12 prosince, 2024

Nakonec nám seberou nebo neúnosně zdraží úplně všechno

A zůstanou jen plané sliby a lži.

– Nic se zbytečně nezdraží, není žádný „český Green Deal“!

– Mohu všechny ujistit, že nic takového tady nebude!

– Podíváme se všichni znovu na ty dokumenty, jestli náhodou nám něco neuteklo a upravíme to. Nejsme bezmocní.

Petr Fiala, lhář. Praha 17.7.2024

Pamatujete si, jak se za našeho předsednictví schválil balíček likvidace pro Evropu, aneb Fit fo 55? Jak to tlačil Fiala a jeho nohsledi horem dolem, jen aby ho Uršule podrbala na zádech a pak na společné fotce postavila k záchodům? Jak se nechal „zjebat“ (seřvat by nebylo dostatečně výstižné), od bezvýznamného maniaka Verhofstadta a ještě si u toho dělal poznámky?

Tak ono se ukazuje, že tomu tak není. Zvrátit zelený příplatek, který by měl zdražit pohonné hmoty až skutečně o 15 korun totiž není žádná legrace, jak nám to náčelník Signál prezentuje, nýbrž dle mnohých odborníků holý nesmysl. Mimochodem by za nepřijetí ČR dokonce hrozila pokuta od Evropské komise. Zkrátka emisní povolenky do každé domácnosti a nikdy jinak.

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) už plácá něco o tom, že Česko už nachází v EU spojence, s jejichž pomocí se ETS2 budou snažit postupně zrušit nebo odsunout, jak to chce udělat, však neřekl. A hlavně, tak kdo tady tedy lže? Fiala, který tvrdí, že něco takového nebude, nebo Stanjura, který pro to co nebude shání spojence? Aha, co?

Ona je to už jaksi platná legislativa a musí ji implementovat všechny členské státy. A pokud bychom ji neimplementovali, tak nám to pěkně osolí. Pokuta je za prvé jednorázová ve výši jednoho milionu eur a pak následná za každý zpožděný den nepřijetí předmětného zákona do české legislativy následuje další sankce ve výši 15 až 25 tisíc eur za den. A to jste v EU Péťo SCHVÁLILI! Tak buď jste všichni totální amatéři, nebo to moc dobře víte a děláte z nás před volbami idioty. Tak jako tak nemáte ve Strakovce co dělat.

Mimochodem pokud to nevíte vy, ví to například šéfka sněmovního výboru pro životní prostředí Jana Krutáková (STAN). „Jednostranné změny těchto závazků si neumím představit, nemyslím si, že se Česká republika zavázala k něčemu, co je nad rámec celoevropských návrhů,“ . Tak se jí skočte zeptat. Nebo si rovnou skočte do zdi, stejně k tomu spolu s vámi rychlostí blesku směřujeme.

A jestli je něco čirý a krystalický populismus, je to tohle vaše neustálé a konstantní předvolební lhaní. Ano já vím, co čekat od strany, která je schopná svůj program hodit do kanálu hned první (možná druhý) den po volbách. A ještě se u toho přiblble upoceně usmívat.

58 thoughts on “Nakonec nám seberou nebo neúnosně zdraží úplně všechno

  1. Jak to tlačil Fiala a jeho nohsledi horem dolem, jen aby ho Uršule podrbala na zádech a pak na společné fotce postavila k záchodům?

    Nebyl by odkaz na tu fotku, prosím pěkně?

  2. jen tak

    Bangladéš -země s obrovskými sociálními problémy.
    V posledních letech zaznamenala rychlý hospodářský růst, vytvořila bezplatné veřejné vzdělávací programy a dotace pro nejchudší část populace, má Indii, Čínu a Rusko jako své hlavní obchodní partnery a loni požádala o vstup do BRICS. ☻

    1. Dělat v textilce se jim už taky nechce. Tak sedět v kanclu. Studentské protesty v zemi se 171 miliony obyvatel se rozhořely v červenci kvůli plánu vlády garantovat značný podíl míst ve státní správě rodin,které se podílely na válce za nezávislost v roce 1971, píší Novinky.

      1. Bezplatné veřejné vzdělávací programy se nejspíš budou týkat pouze základního vzdělání, protože cca 24% populace je negramotných.

  3. Jestliže Fiala – Strakupír s ostatními nemá ve Strakovce co dělat, v tom případě poddaní nemají mít volební právo.
    To, že tam je, je důsledkem svobodné volby aktivní části voličů za mlčenlivé podpory pasívní části voličů. Zbylá menšina na tom nic nezmění, natož aby změnila nezměnitelné ostatní poddané, to co v nich je zadřené za desítiletí. Má dost či dělat sama se sebou.

    Opakuji pořád dokola, že nynější stav není není nenormální, nepřirozený.
    Nynější stav je normální, přirozený. Takový jací jsou lidé a jejich kultura.
    Nelze čekat, že při setrvání tohoto, příští volby přinesou změnu odchylující se od tohoto základu. Víc od poddaných po generace vychovávaných a selektovaných k poslušnosti a nesamostatnosti nelze čekat. Pod knutou jsou schopni táhnout, jinak se dovedou bouřit, ponejvíce tak, že vrchnosti se pošklebují za zády. A rvou se mezi sebou. Vládnout však si neumějí. Nanejvýš blouzní jak by bylo dobře kdyby jim vládl či onen cizí. Slunéčko jasné, car veškeré Rusi či naopak nějaký potentát z protisměru.

    Na základě toho co sami nevytvořili, chvástají se jak jsou slavní, koho jsou následníkem, co všechno jim patřilo a znovu by mělo patřit, vystavují erby, mávají fangkemo aby vzápětí upadali do těžké melancholie jak po staletí trpěli, a kdekoho viní, že za to může. Tak jako za více než třicet posledních let, před tím čtyřicet, ve kterých sami sobě, mezi sebou dělali největší peklo. I před tím, za nacistické okupace nebylo by bez toho tolik mrtvých. A co období „Druhé“ pomnichovské republiky? Štvanice na Karla Čapka a jiné.

    Jakmile se však mezi nimi objeví někdo z nich schopný, spustí na něj štvanici. Toto je důsledkem dlouhodobého vývoje, a je změnitelné jen dlouhodobým vývojem. Tak jako Homo Sapiens sapiens se nevyvinul převýchovou nýbrž výběrem.

    Že to není pravda? Že to jsou cizácké „sudeťácké“ pomluvy? Že jsem nepřítelem Českého národa a spřežencem německo nacisticko židovských plutokratických kruhů? Zrůda všech zrůd a lidský odpad?

    Jsem zvyklý, že se mi toho dostává z protichůdných stran. Budiž.

    Vysvětlete, jestliže tomu tak není, co je příčinou toho, že je to jaké je, na co sami nadáváte. A při vědomí, že je to obtížně změnitelné, utíkáte se je vzdálené světové politice, ve které se cítíte být experty, podle toho jak vám je vybraně předhazováno informačními médii ke kterým jste přisátí jak k cecku. No, já také…Je to zábavné a nezavazující.

    Jak dlouho ještě se budete vymlouvat na „Tři sta let jsme trpěli“, na Habsburky, nacisty, bolševiky, Brusel…
    Přes třicet let volíte koho volíte, chápu čistě altruisticky jít do aktivní politiky natož v ní uspět, to snad ani nejde, jenže snad bylo možno vybrat lépe.
    To nepíšu i vás tady. To píšu o všech. I o sobě. I já mám ony všechny nedobré vlastnosti. I já jsem mohl vybírat lépe. Příště? Nevím.

    Tak abychom se vrátili k témuž jako dosud. Vývoj na ukrajinské frontě, kdo svedl bitvu o další vesnici, kdo má lepší Wunderwaffe, senilita prezidenta Bidena, randály v Británii a v Německu, válka na Blízkém východě, blbost a komu zaprodanost zdejší zvolené vládní reprezentace…

    Pomiňte, jaké jsem všemožné hovado, a zjevte jak reálně z toho…ven.

          1. Budou nějaké ty Václaváky, řeči z pódia s kým ještě ano, s kým už ne, vlajkový kotel pod pódiem, stará hesla, nová hesla, stálá hesla – Tři sta let jsme trpěli, stálí hosté, noví hosté, „Demisi, Demisi!“…
            Nakonec volit budou ti co vžycky, tak jako vždycky, s nějakou oscilací kolem jejich za desítiletí ustáleného politického „pracovního bodu“ .
            A my tady, doufám, že v neztenčeném složení budeme remcat, hádat a navzájem se kaceřovat jako dosud.

  4. Jak už bylo někde napsáno, věřitele požadují aspoň splácet úroky.
    Také se musí splácet státní dluhopisy a to dělá dost velkou částku.
    Jestli si stát půjčuje, musí něčím ručit a to je problém, čím vším stát ručí, co nám můžou vzít,nebo už je majetkem bank.

  5. Při překladu slovního spojení „grýndýl“ podle Seznamu do češtiny (dole vybírám jen část) nelze zjevně používat základní význam („úmluva, úděl“), ale vybral bych si spíše z významů „hodně, spousta, hromada“ (h*ven), „dost, hodně, mnoho“ (sr*ček), „uštědřit, zasadit, dát“ (ránu), takže už chvíli používám místo anglicismu slovní spojení „zelený úder“ (zelený nejspíš kvůli zákalu ovčanů).

    deal [diːl] ~ Podstatné jméno:
    dohoda, obchod, úmluva
    jednání, zacházení, úděl
    It’s a deal! = Domluveno!; Platí!
    a great/good deal of sth = hodně, spousta, hromada čeho
    I have a good deal of work to do. = Mám spoustu práce.
    ~ Zájmeno:
    a good/great deal = dost, hodně, mnoho
    make a big deal (out) of sth = (zbytečně) zveličovat co
    have a bad deal = mít těžký úděl
    ~ Sloveso:
    sth = uštědřit, zasadit, dát co ránu ap.

  6. Národ vůbec neprovádí profylaktickou defenestraci a navíc vytrvale volí tupé nácky. Má tedy ordnung a dobře placené vůdce.
    Seřaďte si všechny od hradu, přes Strakovku, sněmovnu i senát, za posledních cca 30 let, pak se hluboce zamyslete – s tímhle materiálem chcete udělat díru do světa???

      1. Alef: Hluboká je velmi vágní pojem.Já jsem téměř neúnosný minimalista. Spíše asociuji díru devítimilimetrovou. Neboť jiná není východiskem z hnoje.

        1. Proč? Vždyť je to tak prosté…
          Stačí tyhle nevolit. Alespoň nikoho z vládní šestikoalice.
          Jenže, většina to hodí tak jak je zvyklá to házet.
          Ne, že na straně opozice vidím nějaké schopné toho úkolu, jenže mohlo by to být alespoň trochu jiné.

  7. Neměla byste si zbaběle vybírat jenom tu část věty, která se Vám hodí.

    „Mohu všechny ujistit, že žádný český Green Deal tady nebude. Představa, že se budou lidem a firmám věci zdražovat, je něco, co nechceme udělat, co neuděláme a co připustíme jenom tam, kde už se k tomu v minulosti česká vláda zavázala a kde to nejde změnit,“

    Tady je důležité „kde už se k tomu minulosti česká vláda zavázala“. Kdo se k tomu zavázal a kdy.

    Byla to vláda Andreje Babiše. Jeho jméno by mělo být zmíněno jako jeden z viníků.

        1. To je úplně jedno.
          Za Babiše to šlo do prdele a Fiala pouze našel zkratku.
          Babiš – toho taky hodně nasliboval, ovšem to, co uělal Fiala & his melody boys, to přece jen na triku nemá: Fiala dělá přesný opak toho, co sliboval než byl zvolen.

          Vláda, která má na zřeteli prospěch země, jíž vládne, si v žádném případě nemůže počínat tak, jak vidíme. Pronárodní vláda má udělat všechno, i nemožné, aby nás ze Zeleného Úděsu vyvázala.

          Fiala v poklidu točí mlýnek, dívá se, jak to jde do řiti, a všechno svádí na Babiše.

          1. Jedno to není. Babiš se k tomu zavázal.

            Pokud by se k tomu Babiš nezavázal, nebylo by potřeba se „vyvazovat“. On tento problém způsobil.

                1. Slíbil – v nadsázce a zkratce – opak toho, co nastolil Babiš. Pokud ke splnění jeho slibů bylo/je nutno porušit závazky minulé vlády, snad věděl, co říká, ne?
                  Poslechněte si jeho projevy z dob, kdy byl v opozici a před zvolením.

              1. Na této době je pěkná pouze jedna věc. A to, že poměrně přímočaře objektivizuje vlastizrádce. Nic moc mezi tím.

          2. Pronárod je jakási parodie národa. Pronárodní vláda se tedy nepochybně chová zcela v souladu s tím, komu vládne. Dodržování slibů nebo zákonů by bylo v rozporu s účelem, pro který byla ustavena.

          3. Tady se furt zapomíná, že Bába je/mohl by být součástí jejich plánu B.
            Metodu menšího zla je třeba používat obezřetně …

      1. Jsou dvě ruce
        Nejen „Neviditelná ruka trhu“ myšleno redukovaného na zbožně peněžní, ale i Schumachet“Neviditelná ruka kultury“.
        Potíž je, že globální kapitál nezávislý a proto nedbající na rozvoji lokality.
        Dřívější kapitalisté napodobovali šlechtu, ta sama byla, nakonec, velkými kapitalisty. Generační přístup. Nynější kapitál je přelétavý jak kobylky. Krátkodobě maximalizující zisk. Není spojen s osudem lokální kultury.

    1. Anonyme, používáte plurál, „co nechceme udělat“. Kdo jako tedy jste „Vy“ ? A proč jste tedy Anonym?

    2. Výmluvy na Babiše jsou trapné a ubohé. Za tuhle podobu grýndýlu je plně zodpově+dná Fialova vláda, která se o jeho prosazení aktivně rvala.

  8. Zavést ETS2, klidně pak i ETS3!
    Vzhledem k zodpovědnému přístupu vlády digitalizaci ve stavebnictví a laxnosti poddaných a kupodivu téměř všemocných investorů, kdy jediným správným postupem je návrh toho pána, který za něj dostal flastr, si to ovčané plně zaslouží.
    Na ovce bič a holit až na krev.

  9. Jen krátce k těm pokutám.

    Jedna věc je pokuty schválit, druhá věc je ty pokuty z trestaného dostat.

    Pokud mi něco podstatného neuniklo, Čtvrtá Říše prozatím nemí nic více, než nevyplatit dotace, což by podle mne bylo pro ČR velmi přínosné.
    Pokud soudruzi škrtnou i nárokové dotace, není potřeba dodržovat směrnice k nim zavazující plnění zelených hoven.

    1. Ještě dodatek – ty dotace by se v pohodě pokryly penízky ušetřenými za nákup jedině správné, protože německé elektřiny a jedině správného, protože z Říše přicházejícího plynu.

      1. Tak staty strednej europy by sa mali v najblizsom obdobi stat z cistych poberatelov cistymi platcami do rozpoctu EU. Sedliacky rozum hovori, ze EU potom na nich stati akekolvek paky, lebo armadu nema a financne vydierat ich uz nedokaze.

    2. EU rozdává pokuty „podle zákona“, ale zároveň jak ji napadne. Respektive, když se jim někdo v Bruseli vysere na chodník, tak jej…, ne, to není správný příklad. Když se jim někdo vysere na nějaký fantasticky vynikající rozhodnutí, tak záleží, jestli to byl (například) Maďar. Když někdo jiný, tak jako by se ani nevysral (to mě takto celý naformulovat inspirovalo to slovo, jak máte na konci).

      Taková jakoby politická moudrost, mohlo by se říct. Vždyť vydírat někoho, aby se nakonec posral (furt jedu podle toho slova) a pilně splnil fantastické rozhodnutí je moudrý postup. A kdo neplní, ale o to víc huláká, že plnit je bezpodmínečně nutno, se moudře nechá bejt. Kdyby se začalo srát (ano, pořád jedu) do něj taky, tak by se taky mohl nasrat (ještě stále jedu) a něco by se tím ve fantastickém plánu, k němuž bylo to rozhodnutí, mohlo posrat (odteď už nebudu připomínat to slovo).

      1. To české eurokomisařky a europoslankyně přinesly do europarlamentu vydání Švejka a citovaly tam slova sapéra Vodičky o Maďarech: „Maďaři jsou, zkrátka řečeno, holota.“
        Švejk: „Někerej Maďar taky za to nemůže, že je Maďar.“
        A pak přečetli cosi o íbršvuňku:
        https://www.svejkmuseum.cz/II_03.htm

    3. Jsou dvě strany onoho. Nutno navzájem odečíst to co ke do Brusele odváděno, to co Bruselem je přidělováno.
      A vzít v úvahu i míru prospěšnosti na základě nařízení Brusele nuceně alokovaného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *