18 července, 2024

Přátelské varování

Kromě hostů, o kterých pak píšu, mám i hosty, o kterých nikdy nepíšu. Prostě za mnou jezdí i lidi, kteří nechtějí, aby se vědělo, že u mě byli. Dozvídám se od nich různé ošklivé zákulisní informace, které vlastně ani nechci znát. Od té doby tvrdím, že dějiny naší polistopadové politiky, jsou dějiny podrazů. A ono to nebude platit jen o politice, ale tak nějak všeobecně. Rovný charakter je vzácnost, na kterou jen tak nenarazíte. Někdy si říkám, že jsem měl žít v rajské nevědomosti a komentovat politiku podle televizních zpráv, ušetřil bych si žaludeční vředy.

Ale na druhou stranu, ledacos se dozvím. Pochopil jsem alespoň základní vazby mezi stranami a jejich sponzory, pochopil jsem alespoň trochu, jak je propojená velká politika, velký byznys a velká justice, ujasnil jsem si, jak do toho zapadají státní zástupci, tajné služby, policejní plukovníci, právníci a novináři. A na rovinu – psát se o tom nedá, protože bych se už nikdy nic nedozvěděl. Nikdy nebudu moci říci, od koho jsem měl které echo, nemohu se pochlubit, kdo mě na co upozornil a jak.

K tomu mám odjakživa talent, objevit se u průseru. V práci spolehlivě přijedu na středisko, když se tam stane nějaký malér… A zjistil jsem, že mi to funguje i v politice. Jen jsem se objevil v kuloárech poslanecké sněmovny, hned jsem byl u věcí, které mi nikdo ani ukázat nechtěl. Jednou z toho budou dobré memoáry… příjem na důchod mám v podstatě zajištěný už teď, stačí si jen ty nejlepší fóry zapamatovat.

Dnešní článek bude z kategorie paranoia. Prostě už jsem se toho dozvěděl tolik, že to člověku nedá a i nové události si zařazuje do stejného kontextu. Neberte můj text jako pravdu pravdoucí. Jen jednu z možností. Ale pokud by se náhodou ukázalo, že to pravda je, tak jsme vítězství nad Pětikolkou blíž, než by se zdálo.

Zajisté vám neuniklo, že nový ministr životního prostředí nestihl ani nastoupit do funkce a už ho vyšetřují. Petr Hladík, toho času v Brně, měl údajně být součástí kartelu, který čachroval s městskými byty. Samozřejmě, když už máte takovou politicko- mafiánskou skupinu, tak nezůstanete jen u malých kšeftů. Postupně přejdete na větší a větší. Jednoho dne přijedou hoši v kuklách s brokovnicemi, nasadí vám klepeta a odvedou si vás, protože příslušný státní zástupce dá pokyn. Nagyová a Nečas by mohli vyprávět.

Zároveň proběhla zprávami taková malá noticka, že nám vyšetřují i mimopolitické aktivity Dona Pabla – tedy Pavla Blažka, ministra spravedlnosti.

Zbytek si přečtete v novinách… naši intervjuci se kolem toho přímo rojí, článek stíhá článek, jede jedna reportáž za druhou, policie vydává tiskové zprávy…

Já osobně si myslím, že je to varování. Mám totiž poměrně slušně podložená echa, že Lidovci (jak je jim podobné) jaksi usoudili, že stát vedle našeho derniéra a být s ním v jedné vládě, bude pro jejich budoucí preference doslova vražedné. A tak začali přemýšlet, že by se od svého pasáka tak nějak trhli a našli si nového. Mají s tím třicetileté zkušenosti. Marian Jurečka se stal šéfem strany právě pro tyto vlastnosti – je to člověk, který svým poslaneckým hlasem pomohl zavést EET a teď ho tím stejným poslaneckým hlasem zase zrušil. Ale on sám by řekl, že jednal podle svého vysokého morálního kreditu… Podle těchto vysokých evropských morálních hodnot už Lidovci začali vyjednávat, protože v politice se dočasně spojujete s lidmi, se kterými máte stejné zájmy proti lidem, se kterými dočasně nemáte stejné zájmy…

Stejně tak to byl právě Pavel Blažek, který mluvil o sociálním smíru, varoval své modroptácké kolegy, aby nepodceňovali situaci a psal SMSky na všechny strany, aby opoziční politici proboha udrželi své naštvané demonstranty pod kontrolou, protože situace je skutečně výbušná. I zde mám docela slušně podložená echa, že existují různá jednáníčka pod pláštíčkem nocičky, že by Blyštivý Péťa mohl být za určitých okolností odejít a vznikla by nová vláda, která by podle vzoru Německa začala tisknout peníze opravdu pořádně a sypala by je lidem, aby se uklidnili a nepořvávali na náměstích.

No a teď vidíte, že se nám derniér brání. V Brně se prý s těmi byty čachruje už dlouho, vrabci si o tom cvrlikají celá léta, nikdy se to neřešilo… A najednou šup, zatykač se podepíše a už se prohledávají lidovecké kanceláře. Ne, nic z toho nebude. Oni většinou tihle korupčníci nejsou úplně blbí a nenechávají stopy. Od dob Rathovy krabice s vínem se to dělá mnohem sofistikovaněji. Nejde vůbec o nějakou vinu a trest. Prostě jen bude dlouhá tahanice, jako v případě Nečase, Babiše a dalších, na konci z toho bude táhnoucí se proces končící osvobozujícím rozsudkem, nebo nějaká směšná podmínka za něco, co původně vůbec nebylo předmětem vyšetřování, jen to zničí několik politických kariér a dodá to patřičné signály případným pučistům.

Pokud mám pravdu, tak jsme hulákáním dosáhli docela dost. Oni se už perou mezi sebou a dělají to tak, jak jsou zvyklí. Intrikují, zapojují do toho kamarády státní zástupce, kamarády soudce, kamarády vyšetřovatele a zřejmě i kamarády agenty. Na každého něco mají… to je asi základní atribut vstupu do politiky. Do něčeho se namočit… Pak se už jen čeká, až se to bude moci použít. A použijí se i neuvěřitelné pitomosti. Třeba nezdaněné kabelky… Nebo se po soudech tahají tři jenerálové, kterým rozkazovala premiérova domina. Po pár letech to vyšumí do ztracena, ale politická škoda se už stala.

Za mě říkám: jen houšť a větší kapky. Jen se perte a žerte. Drolí se vám to. Premiér je kretén, všichni to víte a také víte, že vás přivede do neštěstí. A také teď vidíte, že se bude bránit, že se mu v záři reflektorů líbí a má ještě za úkol z této země vydojit nějakou tu pomoc pro Ukrajinu a USA a zdržet jakékoliv záchranné práce. Nevím, jak moc Lidovci pochopili signál od policejních vyšetřovatelů. Ale sledujme to, protože nám to ukáže, jak dlouho pětidemolice ještě vydrží.

Jurečko…. tik-tak, tik-tak. Každý den vedle Fialy vám bere i ty poslední šance na znovuzvolení. Dejte tomu ještě měsíc a začne vám to brát i šance na ledacos dalšího. Totéž platí i pro Pavla Blažka. Pokud za pár týdnů zjistíme, že i on byl odejít, tak alespoň víme, jak to Péťa hodlá dělat dál.

377 thoughts on “Přátelské varování

  1. Legislativci zjistili.
   Pravil – jinak celkem rozumný Koubský z Deníku N – že je to složitý. Že je samozřejmě nutné odklonit škodlivé informace. Ale jak je definovat?
   Sdělil, že speciálně Češi jsou na ten šmíring “ nadměrně citliví”.
   🥶
   Sám by doporučoval zjistit, jak to dělají jinde.
   🥶
   Nic složitého. Bohatě stačí exkurze do KLDR.
   🥶

  2. Ono je to fakt složitý, s těma Parlamentníma listama.

   Parlamentní listy totiž necenzurují!
   Parlamentní listy bezostyšně a beze změny přetisknou i mnohá tvrzení /lži našich ministrů či oficiálních novinářů hlavního proudu, např. České televize.

   Pokud se shodneme, že des-informace je totéž jako úmyslná manipulativní lež, pak už z pouhého faktu kontaminace obsahu PL citacemi z České televize či citacemi některých členů vlády vyplývá, že Parlamentní listy slouží nejen jako zdroj jinde nedostupných pravdivých informací, ale jsou pochopitelně kontaminovány těmito lžemi.

   Parlamentní listy citují jak lži či omyly různých neplacených pošuků, tak nehorázné lži (někdy snad i omyly) dobře placených oficiálních činitelů,

   Lze tedy říci, že Parlamentní listy jsou zdrojem jak informačním, tak dezinformačním.

   Pochopitelně procento dezinformací je v Parlamentních listech nižší než u největšího tuzemského dezinformačního zdroje – České televize.

   I Česká televize je však – kromě své hlavní, dezinformační úlohy – částečně i zdrojem pravdivých informací – přestože nepřevažují. 🙂

   1. Parlisty aspoň nechají čtenáře, ať si to přebere. Zatímco ČT a ČRo jim to předžvýká , aby se nepomýlili.
    Myslím si, že PL mají takovou čtenost, že se jim bude těžko zaklekávat na tenhle oblíbený plátek.

   2. „I Česká televize je však – kromě své hlavní, dezinformační úlohy – částečně i zdrojem pravdivých informací“ – máte na mysli datum a čas?

 1. K článku, a vlastně k mnohém „stýskání“ na úroveň, kvalitu dnes bohužel vládnoucí ekipy jde lakonicky podotknout jediné, universální:
  Pane Bože, co jste sakra čekali od sil a person stojících v přítmí i v záři reflektorů během té připravené frašky. Co jste čekali od systému, jeho nositelů a propagátorů, když se kradlo, lhalo, podvádělo hned v listopadu 89 v OF, když si svoje svazky nosili disident domú. Co jste proboha čekali od lidí a od systému, který jako jednu z prvních věcí, nejen ústy svého téměř božského leadera, pronesl hlubokou omluvu vrahům českého národa, vědomým uzurpátorům českého území, vědomým vlastizrádcům. Co jste čekali od lidí, kteří s blazeovaným úsměvem doslova drancovali, ničili, průmysl, banky, finance, armádu, prostě na co přišli a z čeho čouhali peníze… Co jste čekali od lidí, pro něž byl podvod, podraz, lež, krádež, zlodějina nezbytně nutnou, velebenou vlastností. Co jste Pane Bože chtěli od lidí, kteří rozdělili stát, a do základů toho „nového“ mu vetkli podvod, lež, podraz, podlost, zlodějinu, krádež, defraudaci, rozvrat, lokajství, mentálně-morální mrzáctví jako kvalifikační předpoklad, a vše dohromady jako hodnotový, mravní, společenský žebříček a mantinely….
  Co jste proboha už tehdy od už tehdy vyprofilovaných čekali???
  To není selhání „elit“…
  Nechápu…

  1. Dnes se pomalu probouzí část obyvatel ČR ,ale jen pod tlakem ekonomické zrůdnosti kapitalismu.30let se mlaskalo díky možnosti rozkradení socialismu . Dnes přichází první ,ale také těžká a tragická krize s předpokladem války .

  2. Za prvé, projev dlouhodobě k úpadku formované obecné národní kultury.
   Za druhé, tak zvaná „socialistická morálka pracujícího člověka“ byla v základu morálkou bužoazní, středostavovskou. Tento civilizační základ byl před více než třiceti lety vypláchnut spolu s tou „socialistickou“. „Nejsme jako oni“… i tak to lze chápat. Pojetí svobody jako „dovoleno vše co zákonem není zakázáno.“ Jenže civilizaci nelze udržet jen na vynucovaných mravech zákonných. Jenže ani na ty není dbáno. Proto to vypadá jak vypadá a dopadá jak dopadá.

 2. „Před lety jsem četl vzpomínky nějaké právničky na Brusel. A ona psala, že Brusel je považován za hlavní město lobbistů v Evropě a že se odhaduje, kolik procent rozhodnutí tito lobbisté ovlivňují, a tento odhad byl mezi 60 až 80 procenty.
  To znamená, dejme tomu, dvě třetiny nebo víc než jedna polovina. Tak jaká bude situace u nás? Jsme lepší než Brusel, nebo horší? To je docela otázka. I kdybychom byli stejní jako Brusel, tak to beru, že nejméně 50 procent rozhodnutí české vlády nebo jakýkoliv českých vlád je uděláno pod vlivem lobbistů,“ dodal.

  Vyjádřil se také k demonstraci, jež se začátkem podzimu uskutečnila na Václavském náměstí v Praze. „Otevřel jsem si zprávy České televize, Čtyřiadvacítku, přišel jsem domů pozdě, takže v deset hodin večer, a o demonstraci tam nebyla ani zmínka. Jenom běžely dvě krátké psané ‚podlajny‘. Tak jsem si otevřel The Guardian a tam to byla nejdůležitější zpráva dne pro Evropu.
  Ale zase The Guardian to bral tak, že to byla demonstrace proti cenám energie, a Britové mají jako všechny ostatní státy také problémy s cenou energie.

  Ale byl vidět rozdíl ve vnímání České televize a The Guardianu jedné a téže události. Přitom The Guardian by měl být britocentrický,“ dodal Cílek.
  ————-
  Cílek dobrý, očekává i evropskou potravinovou krizi.
  Jen poněkud myšlenkově zamrzl v době, kdy české a evropské vlády byly manipulovány alespoň českými a evropskými ekonomickými gangstery…. kteří hodlali v Čechách či alespoň Evropě žít i v budoucnosti. Takže nestali o to, žít uprostřed totálně rozvalených států afgánského, libyjského, nebo ukrajinského typu – a podporovat vlády, které k těmto koncům mířily( nebo tam byly směrovány).

  1. Asi nějaká glásnosť.
   Estébáci takhle transparentní nebyli. Tihle budou patrně nosit hrdě svoje zařazení v špiclovské organizaci na výložce.
   A potom že se nic nezměnilo.
   🤮

   1. Furt se demograti smějí žlutým páskám Pomocné Stráže VB 😁?
    Toto je jiná liga, Pomocný agent, operativec, prokatér, atd BIS…
    Označení stužkou 😂?
    Kdepak, duo Rakouský Kolíňák a Jihočeský Admirální Generál Koudelka tvoří vskutku povedený a vypečený páreček…

   1. Jako začátek dlouhého pochodu institucemi zase zpátky?
    Na druhou stranu to vysvětluje, že stesky nad úrovní zdejších operativců jsou marné – prostě nejsou lidi a rozesíračem teď může být každý, kdo přelouská hůlkový lepík a dokáže ho dvakrát do hodiny přepsat do počítače s méně než třemi hrubkami (a samozřejmě každé ráno odloží zbytky páteře a dávicího reflexu na vrátnici).

  2. Houby mě sbírat baví, tak snad to „i nadále hledáme pracovníky pro sběr informací v terénu“, akorát požaduju specializaci na borové lesy.

  3. Rakouský Kolíňan je nejnebezpečnější zmetek u lizu, a v České žumpě vůbec. Na tuto českou obdobu RH bude planě žvanící alternativa dlouho „vzpomínat“… Musí se uznat, že ve spolupráci s médii ( vede ČT09, v zástupu za ní ostatní zvěř) zdatně zametá stopy po majetkové tr. činnosti vlastní partaje, plus kamarádů, a zároveň však v systému českého politického organizovaného zločinu má vcelku výjimečné postavení…

    1. Sdílím váš názor, kam se na pana uhlazeného slizouna hrabe Voldy…….nechápu kolik lidí jim na to skočilo. Ano Babiš byl je a asi bude bezkrupulní hajzl, ale že ho někdo překoná v tak velkém stylu bych nečekala, že někdo překoná Špidlu také ne…..co je ta Masaryčka za VŠ když jim tohle vládlo……spís je to úklona jeho podřízeným, tam to ještě šlo zametat, tady to odnesem všichni

 3. OT – zajímavost ke Kachovské přehradě:

  „Proč nebyl ukrajinský energetický systém zničen, ale jen částečně narušen? (strojový překlad…)
  Proč Rusko ještě neútočí na páteřní síť napětí 750 kV?
  Předpokládá se, že do Kyjeva, Washingtonu a Londýna byly neoficiální cestou dopraveny informace, že údery se na páteřní síti zatím neuskuteční, ale pokud se kyjevský režim pokusí vyhodit přehradu Kachovka do povětří, pak odveta zcela uvrhne Ukrajinu do doby kamenné.

  Hlavní páteř, páteřní síť s napětím 750 kV, nadále funguje. Celá síť 750 kV byla vytvořena pro přepravu elektřiny z jaderných elektráren bývalé ukrajinské SSR do energetického systému MIR (jednotný energetický systém evropských členských zemí COMECON). Připomeňme, že energetické systémy bývalé ukrajinské SSR, Bulharska, Maďarska, NDR, Polska, Rumunska a Československa byly řízeny z „centrálního dispečinku“ energetického systému MIR umístěného v Praze.
  V západní a střední části Ukrajiny stále dochází k nadměrné výrobě elektřiny, která je do Evropy přepravována prostřednictvím sítě 750 kV.
  Pokud síť 750 kV, spolu s rozvodnami, bude vyřazena z provozu raketovými údery nebo útoky kamikadze bezpilotních letounů, tak to nejen zničí ukrajinský energetický systém, ale také zcela anuluje i teoretickou možnost prodeje ukrajinské elektřiny do západních zemí, protože bez sítě 750 kV bude Ukrajinsko nuceno umístit jaderné reaktory do „studeného“ režimu.
  Tehdy může na Ukrajině skutečně dojít k úplnému kolapsu energetiky, dopravy a komunikací.“

    1. Nelze všechno vystřílet na začátku. Rusko nemá dost „přátel“, kteří mu budou dodávat zbraně. Musí si je vyrábět, což je lineární proces. Válka je proces nelineární. Někdy je třeba udeřit silněji než jindy. Aby se zastavil tlak protivníka.

     Třeba když se vyhrožuje pochopitelně ruskou „špinavou bombou“, která prý má vybuchnout někde v okolí Kyjeva a změnit nastavení veřejného mínění na Západě.
     Má to dvě ale. Západní nastavení se pomalu ale jistě odklání od Ukrajiny, protože výhrůžek od Zelenského už bylo moc. Je to už tak trochu nuda/pruda.

     A odpor obyvatelstva západních zemí roste. Demonstrace nejsou velké, ale je jich čím dál tím víc. A hesla jsou většinou „Stop válce!“. Válečná hysterie věrchušky už funguje čím dál tím víc obráceným směrem. Pomyšlení na totální atomovou válku už je naštěstí zase trochu mimo hru. Pokud to nepochopili politici, docela dobře to chápou vojáci. Mají přesnější informace o tom, jak to by to vypadalo pak. „Den po!“

 4. HA! Vracím se domů z práce. Jsem z oblasti kde jsou bunkry z první republiky- a Dobře- Darkovičky. soustava bunkrů muzeí, a u jednoho celkem pěkná sbírka techniky. Dnes si to pěkně řídím domů a potkám kamion s návěsem a veze stařičkou T34. Kam? Na repas? Nebo že by se to někomu hodilo jako obrana o obydených městských čtvrtí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *