16 dubna, 2024

Čas se krátí…

Samozřejmě mi neunikly uniklé informace o tom, jak bude vláda v brzké době bojovat proti dezinformacím. Včera sice zaznělo, že ony uniklé informace jsou také dezinformace, protože jde jen o pracovní verzi, která se ještě bude ladit, ale když to vypustil Deník N, tak to stojí za blogerský komentář.

Krátce shrnu situaci…. Vláda hodlá nasypat sto mega těm hodným a pravdomluvným médiím. (Určitě na první místě myslí Šafra a jeho evropský hodnotné Fórum 24… nebo alespoň Šafr si na ty peníze myslí) Dále hodlá nasypat padesát mega Cemperům a dalším udavačům, aby se jim udávalo lépe a radostněji. Také hodlají určit zmocněnce, který připraví nějaké ty paragrafíčky, aby to celé dostalo právní rámec. To víte, hento vypínání dezinformačních webů se úplně nepovedlo, oni se pak všichni obviňovali navzájem, kdo to vlastně nezákonně nařídil… takže příště už to bude naprosto legální a podle pravidel. A pak se má objevit nový trestný čin vědomého šíření dezinformací, za účelem rozvracení republiky. Tento paragraf bude dostatečně gumový a pružný, aby se za něj dalo schovat vlastně cokoliv.

Nepochybuji o tom, že tentokrát bude těžkopádná byrokratická mašinérie extrémně efektivní.

Hele, ono nám zbývá pár posledních týdnů, možná měsíců… Pak už bude cokoliv, co kdo napíše, potenciálně trestné. Samozřejmě, nikdo nepůjde po nějakém nýmandovi, který bude mluvit o chemtrails a 5G sítích. Takové dezinformace nikoho nezajímají a nezvednou ze židle. Ale okamžitě půjdou po těch, kteří promlouvají k masám. Půjdou po těch, kteří předvádějí nějaké organizační schopnosti, kteří umějí mluvit, natáčet, či psát. Půjdou po těch, kteří reálně ohrožují moc současné vlády.

Samozřejmě nedojde jen na blogery. Dojde i na začínající a opoziční politiky. Jakmile se někdo stane populárním díky kritice vlády, to by bylo, aby se nedal chytit za slovo a napařit mu paragraf. Rozvracení republiky je totiž úplně cokoliv, co jde jakkoliv napříč vytyčené vládní cestě za světlými zítřky.

Ale vlastně mě to celé nepřekvapuje… to je také to jediné, co mohou udělat. Oni totiž vidí, že majnstrýmová média už neurčují celý diskurs. Oni vidí, že jsme si našli svoje cestičky, jak propagovat to, čemu věříme. Ono nás zase není tolik. Pár desítek lidí… to už se posbírat a odsoudit dá. Kdokoliv, kdo bude příliš vidět a příliš slyšet, ten bude snadno umlčen a nebo alespoň mluvnicky vykastrován, protože nebudeme smět ani naznačovat.

Bude to jako za totáče… volby budou, ale slyšet budou jen hlasy, které se budou líbit mocným. Ostatní s potenciálem budou umlčeni. Kriminalizace politiků, to je už dávno osvědčená metoda, která bude jen zjednodušena. Nebude nutné hledat nějaké kostlivce ve skříni, Čapáky, ofshory… postačí si projít pár projevů či statusů. Udělat z toho vědomé šíření dezinformací, to už bude snadné.

Když si to tak vezmu, zakrátko za nás bude mluvit už jen Jana Zwyrtek Hamplová, protože bude mít imunitu. My všichni ostatní budeme stát před dilematem, jestli existuje alespoň teoretická šance uspět a jestli má vůbec smysl bojovat a ohrožovat tím svoje rodiny. Postačí jeden dostatečně gumový paragraf, který protlačí ten blonďatý pyknik se zlým obličejem. Dostat se za katr bude extrémně snadné a půlka obyvatelstva tomu ještě bude tleskat.

Čas se nám krátí. Pokud bude do našeho práva prosazen tento nápad, tak jsme v podstatě skončili. Zůstane pár bláznů, pár nebojácných hlupáků a možná pár takových, kteří nebudou mít rodiny a nebudou na ně muset brát ohled. My ostatní se teď sice můžeme desetkrát zaklínat odvahou, ale kdo je doopravdy odvážný, to se zjistí až po první domovní prohlídce a prvním exemplárním trestu. Nedělám si iluze o velikosti takové skupiny statečných.

Máme před sebou několik týdnů či měsíců. Pak už bude každý pokus o odpor mnohem riskantnější a obtížněji proveditelný. Když za slova bude hrozit žalář, je úplně jedno, jak se tento režim bude jmenovat a kam bude směřovat. Jestliže vznikne nástroj a na potlačování svobody projevu, bude brzičko použit na potlačování svobody všeobecně.

Hele, já dneska cítím naprostou marnost své blogerské práce. Pět let jsem házel na stěnu hrách… Ať se ve svých úvahách podívám kterýmkoliv směrem, vidím jen množící se překážky. Všechny jsem je popsal a do jisté míry i předpověděl… stejně to nemělo žádný vliv na změnu smýšlení.

A mám i další špatné zprávy…

Bašta začal řešit, že v Moskvě mají složku na Babiše a Pavla a proto jsou vydíratelní… To jako má znamenat co? Komu je určena tahle informace? Jejich voličům? To je má jako odradit? Aneb jak čtrnáct dní před volbami vynulovat všechny úspěchy své kampaně a zároveň říct dopředu, že kdyby se Babiš náhodou dostal do druhého kola, tak ho nepodpořím, protože KGB… Uvědomuje si Bašta, že v podstatě řekl, že v druhém kole podpoří Čapuši? Před dvěma dny jsem psal, že Bašta dělá kampaň v rámci možností dobře. Dneska musím říci, že už jí nemusí dělat vůbec.

Mimochodem – Předevčírem jsem napsal, že mééédia dají Baštovi milostivě víc prostoru, protože se s Babišem perou o stejného voliče… Nečekal jsem, že to bude tak rychle a nečekal jsem, že to takhle dojebou.

Od Ládi Vrábela se zase odtrhli další spolupracovníci, že se s ním nedá dělat. Ale to samozřejmě nevadí, Vrábel je ten jediný správný echte revolucionář, který nás všechny zachrání a všichni ostatní jsou zlí, jen mu chtějí ukrást jeho projekt. Vsadím se, že tu ještě pořád bude hodně těch, kterým to ani teď nedošlo a spokojí se s vysvětlením o šedesátém spiknutí v řadě mezi lidmi, které si on osobně vybral.

Ne, ještě není konec… ale máme k němu slušně nakročeno. Zítra proto napíšu něco, co bych jako bloger nikdy napsat neměl.. řeknu vám, co by se podle mě mělo teď udělat.

317 thoughts on “Čas se krátí…

 1. Ano, tlačí na pilu. Možná bude i hůře. Ale zákonitě vzbudí protitlak a to je otázka času. Každý další v kriminálu bude jako student Šmíd. Nemyslím si, že tohle ustojí dlouhodobě. Situace už nějak nazrála. Hlavně se nenechat rozhodit a udržet si klid. Vždy se najdou se i ti, kdo se obětují. Dějiny se opakují…

 2. Tak už zase samizdaty?
  To jsme to dopracovali, opět si nějaká skupina republiku rozvracet nedá.
  Ale oproti těm před 33 lety je tahle horší, lid ji nezajímá. Nezajímá je kde bude lid bydlet, nezajímá je zda bude mít na energie ani zda na jídlo. A už vůbec ji nezajímá zda tu zůstane nějaká práce.

 3. Jmenovaný vládní zmocněnec pro boj s dezinformacemi – Michal Klíma, je syn Žida Ivana Klímy (Kauderse), který je členem židovského zednářského řádu B’nai B’rith. A známá figura z roku 1968. Zde jsou židovsko-zednářské vazby naprosto zřejmé.
  Rodina Klímů patřila již za minulého režimu k nejvlivnějším židovským rodinám v ČR… (Miroslav Dolejší, Analýza 17. listopadu 1989).
  A hned je jasné, které síly jsou za tím šmírováním v pozadí a kdo chce likvidovat konkurenci neschopným a zkorumpovaným mediím a elitám.
  Takže to bude kritika toho obřezaného úřadu nebo ministerstva zase “antisemitismem”…?

 4. Nebude teď někdy Fiallah pronášet proslov “Zpráva o stavu kolonie”? To by mohla být dobrá silvestrovská zábava.

 5. Kdyby někdo měl potřebu UberInkvizitora Klímu, syna Ivana Klíny, spisovatele s židovskými kořeny kontaktovat např. písemně, bydlí dle ŽivéFirmy:
  Ing. Michal Klíma, IČ: 66019931
  Adresa: Praha, Hodkovičky, Klánova 490/30
  Což potvrzuje i Katastr nemovitostí, že jde o SJM s manželkou Janou Klímovou (KN: Hodkovičky [128091]; č. p. 490; rodinný dům, Stavba stojí na pozemku: p. č. 809/14).
  ———
  Docela by mě zajímalo, co si myslí jeho otec přeživší koncentrák o angažmá synka v jiném totalitním režimu? Asi už nic, je mu přes 90 let..
  A ano, není pěkné někomu narušovat soukromí a zveřejňovat něčí adresu, ale dokud nebudeme používat metody “druhé strany” protože jsme lepší, nebudeme mít kýženou pozornost.
  Nechte je ochutnat vlastní medicínu, Vidláka teké nešetřili…
  Pan cenzor má navíc dle různých rejstříků velice vybrané spolupracovníky (Patočka, Šlerka!), moc nepochybuju, že to IČO by se na ty miliónky od vlády hodí.
  Fujtajbl.

   1. Jak má ten pysk nabubřelý
    brunátný a tučný!
    Beztak bude hnusný celý,
    smradlavý a hlučný.

    Nechtěl bych se s takým setkat
    ten by mě bil bičem.
    Bude umět řádně klektat,
    otvírat paklíčem.

    (Teda jestli je to On).

   2. Copak pysk, ale ty pohnutky?!. I ten Jidáš byl docela troškař, komunističtí cenzoři pak docela žabaři :/

 6. Každá nová instituce by měla mít svou budovu a jasné pojmenování toho baráku. Svým významem bych ji strčil do Arcibiskupského paláce (ci-boha a ci-biskupa bych dal někam do podnájmu) a přejmenoval ho (po vzoru komandatura, prefektura) na ELFURA.

 7. Se tady pořád dohadujeme, koho si zvolíme, tak si zkusím tipnout a zároveň přeji všem, kdo chtějí mír a něco pro to dělají, šťastný nový rok 2023.

  1) Babiše těsně před volbami Rumlovci odsoudí.
  2) Babiš odstoupí z prezidentského klání a vyzve své voliče, aby volili Baštu do funkce prezidenta.
  3) Bašta se stane prezidentem hned po prvním kole se ziskem 61,5 % hlasů.
  4) Bašta odvolá fi-jalovou vládu.
  5) Bašta pověří sestavením nové vlády lídra strany, (ne koalice!!!) která byla nejsilnější ve volbách. Nejsilnější mandát v parlamentních volbách získalo ANO.
  6) Babiš sestaví novou vládu.
  7) Zeman dá Bábě milost ještě předtím, než odjede na lafetě na Vysočinu a jako bonus jmenuje nové soudce.
  8) Odcházející vláda bude obžalována z vlastizrady a bude nám mávat spolu s listím ve větru, protože spolupracovala s cizí mocností (Ruskem) na zničení české i evropské ekonomiky, odzbrojení ČR a vtažení země do války.

  1. 10. Vidlák naváže kontakt s vyspělou mimozemskou civilizací, získá technologii k přeprogramování havloidních mozků a díky tomu Jaroslav Bašta usedne na prezidentský stolec…

 8. Vidláku, zásadně nesouhlasím.
  Práce, kterou jste dosud odvedl, rozhodně nebyla a není házením hrachu na zeď. Jedny motivujete k zamyšlení, jiným dodáváte naději a další budíte k aktivitě. A to je setsakra hodně.

  Že jde svoboda slova stále rychleji do hajzlu, to společně pozorujeme minimálně poslední tři roky.
  Někteří vymýšleli všemožné krkolomné „alternativní“ způsoby komunikace, ale ty všechny jsou při současné absolutní kontrole internetu k ničemu.
  Čekají nás opravdu motáky strkané opatrně z kapsy do kapsy, mrtvé schránky na hřbitovech a v parcích a pod.; jako za WWII. To je totiž jediný relativně bezpečný způsob, jak se tajně domluvit. Plus opatrná osobní setkání. Bude to složité, zdlouhavé, pracné; ale umožní to zachování alespoň nějaké politické práce mimo „hlavní proud“.
  Asi nastal čas prostudovat vzpomínky lidí, kteří se za války účastnili ŹIVOTASCHOPNÉ odbojové činnosti a přežili alespoň tak dlouho, aby to stihli zapsat.

   1. Po Silvestru bych se k němu chtěl vrátit, ale bude to ovlivněno mým vytížením ve škole.
    A to je momentálně, bohužel, veliké. Učím češtinu pro cizince, vedu dvě knihovny a školní klub a ještě doučuji češtinu. Jedu na doraz a nemám sílu na nic dalšího; ani na obyčejné příspěvky. Trochu jsem podcenil svůj věk a je to znát.

 9. Naše republika se už od svého vzniku pohybuje v tunelu pod hlavním pódiem, na kterém se rozhoduje.
  Nejdříve jsme se pohybovali na západ, po válce na východ a po hadráku jdeme zase na západ. Vlastní směr nemáme, ani jsme ho nikdy neměli.
  Stále zbaběle posloucháme někoho jiného. Je nám dovolen jen pohyb v tunelu, ale jen v určeném směru (fiala – patříme na západ) V tomto tunelu si mohou naši politici dělat co chtějí – krást, spřádat intriky, žalovat, dusit vlastní občany…ale není jim dovoleno opustit nastavený směr. A oni ve své připosranosti ani o žádnou změnu neusilují, nemají na to koule ani vlastní vizi. Jsou trochu odvážní jen když nejsou ve funkci, ale odvaha je opouští při usednutí do vládního křesla.
  Zmněnu přinese jako vždy jen dohoda velmocí, o nás bez nás. A naši politici výsledek zase rádi přijmou a jede se dál…

  1. Mě by zajímalo, co jim nabídnou nebo nadiktují při prvním rozhovoru s US, potažmo DE velvyslacem v Praze? Jestli jim vůbec musí vyhrožovat, aby je poslouchali a škodili vlastní zemi nebo jestli to dělají s radostí a dobrovolně?? Neříkejte mi, že třeba na takového Fialu mají takové kompro, aby je poslouchal jak hodinky.

   Je-li to tak, jak říkáte, tak v tom případě naše země nemá směr už od ukončení vlády Jiříka z Poděbrad, který pozval Jagellonce, čímž jsme se stali součástí soustátí krále ignoranta Vladislava Jagellonského. Tam se to všechno posralo.

   1. Myslím si, že je takový evropský kurs, že naši vladaři nechtějí zklamat ty občany této země, kteří opravdu patří na západ. Je to asi pro vládu těžká volba… moderní je mít moderní věci a ty jsou všechny na západě… Tihle občané jsou k nim v přesile. A tak vláda zkousne od Bruselu i třeba leccos. Někdy si myslím, že by vláda chtěla naši pomoc, ačkoliv bychom my museli překonat devatero vod, těžkostí a marasmu, nakonec by byla ráda, ale nesmí nám to říct. Musíme to vycítit sami a dokázat. Ona je zakletá princezna a my princ. A neříkejte, že hloupej

    1. Moderní věci jsou na Západě? Možná před 10 lety. Výroba je už dávno v Asii a vývoj technologií se tam úspěšně přesunul během posledních 5 let.

 10. Co tě nezabije, to tě posílí. Já si třeba raději přečtu „undergroudovou“ prózu, kde je jakákoliv podoba postav nebo děje čistě náhodná než emoční výkřiky na sociálních sítích nebo diskuzích. A zkouším si představit, jak se zakazuje takový ne úplně konformní fejeton s názvem „Velký věk chce mít též velké mordy“ a doporučení k tomu dá samotný Michal Klíma.

 11. Oni si musí kamarády zaplatit, my ne (kdo to řekl). Vždyť hned nemusíme zakládat nějakou církev, ne? Nebo jo? Nestačila by pro začátek cestovní kancelář? Kvůli info, samozřejmě. No a časem se zmůžem na pilu, pak na papírny. Potom si zažádáme o povolení nejprve satiry a dál uvidíme, zatím zavřeme ládíka někam a vytáhneme ho až pak!!!
  A jestli svou volbou bažeť nic nezměníme, nemůžeme svou volbou ukázat alespoň svou vůli? Jako národ, víte? Každý svou. Abychom řekli poslední slovo. Naše… naše poslední. Dokud máme ještě plno kandidátů a všeho. Taky by se mohlo stát, že by nám příště dali lano, tedy jen jeho jeden konec, druhý by dali mainstrýmovým voličům, no a kdo by si jej přetáhl na svou stranu, toho kandidát (z těch dvou) by zvítězil. Prostě bychom byli v takových dvou klecích, každá skupina ve své, chápete. Mřížemi by prostrčili… notak snad si to dovedete představit..
  Kalkulačku k volbám do každé rodiny – džingl počítejte pravděpodobnost s námi – džingl a ke dvěma kalkulačkám jednu urnu jako přívěšek zdarma. Volte s námi! Výpočet provedeme za vás! Trápí vás procenta? My poradíme, vy se posadíte! atak

 12. Mně se nejvíc líbí, že celé to připravované ministerstvo pravdy má v gesci M. Klíma, syn spisovatele, disidenta a chartisty Ivana Klímy. To jsou paradoxy, pane Vaněk. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *