20 července, 2024

Migrace jako obří byznys, aneb proč to nikdo nechce ve skutečnosti zastavit.

Začneme od začátku. Každá kultura si donedávna úzkostlivě hájila své tradice a principy, na kterých vznikla, a které ji pomohly přežít po stovky, či tisíce let. Cizí kultura byla nemilosrdně eliminována. V případě, že se to nepodařilo, bylo totiž jasné, že původní kultura bude nahrazena a leckdy i vyhlazena.

A tak se stala Evropa Evropou, mocnou, vzdělanou, sebevědomou, křesťanskou. Turek zůstal u Vídně a každý kdo tu neměl co dělat s ním. Jenže pak přišla doba přemíry blahobytu, lenosti a vyčůranosti. Přišlo studium humanitních oborů pro reálný život zcela nepotřebných, leč k udržení se v maminčině náručí nicnedělání ideálních. Takový člověk ovšem vědom si své nepoužitelnosti se musel někam upíchnout. A tak přišly s takovým člověkem i takzvané politické neziskovky. Neziskovky nikoliv primárně pomáhající dané společnosti, nýbrž na té společnosti parazitující.

A pak přišla migrační krize, kdy si pár šílených hlav řeklo, že pozvat sem půl válkami zdivočelé Afriky a muslimského světa bude výborný nápad. Co se nepodařilo Turkovi, dokonali jsme pomocí nejmenované německé političky samostatně. To obrovské valící se množství lidí před sebou ale strkalo také obrovské valící se množství peněz. Jsme přece křesťané, tak se postaráme. Jenže ne jako charitu. Ale pěkně si to od vás všech necháme zaplatit. Budete platit za to, že my jsme se rozhodli sem ty lidi vzít, a protože my na tom budeme vydělávat.

Zrovna teď na to přišli v Americe. Tam se stejně jako u nás, do migračních neziskovek lijí miliardy dolarů. Na co? No hlavně na platy těch, kteří tam pracují. Šéf jedné z nich si například přijde na milion dolarů ročně. Ostatní na tom nejsou o moc hůř. Tři největší organizace získaly v roce 2022 převážně od státu dvě miliardy dolarů. Třeba i na interakci s rostlinou, nebo hudební terapii. Usmáli jste se? No moc se nesmějte. Nejlepší zdroj peněz jsou takzvané děti bez doprovodu. Pamatujete si, jak jsme tu měli třeba v Německu ve školách ty vousaté dorostence, že?

A myslíte si, že u nás je to jiné? Máme tu úplně analogickou pavučinu vzájemně propojených neziskovek zaměstnávající stovky a tisíce na to navázaných lidí, kteří když „vyschnou“ migranti, vyschne jim penězovod. Pro zajímavost: OPPU Martina Rozumka má rozpočet 72 milionů, z toho na mzdy 46 milionů. Člověk v tísni Šimona Pánka, tam jedeme v miliardách, necelých šest. Cca 10% ze státního a 606 764 000 jen na výplaty. To jsou ty hlavní a na ně je desítky dalších navázaných. Třeba AMIGA speciálně předělaná pro Ukrajince. Nebo Agentura pro migraci s rozpočtem 25 milionů, a z toho 18 milionů jsou osobní náklady. Nebo Centrum pro integraci cizinců, které ze státního rozpočtu dostává 16 milionů, od krajů 4 miliony a na mzdy s odvody dává necelých 22 milionů. A téměř všechny jsou nějakým způsobem provázané, a úplně nejlepší je, když třeba ještě manželka dělá na ministerstvu uprchlickou koordinátorku.

Ta pavučina je impozantní a těch lidí, co se tím živí je tak moc, že je to možná jediná odpověď na otázku PROČ? Proč je sem chceme brát, proč nefunguje Frontex jako obrana, ale spíš jako hostesky, proč nikdo nezastaví ty lodě, co je loví pár metrů od pobřeží…. Proč migrační pakt a proč není skutečná chuť je tu nemít. Proč? Protože oni klidně obětují bezpečí nás všech za jejich vítačské platy a integraci lidí, kteří tu vůbec nemají být.

40 thoughts on “Migrace jako obří byznys, aneb proč to nikdo nechce ve skutečnosti zastavit.

 1. Nedávno mne velmi zaujala informace, že firma s nejvetsim financnim obratem v Nemecku a největším počtem zaměstnanců je, hádejte kdo??
  Správně: nezisková katolická Caritas, která zaměstnává třičtvrtě milionů zaměstnanců a dále pro ně pracuje více než milion dobrovolníků bezplatně, migranty ubytovává, provozuje pro ně vývařovny, vzdělávací zařízení, sport a zábavu a je financovaná většinově státem, i když také sbírá příspěvky od soukromých dárců.
  Caritas je větší firma, než Volkswagen, Siemens, Basf a všechny obchodní řetězce či banky.

 2. O dvou a více nekompatibilních kulturách na stejném prostoru se již opakovaně vyjádřil klasik Větvička. Prostě to nemá dobrou perspektivu.
  A dokud bude školné zdarma, tak bude končit ne 10% vysokoškoláků z tvrdých oborů s uplatněním, ale násobně více s obory typu rekreologie, humanitní vědy, filozofie, gender studií, gerontologie, … kteří nemají uplatnění jinde, než v neziskovkách.

  1. @ Eta

   Á pan domácí opět zkouší nějaký triky a hlody. Co s tím má společného školné zdarma? Pleteš páté přes deváté, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Zkus dělat blbce z někoho jinýho někde jinde. Na to ti těch pár polopravd smíchaných se lží a manipulací bude stačit.

  1. Každá akce vyvolá reakci, opačně orientovanou. Ostatní Vás uzavřou taky. A navíc, většina chce svobodně cestovat a spolehlivě Vás přehlasují.

 3. Souhrnně řečeno, obory tlamocvičné.
  Humanitní anebo humanitární? Či humanitárně parazitní?
  ….
  Takovým neziskovkám by se mohl věnovat obor Humanitární parazitologie.

 4. Tahle ženská netuší, o čem píše. Krimigrace není náhoda, ale organizovaný zločin vrchních kazisvětů. Nátlakovky – debilizační, štvavé a pašerácké neziskovky jsou podniky stejného ksindlu.
  🕎☪️
  Výměna evropských obyvatel je v plném proudu a některé evropské země se podobají spíš Africe nebo Orientu…
  BBC již nějakou dobu oblbuje obyvatelstvo propagandou, že černoši vybudovali Británii. Tato agitka zřejmě padla na úrodnou půdu, „Tyto silnice postavili moji předkové,“ říká černoch na videu.
  Myslíte si, že Polsko nemá žádné muslimy? Omyl, zde je jich celá horda – a to v doprovodu místních sluníčkářů:
  Toto není africká škola, ale škola z britského Manchesteru:
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/11/obohacovana-evropa-super-naloz-multikulturniho-obohaceni-videa/
  v plánu je islamizace většiny našeho kontinentu? Vždyť v centru této islamizace je samotná EU, která dlouhodobě i z vašich peněz platí štědré dotace různým organizacím Muslimského bratrstva.
  podpora muslimské invaze a prosazování kvót ze strany EU
  Marion Lalisse, která promluvila na konferenci o fatwě arabsky, mimo jiné oznámila, že vede konzultace s neziskovkami a výzkumníky, aby vytvořila mapu nenávisti vůči muslimům v Evropské unii:
  šílená bruselská islamofilka hovořila na konferenci, která neustále zdůrazňovala nadřazenost muslimů nad nemuslimy a nutnost všesvětového zavedení práva šaría.
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/10/na-svetove-islamske-konferenci-o-fatwe-vystoupila-i-zastupkyne-eu-aby-podporila-islam-v-evrope/

   1. V Rusku žijí lidé mnoha národností i vyznání (debilizací). Krimigrace mohamedánů do Jewropy / EU je ale zločinu revolučního. Podle plánů Kalergiho a SSoudruhů banksterů. Degenerace rasy, snížení průměrného IQ a zhnědnutí populace.
    Kalergi napsal, že nadlidé budou vládnout nad otupělými otroky smíšených ras.

    Od samého počátku se Kalergimu podařilo získat podporu velmi bohatých a mocných židů. Baron Louis Nathaniel von Rothschild se stal jeho osobním přítelem a představil ho bankéři Maxi Warburgovi, který ho zase představil nesmírně bohatým židovským finančníkům Paulu Warburgovi (bratr Maxe), Bernardu Baruchovi a jeho bratru Felixovi. Tyto známosti neustále poskytovaly Kalergimu štědré financování a politickou podporu.

    Takováto podpora nevyhnutelně vedla k praktickým výsledkům a sponzoři plánu, těžíce z masakru 2. světové války, začali měnit tvář Evropy a dalších bílých zemí.
    Cena Karla Velikého, často uváděná jako Kalergiho cena (přestože se gójové probouzejí, tato asociace je zlehčována), se stala nejprestižnější cenou Evropy a je udělována údajně té osobě, která se nejvíce „zaslouží o evropské sjednocení“, což je jako vystřiženo z Orwellovy knihy. Není divu, že samotný hrabě získal hned první cenu v roce 1950. Následní výherci představují galerii ničemů, včetně Churchilla (dostal cenu pravděpodobně za jeho snahu zničit Evropu během války), ✡️Kissingera, Blaira, Clintona, Merkelové, Tricheta a současného papeže.
    Od udělení první ceny zaplavily desítky milionů hnědých a černých nájezdníků svět bílých, rozsáhlá území se změnila k nepoznání – v porovnání s tím, jak tento svět vypadal před méně než padesáti lety. Projekt na míšení ras, podporován nekonečným bombardováním propagandou, je v plném proudu. Kalergiho podivní jedinci jsou všude, kam se podíváte. Mezitím židovští loutkáři tahají za provázky za oponou.

    1. Jste natvrdlý?
     Nepochopil jste znění otázky?
     Proč mi vypisujete něco, nač jsem se neptal?
     Jste vůbec člověk nebo bot?

     Otázka zněla: Podporuje nelegální muslimskou migraci i Rusko?

      1. Otazka jenom predstira ,ale je prechytrala,jako beton tvrda, blbost.
       Predpoklada a vnucuje hovadiny.Odpovedet nelze..
       Ze nekdo musi podporovat.
       Kdo se moc pta a je zvedavej a pro koho , je…..
       Nelegalni migrace a Rusko , nejde oboji zpatlavat dohromady.
       Neco jako slepice a silnice ..
       Kdo je ten zhovadilej podporovatel..

     1. @ martin

      Nevysírej liberální jelito… Proč se furt na něco ptáš? Tady není nějaká odpovědna pro retardy.

   2. Rusko a muslimska migrace:

    1) nejdulezitejsi je, ze Rusko nedava nelegalnim migrantum zadne socialni davky ani bezplatne ubytovani, proto nemaji muslimove duvod do Ruska jezdit za pohodlnym zivotem jako do EU

    2) v Rusku je hodne muslimskych migrantu ze stredni Asie (Kyrgyzstan, Tadzikistan, Uzbekistan, Kazachstan, Turkmenistan) a take z Azerbajdzanu. Ale vetsina z nich neni v Rusku ilegalne, prijizdeji tam za vydelkem jako gastarbeiteri, ty zeme maji s Ruskem bezvizovy styk. Jsou zamestnani budto oficialne (ve skladech, jako ridici, kuryri a poslicci, traktoriste, popelari ap.) nebo pracuji ilegalne v ruznych pomocnych pracich (na stavbach, v lese, pri sklizni), zeny jako pomocnice v domacnosti uklizecky ap

    3) obecne se da rici ze Rusko muslimskou migraci nijak zvlast nepodporuje, ale protoze gastarbeitery potrebuje, vydava jim pracovni viza, nijak je nepronasleduje, dokud se chovaji v souladu se zakonem, radne pracuji atd. Pri konfliktu se zakonem je vraci do jejich puvodni zeme. I kdyz v Rusku jsou obcas problemy s cizimi stredoasijskymi mafiemi, ktere pasuji a distribuuji drogy predevsich z Afghanistanu.

    4) do Ruska je obtizne proniknout pres hranice bez kontroly, i kdyz to je mozne ve stredni Asii, jsou tam velmi dlouhe hranice. Ale je to zbytecne, kdyz lidem z postsovetskych zemi staci jejich domaci pas, podobne jako nam obcanka v EU

    5) Jini muslimove z hodne vzdalenych zemi (napriklad Afriky) se do Ruska dostavaji obtizne, nejde to po mori, to je moc daleko. Existuji ale mafianske trasy pro docela bohate lidi napriklad z Afriky nebo Blizkeho Vychodu. Ti take prileti oficialne letadlem, na „zajezd s cestovkou“, ktera jim vyridi turisticka nebo studijni viza, ubytuje je v Moskve nebo v Minsku, pak je dopravi k hranicim a tam se ti lide pokouseji prekrocit hranici do EU (Polsko, Litva, Lotysko, Estonsko, Finsko). Ani tomuto rusky stat nijak zvlast nebrani, ti lide jsou na uzemi Ruska a Beloruska legalne, maji viza, ubytovani, zavazadla … Jenom pokud se jim nepodari hranici prekrocit, Rusko je po case deportuje domu, protoze prileteli oficialne, vedi ruske urady, odkud prijeli, maji jejich otisky prstu ap. Navic v Ruske se cernoch proste neschova, je jich tam malo, tak je hned policie kontroluje

    6) Obecne se migrace nelegalu pres Rusko do EU silne informacne nafukuje a precenuje. Zatimco pres Stredozemni more pripluje do EU nekolik set tisic migrantu rocne, pres Rusko je to par stovek lidi v lete, maximalne par tisic.

    7) Ale je fakt, ze kdyz polske a litevske tajne sluzby zorganizovaly v Belorusku pokus o prevrat, Lukasenko zorganizoval na oplatku ucinnou migrantskou odpoved, nechal privezt nekolik letadel z Blizkeho Vychodu a Polaci a Litevci jsou na hranicich silne zamestnani. A beloruska policie a pohranicnici migrantum nijak nebrani pri pokusech prelezt plory a pokracovat do Nemecka.

 5. Buďte rádi nevděčníci, že pro vás někdo píše. Ne aby vám naléval do hlavy ideologii, od toho je příkladně ČT. Ale abyste přemýšleli. Třeba nesouhlasně.
  Tenhle článek k přečtení i pochopení vyžaduje třicet vteřin. I méně. Pojednává o byznysu „neziskových“ parazitů obchodujících především s migrací (lidskou bídou), za peníze státem vydřené z daňových poplatníků.

 6. „Turek zůstal u Vídně a každý kdo tu neměl co dělat s ním.“

  Co?????
  Turek zůstal u Vídně?
  To je nějaká alternativní historie, či co????

 7. Při pátečním brněnském svícení za námi přišel mladý muž, který emigroval z Běloruska.
  Neakceptoval tamní politické poměry a tak se rozhodl emigrovat.
  Podle jeho slov si pečlivě vybíral, jaká země v Evropě mu nabídne jaké podmínky a vítězně z toho vyšla Česká republika.
  Podle jeho mínění absolutně nejlepší podmínky mu poskytla ČR – studium a ubytování zdarma plus další příspěvky ho činí naprosto spokojeným.
  Co studuje: Masarykova universita – regionální rozvoj.
  Na můj dotaz, zda-li zůstane, nebo po studiu se vrátí do Běloruska rozvracet tamější režim odpověděl: Zůstanu zde, kádři mého typu tady do budoucna budou potřeba. Tak přesně odpověděl.
  Další informace jsem už raději nechtěl slyšet, tak jsem se s ním rozloučil…

  1. To je náš problém, nás čechů. Loučíme se se svými nepřáteli namísto, abychom s nimi bojovali.

   (Po)slušnost je bohužel – nejen dobrou vlastností – nýbrž i podmínkou pro kvalitního otroka.

 8. Paní Marková, možná jste to tak napsala pro zjednodušení, možná jste jen v nějaké bublině, možná jste o tom opravdu přesvědčena, ale v podstatě u všech premis se mýlíte a správně pak popisujete až důsledky a aktuální dění, ale rozhodně ne to, co tomu předcházelo.

  Tak například humanitní obory jsou mnohem starší, než příčiny aktuálních problémů. Humanitní obory jsou například historie, jazykověda, filosofie, religionistika … A ačkoliv je opravdu nemusí běžný člověk uplatnit ve svém denním životě, jsou pro vývoj lidstva nesmírně důležité. Poskytují přidanou hodnotu nad běžné denní záležitosti. Jsou parafrází souboje myšlenky a hmoty.

  Kontraproduktivními se humanitně zaměřené obory nestaly samy o sobě, ale tím, že byly zneužity jistou skupinou lidí a jsou součástí dlouhého pochodu institucemi. Humanitní obory jsou, podobně jako oheň či zbraně, pouze nástrojem. Jsou zneužívány k propagandě, ale to není vina „nástroje“. Připadá mi, jako kdybyste ve svém článku smrštila historický význam humanitních oborů na pouze posledních pár desetiletí. To by samozřejmě bylo zásadní zkreslení pohledu.

  Dále pak popisujete, že nastala migrační krize, při které si „pár šílených hlav něco řeklo“. Ta migrační krize nepřišla sama od sebe a to, že si „několik šílených hlav něco řeklo“ je také mimo. To už bylo držení se plánu, ktery začal o mnoho let dříve a jestli si ty „šílené hlavy něco říkaly“, nebyly to ani tak věci, které je tenkrát napadly, jako spíše věci, které už byly rozhodnuty dříve a jinde a dokonce někým jiným. Prostě asi první tři odstavce vašeho článku jsou plné mylných premis, které jako kdyby předpokládaly, že se věci tak nějak staly samy. Přitom šlo o provádění plánů starých roky nebo v některých případech vymyšlených i desítky let dříve, než se skutečně začaly realizovat. Například migrační krize rozhodně nezačala tím, že by někteří politici někoho pozvali do Evropy. Nejprve se připravila pro to půda řadou zásahu zvenčí v zemích severní Afriky. (V Evropě došlo k zásahům zvenčí samozřejmě taktéž.) Ty pak už nesloužily jako „bezpečný nárazníkový pás“ a dokonce i samy generovaly migranty do Evropy, natož ještě aby zadržovaly další migranty ze zemí jižněji od nich.

  Nicméně s vaším popisem aktuálního dění víceméně souhlasím. Jen jste se k němu propracovala velmi nepřesným, až zkresleným, popisem.

  1. Několik poznámek k vašemu textu:
   1) Příliš dlouhé a plytké
   2) Souboj ducha a hmoty vás nenakrmi ani vám v zimě nezatopí, dokonce vám ani nespraví auto nebo nevypočítá pevnost ocelové konstrukce
   3) Kdyby to tenkrát Němci v roce 2015 na svých hranicích seřezali hlava nehlava, tak na nějaké úvahy o dlouhodobějších příčinách či podminkach dneska sere pes

   1. Ad 1) Nepsal jsem článek, pouze komentář. Délka a plytkost jsou protichůdné principy. Čím kratší text napíšete, tim méně se může věnovat detailům. Čím důkladnější text napíšete, tím delší bude. Pokud zmiňujete dva protichůdné principy zároveň, subjektivně si to vyhodnocuji tak, že jsem trefil zlatou střední cestu. Myslím si, že v bodech, které jsem zmínil, jsem šel do větší hloubky, než původní článek.

    Ad 2) To bylo naznačeno už v samotném článku, že humanitní obory mají šanci se pořádně rozvíjet především v době blahobytu. Takže zajištění „přízemních potřeb“ předtím, než se mohou rozvíjet „vznešené ideály“, je samozřejmým předpokladem a člověk se pořádně může zajímat o „myšlenku“ až tehdy, pokud má vyřešenou otázku „hmoty“. „Myšlenka“ má principiálně jiné zaměření, než zajištění tepla v zimě, opravu auta, nebo počítání nosnosti. To jsou otázky „hmoty“.

    Ad 3) Možná jsem to nezmínil ve svém komentáři dostatečně, ale hlavní myšlenkou bylo to, že události, které se nyní dějí, nejsou omezeného lokálního charakteru a neděly se samy. Pokud by se v Německu lidé s mocí v roce 2015 rozhodli jinak, pro což ostatně nebyly vhodné podmínky a díky zásahům zvenčí byli už v roce 2015 na důležitých místech „lidé, kteří věděli jaký je jejich úkol“, ani tak by to moc nezměnilo, protože už bylo rozhodnuto jinde a jinak a jinými a plán by běžel jen trošku jinou cestou. Ale jelikož plán byl připraven už léta dopředu, tak na těch „správných“ místech v Německu seděli „správní“ lidé, kteří jen pokračovali podle onoho plánu.

    1. Re: Sd

     „Délka a plytkost jsou protichůdné principy.“

     Kdo vám takovou 3,14-čovinu namlátil do hlavy?
     Skutečnost, že se neumíte vyjadřovat stručně, krátce a výstižně, znamená, že melete hovna přes 1,5 obrazovky a závěr je nula nic.
     Neboli dlouhé a plytké.
     Čemu na tom nerozumíte?
     Možná slovu „plytké“.
     Přehlídka zoufalství.

      1. Nekdo pribehne a si vybere a dostane co chce a je spokojenej ,
       a jestli je spokojenej ten kdo vsecko zaplati , studia a vsecky naklady….
       A nemusi nic vratit. Potom zase je spokojenej treba v Kanade. A potom..
       A nema na vybranou..Koho to zajima..
       Asi sto milionu nespokojenejch je jenom v Africe..Upect rohlik je pro ne problem.
       A co bude , kdyz nebudou ty , co nemaji na vybranou..

      2. At imbecil nejdriv vysvetli ty nesmirny dulezitosti. Kdy je este..
       Svobodnej Puch.

       Voni akade micky ,profesori, dochtori ,bezohledne parasiticky humanfasisti , ted je to jasny ,
       ze se zadnej z nich nevenoval analyse a boji proti ,bezedny bez hranic blbosti.
       To by museli zacit vod sebe..

     1. @ Targus

      Moc se nerozčiluj trubko, ať ti nepraskne cévka. Proti Svobodnému duchu jsi jen mentální červ rozšláplý ve hnoji. Ty budeš mít evidentně aktuální předpisové íkvé dle prasedentského vzoru PePa 107.

  2. Jen malá připomínka – ano, humanitní obory jsou pro vývoj lidstva nesmírně důležité.
   Je ovšem třeba rozlišovat mezi skutečnými humanitní obory a mezi pseudohumanitními paobory, vypouštějícími od světa zcela nepotřebný brak, příkladně tvrdící, že existuje snad 106, nebo kolik pohlaví, a podobné zhovadilosti.

   Jako problém vidím, že naprostá většina absolventů humanitního vzdělávání není schopna přežít bez pevného přisátí k erárnímu vemenu s oběživem, což je vzhledem k raketovému zadlužování (nejen) malé země v srdci Evropy poněkud problém, a je také samozřejmé, že vystudovat tyto pseudohumanitní paobory je jistě nesrovnatelně snazší, než obory technické, přírodovědné, či medicínu.

   Snad jste někdy narazil na témata diplomových prací z těchto paoborů, za takové diplomové práce by v normálním světě obdrželi jejich zploditelé místo složených státnic parádní kopanec do pozadí.

   1. Vysoce nevzdělán se ptám: Jaký je přínos tisíců diplomových prací pro společnost? Pokud nejsou použity v praxi?
    Dovolí si někdo diplomovat na téma Nefunkčnost Frontexu? Nebo na téma Společenský přínos milionů migrantů v EU a v Evropě?

    1. Jen tiše zaskuhrám a přidám vzpomínku starou 40 let.
     Moje diplomová práce byla pouze mrňavým kolečkem v řešení úkolu zadaného jedním z ministerstev. Čistou teorii a část aplikace udělaly osoby na VŠ přednášející – profesoři, doktoři, akademici – a z nich si každý řídil svých pár doktorandů, co řešili už konkrétní dílčí zadání. Každý z doktorandů měl kolem sebe desítku lidí řešících ve svých diplomových pracích detailní úkoly. Moje skupina řešila způsob, jak sálový počítač rychle a efektivně nakrmit daty, které byly nutné pro výpočty. Každý z naší party používal jinou metodu a výsledkem části doktorandské práce bylo porovnání oněch metod a doporučení optimální. V ročníku, kde bylo 120 lidí byla asi třicítka, která neměla diplomovou práci tohoto typu, z toho 10 zahraničních studentů, kteří neměli z bezpečnostních důvodů povolen přístup k řešení státem zadaných témat.

  3. Prdlajz příprava. Řetěz navazujících událostí s nechtěnými postupně se projevujícími důsledky vzvílávajícími reakci s dalšími důsledky. Málokdo z politiků, protože ti jsou většinou krátkovýhledoví, to domyslel. Jedním, z těch kdo to domyslel, byl Charles de Gaulle. Proto tlačil vypadnout z Alžíru, a netahat to do Francie. Jenže, nepovedlo se tak docela. Z obvyklé příčiny. Něčí byznysy. Prachy.

 9. Je to reálné, je to zažrané, je to šílené a neexistuje příliš legálních (ve smyslu dnešních orwellovských interpretací zákonů) a humánních způsobů, jak ten parazitický nádor odstranit. Jsem přesvědčen, že dokud nebudeme ochotni otevřít stavidla krve (jejich), tuhle bizarní strukturu parazitů nelze zlikvidovat. Jsou příliš zažraní do evropské legislativy. Tohle nejde ukecat na EU fóru, ale jen vybít. V opačném případě i takové absurdní, hovado, slyšící na jméno Pánek, se bude tvářit jako humanista a inkasovat miliardy z fondu naší republičky…

 10. O neziskovkách jsem četl už za hluboké totality. Byl to nějaký americký detektivní příběh, kde jistý pán potřeboval schovat, resp. přepumpovat jinam pár milionů, nejlépe tak, aby na něj nemohl finančák.
  Tehdy jsem moc nechápal, která bije…
  Asi proto, že jsem staréééj a blbéééj od narození.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *