Velcí kluci ukázali menším klukům, že když s nimi nebudou dělat kšefty, nemůžou se cpát do politiky. Tak by se daly dobře shrnout poslední události kolem prezidentské volby. Mám na mysli kontrolu podpisů. Neprůhledný proces, žádná nezávislá komise, žádný dohled, žádné objektivní měřítko. A podle současných pravidel je možné vyřadit i kandidáta, jehož kandidaturu podpořilo vlastnoručním podpisem více než 50 tisíc občanů ČR. Rozhodují totiž tzv. náhodné výběry, přičemž náhodnost těch výběrů nemůže být kontrolována.
Za takových podmínek bylo třem kandidátům uznáno těsně pod 50 tisíc podpisů. Nikomu to neseškrtali třeba na 52 tisíc. Nikomu na 30 tisíc. Může to být náhoda? Ano, může. Nikdy nedokážeme plně vyloučit náhodu, nicméně vyvolává to podezření.
Je zjevné, že volební zákon obsahuje chybu, respektive díru umožňující manipulaci. Ale ještě mnohem významnější je, že během těch více než 10 let se změnily poměry a dramaticky se změnilo porozumění tomu, co je to demokracie. Tehdy byly volební podvody v zásadě nemyslitelné. Z takových věcí byly obviňovány režimy typu Ugandy nebo Běloruska. Ono k těm podvodům ve skutečnosti docházelo i v západních demokraciích, ale předpokládalo se, že to jsou jen vzácné okrajové poruchy.
V roce 2022 jsou volební podvody standardní součástí liberálně-demokratického systému vládnutí a naopak pokusy kontrolovat dodržování pravidel bývá označováno za projev diktatury. V americkém kongresu leží dokonce zákon, který označuje protesty proti domnělým či skutečným volebním podvodům za trestný čin. Navrhli to Demokraté a v republikánském kongresu to nespíš bude smeteno, ale ukazuje to, k jak obrovskému posunu mezitím došlo.
Přelomem byly americké volby 2020 a následná diskuze, kde si vítězná strana ujasnila, že chápe podvádění jako svoje právo a že je ochotna si to právo bránit. V lednu 2021 se Washingtonu dokonce střílelo do neozbrojených demonstrantů, kteří požadovali vyšetření nesrovnalostí při volbách. O deset let dříve naprosto nemyslitelné. A změní-li se myšlení v USA, změní se i ve „spojeneckých“ zemích.
Věděli novináři něco, co my ne?
Ale k našim prezidentským kandidátům. Vyřazen byl i betonový král Tomáš Březina označovaný za černého koně voleb, a občas za českého Donalda Trumpa. Velká média ho téměř úplně ignorovala. Výsledky v oficiálních výzkumech nebyly nic, ale rostl a zcela jistě chystal nějaká předvolební překvapení. Navíc byly obrovské rozdíly mezi výzkumy různých agentur. To naznačovalo, že se děje něco neobvyklého, s čím volební modely nepočítají. Velmi podobně vycházel v roce 2016 Donald Trump. Jestli by z toho něco bylo, to už se nedozvíme. Tomáš Březina se zachoval tak, jak se dalo čekat od člověka celoživotně jasně zaměřeného na cíle. Jakmile ztratil naději na vítězství, okamžitě přestal plýtvat prostředky, a kampaň ukončil.
Tím se totiž dostáváme k další mezeře v zákoně. Soud má na rozhodnutí tři týdny a taková mezera v kampani se už nedá dohnat. Navíc během té doby budou média plná článků o tom, že ministerstvo se nemůže mýlit a že jste určitě podvodník. Část veřejnosti vám bude věřit, jenže to budou hlavně ti, kdo také věří, že přistání na Měsíci bylo ve skutečnosti natočeno v hollywoodském studiu režisérem Stanleyem Kubrickem.
Mám nějaké interní informace z Březinova týmu, takže vím, že podpisy prošly před odevzdáním několika vlnami důkladné kontroly. Členové týmu si byli naprosto jistí, že v nich není žádná nesrovnalost. A nejspíš byli tak naivní, aby věřili, že kontrola proběhla férově.
Je velmi zajímavé všimnout si, co psala média nikoliv po zveřejnění výsledku, ale před ním. Březina byl většinou ignorován, nicméně pár článků vyšlo. Negativních. Mohli jsme se dočíst, že měl údajně urážet ženy, protože kterési redaktorce řekl, že jí to sluší (typicky trumpovské). Ale ještě něco. Kdybych chtěl o Březinovi napsat něco hodně ošklivého, pokusil bych se najít nějakého vyhozeného zaměstnance nebo třeba společníka, se kterým se rozešel, a vytáhnout z nich nějaké pomluvy. Za víc než třicet let podnikatelského života se přece musí něco takového najít. Jenže útoky proti Březinovi měly jediné téma. Podpisy. Podpisy. Podpisy. Dostalo pár novinářů informaci „z dobře informovaného zdroje“, že bude mít problémy? Nebo naopak média vytvořila atmosféru, která pak vedla k volebnímu podvodu? To se nikdy nedozvíme.
Pět bodů politického stylu
Nicméně bez ohledu na osud konkrétní kandidatury nesmí zapadnout, že Tomáš Březina přinesl nový politický styl. Neříkám trumpovský, ale v pár bodech se Trumpovi 2016 skutečně podobal.
Za prvé. Jasné odmítnutí současného způsobu vládnutí i současného ekonomického modelu. Březina mluvil o transformaci srovnatelné s liberalizací a privatizací 90. let. Na rozdíl od různých protestních stran, hnutí a osobností ale Březina cílil na normální obyčejné lidi. Ani pražská kavárna, ani konspirační alternativa.
Za druhé. Ekonomický nacionalismus. Březina jasně mluvil o tom, že potřebujeme české podniky, české banky, české zemědělce atd. Mluvil o tom, že musí být úlohou státu je podržet. Totéž už roky zaznívá z alternativy a SPD (a v lehkých náznacích i z ANO), jenže u Březiny to nemělo podobu něčeho protestního, ale jasného promyšleného pozitivního programu. Což souvisí s bodem jedna.
Za třetí. Práce místo prezentací. Březinova reforma měla obsahovat i posun od nejrůznějších předstírání, vykazování a zbytečných administrativních i poradenských činností ke skutečné práci a výrobě (v tom smyslu, že vzniká něco hmotného). Svým způsobem můžeme mluvit o vzpouře fyzikálů (lidé, co se zabývají něčím skutečným, jako např. výrobou, stavebnictvím, zemědělstvím), proti virtuálům (ti, kdo jejich výrobky prezentují, propagují, prodávají, navrhují smlouvy, starají se o jejich psychiku atd.). Popsal jsem to podrobněji na Prvních zprávách.
Kdo jiný by měl vést takovou vzpouru než betonový král.
Za čtvrté. Skutečný nacionalismus. Nebo, chcete-li, skutečné vlastenectví. Tedy takové, které není založeno na revoltě vlastenecky orientovaných chudých pracujících proti globalistické aristokracii. Skutečné vlastenectví by přece mělo spojovat všechny sociální vrstvy a zmírňovat přirozený protiklad jejich zájmů. Tak to funguje v Maďarsku, tak to fungovalo Trumpovi v roce 2016 a tak tomu rozumí Březina.
Za páté. Osobnost. Rázný bojovný chlap bez kostlivců ve skříni, který nemusí být dokrášlován reklamní agenturou. Není jedním z příslušníků aristokratického davu. Není obklopem miliardářskými „podporovali“ a nečeká na telefon ze zámoří. Jedná sám za sebe, přináší vizi a přebírá odpovědnost. Všimněte si, že na svých videích byl sám.
Chci vidět
Petr Drulák pronesl před pár týdny přednášku o tom, že naši politici jsou profesionálové na komunikaci, což znamená dokonalou vyprázdněnost. K čemu jsou mi komunikační schopnosti, když nemám co říct? Petr Drulák taky připomíná, že skutečné osobnosti se rodily, když politici pocházeli z prostředí válečníků nebo velkých podnikatelů. Co jiného je Březinovo vystoupení než pokus o obnovu takových poměrů. Ano, můžete namítnout, že je to vlastně zanikající svět, protože dnes už nevyrůstají podnikatelé, nýbrž korporátní sluhové. Jenže ten zanikající svět tu s námi bude ještě řádově 20 let a jeho příslušníci budou mluvit do hroucení stávajícího režimu a hledání nového modelu.
Také to snad určitým způsobem potvrzuje moje starší tvrzení, že revoluční vrstvou dnes není mládež, nýbrž mladší důchodci.
Co bude dál? Stáhne se Tomáš Březina do soukromí a bude se věnovat své rodině? Nebo se naštve a bude tu bojovník za změnu poměrů? To není nic proti těm, kdo demonstrují na náměstích, ale tady se hraje jiná liga. Chlap se sebevědomím, výjimečnými schopnostmi a majetkem schopným financovat jakýkoliv politický projekt. Měl jsem možnost s Tomášem Březinou mluvit osobně a vyzařuje z něj neobyčejné charisma. Snad jedině Václav Klaus starší má něco podobného.
Nedokážu predikovat další příběh Tomáše Březiny, ale koncepce, kterou přinesl, je dlouhodobě zatím nejnadějnější, co se tu kdy objevilo.
Na závěr citát z jednoho novinového rozhovoru Tomáše Březiny:
„Chci vidět, jak země zase rozkvete. Chci vidět, jak lidi baví jejich práce a jak se dívají do budoucnosti s optimismem. Jak tu rostou tisíce nových projektů. Jak se českým lidem vrací jejich hrdost. Chci vidět, jak lidi baví víc přemýšlet o nových technických řešeních než vedení intelektuálských řečí někde v kavárně.
Chci vidět, jak jsou skutečnými celebritami dělníci, vědci, řemeslníci, technologové, stavaři, zemědělci, lékaři a další důležité profese, kde jsou výsledky podložené tvrdou prací. A ne někdo, kdo založí start-up, kde něco bliká na webové stránce, prodá ho za milion dolarů, ale faktický přínos je nulový. Chci vidět, jak v takové atmosféře vyrůstá další generace. Aby si děti vážily poctivé práce svých rodičů a ptaly se: Jak se mohu stát stejně dobrým řezníkem? Protože stát rozkvete jen tehdy, když rozkvetou rodiny. Když budou v pořádku rodinné rozpočty. Pak bude v pořádku i státní rozpočet.
To je druhá transformace. To je národní transformace.“
Nepochopil jsem, jakou má souvislost střílení do demonstrantů v USA a nechota Březiny zrevidovat kontrolu podpisů.
Mohl by to pan Hampl vysvětlit?
Volby nic nezmění, demonstrace nic nezmění.
Jediná věc co by mohla něco změnit je defenestrace/dekapitace. A musela by to být rychlá akce s rychlým a uplným převzetím moci, aby vlastizrádci nestihli pozvat cizí armádu do našich ulic. To znamená, že by musela spolupracovat i policie.
To se ale v této zemi nikdy nestane, protože každý druhý si myslí, že to nějak ochčije, protože ochcává celý život. A většina zbytku je totálně vymytá i u té policie. Navíc nezanedbatelné procento policajtů jsou lidé, kteří se jen třesou na to, aby mohli někoho zjebat, šikanovat. Další významná část jsou obyčejní kriminálníci. Zbytek si vozí prdele v autech a na nohách jsou vidět, jen když si jdou koupit koblihy (30 let US TV brainwashingu) do Alberta. Pak je hodinu žerou v autě a pak se jdou zase projet.
Kdybyste měli to „štěstí“, že se o vás začnou zajímat neuniformovaní fízlové, tak si užijete lhaní do očí, oblbování a pak se třeba zjeví fízlova kolegyně policajtka vypadající jako luxusní kurva v drahém autě.
No, vzhledem k těm 5 bodům prostě projít nemohl… Nebo v týhle zemi ještě někdo věří, že se ty hlasy sčítaly poctivě? Projím mohli jen ti, co jsou napíchnutý na ASPEN a na koho mají dost materiálu, aby ho mohli poslušně tahat na vodítku.
Chčijou nám na hlavy a ani se nesnažej předstírat, že prší!
Po přečtení článku by pan Březina by ode mne – důvěřivého voliče, hlas dostal.
S těmi sociálně citlivými miliardáři se roztrhl pytel. Jen by mne zajímalo, zdali ty miliardy získali tou sociálně citlivou cestou.
Už už vidím jak v inlajnu jak citlivka miliardář Březina stojí na náměstí různých měst a citlivě rozdává ze svých miliard. A jako bonus často zajede do vyloučených cygánských lokalit a páchá finanční prezidentské dobro ze svého.
….a blbce jako by shazoval.
zeptám se v této diskuzi podruhé- co to je socijálně citlivá cesta?
Nezajem diskutujicich o clanek sefa jedine funkcni alternativni sceny me utvrzuje v tom, ze obcanum a volicum jsou prezidentska volba a osud republiky naprosto u prdele.
Jako zabava ano, jako politikum nula. Pocet 23 prispevku hovori jasne.
Ono to bude spíš tím Hamplem, než prezidentskou volbou. S Hamplem a o Hamplovi se na litterate nediskutuje. Hampl je nějakým záhadným způsobem v alternativě fuj. Vysvětluji si to v první řadě alternativním přístupem alternativy ke kovidu, ke kterému má Hampl oprávněné výhrady. V druhé řadě jeho názorem, že demonstrace jsou naprd, když není nikdo, kdo by mohl zvednout moc, která by se třeba mohla začít válet na ulici. Hampl je renegát renegátů.
KuJi napsal:
3 prosince, 2022 (13:59)
Kudy z krize, když demonstrace jsou naprd?
Pomůžou nám besedy a konference?
https://www.kudyzkrize.cz/besedy-a-konference/
Nevím?
Nenapsal jsem „Kudy z krize, když demonstrace jsou naprd?“
Prezentoval jsem svůj názor na to, proč se pod Hamplem diskutuje na Litterate nápadně málo.
Hampl je vlastenec v tričku konfederace, propagující rednecky a americkou hudbu. Na svém FB vybanoval téměř všechny sledující.
A jinak, co si myslet o člověk, který na jednu stranu kritizuje korporace a na druhé straně bezmezně věří gigantické nadnárodní vakcinační korporaci a na FB se chlubí náplastí na opíchaném ramínku.
Zajímalo by mě jak se dívá na megaskandál Pfizeru a Lejnové.
Děkuji za potvrzení mého názoru.
Netuším, o co Březinovi jde a jakou má strategii, ale vím, co bych na jeho místě udělal já.
Pozval bych si notáře, pod jeho dohledem bych vybral ze svých podpisů stejně velký vzorek skutečně náhodně a nechal je prověřit. Za nějaké peníze by to šlo o i bez přístupu do všech registrů. A pak bych zveřejnil rozdíly v chybovosti. A statistickou pravděpodobnost, s jakou se mohou skutečně náhodné výběry takto lišit.
Ten rozdíl chybovosti mezi státně-občanskými a nestátně-občanskými kandidáty je neuvěřitelný.
Kdyby to byl skutečně volební podvod nenáhodným výběrem, musel by být proveden tak, že by se zkontroloval daleko větší (pro rozdíl desetinásobný tak desetkrát větší) vzorek a podle výsledků se provedl nový „náhodný“ výběr. To nemůže udělat jeden člověk, ale celý tým úředníků MV. Je možné, aby všichni zainteresovaní drželi huby?
Nebo opačně, pokud je chybovost všech kandidátů 30%, museli by se chybní vyřadit z náhodného výběru státně-občanských kandidátů. To daleko snazší a zvládne to jeden člověk u příslušného počítače za noc. A je to nedokazatelné, neboť nikdo cizí nemá přístup k podpisovým archům těch státních.
Pokud vím, ministerští úředníci to nedělají osobně, ale zadávají to jedné americké počítačové firmě. S dnešní technikou vám k prověření všech 50 tisíc podpisů stačí několik hodin. Pak si můžete dělat „náhodné výběry“, jak se vám zamane.
Protože to vyžaduje přístup do státních registrů se všemi státu dostupnými osobními údaji všech občanů, poněkud mě znepokojuje, že MV umožní tento přístup nějaké americké počítačové firmě.
Pane Hample „trefa“. Bohužel většina diskutujících zde nepochopila, co to znamená.
2. Petr Hampl napsal:
3 prosince, 2022 (13:17)
Malý dotaz.
Můžou úředníci předat osobní údaje z podpisových archů soukromé firmě?
Není to porušení GDPR?
„….Osobní údaje jsou jakékoli informace, které se týkají identifikované nebo identifikovatelné žijící osoby. K osobním údajům patří i různé jednotlivé informace, které společně jako celek mohou vést k identifikaci určité osoby……“
https://ec.europa.eu/info/law/law-topic/data-protection/reform/what-personal-data_cs
A bylo by vám to hovno platný…
Tohle je velký paradox, že mnoho českých liberálů podporovalo Majdan, ale potom dění v USA odsuzovalo, že přece nejde obsadit vládní budovu při pokusu zpochybnit volby. Policejní střelbu v USA v Kapitolu viděli jako oprávněnou. Na Majdanu ji byli zděšení. Byl tam rozdíl v rozsahu střelby, ale taky kdyby demonstranti v Kapitolu měli víc zbraní a používali je, reakce policie by byla taky silnější.
Ad „Neprůhledný proces, žádná nezávislá komise, žádný dohled, žádné objektivní měřítko“:
Tak úplně takto ↑ to není, viz
https://www.mvcr.cz/volby/soubor/brezina-tomas-mv-193543-5-ov-2022.aspx
Přečtěte si na e-republika.cz před pár hodinami publikovaný rozhovor Letka s Ladislavem Vrábelem.
Výborný rozhovor, stojí to za to. A má to velkou, sympatickou, přímočarou výpovědní hodnotu.
Mylite se. Hned napoprve podvodem vyradili Okamuru a presne takto. Neprezkoumatelne a jeste navrch matematicky vadne.
Lidi se zasmali a nic…
Pro zájemce navedeni ke zdroji
https://paragraphos.pecina.cz/all/volby?start=30
Tomáš Březina – výňatky z Wikipedie:
– Ve volbách v roce 1996 byl zvolen do poslanecké sněmovny za Občanskou demokratickou stranu (volební obvod Západočeský kraj). Zasedal v rozpočtovém výboru. Do ledna 1998 byl členem poslaneckého klubu ODS, pak přešel do nově vzniklé US-DEU, ale krátce poté, 12. února 1998, rezignoval na poslanecký mandát.
– Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 měl kandidovat ve Středočeském kraji jako lídr hnutí ANO 2011.[14] V září 2013 ale z kandidátní listiny odstoupil s tím, že hnutí ANO podle něj není dostatečně pravicové.
Takže… pro mě z toho plyne:
– pan Březina není v politice žádný nováček
– prošel třemi politickými stranami a vždy náhle „utekl“, tedy stejně jako teď náhle utekl z prezidentské kandidatury
– pan Březina zřejmě nemá politický „Sitzfleisch“, což nevzbuzuje důvěru
– pan Březina je evidentně pravicový politik, těžko věřit, že by vedl sociálně citlivou politiku.
Už někdy zjara (nebo kdy Březinu PL vytáhly z klobouku a daly s ním rozhovor) jsem psala, že pro mě Březina teda ne, a měla jsem pro to důvod.
Ten důvod jsem už zapomněla, ale „Březina nééé“ zůstalo😀…
můžu se zeptat, co to je sociálně citlivá politika?
To je něco podobného jako humanitární bombardování… Výsledek je podobný.
Inu demokracie je společenské zřízení v kterém je možné cokoli, nebo něco jiného. S něčím tak nepodstatným jako liberté, égalité, fraternité nemá zhola nic společného.
…její dravější část řeční a jedná, kdežto zbytek sedí kolem řečnických tribun, bzučí a nesnese, mluví-li někdo něco jiného, takže v takovém ústavním zřízení je všechno, s výjimkou něčeho mála, spravováno právě takovými lidmi. (Platón, Ústava)
Demokracie je vzdušným balónkem, který nám visí nad hlavou a poutá naši pozornost, abychom se nedívali, co se děje dole na zemi a jak se leze do cizích kapes. (Bernard Shaw)
Petře, zeptám se natvrdo… Vím, že o tom něco víš. Chystá Tomáš Březina nějakou další politickou práci? Založí stranu? Vstoupí do nějaké? Nebo nějakou podpoří? A pokud ano, kdy se to dozvíme?
Nevím.
Ve článku-rozhovoru „Reflex, 49/2013, „Útěk od Babiše“ toho o tom, jak má vypadat dobře fungující politická strana navykládal poměrně dost. Od té doby uplynulo osm let a … a NIC.
Tehdy se nasísnul do ANO v očekávání minimálně místopředsednictví, avšak poté, co seznal, že z toho nic nebude, krátce před volbami vztekle opustil kandidátku i partaj. Vztekle proto, že ANO následně pomluvil v Reflexu – https://doczz.cz/doc/131030/reflex–49-2013—%C3%BAt%C4%9Bk-od-babi%C5%A1e- (orig. článek v Reflexu je placený).
Tenhle pán jde na jistotu a když to nevyjde na první dobrou a přesně podle jeho představ, je agresivní.
Vidláku, to mne pohladilo po duši. Nová strana, konečně trefa!!!!
Vidím v dáli jak každý jen trošku myslící na politiku má svoji stranu. Více stran, více alternativy.
Vidláku, jste se zakládám strany na forhontě.
Pro mě jedno překvapení za druhým.
Prostě, o panu Březinovi nic nevím. A to se o politiku dost zajímám.
Je zřejmé, že někomu mic záleží na tom, aby se Březina do podvědomí lidí nedostal.
Díky za článek, a jeho zveřejnění, aspoň zde.
Osobnost. Rázný bojovný chlap.
Nezlobte se na mne. Nebo zlobte. Ale odpískat vše jen tak, protože prý mám po mé důkladné kontrole 30% chybovost? Tomu mám věřit?
Minimálně vše přepočitat a pokud by se najednou našlo podpisů více, tak odložení voleb.
I kdyby toho nedosáhl, jeho právníci mohou iniciovat změnu volebního zákona pro příště.
A když jsme u té změny 10 senátorů nebo 20poslanců se rovná 50000 občanů?
Kde je rovnost před zákonem?
Kde je ta Osobnost, ten Rázný bojovný chlap?
Podnikatel obvykle nemá času nazbyt.
Asi usoudil, že po tahanicích s úřady a soudy budou šance na postup do druhého kola zanedbatelné.
Nejde jen o postup do druhého kola. Jde o odstranění pochybností.
A on má času a peněz dost. Firmu prodal.
To je takový zajímavý jev, jako s mladým Klausem.
Budu bojovat jako lev a potom to zničeho nic zabalím.
Bez jakéhokoliv vysvětlení.
No nevim, ale mit za prezidenta cloveka, ktery ukoncuje kampane, jakmile nemuze IHNED dosahnout na vitezstvi, z toho bych stastny nebyl. To IHNED podtrhuji, protoze se mohl odvolat. Takova banalita a Brezina to stejne neudelal. Mozna je to vlastnost dobra do byznysu, ale ne do politiky.
Spolu s Vitaskovou uz maji na cele cedulku „ti, co to vzdali“, coz je mozna i dobre, snad se za 5 lrt zjevi nekdo nadejnejsi.
Vám, Stridore, se tedy nezavděčí žádný kandidát. Napište, pro zajímavost, co by podle vás měl kandidát splňovat…
Takhle ostre postaveno (nutne vlastnosti) bych to nevidel, zalezi na okolnostech.
Politika je hnusna, emocni zalezitost, vlastnosti a rozhodnuti se ukazuji jako ne/prijatelne az v konextu, anebo nahlem hnuti (kolektivni) mysli.
Proto si nedovolim hodnotit Brezinu jako muze bez vlastnosti, anebo sraba, co to vzdal (plati i pro Vitaskovou). Kdo vi, co se dovedeli, ze nesli dale.
Ovsem lid je kruty a na argumenty vubec neslysi, je to takovy binarne fungujici emocni stroj „ano-ne“.
Samozrejne i ja patrim k lidu a citim, ze obchodnik „nemam zajem, jdu jinam“ v soucasne konstelaci na prezidenta neni vhodny. Anebo jinak: jeho odstoupeni z procesu volby nezelim.
A ze jim cedulka „utekl“ zustane v politickem zivote i nadale, to je ona hnusna politika, takhle to v ni chodi.
No Alo, vandrovní po partajích jako on, rozhodn+ě není to pravé ořechové, nechci – li jej více dehonestovat. A že by se toho asi našlo, jako na všech takových vandrovních jen krapítko zapátrat, ale stojí to za to. … sorry
Březina Tomáš?
Neměl by házet flintu do žita.
Co by měl?
Pracovat na tom, aby, během 4 let, překonal informační blokádu mainstreamu. Šířil své myšlenky. Na tom spolupracovat s alternativou (která by se měla navzájem podporovat) nebo aspoň její částí.
Jako součást publicity, by měl podporovat různé projekty. (Jak a jaké, možná někdy. Stačilo by, částečně, překopírovat Piráty, ale, z nepochopitelných důvodů (!), alternativa neumí jednat s lidmi. )
Připravoval se na roli prezidenta. Já ho vůbec neznám, jako 98 % občanů. Takže publicita, publicita, publicita.
Jestli někde ve své firmě nebo jinde, může nebo má, propagovat nebo vytvořit a propagovat, jeho ostrůvek pozitivní deviace.
Stane -li se v ČR něco, musí být u toho. Musí být diplomat, nesmí být kategorický. Jen pomáhat a zlepšovat lidi kolem sebe. Jako kandidát na prezidenta, musí pořádat přednášky. Třeba doplnit přednášku někoho jiného. Třeba zmíněný Drulák a Březina k tomu svoje skutečnosti, co zažil jako kandidát, postřehy i špetku humoru. Všude, kdo to budou stát. Bavit se s lidma. Musí vstoupit do nevědomí lidí, aspoň 2 roky před volbami, spolu s nějakou, pozitivní emocí. Mainstream ho propagovat nebude.
A – musí mít aspoň 80 000 hlasů. Nebo raději 100 000.
A – čekat na příležitost. Trpělivě, jako kočka. Třeba to ani nevyjde. Třeba ano.
Něco může udělat už dnes.
Na svých www stránkách nebo jinde, může vyzvat lodi, aby to hodili jedinému reálnému kandidátovi, mimo 5 kolonu. Babišovi…
Nebo Baštovi :).
To Nerudové pomůže…
Ona je otázka, jestli mu to stojí za to. Zřejmě nestojí, a já se nedivím.
On si jako myslel, že to bude procházka růžovým sadem?