Tak nevím. Kolik lidí si zde opravdu myslí, že politická opozice jako Okamura a Rajchl jsou “alternativou”? Nemá být alternativa v zásadě alternativní? Co je politická opozice než zase jen status quo? Politická opozice má sice trochu jiné názory, a občas se i dostane k moci, ale vždyť přece je to část demokratické konvence. Však si všimněte, i zde jsou neustále hlasy, jen aby se chraň pámbu opoziční politici nedopustili něčeho trochu moc radikálního, jako mluvit o vypadnutí z EU nebo o covidmánii. Vždyť to mu kterému zničí kariéru! Je opatrnictví, je strkání hlavy do písku jako ti ostatní pštrosi, ta naše pravá alternativa?
Evropa stojí na pokraji zkázy, Česko je rozkradená kolonie, ale Češi si furt myslí, že něco kritického změní tím, že dostanou trochu jiné figurky či partaje do vlády. No není to jak u blbejch?
Tož dobře. Nadávám, tak bych měla teda přijít s něčím onačejším. S opravdovou alternativou, ne? Alternativa se nedá očekávat od politiků. Ti mají mocenské starosti, a jsou zapasováni do dysfunkčního systému, ať se jim to líbí nebo ne.
Já považuju za základ alternativy takovýto postup:
1) Podívat se na to, co se dělo a děje do historie a do hloubky, s odvahou, která není vlastní byrokratům a intelektuálům, kteří se klepají o teplé místečko, a přiznat si KAM TO VEDE.
2) Rozhodnout se něco s tím udělat. Teď, ne za sto let. Teď. Pro nás, kteří teď žijem.
3) Bez cenzury a bez opatrnictví, přijít s novými nápady a možnostmi, které navazují jak na tradici, tak na zdravý selský rozum, a bez vitriolů je dobré proprat v neckách veřejné debaty.
4) Pomáhat si navzájem, jak se tyto nové nápady zkoušejí v praxi. Když vláda taky pomůže, fajn. Ale spíš budem rádi, když nebude dál ničit.
5) Nechat zpětnou vazbu volně proudit. Přiznat chyby. Kdysi se zdály být větrníky jako dobrý nápad. Dnes už ne. Nesmyslně jedem na setrvačník.
Kam nás to všecko vede? Kam vede auto či dvě v každé domácnosti, v zemičce jako dlaň? Je to úplně fuk, jestli je spalovací či elektrické. Nevede to snad k přecpaným silnicím, k dláždění orné půdy asfaltem či betonem, k městům, kde ne člověk, ale auto kraluje? Kde děti si nemají už kde hrát, kde už tráva neroste, protože je z města jedno velké parkoviště? Ke stresu a věčnému pendlování po silnicích? Vždyť se stačí podívat na země, kde tento proces už pokročil dál.
Kam vede školství založené na šikaně byrokratů vůči ředitelům, ředitelů vůči učitelům, a učitelům vůči dětem, kde tyranie, ne demokracie, má pré? Kam vede “vzdělávání,” které cpe děti do lavic po dobu téměř celého dětství a dospívání, cpe je plné abstrakcí, cpe je materiálem, z kterého život už dávno vypršel? Dvanáct let mizérie! A najednou se lidi diví, co že to za generaci ignorámusů vyrůstá, generaci, která neumí skoro nic praktického a životu nerozumí. Koho to napadlo, že děti je nejlíp strčit na celý den do instituce, kde o ně všelijak “pečují” cizí lidé? No přece Prušáky; cepovali z dětí poslušné vojáky. A po nich se všichni dosud opičí.
Kam vede drancování přírody než ke zničení podstaty života? Kam vede správa země prošpikována deprivanty a zbabělci, jako ti, co právě zničili kus chráněné Šumavy? Kam vede zemědělství a potravinářství, které je založené na drancování půdy, šplícháni jedů, a maskovaní svinstva, kterému ti šašci říkají jídlo “chuťovýma” chemikáliema a barvičkama, aby se to vůbec dalo žrát? Kam vede zdravotní péče v zemi, kde lékaři nemají odvahu říkat pravdu o tom, co si myslí?
Co mne překvapilo snad nejvíc na covidovém šílenství bylo to, jak si tolik lidí na sítích (kteří podporovali vládní opatření) vůbec nedovedlo představit, co z toho pojde. Najednou — kdo by to řek! — je hospodářství poničené, jsou exekuce a zničené existence, psychika dětí poškozena vynucenou izolaci od ostatních… stát zadlužený až po uši… tisknou se peníze bez jakékoliv meze…, ale že by člověk mainstreamový řekl, ouha, neblbněte, přijde hrozná inflace! Kdepak. Radši nadává těm, co se šprajcují proti vládním nesmyslům. Když uděláš A, pojde z toho B. Je to takový náročný pojem?
Když lidi přestanou pracovat, hospodářství půjde k šípku.
Když budou mít všichni elektrická auta, zkrachuje síť.
Když se zakážou fosilní paliva, přijde hladomor.
Když 10 milionů lidí bude topit kamny, vydrancují se zbylé lesy.
Když se vykácejí lesy, bude zlé sucho.
Když se šplíchají jedy na polích, budou otrávené studně.
Když se lidé nestarají o svou obec a čekají, že to udělá někdo jiný, obec upadá.
Když lidé tolerují nerudnost a lži, otráví to všechen společný život.
Když lidé nemají dost dětí, národ vymře, a jiný národ obsadí zemi.
A tak dál a tak dál, ad nauseam. Alternativa znamená dát kvinde mainstreamu, který nás žene do záhuby, a jít cestou jinou. Soudě podle právě minulých diskuzí, nic jiného taky nezbývá.
Kdes jednou vypovím
dávnou vzpomínku a vzdech:
Dvě cesty v lese přede mnou,
a já se pustil tou
méně vyšlapanou.
Jinam se stočil žití běh.
– Robert Frost
I shall be telling this with a sigh
Somewhere ages and ages hence:
Two roads diverged in a wood, and I —
I took the one less traveled by.
And that has made all the difference.
Nechtěla bych žít teď v Kanadě. A to jsem sestře záviděla životní úroveň.
Ten jejich magor na místě premiéra je fašista.
Země byla díky kovidu v izolaci, syn jel k ním tajně na vánoce a plížil se po večerech, aby ho sousedi neviděli a neudali. Což se tam dělo.
Když tam byl ten protest kamioňáků, držela jim palce prakticky celá země a stejně je vláda rozehnala. Tehdy ukázali jak jde likvidovat neposlušné lidi, banky zablokují účty a je vymalováno.
A hned se to chytlo i jinde. Že by to mělo být nezákonné, ale kdeže, vrchnost může vše.
Sestra se švagrem nejsou očkování a lidé je nechápou, někteří jsou schopni si do sebe narvat i pět dávek.
Já očkována nejsem a nikoho to v práci nezajímá, sestra čelila nepříjemnostem ze strany zaměstnavatele. Má štěstí, že žije v horách Britské Kolumbie a nedostatek zaměstnanců je i tam.
Co se týče toho, kde by kdo chtěl žít. Záleží do jaké rodiny se kdo narodí.
Teď byly volby do senátu a jeden šlechtic se o Babišovi vyjádřil, že je poloopice a že jeho předci jedli banány a čichali si zadky. Tihle zmetci považují člověka od barona výše.
Takže pokud by jste se narodily do rodiny poddaných, žádný med by vás nečekal. Je třeba si něco o té době přečíst.
Já bych nechtěla žít ani před 80 lety, dřina na polích, děcka měly prázdniny proto aby s rodiči na tom poli pracovaly. Babička v 87. roce řekla, že tak jak vy se máte, jsem se já nikdy neměla a že si nevážíme dobrého bydla.
No, moje komentáře zde již dávno mažou. A to si vidlák klidně říká o stovku za placku.
—
Vaše komentáře se mažou proto, že jste ve svých vstupech opakovaně urážel jednoho z bloggerů webu – konkrétně pana Hampla. – Zkuste jiný web, třeba iDěs nebo Ricin, tam vás jistě rádi přijmou s otevřenou náručí.
Abych nezapomněl: mějte hezký den!
Zakladatel
Pana Hampla jsem neurážel ani jednou. Pouze jsem slušně reagoval na nesmysl, který pan Hampl zplodil. Lžete stejně jako ČT.
Zřejmě máme rozdílná měřítka slušnosti, na mém webu rozhodují měřítka moje. O panu Hamplovi jste se několikrát vyjádřil ve shodě se svým nickname, pánbu vám ho požehnej.
Vezměte na vědomí, že hulváty mažu bez ohledu na stranickou příslušnost.
Takže pane zakladateli a cenzore v jedné osobě. Tady máte onen kritizovaný úryvek z článku pana Hampla pro přemýšlivé.
A na druhé straně tu máme antisystémovou opozici (u nás se říká „alternativa), která ovšem necílí na prosazení změn, nýbrž na dobré pocity svých příslušníků. Potvrdím si konspirační fantazii. Cítím se skvěle. Prožiju na demonstraci pocit sounáležitosti. Zase se cítím skvěle. Potvrdím si, že mám jedinečné poznání a všichni ostatní jsou ovce. Zase mi to udělá dobře. Potvrdím si, že jenom já a moji přátelé vidíme skutečnou pravdu a všichni ostatní jsou zaslepené ovce. Cítím se senzačně. Reálný svět tím ale ovlivněn není. Pokud mohu doporučit, neztrácejte s takovými lidmi čas. Mají své představy rádi, připadají si s nimi dobře a ušlechtile a vzít si je nenechají. A najdou dostatek těch, kdo jim je potvrdí, vytahají z nich nějaké peníze a navzájem se pak ujišťují, že jsou principiální opozice.
Pak je tu masa naprosto lhostejných lidí, kteří se o veřejné věci moc nezajímají, protože dobře vědí, že je stejně nemohou ovlivnit.
No a kromě toho ještě existují nějací lidé, kteří tu změnu chtějí doopravdy, kteří jsou ochotni systematicky pracovat a kteří jsou hotovi podstoupit i takové přemýšlení, které je namáhavé až bolestivé (slyšeli jste už o rozdílu mezi pomalým a rychlým myšlením?). Pro ty se snažím psát.
Perlou jest předevšímn tato věta:
Pak je tu masa naprosto lhostejných lidí, kteří se o veřejné věci moc nezajímají, protože dobře vědí, že je stejně nemohou ovlivnit.
Tím chtěl pan básník Hampl zřejmě říci, že my, co chodíme pro svůj dobrý pocit (a nic jiného) demonstrovat na Václavák a Staromák, činíme tak jen z toho důvodu, že dobře nevíme to, co dobře vědí ti naprosto lhostejní, kteří sedí nějkde v kavárně či ve své chatě a vychutnávají si svou kávičku při sledování ČT.
Takže jsem vás asi opět urazil. Odstraňte mě, cenzurujte, mažte. Ať žije pravda i vám navzdory.
Ne, neurazil. Vy mě nemůžete urazit. Jádro věci je jinde.
Pan Hampl napsal něco jiného, než jak vy interpretujete jeho text. Daleko poctivější by od vás bylo, kdybyste rovnou napsal, že Hampla prostě nemusíte – místo abyste mu podsouval váš pokroucený výklad dvou odstavců jeho textu, to za prvé. A za druhé, pokud jste měl pocit, že Hampl hovoří právě o vás, mohl jste slušně napsat, že s ním nesouhlasíte, a ne mu nadávat do tupců. Pochopte, jste-li toho mocen: nejsou všichni jako vy.
Je to zvláštní: všichni hulváti, které jsem odtud vyhodil, ječí, že jde o cenzuru. To je, uznávám, nejen pohodlné, ale i velmi mazané: odvádí to pozornost od skutečné příčiny vyhazovu a ještě si můžete připadat jako disident.Tak ať vám to vydrží!
Jenže skutečnost je jiná: kdybych mazal za názory, s nimiž nesouhlasím, z diskuse by nezbylo téměř nic. Tak je to jednoduché.
A nestěžujte si. V Kodexu webu, jehož čtením jste měl začít, je výslovně napsáno, že tím, že tento web navštěvujete, vyjadřujete souhlas s tím, jak to tady chodí. Nesouhlas můžete vyjádřit tak, že odejdete. A já, vida váš nesouhlas, jsem vás odešel za vás. Měl byste být tedy spokojen.
Popřál jsem vám už, abyste měl pěkný den?
Co sa stane, ked nebude mat kazda domacnost auto, ci dve? Budu ludia travit zivot v MHD … za predpokladu, ze MHD bude … pred 20 rokmi som sice bez auta krasne vyzila, ale skolka/skola/stredna/vysoka bola od 5 minut napeso do 20 minut MHD (aj od internatov) … praca bola od 10 minut napeso, do 30 minut MHD (speci elektrickami, pretoze Kosice a zvoz do zeleziarni, kde pracovali minimalne tri stvrtiny mesta) … obchodak bol 10 minut napeso jeden, 15 minut napeso druhy, na druhej strane mesta … ujo na vesnici sice tiez auto nemal, ale znamenalo to dopytovat sa susedovi, ci by ho nezobral na vacsie nakupy … inak fungoval na robotnickom autobuse … kedy naposledy chodili poctivo, pravidelne robotnicke autobusy do kazdeho zapadakova?
Co sa stane, ked nebude v skolach diktatura, a ucitelia nebudu na deti tlacit? No, ono sa uz stalo … moje deti dostavaju jednotky/dvojky za to, ze sa do skoly vobec obtazuju … starsia chce byt prva, a tak sa uci, aj ked sa to po nej moc nevyzaduje, ale mladsej je vsetko sumak, a tak v piatej triede nevie, kolko je 3×15 … JEDNICKARKA … pretoze maju ucitelku, ktora na deti netlaci, a hlavne maju v triede jednu holku s asistentkou, a jedneho chlapca, co sice na asistentku papierovo nedosiahol, ale prakticky ju potrebuje …
Kde byvali deti predtym, nez ich prusaci nacpali na cely den do institucie? No predsa s rodicmi v praci, kde sa ucili, ako si poradit a dorobit chlieb svoj kazdodenny … ja som IT technik … jasne, vezmem potomka do prace … ale co sa tam odo mna nauci, ked cely den mlcim a mlatim biele pismenka na ciernu obrazovku? A kebyze som lekar? Pravnik? Alebo co by mal byt zelany stav, miesto narvania deti do institucie na cely den? (Nie zeby som chcela obhajovat skolstvo, ake je, ale vy ste zautocili na samotnu podstatu, tak by ma zaujimalo, aky by mal byt ten zelany stav, aby dietko nezazilo 12 rokov mizerie? – Mam tri kusky skolou povinne, tak ma to zaujima zo vsetkeho najviac, pretoze jedneho dna budu musiet prezit bezo mna za zadkom …
Bosorecko: Kdo vam nakukal, ze deti se samy (bez diktatury) nenauci? (Ti Prusaci uz ziji v lidskych mozcich!) Vzdyt prvnich 6 let se deti nauci toho snad nejvic za zivot. Skoly spis uceni znechucuji… a cpou vsecko do pitomych skatulek… To je dost hruza, co popisujete.
Kdyz to bylo kdysi mozne, chodit peso a jezdit verejnou dopravou, bylo by to mozne zas. A mit vse blizko. Ja osobne bosorka nejsem, tak nevim, jak mavnout proutkem, aby se to vse zmenilo. Jen rikam, ze kdyz se to prodarilo nekde, muze se to podarit zase. Lidi jsou dneska tak malomocni…
Treba napisu vic i o vzdelavani sebe i deti jinak… Aby mi tady pani mohli napsat, ze to prece neni mozne… nepodari se… fsecko marne… ani se nepokouset… 🙂
Vevco, mne to nikto nenakukal, ja mam doma piatacku a siestacku … ked sme ich nechali ‚bez diktatury‘ za lockdownov, tak sme zistili, ze prvy tyzden makali, a potom zacali makat, az sme im skontrolovali zosity, a zistili, ze maju mesiac resty … Neviem akych geniov ste porodila/vychovala vy, ale moje deti bez diktatury by nevedeli ani malu nasobilku.
Bosorecka: Prejete li si na vlastni dcerku diktaturu kvuli nasobilce, tak do delate na Litterate? Jednou si ona mozna bude prat diktaturu na vas…
Vevčo, pletete si slova s jejich významy. Bosoreččina diktatura je laskavá diktatura matky s nadhledem a předzvěstí věcí budoucích. V pubertě se budou snažit z té její formy diktatury vymanit, aby ji s grácií zase uplatnily na své děti.
V mém slovníku to totiž není diktatura, ale obyčená přísnost…
Lentilka: Jenomze my jsme mluvily o diktature skolni. Ja osobne bych radsi dite, co neumi pocitat, ona se to nauci, az bude muset — radej bych brala dite, kteremu se dobre zije, a ma radost z toho, ze je na svete. Zazila jsem radu tech, co z te „skolni diktatury“ mely stresove poruchy. A vic do roviny filosoficke… chcete li, aby lide umeli zit demokraticky, nemely by skoly premavat demokraticky?
Ne a ne a ne.
Pokud dítě nemá v dětství jasné hranice a vzory, nezíská je nijak jinak, než vlastním utrpením v dospělosti. Z toho vyplývá jednoznačně – dávat dítěti svobodu dospělého člověka znamená zničit mu další žívot. (Okdud se vzaly poslední zmatené generace náctiletých? – právě z tohoto!) Dítě má mít svobodu dítěte a ne svobodu dospělého člověka – k té se má dopracovat až samo v rámci závěru puberty.
Jediným funkčním modelem, předávajícím svobodu v dětském věku, který toto umí řešit, je model indických matek. Ten je postaven na principu naučit dítě překonávat strach.
Zdá se, že to nesouvisí?
Ale ono to nejen souvisí, ale – podle mne – je to jediné možné, jak dítěti předat uvědomění si vlastní hodnoty a tak mu předat i skutečný smysl života už v dětském věku. Vyřeší se tím totiž příčina úzkostí v pubertě a tím pádem vznikne možnost, že z puberty vychází skutečně zodpovědný jedinec.
Konzumní společnost ne beze smyslu útočí přesně na tento bod vývoje dítěte, kdy se dítěti snaží vnuknout myšlenky, že se může rozhodovat samo a rodiče nepotřebuje. Z dětí se pak stávají sociopati a jsou lovnou zvěří různých komerčních prodejců (=>>není důležité, jak to vypadá, důležitá je výrobní značka – defacto tedy prodejní cena…).
V tom nejzazším případě takové děti loví i různé psychicky a mentálně narušené osoby – a kruh se uzavírá…
Vevčo, znáte tento „vtip“?
Ve vesmíru se potkají dvě planety. Jedna se ptá druhé:
1/ Jak se máš? Co je u tebe nového?
2/ Mám se celkem dobře, pluji si vesmírem a kochám se nedozírným prostorem. A u tebe je co nového?
1/ Ále, ani se neptej, vyskytli se mi na povrchu lidé.
2/ Druhá ji začne chlácholit. Nic si z toho nedělej, je to jen na chvíli.
Vevčo, užívejte života! Nenechte se vtáhnout!
Globemaster:
🙂
Krasny vtipek.
A dik!
jen tak
https://www.youtube.com/watch?v=FiZqn6fV-4Y
Vevčo, celým tímhle článkem i většinou jeho akcentů mi mluvíte z duše.
Akorát s tou angažovaností je to velmi složité, což lidé neangažovaní neví.
Píšete například : „Když se lidé nestarají o svou obec a čekají, že to udělá někdo jiný, obec upadá.“
To je přesně ten příklad hluboké neznalosti, protože žijeme v éře, kdy státní správa přímo či nepřímo spolupracuje se zločinci a celý ten marasmus má krytí od obcí, přes kraje až po ministerstva. Dnes je vzácností narazit na úředníka, který vůbec zná a ctí zákony. Nekompetence, kterou reality neznalí považují za ojedinělý exces, se stala pravidlem. A není kde se odvolat, protože nad jedním blbem, který má problém s pravopisem, logikou i pochopením psaného textu sedí dalších několik, kteří jsou na tom stejně. Pak se i můžete nakrásně „starat o obec“, ale bude to hrách na stěnu protože blbství hraje těžkou přesilovku.
A samozřejmě máte pravdu i v tom, že „Když lidé tolerují nerudnost a lži, otráví to všechen společný život.“
Ano, jenže když se nelhostejný jednotlivec postaví té žumpě a začne rozkrývat lži a jejich zákulisí, pak je systémem nenáviděn a ničen. Což má hluboké, duchovní souvislosti. Krista nebo Jana Husa či Snowdena systém nenáviděl za pravdu, ne za lež.
Podle mě je lidská otupělost už jen důsledkem. Příčinou je to, že zlo, kterého se úředníci a policisté dopouštějí nebývá trestáno.
Zní to možná hrozně, ale začátkem změny k lepšímu jsou tvrdé tresty pasivních či zkorumpovaných úředníků a rychlé odvolávání nekompetentních. Od bytových SVJ, přes obecní úřady až po magistráty a ministerstva. Jenže kdo by to zařídil ? BIS nebo GIBS ? Vždyť ti tu hnilobu taky kryjou… Tady prostě není lidská síla, která by očistila systém.
Dokud lidi nepadnou tvrdě na držky ( ať již formou hluboké krize nebo války ), tak se neproberou a systém nezmění. Tady už je na vysvětlování, přemlouvání pozdě…
🐓🐓🐓🐓🐓
Prozaiku: Mate pravdu, a dik za opravdovou zpetnou vazbu.
Ale ja neradim Husa, nebo jinak „bojovat s jestery.“ Myslim si, ze misto boje s jestery si mame pomahat vevnitr alternativy. Nebylo by to marne.
Pokud si „máme pomáhat vevnitř alternativy“, pak se tím :
– za prvé, na směřování většinové společnosti do horoucích pekel nic nezmění, což nakonec smete i „alternativce“.
– za druhé, zkuste uvést příklady té vzájemné pomoci ( když tady lidé o sobě navzájem nic nevědí, nemají na sebe ani kontakt, a je pravděpodobné, že jde většinově o představitele nejchudšího prekariátu, kteří by sami pomoct potřebovali ).
– za třetí, celý článek byl o úpadku společnosti, který je způsoben všeobecným lhaním, atd. Autorka však „neradí Husa“ ( čili mluvit pravdu, bránit pravdu ), ale jen si nějak „pomáhat“… Občanskou angažovanost taky ne, protože to je „boj s ještěry“.
Takže co je cesta z toho marasmu ?
Hrstka chudých lidí z „alternativy“ si bude navzájem pomáhat ? A čím ? Lajkováním diskusních příspěvků ?
Prozaik: Vetsina komentaru se snazi vzdy vzit sklenici poloprazdnou nez poloplnou. I vy.
Ze Husa neradim, neni, ze by clovek nemel rikat pravdu. Nejsem ale pro upaleni. Kdyz uz musis jit, vem nejakeho psychopata s sebou, ne? Hus se jim nabidl jako obet, a sebou nevzal nikoho.
Co se boje s jestery dotejce, tak si myslim, ze je to, jako volby, okrajova zalezitost. Psychopati milujou valky, a neni moc sance, ze je ne-psychopat prepere.
Pomahat svym. Podivejte, Vidlak pomaha, sec muze, jak muze. Tlachat negativy dokaze kazdy…
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sokdokument-jak-usa-planovaly-valku-a-energokrizi-v-evrope/
Myslím,Vevčo, že ideálem Vaším ( i mým), je svět devatenáctého století,snad ještě před průmyslovou revolucí….Ale – sama píšete , že si lidé nedávno neuměli představit důsledky kovidových opatření. A představte si, že stejně tak to bylo i se vším předchozím vývojem a pokrokem.Stroje poháněné párou ulehčily dřinu a umožnily změnit k lepšímu životní styl nebývalého množství lidí, nemyslím teď otročení námezdních dělníků.Vlaky a první automobily otevřely lidem svět, umožnily pohyb zboží, lidí i myšlenek ….. a již v samém zárodku nesly tyto i jiné výdobytky i všechna negativa ,ke kterým postupným vývojem dospěly a které my nyní zažíváme a nějak na ně reagujeme…
ale tak jako před sto lety lidé úplně nedohlédli,kam je vývoj dovede,tak podobně i my dnes činíme kroky, které jednou mohou mít děsivé důsledky. A je těžké ten proces provázaný tisíci podmíněností nějak pozitivně ovlivňovat…
Snad lze poněkud ovlivnit život vlastní, pokud vyšší síly dovolí, protože pokud někdo rozpoutá válku, dokonce atomovou,tak je jedinec bez šancí.Jednou z cest, která se nabízí a která by se mohla zdát řešením civilizačních problémů,je idea rodových statků,se kterou přišel ruský spisovatel Vladimír Megre a která se uchytila i u nás a v dalších evropských státech.Základem je ekologické hospodaření na jednom hektaru půdy náležejícím každé rodině. V tom mnohými hlupáky tak opovrhovaném Rusku dokonce toto hnutí prosadilo nárok každého občana získat zdarma od státu takový hektar volné půdy,jsou zakládány vesnice rodových statků…snad jedna z cest….K jiné asi dospějeme díky současnému vývoji s plynem a elektřinou, ubyde aut, vrátí se malé rodinné hospodaření…. pokud vše neskončí katastrofou.
A možná nevíte, že báseň Roberta Frosta,kterou uvádíte na závěr,je nejspíš paradoxem k tomu, o čem píšete. Asi před deseti lety jsem byla v jeho památníku, krásné staré farmě v NH. Tu zdědil po svém dědečkovi , ovšem s podmínkou, že musí na farmě deset let žít a hospodařit a teprve potom ji může vlastnit a případně prodat. Celé okolí se během těch deseti let bavilo tím, že krávy se dojily pozdě v noci,aby se k rannímu dojení nemuselo vstávat dřív než kolem poledne a podobně.A jakmile nekonečných deset let uplynulo,Frost farmu okamžitě prodal a za utržené peníze odcestoval i s rodinou do Londýna,kde nějakou dobu žil….Jeho v básni zvolená užší cesta byla tedy nejspíš ta od farmaření k městskému životu….Ale o přírodě kolem jeho krásné farmy psal krásně.
Snad každý z nás najde pro sebe svou dobrou cestu,ale jak ovlivnit celou dnešní šílenou společnost jinak než standardními politickými postupy,to nevím .
mít budete jen to, co vám dovolí rotschild se schwabem, to jest = „nebudete nic vlastnit a budete šťastní“. tzn. depopulace a ti zbylí digitální otroci globální šlechty…
Zabava ,aktivni a velmi cila a s patricnymi oslavami , jak jinak to nazvat ,se odehrava taky v Kremlu..
Uz nekolik tydnu..
Ani k tomu nepotrebujou zabavy presidentu Bidu,Zeli ,EU a spol..
Spousty uredniku vyzbrojenych razitky , obihaji agresivne z kancelare do kancelare a tam utoci a prepadavaji vselijake rozmnozene dokumenty a lejstra, busi do nich tvde a neunavne, temi udery gumovych zbrani …
A denne tak bojuji v neuprosnem boji za uplne vitezstvi …
Ofensiva byrokratu s klotovymi rukavy , je neunavna a neprestava , politici v Dume a v senatu horecne se dohaduji o vsech moznych detailech v zakonech a v pravidlech , projevy se mnozi a projevuji, spolu s prohlasenimi za verejneho souhlasu , podepisuje se vse a neunavne a to vse za ucelem, aby zadne poradne dokumenty potvrzeni a souhlasu, nechybely..
Slavnostni vecere, nebo aspon recepce s pripitky vyznamnych osobnosti verejneho zivota, nesmi chybet..
Presuny stohu papiru z mista na uredni fronte ,na misto a zase zpet na schvalovani ,nebo detailni vyhrady a neschvaleni nekterych slovnich obratu a navratu k jejich prepracovani , ktera jsou bezpodminecne treba na ziskani novych celkem malych uzemi , ktere, ale nepritel uspesne a taky ofensivne, ale nejak neuredne dobyva zpet a ziskava kazdym dnem vetsi a poradny kus..
A bez nejakeho velkeho a zjevneho odporu vojacku..A veleni a vedeni..
Olga: Brala bych i 18. stoleti… i kdyz tramvaje a vlacky, priznam se, mi prirostly k srdci… ty starsi, tedy. Libi se mi, jak ziji anabaptiste… vybiraji si, kterou technologii chteji, a kterou ne.
To jste mne dorazila! Ja jsem si cely zivot myslela, ze Frost byl basnik vidlak! A on to potvora vzdal… stejne ale, ty nejpeknejsi basne jsou z te doby, co farmaril.
„jak ovlivnit celou dnešní šílenou společnost jinak než standardními politickými postupy,to nevím“
Myslim, ze stand. pol. procesy se to da ovlivnit jen okrajove. Vytvoril neco noveho mezi nami alternativci… kdyz se to podarilo Amisum, tak proc by se to nemohlo podarit i nam?
Len cez vojnu a po vojne, aby sa ludia na vesnici obliekli, museli konope do mocidla macat, a potom lamat, aby sa ku kudeli a platnu dostali …. „kolko zien si tam ruky polamalo“ … vykladal ujo mojim dievcatam, ked sa ho spytali, ako sa zilo … bude to krasny svet, ked si zase budu zeny ruky v mocidle lamat, aby aspon kus drelichu utkali na hrube nohavice …
Taky miluju vlaky a tramvaje a jezdím jimi místo autem. A spoustu dalšího oceňuji i na dnešní době, třeba internet,i když stojí spoustu času.Ale raději bych ten čas věnovala pěstování květin a psaní dlouhých dopisů…
A ten Frost byl především básník…. toužil po Londýně, Evropě, kvůli kontaktu s kulturou, historií, evropskými umělci..
To je pochopitelné a vlastně mi až teď dochází, že my tady nejen v Čechách,ale v Evropě, máme po několik století ten luxus zažívat to propojení zemědělčení s kulturou, vzdělaností i historií…na různých úrovních,od bohoslužeb ve venkovském barokním kostelíku až po snadno dostupné návštěvy škol,divadel a galerií ve větších městech; historické povědomí o místě,kde žijeme a někteří hospodaří, máme až tisíciletí zpátky….
Amišové mají tu výhodu, že jejich společenství bylo zformováno a je udržováno na základě víry a rodinných vazeb. Pro ostatní lidi podobného pohledu na svět by snad mohly fungovat ty rodové statky,zkuste si to , Vevčo, prostudovat na internetu.
Ono by stačilo úplně i to,aby celý ten systém, který je u moci,nechal lidi na pokoji, dýchat….. vždyť bylo u nás dost těch, kteří s nadšením zrestituovali statek po předcích a znovu začali poctivě budovat hospodářství…i těch, kteří v malém budovali ekofarmy… ale kdo ustojí věčné pronásledování úředníky, nemožnost obyčejně vypěstovat,vyrobit a prodat třeba jitrnice nebo marmeládu, nahlašování každého kusu hospodářských zvířat, věčné pronásledování kontrolami, pokřivení trhu dotacemi….
Naše volání po alternativě je vlastně voláním po obyčejném prostém způsobu života,po tom , aby byl umožněn. Smutné,kam se vše vyvinulo.Smutné, že my starší jsme tomu vývoji vlastně roky s větším či menším pochopením a snahou to zastavit, změnit,přihlíželi….
Olga: Ano, znam rodinne statky. Cetla jsem Anastazii. Ja jsem spis pro stredoevropskou vesnici, kde jsou sousedi blizko blizoucko… americke farmy jsou roztrousene, a pak je vsude daleko. I kdyz, mozna jeden hektar by fungoval… jak se jim v Rusku dari? V Americe, kdyz jsem se na to podivala, tak uspech nemeli… zkouseli to v Kaliformii ale rozhadali se.
Nechat lidi na pokoji, ano… proto lidi sli do Ameriky… i za stara, i za nas exulantu. I tady vyrostl byrokraticky nenechavy stat, ale ve srovnani s Ceskem to prece jenom neni tak zle.
Oni ti Amisove by taky meli problemy… ale oni jsou tak soudrzni a tak vytrvali a tvrdohlavi, ze jim udelali spoustu vyjimek. Takove vyjimky by meli mit i ti pravi hospodari doma… kteri jeste prodavaji normalni jidlo…
Je to jednoduché. Svět, který si představujete, nikdy neexistoval. Je řada historických knih a dokumentů, ze kterých je vidět, jak ten Váš svět 19. (18., …) století vypadal ve skutečnosti. Hlad, bída, nemoci, omezenost…války (ty by totiž nezmizely s nižší produktivitou práce), a tak dále.
Dále aby bylo možné uživit lidstvo tímto způsobem, muselo by se radikálním způsobem omezit počet lidí. Jednoduše výkonnost systému na úrovni 18. století umožňuje uživit tolik lidí, kolik žilo v 18. století. Nevím, kolik to bylo. Půl miliardy? Přičemž řada zdrojů, které tehdy bylo možné využívat, až neexistuje.
My spíš, Václave, voláme po té možnosti pro jednotlivce žít životem jednodušším, skromným, možná až rurálním. A tzv. alternativou nazýváme spíš úsilí o návrat společnosti ke zdravému rozumu, obyčejnému přirozenému životu bez všech těch stále šílenějších omezení.Dnes už je to bohužel spíš volání po prostém přežití.
Vaclav: 1800 = 2 miliardy.
Vsak oni ti jesteri na tom pracuji… omezit pocet lidi…
Czexit? Co je lepší a chytřejší, rychle opustit unii a potom se divit, že většina problémů a celá škodící státní část elity zůstala u moci nebo si připravovat půdu pro dobu bez unie a čekat až čas uzraje? Británie vs. Maďarsko. Má to být kritériem opravdovosti alternativy?
To ještě Británie měla se svým přístupem k obchodu na mořích, Commonwelathem a blízkým vztahem s USA pořád silnější pozici než menší země uprostřed Evropy, když trvali na rychlém tzv. tvrdém Brexitu.
Každý může začít s reformou sám u sebe, ale pořád ideje naráží na realitu…v geopolitice.
Ja bych rekl, ze ideje narazi uz ve volicove hlave. Zcexit, abychom se dostali do Cinskeho? Volic je poucen dejinami a tim padem je dnes mnohem chytrejsi a nehodla opakovat rok 1945, kdy nas obsadili Rusaci.
Proto rikam, kdyby nahodou doslo na referendum o vystoupeni z EU, tak nejmene 75% volicu by bylo proti vystoupeni.
Manuel: Nerekla bych, ze ten ci onen postup je kriterion alternativy. Ale myslim si, ze se o tom vsem ma otevrene mluvit, propirat. Jestli je politikovi milejsi strategicky lhat co mlcet, neni z alternativy… pochopitelne.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/EU-rozhodla-A-ceny-sly-nahoru-Pravda-o-lipske-burze-vytazena-z-archivu-716311
ještě ně co
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dalsi-zakonne-orezani-svobody-medii-Kouzelne-slovo-Samoregulacni-organ-715164
jak jsem ráda že tahle zařízení jsme vyypakovali, i když připouštím že sledovat samoregulační vysílání asi bude zážitek
Vevčo,
zapomínáte, že lidé se poučí, až těžké časy zasáhnou i je osobně. O elektrických autech nemá smysl mluvit. To už zjistili Němci, že jde vlastně o auto pro lidi, kteří auto vůbec nepotřebují. Také je mylné očekávat, že se zhroutí síť, když nabíjení auta je tolik drahé. Prostě spousta lidí nebude mít auto vůbec a zůstane jen pro politické špičky.
Obávám se, že jedeme z kopce a nejsme schopni to zarazit. I kdybychom se zde uskrovnili, vždy se najde někdo další, kdo bude potřebovat naši pomoc. Třeba v Africe.
Takže veškeré naše snažení o zabrždění pádu civilizace se podobá zadržení rozvodněné řeky. Nelze se postavit čelem proti takové síle. Ale lze ji o kousek posunout jiným směrem. A pak znovu.
Nebo vyčkat, až systém zkrachuje kompletně.
Královec…Jenže Polsko a Německo také má zájem.
Jak jsou v Řeži daleko s českou atomovou bombou?
Pokud mám zprávy z místa, už nic. (Tedy – nikdy nic. Na obohacování U235 jsme ani nepomysleli.)
I výzkum se zastavil, bývalí hýbatelé (včetně mého spolubojovníka z vojny) jsou buď v penzi nebo v Americe.
Kdy to definitivně zařízli?
Mam na vas s dovolenim na Tribune dotaz, diky.
Vevčo, nevím co vlastně chcete, pokud si nepoložím opačné znaménko k tomu co nechcete.
Svět bez aut, bez betonu na cesty pro auta, bez, bez, bez.
Chce to napsat v pozitivním duchu (co změnit a jak změnit) a přitom bilancovat, zda to je vůbec možné a/nebo zda zavedením něčeho se něco jiného nepodělá.
Takto to vypadá jako rekombinace programu Zelených a negativismu.
Homer: No jo. Taky jsem si vsimla. Ale ty pozitiva jsou komplikovanejsi, a je nutno se na kazdou oblast zadivat z blizka. 🙂
Co rikam je, mit odvahu se zadivat na dusledky toho, co ted je. Myslim, ze to je pozitivni?
Cleverjoe rika, ze je to (zadivat se na dusledky) neuskutecnitelne, a ja rikam, ze je — je to na kazdem z nas.
Oni ti zeleni meli v leccem pravdu. Ale mainstream na ne kaslal, a tak sahli po propagande a donucovani. A pak uz to nedokazali zastavit. Nebo i nechteli. Je mezi nema moc misandristu a diktaturku.
Tak mám pocit, že nám právě vypukla kauza Dozimetr2, tentokrát v brně a další ministr asi bude mít co vysvětlovat.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ncoz-zasahuje-v-brne-zadrzela-spolupracovnika-ministra-sprav/r~7402470443a711edbe29ac1f6b220ee8/
Pokud je to OT, ale myslím, že není 🙂 tak se omlouvám.
-) )
těch dozimetrů ještě bude…
K čemu že jsou dozimetry? Nestrašte mě.
Myslím Vevčo, že bez aut to prostě nepůjde. Nepůjde to bez cest a betonu. Myslím, že to nepůjde ani bez „šplouchání jedů“. Myslím, že institucionální výchovu dětí nevymysleli Prušáci, dávno před nimi ji používali už Angličani. A před nimi Římané a jiní. Myslím, že podobně jako vy, uvažovala spousta jiných „alternativců“ a dnes jsou již v zapomnění, zařazení a nebo v tak marginálních formacích, že se jimi netřeba ani zabývat. A hlavně Vevčo, myslím, tuším, že Váš alternativní svět, není ten, který bych chtěl žít já. Možná se, ale mýlím.
Verča je velmi blízko tomu, jak bude možno žít udržitelný život . To, že to spousty lidí nebude chtít takto žít, to s tebou souhlasím . Ti odejdou z této hry na nějaký čas “ domů “ .
Zpět se svět už nevrátí . V současné chvíli letí po spirále mimo naši představivost …
Mandaladane, nejpropracovanější výchovu dětí mají rabíni, nepotřebují žádný národní stát, učí děti že jim patří celý Svět a že jsou vyvolení od jejich boha Mamona, aby mu vládli …
Jistěže. A navíc na rozdíl od katolických flanďáků si vhodný substrát i vyrobí.
Vlastní výroba substrátu vede k degeneraci (kdo třeba chová králíky tak ví že je potřeba nová krev do chovu, jinak chov zdegeneruje), a to není dobré, lepší systém mají ti flanďáci …
I v tom co učí uvedení náboženští i od Boha odpadlí učitelé je velký rozdíl, ale náboženství je vedlejší, důležitý je to co z toho substrátu vyroste a slouží tomu vyvolení bohem Mamonem ..
Bůh Mamon? To je ten, na vratech jehož chrámu je nápis:
„Blbcům vstup zakázán“
???
Schumachere, toho nápisu na vratech chrámu boha Mamona jsi uvedl jenom první část, má pokračování na další řádce …
„Blbcům vstup zakázán,
jenom pro debilní a degenerované opice“ ..
Je takové rčení …, Ševče, drž se svého kopyta …
Mandaladane, ja jsem jen poukazala na dusledky toho, jak to delame, a vy uz skacete do zaveru, ze chci zit bez aut.
Takze moje rada cislo 2 je neskakat predcane k zaverum. 🙂
Řekl bych, že Vevča myslela model, kde otec má své auto, matka má své auto a synáček, bydlící zatím doma, má taky své auto – údajně proto, aby na sobě nebyli závislí.
K čemu to vede, je jasné. Rodina se potká jen večer, nebo taky vůbec, tři povinná ručení, tři parkovací místa a o dvě auta na silnici víc, než by bylo nutné a potřebné.
Lze namítat ledacos, třeba i „my si na to všichni vyděláme, vše si zaplatíme a ty nám do naší svobody pohybu a životního stylu nemáš co kecat“.
Jasně.
Stačí se jedním okem pozorněji dívat, v pátek po třetí odpoledne i víc okolo sebe, než běžně vyžaduje silniční provoz.
Jak jsou lidi z toho šíleného provozu vystresovaní, agresivní na sebe i na chodce – a nakonec, při tom množství aut, stejně pak někde stojí v kolonách, protože propustnost komunikací má limit, kterého je místy už dosaženo.
Do cíle pak dojedou oba rodiče, každý svým autem, vyšťavení a naštvaní, místo natěšení se na víkendový pobyt na chalupě třeba.
Tak jeden dělá tam a druhý 20km na opačnou stranu. Školky ve městě v centru všechny zrušeny, dřív jich bylo 5 a pěkně rozházeny rovnoměrně po městě,aby ze všech sídlišť v dochazkove vzdálenosti. Dnes jen 2 a jedna obří až za městem za devatero kopci. Bez auta se tam nikdo nedostane. Děcko by to neušlo. Obchody tak za městem,kde plochy na zaparkování . S jednimautem rodina nezvládne logistiku.
A to je právě ta negativní zpětná vazba. Což si málokdo uvědomuje. Konec civilizace. Proč mnozí v zájmu svého duševního zdraví změní povolání a zmizí na vesnici?
Právě proto, pokus o sebe spasení. Ale nefunguje. Svoboda je parametr uvažování.
Máme ji každý v hlavě. Ale ne každý je ochoten tuhle část programu zapnout. Protože se kolem něj okamžitě změní svět. Musí se naučit na něj adekvátně reagovat. Myslím, že je tu nejmíň jeden člověk, který ví, o čem píšu.
Když žiji poblíže vesnice lidojedů mohu s nimi obchodovat, ale nemusím se stát lidojedem a praktikovat jejich obřady. Když naléhají, vždy se vymluvím, že mi to „můj Bůh“ nedovoluje.
Na sloupek!
My mame len jedno auto … Lenze ja pracujem 14 km od bytu … hodka MHD … siestacka prestupila na inu skolu … tristvrte hodky MHD … piatacka a skolkar teda chodia 5 krokov od baraku … Lenze piatacka a siestacka chodia na judo … ziadna slava, ale v konecnom dosledku travime zivot v MHD, a doma sa stretneme na veceru, s tym, ze ja trvam na vecierke o osmej … mat ja druhe auto v domacnosti, tak sa doma vidime castejsie … lenze ja nemam papiere, mne by nedali ani na bycikel, kebyze to bolo povinne …
V městě se to jezdí když je MHD a dost často zadarmo, nebo se slevou.
Syn jezdí 20 km, já 6 a už se mi nechce stávat o hodinu dříve, abych jela autobusem a přijela domů o hodinu později. Snacha také už má práci a jezdí kilometrů 12 na opačnou stranu.
„už se mi nechce“ 🙂
To je přesně ono. Jsou lidé, kteří si mohou dělat, co se jim chce, nezávisle na tom, jak se to projeví na celku.
A jsou jiní, kterým nezbývá, než denně zabít dojezdem do práce 4 hodiny, protože nemají na výběr. ( Mj. díky těm, kteří místo tlaku na státní správu, aby řešila dopravní obslužnost, tak si koupili další auto… )
Vše souvisí se vším.
Kebyze tlacim na statnu spravu, aby zlepsila obsluznost, tak v maminej vesnici chodim 3 kilometre napeso na autobus .. akoze zvladam v 20 .. ale v 40? Nevykaslem sa na nejake tlaky, a nekupim to auto, ked mi uz 20 rokov tvrdia, ze pre tych 100 ludi, co u nas byvaju sa neoplati posielat cely autobus pravidelnou linkou? … Za komunistov sa to oplatilo, ale dnes su straty neumerne prinosom, a kvoli jednemu cloveku, co pravidelne do toho autobusu pristupi ho nikto neposle 3 kilometre k nam, a 3 kilometre zase nazad na ‚trasu‘.
Ano, vsetko suvisi so vsetkym … bud chceme lepsi zivot pre kazdeho, alebo chceme vacsie zisky … vycinkali sme si vacsie zisky … mame auto v kazdej rodine …
Všechno co píšete je správné. Zároveň je to neuskutečnitelné, protože mocné lobby na úrovni státu, EU a USA ovládají politiky, média, neziskovky, školství a státní aparáty. Takže s alternativou je to jako se všemi lidovými hnutími, revolucemi, socialismem od dob Spartaka, husitské revoluce a Velkého října. Kapitál všechno převálcuje. My máme jedinou možnost zapřít se patami a bránit mu v postupu a trochu mu to kazit. Příklad: Vzorný sociální kapitalismus (druhé ideální společenské uspořádání hned po osvíceném absolutismu) v bývalé Spolkové republice Německo byl umožněn jen díky hrozbě existence Sovětského svazu.
Cleverjoe, sociální kapitalismus v bývalé Spolkové republice Německo, protektorátu USA a spol, byl umožněn díky suhlasu a podpoře jejího protektora …, stejně jako očekávaný současný krach Spojeného Německa je z vůle jeho protektora …
A s Tím osvíceným absolutismem to myslíš vážně ???, ten byl osvícen stejnými gaunery, jako dnešní liberální komediantský zdechávající kapitalismus …
Osvícený absolutismus byl u nás reprezentovaný Marií Terezií, Josefem II a Andrejem Babišem (pokud o humor). V Prusku Bedřichem Velikým a v Rusku Petrem I. a Kateřinou Velikou. Tito panovníci posunuli svoje země o 100 let dopředu. Uvědom si, jak je dnešní rádoby demokracie manipulovatelná velkými penězi. Viz dnešek.
Jooo, posunuly dopředu, blíže ke zkáze Ruska v r.1917 a dnešní zkáze Západu …
Ta dnešní zkáza začala v Evropě osvícenou Velkou Francouzskou revolucí, jejíž dnešní rádoby demokracie je jejím dítětem …
Francouzská revoluce byla BURŽOAZNÍ REVOLUCÍ. To na okraj. Za další, šlechta ve Francii se chovala vůči poddaným jako utržená že řetězu, jako dobytek… Za banální přestupky tresty smrti trhání koňmo, atd… Gilotina byla ještě milosrdenství, kterého kompletně zkažená šlechta nebyla za svého bacování schopna.
Tyto kecy o Francouzské revoluci jsou havloidní výblitek lepšolidí – jak potomků zdejší germánské zlodějské šlechty, tak jejich vlezdoprdelistů.
Nebo je pán příznivec pravdy a lásky???
Minorito asi nechápeš, nejde o to co byla VFR, ale jaká ideologie za ní stála, byla to osvícenská ideologie osvícenců, resp. zednářů (pododně jako za Americkou revolucí o dvě desetiletí dříve) …
A ti osvícenci byli většinou měšťané, fr. borgeois, buržuové, od toho název buržoazie, ve stavovské feudální společnosti třetí stav ….
Tvoje invektivy jsou zbytečné, a do diskuze nepatří ..
pravdu máte oba, šlechta byl hnus, ale francouzská revoluce (tak jako skoro všechny revoluce) byly pouze placené rotschildem aspol. aby se k moci dostali oni, kteří jsou ještě horší než ta tehdejší šlechta..
Cleverjoe, a k tomu tvému fatalismu a zbožštění soukromého korporátního kapitálu -papírové ekonomiky akcií, dluhopisů, drevátů a další veteše …., co Čínský příklad „státního kapitalismu “ -reálné ekonomiky, ten ti nic nenapovídá …
To potvrzuje co píši. Čínský systém je mandarínská obdoba osvíceného absolutismu.
Nejsou těmi smyšlenými mandaríny náhodou Čínští komunisté, opírájící se o všelidovou podporu Čínského lidu, a současně učedníci Velikého Stalina, kteří jediní zachovali s Velkým kormidelníkem Maocetungem jeho dějinný odkaz …
S mandaríny Sunjatsenem a Čangajškem ná více společného se Západem kolaborující Tajvan …
Nezáleží na tom, jestli je kočka bílá nebo černá, hlavně že chytá myši. Z komunismu v Číně zbyl je název, rudý prapor a pěticípé hvězdy.
a politický systém.
Socialismu již není IN ,pouze jakási směska degenerovaného sociálního státu zvaného Dotace. Občané se stali jen konzumenty a béékači za tím prvním volem. Úpadek všech a všeho je deprimující.
Správně, za vše může levice, hlavně její mocná finanční pěst – Fed, zidovští majitelé bank, inv. fondů, šéfové burz – prostě nemilosrdná pěst levičáků…
A tyhle zvratky šíří pravice, respektive její nechápajici zrazená menšina… Nějak jim nedošlo, že i ten jejich trh se vyvíjí, a páč ztratil soupeře, začal místo zisku dobývat rentu, která nese více…
Nejdříve tržní komsomolci vydrancovali vše, co po bolševikovi zbylo, rozervali, zpenezili, rozkradli a položili banky, průmysl, zdroje, vodu, produktovody, zemědělství, nerostné bohatství, energie, suroviny, zemědělskou půdu, atd., a ještě mají tu drzost kohokoliv osočit… Jejich kamarádi demokrati to vedou kdekoliv zu grunt, tady mají u lizu jejich kamarády, náčelník, a furt melou kydy jak za tunel Vaška…
Být jimi, jsem rád, že zatím nemám kolem krku divnou kravatu, že je plebs tak tupý, vychcaný, žádný, a furt čeká, že mu něco spadne ze stolu…
Minorito, opět si špatně vykládáš, co napsal RTG …
Trochu uber a hned nestartuj s odpovědí na komentář bez pochopení celého kontextu, jenom na vytržené úryvky z textu ..
Opozice, alternativa, nesouhlas se soudobou státní mocí, hledání východisek ze situace na draka, nespokojenost a vůbec. Volby a snahy a pokusy změnit něco jakoby nepřekonatelné. Neměnné.
Stále dokola, jak jde čas.
Marná snaha?
Skoro to tak vypadá.
Systém byl totiž nastaven a vypilován lišácky, aby byl jakoby neměnný. Zastupitelská demokracie se tomu oficiálně říká, není liž pravda.
Takže, jakoby vedle demokracie jako takové, byly ještě nějaké demokracie ostatní. Něco jako vláda lidu bez lidu, kdy lid a jeho vláda existuje v tomto případě jen v okamžiku návštěvy volební urny. A pak šmitec, neboť nastává zas a znova svrchovaná vláda neodvolatelných a nepostižitelných, imunních entit, vzešlých z té urny.
Populus pak utře sobě nos a může být spokojen, může držet hubu a krok, může být nespokojen, může se stát alternativním potichu, či nahlas atd. A tím to vlastně končí až do příští návštěvy urny, kdy jde něco měnit..
Anebo má snad někdo pocit, že tak to není?
Rozdíl mezi demokracií a zastupitelskou demokracií, řekl bych, rovná se situaci, kdy na první rande pošlu svého zástupce.
Jsem zatvrzelý individualista od přírody, čili individuum konzervativní svým způsobem a každému bez výjimky doporučuji pochopit smysl demokracie. Přímé demokracie. Čili vládě lidu. Která nám vlastně v té skutečné čisté podobě byla vždy odepřena, zakázána. Tu je potřeba prosadit, klidně pomocí opozice, která ji také prosazuje. Což je úkol velmi, ale opravdu velmi nesnadný. Já, jako nemladé individuum však vím, že to je cesta k opravdové změně ve prospěch nás všech.
Tady na Litterate je to možná nošením dříví do lesa, přesto si dovolím doporučit ke shlédnutí, byť jen pro osvěžení mysli:
https://www.youtube.com/watch?v=DaHC3K-7OD0&t=714s
Myslíte ukazovat přímo: to on, ne já ne, to on, já už vůbec, to tamten…. Nebo by se našel někdo, kdo by to vzal na sebe a zastoupil by ostatní? Požehnaní buďtež konzervativní individualisté, kt. to klidně vezmou na sebe, ale nebudou nikoho zastupovat.
Nu což.
Obávám se, že buď anonym nepochopil mě, anebo já nechápu anonyma.
Dr. M.Sládek měl pravdu. On to věděl. EU-ne. NATO-ne. Humanitární bombardér -ne. Rozbití republiky-ne.
Tehdy se dalo ještě něco dělat. Nu, nasadili jste doktorovi psí hlavu. Označili jste ho za extréémistu! Pes by si od něj kůrku nevzal….
Tak si to teď všechno užijeme. Třeba se někdo chytne za nos, za uchem poškrábe, omluví se nám.
Ne, ne, ne, ne… Ale co ano?
A pan doktor měl zajímavou minulost. Vzpomínáte?
Zato uměl řečnit jak pan doktor Rajchl.
Přečetl jste si tehdejší program jeho SPR-RSČ? Tam bylo nejen to co „NE“, tedy co nás teď trápí, ale i to „ANO“, tedy čeho se mělo dosáhnouti a hlavně JAK…
Nu, když demokreatura dokázala uvěznit Dr. Sládka, aby ten Zrzavý koloběžkář a Humanitární bombardér, co chtěl být presidentem jen do prvních svobodných voleb, mohl být ustanoven presidentem znova. Kolikráte porušil ten Chrchla v krátkých gatích svůj slib? A kolik jich ten zvolenec komunistickým parlamentem, co přísahal věrnost socialismu své sliby porušil?
Dr. Miroslav Sládek měl pravdu! Rád se nechám poučit, kde se třeskutě mýlil.
Jak dopadla ta kupónová privatisace? Přesně jak Sládek předpověděl, naprosté většině lidí z toho švindlu zbyly jen ty tužtičky z kupónové knížky.
Sládka jsem volil 2x. Už tehdy nebylo koho volit.
Vevčo, popisujete a navrhujete obrození lidí na individuální úrovni jednotlivců ve společnosti, to je možné ..
Dříve jste se zabývala společností jako celkem se stejným doporučením národního obrození, tam to ale obrození kolektivu -národa pouhými apely na jednotlivce je nemožné …
Kolektiv -národ k jeho obrození je nutné nejdříve upevnit a stmelit něčím, aby se stal obrazně jednotlivcem schopným obrození, a toto upevnění a stmelení můžeme docílit pouze obnovením národní hrdosti na jeho mýtické počátky a svébytnou historii …
K tomu je potřeba najít tu správnou část historie, která vyvolá hrdost příslušníků národa na svůj národ, stmelí ho a dá mu potřebnou sílu k opuštění současného slouhovství k cizím modlám a obnoví zašlou slávu a hrdost národa …
Národ, který si nasral na svoji hrdou a slavnou minulost, ji musí nejdříve očistit …
Ruská federace – SSSR, tam debilové (ukrodebilové) s Chruščovem nasrali na hrob architekta a stavitele jejich státu Stalina, od toho to vedlo jenom k rozvratu, my jsme udělali něco podobného, Číňané nikoliv a jdou úspěšně dál .., v současnosti Rusové bojují v speciální operaci na denacifikaci Západu pod původní vlajkou SSSR se srpem a kladivem …
maxim: „Vevčo, popisujete a navrhujete obrození lidí na individuální úrovni jednotlivců ve společnosti, to je možné ..“
Presne tak. A ja se domnivam, spolecne s americkymi Zakladateli, ze je lepsi zacit jednotlivcem, a pak jit ke kolektivu, nez naopak. Nehlede k tomu, ze takova cesta je i prakticka: je to na kazdem z nas.
Vevčo, Zakladatelé USA měli jiné podmínky, šlo v podstatě o odtžení kolonie od Anglie a konstituování nové Unie států zednáři s osvícenskou ideologií svobody, kde noví občané přicházeli hlavně za svobodou. Jednotlivci byli už ideologicky schodně naladěni, tak založení USA nebyl žádný problém …
Naše současnost je složitější, plná nesvobody, ideologických a třídních rozporů …, bez smysluplného ideologického naladění jednotlivců a jejich obrození od všemožných bludů se společnost dál nebude vyvíjet a zkončí v chaosu …
Americke podminky byly jine, ale taky se lze poucit. Vy Cesi domaci jste hrozne investovani do takove te skatulky, kde „u nas je to vsecko jine a tak je zbytecne se ucit od druhych.“ Nechapu to, abych se priznala…
Vevčo, celé je to velmi prosté.
Vše se odvíjí od schopnosti umět správně odpovědět na otázku, která může mít různé znění, ale jediné téma:
Proč jsem já zde na Zemi, v tomto společenství, s těmito lidmi..
Ano. Je to otázka týkající se smyslu mé vlastní existence.
Pokud se jí vyhýbám, případně nevyhýbám, ale stejně odpovědět neumím ani pro sebe sama, nemám ve svém životě žádný pevný bod, a z toho následně vychází, že nemám ani žádnou pevnou logiku ve svých akcích a reakcích.
V takové situaci mé rozhodování je spíše emoční, než logické – a v celku ztrácíme konzistenci, kontinuitu a motivaci. Zabýváme se jen tím, co přinese den, a v retrospektivním pohledu nemáme ani dlouhodobý směr ani cíl – naše stopa se podobá Brownovu pohybu…
Je to vlastně velmi prosté – neumíme si odpovědět na základní otázku, a mnohdy ji neumíme ani položit.
My se učili ještě základnější otázku: Co bylo dřív? Bytí nebo vědomí?
Kápnul na to Lomonosov? Energie se váže ke hmotě. A teď, babo, raď. (To není na Vás, paní Vevčo).
Opozice JE druhá strana téže mince. Tedy platidla. Jenže platit se dá i protislužbou. Ne každý to ale umí.
Pokud vidíte protislužbu jako možnou formu spolupráce dvou stran téže mince, shodneme se i na tom, že to skutečně ne každý umí…
😉
Nene, mince bych úplně vyloučil, i bankovky.
No, zatím jsme na půli cesty. Ignorujeme druhou stranu té mince.
Co bylo dřív,2 auta v rodině nebo nutnost mít 2 auta?
a co bylo driv
nutnost mit 2 auta v rodine, nebo rozvracena doprava ?
nicenim socialistickych prezitku jako doprava do fabrik vystala nutnost mit vice aut
a kdyz auto tak nakup ve velkem obchode, coz zabije vesnicke obchudky
Chtíč vznikl v mozku?
Oxytocin je peptidový hormon vytvářený v hypotalamických jádrech v mozku. Je uvolňován během orgasmu. U žen vyvolává kontrakce dělohy, u muže působí kontrakci hladké svaloviny vývodných semenných cest.
Podněcuje vznik příjemných pocitů a navozuje pečovatelské a ochranitelské chování u mužů i u žen (často nazýván jako hormon lásky).
Frojde, Frojde…
U vás chtíč na žrádlo? To vzniká ve slinivce,co reguluje krevní cukr a tím pocit hladu .A řídí to zas ten hypothalamus,mrška jedna,sídlící v tureckém sedle kosti klínové přesně uprostřed lebky,takže se tam nikdo nedostane.Cyklus hladu a sytosti je řízen z velké části mozkem, přesněji částí mezimozku zvanou hypotalamus.
Ládíku, zajímalo by mně, kde jinde… Když se takto ptáte… 😉
Minimálně „pojmenování“ je mozková činnost určitě a „rozlišení“ také. Instinkty a reakce na ně sídlí v mozku také (i když v tom „menším“)…
Jistěže. Tak jako hlad. Žízeň. Radost, smutek.
Pocity. Člověk je mozek. Ostatní jsou jen pomocné systémy. Velmi zjednodušeně. Protože produkují významné hormony. A i jiné co je těle, příkladmo střevní mikrobiom. Paraziti.
Zatím co u nižších tvorů mozek slouží tělu, tak se vyvinul, u člověka tělo slouží mozku více či méně. I to je zjednodušení. Původním smyslem toho všeho je replikace genů. Člověk a jeho civilizace jsou vedlejším důsledkem. Zjednodušeně, protože vzájemně souvislosti. Ale pro přibližné vysvětlení to stačí.
ACGT.
Do určitého okamžiku mi přesně tohle dávalo největší smysl, od určitého okamžiku mám téměř jistotu, že je to přesně opačně. To „téměř“ tam vkládám proto, protože vnímám ještě jede prvek, který do toho vnáší další stupeň volnosti, který ale v tomto kontextu nelze jednoduše popsat.
Zajisté.
„Proč až po dvaceti letech oznamujete, že jste byla znásilněná?“
„Mně to tehdy tak nepřipadalo…“
Schumi: „Clovek je mozek.“
To mi pripomina ten vtip:
Veril jsem, ze mozek je ten nejdulezitejsi organ. Pak jsem si vzpomnel, kdo mi to rika.
🙂
Schumi: „Clovek je mozek.“
To mi pripomina ten vtipek:
Veril jsem, ze mozek je ten nejdulezitejsi organ. Pak jsem si vzpomnel, kdo mi to rika.
🙂
Má ta mince opravdu druhou stranu? Co když je to jednostranná plocha?
To si moc nepomůžete, protože normální individualita potřebuje vztažné hodnoty, ke kterým se může vázat a které se může pokoušet „překonávat“. Jakmile individualitě něco takového vezmete, buž dokážete to, že ve vývpji zcela zakrní anebo si vytvoří hodnotové vztahy znovu.
Na stupnici koalice-opozice-alternativa se změní rozložení sil. Náměstci ministrů již nemají být odborní, ale političtí. Lékař bez správné politické příslušnosti nemá na místě náměstka ministra co pohledávat.
Duhová knížka otevře každé dveře.
Dluhová knížka? A kde se to dá koupit? [;>))
Dluhovou knížku má přece každý věřitel.
Ne dluhová, nýbrž duhová.
Ne dveře, nýbrž zadel.
Kam to vede a co?
Pravy bohatstvi jsou pozemky ,polnosti a puda a tech je u nas dost jeste.
Musi byt jako predtim, zase „znarodneny“ zpet nekolika vyvolenym bohacum..
Vsecko ostatni podleha zkaze a tak logicky na to bohac kasle , musi se udrzovat a stoji penize, ale kdo ovlada zem a pudu ovlada vse a kazdyho..
Nemusim pripominat , ze bohaci tam zadne zive zbytecnosti nepotrebuji a nechteji..
Tak si zase to, „kam to vede“, hezky dopodrobna a vedecky , prodiskutujete..
Nikdy po mě nechtějte moji pravdivou odpověď. Byl bych okamžitě zaBANován – navždy.
Myslím, že nečtete moc pohádky, že mám pravdu?
Taková „chytrá horákyně“ od Boženy Němcové obsahuje úplně jiné hodnoty k pravému bohatství, než píšete vy…
Ty příběhy byly pro útěchu nevolníkům. Ostatně jako dnešní filmová produkce.
Oproti té době ale dnes máme mnohem víc nevolníků, kteří se domnívají, že patří ke šlechtě. To dřív nebývalo, nevolník běžně nesnil o tom, jak předat další pravomoci šlechtě, dát jim svůj majetek, jak si zakázat oheň v chalupě a argumentovat spolunevolníkům tím, že přece logicky, když bude mít šlechat víc zlata a majetku, tak budou mít víc i oni, jejich nevolníci.
„My se učili ještě základnější otázku: Co bylo dřív? Bytí nebo vědomí?“
My se učili podle Antona Makarenka: Nejdřív bylo bití.
Sauersacku, máš to chybně, podle Makarenka je nejdříve domluva, a když to nepomáhá tak následuje bití, a tak to má být …
Makarenko vychovával z lumpů slušné a společnosti prospěšné lidi …
Odpovědi na mnohé důležité otázky znali už Řekové. Na jůtůbu dobře nalezitelné podle jména Jiří Fuchs či Roman Cardal, případně dohromady. „Potíž“ je, že filosofie nemá lineární vývoj a nové neznamená nutně lepší.
Nooo …, Vratislave, Řekové si mysleli že znají odpovědi stejně jako filosofové kteří je následovali až po dnešek, ale stále víme kulové ..
Říká se, co flosof to jiná filosofie, rozvíjením řeckého filosofického odkazu a jeho interpretací a novátorstvím jsme došli k dnešní obludnosti ideologií …
A k té linearitě filosofie …, dnešní filosofie má v základu filosofování řeka Aristotela, z trojice Sokrates, Platon, Aristoteles, ale třeba na Herakleita se úplně zapomělo, přitom byl z nich nejblíže k podstatě, a ten Aristotele byl nejvíce mimo, proto jsme tam kde jsme, protože my i ta filosofie jsme šli špatnou cestou …
Alternativa: je to tak. 🙂
… a podívejte, koli slov všem tady vyskočilo, aby si to nemuseli přiznat. To je ta skutečna bida – lidé stéle hledají koně, na kterem celou dobu vlastně sedí…