18 července, 2024

Zakrývání slámou

O víkendu se na hentěch internetech rozvířila docela divoká debata ohledně jednoho incidentu v Brně, který skončil smrtí. „Cizinec z východní Evropy“ použil nůž proti skupině mladých lidí v tramvaji, byli z toho čtyři zranění a jeden mrtvý. Přes sítě se prohnaly henty narativy, jak Ukrajinec zavraždil Čecha, pak Ukrajinec zavraždil Roma, protože se mu nelíbilo, jakou hudbu poslouchá, pak to byla cikánská férovka, kdy se Romové pustili do Ukrajince, který ovšem měl nůž a bránil se, chvíli to byla přiměřená sebeobrana, pak jsme se dozvěděli od jisté městské zastupitelky, že za všechno může ohnňostroj a nakonec se přidali Rakušan i Pekarová Adamová, že to rozdmýchává vášně a nenávist.

Ano… když někdo umře (přirozenou) smrtí ve rvačce, zpravidla to budí vášně i nenávist. Zpravidla se lidi začnou ptát, jestli se to muselo stát. Začnou přemýšlet, kde se stala chyba, kdo jí udělal, proč se ta chyba stala, začnou přemýšlet, jestli se tomu nedalo zabránit a ještě víc přemýšlejí, jak tomu zabránit pro příště. Smrt už je taková. Je absolutní. Nedá se vzít zpátky, nedá se odčinit. Pokud někdo zbytečně zemře, tak se to zpravidla nepřejde s klidem… tedy pokud žralok v Hurghadě nesežere ruského turistu. To je úplně v klidu, tam je dovoleno si i zaexhibovat, že to nebyl ani člověk a kolektivní vina je přímo žádoucí.

Vášně se už projevily několika bitkami Romů s Ukrajinci, asi bude i nějaká demonstrace… možná ta demonstrace bude dřív, než se policie vůbec dopídí toho, jak to doopravdy bylo…

Tak to je, když vám vypadávají kostlivci ze skříně. Tak to prostě je, když se o problémech nesmí mluvit, protože je to rasismus nebo kolaborantství. Tak to je, když policajt musí přemýšlet, jestli smí a nebo nesmí zakročit, když novinář musí preferovat některé před jinými… to se pak občas stane, že chráněný živočich žere chráněnou rostlinu, situace nemá řešení a jediné, co můžete udělat, je svést dlouho neřešené problémy na ohňostroj. Ostatně v Německu také vraždil kamion, nůž nebo pistole. Říct cokoliv jiného, to už byla henta nenávist a člověk si to mohl šeredně odskákat.

Vidlácky bych si dovolil říct, že se tak dlouho zavíraly oči před problémy, tak dlouho se okecávaly sociálním inženýrstvím, tak dlouho se lejno zakrývalo slámou politických neziskovek na pomoc znevýhodněným skupinám, až to prostě vyhřezlo. Jednoho dne sláma dojde. Jednoho dne to tam prostě vybublá. Pokud se průběžně nekydá, bývá to pak hrozné svinstvo a nikdo se už nevyzná v tom, jak to vzniklo. Pak to končí jako v té tramvaji a budí to vášně. Aby nebudilo, když lidé zcela oprávněně nevěří ani politikům ani novinářům ani policii, protože nějaká rovnost před zákonem je prostě k smíchu. Říkat pravdu je prostě nebezpečné a obrátí se to proti vám.

Mohl bych vyjmenovat desítky příčin toho, proč se to celé asi stalo. Ale za každou druhou by mě mohli zatknout a obvinit.

Není bezpečné otevřeně mluvit o problémech vyplývajících z příchodu stovek tisíc migrantů naráz, o které se nikdo nebude starat dlouho. Za chvíli budou na obtíž tak moc, že si teď Němci prolobovali, že to jejich „wir schafen das“ přesunou k nám, protože to nějak nezvládli. Absence vnějších hradeb automaticky vytváří vnitřní hradby. Není bezpečné mluvit o miliardách peněz, které se daly na problematiku ghet, aby se po dvaceti letech ukázalo, že jich přibylo, ale nemělo to žádný vliv ani na přidělované peníze, ani na lidi, kteří je probendili. Není bezpečné mluvit o kriminalitě ve vyloučených lokalitách, není bezpečné mluvit o bezpečnostních rizicích otevřených hranic se zemí, která je ve válce. Není bezpečné mluvit o svobodě slova…

Jediné, co můžete, je svést to na ohňostroje a zakázat je. Nebo zakázat nože. Je to levnější a politicky průchodnější, než pojmenovat problémy, pak najít jejich příčiny a odstranit je. Nejhorší je, že dnes už se nesmí ani odstraňovat následky. Bezpečné je jen, odvracet zrak někam jinam a zavádět řeč. Jakékoliv trefné a lakonické vyjádření to může dotáhnout k soudu.

Víc než kdy jindy dnes platí, že jen pravda nás osvobodí… Možná právě proto se musí prohlásit už dopředu na dezinformaci a bojovat proti ní.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

Pokud stojíte o moji knihu, prosím objednejte si ji v následujících čtrnácti dnech, kdy ještě budeme normálně fungovat. Mohu se zaručit, že odešlu všechny knihy, které si objednáte do 28.6.2023. Pokud si knihu objednáte později, přijde vám pravděpodobně až v srpnu. V červenci zřejmě nebudu schopen expedovat vůbec a v srpnu jen omezeně. Vše ostatní zůstává v platnosti. Každý, kdo pošle jako dar Institutu českého venkova alespoň 350,- Kč, si může vyžádat knihu v zasílací aplikaci na Kydech. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

279 thoughts on “Zakrývání slámou

  1. „také frustrace prokremelských kruhů v čase zahájené ofenzivy na Ukrajině.“

   Ježiš Maria, to musí být VĚDEC. Ten žije na Měsíci,

   1. Titulek , Zakryvani slamou , je vo necem jinym..
    Nic se nezakryva , to teprve prijde.
    Kdyz tak ideologii a propagandou, zaroven.
    A prirovnani obejiho se slamou…
    Cikan je oficialni obet a potom kdyz si mysli , ze je proto u nas nedotknutelnej , setka se s bandera resenim ukrajinskeho problemu a je obet dvojnasobna , mysli si a veri uradum a vlade porad , ze se mu nesmi nic stat.
    Ale vyskoci na nej dalsi obet a jeste dalsi sou na ceste..
    Jak je to dlouho ,kdy zeny byly taky obeti muzu…A uz nejsou..

 1. Rusové opanovali české lázně
  Značná schátralost mé tělesné schránky mě zavála do lázní (Mariánských). Brzo jsem zjistil, že se tu lázní mnoho a mnoho desítek Rusů, dokonce v dražších hotelích. Dost mě to vyděsilo, hned jsem běžel k internetu, jestli už nejsou v Kyjevě. Ne, že by mě tu nějak zvlášť vadili i když, jakmile se sejdou víc jak dva, tak dost hulákají.
  Snažil jsem se tomu přijít na kloub, jak to že Rakušan s Jasánkem okamžitě nezačnou masívně vyhošťovat ty “Putlerovy podlidi”, a zjistil jsem, že všichni dorazili v drahých autech s německými a švýcarskými espézetkami, a recepční mi potvrdila že jsou to vážení občané těchto západních zemí. Proto zní na kolonádě i v hotelové restauraci ruština jak v Petrohradě.
  Zřejmě je ruská spóra na západě velmi početná a sem se jezdí láznit stejně důstojně, jako nesčetné skupiny německých vdov.

 2. Lid nepovstal, vláda nepadla, program národního obrození skončil dříve než začal, situace na východní frontě se vyvíjí nezávisle na na nás.

  Tak se můžeme zabývat pozornost od významného odvádějícími tématy předhazovanými většinovými informačními médii. Sporům Tenkokoncových s Tlustokoncovými. Namísto abychom se snažili o zlepšení svých vlastních poměrů. Je to snazší a zábavnější.

  To je také odpovědí na to, proč jedni jsou úspěšní, jiní neúspěšní, jedni chudí, jiní bohatí.

  Tak jako kdykoli jindy, určovatelem obecných poměrů zdejších jsou a budou poměry okolní. Ne naopak.

  1. To je jako když cestovatelé jsou paf z toho, že indestránci nic nemají a ještě se tomu smějí, jak měsíčci. A přijedou domů z cest, vyhodí všechny svoje věci oknem a dobře prodají svůj cestovatelský dokument, ve kt. ukazují chudáky opičky jak v zologické.
   Ale když někomu jdou peníze, za to, co dělá, co s tím?

  1. Jojo možná si nepřečetli pořádně návod, třeba je tam „nevystavujte přímému slunečnímu záření“. Jako bejvá u gumáků-nenoste v dešti, či zimní boty, co nejsou do sněhu a tak podobně. Taky jsou půvabný ty videjka, jak se nabíjejí elektrobusy, pěkně dieselovými agregáty vyrobíme elektřinu a tu pak pumpujeme do těch busů… A jsme 100% eko.

  1. Tento dotaz jsem položil dnes kolegyni Ukrajince, inženýrce chemie, která u nás uklízí.
   Její odpověď: Problémy jako všude s cikány.
   V Naši dědině zavraždili dva mladí cikáni jednoho souseda, šel ráno do práce a oni se opilí vraceli domů. Cikány odvezla policie a naši chlapi odpoledne vyhnali všechny cikány z dědiny a zapálili jim jejich domy, aby se nemohli vrátit.
   Na moji otázku, co na to policie, odpověděla, že nikdo nic neřešil.
   Zkrátka jiná kultura, jiné řešení problémů a to Ukrajina je v Evropě, co teprve Afrika?
   Musíme si zvykat na obohacení jinou kulturou, kde se věci řeší jinak jako u nás

  2. v naprosté záviděníhodné pohodě!
   Podle oslavného článku na Člověka v tísni pracovalo před únorem 2022 s romským etnikem Ukrajiny přes 250 dobrovolnic Člověčka v tísni.
   Učily je základní hygieně jako mytí rukou a uší, používání záchodu k vyměšování fekálií, počítání na prstech, číst a žádat o další příspěvky na tuto bohulibou činnost.
   Škoda, že jsem si ten článek s českým nunciem Člověk v tísni neschoval.
   Problém byla řeč těchto etniků, kteří neumí ani ukrajinsky, ani sovětsky, ani uhersky…..
   Prostě výsledek demoratického liberálního přístupu vlád v Kyjevě.

 3. Jak Vidlák krásně, téměř básnicky podotkl, „chráněný živočich žere chráněnou rostlinu“… a co včíl? K nevhodnému použití nožů mám jenom klasickou poznámku „proč vždycky taháte nože, když se tady bude střílet?“

  Nejlepší boj je samozřejmě útěk, případně následovaný zákeřným a likvidačním přepadem ze zálohy, kdy je absolutní jistota vítězství. Nejsme na Olympiádě a fair play je úplně vyšinutá iluze, obvykle smrtelná. Nutná obrana či krajní nouze sice v trestním zákoníku jsou, ale potýkat se s nimi zajisté nikdo netouží, výsledky jsou zničující tak či onak.

  Těžko zaujímat nějaká ta „stanoviska“, když nikdo neví, co se vlastně stalo: ze žump se to zajisté nedozvíme. Jisté je jenom jedno: režim není na naší straně. Policie sice většinou dělá co může, přes kontinuálně klesající odbornost a čím dál zoufalejší personální obsazení – stačí se podívat, jaké byly psychotesty a úroveň policejních škol a následného vzdělávání před 20-ti lety a jak to vypadá dnes: nemůžete čekat čiré zázraky.

  Škoda každého života, pro všechny zúčastněné je to tragédie, ať už to bylo jakkoliv. Než nás „obohacení“ z Ruiny opustí směrem k Západnímu blahobytu a zelenějším pastvinám, díky naší chudobě a vykradenosti – na čemž pracuje 5-ti demolice vskutku stachanovsky, je lepší si dávat více pozor.

  Jak můžeme vidět z našich jejich jásajících žump, Steinerova ofenzíva upadla „do jistých potíží“, úměrně k tomu, jak vše oslavně popisují přelhávají a libují si, že Putin už už balí kufry. Na selhání Wunderwaffen Západ nabízí „osvědčený“ recept: více Wunderwaffen. Kdyby to nebyla taková tragédie, byla by to veliká sranda.

  Chce to nesežrat všechen popcorn najednou, případně včas doplňovat zásoby, protože nás čeká ještě zábavné čekání na Wencka a pak úchvatná „Jízda Valkýr“ s Götterdämmerungem.

  Neznalého by mohla exploze bláznovství a vyšinutých válečných magorů a štváčů vylekat, ale nebojte, válka nebude: protože jsou dočista v hajzlu. NATO je mrtvé, tedy v zombie stavu, a k tomu vykradený papírový tygr. Pošuci budou ještě nějaký čas řičet a chřestit kvéry – které docházejí, munici už nemají – než se unaví a společně si zapláčou na pohřbu NATO slezině NATO ve Vilniusu.

  Sledovat to vše od kvalitního bazénu, což vzhledem ke skvělému počasí nastává, doporučuje 12 z deseti lapiduchů, dušezpytců, černoprdelníků a jiných takových. Přeji všem hezký den.

  1. Máte asi pravdu. Když se podívám na představitele západních zemí, od slabocha Schulze, přes bláznivou Annalenu (čím to je, že Piráti a Zelení jsou nejvíce bojechtiví ?) po senilního Bidena, tak nikdo z nich nemá cojones na otevřenou válku.
   Když vidím naši vládu, která nemá ani strategické rezervy pohonných hmot na běžný provoz státu po dobu 90 dní, tak nepochybuji, že jsme „sitting duck“. Pokud bychom se zapojili do bojů, budeme poraženi v řádu dnů.

   1. Copak „cojones“, oni hlavně nemají ani všechno to ostatní: masové armády, výzbroj, munici, servis a logistické zabezpečení, zásoby, výrobní kapacity, materiály a suroviny, vědecko-technický a výrobní personál. Západ nemá společnost, schopnou nést náklady války: zavedení válečné ekonomiky a zrušení „svobod“, totální propad životní úrovně, obří válečné ztráty.

    Nemají fungující válečnou doktrínu – NATO je zcela falešně postavené na posilách z USA, na technologické převaze, na síle letectva a námořnictva, na informační a komunikační převaze na bojišti, … nic z toho není a neplatí.

    Nejsou schopní ničeho: nemají PVO a už vůbec žádné funkční PRO, takže nejsou žádných válečných operací schopní; pozemní síly NATO jsou jenom lehké, opřené o sílu letectva; mají minimální dělostřelectvo a úplně zaostali v raketové výzbroji bojiště – byl by to pro ně absolutní masakr.

    Převaha v letectvu a vojenských technologiích, proti Rusku není: naopak, v těchto věcech mají reálně převahu Rusové. Doprava posil a válečných zásob z USA je nemožná, jelikož ruské ponorky a hladinové lodě, a jejich dálkové námořní letectvo, mají zničující raketovou výzbroj, o několik generací překonávající vše amícké a Západní.

    Je to zkrátka předem prohrané; vojensky je to absolutně jasné. S tím nějaké ty „koule“ nemají vůbec co dělat. Válka s Ruskem je prostě pro USA a NATO nemožná: prohráli by ji velice fatálně.

    1. Naprostý souhlas, přesto mne zneklidňuje pomyšlení, že některý z politiků si řekne, že zelené mozky mu kecají a vydá povel na Moskvu. Pak už všechno půjde samospádem. Trojspolek Fiala.Černochová-Rakušan je podle mne schopen ignorovat vše a splnit přání z USA, které ještě nebylo vyřčeno.

    2. Prohrané to asi je nicméně Rusové si škodí úplnými nesmysly. Byť to je jen drobná epizoda o něčem svědčí dnešní průšvih kdy si vojáky těsně před útokem, v blízkosti fronty, nechali nastoupit, dvě hodiny čekat až pán divizní dopije kávu a řekne pár teplých motivačních vět. Než pan velitel dopil kávu přiletěly dárky od Ukrajiny…

     1. Ruská veřejnost se velmi bouří a požaduje trest smrti, protože pan velitel je buď zrádce nebo úplný blbec, který svou blbostí zahubil desítky lidí.
      Trest smrti v RF není, za zradu je doživotí.

    3. Jste si jistý, že vojáci západních armád, speciálně té US, nějaké koule mají? Myslím ty reálné. Je to samý trans, ženská, chlapobab či babochlap… Jo, možná pár černejch jo, u nich platí nejdřív černej a pak teprv lgbtxyz. Za loňsky rok se jim nepodařilo nabrat rekrutů podle plánu, prej zájemci jsou fyzicky nezdatní (tlustí) a psychicky labilní (magoři na drogách). Mně to vychází, že nějaký normální nepůjde hájit demográciu, když vidí, že šéf je senilní dědek ztracenej v prostoru i čase, dolar jde do kopru stejně jako dosud neporazitelná a skvělá technika – javeliny, himarsy, patrioty – počítám, že i ty f16 budou padat jak podzimní listí na ukr polygonu.
     Černí už zcela beztrestně rabujou supermarkety, ty radši zavřou pobočky, protože poldové kvůli nějaké „drobné krádeži“ prdel nezvednou, opět videa z těch nákupů už jsou tak častá, že když u toho neteče krev tak to nikoho nezajímá.
     A za tohle by měl ten voják bojovat, tohle chránit? Nikdo soudnej to neudělá…
     Po nějaké době jsem si pustila „posledního pjakina“, moc ho nemusím, bo nesnáším ty okecávačky, ale zarazilo mě, jak popisoval, že nějaký dětský sbor chtěl v kapitolu zapět americkou hymnu, a policajt, co tam hlídkoval, jim to zatrhnul s tím, že by to mohlo někoho urazit. Hymnu, kterou tam pějí kdykoliv u kterýkoliv příležitosti, a ještě s rukou na srdci. A pak čtu, že biden nechal vyvěsit na bránu vajthausu duhovou vlajku. Ještě sice ne nad tou kopulí, ale všeho do času, že. Vlajka a hymna… V každým americkým filmu, i kdyby to byl film o pejskách a kočičkách, se musí hvězdy a pruhy třepotat aspoň v jednom záběru. Najednou už nejsou in? Jestli tohle není totální úpadek, tak nevím, jak by měl jinak vypadat.
     Pjakin míní, že jsou na prahu občanské války, a ta by tam byla velmi krvavá, páč mezi lidma jsou kupy zbraní.
     Není pochyb, že situace za velkou mlákou je napěchována střelným prachem, a stačí jiskřička. Pokud to bouchne zde, myslíte že ti ami borci rozstrkaní na těch sedmi stovkách základen budou hlídat hentu demošku ve světě, zatímco doma se budou jejich rodiny mydlit mezi sebou?

     1. V USA občanská válka nebude.

      Společnost je totálně atomizovaná, každý se stará jen o sebe a svou nejbližší rodinu, a přesto že jsou silně ozbrojení, žádné hromadné akce se nekonají. Černí luxují obchody, ale to jsou gangy z ghett, s politikou to nemá nic společného. Různých extrémistů je plno, ale jsou úplně marginální, zbytek drží hubu a krok – oni jsou nesmírně konformní, neudělají vůbec nic, ani kdyby na nich stát, banky, korporáty, oligarchové… rajtovali stokrát tolik.

      Armáda přichází o rekruty, to je pravda, jelikož většinu tvořily nižší bílé venkovské vrstvy, většinou z jihu, takové ty tradiční vojenské rodinné klany, kde už poslední generace do armády nechce – protože se to přestalo vyplácet, armáda s nimi příliš zametá… Nahrazují je latinos a další přistěhovalci, kteří za úvazek dostávají občanství, zdravotní pojištění a další benefity – ti mají mnohem nižší ekonomické požadavky, tudíž se to jen tak nezhroutí.

      Jak bude rozvrat – především ekonomický – dále pokračovat, spíše se bude stupňovat chaos a korupce, ale Amíky nic nedonutí ty svoje kvéry použít proti moci korporátů, bank, státu a federálu. Ani prokazatelně zfalšované prezidentské volby – což si přes masáž žump myslí valná většina voličů Trumpa i nejméně třetina voličů Bidena – je k ničemu nedonutily.

      Dokud to nepůjde ekonomicky úplně ke dnu, nic se nestane. A to nepůjde ještě dlouho, vzhledem k obřímu akumulovanému bohatství mezi lidmi a falšování dolaru – který vyrábí „z čirého vzduchu“ a dokud nepadne dolar na hubu celosvětově, sice ekonomicky půjdou stále dolů, ale kompletním krachem to neskončí, ještě dlouho ne.

      Nebudou mít prachy na 700+ základen po světě, nebudou mít 1000+ miliard ročně na zbrojení (cirka 800 mld. roční rozpočet obrany, +200 mld. přes CIA/NSA… + desítky až stovky mld. jaderné zbraně přes rozpočet ministerstva energetiky), ale to stahování ze světa bude trvat léta.

      Než se tam něco změní, musí se to ještě řádně „povařit ve vlastní šťávě“. Musí vzniknout nové politické směry a hnutí, nová média, nové organizace, a také noví populární vůdci – což půjde dost těžko, při jejich laxnosti a konformitě, a jak jsou úplně ovládáni žumpami.

      Trump žádná alternativa není, jen součást problému.

  2. Ofenziva UA sa zasekla – o tom niet pochyb.

   Teraz maju rusi plne ruky prace, aby si zaujimave kusky zapadnej techniky stiahli do labakov a niektore na vystavku.

   UA vojci maju plne hlavy otazok – co cil?
   Kontrakt co mali vyzeral tak skvelo. Nemale peniaze, vykvet armady, polrocna staz v zahranici, najlepsie zbranove systemy na svete. Na cviceniach a demonstrovanych situaciach to vyzeralo tak uzasne. Rus ustupoval a oni postupovali.
   Realita boja ukazala, ze zivotnost vykvetu v utoku je minimalna. Kontrakt uz nevyzera tak skvelo, pac naco su vam prachy a uznanie, ked ste v lepsom pripade len tazko zraneny, v horsom popaleny a v najhorsom spaleny a uplne celucicky mrtvy.

   A to sa vlastne nikam nedostali, pac nedokazali sa prehryzt ani cez predsunute hliadky rusov.

   Ako motivovat dalsich, by sadli do tankoch a skusili to znovu je asi ta najzlozitejsia otazka, ktoru riesi UA army velenie. Pac to nie su bigosi, co ich vysadis uprostred noci na neznamom mieste a oznamis im, ze mas strelat smerom na vychod. Tito vzdelanci to musia urobit dobrovolne alebo dobrovolne pod natlakom 🙂 , ale perspektiva, co im narysovali rusi minuly tyzden bude obrovskym blokacnym faktorom v ich hlavach.

   USA medzitym zazivaju svoju vlastnu nefalsovanu kulturnu revoluciu v plnej parade.

   Kym cely svet krutil hlavou, co to stvaraju cinania pocas vlady Maa, abo co stvaraju kambodzania pocas vlady Pol Pota, tak terazky cely svet len kruti hlavou, co to stvaraju v bielej chysi a blizkom okoli.

   A kalkulacka ukazuje pre dolar coraz desivejsie cisla.

   1. „Realita boja ukazala, ze zivotnost vykvetu v utoku je minimalna. Kontrakt uz nevyzera tak skvelo, pac naco su vam prachy a uznanie, ked ste v lepsom pripade len tazko zraneny, v horsom popaleny a v najhorsom spaleny a uplne celucicky mrtvy.“

    Jan Werich v „Falstaffovo babím létu“ má krásný monolog, který k k situaci ukrajinský vojáku sedí jak prdel na nočník.

    „Co je to čest?
    Muže vám taková čest přišít nohu?“

    Dodávám, že jim tu situaci nepřeji ani nezávidí.

   2. Přesně tak. Pro Ukroše je to učiněná sebevražda, celé to šílení s „ofenzívou“. Nedostali se ani k první ruské obranné linii: ruské letectvo, rakety a dálkové dělostřelectvo je zničí už v té „šedé zóně“ alias „zemi nikoho“.

    Rusové všechny osy postupu Ukrošů dálkově zaminují těmi svými raketovými minovacími systémy, přičemž používají nejnovější „inteligentní miny“ a pak na ty chudáky pořádají doslova lovy svými týmy s protitankovými raketami, dálkovou střelbou z předsunutých tanků, ničí je bitevními vrtulníky z až 12 km vzdálenosti mimo dosah ukrošské obrany. A do bezprostředního zázemí ukrošského útoku hází ruská letadla přesně naváděné dálkové klouzavé bomby velkých ráží. Je to zkrátka strašný masakr.

    A to je jenom ochutnávka: Rusové by mohli velice značně přitvrdit. Nasadili jen pár procent svých sil, třeba letadel a vrtulníků. Nepoužívají své nejnovější zbraně, třeba dálkovou raketovou termobariku nebo protitankové rakety s dosahem 100 km.

    Fašington a Londonabád jsou úplně mimo: co se line z oficiálních politických a politicko-vojenských kruhů je vpravdě naprosto šílené. Jako ukázka stačí třeba neokonsko-libtardí „National Interest“: https://nationalinterest.org/feature/talking-russia-isn%E2%80%99t-rewarding-aggression-it%E2%80%99s-exploiting-weakness-206550

    Do toho všeho zatýkají bývalého prezidenta Trumpa a blázní na plno v mnoha dalších věcech, o ekonomických otázkách nebo zahraniční politice – třeba směrem k Blízkému a Střednímu východu nebo Číně a JV Asii ani nemluvě.

    Patetické…

    1. OK – ale potom otazka za milion – k comu to cvicenie lietadiel NATO v Germanii a blizkom okoli?

     Nebolo to nahodou ozaj planovane tak, ze ak by nahodou UA dohrmela s rachotom k Azovskemu moru, tak by na to vleteli aj ocelovi ptaci z NATO by UA podporili?

     Takto budu len tri tyzdne kruzit nad Germaniou, a budu nacvicovat – kristusbohvieco.

     Mi napadla taka hriesna otazka – som zvedavy, kolko asi lietadiel a pilotov so Slovenska sa tejto leteckej show zucastnuje 🙂 🙂 :).

     1. Kdepak. Letecké cvičení NATO je prostě jen letecké cvičení: takový svátek pilotů, bezva profesní setkání milovníků létání – maskované nějakou tou povinnou vojenskou blbárnou. Jinak by jim to ani bláznivé NATO a Západ neplatili… následovat bude další „Tiger Meet“, to je teprve soda. 😀

      Politici si samozřejmě přisadí, stejně jako různí váleční blázni, kteří z toho dělají bůhvíco: bububu na Rusko. Ale je to nesmysl, v tomto ohledu. Je to bájená hra: Pssst, ať jim to nezakáží.

     2. Pane Zvedavec.
      Letecké cvičení,tuším,že si budou nacvičovat útok na Rusko.
      Zatím to bude bez výzbroje,kdyby se srazili,aby nedošlo k maléru.
      Rusko by mělo rychle rozhodnout o zmaření ofenzívy,jinak by fakt mohli Ukrajině pomoci.
      Prohra Ukrajiny,může šeredně zamávat dolarem a tomu chtějí USA zabránit.

    2. Když vidím, co předvádí ruští generálové, tak si myslím, že ty vaše ódy na neporazitelnost Ruska neodpovídají skutečnosti!

     1. Pri meste Záporožie bola zničená radarová stanica P-18 na detekciu a sledovanie vzdušných cieľov.

      Počas dňa systémy protivzdušnej obrany ruských vzdušných a kozmických síl zostrelili dve rakety s dlhým doletom „Storm Shadow“ a štyri rakety systému HIMARS.

      Okrem toho bolo zničených 20 ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach Sladkaja Balka v Záporožskej oblasti, Žovtnevoje v Charkovskej oblasti a Valerjanovka v Doneckej ľudovej republike.

      Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 442 lietadiel, 238 vrtuľníkov, 4605 bezpilotných lietadiel, 426 protilietadlových raketových systémov, 9982 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 1124 raketometov, 5111 poľných diel a mínometov, ako aj 10.947 špeciálnych vojenských vozidiel.

       1. Ukradl mu nick, nevidíte? On to někdy dělá. Nevím proč. A nevím proč to sem sází. Obávám se, že nás posílá bojovat anebo uzavírat míry. Nevím

  3. Myslím, že nás čeká ještě druhé dějství.
   Po zemi to nejde(tedy trochu jde, když leje a je mlha), tak to VSU zkusí přes řeku. Prý bude uzoučká neb Kachovku vypustili a nádrž u Dnipro neodpouští nic a nastanou horka. Na ukrajinské straně jsou přesvědčeni, že Rusům povodeň spláchla všechna obraná opevnění a zásoby munice.
   K tomu nápadu pár poznámek
   – možná povodeň byla důvodem stažení ruských vojsk na podzim a Rusové by tuhle možnost ignorovali v případě rozmístění zásob munice,
   – místo vody mají kilometry nánosů písku a bahna, který musí překonat a kde bude vidět každý pohyb. Chtějí se schovávat za mlhu a dým?
   – jak hodlají zásobovat vojáky na druhé straně zásobovat?

   Blbost kvete i na druhé straně. K posilám přivezeným na záporožskou frontu chtěl jakýsi plukovník pronést motivační řeč, nechal shromážděné mužstvo přes hodinu čekat než druhá strana zneškodnila HIMARSy nastoupené vojáky. Ruská veřejnost žádá trest smrti pro motivačního řečníka, protože buď úmyslně nebo svou blbostí zahubil desítky lidí.

   1. Souhlas s obojím.

    Ukroši jistě něco dalšího zkusí – nakonec jejich faktické velení z Fašingtonu a Londonabádu je na to šílené dost. Do téhle zabijačky se nechali nadirigovat jenom ti jejich největší idioti, stejně vypatlaná pakáž, jako veleli v Iráku nebo Afghoši. Zbytek Pentagonu pro ně má jenom slova opovržení, samozřejmě jenom potichu a neoficiálně, jelikož nikdo se nechce nechat vykopnout od koryta – ale větší akce těmto dementům nedovolí, mají spoustu způsobů, jak je přiškrtit v rozletu, než způsobí fatální velký průser.

    Každá armáda je především koncentrované blbství, s tím se nedá nic dělat, tak to prostě bylo, je a bude. Je to tak na amícké i ruské straně, u Ukrošů i u nás.

    1. Někde jsem četl, že voda spláchla jen část předpolí. A hlavní obranná linie je mimo zatopovou oblast. Prý za umístění obranné linie poměrně dost ve vnitrozemí dostávali plánovači čočku ale jak je vidět věděli co dělají a s touto možností reálně počítali

  4. mate zrejme dobre poznatky o municii NATO….chcem sa spytat, keby NATO spustilo realne letecke nalety na Rusko a teoreticky nedoslo by na jadrove zbrane, ma dostatok rakiet?? Alebo v pripade darovania F-16 UA im daju k tomu nejaku tu stovku a zvysok si budu musiet setrit aby mali pre seba? neviete?

   1. NATO žádné nálety na Rusko spustit nemůže, z mnoha důvodů.

    Letecky to nejde v žádném případě: letadla se jaksi neobejdou bez letišť, no a NATO letiště jsou v dosahu ruských raket a křídlatých střel a nemají dost silnou PVO a už vůbec žádnou reálnou PRO obranu: než by stihla letadla s bombami a raketami (a křídlatými střelami vypouštěnými z letadel) odstartovat, přiletěly by ruské rakety a vše by skončilo, dříve než by naplno začalo.

    Vše je totiž sledováno ze satelitů, dálkových zahorizontálních radarů, rozvědkami a dalšími průzkumnými prostředky. Už jen shromažďování zásob paliva, střel a raket nebo další munice, přílet letadel a servisního personálu, by vyhrotilo situaci tak, že by Rusové uskutečnili preventivní úder.

    Další věc je, že na rozdíl od NATO zemí, Rusové mají nejdokonalejší PVO a PRO na planetě, chrání je v mnoha vrstvách a je velice silně naddimenzované. Na každé NATO letadlo či křídlatou střelu nebo raketu mají Rusové hafo antiraket, obří zásoby: vyrábějí přes 50% protiletadlových a protiraketových raket na Zemi, dlouhá léta do skladů, nyní ještě několikanásobně navýšili výrobu a stále staví nové výrobní kapacity.

    Takže, i kdyby NATO síly vypustili nějaké ty rakety nebo křídlaté střely, na cíle v Rusku proletí naprosté minimum, které sice bude „poněkud nepříjemné“, ale v žádném případě fatální. Odveta by byla naprosto zničující, jelikož – jak jsem již uvedl – PVO/PRO obrana NATO letišť a vlastně i ostatních vojenských cílů je nicotná.

    Mobilní rakety delšího dosahu, odpalované přímo ze země nebo z lodí, NATO síly nemají buď vůbec – bojišťová ATACSM má dosah pouhých 300+ km, připravovaná PrSM s doletem 1000 km ještě dlouho ve výzbroji USA ani NATO nebude – a lodní a ponorkové křídlaté střely TLAM s dalekým dosahem – známé Tomahawky jsou velice zastaralé, pro ruské PVO/PRO snadné cíle. Kromě toho jich USA a NATO mají velice málo – jen několik tisíc ve skladech a na nosičích, přičemž výroba navýšit v dohledné době prakticky nejde.

    Zmiňovaná letadla F-16 jsou proti Rusku nesmyslná úplně: stala by se okamžitou kořistí ruských stíhaček a PVO/PRO, jelikož ruské síly mají celou plejádu dálkových leteckých raket proti letadlům – R-77-1 s dosahem BVR (mimo viditelný rozsah) 180 km, R-37M s dosahem 400+ km, a je toho ještě více, tohle jsou jen ty obvyklé. Tudíž, i kdyby se F-16-ky dostaly vůbec do vzduchu, stejně nemají žádné šance – jsou to snadné cíle. F-16 jsou zastaralá letadla původně ze 70. let, přes nejnovější modernizace do moderního boje už nepatří – proti ruským silám znamenají málo, téměř nic – jen že by ruští piloti měli více sestřelů a vyznamenání.

    1. Abych to napsal přesně, tak poslední modernizace F-16, block 80, block 90+, nově vyrobené – jako bude nakupovat Slovensko, část provozuje Polsko a Turecko etc. jsou na tom pochopitelně jinak, to jsou moderní letadla 4+++ generace, která mají značnou bojovou hodnotu.

     Ale jednak je takových málo – většina „flotily“ F-16 jsou staré mašiny se starou elektronikou, asi jako ty dánské a holandské létající šroty – protože je Amíci chtějí všude nahradit novými F-35, tak modernizace nedělali nebo je přímo blokovali.

     Nicméně i tak, nevyrovná se to moderním ruským Su-30SM, Su-35S, což jsou také letouny 4+++ generace, a hlavně, proti ruskému PVO/PRO je to i tak skoro k ničemu. Navíc ruské letectvo má vyspělejší raketovou výzbroj, takže i přímý letecký střet by pro letectva NATO dopadl velice špatně, i ryze teoretický bez podpory ruského pozemního PVO/PRO.

     Nehledě na to, že i kdyby Amíci a Západ měl letadla i jejich rakety vyspělejší než Rusové – což nemá – a nasadil třeba F-22 a F-35 – tak stále je ten „malý problém“ s leteckými základnami NATO, které jsou proti ruským raketám a křídlatým střelám nebránitelné. Tudíž ta letadla reálně nejdou válečně provozovat.

     Prakticky je to ještě složitější, protože letectva NATO jsou v nasazení závislá na používání leteckých tankerů a létajících středisek průzkumu/velení AWACS, a proti nim mají Rusové rakety – takové nasazení ve válce zkrátka není možné. Jako první by byly sestřeleny všechny tankery a AWACSy, čímž by letecké operace Západních letectev prakticky skončily.

     V prostředí dnešních PVO/PRO raketových zbraní, to vše sjednocené do integrovaného systému, a při dálkových raketových zbraních proti letištím a další vojenské infrastruktuře, jsou pilotovaná letadla v podstatě relikt minulosti.

   2. Kromě toho, NATO chce Ukrošům darovat původně dánské a nizozemské F-16: to jsou staré stroje, ze začátku 90. let, prošlé „střednědobou modernizací“ v letech 1998-2003, silně olétané, které plánovaně měly jít letos do šrotu.

    Má to starou elektroniku, staré radary, nejdou z toho používat modernější rakety a střely. Zkrátka je to napůl šrot. Bojová hodnota naprosto minimální… i když na Iráčany a Afghánce to stačilo, proti vyspělým ruským silám je to k ničemu.

  5. To nevim co je na tom vyroku tak basnickyho..
   Kdo koho „zral „, nebo zere , z tech pod velkou stedrou peci..
   Kdyz se nekdo pere , tak nikoho nezere.
   Kdo je zivocich a kdo je ta rostlina ? Oboji chraneny ?
   Ale ukazalo se , ze ani to nejsou !!! Tedy pod peci , je lepsi vyraz.
   A spravny slova ja casto hledam a pouzivam potom ,
   jsou nejvystiznejsi a nepravdivejsi..
   Nejblize ke skutecnosti a jejimu vyjadreni..
   Kdyz metafora znamena udelat srovnani s pouzitim jinych slov , vety a vystihnout ,osvetlit , dat duraz na podstatu /tady trochu nevsedniho konfliktu/, jinym slovosledem, pouzitim vyrazu , symbolu, prirovnani , slovo zere to neni….
   Nebo tak.
   Muzeme videt , ze ukrove jako narod jsou /overagresive/ vice agresivni a pracovity, nosi zbrane sebou s vedomim beztrestnosti , kdyz jsou oficialne nam prikazany Obeti ,nemaji obavy.
   Na druhy strane sou ale taky oficialne prikazany ….Obeti.
   Jeste nad nas privilegovany a legitimni. /Z , na rukavu a Cech ma soudy/.
   /Kdyz je zavedenej proti namjeste ten vobetismus/.
   Muzeme teda napsat , vobet utoci na vobeti. Agrese vobeti na vobeti.
   Obet obetovala nasilim obeti…
   Misto obeti a vzajemny solidarity….
   Hysterie medii je za nima a svetova media se jim klani az na zem.
   Nedavno bylo neco s vozralym usakem a svedlo se to na slovaky.
   Asi podobny reseni se budou hledat.
   Policie v tom lita jako posranej papir v prujezdu, nemaji instrukce ,sou bezradny co v takovym pripade delat a co ne..
   Sou a poletujou jenom kolem zrovna jako ten papir….
   Vlada taky , ted resi, ve dne v noci ,aby to mediim a svetu nejak vysvetila..
   Ze dopustili takovej bordel. /Na Cecha bordel nevadi , neni a nesmi bejt vobet /..
   Na Cechy /jako puvodcove vseho , muzou beztak za vsechno /, se to proto vysvetlenim svede ,bych odhadoval..
   Nic germani nepodelali , umysl je premisteni.
   Valka se nekde zacne ,proto aby byli uprchlici a kam ty pudou ??
   G.K. Young v knize Masters and indecision , pise…“arabs, africans had not evolved from a tool making animals ,whose greatest joy was destruction.
   While europeans has been building , the arabs and africans looted and torn down , with perpetual neurosis , in which concepts like truth, are meaningless“..

  6. Děkuji za vaše vstupy, K42. Díky Vám panikařím o něco méně a o něco více se zabývám svými koníčky a radostmi života.

   1. Klidne si panikarte dal , takovy informace ,ze NATO a vsechno spatny , nezodpovedny proroctvi a vytahovani s rusem na jedny hromade a bez vysvetleni casto, neni seriosni..

  1. Tak ještě tu pohádku o třinácti měsíčkách…
   Na patnáctimetrové jachtě měli nejméně 2 dekompresní komory (potřebné pro ponoření 2 potápěčů do hloubky cca 100 m), jeřábové zařízení, nejméně 4 tuny výbušnin (Rusové zkoušeli při nějakých testech, co vydrží ty roury a 600 kg je nepoškodilo) – toho si nikde nikdo nevšiml, dále by museli mít velké množství lahví s dýchací směsí, spoustu proviantu a pitnou vodu. To vše na jachtě dlouhé 15 m.
   A hlavně museli mít velice přesné mapy mořského dna a velice přesně lokalizované pozice potrubí.
   To vše v místech s poměrně nadměrnou přítomností lodí NATO.
   A za celou dobu si jich nikde nikdo nevšiml, ani ta americká průzkumná letadla, která létala nad místy výbůchů ausgerechnet v časech, kdy se to stalo a poté.

   1. Bůhví, jestli skutečná pravda kdy vyjde na povrch.
    Důležité pro tuto chvíli je fakt, ze Západ hází UA přes palubu a USA se dokonce distancují (to je pikantní, když tím Bidet vyhrožoval)

    1. Medveděv dnes: Za předpokládané spoluúčasti západních zemí na podkopávání Severních proudů, nemáme žádné, dokonce ani morální, zábrany, které by nás nutily zdržet se zničení kabelových komunikací našich nepřátel na dně oceánů.
     https://t.me/medvedev_telegram/338

     1. Jestli si rotaci prezidenta zopakují, dost možná se ještě dočkáme kopání špendlíčkem a hrabání prstíčkem za tichého úpění „zlatej Putin!“

      1. Ale houby. Ivani si dobře pamatují, jak to bylo v Gruzii, kdo zařízl rozvoj leteckého průmyslu a další a další hříšky, rotace prostě nebude, tomu náhlému přerodu podpindosa v patriota prostě nikdo soudný neuvěří a prezident se volí přímo.

   2. Rika se, ze to meli z Polska nejbliz..Vono se rika spojenci ,ale…pak to bouchne a potom neni cim, si vohrat polivku..
    Nemohli mit tu velkou vec , co se do ni vejde vic potapecu ,/nevim, jak se tomu nadava , driv se tomu rikalo se tomu zvon, /diving bell /, na praci pod vodou/.
    Material na bouchani je hodne prisne strezenej ,v boji na teroristy.
    Berou prej a platej strasne plynu vod rusa , polak ma rouru z Norska a este bere ten nepratelskej..
    Novej kontrakt se nevi , rus plyn a ropu z nakych duvodu skrti , vsecko de pre ukra a ten ,co neni pribity….

   3. To má být dezinformace? Na 15 m dlouhé lodi nepochybně bude nějaká jeřábová ruka. To není nic neobvyklého, jeřábové ruky jsou běžně i na nákladních automobilech. Podle údajů z tisku by na zničení potrubí mělo stačit 500 kg výbušniny. Ta se strčí pod potrubí a působí stejně, jako námořní mina na lodě – pouze místo kýlu zlomí potrubí.
    Vzhledem k možnosti využití vztlaku je manipulace s 500 kg výbušniny pod hladinou vcelku snadná.
    Hloubka uložení NS1 v místě výbuchů je 73 m. To už není tak moc, do takové hloubky se běžně potápějí i amaterští potápěči.
    Větší množství lahví s dýchacími směsmi není vůbec nic mimořádného. Když amatéři pořádají podmořské safari, také s sebou vozí větší množství lahví.
    Umístit na 15 m loď několik hypobarických komor není nic těžkého. Běžné hypobarické komory pro jednoho ležícího nejsou o moc větší než postel.
    Přesné mapy na Baltu nikdo nepotřebuje. Stačí Vám souřadnice GPS a ty není těžké obstarat. Přesnou lokalizaci potrubí Vám pak poskytne echolot, což je naprosto běžná součást vybavení např. amaterských hledačů podmořských pokladů.
    Kdo říká, že o nich Američané nevěděli? Ovšem rekreačních plavidel jsou na Baltu v létě tisíce a nikdo si jich nevšímá. Zejména v okolí ostrova Bornholm, kam je to blízko z Dánska, z Rujany a vůbec z Němcka a pochopitelně z nejbližšího Polska.

    1. Ach jo. Ty nálože byly čtyři, tři explodovaly. To jsou 2 tuny výbušnin. I vše ostatní je poněkud složitější.
     Dnes se objevil i Zalužnyj, lze z toho usuzovat že je již po smrti?

     1. Re: strejda

      A kdo vám nakecal, že jedna nálož o hmotnosti 500 kg MUSÍ být v celku?
      Myslíte si, že je nepřekonatelný problém poskládat náložku dohromady jako lego s tím, že použijete na každý kus trhaviny další iniciátor, by to dalo ránu v žádaném směru?

      1. Desítky kg výbušniny (nejlépe červený Perunit) , správně umístěné do vývrtů a načasované (v řádech milisekund) urvou až metr horniny cca 3 x3 m nárys), na čelbě, v dole. Co pod vodou a s ocelí, to nevím.

    2. Ta se strčí pod potrubí …
     Jak, kdyz je to potrubi ulozeno do ryhy, a zasypano piskem a sterkem? Jinak ponoril jste se nekde hloubeji nez na dno bazenu? Skuste na 40 metrech (max. pro delsi potapeni bez spec. smesi) provadet nejakou fyzickou praci, nebude vam stacit ani vlakova cisterna misto tlakove bomby se vzduchem

     1. Rozumíte tomu jako koza petrželi. Potrubí se samozřejmě do žádné rýhy neukládá a ani se nezasypává pískem a štěrkem.
      Mám za sebou dlouhodobý potápěčský výcvik a řadu ponorů. Jaké máte zkušenosti Vy?
      Samozřejmě, že jsem zkusil provádět fyzickou práci v hloubce a mohou spolehlivě potvrdit, že žádná vlaková cisterna k tomu potřeba není.
      Dostat nálož pod trubku také není problém. Dno na Baltu je většinou písčité (štěrk?? – ha, ha, ha), který lze snadno, v případě potřeby, odsát jednoduchou odsávačkou. Uložení nálože není žádný problém a nevyžaduje to ani dlouhou dobu.
      Nikdo snad netvrdí, že akci provedli úplní amatéři (ačkoliv si myslím, že i pro amatéry by byla proveditelná). Nepochybně použili vhodné dýchací směsi, tedy patrně jinou směs pro práci v hloubce a jinou pro dekompresní zastávky. Např. Trimix pro práci v hloubce a Nitrox pro dekompresní zastávky.

      1. Rusové zkoušeli nálož asi 600 kg, protože Balt je plný min z 2.sv.v.
       To trubky nezničilo.
       Ale i kdyby to bylo jen 500 kg, krát čtyři (jedna nálož nevybuchla), jsou to dvě tuny výbušnin.
       Nevím jak vy, ale já bych si po Evropě, kde nesmíte mít v montbrašně ani pilník nebo šroubovák nerisknul s něčím takovým křižovat přes půl Evropy bez nějakého opravdu silného krytí.
       Takže tím padá ta teorie o amatérech.
       Pozice potrubí nejsou úplně veřejná věc.
       A projíždět s echolotem sem a tam (předpokládám, že by to muselo být několikrát) na čtyřech různých místech, v moři, kde je opravdu poměrně nadměrná přítomnost všeho, co má alespoň vlajku státu NATO, v moři, kde je to prošpikované senzory a profízlované až po dno, v moři, kde se ani ryby nevytřou, aniž by to NSA věděla, tak jezdit sem a tam s echolotem opravdu považuji za pohádku ovčí babičky.

       1. Máte naivní představy a zřejmě ani neumíte číst. Nikdo nikdy netvrdil, že to byli amatéři. Jistě Zalužný nikam neposílal nějaké chlapíky, které potkal na ulici.
        Dvě tuny nebo půl tuny výbušnin, to už je úplně jedno. Pozice potrubí je samozřejmě naprosto veřejná věc. V Dánsku, Švédsku atd. probíhala normální správní řízení. Stejná, jako u nás, když se povolovaly nějaké plynovody. Součástí dokumentace je samozřejmě i přesná poloha potrubí.
        Nikdo ovšem nikdy netvrdil, že pachatelé neměli podporu tajných služeb. Jistě nebyl problém pro důstojníka SBU zajít do vedlejší kanceláře a vyžádat si souřadnice od svého řídícího důstojníka z CIAS.

        1. Pánové, vidím, že se vyznáte.
         A tak se ptám: Nebyl to náhodou rusý čistící ježek naplněný trhavinou?

         (Neberte tu otázku vážně: Ledaskomu se ten teroristický čin hodil, USA, Norsku, možná i Ukrajině, jenom Rusku vůbec ne.)

         1. To by musel byt sakra velky jezek i kdyz pripustim, ze tam by mela stacit mensi naloz. Toho by si asi nekdo vsimnul 🙂

        2. Chybi zakladni informace a popis , jak je potrubi ulozeny na morskym dnu. Nez se vyhodi do vzduchu ,
         vlastne do vody.

      2. CMAS**
       Tak ok, jako odbornik tam mate spoustu blbosti – od sameho zacatku az po konec
       1) ta jachta byla identifikovana a je na webu spousta fotek – ukazte mi tu jerabovou ruku
       2) jo, „manipulace s 500 kg výbušniny pod hladinou vcelku snadná“ pokud chcete aby to plavalo, a ne ulozit podel a na potrubi
       3) do 73 m se nepotapi amateri, a uz vubec ne bezne, rozhodne ne na delsi dobu nez par minut, prave kvuli tomu, ze se neda brat ssebou vzduch, a taky kvuli casu na dekompresi. Verim ze vy byste to za 3 minuty vsechno zvladl, ale umi to i ostatni amateri?
       4) vecsi mnozstvi lahvi – na 4 ruzna mista ponoru na praci v trvani radove hodin pro 4+ lidi na 15m lodi? Mate tam i kompresor na 200+atm?
       5) ta hypobaricka komora me dostala – schvalne jestli prijdete na to proc?
       6) hyperbaricka komora musi byt ve vode, min 10m pod hladinou lepe niz, a musi byt pro kazdeho ucastnika ponoru. Ne kazdy ma dlouhodoby vycvik jako vy, a po (pul)hodine ponoru do 70+ se proste vynori na hladinu, vysplha se na palubu a dojde si do komory po svych. Jeste jednou, ukazte mi na jachte ten jerab ktery drzi ty komory, vsechny.
       7) odsavacka sterku z hloubky 70m na jachte 15m dlouhe – na cem ujizdite? Nebo to jsou nasledky otravy kyslikem?

       Pokud skutecne mate potapecsky vycvik, tak ja bych s vama pod vodu nesel.

       Jo a to potrubi se zarejva a zasypava, jinak by ho kazdej rybarskej trauler zachytaval siti nebo kotvou. Skuste gugl.

  2. V návaznosti na dříve zveřejněné informace Seymoura Hershe jde, nejen dle mého názoru, o úmyslnou dezinformaci. Skutečný viník začíná mít zřejmě vážné obavy z odhalení, protože parta nezávislých dobrovolníků na jachtě nějak neprošla.
   Myslím, že se neodvratně přibližuje druhá část známého pravidla, kdy „mouřenín posloužil…“.
   Evropské „západní hodnoty“ budou následovat o malinko později.

  3. Tohle hovno smrdí tak, že ho nejen že nadále nelze vydávat za fialky, ale už nejde ani předstírat jeho neexistence. Takže k jeho zakrytí a utlumení aspoň největšího smradu se musí použít nějaká ta sláma, například u kravína. A sláma, která snad i na chvíli uvěřila přesvědčování, že ve skutečnosti je hájem libanonských cedrů, procitne zpět do reality slámy. Klidně i pochcané, aby se své úloze zakrýt smrdící hovno příliš nevzpouzela. (Budiž to pro scallopy, schopné to pobrat, mementem.)

   1. Slama, ktora prikryva hovno, sa hovnom VZDY sama stane … chvilku to trva, pravda, ale aj sam Boh potreboval na stvorenie sveta 6 dni …

  1. Tak on jim Zikmund ochranný glejt na cestu po Římské říši vydal. Samozřejmě že Zikmund nejspíš nepoužil slovo Rom. Stejně tak ale ze Zdechovského postu nevyplývá ani to, že by si myslel, že slovo Roma značí Romy. Zdechovského je dost, ale nedělejme z něj zase úplného pitomce.
   Na straně 6 je i fotokopie oné listiny: https://rm.coe.int/arrival-in-europe-factsheets-on-romani-history/16808b1908
   (Je-li to samozřejmě ona a byla-li ona i vystavena)

 4. Opsáno z tvitru:
  Nejslavnější český učitel byl Jan Ámos Komenský.
  Nejslavnější ukrajinský učitel byl Andrij Čikatilo.

  1. Inak, keď dám hľadať meno „Andrij Čikatilo“, tak mi vyhodí desiatky mainstreamových článkov typu „Ruský sériový vrah“, málokde sa píše že to bol ukrajinec. Väčšina tých článkov je z rozmedzia rokov 2010-2015, len aby sme mali predstavu že ako dlho sa už naša tlač snaží rusku prišiť všetko čo je na svete zlé.
   Asi podľa logiky „keďže sa vrah narodil na území ukrajiny, ale zabíjal hlavne na území ruska, tak potom je vlastne rus“, že?

 5. A tak nám pan Rakušan sdělit, že princip kolektivní viny je stejně zavrženíhodný jako násilí samo.
  Je to taková třešnička na dortu výroků naší dementní vlády. Takže po „metafoře“ tu máme „zavrženíhodnou kolektivní vinu“…….samozřejmě, aby se to špatně nepochopilo, jen u někoho!!!!

  1. No ona neni jen zavrzenihodne, ale i Schrodingerova. Je i neni. U Nemcu (predevsim tech sudetskych) je zavrzenihodna. U Cechu (protoze se chavali osklive k nasim milym krajanum) neni. U Ukrajincu je. U Rusu neni.

   Ostatne soudim, ze Rakusan je velmi nebezpecny hajzl.

  2. Podobnost s americkým Black lives matter je čistě náhodná. Pokud vezmou spravedlnost do rukou davy, nemůže to dopadnout dobře.

   1. Ono kluci z Rómy to tak asi nenechají. Na sluníčkovou demonstraci álá máme hole v ruce můžeme zapomenout. Ta nasranost je obrovská, takže eskalaci můžeme očekávat.
    Možná by to mohla zachránit 107-čka a začala by rozdávat telefony…

 6. No je to prekérka, co vám budeme povídat, drbe si hlavu vykulenec Pulec. K už teď dostatečně početné skupině nedotknutelných (negři, cikáni, musulmani, buzíci) se nám přidala další skupina a to jsou ukrajinští náckové.

  A oni se ty skupiny moc nemusí navzájem a začnou se vybíjet navzájem, co s tím? 😮 A co teprve média, jak se k tomu mají postavit – tady už není prostor na nacvičenou fanatickou propagandu a předepsané šablony!

  Ještě by tak mohli pořádat třeba buzíci a další úchylové průvod pýchy v Kyjevě a tam narazit na nasrané veterány z praporu Azov, co dostali od Rusů nakládačku. To by byl opravdu překladatelský oříšek, jak takový cirkus popsat pro kreténské ovce, co doteď věří ČT, iDnes, Novinkám, TV Nova apod. :-)))

  1. Jaká prekérka? Putinovi agenti šířením dezinformací rozeštvávají společnost až ke krvavému násilí. Vládní zmocněnec pro potírání nepohodlných informací boj s nesprávnými názory vyjádřil hluboké znepokojení nad nedostatečnou legislativní ochranou … Tohle uhrajou snadno. Nakonec i v Oděse přece zabíjely „krvavé střety“.
   Akorát lidé navyklí číst mezi řádky (a oni se to i mlamojové po několika bolestných, tj. nejúčinnějších zkušenostech naučí) budou vědět svoje.

 7. To bylo prvni, co mne napadlo… budou mit celkem honku rict, kdo je tady „ten dobry“. A zjevne se v tom placaj jak nudle v bande, ve vysledku s tim nejkreativneji vydrbala ta lidovecka blbana. Muze za to ohnostroj.

   1. Každopádně. Dále zrušit přístav a vypustit přehradu. No a s těma šalinami by se taky mělo něco udělat. Shrocují se tam lidé. Jsem zděšen.

  1. Vzpomínáte na toho pedofilního „sochaře“, co nožem zabil kluka? A vyváznul bez trestu, prý nutná a přiměřená obrana. Kluk byl tehdy sám… a tady tlupa Cikánů… a bude rovnost před zákonem?

    1. Vy jste tedy demagog par excellence.
     Opočenský se zastal dvojice lidí, kterou ohrožovali skinheadi. Přerostlo to v konflikt, v němž nožem bodl sedmnáctiletého Aleše Martinů, který měl železnou tyč.

       1. Už jste někdy viděl srovnání postav těch dvou aktérů? Gorily Opočenského s tím střízlíkem, co si hrál na skinheada?
        Postavit se proti Opočenskému se železnou tyčí bylo stejně riskantní, jako jít s flobertkou na slona…!

        1. jasně, gorila má samozřejmě lebku z chobhamu.
         opočenskej není gorila. opočenskej je tlustej. o to větší pravděpodobnost, že se neumí prát. má nějakou historii?
         ale ano, vlastně jsem je neviděl ani jednoho. ostatně ani tu tyč. takže odstupuji ze soutěže.
         dobrý den.

     1. To se nazyva skvelyma akademikama, neprimerena obrana.
      Zelezna tyc si sice snadno poradi s kudlickou , ale ten s kudlickou, se treba moc branil..
      Aby se mohlo soudit soudcema , dle zajmu skupin , statu , atd.
      To se soudcovi posepta ,neco mu spadne do kapsy ,
      aby nikdo nevedel..
      Vypada to ,ze Trump se stal revolucionarem a s praporem zacina budovat barikady. Uvidi se teprve ,kolik se jich prida..
      V boji za svetovy mir , za lepsi svet ,proti zly vlade ,/ani jedno neumi/, nezna bratra , ani to , ze mu hrozi pres sto let flastr.
      Melanii zase navstevy do lochu.
      Von to tam snad rozboura nakonec..
      De pres mrtvoly a mozna i pres svou vlastni..Este z Usa.
      Nekde sem zaslech pisnicku vod ty Dolly , slysim text , rikam si , co je tohle a vona si ten text psala sama. /Joyleene , nebo tak/.
      A potom a najednou.
      Parton je jedna z nejvice inteligentnejsich lidi na svete.
      Myslim tim schopnosti , ma postreh a neujde ji nic , se umi orientovat , resit veci ihned , reagovat jako nikdo na svete , na podnety a veci kolem. To vse umi jeste velmi nenapadne..
      Mimo to v kumstu umi..
      Jako ji podobny lidi , chce bejt vobyc ,na zamaskovani , aby se nelisila , pomaha si tim , ze se presentuje jako ponekud vystredni showbis osoba.. Stoji za povsim..Tu by sme potrebovali.

      1. Neprimerena obrana je udesny svinstvo , vod vykvetu ulisnych, akademickych pravniku. Zlocin ..
       Ve sluzbach demokracie ..
       Hned bych takovy zavrel do lochu a zahodil klic.
       Nekdo se neprimerene branil , ale proc utocnik utocil, /a musel utocit ??/ , kdyz nemusel a proc utocnik nevodesel v klidu domu???
       Obrance by se pak nemoh branit. Jak, bez utocnika ?
       Moh by kolem sebe se neprimerene branit kulometem , hazet bomby a nic, zadnej utocnik…
       Ve sportu , v hokeji , tri utocnici neprimerene utoci na jednoho obrance a brankare. Kde sou tady zakony?

       1. Taky mě to štve. Lidi se nechápou. Útočník nechtěl útočit, byl oběť, které obránce to na očích viděl, že je potvora. Pak už musí rozhodnout rozhodovač racionálně podle barvy, postavení, národnosti, statusu..
        to jsem asi tak napsat nechtěl, to samo

         1. (dobrá otázka.) Myslím, že se nová vláda, složená z těch právníků, kt. o to teď usilují, bude zamýšlet lidsky nad potřebami lidí. Teď se tak ještě jeví. A ta právničina jim nemusí být na škodu.
          (jenže politik asi nemá na blbosti čas)

     2. To nebyl jeho jedinný incident:
      viz. Wikipedia z odkazu v odkazu od PivoJ:
      „V roce 2004 a pak v roce 2005 byl odsouzen k celkem sedmi a půl roku vězení za pohlavní zneužívání nezletilých romských dívek. V tomto případě byla stíhána a odsouzena též jeho přítelkyně (pozdější manželka) Julie. Jeho kauza vyvolala značnou mediální pozornost a Opočenský se stal jedním z nejznámějších vězňů v České republice. Později Městský soud v Praze zmírnil jeho trest na šest let a v dubnu 2006 byl po třech letech podmíněně propuštěn. Během věznění ho navštívila Meda Mládková a zakoupila pro Museum Kampa jednu z jeho kamenných soch.“

 8. Menšiny si mezi sebou vyjasňujou „klovací pořádek“
  Chovatelé slepic to znají, slepice si to vyřídí, ta nejslabší skončí s oškubanou prdelí a krkem někde v ústraní.
  Už předem jsou poraženi rómové, jejich státem placení representanti (Romea, „aktivisti“) jasně deklarujou v médiích, že proti ukrajincům nepůjdou.

  První otázka se nabízí sama:
  Proč byli v devadesátkách kriminalizováni skinheadi, když dělali to samé – byli to náckové jako ukrajinci, svoji nadřazenost řešili úplně stejně nožem.
  Budou rehabilitováni?
  Nebo budou nakonec ukrajinci za vraždy taky kriminalizováni? Tomu nevěřím, to si u nás nikdo netroufne.

  Další vývoj se dá předpokládat – přijdou ještě tisíce migrantů nacpaných nám sem EU.
  I oni budou muset prosadit svoje místo v klovacím pořádku, nožem i mačetou umí.
  Umí i s výbušnými batohy, ukrajinci však mají výhodu nekonečný nabídky zbraní tam od nich.
  Romové jsou bez šance.

  Pro „náš“ režim bude nejbezpečnější, když to nechají vyšumět do ztracena…

   1. No a co, ze su cigani tiez lidi? Komu z tych, co maju moznost zasiahnut, na nich zalezi? Pojde policia proti Ukrajincom, aby ochranila ciganov? A stala sa proruskou a xenofobnou? Ani nahodou, necha vybijat ciganov, stejne su otravni. A az dojdu merkel hostia, a budu si hladat svoje miesto v hierarchii? Zaujimalo niekedy niekoho, aj ked vybijalil gazdov na zapad od nas? Aj tam to boli ludia … a tankovali niekoho? Hlavne nebyt xenofobni …

    A tak to dopadne aj u nas .. za ticheho prizerania sa uradov sa zvedie na nasom uzemi boj ‚gangov‘, v ktorom cigani tahaju za najkratsi koniec, pac su malo krvilacni, a v porovnani s tym, co prichadza, uplne jahniatka.

    1. Cigáni si hlavně troufají na slabší a v přesile. Před Ukrajinci stáhnout ocas a vybijí se zas na slabším a v přesile.

 9. V Cechach pri krcmovej bitke padaju facky.

  Na Slovensku pri krcmovej bitke lietaju paste.

  U rusnakoch sa rovno tahaju noze.

  Pocas voj, sluzby som mal zopar spolubojovnikov z toho dalekeho SV Slovenska. Fajn chalosi, kym sa neozrali. S nozom v ruke a s hlaskou na perach „Zarizu zarizu hade volosatyj“ boli neprehliadnutelni.

  Asfaltovym detom – i ked su ciganskeho povodu – by mal niekto vysvetlit, ze mentalita ludi z vychodu je ina. Duplom ked je zo sela.

  1. To je přesně ono a není to jen mentalitou Ukrajinců,ale takhle se tam žije,silnější vyhrává.
   Už to bylo napsáno i u mladistvých to pozorujeme tady,že jsou agresivnější.
   Teď je snaha,nastěhovat k nám muslimy a černoši,až se začnou mydlit mezi,policie raději uteče.

   1. To je potom, co ja nazyvam“umeni obrany“ a to nikdo zatim nesved..
    A vsichni sou proti , pisou tisice knih ..Akorat sou chytry..

 10. V pondělí jsem vystoupil ze šaliny na konečné na Staré Osadě a stála tam dvě policejní auta, jedno s rozbitým čelním sklem a další proti němu. K tomu skupina vykřikujících Romů. Včera při návratu ze zalévání zahrady jsem si všiml taxíku, kterému někdo vrazil silniční kužel do předního skla. Také všechny Tesly, Alfy Romeo a Audiny s UA registrační značkou jsou tento týden nějak přeparkovány jinde, než na Starém Brně. (K textu mohu doložit foto).
  Ono to funguje. Udělám bugr, ale jsem chráněná skupina a v televizi ani slovo. Tak to jsem toho zas tak moc neudělal, ne?

  1. Ty jo, ja musim dnes na hlavak so zastavkou v kaufe na starej osade – som zvedava ze co stretnem … ale od pondelka som v starej lisni videla dvoch policajtov predbiehat s majakmi … a to mam staru lisen za ospalu a slusnu.

  2. Úplně to vidím, jak toho někteří využijí… „Nelíbí se ti sousedovo auto? Jsi z Brna? Lípni mu někam na sklo UA vlaječku a počkej do rána.“

  1. ani jeden!
   Rakušnikov s Kodelkom to mají naprosto pod kontrolou!
   Stejně, jako jejich předchůdci v devadesátých zlatých časech minulého století.

 11. To je tak, když se problém nepojmenuje a tančí se kolem něj ta nová korektní kalamajka. Dva chráněné druhy se nenávidí a fčil babo raď. Jó, kdyby nějakej daňovej poplatník napsal, nebo řekl něco nevhodného, tak mu v cuku letu vhodí na hrb paragraf, ale tady jsou zmateni, jak lesní včela nad pasekou.
  No a co ten chudák 107, jeden den si klepe s poplivanou šmoulinkou ručičkou a ob den tady adorovaný bojovník zabíjí. Co je takový plivanec proti zmařenému životu. A co na to 107? NIC. Drží pysk.
  No a tohle taky stojí za to. Jednou nám ukazují tornádem poničené baráky a předkládají je jako vojenské běsnění a máme tu další šlupku https://www.youtube.com/watch?v=6h8xc1vI4IM&t=110s.
  No a tady máme výkvět který 107 radí ve věcech zahraniční politiky, taky bomba https://www.youtube.com/watch?v=6h8xc1vI4IM&t=1188s

 12. Citace z dekalogu Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN):
  2. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації.
  7. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації.

  Překlad:
  2. Nedovolíš nikomu špinit slávu ani čest Tvého Národa.
  7. Nenávistí a bezohledným bojem uvítáš nepřátele Tvého Národa.

  Náš krajan nejspíš chtěl jednat v souladu s naším dekalogem. Nicméně nemusel Cikána zabíjet. To bylo úplně zbytečné a není divu, že z našeho krajana je vrah a půjde do kriminálu. Kdyby mu dal nějakou výchovnou facku nebo ránu pěstí, zcela by to stačilo. Cikán by žil, dostal by na pamětnou a náš krajan by se do basy nedostal.

  1. „Kdyby mu dal nějakou výchovnou facku nebo ránu pěstí, zcela by to stačilo“

   Jdi si s takovou na Ukrajinu a rozhlídni se tam pořádně kolem… to by ti mělo taky zcela stačit, hlupáku.

  2. Ad, nemusel zabíjet.
   On paradoxně nůž je nebezpečnější než pistole, ono i při znalosti lidské anatomie není na těle mnoho míst kde by bodnořezná rána nebyla vysoce rziková z pohledu vykrvácení. Řez naruší mnoho cév nebo případně i tepnu a hypovolemický šok na sebe nenechá dlouho čekat (minuty do smrti).
   Rána z pistole při běžné (schválené, legální) celopláštové munici má tendenci se uzavírat, pokud nedojde k zásahu kritických orgánů nebo velké tepny jsou šance na přežití větší.
   A při cikánské férovce, kdy už jste na zemi asi neřešíte jak moc protivníkům ublížíte, ale jestli vás neukopou k smrti.
   Já bych se toho Ukra dokonce zastal.
   I v Praze, pokud nastoupí do MHD skupinka „vyvolených“ a začne dělat bordel, všichni začnou koukat do země, případně předčasně (potupně) vystoupí, protože situace pro bílého nemá žádné dobré řešení. Buď ho zmlátí, okradou a pokud se nedejbože ubrání, je to „rasysta“ a Romea a další paraziti ho poženou před soudy a ty ho pod nátlakem odsoudí nebo po desetiletích průtahů utahají a utrápí.
   A toto buď ten Ukr nevěděl, nebo mu hrdost (ať už ta přirozená nebo „nazi“) nedovolila podvolit se. Každopádně máme zajímavý paradox…

   1. Zacina mi to pripominat pripad „Tanvald“

    Vyšetřování už dříve prokázalo, že třiašedesátiletý střelec se hodinu a půl po silvestrovské půlnoci dostal v okrajové části Tanvaldu kvůli malichernému důvodu do konfliktu s dvaadvacetiletým Romem a s jeho o dva roky starším bratrem.

    Mladíci na muže zaútočili a srazili ho na zem. Vleže vytáhl legálně drženou zbraň a vystřelil. Mladší z bratrů na místě zemřel, starší došel s průstřelem v boku domů
    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/strelba-v-tanvaldu.A120824_123050_liberec-zpravy_alh

    1. Ano.
     Oběť – pachatel byl tehdy div ne svatořečen, poškozený co se ubránil byl jen se štěstím neodsouzen (a dost pochybuju, že mu soukmenovci mrtvého dali pokoj).

     Pokud by stát chtěl dnes skutečně šetřit, škrtne ty šílené miliardy neziskovkám (přes 100.000 neziskovek v ČR?), a přestane podporovat kšefty se sociálním bydlením a skrouhne soc. dávky a podpory. Posvítí si i na ty podivné cikánské důchody.

     (o nákupu vojenské převážně útočné techniky „na obranu“ ani nemluvě)

     1. Obecně platí – v ČR je mnoho rodin s vyšším počtem dětí, kteří nechtějí a ani nedokáží si na sebe vydělat. A jaký scénář by jste si vybral:
      A) Současný stav: zaplatit jim nájem, energie a další služby, sociální dávky všeho druhu a nechat je přežívat.
      B) Krouhnout dávky tak, že nájmy a energie nezvládnou zaplatit a skončí na ulici? Co potom?
      Odebrat jim děcka a dát do ústavů či k pěstounům (1 dítě vyjde tak až na 60 tisíc měsíčně). Počkat, až dospělí nebudou chtít umřít hlady a půjdou krást a loupit? Potom zatknout a vyšetřit policií, odsoudit soudci (to je hodně drahé) a zavřít do kriminálu (1 kus vyjde až na 30 tisíc měsíčně). Kdo to asi zaplatí? A jak to bude vyhovovat lidem okolo – rozbité sklo u auta a vyrvané autorádio, přepadení v parku, krádeže v bytech, …?

      1. Stav A = pokračování a nárůst problému.
       Stav B, nastolit, bohužel, buď nyní a kontrolovaně anebo mít ho v budoucnu se všemi extrémnimi eventualitami.
       Takže pokud nechceme extrémní stav B, kam jednoznačne smeřujeme, je potřeba radikální řez. Ani bohatý Izrael si už nemůže dovolit podporovat analogickou menšinu charedim („bohabojné“, nepracující a velmi plodné extrémně věřící židy). A to ti se alespoň nepodílí na kriminalitě, nicméně jsou svým způsobem také vyloučeni ze společnosti, která je ovšem živí.
       Takže ANO, zkrouhnout dávky, navázat je na školní docházku dětí, poskytovat je např ve stravenkách. Exponované lokality hlídat vojáky, alespoň by byli k něčemu.
       Máme tu slavnou demokracii, nikdo je tu ty slavné kočovníky nedrží, pokud si na sebe nechtějí vydělávat (prodej drog a čórky nepočítám).
       Nerozumím tomu, že není na starobní důchody lidí, kteří celý život pracovali a jiný mohou týt ze společnosti, kterou dokonce pohrdají a jen si vše nárokují a vyřvou.

       A pokud mohu posoudit stav větší části potomstva těchto nepřizpůsobivých, neziskovký sektor by se asi zbláznil, ale jedinou cestu než speciální internáty, kde tyto zanedbané děti naučí alespoň hygienu a dostane se jim základního vzdělání i výchovy třeba i vojenským drilem už nevidím.
       Prostě, dítě chodí za školu, je to sígr + rodinka na dávkách = automaticky děcko do inernátu, dávky sebrat a ono by se vidělo, že to jde.

       Jenže to by Romea a další NGO pošly hlady a Prahu by nejspíš čekalo humanitární bombardování 😀

       1. Tak to udajne delaji v Rusku s detma kocovnych pastevcu sobu a jine zvere.
        Po dosazeni urciteho veku, system odveze deti do internatnich skol do mest.
        Do jurt nebo wigwamu se vraci jenom pres prazdniny.
        Po ukonceni skolni dochazky maji na vyber: zustat v „civilizaci“ nebo se vratit do „divociny“.
        Vetsina si vybira prvni moznost …

        1. V jedne knizce popisuje Stetina (kazdy ma sve svetle chvilky), jak priletela helikoptera pro skolaky, dva chybeli. Tak nabrali zbytek, odletela a dva vytecnici si to prihasili odkudsi z krovi vysmati jak leco. Za skolou na rok 🙂

       2. Tak ještě jednou. Nezaplatíte jim nájem, energie, …
        A jsou bez elektřiny, plynu, vody a bez bydlení. Máte je na ulici. Co potom?

        1. V rámci sociálního klidu (zatím) bych jim nějaký příspěvek na bydlení dával.
         Stejně jako přídavky na děti.
         Ale zastropovat.
         Nemůžou pouštět topení naplno a mít u toho otevřené okno.
         Však to sociálka všechno zaplatí.
         Dal bych jim sociální příspěvek jen v takové výši, jako dostávají bílí gadžové. Tzn. životní nebo existenční minimum.
         A přídavky max. na 3 děti.
         Stejná práva a povinnosti pro všechny.
         Jak je to možné, že za toho hnusného socialismu když nechodil morgoš do práce, nedostal přídavky na děti?
         On ten sociální smír stejně dlouho nevydrží.
         Bílí heterosexuálové budou nasraní, že jedni (ať je to jakékoliv etnikum) berou podpory (a hned, bez půlročního čekání třeba na důchod) za nic a oni musejí každý den do háku.
         Ano, když různá etnika budou dostávat méně, než jsou zvyklí, vyvolá to určité nepokoje.
         Ale od toho máme přece stát, který si platíme, aby chránil občany. Nebo ne?
         Ta negace není v tom, že by majorita státu neplatila, stát má donucovací aparát jak to z původních obyvatel dostat, ale je v tom, že ten stát nás už v žádném případě nechrání.
         Tzn. stát už dávno pozbyl jeden atribut státu.

        1. A co jako? Máme stále nejnižší nezaměstnanost, práce tedy je.
         Kdo nepracuje ať nejí.
         Když nebudu chodit do práce já, protože nechci, také mi nikdo nic nedá.
         Můžou jít odkud přišli, nebo kde se budou mít lépe – máme Šengen, demokracii a svobodu pohybu.
         Ten měsíc dva, než se spakují ať pohlídají silové složky (máme jich na to dost), aby nedělali brajgl.
         Nikdo je tu nedrží.
         Sousedé po nich také plakat nebudou.
         Solidarity s nimi bylo od pádu komunismu za mnoho miliard a výsledk jen hůř a hůř.

        2. Jeďte se podívat na Slovensko do obce Smiežany nebo Spišský čtvrtok.
         Spálí si chatrč – novou nedostanou.
         Zničí studnu – jiná není.
         Nemáš co žrát – můžeš se pást. Nebo jít krást. Ale v sousedních vesnicích už není co ukrást. A bílo-Slováci už si svoje také hlídají.

      2. Rozhodně bych nepodporoval jejich množení geometrickou řadou. Když jim přídavky na děti zkrouhli Slováci, tak se nastěhovali množit k nám a začali si říkat Romové. Povinnost pracovat byla za komunistů též skvělá věc. No jo, lidská práva se válet a otravovat lidí nebyla tehdy moc respektována, ale člověk mohl v klidu chodit i večer po setmění kamkoli

      3. Propagovat antikoncepci. Od druhého dítěte snižovat podporu. Mimochodem, to bych doporučoval zavést zcela plošně.

       1. To už tak nějak zavedeno socioekonomicky je. S manželkou se máme pěkně co ohánět, abychom děti vzdělali nejen formálně, ale i zajistili jim jiné podněty, koníčky a sporty (+ logopedie, stomatologie aj.).
        To není jen to poplatit, ale i fyzicky odvézt, přivézt = mj. provozovat dvě auta + další logistika.
        Na ekonomickou střední třídu je toho až až, a další dítě už by byl dost hraniční po všech stránkách o výpadku jednoho platu na několik let ani nemluvě.

     1. A když to přišel zkontrolovat, tak se na něj vrhli. Dle některých článků v mainstreamu střílel až když byl zalehnutý a ohrožovaný a snad i poraněný břitvou.

   2. Mohlo jit o preventivni utok , /usaci pouzivaji vsude treba 7 tisic mil daleko , na svoji obranu/ , utocnik nemohl predem vedet ,
    jestli nejsou mimo rvouciho radia/ i radio muze byt utocna zbran / , ty tri ozbrojeny , treba pistolema v kapsach.
    A ze nemohou jimi , na nej zautocit. A tak se ujistil , ze nemohou.
    7 mrtvych ve Svedsku za jeden den. A valka je na Ukrajine. Vopravdu.
    Mozna nejakej ten rus na obranu svedu, by se hodil???
    /Misto jejich vlady a policie/. A nejen tam.

 13. Každá struktura se zrodí a každá zemře. Integrace a dezintegrace. Transformace. A ta ve které žijeme, se transformuje v přímém přenosu.
  Stačí si přečíst úpadek a pád říše Římské od Gibbonse.
  Nic nového pod sluncem se neděje.
  Bránit se tomu je dětinské, hloupé a lidské. 🤗
  Opatrujte se všichni.
  eLGe

  1. Kdyby jediná věc byla způsobená přírodními silami, nechám to být. Ale děje se to skoro všechno těmi, kt. se přírodě vymkli a regulovat to můžou zase jenom apřírodní

    1. Všem co se s těmito přírodními silami v sobě ještě nesetkali přeji vše nejlepší. Neb setkání to je Strašlivé.

     1. Aktivní.
      Človek během antropocénu přemisťuje větší kubatury materiálu než všechny řeky světa a má výrazný vliv geochemické cykly prvků. Zejména zcela rozvrátil cyklus dusíku…

      1. Jenomže eLGe se k tomu nehlásí. Můžete o tom s ním zapříst hovor a ne se mnou. Nebo to asi, že v těch hadrech vypadám jak nějaký anonym, že. Připadám si jak čerňoch v americe kdysi.
       Nicméně, mluvili jsme o politice, jak člověk Strašlivý nic, on muzikant
       Ale s tím dusíken, když už jste to nakousl, to podhoubí.. já nemůžu rozhodnout, jestli je to špatně nebo až tak moc špatně ne. Rád věřím, že příroda neudělá nic radikálně špatně překotně. Tak jako člověk, tam uż by se dalo polemizovat. Jsou jedinci, kt. by neměnili nebo ne zas až tak, atd. Příroda nehlasuje, nedemokratizuje, ta mění. A nejsem si ani jist, jestli ji nęjaký člověk zajímá, jestli jej zahrnuje do svých plánů a proměn.
       Jestli on není apřírodní náhodou.

  2. Od Gibbona.
   U nás vyšel jen výběr z originálního 6-ti svazkového díla.
   Proč skončil Řím , tak to lépe vysvětluje Tainter : Kolapsy složitých společností.

  3. My nejak nepotrebujem cist vasich tisice spisku.
   My vime , ze vse zive jednou zahyne a umre.
   Naky vase gibbonsove s upadkama , jsou nam nekde..
   A prisli pozde s jejich chytrostma.

 14. Dvě chráněné skupiny a takový průser… Mě pobavilo, že se Romové bojí, že je Ukrajinci připraví o práci.
  Hlavně ti mladí se prý bojí.
  Na iDěsu stranili Ukrajinci, že mu chtěli dát na budku, bo oni útočí zásadně v tlupě. A že nutná sebeobrana. Jen mi není jasné jak v sebeobraně je někdo bodnut do lopatky. Ta bývá zpravidla na zádech 😳😄

  1. Re: Evix

   Skutečnost, že útočník je vůči vám aktuálně otočen zády, vůbec neznamená, že je útok vůči vaší osobě zastaven. Můžete být útočníkem právě přehazována přes jeho hlavu – například. Anebo se vám útočník snaží z otočky ukopnout hlavu.
   Těch možností je „nespočet“.

     1. Za totality pracovali v textilkach Kubánci. Když přišli, velká druzba, prý Cikáni dobrá Čecha, tančit zpívat, ale velice brzy Kubánci pochopili a druzbu ukončili.

 15. OT : Na Seznamu vyšel článek s názvem „BioNTech čelí stovkám žalob kvůli vedlejším účinkům vakcíny“.

  1. Re: Tenco…

   Beztak to je hoax.
   Soudruzi v Rááádyjožumpálu dnes skuhrali, jak jedna paní překecala rodiče, aby se nedali očkovat a oni jí umřeli.
   A když to pravili soudruzi, tak je to pravda.

   1. Nevím, jestli je správná strategie boje proti popírání vedlejších účinků vakcín popírání toho, že se na covid umíralo. Nebo dokonce vysmívání se pozůstalým těch zemřelých…

  2. Taky jsem si všimla tohoto titulku na Novinkách, a ještě: „Pod tíhou hypotéky. Z 16ti tisíc najednou 32 tisíc“, a „Šoková terapie Zbyňka Stanjury: Profil ministra, který nutí ostatní šetřit.“ Nějaký dezoláti na těch Novinkách taky.

  1. A tady je to prave u nas zajimave. Rozsah soukromneho vlastnictvi zbrani u nas nabyl na evropske pomery obrich rozmeru. Jsou zeme kde je jich vice, ale loveckych a sportovnich, u nas jsou velmi rozsirene i zcivilnene vojenske apod. A smi se nosit. Papalasi se boji budoucnosti, nevim jak je to ted, ale v minulem parlamentu melo z 200 kusu zbrojni prukaz az 120. Faktem je, ze sa stala vec co nema v dejinach porevolucni CR obdoby : Cely parlament az na jedineho „hrdinu“, prof. Zlatusku, hlasoval jako jeden muz proti EU zbranove smernici – kterou se povedlo u nas tak sikovne „osvejkovat“, ze po jeji implementaci se pomery jeste vice uvolnili nez pred ni 😀 Toto ted zvratit by bylo jednak obri vnitropoliticky problem – nejak by se nedalo obkecat ze se poprve od 1989 odebira lidem fyzicky majetek – ale take zmineny strach soucasnych majitelu pravdy z budoucnosti. Takze taky takova past : Tlumit to uz prakticky nejde (byť teoreticky ano) ackoliv by to ideologicky velice radi udelali…

   1. Škoda, že se nedá legálně koupit PRGéčko, to by byl lepší argument pro budoucí diskuse, než dosavadní Scorpiony, ČZ 75 či AXOR 12/70.
    Určitě by se dalo sehnat na černo z Ukrajiny, tam se všechno rozkrade, jenže….. to by mohlo být na kriminál.

    1. Z Ukrajiny po valce, at uz dopadne jakkoliv, sezenes pri trose konexi cokoliv. Jsou v zoufale situaci, bez cca 7 miliard eur mesicne by to uz ted byl zriceny stat. Po valce budou statisice bojovniku bez zoldu, vykorenenych, hekticky, nepopsatelne nenavidich vlastne cokoliv… Nezvladnutelne zadnou policii, nerespektujicich autority. A chtivych preziti. Uz ted nekteri politikove nahlas mluvi o zaplaveni Evropy tamnimi zbranemi. A az se bande slimaku treba u plotu letiste (nebo u koleji rychlovlaku) v Nemecku dostane do ruky Stinger nebo Javelin…

     1. Přesně tak, to bude veselé…

      Jak Ruina nedostane měsíčně těch 5-10 miliard dolarů/euro, celé se to tam složí, včetně armády – protože Ukroši bojují za žold, na jejich poměry velice vysoký.

      Západ pozná, co je to pravé „obohacení“, dosavadní epizody byly jen slabý odvar. Až začnou ukrošské a slimácké gangy bojovat o „trhy“, budou padat policejní vrtulníky a vybuchovat policejní obrněná vozidla a služebny. Zbraně a trhaviny, které se na Západě objevily po válečném rozkulačení Jůgošky, to bude proti tomuhle úplná marginálie.

      Reakce Západních zemí je jasná už předem: zákonu dbalým občanům seberou i perořízky a zakážou volný prodej větších šroubováků a hřebíků.

      Máme štěstí, že u nás máme zbraňový zákon v Ústavě, takže to bude o dost těžší, a také nás 5-ti demolice ochrání naším totálním krachem a vykradením, takže Ukroši potáhnou na zelenější pastviny a slimáky se sem nepovede „solidárně přerozdělit“, i kdyby je u nás přikovali řetězem. Navíc o nás Západní žumpy kontinuálně chrlí pomluvy, jak jsme zaostalí podlidé, asi už navždy „Východní Evropa“, chudí a nevyspělí, hluboce násilní a po zuby ozbrojení…

      1. Nu, dokud povinně solidárně neubytujeme nějakou tu migrantskou chásku. Co nejde silou, půjde větší silou, však to znáte. Připadá mi, že Rusko má jednoho velmi mocného a zdatného pomocníka v boji proti kolektivnímu západu. A ten se jmenuje kolektivní západ.

  2. Vono by bylo asi nejlepší zakázat lidi. Nechat pár otroků na práci, aby honorace nevychcípala hlady.
   S lidmi jsou jen patálie.

 16. Svět se v prdel obrací (anebo jde o pokání ?).
  Mezinárodní konference o míru na Ukrajině se účastnil i Jeffrey Sachs, z wiki : „…Sachs’s ideas and methods of transition from central planning were adopted throughout the transition economies. He advised Slovenia in 1991 and Estonia in 1992 on the introduction of new stable and convertible currencies.[citation needed] Based on Poland’s success, his advice was sought first by Soviet President Mikhail Gorbachev and by his successor, Russian President Boris Yeltsin, on the transition of the USSR/Russia to a market economy.[37] He served as adviser to Prime Minister Yegor Gaidar and Finance Minister Boris Federov during 1991–1993 on macroeconomic policies.[citation needed] Sachs‘ methods for stabilising economies became known as shock therapy and were similar to successful approaches used in Germany after the two world wars.[31] When Russia fell into poverty after adopting his market-based shock therapy in the early 1990’s,[38] some Western media called him a cold-hearted neo-liberal.[39][40]….“
  Dalo by se spekulovat, že právě že on spoluumetl cestičku Putina k moci.

  1. Jeffrey Sachs je dnes v USA a na Západě prakticky v klatbě, jelikož se příliš rozhovořil o historii ukrošské zabijačky, ostřelování Donbassu od roku 2014, banderismu a nacismu Ukrošů, nutnosti vyjednání míru…
   A hlavně, o roli Fašingtonu v celé té záležitosti, jakož i o dalších amíckých „vývozech demokracie“.
   https://www.youtube.com/watch?v=QrmWpI_s7rc&t=104s

   1. A takovy to byl hrdina libodemo.
    Existuje velmi malo lidi tak zapalenych do Gryndylu.
    Rici pravdu o Ukrajine mu zlomilo vaz.
    Misto aby ho poslouchali, on tamni pomery totz dobre zna.
    Je to videt, kdyz o Ukrajine a Rusku mluvi spatra.
    I takove kapacity jako Seymour Hersh v tamnich realiich dost tapou.

     1. Ale je , vykopnutej vod jednoho zlabu, jinej zlab hleda a nasel pro sebe a si chce vyzpivat , nejaky susne.,
      zase jinde. Na tom takovym nezalezi , jen kdyz penizky zase cinkaji..

   2. Pri obci Grigorovka v Doneckej ľudovej republike bola zlikvidovaná ukrajinská diverzno-prieskumná skupina.

    Straty Ozbrojených síl Ukrajiny v tomto smere dosiahli počas dňa až 60 vojakov, bojové vozidlo pechoty, dva pickupy, samohybnú húfnicu „Gvozdika“, húfnicu D-20, ako aj raketomet „Grad“.

    V chersonskom smere bolo počas dňa paľbou zničených až 50 ukrajinských vojakov, deväť vozidiel, ako aj samohybná húfnica „Akacia“.

    Operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo Ozbrojených síl Ruskej federácie počas dňa zasiahlo 107 delostreleckých jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny v palebných pozíciách, živú silu a vojenskú techniku v 137 miestach.

 17. …Nebo zakázat nože. Je to levnější a politicky průchodnější, než pojmenovat problémy, pak najít jejich příčiny a odstranit je…
  Tohle je největší bolest dnešní doby. Nic není jisté, vzduchem poletuje celé hejno pravd. Kdo má šanci řvát víc nahlas (t.j. má za sebou média – a tím pádem už předvařené (čti předposrané) policejní složky a soudy) vyhrává. Nebo to aspoň tak prezentuje

  V ruské TV dneska dávali besedu novinářů vojenských zpravodajů a blogerů s V.V. Putinem. Kdo se nebojí ruštiny je toho přes dvě hodiny. Je tady.

  Nejde mi o obsah, ne o všem máme zprávy, ne všemu odsud rozumíme ale o atmosféru. Fascinuje mě ale jako se může tlupa novinářů bavit s presidentem tak uvolněně, beze strachu a on jim odpovídá klidně, příčetně a ani se u toho nepotí.

  Ekvivalent takové besedy u nás v Kotlince si prostě nedovedu představit.
  Mám velkou představivost, ale tohle jde mimo mě.

  1. Já si naopak živě představuji podobný rozhovor s prezidentem našeho přítele a spojence nejvěrnějšího, největší demokracie na světě, garanta transatlantické jednoty, míru ve světě a světě založeném na dodržování (jejich) pravidel.
   Volně budu metamorfózovat.
   ČŘ je čtecí zařízení.
   NDS je nápověda do sluchátek.
   Pak je tam POTUS.
   ČŘ: „Jděte tři kroky vpravo. A pozdravte publikum.“
   POTUS: „Jděte tři kroky vpravo. A pozdravte publikum.“
   NDS: „Pozdravte publikum ve Wisconsinu.“
   POTUS: „Pozdravte publikum ve Wisconsinu.“

   Všechno uvedené je pochopitelně fikce a básnická metafora.

  2. Neříkejte, že zrovna ten současný nepůsobí úplně normálně lidově. Vždyť měl i besedy třeba ve Varech v knihovně. Myslím, že zrovna toto je dosti nepřesné a nespravedlivé. Ano u Zemana si to člověk představit neumí, ten se převážně válel v posteli, ale u Pavla snadno.

        1. V každém případě ta beseda s blgery a „vojenkory“ velmi zarezonovala v západním tisku. Hledali tam nějakou režii, střihy – a nic. Oni se ptali a VVP odpovídal.

         Klidně, někdy dokonce vtipně. Pohoda u „šišatého stolu“. Pro mě je (díval jsem se na to s otevřenou hubou) nepředstavitelné, že by se podobná beseda konala někde na Západě nebo dokonce v Kotlince. Aby se presidenta budoucí velmoci* někdo takhle doptával, bez „vyvolávání“ a předem domluvených otázek a bez toho, že by tiskovku někdo, až bude presidentovi úzko, z „moci úřední“ ukončil. A co se týče tajných vojenských otázek tahle beseda pokračovala bez kamer a mikrofonů.

         Co by za to dala CIA kdyby tu druhou část někdo nahrával. Bylo tam i to, co bude na podzim. Ale ti, co tam byli vypadali, že přistupují na pravidla hry. Důvěra. Pro Čecha nepředstavitelné….

         No uvidíme…

         */ Že v NWO bude USA, Čína a Rusko už mluví i američtí komentátoři.
         Hlavně bývalí vojenští. Pouze neví, kdy přesně. Kolik Ukrajinců bude muset ještě padnout.

         A taky – Indie striktně odmítla nabídku vstoupit do NATO. Příznačné.

         1. Takový klid a, jak říkáte, důvěra, jako by neměl, co ztratit, kdy v každém okamžiku může ztratit všechno. To je už mistr a ještě dodává odvahu, klid a sílu ostatním a nemusel by. Ale to by byl pak sám proti sobě a to je to poslední, co pro tak obrovskou zemi by měl udělat.
          Jen nejsem rád a nechápu, proč to teď potvrzujete, to, co mě nenechává klidným, jakže v NWO ty usa? Aspoň, kdyby se přejmenovaly nebo tak něco…
          Usa nejsou flexibilní, je tam těch států nějak moc a šablony..
          Ta důvěra za zavřenými dveřmi, ta už se pak hůř zrazuje..
          Díky za postřehy a za zprávy z ruských tv, apod.

   1. Re: Sranda

    PePa po mně chce, abych prosil za odpuštění německé soudruhy, jejichž otcové mi vyvraždili půlku rodiny.
    Si nemůžu pomoct, ale nejde mi to přes pysky.
    Já vím, je to závada na mojem přijímači, měl jsem se narodit do lepší rodiny. Nejlépe pak soudružské.

   2. Srando, asi vás zklamu, ale ne, nepůsobí. Pokud to myslíte ironicky, tak OK. Pokud to myslíte vážně, tak byste se měl nad sebou zamyslet.

   3. Co já vím, Zeman se dost najezdil po regionech, setkával se s lidmi dost často. to Vám uniklo?

    Jestli berete informace pře ČT, omlouvá Vás to.

  3. Jen část besedy byla natáčená. Zmiňuje se o tom Jurij Podoljaka. Je přímo nadšen neb se dostali k některým utajovaným informacím a ještě více je nadšen, že zamrzlé problémy, které on tam předestřel se začaly hýbat.

  4. Velmi zajímavé, jsem zatím sotva ve čtvrtině, Putin mluví opravdu rozvážně a jsou tam v pohodě.
   Udává, že přesná čísla lidí nemá, že ale obecně Ukrajina ztratila od začátku ofenzívy (4.6.) až 10x více vojska. K tomu ca 160 tanků a 360 obrněných vozidel. Taky další techniku, kterou kvůli použití dalekonosných zbraní nedokáže spočítat, ale že celkové množství zničené už je ke 30% z toho, co tam bylo pro ofenzívu dodáno ze zahraničí. Což se prý i shoduje se západními informacemi, které si obstarávají. K ruským ztrátám uvedl, že 54 tanků.
   Je to ke 13.6.

 18. Pravda nás neosvobodí. Za tu dnes půjdete do kriminálu.
  Možná si současní místodržící myslí, že nás osvobodí jiná věc na „p“ (v cizozemštině to začíná na „a“), kteréžto heslo bylo nad branami převážně hygienických zařízení s množstvím sprch.
  Makat, holoto.
  Vydělat na splátky a kus flákoty, přijít orvaný z práce, lehnout a chrápat, aby mohl robotník druhý den zase do roboty.
  „A v létě Máňo, pojedem naší ochcávkou v dechtu do tý Poreče. Sice budem žrát řízky z bůčku, co si doma napečeme, ale ať sousedi viděj, že na to máme.“

 19. Můžou si za to libtardí elity samy.
  Bez debat je třeba podporovat válečné uprchlíky . Ale v Česku se úsilí zvrhlo v adoraci všeho zlutomodreho ruku v ruce s nenávistí k všemu ruskému. Není nic mezi, ode zdi ke zdi.
  Bylo otázkou času, kdy to lidem začne lézt krkem a taky kdy na sebe narazí práva dvou citlivých skupin.
  Romové, přisáti na státní vysychajici struk , musí vnímat příchod dalšího hladoveho telete s obavou .
  Tedy fialové elity vyslali do Brna vrchní koordinátorku pro menšiny, která ve své naivite deklarovala, ze největší obavou je, aby této události nezneuzily nedemokratické nenávistné živly a nesnažily se podněcovat v Romech nenávist k Ukrajině .

  A do toho vyventiloval přetlak v Plzni hrdina od mariupolu
  https://www.expres.cz/zpravy/ukrajinec-napadeni-plzen-heyrovskeho.A230613_120805_dx-zpravy_stes

   1. Válečný uprchlík prchá, protože mu jde o hubu. Valná většina z těch jižních migrantů a značná část těch východních neprchá před válkou, ale“jde na lepší“.

    1. ale vůbec ne. to krásně půjde oboje najednou. francie a německo si možnost zbavit se toho svého crème de la crème vzít nenechají. přece výr šafndás.

   2. Ano. Nemluvím o ekonomických migrantech nebo zmanipulovaných masách. Válečný uprchlik by také měl končit v první bezpečné zemi .

  1. Můj kamarád je šéfem regionální redakce celostátního deníku v našem statutárním městysi. Velký rusobijec. Včera večer se nějak náhodou zatoulal na Americkou (dříve Moskevskou, předtím krátce Ludvíka Svobody, předtím Stalinovu atd.) ulici v centru města. Prý měl až strach, protože potkával jen Ukrajince a Cikány, většinou ve značném stupni rauše.
   Nejsem si jist, zda o tom něco napíše….. 😀 .

  2. Bude hůř, Marie P. Asi si jen těžko kdo z nás umí představit, co udělá s psychikou člověka přímá účast ve válce. Každou vteřinou strach o vlastní život, umírající a mrtví kolem, vědomí zabij nebo budeš zabit. A až tihle přijedou do ČR za svými sem uprchlými ženami a dětmi… zdánlivě v pořádku, ale co se bude skrývat uvnitř jejich duší a mysli?

   Neodsuzuji. Tyhle hrůzy přináší válka. Tyhle hrůzy probudí „spící geny“, které má každý tvor k tomu, aby přežil v nepříznivých podmínkách… četla jsem, jak trauma holokaustu přežívá a přenáší se sál a dál do dalších generací (nejen jako dějepisné vyprávění, ale přímo v genech)…

   S čím v duši sem přijdou váleční přeživší? Kdo jim bude co kázat o morálce? O hodnotě lidského života? Ne, tohle se nemělo stát. Kolektivní Západ se zpronevěřil všem svým idejím, které tak velkohubě deklamoval.

 20. Není bezpečné mluvit o miliardách peněz, které se daly na problematiku ghet, aby se po dvaceti letech ukázalo, že jich přibylo, ale nemělo to žádný vliv ani na přidělované peníze, ani na lidi, kteří je probendili.
  Podpis. Razítko. R A Z Í T K O!

 21. Dalo by se to nazvat i zhmotněním metafory. Ač jsem permanentní optimista, myslím že jsme dostali v přímém přenosu ochutnat jednohubku bohatě prostřeného stolu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *