19 června, 2024

Vsadili na to svůj život

Před několika dny jsem napsal, že podle mého rozumu spočívá ruská propaganda v tom, že se Rusko záměrně vykresluje jako slabé a tím nutí protivníky předčasně vytahovat karty a dělat chybné kroky, které pak nemohou vzít zpátky ani z politických ani z vojenských důvodů. To bylo ještě před pádem Prigožinova letadla, které k této úvaze přidalo zase další parametry. Čím déle sleduju celou situaci na Ukrajině, tím více jsem přesvědčen, že právě tohle je strategická podstata celé války.

Ekonom Pavel Šik nedávno dával k lepšímu článek, že Rusko za loňský rok v celku zbohatlo, zatímco USA a EU o rekordní bohatství přišli. Proč? Inu, udělali chybné kroky. Věřili, že Rusko bude možné sankcemi udolat hospodářsky a vojenskou pomocí Ukrajině udolat vojensky. Ani jeden z těchto předpokladů se nesplnil. Naši pravdomluvní novináři dál pouštějí bombastické zprávy o tom, že už brzy bude vše jinak, už brzy Ukrajina začne vítězit, už brzy to přijde, ale začíná to stále více připomínat Goebelse, který také dokázal tři roky vítězně ustupovat a obyčejným Němcům do došlo až tehdy, když jim děla duněla za humny, pod okny jim prchali lidé s dvoukoláky a šrapnely jim prostřelovaly okna.

Samozřejmě, většina generálů či vojáků měla představu, jak je to doopravdy. Viděli, že to jde do háje. Dokonce zkusili i atentát na Hitlera. Ale obyvatelstvo zatím stále věřilo v tisíciletou říši a dokud se na ulicích nemluvilo rusky, tak nevěřili a udávali své lépe informované a více přemýšlející sousedy jako kolaboranty. Ostatně, to už tu dneska máme taky. Viď, Libore. Já vím, že mě čteš. Rusko je samozřejmě slabé, je to vtělené zlo a je naší povinností nechat shořet svět, jen aby byl Putin poražen.

Když nějaká debata o slabém Rusku, které bude už brzy poraženo (a když ne letos v létě, tak příští rok, jak tvrdí kupříkladu maršál Petrla), dojde do výčtu toho, jak jsou Rusové neschopní a Ukrajinci schopní, jak je Západ jednotný a východ nejednotný, jak je svět proti Rusku a Putin nemá žádné kamarády, tak dávám za příklad henten Niger.

Tam prostě udělali převrat. Generál zavelel, armáda vykonala, sesadila „demokraticky zvoleného“ prezidenta, lidé na ulicích začali slavit s ruskými vlajkami a bylo vymalováno. Nezačala žádná občanská válka.

Ten Sahel, to je kus světa, kde lidský život nemá už vůbec žádnou hodnotu. Že lidí je jak sraček (že Kefalín), to platí všude, ale v Africe nejvíc. Nikde na světě se tak snadno a radostně nevraždí, jako právě tam. Zvěrstva doprovázející každý konflikt jsou tam obzvláště šťavnatá. Tam se milost nedává, tam se řežou krky, usekávají ruce, vraždí se ženy i děti a žádnému místnímu vůdci (ani tomu demokraticky zvolenému) to nezvedá krevní tlak. Když nejsou kulomety, používají se mačety. Masové vraždění tam katům nezpůsobuje psychickou újmu, na jakou si stěžovali velitelé Wehrmachtu.

Když v Nigeru uděláte převrat a hrozí vám, že vám do země vpadnou američtí spojenci z ECOWACSu v čele s Nigérií, která má víc lidí než všechny ostatní tamní země dohromady, tak jste vsadili svůj život. Pokud neuspějete, tak vás nečeká řádný soud, ale hodně hnusná smrt ala Kaddáfí. Tady v Evropě znamená sázka na ukrajinské vítězství v případě neúspěchu nejspíš jen vyhazov z politické funkce a možná nějaké popotahování a vyšetřování. V Africe se s tím nikdo pytlíkovat nebude. Ostnatý drát kolem krku a uvláčet za džípem.

Přesto nigerští pučisté vsadili svůj život na Rusko. Na to slabé Rusko, které se už za chvíli rozpadne. A vsadili na něj nejen v Nigeru, ale i vedle v Burkině Faso a Mali. Ano, pokud dojde na válku s Nigérií a dalšími zeměmi a pokud vsadili špatně, tak se jejich šéfů týká stejně ošklivá a bolestivá smrt. Rusko je před rozpadnutím, ale nigerský generál vsadí svůj život na Wagnerovce…

Že by i africké chunty měly lepší informace o ukrajinském konfiktu, než my?

Oni si v Nigeru klidně dovolili vyhodit Viktorku Nullandovou… A teď si dovolili vyhodit delegaci států ECOWACS. Úplně vidím ten dialog:

Okamžitě vraťte zvoleného prezidenta do funkce

Až naprší a uschne.

Provedeme k vám invazi

Jevgenij nedávno říkal, že neprovedete.

Ano, Prigožin se fotil se samopalem v poušti… Jeho melody boys už jsou zřejmě na místě a spolu s nimi přišly i ruské zpravodajské informace. Alžírsko, Niger, Burkina Faso a Mali se vůbec nebojí, že by jim Rus nepomohl nebo že by se jim rozpadl před očima. Naopak… vyhazují Frantíky, urážejí Nullandovou (a to je hodně mstivá ženská) a z vyhrožování dvousetmilionové Nigerie mají bžundu.

Fakt se Rusko rozpadá? Fakt Putinovi odtikávají poslední dny (týdny, měsíce roky)?

Nigerijci sice říkají, že datum invaze už je stanovené… ale jak vidno, moc se jim do válečného dobrodružství (proti vojákům nejvíc jebnutého Rusa na světě) nechce. Ten chlap byl totiž schopen vyrazit i na Moskvu… co kdyby vyrazil na Lagos? Navíc, byl ten převrat nejspíš dobře připravený a naplánovaný. Kdo ví, kolik kamionů s vojenským materiálem čekalo vedle v Mali a teď to jen převezli do Niamey?

Jsou to jen střípky. Stejně jako loni ty staré ruské tanky na Ukrajině. Nevidíme celkový obraz. Nevidíme, co bychom vidět měli. Nemáme informace, které bychom potřebovali. Lžou nám. Neustále. Hlídací psi demokracie se změnili v dogy Waffen SS. Česká televize už nehledá pravdu. Jen upevňuje narativ. Zřejmě to funguje… i Goebelsovi to fungovalo. Nerozhodujeme se podle pravdy, ale podle toho, co mocní chtějí.

Jestli chceme najít pravdu, musíme to udělat sami. Celá ta občanská společnost nebyla vybudovaná, aby pravdu hledala. Je tu od toho, aby střežila zájmy mocných. Nedá se nic dělat. Musíme sami „zpytovat tajemství světa pokládáním prokletých otázek.“ Sami musíme hledat, protože nikdo z těch, co to měli v popisu práce, už to nedělá. Ne, nevím, jak je to doopravdy. Ale když někdo vsadí svůj život při převratu na Rusko, tak je to sakra silný argument k přemýšlení o tom, jestli není všechno jinak, než jak nám říká Erik Tabery a jemu podobní.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu. Kdo pošle alespoň 200,- Kč, může si stáhnout audioknihu.

183 thoughts on “Vsadili na to svůj život

 1. V konečném důsledku vsadí normální lidi svůj život jen na svý potřeby. Na svý podíly půdy (neprodejné cizákům) , na podíl z rozpočtu (neprodejný cizákům) a v konečném důsledku gdyž už to musí byť, budou o sobě rozhodovat sami nebo nastrčí mamu. No a ta vám vyčiní.

 2. Arvo Hallik, manžel zásadovej rusofóbky a premiérky Estónska Kaji Kallas dokázal za rok a pol konfliktu na Ukrajine zarobiť na dodávkach tovaru do Ruska asi 1,5 milióna eur.

  Ako zistil ERR, prepravná spoločnosť Stark Logistics, ktorej jedným z majiteľov je manžel Kaji Kallas, previezla tovar z estónskej spoločnosti Metaprint do Ruska, kde sa z neho vyrábali sankcionované produkty.

  Jeho manželka, predsedníčka vlády Kallas sa už vyjadrila, že „je to inak, musíte to pochopiť“ a že v súvislosti s ruským biznisom svojho manžela odstúpiť neplánuje.

  V máji 2023 Kallas v rozhovore pre Financial Times povedala , že musela prosiť estónske spoločnosti, aby odmietli spoluprácu s Ruskou federáciou. Obvinila miestne firmy z pokrytectva: „Veľmi nahlas hovoríte o Ukrajine, Rusku a bezpečnosti, ale v zákulisí podporujete Rusko.“
  https://rus.delfi.ee/statja/120226662/suprug-premer-ministra-arvo-hallik-vsyo-eshche-dumaet-chto-otvetit-presse

  1. Hm… Odmítá evoluční teorii a mluví o milionech let lidské existence. Spiritualita, skokový vývoj, kreacionismus… No nevím.

   1. Jsem asi na dvaceti minutách a celé to pravděpodobně nedám. Je vidět, jak se paní Peková dostala skrze těžké peripetie svého života a v důsledku mediální i profesní štvanice z oblasti čisté vědy do oblasti čiré iluzivnosti.

    1. Jaký guláš v hlavě musí mít třeba takový Jiří Grygar. Vědec, úspěšný popularizátor vědy a silně věřící. Ale když to dokáže držet v hlavě on, proč by mi to mělo vadit. Ale nesměšuje to.

     Paní Soňa Peková se mi nelíbí od pohledu, C-19 je minulost, kterou nemá smysl bez důkazů pitvat a vlastně ani potom. Mrtví jsou mrtví, peníze pro farmaceuty se už nevratně vydaly, tak nevidím nejmenší důvod se tím zabývat.
     Stačil mi skoro hodinový rozhovor s panem Duškem. Je to fakt sympaťák – a nesouhlasím s ním ani v jedné věci. On v zázraky věří, já ne. Ale nekřičeli jsme na sebe a ani přes hubu si nedali.

     1. No… Paní Soňa po dvacáté minutě toho rozhovoru přišla s tím, že Zemi ovládají Drakoniáni a nad vším tím vládne Satan. O Plejáďanech či různých dalších ani nemluvím. A to naprosto vážně.

      1. No, Jirku Grygara znám osobně asi od roku 1980… Je smutné pozorovat, jak s rostoucím věkem zblbnul. Dříve se s ním dalo rozumně diskutovat, v posledních letech už ne. No a jinak, ten jejich slavnej klub, kterej kolegové překřtili na Syfilis, už taky párkrát šlápnul do hovna…

     2. re Starý kocour:

      C-19 ještě neskončil, protože postižených lidí jsou tisíce (hlavně v hlavě). Mnoho lidí se nechalo pod falešnou hrozbou smrti očkovat a dnes se za to stydí. Je to o manipulaci s lidským materiálem a podobná manipulace Hitlerem taky není náhodná, je to pořád živé téma a kdyby nepřišla válka, u kolikáté vakcíny by to skončilo?

     3. Co to je za howno?
      ..“Mrtví jsou mrtví, peníze pro farmaceuty se už nevratně vydaly, tak nevidím nejmenší důvod se tím zabývat.“

      Chytit, zavřít, ukamenovat nebo rozčtvrtit, ty svině co si to vymyslely.
      Nastolit volby potřeb aby imbecilové s diplomy už nigdy nemohli rozhodovat za fšechny.

      1. Jak již psáno: přišla Ukrajina= zmizel cowid i Tečka?
       Začne válka v Mali? Začne tu ten cowid 23 a miliony Teček opět spasí věřící v boha smrti Cowida!
       Nikdo nesoudí zaklekávače zdravých, lháře a překupníky z vlády a ministerstev, protiprávní Opatření a vyhlášky…
       Zločiny nebudou nikdy potrestány!

    2. Co je to čistá věda, tdx? Ve které fázi naší civilizace se nachází? V té současné? Nebo v některé z minulých, dnes popřených? Nebo v příští, až popřeme tu současnou?

     Osobně považuji za největší nesmysl vědců teorii velkého třesku, například.

     1. „Osobně považuji za největší nesmysl vědců teorii velkého třesku, například.“

      A umíte své intuitivní tušení matematicky zdůvodnit? Ne, že. Teorie Velkého třesku, byť je to jen teorie, je zatím obecně přijímanou teorií, která je podložena matematickými důkazy. Nikdo ale z vědců netvrdí, že je to teorie jediná či že jde o absolutní pravdu. To věda netvrdí nikdy: https://www.youtube.com/watch?v=e2_A8AqrB-s

      Čistá věda je ta, která není založena na nějaký duchovních nepotvrditelných a z reality neodvoditelných spekulacích typu, že zemi ovládají ještírci nebo že naše údajná duše je nesmrtelná a prochází nejrůznějšími, dále nespecifikovanými, dimenzemi nebo že smítko zvané Země zapomenuté na okraji jedné z mnoha milionů či miliard jiných galaxií ve vesmíru je „boží zahrádkou“, s níž má údajný bůh zvláštní úmysly a slouží duši k hledání nějakého svého smyslu, byť před vstupem na Zemi všechno zapomněla.

       1. To nebylo pejorativně myšleno. Pokud byste si pustil to video, na nějž se o kus výše odkazuje, tak tam tyhle věci padají z úst paní Pekové bez jakékoliv ironie.

        1. „A takhle my tady žijeme“…

         „Vědecký konsenzus“ je a priori nevědecká záležitost, jelikož věda je založená na experimentu a teoriích, které jsou v souladu s experimenty. Což neznamená, že jsou „potvrzené“. Že s tím „většina vědců“ souhlasí, neznamená z vědeckého hlediska vůbec nic.

         Scientologie – aneb věda o vědě – Karl Popper a další autoři atd… je o tom plno knížek, kdyby někdo chtěl něco vědět, no a ne jenom blbě plkat.

         Jako když nacistický režim napsal prof. Einsteinovi, že „většina německých vědců“ s jeho teoriemi nesouhlasí, vtipně odvětil „proč většina, stačil by jeden, kdyby ovšem měl pravdu“.

         Dnes je to podobné, anžto nacismus/fašismus se vrátil, jinak pojmenovaný, ale stejný, jako tenkrát. Mocichtivých kreténů a hovad je pořád dost…

          1. Heheehe.

           Přesně tak. Tohle ukradli také…
           Ron Hubbard to vzal z gruntu…

  2. Peková mě coby až zarputilá technokratka překvapila. Sice zdůrazňuje to „představme si, kdyby to tak bylo“, taky se ale odkazuje na Hawkinga a jeho designovaný vesmír. I když si pro mě tam trochu pouští tu fantazii „na špacír“, viz připomenutí těch létajících korábů, zmíněných ve védách (což zase odkazuje vedle stvoření na tu mimozemskou „inseminaci“), pořád to je odkaz na autoritu, u které nejde jen mávnout rukou. Jako ale vždy, aby se někdo mohl pustit do polemiky či otevřeného nesouhlasu, nejprve si musí být jistý tím, co Hawkinga k vyslovení takové teze vedlo. Aby pak neoponoval něčemu, co buď pro podstatu není důležité, nebo bylo „nějak řečeno a nějak slyšeno“.
   Osobně bych se do takové polemiky nepustil, protože si uvědomuju svůj handicap. Má schopnost „obyčejné“ abstrakce – takové, které je schopno tak 99% lidí a která ani k pochopení designu ani k pochopení třesku nestačí – mě blokuje.

   Škoda každopádně, že o mnoho víc, než že je ten vesmír designovaný, čímž pádem někde musí být taky nějaký autor toho designu, toho ten vědec lidem nenechal. Kdyby jo, třeba by přestala teorie stvoření být pouhým „axiomem“ – tvrzením, které se považuje za pravdivé, aniž by se dokazovalo. Přestalo by být na skladě jen ohýbání a prefabrikace dějů pro podporu svého tvrzení, začalo by skutečně na obou stranách docházet k argumentaci…

    1. Nejsem zas natolik sečtělý, abych znal všechny církevní Anselmy, asi ale máte na mysli „tamtoho“. Racio coby nástroj pochopení Boží pravdy. Třeba Stephen bude prohlášen jeho pokračovatelem a taky kanonizován…

     1. Ve skutečnosti věřlt a proto nástrojem nahlédati, co se např. tohoto Ans. týče. Vaše polemiky s ním bych si početl rád. Měl jsem ale na mysli něco jiného, něco jsem chtěl uvést do pořádku snad, ale vlastně ono to v pořádku asi je

      1. Formulaci toho přístupu viditelné znáte lépe. Je tam ale pořád ta podřízenost rozumu víře, respektive víra je východiskem pro mozkovou práci v její prospěch. Nic jsem od něj nečetl, můžu mu proto i křivdit, ale je tam ta determinace a ta práce spočívá v „racionalizaci iracionálna“.

       Hawking to racio používá nepodmíněně. Nevychází ze žádné závazné presumpce, jejíž rámec by nepřekročil. Systematickým pozorováním a následným vyvozením/dovozením došel k poznatku, že fyzika sama (či s chemií) takový vesmír vyrobit neumí. K čemuž z podstaty věci nemůže být jiná alternativa, než, že byl vyroben. Což automaticky znamená někým vyroben.
       //Tady si přihřeju polívčičku, jde o stejnou „binární“ situaci, jako, že nebýt proti vládě je svým důsledkem to stejné, jako být s ní. Když se něco kutálí z kopce a to kutálení se něčím nezastaví, bude se to kutálet až úplně dolů. A už bez vesmíru – při vyřčení čehož Vidlák dostal silně vynadáno a já byl nesouhlasně vymlčen.//

       Jednou možností skutečně je metafyzická entita, tzn. nepoznaný, nicméně svým vlastním způsobem existující Hospodin – Jehova – Aláh (plus řada dalších jmen od lidí). Základní věroučná informace, bez lyriky a beletrie, pomocí které je podávána, by tedy byla pravdivá. Jak moc ovšem dotyčný chce, aby byl uctíván, aby se lidé nějak chovali atd atd, to tím odpovězeno není, zůstalo by se čistě jen u kladné odpovědi na otázku té existence.

       Ale větví se to opět na metafyziku a fyziku, druhou možností je právě to, že náš vesmír je jako bakterie, kultivovaná v Petriho misce. Může-li u třesku něco být infinitezimálně – nekonečně malé, stejně tak může být opak, tzn. něco fakt velkého. Do nekonečna se vejdou opravdu velké věci, třeba hypergigantický rozcuchaný vědec, žijící mnoho trilionů našich let, který si nejen ten náš, ale různě vesmíry v té misce pozoruje. Měl mámu a tátu, prodělal pubertu atd, jen to celé bylo větší. Pořád ale na tom fyzikálním základě.
       Pokračovat se nicméně může otázkou, kde se vzal zase on, jestli taky není někým/něčím stvořen, je to jak slepice a vejce…

       1. Základní věroučná by tedy, říkáte, byla pravdivá, když už i ten Hawking zkoumaje onticky vyšel z toho stejně nakonec zase jenom ontologicky, čímž zanechal „je“, toliko bytí, a vyhnul se tím bloudění v kruhu s tou vaší rozcuchanou experimentcácorkou, totiž samozřejmě, že daleko největší, co lze myslet musí být mužský, protože většího nic není, což je jen další potvrzení existence Boží(ho), jakož i to, že každý člověk je schopen chápat neochvějně, co se Bohem myslí, čímž se trochu jaksi dostáváme k tomu, o čem jsme mluvili před časem a co mě docela rozdrtilo. Ale raděj že od vás, opravdické. Čistý řez. Jsem na nějakém vědeckém rozcestí a je to na mně asi i znát, už si toho lidi všimli a já jako poslední snad a to přísahám, když nemusím, nemluvím. Nicméně bych nerad, kdybyste nějak zvažoval svůj sloh nebo tak. Myslím, že plechovou, jak říkáte ústa, to ne, to zase jako ne, to bych neřekl. Tak to jsem chtěl jen uvést do pořádku. A přitom jsem si vzpomenul na toho Anselma.

        Ale třeba já chápu to racionálno v tu víru, že s vládou se má mluvit a že máme vyjádřit potřebu k vytvoření systému spolupodílení se na ovládnutí svého státu

   1. Tie teorie o mimozemstanoch, ktorí oplodnovali pozemske zeny a tak urychlili evolučny vyvoj cloveka povazujem za este vacsiu kokotinu ako teoriu o beztriednej komunistickej spolocnosti.
    So simpanzom ma clovek zhodny genom na 99%, a napriek tomu nemoze mat s nim deti. No nejaky mimozemstan, ktorí sa vyvinul v galaxii andromedy, a bol vystavany na uplne inom principe ako clovek, dokazal oplodnit pozemske zeny, fakt Chuck Noris! Zazrak by bol už len to, ak by ho clovek dokazal vnimat svojimi zmyslami.

    1. To je od Danikena. V Jižní Americe jsou pro to i prý důkazy, báje Indiánů a kresby kosmonautů na skalách a planina Nazca coby přistávací dráha

   1. Milan44 re: áno rozum sa zastavuje nad takou logikou. Ale je to nakoniec kumpánia hercov a vykopnutý černoprdelník Bezák…… 1989 sme kričali: Keď nám bude ťažko, pomôže nám Kňažko…. kde herec tam pohroma viď Zelňák v ukrošsku 🙂

   2. 1. oktobra nevyjde slnko, ak neprides volit! (samozrejme PS, ak budes volit smer, tak slnko nie že nevyjde, ale rovno vybuchne)

  1. Nevím, co se divíte u Martina Huby, ten byl už aktivní za VPN, od Havla a od Kisky dostal vyznamenání, v roce 2021 dostal taky čestný doktorát sluníčkářského AMU.
   Když vynechám to „Rusko zvíťazí, ak neprídeš volit“ a „Prebudíš sa do iného sveta, ak neprídeš volit“, tak ty ostatní může klidně používat i opozice (nevím kdo je Blaha, kterého mám naštvat)

  2. Určite progresivci, jednak majú podchytenych väčšinu bratislavských hercov, jednak dosť často sa tito úplne seriózne v rozhovoroch sa vyjadrujú, ze ak vyhrá Fico, tak znicenie Slovenska a všetkého, čo funguje…..máloktorý tomu neverí…..väčšina úplne úprimne. Slovensko sa stane ruskou kolónou a čiernou diétou na mapa Europy

   1. Zlaté staré časy kdy tato šmíra kočovala aby se uživili a lidé si spíše chránili věci před ukradením než by se zajímali o jejich názory. Oni se ale nezměnili, jde jim jen o vlastní prospěch.

     1. Ta na to sbírá síly v nemocnici. Už se prej těší, až vyjde ven a znova se plnou parou vrhne do práce. Bůh nás netrestej!

 3. Mimochodem, to, co se na začátku diskuse pokoušíte řešit celkem neúspěšně IQ testy, řešili komunisté tzv. výběrem kádrů. Což by možná fungovalo, kdyby se to dalo nějak objektivně ošéfovat a nezasahovaly by do toho faktory jiné, jak to bylo možné vidět za minulého režimu. Úspěšnější jsou v tom evidentně čínští soudruzi, kteří mají kromě vstupních kritérií i ta výstupní, například popravu, pokud se prokáže zneužití funkce pro vlastní prospěch.

 4. Trochu přemýšlení o budoucnosti.
  Smějeme se a máme radost jak se KoZa hroutí. A ona se hroutí. ALE uvědomme si, že my se hroutíme s ní.
  Takže jaký je plán B, až se to tu vše posere.
  Předpokládám že žádný. Všichni doufají, že se to tak nějak samo vyřeší.
  Ale nevyřeší. Jdeme cestou Ukrajiny před SVO. Rozkradené, zkorumpové, zchudlé země, kde kdo má rozum uteče.
  Přesně to nás čeká. Stát bez budoucnosti.
  Všichni tvrdí, že bez EU nepřežijeme. Já tvrdím, že nepřežijeme s EU. Z EU k nám už nic dobrého nepřichází. A až skončí v EU automotive, tak v tom momentě je pro nás vazalství k EU naprosto zbytečné.
  Takže Vidláku, jaký je plán B?

  1. Žádný plán B není a nebude, všechno zůstane při starém, žádné bohatnutí obyvatelstva se konat nebude.
   Čeká nás drahota, možná přijde i vir, politici se oklepou, sem tam nějaký prozře a přeběhne a voliči si v klidu a smrádku půjdou odvolit další velké dobro na pár let.
   Pořád platí, že politici jsou vůlí voličstva, tak bych žádné zázraky nečekal a jestli bude válka, tak na to ani ten nejpitomější český politik , nebo volič nemá sebemenší vliv.

   1. Milane, Možná, že se nebude lítat na dovolené k mořím. Ani jezdit na Jadran. My pracující máme vskutku obavy, aby byla práce, aby bylo z čeho splácet závazky, aby bylo na faktury a jídlo.
    Aby nám banky nevzaly bydlení.
    A teď si představte, že tady je nemalá skupina která nepracuje a bere sociální dávky. Bude na ně potom pořád? Budou se ochotni o ten koláč dělit? To bude panečku něco. A ano, je to zajímavý námět na to, co si počít.

    1. Živit tuhle skupinu je marginálie oproti tomu co zbraní a další humanitární pomoci poskytujeme uprchlíkům a co nás stal covid a ta válka.
     Tihle neprizpusobivi jsou letitý problém našeho státu a s tihle vypalnym je počítáno, ale to ostatní už je ta povestna kapka , kdy státní rozpočet řekne ende.

  2. Ale Jarku, nesmíte zapomenout na zvláštní schopnost obyvatel této kotlinky. Při všech významných dějinných zvratech jsem zprvu stáli na špatné straně, ale nakonec jsme skončili na straně vítězů. Od rozpadu R-U říše, přes II. sv. válku až po pád železné opony. Opět budeme na straně vítězů, včas se k ní přidáme, máme to v genetické výbavě. Buďte optimistou. 🙂

   1. To bych potřeboval nějak vysvětlit, nevím, kdy jsme začínali na nesprávné straně a pak se stali vítězi, tím, že jsme včas přešli do vítězného tábora?
    Jako součást R-U jsme Rakousko pomáhali rozbít, proto nám dovolili mít vlastní stát (Dohoda nechtěla silné Rakousko)
    Za WWII jsme byli (i díky naším spojencům) prvním okupovaným státem a prvním státem, kde vznikl odboj proti okupantům, takže nechápu slova o našem přechodu na vítěznou stranu.
    No a že bychom byli na vítězné straně po pádu železné opony tak to taky dost pochybuji.

    1. On málokdo si už pamatuje, že v roce 1914 u nás všude vlály černo-žluté vlajky, většina národa sborově a celkem dobrovolně zpívala „Zachovej nám Hospodine císaře a drahou vlast“, mobilizace proběhla naprosto ukázkově, bez jakýchkoliv protestů a zádrhelů. Statisíce chlapů v rakousko-uherských uniformách pak bojovaly na srbské, italské, francouzské a ruské frontě, obrazně řečeno bok po boku s Německým spojencem. Zaměstnanci zbrojovek makali seč mohli. To byl začátek. No a když to skončilo, sloupávali jsme rakousko-uherské orlice, bourali sochy a památníky, přejmenovávali ulice v nové státě, zpívali novou hymnu a opájeli se pocitem rozbití té nenáviděné říše. 🙂

  3. Novinky v clanku sou stary jako lonska uroda svestek. Nebo tak.
   Otazky stale nevyreseny.
   Zapad specha do krachu . Neudela nic pro svou zachranu ,
   naopak a nekdy to vypada ,/kam az dospeje k jakym koncum/,
   ze dela vse, pro prevzeti svetovlady Cinou a Ruskem.
   Zapad si znicil dolar a je nutny a nezbytny dolar nahradit.
   Vod 2000 , utratil usak az 17 trilionu dolaru na valky atd. Setrit nechteji.
   Nejvetsi dluh ma japonec 640% ,narodniho duchodu , je stat zadluzenej .
   Nici ocean radiokaktivitou z Fukushimi.
   Ted priciny. Jde o dalsi zanik imperia , ktery se buduje a potom zase krachuje.
   Do jaky miry ma ten zrychlenej pad pricinu v ideologii.
   Do jaky miry jde o umysly. Nebo zakonitosti existence imperii.
   Vladne organizovana /iracionalni/ , nenavist na rusa.
   Casto se pise o silenstvi , ktery rozumem nejde vyresit. Ani zastavit.
   Vi se , ze si rozhodli odstehovat prumysl do Ciny a Asie.
   Neuveritelnej vzestup Ruska , na strane druhy a velkou rychlosti vyvoje .
   Pres mnoho prekazek rus si rychle poridil a fofrem , hospodarskej zazrak.
   Jakou roli v tom vsem hrajou ty „za bukem“ a jejich plany a zamery. Ted.
   Neuveritelna , nepochopitelna a prekotna debilizace .
   Rozmnozeni skudcu v kazde vlade zapadu , aktivity namirene proti vlastnim
   obcanum a zrejmy umyslny rozvrat vseho.
   Zpusobuji , organizuji i bez priciny upadek ,kazdeho statu..
   Velmi dulezity je az Putin skonci a nebo bude skoncenej ,co bude.

  4. Jan Keller napsal cosi vtipného v tom smylu, že mu ani tak moc nevadí, že vláda nemá plán B.
   Daleko horší je podle něj to, že nemá ani plán A.

   1. V nejhorším je tady vždycky plán aeroplán. Plný měšec by byl. Možná i předem zakoupená nemovitost v nějaké příjemné destinaci.

  5. Re: Jarek

   Jste na správné adrese.
   Přestaňte myslet, protože myslet znamená HOVNO VĚDĚT.
   Pořiďte si fofrem záhumenek a Vidlákovo knížku o hospodaření v malém. Inzeruje ji v každém textu.
   A naučte se fofrem nějaké užitečné práci rukama.
   Klepat kosu.
   Řezat a sekat dříví.
   Brousit nástroje (nože, nůžky, sekery).
   Svařovat.
   Něco utočit na soustruhu či na fréze.
   Základy elektrotechniky v praxi (kabely, jističe).
   Jednoduché opravy na mobilních prostředcích (auto, traktor, vlečka).
   Vytloukat a usazovat ložiska.

   I když z toho nikdy nic nepoužijete, budete mít mnohem lepší pocit, než kdybyste čas strávený výukou těchto dovedností prochlastal v knajpě.

   1. Chlastání v knajpě – nebo baru, což zní „vznešeněji“ – je také fajn, nejde to až tak úplně podceňovat.
    😀

 5. Na Rujaně, v Próře, bývalém nacistickém megarekreačním středisku, které je nyní postupně obnovováno, byla otevřena nová trvalá expozice na památku více než tři milionů sovětských zajatců zavražděných v nacistických koncentrácích.
  Zatím co u nás …

 6. Paříž vzala na vědomí žádost Nigeru francouzskému velvyslanci, aby opustil zemi, ale armáda, která se tam dostala k moci, nemá pravomoc o to žádat, uvedlo francouzské ministerstvo zahraničí.
  Již dříve se nigerské ministerstvo zahraničí rozhodlo zrušit agrément francouzského velvyslance a požádalo ho, aby do 48 hodin Niger opustil.
  „Francie vzala požadavek pučistů na vědomí. Pučisté nemají žádné oprávnění vznášet takový požadavek, akreditací velvyslance se zabývají legitimně zvolené nigerské orgány,“ citovala agentura France-Presse z prohlášení ministerstva.

  Pořád hledám rozdíl mezi Janukovyčem a Guajdó, mezi Assadem a tou Tichošlápkovou či jak se jmenovala, mezi Ukrajinou a Nigerem. A nic nevidím. Něco mi holt uniká. Něco důležité.

   1. to dělají jen západní humanitární armády, dokonce ani africká junta to neudělá – to je co říct….

    ale milosrdenstvím se ještě žádná válka nevyhrála

  1. No,když vyženou gaunery bez vědomí USA či KoZy,je to útok na demokracii.A když s vědomím,tak je to boj za demokracii.

 7. Vidlák uvedl některé zábavné „maličkosti“ z probíhající „krátké vítězné války s Ruskem“: čím je situace Západu horší, tím vítěznější řev se ozývá ze všech pater establišmentu; a tím radostnější kvičení se rozléhá z žump. Jen realita jaksi přestala „poslouchat“, odmítá se přizpůsobit propagandě, potvora.

  Americký prezident to přece autoritativně řekl jednoznačně: „Putin prohrál“, tak na co Rusové ještě čekají? Místo kapitulace dál drtí ukrajinské ubožáky v masomlýnu na minových polích dělostřelectvem a dalšími metodami, s poměrem ztrát až 1:100, kdy průměrné číslo stouplo někam k 1:30. Což je výrazem rozkladu ukrajinského velení, nedostatku výzbroje a munice; Ukrošům chybí i dělostřelecká podpora, jak Západ nedokáže vyrábět ani obyčejnou munici, natož cokoliv sofistikovanějšího.

  Vznikl BRICS+, zahrnující už šest největších producentů i spotřebitelů energií, včetně Saudské Arábie a Íránu; cirka 30% světového HDP, přičemž na „proti-Západní“ straně je většina lidstva: vazalové globálního amíckého Impéria tvoří jen 18% všech hlav. G7 už je ekonomicky slabší spolek, než BRICS+.

  Západ stojí tváří v tvář fatální porážce i v Africe: proti slabému Nigeru mohou nasadit expediční vojska Francie a USA, jako kanonenfutter použít vojcly z lidnaté Nigérie. Ale Niger je nebezpečná návnada: protože v případě útoku Západu se do války vloží velice silně vyzbrojený Alžír, podporovaný Ruskem. Samotný Alžír má lepší armádu a modernější konvenční výzbroj než celá Francie, která by vzájemný střet bez jaderných zbraní prohrála.

  Hlavní otázkou dneška, kterou například řešili bývalí zpravodajci v diskusním pořadu soudce Napolitana (https://www.youtube.com/watch?v=sGTe9Bwq9kg), je „jak může být vedení USA a Západu tak vyšinuté?“. Protože vyšinutost vedení je úplně jednoznačná, mimo diskusi. Proti nim byl Adolf v berlínském bunkru realista, držící se při zemi. Až začne Götterdämmerung, budou překvapení, co že to vlastně hraje: není to ten Wágner?

  Je to zkrátka čím dál tím větší sranda. Vzhledem k počasí venkovní bazénování asi letos skončilo, ale opět začne houbový ráj.

   1. Jak jsem napsal už před dvěma dny, jakkoliv je to tragédie, je to okrajová otázka: lidé – i ve vysokém postavení – jsou nahraditelní; o tom je každá válka.

    Zatím se neví, k čemu vlastně došlo – ani není na 100% úplně jasné, že je Prinožin mrtvý – i když, po Putinově proslovu je to nejpravděpodobnější. Fotky trosek sice ukazují zásahy střepinami – což by ukazovalo na zásah PVO raketou, ale jejich autenticita a neupravenost je nejasná; docela klidně to mohla být i bomba v podvozku, jak se uvádí. Není úplně vyloučená i fatální nehoda bez vnějšího zavinění – strukturální rozpad letadla při nastoupání do výšky vlivem materiálové únavy konstrukce a špatným servisem – z toho explozivní dekomprese; letoun nebyl nejnovější a provoz od tropické Afriky po ruské polární kraje, z často mizerných letišť, si může vybrat svoji daň.

    Další věc je, že Wagneři jsou aktivita ruského GRU, tedy rozvědky generálního štábu, SPECNAZ útvarů, ne žádná dobrodružná banda „vojáků štěstěny“, tedy ryze za peníze fungujících žoldáků – ačkoliv mediální obraz je spíše takový. Samotné okolnosti „Prinožinovy vzpoury“ jsou dosti pochybné – jedinci mohlo přeskočit, ale ne celému velení: jsou to profesionálové, např. Utkin (aka „Wagner“) byl 25+ let vysokým důstojníkem GRU a SPECNAZ oddílů, mnohokrát vyznamenaný – a takových lidí tam bylo více. Zkrátka, vše nasvědčuje tomu, že šlo o tajnou operaci, která se možná díky utajení a přehnané aktivitě neinformovaných trochu vymkla; i tak, přímé důkazy o sestřelech vrtulníků a velitelského letounu IL-22M během „vzpoury“ nejsou…

    PMC nejsou v Rusku stále legalizované, tudíž Wagneři de-iure neexistují, navíc probíhá jejich oficiální začleňování do struktur ruských ozbrojených sil – což byli vždycky, i když jakoby „na dlouhém laně“, s velkou autonomií mimo standardní velitelské struktury. I když, kdo ví: možná to jenom tak mělo vypadat.

    Poměry se změnily: takže dnes už Rusko nemusí tolik pracovat na „věrohodném popření“, že s Wagnery nemá stát nic společného, třeba pro jejich nasazení v Africe nebo v Sýrii nebo kde.

    1. Shrnuto: jsou to vojenské tajné služby. GRU a jejich SPECNAZ jsou proslulé. Pokud vyhodnotíte „uniklé informace“, a na základě toho učiníte závěry, jsou to právě takové závěry, které oni chtějí, abyste k nim dospěl. Většina informací o Wagnerech je z „wagnerovských“ neoficiálních kanálů na TG nebo z různých „zaručených zpráv“ v žumpách…

     „Tekuté písky“, zkrátka. Jak to je a bylo doopravdy, se dozví naši potomci za 50-70 let, až to odtajní.

     1. Podezřelý je i samotný „příběh Prigožina“. Příliš se podobá Západním fantasmagoriím o ruských úspěšných gangsterech, následně vrostlých do tajných služeb. Jakoby to někdo opsal ze scénářů ruských filmů jako „Brat“, „Brat2“ nebo televizního seriálu „Brigáda“.

      Vymyšlená povídačka, nadbíhající „Západním narativům“ o Rusku. Vidím to velice skepticky: protože takoví magoři, schopní třeba přepadnout na ulici úplně cizí mladou holku, zmlátit ji do bezvědomí a ukradnout ji cennosti – jak vykládají o Prigožinovi – nejsou schopní „odložené spotřeby“ ani delšího volního jednání, které by vedlo k takovému obřímu výsledku. Celé je to fligna, prostě.

      1. k42, no zase jsem zapomněl doplnit nick; stránka si ho z cookies nepamatuje, ačkoliv jsem příslušné políčko předtím zaškrtl.

      2. Max Otto von Stierlitz ze „17 zastavení jara“ se také nakonec jmenoval úplně jinak.
       Stejné to může být s Prigožinem. Vybrali ho do role skvěle: ošklivý brutální a sprostý Rusák – přesně jak si takového představuje Západní publikum…

      3. IMHO nakonec se ukáže – po letech – že žádný Prigožin nikdy neexistoval, tuhle postavu vytvořil chlápek z GRU jménem Kventin Tarantinovič – přezdívaný „magor z videopůjčovny“, no a 10 let trvající operace dospěla k závěru „smrtí“ hlavní postavy.

       1. I toto mě napadlo.
        Ale těch filmových příběhů je v současné politice nějak moc. Komik Zelenskij, kterého si vyzkoušeli v seriálu „Sluha národa“. „Stařičký popletený mocnář Biden“. Byly i nešťastně obsazené role např. Plynová princezna Tymošenko, „Xena“ – stíhačka Savčenko atd. Ti se nějak odvázali ze špagátků a museli být proto odsunuti do zákulisí.

 8. Nikdy nepodceňujte hloupost a vytrvalost protivníka.

  K té sázce na Rusko a stávající taktické ústupy Wehrmachtu, ech Ukrajiny….

  V čem se principielně lišíme od WWII?

  Ekonomika v háji, vysoká inflace, extrémní ceny energií, fízlování a udávání všech, kdo nejdou s vládou, politické procesy. Vysoké ceny potravin. Závislost na všechny strany… Jediné, co tu nemáme, jsou mrtví z války. ale máme mrtvé (fyzicky, nebo duševně) z ekonomické situace. Dost lidí to nedává a i to se projeví, i na mladé generaci.

  Dále máme vykradený stát, plný úředníků, kteří se činí to tu těm, co to platí, to pořádně osladit. Firmy utíkají, protože přísnost musí být na české firmy. Pro zahraniční tu máme chleba se solí, dotace a ochranu investic. Kdo by kontroloval německé řetězce… Fialenko se nestydí říci, že za vysoké ceny potravin může Babiš, protože je nenažraný, ale mlčí o cenách energií… to jeho loutkovodiči nedovolí.

  Ta Afrika je jenom dále ve směru, kam směřujeme a nepadá z takové výšky. Ale v principu nikdy neskončila kolonizace a přerozdělování bohatství. Ono je to vidět na odpadovém hospodářství, které v Africe neexistuje. Nikomu a hlavně západu to nestálo za to se o to starat. Zjednodušeně dodáte PETky, tedy pokrok, ale už se nestaráte, co s nimi udělají a že se v nich utopí. Ekologie nebo udržitelnost je prázdné slovo.

  Rozvoj západu od devadesátých let již netáhly inovace, ale kolonizace poraženého východu. A ta se vyčerpala. Tato válka to jsou jenom dozvuky. I kdyby to nakrásně Rusko projelo, tak se celá situace posune třeba o padesát let, ale nezmizí. Jenom to přijde později a možná s větší razancí. Navíc, my nejsme západ. Propůvodí západ nejsme jeho rovnoprávnou součástí. My jsme byli kolonizováni soft, Afrika hard…

  Co tím chci říci? Že nemáme žádné právo soudit Afričany. Už vůbec ne my, co jsme v podřadném postavení vůči západu.

 9. Tak Američané asi budou bez kosmického programu. Tedy pokud si nevyžebrají něco v Rusku, Číně nebo Indii. Nevím, jestli jste to zaznamenali, ale Muska zažalovali, protože odmítá zaměstnávat pro svůj SpaceX migranty a žadatele o azyl. Asi ty nejrůznější inženýry a doktory.

  1. Tohle je dokonalá ukázka absurdity současné byrokracie ve „vyspělých zemích“, nejen v USA.

   Kdyby ty nelegální migranty a žadatele o azyl zaměstnal, porušil by federální zákon o kontrole exportu zbraní a zbraňových systémů, což je federální tretsný čin. Protože je nezaměstnal, porušil tím údajně federální zákon o přistěhovalectví a státní příslušnosti. Zákony jsou (záměrně) konstruovány tak, aby ten, kdo něco dělá, vždy něco porušoval. Příslušný obušek se pak použije, když dotyčný začne „zlobit“. Jako teď Musk, když Ukrům zase pohrozil vypnutím Starlinku. A taky že si dovolil mluvit s Putinem.

   https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-musk-mluvil-s-putinem-a-napadlo-ho-vypnout-ukrajincum-internet-40441448

   Asi čistě náhodná souhra okolností…

   1. American ,kterej celej zivot pracuje ,dostane duchod 1400 dolaru mesicne.
    Pribehlik a kazdej dostane ihned 2200 dolaru mesicne.

 10. Docela mne těší, že jsem obsáhle vypisoval totéž, co napsal Vidlák dnes, v době, kdy všichni žasli nad ruskými vojenskými náklaďáky, vyrobenými podle US vzorů, dodaných v rámci akce Lend – Lease Act v době WWII., tedy těsně po zahájení SVO.
  Asi je to tím, že jsem tak neodolatelný idol a zejména nejchytřejší a tak dále.

  Dokonce si dovolím napsat, PROČ to Ivan tak udělal a proč to tak dělá pořád.
  Kdyby ukázal, že s Ukry bude hotov raz dva, buď by KoZa začala z konfrontace couvat, anebo by přepravila a připravila VEŠKEROU svou vojenskou techniku NARÁZ, nikoli po troškách.
  Vzpomeňte si, jak Ivan efektivně brzdil dodávky eliminací dodávek proudu na železnici, opakovaným ničením mostu u města Zatoka (u Podněstří) a shozením portálů železničního tunelu na dráze ze Zakarpatí na UA.
  Dnes Ivan nebrzdí nic, už stihl vytáhnout ze skladů staré T-54/55, zakopal je do obranných línií a udělal si na Donbassu střelnici.Proč by blokoval přesuny drahé techniky, když ji rozbije na čáře dotyku a soudruzi ji musejí odvézt tisíce km tam a pak zase zpět.
  Připomíná mi to výjev z filmu Císařův pekař, jak Werichovi podávali na rozbití drahé vázy, aby ulevil svému vzteku. My podáváme Ivanovi na podnose a Ivan si rozbíjí, protože ho to zrovna právě napadlo…

  1. Mnoho slov (ale kvantity jiných zdaleka nedosahujete) ale jádro pudla jste i z té dálky trefil přesně.
   Před rokem a půl nevěděli molódci co to je dron. Už je produkují v desetitisících a v několika specializovaných modelech. I jiné…

   1. Pamatuji to z doby ZVS. Promítali nám instruktážní filmy, jak fungují americké naváděné protiradarové rakety. Obrázky byly z Vietnamu , snímané z druhého kopce. Rakety fungovaly přesně. Z „antény“ (vlastní lokátor) zbyla lafeta a čtyři poloviny koleček. Zbytek zmizel.

    1. Okem protiletadlových raket Dvina bylo zařízení ne nepodobné chaloupce baby Jagy na kuřích nožkách. Američané ve Vietnamu po svých počátečních ztrátách svých letounů začali používat zmiňované „protirakety“ – my fonetici je známe pod názvem „Šrajke“ . Přesně jak píšete – z radiolokátoru zbylo torzo na čtyřech kolečkách. Obsluze nezbývalo nic jiného než celý systém vypnout lokátor vypnout a nebo rychle otočit směr paprsku.
     Na rozdíl od Vás jsme to četli “ v te brožuře“.
     Bylo to před 54-mi lety…., jak ten čas letí.

     1. Kolem radiolokátoru bylo rozmístěno celkem 6 raket země – vzduch, po zásahu americké „proti rakety“ byly tyto dejme tomu poškozeny. Řešilo se to prodloužením kabeláže na úkor celkového počtu raket – tedy pouze 3 rakety země/ vzduch se mohly okamžitě odpálit.

      1. Nebyl čas. Od objevení se rakety na obrazovce bylo k dispozici cca dvacet sekund. Akorát tak vypnout magnetron, pokud možno mimo lafetu vyskočit a prchat pryč, dalo se uběhnou asi 70 metrů a zalehnout. Zkoušeli jsme si to – tedy mimo oficiální výcvik. Nic moc…

   2. Prezident „Si“ řekl gosudarovi asi toto :
    Dejte nám suroviny na výrobu a energonosiče a my vás zahrneme spotřebním zbožím a uvolníme vám ruce a kapacity na výrobu bojevych pripasov.

    1. Re: berkowitz

     Doufám, že si uvědomujete, jak škaredě zde působíte. Kdybych byl soudruh, rovnou bych sem napsal, že pobuřujete!

   3. Re: Sk

    Drony už lítaly v době WWII.
    Samozřejmě, že tehdy šlo o opravdová letadla, řízená rádiem. S dnešními šestivrtulemi nesoucími výkonnou kameru to mnoho společného nemá.
    A tak moc písmenek jsem tam musel nacvakat, abyste mohl dostatečně obdivovat mou chytrost a mládí.

    1. Němci měli již za II.WW řiditelnou klouzavou pumu osazenou kamerou. Jen to tehdy bylo ještě příliš Hi-Tech = drahé, tak to bylo určené snad jen jako protilodní „střela“.

    2. Pokud jsem se dočetl, navádění bylo „z boku“, ze vzdálené pozorovatelny, protože TV spojeni bylo mizerné. Ale podrobnosti neznám.
     A co se týče „podvodních dronů“ to byly miniponorky typu kamikadze a měly jen malý úspěch.
     O hladinových nic.

    1. Jirka: Věděli, ale spotřeba na bojištích se ukázala mnohem větší než většina lidí čekala. Nestačí mít sto velkých dronů s tunami výzbroje, ale armády potřebují i tisíce malých levných dronů pozorovacích i kamikadze. Potom jsou požadavky na měsíční výrobu tisíců malých dronů a i na ně je potřeba spousta malých chytrých součástek. Západ už to taky zjišťuje, že nestačí mít jen predátory a bayraktary a ke potřeba zlepšovat PVO i proti různým mavicům.

 11. A proč bys měl ty ke gosudarovi.
  Pozvi ho ať přijede na vepřové hody.
  A on určitě přijede a nebude sám.
  Takovému pozvání neodolá.

  1. Gosudar si dopřeje rozcvičku, ranní plavání v bazénu, snídani. Pak řeší henty nápovědy lepších lidí?
   Například agentura Reuters chrlí zprávy o rozkolu v organizaci kvůli přijímání nových členů. V článku „BRICS je lepší rozpustit než rozšířit“
   A jak to dopadlo? Rozšířením o Argentinu, Etiopii, Egypt, SAE, Saudskou Arábii. A údajně i o úhlavního nepřítele spasitelů světa, o Írán! Ke vší stranické neuvědomělosti v Nigeru odmítají humanitární lupičství, poddanost zrovna těm nejlepším lidem na světě. Nevděčníci. Na LGBTQ svobody a povinné mRNA opichy se mohli těšit!

  1. Já bych byl pro… praktick celá dnešní mládež by byla ze hry venku, stejně tak všichni blbí na alternativě a ten zbytek se asi celkem bez problémů domluvil.
   A hlavně… vyfetovaný JXD už by do toho neměl co mluvit.

   1. Obávám se, že musíte rozlišovat mezi nedostatkem inteligence a nedostatkem charakteru. 110 by dolejzal podle mého ještě dal. Aby mělo omezení kladný dopad, musela by ta hranice být výrazně výše.

    1. A proč hranice ještě výše? A proč Doležal stanovením hranice IQ110 vyřadil zrovinka PePu s IQ107?
     Je také zajímavé, že vzal v úvahu výši IQ a nikoliv maturitu nebo VŠ diplom. Asi usoudil, že mnoho dnešních studentů s takovým oceněním by jeho hranice IQ nedosáhlo.

     1. Za předpokladu, že platí teorie o přežití toho nejsilnějšího, tak JXD chlastem a drogami odbourává své mozkové buňky.
      Ale protože ty nejsilnější a nejodolnější přežijí, tak jestli mu zbývají dvě až tři mozkové buňky, musí to být sakra dobrý matroš. ☻

   2. I Doležalova šedá hmota je ve vývinu, ačkoli se to vzpírá zdravému rozumu.
    Je to pár let zpátky, kdy přišel na Reflexu s revoluční myšlénkou, že volební právo by mělo být omezeno věkem. Staříci by volební právo mít neměli, neb budoucnost už se jich z biologických příčin už tolik netýká, jako juniorů a občanů středního věku.
    Očekávám v budoucnu neotřelý návrh, že volební urny budou jen pro osazenstvo redakce Forum 24 a několik dalších spřátelených redakcí.
    Volební místnost bych umístila Mezi ploty. V Psychiatrické nemocnici Bohnice rostou stromy a ušetřilo by se za klimatizaci. Proti úpalu by měli všichni veselé čepičky s rolničkami.
    😻

      1. Re: JŠ

       Kdybyste byl jedině pravý Gorol, řekl bych vám, že jste ZACOFANY (doslova zacouvaný).
       Takto vás OPĚT musím urazit a napsat, že jste starý, hloupý a škaredý.
       Z toho vidíte, jak spisovná čeština zoufale zaostává.

    1. On je naopak velice schopný. I se svými nedostatky šedé hmoty ve vývinu, se má nad poměry svých reálných schopností. Takový je režim. Ten režim upřednostňuje chmatáky, zrádce a kolaboranty s cizí mocí.

     1. Režim, který upřednostňuje loajalitu k nesmyslům před schopnostmi nutně prohraje v dlouhodobém horizontu, neb jej konkurenti předeženou ve vývoji.
      Připadám si jako v 80. letech v ČSSR. Taky dohnat a předehnat, zatímco Západ vývojem utekl.

    1. Volební právo má sice kdejaký blbec, ale to není na závadu. Mnohem horší je fakt, že se blbec může dostat do čela státu, a tam jmenovat další blbce či vyslovené kariérní oportunisty do významných pozic. Což nemůže dobře dopadnout.

     1. Nemůže to dopadnout, bo to už dopadlo. V ČEZku můžeme zrušit volby, všechny posty jsou už blbci obsazené. Třicetileté vytrvalé úsilí ovčanů bylo konečně završeno.

   1. Přesně to mne napadlo hned, jak jsem si to nahoře přečetl… asi by neměl jen to aktivní, pasivní by mu zůstalo. Doležal dobře ví, že jinak by to byl konec 5K, protože by přišla o největší hvězdy jako MPA, Afroameričanová, Vědátorka Langšádlová, Zděšená Mirka…

  2. To je počteníčko! 😀
   Asi takhle nás vnímají ty malá procenta spoluobčanů, co stále věří Fijaláhově hrůzovládě mamlasů a podržtašek.
   Vlastně, na tak vysmaženou fetku jako je Doležal docela dobré shrnutí. Ale, těch 110 bodů IQ by asi nedal,
   to chce víc než rozeznat znaky na klávesnici a zformulovat hanopis…

  3. Už vidím ty úplatky při vydávání falešného osvědčení o IQ. Najednou by se IQ v ČR zvedlo nad celosvětový průměr až tak, že by i Japonci bledli závistí.

  4. Obávám se, že pro některé činnosti by rozumná hodnota IQ měla být brána jako podmínka nutná, nikoli však jako postačující …

  5. To je „utopický fašismus“ (nadlidé budou řídit svět a pod lidé jim v tom nebudou překážet) jako třeba z knihy „Paprsky inženýra Garina“ (kdo v mládí četl). Nikdy by mne nenapadlo, že se dožiji doby kdy se to bude někdo vážně snažit navrhovat.

   Zase na druhou stranu, když se odvážil tuhle v podstatě nacistickou (méně cení budou eliminováni, zatím jen společensky) ideu vypustit z huby na veřejnosti, tak to svědčí to tom že má vážně strach že ten jejich svět skončí.

   1. Re: Perlín

    Já si dovoluji myslet, že úplně postačí skutečnost, že byl už jednou zvolen, i když je fakt, že v literatuře se píše o SEDMI morových ranách.
    Ovšem dovolil bych si upozornit na jistého krejčíka, který se v jedné pohádce ozdobil nápisem SEDM JEDNOU RANOU.

    1. Krejčík na zámku? Jednoho Krejčíka jsem potkal, byl to režisér a poněkud nesnesitelný člověk. Ale zrežírovat herce uměl, (i když ho mezitím chtěli zabít.) Já taky. [;>))

     1. Oni jsou ti režiséři asi divná sorta. Včera jsem viděl fotku jednoho čelního libtardího umělce, jak si vyrazil na pohřeb v kratasech a mokasinech bez ponožek.

  6. Nejvíc zajímavé na tom je , že současně nenavrhuje možnost nechat se zvolit jen s IQ třeba 120.
   Já jsem pro aby v případě potřeby byla v obou případech stanovena hranice IQ 130 tedy minimum pro vstup do mensy.

   1. Kolega, člen MENSY, byl zcela nepoužitelný pro praktický život, stejně jako pro řešení jakéhokoli reálného problému. Už je hodně let na onom světě.

     1. To zvladne jenom zase imbecilni vedec , akademik.
      Vezme si pravitko a zacne merit ,
      kolik cisel ma kdo v hlave.
      Kdo se vic nasprtal poucek a nacpal do hlavy, nazpamet ,
      misto normalniho rozumu.

       1. Myslím, že to je množina více lidí. Nebo se u jednoho člověka rychle střídají úrovně intelektové výkonnosti, nejspíš po požití návykových látek.

        1. Klasický tzv.Rawenův test inteligence je zaměřen na schopnost řešit logické problémy bez nějakých předchozích vědomostí.
         Pokud někdo potřebuje někoho řídit potřebuje spíše EQ, emoční test.
         Jak vyjít s lidmi. Výsledky obou testů na sobě nijak nezávisí.

         1. Jo a Ravenův test byl původně vyvinut pro přesnější diferenciaci mentálně postižených. Proto taky není schopen blíže specifikovat intelektové schopnosti v nadprůměru. Odpovíte-li správně na všechny otázky, dosáhl jste IQ 120 a vyšší.

         2. Přesně. EQ má daleko větší význam. Nigerijský negramot ošulí českého lékaře, rozpozná, že mu chamtivost zastře mysl.

          1. Jak z toho ošulení určíte, zda využil vyšší IQ nebo EQ. A ten údajně větší význam záleži jak na co.

  7. To by ale nemohl volit nejcharakternější PePa107… Já to vidím, že to IQ 110 bude MAXIMÁLNÍ povolená hranice…

  8. To bude krásný byznys. Už to vidím: Státem certifikovaná soukromá firma, která každému za poplatek změří IQ a pak vystaví příslušný glejt. Hned bych se do tohoto podnikání pustil.

 12. Pěkné.
  Jenže má to jedno slabé místo:
  Cara Putina. Dře jak kůň a snad ani nespí. Není sám, ale šéfuje všem. Lid ho miluje, to se nedá zpravodajsky zařídit.
  Ale co se stane, když mu v mozku praskne žilka? Okamžitě se aktivuje část z těch 23%, která cara Putina nemusí. A to by byl problém. Všichni doufají, že se to nestane. Nevím nic o jeho korunním princi.
  Nevím, kdo to je.

   1. A proč bys měl ty ke gosudarovi.
    Pozvi ho ať přijede na vepřové hody.
    A on určitě přijede a nebude sám.
    Takovému pozvání neodolá.

     1. Bartkovský by nepřišel, protože před Putinem by musel přijít Šojgu a sním pár divizí jeho podřízených.
      To je samozřejmě metafora a nadsázka.

   2. Uz davno sem psal , ze na valce vydelavaji megazisky bohaci v Rusku
    a ty megazisky asi ovladnou vladu a cele Rusko.To zatim s Putinem nejde.

  1. Paní Divišová jednou napsala, že se nemusíme bát. Že to ve vedení země vcelku šlape a jsou připravení na všechny možné varianty. Snad ví, o čem mluví.

  2. Re: Sk

   Špatně jste četl Vidlákovo dnešní „slátaninu“.
   Cituji:
   Nevidíme celkový obraz. Nevidíme, co bychom vidět měli. Nemáme informace, které bychom potřebovali.

   Neboli vy ze své „vyšadki“ vidíte jen to, co vám Ivan dovolí.
   Já doufám, že na Vladimírkovo místo nenastoupí nějaký „africký“ řezník. Jako že jich pod Kremljefskimi kuráánty není zas tak málo…

   1. Myslím, že VVP to taky ví a nebude si chtít nechat pokazit své dílo jménem Ruská federace ani „in memoriam“. Nevíme kdo a nejspíš je to dobře. Byl by to Jidášův polibek, kdyby ho „ozřejmil“.

    1. Ale my už ho přeci známe! Jmenuje se Jevgenij a právě byl „zabit“, aby nemohl být zabit.
     (pro jistotu pro scallopy dodám – satira, žádná konspiračka!)

  3. Ale gosudar má korunního prince, svého věrného Dimu.
   Svěřili byste své vlastní pravomoci do rukou někoho nespolehlivého, když VVP tenkrát už nemohl být volen?
   Dima vykonával presidentské a jiné pravomoci s takovou vervou a pracovitostí, že svět čuměl.
   Na toho malého človíčka s velkým ruským srdcem je stoprocentní spolehnutí – jinak by si jej extrémně opatrný VVP nevybral jako „náhradníka“.
   Ale jistě, důležité je, komu byla v tom období byla loajální armáda i Duma. Faktem ale je, že nedošlo k sebemenšímu zádrhelu a Dima fungoval jako švýcary.

   1. Až tak dobre fungoval, ze sa musel Putin vrátiť ako prezident a nedávno sa ospravedlňovať za Lybiu, ze on by to nedovolil

   2. Tecocamp: Máte pravdu. Proto nedává smysl často opakovaná teorie, že Dima gosudarovi škodí. Kdo Dimu dosadil? V čí prospěch pracoval to jedno období? V čí prospěch potom křeslo uvolnil? Proto moc nedávají smysl ty teorie šířené nejen některými konceptuály, kdy tvrdí že nějaké úspěchy vlády jsou prý zásluhou gosudara, ale taky tvrdí, že nemá téměř žádnou moc a nemůže vlastně nikoho odvolat nebo dotlačit parlament k odvolání ministra obrany, náčelníka generálního štábu nebo šéfky národní banky. Taková teorie si trochu odporuje. Protože všechny tyhle lidi z nějakých svých důvodu ve funkci ponechává. Limitem jeho moci není to, že by nemohl odvolat nebo donutit k demisi jednoho i velmi mocného jedince, ale nemůže vyměnit celou skupinu funkcionářů nebo důstojníků najednou. Kým by je narychlo nahradil, aby to systémem neotřáslo? Mohlo by to taky vyvolat odpor celé skupiny přicházející o výsady místo odporu jedince.

    1. Dima byl opilec a verejne se potacel na schuzi G8.
     Dima byl a je slabej a zastupce bohacu a prozapadni .
     Putin byl na O.hrach v Pekingu a Gruzie toho vyuzila a zautocila.
     Putin predseda vlady naridil utok. Medved nic.
     Putin byl zase zvolenej za presidenta a ohlasil , ze pojedou s Medvedem
     na tri dny na ryby. Potom se vratili a medved dostal tu funkci a je jinej.
     Rusko ,pac nema prokazatelny schopnosti vladnout Rusko ,kdyz dostane vladu , rozvrati.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *