13 června, 2024

Pár memů zpoza louže

aneb O čem mluví americká alternativa


WEF globalisti míří domů po tom, co nabádali všechny ostatní, aby létali míň


Návod na práva žen: za prvé, nechejte je se narodit


Když se na poprvé secese nepodaří, zkoušej to znovu a znovu a znovu!


Nic tam nikde není


Idioti, zloději, a blázni… to stojí mezi tebou a nukleární válkou


Jestli budeš mlčet v této válce mezi dobrem a zlem, tvůj život bude možná snadnější. Ale život tvých dětí snadnější nebude.

116 thoughts on “Pár memů zpoza louže

 1. A co na to nejvyšší z Američanů?

  (Pokud si vzpomínám u láčkovců (typicky.nezmar) splývá huba a řiť v jedno, takže se jim podařilo ušetřit jeden tělní otvor.
  Nezbývá než věřit, že po vyhynutí vyšších forem života po jaderné válce, způsobené americkými vládními láčkovcii, zůstane alespoň pár duševně konzistentnějších Američanů, například veverky… a Erik Best.
  ————————————————————————————————————–

  Rada pro nového amerického velvyslance
  01. 02. 2023 – EB

  Komentátoři, kteří se až příliš spoléhají na Bílý dům pro porozumění zahraniční politice USA, riskují, že budou kritizováni za vstřícnost vůči Vladimiru Putinovi. To se nám totiž v pondělí stalo, když se jednomu z našich pravidelných čtenářů nelíbilo, jakým způsobem jsme Petra Pavla označili za „vrchního eskalátora“ kvůli tomu, že chce na Ukrajinu poslat stíhačky. Bílý dům už před tím tento nápad zamítl. Je ale pravda, že citovat amerického prezidenta Joea Bidena je poněkud riskantní, protože se nedá určit, jak dlouho jeho deklarovaná politika vydrží. Nejdříve odmítá poslat na Ukrajinu třeba tanky Abrams a pak postupně přichází s odůvodněním, proč tak učinit. Je pravděpodobné, že s nadzvukovými letouny to bude stejné. Nový americký velvyslanec Bijan Sabet, který bude 15. února předávat své pověřovací listiny prezidentu Miloši Zemanovi, by mohl čelit nepříjemným otázkám ohledně Bidenových názorových veletočů, pokud tedy budou čeští novináři dělat svou práci pořádně. Třeba by mohl Sabet snížit riziko být sám označen za proruského, když omezí svá veřejná vystoupení, řekněme, na jedno týdně, čímž by dal Bílému domu dostatek času na odvolání, upřesnění nebo doplnění Bidenových výroků dřív, než na ně bude muset jako velvyslanec reagovat.“

 2. Vevčo, máte pravdu v tom, že dneska kde kdo nadává na USA.
  Ale já když pomlouvám Spojené státy, tak tím nemyslím obyčejné Američany. Myslím tím pošahanou americkou vládu.
  Předpokládám, že když Rus nadává na Čechy, tak tím také nemyslí obyvatelstvo, ale jenom ty … píp… , kteří tady tomu velí.
  Podle mne jsou lidé všude stejní a mají i stejné priority : bezpečí, dobré živobytí a mít možnost slušné perspektivy i pro případné potomky. Určitě nikde nechtějí válku.

 3. Ten první krok pro práva žen je vynikající, dokonale demaskující kulturu smrti s její maskou „moderních práv“ a „zdravotní péče“(!) .

 4. “ Upadnout společensky níže než k cestování autobusem společnosti Greyhound už v Americe téměř není možné , ale pro Čecha má jednu nepopiratelné výhodu. Autobusová jízdenka na výše uvedené trati stojí pětadvacet dolarů, zatímco vlak schramstne nekřesťanských šedesát baků, ani nemrkne. Koneckonců, černoši i Češi , oboje začíná na “ č” , a co se finanční situace týče, Češi mají v Americe tak hluboko do kapsy, že si se svými spolupasažéry nemají co vyčítat. Cestu americkým autobusem musíte brát jako sociologický výzkum, třeba ta mimina přestanou časem tolik vyvádět. “

  ( Úryvek z knížky Moje cesta za Scarlett od K. Samkové. )
  😀🚌

  1. Osobní zážitek /rok po pádu „dvojčat“- jezdily jsme se sestrou 14 dní křížem krážem; výživné byly noční přejezdy zejména v jižních státech. Já jsem flegmatik, ale sestra byla soustavně v šoku.

  1. Jeho film Apocalypto byl strhující. Moc mě mrzí, že jsem neviděla i jeho Zrození hrdiny.
   Musí to být moc hodný člověk. A přitom hrál samé drsňáky.

   1. Moc hodný člověk

    Populární hollywoodský herec Mel Gibson, kterého v současnosti vyšetřují kvůli domácímu násilí, se přiznal, že zbil matku své osmiměsíční dcery Oksanu Grigorijevovou. Skandály, které se v poslední době kolem herce a režiséra vyrojily, mohou být pro jeho kariéru v Hollywoodu „smrtící“.13. 7. 2010

    1. Od té doby co vyrobili úchyla z vynikajícího herce Kevina Spaceyho jsem t těmhle obviněním skeptická.
     Ale jo, je docela možné že Gibsonovi bouchly saze. I umělec je jenom člověk a leckterá manželka umí vytočit manžela. Soukromí si nespojuji s uměleckým výkonem.

      1. Ta kampaň mí tů byla strašná. Kdejaká slečna si chtěla přivydělat, v případě Spaceyho i mladík. Přehnala se to jako povodeň a asi už je to lepší. Na mistrovství v Kataru už se ani nepoklekalo. Každá blbina se přežene a vyšumí.
       😀

       1. Když je řeč o tom,jak se přehnala a pominula všemožná šílenství typu mee too,zeptala bych se Vevči jak to teď vypadá ve velkých amerických městech s BLM,zda se tam stále ničí domy, napadají běloši, zda tam funguje policie…. tady v českém zpravodajství už se o tom dlouho nemluví.
        A děkuju, Vevčo,za hezký nápad s těmi protestními obrázky, vtipné.

        1. Naposledy tam čtyři černí policisté utloukli černého přestupníka dopravních předpisů.
         Rázizmus dosáhl takové výše, že rázisté jsou i sami Afroameričané a vraždí se vzájemně.
         😉

        2. Na Foxu nedavno rikal Tucker Carlson neco o tom, ze se Antifa zase sikuje. Ale vynechala jsem to.

         Zatim jsem osobne neslysela nic, krom toho, ze nekolik americkych mest je uplne na hunte… same vrazdy a kradeze, a levicacka justicie se jeste snazi, aby kriminalnici byli hned pusteni zpet na ulici.

         A proslycha se, ze mezi policisty berou kazdeho, kdo dycha. 5 cernych policistu nedavno zabilo neozbrojeneho cernocha, myslim v Tennessee. Prave takove typky to byly.

         1. A to se Amíci opravdu poctivě snažili, myslím pozitivní diskriminace a tak.
          Dám ještě úryvek z Kláry Samkové, její pohled na věc v roce 1994.
          Srovnává Luthera Kinga s Malcolmem X a docela fandí Malcolmovi.
          “ Černí Američané ho považovali za svého člověka, který je bytostně jejich, který zvítězil vlastními silami nad tím, s čím bojuje převážná většina černého obyvatelstva. Nad svým trestním rejstříkem, nad drogami, alkoholem, absolutní chudobou chlapce z periferního černošského slumu. “
          ***
          “Malcolmova filosofie je velmi prostá… Ať si laskavě bílý muž jde kam chce, vystačíme si sami. Ať nám dá se svými humanistickými návrhy, soucitem, laskavostí , za kterými se ve skutečnosti skrývá pohrdání , svatý pokoj. Sami si vyřešíme svoji kriminalitu, prostituci, drogy, vše, co nás svazuje.
          Jediné co pro nás může bílý muž udělat , je dát nám čas a prostor, abychom to sami dokázali. “
          Malcolm X byl zavražděn v roce 1965 , jako čtyřicetiletý. Tři roky před Kingem.

    2. Stačí se podívat na její fotky a mám chuť ji mlátit taky.

     Měla takovej rozteklej obličej a vypadá jak subka.

     Brrrr.

     Gibson je magor si ji pověsit na krk a Dalton taky.

     1. Úžasné, podle vzhledu jste měl chuť mlátit jí také? Já mám zase chuť vás nazvat hodně sprostým slovem, ale protože mazat se se špínou ušpinila bych se taky, tak to neudělám ubožáku. A také protože zde nechci Zakladateli dělat problémy.

     1. Jsou jich 2 milióny, dostávají obrovské prachy, za to co bylo před 200 lety, nic nedělají nebo jen symbolicky a opíjejí se.

      Přečtěte si, jak vypadal život bělochů v té době.

      Nám sem do Evropy lezou černoši a muslimové a chodí se kolem nich po špičkách a vše se jim promíjí.

      Tak si to v hlavě nějak sjednoťte, jak se má vlastně chovat k přivandrovalcům, protože kdyby to byl indiánský přístup, tak se jezdí do imigrantskejch čtvrtí na hony.

      1. Anonyme, to se neokecá. Evropané jim obsadili jejich zemi a původní obyvatelstvo skoro vyhubili.
       Dneska jsou zdecimovaní , propadli ohnivé vodě a ta se na nich podepsala i geneticky.
       Je to věc, která se dá těžko napravit , snaha jim přilepšit je spíš dál sráží na dno. Nepracují a dál chátrají. Nikdo neví co s tím.

        1. No ale žádný velký prospěch z toho nemají. Spíš škodu.
         Prý nepracují a ani moc nestudují, žijí z těch peněz a nemají žádnou motivaci k zlepšení svojí situace.
         A prý se strašně hádají mezi sebou, kdo je čistokrevný indián a kdo ne. Dokonce vyhánějí ze svého středu domnělé nečistokrevné parazity, kvůli té finanční podpoře.

         1. Je to fakt. A na belochy hledej z patra. Znala jsem nekoho na Floride, kdo jezdil kolem vanoc na rezervaci pomahat s vanocnimi ozdobami, na penzi jako dobrovolnik. Stezoval si, jak se k nemu pohrdave chovali. A sami neprilozili ruku k dilu… ale penez tam bylo more.

          1. Dobře vědí, že bílí jsou idioti.
           Viz nahoře úryvek z knížky Moje cesta za Scarlett.

          2. Cpát Indiánům americké konzumní vánoce , nedivím se,že koukají spatra

   1. Ptáte se jak ti Američani na černochy ve středověkých Čechách.

    Kde by vzali hrady? Indiáni je nestavěli a Evropani to tam ovládli až v 19. století, a to se už nestavěly ani u nás.

    1. Ale hrady tam byly. Postavené podle pravidel evropského válečnictví 18. stol. Základem každého města na východě byla pevnost nebo opevněná faktorie.

      1. Tak určitě…
       Takhle v 18. stol vypadal Montréal:
       https://www.loc.gov/resource/g3454m.ar061501/?r=-0.141,-0.011,1.283,0.783,0

       Takhle Québec:
       https://www.alamy.de/karte-der-angriff-auf-quebec-wahrend-der-amerikanischen-revolution-30-dezember-1775-image209698336.html?imageid=35AF3CD2-2616-4116-8168-5E851A2BC834&p=55160&pn=3&searchId=e18b1fb2913739c2c6c69ddcddc178fc&searchtype=0

       Takhle vypadala Fort Wiliam Henry, známá z Posledního Mohykána:
       https://en.wikipedia.org/wiki/Fort_William_Henry#/media/File:FortWilliamHenry1765Plan.jpg

       Dřevěný palisády stačily proti indiánům. Na východě se navzájem mydlili Francouzi, Angličani, Španělé, později Američané.

       1. Nechci se s vámi hádat proto, abych se hádal. Ale hrad, to je de facto taxativně románská či gotická obytná pevnost. S viditelnou inspirací antickou fortifikační architekturou. Hvězdicovitě opevněný města, to je mnohem pozdější výdobytek s přímou souvislostí s palnými dobývacími zbraněmi. Starší hradní i městské hradby mají mnohem lineárnější tvar.

        Myslím, že to slovo hrad na začátku vlákna je tam kvůli tomu, že Severní Amerika prostě má nejstarší kamenné stavitelství až dávno po Kolumbovi. Snad s výjimkami pozůstatků pozdně vikingských, myslím Newfoundland, k tomu by patrně Vevča měla víc info.

        Pro mě značně nepochopitelné, protože „nedaleké“ Mexiko toho má plno. Nedaleké v tom smyslu, že prapůvodní osídlení kontinentu se mělo dít odshora přechodem z Kamčatky na Aljašku. Nejsevernější staré kamenné stavby na území jsou nicméně puebla právě poblíž dnešního Mexika.
        Jediné (což je málo) podpůrné vysvětlení, že postdoboledová indiánská civilizace prakticky po celém severoamerickém kontinentu žila pouze a jen kočovným způsobem lovců a sběračů. Prakticky až do příchodu Evropanů.
        Na to téma je sice velká knihovna, i tak mi tam ale schází postupně se na sever rozšiřující stavební inspirace či mocenské ovlivnění Mexikem. Mayská kultura má sice mít svůj začátek ještě jižněji Mexika, že by ale za všechna ta staletí prostě dál na sever nedostoupili?

         1. Svého času bylo na Wiki info, že populace severní půlky, tzn. včetně Mexika, byla v r. 1500 ca čtyři miliony, jižní pak tuším něco pod třicet.
          Co vlastně činilo tu sev. část neobyvatelnou či velmi řídce obývanou? Morfologie terénu s prériemi? Nedostupnost potravy? Nebo co?

          1. Velké pláně. Velké. A pěšky . I dnes jsou neobydlené. Američani žijí jen v pásu u moře.

          2. Já tu krajinou nikdy neviděl, samozřejmě ale nemám důvod vám nedůvěřovat. Ale ty pláně jistě nejsou všude. A nakonec i Evropa byla osídlována jako naopak až extrémně hustě zarostlé území, tzn. co do komfortu taky nic moc. Takže se to dělo hlavně podél řek, obecně vodní pobřeží.
           Nechci nekonečnou polemiku, ale opravdu mi to přijde zvláštní. Z Aljašky to do Mexika není zrovna za rohem, to za všechna ta tisíciletí na tak gigantickém prostoru nenašli trvale osídlitelná místa ani u těch řek či u moře?

          3. Zřejmě na jihu žili zemědělci a č Severní Americe nomádi / pastevci.
           Pastevec potřebuje hodně prostoru. Aby nedocházelo ke střetu se sousedním pasteveckým kmenem. Kd sporům o vodu a tak.
           Ale je to zajímavá otázka.

          4. Třeba tam bylo málo lidí,že řádil syfilis, ten pochází z Ameriky. Tak neměli důvod se opevňovat.

          5. Reaguji na více komentářů týkajících se severoamerických Indiánů. Žila jsem pár let v Massachusetts a zde i v okolních státech – New Hampshire,Maine, Connecticut,New York… žila původně řada indiánských kmenů. Přes léto měli tábořiště na pobřeží,u moře, lovili ryby, pěstovali kukuřici, dýně….., dělali zásoby.Na podzim se kmeny vydávaly na dlouhou ,i několik set kilometrů, pouť do hor do zimních tábořišť.U moře v zimě foukají silné větry, sněží,mrzne,v horských údolích měli lepší útočiště.
           Osobně jsem se s Indiány setkala jen párkrát,z toho jednou v Plymouthu v Massachusetts,v historickém památníku věnovaném příjezdu jedné z prvních skupin evropských osadníků.Nebyli schopni si po příjezdu zajistit obživu a Indiáni jim pomohli a naučili je pěstovat třeba právě tu kukuřici. O tom je příběh Otců zakladatelů spojený se Dnem díkůvzdání.
           V památníku je původní vesnice osadníků s průvodci v dobovém oblečení zastupujícími různé konkrétní osoby prvních osadníků,se kterými se bavíte a dozvídáte se spoustu detailů o jejich životě.Poblíž je indiánské tábořiště a zde podobně působí potomci původního indiánského kmene. Všichni byli moc milí a přátelští a setkání s Evropankou z nějakých Čech pro ně bylo stejně zajímavé jako pro mne s nimi.
           Jako doklad indiánského osídlení tohoto území slouží i to, že spousta místních názvů,třeba řek,jezer…je původních, indiánských, třeba řeka a podle ní i obec Annisquam.

        1. Severni Amerika mela sve protocivilizace. Staveli pyramidy kolem Mississippi. Ale pyramidy jsou jilove, ne kamenne, protoze v tech koncinach tim jilem oplyvali.

         A puebla jsou z veprovic (cihly adobe). Ruiny Anasazi jsou z kamene. I par kamennych zakladu z doby Vikingu na Newfoundlandu.

         Kdo chce vedet o techto protocivilizacich vic, mrknete se:
         Cahokia
         Chaco Canyon
         Hohokam

         Jinak ale lovci sberaci omezuji svou porodnost jejich zpusobem zivota. Tahat se s miminem na poklusu neni jen tak. A dlouhe kojeni taky omezuje.

         1. Dík za odkazy, i když Chaco Canyon mám právě kvůli pueblos načtený, ta Cahokia mě hodně bude zajímat.
          Když přijde na náboženství, jsem takovej protivnej bubák, když ale na historickou architekturu, rozdávám úsměvy 🙂

          1. Obcan: V tech „mestech“ byli pochopitelne usedli, ne lovci sberaci. Duh!

           Tenkrat meli v tech mestech tu vyhodu, ze kdyz se jim mistni civilizace zhroutila, tak mohli jit zpet k lovu a sbirani.

           Nekteri Americani si mysli, ze severoamericti indiani experimentovali s civilizaci… a kdyz to nevyslo, tak proste … sli od toho. Ostatne, tak to i bylo s nizinovymi Mayi.

   2. Starý kocoure, kupte si knížku Moje cesta za Scarlett od Kláry Samkové. Tam se dozvíte všechny podrobnosti a ještě něco navíc.
    Já ji mám za 17 Kč z Knihobotu a je to parádní čtivo. Na prvotinu výborně napsané. Nedá se od toho odtrhnout.
    Památky mají, sice mladší, ale pečlivě o ně pečují. Asi lépe než my.

     1. Napsala to ve svých asi 28 letech, když byla na stáži v USA. Je to moc zajímavé. Tenkrát byla v ODS – ROI , ale měla velmi neotřelé názoru. Už chápu, proč nemohla pevně zakotvit v žádné straně. Když si něco myslí, tak to řekne pěkně nahlas. I když ví, ze jí to v kariéře nepomůže.

 5. To je potěšitelné, že i za Atlantikem žijí normální lidé.
  😍
  Myslím si, že obyčejný Američan by v pohodě přežil konec hegemonie jeho země. Že by nic nenamítal proti obnovené bipolaritě, anebo multipolaritě. A my malí bychom na tom jedině vydělali.
  V časech bipolarity si nás musely mocnosti spíš předcházet. To teďka chybí!!!
  Mocnosti se držely vzájemně za testes a byl klid.

  1. No nevím jestli by přežil konec hegemonie. Např. na důchod by si nenašetřili , kdyby dooar nebyl rezervni měnou a průběžák tam nemají. To jen u nás nám chtějí namluvit,že si musíme na důchod spořit a že to půjde.V korunách vůbec a i euro mohou zrušit.

   1. To je blbost!
    Žili v pohodě i před tím, než se stali hegemonem. Samozřejmě se neměli dobře všichni, ale každý měl šanci si vylepšit živobytí.
    Pro slabé měli charitu, která tam byla samozřejmostí. Pro manželky bohatých podnikatelů to byla přímo společenská povinnost. ( U nás kdysi taky. )

  2. Helanov napsal 1 února, 2023 (8:07)
   Pro hodně „obyčejných Američanů“ po ukončení „hegemonie“ bude velmi těžkým, nebo dokonce nesplnitelným, úkolem, zajistit si obživu… bez welfare…

   1. Takže vlastně – kde se ta welfare bere?
    Jak vzniká? Jestli poctivou prací amerického lidu, tak se mi to jeví jak oxymorón.

    A k Vevče:
    Těch pár vtipů se mi jeví mnohem lepší a zřetelnější info, než dlouhý článek.

    1. V každém případě jim na důchodu přispíváme.Např 7,5% akcií ČEZU patří americkému duchodovemu fondu. Takže cenou elektřiny za welfare amerických důchodců

    2. Mohla by občas dát pár kreslených vtipů. V téhle době jako dělaných na odlehčení pochmurných článků.
     Američané mají jiný smysl pro humor než my, ale také jsou vtipní.
     Jednou jsem viděla americký kreslený vtip. Byl na něm žralok a z tlamy mu čouhala selfie tyčka.
     😀🦈

  3. Začátkem osmdesátých let se v USA vyprodukovalo asi 18% hodnot, které tam byly spotřebovávány. Dnes to bude podstatně méně. To by se prostí američané museli hodně otáčet ..

    1. I černoši v Africe si mohli nastavět elektrárny.

     Nic jim nebránilo místo tancování kolem ohýnku zakládat knihovny a univerzity a studovat stavebnictví, metalurgii a elektro.

     Jo počkat, studovat je vlastně otrava a nebaví to ani každého bělocha. Tam bude asi ten problém.

     1. Jste normální ? V Africe jsou poněkud jiné přírodní podmínky , než v Evropě.
      Proč by Afričan stavěl elektrárnu, když jí nepotřebuje k životu. Nutně jí potřebuje až dneska, aby mohl sledovat televizi a nabít si mobil od nějaké humanitární organizace.
      Je tam teplo, na přitopení stačí trochu roští a v noci se chrní, netřeba elektrické osvětlení.
      Kdyby se tam Evropané nes@ali, tak by byli v pohodě a vysmátí jako lečo.

     2. “ Když misionáři přišli do Afriky, měli svou Bibli a my měli naši zem.
      Řekli : Modleme se.
      Zavřeli jsme oči a když jsme je otevřeli, tak jsme my měli jejich Bibli a oni naši zem. “

      Desmond Tutu

       1. Kocoure, asi toho moc nevíte o africké kultuře. I egyptskě pyramidy jsou v Africe.
        A v desátém století stavěli krásné stavby i v Timbuktu, dnešní Mali. Měli dokonce i univerzitu. Většina staveb byla z vepřovice, tak se toho moc nedochovalo.

     3. Svata pravda, ale malinko jste zapomel na prispevek bilych Africe:
      100 milionu unesenych na otrockou praci v zamori, a vyssi desitky milionu provrazdenych pri rutinni kolonizaci.
      Ze kolonizatori zabili v prvni rade domorode vudce a vyssi tridu se doctete v britske dobove literature.
      Tito byli pak nahrazeni kriminalniky a ruznymi dobrodruhy, protoze tam nikdo jiny nechtel.
      A takto jim Evropane pomahali nekoli set let.

      V Cechach byl protektorat proti tomu ruzova zahrada s jednorozci a navic jenom 6 let. Komousi tu byli 40 let.
      Tam si uzivali tisickrat vetsiho obohaceni stovky let.

      Byl jsem tam, stoji to tam za hovno, ale jim to za vinu uplne nedavam.

      A to jak uz civilizovana Evropa opoustela sve kolonie vite?
      Po precteni jenom par stranek budete mit nocni mury mesic.

      1. S tim otroctvim je to komplikovanejsi. Otrokari (v Africe) byli hlavne sami cernosi (prodavali svoje do otroctvi) a Arabove. Desmond Tutu mluvi o Bibli, ale ne o Koranu; proc? Islam do dneska podporuje otroctvi, kdezto krestane byli ti, kteri nakonec proti otroctvi bojovali. Pry prvni zakony proti otroctvi byly kdesi v Estonsku, nekdy v 13. stoleti.

       Ostatne Cesi meli v Praze velky otrocky trh, zejo. A zem ukradli Keltum a Germanum. 🙂

        1. Nikdo nevi, jak to tenkrat bylo. Mozna se michalo, mozna se mordovalo, mozna se tlacilo. Asi vse dohromady. Jako v Americe. Dela nas to fajnovejsi, protoze uz to bylo davno, a na papire to napsano neni?

         Nelibi se mi, ze tady nekteri Cesi stvou proti Americanum, i kdyz jejich predkove, kdovi, koho kdy mordovali a hnali ven svinskym krokem. A ze zotrocovali ostatni Slovany, o tom pochyb neni. On ten Samo, francky kupec, asi kupcil i s otroky. Mozna, ze hlavne s otroky, ze vlastne prisel bojovat o svuj revir.

         1. Američani to otrokářství přivedli k dokonalosti. Nelze srovnávat Sáma 624 a dovoz otroků do Ameriky v době, kdy v Evropě už zrušili i nevolnictví. Poslední loď vyplula z Beninu 1860

          1. Ne Americane, ale Arabove privedli otroctvi k dokonalosti. A porad na tom pilne pracuji. Konec koncu, Prorok byl zapaleny otrokar, a pry to byl jedinecny clovek, ktereho nutno napodobit.

           Vite, ze nejvic transatlantickych otroku slo do Jizni Ameriky?

          2. LOL.
           Kdo se chce vyvinit? Akademici, co studuji otroctvi? Ta cisla jsou nesrovnatelna.

           Je to divna vec… v Cesku se furt do Americanu busi kvuli otroctvi, ale napr. do Brazilcu ne. Cim to?

          3. V Brazíllii nemohli bývalí otroci jezdit s bílými v jednom autobuse ještě v 60. letech? Byly tam vchody Black only?

          4. Vevčo, já zaznamenávám české výčitky vůči Američanům kvůli otroctví a vyvraždění Indiánů víceméně jenom na tomto fóru.Určitě to není téma většinové společnosti, řekla bych, že nyní jsou výhrady vůči Americe u nás jiného rázu a obyčejní občané Ameriky za ně mohou asi tolik jako my Češi za Tchajwance Vystrčila,Pekarovou a jenerála,kteří se nikým z občanů nepověření rozhodli za naši zem vyhlásit válku Číně.
           A ta zvěrstva, která se děla v historii lidstva všude na světě je dobré uchovávat v paměti a snažit se zabránit čemukoliv podobnému,ale komu to teď vyčítat,po staletích ?

          5. Nevim, Sibylo, jak to bylo v Jizni Americe s temi otroky. Mozna byste nam to mohla doplnit. Jen vim, ze vetsina cernochu z Afriky sla prave tam. Hadam, ze jim tam veselo nebylo. Taky hadam, ze proti otroctvi se tam nebojovalo na zivot a na smrt, jako bojovali Amici.

          6. Olgo, videla jsem tech vycitek uz hafo, jak se ted doma rika. Treba na stare Nove republice. Holt Amici se musi bit. Je to v mode.

           Historicke vycitky jsou zbytecne, ale vzdycky mne to chyti… kdyz uz nekoho fackovat, tak at na vsecky strany. No neni to fer? 🙂

          7. Holt Amici se musi bit. I když to není v mode.

           Mohou za tenhle marasmus, co se šíří Evropou a chtějí to dotáhnout až do Číny. To jejich NATO se šíří světem jak rakovina a dělá zle

       1. To je pravda. Naštěstí Keltové jsou hodní a tak máme velkou kliku.
        Také by mohli po těch staletích resuscitovat Keltskou říši, zrušit Česko a keltizovat českou kotlinku. Mluvili bychom keltsky a všechno by řídili druidové.
        Česko by se jmenovalo Keltsko a naše domy by zabrali Keltové , protože jim naši zemi daroval sám keltský Bůh. A kdo by remcal, šup s ním ven z Keltska. Pracovat na keltském políčku by směl. Ale nesměl by zlobit a držkovat.
        😀

        1. Neblaznete, nejaky slaboduchy jedinec by mohl namitnout, ze tu Keltove urcite nebyli prvni, a tedy zaslouzili si vyhlazeni/odsun.
         Pak by se nekdo mohl probudit, a rict, ze kdyz meli kdysi Mongolove velkou risi, tak na to maji vlastne pravo i ted.
         Kdo by to byl rekl, jakymy blaboly budou Cechoamericane obhajovat zrudnost otroctvi v masovem meritku.
         Trochu mi to pripomina argumentaci jednoho starosty, ktery tvrdi, ze Prahu osvobodili Vlasovci.

         1. Holt ježek sobě kadeřav. Každý národ se vidí v růživých barvách. Nikdy nikomu neubližoval. Pokud válčil, tak se dycinky jenom bránil. Pokud nějakou menšinu ostrakizoval, tak jenom proto, že škodila.
          Ámen.
          😉

       2. Takze kdyz Cesi udavali na Gestapu, tak si za Heydrichyadu a statisice mrtvych muzou vlastne sami. Nemci jsou cisti jako lilile.

        A Zidi taky vlastne do koncentraku posilali sami sebe, dokladu je na to dost.

        A kdyz uz mate takove uzasne vedomosti o „velkych otrockych trzich“ v Praze, tak byste jeste mohla aspon naznacit, kolik desitek milionu otroku se tam prodalo a jake meli potom na plantazich pracovni podminky.

        Vas prispevek a „argumentace“ je na urovni inkluzivnich skol.
        Cekam, ze tu zacnete hykat, ze Cesi ve stredoveku utlacovali cernochy, protoze jich je malo na dobovych umeleckych predmetech.

        1. Sakuro, konkrétně Češi děsili celou tehdejší Evropu, když skrzevá přijímání pod obou loupili a vraždili až někde v severní Evropě.
         Říkali tomu spanilé rejsy a určitě za nimi nejely žebřiňáky s potravinami. Kam přišli, tam to vyžrali a co nebylo pevně přibité si odvezli.
         To všechno v době, kdy už na jihu psal Boccaccio svůj Dekameron a z pámbíčka si tam dělali tak trochu prču.

         1. Vy taky si neodpustíte kopnout do národních symbolů. I když Češka jak poleno musíte být, když znáte Bartošku i Havranpírka.

         2. Je to o nábožku, tak musím dávat bacha na prostořekost.

          Ono je skutečně nutný se na to dívat optikou doby. O husitech se říká, že je to středověký ISIL. Přesněji, někteří katolíci to tak říkají. Ale pokud by to přirovnání mělo platit, byl by to tehdy ISIL v ISILu. Vrcholný i pozdní středověk byl ze dnešního pohledu extrémně náboženský. Exaltovaně. Víra byla přítomna nepřetržitě ve všech oblastech života, mnohým pro její „správné“ pojetí stálo za to položit i život, a to v kauzách našima očima velmi obtížně pochopitelných. Což samozřejmě, v jejich případě spíš o to víc, platilo i pro husity, a to i ve smyslu ne pouze život svůj.

          Realitou té doby taky byla mimořádná rozežranost církve, odpustkovou aférou (i když to spíš byl zdroj pro financování jiných věcí) počínaje, přes všemožný obročí včetně oltářnictví, církvi poddanský města a vesnice atd atd. A s tím související způsob jejího, zejména večerního, soukromého života. To vůbec není nějaká vykonstruovaná pomluva. Kromě čistě věroučněho podobojí (a kromě ostatního) mělo husitství i ten sociální aspekt, protože požadovalo návrat k chudobě církve. Což, vzhledem k tehdejší společnosti, se to dá doplnit – sic!.
          Z velmi a velmi církevních hamty hamty důvodů mimochodem vzešla i od husitů starší, později do legend vstoupivší (kurnik, mám ten tvar dobře?) kauza Krysař. Jím do oblasti dnešního Prostějova odvedené „děti“ nebyl nikdo jiný, než poddaní kláštera u města Hameln. Nezvládali povinné dodávky potravin a produktů do něj, za což jim hrozil jaký jiný, než středověký, tedy dosti krutý trest. No, tak prostě vzali čáru. Komu by se chtělo bolestivě krvácet kvůli tomu, že mnich nedostal obzvlášť křupavou čerstvou zeleninu, na kterou měl zrovna chuť.

          Mám v hlavě nachystáno ještě tak dvacet odstavců, musím se krotit. Tak jen, ani ISIL podle katolické interpretace, ani středověký proletariát s prvky komunismu podle interpretace KSČ. Byl to autentický produkt své doby, včetně „nástrojů“, které pro svoji věc používal.

          A spanilé jízdy dosahovaly v desítkách kilometrů, výjimečně jen o malý kousek dál od naší současný hranice, takže zděšená Evropa zase tolik ne. Navíc to byli emisaři politicko náboženští, takže nechávat po sobě tam spálenou zemi víc, než bylo tehdy pro samozásobení běžné, by vývozu jejich ideologie zrovna neprospělo.

          A jeden takový příklad „zrůdnosti husitů“. Tuším na Zbraslavi měli pořádat mejdan, při kterém se mělo za halasného smíchu popíjet z lebek tam pochovaných Přemyslovců. Hm, klidně se to stát i mohlo, nicméně my u toho nebyli. Takže nevíme, jestli se to skutečně stalo, a jestli skutečně z důvodu „husitům příslovečné bezuzdnosti, posedlosti satanem a potřeby pohanit český národ“. Zhruba takto jsem to kdesi četl, ovšem lze z toho velmi snadno vypozorovat „zpravodajskou relaci České televize o chování ruských vojsk“.
          Takže soldateska, zde středověká a k tomu zrovna opilá, mající každodenní a z důvodu tamních reálií prakticky bezemotivní kontakt a přímý dotek s čerstvě nebo dávno mrtvými těly a jejich částmi. Jestli nějaká jiná, než jen ta husitská, se tehdy chovala jinak, a jestli mi to někdo doloženě ukáže, veřejně sním svý botky…

          Jestli, jakože asi ano, to bude číst Zakladatel, neškodilo by malý školeníčko o čárkách před „a“. Jsem z toho tumpachovej a otevřeně přiznávám, že to tam flákám jak mě napadne…

         3. RE : piccolomini
          Chtěla jsem říct, že každá ideologie je nebezpečná, když se to přehání.
          Klíčivé slovo je přehnanost.
          “ Všeliké přehánění toliko pro hovado dobré jest. “
          J. Á. Komenský ( Redakčně upraveno )
          ***
          I fašismus byl původně výborné hnutí, Italové si velmi pomohli během
          Mussoliniho vlády. Konec nezaměstnanosti, hospodářství vzkvétalo, železniční stavby z té doby slouží ještě dneska. Až potom se to najednou nějak zvrtlo. )
          ( Mimochodem, Mussolini si velmi cenil našeho mistra Jana z Husi. )

          1. Tu přehnanost jste dala na příkladu Evropy, zděšeně kališníky a jejich spanilými jízdami. Proto jsem, po svým zvyku jen velmi stručně (to zas já takovej jsem!), k tomu dodal ten pohled, co to tehdy „přehnaně“ bylo.

          2. Opravují zprzněné Komenského heslo

           Veškeré spěchání toliko pro hovado dobré jest.

          3. Sibylo, opraveno, ale blbě. Když už, tak kvaltování .
           Napsala jsem že výrok byl redakčně upraven. Tak toho laskavě nechte, jo?
           😀

         1. Kdepak. Havranpírko byl přece ten kluk. Bartoška byl Jestřáb nebo Sokol, nějak toho mladýho tam od čehosi zachránil, nebo tak něco. Docela tam po něm pokukovaly pračlověčice že byl statečnej a tak. Jestli si správně pamatuju, tak pračlověčice Osvaldová po něm těžce jela.

          1. Hlavně že všichni víme o co jde. Tomu se říká kultura a národní sounáležitost. Proto jsme Češi a poznáme se od cizinců

        1. Vevčo, pračlověk Janeček je postava z Knihy apokryfů od Karla Čapka. Havranpírko naproti tomu je postava několika knih Eduarda Štorcha.

         1. Janečka proslavili hlavně Mach a Šebestová, když se v zájmu rozšíření znalostí o pravěku pomocí kouzelného sluchátka dostali do pravěku a Janečka si vzali domů,zcivilizovali ho a našli mu zaměstnání školníka u nich ve škole. Nejraději měl koprovou s knedlíkem,neb kopr mu připomínal zmenšenou přesličku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *