2. Pithart
   Nový vývoj:
   https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/slovnaft-ukrajincum-zaplatil-tranzitni-poplatky-ocekava-obnoveni-dodavek-ropy/2241328
   Maďaři (MOL) a slovenská vláda (skrytá za Slovnaftem) nepochopili, že to není o penězích.

   ____________________
   Stačilo by okamžitě přerušit spolupráci s Ukronáckama, přestat jim posílat peníze a zbraně (i když my už jsme jim poslali prakticky všechno).
   A hlavně tam šupem začít posílat Ukrajince, co živíme tady. A to stejné Slovensko a Maďarsko.
   Vsadím se, že by do týdne ropa zase tekla, i bez poplatků…

   1. Je to jen teoretická možnost, ale dejme tomu, že bychom měli vládu, která by najednou prozřela a udělala to.
    Okamžitě by nastoupila druhá lajna Aspenu a ta první, dosazená do vlády, by si rozmyslela. Kdyby byla u vlády neaspenovská skupina (jako v Maďarsku), následoval by tlak, eskalace ze strany agentů a neziskovek, mnohem silnější než čemu čelil Babiš (který byl jejjich, jen měl své vrtochy).

    Ale Ukrajina by stejně nic nepustila, ba naopak. Asi by nám stoplo plyn i Německo a možná i nějaké ty sankce s vyšetřování kolem lidských práv atd.

    Tomuto může čelit jen vláda, která si je vcelku jistá, že by zvenčí vyvolané volby vyhrála s ještě lepším výsledkem.

    To je právě výhoda zemí, které tu a tam zvedly hlavu, že mají mechanismy a lidi zvyklé na to, že tu a tam do nich kopnou a politiky, kteří neodvozují svoji moc od Sorose nebo Aspenu.
    Dokud každá představa vzdoru „je dětinská“, (https://nautilus2.wordpress.com/2020/07/01/co-je-detinske/)
    tak se smyčka utahuje a až je vzdor nevyhnutelný, je zároveň prakticky nemožný. Vše se pak pohybuje v oblasti naprosto nemyslitelného.

   2. další posun
    https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/druzba-opet-v-provozu-ukrajina-dostala-penize-za-tranzit-40405370

    Ruský provozovatel ropovodů a exportér ropy Transněfť ve středu odpoledne obnovil dodávky ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede i do Česka. Na Slovensko a do Maďarska ropa už znovu proudí, ale dodávky do Česka obnoveny nebudou…

    tak jsou všichni spokojeni. Kdo ropu potřebuje a chce, ten ji má a kdo hlásal, že ji nepotřebuje, ten ji nemá…
    Jen mě mrzí, že se to zaokrouhluje na celé státy…

 12. Včerejší rozhovor „Jak to vidí David Svoboda“ je opravdu silná káva.

  Pan ukrajinista je ovšem v rozporu s oficiální doktrinou NATO, které se prohlašuje za obrannou alianci (viz např. https://www.nato.int/nato_static_fl2014/assets/pdf/2022/6/pdf/290622-strategic-concept.pdf, str 3. odstavec 1.:).

  David Svoboda naproti tomu tvrdí: „…Není pravda, že by NATO bylo čistě obrannou aliancí. V Kosovu, Srbsku, o tom vědí své, v Lybii o tom vědí své, a je to tak v pořádku.“
  https://dvojka.rozhlas.cz/konflikt-na-ukrajine-muze-byt-prvni-vlastovka-svetove-valky-zapad-ale-nechce-8803519, čas 11:30 až 11:40

  1. To je vůbec mazec. Ten pán jaksi nepochopil, že jadernou mocnost NIKDY nelze vojensky úplně porazit, protože by to znamenalo konec života na Zemi. Že jediná cesta tady je jednání o spravedlivé společné budoucnosti, na které bude mít podíl i to Rusko. A ztotožňovat tzv. Západ s civilizací, a jako že okolo jsou lvi, to je způsob uvažování na blití.

   1. Ukrajinista Svoboda, chce budovat kariéru. Neřekl nic, co by od něj nechtěli USSáci slyšet.
    Mimochodem, to o rozkouskování Ruska, je (polo) oficiální US doktrína. Možná to vyvalil příliš brzy, ale má pravdu.

    1. Dexx: najdete si, co celou dobu od Majdanu říká ukrajinistika Víchová. To je taky síla. Spojená s think tankem Evropské hodnoty.

     1. Já jsem sporadicky sledoval i ty ukrajinisty z Ukrajiny, po roce 2014, protože jsem měl ty různé nálepky od ruských separatistů za hrubě přehnané.
      Tak to je extrémně zajímavá oblast. Ale tam je nutná aspoň elementární znalost jazyka, protože povídat o tom česky Čechům – to jednak není autentické a zejména nikdo nebude věřit obsahu. Maximálně řekne, že je to natočeno v blázinci a chovanec vydáván za ředitele institutu.

    2. Doporučení, že by se Rusko mělo rozdělit na tři samostatné části – evropskou, sibiřskou a pacifickou, je obsaženo už v knize Z. Brzezinského „Velká šachovnice“ – u nás vyšla 1991, originál „The Grand Chessboard. American Primacy and Its Geostrategic Imperatives, 1994“.

     Dobře informovaný a srozumitelně píšící George Friedman v knize „Příštích sto let“ (u nás vyšlo 2010, originál: The Next 100 Years, 2008) předpověděl rozpad Ruska do dekády 2020-2030.

     No a teď ta konference v Břevnově – https://denikn.cz/926397/rusko-pry-ceka-rozpad-a-cast-ruske-emigrace-ktera-se-sjela-do-prahy-se-na-nem-chce-podilet/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

     Nic nového pod sluncem.

      1. To je jeden pohled, takový hodnotící.

       Jiný pohled je srovnávací – prostě udělat analogickou konferenci o rozdělení Německa, USA nebo Británie.

  1. Slovenský ministr hospodářství Sulík právě na tiskové konferenci řekl, že Chyba sa stala v jednej z malých pobočiek bánk na území západnej Európy, ktorá spracovávala platbu za tranzit. Zastavenie dodávok ropy cez ropovod Družba nebolo chybou ukrajinskej, ani ruskej strany. „Ide o technický problém, nehľadajme za tým nič iné,“ vyhlásil Sulík.

   Ako dodal, chyba sa stala v jednej z malých pobočiek bánk na území západnej Európy, ktorá spracovávala platbu za tranzit. „Vyhodnocovali a vyhodnocovali a oznámili, že tú platbu nepustia,“ objasnil Sulík.
   MOL ale prý právě zaplatil a tak ropa poteče opět v příštích hodinách.

   Ovšem politickou paseku EU i Zelenskij už napáchali.

   1. aneb „Pepo!!! Já se spletla…“

    taková chybička, která se stává jedou za 100 let. Promiňte mi, ministře Sulíku, ale jaksi vám nevěřím.

 13. Smutný článek to je. Politici dělají svůj byznys, ale miliony lidí se snaží přežít. Ukrajina je země posledních 100 let zasazena tolika nestestimi. Tolik válek. Hladomor. Politické čistky. Cernobyl. Hospodářské krize. Změny hranic. Jen v Mukačevu se vystřídalo pět států. Jak mají lidé něco budovat, když ani jedna generace nemůže žít v klidu bez katastrof? Z dnešních zpráv. VZ řekl, že Krym musí být osvobozen a že bude osvobozen. Od rozpadu SSSR jsou to samé výzvy národnostním menšinám, ať mlčí a poslouchají. Chybí tam nabídka nějaké autonomie a vize budoucnosti, proč by se lidi měli nadchnout pro společný stát. Týká se to i Rusínů a Maďarů. Řeků. S Donbasem už od Majdanu se jim nic nenabídlo jako že v EU by se měli líp. Dotace a cestování bez víz. Žádná pozitivní motivace. Vysvětlení v čem je společný stát výhodou. Byly jen dvě možnosti, že se bude bojovat, když se nevzdají nebo budou represe a vyhánění, když se vzdají vládě. Na Krymu bude to osvobození „populární“ jako by byl „populární“ případný návrh, že Srbsko znovu připojí Kosovo mezi Albánci. V obou situacích by to znamenalo obyvatele potlačovat armádou. Čím víc na severozápad Ukrajiny tím větší taky bude odpor obyvatel proti ruské armádě. Města jako Lvov a Sevastopol nebo Doněck jsou politicky příliš odlišná pro unitární stát řízený z jednoho centra bez nějakého spolkového členění. Teď už je na takovou reformu pozdě.

 14. Pokud trošku poodstoupíme od problémů a použijeme známá pravidla:
  -nadšení
  -vystřízlivění
  -zděšení
  -hledání viníka

  a jistě i
  -odměnění nezúčastněných
  -potrestání nevinných

  máme za sebou fázi nadšení a střízlivění a pomaličku vklouzáváme do fáze zděšení.
  Jsou k tomu dva důvody.

  1 Zelenský tlačí na pilu. V reálném provozu pilařství se to projeví poškozením pily. V politice se to projeví tak, že bude vyměněn a to v lepším případě, v horším, odejde na věčnost z vůle těch jež ho nadšeně oslavovali na začátku.

  2 Jde o souboj války na dluh a války bez dluhů. Válka má vždy inflační charakter, neb vyrobit granáty, zaplatit za to výrobci a odvést je k použití, tedy zničení, má za následek že peníze v ekonomice narostou a vytvořené hodnoty se zničí. Čím déle bude speciálka trvat a Západ bude na dluh dodávat zbraně, o to větší inflace bude. Přirozeně se projeví nakonec i nedostatek všeho, počínaje energiemi a konče potravinami s bonusem, značné poškození ekonomiky.
  Tento stav se dá zvládat krátkodobě. Z dlouhodobého pohledu musí zákonitě vyhrát ten, co má nejmenší dluhy, nebo je případně i bez nich.

  Vidlák má stažený trencle a vyhlíží řeku, kterou by přešel. Doporučuji natáhnou trencle do obvyklé polohy, pokud to stažení nemělo jiný důležitější, ale o to lidštější důvod a připravit se na zimu. Po zimě a nastalých problémech se díky nastavších okolnostech vše vyřeší za nás. Budeme se moci oddávat honu na viníka.
  Již se těším, jak se současní vyznavači honu na Putina budou vyviňovat. To bude legrace.

  1. Nebudou (to by museli pripustit, ze je to jejich vina). Budou tvrdit, ze za to muze Putin. Maximalne se najde osamely heretik, ktery bude zjistovat, „kdo zpusobil, ze sam nacelnik vydaval tak zvracene rozkazy“.

 15. Hodně pamatuju. Pamatuju si, jak psali novináři v šedesátkách, během Pražského jara i za normalizace, před sametovkou i během ní. Co psali v devadesátkách i po miléniu. Každá profese má svoje specifika. Prostě novnináři ( a také advokáti) jsou lidé, pro které je ztráta charakteru nemocí zpovolání. Prostě vice než jiné profese (třeba doktoři nebo řidiči z povolání) se musí přizpůsobit trendům, aby nepřišli o chleba.
  A čím větší ambice, tím více servilnosti.

  1. To je perfektní úvaha. Technik nebo jezedák jede podle fyzikálních zákonů, platných za každého režimu. Jinak by spadl most, netopil barák nebo by nebyla úroda. Lidé, kteří pracují podle fyzikálních zákonů, jsou nositelé konzervativních tradic, překážky „pokroku“. S těmi je potřeba zatočit, jsou staří a nevzdělaní, nekompatibilní s ambicemi mladé generace.

   1. Ano, s těmi se buď zatočí (pokud si režím myslí, že je nepotřebuje) nebo se izolují do domén, kde mohou omezeně hlásat svoje bludy o dvou pohlavích při chovu skotu .. ovšem na zbytku území si tele svoje pohlaví volí a zbytek ovčanů to musí respektovat.
    Podrobněji zde:
    https://nautilus2.wordpress.com/2022/01/18/chvala-doublethinku/
    a za povšimnutí stojí i to, jak k fenoménu genderu přistupuje diskutér Alex (žije v USA).

 16. Vzkaz pro goga.
  Gogo, vy jste rychlej jako průjen. včera bouchlo a a ještě to není ani 24 hodin a vy už chcete výsledky.

  Něco jsem načetl, něco jsem viděl a podle všeho se to jeví jako sabotáž, protože ohnisek bylo několik.
  Letadla nebyla poškozena.
  Nejvíce to odnesla osada vedle základny. Tam odtud je i ten jeden zmińovaný mrtvý a několik zraněných. Zda útočil malý dron, nebo byly miny položeny dříve se teprve zjišťuje, co je ale jisté, nešlo o útok raket. Ty by byly na obloze vidět a protivzdušná obrana by samozřejmě reagovala. Nic takového se nestalo. Tak buďte trpělivý a vyčkejte.
  Jo a věřte, že armáda není povinna vše sdělovat dopodrobna, někomu by tím mohla udělat radost.
  Jo a co říká Strelkov? Nejspíše vás popíchl, že?

  1. Nikdo asi není povinen.

   Já jsem se to dozvěděl včera večer – já si většinou před spaním projedu pár zdrojů. Podobně často „vím“ i spousty dalších věcí, které se k nám dostanou ze zpožděním nebo vůbec. Na tom přece není nic divného, to tak musí mít každý, kdo se dívá na nečeské zdroje. Nejlepší v tomto byl Ilovajsk 2014.
   Že to nebouchlo od HIMARSe nebo Točky, je asi jasné, protože to by turisti a místní viděli.
   Ani ty ostatní zapálené a zničené objekty hluboko v RF nebyly od raket.

   Jelikož to neslo pár podobností s předchozími případy, pojal jsem apriorní představu, jak to asi bylo.
   A jelikož jsme předtím probírali naši propagandu, tvrdící, že Rusové mají takové hobby si bombardovat vlastní pozice a rozhazovat tam nášlapné miny, tak mi přišlo zajímavé to srovnat s propagandou kremelskou, co bude psát o Novofedorovce.
   Nejsme na konci, jsme na začátku. Je možné, že to byla ta papiroska, asi víc, když už píšete, že to mělo víc ohnisek.

   Můj předpoklad od počátku je sabotáž. A sleduju, co se z toho vyvine jak v propagandách, tak v oblasti faktické.

 17. Vdláku, dneska jste se neuvěřitelně přesně trefil do toho, jak to vidím a vnímám já.
  Skvěle napsáno.

  @novinářskéKurvy: přesně. Začíná to drobnou manipulací typu „Ropovodem Družba přestala téct ropa“ namísto „Ukrajina zastavila“, a končí to ruským ostřelováním zabrané JE a házením min pod vlastní nohy.

  Kurva z definice dá každému, kdo zaplatí. Tyhle novinářské, politické a další kurvy se chovají stejně. Anebo si snad někdo myslí, že Fialovič věří v „naše“ naplněné zásobníky? Že mu nikdo neřekl číslo 9+ mio m3 plynu ročně – že je potřebujeme?

  Mýlí se Hudec, ne vy.

  1. Tyhle kurvy by nenapsaly nic opačného. Dnes ne, musel by se změnit režim, jako v roce 89.
   Oni tomu, co píšou, buď věří po faktické stránce, nebo jsou přesvědčeni o správnosti po stránce ideologické.
   Nemyslím si, že by zjišťovali nebo znali skutečný stav. Oni se krmí/jsou krmeni něčím, čím pak krmí ovčany. Neexistuje v nich rozpor, jsou přesvědčeni o tom, že bojují na správné straně z principu věci a občasné excesy považují za drobnost v boji za DOBRO.
   Opravdu prodejných kurev, u kterých byste si objednal dnes článek na oslavu Putina a zítra proti němu, byste našel fakt málo.

   Kdyby se změnil režim, tak by samozřejmě „prozřeli“ a předháněli se mezi sebou, kdo bude jásavěji sloužit novým pánům a ideologiím. Ještě 30 let by na sebe vytahovali, kdo jak brzo nebo pozdě prozřel a mladí, kteří už časy nenávisti proti Rusku by nechápali, jaké svině jejich předchůdci byli a žádali by pro ně doživotní zákaz publikovat.
   Tak se mi to aspoň jeví.

  2. Novinari delaji praci jako kazdy druhy a nejsou ani kurvy, ani presvedceni, jen delaji to, co jim da mistr za ukol.
   Jsou kurvy delnici ve zbrojovkach? Anebo betonari, dodavajici material na bunkry v Avdejevce?
   Novinar nema mravni povinnost, ani jiny mravni zavazek, nybrz pise, aby se uzivil a splatil hypoteku.
   Moralni imperativy verejne sluzby jsou mrtvy a pragmaticky system vlady, jak je zakotveny v nasi ustave, ho vzkrisit nedokaze.
   Tema spolecenske zodpovednosti novinare je zcela mimo hru a nema smysl se s nim zabyvat.

   1. Vidím tam rozdíly .. například „dělat svoji práci“ můžete i tak, že budete poslouchat co si lidí povídají a udávat je.

    Takhle neutrálně napsáno to může mít víc interpretací, že?
    Můžete pracovat jako vyšetřovatel a hledat viníka brutální vraždy. Pak budete asi ve společnosti uznávaný.
    Nebo můžete slídit za lidmi, kteří řeknou, že existují jen dvě pohlaví a ty udávat a oni tak přicházet o zaměstnání a přípojku elektřiny.

    Ale fakticky dělají stejnou práci.

    1. Stačí se podívat na mladého Komárka:
     Kdysi jsem kvůli němu a nějakému Karlu Steigerwaldovi (?) odhlásil předplatné MF. Po převratu byl Komárek hlásnou troubou názorů jedné (té pravé) strany, pak vlezl k Andrejovi a obrátil o 180 (nebo 740?). A obrátí kdykoliv zas…

     1. Ale čistě z psychologického a politicko-praktického hlediska NENÍ jedno, jestli je to kurva, která za prachy napíše kdykoliv cokoliv, nebo je to osoba, která cyklicky převléká kabáty, věrně slouží a v danou periodu sama vnitřně přijme požadavky a idologii aktuálního pána. Já to někdy označuju za otrockou mentalitu. Znám jich spousty mimo žurnalistiku.

      Kurev není tak moc, jak si lidi myslí. Těch druhých je mnohem víc a dají se systematicky vychovávat debilizací a návykem nemít názor, nezajímat se, zastávat správnou stranu …. nebo v dobách minulých věřit ve správného boha předepsaným způsobem.

      Můj poznatek je ten, že s kurvou lze vést poměrně plodnou diskusi. Ona si uvědomuje spoustu okolností, většinou je cynicky nad věcí, zná pravidla moštárny. Mnohdy má i znalosti, které používá podle zadání a bývá i chytrá, tedy schopná dobrého úsudku.

      S těmi druhými se ale diskutuje špatně nebo to nejde vůbec. Ti chytřejší a ostražití se nechtějí dostat do úzkých a ta zbylá tupá většina nechápe, co to je .. protože něco jako data, logika, názor, argumentace, analogie … to mimo jejich obzory. Je zajímá, kdo je pro, kdo proti a na které straně je pán.

     2. Mladý Komárek? Asi nás bude více kteří si ho pamatují jako mladého „špagáta“ v Janovicích nad Úhlavou, kde působil jako pravá ruka místního politruka.

    2. Neobhajuji to, ale popisuji soucasny stav veci. Jiste, osobni predstavy mohou byt moralni, ale o zpusobu prace zurnalisty rozhoduje realne spolecenske klima a nikoliv pocity nekolika jednotlivcu.
     Vetsina mainstreamovych zurnalistu a predevsim editoru by ve zdrave spolecnosti jiz bud stala pred soudem, anebo na uradu prace, dale nezamestnatelna v oboru.
     Ale sam vidite- po etickem informovani neni spolecenska poptavka a neeticke jednani neni verejne odsuzovano. To chapou i sami zurnaliste a opravnene se citi byt z etickeho kodexu vyvazani. A tak delaji jen svoji praci a nechapou ji jako povolani.
     Ani okridlene „co neni zakonem zakazano…“ zde neplati, nebot justice je jejich.

    1. Formalne dobra namitka, ale v ustave take stoji, ze zdrojem statni moci je lid.
     Dnes uz neplati, ze co je psano, to je take dano. Spise to byva naopak: co je dano, o tom se radsi nepise.

     1. Samozřejmě, svět se v prdel obrací a staré zvyklosti už dávno neplatí. Toto bylo míněno jako argument proti dělníkům ve zbrojovkách a betonářům, kteří žádný kodex nemají. Také jako nenápadný rýpanec ve směru, že novinář se kdysi řadil mezi intelektuální elitu, která by se neměla poddávat trendu doby – což samozřejmě od začátku novinářské etiky nemalá část účinkujících sabotovala.

      1. Ano, rozumim. Toho delnika jsem uvedl jako krajni priklad zamestnance, jez nema prilis na vyber a jehoz volba mezi vyplatni paskou a moralkou se odehrava ve spise hypoteticke rovine.
       A rekl bych, ze pri vyrobe zbrani se o dusledku sve prace mozna premysli vice, nezli v redakcich. Ty navic vetsinou sedi ve velkych mestech, coz je take specificke prostredi, prodchnute politickou oportunitou. Kapsari, slapky, taxikari…tam zurnalista dobre zapadne, neciti se byt tak osamely.

 18. Třídenní válka.
  Žádná ze stran se nevyjádřila, jak dlouho válku hodlá vést.
  Většinou se války vedou do vítězného konce, tedy do splnění toho, proč stát válku vede.
  Pokud nelze zadání splnit, následuje kompromis mezi stranami, který je příznivější pro silnější stranu.

  Ukrajina vede válku (8 let) jejímž účelem je dobytí Donbasu a Krymu.
  Rusko vede válku (půl roku) jejímž účelem je zajistit aby na Ukrajině nebyly NATO ani jiné (USA) základny a aby nebylo z území Ukrajiny ohroženo.
  Dlouhodobě povede válku, aby se NATO vrátilo na hranice z r. 1997.

  A do toho USA (Anglie, Anglosasové) vede válku (30 let- pár století) o dobytí Ruského prostoru a o jeho rozčlenění na malé vazalské státy (protektoráty) které budou sloužit k levnému dodávání surovin a možná pracovní síly.
  EU vede válku na straně USA, kdy doufá, že po porážce Ruska bude zásobeno levnými surovinami a rozšíří trh.

  Za nejkratší konec tahá Ukrajina, která je jen nástroj jiných mocností a není varianta, kdy to pro Ukrajinu dopadne dobře.
  Další krátký konec drží EU, kdy nemá náhradu za suroviny z Ruska, zejména plyn a pokud náhradu časem získá bude nepřiměřeně drahá.

  Čas a přicházející generál Zima hrají na straně Ruska.
  S Ruskem hraje Čína, Indie, Brics i OPEC a potažmo 6,5 miliardy lidí.
  S USA hraje 40 států a 1 miliarda lidí.

  Válka tedy rozhodně brzy neskončí, protože ani jedna strana nedosáhla svých cílů.

  1. Já bych kromě všeobecného souhlasu podotkl jedno:
   Ta válka na Ukrajině je poměrně oddělený segment. Ukrajinu mohlo Rusko (minimálně do linie Kyjev-Oděsa) ovládnout v roce 2014 bez války.
   Letos, když válku začali, měli pořád možnost zmíněného dosáhnout během pár měsíců, sice místy urputných bojů, ale poměrně garantovaně.
   Tj. Rusko mohlo mít jeden segment toho globálního konfliktu vyřešený.
   Místo toho si zadělalo nejen na zásadní problémy na bojišti, ale v důsledku toho na bojištích ostatních, i potenciálních a na problémy uvnitř Ruska samotného.

   Tj. nesouhlasím s tezí, že délka bojů na Ukrajině je daná tím, jak dlouho se povede ten globální střet. Ten se vedl před únorem, před Majdanem a povede se i po horké fázi konfliktu bez ohledu na výsledek.

   1. Gogo: asi šlo o to, že roku 2014 ještě věřili, že můžou dosáhnout úspěchu diplomacií a ekonomika by nevydržela sankce, které by byly mnohem větší za půlku Ukrajiny než za Krym. Nemyslím, že by jakákoli blesková válka mohla dojít rychle k vítězství letos. Rychlý nečekaný postup v době dronů, satelitu a AWACS těžko jde na tak velkém území. Kyjev rychle za tři dny dobýt nemohli. Je to nemožné, když by se velkoměsto hned samo nevzdalo. Přístup k městu je obtížný ze severu bažiny, přehrada, málo silnic a mostů. Lesy ukrývají Javeliny. Proto jsem v únoru nevěřil, že by mohla být velká invaze. Čekal jsem jen omezenou eskalaci na Donbasu a naivně i víc diplomacie. Jedine že by hned první den invaze udělali velké bombardování velitelských a politických center v Kyjevě a zničili i elektrárny a vodarny. K tomu útoky na mobilní vysílače. To je asi jediný způsob, který by vedl k rychlému ochromeni. Převrat by SBU nedovolila. Malá akce nic nezmění a velkou nejde utajit. Taky proto zatím rozhodovaly armády a žádná povstání lidu ve městech ani na jedné straně fronty. Nedá se vyloučit jen nějaký atentát, ale ten válku neukončí. Není to válka jen jednoho politika ani cara. Naopak na straně Ukrajiny měli postavit silnější pozice mezi Perekopem a Chersonem, když už Arestovyc roku 2019 předvídal směr invaze z Krymu a měli mobilizovat hned, když Kreml uznal nezávislost obou republik na Donbasu. To bude ještě práce pro historiky, proč bylo tolik silných projevů včetně odmítání Minských dohod ale žádná mobilizace.

    1. Oni v únoru udělali symbolické buch buch a vyjeli na triumfální cestu, odkud se jich dost nevrátilo. To hovoří o totálně zpackané přípravě, zejména založené na zcela absurdních a nereálných předpokladech – jemně řečeno desinformacích.
     Já si to vysvětluju tak, že kromě zrádců byla hlavní příčina v dlouholetém předstírání. Nikdo nevěřil, že jejich raporty by mohly být použity jako podklady pro válku a oni byli placeni za to, aby cosi chystali a zjišťovali. Tak posílali nahoru to, co chtěli slyšet a nedělali v lepším případě vůbec nic.
     A tento bordel pak už jen pokračoval dál a vzápětí asi zjistili, že je to od jistého stupně v rozvalinách totálně, že nejsou schopni provést ani mobilizaci a že jediná cesta jak držet zdání pokračování operace je posílat tam totálně zmobilzované chlapy z LDNR, kontraktory, kteří neutekli a pár dobrovolníků. Tvrdit, že cíle jsou plněny na 120 jak za vojína Šternberka a doufat. Celou frontu drží prakticky jen vysoce motivovaní chlapi z LDNR a pár jednotek pravidelné armády s různým stupněm motivace.

     Copak o to, kdyby v pozadí běžel proces nápravy a potřebovali jen půl roku na nahození do normálních kolejí, bylo by to v podstatě pozitivní.

     Na druhé straně, kdyby začali koncem února tu válku naplno, tj. v souladu s realitou, tak mohli mít do června celý levý břeh a jih.
     Ta opevnění na Donbase by museli brát zezadu, Doněck evakuovat a některá opevněná města jen obklíčená. Můžeme spekulovat, jak by se nástup odrazil na průběhu. Jak by se odrazilo na reakcích domorodců prohlášení nikoliv o denacifikaci, ale o válce proti americkému režimu v Kyjevě a odhodlání osvobodit od nich levý břeh a jih navždy – a kdo chce, může se přidat.
     To já tady teď nedělám propagandu, že by to tak bylo správně, že jim fandím (mimo jiné i proto, že je to u nás trestné), jen neutrálně píšu, že by to zafungovalo víc, než kecy Čečence o třetí, urychlené a konkrétní fázi.

     Tedy tu válku na Ukrajině měli a mohli vyhrát bez ohledu na průběh geopolitického střetu, který ji spíš rámuje.

   2. Jediné, co tam máte správně, je slovo „globální“.
    Až pochopíte, že v tomto konfliktu o Ukrajinu a Ukrajince nejde (zejména „demokratickému západu“ je Ukrajina s Ukrajinci zcela, ganc a naprosto u zadele) , posunete se významně k pochopení toho ruského šnečího postupu.

    Rusko mělo a má stále dvě možnosti:
    – Udělat to jako USA, což znamená rozbombardovat Ukrajinu na cimprcampr a povraždit několik milionů lidí.
    – Udělat to jako Rusko, což znamená likvidovat vojenské cíle a snažit se šetřit civilní infrastrukturu a obyvatelstvo.
    ZATÍM se striktně drží VSO. Až dojde na US „taktiku“, nebudou se Ukři stačit divit.

    Kdyby totiž západu záleželo na Ukrech, dávno by Zelenskymu dal za úkol, aby to odpískal, odstěhoval se do Brooklynu nebo Tel Avivu a nechal Ukrajinu bejt.

    1. Dovoluji si vás pozdravit svým přílepkem, nic jiného to totiž není!
     Zvláštní je pro mne nevýhodné datum zahájení VSO v době rasputnice, kdy není možnost efektivně přesouvat síly mimo silnice. Že by dohoda s Čínou ohledně OH?
     Tragikomik a jeho suita má investováno v nejdražší londýnské čtvrti v desítkách milionů západní měny do nemovitostí. Jistá holandská agentura se ptala (bezvýsledně), odkud pocházejí miliony dolarů na podporu Zelenského strany.

    2. Ještě to mohli udělat jako rozumní lidé vybavení znalostmi a schopností plánovat.
     Místo prohryzávání železobetonových bunkrů zepředu měla operace jít z druhé strany zabráním toho území, kde nebyly prokyjevské (nepíšu schválně ukrajinské) jednotky, nebo byly slabé a obyvatelstvo proruské, odřezání Donbasu od zásobování a komunikace a likvidace vojenských nebo strategických cílů.

     Místo toho většinu času postupují tím devastujícím způsobem. Jak v Mariupolu, tak dnes na Donbase. Dnešní taktika je taková, že se přeorává oblast, kde je bunkr nebo ukraninská jednotka. Tím neříkám, že cíleně likvidují civilisty (naopak, zrovna ruské jednotky k nim mají větší soucit než Azovci), ale při takto vedené válce je likvidace civilní infrastruktury nevyhnutelná a pokud nemohou civilisti zmizet, budou zabíjeni i oni.
     A spousta bunkrů je dělostřelectvem nezničitelná. Oni se chystali 7 let a soudruzi na ně útočí ze směru, na který byli nachystaní.

  1. To jakoze se muze kritizovat i JUDr. Samkova ?? Opravdu ? Ja neverim svemu stesti, to nemuze byt pravda, ja se snad zblaznim ! 😀 😀

   1. Začínám na vás mít alergii.

    Vy určitě víte, jaký je mechanismus vzniku alergie, a já dost dobře nechápu, proč se ho, pokud jde o vystupování v diskusi, tak důsledně držíte. Jestli to chcete přivést do osobni roviny, kdy vás budu mazat bez ohledu na obsah příspěvku, pokračujte v nastoleném kurzu: budete-li dělat schválnosti vy mně, nezůstanu vám dlužen.

    Vy jste mimořádně silně fixován na paní Samkovou. Připusťme ale hypoteticky, že se najde někdo, kdo bude tak, jak vy vysíráte kvůli Samkové, vysírat kvůli hulvathovi. Při každé možné i nemožné příležitosti tady budeme číst narážky na hulvatha alias BANditu, převážně pak bez souvislosti s probíraným tématem. – Takový člověk mě osobně bude srát stejně tak, jako to teď děláte vy, a taky ho samozřejmě smažu.

    Máte svým způsobem obdivuhodný primát: ještě s nikým jsem se tady nepáral tak jako s vámi…

 19. Vidláku, Vy zase provokujete, že?
  Jak to mohl Bůh dopustit?
  To je přeci známá otázka, kterou si kladli lidé od jaktěživa v dobách katastrof. Zejména v Osvětimi mi přišla od vězňů případná.
  Jenže tak přeci Bůh nefunguje. Ten dává lidem svobodu konání a soudí až na věčnosti.

  Lidovým přirovnáním k této pravdě bylo svědectví mého nevlastního dědy, písmáka, kterému vedla skrze malé hospodářství cesta na židovský hřbitov v Třebíči. Když odpočíval na zápraží po práci, dával se do řeči s místními Židy , kteří spěchali za předky. Děda jim na konci třicátých let soustavně říkal: „Utečte, Hitler vás zabije.“ A oni pořád dokola: „Nezabije, my máme peníze a vyplatíme se.“
  A on na to: „Nevyplatíte, Hitler vám peníze ukradne a vás zabije.“
  Z třebíčské židovské komunity cca 2.000 duší se po válce vrátilo asi 10 z těch co se chtěli vyplatit.
  Zajeďte do Třebíče, zachovalé židovské město se dvěma synagogami a nádherně položený starý hřbitov.

  1. To ohananie sa bohom je uz smiesne. Na konci prvohor v permu vyhynulo 95% vsetkeho tvorstva na zemi. Zivot ako taky mal vtedy na vlasku a takmer zanikol. Ako to mohol Boh dopustit??? A nebola to zdaleka jedina katastrofa podobnych rozmerov. A keby tie katastrofy neboli, zrejme by teraz nebol ani homo sapiens. Clovek by mal prestat vidiet sam seba ako zmysel vesmiru a konecne si priznat, ze Bohu, vesmiru, prirode a neviem čomu este na nom zalezi asi tak ako na lanskom snehu.

   1. Me v takovem pripade vzdycky naskoci tenhle vtip:

    Sedlákovi umře nejdřív koza, potom kráva a nakonec i manželka. Zničený sedlák si sedne na mez a běduje: „Panebože, co jsem provedl, že mě takhle trestáš?“ Zjeví se mu pánbůh, škrábe se na bradě a povídá: „Já ti vlastně ani nevím, ty mě prostě tak nějak sereš.“

  2. Hodně lidí právě přestalo věřit v boha po druhé světové. A dali se radši na marxismus leninusmus,což je prý podle E.O.Wilsona též náboženství

    1. Pokud je všemocný, vševědoucí, všudypřítomný a věčný, pak to jde všechno za ním.
     Z toho se žádnej prelát nevykecá.

     1. Jen pokud CHCE zasahovat. Jestli by mohl, ale nechce, tak mu lidový theolog vinu klást dost dobře nemůže.

      Ale opomíjíme prostý fakt, že ty supervlastnosti jsou nemožné – nikoliv z lidského pohledu, nýbrž z pohledu logiky samotnáho systému. Narazili na to už dávní scholastici a vrátilo se to v civilní podobě v teorii množin atd.

      Čímž nechci nikomu brát jeho víru.

     2. Boh ale nedava to, co si clovek zela, ale to, co potrebuje … a niekedy aj to, co si zasluzi ….
      A niekedy, niekedy sa proste naserie, a dopadne to ako v Sodome a Gomore.

      1. Takže miliony dětí povražděných za posledních dejme tomu 100 let plynem, hladem, prací, sexem, bombardováním a dalšími vybranými způsoby jsou co?
       Potřebovaly to, zasloužily si to, nebo dědka prostě jen sraly?

  3. Otec zmiňoval dvě vrstvy Židů. Jednu, která cestovala za obchodem do Německa a druhou, která nevytáhla paty z republiky. Zbytek už popsal Laco G.M.

   1. To s tím cestováním bylo různé:
    Kohn přichází do nebe. Hlavní archanděl zapisuje osobní informace, Kohn diktuje:
    – Narodil jsem se v Rakousku-Uhersku. Do školy jsem chodil v Československu. Oženil jsem se v Maďarsku. Podnikat jsem začal v Sovětském svazu.
    – Typický žid, furt jen cestuje – zamumlal archanděl.
    – Was sagst du da?? – vykřikl Kohn překvapeně. – Celý život jsem nevytáh paty z Užhorodu!

  4. Těch důvodů proč zůstali bylo samozřejmě hodně. Já bych to za mne vyhodnotil tak, že nejrozšířenější bylo prostě poznání, že starý strom nepřesadíš. Možná s trochou vzdoru ve smyslu „já vám tu sviňárnu neusnadním“. U těch mladších to byl často pocit, že nemohou v té situaci své rodiče nechat na holičkách. Že to má ještě čas, až to čas nemělo. Nebo naivní trvání na legálních postupech, vstupních vízech někam, například. Nebo pocit, že v tom moderním 20.století přece..

   Vím také z dopisů o případu, kdy si dotyční „klepali na čelo“, že se jedna rodina z jejich okruhu pokusila někoho podplatit. Neúspěšně, samozřejmě.

 20. Telegram:
  RIAN, Speciální operace:
  ▪️▪️Ministerstvo obrany Ruska: raketové údery u Voronovice ve Vinnické oblasti zničil ukryté velitelské stanoviště ukrajinských vzdušných sil, úder na sklad u Umanu v Čerkaské oblasti zničil přes 300 střel HIMARS
  ▪️ Od zahájení speciální operace na Ukrajině bylo zlikvidováno více než 2600 zahraničních žoldáků. Nejvíce bylo zlikvidováno žoldáků z Polska – 643, dále ze Spojených států – 241, Kanady – 213, uvedlo ministerstvo.
  ▪️Na Ukrajině je nyní 2192 žoldáků, většina z nich pochází z Polska, Rumunska, USA, Kanady, Gruzie a dalších zemí.
  ▪️Peskov: pokud se na Ukrajině objeví výroba tureckých bezpilotních letounů, bude spadat pod demilitarizaci
  ▪️Peskov v komentáři k možnosti setkání Putina a Zelenského na G20 uvedl, že pro takové setkání zatím neexistují žádné předpoklady.
  ▪️Rusko v souvislosti s novými útoky Kyjeva na Záporoží doufá, že MAAE vyšle do elektrárny misi, a je připraveno poskytnout co největší pomoc, uvedlo ministerstvo zahraničí.
  ▪️Ruští odminovači v DNR a LNR zneškodnili více než 248 000 výbušnin
  ▪️▪️Dvě další lodě s kukuřicí a moukou vypluly z ukrajinského Černomorsku do Libérie a Turecka, celkem v srpnu opustilo ukrajinské přístavy 12 lodí.
  ▪️Od 24. února překročilo hranice Ukrajiny více než 10,5 milionu lidí, uvedl UNHCR.
  ▪️Referendum v Záporožské oblasti se pravděpodobně uskuteční v září, termín bude brzy stanoven, sdělil šéf regionu

  1. Z České republiky pak prý bylo na Ukrajině 33 dobrovolníků, 15 jich mělo být ruskou armádou nejspíš zabito, 15 se už mělo opět vrátit do ČR, 3 dosud zůstávají. Další země viz:
   https://www.aktualnikonflikty.cz/download/file.php?id=28314&mode=view

   Svým způsobem mě to číslo zabitých překvapuje, protože bych v našich sdělovalech čekal více hlubokých lidských příběhů. Že by hrálo roli, že nejde o nasazení v rámci AČR? Nebo je to „reklama“, o kterou nikdo nestojí?

  2. Homer: česká média píší, že partyzáni lepí varování na budovy, kde se má konat referendum, že může něco uvnitř nebo v okolí vybuchnout, aby lidi proto nešli hlasovat.

   1. Partizáni, to jako jeden ukrajinec – partizán, dva – partizánský oddíl, tři ukrajinci – partizánský oddíl se zrádcem?!?

 21. To, co se děje, je zlo tvořené lidmi, kteří si myslí, že jsou sami nedotknutelní. Kolik lidí si totéž myslelo a jak dopadli (Benito, Adolf, vlastně i Džugašvili, Lenin a mnozí další…).
  To jsou obecně platné zákony, např. kdo druhému jámu kopá, … Zlo, které oběhne zeměkouli (někdy i oklikou), umocní se a vrátí se jak bumerang tam, odkud bylo vysláno.
  Ta zkušenost je daná poznatkem z historie i z blízkého okolí. Pak teče vlastní krev těch, kdo ubližovali, případně i předčasně umírají.
  Je-li takovým lidem omluvou nevědomost? Ne, není. Vyslané zlo se nedá omluvit.
  Možná odpustit, ale zapomenout nikoliv, člověk si má dávat pozor a od takových lidí se přinejmenším distancovat, nenechat se strhnout k témuž.
  A co se týká politiků? Celostátní volby (díky nevědomosti voličů) nepomohou a nejsem si jistá, jestli je trestní aparát (i díky předsedovi ústavního soudu) plně funkční.

  1. Zkuste se podivat pohledem, že děje ve světě jsou utvářeny námi všemi. Pokud budu přemýšlet v pojmech „my“ a „oni“ a sama sebe budu vidět v té „kladné“ rovině a budu se vyhraňovat vůči „záporům“ skupiny „oni“, ve svém důsledku zvyšuji intenzitu rozporů a přivolávám budoucí konflikt.

   Pokud chci skutečný soulad, nesmím uvažovat v kategoriích „my“ a „oni“.

  2. Zkuste se podivat pohledem, že děje ve světě jsou utvářeny námi všemi. Pokud budu přemýšlet v pojmech „my“ a „oni“ a sama sebe budu vidět v té „kladné“ rovině a budu se vyhraňovat vůči „záporům“ skupiny „oni“, ve svém důsledku zvyšuji intenzitu rozporů a přivolávám budoucí konflikt.

   Pokud chci skutečný soulad, nesmím připustit úvahy v kategoriích „my“ a „oni“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *