19 června, 2024

Alternativlos

Když se mi tak pěkně povedla sobotní analýza, tak teď zůstaneme ještě chvíli na stejné vlně objektivních skutečností. Částečně jsem toto téma nakousl při sobotním rozhovoru s Josefem Skálou na TV Bureš, ale tam jsem to odbyl několika větami. Ono si to ale zaslouží širší rozbor.

Začnu stejně jako v sobotu. Příkladem. Povím vám jednu optimistickou variantu blízké budoucnosti. Pro všechny hnidopichy rovnou hlásím, že jsem si ji od začátku do konce celou vybájil a ani slovo tam není pravda. Všem těm, co mě nemají rádi, doporučuji, aby následující odstavce brali jako další pokus o vidláckou manipulaci a důkaz mého ďábelství, protože to přece v jednom kuse dělám, no ni?

Takže…

Sedmnáctého listopadu se sejde více než stotisícový průvod, v jehož čele půjde Láďa Vrábel, dojdou až na henty Kavčí hory a tam soudruhům reportérům řádně zahulákají do oken. Láďa využije veškerou svoji výmluvnost (a on to fakt umí), dav bude bouřit, třeba padne i pár ostrých slov a z intervijuckých kanceláří to bude vypadat hóóódně ošklivě. Samozřejmě si nikdo netroufne vystrčit ani nos, nikdo se tak velkému davu natvrdo nepostaví, ale nedivil bych se, kdyby před vchodem stáli kluci policajtský v kevlaru, kteří se budou celu dobu modlit, aby se něco nestalo a oni nemuseli zasahovat proti davu, se kterým vlastně sympatizují.

Pravdomluvní reportéři si poprvé uvědomí, že těch sto policajtů je před skutečnou zlobou davu fakt neubrání. Poprvé se z výšky podívají, jak to vypadá ten nepoměr.

Šestadvacátého listopadu se na Letné sejde tři sta tisíc lidí. Jirka Havel a jeho skupina odborníků tam řeknou, jaká je aktuální situace. Tak trochu doufám, že si tam poslechneme i nadějné politiky, kteří představí způsob, jak toho dosáhnout, objeví se tam i podnikatelé, kteří jsou nuceni zavírat provozy a když všichni dohromady ucítí tu sílu, tak dostanou odvahu k nátlakovým akcím.

Před Strakovkou traktor vysype fůru hnoje. Dojde k prvním pokusům zablokovat křižovatky před Prahou. Česká televize už to nebude moci ignorovat a k Fialovi začnou přicházet hlášení i z jiných koutů republiky, že situace začíná být neudržitelná.

Nesmějte se mi. Popisuju optimistickou variantu, že se všechno daří. Za pár dní udělám přesný opak a popíšu variantu, kdy se nedaří vůbec nic.

Don Pablo si řekne, že tohle už stačilo. Že fakt nechce, aby brzy bylo na Letné půl milionu lidí a všichni policajti v republice se v tom davu beznadějně utopí. On by si plebs mohl uvědomit, že si může fakt dělat, co chce, protože si také spočítají, kolik jich je a kolik je policajtů. A tak Blažek posbírá nějaké rebely z ODS a kurvy z KDU, půjdou za Babišem a Fialu prostě sestřelí.

Nová „úřednická vláda“ se ujme funkcí, Zeman nebude dělat potíže a vypíše nové parlamentní volby někdy na duben, kdy už bude Babiš prezidentem, samozřejmě si tam nevezmou nikoho z hentěch demonstrantů, ale pořádně pustí rotačky na peníze a začnou mezi lidi sypat peníze. Dětské přídavky, přídavky na energie, přídavky na dopravu, budou různě vymýšlet, jak to udělat s plynem, aby nedošel, budou na kameru hrozit EU, ale potichu se s nimi domluví, že je všechno při starém, sice se ještě rychleji roztočí inflace, ale to vlastně nevadí, protože mohou spolu s inflací stále zvyšovat henty sociální dávky…

Pak budou volby, které ukáží, že jsme stále stejně rozhádaní a na politické mapě se skoro nic nezměnilo – Babiš je nejsilnější, Pětikolka dostala nářez, SPD neposílilo, protože se do sněmovny dostal Rajchl, KDU překročilo pět procent, STAN také, protože Vítek Rakušan je borec, dokonce i Bartošovy se dostal, protože je protikorupční… vypadne jen Svetrová Dvousvetrová. (stále optimistická varianta), ale lidové bouře se celkem utiší, protože lidi budou mít co do huby, ale jinak nebudou mít nic, protože každý pokus ušetřit nějakou tu korunku bude nemilosrdně potrestán vírem inflace.

Tohle pak bude nějakou dobu trvat, začnou se hroutit banky, protože na to máme nakročeno úplně dokonale, to se bude zachraňovat různými opatřeními, jako že nám zakážou vybírat naráz víc peněz… a ejhle než se nadějeme, budeme mít digitální měnu, nepodmíněný příjem a systém sociálních kreditů.

A víte co? Ono to nebude mít žádnou alternativu. Jak to říkala Merkelová? Že celý grýndýl je nevyhnutelný? Až se nedostanete ke svému kontíčku se sto tisíci korunami, tak budete rádi, že si můžete vybrat alespoň tisícovku denně. Proč? Protože objektivní skutečnost – ty prachy v bance stejně nejsou. Buď budete vybírat denně jen trochu, nebo banka zkrachuje a vy ty peníze stejně nedostanete. Všichni jsme zadlužení, stát je zadlužený, firmy jsou zadlužené, banky jsou zadlužené, centrální banky peníze tisknou, peněz je ve světě mnohem víc než zboží… takže v principu se nemůže stát nic jiného, než se se nadbytek peněz škrtne a vy budete rádi, když vám nechají alespoň něco.

Buď si pěkně zažádáte o přídavky na děti, nebo prostě nejezte… Takhle je to i dneska ne? Nebojte si říct o pomoc. Nebojte žádat o přídavek na bydlení. Že se vám nechce? Že je to taková žebrota? Že se nesnížíte k braní dávek? Tak nejezte! Nikdo vás nenutí.

A když chodíte každý den k bankomatu pro tu tisícovku, kterou vám to pustí… a tam samozřejmě stojí šílená fronta, tak si řeknete, že je vlastně fajn platit přímo kartou v obchodě… nebo mobilem. Ušetříte si to čekání před bankou. Nelíbí se vám to? Že máte právo na hotovost? Tak si počkejte, než si vyberou všichni před vámi, sem tam se dozvíte, že bankomat je mimo provoz… váš čas není neomezený… ještě rádi budete platit Visakartou.

A pak… napíšete něco na fejsbůk a ejhle… karta vám nedává peníze. A vy ani nevíte proč. Ale nedává. Matně si vzpomenete, že Cemper dostal další pravomoci, jak bojovat proti ruské propagandě. A tak to smažete. Pro jistotou celý profil… a ono vám to zase naskočí. Tisícovka denně.

Neušetříte nikdy nic, protože tisknutí peněz bude zároveň dělat inflaci. Takže budete mít tak tak na základní potřeby. Taktak zaplatíte nájem, taktak se dostanete do práce, taktak se najíte. Nebudete mít žádnou možnost si našetřit na auto a tak ho budete sdílet. Pak nebudete mít ani na vlastní bydlení, protože bankovní úroky budou tak vysoké, že vám nezbyde, než jít do podnájmu. A za chvíli se ukáže, že všechno patří velkým korporacím a henta „sdílená ekonomika“ znamená, že jim patří všechno a vy za všechno platíte. A do práce chodíte, protože to je jediný způsob, jak dostat poukaz na dovolenou v Chorvatsku. To je totiž důležitější než výplata… ta už nehraje roli, protože dostáváte sociální dávky. Ale za ty si dovolenou nekoupíte.

Pochopili? Myslím, že jsem nepopsal nic nového. I bez této krize a války to směřovalo touto cestou. Nejsem první ani poslední, kdo o tom píše, nejsem první ani poslední, kdo to řeší.

Ale já se ptám… existuje nějaká cesta, aby se tohle nestalo? Už od dob Merkelové nám vysvětlují, že to nemá alternativu, ale ono je to nejspíš pravda. Jakou se to dá udělat, aby se to nestalo?

Koho přesvědčíte, že je lepší, když teď přijde o všechno a nechá banky zkrachovat? Koho přesvědčíte, že je lepší, když nebude mít žádné peníze, než že bude mít alespoň trochu každý den? Že když nechá banku s jeho kontíčkem zkrachovat, tak se pak sesbíráme z trosek a postavíme lepší svět? Kdo tomu uvěří? Jak mu vnuknete víru, že když teď přijde o všechno, tak za čas to všechno postavíme znovu a on sám nepřijde zkrátka?

Proč myslíte, že nás Fiala a jeho pětidemolice postavili tak klidně před perspektivu zchudnutí a ještě se nám smějí do očí? Možná proto, že je to objektivní skutečnost a pokud nebudeme chtít přijít o úplně všechno, tak se rádi smíříme s digitální měnou, nepodmíněným příjmem a státní buzerací, protože druhá varianta bude, že nebudeme mít vůbec nic. Internet je plný siláckých řečiček, že je lepší umřít jako svobodný, než žít jako otrok. Ale chtěl bych vás vidět, jak to budete uskutečňovat, když vám děti budou plakat hlady… Až bude fakt zle, tak bude tisícovka denně na kartě úplně super proti tomu jít spát s prázdným žaludkem. A sdílená buňka v jakémsi činžáku bude mnohem lepší než bivak pod mostem.

Je možné ještě zabránit rozvratu světových financí? Je možné zabránit rapidnímu zchudnutí populace? Vždyť jim budeme tleskat, až nám dají ty sociální dávky. Budeme šťastní, až nová vláda uvalí moratorium na exkuce, ale s malým dodatkem od Rychetského, že aby to bylo v souladu s ústavním právem, tak musí mít stát jistotu, že fakt nemáme čím zaplatit a to se dá udělat jedině digitální měnou a ukončením hotovosti.

Oni nám to nebudou zavádět proti naší vůli, ale s naším souhlasem. Oni to staví tak, jak to řekla Merkelová – es ist alternativlos. Všechno ostatní bude mnohem horší varianta.

A nebo ne? Je tu někdo, kdo dokáže nabídnout lidem zachování statků i hrdel? Je tu někdo, kdo ví, jak to udělat jinak? Mně vlastně napadá jen jedna věc a ta se úplně neosvědčila.

Znárodnění.

Převzetí průmyslu, financí i zemědělství pod státní křídla. Se všemi problémy, které víme, že to má.

To bude budoucnost, co? Buď znárodnění, nebo sdílená ekonomika s nepodmíněným příjmem, digitální měnou a sociálními kredity… Nebo máte někdo nějakou jinou variantu? Víte někdo, jak na to jít, aby se tohle všechno nestalo? Tož byste s tím měli co nejdřív přijít. Víte, v čem se liší optimistická varianta od pesimistické? To je jednoduché. V optimistickém případě nám tohle všechno bude zavádět Babiš. V pesimistické nám to bude zavádět Fiala, nebo přímo Brusel.

197 thoughts on “Alternativlos

 1. Zakladatel:
  „Homere, děláte – podle mého soudu – tu chybu, že mluvíte za ostatní, aniž byste znal jejich skutečný názor: Ten článek působí na lidi negativně, jak to můžete s takovou jistotou tvrdit? Jste si opravdu jist, že Vidlákův článek působí negativně třeba na mne? Kde berete jistotu, že třeba zrovna na mne jiné texty nepůsobí daleko depresivněji, a stačí jen perex?
  Mluvte za sebe.
  Nějak se nám tu množí jedinci, kteří nerozlišují mezi obecným a jedinečným, to bych u tak starých kusů (řečeno slovy Targusovými) nečekal.“

  Mluvím za sebe a říkám, že to či ono působí na lidi tak a tak.
  Formulace odpovídá mým životním zkušenostem i hodnocení diskuze k článku.
  Tento postup neodporuje kodexu vašeho webu a váš návrh mluvit jen za sebe nebudu akceptovat.
  Definice obecného a jedinečného si v tomto případě nechte pro své domácí studium.
  To vám doporučuje Starý beran.

  1. Inu, milý Homere – s vaším pocitem, že životní zkušenosti vás v tomto případě opravňují mluvit za jiné, já nic neudělám. Ale jsme ve veřejném prostoru, a když v něm publikujete své názory, budete muset strpět i mé vyjádření k nim.

   Pokud jde o starého berana, já si soukromě myslím, že se v zoologickém zařazení té bytosti trochu mýlíte, ale zaplať pámbu trefil jste aspoň čeleď…

 2. Enem tak:
  Tak včil na ČT v Reportérech pravili, že se obnoví těžba uhlí Black i Brown a vypadá to tak na 20-25 roků. Bo/protože Putin nedodává plyn, protože ho demokretenský svět odmítá a dováží se USA plyn, přibližně 4-6 x dražší a ještě ho nebude dostatek. Chácháchá. A tak budou v SM kraji zas jezdit „cypi haviře“ a v SVČ kraji „hele horníci“. A dneska probíhá na Masarykově univerzitě v Brně okupační stávka studentů převážně zbytečných oborů kvůli klimatické krizi. A já si přeji aby přišly pořádné mrazy, přes den aspoň -25 a v noci klidně -30 stupňů. A kdo nemá na topení, ať si odchytí někoho LGBTQ+++ osobo (nevím jak to skloňovat – prepáčtě) a to osobo ať vyhřívá/zahřívá. Že se budu v důchodu tak bavit, no to jsem nečekal. Pro dnešek dost. Přeji všem dobrou válečnou noc a dobré ranní válečné probuzení. To je teď takový narrativ. Už mi jebe.

 3. Jestli tohle byla ta optimistická varianta, tak nějak ztrácím chuť si přečíst tu pesimistickou.
  Lepší je v klamné naději žíti než strašlivou poznati jistotu.

  1. Většinou s Vámi, Martine, souhlasím. Tentokrát ale ne.
   Žít v klamné naději je pohodlnější. Jestli je to skutečně lepší, to je otázka: kdybychom poznali strašlivou jistotu, možná bychom se po zbytek času, který je nám vyměřen, věnovali opravdu podstatným věcem.

   Které to jsou? – Ty, u kterých nám bude nejvíce líto, když uvidíme, že jsme je nestihli.

 4. Začínám pozorovat „drobné změny v názorech prostého lidu“.

  Třeba, že jsme se vymanili z „komunistických okovů“ abychom se dostali do „okovů liberálně demokratických“ jak se tomu dneska říká. Takže hláška „Za komunistů bylo líp!“ už není jen jen názorem bývalých členů KSČ. Neboli z deště pod okap.

  Jenže upozorňuji: Rusko se nám pomalu vrací zpátky k „lidově vlasteneckému“ zřízení. Což je přebarvený komunismus. Takže myšlenka „… vznes se, vyvýše pohled, neb raději k velikému přichyl tomu tam se dubisku, jež vzdoruje zhoubným až dosaváde časům“ není už tak nepředstavitelná. Owertonovo okno.

  To jsou paradoksy, pane Vaněk, že?

  1. Když si přečtete poslední článek na https://www.michalapetr.com/map-1509-drahy-cinsky-plyn-do-kazde-ceske-rodiny-nova-fialova-akce-bruselu-prvni-lod-uz-vyplula/ , tak vás veškerý historický optimismus přejde. Evidentně se dostáváme do takové totality korporátního fašismu, vedle níž i Hitlerova Třetí říše bledne v řadě aspektů závistí. Tohle bylo dlouho chystáno a zdá se, že ta past sklapla mnohem dřív, než si kdo vůbec stačil všimnout, že se o past jedná. Teprve teď začne lidem docházet, jak až moc kardinální chybou bylo nechat padnout minulý režim bez jakéhokoli pokusu o jeho reformu. Nicméně pozdě, oni to mají nejen dobře ošéfované, ale hlavně pojištěné na všech úrovních.

   1. Totalitu korporací v mezinárodním rozsahu umožňují Západem globalizované finance založené na dominanci us dolaru …
    Rozložením uvedeného finančního systému se rozloží i totalita globálních korporací, a o to se teď hraje mezi Západem a okolním Světem …
    Sankce Západu na Ruskou federaci ten rozklad započaly a už ho bude těžké zastavit …

    1. Ale to já vím, o tom jsme psali ještě na Kydech někdy začátkem března. Problém je, že my budeme součástí Říše až do hořkého konce. A to se všemi následky, protože teď se rozhodně žádným zahraničním ani domácím odbojem nemůžeme vykazovat.

 5. V článku se píše:
  „… nové parlamentní volby někdy na duben, kdy už bude Babiš prezidentem
  (….)
  pak budou volby, které ukáží, že (….) Babiš je nejsilnější“

  To jaksi nejde.
  Výkon úřadu prezidenta republiky je podle ústavy neslučitelný s funkcí poslance.
  Takže Babiš nemůže být zároveň prezidentem a zároveň být nejsilnější ve volbách do Sněmovny.

 6. Nevím, zda už zaznělo:
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-studenti-stavkuji-za-klima-na-brnenske-fakulte-socialnich-studii-obsadili-uzavrene-atrium-40414501
  Takže – předpokládám, že na noc škola vypne jističe, radiátory nechá jen temperovat a při zamčení budovy provedou odečet spotřebované vody (vše v rámci šetrného zacházení se Zemí). Načež zašle ohlašovateli stávky vyúčtování za pronájem auly (nanejvýš snížený o ony energie). Výuka by měla probíhat dál. Pokud student nebude na povinných seminářích (cvíčkách), hezky zapsat absenci.

  Alespoň se naučí, že stávka je v demokratické společnosti právo. Zároveň ale stávkující musí počítat s následky. (Pomineme-li, že stávka jako taková má své podchycení v právu a nejsem si úplně jistý, zda studentská stávka za „povídejte si s námi více o klimatu“ mezi ně úplně patří… Ale v rámci demokracie a výchovy občanů bych to za splnění výše uvedených podmínek velkoryse přešel.

  1. optimisto, jací študioses, páni profesores nařídili v rámci výuky a rozhodně tam nebudou nebudou mít těch nařizovaných 17 stupňů…. holt to bude takové mecheche… vždyť je to masaryčka pána profesora….. patrně už tam mají ty hajzlíky líp označený aby nezabloudili.

  2. Že by to byli to samí, kteří se domáhali extra záchodů? Dávám v úvahu povšimnout si, že tyhle voloviny provádějí studenti oborů iracionálních zbytečných studií. Příkladmo na technických a přírodovědných oborech tohle nenaleznete.

   1. Co jiného by měli dělat, než na sebe upozorňovat. Jediná šance.
    Kdyby se tihle budoucí odborníci na lidské duše propadli do nějaké miniaturní černé díry, budou chybět nejvíc okolním kavárnám. Možná ani jejich rodiče by je nějakou dobu „bolestně nepostrádali“.

   2. Jasně, záchodky požadují na MU. Kouknou se na Joštova oře a hned mají divoké myšlenky. Kdo nemá slečnu, tak se aspoň vybouří na demonstraci. 😀Nějak se pára upustit musí. 😀

 7. Tato analýza variant se mi velmi líbí a je velmi blízko pravdě a v podstatě i odrazem skutečného cíle NWO. Nyní se svět a naše civilizace nacházejí ve skutečnosti ve fázi Great reset, který (naštěstí pro nás) není zcela úspěšně dokončen a v každé národní zemi je různě zpožděn. Se závěrem (2.variantou) se plně ztotožňuji, neboť to je skutečně jediná (opakuji JEDINÁ) cesta, jak vše zvrátit a „překlopit se“ na jinou „kolej“ (úmyslně zde nepoužívám výraz „vrátit se zpět“). Jenom bych upravil termín ZNÁRODNIT na termín VYVLASTNIT (což je vlastně vyměnit vlastníka). Jinak perfektní!🙂

  1. Správný právní výraz je zespolečenštění do celospolečenského vlastnictví …
   V celospolečenském vlastnictví už je jenom vzduch který dýcháme, ele i ten se snaží paraziti využít pro sebe a zpoplatnit jeho využíváníostatními lidmi různými poplatky za znečišťování atd, jako by i ten vzduch byl v jejich vlastnictví …
   Opice ve vztahu k vlastnictví jsou chytřejší než lidé, nejsou otroky bludu něco vlastnit …

 8. Lidé ,kteří si stále myslí jak se lezlo rusákům do zadku ,přidám svoji myšlenku. Sov.svaz ztratil 27miliónů obyvatel a měl zničenou zem.Hned v roce 1945 se západ s USA a Anglii připravoval na válku s SSSR,proto se sovětům podařilo získat alespoň 40let na budování obrany a nárazníkové pásmo soc.zemí Varšavské smlouvy.Proto v roce 1968 zoufalá akce a dosazení sovětských posádek. Dnes je již situace jiná Rusko zmohutnělo a disponuje atomovou odstrašující silou ,proto nepotřebuje Česko Slovensko,Polsko atd.

 9. Kdysi byla kostka másla
  normálního čtvrt kila.
  Kráva se vesele pásla,
  bosý běhal Bikila.

  Předevčírem dvacet deka
  byla kostka taky.
  Co mě bože ještě čeká?
  Co napadne ptáky?

  Dnes to byla kostka hrací
  ve stříbrném obalu.
  Možná prezent uvítací
  do modrého globálu.

  1. já jen, že by nebylo marné, kdyby naši eoaktivisti po sobě posbírali všechny ty flašky co jsou ki nalezení všude a vybudovali i u nás něco podobného, třeba krkonoše nabo kadlštejn, podle toho kolik by jich sesbírali

 10. Ty tlaky jsou tak rozsahle, ze zadny evropsky stat sam o sobe tomu nedokaze zabranit. Ani znarodnenim.

  Protoze pokud by se tak i stalo tak dany stat bude z neceho vymysleneho obvinen (Madarsko, Polsko), politici budou za pomoci prislusnych slozek zdiskreditovani (Kurtz, Orban) a zorganizuje se pripadne i nejaka ta „barevna revoluce“, ktera „problem“ vyresi (Ukrajina).

  1. S tím úplně souhlasím, ustát to může jen celý národ, ale to se na tom musí podílet všichni a ne tam někoho nastrčit coby spasitele a pak čekat co se stane…

  2. Aby byl schopný politik odstřelen obviněním z něčeho vymyšleného, musí se jeho potenciální voliči nechat zmanipulovat k tomu, aby tomu věřili. Aby věřili všem dehonestacím, které proti němu plodí média. Kdyby se voliči zmanipulovat nedali, nebylo by možné takového politika odstřelit.
   Takže si vy všichni antiklausovci, antibabišovci, antiparoubkovci, antizemanovci…. sáhněte si do svědomí. Chceme-li mít zdravou a sebevědomou vládu, která odolá tlakům globalistů, nesmíme ani my řadoví občané tak snadno podléhat mediálním manipulacím týchž globalistů. To naše vlastní selhávání je přece zdrojem toho diskreditačního tlaku na ty politiky.

   1. Staci se podivat jak dopadl nedavno v Rakousku Kurz. A neni jediny.

    Tito lide to ustoji az tehdy, kdy maji pevnou podporu v populaci vetsi nez 50%. To ma zatim v okoli jen Orban protoze na tom pracuje uz hodne dlouho. U nas zatim NIKDO a nelze moc cekat, ze se k takove podpore pres vsechny snahy nepratel nekdo vubec propracuje. Viz treba Babis, je kolem nej takovych (s prominutim) sracek, ze pevne jadro mu sice zustava, ale pres 50% se nedostane.

    A kdo dalsi ma sanci vyhlesove prekonat 50%?

    Koalice jsou sice hezke reseni, ale zadaji si kompromisy. Takze z zadne kolice nikdy nevzejde efektivni, rychle a funkcni reseni kriticke situace. Coz je take jeden z duvodu, proc v dobach krize nas udajny vzor (anticke demokracie) ustavolaly diktatory.

 11. To by bylo krásné, kdyby Fialova zločinná vláda na jaře padla, pětikolka dostala ve volbách na prdel a Babiš, Okamura a Rajchl měli ve sněmovně většinu. Jenom nechápu, proč Vidlák vzápětí přeřadil z optimistického scénáře na ultra pesimistický.
  Vždyť pak by mohla vzniknout vláda, která se:
  A) vykašle na grýndýl, emisní povolenky, lipskou burzu a nařídí výrobcům energie vrátit domácí ceny zpět na jejich reálně podloženou úroveň. Pokud se to v Bruselu nebude líbit, udělá na ně dlouhý nos.
  B) vykašle se na protiruské sankce a naváže s Ruskem normální obchodní styky. Pokud se to Američanům nebude líbit, udělá na ně dlouhý nos.
  C) přestane podporovat Ukrajinu (i s ní naváže pouze normální obchodní styky, žádná charita ani nadstandardní podpora)
  D) přestane ve velkém valit peníze do zbrojení a do podpory cizí války, naopak bude usilovat o mír a třeba ho i pomůže zprostředkovat
  Prostě potřebujeme vládu, která bude sebevědomě hájit naše zájmy a vše ostatní už pak bude záležet na nás, jak se s tím doma popasujeme.
  Hlavní náš problém spočívá v tom, že ustavičně lezeme někomu do zadku! Do roku 1989 jsme lezli do zadku Rusům, po roce 1989 lezeme úplně stejně, ne-li ještě víc, do zadku Američanům a Bruselu. A vždycky jsme v tom papežštější než papež a děláme iniciativně a hujersky navíc dokonce i to, co se od nás nevyžaduje, jen abychom se páníčkovi zalíbili. Fiala je toho jasným příkladem. Bojíme se postavit se za své vlastní zájmy, tvrdíme, že naším zájmem je právě být přívěskem nějakého silného páníčka, být jeho pejskem na vodítku, který bude zpoza páníčkova zadku iniciativně a hrdinně poštěkávat na toho, koho náš páníček nemá rád. Jenže čím víc na něho servilně vrtíme ocáskem, tím víc námi páníček pohrdá! Když se chováme jako podřízená kolonie, tak jí i v jeho očích jsme!

  Pokud ale takovou sebevědomou vládu nebudeme schopni volbami vygenerovat, tak holt budeme muset čekat až na změny v USA či v Bruselu, jako jsme v 80. letech museli čekat až na změny v Sovětském svazu.

  1. Kde berete tu jistotu? Babušák vyškolenej v Aspenu je nezklame, Okamura je pes, kterej štěká, ale nekouše a tak to i zůstane. U Rajchla jednoduše nevím, netroufnu si předpovídat, jak by ustál tlak těch mocenských struktur. Ne, že bych měl pochybnosti přímo o jeho charakteru, ale těžko říct, jaký páky na něj budou mít.

   1. Jakou jistotu? Dotvořila jsme pouze optimistický scénář , když už Vidlák nebyl schopen či ochoten u něj setrvat. Jistotu, že Fialova vláda na jaře padne, že volby nějak dopadnou, a že nová vláda bude hájit české zájmy, tu samozřejmě nemá nikdo.
    Jistotu máme pouze teď, a sice že vláda fialového hnusu nás vede do pr….. Proto je její výměna více než žádoucí.

  2. Taky mě trochu rozladil ten Vidlákův optimismus .. asi chtěl nabídnout variantu strašnou a ještě horší a předem vyloučil cokoliv méně negativního než je Babiš. Přitom u sousedů Orbán je reálný existující politik a u moci je dlouhodobě. Tahle varianta by byla docela vyhovující. Je pravda, že na skladě nemáme Orbány, zato máme Fialenky a Bureše, ale člověk by se neměl nechat vmanipulovávat do falešných a manipulativních voleb ze dvou katastrof.
   Prostě hledat cestu, jak peklo obejít a ne volit jednu z cest do ně.

  3. Milena.
   Dnes Vás pochválím a naprosto souhlasím.
   Jen mne napadá,že nestíháme vyhovět tolika nastavením dlaním.
   Už je potřeba nahlas říci,USA si žili hodně dlouho nad poměry a to chtějí pořád.

 12. Naši předkové před 2.sv.válkou se měli bát Strašidla komunismu obcházejícího Evropou, a nakonec se z toho strašidla stal Svatý jiří, který kopím odpravil Draka fašistiké Evropy …
  Ten současný příběh Strašidel obcházejících Evropou bude ještě více pomatený než ten minulý …

 13. Also sprach Apoštol apokalypsy.

  Tak nakonec budu ráda, že jsem ne malou část svého života žila v socialismu pod vedením komunistů.
  Mimo jiné slovo „mír“ tehdy nebyl dezinformační pojem proruských švábů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *