18 července, 2024

Abych pořád jen nestrašil…

Před několika dny prosákla na veřejnost informace, že náš největší bojovník proti dezinformacím, Vítek Rakušan, přímo programově dezinformace vyráběl. Na svých debatách „bez cenzury“ měl najaté ochotníky, kteří ho tam chválili a milovali. Vrcholem byl prozřevší dezolát, který podle svých slov přišel PreVítkovi vynadat, ale nakonec si to rozmyslel, když ho slyšel mluvit a nakonec si s ním chtěl podat ruku. Byla to prostě domluvená habaďůra a je dost pravděpodobné, že STAN stálo docela dost peněz, aby na těch debatách zazněla nějaká chvála a udělaly se kvalitní fotky pro Vítkovu kampaň.

Stejně tak chci připomenout, že Saša Promopro Vondra mával při debatě na Primě papírem v azbuce, který údajně sám neuměl přečíst, nevěděl, co je na něm napsané, ale jasně věděl, že je to důkaz kolaborace Zdeňka Jandejska s Ruskem. Bylo tak trapné, blbé a okaté, že mu to nesežrala ani Terezie Tománková. Vondra měl tři měsíce do voleb, kde byl oslaben už tím, že jde v jednom týmu spolu s Niedermayerem z TOPky a Zdechovským z KDU, ale přesto ze sebe udělal debila touto ukázkovou dezinformací. A ještě si za to vysloužil trestní oznámení, což mu do voleb také ohromně prospěje.

Šéf BIS, Koudelka, se zase nafotil jak do Kosmopolitanu (to takhle šéfové tajných služeb dělají) a poreferoval, jak rozkryl ruskou vlivovou síť, která ničila evropskou demokracii tím, že publikovala mizernější články s menším dosahem než já. Prý ještě rozdávali peníze a měli na to dva miliony korun, aby tím upláceli (koho jiného, než poslance německé AfD), přičemž normální příjem každého tohoto poslance je pravděpodobně vyšší než celá částka, kterou měli tito velmi nebezpeční ruští agenti k dispozici.

Já nevím, čemu se mám smát dřív. Jestli tomu, že je pro Putina tak levné, uplácet europapaláše, kteří za vyslovené drobné zrazují evropské hodnoty a nebo jestli jsme už tak daleko, že k tomu Putin peníze vlastně vůbec nepotřebuje a nepotřebuje ani Voice of Europe, protože chytřejším Evropanům už dávno došlo, že pravda a láska je v řiti.

Macron šel na kobereček k Američanům a ti mu vysvětlili, že by si svoje napoleonské choutky měl víc kočírovat. Ano, je pochopitelné, že Eman potřebuje nějaký politický úspěch před volbami, protože jinak ho Francouzi nebudou mít úplně důvod volit, ale vojenské dobrodružství na Ukrajině není úplně dobrý nápad. Lepší bude, když svým francouzský muslimům vysvětlí, jak je důležitá genderová diverzita a rozmanitost. Prostě francouzští imámové by o gayích neměli říkat, že jsou to buzeranti a slibovat svým posluchačům, že je už brzy budou shazovat z Eifelovky.

Proč to všechno píšu…

Jestli nás něco v minutě dvanácté zachrání, bude to tohle. Zbabělost a neschopnost těchto liberálních elit. Jejich ubohost, tupost, absence rozhledu i strach z následků. Oni se totiž chytají stébel. Jakýchkoliv. Už se neřídí nějakou logikou nebo chladným pragmatismem. Už je to jen panika. Starý svět končí, ale oni už nejsou u kormidla vývoje. To si jaksi převzalo Rusko, které není izolované, není ekonomicky na dně, není před kolapsem a Putin vyhrál už jen tím, že si troufnul na celé NATO.

Neříkejte mi, že by si někdo příčetný vzal na kandidátku Danuši Nerudovou. obzvlášť po tom, co předvedla v prezidentské volbě…

Pokud nás něco zachrání, tak to, že všichni ti Fialové, Rakušanové, Leyenové a Timmermansové ve skutečnosti nemají žádnou hrdost ani čest, pro kterou by přemohli svoji zbabělost. Ano, rádi by nám zakroutili krkem, rádi by nás všechny zablokovali, zcenzurovali a pozavírali… ale ono je to zakázané. Už tu není žádný Havel, který alespoň řekl, že se dá i humanitárně bombardovat a byl ochoten se podepsat pod dopis Bushovi, aby se do Iráku pořádně pustil. Už tu není Zeman, který řekl, že teroristům se neustupuje… Už tu nejsou lidi, kteří by měli nějakou osobní kredibilitu, kterou by dali pro pravdu a lásku. Už je tu jen Eva Decroix…

Naši poskoci by rádi skákali tak vysoko, jak jim řeknou, ale oni na to prostě nemají. Ani lidsky ani manažersky. Nejsou schopni udělat z BIS skutečnou rozvědku. Nejsou schopni z České republiky udělat zbrojovku NATO. Dokonce nejsou schopni z České republiky udělat ani silnici pro americká vojska. Zkuste přejet z Prahy do Brna uvidíte. Jsou schopni jen fejkových fotek na debatách bez cenzury a vypouštět ubohé dezinformace v přímém přenosu. Už jsou schopni jen vymýšlet různé Pandora papers, které ale už netáhnou, protože opakovaný vtip přestává být vtipem.

Kdyby teď vládnul Andrej, bylo by to dost možná nebezpečnější. On by totiž přesně tohle uměl. Udělat z naší země zbrojovku NATO, udělat z naší země silnici pro tažení na východ a být skutečně platným členem v kolektivní obraně NATO. Možná by se víc mluvilo o míru, ale v zákulisí by se podstatně víc udělalo pro válku. Teď je to spíš obráceně. Mele se o válce, ale rozvrácený průmysl, rozbité zemědělství a totálně rozbité vztahy se zeměmi globálního jihu spíš směřují k trapnému míru než ke šturmu na Moskvu.

V posledních týdnech opakuji, že pro velkou válku jsou splněny všechny podmínky, ale jestli je v něčem naděje, tak v Petru Fialovi, že toho v praxi vůbec nebude schopen. Bude příliš zbabělý, než aby to udělal bez Američanů, Francouzů, Němců a Uršulky Leyenové a ti jsou na tom stejně jako Fiala. Vrána k vráně. Budou příliš neschopní, než aby se vůbec nějaká mobilizace rozeběhla. Budou příliš zbabělí, než aby tu odpovědnost na sebe vzali. A budou příliš slabí, než aby je to nesmetlo.

Průzkumy sice ukazují, že Pětikolka v eurovolbách nedopadne až tak špatně, ale vzhledem k jejich hemžení a nervozitě bych řekl, že nikdy nebyly výsledky průzkumů tak cinknuté, jako letos.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

183 thoughts on “Abych pořád jen nestrašil…

 1. Babiš mi může být ukradený .
  Tohle je zajimavější:

  V dubnu vstoupil ve Skotsku v platnost kontroverzní zákon, jehož cílem je chránit menšiny před zločiny z nenávisti. „Tento návrh zákona je o ochraně lidí před sílící vlnou nenávisti, kterou v naší společnosti vidíme až příliš často,“ uvedl k tomu skotský premiér Humza Yousaf.

  Tak mi to nedalo, a zeptal jsem se pana učitele Mc Intoše. Prý Humza Yosaf těžko bude skotské jméno. A vidite — oni ti skotští „předsudečně nenávistní rasisté“ toho Humzu Yosafa udělali premiérem. Tomu říkám uvědomělost 🙂 🙂 🙂

 2. Nechápu, proč Vidlák napadá Babiše, že by více podporoval NATO v přípravách na válku? Zblbnul či co ? Či je jen hluchý a slepý.

 3. Pokud někdo napadá Babiše, že za něj bylo ještě hůře, pak je to blb. Viď, Vidláku! Jsi blb.

   1. Stačí číst dobře jeho komentáře. Posunul se někam, kde dříve nebyl. Nevím, co se stalo ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *