22 června, 2024

El rebel

Přátelé, nalijme si čistého vína… Že by volbuše tentokrát dopadly podle venkova… no, moc to na to nevypadá. Volební výsledky z prvního kola jsou k Babišovi nepříznivější než byly před pěti lety k Zemanovi a mééédia z něj dělají ještě většího antikrista. Sám Andrejko pak není tak zdatný rétor, jako byl Zeman, takže předvolební debaty nebudou tak úplně jeho parketa.

K tomu je třeba říct, že Babiš je henten vysoký manažer, co na poli byznysu vítězil vlastnostmi vysokého manažera a tady by spíš bylo zapotřebí být kurňa citlivým politikem, který přesně odhadne předvolební náladu a vytáhne přesně to, co lid chce slyšet. Tentokrát je orientace na výsledky k ničemu. Tentokrát je to o řečičkách, co se vedou v hospodě. To vyhrává nebo prohrává volby. Schopnost říct ve správnou chvíli to, co lidi chtějí slyšet. Zeman v tuto dobu především četl noviny, sledoval projevy ostatních politiků a instinktivně odhadl, co bude zapotřebí říct. Babiš v tuto dobu manažeruje a nálady veřejnosti si spíš bere z čísel a grafů.

Tím neříkám, že Babiš prohraje. Jen vám říkám, abyste nebyli smutní, kdyby to celé náhodou nedopadlo. Obě předchozí volby v podstatě rozhodly černé labutě – tedy události, které se vůbec stát nemusely a které během jednoho dne dost posunuly vnímání kandidátů veřejností. Pokud se něco takového stane i teď, vyhraje ten, kdo to lépe vyhmátne a nebo udělá míň chyb. Jako amatérský politolog ale říkám, že šachové figurky jsou rozestavené pro Babiše spíše nevýhodně a nevím, jestli má něco v rukávu. Navíc Pavel má hodně kibiců a Babiš hraje sám. Ale o tom dneska psát nechci.

Mně totiž nejde z hlavy henten Vondrák. Hejtman za ANO z Moravskoslezského kraje. Z kraje, kde se pražská kavárna nikdy nechytala a kde byl volební rozdíl podobně veliký jako v Praze, jen opačně. Já bych rozuměl tomu, že v Praze za ANO kandiduje někdo, kdo se snaží vystupovat tak trochu líbodémo, protože tam jiných voličů moc není. Dovedu pochopit, že pražské ANO může mít nějakou veš v kožichu, která se na vysokou pozici dostala tak trochu náhodou, protože nejsou lidi a dneska je vůbec problém alespoň naplnit kandidátky. (Mimochodem, to je poslední velká výhoda SPD, oni mají stranickou strukturu vybudovanou a jsou schopni pro pražské komunální volby dát do kupy těch dva tisíce lidí na všechny místní kandidátky)

Chápal bych, kdyby třeba Nacher v Praze zkoušel trochou lavírování proti stranickému šéfovi lákat nějaké nalomené líbodémo voliče. On to samozřejmě nedělá. Ale v Praze by to mělo asi tak stokrát větší logiku než v Ostravě. Nechápu, jak může někdo tam ve Slezsku před volbami říci, že to raději hodí generálovi a ještě to zdůvodnit, že Babišovi, na rozdíl od lampasáka, chybí filozofický rozměr… V Ostravě, kde Babiš dostal přes 40% a všichni věděli, že to tak bude. V krajských volbách tam teď proti Vondrákovi vyhraje i babišův plyšový medvídek.

Vondrák si tím naštval nejen ANO šéfa, ale vlastně i své voliče. Jeho vystoupení nebylo o nic méně pitomé, než vystoupení Okamury. V podstatě je to politická sebevražda v přímém přenosu a já marně hledám jakýkoliv benefit takového jednání.

Kromě jediného – schyluje se k větší rebélii.

Nesmíme zapomenout, že Babišovi soupeři také nespí. A jestli Babiš třeba občas řekne donu Pablovi, aby se trhl z ODS, protože ho jinak Fiala přivede do politického záhrobí, tak to samé určitě dělá i Fiala a působí stejným způsobem na zhrzené poslance za ANO. A já se nemohu ubránit dojmu, že Vondrák je taková první vlaštovka a jeho projev, kterým se postavil proti Babišovi ještě před volbami, měl především dodat někomu odvahu. V české politice dělá sebevraždené chyby jen SPD (už třikrát Tomio, už třikrát), ostatní dělají spíše chyby vynucené, ale velmi často to ani chyby nejsou… je to kalkul, který má svůj skrytý význam.

Ve sněmovně teď vláda projednává henty pozvání cizích vojsk i bez souhlasu zákonodárců. Na to nestačí sto osmičková většina. Je zapotřebí ústavní většina sto dvaceti poslanců. Že tento zákon nepotřebujeme ani tak my, jako spíš naši transatlantičtí bratři, to beru jako hotovou věc. Ono vůbec, čím víc nám Fiala s Černochovou a jenerálem říkají, že se nemusíme bát války, tím méně tomu věřím. Zatím všechny kroky, co dělají, směřují k tomu, aby nám ty povoláváky rozdávali. Analýza Mariana Kechlibara jde rovněž tímto směrem. Obě strany už do té války investovaly příliš velké množství prestiže, než aby z toho jen tak vycouvaly.

Nic bych za to nedal, kdyby se brzy ukázalo, že je takových Vondráků víc. Že se tu zákulisně intenzívně pracovalo na tom, aby vševojskové změny v ústavě mohly projít. Jde o dvanáct poslanců… Vondráka už mají a on se tím vůbec netají. On už zvažuje, že vystoupí z ANO = už de facto vystoupil. A protože vystupuje z ANO velmi halasně, tak jediný důvod jeho hlasitosti je ten, že těch poslanců je víc a on jim dodává kuráž. To je jediná politická logika…

Deset, dvanáct rebelů… to je na samostatný poslanecký klub, že?

V příštích dnech bych očekával věci nevídané a neslýchané…

Prvním vodítkem bude dnešní hlasování o o nedůvěře vládě. Jakpak budou poslanci ANO hlasovat? Jako jeden muž + Vondrák? Nebo se najdou i další, co si teď najednou vzpomenou, že v ANO se nedá dýchat? Toto hlasování nám hodně napoví, co nás v nejbližších dnech čeká. Proto také tento článek pouštím v předstihu… ještě před hlasováním.

184 thoughts on “El rebel

 1. Eduard Chmelár
  10. január o 18:12 ·
  Ponúkam vám analýzu, v ktorej som sa venoval nadchádzajúcim českým prezidentským voľbám. Upozorňujem v nej na pascu, do ktorej sa chytilo Slovensko a ktorá teraz hrozí Česku. V nákladnej a demagogickej marketingovej kampani totiž väčšine unikla ako téma hlavná výzva, pred ktorou bude stáť budúci prezident a pre ktorú do niektorých kandidátov investovali isté vplyvné kruhy obrovské peniaze. Česko sa bude podobne ako my rozhodovať, či povolí rozmiestnenie cudzích vojsk na svojom území. A súhlas hlavy štátu je v tomto prípade kľúčový a nezastupiteľný. Preto očakávam, že sa bude do poslednej chvíle kalkulovať a pravdepodobne aj podplácať. V tejto súvislosti nie je bez zaujímavosti čerstvá informácia, že na účte odstupujúceho Josefa Středulu pristálo koncom minulého roka päť miliónov korún od moravského miliardára napojeného na ODS, ktoré odborový predák v priebehu niekoľkých dní „minul“. Viac v článku.

  https://casopisargument.cz/?p=47783

  Taká nekvalitná ponuka tu ešte nebola

  S rozčarovaním konštatujem, že taká nekvalitná ponuka tu ešte nebola. Bývalý český premiér Petr Pithart znechutene poznamenal, že sa nestačí čudovať, kto všetko si na tento úrad trúfa, že to predsa nejde len tak, že niekto si doma v kuchyni povie, že bude prezidentom. Budete sa čudovať, ale skúsenosť zo Slovenska potvrdzuje, že to tak ide. Andrej Kiska sa stal hlavou štátu ako znudený milionár, ktorý sa zamýšľal, čím ešte nebol, a keď v jeho hlave dozrel nápad, že čo takto stať sa prezidentom republiky, navštívil renomovanú reklamnú agentúru, zložil jej na stôl kufrík s tučným obnosom a predstavil sa: „Dobrý deň, som Andrej Kiska a chcem sa stať prezidentom.“ Aspoň takto opísal svoju cestu neznámeho úžerníka, ktorý požičiaval ľuďom peniaze za neprimerané úroky a prepieral ich v charite, on sám.

  1. Najdôležitejšou témou by mal byť mier a ochrana záujmov štátu

   A tu sa dostávame k poslednej výzve: načo potrebujú niektoré politické sily vrážať také obrovské peniaze do kampane na funkciu, v ktorej ide mocensky zdanlivo o tak strašne málo? A to je práve tá pasca, do ktorej spadlo Slovensko a do ktorej môže teraz padnúť i Česko. Je jedna dôležitá funkcia hlavy štátu, ktorá nie je prenosná ani na vládu, ani na parlament. Je to ratifikácia medzinárodných zmlúv (čl. 63 ods. 1 pís. b Ústavy ČR a čl. 102 ods. 1 pís. a Ústavy SR). Bez tejto ratifikácie by nebola možná zmluva, ktorá umožnila rozmiestnenie vojsk USA na území Slovenskej republiky. Preto mali určité kruhy taký eminentný záujem, aby sa dostala na čelo Slovenska práve Zuzana Čaputová. A o to isté sa dnes hrá aj v Česku. Som znepokojený, ale nie prekvapený, že toto nie je téma prezidentskej kampane u našich západných susedov. Českým voličom, ktorí si neželajú, aby zmyslom nášho historického zápasu, kedy sme vyhnali z nášho územia sovietske vojská, bolo, aby sa k nim nasťahovali iné cudzie vojská – odporúčam, aby stanoviská jednotlivých kandidátov k tejto problematike starostlivo sledovali. Veď jediným, kto sa voči tejto téme jasne vyhraňuje, kto sa vyslovuje za mier a odmieta cudzie vojská, je Jaroslav Bašta.

  2. Môžem len poradiť: neurobte tú istú chybu ako my a zamerajte sa na podstatu. Hlavnou úlohou prezidenta v tomto období nie je reprezentovať (to robia lepšie vaši hokejisti), ani zjednocovať národ (to je mýtus), ale byť dôležitým mocenským hráčom v nadchádzajúcich turbulenciách na politickej scéne. Nie je potrebné podľahnúť demagogickej propagande, že ak volíte toho alebo toho, váš hlas prepadne alebo pomôže niekomu, koho nechcete. Prvé kolo je na to, aby ste si vybrali slobodne a hlasovali za toho, kto je vášmu videniu sveta najbližší. Taktika príde na rad až v druhom kole. Veľa šťastia, Česko, želám vám len to, „ať mír dál zůstává s touto krajinou“…

 2. Estonské zamini s tím vyšlo ven, takže úplně zatlouct to nebylo možné… Takže nenápadná zprávička ve čtvrt na devět večer, pěkně pod čarou, přes mobil je vidět až tak ve třetí vlně a zítra, pcha, koho by to zajímalo, bude max. v archivu. Nicméně neráčili prozradit, kdy to proběhlo ani nepřiznali, kdo se k tomu za Č.U.R. podepsal(a). Němci prokázali, že je historická paměť ještě úplně neopustila. Být Andym, co mluví o míru… no, nebudu mu radit, ale možná máme černou labuť těchto voleb.
  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-aby-vitezstvi-bylo-uz-letos-devet-statu-vcetne-ceska-se-zavazalo-k-bezprecedentni-pomoci-ukrajine-40420542

 3. žijeme v úžasné době. Ministr zdravotnictví, který vám doporučí obvolat sto lékáren, si hraje zřejmě ve World of Tanks. Ta radost, když Černochová může udělat Vlastíkovi radost a zajistit mu aspoň jednu hračku v životní velikosti

  „Vy určitě víte, že pan ministr zdravotnictví rád hraje tankové hry, takže já mu interně říkám Leoparde, tak Vlastík Válek je naprosto nadšený z toho, že právě tento tank bude ve výbavě naší armády,“ uvedla s úsměvem ministryně…“

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-leopard-doporucuje-leopardy-vlastik-valek-je-z-nemeckych-tanku-nadseny-prozradila-cernochova-40420405

  A takhle si tu žijeme. i slza ukápla…

  1. A ten jeden havloid řekl zajímavou informaci. Prý, když přivedli za Adamcem Havla, Adamec jim ukázal průzkum veřejného mínění, podle kterého si velká většina občanů ČSSR přála zachování socialismu. Možná prý trochu jiného, ale socialismu, řekl Kocáb. A ještě dodal, že ani Adamec, ani oni tuto informaci až dodnes nezveřejnili.

   1. Tak to je známá věc, lidé tenkrát vůbec nevěřili, že by mohl socialismus padnou a ten kdo se nejdřív probral , ten na tom vydělal , ale kapitalismus v tom žádný nebyl , prostě se zhaslo a kradlo se. Samozřejmě nejvíce kradli soudruzi.

    1. Však se také soudruzi na ten převrat nejvíc těšili. Měli konexe a informace a byli nejlépe připravení.
     Za socíku mohli jen lehce přikrádat, po listopadu si mohli přestat brát servítky.
     Ale fakt je, že během každé náhlé změny režimu vylezou odněkud mazaní týpkové. Asi nějaký přírodní zákon.
     Jinde v tomhle ohledu dopadli ještě hůř. Třeba na Ukrajině.

 4. Tak Kolář se trochu podřekl a prozradil, že kandidaturu generála na prezidenta vymysleli v USA:

  S panem generálem se znám dlouho, vždy jsme se respektovali, rozuměli si. Dokonce tu už dříve byla iniciativa Petr Pavel na Hrad, a když se Pavel vrátil z Aliance, tak jsme spolu založili na základě impulzu, který přišel z americké ambasády …

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-babis-se-opira-do-pavla-i-lidi-kolem-nej-zafunguje-to-na-volice-223825

  1. Vy své lži opíráte o aktuálně z roku 2022, já jsem měl svoji lež založenu na čláku z Babišova iDnes z roku 2019
   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/andrej-babis-vojaci-armada-zmena-zakona-parlament-cr.A190503_192752_domaci_tho

   Nejlepší by bylo, jestli to jde, se podívat na předkladatele, ty podpisy, zápis z projednání v tom výboru a stanovisko předsedy vlády a poslanců, zejména ANO.

   A v současnosti uvidíme, jak budou Babišovi lidi hlasovat o té dnešní variantě.

 5. Díval jsem se na souboj Babiš – Pavel na Blesku.
  Pavel mluví jako Jan Zlatoústý. Babiš bohužel, podobně, jako když jsem jej navštívil před rokem, byl nedostatečně připraven.
  Takže pokud by se volil prezident jenom podle schopnosti žvanit, Babiš by to měl prohrané.
  Jinak debata byla korektně vedena moderátorkou, poprvé po dlouhé době. Je v archivu Blesku ke spuštění.

  1. Re: liška

   Hmm, Tabery – chudák – ještě nepřišel na to, že vojáky lze na frontu dopravit přes Polsko, případně je tam nechat dopravit letadly. Ostatně jako všechen dosavadní „spotřební materiál“.
   Tabery, Tabery, píšu pět a lépe příště.

  2. „Nevěřte žádné zprávě, která není důrazně dementována!“
   (Z nadčasového Jistě, pane ministře)

  3. Co bych udělala já na místě Andreje Babiše.
   Teď už je té hysterie a špíny kolem nás tolik, že už bych se v tom nechtěla plácat ani jeden den. Špinavý a potupený není jen protivník, ale oba dva. Navíc tábor příznivců Petra Pavla je natolik rozvášněný, že si nemyslím, že by ten hnůj přestal létat v případě jeho zvolení, natož v případě vítězství Andreje Babiše. Máme příklad v minimálně 5 let trvajícím dehonestování řádně zvoleného prezidenta Miloše Zemana.
   Na místě Andreje Babiše bych udělala tiskovku, kde bych poděkovala svým voličům a z druhého kola voleb bych odstoupila. Samozřejmě by Andrej Babiš nevyhrál, ale ani neprohrál a současný hnůj by ušetřil nejen sobě, ale i své rodině, i nám, kdo jsme ho volili. Dál by mohl zůstat neporažený v politice jako poslanec a přitom sbírat síly a zkušenosti do příštích voleb. Ani bych to neviděla jako zbabělost, spíš vyjádření odporu k současné hysterii a odmítnutí účasti v ní.
   A konečně, tenhle postoj si už nacvičil svým několikerým odmítnutím účasti v televizních debatách. A my bysme to těch několik let do řádných voleb vydrželi. Stejně i tady se bavíme o menším zlu, tak bychom si od všeho odpočinuli a začali stavět na nových pohledech. A současná vláda a její nohsledi ať se v té špíně a neschopnosti utopí.

   1. To nelze!
    Ke všem neuctivým výrokům na jeho adresu by přibyl ještě jeden:
    Babiš je zbabělec, který neumí prohrávat.

   2. Mě by to taky přišlo jako docela rozumné řešení. Já osobně v druhém kole nepůjdu volit vůbec. Poslední pokus na změnu k lepšímu byl Bašta, kdy jeho zvolení mělo smysl právě pro jeho rozhodnutí odvolat vládu. Tím by udělal pro tuhle zemi maximum a mohl umřít třeba den po tom. Nemělo to podporu víc než 4,5% národa, no tak si musíme tu hořkost vypít až do dna. Co nás totiž teď čeká? Bude to v podstatě nový osmašedesátý. Situace je taková, že namachrovaná Ukrajina už přišla o zbraně, které uměla ovládat a její armáda je z podstatné části pobita. Rusko s Běloruskem chystají koordinovanou ofenzívu, kterou Ukrajinu poměrně rychle obsadí celou i s Kyjevem a Ukrajina sama proti tomu nic nezmůže a nepomůžou jí už ani dodávky zbraní ze západu, protože s nimi její zbývající vojáci (natož mobilizovaní civilisté) neumí. A USA/NATO se teď rozmýšlí, jestli tomu bude jen přihlížet a přijde tak o 30 let investování a veškerou prestiž před světem nebo naopak Ukrajinu obsadí dřív než Rusko všemi armádami NATO a fakticky tak rozpoutá třetí světovou válku. A pokud se rozhodne, že do toho jde (a asi už se tak rozhodlo), my budeme armádami NATO obsazeni jako seřadiště armád – po právní stránce na základě zvacího dopisu od Fialy – stejně jako jsme byli v 68 obsazeni armádami Varšavské smlouvy – nejspíš i s důsledkem trvalého umístěni vojenských základen USA na našem území. A toto jsou vnější danosti, se kterými prezident sám nic nenadělá, i kdyby nakrásně chtěl, zejména když nemá podporu ani ve vládě ani v parlamentu. Je nějaká výhra být prezidentem takového státu v takové situaci? Babišova „nevýhra“ bude pro něj dar z nebes, o to nejspíš prosil to Jezulátko.

 6. Ivan David komentuje výhledy válka na Ukrajině pohledem některých analytiků:

  „Plukovník Reisner i bývalý vojenský poradce německé kancléřky Merkelové generál Erich Vad se shodují, že z války na Ukrajině se stala tzv. „opotřebovávací“ válka“

  „Rusko ale hlavně disponuje úplnou výrobní základnou. Od těžby uhlí a železné rudy, přes tavbu oceli až po konstrukci tanků. Včetně přesných naváděcích systémů, které jsou minimálně srovnatelné se západní produkcí. V EU naopak dochází k totálnímu útlumu průmyslu v rámci Zeleného údělu. I po 11 měsících války jsou odstaveny italské ocelárny kvůli vysokým cenám elektřiny. Belgické ocelárny na podzim přerušily výrobu kvůli nedostatku železné rudy. V Německu výroba oceli během loňského roku klesla na polovinu kvůli vysokým cenám emisních povolenek. Německo plní cíle klimatické neutratily a s ní je válečná výroba neslučitelná“

  Německo a hlavně němečtí zelení si asi budou muset vybrat – jestli chtějí vést válku nebo budovat rozvinutý zelený úúděl. Zajisté je to pro ně Sophijina volba“.

  Bože! Kam jsme to vlezli!

  Bože! Do čeho jsme to zase šlápli!

 7. Tohle je docela hezky souhrn p Paroubka k té lásce a nenávisti. https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/kdo-vlastne-vede-kampan-plnou-nenavisti/
  Mě se tahle nenávist přebalená do lásky a pravdy hnusí. Už jenom na protest proti týhle špíně to AB hodím, stejně tak jako jsem to hodil MZ ačkoliv jsem jeho volič v dobách slávy ČSSD nikdy nebyl ani smykem.
  Tím že někoho půjdu volit mu vyslovuju podporu. Nic víc. Nepřejímám jeho hříchy, za cokoliv ten člověk v životě do té doby udělal nebo dál udělá*. Zhodnocuju jen nějaký predpoklad a mám mizivý množství informací a ještě menší znalost co z nich je pravda a co lež… *Takovou spřízněnost člověk nemá ani se svou rodinou natož s cizím člověkem.

 8. Drobná oprava:

  – zdá se, že 2019 to nenavrhoval „Babiš“, ale jakási pí Černochová z ODS
  – návrh měl podporu sedmi desítek poslanců z tehdejší koalice i opozice
  – její návrh skončil ve sněmovní komisi pro změny ústavy, která nedoporučila přijetí ústavního zákona v předloženém znění

  Co s tou předlohou má společného Babiš (až na to, že byl v té době min. předsedou) mi není jasné.

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vetsi-pravomoc-vlade-at-schvaluje-pobyt-vojsk-na-60-dni/r~3646005ac48011eca06bac1f6b220ee8/

   1. ale taky si všimněte, že Černochová je z dubna 2022, kdežto Babiš to chtěl už v roce 2019
    Takže spíš to vypadá, že mám pravdu já, když si myslím, že obě skupiny vykonavatelů dostaly stejný úkol a obě se snaží seč jim síly stačí.

    1. BINGO.
     Proč by CIA pásla jen jednoho koně, když může pást i toho druhého. Proč riskovat překvapení. Stačí naoko udržovat nevraživost mezi oběma tábory a voliče v představě, že si mohou zvolit jedny nebo druhé.

    2. cit.:
     „Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) … chce, aby vláda mohla napříště rozhodnout o krátkodobém vyslání českých ozbrojených sil do zahraničí a o pobytu vojsk spojenců na českém území bez omezení.

     „Černochová předložila totožný návrh naposledy coby poslankyně v létě 2019, provázely ho podpisy sedmi desítek poslanců z tehdejší koalice i opozice. Její návrh však plénum Poslanecké sněmovny ani neprojednalo. Zasekl se ve sněmovní komisi pro změny ústavy, která se předloni v září vyslovila jasně. „Nedoporučuje přijetí ústavního zákona v předloženém znění,“ uvedla tehdy.“

     versus

     „Vysílání vojáků do ciziny bez souhlasu Parlamentu. Babiš chce změnu zákona“

     Kdo najde rozdíl, má u mne pivo 🙂

 9. Nejen Vondrákovi byla učiněna nabídka, která se neodmítá. A pokud budou USA potřebovat, tak i Babiš byl v Langley již informován co a jak. Pro CIA je úplně jedno, jestli Pavel nebo Babiš.

  1. PS: A vůbec bych se nedivil, kdyby Babiš šel do prezidentské volby jen z důvodu, aby zabránil nějakému překvapení v podobě volby alternativy, když už je ta blbá nálada ve společnosti. To by média vytvořila z Babiše jedinou opozici a nechala hlasovat lid, jestli vyhraje pětikolka nebo šestikolka. Hlavně aby neexistoval nikdo z alternativy. Že, Vidláku.
   Teď už je to jedno a Pavel má kurz 1: 1,14 – tedy Pí.

 10. Šmarda definitivně pohřbil ČSSD.
  Jeho favoritem na prezidenta je generál Pavel.
  No, a starosta Ostravy, Vondrák, je podobný myslitel.

  Je vůbec myslitelné, aby takovým, a podobným exotům, jako je třeba Petříček, dal soudný sociální demokrat hlas ?

 11. Pokud ANO zvedne ruce pro „dočasný pobyt vojsk“ bez souhlasu parlamentu, jsou u mě „mrtvej Homolka“.

  1. Ale prosímvás.. Babiš už to navrhoval v roce 2019 a mrtvej Homolka proto nebyl. ANO hlasovalo pro ta ukrajinská vojenská střediska tady, a taky to nikomu nevadí.
   Prostě si jen řeknete, že nemohl jinak, nebo že je za tím geniální plán, a zase ho budete považovat za jedinou myslitelnou alternativu.
   Nemalujte červené linie, když je nebudete sám respektovat.

   1. Přesně tak, od Langley se táhne za Babišem červená nit rozhodnutí (armádní zakázky, Green Deal, dostavba atomky, Srkipal, Vrbětice, vyhoštění diplomatů, záruky za dluhy EU, …) a veškeré hlasování ANO v Europarlamentu, vždy na straně těch největších eurohujerů a greendealistů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *