28 května, 2024

Není určeno pro válku s Rusem…

Stále mi nedá spát ten veletoč Donalda Trumpa a předsedy sněmovny reprezentantů Mika Johnsona, kteří po návštěvě CIA v Langley najednou souhlasili s vojenským balíčkem pro Ukrajinu a zapomněli na migrační vlnu z Mexika. Přitom, celý balíček Ukrajině se řeší už několik měsíců. Ukrajina mezitím přišla o Adějevku, ruská vojska buší na brány Časiv Jaru a na ukrajinské pozice dopadá stále víc klouzavých bomb, kterých má Rusko takřka nekonečné zásoby.

Podle videí na Telegramu už ruští dělostřelci ani nemění pozice. Prostě si v klidu rozbalí svoje nádobíčko a střílejí a sfřílejí. Pak v naprostém pokoji a bezpečí poobědvají mezi granáty a vůbec se nebojí, že by je zasáhla nějaká protipalba. Na ruské straně přestal platit Murphyho zákon, že když je nepřítel v dostřelu, jsi ty v dostřelu také.

Naše média se tetelí radostí nad tím, že Ukrajinci pomocí dálkových dronů zatápějí ruským rafinériím, ale Američané se z toho moc neradují a pořád Ukrajincům „radí,“ aby toho nechali. Hlavním úkolem amerického prezidenta totiž vždycky bylo, aby udržel nízké ceny pohonných hmot. To byl důvod k znovuzvolení. Teď to úplně nevychází.

Plukovník Foltýn použil moc hezké přirovnání, že Ukrajina vojenským balíčkem dostala transfůzi. Ano, přesně tak to je. Já k tomu jen Vidlácky dodávám, že se ale zároveň nikdo nepostaral, aby Ukrajina přestala krvácet. Je hrozně hezké, že do těla na jedné straně napíchnete kanylu, ale je to poněkud málo, pokud krev na druhé straně chlístá ven stále dalšími zraněními.

Fiala s Černochovou začali nosit trička, která oslavují jejich nábojovou iniciativu, ale jak trefně poznamenal můj bratr, náboje na tričkách jsou Ukrajině platné jak mrtvému zimník.

Zpět k věci…

Včera jsem psal o jednom důvodu, kvůli kterému by Trump mohl zapomenout na mexickou migraci a svůj předvolební boj s Bidenem. Totiž to, že Írán právě vstupuje do jaderného klubu… Je to snadno představitelné. Rusové něčím museli zaplatit ty desetitisíce Geranů, kterým loni ostřelovali ukrajinské transformátory. Írán by získal absolutní moc nad Hormuzským průlivem a Izrael by měl fakt velký problém, protože na zničení Íránu by bylo zapotřebí desítek atomovek, ale na zničení Izraele stačí jedna.

Naši hloupí analytici a novináři se posmívali Rusům, že museli stáhnout z Krymu černomořskou flotilu, protože Ukrajinci ji byli schopni postupně ničit pomocí zahlcení jejich protivzdušné obrany levnými drony. Ale vůbec jim nedochází, že to samé teď už platí pro všechny lodě na všech mořích. I ta největší letadlová loď může být zničena rojem laciných bazmeků s motorem z mopedu a jednou sofistikovanější střelou k tomu. Letadlová loď už není pánem moří. Svět se nepozorovaně, ale zásadně, změnil.

Mimochodem, po starostech se mi ozvali další lidé s podobnými informacemi. Například celní správa prý dostala pokyn omezit tankování PHM. Zkrouhli jim měsíční i denní limit…

Pojďme teď chvíli předpokládat, že příčina Trumpova obrácení a schválení balíčku s vojenskou pomocí Ukrajině leží někde jinde než v horách nad Isfahanem. Pojďme věřit íránskému ujišťování (ehm, ehm), že jeho jaderná zařízení jsou tu kvůli mírovému využívání jádra a jejich přestřelka s Izraelem je prozatím ukončená.

Mohlo by platit to, co psala Lucie Sulovská? Trump se prostě v CIA dozvěděl, jak velká je ve skutečnosti ruská převaha nad Ukrajinou, řekli mu tam, že Ukrajinci mají desetkrát větší ztráty, Rusové mají dvě nové nachystané armády, které ještě nenasadili, ale brzy to udělají, jejich válečný průmysl chrlí zbraně rychleji, než je fronta spotřebovává, takže teď už vlaky s municí nejezdí ze skladů, ale do skladů, takže do voleb bude na Ukrajině hotovo tak jako tak a Bidenovi to prostě zlomí vaz.

Poláci proto žádají o americké jaderné zbraně na svém území… Pšonci už dávno nemluví o nějakém přátelství s Ukrajinou a také úplně přestali s tím, že už brzy budou obsazovat Moskvu. Oni všeobecně nejsou takoví hujeři jako Fiala, takže mají zřejmě nějakou reálnější představu o situaci na frontě… minimálně si mohou udělat obrázek z polských žoldáků, kteří se jim vracejí domů v rakvích.

Já bych viděl ještě jednu variantu. Totiž, že balíček pomoci pro Ukrajinu, už vlastně není určen ani tak pro válku s Rusem, ale spíš pro válku mezi Ukrajinci…

Mluví se o tom, že Valerij Zalužný nenastoupil na post velvyslance v Británii a Zelenský po něm teď jde, protože se pod ním houpe židle a ukrajinský národ bude brzy potřebovat nějakého viníka, který poslal na smrt statisíce mladých kluků aniž by to mělo jakýkoliv smysl. Statisticky vzato, prohraná válka zpravidla končí tak, že armáda svrhne civilní vedení země a začne vyjednávat…

Možná v CIA neřešili Írán, ale vojenský převrat na Ukrajině. Podobné to bylo i v Afghanistánu. Tam Američané také nechali Tálibánu mnohem víc výzbroje, než měl samotný Tálibán předtím. I to byl důvod, proč toto hnutí hladce převzalo celou zemi a nenásledovala žádná občanská válka místních warlordů.

Odpovídala by tomu i zpráva, že spolu s materiálem přijedou na Ukrajinu i američtí „poradci,“ kteří budou dohlížet, co se s tou vojenskou pomocí stane. Jinými slovy, Američané si dohlédnou na to, kdo munici mít bude a kdo munici mít nebude. Dohlédnou si na to, kdo bude bojeschopný a kdo nebude. Ještě se trochu zatopí Rusům pomocí raket s dostřelem 300 km, ale v první řadě už jde o brzký vojenský převrat. Můžeme spekulovat, zda jsou americké zbraně určeny pro Zelenského křídlo, které chce dál plýtvat životy proti Rusovi a nebo pro nějaké jiné křídlo, které by Zelenského nejraději poslalo na pravdu Boží.

I toto je samozřejmě nebezpečný okamžik. Ukrajinská armáda sice trpí nedostatkem všeho, ale pořád je po zuby ozbrojená a silná. Nikdo nedokážeme odhadnout, kteří oligarchové tam hrají jakou roli a možná se dá odhadnout, kdo tam s převratem začne, ale nikdy není jisté, kdo to dokončí.

Americká trasfůze už možná nezachraňuje Ukrajinu od Rusů, ale zachraňuje Zelenského před Zalužným. A nebo naopak. Americké zbraně už nemají sloužit na obranu před Rusy, ale na odstrašení jedněch Ukrajinců od jiných Ukrajinců. Vojenská pomoc už není pro válku s Rusem, ale pro občanskou válku, která bude následovat…

Vzhledem k povaze dodávky bych si myslel, že Američané spíš zachraňují Zelenského před jeho vlastní armádou než naopak. I tohle by dávalo smysl. Trump s balíčkem nakonec souhlasil, protože bude mít dál za co kritizovat Bidena, ale zároveň se americká moc ve východní Evropě úplně nesesype…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

149 thoughts on “Není určeno pro válku s Rusem…

  1. Já jsem velmi zvědav, kdo bude dělat všecky ty práce, které ukrajánci dnes dělají za dvacku brutto.
   Dodá sem něco Vietcong, nebo polpotovci? Mongolci a Kuba je pasé, po předchozích zkušenostech s „praktikanty“. Polky do Fruty taky už nenastoupí 😀

   1. Ten kdo fandí Frutě posere se krutě. Máme asi 500 t. Státních zaměstnanců. Potřebujeme jich tolik?
    Povaleči z kaváren……

 1. Blboni si myslí , že vrchnost zmizela někde v pohádkách, že když nechodí v zástupech za nimi poddaní , že už jsou vymýceni. Dokonce věří, že v jejich jednorukém banditovi, který sečítá volební lístky, můžou vyhrát.
  Svatá prostoto, že?, vidláku.

 2. občas tu kritizuju Konečnou, ale dnes se jí musím omluvit a pochválit jí, abych byl taky trochu fér, protože byla jediný český europoslanec, který hlasoval proti odsouzení Iránu a pro velebení sionistů

  dokonce i David se posral a pouze se zdržel, vysvětlili mu, že SPD je taky silně sion fašo, stejně jako Fiala a další
  + Blaško dokonce hlasoval pro a to je v hnutí stran, kde je mimo jiné p. Adam Bartoš, který kdysi vydal nepěknou knihu o židech a jejich tahání za provázky a byl kdysi potahován českou justicí za to….

  ČR je opravdu bizár

  https://www.facebook.com/EPprehledne/posts/pfbid09UFF8stdXNBstrNeUks1AgscMUKnvQA2d2QJnBtkXJWufsVw7syYTp6yDGK4QH3Ul

  1. Mám obavu, že skoro všechny ty menší, opoziční strany jsou jen nová želízka v ohni, která mají nahradit ty „demokratické“ strany u moci, až už budou příliš provařené a špinavé.

   Katka Konečná, KSČM a STAČILO možná ne. Možná. Jen málo kdo zůstane ve straně, kterou se opovrhovalo tolik, jako KSČM. Chce to určitý charakter, ať už s nimi člověk souhlasí, nebo ne. Bez Filipa ta strana zase dává nějakou naději, že nebude jenom křoví.

  2. Ovšem Adam B. Bartoš doporučuje pana generála volit a kroužkovat.:
   „Proto je nutné ve volbách do Evropského parlamentu volit takové politiky, kteří říkají válce jasné NE. Generálmajor Hynek Blaško, europoslanec a lídr kandidátky Aliance za nezávislost ČR – nechceme euro, kde je i naše strana, Národní demokracie, je takovým politikem, který si nesmyslnost této války uvědomuje. Dejte mu hlas (kroužek) a – když už u toho budete – mně taky jeden nebo Honzovi Sedláčkovi nebo nějakému dalšímu z kandidátů ND.“
   24. 4. 2024
   https://narodnidemokracie.cz/nedelnik-adama-b-bartose-161-jako-na-houpacce/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *