22 června, 2024

Vážně to národe chceš?

Pamatujete tu nejčastější větu, když Koudelka přišel s bombastickým odhalením, že za výbuch ve Vrběticích mohou Čuk a Gek? Pamatujete nejčastější větu, kterou říkal náš kinderministr zahraničí Lipánek, když vyhošťoval ruské diplomaty a snažil se sypat písek do vzájemných vztahů? Pamatujete tu nejčastější větu, když mladý Kolář odstraňoval sochu Koněva? Vždycky to byla věta o tom, že Česká republika je hrdá, sebevědomá a svobodná země, která nemusí brát ohled na ruská varování ani na ruská přání.

A teď najednou ta hrdá, sebevědomá a svobodná země potřebuje smlouvu o vojenské spolupráci s USA…Jinak asi Rusák dojde a bude po hrdosti…

Ta hrdá sebevědomá a svobodná země potřebuje smlouvu, která velmi vágně popisuje naše práva a americké povinnosti, ale velmi přesně definuje americká práva a naše povinnosti.

Hrdé, sebevědomé a svobodné zemi se do podmínek smlouvy, jak řekla naše kriegsministryně, podařilo prosadit pár vlastních požadavků…

Hrdá, sebevědomá a svobodná země potřebuje smlouvu, na základě které si vláda může na své obyvatelstvo pozvat americké vojáky.

Hrdá, sebevědomá a svobodná země se vůči USA vzdala kusu vlastní suverenity tím, že nebude stíhat americké vojáky, kteří by se u nás dopustili zločinu.

Hrdá, sebevědomá a svobodná země se libtardími ústy třese na americké vojáky, protož to jediné nás zachrání před Putinem.

Premiér hrdé, sebevědomé a svobodné země, spolu s dalšími představiteli jiných podobně hrdých a svobodných zemí, píše do amerických novin, aby hlavně Američani dál podporovali Ukrajinu až do konečného vítězství, protože jinak z hrdosti, sebevědomí a svobody těchto zemí nic moc nezbude.

Největší obava vlády naší hrdé svobodné a sebevědomé země je, že se na nás (i na Ukrajinu) Amíci vykašlou. Jinými slovy, že se ani svým rektálním alpinismem nezavděčí. Kdo to teď říkal? Drulák? Že stále více registruje americkou snahu z ukrajinského konfliktu vycouvat, nějak se domluvit s Rusem a nechat hejly v hrdé, sebevědomé a svobodné Evropě, aby to celé zaplatili?

Hrdě, sebevědomě a svobodně odmítáme Rusko a Čínu, abychom stejně hrdě, sebevědomě a svobodně dělali dohody s vietnamskou komunistickou stranou a kazašským autoritářem, který o týden později sedí u Putina na přehlídce.

Hrdá, sebevědomá a svobodná země má nejvyšší ceny elektřiny i plynu v Evropě, má skoro dvojnásobné ceny potravin oproti Polsku, musí zvyšovat daně, má nedostatek léků a není schopná vyřídit žádosti odchodu do důchodu.

Hele, národe, vážně to chceš? Vážně chceš dát do rukou této vládě další opratě na naše ovládnutí? Vážně chceš, aby to byl právě Blyštivý Péťa, který bude mít možnost řešit svojí olbřímí neschopnost tím, že si pozve americké vojáky? Vážně národe chceš, aby to byla právě Černochová, která dostane do rukou nástroje k mobilizaci? Vážně národe chceš, aby tato vláda přijala od USA zemi v léno? Vážně to necháš dojít až úplně do konce? Vážně potřebuješ, aby jednotkou dočasnosti zase byl jeden furt?

Vážně národe chceš, aby takhle vypadala hrdá, sebevědomá a svobodná země? Vážně chceš dát Rakušanovi a Lipavskému takové možnosti? Necháš hlupáky, aby si hráli s bombou? Necháš neschopným, ale všeho schopným vpravdě jaderné tlačítko? Myslíš, že ho nepoužijí, když se potápějí ve vlastních chybách?

Dnes víc dodat nechci. Běží nám čas. Smlouva je ve sněmovně, záhy bude podepsána a nezvedne-li se opravdový odpor, bude ratifikována. Český policajt je už dávno na naší straně, český voják taky… ale ten americký nebude… Národe, pamatuj na to!

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

PS. Sebevědomé, svobodné a suverénní zemi sebral Ramzan Kadyrov svého koně pod nosem, prý za pomoci Ukrajinských tajných služeb…

311 thoughts on “Vážně to národe chceš?

 1. K úrovni radiace a Bizmutu v Lublinu…
  Mám takový pocit, že už nám zase někdo ch@ije na hlavu.
  Podívejte se sami na stránky Lublinské university.
  Aktuální měření najdete tady: https://www.umcs.pl/pl/radioaktywnosc-informacje-rozszerzone,21785.htm
  Archívní data lze zobrazit na odkazu Radioaktywność – dane archiwalne na stejné stránce. Stačí zadat rozsah rok zpětně a s údivem zjistíte, že hodnoty Bizmutu vyskakují docela často a dokonce na daleko vyšší hodnoty než 15-16.5.

 2. od svěřence
  Rusko si láme hlavu: Proč je ukrajinská protivzdušná obrana najednou tak neproniknutelná? Jen tento měsíc podniklo devět vln vzdušných útoků na Kyjev a Ukrajinci tvrdí, že hlavní město vyvázlo jen se škrábanci. I když připustíme zveličení, je podle odborníků oslovených CNN jasné, že se děje něco pozoruhodného.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-protivzdusna-obrana-patriot-iris-t-nasams.A230518_091332_zahranicni_aha

 3. Technicko-provozní připomínka:
  ——————————————-

  S politováním konstatuji, že několik diskutujících opouští tento web. Jsou to prozatím
  – Rudý dezolát
  – Český banderovec
  – Tymákovan
  – Auto
  – rick
  – M.

  Ve skutečnosti to tak velká ztráta nebude, protože nade vší pochybnost jde ve skutečnosti o jednu a tutéž osobu.
  Mávám na rozloučenou a našemu polynomu šestého stupně přeji hodně štěstí na konkurenčích webech!
  Kaufland – moje první volba!

  1. Chci upozornit na toho špinavého fízla, o kterém jsem dosud zde nevěděl – „Českého banderovce“
   Auto si nick NEZMĚNILO a už vůbec se nikdy nepodepisovalo s vlastní I.P.

   I dříve se se tu kradly nicky, ale tak nějak hloupě. Zde vidím spíše nějakou výhrůžku vůči své osobě ve stylu „Víme o tobě…“ Stačí porovnat mé dřívější příspěvky jak zde, tak ještě na Kydech. Ne, neobrátil jsem své názory o 180 stupňů, je to jen práce nějakého „neziskovkářského“ fízla. Takže až se příště budete náhodou divit, co najednou píší kupříkladu Admirál nebo Targus (omlouvám se, že jsem si vás dva vypůjčil jako příklad) za nesmysly, může jít opět o krádež identity. Ne, opravdu z Kyjeva nepocházím a má matka byla Češka.

   Zajímavé, proč si ta hnida vybrala zrovna mne, když poslední dobou přispívám jen občas…

 4. Dotaz OT pro ty, kdo mají twitter.

  Došel mi přefocený text z twiteru našeho komunistického soudruha prasidenta, v němž píše o nutnosti zvýšit stavy ukrácké armády. A jelikož v Banderistánu došlo maso, je řada tak nějak na nás.

  Můžete to někdo zkontrolovat?
  Myslím, že takový matroš by si zasloužil pozornost.

 5. Něco se děje!
  Díval jsem se na Windy na úroveň radiace, abych zjistil, jestli na té Ukrajině opravdu něco nepučí, a dost mne překvapily popisky na mapě:
  Místo Polska na mne totiž vykouklo Maďarsko!
  Vypadá to, že Orbán něco chystá a udělá z nás vyšegradskou trojku.
  Škoda, že sem neumím dát obrázek, tak jen odkaz: https://www.windy.com/?49.354,23.851,6

  Co se té radiace týče, zaujaly mne dvojnásobné hodnoty u Kyjeva, ale když se podíváte třeba na Španělsko, je to tam, co se týká radiace, obdobné. Vše se pohybuje okolo 100 až 200 nanoSivertů, což je hluboko pod nebezpečnou úrovní. Ta začíná tuším někde u 50 milisivertů, což je od oka půlmilionkrát víc.

  1. Není až tak důležitá aktuální okamžitá hodnota (pokud nepřesahuje bezpečnou mez), ale celková expozice teba za rok.
   Ale co je zajímavé, je sledovat trend (i když to nepřesáhne nebezpečné hodnoty).
   Zvýšení třeba o 30 % oproti dlouhodobému průměru něco naznačuje. Ne, že by to bylo nebezpečné, ale ukazuje to, že se něco změnilo.

  2. ono u toho ochudobneneho uranu sa hovori o probleme, ze nie je ani az tak radiacia ako taka, ale skor prach, ktory sa rozsiri a ked sa dostane povedzme do tela, tak to robi problemy zvnutra. Pomerne dost teraz prsalo (ale neviem ci aj v Polsku a na UAň, takze by to slo do vod, ale aj dost vela fuka, takze ci to tu uz je, tazko povedat

 6. blbíš napsal:18 května, 2023 (3:28)
  „protistrana“ bude hlasovat vo tý „Smlouvě“ , co k tomu bude povídat těm, který v ní vidí furt to „menší zlo“!

  Nechápu jak toto vyhodnocujete……….menší zlo v jeho případě je úplně jinde, bohužel toto hodnocení má hodně lidí a je podle mě založeno na úplně špatné argumentaci.

  Jsme v tak špatné situaci ohledně politiků, že v těch zásadních otázkách jako poklonkování EU,USA nikdo ze současné politické scéně by nebyl v tom hlavním jiný.
  Dobré volby prostě není a zde přichází volba toho menšího zla .

  Myslím když nejste Fanatický nepřítel Babiše a dáte vládu Babiše přes jeho omyly a vládu Fialy je to jasný rozdíl. Jasně nezvládl Covid ale kde to zvládli navíc za přispění Fiali a jeho opozice a tisku.

  Podle mě byste chtěli nemožné takový politik tady není a to menší zlo je jenom možné že tam nebude sedět vláda naprostých blbců a to je v současné době jen ta jediná možnost

 7. Asi dvě věci.
  Zajímavý článek o tom jak se africké země staví proti plundrování svých zdrojů zatímco fijala prodá lithium za pár korálků https://casopisargument.cz/?p=50245

  Za druhé, dost by mě zajímalo jaká byla národnost obsluhy Patriota…. Přece jen to tam poslali narychlo … aby to byli banderáši …

  1. ODS prodava statni majetek.
   Nehloupejsi z hloupych otazek: jak to si dopadne?

   Jinak obsluha Patriotu byli na 100% zapadni gerojove, ale ti sedi v ridici jednotce, ktera je nekde zasita a bez navodciho na miste ji nejde zjistit.
   Proto taky Rusove zlikvidovali radar a odpaliste, ktere nasli podle reakce na klamne cile.

   Dale jsem prave zaslechl, ze USA naridily Ukrajincum, aby nepouzivali Patrioty, minimalne do doby, kdy skonci vysetrovani.
   Pokud je to pravda, tak je to priznani, ze se Rusove opravdu trefili, a v Bilem dome se vymenuji podvlikacky.
   V Pentagonu asi ne, tam to museli minimalne tusit, ale spatne zpravy se smerem vzhuru neposilaji.
   Taky by to mohlo znamenat, ze USA neveri, ze ozraly muzik zameril ty baterie a radar ciste na dalku podle aktivity.
   Mozna si mysli, ze meli na miste navodci.

   Legracni je, ze jeste rano skalni Ukrajinske kanaly vydaly hlaseni, ze Putin je zahanbeny a zostuzeny, protoze par Patriotu sundalo vsech 6 Kinzalu…

 8. V posledních dnech se mi na počítači nezobrazují diskuze na seznam.cz vůbec . Nejprve vyzývali k ověření identitidy / skenováním občanky – tak určitě :-)) a teď místo diskuze bílé místo.
  Dále jsem jednoznačně přesvědčená, že youtube mi zapírá má obvyklá dezolátní a aktivistická videa.
  Ikdyž nejsem na YT registrovaná, leta mi nabízel obsah, který obvykle prolézám. asi před dvěma týdny začaly nabídky kožních vředů a vřídků s indickými popisy , proloženo recepty na jednoduché německé koláče. Koláče jsem si asi v minulosti prohlížela, vředy nikdy! Když zadám do vyhledávání YT třeba jméno štefec, nabídne pár videí s daty před 11 nebo 6 lety.

    1. Schumacher napsal:18 května, 2023 (19:17)

     Já tam nechodím, ale nemám problém se tam dostat.

     Nejste na indexu?

     Máte dostatek kreditů?

 9. Tisková konference strany PRO
  k Dohodě o obranné spolupráci mezi ČR a USA (cca před 3 hodinami):
  https://www.youtube.com/watch?v=D2m4oTx-iJA
  —–
  JO! PRO má u mě bodíky.
  Už se takhle natvrdo prostřednictvím TK k tomuto závažnému tématu vyjádřila i další opozice jako Hnutí ANO nebo SPD??? Že ne? A proč ne pane Babiši a pane Okamuro?

 10. No jo, Vidlák má pravdu, ale podívejme se na to hlouběji: Československo je stát, který vymysleli, zařídili, vytvořili a namalovali do mapy Američani. Proč se to asi jmenovalo Washingtonská deklarace?

  Pak už to šlo ráz naráz – skauting, tramping, westerny, country písně napodobující americké lidovky až k návštěvě Václava Havla v r. 1990 a vstupu do NATO.

  Co soudit o zemi, kde se skoro v každém městě dojde po Americké ulici až do centra k pomníku americké armády a kde se zkraje května obyvatelé sami od sebe převléknou za Američany a jedou se v konvojích producírovat na náměstí, kde nejsledovanější domácí událostí je korunovace britského monarchy, angličtina se vtlouká dobrovolně-povinně od první třídy až po státnice, veškeré obyvatelstvo hltá americkou filmovou produkci a teenageři spolu komunikují anglickým pidginem na amerických sociálních sítích? I katolická vydavatelství jen překládají brožury amerických protestantů (už není žádný Balbín, Durych nebo Holeček) a ministři neusilují o to zajistit skutečnou obranyschopnost, ale „ukázat, že jsme pro americké přátele dobrými partnery“. Vzpomínám, že když jsem jako malý chodil do lidušky, hrál jsem na přehrávkách americkou hymnu a až po pětatřiceti letech mi došlo, co se tam vlastně zpívá: …and the rockets‘ red glare, bombs bursting in air…

  Jsme prostě indiáni. Až to tu půjde do kopru, třeba nám taky přiřadí nějakou rezervaci ve Wyomingu. Naši chrabří náčelníci už mají jistě každý svoji daču v Miami.

  ČR bude existovat tak dlouho, jak Američani uznají za vhodné. Jsme prostě druhý Kamerun, druhá Guinea – jak to r. 1918 namaloval Wilson do mapy, tak bylo. Připomínám, že o existenci nějakých Čechů nebo Slováků se v Americe a Británii vůbec nevědělo, dokonce ani ve Francii; tam vycházely specifické brožurky vysvětlující, kdo jsou Češi a jakým mluví jazykem (zhruba jako dnes vycházejí brožurky o Ukrajině).

  Jak jednal Masaryk s Wilsonem o vzniku ČSR nevím, ale představuji si to asi takhle: Namalujeme tady nový stát, který musí zabírat plzeňskou Škodovku a Vítkovice (dvě největší R-U zbojovky). Porýní a Ruhrgebiet připadne Francii, a Němci budou tím pádem prakticky demilitarizováni. Ten stát namalujeme tak, aby sám nebyl obranyschopný, neměl přístup k moři, neprocházely jím žádné významné dopravní koridory, a tím pádem byl nucen vstupovat s námi do vojenských paktů, které podle situace můžeme nebo nemusíme (Mnichov) dodržovat.

  Nahlédněme Muchovo plátno Apoteóza z dějin Slovanstva, kde do popředí vystupuje americká vlajka. Tím je symbolicky vyjádřeno vše, co potřebujeme vědět.

  1. Nejde s tím nic dělat, lidi nemají žádnou moc. Už ani peníze, páč všechno na co dneska šáhnou je na dluh. To, co mají v peněžence sou jen nekryté směnky.

  2. Obávám se, že máte pravdu v míře větší, než malé… Podvědomá indoktrinace skrze skauting, tramping, westerny, country písně napodobující americké lidovky… Absurdní exploze angličtiny na školách i v médiích, dobrovolné prznění vlastního jazyka, atd. To vše je špatně. Moc špatně… Ba přímo ostuda a tragédie.

   Snad až na to malování hranic Wilsonem. Čecháčci i Moravané, tohle území obývají zhruba od 9.století po Kristu, takže to nebylo tak těžké najít nějaké území, kde by mohli zatím být.

  3. Country poslouchám tuze moc.
   Šel jsem po stopách až se dostal k základu, k irským lidovky. Tak objevil The Dubliners. Srdeční záležitost. Jsou na YouTube.

  4. Nase historicke skutky nejsou nejhorsi.
   Bacli sme u nas habsburka , armada se otocila proti germanovi , nedala se oklamat ani bolsevikem , zmlatili progermanskyho madara a ukazal nebyvale schopnosti.
   Ale potom zase TGM , kterej mel velkej zajem o vysetrovani zlocinu v Pole, besnil proticesky a premrstene proti fantastickym Rukopisum …
   Stacilo jen se zminit, neverim a nic dal. /Moc se snazil a proc/.
   Ceskost jemu a porucnikum vadila. Zacatek konce ,sbehli se na nas , v 18 a 45 se to zase opakovalo..V 48 zase z jiny strany , jako v 89.
   Jsou to otaceci dvere , nektery vbehnou jiny vybehnou atd..A nikdy nic dobryho.
   Toho vyuzivaji dalsi spinavy tatickove ,aby s kyblema hnusu ,vrsili spinu na nas..

 11. Pro pana Borowitze.
  Mne na diskuzích potkalo toto:
  Váš účet je trvale zablokován za porušování smluvních podmínek.
  Nevím, kde se stala chyba. Jak pogibla Madlenka Allbrightová, tak jsem napsal, že měla i dvě přezdívky
  – krvavá bába
  – Balkánská řeznice
  Dodnes nevím, kde jsem udělal gramatickou chybu.
  A pěkný zbytek dne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *