17 července, 2024

Skutečný soupeř

Dneska to bude o Babišovi. Do pětikolky kopu takřka neustále, k SPD jsem byl téměř laskavý, Rajchlovi věštím velkou budoucnost, malé strany mimo parlament spíše cupuju než chválím, tož mi nezbývá, než se popasovat s nejsilnější politickou stranou na scéně, která je navíc celorepublikově ukotvená, stále se šíří do dalších dědin a jejíž šéf má objeté i poslední Zlámané Lhoty. Zároveň mají téměř nekonečné prachy, za které si mohou koupit nejlepší poradce a je jim nasloucháno, protože Andrejko neplatí velké peníze, aby poslouchal lichotky.

Mimochodem – ANO je jediná parlamentní strana, která se od demonstrace výslovně nedistancovala. Hoši z pětikolky samozřejmě nálepkovali a mluvili o ruských trollech, SPD se hodně snažila, aby se od proruských živlů náhodou neušpinila a jenom Babiš řekl, že to říkal už dlouho, že se lidem nediví a je mu jasné, že příště jich bude ještě víc. Ani slůvkem se nezmínil o temných spiklencích. To jen tak na okraj, kdybyste řešili, kdo je v parlamentu alespoň malinko na vaší straně.

Hele, já předpokládám, že hnutí ANO teď zažívá neskutečnou milost ze strany Brusele i Německa. Oni tam dobře vědí, že Péťa je tragéd. Vědí, že aktivní blbec je horší než třídní nepřítel a alespoň některým kruhům je jasné, že Putin nemůže mít v řadách nepřátel lepšího spojence, než je právě Petro Ihorovič Fialenko. Vsadím se, že v Kremlu vyšel přísný rozkaz nechat Fialu na pokoji a dát mu co největší podporu, protože nikdo neudělal pro Rusko tolik co on.

Podle mě teď Babiš zjišťuje, že ledacos jde. Že je možné stáhnout obvinění, že je možné dosáhnout osvobozujícího rozsudku, je možné dát novinářům správné úkoly, aby psali, jak se sluší a patří, aby televize odvysílaly reportáže, že Andrejko je nevinný a za všechno může někdo jiný. Jen kdyby Andrej byl ochoten…. se nějak domluvit s bratry Němci a soudruhy z Brusele… aby jako nešla EU do kytek… koneckonců má stejné zájmy, ne… ? Hlavně aby ho nenapadlo přidat se k ulici, že? Pokud mám pravdu, tak ten soud o Čapí hnízdo dopadne pro Babiše dobře.

Minulý týden se na veřejnosti objevily Babišovy návrhy, jak celou dnešní krizi řešit. Zastropovat ceny energií na předválečných cenách, platit dětský přídavek 5000 na dítě každý měsíc, zvednout dávky, vyplatit mimořádné důchody, snížit DPH, dát kompenzace firmám… Nevím, jestli s tím vyšli oficiálně, ale celkem mi to k Babišovi sedí. Takhle to dělal za covidu. Sice to v delším horizontu dělá hentu inflacyju, ale v krátkodobě to značně přispívá k sociálnímu smíru. Však také za jeho vlády nikdo nedemonstroval za snížení cen plynu. Demonstrovalo se za onu vysokou politickou kultůru, kterou tady teď máme především v hnutí STAN, jmenovitě u Rakušana a Hýkely. Babiš nám tu kultůru rokem ještě kazil. Prostě změna, která je vidět.

Pětikolka není pro Rajchla žádný soupeř. Od první minuty mu jenom pomáhají. Teď už je úplně jedno, co řeknou nebo zahýkají, vždycky se to obrátí proti nim. Dvě stě tisíc lidí na Václaváku úplně převrátilo mínění a každý den, kdy zůstanou ve funkcích, přidává straně PRO další procento ve volbách. Pokud tu pětikolka bude ještě po svatém Václavu, tak by Rajchl předčasné volby normálně vyhrál. Ale já tomu nevěřím. Podle mě vláda ještě do konce měsíce padne. Podle mě to nastane těsně po komunálních volbách ve kterých Pětikolka těžce propadne a Fiala bude vyzván, aby převzal odpovědnost.

Pak přijde Andrejko. A vyhlásí svůj program pomoci. Prachy, prachy a prachy. Plošně, okamžitě a ve velkém. Zase se bude makat od rána do večera, jen Chvilkaři budou ticho, protože to bude právě hnutí ANO, které se pokusí zachránit starý svět. Bude to Babiš, kdo se pokusí nějak uchlácholit obyvatelstvo, aby EU pokud možno přestalo nenávidět a já se budu smát od rána do večera, protože to bude ten největší paradox. Ten, na kterého lepšolidé plivali, ten bude zachraňovat jejich statky a hrdla. Vsaďte se, že tu bude ticho tichoučko, protože mezi burácející ulicí a líbodémo prebendami bude právě Babiš, jako poslední instance výdobytků Sametové revoluce.

Andrej bude ten skutečný soupeř. On nebude lidem nadávat a říkat o nich, že jsou kolaboranti. On jim nabídne prachy. I Rajchlovi nabídne prachy. Možná i mně nabídne prachy. Všem nabídne prachy. Hodně peněz. On na lid nebude posílat elfy, on jim pošle přídavky na děti, pastelkovné, školkovné, benzínovné, elektrovné, plynovné, topné, balné, poštovné… Já sám dneska dostávám na svých pět dětí cca 15% rodinných příjmů od státu. Dejte tomu rok a zjistíte, že si vlastně v práci vlastně nic nevyděláte a stát vám víceméně všechno platí pomocí různých forem žebračenek. Ne, tak moc to ještě nebude, ale trend bude zřetelně vidět.

Ale v daném okamžiku to vyřeší lidem jejich zoufalou situaci.

Navíc ANO teď posbírá po republice skoro všechny radnice. V téměř každé díře bude mít svoje lidi, které může využít k organizaci vlastních protestů a vlastního přístupu.

Pak teprve přijde to pravé pokušení. Riskovat další demonstrace a volat po změně systému s tím rizikem, že se to nezvládne? Že nás noví vůdci jen zavedou do jiné prdele, že se všechna varování, která o nich slyšíte, ukáží jako pravdivá? Riskovat kolaps všeho, riskovat poslední zbytky průmyslu, riskovat katastrofu za naději, ke které nás povedou nevyzkoušení politici? Za měsíc už bude rozhodně o dost hůř než je teď. To už lidi budou potřebovat každou korunu… Riskovat za takové situace neznámou cestu? Nemluvě o tom, že válka na Ukrajině ještě neřekla své poslední slovo. Rusové prostě vyklidili Charkovskou oblast a hlásí do světa, že to měli v plánu… I v tomto případě střípky informací jaksi začínají měnit celkový obraz do jiného výsledku.

Rozhodovat se mezi Rajchlem a Fialou, to je jednoduché. S každým dalším vystoupením ministra Hýkely teď zjistíte, že podporovat PRO je super. Ale rozhodovat se mezi Rajchlem, který vám slibuje rovnost , svornost, bratrství, teda až to vybojujeme, zvítězíme a dosáhneme u Putina hentých lepších cen… a mezi Babišem, který vám bez čekání nasype tu pět tisíc, tu tři tisíce, tu doplatí důchod, tu přidá jednorázovou valorizaci, tu zastropuje cenu, tu vám prodlouží splácení… jo, to bude jiné kafe. Navíc ani Rajchl nemíní opustit EU a NATO. Jen by je chtěl reformovat… Znamená to novou cestu ala Orbán, který také neopouští stávající struktury, nebo je to jen další způsob, jak odvést pozornost? Sami si to rozhodněte.

Na Fialovi a Černochové se to lámat nebude. Skutečným soupeřem bude až ten, který brzy přijde po nich. Možná jím nebude cinkat Andrejko, ale třeba Blažek, Kupka, nebo někdo úplně jiný. Skutečným soupeřem bude měšec. Vrchovatý, cinkající, rozdávající velké almužny a ještě větší odpustky. Čtyři artikuly pražské proti Basilejským kompaktátům. Probuzený lid s nevyzkoušenými lídry proti plné peněžence a velmi vyzkoušenému šéfovi.

Píšu to teď často… dumejte, dumejte. Za krátký čas se budeme muset všichni rozhodnout. Přijde nová vláda, napřáhne k vám svojí štědrou ruku a bude mluvit, jako když másla ukrajuje. Vy přemýšlejte, zda tu ruku stisknete.

Za Babiše si samozřejmě můžete dosadit jakékoliv jiné jméno…

241 thoughts on “Skutečný soupeř

 1. Tak jak tak sleduju vývoj, počítám, že pozítří se dozvím, že na tom Václaváku bylo těch lidí půl milionu.

 2. V našem blahobytném městečku (třetí nejvyšší životní úroveň po Praze a Mladé Boleslavi) 30 km od Prahy to házím Babišovi, protože u nás vládne suverénně ODS (mimochodem dobře) a volit ANO je známka punku. Rajchl ani SPD u nás nekandidují.

 3. Kyjev zveřejnil návrh bezpečnostních záruk pro Ukrajinu

  Úřad Volodymyra Zelenského zveřejnil na svých internetových stránkách návrh bezpečnostních záruk pro Ukrajinu.

  Kyjev navrhuje podepsat odpovídající dohodu nebo soubor dvoustranných dohod.

  Jako ručitelé jsou uvedeny USA, Velká Británie, Kanada, Polsko, Itálie, Německo, Francie, Turecko a Austrálie, jakož i země severní, střední a východní Evropy a Pobaltí. Možné jsou také další regionální bezpečnostní dohody v Černém moři s Tureckem, Bulharskem a Rumunskem. Hovoří se také o zapojení Japonska a Jižní Koreje, které mohou podpořit nevojenské záruky v podobě sankcí.

  Dohoda má rovněž zahrnovat “preventivní opatření” vojenské, finanční, infrastrukturní, technické a informační povahy.

  V případě útoku na svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny je mají ručitelé neprodleně přijmout…

  zdroj: https://rusvesna.su/news/1663074060

  Tohle je prolog ke třetí světové válce: Medveděv hodnotí projekt Kyjeva

  Zástupce předsedy ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv se vyjádřil k návrhu bezpečnostních záruk pro Ukrajinu, který zveřejnil Kyjev.

  “Kyjevská kamarila vypracovala návrh ‘bezpečnostních záruk’, které jsou v podstatě prologem ke třetí světové válce. Ukrajinským nacistům samozřejmě nikdo žádné “záruky” nedá. Koneckonců je to téměř totéž, jako kdyby se na Ukrajinu vztahoval článek 5 Severoatlantického paktu (Washingtonská smlouva). U NATO je to stejné, ale ze strany. Proto je to děsivé.

  Naši zapřísáhlí přátelé – západní šéfové různých kalibrů, kterým je tento hysterický apel adresován, by měli konečně pochopit jednu jednoduchou věc.

  Přímo souvisí s hybridní válkou NATO s Ruskem. Pokud budou tito pitomci i nadále bezuzdně pumpovat do kyjevského režimu nebezpečné zbraně, dříve či později se vojenská kampaň posune na jinou úroveň.

  Ztratí své viditelné hranice a potenciální předvídatelnost pro strany konfliktu. Bude se řídit vlastním vojenským scénářem, do něhož budou zapojeni noví aktéři. Tak tomu bylo vždy.

  A západní země pak nebudou moci sedět ve svých uklizených domech a bytech a smát se tomu, jak pečlivě oslabují Rusko rukama jiných. Všechno kolem nich také vzplane. Jejich lidé budou velmi trpět. Země bude doslova hořet a beton se bude tavit. I my budeme tvrdě zasaženi. Pro všechny to bude velmi, velmi špatné.

  Je řečeno: “Těmito třemi ranami, ohněm, dýmem a sírou, které vyšly z jejich úst, zemřela třetina všech lidí” (Zj 9,18).

  Mezitím však krátkozrací politici a jejich tupci přemýšlivě kroutí sklenkou vína v ruce a spekulují o tom, jak se s námi vypořádat, aniž by se zapojili do přímé války. Tupí idioti s klasickým vzděláním”.

  zdroj: https://rusvesna.su/news/1663082245

 4. ČEZ má prodanou letošní produkci za průměrnou cenu 2580Kč/MWh, 70% produkce za rok 2023 má prodáno za 2230Kč/MWh.
  Tak kde se kuwa berou ty současné koncové ceny?

  1. To jsou ty „mediálně výživné“ tzv. „Spotové ceny“ -tzn. „Okamžitě obchodovatelné ceny“.
   Svým způsobem je to medializovaná masáž spojená s vytvářením ,mentálního šoku.

   Pro představu (schválně přehnaný příklad) – mediálně se publikují se pouze špičkové ceny (za období), tzn, pokud by někdo „koupil“ (vydražil) 1kWh elektřiny za 20000 Kč, objeví se v médiích pouze tato cena, a nikdo se ani nesnaží o nějaké průřezové zprůměrování, např, že v daném období byl také prodán“ i 1TWh s cenou 5Kč za 1kWh. Když byl současně prodán ten 1kWh za těch 20000Kč objeví se v mainstreamových médiích pouze to, že cena na burze byla 20000Kč (šok!), i když průměrná cena ve skutečných objemech byla jen 5,02Kč.

   Jde o cílené vytváření psychologického nátlaku a tím i podmínek pro dokonalé zmatení.

 5. Četli jste to? Taky je vám zle ze slova opatření? Já se bojím.
  Všechny státy, na které si vzpomenete, se zavazují…
  my taky… To je opravdu konec míru
  … možná se Rusko stáhne, ani nebude svět vědět proč.
  Lidem se hodí jen koláče od hostiny oknem na zem a oni jak prasata se po nich slintavě vrhnou

 6. Nějak utichly zprávy o vývoji války. Vypadalo to, že útok na energetickou soustavu, proti kterému není obrany, udělá za válkou tečku. To jim došly kalibry nebo po zralé úvaze došli k závěru, že bude lepší válku prohrát?

  1. Ony jaksi chybějí INFORMACE z obou stran.
   Zprávy typu „Zelenský tvrdí“, „Kyjev tvrdí“ a pod. NEJSOU informacemi.

   A vzhledem k tomu, jakými komunikačními a sledovacími prostředky se chlubí USA a Izrael, jež je údajně používají ve prospěch Ukrajiny, je to přinejmenším podivné, ta úplná absence informací.

 7. “Dobíjení elektromobilů u veřejných dobíjecích stanic od začátku roku podražilo až o 80 procent. V některých případech je tak jízda na elektřinu dražší než na benzin či naftu.” Idnes

 8. A jedna OT zprávička z aktuálního dění v českých luzích a hájích.

  Jelikož sedím při kočírování tři metry nad zemí, vidím tam, kam nemám.
  A v Hradci Králové jsem viděl přes plechový plot, že u jednoho NEJMENOVANÉHO baráku, kde pracují soudruzi v zeleném, je postaveno hezké stanové městečko, pomalované švýcarskými vlajkami. Akorát ty barvy jsou jaksi v inverzním provedení, to soudruzi moc netrefili. Je tam dokonce i několik buněk, asi hajzlíky a tak všelijak podobně.
  Ale určitě to není pro žádné raněné, bo slavně vítězíme a osvobozujeme kilometry čtvereční.

  A jelikož jsem za ranního kuropění zahlédl Tatru s vlečkou, ana mazala kamsi na východ, přičemž měla na hrbu části polní nemocnice (opět inverzní barvy šVAJC-KROJC), je mi úplně jasné, že soudruzi v Kyjevě vyhrávají, a to prosím beze ztrát.

  Jo, a taky jsem ještě viděl další Tatry, které táhly na hrbu kontejnery, a v kontících byly zabudovány elektrocentrály. Ale je jasné, že do Kyjeva nejely, to dá rozum.

  Takže se loučím se zvoláním „Tuhle válku vyhrajeme! Na Bělehrááád!!!“

  1. To potvrzuje chlubení Petra Ignoroviče Fyjalenka z počátku srpna, že ČR přijme na léčení pečlivě tajené počty zraněných ukrajinských vojáků.

  2. Na Pouchově sklady řinčí, na Buzulu tajné cvičí,
   to zas bude fiasko, KVV jde najisto. Bubeník je na Mali, vše sleduje z povzdálí. Ukroprůjem není pleš, vyšleme tam radši CZ M*A*S*H…

  3. ČR pomáhá Ukrajině velmi intenzivně, ale vláda to tají před obyvatelstvem. Že by nějaké obavy z nesprávného pochopení?

 9. Řeknu to zcela jasně a bez obalu. Rusko nesmí na Ukrajině prohrát, to je nezbytný předpoklad dalšího vývoje. Dolar (a Ojro) musí být vytlačeny z mezinárodního obchodu, jako rezervní měny. Obchodovat se musí krytými měnami- rublem (suroviny), juanem (technologie, průmysl) a dalšími národními měnami, za které lze něco smysluplného pořídit. Vystoupit z EU bez jakéhokoliv vyjednávání s okamžitou platností. Všechny podniky/pozemky na území ČR vlastněné zahraničním kapitálem vyvlastnit. Nad bankami uvalit státní dozor. Následné otřesy budou menší a kratší než pomalá bída a stagnace dalšího setrvání, jako kolonie Velkoněmecké říše. Okamžitě vystoupit z NATO. Za ušetřené peníze, cpané do nenažraných chřtánů amerických zbrojovek vybudovat funkční armádu, chránící státní hranice. Změna ústavy. Současná vláda a všichni politici, kteří jsou odpovědni za současný stav, postaveni před soud za vlastizradu. Rozpuštění senátu. Změna volebního systému. Vláda a sněmovna mají plnou trestní odpovědnost za svá rozhodnutí. Jsou odvolatelní. Vyhlašuji vládní program , který odsouhlasí většinou lid. Odklonění od programu je důvodem k odvolání a trestné odpovědnosti….EU se rozpadne tak, jako tak. Jde o to, že můžeme mít náskok a ve chvílí, kdy budou úchylní Švédové, líní Francouzi, tupí Poláci, vyčůraní Belgičani a ty Skopčácké svině šlapat vodu, my už můžeme něco znova budovat. Bída a chaos přijde, tak, jako tak, ale jestli Rus na Ukrajině vyhraje nad USA, Čína do toho šlápne a Zápdní svět se začne hroutit. Takhle to vidím já.

 10. Nemohu uvěřit, že opravdu může někdo vážně myslet nějaké zastropování cen a tvářit se, že je to vyřešeno. I takový ekonomický ignorant, jako jsem já, chápe, že to vymysleli děti v mateřské škole a Fiala jen opisoval. Takže spekulanti, burziáni a bankovní lupiči si budou cpát nenasytné panděra mými daněmi, které jim tam bude futrovat ve velkém vláda a ještě mi budou u toho vykládat, jak mě zachránili? Tahle vláda musí před soud za vlastizradu.

  1. Ano, pochopil jste to velmi spravne.
   Bohuzel Babis navrhuje to same + dafky navic.

   Rajchl navrhuje vystoupeni z burzy a nakup plynu bez prekupniku. Kdyz muze Nemecko, Rakousko, Madarsko, tak proc ne Cesi?
   Vim, nerika jak to provest.
   Ale aspon pojmenuje problem, na rozdil od ostatnich.

 11. Jak to zastropování má vláda vlastně ošetřené?
  Nějaká spřátelená firma nakoupí (na burze nebo i mimo) elektřinu po 12 a přeprodá (na burze nebo i mimo) distributorovi po 15. Stát zastropoval na 6 a kolik bude doplácet distributorovi?

  1. Jedná se o silovou elektřinu, tedy bez distribuce, přirážek za jistič a dále podporu větrníkú/slunečníků..
   Ta byla cca 1200Kč/MWh dnes bude 6000Kč/MWH.
   Hezky zastropováno.
   Doufám, že se mýlím, nebo probúh ne?

  2. Podle toho, co rikaji energetici, je „zastropovani“ jenom hezke slovicko, ktere znamena, ze vsechno pojede dal za ceny z Lipska, pripadne dlouhodobych smluv, ale lidi a male/stredni firny zaplati max tech 6,- kc (plus dalsi poplatky). Zbytek doplati stat.
   Takze je to takova sterilni naplast na uz hnisajici ranu. Rana nebude chvili videt, ale pod naplasti se to bude zhorsovat.
   Navic prave jsem cetl, ze Prouza chce pro firmy kurzarbeit…

   Ted se pojede z kopce.
   Vsichni nadavali Kaloskovi, za nejversi sekyru v historii.
   Baba ho trumfnul, ale rekneme ze covid byl trochu extrem.
   Pripada mi, ze Fiala chce prekonat oba dva dohromady.

   Pritom ani Fialovo zastropovani, ani Babisovo plosne davky na kdeco a pridavky na uplne vsechno neresi zdroj problemu.
   Jenom ho docasne odsunou.
   A po celou to dobu, kdy bude odsunuty se budou pani na burze neuveritelne pakovat.
   To jenom za to, ze na radu americkych spojencu EU odvrhla dlouhodobe prime kontrakty jako netrzni, a zavedla misto nich burzu.

   1. Jo a to jsem zapomel na dulezity detail.
    do ted tu fungovala nejaka konkurence = tlak na ceny. Ted vsechno nad zastropovanou cenu doplati stat.
    Vy me tu casto desite, kdyz pisete, ze vasi najemnici naprosto nemaji motivaci setrit, protoze na nedoplatek jim vzdycky socialka da nejakou tu vyjimecnou davku (nebo jak tomu rikaji).
    Proste stat jim to dorovna.
    Jak se asi ted budou chovat dodavatele, kdyz to stat dorovna a lidem bude uplne jedno kolik je ta finalni castka?
    Mozna to budou dojit, jak to pujde, mozna se budou chovat „zodpovedne“ 🙂

   2. Ano, elektrošmejdi na burze se budou dál neskutečně pakovat.
    I u peněz platí zákon zachování hmoty.
    Peníze, které elektrošmejdi vytáhnou z vaší kapsy a státní (zprostředkovaně přes daně také opět z vaší kapsy) tak ty se objeví v kapse elektrošmejda.

  1. díky za odvážný komentář; bohužel nepracujete pro Soroše jako Havel, takže odměna nebude, leda Hámáčkovo komando doma :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *