27 května, 2024

Už i Slovensko stoplo další vojenskou pomoc Ukrajině.

Už i Slovensko stoplo další vojenskou pomoc Ukrajině.

Prezidentka Čaputová ji stopla s tím, že chce respektovat výsledky voleb, kdy všechny pověřené strany, které jednají o nové vládě, žádnou další takovou pomoc nepřejí. Což je samozřejmě korektní, nicméně nezastírám, že mne to překvapilo. Čekala jsem výmluvy ve stylu proč to nejde, nikoliv slovo do pranice, že to jde.

Co na tom zaujalo mne.

1. Podle expertů citovaných ukrajinskou agenturou Unian, prý odklon Bratislavy od podpory Kyjeva nesníží celkový počet zbraní směřujících na Ukrajinu. Tak co to tam a proč tedy vlastně celou dobu posílali? Vzhledem k tomu, že Evropa celkově šťourá zásoby z posledního, je to zajímavý názor.

2. Nejdůležitější je správné onálepkování, ukrajinská média mají jasno. „Prezident podpořil postoj proruské strany, která vyhrála volby a sestavuje novou vládu.“ Je úplně jedno jaká ta vláda ve skutečnosti je a proč, protože je proruská, i kdyby nebyla. To známe velmi dobře, nálepka je základ.

3. Objevují se vtipné situace, kdy liberální komentátoři, kteří po volbách zde řvali – a řvou, že vyhrála většina, a většina lidí si ze srdce přeje tuto vládu pětismečky, najednou zapáleně šílí, že 23% není většina a většina obyvatel novou vládu na Slovensku nechtěla. No není. My to jaksi víme celou tu dobu, že to jsou dvě rozdílné věci, ale pro vás je to statistická novinka, že? Lumeni pokrytečtí.

4. Ti samí, co si přejí, aby se tu zvolená pětikoala zabetonovala na věčné časy, a to klidně za pomoci jakýchkoliv manipulací, změn volebního systému a dalších svinstev doufají, že demokraticky zvolený Fico nesloží vládu, protože je to Fico.

5. Média zde v těchto volbách ukázala to, jak neuvěřitelnou žumpou lží se za této vlády stala. Berme to jako předzvěst toho, jak moc jsou pod vlivem vládní moci a propagandy a co nás čeká, před volbami vlastními. Nejsou nezávislá, ani veřejnoprávní, jsou vyloženě manipulativní a lživá a neměla by jim tedy jít z našich veřejných peněz už ani koruna. Nicméně chápu, že někdo to svinstvo platit musí. A protože mají tu demokratickou většinu, tak to budeme demokraticky platit my všichni.

6. Vypadá to na vytváření bloku Polsko – Maďarsko – Slovensko. V4 bez nás. No dobře nám tak. My můžeme dělat v čele s Fialou pucfleky Bruselu, a bude s námi tak nakládáno. Je jedno, jak moc budeme svým zahraničním vůdcům líbat prsten, protože relevantní partner pro diskuzi ani cokoliv jiného nebudeme. Se sluhy se totiž nejedná, sluhům se poroučí.

71 thoughts on “Už i Slovensko stoplo další vojenskou pomoc Ukrajině.

 1. Caputova udelala velice tvrdy tah aby znemoznila Ficovi sestavit vladu. Proste rekla ze jsou ohrozeny evropske hodnoty tim ze Fico nechce uz posilat zbrane a tim se ho snazi vysachovat jako „rusofila a nacka“. A vy tu hejkate nad tim ze dostala rozum nebo co a nevidite co Soros naridil, dehonestaci Fica aby nemohl sestavit vladu. to je to co tim sleduje, ukazat ze SMER je provartenej plnej ruskejch agentu. Ani bych se nedivil intervenci NATO bez posveceni OSN aby ty „nacky“ ze SMERu dostali pod kontrolu.

  1. „Dobre nam tak“.
   Dalsi, co nam Cechum , opravdu preje.
   Kvuli tomu ze neco v4 je bez nas. At nas nechaji takovy……….na pokoji.
   Zase blaboly , na ty my s fialou. At ty „my“ taky necha a stara se vo neco jinyho.
   Nikdo nikomu neliba zadny prsteny a jiny blby vejmysly.
   Ze my Cesi neco delame..Tydle fantasmagorie musi porad opakovat.
   Urazi takovy parasiti , akorat poctivy lidi , ktery pracujou pro narod.
   To sou neurotici/ aktivisti , ktery porad musi ,
   takovy nesmysly sirit. Jiny se zase prilepujou nekde.
   Ted pouziva proti nam aspon 23% zaficovani , nejaky strany.
   Zaficovani je uz blaboleni choromyslnych..
   Prazdnota ,zde hraje hlavni roli ,od takovych se vse odrazi ,
   tak musi rajtovat porad dokola a donekonecna , na necem a zaplnovat tu mentalni diru ,bez jedine myslenky vlastni a jeste rozpatlavanim prohlubovat.
   Dle nejaky agentury. Unian.

 2. Putin měl projev.

  Kevina McCarthyho byl odvolán z předsedy Sněmovny reprezentantů USA. Pomoc Ukrajině pozastavena.

  Poláci dělají „kůžičky“ s pomocí Ukrajině.

  Čaputová stopla vojenskou pomoc Ukrajině.

  Mohou to být také byt náhodné sledy událostí bez souvislosti.

  Také ale nemusí.

   1. Tady je pěkně vidět, co napáchá jeden ruský Iskander:
    https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-mrazivy-zaber-z-hrozy-sesbirane-telefony-obeti-stale-marne-zvoni-40445860

    Tak tam dál dodávejme Tomáše, Svatopluky a Dany, aby se to ještě víc prodlužovalo.
    Rusové, aby dosáhli svého, jsou schopni takto zplanýrovat všechna důležitá místa a taky to udělají, pokud se ukravina nevzdá.
    Tenhle Iskander byl asi jen zkušební, na dědině otestovaný kus z nové výroby. Jinak by tak drahou raketou, Rusové na bezvýznamnou dědinu neplýtvali.

 3. Kdo ví jak ttttto vlastně se vojáky mají, jestli tak jako u nás, nebo jestli služba zůstala. Rozhodně počítám že se snad začnou o svou bezpečnost víc zajímat. Dokud tam ještě pamětníci jsou-

 4. „V Kyjevě byl nalezen mrtvý zaměstnanec americké auditorské služby, který se zabýval odhalováním krádeží a korupce v souvislosti se západní pomocí.

  „Došlo k nehodě. Tělo amerického občana Martina Harta bylo nalezeno v noci poblíž rozestavěného obytného komplexu v Ševčenkovské čtvrti mezi stavebními deskami.““

  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=c410a2faf3e2320ae7f65c361321f849&start=17860#p353092

  Ano, v noci na stavbě je to pro auditora skutečně nebezpečné.

   1. To byla ale brutální sebevražda… ☻
    Asi jako když má člověk 12 bodných ran v zádech a dvakrát přes něj přejede auto.

    1. Na druhou stranu alespoň našli tělo, což svědčí o mnohem civilizovanějších způsobech sebevražd než v minulosti.

   2. Re: Aleš

    Kdybyste byl chytrý, mladý a krásný, věděl byste, že role pletiva je proti nočnímu chladu to nejlepší, co můžete v Kyjevě sehnat.

  1. Typický rukopis FSB. Snaha o narušení vztahů s USA. Podle dokladů nalezených na místě opět Pičuga a Myšugin. Jako v případě Skripala a NS2.

 5. Boze, do ceho si to dusi dal …. 🙁

  Nepovažuji postup Slovenska za šťastný, kritizoval ve čtvrtek premiér Petr Fiala (ODS). Reagoval tak na to, že se slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vzhledem k výsledku voleb postavila proti záměru poslat další balík vojenské pomoci Ukrajině.

 6. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová po volebnom víťazstve strany Roberta Fitza, ktorá sa dôrazne stavia proti pomoci ukrajinským ozbrojeným silám, navrhla pozastaviť vojenské dodávky na Ukrajinu.

  Podľa prezidentky by sa v súčasnej situácii mali rešpektovať výsledky volieb. Ak bude chcieť nová vláda pokračovať vo vojenských dodávkach, bude tak môcť urobiť.

  Pri čítaní takýchto vyjadrení slovenských politikov je dôležité vziať do úvahy nasledujúce aspekty:

  – Po prvé, Slovensko už odovzdalo Ukrajine všetko, čo mohlo. Najmä všetkých dostupných 13 lietadiel MiG-29, jediný komplex S-300, vrtuľníky Mi-17 a Mi-2, minimálne 4 Zuzany 2 SAU, 30 BPM-1, muníciu pre Grad a ďalšie zbrane.

  Od vzniku strategických obranných síl poskytli slovenské orgány Ukrajine pomoc vo výške 755 miliónov dolárov, z čoho 97 % tvoria vojenské dodávky. To je napríklad 10-krát viac ako celá pomoc Turecka Ukrajine.

  Navyše teraz slovenské orgány budú čakať neznámy čas, kedy bude prevedená technika nahradená výrobkami amerického vojensko-priemyselného komplexu. Napríklad za stíhačky MiG-29 majú Slováci už niekoľko mesiacov sľúbených 12 nových bojových vrtuľníkov AH-1Z Viper, a to nie zadarmo, ale len so zľavou.

  – Po druhé, pri pohľade na kritiku pomoci Ukrajine, ktorú si dovolili vo Washingtone a Londýne, politici nižšieho rangu pridaním sa k novému mediálnemu trendu riskujú len málo a dokonca získavajú politické body u konzervatívneho elektorátu.

  🔻 Hlavným ukazovateľom aktívneho odmietnutia podpory Ukrajiny zo strany Slovenska bude blokovanie tranzitu dodávok zbraní cez jeho územie. Je však zatiaľ veľmi otázne, či sa aj Fitzo a jeho strana odhodlajú verejne vysloviť takéto požiadavky.
  Zdroj: @rybar

  1. Nahradit stíhačky za vrtulníky?
   Aha, ty vrtulníky létají 3000 km v hodině?
   To je podobně výhodný kšeft, kdy my jsme v devadesátkách vyměnili ruské stíhačky s Polskem za vrtulníky. Celé čtyři snad byly, šly takové zvěsti, že snad ani nebyly letuschopné.

   1. Ce je ruské, to je špatné, to dá přece rozum. Vždyť jsou ty ruské stíhačky až tak špatné, že nejsou vidět na amerických radarech. Děs. Mimochodem mě stále zaráží, že UA nikdo nedodal ty skvělé Gripeny, co v ČR všichni tak vynášejí do nebes, aby se s tím ruským údajným šrotem popasovaly na obloze.

     1. Tak určitě. A proto my nakoupíme rovnou F35. Na druhou stranu, k čemu jsou bojové systémy, jejichž uvedení do provozu trvá roky až desetiletí?

      1. Je tady pripad pilota , kterej najednou vyskocil z letadla,
       „za jizdy“ F35, prodavany vsem vylozene na kseft ,
       /ve spatnym pocasi nejak nefunguje, nebo co/,
       letadlo pokracovalo nerusene ,dal..
       Zase se krici , ze za to muze Putin , ze neco v letadle vypnul…
       Jindy zase pilotka narazila do lodi, pri pristavani atd..
       Ani na sestreleni balonu nebylo poslany.
       Ale ani ty jiny letadla se do balonu nemohli trefit.
       Zkratka NATO.
       Koupi letadel maji posuzovat a vybirat odbornici a ne nejaky
       nato deserterky vod varecky.
       Za cenu jednoho letadla je mozny vyzbrojit nekolik divizi ..
       A to jeste nepocitam provoz. Ani zelinarovi je nedaji.

  1. Jen to otevřu, už tady zase vidím poluci, tentokrát odpolední.
   Takže, přeměřit pinďoura, utřít a zase zpátky do hajan.

   1. Můžete vojet třeba Kadyrovovou kozu, ale nic to nezmění na tom, že ukrajinský národ pořád existuje.

    Klidně se z toho poserte. Dokud je nezabijete všechny, nebudou chtít být rusové.

    1. @Onanym 5 října, 2023 (16:56)

     29.-30.9. 1941 ukrajinští nacisté povraždili v Babym Jaru přes 34.000 Židů, Poláků, Rusů a dalších národností.
     Sláma u kravína!
     Dobytkům sláma!.

   1. no já nevím, ale co by rusové s ukrošskou zemí dělali? se ptám, docela stačí, a to vlastně žádají od začátku aby odtamtud zmizli američtí naťáci a ukroši už si tam pořádek udělají sami. Znovu je učit makat a dotovat je jako to dělá ejúnie. Proč by to dělali, mají svého prostoru dst, Tak hloupí nejsou-. To jenom magoři závisl na sousedních pozemcích tak soudá -. podle sebe. Myslím že rusům stačilo, když ji vybudovali jednou. Po druhétakovou chybu aby je rpzmazlovali jak naši neuděljí.- ať se stará ten, komu svou zem rozprodali.

    1. UAčka na území404 učit makat?
     Rozkradli co mohli, korupce největší v Evropě.
     Umějí jen šmelit a krást (prosím, vyjímám ty, co tady už 5, 10, 15 let makají).
     Ty paničky z Kyiva, co se tady producírují s drahými čokly vedle bůčkojidních (vyholené palice a krk vypadá jako pořádně rostlá krkovice) řízků s autama, na které si běžný našinec nevydělá, ty nikdy makat nebudou.

    2. Zemi nechtějí, spíše ale půjde spousta Ukrajinců do Ruska, na Ukrajině to nebyla nikdy žádná sláva, ale přesto ráj proti tomu kam míří teď.

 7. Tu sa spajaju dve linie.
  Ta prva je, ze Caputova je zodpovedna za uroven (mnozstvo) zbrani v skladoch. Naboje, laufy…to je jedno.
  Su totiz nejake pravidla, co tam ma byt a kolko toho ma byt.
  S priblizujucou sa vladou, ktora nebude naklonena Caputke je jasne, ze sa urobi inventura.
  A bude sa hladat, kto za to moze. No a za vsetko, co tam slo tento rok, moze Caputova, pac cely cas tu vladla vlada v demisii, abo uradnicka vlada.
  Holt niekedy byt prezidentom nie je len formalita.

  Ta druha je, ze Caputova i ked nevyzera, nie je uplne blba. Fiesta na UA sa dostava do zaverecnej fazy a kto ma trochu filipa a gule tak z tohto vlaku vyskoci, kym nie je rychlost na zabitie.
  Psonci si vymysleli problem s obilim a stopli svoje dodavky.
  Madari sa ani neracili.
  SK sa zasprajclo cil – lebo Fico. Caputka vlastne usetrila Ficovi jednu velmi neprijemnu povinnost.
  Ten kto zostane v rutiacom sa vlaku s UA ako posledny ma o problem postarane.

  1. Myslím si, že se ani tak nejedná o krysy z potápějícího se vraku, ale další realizace USA-notiček. Tentokráte s názvem: Vycouvat a nevypadat příliš jako zpráskaný čokl, který kde strčí rypák, tam jej kopnou do prdele. Dokud nekrachne KoZa, dotud se v těch fašistických sračkách pokračuje. Jen se mění forma.

 8. Nemyslím, že hlavním důvodem jsou vyprázdněné sklady zbraní Slovenska. Slovensko ratifikovalo s USA smlouvu DCA rok a půl před Českem a stejně jako Česko by mohlo deklarovat: Přikupíme, ne?

  Jaká jsou fakta? NATO na Ukrajině válku s Ruskem prohrálo. Nikdo příčetný o tom už nepochybuje, včetně Kongresu USA. To vyvolalo problém, jakou zvolit exit strategii. Jak z toho tzv. vítězně vycouvat. Nejhorší umělecký dojem divadla na demokracii je totiž na Ukrajině zaručen.

  Ukrajinci ve svátku demokracie, volbách, zvolili Zelenského prakticky jen pro jeho slib ukončit vraždění na Donbase. Stal se pravý opak. Zelenský se podřídil záměrům NATO a dlouhodobě a systematicky se připravoval na válku. Působení amerických vojenských specialistů a poradců na Ukrajině dlouho před rokem 2022 potvrdilo i NATO (že je tam jako cvičili obraně proti Rusku).

  Jak teď sehrát ten nejvyšší svátek demokracie poté, co si vyhubili 2 milióny svých synů? Kdokoliv slíbí mír, nebo kdokoliv slíbí vítězství, nikdo tomu už neuvěří. Tak koho jako budou volit, aby neulpěl ne stín ale hovno rozmazané na štítu údajně nejvyspělejšího systému vládnutí? Deadlock.

   1. Díky za kompliment. K údajné chybě, já často chybuji stejně jako všichni smrtelníci. Ale v závorce jsem před slova „cvičili obraně“ napsal slovo „jako“, kterým jsem snad jasně vyjádřil, co si myslím o tvrzení NATO.

 9. 🇮🇹Italské zdroje na poskytování pomoci Ozbrojeným silám Ukrajiny nejsou neomezené, uvedl ministr obrany.

  Guido Crosetto, kterého cituje Avvenire, řekl, že dodání osmého balíku vojenské pomoci Ukrajině je zatím pouze „prohlášením záměru“. Dodal, že již v lednu loňského roku byly italské sklady částečně prázdné a země bude potřebovat dva roky, aby obnovila své vlastní zásoby.

  „Itálie udělala hodně [pro Ukrajinu], věnovala velkou pozornost systémům protivzdušné obrany… Problém je v tom, že nemáme neomezené zdroje.“

  1. Mají – nemají co dát je v tuto chvíli vedlejší.
   Kvočna tím stopnutím pouze zvyšuje napnelismus, antoš je potřeba všech tlaků zevnitř i zvenčí nebo nedaj bože a hen ten Fico nemilý tu vládu nakonec sestaví. A to pak bude teprve euromalheur.

  2. Nekdo ji poradil , to jediny je jisty. Neuposlechnout a nebo hamtat
   penize a nedelit se neni v mode.
   Zalezi taky kdo bude platiti ji tu pensi. Asi nemusi cekat do 70 let veku.
   Ale kdo vi.

 10. Poměr EU k Ukrajině se z pragmatických důvodů musí změnit. Takový proces nemůže být masový, naopak to musí být postupné. Díky volbám pešek připadl na Slovensko. To to při chytré politice může dobře zobchodovat jako nezávisle myslící země. Časem budou přibývat další. Čas se nedá zastavit a základní kontury budoucnosti jsou stále zřetelnější.

  1. Nejde o pragmatické důvody.
   Jde o prachy a o zdroje.
   A ty nejsou.
   Vybruslit postupně ze situace šlo před jistou dobou, nyní to bude spíš rychlobruslení.

 11. Ze strany Čaputovej je to docela zajímavá taktika. Co sleduje (nebo spíš ti za Ní) ???

  ? Už není co posílat a tak alespoň uhrát nějaké body u druhé strany?
  ? Protektor se rozhodl pro konec války a má se vina připsat Slovensku ?
  ? Má „své dny“ a rozhodnutí po krátké době na nátlak demokratické veřejnosti opraví?

  1. Chce tímto krokem ještě víc poštvat všechny západní a prozápadní síly proti Ficovi a zabránit mu silou mocí jakkoliv ovládnout slovenskou politiku. Po dosažení cíle bude tok vojenských zásilek obnoven i s příslušným bonusy za dočasné zdržení.

   1. Taky cicham, cicham nejakou certovinu …
    Princezna ze skladky chce rozvirit slovenskou scenu behem Ficovych jednani o nove vlade .

    1. Já bych, že buďto šije nějakou čertovinu – to horší, nebo i jí konečně dochází, že když se slováci kompletně odzbrojí – budou velice snadnou kořistí a navíc jejich vlastními dary. A přece jen má dvě dcery pokud vím a zlob a lidí, kteří by jí to dávali za vinu…. no.

   2. Taky to vidím spíš jako sviňárnu s cizím podpisem než jako záblesk rozumu.
    „To on, sviniar našu Zuzu donútil, nemohla inkšie, všeci na neho, chytte ho, bijte ho, mučte ho, zabte ho Fica jedného, všetci proti nemu, dojebte ho ako by Čehúni chceli s Babišom.“
    (Jen se jim to úplně nevede…)

 12. ad 1) Protoze jak pisi sami Slovaci, jedine co ted mohou dodat jsou vyrobky Harmaneckych papierni. To, co Slovensko melo uz tam „Demokrat“ Nad poslal. Za coz (mimo jine) byl odmenen hezkym vysledkem pod tri procenta.

  ad 6) Ze slozi Fico vladu neni vubec jasne, „oplotena ambasada“ (jak zase pisi sami Slovaci) a jeji vykonne udy, jako napriklad sama princezna Vojana udelaji vse pro takovy scenar. Nepochybujme, ze v zakulisi panuje cvrkot.

 13. „Je jedno, jak moc budeme svým zahraničním vůdcům líbat prsten, protože relevantní partner pro diskuzi ani cokoliv jiného nebudeme. Se sluhy se totiž nejedná, sluhům se poroučí.“

  Opravdu prsten? A do kterého otvoru je vložen prst s tím prstenem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *