24 června, 2024

Berou to do vlastních rukou

K německým zemědělcům a dalším protestujícím se přidali prý i pracovníci v lodní dopravě. Tamní média se hemží titulky, jak stovky a tisíce kamionů míří tu na Berlín, tu na Mnichov. Bavorský premiér Soder prý s požadavky zemědělců souzní a vystoupí na jejich pódiu. V pondělí se z Chomutova vypraví skupina českých zemědělců, aby německé protesty také podpořili.

V Texasu začala místní „domobrana“ vytlačovat od hranic federální jednotky, které podle nich nedostatečně brání migraci. Problém s imigranty zaplňuje v USA veřejný prostor mnohonásobně víc než celá Ukrajina a dokonce i naprosto sluníčkářská města jako New York začínají varovat, že nejsou schopny nápor migrantů nijak absorbovat. A to se prosím bavíme o zemi, která vznikla z imigrace.

John Kirby teď oznámil, že americká pomoc Ukrajině se zcela zastavila. Říkal to, jako by mluvil o nákupu v supermarketu. Nebrečel, nelomil rukama, že zlí orkové teď budou postupovat vpřed… Byl vlastně nechutně věcný. Američané už prostě mají jiné starosti. Rudé moře, pásmo Gazy, Libanon, Izrael…

Na Taiwanu probíhají prezidentské volby, ve kterých má šanci na vítězství kandidát Kuomintangu, který chce opětovné sjednocení s Čínou. Peking ho samozřejmě mohutně podporuje, což mi přijde jako dobrá haluz. Kuomintang s čínskými komunisty bojoval, Kuomintang byl vytlačen na Taiwan… aby se nakonec vlastně docela dobře domluvili.

Ať se člověk podívá, kam se podívá, všude berou situaci do vlastních rukou nějací místní. Velké struktury a velké instituce přestávají fungovat a hlavně přestávají budit respekt. Jemenci se nijak neobávají americké pomsty. Íránci si klidně zabaví tanker, protože jim před rokem Američané také zabavili tanker. Texasané přestávají spoléhat na federální vládu… hele, kam zmizela EU? Od Nového roku jsou tam v Bruseli nějak zticha… a nebo blouzní tak moc, že už to novináři ani nevysílají.

To selhání západních integrací je stále viditelnější. Ano, můžete vyrábět impérium a postupně rozpustit jednotlivé národy v tavícím kotli. Ale sakra, těm národům to musí přinést nějaký benefit. Žít pod PAX Roma musí být prostě výhodnější, výdělečnější a bezpečnější než žít obklopeni mořem nepřátel. Teď se to nějak otáčí.

Už nejsme unipolární americký svět… chtělo by se zakřičet hurá, ale podívejte se v čem žijeme. Jsme zase obklopeni mořem nepřátel, kteří v Západu už nevidí nic jiného než kořist. Limes Romanus už je prolomen, města jsou ještě bohatá a vlastně nebráněná… situace se všude zhoršuje tak, že místní ztrácejí trpělivost i víru, že jejich problémy někdo vyřeší. A začínají je řešit sami. Tím, co mají k dispozici. Svým rozumem, svými možnostmi… i svými zbraněmi.

Vyspělá globalizace nad tím tak maximálně může lítat vrtulníkem a monitorovat situaci, kterou už nemá pod kontrolou.

Jak daleko jsme od chvíle, kdy si ve Francii nějaký imám řekne, že přišla ta pravá chvíle, aby se stal emírem ve vlastním státě? Všechno už má. Oddané obyvatelstvo, domobranu, peníze… nikdo nevíme, kolik zbraní Francouzi odlifrovali ke zničení na východní frontu… Nebo to dřív začne v Británii? Jak to mají v tom Holandsku? Na Belgii se neptám, to je už dávno zhroucený stát. Sice nejúspěšnější zhroucený stát, ale prostě zhroucený.

Ať se člověk podívá, kam se podívá, všude se to emancipuje. Všude vznikají zkušenosti, že co si člověk neudělá sám, to nemá. Ale také se všude ukazuje, že se na koleni dá takřka zadarmo konkurovat všem těm evropským hodnotám. Poslední video, co jsme s Petrou a klukama udělali a s Ivanem Smetanou rozšířili, nasbíralo přes sedm set tisíc shlédnutí. Předběhlo i Kazmu s jeho házením peněz z vrtulníku. Ano, je za tím kupa práce, ale nepotřebovali jsme žádné televizní studio ani střižnu. A to prosím píšu o politice… nemuseli jsme tam dát žádný hluboký výstřih nějaké sexbomby, nemuseli jsme se bavit o nakupování a infantilních blbostech.

Já nevím, jak dopadnou německé protesty. Nevím, jak to dopadne ve Spojených státech. Nevím, kolik ukrajinského území si Rusko zabere a kolik si ho z druhé strany zaberou Poláci. Nevím, jak to dopadne na Blízkém východě. Vlastně nevím, jestli nebudeme nostalgicky vzpomínat na dobu, kdy Američan měl dost sil i autority si celosvětově vynutit poslušnost.

Ale zřetelně vidím, že lokální snahy jsou v řešení problémů úspěšnější než ty globální. Zřetelně vidím, jak slábne cokoliv, co se vymyslí v Bruseli, ale i ve Strakovce. Vidím, jak je to neefektivní a jak to situaci celkem spolehlivě zhoršuje. Stále více lidí chápe, že jsou v tom sami a celá ta občanská společnost, která se tu třicet let budovala, jim k ničemu není a nijak jejich problémy nezmírní. A tak stavějí nové struktury. Jde to samozřejmě pomalu a udělá se u toho i hodně chyb. Ale když nic jiného nezbývá, je třeba stavět a je třeba se poučovat z vlastních nezdarů. Ti, kteří byli ke stavění určeni (a zvoleni), ti už nic nepostaví.

Možná tady nějaká EU zůstane. Možná Američané dál budou brázdit oceány svými letadlovými loděmi. Možná dál bude existovat OSN a Francie bude stále navenek v pořádku. Ale lokálně si bude každý dělat svoje a bude se pramálo ohlížet na rozkazy shora. Brusel či Washington začínají být daleko a Pánbůh vysoko.

Putin si troufnul, Jemenci si troufli, Tálibán si troufnul, Iráčané si troufají, Íránci si nepokrytě dovolují, Bašár Asad se nesklonil… a všichni to ustáli. Už nejsme impérium, už jsme kořist. Už se nebráníme dohromady. Impérium už na to nemá, už jen stahuje zbytky bohatství do Říma a opouští provincie. Chudáci místní jsou obíráni dvakrát. Co měli, to si berou sebou ustupující legie a co zbývá, na to se třesou barbaři, pro které je to ještě dost dobré. V mnoha případech je obyvatelstvo bude dokonce vítat, protože je budou méně utlačovat.

Ne, ještě to nastat nemusí. Ale trend je zřetelný. Když musíte brát věci do vlastních rukou, tak to jinak dopadnout nemůže. Ostatně… proč je u nás tolik vlastníků zbraní? Instinktivně cítí, že není daleko doba, kdy je policie fakt neubrání a místo armády budeme mít stíhačky. Instinktivně cítí, že sice na státní struktury budou hodně platit, ale málo dostanou.

Nechtěl bych být ve Fialově kůži. Vsadil na impérium, které ho teď opouští…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

112 thoughts on “Berou to do vlastních rukou

 1. Tak tohle je nový level při zatahování civilistů do otevřeného konfliktu…

  „Ukrajina vyzývá lidi, aby doma vyráběli drony
  Cíl prezidenta Zelenského vyrobit v roce 2024 milion bezpilotních letounů je dosažitelný s pomocí veřejnosti, uvedl ministr

  Občané by měli absolvovat online kurzy a začít sestavovat bezpilotní letouny pro potřeby ukrajinské armády uprostřed konfliktu s Ruskem, uvedl vicepremiér a ministr pro digitální transformaci Michail Fedorov.
  Cíl vyrobit v roce 2024 milion bezpilotních letounů, který nedávno oznámil ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj, je „reálný“, pokud veřejnost vládě pomůže, zdůraznil Fedorov v sobotním příspěvku na Facebooku.“

  https://www.rt.com/russia/590611-ukraine-drones-home-fedorov/

   1. Můj odkaz samozřejmě funguje, ale Russia Today je v Česku řízeném Fialou a Rakušanem blokována. Taková obdoba rušiček za minulého režimu. Stejná mentalita – stejná debilita.

   2. Skvělý proslov. Vzdělávání od pana Rajchla pro poslance ČR . Poslanci, kteří nedohlédnou ani za Prahu.

  1. To, co na UA zbylo, se khakimanovi na nějaké drony leda vysere.
   Ti lidé mají sami dost starostí s tím nejzákladnějším a s přežitím.
   Jestli budou něco vyrábět, tak improvizovaná kamna a možná i improvizované generátory, poháněné motory ze starých aut na naftu, pokud nějakou naftu seženou.
   Pokud vezmete alternátor z náklaďáku a vyvedete si statorové vinutí ještě před usměrňovačem, dá se celý výkon alternátoru poměrně jednoduše transformovat nahoru, třemi stejnými, obrácenými trafy 220/24V. Alternátor z náklaďáku nemívá pod 1,5kW, takže se tím pak dá napájet osvětlení i část běžné spotřeby rodinného domku.
   To už bylo dávno vyzkoušeno i v ČSSR, kdy alternátor 28V/75A z autobusu Karosa ŠD11 (2,1kW), namontovaný na místo dynama do funkčního motoru shnilého Spartaka, za tím účelem přitaženého, zpřevodovaný řemenicemi 1:2,5 do rychla. Doplněný třemi tehdy běžně vyráběnými 1F transformátory 220/24V/800VA (statory alternátorů jsou až na výjimky 3F a zapojené do hvězdy) takto přes dva roky napájel osvětlení, čerpadla studní i elektroniku (TV, R) v celé chatové osady, asi 8-9 chat.
   Rozvod byl proveden běžně dostupnými, levnými hliníkovými kabely AYKY 4×4, jen nahrubo zahrábnutými přímo do hlíny. Rozvod byl samozřejmě třífázový a nezemněný, tudíž plně bezpečný (žádné napětí proti zemi), ale zátěž bylo nutno rozdělit zhruba rovnoměrně, aby nenastával velký úbytek na N vodiči, tvořícím střed hvězdy.
   Nouze většinou lidi vyhecuje k věcem, se kterými by se běžně nenamáhali..

  2. Jak budou vyrábět nebo kdo jim domů dodá akumulátory, motorky, vrtule a řídící elektroniku? Ta prkýnka a splácat to dokupy je to poslední.

  1. Pithart:
   To stvořila UI? No to je krása! 😀 jen nějak nevím, co je to ta dedicace. Ovšem k MPA se to hodí hezky.

 2. Co je to za vidlákovo video , o kterém je řeč ? Běžný hledač ho nenajde , asi potlačeno .
  Zná někdo FUNKČNÍ odkaz ? děkuji Novák

   1. Pověste to i jinam. Tyhle fejsbůky jsou vážně nahovno.
    Představte si, že existujou lidi, co tam ze sakra dobrého důvodu nemají účet. FB to přes Google i Operu, při pokusech o opětovné načtení – blokují. Oba.
    Mluvilo se o paralelních strukturách – a klidně využíváte tu stávající, kdykoli blokovatelnou.
    Já chápu, že je to nejsledovanější kanál – ale paralelní znamená souběžný.
    Pověste to i někam jinam, kam ti zatracení libtardi nedosáhnou!

     1. a proč tedy dáváte link na fejsbůk, kde jsem nikdy nebyl, nejsem a ani nikdy nebudu? také bych se rád pokochal…

 3. Neví někdo co je s Vlkem?
  Už několikátý den není na Kose nic nového. Nemá nějaký zdravotní problém?
  Předem děkuji za jakoukoliv informaci.

  1. Vlk má zdravotné problémy, je v nemocnici. Tiež chodím na kožu. Dúfam, že dopadne dobre a bude znova činný.

 4. Doplnění předešlému příspěvku.

  Výzva ze Slovenska.

  Vážení českí, moravskí a sliezski bratia

  Vážení českí, moravskí a sliezski bratia. Geneticky a kultúrny príbuzní nás Slovákov Ďakujem vám za to, čo robíte pre váš štát. No musím vás požiadať, všetkých dobrých ľudí v Čechách na Morave a v Sliezku, aby ste zvážili začiatok aktivít na upratanie v informačnom priestore Českej republiky. Prečo?
  https://ksb-csr.net/threads/vazeni-ceski-moravski-a-sliezski-bratia.1380/

  1. Česko hnědne už od roku 1990, zárodky však sahají u některých rodin a jednotlivců mnohem dál. Současný režim pak takové existence vynáší do nejvyšších pater politiky a obsazuje s nimi nejvyšší funkce v nejrůznějších oblastech státní správy.

   1. Ano a hnědne kvůli osmašedesátníkům, zasraným chartistům a jejich potomkům.
    A zase ta Praha, Koláři a jim podobní, včetně pokřikující a poklonkující „umělecké“ branže.
    Lidé z téhle branže, kteří si zachovali páteře, jsou okázale ignorováni, popřípadě si provládní média smlsnou na jejich sebemenším problému.
    Nejde si například nevšimnout, jak se typický parazit Novotný, veze na vlně naprosté beztrestnosti těchto fašistů. Kolářovic rodina a všichni na ni přilepení, je jen malá a viditelná část.
    Vláda ČR by si nedovolila, během nouzového stavu a zákazu shromažďování, bourat nejaké sochy.
    Kolářovic rodina si to klidně dovolí a ještě je jí zatleskáno – tak co jsme to za národ, že nedokážeme chytit Koláře za flígr a špelit s nima do strouhy?

   2. Dovolím si malou úvahu.
    Vyrůstá nám tu generace, která sice těžko zvládá jít do sámošky a koupit si něco k jídlu, zato ale zvládá brilantní počítačovou analýzu rizik jakékoliv lidské činnosti.
    Umějí ze „zabezpečeného prostředí“ ukrást libovolný počítačový program, vyhrazený jen pro použití profesionály a s takovými databázovými soubory, ke kterým se běžný smrtelník, nemá ani přiblížit.
    Umějí se nabourat do libovolného datového prostředí a případně jej nepozorovaně využívat pro své potřeby – viděl jsem na vlastní oči obrazy ze všech 30 kamer místní MP, ke kterým by se „smrtelník“ neměl dostat. A zároveň jsem při téhle „demonstraci“ uviděl obraz z několika kamer, o kterých jsem ani netušil, že tam jsou.
    Myslím, že příští „šílený střelec“ nebude jeden, nepůjde do školy a nebude dělat chyby.
    Netuším, jestli si tohle vláda uvědomuje, ale měla by.
    Ve Francii jsou i státní fízlové na některé oblasti měst krátcí a nejezdí tam. Běžně se tam po nich střílí a po jejich autech se házejí granáty.
    Dtto ve Švédsku – tuhle zemi pozoruju už déle, s očima širokýma úžasem, kam se to dostala a jak to chce řešit.

 5. Beating will continue until the morale improves“

  Toto anglické príslovie „výprask bude pokračovať až kým sa morálka nezlepší“ bude žiaľ vystihovať zážitok bratov Čechov, ktorí si zvolili koalíciu Fialovej vlády a ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou bude pokračovať pod vedením Olgy Richterovej, čo bude totálna katastrofa, ak sa presadí. Dodávam, že takýto výprask sme si ako národ zažili a Sorosom platení slniečkári ešte zažijú.
  https://ksb-csr.net/threads/beating-will-continue-until-the-morale-improves.1372/

 6. Žádné změny nebudou,naši miliardáři to nedovolí.
  Čekám jen nějakou rošádu,vzbudit nějakou naději.
  Jak už to i někdo psal,USA bez války,by rychle skončili.
  Napadené Jemenu,je jen odvést pozornost od vyvraždění Palestinců.

    1. Eta.
     Zemědělství je i o dotacích,malý zemědělec nedosáhne na všechny možné dotace.
     Nevím,jak to bylo za první republiky,ale komunisté dotovali zemědělství,jak JZD,ale dost státní statky.Také záleželo na velikosti JZD,když se dotovala výstavba kravínů,sušičky,třeba i výstavba bytů.Tenhle systém to je úplně jinak,co také zneužívají ti větší.

     1. To je úplně jedno! Jde o to, abyste si UVĚDOMILI, jakou práci děláte. Abyste s tím chodili po světě . Abyste věděli, že se bez vás manažeři nenažerou dotace-nedotace. A aby to nakonec došlo i manažerům.

 7. Začínam normálne vzdávať poklonu jemenským Hútiom v ich boji. Neporadili si s nimi Briti v 60 rokoch, Saudi priznali porážku …….. idú svoje. Takáto vytrvalosť v svojom boji je úžasná. My sa tak nejako skloníme, ohneme chrbát. Použijem: „Pán veľkomožný, silnejšie tým korbáčom, málo šviháte po chrbáte.“ ……. 🙁

  1. „Ozaj robíme na panskom tak, ako sa má?
   Nedalo by sa aj viac?
   Robíme celých osemnásť hodín?
   Nemohli byzme o tých šesť až osem hodín robiť viac?“

  1. Jako dobrý, ale třeba: „Pravicové extremisté, nepřátelé liberální demokracie, nejrůznější kazatelé ruské propagandy a další nevzdělaná lůza, ti všichni doslova poskočili radostí.“ Panebože, to ano špetkou nikdo z té novinářské šmíry necítí, že píšou jak pro Rudé právo v padesátých letech?

   1. Nevzdělaná lůza poskočila radostí, že hromadnou vraždu spáchal příslušník vzdělané inteligence?
    To může napsat opravdu jen nevzdělaný…lůzr.
    Ostatně, ten celý blok Seznam Medium je tak smrdutá žumpa, že mi nějak uniká smysl její existence.
    Mohl by mi jej – ten smysl existence a obsah Seznam Medium – někdo vzdělanější vysvětlit?

    1. ježíš, lidi
     ještě jednou:
     *d*ě*l*á* *s*i* *p*r*d*e*l*

     já ho miluju:
     Já bych se k boji za svobodu slova (ale za tu skutečnou) rád připojil, a proto navrhuji sepsat Antidopis. Jeho veřejným podpisem by umělci a jiné veřejně známé osoby tuto diverzní akci odsoudily.
     Text takzvaného Otevřeného dopisu, o kterém pojednává tento článek, zde nezveřejňujeme, protože se nedomníváme, že je nutné k jeho odsouzení znát jeho obsah.

  2. Text někoho, kdo se označí jako „pokrokový euroobčan“ nemůže být nic jiného, než parodie a blábol.
   Ale má pravdu v jednom: Furt lidi strašte a sepisujte bezcenné, ničím nepodložené, nebo rovnou zfalšované výhledy planety do budoucna – a může to skončit i takto.
   A další exemplář bude poučen z chyb toho předchozího.
   Neudělá žádnou z chyb, které udělal údajný Kozák. A někde jinde, nebo nějak jinak, může pozabíjet i mnohem víc lidí, než dokázal Breivik.
   Vzpomeňte na Bataclan, kde to hoši vcelku nerušeně kropili dávkami z afghánských AK-47 a nerušeně přebíjeli, přičemž s sebou ani neměli pytle zásobníků.
   Naprosto ideální prostředí – při palbě dávkou na taneční parket, kde je hlava na hlavě, nemůžete někoho netrefit. V tomto světle se mi zdá údaj o skutečně mrtvých lidech z toho klubu poněkud…odbarvený. Myslím, že v této konfiguraci jich muselo být mnohem víc a že je oficiální údaj z toho klubu účelově zkreslený. Veřejnost nedokáže nijak dohledat a dát dohromady, kolik lidí tam skutečně zahynulo.
   Kdo si ze ZVS pamatuje zacházení s kosou a pamatuje si i účinky při střelbě dávkou, tak mi asi dá zapravdu. AK-47 v tomto módu není o nic horší – ba naopak. U přesně vyrobené kosy, stačil jeden lehce mimotoleranční, nebo potlučený náboj – a zdržení při záseku, by se ve skutečném boji nemuselo vyplatit. AK-47 střílí i s mnohokrát přebíjenými náboji, dost mimo tolerance a střílí až dotud, dokud se plynová komora a kanál na hlavni nezasere tak, že to přestane vracet závěr..
   Mimochodem – funkční kopie AK-47 dokázali vyrábět afghánští kozomrdi. Na dřevěných soustruzích, na ručních lisech a za pomoci šlapacích vrtaček…

 8. Vidlákův volební program bude volit jasná většina. To je jasné.

  Jenže Vidlákův volební program nikdy nemůže být uskutečněn v rámci existujícího systému zastupitelské demokracie. To už tak jasné voličům není.

  Zas-tupitel
  Zas-tupitel
  Zas-tupitel

  Možná řešení existují. Jedna z možných cest je obsahem tohoto audia:

  https://youtu.be/oqkZSBRYg8E

  Opravdu by mě zajímalo, co na to Vidlák…

  1. Pan Taubinger ty volby potřeb zamotal do kompetence. Čili jeho hlavní zaměření utíká k technologizmu řešení, ale primární změnu paradigmatu si eště musí dovzdělat. Muheeee
   A pan vidlák tomu nerozumí.

 9. Pokud to je pravda, pak je to bomba …
  Agent FSB tvrdí, že šéf Pentagonu – americký minister obrany Lloyd Austin bol zabitý v kyjevskom bunkri ruskou raketou … Agent FSB tvrdí, že Austin bol 3. januára 2024 zabitý v kyjevskom bunkri po zásahu riadenými strelami.

  1. A ted jako proc ho udajne drzi v nemocnici, pestuji jeho klon, nebo co ? 😀 Kritizujeme idioty co tvrdi ze Putin je v lednici ma 3 dvojniky, a sami budeme sirit podobna tvrzeni ?!

   1. Teď je otázkou, jestli ho ještě někdy někdo reálně uvidí, nebo se po čase pouze objeví jeho nekrolog, že zemřel po těžké nemoci.

    1. Tady je pěkné, možná tak úplně nechtěné potvrzení toho, čemu také museli čelit sovětští vojáci:
     https://www.armyweb.cz/clanek/ss-sonderkommando-dirlewanger-vojensti-delikventi-kterych-se-obavaly-i-ostatni-jednotky-ss
     Že v Berlíně 1945 zůstalo vůbec něco stát, že tam zůstal kámen na kameni, nebo že větší část Německa, zůstala fakticky nepoškozená a nepostižená, už dlouho pokládám za malý zázrak.
     Právě ve světle toho, čemu Sověti museli ze strany nácků čelit, co viděli při své cestě do Berlína ve své zemi – pokládám chování ruské armády na UA, za krajně zdrženlivé až téměř šetrné.
     Kdosi tu psal, že Česká republika hnědne – jaká barva potom charakterizuje východ UA?

 10. Líbí se mi ta esej Vidláku. Reakce (komentáře raději už číst nebudu. Zpětná vazba to moc není a jednotlivé výkřiky o procentech, potřebách a podobně (asi to tak bude, jenom jsem to letmo zahlédl) nějak nepotřebuji. Stačí si bohatě sami.
  Tedy: Dobrou noc!

  1. Starý kocour:
   Taky se mi moc líbí, ještě jsem to nestačila napsat, tak se přidávám. Jediné, co mě v nastalé situaci znejisťuje je, aby z toho braní do vlastních rukou nevznikaly Rudé gardy – ale snad je svět přeci poučenější.

   1. Vznik obdoby RG, je beze zbraní prakticky vyloučen.
    Asi úplně nepůjde zabránit excesům, jako např. případ režiséra Svitáka, kterého lynčoval neozbrojený dav. A kterého nakonec, po adresném výkřiku záhadně přítomné Ljuby Hermanové, zastřelil okolojdoucí sovětský voják samopalem.

 11. Instinktivně cítíme, že se blíží VP – Velký Průser. A nějaký happy end? Sotva.

  “V mnoha případech je obyvatelstvo bude dokonce vítat, protože je budou méně utlačovat.”

  To bych si tedy dovolil rozhodně nesouhlasit, tak jako v roztřískaných ukrajinských vesničkách také nikdo další vlnu “osvoboditelů” nevítá, tak už ani blouzniví Němci nevítají své nové muslimské obohacovače (osvoboditele?).
  Ale cenzura, ta jim jede “o 106”, kolik tisíců napadených německých žen mají vyznavači náboženství míru na svědomí propálili až Švýcaři.
  A že každá sranda něco stojí, tak na Echo24 právě vyšel pozoruhodný článek: https://echo24.cz/a/HCrZk/zpravy-svet-nemci-zjistuji-migrace-financovani-socialniho-stat-neresi-vytvari-diru-6-bilionu-eur
  —-
  Za těhle okolností je včasná občanská válka asi jediná možnost, jak se zbavit protektorů i jimi natahaných invazistů. Dřív než civilům seberou i flobertky… Civilizace Západu se svoji pofiderní ekonomikou dochází k bodu zvratu, i ekvivalent komunistického převratu se znárodňováním (koncernů atd.) by byl méně katastrofických řešením, než současně nastoupené trendy.

  1. A bude hur… kouknete si toto videjko, hlavne od stopaze https://www.trossenrobotics.com/Shared/XSeries/ALOHA/teleop.mp4 A clanek k tomu : https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/veda/vari-i-uklizi-google-predstavil-noveho-robota-uci-se-rychle-a-zvladne-skoro-vsechno-344742 Je to o tom, ze za 10 let bude tato spolecnost k nepoznani. Potreba – ekonomicka vytezitelnost LIDSKE, jeste jednou to zopakuju LIDSKE prace, klesne o desitky procent. A bez nahrady. A to i bez nahrady v manualnich profesich, prinejmensim tech manualnich, ktere je mozne delat v baraku kde robot muze mit privod šťávy kabelem, nebo si po par hodinach prace zabehnout k vymene baterie. A i tam kde bude clovek nutny navzdory dnes zcela nepredstavitelnym kvalitam umele inteligence, i tam bude vše jinak. Uz dneska si chirurgove velice pochvaluji roboticky asistovanou operaci https://radiozurnal.rozhlas.cz/magazin-experiment-chirurgicke-roboty-ceka-v-cesku-boom-a-jak-vyuzit-ai-pri-9107026 – už nevadi ze nema od Boha v rukach manualni zrucnost, operuje pomoci manipulatoru, muze u toho sedet, ani rousku nemusi mit na hube 🙂 Ale protoze anatomie lidskeho tela je jasne definovana a je mozne ji pred operaci kazdeho konkretniho jedince presne zobrazit, tak zde ma AI velke pole uplatneni – bude operovat sama a jeden lekar muze dohlizet na treba tri operace najednou. Ze se neco muze posrat ? No a v letadle snad ne ? Přesto je letecka doprava vyhodnocena jako vubec nejbezpecnejsi ze vsech. Kdysi jsme meli mistra v dilne, co nas, žáky průmyslovaky, udivoval svymi schopnostmi. S pouzitim rucniho naradi a pomucek udelal (za rum 🙂 ) treba blatnik na historicke auto, koncovy oblouk kridla letadla, atd. Nechapali jsme. Darmo nám doslova vedl ruce, nikdo ho ani vzdalene nedovedl napodobit. Robot jak z toho videa co jsem dal link (+5 let připočítejme) to udela vzdy a i bez rumu 🙂 A 24 hodin v kuse. S minimalnim topenim v v dilne, bez hajzliku, bez jidelny… Ano, bude vyzadovat lidske servisni zazemi. Jenze v zlomku poctu dnesnich delniku ve fabrice. Staci, mili zlati ? A jde o to, ze toto jsou zcela nezvratne trendy. Zadne hadani, ktere muze mit jinou alternativu. A dusledky toho bude muset resit soucasna politicka garnitura se svymi „kvalitami“… Toto je ta prava obcanska valka blizke budoucnosti…

   1. Hodili tam zpatecku , drzi se telefonu v rukach a vetsinou do nich cumi.
    Kdyz necumi , cumi do jinyho , vo vokoli nemaji zadnej zajem ,kde se jim neco ukazuje.
    Potom doma a v praci stroj na klapani a TV. Zajem vo neco jinyho, skoro neni.

   2. Mělo by se připomínat občlánek, i když Vám většina řekne, že jich se to netýká.
    Vývoj směřuje a je postrkáván ke garantovanému příjmu, kdy „nic nebudete vlastnit a budete šťastni“. Tedy dostat většinu voličů do situace, kdy si sama demokraticky toto ještě ráda zvolí.

    1. Eto, Это не правильно 🙂 Vyvoj k nepodminenemu prijmu neni „postrkavan“ ale je vlecen za sebou okolnostmi. Bude se to muset udelat, protoze masy hladovych a nasranych zriti to usporadani spolecnosti, ve ktere parazite mohu byt nazivu. Ale soucasne to nebude moct byt „zebracenka“ ale plnohodnotny dustojny prijem. Jinak pro lidi sice fyzicky prezivajici, ale nemoct uplatnit zadne rozptylovaci, aktivni veci (trceni pred obrazovkou neuspokoji zdaleka kazdeho) – to by taky byla nepripustna frustrace. Jenze soucasne bude pak nutne zabranit tomu aby tito lide nesmirne rozmnozili rady anarchistickych aktivistu nebo nemohli navolit extremisticke politicky, libovolno jakeho typu. Cili nutnost prekopat stavajici model vseobecneho a rovneho hlasovaciho prava, jak aktivniho, tak pasivniho. Z toho trci obcanska valka jak pero z gauce. Blizka budoucnost lidstva je úvaha na hodně tlustou a temnou sci-fi knihu, protože tohle musí mít nějaké řešení. Jen ho dnes asi nikdo nezná.

 12. První hodnocení Unie Sarah Wagenknechtové je 14procent. Strana byla založena v říjnu a Bild jí dával zisk ve volbách 20procent. V listopadu již procent 27. Takže odhady jen porostou.
  Vidláku, Katka má velkou šanci, tak to nepohnojte

  1. Kdyz mate nahore scholtze, bubrocka ,habeck , moc lezi na ulici.
   A este krici na kazdyho, vem si mne./Jezdeji pres ni traktorama a nevsimnou si /.

 13. Zatímco vláda v banksterském protektorátu Německo a její nohsledi se pokouší zlikvidovat AfD, aby zničili jedinou skutečnou opozici, to vše pod záminkou nárůstu antisemitismu, za který může údajně ultrapravice (o islámu však ani slovo!), některé části Německa se již začínají vymykat kontrole. V Severním Porýní-Vestfálsku se nyní objevily nové případy mladých muslimů, kteří chtějí na své škole prosadit právo šaría.
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/01/nemecky-chalifat-mladi-mohamedani-chteji-prosadit-pravo-saria-ve-skolach/

   1. No to je tedy novinka – že jsou s čmoudy problémy…
    Neumíš ten link rozumně zkrátit, umělej blbečku?

 14. Vidlák začne svoji literární činnost v Berlíne, skočí ladně do Texasu, přes Chomutov, pak si kousne do shnilýho jabka v Yorku a hned je myšlenkama v Pekinu, pak to smíkne kolem pásma Gazy, Libanonu, Izraele a doskočí na Tchaj-wan, gde mu je fšechno jasný a je spokojený.
  Eště si dá závdavek liquére PAX Roma obklopený mořem, ááách.

  No a kutě do „““práce“““, už je zase ve Francii a veme to obloukem kolem Břitů až do Holadska, jo říká se, že NUR LIMONÁDE, až k domácím evropským hodnotám. Teď to dostane místní kolořiť s Petrou a Smetanou, sexbomby a už je na nohách, střízlivý, přes německé protesty. „A“ neví, jak to dopadne ve Spojených státech. Hmmm, ty voe co s tím mám dělat?
  „Vidí, zřetelně, jak slábne cokoliv, co se vymyslí v Bruseli, ale i ve Strakovce. Vidí, že stále více lidí chápe, že jsou v tom sami a celá ta občanská společnost, která se tu třicet let budovala, jim k ničemu není a nijak jejich problémy nezmírní.“ Muheeeeeeee

  Že ti, kteří byli ke stavění určeni (a zvoleni), ti už nic nepostaví.
  ==Ale oni nigdy neměli nic stavět, meli to tady rozjebat, rozkšeftařit , zaprodat a rozmrvit.==

  Dál to už to kašlu.

  Volte propánagrynda svý podělaný , posraný potřeby místo tohodle, a bude mír.

  Naučíme se to, stačí to dát do škol malým dětem, ty by okamžitě chápaly svoje potřeby a volili by je samozřejmě jako své ponožky nebo kamarády na hřišti.
  Ten kerý tomu brání je nepřítelem našich dětí!!!

  1. USA vznikly na zotročování podlidí a vyvražďování domorodců. V současnosti jsou nájezdníci lákáni nikoli na otrockou práci po 14 hodinách šest dnů v týdnu, ale na parazitický systém. Kazisvěti spustili takovou rozvratnou revoluci. Nezvládnutí je záměr.

  2. To Sasin:
   Odpovím poměrně jednoduše.
   Jak známo, USA byly v době počátku evropské imigrace rozsáhlá země s velkým podílem úrodné půdy i obrovským přírodním bohatstvím. Byla to země velmi řídce osídlená původním indiánským obyvatelstvem, jež bylo posléze z velké části vybito či jinak zdecimováno. Později se přidala další nedobrovolná imigrace černošská a nakonec i imigrace asiatů.
   Exponenciální nárůst počtu obyvatelstva byl zpočátku vykryt nosnou kapacitou místního prostředí, jež byla značná, a ve 20. století ještě obrovsky navýšena za pomoci fosilních paliv a tudíž levné a dostupné energie.

   Tohle už je dnes minulostí. Nosná kapacita prostředí ve spojených státech již dávno přesáhla svoje limity – a to i když USA rabovaly zdroje z jiných zemí, často i ze zámoří. Obyvatelstvo USA se svým životním standardem tak žilo na úkor celého ostatního světa, který to ovšem nyní přestává akceptovat. Neboť i tam často dochází k obdobnému problému, pouze na nižší kvalitativní úrovni. Do tohoto stavu pak ještě přidejme neustálé rozevírání pomyslných nůžek mezi bohatstvím a spotřebou nejvyšší společenské vrstvy vs. té nejnižší.
   Další příval tzv „latinos“ do USA je tak neakceptovatelný, leda za obrovského poklesu životní úrovně VŠECH tamních spol. vrstev. Na což ovšem domácí Američané (stejně jako zde Evropané) nejsou připraveni a nebudou tohle chtít snášet. Výsledkem bude buďto:
   a) vytvoření „pevnosti Amerika“ (opevnění jižní hranice), což by bylo řešení stejně pouze dočasné,
   anebo
   b) totální úpadek, rozvrat a občanská válka.
   Rozparcelováním podrobeného Ruska, s jeho téměř nevyčerpatelným přírodním bohatstvím a nízkým průměrem hustoty obyvatelstva, se USA snažily výše uvedeným domácím scénářům A i B předejít.
   Nepovedlo se.

   Kdo se chce s teorií dané problematiky „nosné kapacity prostředí a populačního overshootu (tzv. přestřelení) podrobněji seznámit, doporučuji tuto odkazovanou studii. Článek je sice již 15 let starý, ovšem na aktuálnosti mu to pranic neubralo: http://zlomropy.blogspot.com/2008/06/
   Není to však hezké čtení, zvláště pro citlivé povahy.

   1. Tady mate s Ch. typickej priklad, jak se falsujou , zkurvi a zprzni dejiny,
    /jako koza/ ,akademikama..Jednoduse. Ve dne v noci .
    Stejny ,jako kdyz nekdo v afg przni kozu..Uplne stejny.
    Ridce obydlena rozsahla zeme a klapne klavesnici a uz byla populace vybita a jinak zdecimovana..!!! Zarucena pravda na nas vyblita . Velice vazne myslena.
    Nebo dostavate navrch este domaci scenare..

    Hned se nabizi priklad , skutecneho upadku universitismu ,nekonecnych studii ,jinejma zaplaceny , vseho vedeni a pravdy svobodneho hledani , za ucelem pokroku hu,humanismu.
    Pod vedenim ,samozrejme diplomovanych akademiku a jejich cvicenych pinclu.
    Jak se to na nas vymrstilo.
    Strileni na universite je tak mega priklad.

    Masakr , sokujici hruzou a zrudnym nasilim teroru ,zarucenym prostredkem do vedomi kazdeho zaseknuty sekerou zbabeleho absurdniho nasili ,
    zavedl nahodou prezivsi studenty…Kam.
    Ihned k tomu, aby honem hned ,co nejdrive pospichali …Kam. S cim?
    Aby ihned druhej den se pokusili a vydali velke a vyznamne prohlaseni , ktery ve skutecnosti ma dva vyznamy.
    Aby tim prohlaseni pokusili , uskutecnili zamer a umysl manipulovat natlakem verejnosti .
    Zelezo se kova a zpracuje nejlip , kdyz je jeste zhavy..
    Prohlaseni hlasiteho poucovani !!! Na koho.
    / na hloupej narod kterej nevi a nemuze si nic uvedomit , to muze jen akademik a zakademizovanej a nikdo jinej/…
    Na narod pouceni a jeste dulezite instrukce .
    Vo tom , co maji zakazovat a co maji rozkazovat a
    vsem , vlada a urady.

    1. Vaše reakce vypadá stejně jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Výsledek tohoto snažení je všeobecně znám = nestravitelný blivalz. Zkuste napsat něco konkrétního, s čím nesouhlasíte.
     Četl jste tu studii vůbec?

   2. Vsechny kecy o „udrzitelnosti Sveta“ jsou kravina jelikoz nezahrnuji inovace.

    Cely clanek by platil pouze za predpokladu nulove inovace. Napriklad pokud se zacne vyuzivat masivne jadro novych generaci, at uz stepne ci fuzni a bez nutnosti pristupu k velkym objemum chladici vody (napr. sodikove reaktory), bude vse uvedene naprosto o nicem. Protoze za pomoci levne, bezpecne a siroce dostupne jaderne energie neni problem levne vyrobit jak paliva tak hnojiva levne a „obnovitelne“. Tedy lidstvo nebude jiz odkazano pouze na tezbu.

    A na „Jizni“ strane Sveta na tom intenzivne pracuji. Cela problematika „udrzitelnosti“ je tedy zrejme jen otazkou pomaleho krachu Zapadu. A Zapad neni uz davno cely Svet.

    1. To je pravda. Autor studie si také nečinil ambice na jasnovidectví. Přímo tam píše, že převratné inovace do své studie nezahrnul. Byl to přesný výpočet nepříliš přesných čísel a neúplných vstupů. Prostě varovný předpoklad, že když se pojede pořád stejným způsobem ve stejných kolejích, tak se v roce 2082 „dojede“ k onomu výsledku.

     Otázkou je, jak rychle a v jaké míře se např. ty nové fúzní reaktory povede zavést do praxe. Protože od výzkumu k masovému využití může být ještě dlouhá cesta. A čas běží…

     1. Varovny priklady sou hovadiny.
      Problem zustal i kdyz bolsevik chtel socialistickyho a zbrusu novyho cloveka.
      Clovek se nemuze zmenit , pouze deformovat.
      Proto se nektere situce nemuzou zmenit, clovek se nemeni a tak je opakuje.

      Potiz je v tom , ze clovek tvori a vyviji novy podminky , vyviji technikou jine situace .
      Zkratka meni svet , ve kterym chce zit . Ale sam se clovek meni velmi pomau a vetsinou jen prizpusobuje.
      Clovek civilizovanej ,tech lidi je jen cast ve svete. Kdyz si ty podminky vytvori chce v nich zit , ale zaroven zpomaluje svuj vyvoj ,
      normalne zpohodlni , kdyz si vytvoril svet dle svych predstav a prani.
      Akademik tohle nemuze pochopit a mele dokola.
      Potom zpomalenej vyvoj , silna touha po miru , vytvari prilezitosti pro barbary ,ktery chteji vsechno ,ale pomoci agrese a nasili a
      ziskaji zradce v nasem stredu.
      Akademik se ve vlade a vsude vzdycky vohne a hout napr. se nevohne nikdy.
      Ty co se nechteji vohnout do vlady nejdou.

 15. Vidláku, vy tak krásně píšete (a já, a určitě nejen já, vás tak rád čtu). Jenže i vy se tak trochu držíte hesla „pravda by nikdy neměla stát v cestě krásnému příběhu“.

  Třeba ten Tchajwan – vyhrál vládní kandidát, budoucí viceprezidentka byla velvyslankyní (nebo jak tomu říkají, když je vlastně ani USA oficiálně neuznávají) v USA. Stačilo mu 40%, protože protikandidáti byli dva a nemají tam druhé kolo, stačí vyhrát první největším ziskem ze všech zúčastněných. Kurs se nemění, rychlost se zvyšuje. Vzhůru dolů.

  A trochu se bojím, aby to tak nedopadlo se vším – všichni si pamatujeme Žluté vesty ve Francii, proti tehdejším protestům jsou spořádané německé taškařice jen sranda. A ani tehdy to k ničemu nebylo.

  USA nemusí dát Ukrajině už ani dolar – stačí, když přikážou EU, aby si půjčila u světových bankéřů a poslala na Ukrajinu miliardy eur (však to zaplatí čecháčci, až přistoupí k měnové unii, pan jenerál už to zařizuje).

  A podobně to asi bude se vším – je to jen divadlo (pro nás východněji orientované „maskirovka“) – dopředu nastrčené loutky jako Scholz či Fiala jsou sice zjevně tupé a neschopné, ale taky snadno vyměnitelné. Ti, co jsou chytří, to sice ze zákulisí řídí, ale vidět na ně není a tak je ani nikdo nevymění. Dopadne to jako s Meloniovou v Itálii – lid si „zvolí“ změnu a změna se změní – pojede se dál, močálem černým kolem bílých skal. Snad jen s těmi imámy jste to trefil. Ale pak už nám holé ruce stačit nebudou a nebude, co do nich vzít.

  1. Já už to tu kdysi psala. Ona ta výhra je ošajstlich. A přitom čína nemusí celkem nic moc udělat. Nó teda – akorát nastavět zepár baráků a fabrik na pevnině přes vodu. A stavět oni umí rychle.
   Vítězná strana to samozřejmě dá těm pročínskejm pocítit. Jako všude jinde. Takže stačí – aby se tamější čínské fabriky přestěhovaly na pevninu. Dělníci půjdou pochopitemně za prací a klem na práci a život a v ten moment se ukáže KDO vlastně vyhrál….
   Byla by to jen otázka času.

  2. To pesimista – když přijdete do krámu, kde není ani jeden rohlík, tak Vám nepomůže ani tučná šeková knížka. Prostě rohlíky v krámě nejsou …
   EU si může vzít úvěr, jaký svět neviděl, ale kde vidíte možnost nakoupit zbraně? … že by nakoupili v RF? … nebo v Číně?
   Když Putin chvilu počká, tak EU by snad už v příštím století mohla dodat bezemisní elektrické tanky a bezemisní nevybuchující granáty ….

   1. Odpovím vám pesimisticky – pořád ještě je ve světě docela hodně zbraní. Teď např. provedli američané rošádu s japonci – ti sice mají svými zákony zakázáno dodat zbraně přímo Ukrajině, ale američanům je samozřejmě poskytnout můžou/musí – a američané pak můžou své vlastní (dosud držené pro vlastní potřebu) poslat na Ukrajinu. Už teď byla myslím největším dodavatelem dělostřelecké munice na Ukrajinu Jižní Korea. V těhle krajinách je zatím ještě co brát. Podobně možná Argentina za nějaké drobné umazání dluhu nakonec vzdá naděje na předělání Falkland na Malvíny a dobrovolně se odzbrojí za zájmy Západu (hlavně když nemusí do BRICS, že). Možná třeba i Saudové pod nějakým vhodným tlakem (např. vypovězením servisu a dodávek náhradních dilů) ještě rádi přenechají američanům dříve od nich nakoupené zásoby zbraní (a koupí si něco nového lepšího v rámci BRICS třeba od Indů nebo Číňanů). Možná i Erdogan by třeba vyměnil část své NATO výzbroje za převzetí dalších pár milionů „syrských uprchlíků“ poslušnou Evropou (zvlášť, pokud teď třeba američané poručí Řecku přenechat výzbroj Ukrajině – dluhy jsou silná páka).

    Ono myslím teď akutně nejde Ukrajině ani tak o zbraně, ale prostě o udržení fungujícího státu – potřebují peníze (nebo aspoň natištěné papírky) na důchody a platy státních zaměstnanců (Zelenský se prý dal slyšet, že bez finanční pomoci začnou důchodci na ukrajině umírat hlady – asi už zapomněl, že mu zlí rusové brání vyvézt obrovské zásoby obilí postačující na uživení celé Afriky…)

    Že to Ukrajina nakonec prohraje je už dnes samozřejmě jasné každému – ale do té doby se v té bezedné černé díře dá utopit libovolné množství peněz (ostatně i po tom, až to prohraje, pokud zbude aspoň kousek ukrajiny, tak ji budeme živit dokud sami nevyhladovíme).

    Zbraně jsou myslím (tedy houby vím) už dnes v podstatě podružné – kdyby Rus chtěl, přejede je vojensky i za současného stavu (jen by to asi stálo více obětí i na jeho straně, když si počká, padne ukrajina vlastní vahou). Kdy dojde ke konečnému konci netuším – slyšel jsem různé teorie, ani jedna nepředpokládá brzký konec (jedna např. říká, že Rus čeká, až Ukrajinu zradí Západ takovým způsobem, aby za svou porážku vinili více nás než jeho o on se pak mohl se svými historickými bratry v klidu zase spřátelit; další říká, že američané se přece jen poučili z toho, jak se nakonec jimi podporovaní „rebelové“ vždy nakonec obrátili proti nim /třeba ten provařený Usáma, že/, takže budou držet Ukrajinu v boji tak dlouho, dokud zcela nevykrvácí a nezbude nikdo, kdo by pak byl schopen namířit svou zlost proti nim a natropit výraznější škody USA).

    Ale to je jedno, ty peníze pro Ukrajinu od EU byla jen jedna drobná připomínka k celkovému vyznění dnešní eseje – smysl mého blábolu byl, že sice děkuji Vidlákovy za pravidelnou dávku optimismu, ale sovy nejsou tím, čím se zdají být – co se může jevit slibně, může v klidu dále pokračovat k finálnímu průseru. Nechci brát nikomu naději, ale je myslím dobré udržet si alespoň trochu realistický odhad situace a nečekat, že vše dobře dopadne, protože tak to přece v pohádkách chodí.

  3. To je jednoduchy, uz taktikou ve volbach. Dva protikandidati si navzajem kradli ,
   hlasy, aby vyhral treti. Svobodny demovolby ,volte zase , budete se mit jako prase.
   Nejbliz k T. ma neumetel a slabingr Xi , ma prachy , hodne moznosti ,ale zase nic.
   Mozna , ze to takhle potrebuje , aby moh fidlat na skripky velkyho nebezpeci pro Cinu..
   Rus na to cumi a vidi . Neni sam.

   Usak muze prikazovat ,jak chce ,ale pramen zivy vody vysycha.
   German vede ve boj zplynovanim , utoci bezplynem na rusa taktikou , ze se vodplynuje maximalne vod nepratelskyho plynu a rus ma zdechnout z toho..
   Ale rus vodmita. Ma plynu dost..Ma vedeni budovatelsky. Co neni ,at je.
   Zase strategicka zbran maji bejt penize, /za plyn/, nic jinyho neznaji.
   Rus kdyz zchudne, tak vi /dle teorie bohacu a jejich sluhu / , ze ma povinnost ihned svrhnout vladu. A prohrat valku..
   /Spolecne uloupeni 300 miliard rusovi ,z nich dela ubohy ,utrapeny a trapny zlodejicky/.
   Opacnou situaci ma german , ukradanim velkych miliard germanovi a zbrani na zabijeni ,pro soumilacka ukra , ma jeho vlade poridit co asi?
   Utrh si este vostudu s leopardama ,co hori jako fagule..
   Sebezniceni este pokracuje upornou snazivosti na pocasi, ktera jim poridila nevidanou dosud vladu, kecy ma ta vlada ,rovnou neuveritelny..A jak je surova na rusa.

   Prispevek nas nepoctive sidi taky svetovejma bankerema, ktery zase EU pucej,
   ktery to sou a kde na to berou v po usi zadluzenym svete nevi ,proste vymrsti na nas svetovy bankere a je to.

   Zluty vesty byli ponekud zurive mlaceny a dlouhou dobu ve prospech , zarucene nejlepsich obcanu pro Francii a jejich krvelacny utoky.
   Na oslavy zacatku dalsiho roku spalili jenom okolo 800 aut. Bejvalo to 10x vic..
   Asi ty demo sou povoleny, taktikou ,at si lidi vypustej paru ,vyblbnou se a daji zase pokoj..

   Premrstena snazivost se slovenskym brankarem , nam vydelala ponizeni. German brankare ukrad , nevynecha nic ,aby moh zase na nas masturbovat svoje uber.
   Jejich ubohe a ukaznene podlezani ,otrocke plazeni se pred vrchnosti , bezprikladny sebezbidacovani v soutezi kdo vic, si samozrejme nevsimaji..
   Hovna se zbesilou snahou muzou prerazit. Najdou se vsude nejen u nas.

   Celkem dobrej clanek ,bezprostredni /spontanni/ , ma spad , ma poskytnout pohled a prehled vo situaci jinde..

 16. „Prezidentský kandidát Volodymyr Zelenskyj čtyřikrát ignoroval předvolání, která mu byla zaslána během mobilizace v letech 2014-2015. Informuje o tom tisková služba ministerstva obrany v reakci na výzvu poslanců Teťjany Čornovol, Oleksandra Bryhince, Julije Mamčur a Michaila Bondara.

  „Informujeme, že občan Zelenskij VA je na vojenské evidenci osob podléhajících vojenské službě v Metalurgijsko-Dolgincevském sjednoceném okresním územním středisku akviziční a sociální podpory Krivoj Rog od 22.12.2008 do současné doby, vojenská hodnost – voják, vojenská odbornost povolání – referent úřadu“, – poznamenali na ministerstvu obrany.

  Dodala, že Zelenskij je schopen vojenské služby, ale v ukrajinských ozbrojených silách nesloužil.“

  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=31988e79b96e6c02d13f0fc033e2b983&start=18600#p368882

    1. Netuším, Tchajwan moc nesleduji – jen jsem registroval nějaké prohlášení administrativy USA, že pokud by měli přijít o vliv na Tchajwan, pak místní fabriky vyrábějící čipy pro celý svět vybombardují …

     1. AWX v Lanškrouně je vyrábí také. V 2012 byly na Tchaj-wanu záplavy a ta továrna byla pod vodou. V Lanškrouně si mnuli ruce, že ubyde konkurence. Ty čipy se dělají v 5 fabrikach na světě, říkal mi to jeden známý, co v tom AWXu pracoval.

      1. Sibyla
       Další pracoviště (abychom zůstali tady) je v Rožnově a v Brně.
       Na stránkách ONSEMI.cz si můžete najít, na jaké profese přibírají lidi. Kromě polovodičového křemíku, integrovaných obvodů na bázi Si rozbíhají též výrobu prvků na bázi karbidu křemíku SiC.

 17. Staňura porostlá mechem
  Kalósek pobitý plechem
  dredy, slepené tukem,
  huby, ucpané strukem.

  Vítkův pytel se zipem,
  Válek na čele s čipem,
  věda, zarostlá v sádle
  serou na všechny padlé.

  Na hradě vrchní zrádce
  poslouchá jiné vládce.
  Hrdost a čest jsou v prachu.
  Staví se brána krachu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *