3 března, 2024

Novodobí Koniášové

Autor: Jan z Polovidlákova

Snad sluší se v tomto podobenství ponejprv dopřát jisté omluvy páteru Koniášovi, navzdory jeho, dnešními slovy náboženskému aktivismu i skutkům nehezkým, jako jest pálení knih, a i jiným. Šlo o člověka značně vzdělaného a literárně nadaného a nejspíše i morálně konzistentního [1].

To o jeho současných následovnících tak často říci nejde. Zato Koniášovy metody, ty si osvojují a přizpůsobují dnešní době s vynalézavostí sobě vlastní. Udávání jim zůstalo, pálení knih nahrazují cenzurou, nahlašováním, blokováním účtů, ba i celých webů.

Když nemohou dosáhnout ničeho z toho, zveřejní adresu bydliště svého „nepřítele“ a poštvou na něj jim podobně smýšlející sousedy, otravují jeho zaměstnavatele, aktivují opozici v obci, a tak podobně. A vláda? Problém s narušením soukromí náhle nevidí, z jejich činnosti profituje, neb ji zbavují nepohodlných kritiků, a hodlá je tak odměnit podle „pracovního návrhu“ částkou 150 000 000 Kč [2]. 

(Po ohlášení tohoto malinko nedemokratického vládního záměru a jeho nepříznivém ohlasu vláda tento krok dementuje jako “pracovní návrh”,  nicméně to jen realizaci záměru jen maskuje a zdánlivě odkládá. Chtělo by se až dodat, že šlo jistě jen o nějakou dezinformaci. [3])

A hle, vládním zmocněncem [4], tedy vrchním inkvizitorem, je pan Michal Klíma, syn židovského spisovatele a dramatika Ivana Klímy, rodným jménem Ivan Kauders [5, 6]. A kdo budou jeho spolupracovníci? Provládní média a ty správné neziskové organizace. Ostatní média nejen že nic nedostanou, ale mají být odstřiženy od financování reklamou nebo vypnuta vůbec. Neoficiální pravda se stane dezinformací, a ta trestným činem. To by ovšem bez pomoci občanských aktivistů bylo nad síly policie a státního aparátu obecně.

Podívejme se tedy blíže na tyto aktivisty, kteří si nijak nezadají s Pomocnou stráží Veřejné bezpečnosti a domovními důvěrnicemi z dob nedávno minulé. Těmi, ke kterým se jistě nějaká korunka z těch vládních stamilionů zakutálí. Těmi, jejichž morální profil, pravdomluvnost, čestnost, vzdělanost a nezávislost by měl čnít vysoko nad ostatní.

Mám však důvodné podezření, že oni obmyšlení nejen že nad ostatní morálkou nevyčnívají, ale dokonce poněkud zapadají i pod průměr  – ale to je jistě jen můj pomýlený světonázor. (Co také můžete čekat od takového „dezoláta“, jakým autor bezpochyby je?)

Za zmínku stojí např. tyto neziskové organizace, zapsané spolky:

 • Manipulátoři (J. Cemper)
 • Free Czech Media (F. Šafr, J. Klvaňa)
 • Nelež (P. Kartouz, F. Vrabel)
 • Evropské hodnoty (J. Janda)

A další, zejména občanští aktivisté, velevážené osobnosti s vybraným slovníkem a mravy, z nichž jen namátkou zmíním p. Hrebenára a Dana Přibáně, kteří zejména na sociálních platformách třídí zrno od plev s nejvyšším nasazením dávného úderníka A. Stachanova.

Tito arbitři jediné správné pravdy, chlouba národa, z nichž mnozí se již tak Zasloužili o stát, si nezaslouží anonymní prostředí svých šedých kanceláří nebo neosobní kontakt na adrese svého spolku. Popřejme jim mnoho štěstí a zdraví do nového roku také na domácích adresách. Adresy byly pokud možno ověřeny v Katastru nemovitostí (KN).

Zaslat novoroční pohlednici či zastavit se s přáním osobně tedy můžete adresách:

 • Ing. Michal Klíma, zmocněnec, Praha, Hodkovičky, Klánova 490/30 (dle KN: SJM s manželkou Janou Klímovou )
 • J. Cemper, dlužník v exekuci: nar. 5.2.1986, Dobrovského 319, Kolín (nemovitost mu nepatří a je dle KN také v exekuci, nicméně popřejme do nového roku celé rodině, jak Janovi, tak jeho registrovanému partnerovi i adoptovanému synovi)
 • Pavel Šafr, odsouzený opilec, narozen 24. října 1967, Nad Mokřinou 317, Praha 9 – Koloděje, 190 16, – poznámka autora: lépe asi osobní přání s lahvinkou dobrého moku  [7]
 • Tomáš Klvaňa, narozen 12. záží 1966, Na Kvintušce 6, Praha 6, 160 00  (adresa neověřená dle KN)
 • Jan Jandourek, narozen 12. května 1965, Proutěná 425/32, Praha 4, 149 00 
 • František Vrábel, dlužník v exekuci, narozen 31. 7. 1959, Lomená 205, 25202 Jíloviště [12]
 • Bohumil Kartous, „netransparentní hospodář“, narozen 17.8.1977, V Zahradách 1081,25229 Dobřichovice [8,9]
 • Jakub Janda, pornoherec, narozen 20.12.1990, J. Plachty 2112/11, České Budějovice [10]
 • Jiří Hrebenár, invalida, narozen 18. 4. 1981, Chomutov, Písečná ulice 5029, neověřeno [11]

Poznámka:

Tyto informace byly čerpány z veřejných zdrojů, listinných sbírek, např. stanov zapsaných spolků, bez porušení zákona. Pokud má někdo doplňující nebo upřesňující informace, jsou pochopitelně vítány. Veřejné zdroje nemusí být vždy aktuální nebo zcela přesné.


[1] https://cs.wikipedia.org/wiki/Anton%C3%ADn_Koni%C3%A1%C5%A1

[2] https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cesko-dezinformace-michal-klima-ministerstvo-vnitra.A221227_184828_domaci_erb

[3] https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Dotovani-novinaru-Do-oci-mi-lhali-Cenzura-Dan-Vavra-rozbouril-TV-725060

[4] https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/novym-vladnim-zmocnencem-pro-oblast-medii-a-dezinformaci-se-stal-michal-klima-195260/

[5] https://cs.wikipedia.org/wiki/Michal_Kl%C3%ADma_(novin%C3%A1%C5%99)

[6] https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivan_Kl%C3%ADma

[7] https://www.idnes.cz/zpravy/revue/spolecnost/novinar-pavel-safr-dostal-podminku-za-rizeni-v-opilosti.A150820_173801_lidicky_nh

[8] https://www.e15.cz/domaci/netransparentni-hospodareni-bohumil-kartous-skonci-ve-vedeni-prazskeho-inovacniho-institutu-1392818

[9] https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Opily-namornik-lovec-dezinformatoru-i-hvezda-od-Minare-Stane-se-Kartous-novym-ministrem-skolstvi-725018?pv=7d85f0e2-d65c-48e4-836a-350817ac620a

[10] https://cs.wikipedia.org/wiki/Jakub_Janda_(1990)

[11] https://archive.vn/BwZjP

[12] https://rejstrik.penize.cz/24802671-semantic-visions-s-r-o

34 thoughts on “Novodobí Koniášové

 1. Ještě že se nám dnes připomněl další cenzor a inkvizitor Roman Máca z Institutu pro politiku a společnost!
  (https://www.politikaspolecnost.cz/o-nas/), a to milým článkem: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dezinformace-cesko-na-prvnim-miste-spolek-hadka-sireni-lzi.A230102_094039_domaci_vank
  ——-
  No, rozkrývat tyhle spolky pohůnků by vydalo na celý život, korýtka mají plná a mysl pokřivenou. Ti neprozřou. Strategií by bylo důsledně je nálepkovat, aby přišli o zbytky kreditu ve společnosti.
  Nabízí se množství nálepek:
  – mediální šmejdi
  – neziskoví lháři
  – vládní dezinformátoři
  – Bruselwatch
  Aj… ale chce to ovšem něco trefného a výstižného, nějaké nápady?

 2. Klvaňa bydlí v činžovní vile manželů Palečkových – Na Kvintusce 1560/6, Praha 6 – Dejvice.
  Nemovitost je (dle KN) zatížena zástavním právem se zákazem zcizení a zákazem zápisu dalšího zástavního práva.

  1. tak sdílejte než to smažu (a nás zavřou) 🙂
   Popravdě, velký dík patří Alefovi za gramatickou a stylistickou úpravu.

 3. Snad to neprojde. Neměli na tohle náhodou copyright komunisté? I oni čelili hybridním hrozbám. Jen tomu říkali jinak.
  Abychom nemuseli komárům platit pokutu za krádež Know-how.
  Ách jo.
  🤮

 4. Jistou pozornost si jiste zaslouzi i soudruh Ruda smrt, ktereho libodemo predstavitele (jmenovite soudruzka Pekari a dalsi) slibovali odvolat „hned po volbach“. Nicmene uz nerekli po kterych volbach, takze vlastne nelhali ani nedezinformovali, to si z toho jen ovcane neco spatne vyvodili a vyfabulovali sami.

  Stejne jako soudruh Striz ma svou vlastni sekci v clanecku https://www.abclinuxu.cz/blog/GretinBlogisek/2022/6/soudruzi-bojovnici-proti-dezinfo-128373-128683 i soudruh Frantisek Vrabel, u ktereho stoji za vypichnuti, ze otec Frantiska Vrabela byl proverenym soudruhem (https://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/?acc=profil_osobnosti&load=20266) a mohl z CSSR i se synatorem vycestovat.
  Za doby normalizace se mu podarilo vystudovat teorii vzdelavani. Ja nevim, osobne ten cas nepamatuju, ale pravdepodobne to nebylo prosto vedeckeho marxismu/leninismu 😉 https://rocketreach.co/frantisek-vrabel-email_60365615

  Ale prej mu komari jinak straaasne ublizili a znicili mu zivot.

  Jestli clanek z abclinuxu nekomu pripada nesrozumitelny ci obtizne citelny, staci se prokousat v nem uvedenymi odkazy, popr. vyckat, az Zakladatel nakoukne do e-mailu 🙂

  A samozrejme u pana Cempera samozrejme nutno neopomijet, ze je veden ve vyrocnich zpravach MVCR coby levicovy extremista.
  http://www.mvcr.cz/soubor/extremismus-extremismus-situacni-zprava-mv-2-2012-pdf.aspx
  http://www.mvcr.cz/soubor/zprava2012pspcr-pdf.aspx

  1. Všem zničili život a nikdo nesměl pracovat jinde než v kotelně a všechny děti nesměly studovat.
   Jen čirou náhodou Jičínský dělal podnikového právníka v Mototechně a prakticky nepracoval, protože měl moc práce v Chartě. Ale pro výplatu se vždycky dostavil včas. Šiklová také měla solidní korýtko. Dětičky normálně studovaly , i obory na které byla tlačenka.
   Někdo mě tahá za nohu.

  2. Ten pan Stříž, by si zasloužil vlastní medailónek. A zříci jeho sympatický obličej, soudím, že frenologie * se ještě dočká rehabilitace.

 5. Národ nemá svou chloubu skrývat, proto záslužná to činnost umístit velevážené osobnosti na piedestal a nasvítit je. Dovolím si podotknout, že co název spolku, to významová perla. Překlad významů do jazyka srozumitelného osobám průměrného rozumu:
  Manipulátoři – podfukáři
  Free Czech Media – osvoboďte blogaře
  Nelež – postav se
  Evropské hodnoty – vyzrát nad pohlavím

 6. Začetla jsem se do Delfského potápeče a hle tento článek https://deliandiver.org/2021/08/dysgenicka-dvojka.html#more-168128
  Je to sice z Ameriky a pojednává o symbióze černošské populace a populace židovské. A to píše autor, potomek sefardských a aškenázkých židů.
  Proletáři vymřeli a tak přišla na řadu jiná skupina obyvatel. Něco jsem zkopírovala, celý článek na odkazu výše.

  Aniž bych tak zacházel příliš do detailů, prozradím, že od babičky z matčiny strany pocházím z dlouhé linie politicky radikálních aškenázských Židů, marx-leninských ateistických revolucionářů, kteří to za 1. i 2. světové války skutečně uměli rozbalit… Z Židů, kteří měli to štěstí, že 30. léta prožili v Londýně a New Yorku, protože na ně čekala de luxe pryčna v Dachau.
  Žili na východním pobřeží, zatímco já s matkou v L. A. Moje matka, která v důsledku své výchovy sefardským otcem, obchodníkem s nábytkem, chápala politiku jako něco, čím se lenoši vyhýbají poctivé práci, mě proto vychovávala v neideologické domácnosti. Během svého dospívání jsem tudíž nebyl rodinným radikalismem nikterak ovlivňován.
  Uvnitř amerického židovského společenství nalezneme jádro, které se nikdy nevzdá svého „revolucionářství“. Ať už budou vyřvávat s megafonem na ulici nebo pomáhat revoluci z teplého místečka na prestižní univerzitě či v hollywoodském studiu, nebo se spokojí s vypsáním tučného šeku Demokratické partaji či nějaké sorosovské nátlakové skupině, přechází toto puzení neomylně vždy na další generaci.
  o špatné naneštěstí bývá obludně špatné. Přesto by puzení k revoluci, přítomné „ne u všech, ale dostatečného množství“ Židů, bylo mnohem méně ničivé, kdyby američtí Židé neměli pro podávání jedu příhodné nástroje. Těmi jsou černoši. Jistě, židovští političtí aktivisté jsou čelní zastánci otevřených hranice, ale mluvme na rovinu – Číňani židovskou pomoc nepotřebují, mají dost intelektuální kapacity, peněž, etnické soudržnosti a prohnanosti, aby se o sebe postarali sami. A Mexičané? Židé je sice dovážejí, jako by měl zítra přijít konec světa, ale zatím ani židovští levičáčtí demagogové jako by tak úplně nevěděli, co si s nimi počít, jakmile už jsou jednou tady.
  Když označuji černochy za „nástroje“ židovských revolučních lumpáren, mám na mysli především skutečnost, že Židé, kteří své revoluční choutky vždy obalují do „dobroserské“ rétoriky, potřebují skupinu, v jejímž zájmu mohou své chování ospravedlnit – bezmocnou, smůlou stíhanou skupinu, jejíž těžký úděl se nikdy nezdaří vylepšit, díky čemuž mají permanentní revolucionáři k dispozici permanentní „losery“ coby záminku k vedení své permanentní války.
  Stejně jako jisté jádro Židů nikdy neztratí svůj revoluční zápal, bude tu vždy i jádro černochů, neschopných povznést se nad život naplněný zločinem a neúspěchem. Nemluvím o všech černoších. V srdci tohoto společenství ovšem bují neléčitelný nádor – nízká inteligence, nízká schopnost sebeovládání, vysoká kriminalita.
  Poasijštěná Amerika (taková, kde by žil asi takový podíl Asiatů jako v Britské Kolumbii) by přestala být Amerikou. Pořád by ale fungovala. Hispanizovaná Amerika by také už nebyla Amerikou, ale nějak (mizerně) by fungovala. Černošská Amerika by ale životaschopná nebyla, jelikož tato skupina potřebuje někoho zvenčí, aby prováděl nutné výpočty, pěstoval potraviny, vytvářel pracovní místa nebo léčil churavé.
  Jistě, černoši tvoří necelých 13 % obyvatelstva a toto číslo se příliš dynamicky nemění, „černá Amerika“ proto není reálný scénář. Právě tady ale vstupují na scénu Židé. „Černou Ameriku“ (tj. Ameriku odsouzenou k neúspěchu) lze vytvořit i uměle tím, že se z oněch 13 % stane berná mince. Každé pracovní místo, vstupní test nebo dovednost musí být zjednodušeno, tak aby nároky splnilo i oněch 13 procent. Ta musejí dostat také volňásky co se týče zatýkání a věznění. 13 % musí vystupovat v každém filmu i televizním pořadu. 13 % má všeobecné právo veta. Všechno lidské snažení se musí točit kolem 13 % a nesmí dojít k ničemu, co by 13 % popudilo.
  Jeví se to jako symbiotický vztah: černoši by sami o sobě nikdy nemohli dosáhnout této míry vlivu a Židé si zase prostřednictvím beznadějné skupiny, která jim slouží jako trvalá náhražka, realizují své revoluční choutky. Obě skupiny se nemusejí navzájem příliš milovat (a také nemilují), mají však z tohoto vztahu prospěch.

  1. Děkuji za zajímavý příspěvek.
   Židé to mají vždycky složité, říká se : Dva Židé, tři názory.
   A tak máme vítače Söröse a arabobijce Netanjahua. A třeba vítače mladého Dientsbiera a muslimobijce Aarona Ginsbergera, majitele restaurantu King Solomon. To je ten borec, který málem nechal postřílet Konvičkovce, když uspořádali happening na velbloudech. Pod bárem totiž mají pinglové samostříly.
   Tento pán se svěřil na ČRo, že učiní Prahu opět centrem světového židovstva. Na Praze 7 už to má obšlápnuté, na ruku mu jdou i na jedničce. Čtyřikrát ročné židovský festival, na Starém městě které celé patří souvěrcům pana Aarona, znovu košer obchody ale gójimové se nemusejí bát. Budou tam i koutky s tlačenku a vepřovým bůčkem pro nežidy.
   To mi spadnul kámen ze srdce. Bez bůčku bych to nepřežila.

   1. Tak, tak, to jsou ti co říkají, že si Češi neumí vládnout…
    V Americe to dotáhli ke spokojenosti svého kmene. Co jsem četla, když Římané stáli před Jeruzalémem, uvnitř se mezi sebou vybíjeli židovské kmeny. A Římané nechápali, snažili se je od sebe odtrhnout, když to nešlo, tak Jeruzalémem pobořili a účastníky nesmyslných bojů vyhnali.
    Mají to v genech.

    1. Jj. Nádherně antisemitský…
     Já bych například takovým Kanaáncem nechtěl být ani za nic. Ani ze zástupův lidu izraelského pocházetiž, páč bych si nikdy nebyl jistej, co se zrovna křesťanůmž přesejpá v paliciž.. Buď bych byl pilířem židokřesťanské civilizace a kultury. Nebo bych měl smůlu, a coby plémě věrolomnéž bych byl vypogromečkovanejž…

  2. Ovšem na druhou stranu, čím je to pro tamní Židy dobré, že v důsledku toho se USA dostávají do úpadku?

  3. Velmi zajimavy komentar, o to cennejsi, ze je zevnitr.
   Melo to vyjit jako clanek, takhle to zapadne.
   A ode dneska je litterate nejen prorusky dezinformacni web, ale i silne rasisticky a antisemitsky zaroven.
   Mozna sem ted Cemper prideli nekoho lepsiho.

   Mel bych neco napsat o minule kariere Jakuba Jandy, to by pridalo nalepku homofobie, a pak uz by to tu bylo kompletni 🙂

   1. O kariéře Jakuba Jandy? Ježíši Kriste, to snad raději ne! Příspěvek by se musel uvozovat odkazem “+18”, a čtenář by ještě musel odsouhlasit, že má poruce pytlík pro případ nevolnosti.

    1. Také se přimlouvám.
     Považte, Sakuro: z určitých důvodů, které Vám snad nemusím objasňovat, tady čtu téměř každý vstup do diskuse. A netoužím vědět úplně všechno.
     Tisíce děkovných dopisů, etc., etc.

     Btw, nejste občanským povoláním holič? Nebo – nebyl jste holičem v některém ze svých minulých životů?

 7. Nemám nic proti tomu uvádět pravdivá data. Je aspoň vidět, nakolik bezúhonní jsou to lidé. kteří nám káží o morálce, pravdě atd..
  Ale ptám se – má to cenu?

  1. Soudím, že cenu to má. Anonym si dovolí dalece víc než někdo, kdo se pravidelně vrací na známou adresu a může tam být konfrontován s někým koho právě pozvracel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *