Ve včerejším článku jsem se krátce dotkl jedné informace, kterou český majnstrým nevidí, neslyší a dělá, že se vůbec nestala. Na Ukrajině totiž uspořádali státní pohřeb se všemi poctami Andrije Melnika, což byl šéf ukrajinských nacionalistů za Druhé světové války, nácek první kategorie, agent říšského Abwehru, zakladatel divize SS Galizien a jeden z těch, kterému se podařilo včas přejít pod americká křídla a nedostal ho ani SMERŠ ani později KGB.
Státní pohřeb a vojenské pocty prvotřídnímu náckovi byly už tak okaté, že dokonce i New York Times to označil za „hluboký posun v ukrajinské politice po ruské invazi v roce 2022.“ Zelenský pak ještě jakési vojenské jednotky vyznamenal jako „Hrdiny UPA,“ ale to už tak nějak zapadlo v kontextu.
Američtí intervjuci si teď, po více než deseti letech všimli, že nám Ukrajina poněkud zhnědla… Doteď to totiž byla jen ruská dezinformace, na Ukrajině žádný nacismus není. Sice se k Babímu Jaru dostanete po třídě Stěpana Bandery, pak přejdete most přes Dněpr a pokračujete ulicí Romana Šuchevyče, ale koho by to zajímalo, že? Koho by zajímalo, že už v roce 2015 vydala ukrajinská Verchovná rada zákon, který uznává banderovskou UPA za hrdiny Ukrajiny.
Tenkrát, když s tím zákonem přišli, tak jsme tomu s bráchou v první chvíli ani nechtěli věřit.
Dodnes si pamatuju zoufalou snahu Šafrova Fóra 24 zamaskovat to, že Zelenský pojmenoval jednu ukrajinskou jednotku Edelweiss. Tenkrát se novinářské hyeny musely hodně zahemžit a tvrdit, že je to běžný název pro horské jednotky všude po světě a ne, rozhodně si Ukrajinci nebrali inspiraci z nacistického Německa.
Také si pamatuju starého Banderovce, Huňku, jak se mu v kanadském parlamentu tleskalo vestoje. Pamatuju si Bandera párty v Plzni. Tenkrát se proti tomu jako jeden z mála politiků dokázal ozvat Roman Zarycký. Pamatuju si Bandera burgery, viděl jsem bambilion videí z Ukrajiny, kde se hajluje, viděl jsem pochodňové průvody ve Lvově… Nic se nestalo. Žádný Koudelka nevystoupil, že by to mohl být problém. Stejně jako žádný Koudelka nevystoupil, když do Evropy šly miliony Syřanů a mnozí byli napojeni na Islámský stát.
Až když teď začali proti poctám Mělnikovi protestovat Izraelci, ozval se New York Times, ale všichni se tváří, jako by to bylo něco nového a nečekaného, co tu předtím nebylo. Přitom už v roce 2015 se banderovská ideologie stala zákonem chráněná a preferovaná. Jestliže dneska různí Židé lomí rukama a diví se ukrajinskému nacismu, tak je to jen koncert zbabělosti. Mohli jste se ozvat už dávno, ale to by vás povláčeli bahnem a vyhodili ze splečnosti „slušných lidí.“
Takhle to totiž Západ dělá vždycky. Suroviny mu totiž těžko vyboujují nebinární Alžbětka. Na to potřebujete jiné sekáče. Potřebujete někoho, komu pohled na smrt nezvýší krevní tlak. Čím větší šmejd, tím lepší bojovník. Dejte mu pocit nadčlověka a všechno ostatní se stane samo. Dejte grázlům správnou ideologii a rázem máte armádu, jakou potřebujete.
Islámský stát byl také v pohodě, dokud bojoval jen proti „zlému Asadovi.“
Ovšem všechny tyhle hrdlořezné ideologie mají ten stejný problém. Jak se stanou těmi nadlidmi, začne jim být moře po kolena a vymknou se kontrole. Hitler byl také „Pan Hitler,“ dokud to vypadalo, že půjde vraždit komunisty. Nepřítelem se stal až tehdy, když se Ribbentrop domluvil s Molotovem. Islámský stát se stal nepřítelem, až začal podřezávat Američany. Do té doby dostával zbraně i peníze. Dokonce to došlo tak daleko, že Petr Pavel podal ruku ukázkovému hrdlořezovi a v zájmu svých sponzorů omluvil jeho mladickou nerozvážnost, kdy řezal hlavy… to víte, dnešní mladí jsou uvědomělí, dejte jim volební právo od šestnácti let a budou řezat hlavy i vzývat Banderu. Koneckonců, podívejte, kolik českých politiků se sešlo na sjezdu posledního oficiální nacistického spolku v Brně… Jednou máte doma prapor s hakenkrojcem a zůstane to ve vás až do devádesáti. Sice mezitím musíte tvrdit, že jste byli zmanipulavaná oběť Hitlera i Stalina, ale nakonec se rádi necháte zmanipulovat znovu… Viď, Milane Uhde!
Teď se přesně totéž děje na Ukrajině. Jo, bojovat proti Rusku, na to potřebujete nejen stamiliardy dolarů, ale také pořádnou hrdlořeznou ideologii. Západ je v tomto ohledu vlastně neuvěřitelně konzervativní. Najdetě největší hajzly, vyzbrojte je, dejte jim pocit nedotknutelnosti, tleskejte jim vestoje v kongresu a výsledky se dostaví dřív, než řeknete Stěpan Bandera…
Akorát se holt musíte dívat jinam, když Banderovci vraždí svoje vlastní lidi v Buči, protože potřebují záminku pro Borise Johnsona, aby se válka neukončovala, musíte se dívat jinam, když po tisících odvlékají na frontu kanonenfutter a nesmíte moc ukazovat vojenské hřbitovy, kde se to novými hroby jen hemží. Musíte mít žaludek na neuvěřitelné lhaní a nesmíte si připusit, že je to i vaše odpovědnost, díky které má Ukrajina ohromné ztráty, protože tvrdíte jak vítězí a neříkáte, za jakou cenu.
Mimochodem… kolikrát se Merkelová stala kancléřkou? Čtyřikrát? To bylo podobné vítězství jako teď vítězí Ukrajina nad Ruskem. Čtyřikrát se stala kancléřkou, ale cenu platí Německo až teď. Cenu platí všichni ti, kteří dělají kancléře po ní. Merz by mohl vyprávět o své bezmezné popularitě a rostoucích preferencích AfD. Totéž teď bublá pod povrchem na Ukrajině a teď to zvolna vyhřezává. Už chybí jen nějaký James Foley… Ale na to také brzy dojde.
Naštěstí máme v čele státu prezidenta, který má žaludek vytrénovaný na podávání ruky zločincům a vrahům. Co se v mládí v rozvědčickém kurzu naučíš, v Kolářových službách jako když najdeš. Už brzy, Petře Pavle! Už brzy budeš podávat ruce ukázkovým Banderovcům a hájit jejich hrdlořezné metody. Už brzy nám budeš vysvětlovat, že některý nacismus je dobrý nacismus a krásně se doplňuje s evropskými hodnotami. Nepochybuju, že to zvládneš. Máš k tomu všechny předpoklady.
__________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.
Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600
Přečetla jsem si trochu Parlamentní listy a zaujal mě článek o synovi Nicholase Wintona, no je to vůl, co si budeme povídat. A v diskuzi zazněly tyto dá se říci fakta:
Mně by spíše zajímalo, co by na dnešní situaci řekl Antonín Kalina. Zachránce téměř 1000 dětí v koncentračním táboře., včelka , 27.05.2026 20:22:42
byly to převážně židovské děti. Ty měly osud jasný. A vězeň Antonín Kalina dokázal tyto děti zachránit a ochraňovat v průběhu jejich věznění. „DĚTI ANTONÍNA KALINY“ – neuvěřitelný příběh. Kniha psaná Stanislavem Motlem, tedy dá se říct literatura faktu. Kalina oceněn za života nebyl, až posmrtně. Máme velkého hrdinu, ale lidé o něm neví.
Winton nebyl žádný hrdina ,ale podnikatel,který využíl za velké peníze poptávku bohatých židů o zaslání dětí do bezpečného zahraničí-, F.L.Hek , 27.05.2026 19:05:51
To se dělo v době ,kdy nikdo nevěděl a nevěřil ,že budou židé likvidováni ,jen to prozíravější pro jistotu udělali.V dnešní době se tyto obchodní příležitosti zdají jako záchrana,protože známe co poté následovalo,ale v té době to nikdo netušil ,tuto časovou osu už nikdo nevnímá a přisuzuje Wintonovi málem svatozář,ale na jeho obranu on si to uvědomoval a nechtěl žádnou publicitu,kterou však liberálové a mainstrem zneužili.
Re: Winton nebyl žádný hrdina ,ale podnikatel,který využíl za velké peníze poptávku bohatých židů o zaslání dětí do bezpečného zahraničí-, Gusta Pražák , 27.05.2026 19:25:57
Dobrý den. To jste vyšťoural kde ? Z jakých pramenů čerpáte ? Přidejte prosím odkaz.
Re: Re: Winton nebyl žádný hrdina ,ale podnikatel,který využíl za velké peníze poptávku bohatých židů o zaslání dětí do bezpečného zahraničí-, mravní bahno , 27.05.2026 19:45:25
Budete si muset zvyknout, že na všechny informace starších lidí nejde hodit internetový „odkaz“. Proberte si zaknihované „100+1“ tak ročník 1968-73, tam někde ten článek o Wintonovi bude, otázkou je, co je dějinná pravda. Vycházely tam články o jednotlivých méně známých tvůrcích dějin, například futurolog Herman Kahn, jeho vize o jednotlivých krocích k jaderné válce jsou fantastické, dodnes nepřekonané, Evropa jede do záhuby PŘESNĚ podle jeho prognóz, hledal jsem jeho články na internetu, nenašel, pouze v časopisecké podobě, zatím není na internetu vše!
!!!, Olaf Palme , 27.05.2026 20:57:19
Je to nějaké zapeklité – Hitler měl v úmyslu vyvraždit všechny židy, tak nám to vtlouká propaganda do hlav nejpozději od listopadu 1989. Nicméně ten samý Hitler klidně pustí tu vlak židovských dětí z Prahy, tu vlak židů z Budapešti (Kastnerův vlak). A přitom prý byl vůči židům absolutně nemilosrdný… Holocaust je slovo z řečtiny a znamená ‚zcela sežehlý‘.
Re: Re: !!!, Olaf Palme , 28.05.2026 9:20:28
„Jako Kastnerův vlak se označuje vlaková souprava sestávající ze 35 nákladních vozů, která 30. června 1944 opustila Budapešť s téměř 1700 Židy a bezpečně je odvezla do Švýcarska.“
No nevím, Masaryk by Masarykovu univerzitu rozehnal bičem.
Mrg. Jiří Kobza – Otevřeně a na rovinu
https://www.youtube.com/watch?v=dIz_Q2aIKd4
https://www.novarepublika.cz/2026/05/stavidla-byla-protrzena-sudetske-nemce-vtahla-do-nasi-politiky-kolaborantska-pata-kolona-aliance-vlastizradcu-na-cele-s-pavkem-tohle-byl-jen-zacatek-navrat-do-rodneho-brna-vstoupi-posselt-do-cesk
Zatímco vlastenci v Brně protestovali proti sudetoněmecké provokaci, stavěli barikády, připomínali zločiny nacizmu, brněnská věrchuška otevřeně kolaborovala v arogantnímim nacisty v rouše beránčím. A většina Brňanů lhostejně přihlížela. Pustili si vlka do ovčárny a ani o tom nevědí.
Bylo to nechutné, kolik Brňanů s nimi kolaborovali nebo hejtilo odpůrce sjezdu
Nepomohl ani export Brňanů do Prahy. Ještě dost jich tam zůstalo.
re: JŠ
To je tím, že se množí, jak hlodavci.
Re: Tonda
Oni to vědí, ale nechtějí si připustit to, co je čeká.
Brno je hnědá loď