18 dubna, 2024

Čekám na signál…

…ten z nebe nepřichází a tak čekám dál.

Přátelé, dneska si shrneme prezidentské události posledních dní a pak dám s prezidentskou volbou zase chvíli pokoj. Moje poslední články byly totiž takové… protichůdné, že to bylo hodně i na poměry tohoto blogu. Nedivte se mi. Chtěl jsem všem názorně ukázat, jak málo dobra v celé politice vlastně je. Všechno má nějakou slabinu, každá úvaha má svoje pro, ale hlavně má svoje proti, každý taktický postup má své mouchy a každé vítězství má svojí cenu. Nelze mít všechno, každá dílčí věc je kompromis kompromisů, nejvíc by pomohla jednota, která je ale z principu dosažitelná pouze nedemokratickým způsobem. Ať uděláte cokoliv, vždycky to bude mít svá rizika, nikdo nedohlédne do všech konců a největší váhu mají mééédia a různé neziskovky řízené zvenčí.

Celé jsem to psal proto, aby bylo nad slunce jasnější, že žádné dobro zvoleno nebude, protože prostě neexistuje. Skuteční hybatelé našeho světa se o to už dávno postarali. Chystáte se volit srdcem? Váš dobrý skutek bude po zásluze potrestán Čapuší Nerudovou. Chystáte se volit rozumem? Místo Nerudové můžete mít Babiše. Všechny ostatní varianty jsou velmi málo pravděpodobné.

Hele, víte co mi hlava nebere? Na ulici leží milion voličských hlasů z posledních parlamentních voleb, které z podstaty věci nemůže dostat Pětikolka, protože tito voliči fakt nejsou líbodémo. Nedostal je Babiš, protože covidová opatření, lockdowny, Čapí hnízdo… Nedostal je Okamura, protože jsou spokojení s tím, co mají a ve skutečnosti nechtějí ani vládu ani odpovědnost. Vyhovuje jim politické podnikání. Místo toho ty hlasy dostal Šlachta, Trikolora, Volný blok, KSČM, ČSSD a další malé straničky. Do sněmovny se nedostali, ale hlasů je to fakt hodně. Z těchto malých stran nikdo nepostavil kandidáta do prezidentských voleb. Respektive, žádný kandidát se na start nepostaví, protože nesesbíral dost hlasů…

Milion hlasů od lidí, kteří k volbám běžně chodí… Žádní ortodoxní nevoliči. Přesto mám pocit, že se o tuto celkem podstatnou sílu vlastně nikdo nezajímá. Ano, jsme voliči z vícero malých stran, ale něco společného přece jen máme. Myslíme si, že tento stát jde do kopru. Jsme protestně naladěni a máme pocit, že nám nikdo nenaslouchá. Jsme protiválečně nastaveni.

Ale hlavně… jsme nezničitelní, protože de facto neexistujeme. Náš počet rozhodně neklesá. Ucházejí se o nás různé straničky i jednotlivci a i když každou chvíli pokazí, co se pokazit dá, jsme sice naštvaní, ale nepřecházíme k libtardům, neděláme comingouty, že odteď milujeme EU, LGBTXYZ+ a liberální demokracii, když nás Vrábel či Havel naštval. Každý lídr, který selže, jen vyprodukuje jiného lídra.

Alternativa je taková améba. Měkká, ale nezničitelná. Nezaložená na žádném konkrétním člověku a naplněná mnoha proudy i názory, které nejsou stejné, ale přesto tíhnou k sobě i přes hádky a rozpory. Ano, demonstrace klesají, ale motivoval tento „neúspěch“ někoho k tomu, aby začal volit ODS?

Jediný spolek, který se nemůže rozhádat, je ten, který nezaložíte. Takhle to máme, ne? Sice se hádáme jak koně, ale nikdo od nás stejně nepřechází k pražské kavárně. Lídři nám selhávají pravidelně, ale nic to neznamená. Volný selhal, na značky se připraví Rajchl… potenciál milionu hlasů je tady… Jen člověk nesmí být břídil a nesmí se zaprodat.

A o těchto milion hlasů se teď na prezidenta vlastně nikdo neuchází. Jako by nebyly, i když jsou. Nebo je to tím, že alternativa nemá napsané stanovy a registraci na ministerstvu vnitra? Tím pádem o ní nikdo neví, nikdo s námi nepočítá i když to dělá milion hlasů, které jsou zvyklé chodit k volbám? Navíc jsou to hlasy, které se o politiku zajímají, jsou schopné se svolat na Václavák, mají své neoficiální a neplacené komunikační kanály, které ale fungují a to den ode dne lépe!

Přitom, celá alternativa v podstatě jen čeká na signál. Vlastně ten stejný, který vysílá náš Derniér Petro Ihorovič Fialenko. Jen s opačným znaménkem.

V předchozích dnech i týdnech jsem v souvislosti s prezidentskými volbami dával do placu různá jména. Ve všech případech z toho vylezlo, že Babiš nakonec spoustu hlasů dostane… i když se skřípajícími zuby. Hele, kdyby Andrejko trochu zabral a párkrát řekl slovo mír a slovo alternativa a nějak zkusil vybruslit z toho hlasování o dočasném výcviku ukrajinských vojsk, tak by to tu prostě posbíral. Hodně lidí si uvědomuje, že je jediný, kdo dokáže dělat soupeře prezidentce Čapuši. Směrem k alternativě je volební kampaň vlastně nejjednodušší. Stačí si všimnout, stačí trochu artikulovat tužby těchto voličů… vždyť my jsme zvyklí, že se s námi zametá… a nepotřebujeme moc. Jen nesnášíme, když se s námi hraje nějaká levárna. Stačí pár slov a alternativa se sama postará, aby o tom každý z těchto voličů slyšel.

Jediná parlamentní strana, která si uvědomuje, že nějaká Alternativa existuje, je SPD. Ale také se častěji setkávám s odsudkem, než s pochopením. Je snazší slyšet Ivana Davida, kterak říká, že jakýkoliv lídr z Alternativy jen bere hlasy SPD, než Foldynu, který naopak má svůj voličský potenciál právě tady, umí s ním pracovat a nemá vůbec zapotřebí nějak plivat na Trikoloru či Láďu Vrabela…

Možná bychom to měli udělat obráceně. Měli bychom teď sledovat, jestli nás nějaký prezidentský kandidát vůbec bude brát na vědomí. Zatím jsme jim byli dobří jen pro ten hlas. Takový Zeman, ten věděl, kde jsme a co chceme slyšet… ale nakonec si to udělal, jak chtěl… ale on už se o naše hlasy ucházet nebude.

Měli bychom si počkat na kousek vstřícnosti. Na nějakou větičku, či celý odstavec, že někdo ráčil vzít na vědomí naší existenci a má alespoň mlhavou představu, čím žijeme. Protože jinak mají pravdu ti, co říkají, že menší zlo neexistuje. K čemu je nám kandidát menšího zla, když jsme pro něj jen kulisa a deset minut po volbách zapomene, že jsme existovali?

Do voleb je ještě přes šest týdnů. Čekáme na signál. Čekáme na to, že někdo bude mluvit o míru, bude mluvit o tom, že chceme mít normální rodiny, normální život, normální práci, že chceme trochu úcty. My si jakoukoliv kampaň uděláme sami. Sami velice rychle rozšíříme každé vlídné slovo, které o nás některý z kandidátů pronese. Dokonce to uděláme s chutí. A kdyby někdo nejenže vyslal signál, ale rovnou i naslouchal…

Už nejsme tak úplně neznámí. Už jsme párkrát zahulákali na náměstích a ukázali jsme, kolik hlasů dohromady máme. Možná se hádáme o kandidátech jen proto, že žádný se o nás výslovně neuchází. Že nám žádný nedal sebemenší důvod ho brát za něco víc, než jen menší zlo. Ani Bašta o nás zatím neřekl jediné hezké slovo.

Kdo z kandidátů někdy řekl slovo „alternativa?“ Skoro bych řekl, že je na čase, abychom alespoň tuto minimální pozornost vyžadovali.

Takže než se budu muset pro nějaké to menší zlo s mnoha riziky a vedlejšími účinky rozhodnout, tak mám ještě čtyřicet dní na to, abych trochu křičel směrem ke kandidátům a čekal, zda nás někdo vezme na vědomí a třeba se i zeptá, co vlastně chceme.

249 thoughts on “Čekám na signál…

  1. Mně by „stačil“ český Fico. Pro začátek.
   Mimochodem jeho tiskovka s reakcí na Čaputovou, bakalháři pochopitelně až na dvě půlvěty totálně zazděná, tak ta stojí za to. Přemýšlím, jestli si někdy i Česká republika zaslouží/vygeneruje takového politika.

 1. Omlouvám se Vidláku,
  ale musím se na údajně hojně čteném webu zastat senátorky Hamplové,
  protože i vláda říkala, že každý má právo na názor
  a že lež není názor, tak by se toho měli sami držet!

  Dnes totiž odsouhlasil i Senát „dočasný pobyt vojsk Ukrajiny“ a proti byly dvě senátorky.
  Paní Hamplovou prý odvezla ze Senátu následně záchranka.

  Je proto nezbytné uvést u veřejnosti (za ni) na pravou míru přetisk dezinformace,
  vyslovené z úst samotné ministryně Černochové o zapojování ČR do války prý díky návrhu paní senátorky Hamplové….

  Kopíruji z přepisu stenozáznamu (asi proto ty chyby) v Senátu:
  *************
  „Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová: Já budu velmi stručná a už by nereagoval,
  ale protože se setkávám s tím, poslední tři čtyři měsíce, že se mi vkládají do úst věty,
  které jsem nikdy neřekla, tak bych chtěla reagovat zejména na paní ministryni.
  V mém příspěvku není NIKDE napsáno, že by ten výcvik měla provádět Česká republika,
  neboť znám mezinárodní právo.
  Takže neříkejte mi tady, co jsem tady nikdy neřekla.
  Na pana kolegu Lásku nebudu reagovat, jeho styl je mi cizí.
  A nemohu-li použít stejný, jako dáma, tak reagovat nebudu.
  A všechny ostatní příspěvky byly naprosto korektní.
  Každý má právo na názor a občané si to přeberou. Děkuji.“
  **************

  Kdo má zájem, počtěte si to celé a ne kýmkoliv zprostředkované.
  https://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/htmlhled

  1. Oprava odkazu (snad tohle bude OK).
   Jedná se o stenozáznam ze schválení pobytu a výcviku vojáků 1.12.2022 v prostředí prý plném změny politické kultury a vítězství slušnosti, tak to jo pane Vystrčile….není názor jako názor a láska jako Láska:
   https://www.senat.cz/xqw/webdav/pssenat/original/106154/89042

   Fakt to stojí za přečtení celé a druhá nesouhlasící senátorka si taky koleduje, té snad vadí i ty naše mírové mise jinde….☺:
   „Senátorka Daniela Kovářová: Dobrý den a děkuji za slovo. Přítomnost našich ozbrojených sil v cizích zemích podle mého názoru musí být podpořena jasnou formulací, JAKÝ národní zájem hájíme. Nestačí chovat se loajálně. Já nechci, aby ozbrojený český voják mířil v cizině na místní domorodce. A proto tento senátní tisk nepodpořím. Děkuji za pozornost. “

   No paní senátorko
   na to Vám dal odpověď Jarek Nohavica „počkáme si až co řekne pan prezident USA…“

   Tož takhle si tu žijeme.

 2. Ano, všichni víme, že volbou Babiše se k lepšímu nic nezmění. Ale vidět ty protáhlé ksichty a slyšet ten dlouhý a hlasitý brekot celé té elitářské, pětikolkové smečky, to mi určitě stojí za to abych ho volil oběma rukama!
  Mimo to se docela bavím, že by ještě dnes někdo mohl, zvlášť „v našem věku“, volit nějakého politika „srdcem“. :-))))

  1. Srdcem se volí v lásce, v politice se musí volit rozumem. Pokud ta parta, co již ovládá vládu, sněmovnu, senát i Ústavní soud, získá i úřad prezidenta, nebude brzy nikdo, kdo by si vůbec mohl troufnout se jim postavit. To je konečná, vystupovat. Ale kam jsme to vlastně dojeli?

 3. Nejvíc protlačovaná je Danuše. Čaputová zafungovala na Slovensku a stejná taktika je tedy aplikována u nás. USA+ GB se svými přisluhovači to tak mají, stejná taktika furt dokola, hlavně, že to funguje. Hádám, že na chudáka generála odpálí ČT a Seznam pořádnou raketu… Samozřejmě, ale to až potom, co se ukáže, jestli postoupí Babiš nebo ne. Kdyby totiž postoupil Babiš a generál, tak si budou muset generála hejčkat a bagatelizovat, že byl komanč 🐎. To se přece neodpouští i kdyby jste byli geniálnější než „Leo da Vinči“.
  Pokud, ale postoupí Danuše s generálem, tak válečníka pěkně hezky odporoučí řádnou mediální bombou. Už se těším na to, jak to navlíknou a co vyhrabou 😃. Pokud jde o Babiše, tak ten se dostane max. do 2. kola, kde bude vzápětí poražen mediální smrští a naší vlastní absencí taktiky. Je to přece Babiš, postkomunista a Covidový despota.
  Bude se mi chtít 🤢🤮 až budu muset poslouchat sebeujišťující slinty svaté trojice Danuše+Fialovci+Vyskoč ze senátu. Bude to situace, kterou tato země naposledy zažila pred 33 lety nebo po roce 1620.

  1. No aby nakonec ze Spolu nebyla Společnost přátel žehu.
   Pavel Hasenkopf:
   Můžete si o Babišovi myslet cokoli, ale je JEDINÝ, kdo může dát stopku pětikoalici. A nemluvím teď o prezidenstkých pravomocech, ale o politickém šoku, který by jeho zvolení již v prvním kole vyvolalo a který by obratem rozmetal na padrť vše, co drží pětikoalici pohromadě.
   Btw, Babiš bez Antibabiše by neznamenal nic. A Babiš Antibabiše nestvořil.

   1. Souhlasím, jenomže jeho zvolení v I. kole je prostě nemožné. Napadla mě taky úvaha, o tom, co by se stalo, kdyby nakonec Babiš z politiky úplně zmizel. Co by ty loutky devadesátkových kmotrů a americké ambasády asi dělaly? Na čem by postavily svoji ideologii, když už by nebyl arciďábel Babiš. Asi by svoji ideologickou vyprázdněnost kompenzovali podkuřováním Ukrajině, Zelenskému a americkému velvyslanci s Uršulou. Jenomže to je něco, co dlouho nevydrží. Má to asi takovou trvanlivost jako zlevněný gervais sýr z Lidlu. Takže abych tu úvahu zakončil, tak si myslím, že, kdyby se Babiš odloroučel definitivně z politiky, tak by zmizela ideologie Pětikolky a jablko sbáru alternativců, neboť pouze rozkol alternativy díky Babišovi a přítomnost Babiše v politice drží Pětikolku a jiné morální masturbanty u moci.

    1. Pětikolce téma Babiš dlouho nemůže vydržet, chytila se do vlastní pasti. Čím víc se vrátí kandidátů do voleb, tím víc se rozdrobí hlasy a jediný kdo na tom může vydělat je Babiš.

  2. Jason : „Bude to situace, kterou tato země naposledy zažila pred 33 lety nebo po roce 1620…“
   Ne, bude tu situace, kterou tu zažíváme při každých volbách. Protože někteří jsou přesvědčeni o své pravdě a vyšší morálce, než má jediný kandidát, který by trochu mohl změnit směřování země. Už je to otravné – po každých volbách zklamání, rozebírání kdo za podělaný výsledek může a přitom ani není třeba taktizovat, stačí si jen ujasnit, co je jediné východisko a toho se držet.
   I tady stačí dva,tři trollové, aby v lidech vyvolali pochyby. Myslím, že když jim do voleb jen trochu navýší gáži, bude se tu vítězství kandidátů pětikoule nakonec oslavovat. Ach jo, lidi!

 4. 1. Kaviár je, byl a bude … ale ne pro každého, soudruzi – tak ten starej vtip asi znáte.
  2. Naše měna je pevná a měnová reforma nebude, všechno jsou to fámy, které šíří třídní nepřátelé … Tonda v předvečer měnové reformy 🙂
  3. https://www.eru.cz/hodiny-predstavujici-dobu-spicky => plynu a elektriky máme dost pro každého, ale kdyby jste jen tak ze cviku snížili v:

  Pracovní dny 9:00–10:00, 13:00–14:00, 16:00–17:00
  Nepracovní dny 11:00–12:00

  Odběr toho čeho je dost … som z teho vaľaaký zmetený ..

  1. U EO.N je to běžná praktika už mnoho let. Mám tarif, kdy jsou 4 h denně za vyšší cenu právě v tomto čase energetických špiček.

   1. U velkých velkoodběratelů to funguje už léta letoucí. Nastupovala jsem po škole v roce 1973 a ani tehdy to nebyla novinka. Odečítalo se každý měsíc a u velkých strojů byly speciální elektroměry, které zvlášť zaznamenají odběr mimo špičku a v době špiček.
    Že by něco podobného fungovalo pro domácnosti, to je pro mne nová informace.

  2. No mi došlo vyúčtování za uplynulou dobu. Je to jak jsem očekávala. Hned od února nastavené šetření EE, slabší -šetřící žárovky, ruční přepírání, nepřítomnost televize a rádia a další z dávna si pamatující způsoby nám snížili spotřebu o skoro polovinu. takže současná záloha stačí. No a plyn se uvidí , to vaření víc druhů jídel na jeden zátah v troubě, taky by mělo udělat své. Než vařit na 4 hořácích. Nedostatek tepla v místnostech při vaření se kompenzuje svetrem a tepláky… ještě z dávna. To jen tak…

 5. A co na to vàclav havel?
  Nad kostrou mu roste šťavel
  zvaný zelí zaječí.
  Náhle dítě zaječí!
  Nabodlo se na pcháč oset
  hrob václava je jím poset.
  Anebo je kousla zmije?
  Vašek si tam klidně hnije
  spokojený s dnešním stavem.
  Chrochtá si tam spolu s bravem.

 6. Sorry, ale
  OT1
  “Informace, které přicházejí do ruské SVR, ukazují, že Varšava urychluje přípravy na anexi západoukrajinských oblastí: Lvovské, Ivano-Frankovské a většiny Ternopolské oblasti Ukrajiny,” řekl Naryškin agentuře RIA Novosti.

  Šéf SVR s odkazem na údaje rozvědky upřesnil, že polské vedení se snaží jednat aktivně a vytrvale z obavy, že se vedoucí partneři v NATO budou v zimních měsících snažit jednat s Moskvou a ignorovat zájmy nejen Ukrajinců, ale i Poláků.
  ……
  Podle Naryškinových informací polský prezident Jerzy Duda pověřil příslušné služby, aby neprodleně připravily oficiální zdůvodnění polských nároků na západní Ukrajinu.

  Šéf SVR zdůraznil, že polské úřady zahájily archivní vyšetřování volyňského masakru z roku 1943, na jehož základě Kyjev obdrží “závažné restituční požadavky”.

  https://www.novarepublika.online/2022/12/rozvedka-odhalila-pripravy-polska-na-anexi-zapadni-ukrajiny-sef-svr

  OT2
  Na naší ambasádu do Moskvy míří posila v osobě Jiřího Čisteckého, letitého karierního diplomata a dosavadního generálního konzula v Istanbulu. Má pracovat jako zástupce velvyslance. Pivoňka by měl za měsíc skončit a jelikož diplomatické vztahy mezi ČR a RF jsou zabetonované nelze zřejmě provést změnu standardní cestou. Údajně se má pokusit prozkoumat možnosti jakéhosi „urovnání“. Povídala jedna paní.

  P.S.
  To jen aby nám v rumrajchu něco neuniklo.

   1. Navíc ukrchlici v Polsku nemaj na růžích ustláno, dokonce po nich chtějí, aby platili za ubytování, považte tu drzost… Taky jsem zachytila, že polští vojáci, co se dovolenkujou na UA se nemaj rádi se svými ukr kolegy, dokonce se tam bijou mezi sebou… A taky se proslýchá, že domu z dovolenky se vrátilo už prý 1700 napytlovanych polských. Jakýsi nedůvěryhodný regionální pisálek psal o naštvanych občanech, co si stěžují na obtěžování čestnými salvami, když ty dovolenkáře pohřbívají…prý je to neúnosné, bo je to furt a taky v noci. Ale zase budou mít za humnama veeelky hřbitov v emeryckem stylu. Jistě nějaké dezinformace.
    A ještě trochu OT, ale možná ani ne.
    https://sk.news-front.info/2022/11/30/kto-znicil-energetiku-ukrajiny/
    Drsné, syrové, ale krutě pravdivé

    1. Rejpalko, taky jsem to četla. A kdesi, už dávněji, jsem četla, že se Zelenský domluvil s Polákama na spojení západní Ukrajiny s Polskem,asi federace ?? a hlavní město Lvov. To by zapadalo do vašeho příspěvku. Tak to třeba nebyla tehdy tak úplná kachna. A to by se Evropa měla zachvět, protože Polsko má velkou armádu a spolu s vytrénovanými ukrajinskými kyborgy, no to by mohl být mazec. A proti tomu našich 67 pohlaví a větrníky. Kdyby se mě to netýkalo ,tak bych si tohle kino dala s pobavením, takhle dost trnu.

   2. Podle mě Rusové ukravinu anektovat nikdy nechtěli a nechtějí.
    Vychází mi to z laické úvahy, že stále by v anektované zemi zůstal nezanedbatelný počet protirusky naladěných lidí, nebo dokonce i „partyzánů“.
    I kdyby se to nějakým zázrakem podařilo, tak řízení a ovládání takto anektované, durch zkorumpované a zčásti nepřátelsky naladěné země, by bylo skoro nemožné a stálo by to strašidelné peníze.
    Nasvědčuje tomu ostatně i hluboké ničení „velké“ energetické infrastruktury, kterou by nejspíš v takové míře neničili, kdyby tu zemi hodlali později anektovat. Ale je možné a klidně si to připustím, že ruské strategii jen nerozumím – a že pozdější obnova/modernizace energetických sítí Ruskou federací, nebude ve skutečnosti až tak drahá, jak si představujeme (nebo kolik stojí u nás).

    A nepochybně se ti stejní Rusové, těm polským choutkám leda tak smějí.

    1. To by museli Kremelští upadnout na hlavu. Mají svých starostí dost. Rozhádaná a zbídačelá Ukrajina by jim byla nanic. Kdo má zdravé ruce vydělává v cizině a doma budou pomalu jenom penzisti a děti.
     Rusku jde, podle mě, jenom a pouze o zastavení rozpínavosti NATO. Rusům je jasné, že prosperující Rusko je pro Bílý dům nepřijatelné.

     1. Tak jestli tou cizinou myslíte ten půlmilion v ČR po 24.2., tak já mám trochu jiné informace o tom, jak tady těma zdravýma rukama vydělávají.

   3. https://www.topcz.net/putinuv-zamer-roztristena-bezzuba-ukrajina-rozdelena-100-kilometru-sirokym-uzemim-nikoho/
    Autor: Mike Whitney, 29. 11. 2022
    Zdá se pravděpodobné, že Rusko prosadí řešení. Pokud se podle očekávání ukáže, že Západ nemůže nebo nechce vyjednávat, pravděpodobně bude pro Rusko výhodné prosadit maximalistické řešení. Anebo Rusko “ vyjedná“ tím, že ukáže, že může na západní Ukrajině vytvořit mrtvou zónu tak velkou, jak se mu zlíbí. Pokud Ukrajina a její američtí pomahači nepřijdou k rozumu, bude tato mrtvá zóna strašně velká.“
    https://www.topcz.net/wp-content/uploads/2022/11/ua-demzona.jpg

    Neboli, demilitarizovaná zóna jako V Koreji.

  1. Poláci si šavle brousí
   ukrajince ve snu rdousí
   koně kryjí pásy plechu
   učí je jet bez oddechu.

   Hyje hyje Penelopa
   tam na tego lidoopa!
   Grodno, to je miasto nasze!
   Vystartují ze salaše,
   z Bialowieże, z Tucholy;
   jadżemy na chocholy!

  2. Ta anexe území Polskem by ale ledasco vyřešila. Už by to nebylo jen Rusko, které brání své.
   Ovšem Volyně, nebo třeba i pravoslaví vs křesťanství, nebo latinka vs azbuka…no, nebude to jen tak.

 7. FB: Petr Robejšek
  Včera 7.39

  Morálka za všechny prachy
  Po útoku Ruska na Ukrajinu přestalo v Rusku prodávat mnoho známých západních firem. Německý informační bulletin Deutsche Wirtschaftsnachrichten zveřejnil 23. listopadu souhrnný text, který ukazuje, že mnoha firmám morální rozhořčení dlouho nevydrželo.
  Coca-Cola změnila název právnické osoby, která je v Rusku zastupuje a pokračuje v podnikání. Podle serveru Deutsche Wirtschaftsnachrichten jednal podobně i americký výrobce zavazadel Samsonite International, který svůj ruský podnik prodal vedení své místní pobočky. Od srpna byly obchody znovu otevřeny pod názvem „Suitcase Pro“.
  Americký výrobce sportovního oblečení a obuvi Reebok převedl své ruské aktivity na (turecký) holding FLO-Retailing. Podle Deutsche Wirtschaftsnachrichten budou v Rusku obchody s výrobky Reebok otevřeny pod názvem Sneaker Box. Obchody konkurenta Nike koupil ruský řetězec Sport Point a první z uzavřených obchodů byl nedávno znovu otevřen v Moskvě pod názvem NSP. Americký výrobce oděvů Levi Strauss & Co obnovil činnost v Rusku pod novým názvem JNS.
  Microsoft sice na jaře oznámil stažení z Ruska, ale na podzim se jeho software zcela oficiálně objevilo. Nyní si Rusové mohou zakoupit licenci na Microsoft Office, Word, Excel a další programy a operační systém Windows 10.
  Začátkem března oznámila společnost Apple pozastavení prodeje v Rusku. Ale již v létě začaly telefony do Ruska opět proudit, včetně nejnovějšího modelu iPhone 14. Nejprve zřejmě prostřednictvím šedých kanálů a počátkem podzimu oznámil maloobchodní řetězec M.Video oficiální zahájení prodeje nových telefonů, informují Deutsche Wirtschaftsnachrichten.
  Nevím jak vám, ale mně připadá zvláštní, že se zrovna ze Spojených států, které ostatní země nesmlouvavě tlačí do sankcí proti Rusku, tolik firem a tak rychle vrátilo zpět na ruský trh. Nebo mi uniklo, že Rusko udělalo Ukrajině nějaké ústupky?
  Také západoevropské firmy to táhne zpět. Francouzská kosmetická společnost L’Occitane na jaře ukončila provoz, ale všech 110 prodejen je nyní opět otevřeno. Název se změnil, ale sortiment zůstal stejný. To španělská značka Mango se s tím tak nepárala. Na jaře obchody zavřeli, ale v létě se pomalu začaly znovu otevírat pod svým „pravým“ jménem. Deutsche Wirtschaftsnachrichten informují i o tom, že se také značky obuvi Bugatti, Ecco a Ekonika a parfémy Pierre Cardin, Clarins, Garnier, L’Occitane, L’Oreal Paris rozhodly obnovit dodávky do Ruska.
  Je to tak, že se morální zápal manažerů přes léto vypařil, nebo západní firmy prodávají výlučně Putinovým odpůrcům? Jsem si jistý, že by nás jejich PR-oddělení ujistila o tom, že solidarita s Ukrajinou nepoklesla ani o milimetr. A jelikož na ruském trhu stouply ceny mnohých západních výrobců, tak možná Putina trestají takhle. Rafinované, viďte?

  1. Trh v bezmála 150M zemi je docela pádným důvodem, proč se ho nevzdat.
   Dobrovolně se ho vzdali jen pitomci v čele s EU, potažmo námi. Není to nic nového. Tenkrát doslova bezedného, post sovětského trhu, lačného po všem jen trochu lepším, než byla tamní tehdejší produkce, jsme se radostně vzdávali už v roce 1990. Už nikdy se nám nepodařilo, vrátit se na tamní trhy v takových objemech smluv, které platily na přelomu 80. a 90. let.
   Už jsem to tu psal – obuvnický gigant Svit, mohl pokračovat v tehdejším objemu produkce ještě minimálně 5-7 let a komplet všechno mohlo být exportováno právě tam, do států bývalého SSSR, kde si kloudné boty a v rozumné kvalitě neuměli sami vyrábět.
   Ta produkce mohla při rozumném plánování (tedy ne s bývalým, nekompetentním ředitelstvím) zaplatit i další modernizace strojního parku Svitu. Ta ostatně už nějaká léta běžela, zhruba od roku 1983.
   Byla odstartována rozběhem moderních linek pro Nike a Pumu v budovách 113-123-133 a měla pokračovat rozšiřováním na výrobu dalších druhů sportovní, pracovní i konfekční obuvi pro zahraniční i tuzemské zákazníky.
   Dva z těch moderních, strojních komplexů a příslušenství (vstřikolisy, výroba speciálních lepidel, vf svařování, ultrazvuková povrchová úprava), zaplacený ještě československou vládou, nebyl v roce 1991 už ani vybalen a zkompletován. O likvidaci Svitu už zřejmě bylo rozhodnuto..
   Pokud o tom někdo víte ještě víc, než já od své kamarádky z 8. etáže 21b. (jen zasvěcení vědí, co tam bylo), tak bych velmi uvítal další podrobnosti.

 8. Stát jde do kopru…
  No a co? To je nepodstatné.Stát, jako forma, je obnovitelný.
  Podstatné je, aby nešel do kopru národ.
  Třebaže někteří, příkladně Špidla, míní, že národ podstatný. Že podstatný je stát, který lze naplnit jakýmkoli obyvatelstvem. Stát jako sud, který naplněn čímkoli, přemění to na požadovaný obsah.

  1. Jenže stát je nástroj národa na přežití. Jsme v situaci, kdy při kolapsu státu a rozpadu společnosti velká část populace nepřežije ani fyzicky.
   Náš stát pod vedením šestikoalice v podstatě likviduje svoje vlastní obyvatelstvo. Ale řešením není zlikvidovat stát jako instituci, nýbrž obnovit funkci té instituce tak, aby nešla proti občanům.

   1. Cokoli se na BV podělá má tragický dopad na Evropu.
    Milovníci Alláha to berou křižák jako křižák a přes Atlantik to mají poněkud z ruky.
    Tak si ty účty, oprávněné! , vyříděj s náma.
    Když jim Bin Ládin shodil dvojčata a dal tak ochutnat jejich vlastní medicínku, tak brečeli jako želvy.
    Dneska v Jemenu probíhá opravdová genocida , umírají tam na podvýživu a průjem hlavně malé děti.
    Nikoho to nezajímá, “ demokratický svět” drží Saúdům palce, ať si už konečně poraděj s tou škodlivou verbeží. Která né a né políbit těm správným prsten.

    1. Najděte si (jestli ještě chcete) v archivu dnešní program – pořad ve 14:33 – podcast s názvem „Vinohradská 12“.

     1. Velmi poučné hned na několika „frontách“. Jednak typický aktivismus „nestranného veřejnoprávního moderátora“, na druhé straně na dnešní dobu velmi nezaujatý a objektivní postoj komentátora, který evidentně ví, o čem mluví, z čehož má moderátor jistě pramalou radost. A nakonec nastínění vyústění demonstrací v možnou katastrofu, horší nedávného „arabského jara“.
      Velmi zajímavé bylo také hodnocení komentátora účastníků demonstrací, jejich různorodost, absence smysluplného programu, osobností, vůdců – pouze s jediným cílem: svrhnout vládu! Co mi to jen připomíná. 🙂

    2. Co nás má spláchnout? Davy pořádně naštvaných milovníků Alláha, kteří prchají ze svých rozvrácených zemí.
     Irák byl poklidná země, Saddám byl Baasista, strana Baas je něco jako u nás socani. A i mnohonárodnostní Sýrie slušně prosperovala. O skomírajícím Libanonu, kdysi Švýcarsku východu, hanba mluvit.
     Ti lidé tam se z americké bratrské pomoci budou vzpamatovávat ještě desetiletí.

 9. Jen si namlouvejte jak ON veliký stratég musí pragmaticky lovit na druhém břehu a proto nás musel kopnout do zadnice. Protože, máte pravdu, řada naivů mu to skutečně hodí i tak. Abyste ho mohli z „pragmatických příčin“ omlouvat, že „tu dobrou“ věc nemohl přece udělat aby neztratil „ty“ z toho druhého břehu.

  Vážení, ale tahle pohádka je možná dobrá pro malé děti, ale v praxi to znamená, že volíte někoho kdo na vás z vysoka kaká, a jak jsme se již bezpečně přesvědčili, kakat bude i nadále.

  Možná nemám na tyhle jednoduché Admirálské počty, ale když mě někdo kopne do řiti 10a vícekrát za sebou, vychází mi z toho něco úplně jiného než vám.

  1. Ten poměr získaných/ztracených hlasů je krutá realita, kterou nijak není zapotřebí „si namlouvat“. Babiš je chladnokrevný pragmatik, který chce uspět v prezidentské volbě, nikoliv dopřát pocit vítězství „alternativcům“, kteří zhusta nevynechají příležitost otřískat mu o hlavu cokoliv, co se namane (viz debaty posledních dnů). Kdyby si spočítal (nechal spočítat), že se mu vyplatí otevřená podpora vidláka, Rajchla a Vrábela, tak by to udělal a čerta by se staral o jekot bakalhářů o „opření se o proruské síly“. Jelikož to nedělá, má spočítáno, že se to nevyplatí. Ve finále se možná nějakých „jemných signálů“, které by chtěl zachytit vidlák (já nakonec taky) dočkáme, ale maximálně to bude velmi opatrný valčík mezi vejci. Navíc, a to má bezpochyby spočítáno taky, některým se prostě nezavděčí a přes požadavky až, až, až … by jejich hlas stejně nakonec nedostal. Nakonec dobré důvody, proč ho nevolit, jsou zřejmé a mnohokrát probrané a proprané. Ten jediný, proč ho volit, bude ve finále skutečnost, že daleko větší pohádkou pro malé naivní děti je představa, že s Pávkem/Čapuší na Hradě na tom budeme úplně stejně.

   1. Domnívám se, že jakákoliv podpora alternativy (i třeba hypotetická) je od něj vyloučena. Jednoduše proto, že on jede na dotacích z brusele, a oni mu jasně vysvětlili, co bude následovat, když nebude ctít evropské hodnoty. Jekot bakalhářů je mu myslím dost jedno, pro něj je zásadní postoj EK který řeší s těmi dvěma prostitukami, které tam instaloval. On chce získat podíl na moci zejména proto, aby mohl ušákům a eurokratům vnutit představu, že bude lepší místodržící než pětikolka. A z toho nám ani naší zemi nic nekouká.

    Myslím že řešit kdo bude větší zmetek než ti druzí je špatně. Pokud chceme něco změnit, potřebujeme zásadní změnu přístupu – hmatatelný protest, který bude nepříjmený, bolestivý a mediálně atraktivní. Jedině přímý střet vyprofiluje opravdové vůdce.

    1. 1) Naprosto souhlasím s tím, že je to hajzl.
     2) Opakuji poslední dvě věty z minulho příspěvku.
     3) Na protesty tohoto typu je ještě brzo. (Většinově, zatím výrazně) ještě je na benzín, ještě je na jídlo, ještě je ho v krámech dost, ještě je i na dárky i na chlast, ještě teče voda, svítí světlo a jde plyn, ještě se nerabuje a nezapalují auta. Ještě se dělá obecní vánoční výzdoba, děti chodí do škol, ještě je jednociferná nezaměstnanost, ještě neodvádějí dvacetiletý kluky na smrt za poklepání na rameno studených prdelí bezdětných štěken. Ještě se topí, ta studená škola před cca 14 dny byla vyřešena do druhého dne po medializaci – tohle by bylo přesně to, co místodržící pětismečka nepotřebuje.
     Otázkou samozřejmě je, jak rychle a v jakém počtu se výše zmíněné záležitosti dostaví a jestli pak bude vůbec čas na nějaké přímé střety a hmatatelné protesty.

  1. Ale je co ddat.
   Narážka na bytové družstvo je nefér, R. učil v 60. na práv. fakultě. Což je kvalifikace, odejit byl za normalizace.
   Paroubek mu prostě nemůže odpustit rok 2009. A taky ztrácí úroveň. Říkám jako jeho bývalý volič

 10. Přijde mi, že jsme zřejmě národ blbů, když nedokážeme vygenerovat jedinou osobu jako kandidáta na prezidenta, která by měla pro funkci aspoň minimální kvalifikační předpoklady, byla reprezentativní a neměla zásadní nedostatky. Zároveň jsme banánová republika, která se rozhodně nemůže tvářit jako právní stát, protože případné vítězství Andreje Babiše je bráno jako ovládnutí nejvyšších rozhjodovacích center moci Babišovou ekonomicko-politickou mafií. A já si dokonce myslím, že to je zcela relevantní obava. Prostě zvolením Babiše za prezidenta se ČR definitivně stává Ukrajinou. Tam se totiž politické strany nedělí podle politických názorů, ale jsou to jakési prospěchářské fankluby vždy příslušného „jejich“ oligarchy – ochránce, kterému všichni v dané oblasti rezignovaně slouží a z deklarované loajality čerpají osobní prospěch. Přesně tam zvolením Babiše směřujeme. Dále jsem názoru, že zahraniční politika státu v zásadě nezávisí na osobních názorech prezidenta. Prezident je od toho, aby jako reprezentant dojednal to, co mu bylo nařízeno z týmu jeho poradců, vlády a reálných rozhodovacích thinktanků. Volba prezidenta je tady tedy přeceňovaná. Důležitá rozhodnutí státu prostě nesmí záviset na tom, jak se prezident vyspal a jestli mu manželka včera nedala. Za daných okolností, kdy vrcholem morální a politické vyspělosti u nás je Babiš, se domnívám, že tento stát zrušit a nechat se připojit k nějaké sousední civilizované zemi, by nebylo až tak od věci. Zvolení Danuše povede ostatné fakticky k témuž.

  1. Ano, jednim slovem tragedie.

   Ale ke komu se pripojit?
   Bratri Slovaci nas nechteji. Ti se naopak chteli oddelit.

   Nemci? To je prave velky omyl, kdyz nekteri slovutni analytici a ekonomove vyhlasuji, ze jsme stejne uz skoro spolkova zeme. Nemcum to naopak takhle vyhovuje, tretinove platy, duchody, socialno… Kdepak ti nas taky nechteji.

   Rakousko? Tak to nevim, tam jsme byli 300 let… A mozna hned po spojeni by chteli zavrit Temelin.

   Zbyva Polsko. Chce nekdo jit prednostne do zakopu na Ukrajine? Polaci pry schaneji kanofuter. Vlastni si schovavaji az do druhe linie. Jeden obri krchov vlastnich uz jim staci.

   1. Já bych udělal personální unii s Finskem. Lid je tam dobrý, máme tu a tam stejné historické zkušenosti a hokej hrají dobře. Učit se navzájem svoje jazyky by byl dobrý masakr pro obě strany. Kdo už by se naučil Finsky, nějaká amerikánština by byla levou zadní a čeština pro ně by byla taky výzva.
    Zavedl bych u nás povinnou vojnu jako mají tam, tam bych zavedl možnost nošení zbraně jako máme tady, oni by se od nás naučili chlastat s mírou a zrušili by omezení, nás by naučili se saunovat.
    Trochu bychom je obohatili cynismem a drsným humorem, oni by nám předali základy Sisu.

    Akorát by bylo riziko, že by nám disproporčně odváděli ženské…

    1. Re: gogo

     Ženské bychom mohli pružně směňovat za dvojnásobný počet sobů.
     Takový sob se taky hodí do domácnosti.

 11. Vidím špatný, velký špatný ….
  „Spojené státy a Severoatlantická aliance se přímo účastní války na Ukrajině, protože dodávají Kyjevu zbraně, prohlásil dnes na tiskové konferenci týkající se bezpečnosti podle agentury TASS ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Západ měl podle něj reálnou možnost odvrátit konflikt na Ukrajině, ale nehleděl na ruské zájmy. Dřívější vztahy Ruska se Západem už se neobnoví, zdůraznil podle agentury RIA Novosti šéf ruské diplomacie.

  „Vyřazujeme z provozu energetické objekty na Ukrajině, které vám (Západu) umožňují dodávat Ukrajině smrtící zbraně sloužící k zabíjení Rusů, takže nemá cenu říkat, že se USA a NATO neúčastní této války,“ uvedl Lavrov. Použil přitom přímo slovo válka, přestože dosud Rusko konflikt na Ukrajině označovalo spojením „speciální vojenská operace“. Sdělil také, že ve většině případů určují cíle, na něž Ukrajina útočí, její západní „páni“.

  „Až jednou naši západní sousedé, protože se sousedstvím se nedá nic dělat, a naši bývalí partneři budou mít zájem na obnově spolupráce ohledně evropské bezpečnosti, tak žádná obnova nebude,“ uvedl Lavrov.“

   1. “protože se sousedstvím se nedá nic dělat“
    Viděl bych náznak optimismu v citaci nahoře, ono se toho totiž se sousedstvím dá udělat dost. Takový Atol Bikiny je docela názornou ukázkou…
    Ale konec levných energií, dalších (levných) strategických surovin je také dost zlý. Kdyby to bylo kdekoliv jinde než v zdegenerované, byrokratické EU mohl by být nedostatek motivací k inovacím, výzkumu, růstu. Ale zrovna tato slova “ inovacím, výzkumu, růstu” se EU podařilo tak zprofanovat, že nic z toho kromě posledních dotací pro vyvolené nebude…

   2. …a po srandě. Zážitková doba se blíží pořád rychleji a vypadá to, že cesta je jednosměrná. Nepůjde z ní uhnou, přeskočit plot, ani se vrátit.

    Tak nějak se mi vybavuje naháněcí ulička na jatkách. Tuze šikovný zařízení. Je z nerezovejch trubek, široká akorát na prase, vyskočit z ní vrchem nejde a čuníci tak jdou, pěkně za sebou…. A v té uličce jsou takový branky, jdou otevřít čumáčkem jen dopředu, zadkem dozadu už ne. A na konci té uličky je omračovací past, tam je soukromí, tam se vstupuje jednotlivě. No a pak zklidňující sprcha, elektrický kleště, vykrvovací pás, nůž, pařící vana…

  1. Pan Lavrov je sice trochu cholerik, ale zatím měl vždy a ve všech veřejných výstupech pravdu a všechno, co řekl, se plní – byť to místní, mainstreamové mediální mrdky občas zatloukají, jak se dá.
   On ten internet je sviňa, mrdky na jedné straně zaplácnou něco, co se o hodinu později objeví někde jinde.
   To mě přivádí k myšlence, nakolik je jejich snažení zbytečné.
   Nejen snažení, ale i sama podstata jejich existence a existence zdrojů, ze kterých jsou ti škrabalové a lháři placeni.

  1. ………..jeden senátor vydá za dva poslance a můj podpis občana má váhu 1/ 5000 podpisu senátora nebo 1/2500 podpisu poslance? Senátoři a poslanci jsou něco víc než občan??? Kam se ztratila rovnost před zákonem?
   Jak je možné, že právníci, politologové, novináři, opozice, bojovníci za lidská práva ani lidé se selským rozumem tuto nehoráznost nevidí a nerozporují??
   Z tohoto pohledu je celá prezidentská volba obyčejná šaškárna a navíc obludný, současnou ústavou legalizovaný podvod na voliče,

   https://www.pokec24.cz/blog/proc/

 12. Zuzana Kubátová je jednou z mála komentátorek, které má smysl na Seznamu Zprávy číst. Tentokrát udělala rozhovor s tzv. „expertem“ na energetiku, Vratislavem Ludvíkem, proslulým to rusožroutem. Vrcholem informací, které během rozhovoru rusožrout podal, byla předpověď, že během příštího roku cena plynu klesne na 40 euro za megawathodinu.
  Málem jsem spadl ze židle.
  Tak Japonci nám napsali, že kapacity LNG jsou ve světě vykoupené do roku 2026 včetně, ale „expert“ to vidí, že cena bude klesat. Navíc Habeck se zaradoval, že Německu Katar minulý týden umožnil 15ti letý kontrakt na LNG, ale až od roku 2016.
  No rusožrout = expert. Kurňa, jak to, že mě Putin neplatí rubly?

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-plyn-do-roka-zlevni-temer-k-urovni-pred-krizi-pesimiste-jsou-placeni-rubly-220321

  1. Zeptala se pani Kubatova toho experta, jestli pred rokem predpovidal, ze cena plynu vyroste do takovych vysin?
   Protoze energetika kolabovala uz pred valkou, viz Bohemia energy. A existuji experti, kteri uz loni v lete bubnovali na vsechny strany.
   V pripade, ze to pan expert predvidal, ma smysl jeho nazory sledovat.
   V pripade, ze ne, tak takovych expertu splachnu nekolik kazde rano.

 13. něco úplně mimo téma:
  Tohle je odkaz na video z druhého konce světa – z Číny, od Dvořáka (což je Slovák, trvale přes desítku let žijící a ženatý v Číně).

  Někdy to chce podívat se na nás z druhého konce planety…
  (Mimochodem – i pro těch pár, kteří Dvořákova pravidelná videa léta sledují – je to zajímavý, i když trochu atypický díl – trochu mišmaš -protože ukakzuje mj. život na čínském venkově, ve městech, která jsou „prdelí nejen světa, ale i Číny“, krajích, kde ještě neviděli „euroamaričana“.

  https://www.youtube.com/watch?v=qahgv3LB1wI

 14. „On potřebuje pragmaticky lovit na druhém břehu, mezi vlažnými a ještě nedostatečně zděšenými, případně mezi voliči soupeřů.“

  Přesně tak a to je podle mne to, co dělá.

  Samozřejmě, ne každý má na to tyhle jednoduché počty pochopit.

  Dobrá analýza,

 15. A máme zde další signál: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-rozpocet-uz-s-dalsim-rustem-platu-nepocita-40416124

  Poslanci, senátoři, soudci a státní zástupci si od ledna přidali desítky tisíc jednomu každému v tarifech a náhradách, zatímco ostatní veřejní zaměstnanci mají od ledna platy zmrazené na letošní úrovni.
  Nepatrné zvýšení jde do fondu odměn (nenároková část) a týká se např. nepedagogických pracovníků ve školství.

  Kdo z pravicové „alternativy“ – 3K, SPD, PRO, Svobodní a další – tento signál uchopí a „zobchoduje“?

  1. Kdo by to proboha měl zobchodovat. Státní zaměstnanci „nižší kategorie“, pokud půjdou volit, tak budou volit střed, tedy Babiše. Předpokládám že po roce vlády fialového hnusu už jsou vyléčeni z myšlenky, že Babiš musí pryč….
   Celá ta dnešní Vidlákova teorie o milionu ležících hlasů kulhá na obě nohy. Minimálně 50 procent z nich jsou voliči Komančů a Socanů a ti mají s Raichlem společné jen to, že chtějí aby větrný mlýn už konečně vypadl. A proto zejména jejich účast na demonstracích končí.
   Stále totiž platí že na, nebudu psát alternativě, straně proti současné vládě stojí lidi zleva a zprava. A jediné co je spojuje je problém fijala. Dočasně. Pokud by posílilo PRO a dostalo se do parlamentu, koho bude asi podporovat? Babiše a Okamuru nebo pětikolku. Spousta lidí to nedokáže pojmenovat ale podvědomě cítí, že to není jejich cesta.
   Co a kdo je vlastně alternativa, kam míří, co chce? Já si myslím, že si může ukousnout nějaké hlasy z propadlé Trikolory, Přísahy a pak od různých antikovidových pošuků, co se jich v diskuzích u Vidláka na FB slejzá dost a působí jako odpuzovači pro normální lidi ale to je vše.
   Podle mne by byl Babiš na hradě výhra pro levici a střed. Umožnilo by to postavit do čela ANO jinou osobnost a hnutí přeměnit v konzervativní středovou stranu. A na tzv. alternativě by mohlo dojít k vybudování konzervativní pravicové strany. Kdy by se oba póly mohly vrátit k pravolevému pojetí politiky a zároveň by byli svým způsobem spojenci proti libtardům. Je to sice bláznivá myšlenka ale možná to je jediná možná cesta.
   Jinak osobně, žena je bývalý volič socanů a má to jednodušší, v příštích volbách do parlamentu Babiš, já jako volič komunistů to mám složitější. Jsou mi svým postojem dost blízcí a nechci aby zanikli, ale budu muset řešit případné propadnutí hlasů ….

   1. jakmile čtu „antikovidový pošuk“, nemá smysl číst dále… Pokud chce vzorný vovčan fungovat jako pokusné morče a nechat se napíchat vším možným, je to jeho věc. Ale proč to chce vnucovat jiným?

    1. No vidíte. Potrefená husa. Já jsem přece nenapsal nic o schvalování nebo odpírání očkování. Je mi to úplně jedno, máme možnost volby. Covid je doufám už půl roku pryč, nebo skoro pryč a za pošuky považuji všechny kdo se tohoto tématu stále drží, řeší ovce, koncentráky apod…. Prostě lidí, co z toho furt dělají téma…. a že jich na FB u Vidláka je…. sám jste poskytl praktický příklad…. aniž bych napsal sebemenší písmenko o mém postoji už jedete „ovce“ ….

 16. Pane vidláku, neřekne a neudělá. Babiš ví, že v těchhle vodách nějaké hlasy posbírá a rozkročit se potřebuje spíš ke středu. Nemusí mít Máru, aby si spočítal, že každým úkrokem směrem k „alternativě“ jeden hlas získá a čtyři z opačného konce ztratí. Ti z „alternativy“, kteří se budou obtěžovat k druhému kolu, mu to z hrůzy před Pávkem/Čapuší hodí s ucpaným nosem tak jako tak. Těm, co po něm chtějí, aby byl jako Rajchl nebo aspoň jako Okamura, se nezavděčí sebevětším úkrokem a nakonec vždycky můžou vytáhnout strašlivou covidí diktaturu, což je nakonec denně vidět i tady. On potřebuje pragmaticky lovit na druhém břehu, mezi vlažnými a ještě nedostatečně zděšenými, případně mezi voliči soupeřů.
  Naše velká naděje je v tom, že loutkovodiči z ambasády po arogantním nasazení „knížete“, co tolik imponoval lokajům a po bezradném nasazení králíkobijce s falešnejma brejlema udělají stejnou chybu i potřetí a protlačí do finále Čapuši. Mohlo by tomu napovídat to, co všechno se poslední týdny už smí napsat o agentu Pávkovi, a to i v režimních oligarchických tiskovinách, jako je ta Lukačovičova.
  Má-li Andrejko vlastní verzi „Kubiceho zprávy“ (ta proti němu už existuje nejméně ve třech vyhotoveních), měl by si ji určitě pošetřit na finále. Neškodilo by
  1) připomenout, že Čapuše patřila k těm, kdo aktivně a velmi iniciativně naskočili na Gliwice č. 2, se všemi důsledky, zatímco on vyjádřil soustrast (čímž podle protičeských bakalhářů fatálně „selhal“).
  2) cíleně oslovovat voličky, kterým vyumělkovaná Čapuše v kampani s fotkami zfotošopovanými na rok 2005 pije krev už z principu
  3) zdůraznit, jaká je to prázdná nádoba a mezinárodní nula oproti jeho zkušenostem
  4) zlehka připomenout průsery z fakulty, takže žádné že „nemusí vysvětlovat minulost“
  5) klidně pracovat s paralelou ke slovenské Čapuši, která vede zemi od průseru k ostudě a zpátky, od okupační smlouvy k pokusu politickým procesem zlikvidovat opozici
  6) a vůbec pracovat s tím, že těch +- 30% hlasů „protože Babiš ano“ dostane, ale potřebuje ještě 20% dalších, které může dodat jedině motivace „Tuhle ****u? Radš utrejch!“

  1. Tohle přesně Martine vím. Je mi jasné, že Babiš nemůže vylézt před kamery a říct něco ve smyslu, že miluje Alternativu a nejvíc ze všech revolucionáře Vrábela.
   Ale mohl by pouštět víc signálů jako tenkrát na začátku září, když řekl, že se nediví, že občané protestují. Stejně tak by nebyl problém říct, že by byl raději, aby válka skončila, než aby tu museli cvičit vojáci. Třeba by mohl říct, že si uvědomuje, že jsou tu lidi, kteří přestali tomuto státu věřit, on si to uvědomuje a chce být i jejich prezidentem.
   Já vím, že je to taková jemnůstka… že nemůže říct tak moc, že si nesmí naštvat středového voliče. Ale kurňa těch milion hlasů je hodně a stojí za to o ně trochu usilovat. Stačí tu a tam vyslat nějaký signál, abychom z toho poznali, že to tu třeba čte (a já vím, že čte).

   1. Milion hlasu tam neni.
    Tretina to v prvnim kole hodi Bastovi, vysle signal a na druhe kolo se vykasle.
    (Mensi) tretina to v prvnim kole hodi Bastovi, a pak ve druhem to da Babisovi, pokud se dostane.
    Tretina to hodi v prvnim i druhem kole Babisovi, protoze uz ma naivni a romanticke obdobi za sebou, a dobre vi, ze na signaly papalasi serou za kazdeho rezimu.

    Zacit hovorit o miru, kdyz to jeste neni dovoleno, by Babise poskodilo v ruznych nadnarodnich spolcich, jako EU a Aspen.
    Hned jak velky bratr vyda pokyn, tak bude mir inzerovan i na verejnych zachodcich.
    Nejpozdeji od Vrbetic, ale podle vseho uz mnohem drive, Babis vi, kde je jeho misto.

   2. Prima před chvílí uvedla, že těch cvičených může být „až 4.000“. To znamená, že jich ve skutečnosti bude nejméně dvojnásobek.
    A ano, myslím si také, že v takovém případě se stáváme legitimním cílem ruské SVO, protože v ČR jako v členské zemi NATO, se budou cvičit vojáci, kteří pocházejí z nečlenské země NATO, ale nepocházejí ani z deklarativně vojensky neutrální země.
    Jaký status má zrovna teď ukravina? Kandidát na zahájení přístupových rozhovorů?

    1. Kdyby ten výcvik probíhal v Zastávce u Brna, bylo by to lepší. Je to tam na výcvik jako dělané, bolševik tam cvičil teroristy ze spřátelené ciziny. Tentokrát to ofšem nebudou teroristé, ale bojovníci za svobodu. Minimálně do doby, než znovu někdo přepíše dějiny.

   3. Věřím, že má hodně tykadel, kterými zkoumá, komu dát „signál“
    On jde do voleb VYHRÁT. Podle toho kalkuluje kampaň.
    Dostane li se do druhého kola, kampaň se změní.

    1. Ta změna kampaně bude důležitá a Andrejko ji zvládne, když to zvládnul i takový ješita, jako Zeman – nevěřil jsem, že mu jeho ego dovolí na 10 dní nebýt Zemanem, ale hle, mocnějším nad jeho ego se ukázal být jeho mozek. (Jestli změna kampaně taky povede k výhře, to je pochopitelně věc jiná.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *