Čéééz na Jižní Moravě nééééni! Čéééz na Jižní Moravě nééééni!! Prooolhanej Vidlák!!!
Musím říci, že už dlouho jsem nebyla tak popuzena, jako „zaručenými důkazy“ o Vidlákově údajné lži v jeho článku „Braniboři v Čechách“. ČEZ na jižní Moravě neoperuje, tudíž žádné elektroměry neodpojuje. Tedy, ergo kladívko, Vidlák lže…
Všichni, do tímto způsobem vyjádřili své … ehm… „nesouhlasné stanovisko s Vidlákem“, včetně ČEZu samotného, potvrdili pouze jedno: neumí totiž česky. Neumí se svým vlastním jazykem zacházet a když se jim to hodí, tak neváhají – pro potvrzení svého názoru a pošpinění bližního svého – se opřít i o svou vlastní tupost.
O co jde: Ve výroku „ČEZ odpojil elektroměry“ Vidlák použil to, čemu v právu říkáme „legislativní zkratka“. Tedy pojmenoval jednotlivost obecnou charakteristikou. ČEZ je společnost, jejímž hlavním předmětem podnikání je výroba a rozvod elektrické energie. Na Jižní Moravě elektřinu distribuuje jiný distributor, a to E.ON Česká republika s.r.o. Na první dobrou doporučuji pohoršeným kritikům, aby „mrkli“ do obchodního rejstříku (www.justice.cz) a pořádně si pročetli jeho závěr s popisy všech fúzí a odštěpení E.ONu a PAK teprve kritizovali, zda lze či nelze vyčíst rozdělení distribuční sítě mezi jednotlivé distributory. Jsem zvědavá, jestli to poberou… ale o toto vlastně nejde. Jde skutečně o to, že E.On je DISTRIBUTOR energie, tedy je členem rodiny „energetických distributorů“, a to distributor minoritní. (Ještě „minoritnější“ je na příklad PRE, který distribuuje elektrickou energii v Praze). Protože ČEZ je výrazně majoritní distributor, je možno „legislativní zkratkou“ „zčezovat“ všechny distributory.
Jojo, Samková si zase vymýšlí, Vidláka omlouvá, lháře prolhaného, co jiného taky po ní chtít – však ji známe advokátku jednu! To my bychom NÍÍÍÍKDYYYY tááákhle nelhali!!!
Takže ještě jednou a lépe. Vy všichni báječní Vidlákovi kritici! Určitě doma všichni luxujete, že?? A fakt tak činíte jenom vysavačem značky LUX? Já totiž… luxuji vysavačem zn. Kärcher, který jediný mi ty rozsypaný nudle ze skartovačky je schopen pobrat. Výraz „luxování“ se totiž stalo obecným popisem v důsledku prevalence určitého přístroje, vykonávajícího tuto činnost, na trhu. Když si zavoláte do Ústavu pro jazyk český, řeknou vám odborně, jak se tento lingvistický jev jmenuje. Pokud si myslíte, že luxování je totální výjimkou, kterou není možno na ČEZ coby „obecný popis distributora“ použít, vrátím vás do devadesátých let pro další, ještě markantnější příklad. Tehdy jsme totiž všichni xeroxovali. A to všemi možnými kopírkami, naprosto nikoliv jen přístroji značky Xerox. A když se to Siru Lukačovičovi rozhodně nelíbí, tak googlíte i na Seznamu – neseznamujete… protože Seznam je totiž vyhledávač, stejně jako Google. A přesto, že Seznam je v Zemích Koruny České MAJORITNÍM vyhledávačem, tak přesto… googlíte… blbý, že… Jsem přesvědčena, že tohoto způsobu užívání obecného pojmenování specifickým produktm najdete ještě více.
K pochopení Vidláka stačí jen jedno: dívat se kolem sebe. No a vidíte – zase lžu. Ještě je u toho potřeba přemýšlet a případně taky umět zacházet se svým vlastním rodným jazykem. Good luck.
Je pozoruhodné, jaké argumenty jsou schopní někteří vymyslet k obhajobě autora vymyšleného příběhu o elektrikáři.
Že si třeba jen spletl ČEZ s jinou firmou – co tam potom dělá údajný rozhovor o „šedesát tisíc odměny“, kterou však dával právě ČEZ?
Jaké?
Například:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-cez-rozda-odmeny-kazdy-zamestnanec-dostane-60-000-korun-220363
Dali jsme se do řeči, ptám se ho, jak se mu vede… … Prý uvažuje o tom, že tam u ČEZu skončí a jestli bych nevěděl o nějaké elektrikářské práci jinde… Ptám se ho proč? Vždyť takové místo je … a teď přece dostal těch šedesát tisíc odměny, co prý ČEZ dával každému zaměstnanci.
„Víš, proč nám to dali?“ ptá se. „Protože už měsíc nedělám skoro nic jiného, než chodím odpojovat elektroměry…“
A co jako…?
Jaké odměny, nebo co „jaké“?
To je jak v tom vulgárním vtipu o malé slovní zásobě.
…nebo co?
https://cnn.iprima.cz/nemela-na-zalohy-tak-ji-odpojily-plyn-pani-jirina-se-musela-ze-sveho-domu-odstehovat-195682
Pověst ČEZu nemůže být nijak snížena, protože je už tak nízká, že ponížit již nelze. Nejsem právník , ale dovolím si názor, že článek na VK je tak neadresný , že právně nemůže ČEZ nic moc dělat . To je v podstatě literatura a ta se soudit nedá. V dobách , kdy vyšel Švejk , tak se některé „napadené“ figury cítily „poníženy“ , ale u soudu neměly žádný úspěch, jenom opět zvýšily zájem o Haška a Švejka. Stejný, či podobný výsledek očekávám v případném sporu ČEZ versus Vidlák. Možná ho mohou „bacat“ za použítí firmy ČEZ, ale stačí , aby se příhlásilo několik postižených, kteří byli v této době odpojeny a ČEZ sklapne krovky a půjde s ostudou středem.
Jen pro ilustraci toho, co píšete, dnešní článek na PL: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemelo-se-stat-CEZ-prisel-za-lidmi-A-pak-uz-to-neslo-zastavit-723476
Pokud svým článkem Vidlák zachránil byť jen jednoho jediného člověka od možného odpojení, měl ten článek smysl. Vše ostatní jsou jen nepodstatné řeči.
To mi pripomina woke.
To mi připomíná poznámku nějakého kverulanta 😉 Woke je něco dost jiného, tohle byla mimochodem skrytá narážka na Bibli.
Čím víc se v tomhle lejnu vrtáme, tím víc smradu, mám pocit, na nás všech ulpívá.
Čert vzal Cempera. Vybral si to nejméně podstatné, ale klacek mu nabídl sám autor. Obhajovat Vidlákovu nešikovnost (mrzelo by mě, kdyby to byl záměr) luxy / Elektroluxy, riflema / Riflema, xeroxy / Xeroxy etc., či dokonce „legislativní zkratkou“a ještě se u toho tvářit vážně a vyčítat jinde Fialovi signály a „odvážné činy“, nepovažuji za dvakrát šťastné. Protože to ze mně dělá pitomce stejně, jako když mi senátor za ODS vysvětluje, že se mám jako ve Švýcarsku, jenom o tom nevím. Protože „po jablku poznáte je“.
Netvrdím, že si intelektuálně danou konstrukci o „čezování“ odůvodnit podobnými argumenty nedokážu, ale, s prominutím, není mi pět let. To raději prosím tu o přehlédnutí či prostém nedomyšlení. On totiž ani Vidlák není žádný vidlák.
Navrhoval bych to Vidlákovo nanebevzetí prostě nechat na budoucnost. Se vším respektem k jeho dosavadní práci.
Děkuji autorce za odstavce v textu. Už se to dá číst.
“Skokem ze 7. patra se v Olomouci zabil muž po neúspěšném jednání s ČEZem “. Není to hoax?
Jsem zvědavý, zda ČEZ dotyčnému napíše výhružný dopis.
Už napsal. Chce po něm odstranit článek a dementovat jeho obsah.
To nevim, zatim sdelovadla mlci. Pochopitelne.
Ale v Praze vyskocila ze 7. patra zena z okna Pracaku. To uz je na Prime.
Pry zjistuji duvody…
Proc asi skakala zrovna z okna pracaku?
Mozna tema na dalsi Vidlakuv clanek.
Evidentní hoax … kde by v Olomouci vzali budovy se 7 patry?
A co třeba “šrapnel“, tedy Schrapnel?
A když už šrapnel, Hlaváčku, tak…
Příkladmo Adolf Hitler nikoho nezavraždil vlastní rukou. Ani váleční zločinci odsouzení v Norimberku.
Ani žádný z představitelů „komunistického“ režimu prohlášeného za zločinný. A tak můžeme pokračovat v dlouhé řadě příkladů.
Ovšem na druhou stranu, elektrická energie je zboží jako každé jiné. Jehož dodávka je podmíněna platbou. Jako příkladmo v sámošce za rohlík. Bez zaplacení vás nenechají si ho odnést. Ať jste kdo jste.
Že někteří lidé už nemají na elejtřinu, protože je zde o mnoho dražší než jinde, není záležitostí Čezu jako podnikatelského subjektu, ale vlády, její vládní politiky, a jako majoritního akcionáře, vázaných zákonem. Konečně je to parlamentní legislativní záležitost. A voličská.
Regulace přece fuj,říkal pan Klaus. Trh vše vyřeší
Jistěže vyřeší. Příčinou jeho zdánlivě nefunkčnosti je jeho regulace.
Trh není věc ani místo. Třebaže v myšlení většiny lidí se jeví jako zpředmětnělý. Trh je proces svobodné směny statků založený na lidském jednání.
Vyresi… akorat obcas i s lidma. Drobnost.
Ale houby. Žádný „trh“ neexistuje. Jen to jen abstraktní konstrukt v reálu tvořený konkrétními obchodními transakcemi konkrétních lidí. Takže nic sám o sobě nereguluje a vše, co se na něm děje, podléhá čistě lidskému faktoru.
1+2=3
Ale houby.
3=1+2
Romus eunt domus?
Regulace řeky.
Eh… sekl jsem se o jedno místo ve vláknu 😂 Pardon.
Schumacher
Volný trh je něco jako hmotný bod.
Je to teoretický konstrukt, který ve skutečnosti nemůže existovat.
Rozdíl je v tom, že zatímco fyzici a technici velice dobře vědí, že bod (tedy něco, co nemá žádný objem) nemůže mít hmotnost, a tudíž používají hmotný bod pouze jako pomůcku při popisu některých teorií, mnozí ekonomové opravdu věří v existenci volného trhu.
Nikdy žádný trh nemůž být úplně volný, vždy budou existovat nějaké (někdy menší a někdy větší) omezující podmínky. Důkazů je spousta a přesto se někteří ekonomové tohoto teoretického konstruktu pořád dovolávají.
Ále hele… Elektřina je zboží jako každé jiné jen do té míry, do jaké každé zboží je zboží jako každé jiné. Elektřina je zboží, krabička sardinek je zboží, jenže možnostmi přenášet, skladovat nebo obejít se bez nich se radikálně liší. To za prvé.
Za druhé, i kdyby se stát nebyl vrtal do samotných cen elektřiny – jakože vrtal, a masivně –, opatření, která v průběhu desítek let činil, potřebu elektřiny (a plynu) podstatně a mnoha způsoby ovlivňují. Z odpovědnosti za to se stát (a režim, stále více podléhající progresivistickým perverznostem) nemůže nijak vyvázat.
Za třetí (k pozdějšímu příspěvku), prosím neříkej trh. Přesnější je říci tržní soutěž, volné tržní soutěžení. To ale existuje jen odsud posud. Jakmile existují přirozené monopoly (těžko Ti k jednomu každému baráku povedou dráty více elektrárenských společností), nebo jakmile se kartely či monopoly časem vytvoří, o kapitalismu volné soutěže už vůbec nelze mluvit.
Mimochodem, kampak se nám z medií (všeho druhu, nejen mainstreamových) vytratil ERÚ ? A čím to je, že si na jeho existenci nikdo už ani nevzpomene?
Za čtvrté, dokud tu je jeden jediný, dejme tomu pan Vohnout, který si v létě zajel na opulentní dovolenou a neřešil (vohnouti neřeší), že v důsledku toho nebude mít zač vytápět v zimě, je asi lepší nechat ho, ať se v tom vymáchá a poslouží tak co varovný příklad ostatním. Když tu ale bude milion lidí, kteří se dostali do situace, že vytápět na zdravotně přijatelnou teplotu najednou je nad jejich poměry – a dostali se do ní třeba i proto, že nakrásně spořili do prasátka, jenže stát jim svou měnovou a/nebo fiskální politikou úspory znehodnotil –, je možné, že zrovna stát bude muset s tím cosi dělat, a to i ve svém vlastním zájmu, či ještě spíše: právě ve vlastním zájmu.
Shrnuto: Libertariánské uvažování je pěkná věc. Jednoduchá až primitivní, ale zajímavá. Každý by jej měl znát, každý by jej měl užívat jako určité vodítko, to jest jako jedno ze svých vodítek. Ale nikdy nezapomínat, že je to jen modelové uvažování, navíc vztažené k modelu, který v realitě nikdy neexistoval, neexistuje a existovat nebude a od kterého se v realitě nás obklopující stále víc a více (bohužel) vzdalujeme. Nezbývá, než brát v úvahu i jiné faktory a jiná řešení.
Samozřejmě socialismus plodí bídu, a bída plodí socialismus. Z tohoto kruhu – či ještě hůře, z této spirály – je nutno se nějak dostat. Libertariánské uvažování nám k tomu (částečně) pomůže. Libertariánská řešení holt asi příliš ne.
Áááá…
„stát jim znehodnotil…“
O čem asi tak kurvaštelung píšu.
O trhu.
Pak mi někdo vyvrací. Že néé, že trh je špatný…a….argumentuje jeho regulací, státními zásahy, že znehodnotily úspory.
Když trh tak celý. Všechny relace. Dá rozum, že zásah do tohohle vyvolá reakci onohle. To se nelíbí, tak zásah…
A když je regulací našrot vykurvený, někdo přijde s úžasnou tezí, že z principu je špatný, že nefunguje.
Tady asi nabídka a poptávka moc nefunguje.
No, abychom se nějak domluvili, asi se můžeme(?) shodnout, že v dnešní zdejší situaci je cena elektřiny účtovaná konečnému spotřebiteli dána z mnohem větší části opatřeními státu a nadstátních struktur (emisní povolenky, grýndýl, emisní limity, pseudotržní lipská burza, státem nasmlouvaný či podporovaný vývoz hodnotné a dovoz méněhodnotné elektřiny, atd. atd.), tušeným kartelovým a monopolním chováním údajných přímých a nepřímých konkurentů (a jejich schopnostmi deformovat státní i evropskou legislativu dle své potřeby), než jejich skutečnou tržní konkurencí.
Obtížnější by pravděpodobně bylo shodnout se, co vše by se nejprve muselo opravit, zrušit, zavést a znovuzavést, aby o (fungujícím) trhu s elektřinou šlo vůbec mluvit. K tomu ale nejsem nijak kompetentní; jen mám pocit, že v poměrně malé zemi, kde technicky efektivní elektrárny zas tak malé být nemohou (a přenos elektřiny něco stojí), zavést a udržet skutečný trh s elektřinou nebude nic triviálního ani snadného.
Vy jste teda rozumbrada
Výborně napsané!
Pět slepic.
🐔🐔🐔🐔🐔
Dovolím si DOPLNIT článek o jedno slůvko, které jsem v diskuzi nenašel.
POPELNICE.
Kolik z vás, čtenářů, vynáší do popelnice popel?
Ale zas třeba takový ředitel nic neředí
Cindarella?
Cinderellou jsem vezl kolo ze Stockholmu do Turku.
V ruštině tužka je „karandaš“.
Jeste jedno takove slovo pridam – hagusy. Spravne stresni nosice (na auto). Treba na Felicie nevyrabela stresni nosice firma Hagus, ale firma Neumann. A na takoveho Renaulta Megane jste hagusy od Hagusu nesehnali a nesehnali, protoze pro Renault je taky delali jini primo pod znackou Renault, tedy jako OEM dil… 😀
…Walkman, Discman také „zluxovatěly“.
Zobecňování myslím každý chápe, ale to nebylo jádrem problému. Pokud se nemýlím, šlo primárně o pochybnosti, zda se informace o hromadném odpojování elektroměrů zakládá na pravdě. Takže místo tří vykřičníků by spíš zabraly nějaké argumenty.
ZOBECŇOvání právě ČEZ vůbec nechápe…
Podle mě každý člověk s IQ > 110 pochopil, že slovo ČEZ je tam jako odvedení stopy od zdroje, čili jeho ochrana. Není třeba to rozpatlávat.
Vlastně jo. Pro lidi i IQ < 110
Zvlášť od vymyšleného zdroje je důležité odváět pozornost, co kdyby ho našli? 🙂
Šíříte ukázkový fakenews. Vy snad máte důkaz, že zdroj byl vymyšlen?
Bimgo, tak jsem to pochopila i já. Šlo o podstatu, a okolo Vidlák mlžil, aby zametl stopu ke svému zdroji.
Vcelku trpím, kolik lidí dnes nechápe psaný text.
Danieli,
znovu přečetl Branibory.
„…k Čezu, respektive jeho distribuční firmě…“
Ďábel bývá skrýt v detailu. Tenhle upřesňující detail, „respektive k jeho distribuční firmě“ má potenciál zachránit Ti biskupa. Příkladmo, v soudní protokolaci se opravné „respektive“ , vyskytuje, když diktující soudce udělá chybu. Prochází to bez námitek. Tohle si poznamenej.
Tak chápu zkratku, čez jako někdo koho většina bere jako „synonymum distributora“, ale když už to opravujete, že víte kdona jižní moravě, tak by jste měla správně, tedy EG.D a.s. 😉 Eon Česká republika ani není vlastníkem EGD, ale je jenom dceřinou společností na stejné úrovni jako EGD a dělá pro ni služby 😉
Hmm, tak o MAJORITNÍM vyhledávači Seznamu bych se hádal… 25-30%. Zbytek schramstne zase GENERÁL Google. Ono to rozšířené „vygooglit“ má celkem smysl.
A jedém! Jeden kousek textu špatně = celý text je špatně. Argumentace googlením, pch! Stará finta a naprosto příkladná dezinformace! Lhářko! Lhářko! Co eště si kdy nalhala a co nám eště nalžeš? Nikdo jí nevěřte, beztak je placená googlem! Teda seznamem!
Empirie říká, že rozdíl mezi dezinformací a informací jsou tři měsíce.
Udělejte si značku v kalendáři ..
Pokud me pamet neklame, tak pi. Samkova ma se Seznamem vlastne pravdu, protoze ten pro vyhledavani pouziva engine Googlu. Takze ano i na Seznamu googlime. Stejne jako kdyz pouzijete napr. prohizec Edge od MS misto chromu (a radu dalsich), tak vlastne pouzivate porad Chrome od Googlu, protoze MS Edge pouziva jadro Chromium, cili je to jen prevleceneny Chrom. Stejne i kdyz „jen“ napisete www adresu, tak s nejvetsi pravdepodobnosti na pozadi zase googlite, protoze nejvetsi a nejrychlejsi DNSky ma dneska Google a preklad url na IP neni nic jineho, nez vyhledani v databazi DNS a Google na to pouziva jen lehce upravene algoritmy ze sveho „vyhledavace“.
Advokáti dokážou okecat všechno
Sibylo, máte zapotřebí stále potvrzovat to, co si o Vás ostatní myslí?
Advokacie je hra se slovíčky,to ví každý
Kdyz si nekdo vsimne Sibyliny verbalni sikany, tak to okeca „hrou se slovicky.“ 😀
Takze bloger amater musi podavat ciste pravdive zpravy, ale profi novinari si muzou zpravy cucat z prstu: mrtvy Martin Smid, utopeny syrsky chlapecek, rusum dochazi munice, Putin ma zardenky, plane nestovice, rakovinu, Parkinsona ….
Vidlak svym HLPem rozviril hladinu vic nez kdyby napsal kristalove cistou pravdu.
Emoce, ty hybou svetem, na pravdu s*re Bilej tesak, Vidlakuv clanek splnil ukol, ukazal na (budouci) problem …
Tak to v praxi je.
To tak chodí. Pindej si co chceš, v nějaké míře, jenže jak někomu sáhneš na peníze, je randál. To se i stalo.
Ano, ona to byla trefa do černého. Proto ta reakce.
Výborně napsané, líp se to nedalo napsat.
Už jsem tady včera napsala, že i Jan Neruda přeháněl, když popisovat likvidaci obsahu starého slamníku.
Z Vídně si za to na něj nedošlápli, i když poukazoval na chybu ve státní správě.
Nikdo si ho nepodal, že straší lidi požárem a všechno si vycucal z prstu.
Gró fejetonu bylo v tom, že likvidace odpadků vázne. Že někteří lidé mají problém se starou slámou.
. A gró Vidlákova článku je v tom, že některým neplatičům jsou odpojovány elektroměry.
Aha,
pak mi to ale taky vychází tak, že si klidně mohu z toho, co píše naše Samková o luxování, že:
“ výraz „luxování“ se totiž stalo obecným popisem v důsledku prevalence určitého přístroje, vykonávajícího tuto činnost, na trhu,“
odvodit, že:
výraz „signalizování“ by mohla bejt obecně označována činnost, která je soustavně vykonávána v neprospěch mého státu a na úkor jeho obyvatel na základě prevalence premiéra tohoto státu, vykonávajícího tuto činnost, na trhu (práce)?
a vy máte nějaký výrobek, který signalizuje? Tenhle pokus o vtipnost úplně nevyšel, řekla bych…
Blbíš myslel Signalistu/ Fialu. Ten pořád vysílá nějaký signál.
😀
Tady jde o to, ze pani Samkova je jak nemecky policajt. Jak to myslim ? No kdyz ceskemu sedlakovi vypravite vtip, smeje se 3x. Poprve kdyz ho slysi, podruhe kdyz mu ho vysvetlite a potreti kdyz ho pochopi. Nemecky policjat se nesmeje ani jednou. Pac neni ochoten nic vyslechnout, nenecha si nic vysvetlit a nepochopi to nikdy 😀
Tento fór znám ve verzi o vyprávění vtipu důstojníkovi (směje se 3x). Důstojník od dělostřelectva se směje jen 2x, protože vtip nikdy nepochopí.
Paní Klára nemůže vědět, že se tady říká premiérovi Signalista. Tudíž nepochopila vtip.
no jo, no … co k tý Samkový dodat, žejo, snad jen to, že asi nikdy neviděla tuhle reklamu na baterky Duracell
https://www.youtube.com/watch?v=DkSxAO-s554&ab_channel=StareReklamy
…prej: “a vy máte nějaký výrobek, který signalizuje?“!!!
P.S.
si říkám, co ste, proboha, dělala v tý politice, o který ste tudle psala, že Vy skoro muzikant, když ste si u modroptáků ani nestačila všimnout, jak se z prototypů vyráběli samí zmetci? V poslední době to dotáhli k takový dokonalosti, že jim z tý jejich značkový výrobní linky sjížděj už jen samí šmejdi, který nejsou schopný ustát ani jedno praktický nasazení, pro který byli vyrobeni.
Zrovna ten poslední šmejd, pravda, ani luxovat papír ze skartovačky neumí, zato je neopravitelně zaseklej a místo modrý jim úplně zfialověl do modrožluta …a tak jen signalizuje máváním rukou – máváním rukou signalizuje … signalizuje máváním rukou … máváním rukou signalizuje … signalizuje … a já se už jen modlím, aby tomu zadarmo drahýmu v ý r o b k u už konečně došly Duracelly, jenže mi je to prd platný, protože mu ty nový Duracelly tam furt N Ě K D O zasouvá, kurva už, a já s tím nic nenadělám!
nějak se ta kurzíva po*rala, ale co s tím nadělám, žejo?
Pravdu díte. Džípů je taky celá řada. Ale nejvíce lžou všechny televize každý den o “rtuti teploměru”. Rtuť se dávno nesmí používat, je tam líh. A navíc teploměr neměří teplo, ale teplotu. A všichni se u toho usmívají, jako debílci.
Proč „jako“?
A hlavně zdůraznit, že se jedná o „pocitovou teplotu“. Nevím jak koho, mne spíš zajímá, zda voda zamrzne a ne jaký u toho bude mít pocit.
Tak když fouká a je -10 nebo nefouká a je -10, tak vás to fakt zajímá, ty pocitové vs jenom tupé číslo 😉 Už
No… nezajima.
Takže teplotoměr. Tak je to správně! Já mám ještě dva teplotoměry ze starých časů, které obsahují rtuť. Jeden je prasklý. A tak jsem ho dal (jako odpovědný inženýr chemie) do kádinky. Se rtuťovými teplotoměry není žádná sranda. Když se rozbijí a rtuť z teplotoměru se vylije na parkety, musí se v celé místnosti parkety vytrhat. Já vím, že to tu všichni vědí. Neboť jsou tu všichni staří a chytří. (A Targus je ještě krásný.) Ale kdyby sem zabloudil nějaký mlaďoch. Tak 65+.
Samozřejmě: „65-„. Asi jsem ještě rozespalý …
Úkolem mainstreamu bylo dát nálepku lháře nebo dezinformátora. A to se zatím podařilo. Kdo nečte Vidláka, ale jen mainstream, ten bude mít v hlavě někde zasunutu Vidlák=dezinformace, protože to psali např. na iDěsu nebo Seznamu. Pokud se nic nepřihodí, tak za půl roku to bude v poloze „Vidlák je usvědčený dezinformátor“ … protože to přeci už dávno dokázali v článku na Seznamu nebo iDěsu …
Obrana je v podstatě asi jediná a naznačil ji tuším Gogo v komentu pod předcházejícím článkem. Princip obrany musí spočívat v tom, že narativ „Vidlák je lhář“ se musí přebít jiným narativem – vhodný by byl „Vidlákův seznam odpojených“ … a k tomu stačí málo – sesbírat, resp. ofotit rozhodnutí o odpojení. Zkrátka – neustupovat, ale pravý opak rozvířit a rozšířit … v maistreamu se musí objevit články, že dezinformátor Vidlák má kopie rozhodnutí o odpojení. Napomoci by mohla i senátorka Hamplová – ji do toho namočili taky.
Ale pojďme dále … mám 60 let a když začalo přituhovat, tak jsem si myslel, že dožiju bez občanské války tady. Dnes si tím už tak jistý nejsem. Věci zrychlují. Např. ode dneška je zákaz pobíhání např. slepic ve výběhu nebo na zahradě. Jen připomenu mechanismus, který je stejný jako např. u Covidu – vyvolá se strach z nebezpečí, v rámci „ochranných opatření“ se zlikvidují menší, posílí větší, následně ovládnou trh a začnou diktovat své ceny. Pamatujete, jak musely být zavřeny malé obchůdky? Já si moc dobře pamatuji, jak nějaký ministr s vážnou tváří zdůvodňoval, že pokud se v malém obchůdku potká 5 lidí, tak hrozí smrtelné nebezpečí, ale, kdy se potká v nákupním centru 2.000 lidí, tak žádné nebezpečí nehrozí …
Dnes jsou na řadě malochovatelé – již brzy mít vlastní slepici na dvorku bude likvidační, mít 10.000 slepic pod přístřeškem je a bude OK. Zajímavá situace nastává v příhraničí, protože zdůvodnění zákazu chovu venku je založeno na možnosti přenosu od volné létajících ptáků, resp. jejich spadlého trusu. A protože v Polsku, Německu, Rakousku a Slovensku o podobném zákazu nevím, tak jediné řešení je, že pták je uvědomělý a přeletem hranic buď není nakažlivý nebo za hranicemi disciplinovaně nekadí …
Řešení je celkem jednoduché – v každé domácnosti vyčlenit jednoho, který bude „nemajetný“, majetkoprávně oddělen od zbytku skupiny a ten bude prohlašovat, že dané slepice (a v budoucnu jiné) chová jen a jen on. Takovému člověku můžete dát pokut klidně za milion a stejně nic nezaplatí …
A poslední – tuším, že tak před 2 lety bylo za naprosto jasnou dezinformaci označováno tvrzení? že EU chce zakázat topit dřevem … tak dnes už to dezinformace není, Brusel to bude asi projednávat. Zdůvodnění je, že lesy pohlcují CO2 a když tedy spalujete dřevo, ubíráte lesa nebo z množiny stromů, čím snižujete schopnost absorbovat CO2 (míň stromů – v součtu menší pohlcování CO2 právě těmito stromy. O tom, zda se kácí na spalování více než se zasadí … tak o tom raději vůbec nepíšou 🙂
Asi už z toho magořím… Co když…, co když vůbec nejde o ptačí chřipku, ale o to, dostat Česko na kolena. Tam, kde si rodina chová pět, šest slepic, pěstují několik řádků brambor a zelí, topí dřevem a vodu mají z vlastní studny, takoví lidé se do kolen dostávají tíž. Tak v prvém kroku slepice povinně zaregistrovat, v dalším kroku zakázat venkovní chov (kolik lidí si může dovolit chovat je v halách, nehledě na to, že venku si slepice najdou části krmení zdarma). V dalších krocích zakázat bezplatně užívat vodu ze studně (však už studně registrovali), dřevo jen certifikované, od předražených prodejců. Co myslíte, za jak dlouho se objeví nový druh bramborové plísně nebo enormní výskyt mandelinky? Když k tomu připočteme devastující ceny energií, postupný kolaps průmyslu a zemědělství jak můžeme sledovat v přímém přenosu. Co když je konečným cílem donutit Česko dát v plen zásoby lithia?
Držíte se celkem při zemi – salámové metoda se přece dá uplatňovat i ve větším měřítku. Zaměňte Čechy za Evropany (ve Vaší úvaze) a hnedle více nesmyslů dostane smysl.
Mimochodem – víte, že se může ofiko topit vyjetým olejem? Jen ten vyjetý olej musí mít správný certifikát :-). A když to vyzkoušeli u oleje, proč nepokračovat třeba u dřeva … že?
Prachy a moc FIRST!
Jeden z argumentů by mohl být, že někde přece těch 6 miliard mínus zajisti musí…
https://rumble.com/v1y1jfu-president-sberbank-hermann-gref-zapomnl-e-je-v-pmm-penosu.html
Každá totalita, nejenže nesnáší satiru, ironii a ještě více obyčejnou legraci.
Ona nesnáší, když něco nemůže kontrolovat. Když jde něco mimo ni.
Navíc, máme jedno z nejvyšších (nebo nejvyšší) dph na potraviny.
Takže, jednak stát nemá chovatele slepic pod absolutní kontrolou, kdoví, jaké pikle na svých schůzích kují a jednak každá slepice stát okrade na DPH. Teď to teprve bude v cajku.
Jen se mi zdá, že my, Češi, máme v sobě zakódovaný sebemrskačský gen, že musíme být papežštější než papež. V padesátých letech se ani v Maďarsku, Polsku nebo třeba NDR nelikvidoval soukromý sektor tak intenzivně jako v Československu. A teď opět, současná vláda se snaží aplikovat likvidační kroky ještě s větší intenzitou než okolní státy.
A co se toho certifikovaného dříví týká, to není výmysl. Jisté krajské město to již má ve své vyhlášce. Jen zatím (podle mého odhadu) nemají tak úplně prostředky jak šmírovat občany, takže pokud občané nebudou pálit výslovný sajrajt, který by je prozradil, nebo pokud je nenabonzuje soused, může se radnice leda tak jít klouzat.
Jenomže soukromej sektor se likvidoval nejvíc v oněch 60-tých uvolněných letech, a po Dubčekovi nezůstal ani jeden soukromník 😉
Zase je začali zavádět od poloviny 70 let ti hnusní komunisté co odstranili Dubčeka, vedl to zavádění soukromníků, onen člověk co prý neumí mluvit z teho hrádku 😉
Oni věděli, že ty drobné věci nejsou starostí státu, takže ty hodně malé nelikvidoval ani Gottwald (pokud jako důkaz nedáte někoho, kdo aktivně šel proti státu, tam likvidovali bez ohledu i státní zaměstnance…)
Ale krásně ukazujete, že opakovaná lež se stává pravdou 😉
Přesně, poturčenec horší Turka. My víme podle čích notiček se tady řídí pětikolka, ale
myslím, že k tomu vždycky chtějí dodat nějakou „přidanou“ hodnotu. Možná si myslí, že je jejich loutkovodiči za to pochválí.
Davide,
tragédie s dřevem je ještě horší v tom, že ač dřevo je klasifikováno jako obnovitelný zdroj nikde není ani náznak toho, že by se mohly vykácené stromy nahrazovat výsadbou stromů nových – jak mimochodem bylo ještě i u nás nedávno ustáleným zvykem „!lesních závodů“…
Myslím – pokud přežijeme zimu – že zkusím lehce zorganizovat a navrhnout Vidlákovi, že bychom se mohli skutečně setkávat v přírodě při akcích na výsadbu nových stromků – tohle totiž zakazovat by je (ty zakazující) profláklo všude ve světě…
Tady někdo neví, že existuje něco jako Lesní zákon! 😆
Čemu přesne jste neporozuměl ve slovech zkusím lehce zorganizovat?
„horší v tom, že ač dřevo je klasifikováno jako obnovitelný zdroj nikde není ani náznak toho, že by se mohly vykácené stromy nahrazovat výsadbou stromů nových – jak mimochodem bylo ještě i u nás nedávno ustáleným zvykem „!lesních závodů“…“
Zdá se, že o tématu tradičně nevíte ani zbla.
Tím, že to tu lepíte na sklo, to jen korunujete. 😄
A vy jste něco v tom prohlášení EK o znovu zalesňování našel?
Anebo se jen snažíte ten odstavec „vymknout z kontextu“?
Nechci se s vámi ale nijak přít – otáčení projevu k jiným významům a jiným kontextům je novodobá hra všech progresívních „myslitelů“, takže ano – jako u toho příběhu s rabínem a slovními spory:
Máte pravdu.
Pozor už je studie na základě které chtějí zakázat na úropvni EU spalovat dřebvo a štěpku, protože má vyšší emise jak uhlí 😉
tak to zkusim jeste jednou . nectete jen nazev clanku a perex a prectete si to cele. Namatkou jsem kliknul na idnes – narizeni nenarizeni – slepice pokud muzete, zavrete do kurniku, pokud nemuzete/ utrpi pohoda slepic – ta utrpi na 100% – tak nemusite nic, nicmene je doporucena u venkovniho vybehu treba sit, ktera by oddelila divoke ptactvo od slepic. Malochovatele slepic, ktery chova jen pro sebe, nikdo kontrolovat nebude, i kdyz je pravda, ze pokud odhali nakazu treba u vas ve vsi, tak asi naridi chov zlikvidovat.
To ze na bulvarni titulky dnes narazite vsude je dilo financovani pres kliknuti. Pokud vydaji „seriozni“ clanek „souhrn podminek zabezpeci chovu slepic“ tak to nikdo neotevre. O zakazu dreva pisi uz kolikatou sezonu, ze to je zhuverilost je jasny, ale dost pochybuji, ze by to zatrhli – to neuhlidaj, to by bylo nahrani na smec alternative. Lesni zakon jsem necetl, ale z povidani s par vlastniky lesa, ziju v domeni, ze v pripade kaceni je dokonce ze zakona dano, jak rychle se musi zalesnit a casto to byl problem pro mensi majitele lesa.
Máte pravdu, že v zákoně to je, ale například na Šumavě má LS dlouhodobou vyjímku. Místy si dovozuji, že podobné vyjímky jsou i na ve středních Čechách a Krušných horách.
Dohoda o novém zalesnění je vítaná a dokonce se dá i získat od LS sadební stromky, aby nemusela probíhat nějaká kontrolní certifikace na typová množství.
Všechny lesy nejsou hospodářské.
V některých, je dokonce zalesňování či zvyšování zakmenění nebo korunové pokryvnosti, nežádoucí.
A i v hospodářských lesích, se mnohdy nezalesňuje. Podle způsobu hospodaření. Zajištěná obnova, která je ze zákona, se vůbec nemusí rovnat umělému zalesňování. 😉
To vede na myšlenku, že by úmyslné nezalesňování holin mohlo vést k pozdějším nabídkám lukrativních rekreačních pozemků… Ano, tahle „salámová metoda“ je silně lukrativní.
Proboha, o čem to píšete??
Jaké úmyslné nezalesňování??
Vše se odvíjí od Zákona o lesích. A následně od LHP nebo LHO.
A co je tohleto????
… „dokonce se dá i získat od LS sadební stromky, aby nemusela probíhat nějaká kontrolní certifikace na typová množství.“…
Prosím, vysvětlit!
Proste Vidlak sahl na bolavy zub, trefil se, kazdej doudnej clovek prece vi, ze se odpojuje, tak se Vidlaka snazi zdiskreditovat. O to vic je potreba snazit se vytvorit mechanismy na spolecnou obranu.
I Okamuru se pokouseli strasit soukromni vymahaci, nakym hnutim mysli u nas zvani „soudni“ exekutori. Kdyz jim odkazal ze se na ten soud tesi, jaksi ho nezazalovali dodnes 🙂
Uvidíme, jak se bude tahle kauza vyvíjet – četl jsem, že ČEZ zvažuje soudní cestu. Teď jsem zkusil dát do vyhledávače: zvyšuje se počet neplatičů elektřiny
a vyjel mi odkaz na pár dní starý článek:
https://www.lidovky.cz/byznys/odpojeni-elektriny-elektrina-plyn-neplatic-dluh-dluznik-energie-dodavatel-cez-odberne-misto-zalohy-p.A221206_185640_ln_ekonomika_vag
Je placený, takže lze přečíst jen začátek článku – uvádí, že počet lidí s problémy s placením zejména energií letos narostl o 20%.
Každopádně Vidlák se stal novodobým „třídním nepřítelem“, takže to nebude mít jednoduché, ale pevně doufám, že to zvládne. Kydy jsou v dnešní době ostrůvkem normálnosti.
Tak to snad dá rozum, že počet neplatičů nebude klesat.
Příspěvek na bydlení. Tím se to vyřeší.
Už teď si stěžují, že dámy na sociálce nestíhají. Takže další státní zaměstnanci, posílit MPSV , a ještě víc roztočit dlouhovou vrtuli.
Jedni budou přerozdělovat, druzí psát žádosti a čerpat a makat bude kdo???
Prý jsme ve válce. Ale já v žádné válce nejsem. Jenom naprostý…píp… si může myslet, že Putin chce pohltit Evropu.
Z mého pohledu jenom nechce, aby mu NATO funělo za krk i z Ukrajiny. Bohatě mu stačej základy v Pobaltí.
Kam jezdí “ strašit Rusa” i armáda ČR.
Čí jsou elektrické rozvody a elektroměry?
Jsem na krátké větvi drátů ve vzduchu. Jsme tři a každý má jiného dodavatele. Komu to vedení patří? Soused o kus vedle má na svém pozemku el kabel. Věcné břemeno si s ním udělal ČEZ, ale zcela jistě vedením proudí i elektřina jiným distributorům.
Jak to tedy je??????
Elektroměry a rozvody, vedení, trafostanice do 22kV patří distributorovi. Tj. v Praze PRE, v kraji Jihočeský, Jihomoravský, téměř celá Vysočina, polovina Zlínského a část Olomouckého kraje je distributorem E.ON a na zbytku území ČEZ Distribuce.
Dodavatel je ve své podstatě vlastně kancelářská firma, která jen administrativně nakupuje a prodává elektřinu. Fyzicky jí doručuje vždycky distributor.
Já nevím jak to tedy je. a nechce se mi hledat. Není to náhodou jako s Agrofertem? /Franta z horní, Pepa z Dolní , Honza ze zeza kopce./
Hlavní šéf má dráty a ?společníci? se dělí o to co jimi prochází/ Samozřejmě za cenu, podle toho jak je kdo nenaž.anej, nebo odvážnej.
Proč mne to napadlo, no dřív bývávala jedna firma která se o to starala, pak se , patrně z důvodů optimalizace zisků rozdělili na víc, Ti nenapapanější už skončili / kvůli neoptimalizaci/ a ti hlavní se zatím drží a dělají první poslední aby vydrželi. I když obávám se že čím víc to budou rozmazávat, tak lid obecný začne dumat, jak to asi je a co s tím. hmm
ale možná se pletu a dva ze tří si natáhli dráty svoje. kdo ví
Kláro, děkuji, že budete Vidláka obhajovat.
A. Sílová
To nebude potřeba. Myslím, že ČEZ vůbec nebude chtít, aby se někdo šťoural v datech. Paní Kláře díky za právnický pohled. Taky občas užívám VZP a myslím obecně zdravotní pojišťovnu.
Na stavbě kdekdo dělá s „kangem“, i když je to Makita, Bosch, Hitachi, Metabo, Hilti… ale pořád KANGO.
děkuji – přidám do textu, třeba se toho najde více.. též byl zmíněn džíp..
Kláro, dost ustálených domácích činností obsahuje tyto odkazy, protože v dobách minulých nebylo přehršel různých výrobků na stejné použití, tak vznikly zvyková pojmenování:
jdeme koupit „jar“, používáme „mýdlo s jelenem“, „tepujeme“ koberec, pečeme v „remosce“, kreslíme „fixkou“, dveře mají „fabku“, atd. Ale třeba i takový „hamburger“ by se dal jako příklad přenosu jména na produkt také použít.
Jdu do města – ve skutečnosti jdu do obchodů nakoupit,…
Pokud se nemýlím, tak první takový doložený přechod značky byl lux pro vysavač. Všici luxujeme, ne?
A co flexa? Taky to může být třeba Narex, Makita, Hilti…
Ja taky dlouho nevedel, od ceho pochazi terminus technicus „Mafl“. A to se s nim ohanim dlouho. Akorat je to Narex nebo Makita.
Já myslím, že to nebude potřeba. Vidlák totiž ve svém článku docela intenzivně užíval slůvka jako „prý“, „údajně“ … takže bych z toho takový vítr neměl. Řeči o zvažovaných právních krocích jsou zpravidla jen taková jalová pohrůžka ve snaze dotyčného zastrašit.
Ono úplně stačí, když se člověk musí bránit proti žalobě. Sice pak třeba vyhraje, ale o několik let starší, chudší a šedivější.
Protižaloba za nemajetkovou újmu. Pošpinění dobrého jména za 2 000 000.- Kč.
„Pošpinění dobrého jména“, u ČEZ… Kocoure…
Kocour píše o protižalobě. Pošpinění dobrého jména Vidláka, nikoli ČEZu.