28 května, 2024

Přituhuje…

Přátelé, ústředí CIA v Langley je v poslední době docela exponované místo. Kromě našich čučkařů a našeho ukrajinského premiéra tam nedávno byl i Trump, i republikánský předseda sněmovny reperezentantů a zdá se, že všichni, co projdou tamním brífingem, následně vypadají, jako by je vyklopili z rakve.

Trump otočí a začne podporovat americký vojenský balíček, Mike Johnson také. Oba rázem zapomenou na mexickou hranici, při schvalování o ní ani nepípnou a přitom musejí vědět, že tím dávají Bidenovi do rukou bianco šek na úspěšnou volební kampaň, protože podpora Ukrajiny a nepodpora uzavřené hranici na jihu, to je pro kolektivního Bidena trumf, který v kampani náležitě využije.

Petr Fiala a jeho melody boys vypadali při tiskovce po návratu, jako kdyby jim tam v Langley dělali waterboarding. Rozumný rozvědčík Jan Beroun se raději nechal okamžitě vyhodit a mně se ozvalo několik starostů, že jim přišel dotazník z obce s rozšířenou působností, ve kterém měli uvést, jaká je jejich denní spotřeba pohonných hmot a pokud je ve městě nějaká firma, která provádí základní službu (pekárna, pohřebáci), ať ji tam nezapomenu zařadit. Prý aktualizace krizových plánů…

Stejně tak probleskávaly zprávy, že se dělá velká inventura zásob v nemocnicích. Petra Rédová obvolala svoje zdroje mezi doktory i sestrami a nikdo to nepotvrdil, kromě toho všichni vědí, že v nemocnicích je teď všeho nedostatek… ale člověk už je prostě opatrný…

Co je důležitější než Trumpovo znovuzvolení? Co je důležitější než výhra Republikánů? Co způsobilo, že Fiala s čučkaři nakonec neměli ze své návštěvy Bílé chýše žádnou radost? Proč letí Blinken náhle do Číny? Proč mluví Britové o uvedení vojenského průmyslu do válečného stavu? Proč najednou Poláci volají po amerických jaderných zbraních na svém území? Proč Rusové varují, že jsme krůček od jaderné války? Proč se ausgerechnet teď aktualizují krizové plány spotřeby pohonných hmot?

Že on ten Írán už má atomovku a chystá se na jaderný test? Ne, není to jediné vysvětlení, není to jediná možnost a ty další si probereme v příštích dnech, ale tak nějak mi dává dohromady Trumpa, Fialu, Republikány, balíček pro Ukrajinu, Izrael, apel, aby Ukrajina neútočila na ruské ropné kapacity, dotazník pro starosty i fámy o inventarizaci v nemocnicích. Trupm přijde to Langley a dozví se, že Írán je jaderná mocnost…

Všechno ostatní už mají Íránci dávno. Jsou schopni posílat družice na oběžnou dráhu, takže jsou schopni zasáhnout kterékoliv místo na zemi. Navíc, na Izrael v podstatě stačí jedna větší atomovka, protože je to velmi malé území. Jaderná mocnost, která je schopna jedním úderem zničit Izrael, je schopna uzavřít Hormuzský průliv, kudy teče většina saúdské, kuvajtské, katarské i irácké ropy a vlastně i LNG, to je dost velký průšvih, aby se zapomnělo na Mexičany na hranicích a aby šedesát miliard dolarů vlastně nebyla žádná částka. Obzvlášť když většina z těch peněz má být na znovuvyzbrojení americké armády.

Čínu teď ropou zásobují Rusové. Úplně jinými trasami než přes Perský záliv. Indii jsou Rusové schopni zásobovat také. Saúdové naopak zásobují hlavně Evropu, protože od zlých Rusů si nic brát nesmíme a tak dostáváme ropu přesně z těch míst, která dokáží Íránci zablokovat. Íránci navíc kamarádí s Rusy i s Číňany…

To se nám to ale zase pěkně povedlo, že jo? Tak pěkně jsme se odstřihli od ruských energií a dost možná nejsme daleko od chvíle, kdy nám ty saúdské zablokuje Írán, protože Izraeli se nedaří válka proti Hamásu, ze které je stejná opotřebovávací střílečka jako na východní frontě a když válka nefunguje, chce to víc války…

Vstup do jaderného klubu, to vždycky geopolitický otřes… Na jadernou mocnost není možné zaútočit, jaderná mocnost sebou může vzít do zkázy i zbytek světa (a nebo alespoň některé podstatné části).

Evropa se jako obvykle postarala, aby to udělala nejhůř jak mohla. Jak se řekne holandsky perestrojka? Zhouven dohouven… Možná proto se Fiala tvářil po návratu tak tragicky. Nejdřív způsobil jednu šílenou inflaci a teď se smráká na druhou. Už teď je nenáviděn a bude ještě násobně víc. Za lezení do amerického zadku dostane milý dárek…

Takže až přijde vašemu starostovi dotazník ohledně spotřeby pohonných hmot, doufejte, že nezapomene uvést pekárnu i pohřební službu…

Přeji příjemný den.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

305 thoughts on “Přituhuje…

 1. Dnes na iHned ukazují jak je vláda úspěšná tam kde je to pro ní důležité:
  “Křetínský s Tkáčem si připsali přes sto miliard korun čistého zisku za jediný rok.”
  .
  Vidíte a my tady tvrdíme, že je Fiala neschopný. Pánové Křetinský a Tkáč si to bezpochyby nemyslí.
  Nu což zase bude mít p. Křetinský (jehož jméno mi soustavně opravuje mobil na Kreténský) peníze na investice ve Francií.

 2. Jednotka inteligence ministryně HL hned po Berounovi vyhodnotila, že bude bezpečnější z toho vláčku vystoupit včas. Doufá, že se zapomene. No. Uvidíme.

  1. Vzhledem k existenci jaderných zbraní to kopáni budu sledovat dost s obavami. Jinak bych se jen těšil na koňský salám …

  2. Dneska sou pomery zmen ,ze dne na den, ktera kobyla byl vcera kobyla ,
   ta dneska nebyla a neni a navopak.
   Kobyla se z hrobu vykopala, aby byla..
   A kdo bude zejtra kopaci kobyla a do ktery se kopne ,aby nebyla ,
   je ve hvezdach…A kdo to zaridi, aby byla …/kdyz este vcera nebyla/..

   Trochu mi doslo z tech nejasnosti nedavnych…Vo tom snazeni se pres vsecky prekazky dopracovat na dno a jak to dno vypada a jak se da rozpoznat……
   Kdyz mame ten priklad z Ruska ,1990-2000…Sme na ceste ,ktera je celkem i dost podobna..

 3. https://aeronet.news/migracni-neziskovka-osn-se-sidlem-ve-svycarsku-bude-ve-znojme-a-v-okoli-zaclenovat-uprchliky-z-ukrajiny-a-potencialne-v-budoucnu-i-z-jinych-zemi-do-regionu-na-radnici-to-schvalila-koalice/

  Tak paní místostarostka za SPD už obrací (“nečekaně”).
  Petra Svedíková Vávrová (SPD) na svém Facebooku na dotaz Davida Dribnaka uvedla 25.4.2024 v 14:40 (přibližně) následující:

  “Milý anonyme, uveďme si věci na pravou míru. Ano, město podepsalo memorandum, kde má IOM pomoci městu, ovšem hnutí SPD podepsání memoranda nepodpořilo (lze doložit). Neboť, přestože město pomoc potřebuje, neztotožňujeme se s tezemi IOM a jejich přesvědčením, že na migraci má každý právo. Nemá. Rozumím, že se konkurenčním stranám pravda nehodí, ale toto je doložitelný fakt.”

  Dle jejích předchozích slov město potřebovalo pomoc s migrací od neziskovky, protože zákony jsou složité atd. bla bla bla a najednou už jí to tolik nevoní a SPD to prý nepodpořilo. Typická politická otočka.

  Doporučuji všem lidem – piště Okamurovi na email, ať se z toho posere trochu – žádejte vysvětlení! Já už jsem Okamurovi napsal.
  okamurat@psp.cz

  + Pište i místostarostce na FB ať jí taky zavaříme trochu.

  https://www.facebook.com/p/Petra-Sved%C3%ADkov%C3%A1-V%C3%A1vrov%C3%A1-m%C3%ADstostarostka-m%C4%9Bsta-Znojma-100063807891679/

  1. A proč?
   Já bych raději psal Ropušanovi, jak je možné, že tady máme tolik migráčků z UAruiny (a další slimové se čekají na základě migr. paktu) bez stanovení maxima, které můžeme přijmout, aniž by to položilo zdravotní a sociální systém. A jak to, že je sem propuštěn kdokoliv bez jakékoliv bezpečnostní a zdravotní kontroly.
   To vám nevoní, že.

   1. Nechápu Vaší odpověď asdfasd, co mu nevoní? Pokud za SPD radní ve Znojmě souhlasili s memorandem, je to špatně. Pokud ne, tak v pořádku, ale Vaše dost útočná odpověď v pořádku není.

    1. Proč má nutkání, aby jsme „my“ zavařili SPD, Okamurovi nebo místostarostce?
     Proč jim „nezavaří“ sám?
     Je to jak článek z Aeronetu.

     1. Ale vždyt píše, že on už napsal, ale já pochybuji, že se dočká odpovědi. A tady jde přece o to, zda je to pravda, zda SPD ve Znojmě opravdu podpořila memorandum s tou neziskovkou. Pokud jste volič SPD mělo by Vás to především zajímat. Vy byste se o to měl zajímat ne?

      1. Už to tady bylo vyvráceno. SDP prý to nepodpořila.
       Proč buntuje všechny „my“ proti SPD a ne proti Fialláhovi?

       1. Dejte odkaz že to SPD nepodpořila. Její vyjádření z FB se mně moc nezdá, takže by to chtělo alespoň ještě jeden zdroj.

         1. Aha no to je jiná, jen když je z SPD ale co dělá to už Vás nezajímá. Mrkněte na ten odkaz z YT.

  1. Evropský parlament se může usnést na jakékoliv hovadině. Klidně i na tom, že Země je úplně plochá – či naopak, že uvnitř zeměkoule je ještě jedna, mnohem větší. Nemá to na nic vliv.
   Jenom je s podivem, že podobně se neusnesli i po posledních volbách v USA – když i vrabci na střeše si štěbetali, že byly brutálně zfalšované ve prospěch Bideta. Asi i v Bruseli se měří těmi různými (kilo)metry.

   1. Kdo meri , meri dobre….Vzali miru , na let bomerangu , treba k miru…..
    Ze prej tuhle vrchnosti rikali , ze ukrove budou ted uprchlicky emigrovat do Ukrajiny..
    Politicky proziravy..Pudou skodit zase jinam..Dostali dalsich 61 megamelounu ..

    Ale udelaji zase misto pro dalsi a este daleko horsi dle zprav a sta statisTik..
    TIK a este TOK s nim, jsou taky uz zakazany..
    A zdroje z usaka nevysychaji..Driv kradli kde se dalo i nedalo..A ted…

    My zbejva nadeje , ze nepricetnym prerozmnozenim politiku se vodehraje ukrutna a neodvratna smrt stohlavy, sileny ,vysavajici vse , hydry, vedecky do politiky zamilovanym akademikem falesne zvany , politika….
    Potom s pouzitim jejich nasilnych prostredku , politici a jejich gangy vodstrani sami sebe…..

  2. To je stejné, jako kdyby se v nacistickém Německu (né tom dnešním) usnesli, že za vše špatné může Marx, Lenin a židi.

   1. Marx byl žid, Lenin byl žid. Oba byli poskoci židovských banksterů, podobně jako další „Vůdci“, někdejší i současní.

    1. To už je za hranou. To už smrdí biologickým rasismem.
     Marxův otec konvertoval k luteránství, Karl Marx byl pokřtěn ještě ve svém dětství.
     Později sepsal spisek , který je tak trochu antisemitský – „K židovské otázce“. Jde však o ekonomický rasismus.

     K Lutherovi : Luther nejprve líbivými slovy přesvědčuje lidi judaistického vyznání, aby konvertovali ke křesťanství. Tito mu však odpověděli zhruba tak, že oni mají svého Boha a jsou se svou vírou v něj naprosto spokojeni.
     Co udělá Luther ? Vydá spisek „Von den Juden und ihren Lügen.“
     Dále – nejprve slovy podporuje vpád Turků do Evropy, protože papež je Antikrist a katolická církev si zaslouží, aby byla zničena. Ovšem Turci se blíží k Vídni. Luther už vidí, že nebezpečí islamistického vpádu se přibližuje k jeho působišti. Začne tedy volat po válce s Turky.

     Jinak prý vymyslel tento synek z hornické rodiny své teze, když seděl na latrině.
     😀

     Malé doporučení. Na Mises.org je k mání Rothbardův spisek “ Karel Marx“. Je samozřejmě předpojatý, ale docela čtivý. Zmíněn je tam i Tábor, táborité.

  3. A ty u nás nebo v US demo byly. Opravdu?
   To je zpráva do vlastního tábora. Sebeutvrzující prohlášení. Koho to zajímá vně EU US a zbývajících satelitů?

   1. U nás budou demokratické velmi brzy. K demokracii chybí jen hlasování poštou a přidělování občanství cizincům, jejichž praděda měl kdysi české občanství.

    1. Já myslím, že je spravedlivé když budou moci volit i takoví velikáni jako praotec Čech, Karel IV, Jan Hus a Žižka, generalissimus Albrecht z Valdštejna, a spousta jiných.

     1. V emerice , kde je vsecko nejdriv , uz zvolili ty nynejsi..
      Tam volili nejvic , myslim, hitla s heydrou a himmla ,
      soude dle heil ,vysledku …
      Byla nedavno rec v Rusku vo upirech a se jim tam taky upiraly jejich lidsky prava mensin..Antiupirismus tam taky vladne..Na zelinare zase jinej anti..

 4. Nový zákon o semenech: Zemědělský průmysl se staví proti zájmům venkovského zemědělství

  Dne 24. dubna 2024 – se na plenárním zasedání Evropského parlamentu hlasovalo o novém zákoně o semenech. Nová „vyhláška o produkci a uvádění na trh osiva a jiného rostlinného rozmnožovacího materiálu“ (semeno, sadba brambor, řízky atd.) by mohla za současného stavu způsobit drastické zhoršení venkovského zemědělství. “ „Zemědělská lobby Euroseeds se snaží na poslední chvíli zhoršit nový zákon o osivech.

  Pro zemědělce a zahrádkáře nemusí v budoucnu existovat prakticky žádná alternativa k semenům velkých korporací “ ,“ varuje Magdalena Prieler, expertka na právo osiv z ARCHE NOAH. Dnes již pouze čtyři korporace ovládají 51 % světového trhu s osivem. Stejné čtyři společnosti také prodávají 62 % světových agrochemikálií.

 5. Na své cestě jsem viděl rozcestník se dvěma směrovkami.
  Na jedné stálo: Papua-Nová Guinea, 13.000 km. S dodatkem, POZOR – LIDOŽROUTI !
  Na druhé bylo: Praha, 130 km, POZOR – DARMOŽROUTI !!

 6. Čo vlastne vidlak v tom clanku tvrdi?
  Ze Iran už ma zrejme jadrove zbrane, a tak moze kludne zablokovat suezsky prieplav a europa zostane bez ropy a nikto s tym nic nespravi? A tak starostom prichadzaju dotazniky, aku maju spotrebu pohonnych hmot?
  A preco by to malo trapit akurat USA? ved oni su co sa ropy tyka sebestacný, tak by na tom este viac zarobili a europa by este viac ekonomicky oslabila. Ropa by sa do europy nejako dostala, len by bola este drahsia.
  Takže problem by to bol pre europu, nie pre USA, kvoli tomu by CIA tak nekmitala. V tom bude nieco ine, co sa zasadne tyka hlavne USA.

  1. Klíčové slovo je PETRODOLAR. Pokud ten se zhroutí, tak prudce devalvuje i samotný dolar a všechny fiat-měny na něj navázané. Což způsobí v USA nevídanou inflaci, drahotu, občanské protesty a rozvrat. Možná i občanskou válku.
   Petrodolar bylo donedávna platidlo, jejíž hodnotu kryl každičký barel ropy, včetně té ještě nevytěžené.
   To loni skončilo. USA už nebudou moci masivně vyvážet svůj vnitřní státní dluh do celého světa. Kaddáfí i Saddám Husein se ze záhrobí chechtají, jak celosvětová upírská chobotnice vztekle mává svými chapadly. Jim už ublížit nemůže, zato ostatní svět je v ohrožení. Chobotnice se svého privilegovaného postavení nebude chtít vzdát. Za každou cenu, včetně další světové války.

   1. Plukovník začal prodávat ropu za €, Juany, rupie atd. a za fyzické zlato. A to mu banksteři neodpustili a zosnovali jeho vraždu.
    A platby za $, jako celosvětové měny probíhaly přes Bank of America v N.Y., tudíž vrazi z Volstrýtu (copyright Jasánek) věděli kdo od někoho něco kupuje a za kolik $.

   2. V osmdesátých, i u nás populární spisovatel A.Hailey, napsal , mimo jiné, i román Penězoměnci. V něm podobnou situaci s dolarem predikoval. I když z trochu jiného důvodu.

  2. zlokot.
   Američané vydělávají na ropě s BV dvakrát a to ještě kradou ropu Sýrii.
   Opravdu si myslíte, že těžařské společnosti a rafinérie vlastní státy na BV a ne ropné společnosti USA?Dalším zdrojem výdělku je platba v dolarech

 7. Jednou ta válka na Ukrajině skončí a bude se porcovat. To co mají Rusové , zaplatí Rusové a co zůstane Ukrajincům zaplatí kdo? Ukrajinci asi těžko, hodně jich je po smrti a ti co utekli do bezpečí asi těžko, navíc pořád budou mít cejch zrádců a desertérů. Fialova Pětidemolice mluví o příležitosti v obnově Ukrajiny, ale blíže to nevysvětlil, ledaže bychom si vzali část Ukrajiny co nám patřila za 1.republiky. Stejně přemýšlí i Poláci a Maďaři.

  Nebo je tady někdo, kdo ví jak to bude po té válce, kterou Ukrajina nejspíše nevyhraje? Náš profesor politologie a kapacita půlky mozku ČR nám slibuje hody a zřejmě se chystá na parcelaci Ruska. Že by nastal Klondajk jako v 90 letech? Nebo už je Ukrajina rozparcelována a my už budeme jenom platit a platit?

  Chtěl bych mít křišťálovou kouli, ale to bych možná už balil kufry.

  1. Fialova Petidemolice hovori o obnove pridelene casti Ukrajiny. Luhanske oblasti. Ted tedy zbyva jen drobnost, nejak ji vyreklamovat od Rusu. Zmocnence pro jeji obnovu uz mame.

    1. To je ale od vlady velmi neevropske, neleze vyzobavat tresinky. Je nutne dodzet to, co bylo dohodnuto na konferenci v Luganu!

     Esiva voni to nebudou dezolati, ta vlada…

    2. Takže néé Luhanská oblast?? Vždyť nejvyšší signalista signalizoval, že to má od Ukrajinců přiklepnuté a jak je to lukrativní.
     Hmm. vývoj v létě 23 zhatil nejen Lipavskému dovču na Krymu, ale potvrdil existenci nutnosti se na rekonstrukci Luhanské oblasti domlouvat ne s Ukrajinci ale s Rusy.
     Tak se to tiše – pššš – po špičkách přešlo a HLE – je tu Dněpropetrovská oblast!
     Něco vzadu v hlavě mi šeptá, že tento tichý, po špičkách učiněný ústup asi nebude poslední.

    3. no neviem…..vyzera to ze polovca je na lavom brehu Dnepra, ktory podla americkych analytikov mohol byt rusky (ak by doslo k dohode)+Krivoj Rog je len na skok a to by mohol byt celkom lukrativny ulovok, ktory by aspon ciastocne zaplatil ruske naklady na SVO. Mam pocit, ze asi CR nebude na tom lepsie:-)

  2. Jenom abyste to stihl. Myslím ty kufry. Vypadá to, že ve výhodě budou ti, co mají sbaleno předem.
   Evropa je odepsaná, tak jako každá říše, která pozbyla zdrojů laciné a dostupné energie.
   Větrníky, slunečníky a měsíčníky to na 50 rovnoběžce ve vnitrozemí, daleko od moře (=stabilní zdroj větru) , nemají šanci zachránit.
   Ukrajina nebude korkovým pásem, nýbrž olověnou koulí přivázanou k tonoucímu.

   1. Potápeli Sojuz, odpálili Černobyl, prosazovali příjezd bratrských armád na žádost Polska a NDR, za samostatnosti sklouzli do feudální oligarchie a země je ganz švorc. Je zřejmé, žesi oni zasloužíEvropu (tu nekonecnou byrokracii a věcnépoučovani jak zit vazne nemuzou dat, jsou narodem kozáků a svobody). A eu si zasloužíje. To se budou divit, úředníci. .

 8. Až vymřou poslední co tvrdili, že průmysl, zemědělství, potažmo soběstačnost nepotřebujeme, když si to můžeme nakoupit, nastoupí generace, která řekne, že nepotřebuje volit ani své potřeby, že nejlépe jim je zařídí někdo z ciziny. Jim bude stačit jen velká a malá a práce off datlováním na klávesnici, demonstrovat své názory a vandrovat po světě.

  1. Je úplně jedno, co ti po nás budou chtít. Oni dostanou to, co jim elity chystají a toto jim i vnutí, tzn. budoucí otroci to vezmou za své víceméně. Tzn. digitální identita, sociální kredit, uhlíková stopa, 15minutová města atd. Zkrátka úžasný gulag s wifinou. Občas mi někdo řekne, že to si lidé nenechají. Haha, říkávám jim – podívali jste se z okna někdy poslední roky?

   1. Žijou socialistický svět v kapitalistické apokalypse. To je jediný vysvětlení. Jak to asi může dopadnout.
    Dokonce si myslí, že jsou přínosem společnosti, když odrbali souseda. No ale jestli už dnes mají za sousedy, Vietnamce, Araby, cikány a bandu úřednických slouhů, můžou si být jisti, že nikdo z nich nebude řešit jejich potřeby ani právo na majetky po předcích. Dnes tady spokojeně demonstrují svoji imbecilitu, kapitalistickou flagrantnost a mlží, kalí vodu aby zůstalo tak jak to je, protože se mají v tomto prostředí vlastně dobře.

    Nedá se s tím moc dělat. Mozek na to nemají, raději říkají že nerozumí jako cizáci tady, když dělají blbosti a někdo normální se jich zeptá. Odpoví nerozumím.

    To je přesný. Nerozumové.

 9. Na celé věci je pozitivní to, že konečně padají masky. Už se neskrývá, odkud vedou ty špagátky, které nejen tady imitují politické ševelení a „konkurenční boj myšlenek“.
  Ještě před pár lety nemyslitelné.
  Odkud pochází volební SW? Otázka za 1000:-).

  1. Asi přechází na post ředitelky Akademie věd. Po vyslání signálů ihned zahájí ty správné procesy.
   Totiž dle Lao´C : „ Nejlepší vůdcovství je to, když na konci lidé tvrdí, že to udělali sami.“
   😀

  2. Bude se mít dobře a už na ní nebude vidět, takže bude mít i klid. Stejně jako ten moula Hamáček, dnes je prezident zbrojní asociace ČR. Tzn. penízky z našich daní dobrý, dělá hovno a má svatej klid. Neber to, stačí upsat duši ďáblu, mít konexe a můžeš to mít taky.

 10. Lehce OT:
  Další důvod pro volbu STAČILO!
  V městečku Starý Plzenec měla být beseda s „dvojkou“ volebního uskupení STAČILO! do eurovoleb JUDr. Ondřejem Dostálem. Likvidátor zařízení, které vlastní město, zakázal dva dny před plánovaným setkáním s občany celou akci, nevybíravým slovníkem se pustil do KSČM a označil její členy za dezoláty a rudohnědou koalici.

  1. Tohle je takové liberálně-demokratické a má to v česku s.r.o. sáhodlouhou tradici. Už když v devadesátkách podobní novodobí bolševici (metamorfózovaní do ODS & spol.) na poslední chvíli rušili či nepovolovali mítinky Republikánů. Dnes už jenom odhodili poslední demokratické masky.

  2. Je vhodné uvádět zdroje: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Akce-zakazana-Ne-zrusena-zakazana-Dvojka-Konecne-tercem-cenzury-Patrali-jsme-754308

   Mno…
   1) Článek je blábol, protože průběžně zaměňuje likvidátora podniku za správce konkurzní podstaty. Což JE zcela ZÁSADNÍ rozdíl.
   Podnik zatím není zapsán v Insolvenčním rejstříku a nemá žádný záznam o prohlášení konkurzu, ani předkonkurzních úkonů, v OR.

   2) Podnik PRONAP, s.r.o. Starý Plzenec (v likvidaci), vstoupil do likvidace dne 1. 10. 2022.
   Od tohoto data je podnik zrušen a likvidátor (Ing. Ivana Mašková) přebírá jeho řízení v rozsahu činností vedoucích k vypořádání majetku, pohledávek a závazků a následnému výmazu podniku z OR. Nic víc mu nepřísluší.
   V OR jsou, mimochodem, uvedeny hrubé nepřesnosti.

   Dostál, pokud je právník, by toto všechno měl vědět a podle toho postupovat. Kupříkladu vůbec neměl usilovat o setkání s občany ve ZRUŠENÉM podniku v likvidaci. Likvidátor neměl oprávnění mu něco takového schválit a podepsat s ním smlouvu o pronájmu prostor. Pokud tak učinil a uvědomil si to, byl povinen smlouvu neprodleně zrušit; což patrně učinil.
   Dostála si velmi dobře pamatuji z doby covidu, kdy spolu s Rajchlem veleli sabotážnímu advokátskému komandu. A pamatuji si ho jako hyperarogantního vodrze. Pokud podobně nastoupil na likvidátora, vůbec se nedivím, že s ním likvidátor vyrazil dveře i s futry.
   To, čím ve článku „argumentuje“, jsou bláboly na úrovni čtvrťáka přistiženého se šutrem v ruce u rozbitého okna.

   S Dostálem si Konečná brutálně naběhla na vidle a tvrdě za to zaplatí. Je mi to líto, protože je mi sympatická. Ale je to inteligentní vzdělaný člověk, který již prokázal schopnost jednat pragmaticky. Trochu mě šokuje, že v tomto případě se chová jako kuře uhranuté kobrou (stejně mě to šokovalo u Vidláka, který ale není ovlivněn pohybem v nejvyšší politice a má na určitou míru naivity nárok).

   1. Pokud si i tady lžeme, pak ono lhaní šestikoalice je méně škodlivé.

    Krásně si odporujete dokonce v jednom odstavci:
    -vstoupil do likvidace dne 1. 10. 2022. Od tohoto data je podnik zrušen…..
    -…… následnému výmazu podniku z OR.

    On je zrušen až výmazem z obchodního rejstříku.

    V OR jsou, mimochodem, uvedeny hrubé nepřesnosti.
    Ptám se, jaké? Neshledal jsem nepřesnost, přirozeně nejsem schopen zjistit přesné údaje zdroje dat.

    Z textu na parlamentních listech:
    Byla anoncována beseda v jídelně ve Starém Plzenci v podniku PRONAP. Jednalo se podle mých informací o podnik, kde se tradičně pořádala setkání k MDŽ, besedy a podobně a nikdy s tím nebyl problém
    Dle tohoto textu žádná smlouva, jen si tak pirátsky zabrali soukromý prostor a podivují se, že je likvidátor poslal do prdele. Udělal bych to v roli likvidátora stejně a ještě bych něco i přidal.

    Probůh co je to za hrůzostrašný matroš v té mimošestikoalici. Raději zpropadeně toho Babiše než tuto pokleslou alternativu.

    1. Laskavě si přečtěte, co je uvedeno v OR a nastudujte si § 178 – § 209 OZ (89/2012 Sb.).
     A pak si objednejte kurz porozumění textu.

      1. No a Pepa Bodnár má bezvadnou reklamu pro svou firmu vyrábějící mikiny. Šikovný nápad že ano paní ministryně. A téměř zadarmo. Oblékneme do toho navíc pana premiéra, tak jsem zvědavá kdo se v tom ještě nechá vyfotit. Aby byli in.
       Jen jsem si tak připomněla když za covidu vylezl na tiskovku Hamáček v té své červené to bylo z opozice řečí. A teď udělají totéž a ještě to namnoží. Jen aby to nebylo málo paní ministryně.

   1. Tohle prý bylo ve Hispánii za Maurské okupace. Hromada hlav (křesťanů) byla tak velká, že když ji objížděl bojovník na koni (aby tam přihodil další), nebylo ho přes tu hromadu vidět ….

  1. půjdou do ČR a to je dobře, půjdou do velkých měst a havlisti tam budou trpět tím, jak tam budou tito dělat bordel, chlastat atd.

   dobře havlistům tak

  2. Na druhou stranu pisou ,ze pres 20 tisic nespratelenych cinanu uz navstevuje usa v bezhranicnim a bezvizovym v ilegalne legalnim ,pobytu..
   A pozivaji vsecky vyhody na ukor mistnich…Mistnim radim, aby vycestovali za hranice ,zahodili doklady a nevedeli nic /zvatlali divnou english nedoslychali na otazky nevhodne/
   a potom se nechali privitat organizacemi a zacali si uzivat plodu sve celozivotni prace
   a velmi stedrych duchodu ,aniz by dospeli do duchodoveho veku , stedrost uradu je nekonecna..A nevhodne veci se neptaji ,by porusovali ty prava..Zleva a zprava/..

 11. Mně to celé blbnutí nepřijde odpovídající tomu, aby to bylo jen kvůli atomovce Íránu.
  Atomovku má i Izrael, Pákistán, Indie a další a nikdo se z toho nehroutí.
  Mééédia by trochu křičela a házeli sračky, SSA a EUhnije by vyhlásili bezprecedentní sankce a hlavně bysme se pevně semkli
  Já v tom vidím hlavně snahu začít dělat zázemí k šturmu na Moskvu.

   1. Něco jiného je kecat z gauče o tom, jak dáme Russákům přes držku a jak musíme být připraveni na válku velkého rozsahu s jadernou velmocí (!) a něco jiného je, když pak vidí v praxi, že to bude obnášet totální rozvrat republiky a mnoho pytlů s mrtvolami, což pětidemolici nezajistí vítězství ve volbách ani s korespondenčním hlasováním ve všech hřbitovech.
    Tím pádem by vrchnost šla od válu, od koryt a kdo by neutekl, mohl by se na svět také dívat z výšky kandelábrů. Někteří z těch, co jsou teď u koryt, nejsou úplně blbí.

    1. Jakmile nějaký politik, strana, vláda… vypustí slovo mobilizace z huby tak, že to místní ovčani vezmou vážně, je vyřízený(á). Okamžitě.

   2. Oni se radují, jen když šturmovat bude muset někdo jiný. A když bomby padají na někoho jiného. Pak mají plné huby dějinných okamžiků a morální podpory.

    Ale když jim možná řekli že nyní jsou na řadě, tak zezelenali.

    1. adx:
     Ale jasně že jo. Jen jsem položila otázku v zastoupení – správně by ji měl položit nějaký novinářský vlčák. Ovšem kdeže loňské sněhy jsou.

  1. Demokracie je system , vzdycky a predevsim zhorsujiciho se vseobecnyho chaosu ,
   uplne vsech zotrocenych , vseho a vsude , az do universalniho nasili revoluci a valek ..
   /Muze slouzit za definici/.
   Slizska vlada je ryba ktera smrdi uz predem , hnusem zrady….

   Myslim ,ze to vystihuje taky dnesni situaci .Mentalni individualni chaos vladne i tady..A.
   Na co a kam a k jakymu konci , posledniho konce , vede to po staleti zotrocovani mas ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *