18 dubna, 2024

Tribuna

Volná diskuse na jakékoli téma


4 279 thoughts on “Tribuna

 1. Neff hodnotí sci fi román Problém tří těles a jeho zfilmování.

  https://neviditelnypes.lidovky.cz/kultura/problem-tri-teles-hrozba-ktera-prijde.A240324_151642_p_kultura_nef

  Hodnotí jeho kvalitu, zde nešetří chválou na autora románu a i na ty, kteří převedli dílo do filmové podoby.

  Zabývá se ale i původem díla (Čína) a jak a proč proniklo dílo lehce na Západ. Dochází k závěru, že Čína v podstatě dohnala a předehnala Západ i v disciplíně “ „soft power‟“

  „Nezbývá než vrátit se k divnému a podezřelému. Ani kniha není agitka a seriál Netflixu už vůbec ne. Proč tedy ti Číňané s takovou ochotou nastavují vlídnou tvář a nabízejí svoji perlu, nota bene v době rostoucího napětí? Jděte a zeptejte se Číňanů, chce se mi sám sobě odpovědět. Američané hráli roli hegemona ekonomicky, vojensky – ale také měli „soft power‟, tu měkkou sílu v podobě vysoké kultury, ale také populární zábavy. Každá kovbojka i každá rock´n rollová gramofonová deska byla bojovník Velké Ameriky. Individualismus, podnikavost, tvrdost a zároveň soucit a vysoká mravnost, to vše bylo zakleto do americké soft power.“

  Nezbývá, než z Neffem souhlasit. Čína dohnala západ v mnoha směrech. A pozvolna přebírá vedení i této disciplíně. Je možné se divit? Není. Když se podíváme na stav u výrobců amerického snu, tak je vše jasné. Genderová vyváženost, vyváženost ras v každém díle a další a další psané a nepsané omezení.

  1. …“Američané hráli roli hegemona ekonomicky, vojensky– ale také měli „soft power‟, tu měkkou sílu v podobě vysoké kultury, ale také populární zábavy. Každá kovbojka i každá rock´n rollová gramofonová deska byla bojovník Velké Ameriky. Individualismus, podnikavost, tvrdost a
   zároveň soucit a vysoká mravnost, to vše bylo zakleto do americké soft power.“

   no a já jen dodávám, jak pro koho měli ten:
   … ale také měli soft power

   U nás máme soucit a mravnost posunutý jinde, protože my moc dobře víme a hlavně rozeznáváme , na rozdíl od neffů a jim podobným, co je:
   cukr a bič, mazání medu kolem huby atd.

   Deep state USA a KoZa vždycky jely jen a pouze hard power a ten přívěsek soft power měly pouze pro neffy a jim podobný, který jim to spolkli i s navijákem, proto sme, tam kde sme.

   1. Neff je kvalitní spisovatel, jeho hodnocení Problému tří těles beru jako hodnocení profíka.

    Neff trpí patologickou nenávistí k Rusku, v tomto jeho výstupu není přítomna.

    Neff hodnotí americkou kulturu a proč byla „soft power‟“. Můžeme souhlasit či nesouhlasit. Faktem je, že nemalá část byla kvalitní.

    Neff upozorňuje, že Čína po vyrovnání se s KoZa v jiných směrech ovládla i používání „soft power‟

   2. Hard power = schopnost škodit, zastrašovat. Nejen zbraně a přímé ničení, ale i sankce.
    Soft power = schopnost být vzorem, vyzývat k dobrovolnému následování. Hůře se to definuje, je to všechno co nás dobrovolně zajímá na té zemi, co nás k ní poutá. Pro někoho móda, pro někoho sport, filmy, muzika, věda, vzdělávací instituce…

    Hegemon chce mít monopol, nebo aspoň velmi bezpečný kontrolní balík. Růstem soft power druhé strany se může cítit ohrožen a bránit se všelijak. Zlehčování, pomluvy, kulturní bariéry… Ostatně, zákazy vystoupení umělců a účasti sportovců dané země na mezinárodních soutěžích jsou zrovna z toho ranku. (Viz trapárny kolem Anny Netrebko.)

    KoZa měl a má pořád dost soft power. Jisté kruhy jsou ale nervózní z představy, že monopol předešlých generací povážlivě chřadne.

    1. Laban: USA měly velkou soft power, ale teď to slábne. Seriály plné woke ideologie už tolik diváků netáhnou. Čína, Indie, Jižní Korea, Turecko i Rusko točí spoustu filmů i ze své historie. Třetí svět už taky točí víc filmů než bývalo. Soft power měl už starověký Řím. Nabídka celé kultury a občanství pro vazalské elity i velký obchodní prostor v rozsahu kontinentu s poměrně bezpečnými cestami. USA zatím pořád mají vliv spoustu sociálních sítí a patentů. Sillicon Války je vlivné a úspěšné. Čínských korporací či mají sítě jako TikTok není ještě tolik.

     1. Véd Holywood točí jeden remake za druhým. Film s komplikovanejšie dejom, než totálne priamočiarym dejom, uz pomaly ani nerobia. Došli im nápady. Obdobne knihy

 2. Na CNN Prima news… prý

  Soud obvinil podezřelé z útoku v Moskvě, hrozí jim doživotí. Jeden z nich měl svázané oči
  https://cnn.iprima.cz/moskevsky-soud-obvinil-dva-podezrele-z-utoku-v-koncertni-sini-z-terorismu-hrozi-jim-dozivoti-432464
  ————
  Už jsem v životě četla o různých krutostech, ale aby měl někdo svázané oči? To ty oči museli napřed vytáhnout z důlků a pak udělat suk na těch šňůrkách, na kterých ty bulvy visely… strašné!

  1. V titulku a v článku je „zavázané oči“, což je podstatný rozdíl. Prý je chytali v lese Kadyrovci a a asi se s nimi nemazlili. Jeden z nich se údajně vyjádřil, že největší problém byl nezabít je hned na místě po dopadení. Každý kdo viděl záběry z koncertního sálu by to asi pochopil. V Rusku je zrušen trest smrti, mohou dostat maximálně doživotí.

 3. Tak jsme si připomněli 25 výročí zahájení bombardování Jugoslávie
  https://www.novinky.cz/clanek/historie-vzdusne-udery-na-jugoslavii-presly-ve-velkou-leteckou-valku-40465156

  Na Novinky a pana Švamberka pěkný pokus. Jinak ale spíš apologie Operace spojenecká síla.

  Slušelo by se dodat, že šlo o akci bez mandátu RB OSN, kterou ani nebylo možno odůvodnit ze strany NATO právem na sebeobranu. Během operace se NATO dopustilo řady odsouzeníhodných činů (kazetová munice, munice s uranem 238, ničení civilní infrastruktury apod.), mezi nimiž zvlášť vyniklo bombardování velvyslanectví Čínské republiky.

  Rezoluce 1244 RB OSN zaručila Jugoslávii územní integritu. Uznání nezávislosti Kosova po „referendu“ v roce 2008 bylo dalším flagrantním porušením uzavřených dohod. A také precedens, jehož později využila Ruské federace na Krymu a v dalších oblastech.

  Se slavným výrokem Václava Havla o ryze humanitárních cílích onoho bombardování rovněž kontrastuje skutečnost, že USA si v Kosovu vybudovaly velkou vojenskou základnu (Camp Bondsteel), a podnikatelské subjekty z USA získaly řadu investičních možností. Madeleine Albrightová např. zbohatla na investicích do telekomunikací, generál Wesley Clark v lignitových dolech.

  Viz: 1. Exministryně Albrightová skupuje v Kosovu klíčové podniky
  https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/exministryne-albrightova-skupuje-v-kosovu-klicove-podniky-283673
  https://www.lidovky.cz/byznys/americti-politici-skupuji-podniky-v-kosovu.A120822_134317_firmy-trhy_rka

  1. Dodatek.
   Výročí bombardování Jugoslávie připomněly členům Rady Bezpečnosti OSN i Rusko a Čína.
   https://press.un.org/en/2024/sc15642.doc.htm

   „Following the vote, China’s delegate expressed support for convening such a meeting, noting that “the impact of that war is far from over and its cautionary lessons are still profound”. Voicing disappointment over the results of the vote, he recalled the bombing of the Chinese Embassy during the NATO campaign, which resulted in the death of three Chinese journalists, the injury of more than 20 Chinese diplomatic personnel and the destruction of the entire diplomatic premises. “This is a flagrant violation of China’s sovereignty,” he stated, adding that his country would never forget this event and would not allow such tragedies to recur.

 4. Tak to nejde z *.DOCu přenést sem na Tribunu ani k Vidlákovi!!!, proto sem se to snažil rozkouskovat do tří částí, ale ta první sem ne a né jít, tak na to kašlu

 5. 2)
  No a od toho sem se odpíchl k tý mý celkový představě o tý beznadějný vypatlanosti toho Tádžika, když uměl někomu kejvnout na masakr jakýhokoliv počtu obětí za třiaplůl mý čočky do očí!

  Jasně, že nejsem úplně máklej, abych tím nastaveným směnným kursem dělal jednoznačný závěry při posuzování vírou způsobený Tádžikovy pomatenosti, nebo při posuzování tádžický životní úrovně.

  Tohle ale měla (tedy musela) vědět už dávno před rokem 2015 ta enderácká svazačka a kandidátka přes ty jejich německý vědy Merkelová… když o na hlavu pokulhávajícím Olafu Scholzovi radši ani nemluvím… když byli a nadále sou schopný tohohle:

 6. Prožidovský a proruský nacista si myslí, že číňan opět nic nepochopil:
  https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/cinsky-supersport-ssr-aion-elektromobil-nejrychlejsi.A240320_113320_automoto_lobl
  Nacista si myslí, že Ferrucio Lamborghini nevyrábí svá auta proto, aby se něčemu přiblížila, nebo podobala.
  On vyrábí auta pro zákazníky, kteří milují řev dvanáci válců za sebou, kvičení gum a rachtání převodovky, co musí přenášet třeba 800 koní.
  Ferrari bude vždycky jen jedno. Žádnej agrobolševik se mu ani nepřiblíží, vždycky už to budou jen kopie a plagiáty.

 7. Stařec a jen tak aneb že by předzvěst!

  … sem takhle v pátek usnul a zdálo se mi o jaře… asi pod vlivem těch prvních nadechnutí. Asi to znáte všichni … to takhle dete a dejcháte tu už dávno monotónní zimu, která kromě čerstvosti zas tak moc nevoní a … a najednou se vám mezi šestadvacátým a třicátým nadechnutím začne něco nezdát a vy zbystříte, protože při tom jednatřicátým nadechnutí vás do nosu bez varování najednou bací jaro a nedá se s tím už nic dělat!

  Jenže mě to jaro bacilo do nosu, když sem „takhle nešel“, jen sem v obýváku otevřel okno, že jako vyvětrám a … a co si myslíte, měl sem ho tam … už mezi šestým a sedmým nadechnutím a … a tak sem dál dejchal a … a vono … hovno přátelé … zase ta monotónní zima bez tý duši a srdce rozehřívají jarní vůně.

  A tak sedím v tom svým křesílku natočeným k tomu jihozápadnímu oknu, mžourám do těch předjarních občas mráčky přerušovaných slunečních paprsků, usrkávám kafe a právě se za mnou z reprobeden spustili Milenci v Paříži, kde mám rád ten nádech pařížsky znějící trubky, kterej hned na začátku podmalovává v duetu to začínající rozprávění kytary Jacoba Gurevitsche … no naschvál:

  https://www.youtube.com/watch?v=nXTtA5bKHrM&ab_channel=JacobGurevitsch

  A tak sem to okno zase zavřel a sedl sem si do křesla a … a z ničeho nic sem usnul … asi z jara … zimy … prostě … jen tak!

  Probudil sem se, až když slunce bylo za horizontem, ale přesto mě ještě stačilo šlehnout krví podbarveným odleskem ve fialově zbarveným západu … že by předzvěst?

 8. Z prohlášení stálého představitele Vasilije Nebenzii na briefingu Rady bezpečnosti OSN o Ukrajině 22.3.2024. (https://russiaun.ru/en/news/1220324)

  „Praha nadále hraje extrémně pochybnou roli v „pumpování“ zbraní na Ukrajinu. Český ministr obrany J. Lipavský nedávno oznámil, že vyškrábali další várku 300 000 granátů pro Ukrajinu.

  Průzkum agentury SANEP zároveň ukazuje, že téměř dvě třetiny Čechů (63,4 %) jsou proti pokračování dodávek zbraní na Ukrajinu (63,4 %) a více než 70 % je přesvědčeno, že by vláda měla podpořit zahájení mírových rozhovorů. Možná, že na takové změny nálad české veřejnosti má vliv i to, že ukrajinští nacisté používají MLRS dodané z Česka k cílení na mírumilovná ruská města, zejména Bělgorod. Náš český kolega bohužel opět nenašel odvahu předstoupit před členy RB, aby nám i všem, kteří naši práci sledují, vysvětlil, proč české úřady, bez ohledu na názor vlastních občanů, nadále podávají přes smrtící zbraně na Ukrajinu, které se používají k útokům na civilisty na území Ruské federace.“

 9. Po teroristickem utoku na Crocus zaslal kondolencni telegram i Bily dum a Britove doporucili Bankove, aby zastavila utoky na ruske pohranici i vnitrozemi.

   1. Ještě aby se k němu hlásila. Když i Kirby hned věděl, že nic nenasvědčuje její účasti.

    Bohužel, i kdyby to stokrát na sebe bral ten, o kom teď píše mainstream, propojení mezi ISIL a Ukrajinou v boji proti RF je doloženo už nejméně od roku 2015 – viz odkaz (https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/E-8-2015-011933_EN.html). A od té doby vícekrát (https://thecradle.co/articles-id/4420). Takže i kdyby se k tomu přihlásilo sto vousáčů, možnost, že to naplánovali a uvedli do chodu na Bankové to nevyloučí.

    1. Ona to ale Bankova opravdu nemusela vedet.
     Jak se zvysuje chaos, podporovany i Macronem, aktivuji se i opozicni skupiny (anebo skupiny, pracujici na zakazku pro nekoho tretiho).
     To se zda zatim nejpravdepodobnejsi, nebot rychlost a duraznost, s jakou od toho daly pryc ruce Washington i Kyjev, jevily znamky az paniky.

     1. Mozno, ale zasa bolo to slusne zorganizované ( aj ked okrem smrti ľudí tazko povedať, čo tým chceli dosiahnut). Za mňa to vyzerá na Budanova

  1. Moskva evakuovala vsechna obchodni centra a haly.
   Ve videich jsem ani na jedne budove nevidel napis v azbuce, vsude latinka. CROCUS CITY HALL, ATRIUM, GALERIA, COLUMBUS….

 10. Klára Samková:
  Praktické návody k zadržení
  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/03/prakticke-navody-k-zadrzeni.html
  “Především začnu těmi, které NEPOSKYTNU, neboť kdo moc ví, nemůže tvrdit, že nevěděl. Týká se to: ústavního práva shromažďovacího, zákona o pozemních komunikacích a zákona o zbraních a střelivu.

  DÁLE OVŠEM: Při vší úctě k těm joudelínům, co dostali těch pět let natvrdo za blbé kecy na FB i jinde, obávám se, že spousta tzv. „slušných lidí“, včetně demonstrujících a protestujících to vyhodnotí tak, že to byli joudelíni a jich se podobná možnost zatčení a odsouzení netýká. Dle mého názoru ale další zatčení budou, a to právě z řad tzv. „slušných lidí“, neboť právě ty je potřeba zastrašit, aby se jakýchkoliv projevů odporu vzdali. …… ”

  Jakkoliv napsáno vtipnou formou, stojí to za přečtení a pár podstatných zásad si zapamatovat. Nikdy nevíme.

 11. Novinky bez diskuze

  Nezavírejme před tím oči. Německo zveřejnilo výbušná čísla o kriminalitě migrantů

  V Německu loni výrazně vzrostla kriminalita a s ní i podíl cizinců, kteří ji mají na svědomí. Procento pachatelů trestných činů, resp. podezřelých, kteří nemají německé občanství, je až trojnásobné oproti podílu cizinců na obyvatelstvu žijícím ve Spolkové republice

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nezavirejme-pred-tim-oci-nemecko-zverejnilo-vybusna-cisla-o-kriminalite-migrantu-40465005

 12. Dnešní Macek:

  https://www.macekvbotach.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=141770

  „Štěpán Kotrba v rozhovoru s Parlamentními listy:
  Rusku stačí obsadit posledních sto kilometrů jižní Ukrajiny a pobřeží včetně Oděsy až po Podněstří a Ukrajina bez přístupu k moři přestane Západ zajímat. Přestane mít loďstvo a přestane být účastníkem dohody z Montreaux, limitující pobyt válečných lodí v Černém moři. Moldavsko si bude moci vybrat mezi prezidentkou a realitou. Tím padne hlavní nebezpečí pro Sevastopol a Krym jako nástupní prostor pro invazi do Ruska. Dohodu bude střežit Turecko, kterému nyní Putin postoupil prostřednictvím Ázerbájdžánu Arménii, jejíž prezident Pašinjan se zbláznil a touží se stát členskou zemí EU. Dostatečná odměna pro velké Turecko v budoucnu… Turecku jde nejen o Arménii, ale i o pás území od Aleppa v Sýrii po Mosul a Kirkúk v Iráku. Turecko touží být znovu mocností. Za to stojí zradit i NATO“

  Psal jsem tu už, že v budoucnosti konkrétně pro nás nebude nebezpečné Rusko (naopak) ale rostoucí ambiciózní surovinami vyfutrované Turecko spolu s tím co se vyvine ze západních zemí kde převáží islám.

  Rakousko – Uhersko probuď se.

 13. Větva o bezemisních domech

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ladislav-vetvicka-eurosajuz-prikazal-bezemisni-domy/

  „A věta, keru to zduvodňuju, je užasna: „Evropská unie nastavila pravidlo, že za 25 let už žádná budova nebude smět překračovat pravidlo. Důvodem je to, že budovy podle odhadů spotřebují 40 procent veškeré vyrobené energie.

  Tuž, to je formulace sice chytra, enem trošku zvrhla. To je to same, jak kdyby rozhodli, že po duslednem pruzkumu zjistili, že v porovnani ze zviřatama, u kerych se potřeba svitit si v noci limitně bliži nule, se podobne pravidlo zavede aji pro lidi. Samozřejmě po jakemsik přechodnem obdobi, že…

  Jeden dyskuter na tento navrh zareagoval: „Já bych tedy tu EU i ekologii rád podporoval, ale připadám si jako v blázinci, kdy se chovanci překřikují, kdo bud mít „kreativnější“ nápad. A pak si pamatuju, že se říkalo: Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel.“

  Je dobre zaznamenat, že pro tuto blbost hlasovali Pirati, Starosti a Niedermayer z TOP09. Proti bylo ANO, SPD a ODS (s vyjimku Vondry, kery nehlasoval, bo asi nevi, co je bezemisni krb).

  Ze sudružskym pozdravem

  S EuroSajuzem na věčne časy, vice Eurohodnot a dyverzifikace!“

  Hamotiny, které k nám jdou z Brusele berou dech a peníze.
  Volba do EP pro mě budou snadná. Hlavní hledisko postoj k úúdělu.

  1. Pomalu se zacinam pridavat k tem, kteri predpovidaji rozpad EU.
   Ladik!!! to uz asi vi, ale pro mistni osazenstvo to sem radsi dam:

   https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Marikova-SPD-Rozhodnuti-EU-muze-prinest-totalni-kolaps-vytapeni-752514

   V kostce to znamena zakaz topeni plynem, uhlim a naftou.
   Takze zbyva drevo a a elektrika. (a olej s pilinami v petce…)
   Elektrika zdrazuje, a podle me je to ted teprve zacatek. Drevo vykoupi Rakousko a Nemci. Dovoz dreva z Ruska je zakazany.
   Tohle postihne i libtardy, ale bohuzel hlavne a nejdriv obyvatele vesnic a mensich mest.
   Zlaty komunisti, a to jsem chrestil klicema.

 14. Článek 2
  Dnes aktuálně přinesly Novinky rozhovor s polským generálem.
  Vzpomněl jsem si, že ještě nikdy v historii se nestalo, aby stát, který rychle a na dluh vybuduje silnou armádu, odolal pokušení ji co nejdříve použít :o(

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-ukrajinci-s-rusy-prohravaji-chystejme-se-na-valku-mobilizuje-polsky-general-40464795#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=Lag3oXVcSP6-202403201315&dop_id=40464795&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=abtest242_shorts_varD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   1. no, právě. pokud.
    my jsme nejsnazší testovací objekt: malá námaha, významný zisky.
    a podle článku 5 nám německo pošle deky pro uprchlíky.

 15. Článek 1
  Zaujal mě proslov britského velvyslance, kde zmiňuje Mnichov. Napadly mě hned dva citáty:
  1. Karel Kryl: „…na rohu ulice vrah o morálce káře…“
  2. Lord Palmerson, ministr zahraničí Velké Británie v polovině 19. stol. shrnul britskou zahraniční politiku takto: „Nemáme žádné věčné spojence a nemáme žádné věčné nepřátele. Naše zájmy jsou věčné a trvalé a je naší povinností je následovat“

  Závěr nechť si ctěný čtenář udělá sám.

 16. „Jan Schneider: Gramotnost se šíří“
  ***
  (…) /../ základního dokumentu NATO, v jehož preambuli hned první věta deklaruje, že „Strany této smlouvy znovu potvrzují svoji víru v cíle a zásady Charty OSN a svoji touhu žít v míru se všemi národy a všemi vládami“. (…)

  (…) /../ pouze JEDINÝ závazek, logicky zařazený hned na počátku článku 1, a ten závazek zní:
  „Smluvní strany se ZAVAZUJÍ, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat VEŠKERÉ mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN.“ (…)

  (…) V souvislosti s totálně desinterpretovaným článkem 5, jehož správný smysl snad opět jako první z politiků vyjádřil Tomáš Pojar, je nutno jej pro jistotu též ocitovat:

  „Smluvní strany se dohodly, že ozbrojený útok proti jedné nebo více z nich v Evropě nebo Severní Americe bude považován za útok proti všem, a proto se DOHODLY, že dojde-li k takovémuto ozbrojenému útoku, každá z nich, uplatňujíc právo na individuální nebo kolektivní sebeobranu uznané článkem 51 Charty OSN, pomůže smluvní straně nebo stranám takto napadeným tím, že neprodleně podnikne sama a v součinnosti s ostatními stranami TAKOVOU AKCI, JAKOU BUDE POVAŽOVAT ZA NUTNOU, včetně použití ozbrojené síly, s cílem obnovit a zachovat bezpečnost SEVEROATLANTICKÉHO prostoru. Každý takový útok a veškerá opatření učiněna v jeho důsledku budou neprodleně oznámena Radě bezpečnosti. Tato opatření budou ukončena, jakmile Rada bezpečnosti přijme opatření nutná pro obnovení a zachování mezinárodního míru a bezpečnosti.“

  Takže nikoliv závazek, ale dohoda. Vojenská pomoc je pouze jednou z variant. A cíl je omezen na severoatlantický prostor – netýká se tedy ani Blízkého východu, ani Asie, ani Afriky, ani Jižní Ameriky. Ani Ukrajiny. (…)

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jan-schneider-gramotnost-se-siri/

 17. Mohu se zeptat, co znamená tučný název článku ? To jako že je důležitější nebo lepší než jsou ty ostatní ???

 18. Od vlka – napsal Harryp

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2024/03/18/na-domacim-rynku/

  Mmj. definuje postoje, které by měli naši noví zástupci v EP zastávat.

  Odmítáme greendeal a budeme hlasovat proti všemu s ním souvisejícím.
  Odmítáme válečný konflikt, zasahování do záležitostí jiných zemí, jakoukoliv podporu financování zbraní a jejich posílání do zón válečného konfliktu. Budeme hlasovat proti všemu s tím souvisejícím.
  Odmítáme jakoukoliv formu nelegální migrace, vydírání od zemí, které ji podporovali v podobě výpalného za migranty. Naopak veškeré finance související s podporou nelegálních migrantů a cestovní kanceláře Frontex předisponovat na repatriaci zadržených nelegálních migrantů.
  Požadujeme radikální zeštíhlení bruselské administrativy a zastavení bezuzdného plýtvání finančními prostředky členských zemí EU na podporu politických mimovládních neziskových organizací.
  Zastavení a ukončení nezákonných sankcí vůči třetím zemím, které nejsou schváleny RB OSN v souladu s Chartou OSN, která jediná má právo sankce vyhlašovat.
  Studii a strategický rozvoj surovinové, potravinové a energetické bezpečnosti EU diverzifikací importů energetických nosičů dle nejlepší a nejlevnější varianty.
  Zastavení jakéhokoliv zasahování do práv a svobod občanů kterékoliv členské země. Svoboda projevu a názoru, právo na informace, právo na hotovostní platby, právo na soukromí, právo na spravedlivý proces jsou dnes porušovány na denní bázi byrokratickými orgány EU a jednotlivých členských zemí. O jakémkoliv omezení práv a svobod může rozhodnou jen nezávislý soud a nikdo jiný.

  S těmito body se mohu ztotožnit, jsou dobře nadefinované a budu mým vodítkem při volbách.

  1. Re: Admirál

   Marně přemýšlím, co by bylo možno takovému volebnímu programu vytknout.
   Na druhé straně bude asi obtížné najít někoho, kdo by to s prosazováním těchto tezí myslel vážně.

   1. Nejblíž k tomu má SPD, u níž je také jistota, že hlasy nepropadnou. David i Blažko byli za mně dobří zástupci v EP.

    Případné preference kandidátů lze řešit kroužkováním.

     1. Jestli bude lepší, nevím. Ale myslím si, že postojů ze seznamu hájí. A věřím, že jejich zástupci v EP se tomu nezpronevěří.

      Máte nějaký subjekt pro pro volby do EP, který by tyto postoje hájil a přitom byla jistota, že se jeho zástupci dostanou do EP?

  1. Volba pro ty, jimž nevoní NATO a EU, je
   https://aliancezacr.cz/kandidati/

   záznam tiskové konference https://aliancezacr.cz/zaznam-tiskove-konference-aliance-za-nezavislost-cr/

   Proč ne?
   Kromě nějakých osobních antipatií k někomu z kandidátů si lze představit námitku, že „nebudou mít šanci“. K tomu lze uvést, že „vedoucí“ Hynek Blaško minule dostal 47.505 přednostních hlasů, tedy více než Kateřina Konečná (38.650), než Ivan David (33.055) i než Petr Mach (13.211) i než David s Machem dohromady ….
   A spočetl jsem minimální zisk Aliance za nezávislost ČR v eurovolbách 165 tisíc hlasů
   https://web.litterate.cz/zavod-zacina/comment-page-1/#comment-240469

   1. Chachachapejte, neni koho volit, proto je treba to hodit mensimu zlu Babisovi, ci Okamurovi.
    Nezname stranicky a hnuticka voli pouze clovek-hlupak, jez kasle na to, ze jeho hlas propadne.
    Cimz neprimo voli Fialu.
    Jste vrah alternativy, Harfytone 🔪⚰️

    1. Ad: „clovek-hlupak, jez kasle na to, ze jeho hlas propadne“:

     No, podívejte se, SPD získala 216 718 hlasů, z toho bylo 47 505 preferenčních hlasů pro Hynka Blaška.
     Blaška z partaje vyhnali. Tudíž: 216 718 – 47 505 = 169 213
     KSČM získala 164 624.
     A já, kdybyste se laskavě podíval na ten odkaz v závěru mého předešlého příspěvku, odhaduji zisk nejméně 165 tisíc hlasů.

     169 tisíc (SPD), 164 tisíc (KSČM), 165 tisíc (Aliance za nezávislost ČR. V podstatě stejné šance. Můžete nad tím chvilku zkusit přemýšlet.
     V úctě Váš vrah.

     1. Prave, ze ja nepremyslim, tim jsem vyhlasen.
      Vyse jen tlumocim mistni vetsinovy nazor, na nas si s nejakou alianci neprijdete!
      Kdyz jsem se zde dotazoval, co je spatneho na tom, volit kandidata, ktery ma v planu obhajovat vase zajmy, bylo mi odpovezeno, ze je to netakticke.
      A ze jedinou spravnou volbou je volba mensiho zla.
      Moje namitka, ze vysledkem takove volby je PePa107 a Fiala, byla odmitnuta jako demagogie.
      Udelam vam radost: v zivote by me nenapadlo volit nekoho jineho, nezli z Aliance.

 19. Logika řeznického psa

  Nové rozpočtové určení daní nechal schválit Kuba, protože předchozí systém přerozdělení RUD, který platil od roku 2005, považovaly za neférový jiné kraje, například Pardubický nebo Jihočeský.

  Nový systém se nelíbí Moravskoslezskému, Ústeckému kraji a také Praze.

  V MSK: „Je to nefér.
  Na jednoho občana bychom dostali osm tisíc korun, přitom jsou regiony, které by nově měly dvojnásobek.

  Je to proti logice i slušnosti. Budeme se bránit,“ kritizoval hejtman Krkoška…..

  … Krkoškovi se rovněž nelíbí, jak konečná podoba návrhu nového dělení daní vznikala.
  „Často se jednalo pouze s vybranými hejtmany, a tak se rozhodovalo o nás bez nás.
  Vznikl paskvil, se kterým se odmítáme ztotožnit,“ konstatoval……
  : https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/rud-dane-krkoska-kuba-kraje-ministerstvo-financi-dane-urceni-dani.A240316_051007_ostrava-zpravy_jog

  Je to výjimka, nebo nový styl jednání ODS?

 20. Pamatujete se, jak tu nedavno byl clanek o nakupu paliva do ceskych atomek od Francouzu?
  Tak uz to ma i vysvetleni:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jadro-jako-plyn-Rusko-porad-vede-Dokonce-se-pry-chysta-spoluprace-752364

  Zatim to vypada, ze palivo budou vyrabet Francouzi spolu s Rusy.
  V Nemecku.
  A blbci to zaplati – v clanku vyslovne nepisou kdo, ale pisou o statech vychodni Evropy, takze je to jasne. (Belorusko asi na mysli nemaji)

  Dovolim si predikovat: palivo vyrobi Rus, Francouz z nej udela demokraticke, Nemec zamestna a necha vydelat pak svym zamestnancum, aby to bylo jako „made in EU“.
  No a Francouz a Nemec to samozrejme opatri vysokohorskou prirazkou, cekam tak 300 %.
  Uz chapete, proc nedavno Afrika sborove poslala Makrona do prdele? Tohle to tam totiz delali se vsim.
  No, Francie si rychle nasla nove blbce na dojeni, a na rozdil od nevdecnych cernousku, ti novi na to jeste budou hrdi.

 21. Lepšolidi v diskuzi na idnes k článku o hospitalizaci Miloše zemana:

  David Riesz
  15. 3. 2024 14:04
  A kdyby mu ji fikli, dá ji s křenema a hořčicí, k tomu 3 Plzně a šťopku Bechera na trávení.

 22. Dnes je výročí německé okupace.
  Pávek slaví v Sasku.
  Dnes Pávek v Německu prohlásil, ze naše zeměmi sobě nikdy neměly tak blízko.
  A vrchní Sas zase povídal, ze si v Rusku z tohoto data mají dnes vzít poučení.

  Inu, pekne to vedeme

   1. Re: Vosa

    Naprosto perfektní „výklad písma“.
    Zůstává jen jediné, aby se čtenář dle naturelu hořce rozesmál, anebo rozplakal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *