24 června, 2024

Besídka Ohřívacího výboru sněmovny

Autor: Animus

Zpotvoření reality ve zprávě je pravdivá zpráva o realitě (Karl Kraus – Aforismy).
Zpravodajství utajeného MSM korespondenta.

Ve studeném zimním podvečeru se ve volné zasedací místnosti Parlamentu uskutečnila besídka Ohřívacího výboru sněmovny. Iniciátorkou akce byla soudružka Péráková-Aláhová (P-A), předsedkyně parlamentu a zároveň předsedkyně politické strany NETOP. Ohřívací výbor vznikl poté, co soudružka P-A splnila pokyn stranického poputčíka a velkého vizoura soudruha Kalislava Mirouska, vidlákům známého hodností „hrábě tullamore bechyňské.“ Ideolog z NETOPu předvídal, že bude-li vláda republiky čekat na opožděné směrnice E-komisariátu, je žádoucí, aby vzniklý horror vacui zaplnil nově založený Ohřívací výbor, a to zástupnými zprávami o činovnictví, jako jsou přednášky, semináře i vyhlášky, aby straničtí voliči slyšeli, že se pracuje, i když vláda čeká, tj. nepracuje.

Besídku Ohřívacího výboru zahájila krátkým proslovem soudružka Péráková-Aláhová: Jsem tu ráda se svým soudružstvem, kde si můžeme otevřeně promluvit. Jsme stranicky uvědomělí i duševně nadřazení. Stát jsme my, co jsme vyvolení. Stát vybírá daně, a kam je dáme, je jen naše věc. V této pro nás politiky výdělečně příznivé době je žádoucí držení moci a údržba vládnutí. My, aristokraté ducha, na rozdíl od nám podřízených poddaných víme, co nedělat. Vyvolení žijí z nicnedělání. Pracovat je ošklivost. Když nic neděláme, tak se jakoby nedopouštíme chyb. Soudružka vyštěkla: Plebs ať drží hubu a krok! Ať jsou rádi, že mají práci a že je zatím nepošleme do války. Teď předávám slovo své výborové místopředsedkyni. Potlesk!

Soudružka Lankšálová, ministryně pro vědu a inovace začala číst napsaný projev, který vyhotovila její mladá vědecká asistentka: Generujeme konstelaci alternativního paradigmatu a po selekci identifikátorů…tady mi to nejde přečíst, ale vy mi asi rozumíte…finalizujeme komplexní předporozumění prékonceptu.V bilancování procesu urychlení rozvoje v souboru opatření ke zdokonalení plánování a zasazení do rámce aktivního vzdělávání nového liberálního demokrata je důležitá strategická komunikace, my odborníci zkracujeme – stratkom. Víme, že naše aktuální moc vzešla z milé iniciativy soudruha předsedy ústavního soudu, který pro nás demokraticky zrychtoval změnu volebního zákona. Zároveň víme, že naše moc pochází z nevědomého obyvatelstva. Pro status quo, musíme ve shodě s programem europeizace vzdělávání stanovit cílové kompetence, aby populace optimálně přijímala naše progresivní ideje nejen k výrobě hlasovacích bio-robotů, ale také k progresivní agendě transhumanismu. Zmíněné obory budeme detailně ohřívat v některém budoucím kolokvíliju… soudružka viditelně znejistěla, zrudla a přestala předčítat. Poté radostně zvolala: Naše strana NETOP spolu s vládou, ve studeném období vysílají obyvatelstvu propletené, opravuji – popletené, promiňte, zaručeně proteplené signály. Vzápětí do místnosti vtančil mediálně proslavený popularizátor energetických soustav a švihácký znalec zatvrzelých elektráren, soudruh ministr Svízela. Přitulil se familiárně k oběma řečnicím a vzrušeně jim šeptal, nejspíše to, kde co zas tropil či zastropil?

Do zasedačky vtrhla připravená skupina mladistvých; letmým pohledem úderka kosmopolitních komsomolců. Oblečeni v duhových unifách, v rukou třepetalky. Ohřívací výbor povstal a nadšeně tleskal. V čele úderky poskakovala dvojka nebinární ch nosičů; podobni exhibičnímu exempláři „alžbětko“ drželi nad hlavou G-ikony: na jedné desce svatá Greta, vzhledově Ephemera vulgata a na druhé svatý Green Deal v podobě křížence mezi lejnem a mozkem s ohnivým hrotem a svatozáří. Po zklidnění jeden z uctívačů gretenismu vykřikoval: Jsme strana rychlého pokroku, zkráceně SRP. Stmeluje nás panika a vzýváme konec této shnilé civilizace. Šik mladoposkoků začal jednotně skandovat pa-ny-ka…pa-ny-ka… Pravděpodobně přilákán křikem do zasedačky vstoupil šéf ministerstva pravdy, které se stará o pořádek, fízlování a represe. Exemplář soudruha s trefnou přezdívkou „rakušna“ se pohupoval, očima krhal, takto vyhledával skryté nepřátele systému; k tomu kušnou chlíporal. Zamával soudružkám z výboru a zmizel. Mladoposkoci sborově recitovali:

Ať pokrok prudký pádí,
my bojem měníme náš řád.
Útok rychlý vede mládí.
Stop tradici už napořád.

Potlesk! Soudružka předsedkyně Péráková-Aláhová nadšeně vyjekla: Fantastické! Vedle našeho pokročilého zastropení plynu a elektřiny nás bude tohle hezké párty hřát. Odpovědí bylo rytmické tleskání a skandování komsomolců – hor-ké pár-ty, hor-ké pár-ty, což se podobalo volání na nádraží – hor-ké pár-ky. Zasedačka vibrovala orgiastickými výboji. Besídka Ohřívacího výboru vrcholila.

Zpravodaj rychle odcházel. Na chodbě sněmovny před jednací místností si všiml množství bobkovitých tvarů rozmanité barevnosti – červené, žluté, modré, zelené; ba i lesklý fialový hovnajs. Muž zabrblal: …asi tady kakal chameleon, a vykročil do mrazivého večera.


6 thoughts on “Besídka Ohřívacího výboru sněmovny

 1. At zyjy nasy soudruzy a soudruzky ve snemovne, senatu a vubec na vrcholnych postech! Promynte my, zamrza my tu s cestynou y dyakrytyka a klávesa měkké y. Jeste ze funguje zet.

 2. Jak jazyk je osvobozující a pro nás zvláště. Ale není vysvobozením, jeho účinek je dočasný, a až vyhasne i to poslední slovo a nám bude nejhůř jako na sychravě plískavých pláních staroslovanského světa, vězte, že smích… zahřívá. Kdyby na to byli přišli v Ohř. v. sněm., bývali by se svolali na něco. Vždyť oni ani nevědí, jak to v nás doutná

 3. Vynikající. A ten šrumec, co nastane, až ministr Austropythlekus od nějakého cemper zjistí, že ten projev asistentky souhlasí ještě víc, než „uniklá pracovní verze“ roubíkového zákona…

 4. Fajn čtení na večer.
  Udělal jsem si k tomu čajový fridex.
  1dl čaje
  1 dl jabkovice (56 %)
  čtvrtečka citrónu (bída už je tady)
  lžička medu (ááále velkalyžkacype)

  Podává se zahřátý na teplotu min. 50°C.

 5. I vy Anime! Nomen omen. Není divu, že právě vy jste podal zprávu o vibracích a nadšení soudružek ve sněmovně. Dobře vy, dobře vám, dobře jim. Těším se na další vaše svěží reportáže z centra dění, denního centra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *