Tak nám v Rumunsku vyhrál hodný a evropsky hodnotný kandidát, Nicusor Dan. Sice se těsně před druhým kolem zase mluvilo o ovlivňování voleb a to dokonce z obou stran – progresívní média zase viděla ruskou stopu a majitel Telegramu, Durov, zase mluvil o tom, že „nejmenovaná Francie“ ho žádala, aby omezil účty konzervativcům. Ale volby dopadly správně, takže se rušit jistojistě nebudou. Důležitý logistický uzel NATO pro válku na Ukrajině zůstává zachován a v plném provozu, změna rumunské orientace nebude a Zdechovský už ví, že teď Rusko konečně porazíme.
Rumunsko zůstává na té správné straně, jak by řekl Petr Fiala…
Ještě si tady můžeme zanalyzovat, jestli to bylo kvůli korespondenčním hlasům, kterých se prý sešlo dvakrát tolik než v prvním kole… Ale co čert nechtěl, vyhrál v nich Simion! Fakt! Ti, co žijí v západních zemích, dokonce volili Simiona mnohem víc než ti, co žiji v zemích postsovětského bloku. Simion to vyhrál u korespondenčních voličů v Itálii, Španělsku, Francii, Británii, Norsku, Rakousku a kupodivu i v Německu a vyhrál korespondenční volby i celkově. A víte, ve které zemi Rumuni nejvíc volili proti Simionovi? U Orbána v Maďarsku! Čekali byste to? Dokonce ani na Ukrajině to nebylo tolik. Devadesát dva procent korespondenšních Rumunů v Maďarsku volilo proti Simionovi. Hustý, co?
Víc Rumunů ale žije v západních zemích, takže výsledek korespondenční volby nakonec byla výhra Simiona a to zhruba tak velká, jak nakonec prohrál… Skoro padesát šest procent.
Simion neprohrál v cizině. Prohrál doma! Tečka! Lekli se rumunští Rumuni vlastní odvahy nebo se zalekli následků, které by na ně mohla uvalit naše demokratická Evropská unie? Nebo vlastně jsou v naší vaší EU celkem spokojeni a jen prvním kolem ukázali, že je štve to zrušení voleb? Nevím. Nemám v Rumunsku žádného insidera, který by mi uměl zprostředkovat náladu ve společnosti.
Evropské hodnoty se radují, že jejich mocný val proti Rusku dál trhají jen Slováci a Maďaři, ale v jejich Zdechoeuforii jim uniká, že to byli právě ti Rumuni, kteří poznali chuť Západu, kteří teď raději volili proti EU, proti francouzskému protektorátu, proti Německé válkychtivosti s Ruskem, proti španělskému grýndýlu a proti pomoci Ukrajině. Proto se přece korespondenční volba nezaváděla, nicht wahr? Voliči, na které nedopadají opatření jejich zaprodané vlády, měli přece volit liberálněji než voliči doma. A ejhle, Rumunská diaspora je asi na Západě utlačovaná, nebo mají něco proti chirurgům z dovozu a mešitám. Západní Rumuni v Belgii nějak nechápou to bruselské dobro.
Tomáš Zdechovský se ve své radosti nad rumunským volebním výsledkem projevil i na mém twitterovém účtu, ale nejsem si jistý, že má co slavit. Nevypadá to, že by jeho partaji měla korespondenční volba pomoci. Voliči, kteří jsou denně konfrontováni s bruselským štěstím, hlasují nějak špatně. Naopak, voliči v bezpečném Maďarsku si mohli dovolit hrát na sluníčka a liberály, protože je Orbán zatím ochránil před důsledky jejich blbých nápadů.
Prosím, tímto článkem neříkám, že odteď je korespondenční volba už cajk…. ale vysvětluje se tím, proč ANO nepodalo ústavní stížnost. Tak nějak tuší, že cizočeši budou hlasovat pro Babiše a ne pro Fialu. Já prostě jen konstatuji, že se to ohnutí ústavy pro naši pravdu a lásku dost pravděpodobně mine účinkem. Samozřejmě, pořád platí, že o své zemi si mají rozhodnout voliči doma a ne ti, na které volební výsledek nijak nedopadne.
Kdybych já byl liberál, bil bych na poplach, protože z dvacetiprocentního Georgescua se stal pětačtyřicetiprocentní Simion a navíc vyhrál u Rumunů v zahraničí… především v tom sluníčkovém a liberálním zahraničí. Nějaký euroromantismus se drží spíš v zemích bývalého východního bloku než na západě (nebo se tam snáze falšují výsledky), ale sakra slábne spolu s tím, jak slábne důvěra ve státní instituce, co si jen tak mýrnyx týrnyx ruší volby. Ano, pro tuto chvíli je zachován logistický uzel NATO pro Ukrajinu a navenek to vypadá, že je zachována i evropská jednota, ale to je jen sebeklam bruselských papalášů.
Ostatně… ve Francii museli zakázat Le Penové kandidovat, v Německu chtějí zakázat AfD a Merz se stal kancléřem až napodruhé, v Rakousku museli ohnout ústavní zvyklosti, ve Španělsku měli blackout… Tam všude vyhrál Simion. Tam všude už lidi chápou, že je zle. V zemích, kde naopak volili Dana, tam je relativně dobře a slušný hospodářský růst, takže si mohou ještě dovolit zůstat blbí.
Jak to bude u nás? Ze všech východních i západních zemí máme největší ekonomický pokles, největší inflaci, největší pokles reálných mezd, největší vládní aroganci, nejméně oblíbeného premiéra světa, kauzu Dozimetr, Fialovu kampeličku, Baxu, který také chce sahat do voleb, Foltýna, co kope příkopy ostošest… a do toho rumunské signály, že korespondenční volba nepomáhá, naopak se obrací proti liberálům…
A včil mudrujte!
Ale pokud do toho jako STAČILO! po volbách budeme mít co mluvit, tak korespondenční volbu zrušíme!
_____________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“
A protože prezident vyhlásil volby a je třeba vyhovět byrokratické buzeraci, tož doplňuji: Zadavatel, zpracovatel – Hnutí Stačilo!
rumunský obří volební podvod ukazuje, že politická mafie stále ovládající skrze Brusel a místní Páté kolony většinu gubernií, zatím ještě při násilném udržení se u moci zdaleka neřekla poslední slovo.
Povšimněme si také, jak reagují korporátní média, která se několik týdnů od zrušených rumunských voleb třásla o osud těch „náhradních“. A náhle – po údajně velkolepém vítězství jejich agenta – místo oslavných výkřiků Rumunsko v mžiku odevšad rázem zmizelo. Prostě „vyšetřování skončilo, zapomeňte,“
Pavel Kopecký, protiproud.info
Zdravím Vidláku,
s korespondenční volbou je to složitější. Z principu jsem proti, ale jeden kolega (má pas USA a E) mě navedl na myšlenku. Pokud korespodenční volba ze zahraničí, zavedl bych pravidlo jako mají v USA.
To znamená:
1) Pokud žiješ mimo USA a chceš volit, musíš mít pas USA
2) Pokud žiješ mimo USA a chceš mít pas USA, musíš zaplatit v USA, daň bez ohledu na smlouvu o zamezení dvojího zdanění (pokud existuje).
zdraví GB
Smlouva o zamezení dvojího zdanění je zvěrstvo. Pro ČR je extrémně nevýhodná a bylo by záhodno všechny tyto smlouvy vypovědět.
Pokud domácí podnikatel podniká v cizině a platí daně tam, nač nám je? Ať platí buďto dvojí daň anebo ať se se svým kapitálem vrátí domů. A zahraniční subjekty, které tu jenom koloniálně drancují v montovnách a ani daně z toho drancování pak neplatí tady, ale někde na Kypru apod., tak ty ať táhnou do pr.ele.
Dtto smlouvy o ochraně investic. Proč má mít zahraniční investor nějakou speciální ochranu nad rámec domácího investora?
To neni ochrana investic, to je neokolonializmus ….
Jó, tak to má být. Neplatíš doma daně, nevolíš …
Rumuni si zvolili válku. V rámci evropských válečných plánů budou obětováni mezi prvními.
V minulé válce také stali na straně zla.
A proto se podíleli na osvobození ČSR. A proto nepřijeli v roce 1968 do ČSSR.
Postavili se po bok Třetí říši
Re: Sibyla
Češi taky.
Češi byli obsazeni a okupováni
Český fašismus a generála v roli vůdce jsme tu tedy neměli, nikoho jsme také nenapadli.
Omyl, chvíli ano, hrdinu od Zborova, s páskou přes jedno oko jako Žižka.
Zato nyní ho máme na Hradě.
Přestoupili na vítěznou stranu až v momentě porážky. Režim Antonesca tak padl.
V 68 se nezúčastnili, protože Ceaušcu chtěl být něco jako Tito a především měl téměř nesplatitelné úvěry ze západu, které sice nakonec téměř splatil, ale za cenu velkého zbídačení rumunského obyvatelstva, které mu to zákonitě spočítalo v roce 89.
Takových bylo víc. Například Slováci byli s Němcema celou dobu a když už pochopili, že to asi nedopadne, tak v Banský Bystrici převrhli autobus a říkali tomu Slovenské Národné Povstanie.
Nepřehánějte to.
Pamatuji starý politický vtip z Husákovy éry:
Víte, co byla Velká vlastenecká válka?
Ne, řekněte mi to.
Bezvýznamná epizoda Slovenského národního povstání.
😀
Znala jsem také jeden ze sedmdesátých let: Slováci chtějí na Dunaji postavit velkou přehradu, aby mohli natáčet námořní bitvy ze Slovenského národního povstání.
Z mého referátu k SNP (cca 1975):
„Povstal celý slovenský národ. Byl jich plný autobus a ještě stáli na stupátkách….
Promiňte, přeskočil jsem řádku“
A jak jste po referátu dopadl?
😀
Trenér, mjr. Ferenc, byl sice vojákem asi od dvanácti let, leč byl to hodný člověk. Takže dobře.
Já jsem si myslel, že to byla nějaká souška a ta vám pak řekla. Tak na vás s tím referátem jsme opravdu čekali!
A od té doby si říkáte Godot!
Jsem jediný Godot, který někdy někam přišel. Navíc mám (nejméně)jednu špatnou vlastnost – jsem odporně dochvilný.
Proč polo-?
No, nebyl bych si tak jistý že Rumuni volili toho kdo vyhrál. Už nějak těm volbám přestávám věřit.
Už tím, že strpěli zrušení první prezidentské volby, ukázali svoji slabost. Současný výsledek voleb je toho důsledkem.
Aneb jak pravil klasik, není ani tak důležité, jak kdo hlasuje, jako spíše to, kdo ty hlasy počítá!!!
V Českém tisku se tohle nepíše, přesto že je to zajímavé.
Kalasová a Nerudová jsou si podobné. Popsal to velmi konkrétně Maximilian Krah, německý europoslanec za AfD. Srovnal „vysokou“ představitelku EU pro zahraniční politiku Kaiu Kalasovou, když v Evropském parlamentu hovořila o politice EU vůči Kubě.
Maximilian Krah byl ve svých slovech konkrétní:
„Paní Kallasová, proč bych s vámi měl diskutovat o Kubě? Právě jsem si přečetl vaši autobiografii. 432 stran absolutního „ničeho“. V Estonsku je kniha se slevou 80 % a stojí pouhých 3,99 eura. „Nemáte tušení, co se děje na Kubě a v Evropě a ve světě,“ řekl původně europoslanec za AfD.
„A o diplomacii a zahraniční politice víte tolik jako o operacích mozku.“ Smysluplnější rozhovor o černých dírách v trpasličích galaxiích bych měl se svým domácím křečkem než s vámi.
jasně, že jsou si podobné, papalášské dcerušky, jedna jak druhá.
No hlavně je nutné, jako vždy, brát do úvahy kvalitu kandidátů. Dan je geniální člověk, úspěšný starosta, lide rádi za prezidenta někoho s podobnou inteligencí a vystupováním.
Vy zde všichni hlavně myslíte ideově, ale většina lidí pořád se rozhoduje dle.kvality kandidáta podle me. To máte jako u nás Drahoš prohral zejména proto, ze by slabý, zatímco Pavel měl rekordní počet hlasů, protože to byl prostě kvalitní kandidát. Strašně záleží na kandidátech, Trasz v Polsku nyní je velice slabý a rázem má obrovské problémy, přestože měl dle průzkumů jasně vyhrát.
Pavel nebyl kvalitní, nízká úroveň byla jeho protikandidátů. Mezi slepými jednooký králem.
„Pavel měl rekordní počet hlasů, protože to byl prostě kvalitní kandidát“ – dovolte abych se zasmál. Ten byl tak kvalitní asi jako vy „Kvalitní kandidáte“.
Kvalitní kandidát Pavel je v podstatě major Terazky z Černých Baronů. S tím rozdílem, že Terazky nejdřív bil tých bolševikov a potom se k nim sám dal. Pávek to má opačně 😀
Nesmíte tolik brat na zretel vlastní názory. Dle myslitelnych kritérií prostě byl kvalitní kadidat, co měl celou řadu předností- reprezentativní vzhled, výborné CV (valecny hrdina, francouzské vyznamenání, vysoká funkce v NATO, šéf české armády), klidné vystupování. Slabina byly diskuze, ale to nebylo tak podstatné nakonec, zvláště kdyz soupeřem byl Babiš ve druhém kole.
Nyní v Rumunsku, kam bych se rád vrátil, soupeř Dana byl nějaký primitiv bez minulosti, Dan byl úspěšný starosta Bukurešťě, vlastenec (vrátil se po absolvování Ecole Normale, aby pozvedl úroveň rumunské vědy), nebyl Simion prostě dost kvalitní soupeř, to je celé, netřeba hledat v tom vědu.
😀 😀 😀
Strom se pozná po ovoci a to ovoce kvalitu vubec neukazuje
ad Kandidát – cituji: „Nesmíte tolik brat na zretel vlastní názory.“ – to jako myslíte vážně? To mám přebírat a papouškovat vaše názory? To jsem si za svých mladých let užil dost a dost a nechci to tu znova. Běžte si za tím vaším Kvalitním kandidátem do Bukurešti. Šťastnou cestu.
Pávek je kvalitní zrádce.
A válečný štváč.
Nepřehánějte! Že by nějaký Rumun mohl být geniální jako náš světový lídr? Nemožné, označením „geniální“ se může pyšnit jen jeden! A tím jediným je náš polyhistor kampeličkus brunensis.
Ale on opravdu je geniální, měl dvakrát plný počet bodů z mezinárodní matematické olympiády, to třeba žádný Čech v dějinách nikdy nedokázal, celkově to zvládla jen hrstka studentů. Celkem bych se nebál u nastupujícího prezidenta Rumunska použít slovo geniální.
Sláva, Evropa je zachráněna. Tedy pokud se jeho příkladná genialita projeví tak, že se brzo stane prezidentem EU. Jedině někdo takový může sestavit matematický model, který učiní GreenDeal motorem rozkvětu.
Ad kvalita kandidáta
Já bych byl pro přesné vyjadřování, takže bych raději použil celé spojení „geniální matematik“, i když to se obvykle projevuje spíš schopností vyřešit nějaký složitý matematický problém nebo otevřít nějaké nové oblasti bádání v matematice než úspěchy v matematických olympiádách, takže i tady bych byl ve volbě výrazů opatrnější.
Být geniální matematik ovšem vůbec neznamená nějakou obecnou genialitu, podobně jako třeba od „geniálního houslisty“ nečekáme nějakou obecnou genialitu, jen to, že umí geniálně hrát na housle. Při vší úctě k panu Danovi, třeba Georg Cantor, Paul Erdős nebo Kurt Gödel byli skutečně geniální matematici, ale že bych jim svěřil vedení země…
Podobně by se dal rozebrat termín „kvalitní kandidát“. Soudě podle toho, že za něj považujete Petra Pavla, zřejmě pod tím pojmem rozumíte kandidáta, který sice prakticky v ničem nedisponuje kvalitami potřebnými ke kvalitnímu výkonu funkce, zato ale měrou vrchovatou disponuje kvalitami potřebnými k vytvoření (falešného) mediálního obrazu dle požadovaného zadání.
Kvalitní kandidát?
Nu ano, je velmi ztepilý.
„Pavel měl rekordní počet hlasů, protože to byl prostě kvalitní kandidát.“
Rozhodně. Druhého takového kvalitního obraceče kabátu nikde na světě ně najďoš: čelný komunista se ruky obrácením transformoval v čelného antikomunistu!
Dámy a pánové, kdo z vás to má?
Jeho marketéři odvedli dobrou práci. Prodali toho panáka hlavně ženám. Vyzdobili ho dokonale. Především ženy mezi čtyřicítkou a nekonečnem z něj doslova uchcávaly. „Když von je tak krááásnej.“ Ona holá pravda je, že ženy se u výběru kandidátů v jakýchkoli volbách do čehokoli řídí jenom jedním hlediskem. „Líbí se mi/nelíbí se mi. Dala bych mu/Nedala bych mu.“ 😀
Jak to víte, volby jsou přeci tajné.
Tak, přece jenom, ještě jsem zatím neohluchul a neoslep 🙂
Jste zblblý tou amerikanizací, když věříte, že idolem žen je Ken.
Je to přece ten, co tančí s motorkou.
V ČEZku se všechno nakonec vykecá.
Strašně moc bych chtěl volit konservativní stranu, která nemá nic společného s vládnoucí koalicí, s levicí, s progresivisty, s buseranty, ani s Ruskem a která by zvedla náš v blátě ležící prapor znovu.
Jenže kde ji vzít.
Myslím, že podobný problém má Ondřej Neff:
Konzervativní politika se nemůže a nesmí opírat o Rusko. Impérium není konzervativní: je to pořád tatáž říše zla, za jakou ho označil Ronald Reagan. Slabost Západu má na svědomí levicový progresivismus, ten zavinil rozklad vůle k obraně – symbolizovaný slavnými těhotenskými uniformami pro tankistky Bundeswehru. Ale oponovat progresivismu tím, že budu podporovat Putinovo protizápadní tažení, to je skutečně ten nejšílenější paradox naší doby.
Takže co? Vyměnit tupý lid? Nebo volit Fialovy Spolupachatele s cílem, aby to tu krachlo úplně?
No, jestli je proruskost definovaná tím, že s ním nechceme být ve válce, tak to máte blbé.
My jako ČR toho mnoho neuděláme. Ale jestli budeme my jako Západ bezbranně koukat na to, jak Rusko spolkne celou Ukrajinu, ztratíme poslední zbytky autority a vážnosti ve světě a zbydou nám jen kosti od stolu bohatších z omezeného žrádla zeměkoule.
Jako vždy celkem souhlasím s Vaším popisem stávající situace, dokonce i s určením viníků, ale Vaše řešení zaostávání Západu proti ostatním bude celou situaci jen zhoršovat.
Nejděsivější pro mě na celé věci je, že při pohledu na současné vedení ČR i EU mi volba komunistů nepřijde nejabsurdnější možnou. 🙂
Onřej Neff se mýlí už v základním východisku „…je to pořád tatáž říše zla, za jakou ho označil Ronald Reagan.“
Není.
Tehdy to byla komunistická diktatura pod názvem SSSR, dnes je to úplně jiný stát s úplně jiným zřízením, komunistická strana je v RF opoziční stranou. Stejně jako u nás tam formálně fungují demokratické mechanismy, ale o demokracii ve skutečnosti nejde, protože bez ohledu na výsledek voleb tam i tady u moci zůstává stejná mocenská skupina.
Z pohledu 95 % obyvatel ČR by v případě, že by Česká republika přestala patřit Západu a začala patřit Rusku, určitě nedošlo k žádné změně k horšímu. Takže buď Rusko už není tou říší zla, kterou byl SSSR, nebo se Západ stal stejnou říší zla, jakou byl SSSR. Třetí možnost není.
Ještě pro upřesnění dodávám, že těch zbylých 5 %, která by si pohoršila, je ta zhruba pětina současné vládnoucí oligarchie, která by včas nestihla převléct kabáty a vypadla by z kola ven. Třeba současný pan prezident by v ní určitě nebyl…
Jako vždy celkem souhlasím s Vaším popisem stávající situace, dokonce i s určením viníků, ale Vaše řešení zaostávání Západu proti ostatním bude celou situaci jen zhoršovat.
Nejděsivější pro mě na celé věci je, že při pohledu na současné vedení ČR i EU mi volba komunistů nepřijde nejabsurdnější možnou. 🙂
(už zase padají komentáře do spamu, část mi nejde odeslat)
To je od spamu hezké, že nepouští bláboly.
V Aspenu se o spamu neučilo?
Něco (snad to podstatné) jsem vám ze spamu uvolnil, nadbytečné kopie smazal.
Děkuji, jedna nadbytečná kopie (19 května, 2025 (22:25)) zůstala 🙂 Čím to je? Nemá mě to tu rádo? Nemluvím snad zas tak sprostě…
Takových vás je…
Sprostě ve smyslu vulgárně tady nevystupujete. Jen jste nějaký popletený, zmatený. Asi byste měl víc přemýšlet.
Názory O.Neffa už pro mne dávno nemají žádnou relevanci.
Pro mě mají názory relevanci svou podstatou, ne osobou mluvčího.
Jen aby to s vaší „podstatou“ nedopadlo jako s Bidenovou prostatou.
Pokud chcete věci vidět komplexně, pak těžko můžete konkrétní názor na cokoliv oddělovat od osoby mluvčího, protože musíte/měl byste onen konkrétní názor zasadit do dlouhodobých souvislostí s jinými názory oné osoby.
Když člověk dosáhne nějakého věku, má za sebou svoji historii, Neffa se to týká též. Režimní novinář zůstal režimním novinářem, jen ten režim se poněkud změnil.
Neffovo rusožroutství má až paranoidní podobu, patologickou. Realistický pohled totiž staví „Putinovo protizápadní tažení“ do jiného světla – jako reakci na „Západní protiruské tažení“, které je podstatně staršího data.
Příčina – Následek.
Vidění světa „Buď Brusel nebo Moskva“ mi přijde dosti ploché, nicméně náš současný život Moskva neohrožuje, Brusel ano.
Ne každý dokáže odlišit Následky od Příčin.
Nejsem Tomáš Akvinský, abych hledal causa prima non causata.
Zas tak složité to není…
To si možná úplně nerozumíme ve východiscích.
My jsme „Brusel“; a přesto, že nás současné velení Bruselu ohrožuje a potřebovali bychom tam našeho Putina, není řešením se vzdát.
Putin hájí velmi dobře zájmy Ruska, problémem ČR potažmo EU potažmo celého Západu je to, že nemáme politika, jenž by hájil naše zájmy.
Snad Trump… Nevím.
Můj osobní vztah k Bruselu je obdobný, jako mých předků k Berlínu – byli jsme součástí Třetí říše, ale dost neradi a z donucení.
Můžete sice tvrdit, že o našem vstupu do EU rozhodlo referendum, což je pravda. K tomu dvě poznámky:
– Pro vstup hlasovalo 77% zúčastněných voličů, což ale představovalo jen 42% oprávněných voličů.
– EU/Brusel se od té doby dramaticky změnila. Nechtělo by to nové referendum?
No vidíte, já tehdy hlasoval v referendu proti, protože jsem se obával byrokratického molocha, který bude příliš velký na hladké opuštění a proto bude oktrojovat svobodu (což se v podstatě stalo).
Jenže většina byla pro a z toho je potřeba vyjít.
Dneska bych hlasoval proti czexitu, protože bychom zůstali malou zemičkou v obklíčení EU, stačí, jak těžce se s tím vypořádává Spojené Království.
Ale kdyby došlo naráz na dexit/geraus, frexit, grexit, copenhating (Dánsko), raustria (A), extonia (Estonsko), finish (Finsko), quittaly, polend, departugal a sweparture (Švédsko), byl bych i pro czexit nebo czechout. 🙂
Estonsko a ty další fašistické vymíráty ať si tam klidně zůstanou a válčí s Ruskem.
Evropa je tak ruznorodá, že něco jako naše zájmy v ní vubec neexistuje
Už jsem to tady tuším jednou psal. Když O. Neff píše o čoklech, je to téměř jak od K. Čapka. Když o politice, neliší se od Emanuela Moravce.
Kdyby to tak viděl jeho otec Vladimír (jehož považuji za jednoho z největších českých spisovatelů), určitě by se zhrozil.
Tohle je přesně to o čem nedávno psal Petr Hampl. Kořen libtardího zla sahá k Reganovi, Tacherové a spol. A jak by mohli přinést nápravu ti co se hlásí k jejich odkazu?
Třeba zde
https://www.petrhampl.com/prvni-odpoved-mlademu-matematikovi/
S Ruskem můžete mít i jiný vztah než s ním válčit nebo se mu podřizovat. Putin se vyjádřil že končí se směřováním Ruska do Evropy co zavedl Petr Veliký. Tam už nevidí vzor co by bylo dobré následovat. Pokud se Rusko nebude cítit Evropou ohroženo, bude mu Evropa ukradená.
Lidé jako Neff umějí poznat že Fiala je neschopný debil a Rakušan nebezpečný gangster. Ale jejich nápady se vrátit o pár kroků zpět a zkusit to znovu by vedla ke stejným výsledků.
Souhlas. Ne válčit, ale obchodovat.
Ondřej Neff je fanatický rusofob, sice nevím od kdy, ale od začátku Neviditelného psa určitě, protože ho již od r.96 pravidelně čtu a víceméně v každém jeho článku, v němž bylo zmíněno Rusko bylo rovněž řečeno, že Rusové neumí ani vyrobit budík.
Také si všimněte, že ještě dnes se snaží při každé příležitosti si kopnout do Zemana.
Nemůže mu odpustit, že týž jej kdysi v souvislosti s jedním novinovým článkem označil za pitomce.
To Maďarsko se dá vysvětlit velmi snadno – Simion je národovecký, někdo by řekl i „nacionální“ kandidát. Rumun nejen občanstvím, ale i rodem a národem. Rumunští občané volící z Maďarska jsou téměř jistě z velké části rodilí Maďaři, historickou hrou osudu pocházející z území připadajícího dnes Rumunsku, kteří raději pracují u svých bratrů v echt-Maďarsku.
Nejspíš měli dost velké (a přiznejme si – asi nejméně z části oprávněné) obavy, že Simion u moci by mohl zhoršit postavení maďarské menšiny.
A abych k tomu přisadil i drobnou neradostnou předpověď pro naše volby – taky se může stát, že čeští občané v zahraničí budou volit i rozumně, ale statisticky se zcela vymknou hlasy ze sousedního Německa – protože naši milí krajané jiné národnosti dostanou od našich nemilých politiků české občanství a budou volit podle toho, kdo se zaslouží o jejich národ, nikoliv ten český. (třeba Zdechovský, Herr Herrman a celá sudeto-křesťanská strana by mohli konečně přiznat barvu, za koho to tady v protektorátu vlastně celou dobu kopou).
Potvrzuji Vaše vysvětlení, Vitézi, vlastní zkušeností. V roce 1982 jsme putovali Fagarašem i dalšími oblastmi Rumunska a skamarádili jsme se s partou podobně starých ( spíše mladých viděno z dnešní perspektivy) kluků z Tirgu Mures v Sedmihradsku a prožili s nimi asi dva týdny cesty. Ačkoliv bylo Sedmihradsko odtrženo od původního Uherska po první světové válce,oni – tehdejší dvacetiletí kluci – to všichni stále velice nelibě nesli a toužili po životě v Maďarsku či návratu k původnímu stavu. Bylo to jejich dennodenní téma. Rumuny nesnášeli, nesnášeli pokles někdejší životní úrovně a standardů, obdivovali tehdejší maďarské směřování k větší volnosti, drobnému podnikání, svobodnější kultuře.Ostatně i my Češi jsme tam jezdili kupovat zápaďácké oblečení,desky,kosmetiku…. Ti kluci vyjadřovali jasné, šest desetiletí trvající postoje celé jejich komunity a ty se zřejmě dosud příliš nezměnily . A nepochybuji o tom, že jakmile to poměry v devadesátých letech umožnily, odešli právě ti naši kamarádi a spousta jejich vrstevníků nastálo nebo alespoň pracovně do svého vysněného Maďarska.