18 července, 2024

Je to tu!

Přátelé, poslední koordinační schůzka zemědělců zdárně proběhla. Kolik zemědělců tam bylo? Na pět set traktorů. Odsouhlasili společné prohlášení i dopis pro ministerstvo zemědělství a vládu. Vymezili se proti šéfovi Agrární komory, Doležalovi. Ujistili se o vzájemné podpoře a zvolili si za své mluvčí Zdeňka Jandejska, Otu Březinu a moji maličkost. Hlavní stan při demonstraci bude na Malostranském náměstí, kde v 15.00 sdělí své požadavky, ale nebude to jediné místo, kde se v Praze shromáždí, protože se předpokládá, že traktorů bude podstatě víc, než se vejde na Malou stranu, Úřad vlády i ministerstvo zemědělství.

Protest je kolektivní a apolitický. Víte, proč už měsíc neznáme jména těch, co to organizují? Protože už probíhají dotační kontroly u těch, kteří si dovolili vyjet podpořit německé kolegy. Různí Viktoríni chytrolíni se ušklíbali, že zemědělci bojují mezi sebou, kdo bude lídr. Houby! Politické ambice nikdo z nich nemá. Ale jen někde zlehka zmínili, že takhle to nejde dál a už jim začalo ubývat objednávek a přibylo kontrol od zemědělského intervenčního fondu. Bylo zapotřebí vymyslet, jak to udělat, aby nebyli na ráně ještě dřív, než vůbec vyjedou. Všem je jasné, že po devatenáctém po nich Výborný půjde, ale předpokládají, že jich už bude tolik, že spíš oni půjdou po Výborném.

Dnes, ve středu v 18.00 budou spuštěny stránky www.myzemedelci.cz, kde bude možné se dovolat jednotlivým koordinátorům. Ve stejnou chvíli se vypustí oficiální plakát a požadavky zemědělců. Další informace budou postupně přidávány. Koordinátorů bude přibývat. Trasy šturmu na Prahu se ale zveřejní až na poslední chvíli.

Zemědělci své požadavky vtělili do těchto pěti bodů:

STOP grýndýlu

STOP vyděračským obchodním praktikám

STOP drahým energiím

STOP této nekompetentní vládě

STOP posilování evropských kompetencí na úkor těch národních

V příštích čtrnácti dnech postupně všechny body rozeberu, popíšu a vysvětlím. Nebudu jediný. Dnes se to tam samými Dr. Ing. a PhD jen hemžilo. Ale když se řeklo slovo grýndýl, tak mluvili všichni úplně stejně. Pokud to takhle půjde dál, brzy nebude za co demonstrovat a pokud by se měly splnit všechny odvážné vize europapalášů i našich pětikoaličníků, tak si můžete postupně hledat vhodnou jeskyni k bydlení a nastudovat si z jůtubu, jak vydělat kůži ze psa žvýkáním.

Okamžitě se přidala Asociace samostatných odborů pod vedením Bohumíra Dufka. Začali po své linii dělat přípravy. Další svazy a profesní komory se přidávají. V Praze se všichni potkáme.

Jan Doležal, šéf agrární komory se od příprav distancoval. A nejen to, začal jezdit po republice a obvolávat zemědělce, aby je odradil. Mimo jiné jim vykládá, že Vidlák píše svůj blog, protože je strašně zadlužený. Neví, že jeho autorita stojí tak moc za starou belu, že většina zemědělců hned zvedla telefon a zavolala mi, jak mě pomlouvá a lže. Ne, nejsem zadlužený. Nemám dokonce ani žádnou půjčku. A jestli si někdo myslí, že někdo takový jako Doležal bude zemědělce hájit , tak mu přeju příjemné snění. Tenhle člověk zemědělcům nic nevybojuje, když lže už od první minuty. Má jediný úkol – získat čas. Ideálně do dubna, to už budou všechny traktory na polích a budou zařizovat pro tuto republiku chleba.

Vyřazuju si tě, Doležale, ze šuplíku se Středulou a Dobšíkem… patříš do šuplíku s těmi, od kterých se dá čekat jen to nejhorší.

Jo… hodně dalších lidí z Agrární komory zemědělské protesty podporuje. Víc, než si Doležal myslí.

Prosím, nedržte nám palce. Je nám k ničemu, když nám budete fandit z domova. Přijeďte. Přijeďte zemědělce podpořit do Prahy. Ať ty ulice neucpávají jen traktory, ale i široká veřejnost. Já vím, že je to pondělí a musíte do práce. Vezměte si dovolenou. Budou tam všichni a bude to jedna z posledních příležitostí ukázat jednotu. Grýndýl je průser pro nás všechny. Už teď ho platíte stejně jak Němci… jen oni na to mají třikrát vyšší platy a levnější potraviny.

Pětikolka je už řádně nalomená. Rakušan si dělá svojí agitku, Lidovci jsou koule na noze, Piráti zpackali i to, co jim mělo být vlastní – digitalizaci. Fialovi Scholz nebere telefon a TOPka se třese, že přijde Kalousek. Jestli ty uplynulé dva demonstrační roky neměly být zbytečné, tak prostě přijďte. Od začátku říkám, že nezáleží na tom, kdo nás svolal. Od začátku říkám, že se počítá množství. Říkám to i teď. Navíc se ten grýndýl týká opravdu nás všech a sahá nám do vrecka stále hlouběji.

Bude jednoduše lepší, když tahle vláda nedovládne.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

258 thoughts on “Je to tu!

 1.  „Přiznám se, že nerozumím tomu, proč ministr
  zemědělství už dávno nepřesunul část dotací od agrobaronů třeba k pekárnám.
  Mohli jsme mít okamžitě levnější chleba a pečivo, nižší inflaci a pekárny
  nemusely krachovat. Místo toho dál tečou miliardy agrobaronům“ – píše
  viceprezident Hospodářské komory Tomáš Prouza na Twitteru.

  Chazarský žid Prouza škodí za
  Globalistického Parazita. Marže hitlermarketů jsou famózní. Cenu plynu pro pekárny, pro všechny odběratele, ovlivňuje banksterská spekulativní burza, banksterský podvod GreenDeal, banksterský zločin zničení plynovodů Severní proud, bankstery páchaná válka na Ukrarujně, banksterské SSankce na komodity z Ruska – ovšem velmi lstivě a podvraťácky. Ruský plyn místo potrubím je páchán na LNG, draze přeplouván židovskými tankery a pak zase rozpouštěn v přístavištích.

  Prouza je zrzavá chazarská zrůdička.

  1. An-glosasan tě obejmě, sáhne ti na zadek a do kapes, když jsi ve střehu, tak odvětí, to je u nás takový zvyk. Pojď ke stolu. Dáme si drynk. Kolik máš dětí, kde bydlíš, a há, máš nemovitosti, kolik by jsi za ně chtěl. Mám známé, keří ti za to dají víc. Jaké známé? Psss, chceš prachy?

 2. Jsou závislí na dotacích.
  Jednoduše řečeno chtějí stále vaše, naše daně ….a k tomu se mít lépe.
  Což může také znamenat více dotací.

  Kolik je mezi potenciálně protestujících takových, jako je Vidlák ?
  Aspoň 10 , Lote ? Aspoň 5 ?!? Aspoň dva ?!????
  Proč by je měl Bůh milovat ? Proč by se na ně měl ohlížet ?

  1. Re: Onanym

   Zdá se, že i-y/ í-ý jsi zlepšil, teď řádně promrskej vazby předložek s adekvátními pádovými otázkami.
   Předložka „mezi“ se v češtině určitě nepojí s 2. pádem, milý Onanymku.
   Tak šup šup, do práce!

   1. Každý má právo na chybu.
    Avšak jistě potřebuje každý někoho ostražitého , kdo ho sleduje(nejlépe, když je na něj nasazen, od nějakých úřadů, to pak dostává za svou bohulibou činnost i plat, zaslouženou to odměnu zde – na zemi) a kdo je , krom jiného, i vynikajícím češtinářem.
    Dobré je tvé dílo, bratře. Ty se neztratíš za jakéhokoliv režimu, každý bude potřebovat tvé služby (tvých služeb).
    Pán s tebou, bratře Tarkusi (Emerson, Lake and Palmer, první dva jsou již na Pravdě Boží, bratr Keith hodně trpěl….).

    Promiňte mi toto krátké jazykozpytné okénko. Je také o Nitzschem, vím.

 3. Vidláku až se za 14 dnů dozvíme, že akce zemědělců byla k prdu měl bych pro Vaše psaní úplně jiné téma.

  Televizi jsem víceméně neviděl 10 let ale dneska jsem si vzal večeři do obýváku, kde se žena dívá na kde jakou sračku a zrovna měla puštěný Netflix, seriál Koruna, řada 6, díl 6. Všem kdo mají k Netflixu přístup doporučuji aby to vydrželi a celý díl dokoukali…
  Pokud tady všichni nechápeme, kam se svět ubírá a proč s tím vším tolik lidí tak moc souhlasí, tak toto je odpověď…. Tohle se „promítá“ celému Koza a samozřejmě i naším libtardům
  U filmu se mu svíral žaludek, chtělo se mi grcat ale přesně toto ovlivňuje myšlení lidí, kteří stojí na opačné straně …. ale pokud nebude existovat něco, co si s tím poradí, tak to nikam nepovede…..

  1. On už asi není dávno člen – měl vlastní stranu LEV.
   Členství v jiné straně automaticky vede k zániku členství.

 4. Zatímco Daniel bojuje za zájmy zemědělců, pokračuje degenerace euroatlantické civilizace. Před očima školáků ZŠ tancovali nazí herci “pudrový tanec” během slavnostního ceremoniálu otevření Evropského hlavního města kultury v Bad Ischlu v Horním Rakousku:
  https://tvthek.orf.at/profile/Eroeffnung-Kulturhauptstadt-Bad-Ischl/13895988/Eroeffnung-Kulturhauptstadt-Bad-Ischl/14209962
  Čas videa 1:26:00
  Příjemné pokoukáníčko všem…

   1. Ono už ten chlap v dámských šatech před nimi věstil divný vývoj. Ale napadlo mne, že toto mohla dělat i afročechová, nestát se ministryní.

  1. Celé je to pošahané úplně od začátku, ale to opravdu špičkové „umění“ začíná v čase 0:55. Já myslel, že to toho fousatýho magora už přešlo, ale zjevně to pořád vynáší, obzvlášť když se to platí z veřejných prostředků jako tahle akce. A „pudrový tanec“ začíná už v 1:12 sólovým výstupem principálky toho souborů magorů.

   Ale zajímavý poznatek ohledně fyzických možností a hranic člověka jsem si z toho odnesl. Tomu pánovi na vozíčku podle mne chybí části těla, o kterých jsem si myslel, že jsou k životu nezbytné.

   Jo a pak mi taky není jasné, odkud vycházel ten nadšený jásot diváků, v záběrech rozhodně nikdo nejásal, spíš se tvářili rozpačitě.

  1. Znám jednu dívku, ta má… jednadvacet let (letos již potřetí). Když jí bylo jednadvacet poprvé, měla podobný zážitek, když sama navečer procházela parkem. Nadšeně nám o tom vyprávěla.

   Pán stál v potoce, na sobě rybářské holínky a plášť a pod ním nic. Když dívka přišla blíže, rozhalil plášť a odhalil svou mužnou chloubu.
   Ona (soucitně): „…není vám v té vodě zima?“
   On (dojatě): „…vy jste tak hodná!“

   Předmětná bakterie na obrázku je taky hodná, že nás ušetřila podrobnějšího pohledu.
   Ale lékař, najmě psychiatr, by to třeba uměl léčit. Nebo dezinfikovat.

 5. -Přátelé, jak chceme dělat revoluci a nevytyčit si jasného nepřítele Českého národa? Nebo to bude ve stylu Venci flašky “ Nejsme jako oni“?
  -Jak chceme dělat stávky, a nemít po ruce čísla, jakou škodu způsobili gauneři z Pětidemolice?
  – Jak dlouho ještě si necháme kálet na hlavu?
  – Nevolám po hlasu krve, ale musíme jasně říci, kde Pětidemolice jedná proti-právně a jaká sazba v tr. zákoníku byla porušena.
  – Hesla typu“ Děkujeme , Odejděte!!! … jsou k smíchu!

  Dokud ti zločinci co nám vládnou neuslyší a nepocítí náš hněv, budou z nás mít pudel.

  Nevolám po krvi, ale existuje slib poslance a senátora i eu- poslance a ten pořád platí.

  „“Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.““

  Tento slib je flagrantně porušován pod záštitou UE-parlamentu a zločinci z USA.

  1. Můžete vytýčit nepřítele nebo směr jak stohoven. Nepřítel je snadný, vidí ho každý slepec, směr jak stohoven vyžaduje myšlení. Plán, strategii, postup, technologii, filosofii, poznatky a znalosti které povedou k cíli.
   Potíž je v maličkosti. Lidi se nedokáží politicky shodnout na cíli, na směru na způsobu na výsledku. Terč má několik polí. Uprostřed je desítka.

   1. Na jednom cíli se, v systému soutěže o fiat měnu zatíženou úrokem, shodnou všichni lidé.
    Všichni chtějí těch peněz více.
    😀
    Není to ale málo, Alexandře Filipoviči ?

    No ale takové hedge fondy dokáží i v tomto systému vydělat na tom, že má nějaký objekt těch peněz stále méně a méně a méně….
    Úžasný to systém !
    Jen těch válek, co spoluvyplodil……
    (technická – lidský život se např. i v systému Lend and Lease nijak neoceňoval….svazky knotů ke svícím nebo lyže , nebo tanky…všecko to mělo svou cenu, do centu, ve zlatě…no ale lidský život ne, na to banky úvěr neposkytly)

    1. ANO, banky na život úvěr nedají. Je to ztrátová položka. Knoty na svíčky pro ně cenu cenu mají.

 6. Signalisto, ihned zasáhni!
  Prohlašoval jsi, že jsme se úplně odstřihli od ruského, ideologicky závadného plynu!

  Nebo to byla „metafora“? A teď toto :

  Do Česka nadále proudí plyn z Ruska, a dokonce už představuje většinu dodávek. V lednu činil dovoz ruského plynu na celkovém dovozu asi 62 procent, naznačují data NET4GAS, na která ve středu upozornil ekonom UniCredit Bank Jiří Pour.

  /Hovínky/

  1. Půvabné na tom je ale především to, jak ta mluvící hlava uvádí, že – „… se tak od října 2023 skutečně děje, zároveň ale dodal, že závislosti na Rusku jsme se v případě plynu zbavili.“
   Já jsem to původně četl na teletextu, kde to vyjádření je ještě rigoróznější.

   No, nedali byste jim krejcar?
   L.

  2. Metafora to byla.

   Zajímavé by bylo vědět, za KOLIK ho kupujeme a pokud je levnější, než ten ideologicky nezávadný, jestli nám zlevni.

   1. No, hlavně je zajímavé vědět, za kolik si ten zemní plyn (NG) od těch překupníků nakoupí koncový zákazník. Tedy úplně tu poslední koncovou cenu za 1kWh, včetně distribučních a jiných poplatků.

    Protože mě už výpočtem začíná vycházet levněji cena za 1kWh v případě LPG (liquid petrol gas) alias propan-butan. Tedy v případě alespoň 10kg lahví, které jsou zálohované a vratné, tudíž jejich cenu nezapočítávám. U velkých domovních nádrží nad i pod-zemních to vychází ještě výhodněji.

    1. Při mých častých návštěvách u jižních sousedů jsem mnohokrát viděl nadzemní nádrže na LPG, řádně zaizolované a opatřené bílým nátěrem. Asi to bylo převážně v místech, které nebyly plynofikovány zemním plynem.

    2. Ať si každý lze jak chce. Jsem jednoduchý člověk. Dokud bez problémů zaplatím TUV a vytápění bytu, tak si lžete jak chcete.

 7. Sténak si nemožu pomoct bo si myslím, že když by te belo o téden operatývně dřív bylo by to víc špica.

 8. Tomas Prouza na X:

  Tak jsou konečně statistiky obchodu za minulý rok. A ukazují, že máme neuvěřitelný talent dostat se do krize sami. O utrácení rozhoduje především nálada společnosti – a tím, jak tady politici rok a půl vytvářeli dojem krize, brzdili českou ekonomiku úplně zbytečně.

  Ten, kdo nabodne tohodle zmrda na kul se zaslouzi o cesky stat.

  1. Prouza pochází z líhně ČSSD. Takže se není čemu divit. V té partaji byla zmrdů většina. Čest výjimkám (např. Foldyna, David).

   1. Prouza je hlavně konjunturalista a podrazák. Má to v genech. To se nedá tak dobře naučit, jak to předvádí on. Zatim podrazil všechny, kteří ho angažovali.

    zatím podlézá těm kteří ho dosadili. Až se změní vítr, neseje ho a klidně je podrazí.

  2. Je celkem k pláči sledovat, jak naprostí nýmandi a budižkničemové ala Prouza, jsou neustále vytahováni na světlo boží a jejich bludy zveřejňovány, co by zasvěcené názory odborníků.

   Jako Maryša, když vaří kafe.

 9. Vidlák napsal – „Protest je kolektivní a apolitický.“
  Vypadá to samozřejmě jako hloupost a stalo se to záminkou kvokání mnohých zde /na rozdíl od podstaty článku/.
  Protest samozřejmě není apolitický, když je zaměřen proti politice fialové vlády, byť primárně ekonomické politice ve vztahu k zemědělství /ale nejenom/.
  Já si ale myslím, a také tak tomu rozumím, že Vidlák tím „apolitický“ chtěl ve skutečnosti vyjádřit „NESTRANICKÝ“.
  Protest není spojen – ani organizačně, ani cíli – s žádnou politickou stranou, její řídící strukturou ani jejím programem.
  Kdyby šlo o protest zaměstnanců v zemědělství a nikoliv primárně soukromých sedláků, jednalo by se o něco jako protest odborový. Něco jako minulé protivládní demonstrace organizované odborovými centrálami. Což byly sice akce odborů, ale také ryze politické, protože role zaměstnaneckých odborů je legislativně vyjádřena zcela jinak /kolektivní vyjednávání se zaměstnavateli/.

  Ale nevidím Vidlákovi do hlavy, jen do té své, a proto tomu jeho textu rozumím tak, jak jsem napsal. Čímž neříkám, že tomu tak mají rozumět i kdokoliv další. Každý ať si rozumí čemu chce jak chce.
  Jen si ještě myslím, že by Vidlák na toto téma měl upustit cos slov na vysvětlenou. Aby z něho další a další nedělali hlupáka.
  Každý máme právo na nešikovnost ve vyjádření.
  L.

  1. Já tomu rozumím normálně. Je to nepolitický protest a basta. Zvolení i jmenovaní politici mluví stejně. Je to jejich žargon, oni tomu budou rozumět přesně.

   1. „Normálně“.
    OK.
    Co je politika a co je politické?
    Politikou a politické je vlastně všechno při rozhodování a ovlivňování věcí veřejné správy. A to jak ze strany těch, kdo mají moc rozhodovat, tak těch, kdo mají v rukou způsoby /zákonné i mimozákonné/, kterak rozhodování těch „nemocných mocí“ ovlivňovat.
    V tomto smyslu je každá demonstrace mající nějaký cíl ve směru k onomu ovlivňování věcí veřejné správy /jako v tomto případě/ věcí ryze politickou.
    Nemůže nebýt POLITICKOU.
    Může být pouze nestranickou, jak jsem psal výše.

    Ale rozumím tomu, že rozumět tomu právě takhle je vlastně to „normální“.
    Nicméně znovu opakuji, ať si kdo chce rozumí čemu chce jak chce. Jinou věcí je realizace toho rozumění v praxi. To může mít za následek třeba Řád Bílého lva anebo také kriminál.
    L.

    1. Nic ve zlém, ale myslíte si, že když tu použijete obrat typu: „[…] a stalo se to záminkou kvokání mnohých zde /na rozdíl od podstaty článku/,“ že vás někdo bude brát vážně? Tuto řečnickou otázku vám zodpovím zcela jednoduše, nebude.

     Navíc, proč píšete něco, co jsem tu například já vysvětlil už včera krátce po zveřejnění článku? Cituji (sám sebe): „Jinak jestli tomu pojmu v článku dobře rozumím já, tak je tím myšleno, že __protest není spojen s žádnou politickou stranou__, že jde čistě o vyjádření občanského postoje. Jinak cokoli zasahujícího do veřejného prostoru má politický rozměr. Politika začíná už u svozu odpadu z ulice.“

     A je zbytečně tu dělat kolem pojmu „apolitický“ nějaké myšlenkové veletoče, když je zcela evidentní, že to slovo je v češtině používáno minimálně ve třech významech: 1. nemající nic společného s politikou jako takovou, 2. nemající nic společného s žádnou politickou stranou nebo hnutím, 3. nesledující žádné další politické cíle a neusilující o politickou kariéru.

     1. Milé „tdx“,
      ve svém komentu jsem skutečně napsal – „Vypadá to samozřejmě jako hloupost a stalo se to záminkou kvokání mnohých zde /na rozdíl od podstaty článku/.“
      Vy na tom vidíte něco jako nepravdu?
      A navíc, myslíte že nemám totálně u zadele, jestli mě ti „kvokající“ berou vážně? To je jejich subjektivní vztah, ne můj.
      Já píšu pro ty, kteří primárně myslí a teprve pak píší.

      Proč píšu něco, co jste už „tehdy před válkou s okresním hejtmanem“?
      Jednoduše proto, že po zkušenostech si už vybírám, co mi stojí a co nestojí za to z komentů číst. Včerejší komenty jsem moc neregistroval, podle nickname jste nebyl vybrán ke čtení, byť v tomto případě je to škoda, protože vůbec nepopírám, že jste měl pravdu. Naopak.
      Ale to je pro vás důvod, abych se já zdržel svého a tu pravdu pojednal z trochu jiného úhlu, včetně „naťuknutí“ Vidláka, že by bylo nejlepší, aby se sám vyjádřil – „Já si ale myslím, a také tak tomu rozumím, že Vidlák tím „apolitický“ chtěl ve skutečnosti vyjádřit „NESTRANICKÝ“?
      Berete na vědomí, v kolika vědeckých i populárních pracích byly nesčetněkrát rozebrány různé přírodní, společenské, vědecké či kulturní fenomeny, knihy, statě, básně – „co tím chtěl básník říci“?
      A taky se ti autoři předchozích pojednání cítí dotčeni jako vy, „když už jste to přece vysvětlil“ – parafrázuji.

      No, a tak.
      Přeju vám šťastnou ruku a ostrý brk.
      L.

      1. Vy to musíte mít fakt těžké, mít ten pubertální pocit, všichni jsou idioti, jen já jsem boží, ještě ve vašem věku 🤣

       Tak ještě jednou a pomalu 😁 Říkal jsem minimálně tři významy. A to vaše „nestranický“ pokrývá jen jeden z nich, přičemž z kontextu Vidlákova článku i jiných jeho textů vyplývá, že myslel minimálně dva. Tu vaši nestranickost a to, že nesleduje další návazné politické cíle ani tuto akci nebere jako první stupínek své politické kariéry.

       A když už si tu tak cintáte triko, pokud jste alespoň trochu zběhlý v sociálních vědách, mezi něž právo bezesporu patří, tak jistě víte, že významy abstraktních pojmů užívaných v sociální realitě jsou relativní. Teprve po jejich operacionalizaci se můžeme začít bavit o tom, že pod nimi rozumíme víceméně totéž. Ale jen více či méně. Čili hádku o jedno blbé slovíčko podsunutou trollem by inteligentní jedinec hned od začátku považoval za kontraproduktivní a ignoroval to.

       1. Takové jakési dokonce oficiální povolení neomylnosti má jen papež.
        Jakože zástupce boha na zemi.
        Čemuž sám rád uvěří a tak plácá ledacos, radí a nabádá.

        Nelze však chtít po ostatních lidech, aby tomuto pocitu také nepodlehli, neboť ego je holt ego.
        Je to však lidské a do jisté míry to lze i tolerovat.

       2. Když si, milé „tdx“, považujete za potřebné „cintat triko“ a přivlastňovat si copyright na nějaké vysvětlování, budiž vám přáno.
        Jestli to máte ve svém egoismu lehké nebo těžké, je vaše věc, neodhaduji to, jako vy u mne.
        Každopádně slon to má těžké.

        Vaše slovní eskapáda trpí ale jedním zásadním nedostatkem – sám důsledně nečtete, pouze se potřebujete vymezovat vůči vlastním dojmům.
        Jinak by vám nemohlo uniknout, co jsem výše napsal – „Včerejší komenty jsem moc neregistroval, podle nickname jste nebyl vybrán ke čtení, byť v tomto případě je to škoda.“

        Takže se tu klidně dál přete sám se sebou ve své vlastní důležitosti, mne jste přestal zajímat, jakkoliv do té škatulky kvokajících jistě nepatříte.
        Nezajímáte mě dále z osobnostních důvodů.

        I vám přeji pěkný večer a předtím sledování biatlonu z MS.
        L.

        1. I když to číst nebudete, víte, když napíšete jednu normální větu uprostřed vět posměšně znějících, tak to pořád jako celek bude znít posměšně. A to je přesně ten případ vašich příspěvků v tomhle vlákně. Já proti vám osobně nic nemám, ale na to „kvokání“ a podobně vyznívající formulace se reagovat jinak nedalo. Například na to vaše „milé“, když jsem evidentně rodu mužského. Myslím, že bohatě stačí místní trollové a jim podobní. Nemusíme se ještě hádat mezi sebou. Navíc kvůli něčemu, kvůli čemu za to hádka ani nestojí.

         1. „Myslím, že bohatě stačí místní trollové a jim podobní. Nemusíme se ještě hádat mezi sebou.“ – trochu pozdě, ale za mne určitě 👍

          1. Dík za reakci.

           Víte, příteli, jsem už hodně, opravdu hodně zkušený na to, abych věděl, co chci svým komentem říct a jak to proto formulovat.
           Několik desetiletí jsem se „živil“ primárně písemným projevem, který musel být naprosto exaktní, každé slovo v rozhodnutích muselo mít přesný obsah i význam /samozřejmě profesně právnický – právo se často vyjadřuje v tzv. „kategoriích“, tj. ve výrazech a jejich spojeních, které v běžném jazyku mohou a často znamenají něco jiného, než v té mluvě právnické/.
           Nestojím tedy o to, aby se mě někdo pokoušel „vychovávat“ jak mám co psát, jak co formulovat. Vím to přesně a proto to tak píšu.
           Že to někdo nechápe, budiž. Ale zásadně se vyhýbám hodnocení „ad hominem“. A také si ho vyprošuji od ostatních.
           Že se o projevech některých zdejších „lic“ vyjadřuji jako o kvokání, no, ať to někdo popře.
           Samozřejmě chápu, že oni sami to jako kvokání nevnímají, třeba to považují za vrchol geniality.
           Já jim to neberu, ale to je tak všechno.
           Každý web, na němž jsou otevřeny pod články diskuse, je v tomhle stejný.
           Dokonce mainstream je v tzv. diskusích těmi pablby totálně zaplaven a pokud tomu rozumíme jako vzorku naší společnosti, který má hlasovací práva, tak je jenom s podivem, že jsme zatím stále jenom tak hluboko v análu, jak jsme. Měli bychom být mnohem hlouběji.
           Kdybychom nechápali, že to není průřezový vzorek. Že to je jen „čepobití“ těch kvokálistů.

           Zatím naštěstí.
           L.

  2. Pro demonstrujici to je problem, nebot vetsina kvokajicich si vyraz „apoliticky protivladni protest“ samozrejme ihned spojila s havlistickou nepolitickou politikou.
   Tudiz panuje opravnene podezreni, zda-li pondelni demonstrace neni jen zaminkou k upevneni odkazu Vaclava Havla.
   Aby tam mimo traktoristu nakonec nedorazila jen prazska kavarna.

  3. Já s Vámi souhlasím, Lexi, že Vidlák to tentokrát vyjádřil nešikovně. Ty požadavky jsou přece ryze politické a Vidlák tím slovem apolitický jen mate lidi.

     1. Další z důvodů mě „adiskutózy“.

      Samozřejmě je to slovo velmi nevhodné, přinejmenším v uvedeném kontextu, protože ta demonstrace především bude přímo extrémně politická. Ostatně, stačí si přečíst všechny STOP.

      Platí-li, že Lex nemá právo být brán vážně pro „kvokání“, jak to, že ten stejný reklamující nereklamuje označení Vás soudružkou zmatenou včelou? Bohužel je naprosto samozřejmé, že ta otázka je pouze řečnická, na to jsme tu svědky až příliš opulentního poručíkodubovství. Zde navíc došlo, použijeme-li to „a“ v prvotním smyslu, k jakémusi „atypickému aantagonismu“, protože por. Dub si se svým protějškem za všech jiných okolností naprosto nerozumí… 🙂

      1. Ten scénář tu již byl tolikrát, že to nemůže být náhoda. Milena něco plácne, jiný ji sjede a ihned se objeví piccolomini jako princ na bílém oři. A jak se objeví, tak zase zmizí, pokud se diskuse rozvine. Zajímavé.

       1. Četnost mých komentářů se značně snížila, viz – „adiskutóza“.

        A náš nesoulad je zásadní. Začíná už tím, že Milena nic neplácla, nýbrž souhlasila s Lexem. Zcela smysluplně a oprávněně, což je nutno zdůraznit, protože Lex má naprostou pravdu. Ne proto, že „já to říkám“, což je tu velmi oblíbeným argumentem, nýbrž proto, že demonstrace z politických důvodů a mající politické cíle z principu nemůže být apolitická, a to ani v „jiném smyslu slova“.
        Za což ji nemá kdo co sjíždět. To slovo samo působí zpupně a postrádá svůj smysl, obzvláště v situacích, které jsou tu tolik časté, totiž když někdo druhého kádruje co do jeho inteligenčního či vědomostního potenciálu.. S naprosto nepřirozeným sebevědomím, míjejícím se nejednou o mnoho kilometrů s realitou.

        Ano, jde o kádrování, a to nejen Mileny, ale i Lexe. O to absurdnější, že kádrováci se, sice nevědomky, nicméně přímo chlubí absencí důvtipu – ve smyslu nedovtípení se, co a proč jeden či druhá napsali. Opět, to není proto, že Já První jsem tak pravil, ale proto, že je to z textu kádrovaných subjektů natolik zřejmé.
        Celé to de facto vzniklo z nevhodnosti toho slova, vždyť si protiřečí se všemi STOP. Do textu se nehodí ani kdyby mělo milion druhých významů, na což Lex poukázal a Milena s ním souhlasila. A výsledek?

        Až budete psát k věci, komentáře budou mít racionální jádro a jedinec či skupina kádrováků se do Vás pustí hlupáky, trolly a zmatenými tvorečky, nemajícími právo být bráni vážně, vystoupím proti nim stejně tak. Pomine-li ta má adiskutóza…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *